PDA

View Full Version : Vob-trade-max

EURO/USD
02-07-2010, 17:59
Bu başlıkta bundans onra sisteminin vermiş olduğu sinyalleri yazmayı düşünyorum..

hem kendi adıma günlük tutmak için hemde verilen sinyalleri rsi eşliğinde değerlendirip yorumlamak için..

ağustos vadeyi kaç puan KAR / ZARAR kapatacak bende merak ediyorum

günlük düzenli olarak sistem ve sinyalleri paylaşacağım..

EURO/USD
02-07-2010, 20:36
yaz boyunca dow her sene olduğu gibi yataya bağlar.. 10,xxx 9,xxx arasında gidip gelir....

Dirgen
02-07-2010, 22:18
hayırlı uğurlu olsun.

EURO/USD
02-07-2010, 22:40
sağol dostum... karalıyacaz bişeyler...

EURO/USD
03-07-2010, 18:08
sistem gereği uyduk ve longladık....

son işlem alda... karmı zararmı yazacak henüz belli değil.

http://666kb.com/i/bkm00c8qnkizjggyv.gif

sat sinyali geldiğinde yada.. otomatik stop loss noktası kırıldığında yine belirtecem.

şua için alda devam ediyor sistem

stop noktamız... 69.700

http://666kb.com/i/bkm057oavwkkzmokn.gif

hakansahin
03-07-2010, 18:13
hayırlı olsun...

sistem zarar ederse ıbanlı hesap numaramı özelden gönderirim;)

EURO/USD
03-07-2010, 18:21
hayırlı olsun...

sistem zarar ederse ıbanlı hesap numaramı özelden gönderirim;)

sağol dostum...

ehehe :) etmez merak etme .. boş yere stop noktası vermiyorum ;)

her sistem mutlaka zarar eder...en iyisini bulmak önemli olan bu.. zararları aza indirgemek..

hakansahin
03-07-2010, 18:23
her sistem mutlaka zarar eder...en iyisini bulmak önemli olan bu.. zararları aza indirgemek..
:yes::cool::yes::cool:

Mert Can
03-07-2010, 23:29
Hayırlı olsun....Merakla izleyeceğiz...

Luanna
03-07-2010, 23:49
hergun update edecekmisiniz sn euro :) ... hareket olsun lutfen sessiz kalan topik olmasin....

EURO/USD
03-07-2010, 23:53
hergun update edecekmisiniz sn euro :) ... hareket olsun lutfen sessiz kalan topik olmasin....

hergün nasıl update edeyim sinyal gelmeden ? :) arada kendi yorumlarım olur sadece.. stoploss nottası tabi anlık değişiyor bu noktaları hergün belirtirim.

sessiz kalacağını sanmıyorum aslında amacım günlük tutmak sinyal yazmasamda olur.. şurdan aldım burdan sattım demek ve vade sonu gitirisi ne olmuş onu test etmek aynı zamanda. amacım birşey kanıtlamak değil yani.

tuncayo
03-07-2010, 23:55
hayırlı olsun..iyi çalışmalar...

EURO/USD
03-07-2010, 23:56
sağolun katkılarınızı eksik etmeyin.

hpy
04-07-2010, 00:03
hayırlı olsun.Başarılar.

sky
04-07-2010, 00:12
Hayırlı olsun dostum. Bol kazançlar :)

seckin
04-07-2010, 01:08
Dostum hayırlı olsun, başarılarının devamını dilerim...

seckin
04-07-2010, 01:25
sistem gereği uyduk ve longladık....

son işlem alda... karmı zararmı yazacak henüz belli değil.

sat sinyali geldiğinde yada.. otomatik stop loss noktası kırıldığında yine belirtecem.

şua için alda devam ediyor sistem

stop noktamız... 69.700

Üstad burada 30.06.2010 vade bitiminde işlem yapmıyor mu sistem... Yani pozisyonu taşıyor mu nasıl oluyor?

EURO/USD
04-07-2010, 01:31
Üstad burada 30.06.2010 vade bitiminde işlem yapmıyor mu sistem... Yani pozisyonu taşıyor mu nasıl oluyor?

üstad falan olamadık daha :)

bu sinyalleri matriks otomatik veriyor.. ve excele aynen aktarıyor yani grafik bakarken en yakın vadeye bakıyorum.. dolayısı ile orda vade bitimi diye birşey söz konusu değil. matriks nerden bilsin vade sonu poz kapa gibisinden :)

eğer sinyal devam ediyorsa al yada satta.. sen pozisyonunu diğer vadeye taşırsın..anlatabildim umarım

skychap
04-07-2010, 03:15
Hayırlı olsun, başarılar ;)

Luanna
04-07-2010, 06:54
SN EURo

al sat sinyallerini tl denmi usd mi hesaplatiyorsunuz. hangisinde bakmak daha faydali ? vob un uzun vadeli grafigine baktigim zaman tl olarak dow dan primli gozuyoruz ama usd karsiliginda nerdeyse arada fark yok gibi, yaniliyormuyum ? tsk.

seckin
04-07-2010, 08:41
üstad falan olamadık daha :)

bu sinyalleri matriks otomatik veriyor.. ve excele aynen aktarıyor yani grafik bakarken en yakın vadeye bakıyorum.. dolayısı ile orda vade bitimi diye birşey söz konusu değil. matriks nerden bilsin vade sonu poz kapa gibisinden :)

eğer sinyal devam ediyorsa al yada satta.. sen pozisyonunu diğer vadeye taşırsın..anlatabildim umarım

çok iyi anladım. teşekkür ederim dostum...

sercanefe
04-07-2010, 08:48
Hayırlı olsun .
ben vobda yeniyim.

biz yeniler için de ara sıra bilgilendirici yazılar yazzarsanz seviinirim.. Bol kazançlar

mathematician80
04-07-2010, 11:08
hayırlı olsun,
basarıların devamını dılerım.

mail2uye
04-07-2010, 12:41
Hayırlı olsun Sayın EURO/USD.

EURO/USD
04-07-2010, 16:18
SN EURo

al sat sinyallerini tl denmi usd mi hesaplatiyorsunuz. hangisinde bakmak daha faydali ? vob un uzun vadeli grafigine baktigim zaman tl olarak dow dan primli gozuyoruz ama usd karsiliginda nerdeyse arada fark yok gibi, yaniliyormuyum ? tsk.

ben vob da tl bakıyorum .. ama spot 100 arada usd bakıyorum farklı açıdan görmeyi sağlıyor.

usd göre baksak evet endeksin zirvesine çok uzak duruyoruz.

vobda akşam bir güç indikatörü optimize edilmiş şeklinde bir grafik koyabilirim.. 30 binlerden 75 binlere giderkenki hali ve şuanki haline baktığında..güçsüzlük devam ediyor.. yeni zirveleri görebilmemiz için bir haber olmadan zor gibi şimdilik.

EURO/USD
04-07-2010, 16:22
artık öyle bir duruma gelmişizki.. benim nerden bakarsak bakalım ister tl ister usd.. şu gecen 2-3 ay da 10 bin marjda gidip gelmişsiz.

artık bir yöne sert kırılım bekliyorum

EURO/USD
04-07-2010, 16:36
isteyen olursa sistem testi yapabilirim.... buarada. boş zamanlarımda.

erdeem
04-07-2010, 16:48
Hayırlı olsun dostum.. Bu yeni bir program mı.?..İsmi aşina geldi..

EURO/USD
04-07-2010, 16:49
Hayırlı olsun dostum.. Bu yeni bir program mı..Matrix'in yan ürünü mü???

sağol..

hayır bildiğimiz matriks. sistem tester sonuçları

eloy
04-07-2010, 21:49
sayın euro/usd mahsuru yoksa tum barları kullan secenegıyle ve puan testı kullanılarak sonucları yapıstırabılır mısınız?

EURO/USD
04-07-2010, 22:38
sayın euro/usd mahsuru yoksa tum barları kullan secenegıyle ve puan testı kullanılarak sonucları yapıstırabılır mısınız?

dostum 20 dklık tüm barlar kullanılmış hali zaten.

eloy
04-07-2010, 23:20
dostum 20 dklık tüm barlar kullanılmış hali zaten.
afedersın , ben saatlık dıye dusundum nedense.

SUTE
04-07-2010, 23:22
sevgili parite dostum yeni sayfa mı bu.... hayırlı olsun

EURO/USD
04-07-2010, 23:23
afedersın , ben saatlık dıye dusundum nedense.

hangi zaman diliminde işlem yapmak bence başlı başına apayrı bir konu.

göstergeler çok fark ediyor.. en iyi hangisinde uyum sağlamış bunu bulmak lazım

kazimbb
04-07-2010, 23:24
Merhabalar
Arkadaşlar ben vobda yeni işlam yapmaya başladım.Akbank'ın verdiği Foreks vob alım satım derinlikli platformu var fakat vob gırafik izleme imkanım yok;Yüzeysel foreks fx200 30 endesi gırefiklerini takip ediyorum ama nederece faydalı olur?
Birde diğer bir sorum mesela xu30 1 kontrat uzun pozisyon açtım ve iki kademe yukarıdan kısa ile pos.kapattım. burada işlem komisyonu ne oluyor. Hesaplarımda kom. ücreti gözükmüyor.

Cevaplarsanız sevinirim.

Sevgi ve selamlarımla iyi geceler dilerim.

EURO/USD
04-07-2010, 23:25
sevgili parite dostum yeni sayfa mı bu.... hayırlı olsun

evet abi...sağol . kendi adıma günlük tutmak hemde sistem ne almış ne vermiş geçmişteki hatalarım neler olmuş .. bunun gibi konular

EURO/USD
04-07-2010, 23:28
Merhabalar
Arkadaşlar ben vobda yeni işlam yapmaya başladım.Akbank'ın verdiği Foreks vob alım satım derinlikli platformu var fakat vob gırafik izleme imkanım yok;Yüzeysel foreks fx200 30 endesi gırefiklerini takip ediyorum ama nederece faydalı olur?
Birde diğer bir sorum mesela xu30 1 kontrat uzun pozisyon açtım ve iki kademe yukarıdan kısa ile pos.kapattım. burada işlem komisyonu ne oluyor. Hesaplarımda kom. ücreti gözükmüyor.

Cevaplarsanız sevinirim.

Sevgi ve selamlarımla iyi geceler dilerim.

yanlış topicdesin ama yinede cvp verelim :)

kaçlira komisyon verdiğini bilmek için komisyon oranı ne onu bilmek lazım.

akbank kullanmıyorum.. ama sanırım konrtat başı 1-2 tl olması lazım.

SUTE
04-07-2010, 23:33
evet abi...sağol . kendi adıma günlük tutmak hemde sistem ne almış ne vermiş geçmişteki hatalarım neler olmuş .. bunun gibi konular

hayır hafife alınacak bi topic gibi düşünülmemesi lazım bence.... aslında benim son aylardaki şikayetim vardı vob 24 topic'inde. o da şuydu.
ordaki katılımcı arkadaşların büyük bir kısmı TEMEL ANALİZ kurallarına göre alım satım denemeleri yapıyorlar hala... Teknikçilerle Temelcileri ayıran bir topic gibi algıladım ben. Bence hayırlı olmuş. Diğer topic ki katılımcı sayısı fazla olmasına rağmen, orayı TEMEL'ci arkadaşlara bırakıp,
burayı TEKNİK'çilere ayırmak daha akılcı geldi bana... o yüzden Tekniğe göre alım satım yapanların sadece burayı işgal etmelerine müsaade etmek lazım.... Yoruma ucu açık bir fikir benimki sadece....

