PDA

View Full Version : BRMEN - Birlik Mensucat

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24

Chakra
21-11-2012, 18:12
evet, selman bey elindeki kağıtları çıkarmış.
alan kim onunla da ilgili bildirim gelecektir sanırım. sonuçta 13,291,175 lotun hepsini ky almamıştır.

psizof
21-11-2012, 18:13
kapitalizmin temel sonuçlarından biride portföy büyüdükçe aracı kuruma verilen yüzdenin düşmesiki spek dedigin aracı kuruma bi kuruş para vermez elindeki portföyü sayesinde.10 trilyonunuz olsa anlaştıgınız aracı kuruma yüzde verirmiydiniz yoksa portföyünüzün o aracı kurumda bulunmasını yeterli gördürürmüydünüz.imkb deki temel sıkıntı burdan kaynaklanıyo.aslında aracı kurum dedigin devlet elinde olmalı ve her yatırımcıdan aynı yüzdede aracı kurum payı kesmeli.ozaman hiç bi spek bukadar rahat at koşturup kyyi sömüremez.

fıdeltus
21-11-2012, 18:15

kap'a bakınız...

Chakra
21-11-2012, 18:16
kap'a bakınız...

gördüm, siz haklısınız.

EÖG
21-11-2012, 18:26
Alan kim onunla da ilgili bildirim gelecektir sanırım. Sonuçta 13,291,175 lotun hepsini ky almamıştır.

13 milyon lot değil adam 3 milyon lot elinden çıkarmışş..geçen de aynısını yaptı..gün geçtikçe elindekileri azaltıyor bedelliye katılmamak için..

Chakra
21-11-2012, 18:28
13 milyon lot değil adam 3 milyon lot elinden çıkarmışş..geçen de aynısını yaptı..gün geçtikçe elindekileri azaltıyor bedelliye katılmamak için..

aynen öyle, ben yanlış algıladım, haklısınız.

psizof
21-11-2012, 18:32

3 milyon lot çıkabildiğini sanmıyorum.1 ile 1.5 milyonunu amcasının oğluna dayısının kızına filan aktarmıştır.okadar kagıdı elinden çıkmış gösterip kyyi daha satış yapamıycak kagıt dahada düşemez diye düşündürtmek istiyodur.oldukça yıkıcı yorumlar yazdıgımın farkındayım ama olan bu gibi gözüküyo.

fıdeltus
21-11-2012, 18:36
alan kim onunla da ilgili bildirim gelecektir sanırım. sonuçta 13,291,175 lotun hepsini ky almamıştır.

sanmam lakin inşallah dediğiniz gibi olur..mal ona buna 5 şer 10 ar bin şeklinde dağıtıldı(sadece3 milyon lotu) kanaatimce tabiki.. cuma takasında görülür ak koyun kara koyun...uçacak kaçacak beklentisiyle çok insan atladı kuvvetle ihtimal....
bakış açınız yanlış yalnız.... yukarıda alım satım tutarı belirtiyor zaten....yani 10 milyon ben aldım zaten diyor alırken 13 milyonluk satış yapıyor 10 milyonu alabilmek için...bilmem anlatabildimmi....

fıdeltus
21-11-2012, 18:47
kap a yaptığı açıklamada;

Fon çikisi gerektirmeyecek sekilde, Sirketimizin 31.12.2011 tarihli bagimsiz denetimden geçmis konsolide finansal tablolarinda yer alan 45.939.395 TL geçmis yillar ve dönem zararindan kaynaklanan bilanço açiginin 17.250.000 TL. kisminin sermayenin azaltilmasi yoluyla kapatilmasi, yapilacak sermaye azaltiminda Sirketin 31.12.2011 tarihli bagimsiz denetimden geçmis konsolide finansal tablolarinin esas alinmasi ve "Paylarin Iptal Edilmesi" yönteminin uygulanmasi, yapilacak sermaye azaltiminin 17.250.000 TL olmasi ve bu suretle Sirket sermayesinin 24.786.000 TL'ndan 7.536.000 TL'na düsürülmesine ve esanli olarak 17.250.000 TL sermaye artirimi yapilarak ödenmis sermayenin 24.786.000 TL'na çikarilmasi hususunda müzakere ve karar almak istiyor firma....

alfredo
21-11-2012, 18:51
aof 0.64 olmasınada aldanmayın arkadaşlar senedin fiyatı aof a göre aşağıda 2.seans tabanıda 0.57 ama açtığı gibi kalabilir tabanı bozmadan sonra bi % 10 daha aşağı,2.seans için hesap yapıp alım yapacak olanlar dikkat etsin.

0.58 den 1.seans tabandan alanları uyarmıştık girmeyin aof yanıltır diye aynen tabana girip ordan yine alanlar oldu yarınki taban 0.50 orayıda göreceğiz merak etmeyin sonra yine toparlanıyor görüntüsü burdan 0.44-0.46 buralardanda milleti bedelliye sokacaklar maalesef durumun özü bu çarşambanın gelişi salıdan bellidir hepimize geçmiş olsun..

DR.
21-11-2012, 19:34
hep aynı kambur hareketini sadece boyutlarında değişiklik yaparak uyguluyor. hep yukarı birkaç gün,sonra dinlen sonra başladığın yer. bir kere de farklı şeyler yap

denizci_79
21-11-2012, 20:00
arkadaşlar bedelli yapacaksa 1 liranın altında bedelli olmayacak burda kıyamet seneryoları yazanlar bir şekilde speğe hizmet ediyorlar patron çeksin bakalım 0.46 kuruşa eninde sonunda 1 liraya getirecek buda yüzde 120 yapar .....

denizci_79
21-11-2012, 20:02
0,46 kuruştan bedelli yapacak diyen arkadaş merak ediyorum neye göre hesaplıyor anlatırsan bizde öğreniriz

emrbrt
21-11-2012, 20:35
0,46 kuruştan bedelli yapacak diyen arkadaş merak ediyorum neye göre hesaplıyor anlatırsan bizde öğreniriz

sanırım daha önce cevap verilmiş buna aşağıdan bakabilirsin

Originally Posted by ismail.sardas
merhaba arkadaslar . Bedelli diyorsunuz ama hisse fiyatı bir tl olmadan bedelli yapma şanşları varmıdır. ( 1 tl nın altında bedelli olmaz diye duymustum da. )

doğru diyorsanız fakat spk ya başvurdu zaman nominal değerin altındaydı bedelli olmayacağından dolayı bu yüzden eşanlı sermaye azaltımı%69.6 ve artırım % 229 kararı alındı. Spk da ekim ayında kayda aldı 23 ekim. şirket ise ertesi gün aralık ayında yapılacak genel kurul kararı aldı..

denizci_79
21-11-2012, 20:50
bedelli fiyatını yazabilirmisin kaç olacak

denizci_79
21-11-2012, 20:52
yüzde 69 1 lira baz alınarak mı hesaplanıyor

emrbrt
21-11-2012, 21:01
sanmam lakin inşallah dediğiniz gibi olur..mal ona buna 5 şer 10 ar bin şeklinde dağıtıldı(sadece3 milyon lotu) kanaatimce tabiki.. cuma takasında görülür ak koyun kara koyun...uçacak kaçacak beklentisiyle çok insan atladı kuvvetle ihtimal....
bakış açınız yanlış yalnız.... yukarıda alım satım tutarı belirtiyor zaten....yani 10 milyon ben aldım zaten diyor alırken 13 milyonluk satış yapıyor 10 milyonu alabilmek için...bilmem anlatabildimmi....

ben şimdi konuyu tam anlayamadım galiba birkaç sorum olacak mümkünse cevaplarsanız sevinirim
şimdi bu adam 10 milyon aldı 13 milyon sattı şimdi çok düşündüm taşındım bir türlü çıkamıyorum yavs

1- bu adamın sattığı 13 milyon lotun maliyeti ne olabilir?
2- bu adamın aldığı 10 milyon lotun maliyeti ne olabilir? ki bu sorunun cevabı 0,56 ise kaça kime verecek ?
3- eğer bu zatın aldığı 10 milyon lotun maliyeti 0,56 ise hisseyi yukarı taşımak zorunda değilmi?
4- birde işin bedelli boyutu var bu zat ileride bedelli varken neden 10 milyon lot alsın ki ne kadar sürede eritecek? bedelli olacağı az çok biliniyor.

eyyorlamam bu kadar
sorularıma cevap verecek baba yiğide benden 41 lot :)
tekrar teşekkür ederim.

Chakra
21-11-2012, 21:28
arkadaşlar bedelli yapacaksa 1 liranın altında bedelli olmayacak burda kıyamet seneryoları yazanlar bir şekilde speğe hizmet ediyorlar patron çeksin bakalım 0.46 kuruşa eninde sonunda 1 liraya getirecek buda yüzde 120 yapar .....

işte adamlar onu düşünerek sermaye azaltımı yapıyorlar. fiyat otomatikman 2 tl ye yakın olacak, lot sayıları azalacak. yani sermaye azaltımı için 1 tl barajı sorunu kalmıyor. ve ayrıca sermaye azaltımı ile geçmiş dönem zararlarını kapatacaklarmış. hemen ardından yaptıkları sermaye azaltımı oranının aynısı kadar bedelli sermaye arttırımı yapılacak.

şimdi kendi düşüncemi açıklıyayım;
fiyat çok düşük ve arkadaşların yazdığına göre daha da inecek gibi duruyor.
sermaye azaltımı ile geçmiş yıl zararları kapanacak ve bedelli ile firmaya para girecek . bu da işin uzun vadede pozitif yanı.
bana göre elinde kağıt olan halen bulaşmamalı. ama elinde kağıt olan ve bekleyebilecek olanlar bir arsa almış, yatırım yapmış gibi düşünsünler, olaya uzun vadeli baksınlar, zaten satmadıkça zarar söz konusu değildir.

sabriye
21-11-2012, 21:29
Kağıdı 1 in üzerine atmadan bedelli yapılabiliyor artık. Bunun içinde bedelli ile birlikte sermaye azaltımı yapılıyor.

fıdeltus
21-11-2012, 22:12
ben şimdi konuyu tam anlayamadım galiba birkaç sorum olacak mümkünse cevaplarsanız sevinirim
şimdi bu adam 10 milyon aldı 13 milyon sattı şimdi çok düşündüm taşındım bir türlü çıkamıyorum yavs

2- bu adamın aldığı 10 milyon lotun maliyeti ne olabilir? ki bu sorunun cevabı 0,56 ise kaça kime verecek ?
3- eğer bu zatın aldığı 10 milyon lotun maliyeti 0,56 ise hisseyi yukarı taşımak zorunda değilmi?
4- birde işin bedelli boyutu var bu zat ileride bedelli varken neden 10 milyon lot alsın ki ne kadar sürede eritecek? bedelli olacağı az çok biliniyor.

eyyorlamam bu kadar
tekrar teşekkür ederim.
Bütün sorularınızın cevabı gün ici gecmis iletilerimde mevcut..
aldığı 10 milyon lot ile sattığı 13 milyon lotun maliyeti kap a gönderilen açıklamada mevcut. Şimdi diyeeceksiniz ki madem alış satış maliyeti aynı neden böyle yaptı??araci kurumu zengin etti, ky nin kucağına döktü malı??
Daha onceden 13 Kasım'da alıp sattığı vardı orada yüzde 30 kaldırdı.yetmezmi...
Bugünküler muesseseden olsun. Olmazmı. Bende olsam ikram ederdim dogrusu..

emrbrt
21-11-2012, 22:38
Bütün sorularınızın cevabı gün ici gecmis iletilerimde mevcut..
aldığı 10 milyon lot ile sattığı 13 milyon lotun maliyeti kap a gönderilen açıklamada mevcut. Şimdi diyeeceksiniz ki madem alış satış maliyeti aynı neden böyle yaptı??araci kurumu zengin etti, ky nin kucağına döktü malı??
Daha onceden 13 Kasım'da alıp sattığı vardı orada yüzde 30 kaldırdı.yetmezmi...
Bugünküler muesseseden olsun. Olmazmı. Bende olsam ikram ederdim dogrusu..

hocam şimdi siz taşı sıkıp suyunu içen adamın 3 milyon 200 bin lotu müesseseye hayır olsun diyemi aldığını söylüyorsunuz? şu anda bu kişinin elinde 3 milyon lot var değilmi?
tamam adam yapmış vurgunu ama bu elinde kalan 3 küsür milyon lot ne olacak hele ki ileride bedelli varken ve maliyet ortadayken
ben hala anlayamadım?
kusura bakma gerçekten anlamadım.

safirim_01
21-11-2012, 22:43

eyyorlamam bu kadar
tekrar teşekkür ederim.

öncelikle SELMAN PEKTEZEL 10 küsür milyon lot aldım demiyor
10 küsür milyon lot alarak hissede derinlik sağladım ve bu sayede 13 küsür mülyon lotu yani net 3 küsür milyon lot sattım millete demeye çalışıyor şimdi hiç almadan hissede derinlik hareketlilik getirmeden eldeki 3 küsür milyon lotu çıkmazdı bu ortamda fiyatta adam resmen işini güzel yapmış.. ve son olarak elinde %1,72 hisse kalmış yani sadece 426900 lot..

gelelim maliyetlere adam 10 küsür milyon lotu ortalama 0,58278 tl den almış
13 milyon küsür lotu da 0,57946 tl den satmış kabaca zararsız bu işlemlerde

yatırım tavsiyesi değildir naçizane bir açıklama kendimce..

safirim_01
21-11-2012, 22:49

şimdi bedellide 1 tl çok dolaşıyor ama bedelliden önce eşanlı azaltım artırım olacağı için hissenin fiyatı bedelli tarihi son seans öncesi 30,4 kuruştan kapatsa bile bedelliye 1 tl den giriyor bunu göz önünde bulundurun azaltım neticesinde hisse 30,4 kuruştan 1 tl ye çıkacak buradan bedelli oranı %229 tl bazında 2,29 tl olarak fiyata eklenecek ve bölünecek yani sonuç yine 1 tl olacak işleme başlama fiyatı.. yani 1 tl olacak sermaye artırımı öncesinde diye düşünmeyin dediğim gibi 0,30 kuruş olunca da işi görülecek.

ytd

safirim_01
21-11-2012, 23:11
işte adamlar onu düşünerek sermaye azaltımı yapıyorlar. fiyat otomatikman 2 tl ye yakın olacak, lot sayıları azalacak. yani sermaye azaltımı için 1 tl barajı sorunu kalmıyor. ve ayrıca sermaye azaltımı ile geçmiş dönem zararlarını kapatacaklarmış. hemen ardından yaptıkları sermaye azaltımı oranının aynısı kadar bedelli sermaye arttırımı yapılacak.

şimdi kendi düşüncemi açıklıyayım;
fiyat çok düşük ve arkadaşların yazdığına göre daha da inecek gibi duruyor.
sermaye azaltımı ile geçmiş yıl zararları kapanacak ve bedelli ile firmaya para girecek . bu da işin uzun vadede pozitif yanı.
bana göre elinde kağıt olan halen bulaşmamalı. ama elinde kağıt olan ve bekleyebilecek olanlar bir arsa almış, yatırım yapmış gibi düşünsünler, olaya uzun vadeli baksınlar, zaten satmadıkça zarar söz konusu değildir.

arsa almak gibi mi yani ben bu düşünceye katılamayacağımı ifade ediyorum sebeplerini yazarak..
şimdi bir zamanlar BERDAN tekstil vardı yıllık ciro 160 milyon tl ler seviyesinde ve %80 ihracaata çalışıyordu şimdi son gönderilen bilançoda ciroda faaliyet geliri yok ama her ne hikmetse faaliyer gideri var kapalı çalışmayan fabrikada 1,5 milyon tl faaliyet gideri olmayan gelirin gideri.. şimdi gelelim BRMEN e..

işte yıllar itibari ile bilançolar..
tamamı 12 aylıktır
2003--- 114 milyon tl
2004--- 138 "
2005--- 124 "
2006--- 148 "
2007--- 129 "
2008---- 90 "
2009---- 44 "
2010---- 35 "
2011---- 22 "
ve son açıklanan 2012 / 9 aylık bilançoda ciro 10,6 milyon tl
(2012 / 12 aylık tahminen 12,7 milyon tl ciro satış geliri elde edecek)
2006 da 148 milyonda 2012 de 13 milyon kaba bir hesap ile gelinen nokta..

arsa alırız evet şehrin gelişen tarafında 3 tl ye metre karesini ve zaman içinde şehir büyür satarız 300 tl ye :) misal adana dan örnek vereyim kıraç verimsiz arazi 10 yıl önce metre karesi 2 tl etmezken 1200 konutluk toki sosyal donatı vs yapıldı adanaya 5 km mesafede oldu arazi fiyatları metre karede 100 tl :)

BRMEN de ise sürekli aşağı gidiş var benzemez inşaallah sonu BERDAN a.. keşke buradan ciroyu yeniden 148 milyona getirse..

ama halka arz edilen (atılan kazık) şirketler bir süre sonra küçülmeye işler kötü gitmeye başlıyor anlaşılmaz şekilde..
tekstil sektörü kriz vs deniyor ama 20 milyar dolar ihracaat yapıyor LCW 2011 cirosu 2,3 milyar tl idi yani halka açılmayanların satışında karında sorun yok misal turizm sektörü turist rekoru kırdık vs vs gelir 24 milyar dolar turist 30 milyon vs vs yerliyi saymıyorum bile yerlide iyi geziyor yani yine dışarıdaki şirketler oooo satış kar vs derken ama halka açılanlar aaa sorun değil açıldıkları ciro ile karlılıkla kalsınlar gam yemem işler nedense tersine gidiyor..

ve misal son olarak RANLO çok gülüyorum kızıyorum daha 2011 aralık 1 sene önceydi her şey ne güzeldi yurt dışı bağlantılar yurt içi bağlantılar vs vs yeni yatırımlar ve 1 sene sonra bilanço rakamları yarıya indi hisseler öldü ne güzeldir ki %30 olan halka açıklık %93 olmuş...

son sözüm yok uyanık olmaya devam :)

ve böyle biliyorsun neden brmen sayfasındasın geçerken uğradım bugünde aldım azıcık dedim tadına bakim heyecan olsun :)

saygılarımla
naçizane kişisel görüşüm olup yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir..

safirim_01
21-11-2012, 23:21
http://sgm.sanayi.gov.tr/Files/Documents/tekstil-hazir-giyim-deri--10102012103951.pdf

dünya tekstil sektörü ihracaatı 602 milyar usd bu rakamın içinde TÜRKİYE' nin payı 21,8 milyar usd..

yani rakamlar böyle büyükken neden borsa da rakamlar küçük hadi anladım küçük bari adam gibi dursalar..
(yurt içi tüketiminde rakam olarak iyi)

safirim_01
21-11-2012, 23:27
veeee gelelim teknik taktik işlerine
esasında bu kadar hızlı hareket eden ve işlem olan piyasa da işe yaramaz
ama ben yine de naçizane azıcık bilgilerimle yazayım..
görüntü bana pek ışık vermiyor :(
5 günlük 0,65, 20 günlük 0,61 ve 50 günlük ortalama 0,55 tl de..
son kapanış ise 0,56 yani sabah ilk seans 50 günlük ortalamayıda
aşağı yönde kesip kıracak gibi ve düşüş ilk hareketin başladığı 0,45 e kadar olacak gibi..

CCI, RSI, MACD da görüntü kötü ışık zayıf ..

dediğim gibi teknik taktik hareketli yerde işlemesi zordur sadece görüntüyü aktardım..

her şeyin gönlünüzce olduğu günler dilerim hayırlı kazançlar

fıdeltus
21-11-2012, 23:55
hocam şimdi siz taşı sıkıp suyunu içen adamın 3 milyon 200 bin lotu müesseseye hayır olsun diyemi aldığını söylüyorsunuz? şu anda bu kişinin elinde 3 milyon lot var değilmi?
tamam adam yapmış vurgunu ama bu elinde kalan 3 küsür milyon lot ne olacak hele ki ileride bedelli varken ve maliyet ortadayken
ben hala anlayamadım?
kusura bakma gerçekten anlamadım.