SUTE
04-07-2010, 23:39
hayırlı olsun kardesım............

yenı gordum...........

takıp edecegım bakalım sınyallerın ne durumda

bol kazanclar
sevgıler

Genç parite dostum, bak XTRADERX üstadın yakın takibindesin unutma.... eğer sistemin çuvallarsa, ki ben yakından takip etmekteyim senin sistemi - her ne kadar bazı yerlerde mıçsada veya geç sinyal üretsede, şu ana kadar başarılı. üstad not verecek. onun notunu kaçırma derim ben.

EURO/USD
04-07-2010, 23:45
hayırlı olsun kardesım............

yenı gordum...........

takıp edecegım bakalım sınyallerın ne durumda

bol kazanclar
sevgıler

çok sağol üstad.. şeref verdin :) elimden geldiğince karalıyorum işte birşeyler.

saygılar sevgiler üstad.

SUTE
04-07-2010, 23:47
Sabahki açılış hakkında sistem ne diyor parite dostum...

sinatra
04-07-2010, 23:51
yanlış topicdesin ama yinede cvp verelim :)

kaçlira komisyon verdiğini bilmek için komisyon oranı ne onu bilmek lazım.

akbank kullanmıyorum.. ama sanırım konrtat başı 1-2 tl olması lazım.

akbank binde 5 alıyor.konrtrat başı 3,5 tl

EURO/USD
04-07-2010, 23:52
hayır hafife alınacak bi topic gibi düşünülmemesi lazım bence.... aslında benim son aylardaki şikayetim vardı vob 24 topic'inde. o da şuydu.
ordaki katılımcı arkadaşların büyük bir kısmı TEMEL ANALİZ kurallarına göre alım satım denemeleri yapıyorlar hala... Teknikçilerle Temelcileri ayıran bir topic gibi algıladım ben. Bence hayırlı olmuş. Diğer topic ki katılımcı sayısı fazla olmasına rağmen, orayı TEMEL'ci arkadaşlara bırakıp,
burayı TEKNİK'çilere ayırmak daha akılcı geldi bana... o yüzden Tekniğe göre alım satım yapanların sadece burayı işgal etmelerine müsaade etmek lazım.... Yoruma ucu açık bir fikir benimki sadece....

dostum ben hertürlü fikre açığım.. temel olarak endeks analizi yapılmaz.. vob24 topici çok genel herkesin aynı anda izlediği yorumyaptığı .. yani temel analizde.. teknik analizde hertürlüsü içinde.

topici ben açtım ama öyle topici sahiplenmek gibibir derdim yok isteyen gelir yorumunu yapabilir.dediğin gibi teknik bazlı sistemlerin yorum aldığı bir topicde olabilir

sadece ben değil isteyen herkes paylaşımda bulunabilir.

ancak benim endeks analizi hakkında fikrim değişmez.. önemli olan trenddir.. yani TEMEL analize göre endeks analizi olmaz.TEKNİK elbette işe yarar ama asıl önemli olan trenddir

EURO/USD
04-07-2010, 23:55
60 dklık...bir grafik.

endeksin orta vade gücünü gösteriyor.. sabahtan buyana belirttiğim çok kritik seviyelerdeyiz dememe neden olan bir gösterge.

http://666kb.com/i/bkn8ss6fh4v86el7r.gif

SUTE
04-07-2010, 23:59
topici ben açtım ama öyle topici sahiplenmek gibibir derdim yok isteyen gelir yorumunu yapabilir.

Hayır katılmıyorum bu cümleye... bu topic'i sen açtıysan, senin sistem sinyallerini takip etmek için insanlar burada... kenara çekilmek olmaz. Yorum konusu apayrı bi konu.. sinyaller güncellenmeyecekse, sadece insanların yorumları üzerine bi sayfa oluşturulacaksa eğer yeterli vaktin yok ve buraya fazla vakit ayıramayacaksın demektir.

Ha şu da var;

Sistem sinyallerini takip eden kurnaz ve akıllı biri için çuvalla para demek bu topic. kimse kimseye böyle hayırlar yapmaz. o yüzden kıymeti bilinmeli bence...

SUTE
05-07-2010, 00:00
yani eksi açma şans oranı ne sence.....

EURO/USD
05-07-2010, 00:06
topici ben açtım ama öyle topici sahiplenmek gibibir derdim yok isteyen gelir yorumunu yapabilir.

Hayır katılmıyorum bu cümleye... bu topic'i sen açtıysan, senin sistem sinyallerini takip etmek için insanlar burada... kenara çekilmek olmaz. Yorum konusu apayrı bi konu.. sinyaller güncellenmeyecekse, sadece insanların yorumları üzerine bi sayfa oluşturulacaksa eğer yeterli vaktin yok ve buraya fazla vakit ayıramayacaksın demektir.

Ha şu da var;

Sistem sinyallerini takip eden kurnaz ve akıllı biri için çuvalla para demek bu topic. kimse kimseye böyle hayırlar yapmaz. o yüzden kıymeti bilinmeli bence...

ben sinyalleri düzenli olarak yazam.. zaten dediğim gibi kendi günlüğümü tutmak amaçlı açtım yazımın en başındada o var.

yani demek istediğim ben açtım kimse yazmasın.. sadece sinyaller olacak gibisinden değil. isteyen istediği yorum ve paylaşımda bulunabilir demek istediğim bu.

diğer bir amacımda zaten vob24 topicinde çok msj yazıyorum gün içi en azından orayı hafifletmek ;)

EURO/USD
05-07-2010, 00:07
yani eksi açma şans oranı ne sence.....

eksi açar artı açar önemlimi sistem bunun için değil :) bunu nerden bilsin....

hanoğlu
05-07-2010, 00:21
Haydi hayırlı olsun Constantine, güzel düşünmüşsün :)

SUTE
05-07-2010, 00:23
Sevgili parite,

aslında bu topic'i şahlandıracak formül aklımda.... diğer topic'i yani temelcilere nal toplatacak bi formül geldi aklıma ama ne kadar doğru olur bilemem?????

SUTE
05-07-2010, 00:24
sistem sinyallerin kaç dakikalıkta ve ayda ortalama kaç sinyal üretmiş mesela... parite

EURO/USD
05-07-2010, 00:33
Sevgili parite,

aslında bu topic'i şahlandıracak formül aklımda.... diğer topic'i yani temelcilere nal toplatacak bi formül geldi aklıma ama ne kadar doğru olur bilemem?????

şimdi abi ben her yazıyı okurum gerekli gereksiz..kimse engel listemde değildir. diğer topicleride okurum forumun bir çok yerini. amacım şahlanacak bir topic haline gelmek değil.. bir iddia ile açılmış bir topic değil.

dediğim gibi hertürlü paylaşım serbest

ackshe
05-07-2010, 00:34
selamlar
hayırlı olsun

isteyen olursa sistem testi yapabilirim.... buarada. boş zamanlarımda.
5dk-15dk-30dk -60dk da
5wma/23sma
için bi test yapman mümkünmü? ne kadar sinyal üretcek - verimi ne kadar.. vs
bir de senin sinyalleri anında paylşman munkunmu yoksa gün sonunu mu beklersin buray koymk için?

şimdiden teşekkürler

SUTE
http://i50.tinypic.com/33biyqa.png

Haziran ayının bi bölümü sadece......

EURO/USD
sistem sinyallerin kaç dakikalıkta ve ayda ortalama kaç sinyal üretmiş mesela... parite

tablo burda... 20 dklık periyot

SUTE
05-07-2010, 00:45
tablo burda... 20 dklık periyot

aslında çok ciddi puanlar bunlar. kıymetini bir bilen çıkar elbet.. Haziran tüm sistemlerde kısır bi ay olduğu için sende de fakir geçmiş. bende de öyle... yine de allah bereket versin....

EURO/USD
05-07-2010, 00:49
selamlar
hayırlı olsun

5dk-15dk-30dk -60dk da
5wma/23sma
için bi test yapman mümkünmü? ne kadar sinyal üretcek - verimi ne kadar.. vs
bir de senin sinyalleri anında paylşman munkunmu yoksa gün sonunu mu beklersin buray koymk için?

şimdiden teşekkürler

bir ara denerim senin formülü ..

ayda ortalama 2 sinyal üretmiş geçmişte... ne zaman gelirse artık kısa vadeli periyotta da test ediyorum bunları sonuçlarınıda paylaşacam

ancak artık gün içi al satlara dünya kadar komisyon ödediğim için 20 dklık hem kafam rahat hemde daha işlem demek benim için.

50ot
05-07-2010, 00:54
hayirli olsun hocam. ilgiyle takip edecegiz

EURO/USD
05-07-2010, 00:55
aslında çok ciddi puanlar bunlar. kıymetini bir bilen çıkar elbet.. Haziran tüm sistemlerde kısır bi ay olduğu için sende de fakir geçmiş. bende de öyle... yine de allah bereket versin....

2.5 senede 108 bin puan vermiş bir diğer yaptığım sistem .. ancak ard arda 3-5 kez terse kaldığı zamanlar olmuş. ne olursa olsun sonuçta sisteme uy az ama öz kazan mantığı daha iyi

SUTE
05-07-2010, 01:07
2.5 senede 108 bin puan vermiş bir diğer yaptığım sistem .. ancak ard arda 3-5 kez terse kaldığı zamanlar olmuş. ne olursa olsun sonuçta sisteme uy az ama öz kazan mantığı daha iyi

Uzun periyot kullanmanın sıkıntıları elbet olacak... ama kümülatif olarak kazanca bakılınca pek bi önemi kalmıyor... ancak 3-5 kez ardarda meselesi ciddi mesele... zaten ben bunları çok duyduğum için 5 dakikalıktan bile vazgeçtim. Ki 30-60 -ve günlük periyotlarda insanlar nasıl sabır gösterebiliyorlar cidden aklımı hep kurcalamıştır. Bende bu sorunlar genelde olmaz. zaten sistem buna müsaade etmiyor. Ancak ödenen komisyon meselesi varki benim de önümde, dağ gibi duruyor. kazancın 1/3 ünü mekancı alıyor. Bunu ciddi ciddi haziran ayında düşündüm.... fırsatım olunca yine 1 dakikalık olmak kaydı ile buna bi çözüm bulmak iiçin el atacam....

EURO/USD
05-07-2010, 01:12
parite 5 dklık.. sabaha kadar bu sarı çizgiler arasında gider gelir yön yukarı gibi şimdilik.

http://666kb.com/i/bknb326pxryxxlpev.gif

SUTE
05-07-2010, 01:43
http://i45.tinypic.com/2porssi.png

Paritenin bi karar vermesi gereken süreç önümüzde... 12 seans içinde bi karar verecektir umarım....

EURO/USD
05-07-2010, 13:57
60 dklık...bir grafik.

endeksin orta vade gücünü gösteriyor.. sabahtan buyana belirttiğim çok kritik seviyelerdeyiz dememe neden olan bir gösterge.

http://666kb.com/i/bkn8ss6fh4v86el7r.gif

dikkat edilmesi gerek nokta... grafikteki.. altta güc göstergesi olan rakamın bu hafta 20000 seviyesinin üstüne atması... ve bu haftayı yükselişle kapması gerekiyor. eğer bu dediğim olursa .. 15 temmuz mali yasa tasarısının geçeceğinide düşünürsek bu haftadan sonraki hafta bir ralli yukarı yapabiliriz. düşüncem şimdilik bu yönde.

tabi bu haftayı yükselişle kapamak şart.

NİCK50
05-07-2010, 14:33
Dostum hayırlı olsun stoploss seviyesi kaça geldi tsk ederim

EURO/USD
05-07-2010, 14:36
Dostum hayırlı olsun stoploss seviyesi kaça geldi tsk ederim

Sağol.