Atı alan Üsküdar'ı gecti maalesef. En azından kısa vadede kazın ayağı böyle maalesef..
Ayrıca adamın elinde 3 milyon lot kalmadı. O kadar yazdım orada 10 milyon almış 13 milyon satmış diye.. Matematik ortada ve gayet açık.. Adam burayı okuyorsa ki okuyordur gülmekten karnı agrimistir su yazılanlara vede ky tarafindan anlasilamayan hareketlere..
İste bu yuzdendirki Bu gibi traderler maalesef daha Cook binerler bu Ky nin sırtına..

safirim_01
22-11-2012, 00:30
Atı alan Üsküdar'ı gecti maalesef. En azından kısa vadede kazın ayağı böyle maalesef..
Ayrıca adamın elinde 3 milyon lot kalmadı. O kadar yazdım orada 10 milyon almış 13 milyon satmış diye.. Matematik ortada ve gayet açık.. Adam burayı okuyorsa ki okuyordur gülmekten karnı agrimistir su yazılanlara vede ky tarafindan anlasilamayan hareketlere..
İste bu yuzdendirki Bu gibi traderler maalesef daha Cook binerler bu Ky nin sırtına..

evet aynen katılıyorum.. ve biraz uğraştım alım satımları excel tablosuna yazdım formüllerle birlikte ortaya çıkan sonucu görmek için Selman PEKTEZEL'in maliyeti durumu nedir diye diyeceksiniz ki boş işlerle uğraşıyorsun evet bana da boş geldi ama dedim bir sonuç görelim ve ortaya çıkan tablo şöyle..

toplam alım 28.241.524,00 lot
toplam satış 27.780.624,00 lot
net alım satım 426.900,00 lot
alış maliyeti hisse başına 0,637205
satış maliyeti hisse başına 0,638987

net kazanç 27.780.624,00*0,001782=49.505,07 tl

evet çok gereksiz oldu ama bu saatte can sıkıntısından ortaya bu çıktı :)
not: bu kişiler en fazla on binde 1 komisyon öder eğer öderse oda alım satım toplamında 11.200,00 tl eder
adam yinede karlı elde kalanları bu fiyattan satmaz ise artık :)
(0,64 tl den satınca sorun yok..)

yatırım tavsiyesi olamaz sadece bilinçsizce can sıkıntısı ile yapılan gereksiz bir analizdir.. :D

Chakra
22-11-2012, 00:33
silinsin.

safirim_01
22-11-2012, 00:34
Deliyim Gözü Kara Deliyim :)

safirim_01
22-11-2012, 00:36
Selman Pektezel'in elinde kalan 426,900 lot yani o operasyonu bitirdi çıktı. yani artık onun tahtaya yön verecek kadar malı yok ( % 1,72 )
dün için halen seans sonuna doğru tabana mal yığmaya devam eden malı devralan oluyor sanırım.

evet onun için bitti artık bakalım ne olacak sebest mi kalacak birileri el mi atacak göreceğiz..

emrbrt
22-11-2012, 00:43

tamam şimdi anladım. bugün kap ta yayınlanan pdf belgeye baktığımda 3246000 diye bir rakam görmüştüm o da işlem sonrası sahip olunan payların nominal tutarı imiş. benim aklımda lot olarak kalmış.
kusura bakma senide yordum. güzel anlatmışsın salağa anlatır gibi.
tekrar teşekkür ederim.

keyifli038
22-11-2012, 03:28
evet aynen katılıyorum.. ve biraz uğraştım alım satımları excel tablosuna yazdım formüllerle birlikte ortaya çıkan sonucu görmek için Selman PEKTEZEL'in maliyeti durumu nedir diye diyeceksiniz ki boş işlerle uğraşıyorsun evet bana da boş geldi ama dedim bir sonuç görelim ve ortaya çıkan tablo şöyle..

toplam alım 28.241.524,00 lot
toplam satış 27.780.624,00 lot
net alım satım 426.900,00 lot
alış maliyeti hisse başına 0,637205
satış maliyeti hisse başına 0,638987

net kazanç 27.780.624,00*0,001782=49.505,07 tl

evet çok gereksiz oldu ama bu saatte can sıkıntısından ortaya bu çıktı :)
not: bu kişiler en fazla on binde 1 komisyon öder eğer öderse oda alım satım toplamında 11.200,00 tl eder
adam yinede karlı elde kalanları bu fiyattan satmaz ise artık :)
(0,64 tl den satınca sorun yok..)

yatırım tavsiyesi olamaz sadece bilinçsizce can sıkıntısı ile yapılan gereksiz bir analizdir.. :D

yaptıgın hesap dogru ise, speğin riske girip ugraştığı boşunaymış.spek başlangıçta 0.92 leri hedeflememiştir, malı boşaltamadıkça yükselti. spk ve yönetim spegin haeketlerini görmedi. spek için sadece adranalin oldu..

artık ky bilgili araştırıyor, eskisi gibi sazan olmadığının kanıtı diye bilirim....

Chakra
22-11-2012, 10:36
benim anlayamadığım bir şey var. selman isimli spekülatörün dün yaptığı işlemlerle ilgili yaptığı bildirimin metin kısmında yaptığı işlemler sonucu elinde kalan payların toplamı 426,900 adet görünüyor.
altta verilen 2 satır dökümde ise pay oranı çakışıyor (% 1,72) ancak işlem sonrası sahip olunan payların nominal tutarı 3,246,511 tl görünüyor. 426,900 adet ile bu 3,246,511 tl değer sizce orantılı mı ?

pharlap
22-11-2012, 11:01
Alımla birlikte elinde 13718075 adet hisse olmuş.
13291175 adet sattıktan sonra elinden kalan 426900 adet hisse. (Doğru %1.72’ye karşılık geliyor.) Ama Bu payın yani 426900’ün yazıldığı hane yanlış. Onun işlem sonrası sahip olunan pay kısmına yazılması gerekiyor. Oraya 3246511 yazılmış. Bu hatalı bir bildirim bana göre. Abes durum bundan kaynaklanıyor.

http://g1211.hizliresim.com/13/q/g52xf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

safirim_01
22-11-2012, 11:13
yaptıgın hesap dogru ise, speğin riske girip ugraştığı boşunaymış.spek başlangıçta 0.92 leri hedeflememiştir, malı boşaltamadıkça yükselti. spk ve yönetim spegin haeketlerini görmedi. spek için sadece adranalin oldu..

artık ky bilgili araştırıyor, eskisi gibi sazan olmadığının kanıtı diye bilirim....

evet 2009 dan beri yapılan hisse alım satımlarına baktım selman pektezel son zamanlarda ortaya çıkmış bildirimlerini yazdım topladım sonuç bu ama arada bir hata vardı alım kısmı eksik kalıyor bildirimler uygunsuz net ifade yok ve spk neden görmüyor son 426900 lot kalan eldeki ama 3.2 milyon lot kalmış gibi bir durum anlaşılıyor ilk etapta okuyunca bu kadar basit olmamalı bildirim göndermek.. spk el atmalı bu pdf dosyasını gönderebiliriz bu ne alaka diyerek hem %1,72 diyor hem 3,2 milyon lot var diyor..

ytd

safirim_01
22-11-2012, 11:15
Alımla birlikte elinde 13718075 adet hisse olmuş.
13291175 adet sattıktan sonra elinden kalan 426900 adet hisse. (Doğru %1.72’ye karşılık geliyor.) Ama Bu payın yani 426900’ün yazıldığı hane yanlış. Onun işlem sonrası sahip olunan pay kısmına yazılması gerekiyor. Oraya 3246511 yazılmış. Bu hatalı bir bildirim bana göre. Abes durum bundan kaynaklanıyor.

http://g1211.hizliresim.com/13/q/g52xf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bu hataları önceki gönderimlerde de var gereken yapılmalı benim kanaatim neyse ceza yemeyeyim :)

Interpreter
22-11-2012, 11:15
ben şööyle bir fikir atıyorum ortaya tabiiki bu benim fikrimle kalıp asla yatırım tavsiyesi değildir tabiiki...az çok yorumlarımı takip eden de boş fikirli olmadığımı görecektir. Kimseyi yönlendirmek değildir amacım sadece uzun yıllar IMKB tecrübesi.
çekilen bugün memsa yı pompalıyor...iyi kazançlar hepimize;-)

Chakra
22-11-2012, 11:21
evet 2009 dan beri yapılan hisse alım satımlarına baktım selman pektezel son zamanlarda ortaya çıkmış bildirimlerini yazdım topladım sonuç bu ama arada bir hata vardı alım kısmı eksik kalıyor bildirimler uygunsuz net ifade yok ve spk neden görmüyor son 426900 lot kalan eldeki ama 3.2 milyon lot kalmış gibi bir durum anlaşılıyor ilk etapta okuyunca bu kadar basit olmamalı bildirim göndermek.. spk el atmalı bu pdf dosyasını gönderebiliriz bu ne alaka diyerek hem %1,72 diyor hem 3,2 milyon lot var diyor..

ytd

3,2milyon lot değil. O nominal tutar. Ama işte karşılığı olan 426,900 adet hisse ile bağıntısı yok.

safirim_01
22-11-2012, 11:28
3,2milyon lot değil. O nominal tutar. Ama işte karşılığı olan 426,900 adet hisse ile bağıntısı yok.

her 1 (bir) lot eşittir 1 (bir) nominal değere.. yani şirketin sermayesi 24.736.000 lot yani 24,736.000 nominal değere sahiptir..nominal değer ile lot aynı kavramı ifade ediyor birinde tl olarak ifade edilmekte diğerinde hisse (lot) olarak ifade edilmekte bu PKENT hisselerinde farklıdır 1 nominal değer 1,02 hisse (lot) ediyor..

yt olamaz sadece bir açıklamadır..

safirim_01
22-11-2012, 11:35
neyse bu kadar BRMEN sayfasında takılmak yeterli herkese iyi günler güzel kazançlar dilerim..
Not: son olarak forumda üye ve üye olmayan sayılar aşağıda gösteriliyor ben BRMEN de hep sayıyı az gördüm en fazla 30 kişi.. normal şartlarda 300 gibi rakamların üzerinde olmalıydı bu ortamda demek ki küçükler pek bulaşmamış buda iyiye işaret...