70.225 te şuan.

tosbaga
05-07-2010, 14:53
Pişt naber parite.. daha yeni keşfettim topiği :D Öbür topiği gereksiz laflarla bölmektense burayı tercih etmen iyi olmuş.. Bende sana katılsam sorun olmaz herhalde :D sinyallerini 20 dklıkta az üretcek şekilde planlamışsın falan gibi bişey okudum; topik soğuk kalır be, şöyle güniçi 30-40 sinyal üreteni yok mu o menetin :D
hayırlı olsun bakalım.. si yuuu

EURO/USD
05-07-2010, 15:02
Pişt naber parite.. daha yeni keşfettim topiği :D Öbür topiği gereksiz laflarla bölmektense burayı tercih etmen iyi olmuş.. Bende sana katılsam sorun olmaz herhalde :D sinyallerini 20 dklıkta az üretcek şekilde planlamışsın falan gibi bişey okudum; topik soğuk kalır be, şöyle güniçi 30-40 sinyal üreteni yok mu o menetin :D
hayırlı olsun bakalım.. si yuuu

sağol tosbişim.

gün içi 30-40 sinyalmi... goldmanın skyneti beceremedi o dediğini ben mi becerem? :he:

tosbaga
05-07-2010, 15:08
sağol tosbişim.

gün içi 30-40 sinyalmi... goldmanın skyneti beceremedi o dediğini ben mi becerem? :he:

sen becerirsinnnnn.... Ben bile sistemsiz kafamdan 15-20 sinyal üretiyom işlem yaptığım günler sen mi yapamıcan :D haa paylaşımda sorun çıkar belki oda aşılır elbet :D geçmiş verilerine bakınca yapamıcan bişey değil gözüküyor :D bu işin heyecanı orda yaww.. yoksa para kazanıp napacaz, elbet birgün paralı parasız mezara gircez; şurda zevk almaya bakak daa :D hadi ürettir şu zımbırtına 30-40 sinyal, ömrüm yettiğince sana itibar gönderirim sevap kazanırsın beleşten :D:D

seckin
05-07-2010, 16:18
Parite dostum, stop lossu günceller misin?

SUTE
05-07-2010, 17:42
Parite dostum, SAT geldi mi senin sisteme?????????????????? geldiyse kaçta geldi...

SUTE
05-07-2010, 19:03
Topic "Dımdızlak" ortada bırakılmış,,,

EURO/USD
05-07-2010, 19:07
Parite dostum, SAT geldi mi senin sisteme?????????????????? geldiyse kaçta geldi...

al devam...

gokhansell
05-07-2010, 19:20
yarında al pozisyonu gecerli sizde galiba

EURO/USD
05-07-2010, 19:21
yarında al pozisyonu gecerli sizde galiba

evet aynen.. sat yani long poz kapa sinyali gelene kadar alda devam edecek..

gokhansell
05-07-2010, 19:23
evet aynen.. sat yani long poz kapa sinyali gelene kadar alda devam edecek..

çok iyi logları artırdım bende bugün 70300 den hayırlısı bakalım teşekkür ederim

my way
05-07-2010, 21:36

Sayın Eurusd,
bahsettiğiniz sistemi vob verisi üzerinden mi test ettiniz yoksa spot üzerinden mi ?

*HİS_SET*
05-07-2010, 22:01
dostum;
hayırlı olsun.
inş.py ders verecek boyutta olur.

EURO/USD
05-07-2010, 22:53
çok iyi logları artırdım bende bugün 70300 den hayırlısı bakalım teşekkür ederim

rica ederim..

Sayın Eurusd,
bahsettiğiniz sistemi vob verisi üzerinden mi test ettiniz yoksa spot üzerinden mi ?

vob verisi.. x30enyakın vade üzerinden

dostum;
hayırlı olsun.

sağol dostum arada yorumlarını görmek isteriz.. herzaman için.

kimseye ders vermek amaçlı değil ..maksat deneme bakalım kar zarar ne olcak bu vade. aynı zamanda kendimi test etmiş olacağım.

seckin
05-07-2010, 22:57
dostum;
hayırlı olsun.

vay dostum.... sensiz vob çok sessiz ve sıkıcıydı...
özledik valla hareketlerini:)

ertül
05-07-2010, 23:00
Hayırlı olsun.

FNT
05-07-2010, 23:16
Hayırlı olsun pariteciğim, bol kazançlar dilerim.

Cezve
05-07-2010, 23:23

Tek kontrat ile takip etsen...108.000X10 = 1.080.000 ........ Deli para. Bol kazançlar.Başlığınız hayırlı olsun.....

EURO/USD
05-07-2010, 23:24
Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun pariteciğim, bol kazançlar dilerim.

sağolun... ojjgelmişsiniz :)

FNT
05-07-2010, 23:33
sağolun... ojjgelmişsiniz :)

üj bej kayfe yap getir de içiverelim.

bak yarın -150 gap yaptıracağım, haberin olsun.

şimdi flat, -150 açılış sonra longlayış, 400 yükseliş, geri shortlayış, 700 aşağıdan longlayış, 500 çıkış.

kaç puan etti? 1750 points.

Allah bereket versin. Ben kazandım, başkası da kazansın:oley:

EURO/USD
05-07-2010, 23:46
üj bej kayfe yap getir de içiverelim.

bak yarın -150 gap yaptıracağım, haberin olsun.

şimdi flat, -150 açılış sonra longlayış, 400 yükseliş, geri shortlayış, 700 aşağıdan longlayış, 500 çıkış.

kaç puan etti? 1750 points.

Allah bereket versin. Ben kazandım, başkası da kazansın:oley:

bu hafta artı kapatalım da .. şöyle sağlam.. dile benden ne dilersen yoksa yarın flata dönmek zorunda kalacağım.

yukarda saydıklarını hayal olarak yarın gerçekte yapmak önemli.:)

bugün tadı yoktu piyasanın yarın bakalım fdow amca ne yapacakbir tepki gelse baride sat sinyali gelene kadar alsak üj bejj bin puan.

my way
06-07-2010, 00:01
vob verisi.. x30enyakın vade üzerinden

Ben de geliştirdiğim sistemimi test etmek istiyorum. Matriksin 15 günlük deneme sürümü var şuanda bende. Fakat x30yvade'de sadece son vadenin verileri var. Zahmet olmazsa sizdeki x30yvade için 10 15 ve 20 dk.lık verileri rar. şekline getirip link vermeniz mümkün olabilir mi ? Bir de sistemler konusunda ilgimi çeken bir şey var. Mesela türkiye'de çok güzel çalışan sistemler yurt dışında aynı sonuçları vermiyorlar. Sisteminizin diğer futurelar üstündeki getirilerine bakabilir misiniz acaba ? Bir de sisteminizi vob verileri ile optimize ettiniz mi acaba ? Çok fazla soru ve istek oldu ama umarım size de çok yararlı olacak bilgiler çıkacak bu sorulardan. Şimdiden teşekkürler.

ackshe
06-07-2010, 12:03
selam

bugünkü stop loss kactır acaba ?

EURO/USD
06-07-2010, 15:20
selam

bugünkü stop loss kactır acaba ?

71 dostum şuan için.

EURO/USD
06-07-2010, 16:46
LONG lar kapandı... ancak sinyal henüz gelmedi.. göstergerime bakacak olursak zaten 72 bin de hedefe gelmiş görünüyor..

71.750 den tüm longlar kapandı...

ackshe
06-07-2010, 17:01
LONG lar kapandı... ancak sinyal henüz gelmedi.. göstergerime bakacak olursak zaten 72 bin de hedefe gelmiş görünüyor..

71.750 den tüm longlar kapandı...

Sinyal gelince haber verırsın degilmi ?

nme
06-07-2010, 17:06
eyvallah... hayırlı olsun...

EURO/USD
06-07-2010, 17:11
Sinyal gelince haber verırsın degilmi ?

veririm :) al da devam şuan...

EURO/USD
06-07-2010, 17:11
eyvallah... hayırlı olsun...

sağol dostum... erken verdik... benim vermemi bekliyorlarmış meğer :)

Darth Vader
06-07-2010, 18:15
selam arkadaşlar.ben bugün 70850 den long yapıp 71200 kapadım.70975 den gene long yapıp 71175 en kapamak zorunda kaldım işim çıktı.dönemeyecektim derken geri döndüm ve de 71825 den gene long yakaladım 72075den kapattım.aslında çok karlı günü kaçırdım.iş hayatı vob hayatımı çok etkiliyor.umarım sizler daha fazla kazanmışsınızdır.yarın short muyuz?

EURO/USD
06-07-2010, 18:28

01.07.2010 14:40:00 AL 68.400 den gelen son sinyal bugün 71.725 den kapanmıştır.

ancak sistem hala AL da. long kapama nedemi belirtmiştim.

EURO/USD
06-07-2010, 18:35
selam arkadaşlar.ben bugün 70850 den long yapıp 71200 kapadım.70975 den gene long yapıp 71175 en kapamak zorunda kaldım işim çıktı.dönemeyecektim derken geri döndüm ve de 71825 den gene long yakaladım 72075den kapattım.aslında çok karlı günü kaçırdım.iş hayatı vob hayatımı çok etkiliyor.umarım sizler daha fazla kazanmışsınızdır.yarın short muyuz?

dostum hoşgeldin. ancak burda longmuyuz shortmuyuz gibi yazılar paylaşmıyoruz long olanda short olanda kendi kararına,bilgisine,sistemine,tecrübesine göre pozisyon alıyor.

ben teminatımı ayarladığım için yeri gelir 3 bin puan terse kalırım sorun olmaz. o bakımdan bu tür yazılar yazmazssak sevinirim.

ben tamamıyle kendimi test etme amaçlı bu topici açtım yazımın ilk başında dediğim gibi kendi hatalarımı görebilmek.

mesela bugün sisteme uymayıp longları erken kapadım.. oysa sat sinyali gelmedi. bu bir hatadır benim adıma.

intelligence
06-07-2010, 19:30
Parite seni burda daha fazla bekliyoruz..

EURO/USD
07-07-2010, 00:06
Parite seni burda daha fazla bekliyoruz..

yeterince burdayım...

Luanna
07-07-2010, 08:24
Sat sinyali bugun gelse bari :) Ama anladigim kadariyla sinyaller %2 lik yukselis ve dususten sonra geliyor .

NİCK50
07-07-2010, 10:55
stoploss kactı dostum bugun sistem sat verdimi

seckin
07-07-2010, 10:57
parite dostum sistem alda mı hala...
stop loss kaçta?

EURO/USD
07-07-2010, 11:00
stoploss kactı dostum bugun sistem sat verdimi

425 de imiş.. stoploss. şuan 350 de fiyat.. buranın altında kalırsa ikinci seasn uzun long kapa olur. hala alda devam ediyor. sistem

EURO/USD
07-07-2010, 11:24
225 de stop oldu...... altında kaldığı sürece stop.

seckin
07-07-2010, 11:41

short aç oluyor aynı zamanda değil mi üstad...

ackshe
07-07-2010, 11:46

sagolasın

bundan sonra long/short herhangı biri gelebilirmi yoksa genelde short mu gelir

EURO/USD
07-07-2010, 12:29
short aç oluyor aynı zamanda değil mi üstad...

long kapa oluyor.

seckin
07-07-2010, 13:45
long kapa oluyor.

üstad onu anladım da yeni pozisyon aç demiyor mu, tersi istikamette...
verdiğiniz örnek gerçekleşen işlemler tablosunda öyle olmuş gözüküyordu sinyaller.
Yani bir pozisyonu kapa, tersi yönde pozisyon al...
Yanlış anlamışım galiba kusura bakmayın...

EURO/USD
07-07-2010, 15:24
üstad onu anladım da yeni pozisyon aç demiyor mu, tersi istikamette...
verdiğiniz örnek gerçekleşen işlemler tablosunda öyle olmuş gözüküyordu sinyaller.
Yani bir pozisyonu kapa, tersi yönde pozisyon al...
Yanlış anlamışım galiba kusura bakmayın...

dostum verdiğim nokta stoploss noktası.. henüz bir sat sinyali yok ... :)

seckin
07-07-2010, 17:19
dostum verdiğim nokta stoploss noktası.. henüz bir sat sinyali yok ... :)

abi zamanını alıyorum kusura bakma...
ama anlayamıyorum...
sistem stoploss veriyor ama hala alda...
ya da ben gerçekten anlamıyorum...
veya sistem stop loss noktası vermiyor...
onu sen kafana göre belirliyorsun ve bu sürekli değişiyor...
doğru mudur?

EURO/USD
07-07-2010, 18:03
abi zamanını alıyorum kusura bakma...
ama anlayamıyorum...
sistem stoploss veriyor ama hala alda...
ya da ben gerçekten anlamıyorum...
veya sistem stop loss noktası vermiyor...
onu sen kafana göre belirliyorsun ve bu sürekli değişiyor...
doğru mudur?

nesini anlamıyorsun ?

şimdi sistem ayrı.. stop loss noktasını gösteren indikatör ayrı. bugün 225 den stop loss olundu.ve gelen yükseliş sonrası 6025 den tekrar ala döndü.... ama sistem stoploss suz zaten 68.400 den beri alda.

http://666kb.com/i/bkq1qamjq8xscg7bm.png

sistem hala AL da.

EURO/USD
07-07-2010, 18:09
ben ilk yazımda dediğim gibi kendi hatalarımı görebilmek için açtım topici günlük tutmak için.

normalde benim şuan 68.400 den bu yana hiç longlarıma dokunmadan... devam etmem gerekirdi... ama şeytana uyduk :) lonfları dün 71,725 den kapadım.

AYM kararına kadar işlem yapmayacağımı söyledim.

tosbaga
07-07-2010, 18:17
ben ilk yazımda dediğim gibi kendi hatalarımı görebilmek için açtım topici günlük tutmak için.

normalde benim şuan 68.400 den bu yana hiç longlarıma dokunmadan... devam etmek gerekirdi... ama şeytana uyduk :) lonfları dün 71,725 den kapadım.

:D:D:D La Audi Titi miti alacam diyosun, madem okadar paran var, git bi günlük al kardeşim; çiçekli böcekli kapakları olan çok güzel günlükler var.. yada ben sana bir tane hediye edim :D Bu bloglar, sosyal ağlar çıktı mertlik bozuldu, günlük bile sitelerde tutulur oldu :D yapim sana bi blog sayfası yaz orda, sen bu sistemle yürek hoplatan kapak mankenleri gibi cezbedicisin şuan :D :D

EURO/USD
07-07-2010, 18:18
:D:D:D La Audi Titi miti alacam diyosun, madem okadar paran var, git bi günlük al kardeşim; çiçekli böcekli kapakları olan çok güzel günlükler var.. yada ben sana bir tane hediye edim :D Bu bloglar, sosyal ağlar çıktı mertlik bozuldu, günlük bile sitelerde tutulur oldu :D yapim sana bi blog sayfası yaz orda, sen bu sistemle yürek hoplatan kapak mankenleri gibi cezbedicisin şuan :D :D

he valla dostum twitter ney çektı.. millet birbirini ekliyi.. :)

kendi cazibeme bir kendim kapılabilsem tam süper olacak :he:

audi işi hayal oldu :(

my way
07-07-2010, 18:24
Ben de geliştirdiğim sistemimi test etmek istiyorum. Matriksin 15 günlük deneme sürümü var şuanda bende. Fakat x30yvade'de sadece son vadenin verileri var. Zahmet olmazsa sizdeki x30yvade için 10 15 ve 20 dk.lık verileri rar. şekline getirip link vermeniz mümkün olabilir mi ? Bir de sistemler konusunda ilgimi çeken bir şey var. Mesela türkiye'de çok güzel çalışan sistemler yurt dışında aynı sonuçları vermiyorlar. Sisteminizin diğer futurelar üstündeki getirilerine bakabilir misiniz acaba ? Bir de sisteminizi vob verileri ile optimize ettiniz mi acaba ? Çok fazla soru ve istek oldu ama umarım size de çok yararlı olacak bilgiler çıkacak bu sorulardan. Şimdiden teşekkürler.
Sayın parite :)
yardımcı olmanız mümkün mü acaba ?

EURO/USD
07-07-2010, 18:28
Sayın parite :)
yardımcı olmanız mümkün mü acaba ?

yardımcı olayımda şimdi verileri rar şeklinde nasıl istiyorsun anlayamadım ? ne yin verisi matriksmi ?

yurt dışında farklı sonuçlar verir paritede farklı bizde farklı.. hatta spot ve vadeli arasında bütün sistemler farklı sonuç verir.

çünkü hepsi rakamsal değerleri farklı olarak işlem yapıyor.. aynı anda hem vadeli hem spot hem pariteler hem dow a al yada sat vermesi imkansız.

sistemi mi vob verisi ile optimize etmek ne demek anlamadım :)

EURO/USD
07-07-2010, 18:30
akşam gece yani.. bu sistemi spotta deneyecem.. ve vadeli usd de... bakalım onlar ne yapmış..

sonuçları paylaşırım.

EURO/USD
07-07-2010, 18:33
Bear_bull üstad tatilde.. gelince sistemleri geliştirmek adına kendisini bekleriz topice :)

Bear_Bull
07-07-2010, 18:52
Bear_bull üstad tatilde.. gelince sistemleri geliştirmek adına kendisini bekleriz topice :)

İyi gidiyorsun beni bulaştırma

İzindeyken İşlem yapmadım MATRİKS kapanmış. Javası var ama ondanda hiç birşey yapamam.

İşlemlere tekrar başladığımda bakarım .
1 hafta daha ense yapıcam. Tembelliğe kötü alıştım zor gelecek çalışmak.

Bear bull üstad..

tatildesin biliyorum.. keyifler iyidir umarım..:)

arada bir topicime gelip sistemler hakkında yardımcı olmanı bekliyoruz. tek başıma başedemiyorum :)

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=48855&p=4615365#post4615365

saygılar.

hakansahin
07-07-2010, 18:55
İyi gidiyorsun beni bulaştırma

İzindeyken İşlem yapmadım MATRİKS kapanmış. Javası var ama ondanda hiç birşey yapamam.

İşlemlere tekrar başladığımda bakarım .
1 hafta daha ense yapıcam. Tembelliğe kötü alıştım zor gelecek çalışmak.

denize atabildin mi..haberlerde göremedim;);)

iyi eğlenceler tekrardan..

Bear_Bull
07-07-2010, 19:01
denize atabildin mi..haberlerde göremedim;);)

iyi eğlenceler tekrardan..

Yok denk gelmedi PALA, atamadım denize hala sağ.

Gidişte Manavgata uğradım dönüşte Kurşunlu ve düden yaparım demiştim gece geçtiğim için oralarada uğrayamadım .(ama gündüz DİM mağarasına uğradım harikaydı)

Anlaşılan bu seneki şelaleler Manavgat şelalesi kadar güdük kalacak :kahkah:

Kurşunlu ve Düden kadar yüksek şelale görmeyeceğiz anlaşılan.(bana nasip olmadı çocukları götüremedim)

2010 PALA nın yılı :yes:

my way
07-07-2010, 19:31
yardımcı olayımda şimdi verileri rar şeklinde nasıl istiyorsun anlayamadım ? ne yin verisi matriksmi ?

yurt dışında farklı sonuçlar verir paritede farklı bizde farklı.. hatta spot ve vadeli arasında bütün sistemler farklı sonuç verir.

çünkü hepsi rakamsal değerleri farklı olarak işlem yapıyor.. aynı anda hem vadeli hem spot hem pariteler hem dow a al yada sat vermesi imkansız.

sistemi mi vob verisi ile optimize etmek ne demek anlamadım :)

Kendi sistemimi deneyebilmek için x30yvade'deki 15 ve 20 dakikalık verileri rar.layabilir misiniz diye sormuştum?
Diğer sorularım ise sizin sisteminiz hakkındaydı. Genelde sistemi yazdıktan sonra indikatör parametrelerine karar verirken( mesela mom 14 mü kullanmalısınız mom 9 mu gibi ) sistemi geçmiş datalar üstünde çalıştırıp en iyi sonuçları bulursunuz( yani geçmişte mom 16 mı daha çok getirmiş 16 mı onu görürsünüz )Sisteminizi kurgularken optimize etmiş olduğunuzu düşündüm, ve bu optimizasyonu hangi endekste yaptığınızı merak ettim.Çünkü genelde diğer endekslerde, mesela dow.da, optimize ettiğiniz sistem vob'da işe yaramayabiliyor. Yani sisteminizi şuanki haliyle, indikatör periyodları değişmeden, diğer futurelarda denediniz mi diye merak ettim. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir :)

Molly
07-07-2010, 21:29
Hayırlı olsun topiğiniz, paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

EURO/USD
07-07-2010, 21:57
Kendi sistemimi deneyebilmek için x30yvade'deki 15 ve 20 dakikalık verileri rar.layabilir misiniz diye sormuştum?
Diğer sorularım ise sizin sisteminiz hakkındaydı. Genelde sistemi yazdıktan sonra indikatör parametrelerine karar verirken( mesela mom 14 mü kullanmalısınız mom 9 mu gibi ) sistemi geçmiş datalar üstünde çalıştırıp en iyi sonuçları bulursunuz( yani geçmişte mom 16 mı daha çok getirmiş 16 mı onu görürsünüz )Sisteminizi kurgularken optimize etmiş olduğunuzu düşündüm, ve bu optimizasyonu hangi endekste yaptığınızı merak ettim.Çünkü genelde diğer endekslerde, mesela dow.da, optimize ettiğiniz sistem vob'da işe yaramayabiliyor. Yani sisteminizi şuanki haliyle, indikatör periyodları değişmeden, diğer futurelarda denediniz mi diye merak ettim. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir :)

my way dostum.. burda sinyalleri ve sistemleri not tutup test etme amaçlı açtım.. matriks verilerini yükleme amaçlı değil. aracı kurumundan derinlikli matriks istemelisin.. bu konuda tskb yi tavsiye ederim. yinede araştırıp sana en uygun olan aracı kurumu bulabilirsin.

sistem konusuna gelince ben uzun süre forex sistemleri ile ilgilendiğimden elbetteki sistemde kullandığım indikatör parametleri çok değişiktir yani optimize edilmiştir hemde ayrıntılı şekilde çeşitli ek parametlerelerle .. indikatör değerlerini sadece optimize etmek yeterli olmaz hiçbir zaman..

vadeli için ve spot için en iyi şekilde ayarladım ve geliştirmeye devam ediyorum.

birazdan aynı sistemi vadeli dolar grafiğinde de sonuçları paylaşacam.
saygılarımla.

EURO/USD
07-07-2010, 22:37
saygılarımla.

USD vadeli. de bu sonucu verdi. tam olarak excelde net puan hesaplanması

http://666kb.com/i/bkq8mljms5s7rq5g2.png

.....

matriskteki orjinal sinyal bu şekilde.

http://666kb.com/i/bkq8o5vdwpemmz5le.png

............