Interpreter
22-11-2012, 11:49
operasyon bitmiştir burda bence

ismail doğrul
22-11-2012, 11:51
s.aleyküm.Ben bir şeyi sorcam sirket ortaklarından biri 19000000 milyon lotu satacakmış p.tesinden itabaren.Bu hİSSEYİ TEKRARDAN yükseltmeleri lazım yada spek tehdit ediyor şirketi.Yanlışmı düşünüyorum?

fıdeltus
22-11-2012, 11:58
s.aleyküm.Ben bir şeyi sorcam sirket ortaklarından biri 19000000 milyon lotu satacakmış p.tesinden itabaren.Bu hİSSEYİ TEKRARDAN yükseltmeleri lazım yada spek tehdit ediyor şirketi.Yanlışmı düşünüyorum?

bu satacakmış/miş/muş yazınızın kaynağı nerededir?

ismail doğrul
22-11-2012, 12:02
Adam spkya gndermiş.açıp okursanız görürsünüz.

ismail doğrul
22-11-2012, 12:03
Bedelli bölünebilmesi için gerekli değilmi 1 lira %69 sermaye indirimi yapılmış oda 0,58 kusura denk geliyor.

ismail doğrul
22-11-2012, 12:08
sn doğrul; yanlış anlamayın tamamen iyi niyetli olarak soruyorum; 0,58 üstünde olması lazım demişsiniz....böyle bir kuralmı var?? bedelli bölünebilmesi için 1lira olması lazım değilmi.%69 oranında sermaye indirmişler oda 0,58 kusura denk geliyor.yanlışsam düzelttin.bende ne olduğunu öğrenmiş olurum.

ismail doğrul
22-11-2012, 12:09
bu satacakmış/miş/muş yazınızın kaynağı nerededir?

spkya bildirim yapmış

ismail doğrul
22-11-2012, 12:13
bedelli bölüne bilmesi için 0,31 ---0,58 mi ona göre haraket edelim.bilen varsa yardımcı olsun?

safirim_01
22-11-2012, 12:30
bedelli bölüne bilmesi için 0,31 ---0,58 mi ona göre haraket edelim.bilen varsa yardımcı olsun?

yazmayım dedim yine yazdırdınız :) 0,31 olunca azaltım ile birlikte 1 tl ye geri çıkıyor yani bedelli artırım 1 tl den yapılmış oluyor..
bu bedelli 1 tl vs gibi şeylere bakmayın adam yaptı yapacağını bir ara galip öztürk gibi adana c ye bi girdi hisseyi 98 den beri bilirim hareket bandını vs götürdü 1 tl ye sonra geri bi verdi başladığı yerde durdu sonuç adam %25 hisseyi aldı sattı toz duman karıştı gitti buda benzer bir durum oldu adam %24 e yakın hisseyi aldı sattı gitti.. adnac o zamandan beridir durgun buda benzer olur ki borsanın mantığı böyledir bir ani pirim yapıp geri veren hisseler uzun süre durulur..

gelelimm şu hisse kote ettirmelere bakın SPK İMKB açıklıyor bin ayıracı olarak nokta (.) küsürat ayıracı olarak virgül (,) kullanılmaktadır diye yani gönderim şu şekilde
BRMEN 13 B5RL5K MENSUCAT
T5CARET VE SANAY5
5;LETMES5 A.;.
E AHMET VAH5T GERÇEL
19.257,300

19 bin 257,3 adet (lot) sermayeye oranı (24.736.000,00) % 0,0007785 yani binde 1 bile değil..
zaten hisselerin büyük kısmı takasta tekrar takas ettirmeye gerek yok

ytd

ismail doğrul
22-11-2012, 12:39
yazmayım dedim yine yazdırdınız :) 0,31 olunca azaltım ile birlikte 1 tl ye geri çıkıyor yani bedelli artırım 1 tl den yapılmış oluyor..
bu bedelli 1 tl vs gibi şeylere bakmayın adam yaptı yapacağını bir ara galip öztürk gibi adana c ye bi girdi hisseyi 98 den beri bilirim hareket bandını vs götürdü 1 tl ye sonra geri bi verdi başladığı yerde durdu sonuç adam %25 hisseyi aldı sattı toz duman karıştı gitti buda benzer bir durum oldu adam %24 e yakın hisseyi aldı sattı gitti.. adnac o zamandan beridir durgun buda benzer olur ki borsanın mantığı böyledir bir ani pirim yapıp geri veren hisseler uzun süre durulur..

gelelimm şu hisse kote ettirmelere bakın SPK İMKB açıklıyor bin ayıracı olarak nokta (.) küsürat ayıracı olarak virgül (,) kullanılmaktadır diye yani gönderim şu şekilde
BRMEN 13 B5RL5K MENSUCAT
T5CARET VE SANAY5
5;LETMES5 A.;.
E AHMET VAH5T GERÇEL
19.257,300

19 bin 257,3 adet (lot) sermayeye oranı (24.736.000,00) % 0,0007785 yani binde 1 bile değil..
zaten hisselerin büyük kısmı takasta tekrar takas ettirmeye gerek yok

ytd bende dedim toplam hissesi bu kadar yok bu kağıdın nasıl oluyorda bu kadar satıyor diye.teşekkürler öğrenmiş olduk.bu kadar insan aldı kağıttan satamıyorda.bedelli olduğunda mecbur birde para yatırcaklar.

Interpreter
22-11-2012, 12:40
bence +-3 gelir gider ARTIK

Chakra
22-11-2012, 12:45
ceylan böyle bir operasyondan çıkmıştı, 6 ay oldu dar bir bantta uyuyor, yaprak kımıldamıyor. inşallah akibet böyle olmaz.
bir de erico var. 20 tl üstüne götürdüler, 20 ye yakın taban yaptırdılar ve bugün taban açıldı, 4,35'den 5,33 tavana götürdüler. aşağı inerken ara gazı mı yoksa yukarı kalıcı tepki mi bilemem.

her kağıdın ayrı hikayesi var. bakalım bunun ne olacak.

safirim_01
22-11-2012, 12:45
bende dedim toplam hissesi bu kadar yok bu kağıdın nasıl oluyorda bu kadar satıyor diye.teşekkürler öğrenmiş olduk.bu kadar insan aldı kağıttan satamıyorda.bedelli olduğunda mecbur birde para yatırcaklar.

rica ederim..
bedellide rüçhanları satıp katılmayabilir yatırımcı isterse

ismail doğrul
22-11-2012, 12:49
rica ederim..
bedellide rüçhanları satıp katılmayabilir yatırımcı isterse Burdan satıp goldsamı girsek hiç olmazsa zararı kurtarırız.ne diyorsunuz?

safirim_01
22-11-2012, 12:51
ceylan böyle bir operasyondan çıkmıştı, 6 ay oldu dar bir bantta uyuyor, yaprak kımıldamıyor. inşallah akibet böyle olmaz.
bir de erico var. 20 tl üstüne götürdüler, 20 ye yakın taban yaptırdılar ve bugün taban açıldı, 4,35'den 5,33 tavana götürdüler. aşağı inerken ara gazı mı yoksa yukarı kalıcı tepki mi bilemem.

her kağıdın ayrı hikayesi var. bakalım bunun ne olacak.

sadece ceylan mı.. memsa, uşak, .. ve erico.. şimdi tam bir ters u veya v formasyonu ile bitiyor işlem veya ters u yada v nin sağ bacağı şelale misali basamak basamak gidiyor yani önce bi %55-60 düşüş sonra toparlanıyor havası az biraz yatay hafif yukarı gidiyor gibi sonra ikinci bir basamak düşüş gibi operasyon bitiyor..

burada bitti sanırsam adam %24 aldı sattı kısa sürede bakalım 2-3 gün içinde ortaya çıkar diye düşünüyorum kokusu ne olacağı sessizlik bekliyorum interpreter gibi +- 3 veya 2 kuruş ile bazende +2 -4 şeklinde hareketler ile yataya girer..

ytd

alfredo
22-11-2012, 12:55
1 haftada 0.44 den 0.94'e yine 1 haftada 0.94 den 0.52 ye inmiş Istanbul Menkul Kıymetler Borsası olmuş İstanbul Manipilasyon Kumar Borsası ne diyeyimki...

safirim_01
22-11-2012, 12:56
Burdan satıp goldsamı girsek hiç olmazsa zararı kurtarırız.ne diyorsunuz?

ben hisse önermem sadece bilgimi yazarım baktım çok küçük bir şelale yapılmış sonuna gelinmiş o kadar..
şu anda pirim yapan senetlerin içinde bir süredir takip ettiğim ve beklentilerimi gerçekleştirmeye başlayanlar var.. yükselenler :)

ytd

safirim_01
22-11-2012, 13:00
1 haftada 0.44 den 0.94'e yine 1 haftada 0.94 den 0.52 ye inmiş Istanbul Menkul Kıymetler Borsası olmuş İstanbul Manipilasyon Kumar Borsası ne diyeyimki...

:) alfredo haklısın tam bir manipülasyon yeri.. tabi allahtan korkun yoksa ben korkuyorum ondan dolayı birşey yapmıyorum yoksa öyle kolay ki :) gel gel e milletimiz çabuk atlıyor olan millete oluyor bak adam aldı sattı nerdeyse para kazanmadı ama bu arada ky lerin bir kısmı %40-50 kaybetti..
aman dikkat bende uçacak kaçacak desem hatta anneniz babanız dese bile hayır inanmayın açın google amcaya sorun hisseler ile ilgili herşey nette var ben böyle öğrendim ve işime yarıyor arada heyecan için giriyom böyle :)

Interpreter
22-11-2012, 13:04
hareket fiyatı 0,40 şimdi ise tam olarak 24% de ;-) kimse boşuna beklemesin burda daha, aynen söylediklerinze katılıyorum yükselenlerde...
sadece ceylan mı.. memsa, uşak, .. ve erico.. şimdi tam bir ters u veya v formasyonu ile bitiyor işlem veya ters u yada v nin sağ bacağı şelale misali basamak basamak gidiyor yani önce bi %55-60 düşüş sonra toparlanıyor havası az biraz yatay hafif yukarı gidiyor gibi sonra ikinci bir basamak düşüş gibi operasyon bitiyor..

burada bitti sanırsam adam %24 aldı sattı kısa sürede bakalım 2-3 gün içinde ortaya çıkar diye düşünüyorum kokusu ne olacağı sessizlik bekliyorum interpreter gibi +- 3 veya 2 kuruş ile bazende +2 -4 şeklinde hareketler ile yataya girer..

ytd

serkan3037
22-11-2012, 13:08
Arkadaşlar şimdi 70.000 lotu olan biri bedelliye katılmak için 50.000 TL gibi para yatırması gerekiyor yoksa ben yanış mı hesapladım

Interpreter
22-11-2012, 13:14
sanırım 40 kardeşim

Chakra
22-11-2012, 13:14
Bu hisseden ilk aldığımda yüklü almıştım ve zarar ettim. Daha sonra fiyat iyice inince bu sefer az aldım ama manzara yine ortada.
İçimden bir ses bugün bu kağıda vedalaş, doğusan'ı da haber gelmeden bereket versin deyip sat, risk alma diyor. Sepetteki diğer kağıtlara bakmak lazım. Bunlar benim canımı sıkmaya başladı.

y.t.d.

fıdeltus
22-11-2012, 13:17
Bu hisseden ilk aldığımda yüklü almıştım ve zarar ettim. Daha sonra fiyat iyice inince bu sefer az aldım ama manzara yine ortada.
İçimden bir ses bugün bu kağıda vedalaş, doğusan'ı da haber gelmeden bereket versin deyip sat, risk alma diyor. Sepetteki diğer kağıtlara bakmak lazım. Bunlar benim canımı sıkmaya başladı.

y.t.d.