EURO/USD
07-07-2010, 22:37
ancak dolar alıp satmadığım için 2060 puan tam olarak ne getirir bilmiyorum.

my way
07-07-2010, 23:59
my way dostum.. burda sinyalleri ve sistemleri not tutup test etme amaçlı açtım.. matriks verilerini yükleme amaçlı değil. aracı kurumundan derinlikli matriks istemelisin.. bu konuda tskb yi tavsiye ederim. yinede araştırıp sana en uygun olan aracı kurumu bulabilirsin.

sistem konusuna gelince ben uzun süre forex sistemleri ile ilgilendiğimden elbetteki sistemde kullandığım indikatör parametleri çok değişiktir yani optimize edilmiştir hemde ayrıntılı şekilde çeşitli ek parametlerelerle .. indikatör değerlerini sadece optimize etmek yeterli olmaz hiçbir zaman..

vadeli için ve spot için en iyi şekilde ayarladım ve geliştirmeye devam ediyorum.

saygılarımla.

Tabi ki topiğinizde istediğiniz konuların geçmesini isteme hakkınız var. Ancak bir link vermenin bu kadar zor olmasını anlayamadım. Ayrıca sizden sisteminizi istememiştim :) sadece trade konusundaki başarınızdan dolayı sisteminizi neye göre optimize ettiğinizi merak etmiştim( kendi sistemimi geliştirirken belki ışık tutar diye); çok açıklayıcı yazmışsınız. Yine de, sizin açtığınız konuyu sizin istemediğiniz zırvalıklarla doldurduğum için kusura bakmayın.

seckin
08-07-2010, 08:29
Teşekkür ederim dostum... Burada önemli bilgi sistem ve stoploss farklı mekanizmalar...
Benim yanlışım her ikisinin de aynı sistem tarafından üretildiğini zannetmemdi...
Çok teşekkür ederim.

şimdi sistem ayrı.. stop loss noktasını gösteren indikatör ayrı. bugün 225 den stop loss olundu.ve gelen yükseliş sonrası 6025 den tekrar ala döndü.... ama sistem stoploss suz zaten 68.400 den beri alda.

sistem hala AL da.

ackshe
08-07-2010, 10:10
hoca günaydin

senin stoploss nedir
genelde ordan dönüş oluyo // kar al yaptık .. nerelerden devam edilebilir .. esas soru bu aslında
teşekkürler

EURO/USD
08-07-2010, 12:51
SAT sinyali geldi bugün.....

68.400 den gelen AL sinyali, bugün SAT ile kapatılmış oldu. sinyali ve tabloyu akşam güncellerim.

ackshe
08-07-2010, 13:36
allah razı olsun
acıga sat geldi mi peki ..

EURO/USD
08-07-2010, 13:46
allah razı olsun
acıga sat geldi mi peki ..

evet açığa SAT aynı zamanda gelmiş oldu... ancak bekleme taraftarıyım.. kritik yerdeyiz.

malum 73.500 denedi ve burayı kırması olası gibi. o bakımdan bu seviyelerden yavaş yavaş short açacağım .. normade sisteme göre % 50 aç benim prensibim ama % 10 ile başlayıp her gecen gün ekleme yapabilirim.

ackshe
08-07-2010, 17:40
kandiliniz mübarek olsun

EURO/USD
08-07-2010, 17:50
kandiliniz mübarek olsun

sağol dostum..

bütün dostlarımın kandilini kutlarım.. hayırlara vesile olması dileğiyle.

intelligence
08-07-2010, 17:56
Herkesin kandili mübarek olsun..

EURO/USD
08-07-2010, 22:28
01.07.2010 --- 68.400 den gelen AL sinyali bugün 08.07.2010 tarihinde 73.450 den SAT ve açığa poz kapa şeklinde gerçeklemiştir.

http://666kb.com/i/bkr8xkjcj7ckko5ci.png

önceki tablo :

son durumda net puan ve tablo aşşağıdaki gibi oluşmuştur.

http://666kb.com/i/bkr8y5rt6kxzc2vpu.gif

Luanna
08-07-2010, 22:31
burdaki puanlar agzimin suyunu akitiyor, senin sisteme 2 hafta verecem, eger olursa senin sistemden devam edecegim.

EURO/USD
08-07-2010, 22:41
burdaki puanlar agzimin suyunu akitiyor, senin sisteme 2 hafta verecem, eger olursa senin sistemden devam edecegim.

elbette terse kalmalar olacaktır.. ancak pozisyonu ayarlayıp devam eteseydin eğer 3 ayda bu net puanı alacaktın ;)

hemde noktasına virgülüne...

bu verileri benim elle girme şansım yok.. grafik üzerinde de yazdığım sistemi gösterebilirim. yani diyen olabilir hoca atıyorsun gibisinden.

ancak zaten matrisk sistem tester tablosunu yolluyorum yani ona el ile müdahele etme şansım kesinlikle olamaz.. :)

mathematician80
08-07-2010, 22:48
dostum sıstemının sıkı takıpcısıyım bundan sonra...
zaten ben sortum biliyosum 72500 maliyetli bugun hic ellesmedim zaten...
birde sana bisey soracagım 3 ayda sen bu 20000 puanı aldınmı sermayenı 3-4 kat artırdınmı yani sisteme ne kadar uyabiliyosun demek istediğim bu bence insan sistemden cok manuel takılmayı seciyor sen?

EURO/USD
08-07-2010, 22:58
dostum sıstemının sıkı takıpcısıyım bundan sonra...
zaten ben sortum biliyosum 72500 maliyetli bugun hic ellesmedim zaten...
birde sana bisey soracagım 3 ayda sen bu 20000 puanı aldınmı sermayenı 3-4 kat artırdınmı yani sisteme ne kadar uyabiliyosun demek istediğim bu bence insan sistemden cok manuel takılmayı seciyor sen?

hayır alamadım. 20 bin.

beni burda eskilerden bir buff bilir. çok uzun zamandır forex sistemleri ile ilgilendim. iyi de kazandım ancak. birgün bir veri geldi gold gözümün önünde 4 sn içinde 60 dolar birden düştü 4 bin dolar sermayem ( ana param) hesabım patladı :) terse kalınca... o gündensonra forexse bulaşmadım.

matriks dili çok farklı yeni yeni fxteki sistemlerimi çevirebildim. burada hareketler daha sınırlı oludğu için burası tam olarak bana uydu yani vob.

neden 20 bin puanın tamanını alamadım.. yeri geldi duygusal hareket ettim tıpkı iki gün önceki AYM kararını bekleyecem gibi diyip longları 72.725 de verdim. halbuki sistem AL da idi. bundan öncede sürekli gün içi işlem yapdığım zamanlar kayıplarım oldu o bakımdan alamadım ..

şunu çok iyi anladımki sistem ne derse uyacaksın..............

gün içi baktığında hesabında eksi varsa eğer.. insan psikilojik olarak dayanamayıp işlem yapıyor..

oysa sistem sonuçları ortada... bu topicide bu yüzden açtım.. kendime hakim olup sisteme odaklanmak.. sisteme uymak ondan başka birşey düşünmemek.

mondaylemon
08-07-2010, 23:37
öncelikle faydalı topic ve emekleriniz için teşekkurler :)
sisteminiz gerçekten guzel çalışmış...dediğiniz gibi insan faktörü devreye girdiğinde sistem falan tanımıyor...duygusal hareketler ya da reaksyonlar tüm planı alt üst edebiliyor...

sistemden gelen verileri AL-SAT olarak guncellediğiniz bir zaman dilimi var mı?...mesela sabah sat verdi sistem yazmışsınız ama o an kaçtan işlem geçtiği net değil...yani şöyle yazsanız daha faydalı olur;
sistem 73450 den sat verdi saat 10:30 gibi...

malum pala çok oynak sizi sat sinyalini görüp buraya yazmanız arasında 10 dakka geçse arada 500 puan dalga olabilir...ya da biz mesela sisteme uyup satsak ve siz ekran başında olmasanız...akşam gelip sistem kapanışa yakın al verdi yazmanız bizi epey zarara sokabilir...biz hala sistem gereği satta kalmış olabiliriz...sizden de haber gelmeyince sistem ne diyor diye çırpınabiliriz burda... :)

sistemden faydalanmak isteyen takipciler bu sorunu nasıl aşacağız?

EURO/USD
08-07-2010, 23:48
öncelikle faydalı topic ve emekleriniz için teşekkurler :)
sisteminiz gerçekten guzel çalışmış...dediğiniz gibi insan faktörü devreye girdiğinde sistem falan tanımıyor...duygusal hareketler ya da reaksyonlar tüm planı alt üst edebiliyor...

sistemden gelen verileri AL-SAT olarak guncellediğiniz bir zaman dilimi var mı?...mesela sabah sat verdi sistem yazmışsınız ama o an kaçtan işlem geçtiği net değil...yani şöyle yazsanız daha faydalı olur;
sistem 73450 den sat verdi saat 10:30 gibi...

malum pala çok oynak sizi sat sinyalini görüp buraya yazmanız arasında 10 dakka geçse arada 500 puan dalga olabilir...ya da biz mesela sisteme uyup satsak ve siz ekran başında olmasanız...akşam gelip sistem kapanışa yakın al verdi yazmanız bizi epey zarara sokabilir...biz hala sistem gereği satta kalmış olabiliriz...sizden de haber gelmeyince sistem ne diyor diye çırpınabiliriz burda... :)

sistemden faydalanmak isteyen takipciler bu sorunu nasıl aşacağız?

sağol..

haklısın sistem 09:00 da sat vermiş.. çünki matriskte 20 dklık zaman periyotunda bakınca ve bugünki açılış itibariyle 20 dklık bar büyük olduğu için sistemde saat 09:00 demiş bu sistemin hatası değil matriksin saat farkında sanırım hata var... çünkü saat 09:00 da işlem olmuyor bile :) 09:00 ile 09.20 arası olarak tek bar var. 20 dklık bakınca. ordan kapamış longları. yani girdiğim paremetlerelerin doğursunda haklı olarak o anki barın 100 puan aşşağısı gibi birşey.

grafik koymasam bile bugün sat verdiği içn foruma yazmıştım.. öğlen vakti. yazmıştım sistemim sat verdi diye...

burda hiç bir arkadaşımın kaybetmesini istemem zaten sinyal iki haftada yada haftada bir geliyor.. endeksin hareketine göre değişir bu.

ackshe
08-07-2010, 23:58
hoca selam
bu sistem vob a mı özeldir
hisseye uyarlanabilirmi?

mondaylemon
09-07-2010, 00:01
sistem sabahki gap sonrasında ve ilk gördüğü barı esas alarak kapat pozisyonu demiş...saat 09:20 'de
siz topiğe 12:00 de yazmışsınız mesela...bunu demek istiyorum...orada 3 saat içinde pala bizi haşat eder :)

sinyalin 1-2 haftada bir gelmesi bu noktada bir avantaj.
topiğin ilk sayfalarında da yazmışsınız bunu tekrar okudum.devamlı sinyal gelmediği için 15 günlük bir periyotta 3 saatin lafı olmaz bence de :)

bundan sonraki ilk sinyalde ben de deneme amaçlı bir pozisyonla aranızda olacağım...

tşk

EURO/USD
09-07-2010, 00:02
hoca selam
bu sistem vob a mı özeldir
hisseye uyarlanabilirmi?

hisse senetleri için parametreleri değiştirmek gerekir..

özelden bir arkadaş sormuştu test ettim ama kağıt 0.xxx den 7.xx leri görmüş.. :he: % getirisi o bakımdan % 2500 leri bulmuş.

hali ile endekste buna benzer hareketler göremediğimiz için hisse senetlerine benzer ama farklı parametrelerde bir sistem hazırlamak gerekir.

endeks gün içi max % 2-3 gidip gelirken.. hisse senedinde durum çok farklıdır.. % 20 leri bulabilir...o bakımdan dediğim gibi parametleri değiştirip ayrı bir sistem yapılabilir.

EURO/USD
09-07-2010, 00:07
sistem sabahki gap sonrasında ve ilk gördüğü barı esas alarak kapat pozisyonu demiş...saat 09:20 'de
siz topiğe 12:00 de yazmışsınız mesela...bunu demek istiyorum...orada 3 saat içinde pala bizi haşat eder :)

sinyalin 1-2 haftada bir gelmesi bu noktada bir avantaj.
topiğin ilk sayfalarında da yazmışsınız bunu tekrar okudum.devamlı sinyal gelmediği için 15 günlük bir periyotta 3 saatin lafı olmaz bence de :)

bundan sonraki ilk sinyalde ben de deneme amaçlı bir pozisyonla aranızda olacağım...

tşk

aman diyim....:he:

mondaylemon
09-07-2010, 00:14
bence sinyallere uyan ve pozisyon açanlar çoğaldıkça sizin sinyalleri yazma zamanınız kısalacaktır...sorumluluk hissedip biran önce yazmam lazım diye düşüneceksiniz... :)
09:20 de gelen sinyal bize 09:30 da ulaşsa tam super olacak bu topic

EURO/USD
09-07-2010, 00:17
bence sinyallere uyan ve pozisyon açanlar çoğaldıkça sizin sinyalleri yazma zamanınız kısalacaktır...sorumluluk hissedip biran önce yazmam lazım diye düşüneceksiniz... :)
09:20 de gelen sinyal bize 09:30 da ulaşsa tam super olacak bu topic

uyanabilseydim yazacaktım :he:

ama yön yukarı olduğu için belki bugün shortlamadığına pişman olmayacaksın yarın :)

sat dedi diye hurra satış yapılmaz. zamanı gelir.. bu shortlarda para yapar.. palada zaten al ve sat lardan kazanıyor..;)

eloy
09-07-2010, 00:44
bu kadar az işlem yaptıran bir sistemin, bugunun zirvesinden 100 puan asagısında sat vermesını saglayan acaba bir şekilde 'kar al' gıbı bır parametre mı? degılse ınanın cok merak ettım , utanmasam sorucam şifresini :)

EURO/USD
09-07-2010, 00:49
bu kadar az işlem yaptıran bir sistemin, bugunun zirvesinden 100 puan asagısında sat vermesını saglayan acaba bir şekilde 'kar al' gıbı bır parametre mı? degılse ınanın cok merak ettım , utanmasam sorucam şifresini :)

ona benzer birşey ama tabiki normal şartlar altında geçerli. yani olurda bir not haberi gelir bakarsın o anda sat verir ama yükseliş devam eder...
ortlamalar önemlidir.

ve şu var.. bugün sat verdi diye yarın düşüş beklemek çok yanlış... dediğim gibi belki 3 bin terse kalırsın.. ama gün gelir bu shortlar elbette iş yapacaktır ;)

EURO/USD
09-07-2010, 01:20
bu arada özelden çok msj geliyor bir çok arkadaş hisse ismi verip test edebilirmisin diyor.. 3-5 tane yaptım ama sonu gelmeyecek gibi :)

vob dan uzak durayım hisse alıp satayım diyenler için sistem hazırlayabilirim tabi kısmi ücret karşlığında. yoksa sonu gelmeyecek ...
Not: sadece endeks kağıtları için uğraşmaya değer... diğer kağıtlar için lütfen istekte dahi bulunmayın. diğer kağıtlar için basit HO ları kullanmanızı tavsiye ederim.talep olursa özelden irtibata geçebilir

ackshe
09-07-2010, 11:51
Hoca selam

sistem ne diyor ??
'' bu kadar yeter '' mi
'' yaslan arkana'' mı

saolasın

EURO/USD
09-07-2010, 12:39
Hoca selam

sistem ne diyor ??
'' bu kadar yeter '' mi
'' yaslan arkana'' mı

saolasın

yaslan diyor şimdilik.

BEYAZIT
09-07-2010, 12:53
ona benzer birşey ama tabiki normal şartlar altında geçerli. yani olurda bir not haberi gelir bakarsın o anda sat verir ama yükseliş devam eder...
ortlamalar önemlidir.

ve şu var.. bugün sat verdi diye yarın düşüş beklemek çok yanlış... dediğim gibi belki 3 bin terse kalırsın.. ama gün gelir bu shortlar elbette iş yapacaktır ;)
degerli dostum dolarda long sinyalini hic sevmedim
sinyalin spot uzerinden mi vadeli uzerinden mi
spot uzerinden se soyle bir uyarı yapıyım
bizim piyasalarda geceleri pek hareket olmadıgı icin saatlik ortalamalar sapıtabiliyor
gunluk bakmanı tavsiye ederim

EURO/USD
09-07-2010, 12:58
degerli dostum dolarda long sinyalini hic sevmedim
sinyalin spot uzerinden mi vadeli uzerinden mi
spot uzerinden se soyle bir uyarı yapıyım
bizim piyasalarda geceleri pek hareket olmadıgı icin saatlik ortalamalar sapıtabiliyor
gunluk bakmanı tavsiye ederim

günlük değil ama makul bir zamanda baktım. belki daha düşebilir ancak burdan birtepkide olabilir.

spot değil vadeli üzeriden baktım. saygılar hocam

SUTE
10-07-2010, 00:26

normalde benim şuan 68.400 den bu yana hiç longlarıma dokunmadan... devam etmem gerekirdi... ama şeytana uyduk :) lonfları dün 71,725 den kapadım.

Parite dostum.... kolay gelsin...
benim kafa sulandı şimdi... bunların hangisi dogru????????

SUTE
10-07-2010, 00:28
hayır alamadım. 20 bin.

beni burda eskilerden bir buff bilir. çok uzun zamandır forex sistemleri ile ilgilendim. iyi de kazandım ancak. birgün bir veri geldi gold gözümün önünde 4 sn içinde 60 dolar birden düştü 4 bin dolar sermayem ( ana param) hesabım patladı :) terse kalınca... o gündensonra forexse bulaşmadım.

matriks dili çok farklı yeni yeni fxteki sistemlerimi çevirebildim. burada hareketler daha sınırlı oludğu için burası tam olarak bana uydu yani vob.

neden 20 bin puanın tamanını alamadım.. yeri geldi duygusal hareket ettim tıpkı iki gün önceki AYM kararını bekleyecem gibi diyip longları 72.725 de verdim. halbuki sistem AL da idi. bundan öncede sürekli gün içi işlem yapdığım zamanlar kayıplarım oldu o bakımdan alamadım ..

şunu çok iyi anladımki sistem ne derse uyacaksın..............

gün içi baktığında hesabında eksi varsa eğer.. insan psikilojik olarak dayanamayıp işlem yapıyor..

oysa sistem sonuçları ortada... bu topicide bu yüzden açtım.. kendime hakim olup sisteme odaklanmak.. sisteme uymak ondan başka birşey düşünmemek.

Yoksa bu mu dogru olan???????
Ayrıca bi soru daha??? 73.450 SAT verdi mi sistem. Bunları not almaya başladım şimdiden... senin sisteme 3 ay müddet. artılar ve eksilere bakacaz bu 3 ay sonunda.

EURO/USD
10-07-2010, 13:31
Parite dostum.... kolay gelsin...
benim kafa sulandı şimdi... bunların hangisi dogru????????

nasıl yani hangisi doğru ? ve kafan neden sulandı ? :)

EURO/USD
10-07-2010, 13:44
Yoksa bu mu dogru olan???????
Ayrıca bi soru daha??? 73.450 SAT verdi mi sistem. Bunları not almaya başladım şimdiden... senin sisteme 3 ay müddet. artılar ve eksilere bakacaz bu 3 ay sonunda.

pardon şimdi gördüm... kırmızı içine almasan farkında olamayacaktım.. bu tür hataları bugünlerde çok yapmaya başladım

72.725 değil dorusu 71.725 olacaktı.... gecen gecede aynı hatayı gold topicinde yapdım.. ama oradaki farka millet isyan eder derecesindeydi :he: 300 dolarlık bir fark ile yazım hatası oldu :oley:

yazım hatasından dolayı kusura bakma.

73.450 den SAT ( 68.400 deki longları kapat) ve aynı fiyattan Açığa sat (short) sinyali verdi.

yarın ne olacağımız belli değil 3 aya kim öle kim kala ;)

EURO/USD
10-07-2010, 15:06
bu vobsinyalleri.com a bakayım dedim.. adamlar komik ötesi

başlıklar şöyle..:

.........................

Daha sonra fiyat kademeli olarak 30.000 TL +KDV Olacaktır…! :he:
” BİZ DAHA PERFORMANSLISINI YAPANA KADAR ŞİMDİLİK EN İYİSİ BUDUR. YATIRIMCININ RÜYASI, Votomatik SİNYAL MAKİNASI. TAKLİTLERİNDEN SAKININIZ..! “

HAZİRAN 2010
+25
+225
+325 ( Program’ın 3. sinyali ile +1.675 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +325 puan oldu )
+3.075 ( Programın 4. sinyali ile +5.100 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +3.075 puan oldu.)
+725 ( Program’ın 5. sinyali ile +1.400 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +725 puan oldu. )
-425
Toplam 6 sinyal ve Ay sonu net…………+3.950 puan Kazanç

...........

:D:D:D ..............

murat01
10-07-2010, 16:10
arkadaşlar ben normal işlem yapıyorum . bende ne sistem ne grafik programı nede matrix var . bunlar hakkında ayrıntılı bilgiyi nasıl edinebilirm. akbankla çalışıyorum. matrik için aylık bir ödeme yaplıyor sanırsam bu ödeme ne kadardır. birde sistem kullanmak istiyorum internetten baktım ama adamlar kanatsız uçmuş 20.000 tl 30. 000 tl fiyat o kadar param olsa vob ta işim ne. birde grafik programı indirebilirmiyim internetten şu mum ampül olayı :) ayrıca grafik yorumlamayı öğreten siteler var mı ?

berked
10-07-2010, 16:17
Parite dostum, topiği gördüğümde 3.sayfaya ulaşmıştı. Sonra bir tatile gittim geldim, 8.sayfa olmuş. Dedim artık hayırlı olsun fasılları geçmiştir.. Yoksa yine de demek mi lazım derken.. 14 sayfa olmuş.. Böyle giderse 100.sayfada ancak hayırlı olsun, başarılar gibi sözler edebileceğim :he:
O yüzden artık düşünmeyi bırakıp diyorum, başarılar.. Daha doğrusu, başarılarının devamını dilerim.. Takip etmiyorum sanma..

vobsinyalleri.com'u arayıp şunu diyeceğim:
ben: Abi fiş kesme KDV'yi düşelim??:kahkah::kahkah:
satıcı: ???!!!....