Doğusan da da hep aynı hikaye...ihaleye katılacak olan firmalar/şahıslar kimdir/neyin nesidir?? alt tarafı verdikleri üç kuruşluk teminatı yakarlar olur biter...borsada misliyle kaldırdılar zaten...1,46 dan 2 lere 1 haftada çok iyi kazanç....

Chakra
22-11-2012, 13:25
sattım gitti.
kalanlara bol kazançlar.

serkan3037
22-11-2012, 16:14
ben boyle kagidin tAaaa gecmisini

alfredo
22-11-2012, 16:22
Arkadaşlar yeni alım yapacaklar pozisyon açmasın ama hissede olup zararı yüksek olanlarda hisselerini burdan vermesin daha aşağıyada basabilirler ama bu kadar zarar başka tahtadan temizlenmez uzun vadede olsa bekleyin speğin oyununa gelmeyelim aşağı basma nedenleride millet sürekli yukarı dönecek diye mal alıyor alanın kafasına basıyorlar inanın mal alınmasa bu tahtayı bu kadar aşağı basamazlardı.

^^YİGİT BARAN^^
22-11-2012, 18:02
Kapanışı 0.54 ve üzeri kapatırsa belki bir umut yarın toparlanabilir diye düşünüyorum. Zor ama, bellide olmaz değil mi?

Interpreter
22-11-2012, 22:15
öngörülerim tamamıyla tutmuş vaziyette. Gözlerimizi ve umutlarımızı buradan çektik.

ezelbayraktar
22-11-2012, 23:36
normal formasyonlarla borsada para kazanmak artık geçmiş. ki bu yeni değil epeydir böyle. böyle ise mantıken konuşmakta akıl karı değil. en güzeli zararın neresinden dönmek kardır deyip bu şeytan işi olan borsaya artık tamamen bırakmak. geçende bunları yazmıştım ama alışmışım işte dayanamadım yine girdim.

Zahit
22-11-2012, 23:40
Meşhur kapkaççılardan S.P. hissede keyleri adeta soydu..0,45 seviyesinden soluksuz 0,93 seviyesine çeken haramzade aldıklarının tamamını kyleri dağıtıp, tabanları yağladı..Hisse çıktığı yere yaklaştı..

cavdaroglu
23-11-2012, 01:41
Hisselerin hareketlerine kimsenin aklı ermemeye başladı 5-6 sene önce böyle değildi borsa gerçekten bırakmak lazım ama insan bırakamıyor.

burakk
23-11-2012, 03:53
sattım kurtuldum oh bee

Interpreter
23-11-2012, 11:23
sistem çok basit mems iner bu çıkar ve tersi olur...spek aynı diye yırtınıyorum

alfredo
23-11-2012, 11:23
Yine gel gel yapmaya başladı alıcıyı gördüğü yerde geri basabilir dikkat etmekte fayda var..

EÖG
23-11-2012, 13:46
güzel güzell..kimse kalmadıı herkez sattıı..ky ne zaman satarsa hisse o zaman daha avantajlı..:)elinde olmayanlar..aman haa sakın bulaşmasın tabi:)

EÖG
23-11-2012, 16:32
yıkılmadım ayaktayım..brmen le başbaşayım..selmanlara spk ya yenilmedim buradayımm..:)

alfredo
23-11-2012, 17:05
yıkılmadım ayaktayım..brmen le başbaşayım..selmanlara spk ya yenilmedim buradayımm..:)

Senide yenerler merak etme :) onların öyle tuzakları varki yakalanmamak elde değil

EÖG
23-11-2012, 17:58
Senide yenerler merak etme :) onların öyle tuzakları varki yakalanmamak elde değil

tamam haklısın ama bende de tecrübe sonucu oluşan sabır var.. :)

ezelbayraktar
23-11-2012, 23:59
aslında tam zamanında vedalaşmıştım %20 kazançla. sonra brksn aldım ama onu hemen satıp yine bunu aldım lot sayısını çoğaltıcam diye düşmüştü çünkü. brksn da eğer tutsa idim ondanda kazanacakmışım.

ama ne oldu brmen i de geri verdim hatta daha fazlasını vede brksn ı tutsa idim o da gitmişti gümbürtüye sonuç malum o da gümledi.

varın gerisini düşünün. arkadaşın dediği gibi tuzaklarına düşmemek elde değil ama yinede alışmışız 10 yılım borsayı beslemekle geçti. ne diyelim iş olacağına varır.

DR.
24-11-2012, 14:42
korkum sadece başladığı yerin bile altına gelebilecek olmasıdır.o zaman gerçek korkuyu verir

burakk
27-11-2012, 00:23
herkes satıp gitmiş sanırım kimsecikler yok

fıdeltus
27-11-2012, 12:46
herkes satıp gitmiş sanırım kimsecikler yok

Evet.. Olsaydı tavan çığlıkları atılıyor olurdu..

EÖG
30-11-2012, 01:12
bi ben kaldım heralde..:) beklemeye devamm:)

DR.
02-12-2012, 14:26
haftalık ortalaması bu hafta ve sonrası yukarıya dönecek.fiyat olarak ta cevap verecek bence.

serkan3037
03-12-2012, 20:26
verdiler elimize bekliyoruz birde bedelli kararı alırlarsa yandı gülüm keten helva

MBEYAZ
12-12-2012, 16:26
Haber 12.12.2012 15:12
***BRMEN***BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

***BRMEN***BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Ortaklığın Adresi : OSMAN KAVUNCU MAH. MENSUCAT CAD. NO:22 MELİKGAZİ KAYSERİ
Telefon ve Faks No. : 0 352 322 12 70 - 0 352 322 12 77
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 352 322 12 70 - 0 352 322 12 77
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 16.11.2012
Özet Bilgi : OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI SONUCU

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağanüstü
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : ---
Genel Kurul Tarihi : 12.12.2012

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Birlik Mensucat Ticaret ve Sanayi İşletmesi A.Ş'nin 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 14.00'de Osman Kavuncu Mah. Gazibey Geçidi No:6 Melikgazi/Kayseri Selçuk Otel toplantı salonunda yapılacağı mevzuata uygun olarak ilan edilmiş olan 2012 yılına ait Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Türk Ticaret Kanunu ve sermaye piyasası mevzuatında öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olmadığı anlaşıldığından, T.C. Kayseri Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü'nün 12 Aralık 2012 tarih ve 122 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Temsilcisi Alaattin FIRAT'ın gözetiminde toplanmıştır.
Toplantı başlanmadan önce yapılan incelemede toplantının gündeminde sermaye azatlımı olduğu toplantı nisabının sermayenin yüzde % 75 olması gerektiği, toplantıda hazır bulunanlar listesinin incelenmesi sonucu nisabın % 32,28 olduğundan, bu nedenle toplantı yapılamamıştır.

Bakanlık Temsilcisi Yönetim Kurulu Başk.Vekili
Alaattin FIRAT Ahmet ÖZHAMURKAR

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251511

IMKB

MedwiG
17-12-2012, 18:32
Kap : Bırlık mensucat tıcaret ve sanayı ısletmelerı a.s. / brmen [] genel kurul toplantısı cagrısı 17.12.2012 17:31:21

genel kurul toplantısı cagrısı
---------------------------------------------------------------------------------------------

karar tarıhı 17.12.2012
genel kurul turu olaganustu
tarıhı ve saatı 16.01.2013 11:00
adresı osman kavuncu mah. Gazıbey gecıdı no:6 melıkgazı kayserı (selcuk otel toplantı salonu)
gundem 2012 yılı olaganustu genel kurul toplantı gundemı

1. Acılıs ve baskanlık dıvanı?nın secılmesı,
2. Genel kurul toplantı tutanagının ımzalanması hususunda dıvan?a yetkı verılmesı;
3. Sermaye pıyasası kurulu`nun 2009/18 ve 2012/41 sayılı haftalık bultenlerınde yayımlanan `halka acık anonım ortaklıkların fon cıkısı gerektırmeyen sermaye azaltımı ıslemlerınde uyacakları ılke ve esaslar duyurusu` kapsamında, yonetım kurulumuzun 30.05.2012 tarıh ve 4 no?lu,18.07.2012 tarıh ve 5 no?lu ve 14.11.2012 tarıh ve 9 no?lu toplantılarında yapılmasına karar verılen sermaye azaltımı ıslemı ıcın hazırlanmıs olan, sermayenın azaltılmasının nedenlerıne, sermaye azaltımının hangı esaslar cercevesınde yapılacagına, soz konusu azaltımın sırket malvarlıgında herhangı bır eksılmeye yol acmayacagına ve sırkete saglayacagı faydalara ılıskın olarak yonetım kurulunca hazırlanan rapor hakkında ortaklara bılgı verılmesı ,
4. Fon cıkısı gerektırmeyecek sekılde, sırketımızın 31.12.2011 tarıhlı bagımsız denetımden gecmıs konsolıde fınansal tablolarında yer alan 45.939.395 tl gecmıs yıllar ve donem zararından kaynaklanan bılanco acıgının 17.250.000 tl. Kısmının sermayenın azaltılması yoluyla kapatılması, yapılacak sermaye azaltımında sırketın 31.12.2011 tarıhlı bagımsız denetımden gecmıs konsolıde fınansal tablolarının esas alınması ve `payların ıptal edılmesı` yontemının uygulanması, yapılacak sermaye azaltımının 17.250.000 tl olması ve bu suretle sırket sermayesının 24.786.000 tl?ndan 7.536.000 tl?na dusurulmesıne ve esanlı olarak 17.250.000 tl sermaye artırımı yapılarak odenmıs sermayenın 24.786.000 tl?na cıkarılması hususunda muzakere ve karar alınması,
5. Dılek ve temennıler, kapanıs.
Gundem maddelerı arasında tıcarı unvana ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır
gundem maddelerı arasında faalıyet konusuna ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır
gundem maddelerı arasında sırket merkezıne ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır

---------------------------------------------------------------------------------------------
yonetım kurulumuzun 17.12.2012 tarıh ve 11/12 sayılı toplantısında alınan karar geregı sırketımızın 12.12.2012 tarıhınde yapılan 2012 yılı olaganustu genel kurul toplantısında turk tıcaret kanunu ve sermaye pıyasası mevzuatında ongorulen nısap saglanamadıgından ıkıncı toplantının, aynı gundemle 16.01.2013 carsamba gunu saat 11.00`de yapılmasına karar verılmıstır.

Sırketımızın www.bırlıkmensucat.com.tr (http://www.bırlıkmensucat.com.tr) web sıtemızde 2012 yılı olaganustu genel kurul toplantısı ılan metnı ve vekaletname ornegı bulunmaktadır.

Ayrıca genel kurul bılgılendırme dokumanı www.bırlıkmensucat.com.tr (http://www.bırlıkmensucat.com.tr) web sıtemızde yer almaktadır.

burakk
18-12-2012, 18:36
neydi bu hareket? sebebini bilen varmı ?

burakk
18-12-2012, 19:45
kimse kalmadımı yani kağıtta? desenize bu iyiye işaret

burakk
18-12-2012, 21:09
kağıtta hedef nedir? neden kimse yazmıyo herkes sattı bi benmi kaldım yani ?

burakk
18-12-2012, 23:44
umarım üst üste tavanları çeker artık kurtuluruz bizde :)

burakk
18-12-2012, 23:45
bu sessizliğe tavan serisi yakışır bence

vedatBORSA
19-12-2012, 23:21
.....Kayserili bir arkadaş yok mu bu faprikayı araştırıp biraz bilgi verse arsası varmı ve faprikası arsası değerli olabilir mi faliyeti de yok bedelliyi ne yapacak sadece borcunu öder başka ne yapar anlamadım ki

TALEBE AYI
27-12-2012, 17:36
.....Kayserili bir arkadaş yok mu bu faprikayı araştırıp biraz bilgi verse arsası varmı ve faprikası arsası değerli olabilir mi faliyeti de yok bedelliyi ne yapacak sadece borcunu öder başka ne yapar anlamadım ki

Burası cami mi....?:he:

Kayserili inceleyecek...de sana bedavadan bilgi verecek...... :kahkah:

:fl:

TALEBE AYI
05-01-2013, 17:34
:kural:

SPK Kanunu Madde 107-
(2) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.

efyel
08-01-2013, 14:41
sanayiindeksi yükselişte sıra sı geldi gibi 0.60 lara buhafta sonu görürüz gibi yorumu olan

cicibebe
21-01-2013, 20:47
BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ A.Ş. / BRMEN [] 21.01.2013 19:35:32

Izahname - Sermaye Artirimi

BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ ANONİM ŞİRKETİ'NDEN
ORTAKLIĞIMIZIN ÇIKARILMIŞ SERMAYESİNİN 24.786.000 TÜRK LİRASINDAN 7.536.000 TÜRK LİRASINA AZALTILMASI VE EŞANLI OLARAK TAMAMI NAKDEN KARŞILANMAK SURETİYLE 24.786.000 TÜRK LİRASINA ARTIRILMASI NEDENİYLE İHRAÇ EDİLECEK 17.250.000 TÜRK LİRASI NOMİNAL DEĞERLİ PAYLARIN HALKA ARZINA İLİŞKİN İZAHNAMEDİR.
SÖZKONUSU PAYLARIN HALKA ARZINA İLİŞKİN İZAHNAME SERMAYE PİYASASI KURULU (KURUL)'NCA 18/01/2013 TARİHİNDE ONAYLANMIŞTIR. ANCAK BU ONAY İZAHNAMEDE YER ALAN BİLGİLERİN KURULCA TEKELLÜFÜ ANLAMINA GELMEYECEĞİ GİBİ PAYLARA İLİŞKİN BİR TAVSİYE OLARAK KABUL EDİLEMEZ.

Bu izahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış izahname ile aynı içerikte olup, onaylı nüshada yer alan bilgiler ile Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen bu nüshada yer alan bilgiler arasında olabilecek farklılıklardan ve eksikliklerden bu bildirimi sisteme gönderen şirket sorumludur.

kaahin
24-01-2013, 13:16
Yüzde 12 tık yok
bilen den yorum alsak ..

TURKISHSFORCES
24-01-2013, 13:58
BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ A.Ş. / BRMEN [] 24.01.2013 12:02:59

Sermaye Azaltım Tarihi

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 352 322 12 70 - 0 352 322 12 77
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : ---
Özet Bilgi : SERMAYE AZALTIM TARİHİ

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 50.000.000,00
Mevcut Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 24.786.000,00
Azaltım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 7.536.000,00
Sermaye Azaltım Tutarı (TL) : 17.250.000,00
Sermaye Azaltım Oranı (%) : 69,60
Sermaye Azaltım Tarihi : 30.01.2013

EK AÇIKLAMALAR:
ORTAKLIĞIMIZIN ÇIKARILMIŞ SERMAYESİNİN 24.786.000 TÜRK LİRASINDAN 7.536.000 TÜRK LİRASINA AZALTILMASI VE EŞANLI OLARAK TAMAMI NAKDEN KARŞILANMAK SURETİYLE 24.786.000 TÜRK LİRASINA ARTIRILMASI NEDENİYLE İHRAÇ EDİLECEK 17.250.000 TÜRK LİRASI NOMİNAL DEĞERLİ PAYLARIN HALKA ARZINA İLİŞKİN İZAHNAME SERMAYE PİYASASI KURULU (KURUL)'NCA 18/01/2013 TARİHİNDE ONAYLANMIŞTIR. SERMAYE AZALTIMINA İLİŞKİN OLARAK 16.01.2013 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI 17.01.2013 TARİHİNDE KAYSERİ TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ'NCE TESCİL EDİLMİŞTİR.

BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA,

TURKISHSFORCES
24-01-2013, 13:58
| Ana Sayfa| Bildirim Sorguları | Şirketler | Yatırım Fonları | KAP Hakkında | Yardım | İlgili Linkler | Görüş Öneri |
English
İmzalı Görüntüle

Pakete ait bildirimler

Format

BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ A.Ş. / BRMEN [] 24.01.2013 12:02:59

Rüçhan Hakkı Kullanım Tarihleri

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : ---
Özet Bilgi : RÜÇHAN HAKKI KULLANIM TARİHİ

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 50.000.000,00
Artırım Öncesi Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 7.536.000,00
Artırım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 24.786.000,00
Bedelli Artırım Tutarı (TL) : 17.250.000,00
Rüçhan Hakkı Kullandırılan Tutar (TL) : 17.250.000,00
Rüçhan Hakkı Kısıtlanan Tutar (TL) : 0
Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) : 228,90
Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (1 TL nominal değerli beher pay için) (TL) : 1,00
Rüçhan Haklarının Kullanımına İlişkin Kısıtlama (varsa) : ---
Rüçhan Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihi : 30.01.2013
Rüçhan Hakkı Kullanım Bitiş Tarihi : 13.02.2013
Rüçhan Hakkı Kullanım Karşılığı : Kaydi pay verilecektir
Satın Alma Taahhütnamesi Verenler (varsa) : ---
Artırılan Sermayeyi Temsilen İhraç Edilen Paylar İlk Defa Hangi Hesap Dönemi Karından Yararlanacak? : 2013

EK AÇIKLAMALAR:
SERMAYE AZALTIM VE ARTIRIM İŞLEMİ EŞANLI OLARAK YAPILMAKTADIR.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yukarı

Telif Hakkı ve Çekince İhbarı Bildirimi(2009)

vedatBORSA
24-01-2013, 17:59
.........Arkadaşlar bugün alanlar 1 tl bedelliye katılacaklarmı araştırsam bulurum ama spottene bilen varmı

nanek81
24-01-2013, 18:11
Bu açıklamada ne demek istiyor anlayan var mı? Olumlu bir haber mi ki bu kadar yükseldi bu hisse. Yoksa gel gel mi yapıyorlar...

TURKISHSFORCES
24-01-2013, 18:13
.........Arkadaşlar bugün alanlar 1 tl bedelliye katılacaklarmı araştırsam bulurum ama spottene bilen varmı

yok kardeş öyle bir zorunluluk... bugün alan yarın satar isterse.. onu da geçtim, bedelli son günü 13 ocak.. son günden önce bile rüchanları satıp çıkarsınız ,katılmak istemezseniz bedelliye..

vedatBORSA
24-01-2013, 18:23
yok kardeş öyle bir zorunluluk... bugün alan yarın satar isterse.. onu da geçtim, bedelli son günü 13 ocak.. son günden önce bile rüchanları satıp çıkarsınız ,katılmak istemezseniz bedelliye..