EURO/USD
10-07-2010, 16:26
Parite dostum, topiği gördüğümde 3.sayfaya ulaşmıştı. Sonra bir tatile gittim geldim, 8.sayfa olmuş. Dedim artık hayırlı olsun fasılları geçmiştir.. Yoksa yine de demek mi lazım derken.. 14 sayfa olmuş.. Böyle giderse 100.sayfada ancak hayırlı olsun, başarılar gibi sözler edebileceğim :he:
O yüzden artık düşünmeyi bırakıp diyorum, başarılar.. Daha doğrusu, başarılarının devamını dilerim.. Takip etmiyorum sanma..

vobsinyalleri.com'u arayıp şunu diyeceğim:
ben: Abi fiş kesme KDV'yi düşelim??:kahkah::kahkah:
satıcı: ???!!!....

sağol berked dostum.... herkesin beklentileri farklı kimi hisse arayışında kimi vobda adam akıllı alıp satma derdinde.. elimden geldiğinde paylaşımcı olmaya çalışıyorum.

sadece sistem doğrultusunda işlem yapıyorum.. milletin 30 bin tl ye sattığı ayda 4 bin puan haziran ayı boyunca !getirisi olan sistemden bahsediyorum. ben burda sadece tek sinyalle 6-7 günde 5.500 net puan getirmiş sistemin sinyalini forumda beleşe paylaşıyorum.

temennilerin için teşekkürler forumda var olduğum sürece yazmaya devam edecem.

SUTE
11-07-2010, 16:58
pardon şimdi gördüm... kırmızı içine almasan farkında olamayacaktım.. bu tür hataları bugünlerde çok yapmaya başladım

72.725 değil dorusu 71.725 olacaktı.... gecen gecede aynı hatayı gold topicinde yapdım.. ama oradaki farka millet isyan eder derecesindeydi :he: 300 dolarlık bir fark ile yazım hatası oldu :oley:

yazım hatasından dolayı kusura bakma.

73.450 den SAT ( 68.400 deki longları kapat) ve aynı fiyattan Açığa sat (short) sinyali verdi.

yarın ne olacağımız belli değil 3 aya kim öle kim kala ;)

Haklısın parite dostum... hakkını yememek gerek senin mekanigin... nazar değmesin, 2 sinyaldir tam isabet gidiyor. TIK. TIK. TIK..... benimkisi geyik işte...
Benimkinin kulağını çekme vakti geldi de geçiyor artık.

SUTE
11-07-2010, 17:11
bu vobsinyalleri.com a bakayım dedim.. adamlar komik ötesi

başlıklar şöyle..:

.........................

Daha sonra fiyat kademeli olarak 30.000 TL +KDV Olacaktır…! :he:
” BİZ DAHA PERFORMANSLISINI YAPANA KADAR ŞİMDİLİK EN İYİSİ BUDUR. YATIRIMCININ RÜYASI, Votomatik SİNYAL MAKİNASI. TAKLİTLERİNDEN SAKININIZ..! “

HAZİRAN 2010
+25
+225
+325 ( Program’ın 3. sinyali ile +1.675 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +325 puan oldu )
+3.075 ( Programın 4. sinyali ile +5.100 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +3.075 puan oldu.)
+725 ( Program’ın 5. sinyali ile +1.400 puan görüldü ancak KAPAT sinyali geldiğinde elde kalan +725 puan oldu. )
-425
Toplam 6 sinyal ve Ay sonu net…………+3.950 puan Kazanç

...........

:D:D:D ..............

Evet haklısın beneim de yakın takibimde bu site.

hakansahin
11-07-2010, 17:15
euro/usd arkadaşımız kendi isteği üzerine forum üyeliğini iptal ettirdi......

arkadaşlarının ve dostların bilmesini rica etti...

50ot
11-07-2010, 20:34
aaa niye ki? hocam geri gel hemen. sen forumun demirbasisin..

Jantrader
11-07-2010, 23:50
Yavuzzzzz....

FNT
12-07-2010, 00:02
2010 dünya kupası İSPANYA'nın.

intelligence
12-07-2010, 08:46
Bu ayrılma acaba gönüllü mü oldu? Ne zaman aklı başında birileri parlamaya başlıyor sonra nedendir bilinmez sonra yazmamaya başlıyor..

Mert Can
12-07-2010, 08:57
Sinyallerim com mu ne oyle bi siteyle ilgili bir yorum yazmıstı...Herhalde birilerini rahatsız etti, tatsızlık olmus olabılır..yoksa nıye gıtsın hersey guzel gıdıyordu..Tel ını bilen yada ozelden konusan varsa..durumu ogrenıp yazarsa sevınırız..Bende merak ettım...Umarız gerı doner..

nme
12-07-2010, 10:11
uzuldum acikcasi... :( cok emegi oldu vobda pismemde

ackshe
12-07-2010, 11:17
pek uzun zamanolmadı hisseneti yakından takip edeli
ama
kısa sürede
''bu işi biliyor '' dediğim pek cok kişi yazmayı bi şekilde bıraktı
al işte bi tane daha

bence yeni başlayan arkadaşlara cok yazık olacak ....
hayırlı kazançlar

GEKKO
12-07-2010, 12:35
tam hayırlı olsun dıyecektım ama sanırım forumu kapatmıssın....

intelligence
12-07-2010, 15:16
Parite dostum facebook dan grup oluştur oraya katılalım..

BEYAZIT
13-07-2010, 19:05
dostum nerelerdesin seni gorememek beni uzuyor
son sinyalinde zararda ondan gittin yoksa :(

Red Kit
14-07-2010, 00:09
euro/usd arkadaşımız kendi isteği üzerine forum üyeliğini iptal ettirdi......

arkadaşlarının ve dostların bilmesini rica etti...

Forum kurallarını okursanız üyelik iptali diye bir şeyin olmadığını görebilirsiniz. Yanlış bilgilendirmeyin.

Üyelik iptal olmaz, foruma girmemeyi tercih edenler olabilir ki ikisi de aynı kapıya çıkar.

seckin
19-07-2010, 10:40
Çok enteresan doğrusu...
Arkadaşımız bizle sistemini paylaşıyordu...
Ve süper destek oluyordu...
Keşke bu yararlı dostu şahsi tanıma fırsatımız olabilseydi...
Kendi adıma çok üzgünüm...

Bear_Bull
22-07-2010, 13:37
Yavuz nerelerdesin ?

30 dk.lık periyotta aşağıdaki sistem

25550 puan of of of

Tarih ----------- İŞLEM TİPİ Fiyat PUAN KAR ZARAR
08.04.2010 17:30:00 AL 73.475 1200 1200 0
12.04.2010 14:30:00 SAT 74.675 0 0 0
12.04.2010 14:30:00 Açığa Sat 74.675 1050 1050 0
14.04.2010 09:00:00 POZ KAPAT 73.625 0 0 0
14.04.2010 09:00:00 AL 73.625 -50 0 -50
14.04.2010 10:30:00 SAT 73.575 0 0 0
15.04.2010 16:30:00 Açığa Sat 73.875 1900 1900 0
19.04.2010 14:30:00 POZ KAPAT 71.975 0 0 0
19.04.2010 14:30:00 AL 71.975 1225 1225 0
21.04.2010 13:30:00 SAT 73.200 0 0 0
21.04.2010 13:30:00 Açığa Sat 73.200 -950 0 -950
26.04.2010 09:00:00 POZ KAPAT 74.150 0 0 0
26.04.2010 09:00:00 AL 74.150 -1475 0 -1475
27.04.2010 10:00:00 SAT 72.675 0 0 0
27.04.2010 10:00:00 Açığa Sat 72.675 825 825 0
28.04.2010 14:00:00 POZ KAPAT 71.850 0 0 0
28.04.2010 14:00:00 AL 71.850 1075 1075 0
30.04.2010 14:00:00 SAT 72.925 0 0 0
30.04.2010 14:00:00 Açığa Sat 72.925 1700 1700 0
05.05.2010 12:30:00 POZ KAPAT 71.225 0 0 0
05.05.2010 12:30:00 AL 71.225 -800 0 -800
05.05.2010 16:00:00 SAT 70.425 0 0 0
05.05.2010 16:00:00 Açığa Sat 70.425 -75 0 -75
05.05.2010 17:30:00 POZ KAPAT 70.500 0 0 0
05.05.2010 17:30:00 AL 70.500 -650 0 -650
06.05.2010 09:30:00 SAT 69.850 0 0 0
06.05.2010 10:30:00 AL 70.375 -1000 0 -1000
06.05.2010 17:30:00 SAT 69.375 0 0 0
06.05.2010 17:30:00 Açığa Sat 69.375 800 800 0
10.05.2010 09:00:00 POZ KAPAT 68.575 0 0 0
10.05.2010 09:00:00 AL 68.575 2650 2650 0
12.05.2010 15:00:00 SAT 71.225 0 0 0
12.05.2010 15:00:00 Açığa Sat 71.225 1925 1925 0
17.05.2010 12:30:00 POZ KAPAT 69.300 0 0 0
17.05.2010 12:30:00 AL 69.300 200 200 0
20.05.2010 09:00:00 SAT 69.500 0 0 0
20.05.2010 09:00:00 Açığa Sat 69.500 1275 1275 0
21.05.2010 17:00:00 POZ KAPAT 68.225 0 0 0
25.05.2010 09:30:00 Açığa Sat 66.275 575 575 0
26.05.2010 09:30:00 POZ KAPAT 65.700 0 0 0
26.05.2010 09:30:00 AL 65.700 3575 3575 0
28.05.2010 16:00:00 SAT 69.275 0 0 0
28.05.2010 16:00:00 Açığa Sat 69.275 2100 2100 0
01.06.2010 15:30:00 POZ KAPAT 67.175 0 0 0
01.06.2010 15:30:00 AL 67.175 2525 2525 0
03.06.2010 17:00:00 SAT 69.700 0 0 0
03.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 69.700 1850 1850 0
07.06.2010 14:30:00 POZ KAPAT 67.850 0 0 0
08.06.2010 13:30:00 AL 67.325 450 450 0
10.06.2010 11:00:00 SAT 67.775 0 0 0
10.06.2010 12:30:00 AL 68.400 825 825 0
11.06.2010 15:00:00 SAT 69.225 0 0 0
14.06.2010 09:30:00 AL 69.975 100 100 0
14.06.2010 17:00:00 SAT 70.075 0 0 0
14.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 70.075 -775 0 -775
15.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 70.850 0 0 0
15.06.2010 12:30:00 AL 70.850 650 650 0
16.06.2010 14:00:00 SAT 71.500 0 0 0
16.06.2010 14:00:00 Açığa Sat 71.500 -875 0 -875
17.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 72.375 0 0 0
17.06.2010 12:30:00 AL 72.375 -775 0 -775
17.06.2010 17:00:00 SAT 71.600 0 0 0
17.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 71.600 -1550 0 -1550
21.06.2010 09:00:00 POZ KAPAT 73.150 0 0 0
21.06.2010 09:00:00 AL 73.150 -1275 0 -1275
21.06.2010 15:00:00 SAT 71.875 0 0 0
21.06.2010 15:00:00 Açığa Sat 71.875 650 650 0
23.06.2010 14:00:00 POZ KAPAT 71.225 0 0 0
23.06.2010 16:30:00 Açığa Sat 70.850 400 400 0
24.06.2010 16:00:00 POZ KAPAT 70.450 0 0 0
24.06.2010 16:00:00 AL 70.450 0 0 0
29.06.2010 09:30:00 SAT 70.450 0 0 0
29.06.2010 09:30:00 Açığa Sat 70.450 525 525 0
30.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 69.925 0 0 0
30.06.2010 12:30:00 AL 69.925 -425 0 -425
30.06.2010 15:30:00 SAT 69.500 0 0 0
30.06.2010 15:30:00 Açığa Sat 69.500 750 750 0
01.07.2010 12:00:00 POZ KAPAT 68.750 0 0 0
01.07.2010 12:00:00 AL 68.750 -375 0 -375
01.07.2010 15:00:00 SAT 68.375 0 0 0
01.07.2010 15:00:00 Açığa Sat 68.375 -250 0 -250
01.07.2010 16:00:00 POZ KAPAT 68.625 0 0 0
01.07.2010 16:00:00 AL 68.625 3025 3025 0
07.07.2010 09:00:00 SAT 71.650 0 0 0
07.07.2010 09:00:00 Açığa Sat 71.650 -500 0 -500
07.07.2010 17:00:00 POZ KAPAT 72.150 0 0 0
07.07.2010 17:00:00 AL 72.150 775 775 0
08.07.2010 15:00:00 SAT 72.925 0 0 0
08.07.2010 15:00:00 Açığa Sat 72.925 775 775 0
12.07.2010 13:30:00 POZ KAPAT 72.150 0 0 0
12.07.2010 13:30:00 AL 72.150 1975 1975 0
14.07.2010 12:00:00 SAT 74.125 0 0 0
15.07.2010 12:00:00 AL 74.575 75 75 0
15.07.2010 12:30:00 SAT 74.650 0 0 0
15.07.2010 12:30:00 Açığa Sat 74.650 575 575 0
16.07.2010 13:00:00 POZ KAPAT 74.075 0 0 0
16.07.2010 13:00:00 AL 74.075 -1075 0 -1075
16.07.2010 16:30:00 SAT 73.000 0 0 0
16.07.2010 16:30:00 Açığa Sat 73.000 -925 0 -925
19.07.2010 11:30:00 POZ KAPAT 73.925 0 0 0
19.07.2010 11:30:00 AL 73.925 -750 0 -750
20.07.2010 13:00:00 SAT 73.175 0 0 0
20.07.2010 13:30:00 Açığa Sat 73.150 -450 0 -450
20.07.2010 17:30:00 POZ KAPAT 73.600 0 0 0
20.07.2010 17:30:00 AL 73.600 2550 2550 0
son fiyat 76.150 0 0 0