...................13 .ocak geçti arkadaşım bir yanlışlık olmalı

sümer06
24-01-2013, 19:07
arkadaşlar durum hakkında bilgisi olan net bir yorum yapabilirmi, yarın ki trend ne yönde olur sizce 0,80 leri görürümüyüz tekrar,

veysel_87
24-01-2013, 20:37
arkadaşlar hisse düşermi yaaa bedelli wercek die

vedatBORSA
24-01-2013, 21:34

4/01/2013 14:50:44 ***BRMEN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı Tarihi )

***BRMEN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı Tarihi )
Birlik Mensucat'ın çıkarılmış sermayesinin 24.786.000 TL'den 7.536.000 TL'ye azaltılması ve eşanlı olarak 17.250.000 TL (%228,90) bedelli artırılarak 24.786.000 TL'ye yükseltilmesinde, bedelli pay alma hakları 30.01.2013- 07.02.2013 tarihleri arasında Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı'nda işlem görecek olup, fiyat tescili gerçekleşinceye kadar fiyat marjı uygulanmayacaktır.
Tablo Başlığı

................Arkadaşlar bu yazıdan anladığım sermaye azaltma ve bedelli artırma 30.01.2013 -07.02.2013 tarihleri arasında olacak peki nasıl olacak diyorsanız.

..........örnek yapalım 10.000 lotu olan bir arkadaşın bugünkü değeri 10.000x0.57:5.700
hissesi sermaye % 69 azaltımı sonucu 10.000 lotumuz 3.100 yani 5700 tl /3100 olacak hissenin değeri o gün 1.88
olacak 1.88 tl den % 228 bedeli kullanılacak yani 3100 hise ye 7.068 lot daha 1 tl alınabilecek yani 7.068 tl de yatıracaksın

....arkadaşlar bugünkü değeriyle bile 1.88 hisseyi 1 tl den alacaksın bugünkü fiyatlarla hesapladım bedelliye bu fiyatlardan bile katılınır bence hisseyi daha yukarılara taşıyacak haberler gelmeye başlar ayrıca daha yükseğe taşırlarki katılım olsun

......şirkete para girecek borçlar ödenecek önemli olan bundan sonra ne yapacaklar düzgün üretimi yok eski haberleri araştıralım olumlu şeyler bulabilecekmiyiz

............spk olumlu bir yön görmese işlemlere izin vermezdi diye düşünüyorum..

.................Yukarıdaki hesaplamalar tamamen kendi bilgilerim doğrultusunda daha farklı düşüncesi olan varsa açıklarsa memnun olurum belki yanlış hesaplamada yapmış olabilirim.. ytd.

smg66
24-01-2013, 22:16
%69 sermaye azaltımı ile hss bu günkü kapanışı baz alırsak 570+390=960 olur,yıllar öce yygyo yapmıştı aynısını,önce sermaye azaltımı sonra bedelli,birde emkelde perada olmuştu,ayrıca 188 olsa bile hisseyi 1 den bedelliye girdiğinizde %88 kazanmış gibi bi durumunuz olmaz,öyle olsa hiç bi iş yapma sadece bedelli olan hisselere gir yeter..
bu arada hisseyi 1 tl ye götürür ordan sermaye azaltımı yaparsa o zaman 1690 fiyattan bölünür,bedelli öncesi yapılan sermaye azaltımı hss nominalin altında işlem gördüğü için yapılıyor zaten.

mjraa
24-01-2013, 23:34
17 mln para girişi olacak ve senet 60 kuruşta yani 15 mln tl piyasa değerinde kalacak

bu ancak 17 mln tl ile kumar oynanması halinde olacak bi durumdur, şirketin büyük

ortaklarıda para koyacaksa ve özkaynak 2 ye katlanacaksa ve en önemlisi borçlarını

kapatıp atılım yapacaksa şirket , bu değerlerde durmamalı diyorum

ytd..

vedatBORSA
25-01-2013, 13:05
.... bedelli yüksek olunca alışlarda gönülsüzlük var bedelli ye katılım olacaksada burlarda da kalmaması lazım hissnin

veysel_87
25-01-2013, 20:06
arkadaşlar bedelliye girince ek hisse alacak para olmayınca napıyorlar..hisseyi sattırıyorlar mı

kurnaz22
25-01-2013, 22:44
böyle borsanın içine edeyim.. endeks ucmus gıtmıs ama sadece 7-8 hısse ile... yYzık vatandaşıma yabancının cebıne zorla elımızle para sokuyoruz.şu devirde 0.52 kuruşluk hissemi olurmuş yahu... Sermaye azaltıp bedellıye sokulan hangi hisse adam olmuş tek bir tane gösterin bana 15 yıldır...ne olursa olsun paranızın yarısını nakitte tutalım lütfen allah aşkına bunlara yedirmeyelim 2001 den beri borsadayım ben yapamadım siz yapın bari 2001 den beri yaklaşık 500 milyar zararım var şimdi bir şirkette 1200 tl maaşla çalışıyorum sakalım beyazladı saçlarım döküldü saçkıran oldum her ay 200 dolar kenara koysanız hiç kaybetmezsınız kendinizi düşünmeyin çouğunuzu düşünüp 10 sene sonra 24000 doların olur...o kadar içi bomboş şirket varki aklınız hayaliniz şaşar...benden size küçük bir tiyo Ateks i takıp edin uzun vadede derim ben zeytınburnunda yana fabrıkasının yerine inşaat planları var zaten çıkşının sebebı u altınyıldız olma yolunda ama sabır lütfen...HERKEZE HAYIRLI AKŞAMLAR ARKADAŞLAR BUNLAR YATIRIM TAVSIYESİ DEĞİLİDİR BOL KAZANÇLAR DİLERİM...

vedatBORSA
25-01-2013, 22:46
..........Kurnaz arkadaşım çok haklısın yazılarınızda sizde brmen varmı

kurnaz22
25-01-2013, 22:55
Ewet arkadaşım dun 0.52 den 5000 lot aldım.kaybedecek bişeyim yok tutucam. Bedellıyede gırmeyi düşünüyorum.30 ozak 7 şubat arası girmek isteyen rüçhan hakkını kullanabılır..hatek te aldım 4.54 ama allah kısmet ederse ateks alıcam çarşamba günü ve tutucam onuda al sat yapmak benı yordu bırde bunu deneyıcem...

vedatBORSA
25-01-2013, 23:07
Ewet arkadaşım dun 0.52 den 5000 lot aldım.kaybedecek bişeyim yok tutucam. Bedellıyede gırmeyi düşünüyorum.30 ozak 7 şubat arası girmek isteyen rüçhan hakkını kullanabılır..hatek te aldım 4.54 ama allah kısmet ederse ateks alıcam çarşamba günü ve tutucam onuda al sat yapmak benı yordu bırde bunu deneyıcem...

.....Brmende beklentiniz ne açaba sizin kriterine giren bir hisse sayılmaz bir duyum bir beklentimi var biraz açsanız bende de var faliyeti yok birde sanırım sermaye artışından aldıklarını borçunu kapayacak peki bundan sonra ne yapacak ne yapacağıyla ilgili bir açıklamada yok

kurnaz22
25-01-2013, 23:26
Ewet benım krıterım degıl bu hısse ama ıcımden geldı aldım sadece ne olucagını bılemıyorum...30 ocakta baslıyor bolunme bekleyıp gorucegız şirketin malı yapısı güçlenmiş olacak uzun vadede iyimi olur bilmiyorum ama endeks cok yuksek gerı donüslerde facıada olabılır...

vedatBORSA
27-01-2013, 23:28
....2 günü kaldı sermaye azaltımı ve bedelli artımı için yokmu bir tahmin

efyel
28-01-2013, 11:57
gnd arkadaşlar 30 ocaktamı bölünecek bugün ne olur bilgisi olan paylaşırsa iyi olacak

alfredo
28-01-2013, 16:08
Arkadaşlar Sermaye azaltım oranı % 69.90, eş anlı bedelli sermaye artırım oranı % 228.90 bunu örnek bir hesaplamayla verebilecek bir arkadaş var mı? Diyelimki kağıt son gün 0.50 fiyatla azaltım ve artırıma girse elinde 1000 lot olanın durumu ne olur, Hisse azaltım sonrası hangi fiyatta artırım sonrası hangi fiyatta olur? Cevaplayan olursa sevinirim.

alfredo
28-01-2013, 18:50
Arkadaşlar anladığım kadarıyla tam bir söhüşleme operasyonu,
24.786.000 TL den,
7.536.000 TL ye azaltım yani % 228,90
1000 lotu olanın lotu 436.87 ye düşüyor
Hisse fiyatı 0.50 olsa % 228.90 artarak yeni fiyatıda 1.14 e geliyor
1000 x 0.50 : 500 (eski hali) 436.87 x 1.14: 498.03 (yeni hali)

Sonrada bedelli artırım olayı başlıyor
Burayıda üstatlar yorumlasın fiyata aldanmamak lazım can yakacak belli
Bedellideki 1 TL de tuzak gibi duruyor

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

senortaklar
29-01-2013, 00:19
Arkadaşlar yorum yapacak var mı BRMEN için. Yarın ne olur son durum. 30 ocaktan sonra yükseliş mi gelir yoksa geriler mi?

alfredo
29-01-2013, 12:50
(Alıntıdır)
Bir yatırımcının şirketten neden sermaye azaltımı yapıldığına dair sorusuna verilen cevap ;To: [email protected]
Sayın Yatırımcımız;

Öncelikle haberde belirtilen çıkarılmış sermaye rakamında ki hatayı düzeltmek isterim, şirketimizin çıkarılmış sermayesi 27.786.000 TL değil 24.786.000 TL’dir (KAP’ta detaylı açıklama mevcuttur).

Geçmiş yıl zararlarının sermayeden karşılanmasının nedeni aslında mevzuat (hem TTK hemde SPK) gereğidir.Çünkü şirket hisse değeri bugün itibariyle nominaldeğerinin altındadır, sermaye artırımı yapabilmek için mevzuat gereği öncelikle sermaye azaltımı yapmak gerekiyor sonrasında ise sermaye artırımı yapabiliyoruz.
Sermaye artırımı ile elde edilecek para ile banka kredi borçlarımız kapatılacak olup böylelikle dövizli borçların kur farkı zararıyla bilançosu bozulan ve sermayesi küçülen şirketimizin bu durumdan kurtulması için nakdi sermaye artırımı yapması zorunluluk arzetmektedir.Şirketin kredi borçları kapatıldığında ise, arsa ve soley markasının satışına gerek kalmayacak ve şirket varlıklarını korumuş olacaktır.