25550 40550 -15000

EURO/USD
30-08-2010, 07:30
zaman buldukça yazmaya devam...

http://www.vobjektif.net/wp-content/uploads/a%C4%9Fustos_sonhafra.png
www.vobjektif.net

EURO/USD
30-08-2010, 07:31
Yavuz nerelerdesin ?

25550 puan of of of

buralardayım üstad.. güzel puan...Allah daha çok versin..:)

saygılar.

serdar72
30-08-2010, 16:34
Yavuz nerelerdesin ?

25550 puan of of of

Tarih ----------- İŞLEM TİPİ Fiyat PUAN KAR ZARAR
08.04.2010 17:30:00 AL 73.475 1200 1200 0
12.04.2010 14:30:00 SAT 74.675 0 0 0
12.04.2010 14:30:00 Açığa Sat 74.675 1050 1050 0
14.04.2010 09:00:00 POZ KAPAT 73.625 0 0 0
14.04.2010 09:00:00 AL 73.625 -50 0 -50
14.04.2010 10:30:00 SAT 73.575 0 0 0
15.04.2010 16:30:00 Açığa Sat 73.875 1900 1900 0
19.04.2010 14:30:00 POZ KAPAT 71.975 0 0 0
19.04.2010 14:30:00 AL 71.975 1225 1225 0
21.04.2010 13:30:00 SAT 73.200 0 0 0
21.04.2010 13:30:00 Açığa Sat 73.200 -950 0 -950
26.04.2010 09:00:00 POZ KAPAT 74.150 0 0 0
26.04.2010 09:00:00 AL 74.150 -1475 0 -1475
27.04.2010 10:00:00 SAT 72.675 0 0 0
27.04.2010 10:00:00 Açığa Sat 72.675 825 825 0
28.04.2010 14:00:00 POZ KAPAT 71.850 0 0 0
28.04.2010 14:00:00 AL 71.850 1075 1075 0
30.04.2010 14:00:00 SAT 72.925 0 0 0
30.04.2010 14:00:00 Açığa Sat 72.925 1700 1700 0
05.05.2010 12:30:00 POZ KAPAT 71.225 0 0 0
05.05.2010 12:30:00 AL 71.225 -800 0 -800
05.05.2010 16:00:00 SAT 70.425 0 0 0
05.05.2010 16:00:00 Açığa Sat 70.425 -75 0 -75
05.05.2010 17:30:00 POZ KAPAT 70.500 0 0 0
05.05.2010 17:30:00 AL 70.500 -650 0 -650
06.05.2010 09:30:00 SAT 69.850 0 0 0
06.05.2010 10:30:00 AL 70.375 -1000 0 -1000
06.05.2010 17:30:00 SAT 69.375 0 0 0
06.05.2010 17:30:00 Açığa Sat 69.375 800 800 0
10.05.2010 09:00:00 POZ KAPAT 68.575 0 0 0
10.05.2010 09:00:00 AL 68.575 2650 2650 0
12.05.2010 15:00:00 SAT 71.225 0 0 0
12.05.2010 15:00:00 Açığa Sat 71.225 1925 1925 0
17.05.2010 12:30:00 POZ KAPAT 69.300 0 0 0
17.05.2010 12:30:00 AL 69.300 200 200 0
20.05.2010 09:00:00 SAT 69.500 0 0 0
20.05.2010 09:00:00 Açığa Sat 69.500 1275 1275 0
21.05.2010 17:00:00 POZ KAPAT 68.225 0 0 0
25.05.2010 09:30:00 Açığa Sat 66.275 575 575 0
26.05.2010 09:30:00 POZ KAPAT 65.700 0 0 0
26.05.2010 09:30:00 AL 65.700 3575 3575 0
28.05.2010 16:00:00 SAT 69.275 0 0 0
28.05.2010 16:00:00 Açığa Sat 69.275 2100 2100 0
01.06.2010 15:30:00 POZ KAPAT 67.175 0 0 0
01.06.2010 15:30:00 AL 67.175 2525 2525 0
03.06.2010 17:00:00 SAT 69.700 0 0 0
03.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 69.700 1850 1850 0
07.06.2010 14:30:00 POZ KAPAT 67.850 0 0 0
08.06.2010 13:30:00 AL 67.325 450 450 0
10.06.2010 11:00:00 SAT 67.775 0 0 0
10.06.2010 12:30:00 AL 68.400 825 825 0
11.06.2010 15:00:00 SAT 69.225 0 0 0
14.06.2010 09:30:00 AL 69.975 100 100 0
14.06.2010 17:00:00 SAT 70.075 0 0 0
14.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 70.075 -775 0 -775
15.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 70.850 0 0 0
15.06.2010 12:30:00 AL 70.850 650 650 0
16.06.2010 14:00:00 SAT 71.500 0 0 0
16.06.2010 14:00:00 Açığa Sat 71.500 -875 0 -875
17.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 72.375 0 0 0
17.06.2010 12:30:00 AL 72.375 -775 0 -775
17.06.2010 17:00:00 SAT 71.600 0 0 0
17.06.2010 17:00:00 Açığa Sat 71.600 -1550 0 -1550
21.06.2010 09:00:00 POZ KAPAT 73.150 0 0 0
21.06.2010 09:00:00 AL 73.150 -1275 0 -1275
21.06.2010 15:00:00 SAT 71.875 0 0 0
21.06.2010 15:00:00 Açığa Sat 71.875 650 650 0
23.06.2010 14:00:00 POZ KAPAT 71.225 0 0 0
23.06.2010 16:30:00 Açığa Sat 70.850 400 400 0
24.06.2010 16:00:00 POZ KAPAT 70.450 0 0 0
24.06.2010 16:00:00 AL 70.450 0 0 0
29.06.2010 09:30:00 SAT 70.450 0 0 0
29.06.2010 09:30:00 Açığa Sat 70.450 525 525 0
30.06.2010 12:30:00 POZ KAPAT 69.925 0 0 0
30.06.2010 12:30:00 AL 69.925 -425 0 -425
30.06.2010 15:30:00 SAT 69.500 0 0 0
30.06.2010 15:30:00 Açığa Sat 69.500 750 750 0
01.07.2010 12:00:00 POZ KAPAT 68.750 0 0 0
01.07.2010 12:00:00 AL 68.750 -375 0 -375
01.07.2010 15:00:00 SAT 68.375 0 0 0
01.07.2010 15:00:00 Açığa Sat 68.375 -250 0 -250
01.07.2010 16:00:00 POZ KAPAT 68.625 0 0 0
01.07.2010 16:00:00 AL 68.625 3025 3025 0
07.07.2010 09:00:00 SAT 71.650 0 0 0
07.07.2010 09:00:00 Açığa Sat 71.650 -500 0 -500
07.07.2010 17:00:00 POZ KAPAT 72.150 0 0 0
07.07.2010 17:00:00 AL 72.150 775 775 0
08.07.2010 15:00:00 SAT 72.925 0 0 0
08.07.2010 15:00:00 Açığa Sat 72.925 775 775 0
12.07.2010 13:30:00 POZ KAPAT 72.150 0 0 0
12.07.2010 13:30:00 AL 72.150 1975 1975 0
14.07.2010 12:00:00 SAT 74.125 0 0 0
15.07.2010 12:00:00 AL 74.575 75 75 0
15.07.2010 12:30:00 SAT 74.650 0 0 0
15.07.2010 12:30:00 Açığa Sat 74.650 575 575 0
16.07.2010 13:00:00 POZ KAPAT 74.075 0 0 0
16.07.2010 13:00:00 AL 74.075 -1075 0 -1075
16.07.2010 16:30:00 SAT 73.000 0 0 0
16.07.2010 16:30:00 Açığa Sat 73.000 -925 0 -925
19.07.2010 11:30:00 POZ KAPAT 73.925 0 0 0
19.07.2010 11:30:00 AL 73.925 -750 0 -750
20.07.2010 13:00:00 SAT 73.175 0 0 0
20.07.2010 13:30:00 Açığa Sat 73.150 -450 0 -450
20.07.2010 17:30:00 POZ KAPAT 73.600 0 0 0
20.07.2010 17:30:00 AL 73.600 2550 2550 0
son fiyat 76.150 0 0 0

25550 40550 -15000

buradaki hareketler saatlik göstergelere göre yapılan işlemler mi oluyor....

EURO/USD
05-09-2010, 18:15

sinyallerin devamı bu şekilde devam ediyor..

http://666kb.com/i/bmevt0xy1agct3nuf.gif

son sinyali güncellemedim.. alda olduğu içi kapanışa bakmak lazım net puan hesaplaması için.

saygılarımla

Tüm hissenet ve müslüman alemin KADİR GECESİNİ kutlar.. hayırlara vesile olmasını dilerim.

SUTE
15-09-2010, 21:58
Parite kardeşim kolay ve rast gele... diğer site dedikoducuları ve sistemsiz bi grup basit düzeydeki sohbetleri ile yordu bizi. Nası gıdıyo senin sistem.??? 9050 - 20550 den sonra zarar yazdığı için mi 9050 ye düştü?

EURO/USD
15-09-2010, 22:14
Parite kardeşim kolay ve rast gele... diğer site dedikoducuları ve sistemsiz bi grup basit düzeydeki sohbetleri ile yordu bizi. Nası gıdıyo senin sistem.??? 9050 - 20550 den sonra zarar yazdığı için mi 9050 ye düştü?

ne getirdi ne götürdü mail listedeki arkadaşlar iyi biliyor.. eksteremi bile yolladım ...

30 kontrat ne olmuş 7 ayda mail listemdeki arkadaşlar iyi bilir :)

bu excelldeki puanlar güncel değil zaten yazdım..

foruma pek yazmıyorum bu topicinde kapatılması için xtraderx üstada ricada bulunacağım haberiniz olsun ..

saygılarımla