Saygılarımla,

birlik_mensucat

Selim PALASLIOĞLU
Muhasebe ve Finans Müdürü
Osman Kavuncu Mah. Mensucat Cad. No:22

Melikgazi / Kayseri

Tel: 0352 322 12 70 - 109
Fax: 0352 322 12 77

alfredo
29-01-2013, 13:05
Yani diyorki fiyat 1 TL nin altında olduğu için direk bedelli yapamıyoruz, Sermaye azaltımı yaparak fiyatı 1 TL nin üstüne çıkarıp burdan bedelli yapacaklar hisse 0.50 den 0.92 ye çıktığında bir çok kişi mallandı ve ordan tekrar 0.50 ye geri düştü burdanda milleti bedelliye sokup ( küçük yatırımcı bu kadar zararla satıp çıkamaz diye düşünüyorlar ) milleti söğüş üstüne söğüşleyecekler itiraf edeyimki söğüşlenenlerden biride benim buna izin verende SPK. 1 TL nominal fiyatın altındaki hisselere neden bedelli için böyle bir oyun kurmalarına izin veriliyor. Anlamış değilim.

senortaklar
29-01-2013, 14:05
Yani yarından itibaren hisse 1 tl ye doğru yol mu alıcak? Burdan bu anlaşılabilir mi?

evyap4
29-01-2013, 14:44
Yani yarından itibaren hisse 1 tl ye doğru yol mu alıcak? Burdan bu anlaşılabilir mi?

O dediğin ky nın toz pembe hayalidir genelde, ben "isyho" da yakalanmıştım bedelliye, önce hisse yukarı sert çıkışlar yaptı, benim gibi ky nın eline malı verdi, bi de üstüne bedelli açıkladı, kağıt iyice düştü, bedelliye girmeye zorladı bu düşüş, girdik çıktık derken kağıdın yeni fiyatından sonra gene düşmeye başladı, şuan maliyetimin yarısınında altında seyrediyor, bu bedelli olayları genelde ky a fayda sağlamaz, patronun cebini doldurur, yatırım tavsiyesi olmayıp yaşadığım tecrübenin özetidir.

alfredo
29-01-2013, 16:10
Eş Anlı Sermaye Azaltımı ve Artırımında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sermaye azaltımı en genel ifadeyle, şirket esas sözleşmesinde yazılı olan muayyen sermayenin toplam itibari değerinin rakamsal olarak azaltılmasıdır. Sermaye azaltımına ilişkin hükümler Türk Ticaret Kanunu'nda yer almakta olup, Sermaye Piyasası Kanunu'nda konuya ilişkin herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Sermaye azaltımının başlıca iki temel sebebi bulunmaktadır. Bunlar, sermayenin gerçek ihtiyacının üzerinde olması ve bilanço açığının (geçmiş yıl zararları ile dönem zararlarının toplamı) kapatılmasıdır.

Anonim şirketlerde sermaye azaltımı değişik yöntemler uygulanarak yapılabilir. Bu yöntemler;

- Payların itibari değerinin düşürülmesi,

- Pay sayılarının azaltılması yani payların birleştirilmesi veya yok edilmesidir.

Payların itibari değerinin düşürülmesi suretiyle yapılacak sermaye azaltımında her payın itibari değeri aynı oranda düşürülür ve böylece esas sermaye azaltılmış olur. Payların itibari değerinin düşürülmesi yönteminde şirkete ait payların sayısında herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Bu yöntemde hiçbir pay sahibi, payının itfa edilmesi nedeniyle paysız kalarak anonim ortaklığın dışına itilmeyeceğinden, bu yöntemle sermaye azaltımı yapılması pay sahipleri arasında eşitsizliğe yol açmayacaktır. Ancak söz konusu yöntem basit olmakla birlikte, her zaman uygulanabilir değildir.

Pay sayısının azaltılması suretiyle yapılacak sermaye azaltımı, payların birleştirilmesi veya payların yok edilmesi şeklinde gerçekleştirilebilir.

Payların birleştirilmesi yönteminde payların itibari değeri aynı kalmakla birlikte, paylar belirli bir değişim oranına göre birleştirilerek pay sayısı azaltılır ve böylece sermaye azaltılmış olur. Payların yok edilmesi yönteminde de payların birleştirilmesi yönteminde olduğu gibi payların itibari değeri değişmemektedir. Ancak paylardan bir kısmı yok edilerek pay sayısı azaltılır ve böylece sermaye de azaltılmış olur.

Payların yok edilmesi yöntemi ile birleştirilmesi yöntemi arasındaki fark, birincisinde bir kısım payların tamamıyla yok edilmesine karşılık, ikincisinde her payın belirli bir oranda değerinin yok edilmesidir.

Bu çerçevede payları İMKB'de işlem gören şirketlerin yapacakları sermaye azaltımı işlemlerinde uymaları gereken ilke ve kurallar Kurulumuzca belirlenmiş olup, "Halka Açık Anonim Ortaklıkların Fon Çıkışı Gerektirmeyen Sermaye Azaltımı İşlemlerinde Uyulacak İlke ve Esaslar" hakkındaki duyuru Kurulumuzun 22.04.2009 tarih ve 12/296 sayılı kararına istinaden Kurulumuzun 20.04.2009-24.04.2009 tarih ve 2009/18 sayılı Haftalık Bülteni'nde ilan edilmiştir.

Payları nominal değerin altında işlem gören şirketler bedelli sermaye artırımı yapabilmek için sermaye azaltımı ile eş anlı olarak sermaye artırımını gerçekleştirebilirler. Bu çerçevede, Şirketler sermaye azaltımı ile birlikte eş anlı olarak sermaye artırımı için Kurulumuza başvurur. Başvurunun incelenmesinin ardından Kurulumuz tarafından sermaye azaltımına ve eş anlı olarak sermaye artırımına izin verildiği taktirde, sermaye artırımı için izahname ve sirkülerler yayınlanır. Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından sermaye azaltımına konu olan paylar için gerekli işlemler yapıldıktan sonra eş anlı olarak sermaye artırım sürecine sermayenin azaltılmış hali üzerinden başlanır.

Sermaye artırımı başladıktan sonra sermayeyi temsil eden paylar ile yeni pay alma hakkı veren kuponlar birbirinden ayrılmakta ve İMKB'de ayrı ayrı işlem görmektedir. Bu süreçte, paylar ile yeni pay alma kuponları ayrı ayrı satışa konu olabilir. Sermaye artırımına katılmak istemeyen yatırımcılar rüçhan haklarını Rüçhan Hakları Kupon Pazarında söz konusu pazarın açık bulunduğu tarihler arasında satabilirler. Rüçhan hakkını kısmen kullanmak isteyen yatırımcılar ise, satmadıkları rüçhan haklarının bedellerini süresi içinde yatırıp yeni hisselerini alabilir ve bu hisseleri isterlerse Borsa'da satabilirler.

Rüçhan haklarının satışına ilişkin söz konusu pazardaki oluşan fiyat hareketleri, yüksek oranda gerçekleştirilen sermaye artırımlarında yatırımcılar açısından önem arz etmektedir.

Finansal bilgileri söz konusu gelişmeleri takip edemeyecek seviyede olan yatırımcıların yatırım danışmanlarından destek almaları ya da yatırımlarını kurumsal yatırımcıların sunduğu ürünler üzerinden yapmaları uygun olacaktır.

Ayrıca hiç bir şekilde sermaye artırım sürecine katılmak istemeyen yatırımcılar sermaye artırım süreci başlamadan paylarını satabilirler ve hatta yüksek oranlı hak kayıplarına uğramamak için satmalıdırlar. Bu çerçevede yatırımcıların yatırım yaptıkları şirketlerin sermaye azaltım ve eş anlı olarak sermaye artırım sürecini www.kap.gov.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

alfredo
29-01-2013, 16:53
Muhtemelen seans bitişindede bölünme ile ilgili eski ve yeni, rüçhan sıraları açılacak diye haber gönderecekler, Serbest marj olacakmı olmayacakmı bilmiyorum ama şu ana kadar yapılan azaltım artırım işlerinin hiçbiri patron ve yandaşları dışında yatırımcıya kazandırmamış.

alfredo
29-01-2013, 18:24
Sermaye azaltımı nedenıyle fıyat hesaplaması

sırketın sermaye azaltımı oncesı pıyasa degerı = sırketın sermaye azaltımı sonrası pıyasa degerı

sırketın azaltım oncesı pay sayısı * azaltım oncesı hısse fıyatı (aof) = sırketın azaltım sonrası pay sayısı * azaltım sonrası hısse fıyatı

sermaye artırımı nedenıyle fıyat hesaplaması

( azaltım sonrası hısse fıyatı * azaltım sonrası pay sayısı ) + ( bedellı sermaye artırım tutarı * ruchan hakkı kullanım fıyatı ) = artırım sonrası hısse fıyatı * artırım sonrası pay sayısı

senortaklar
29-01-2013, 19:10
O dediğin ky nın toz pembe hayalidir genelde, ben "isyho" da yakalanmıştım bedelliye, önce hisse yukarı sert çıkışlar yaptı, benim gibi ky nın eline malı verdi, bi de üstüne bedelli açıkladı, kağıt iyice düştü, bedelliye girmeye zorladı bu düşüş, girdik çıktık derken kağıdın yeni fiyatından sonra gene düşmeye başladı, şuan maliyetimin yarısınında altında seyrediyor, bu bedelli olayları genelde ky a fayda sağlamaz, patronun cebini doldurur, yatırım tavsiyesi olmayıp yaşadığım tecrübenin özetidir.

o zaman BRMEN e bizi fena yakaladı. uzun vade bekliycez galiba. Bekleyip görelim.

TURKISHSFORCES
30-01-2013, 10:11
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [BRMEN] 30.01.2013 09:01:33

Eş Anlı Sermaye Azaltımı ve Bedelli Artırım

***Eş Anlı Sermaye Azaltımı ve Bedelli Artırım: BRMEN.E (Sermaye azaltım oranı: % 69,60, Bedelli sermaye artırım oranı: % 228,90, Bölünme sonrası A.O.F: 1,20.-TL, Yeni sermaye: 24.786.000 TL) ***

yukarı

tavana-tabana
30-01-2013, 11:10
n'olcak şimdi.

alfredo
30-01-2013, 11:15
Sermayemiz düne göre % 30 un üstünde azalmış kağıt dün 0.50 kapandı şuan düne göre 0.44 te rüçhanıda 0.1 yapıp millete iteleyebilecekleri kadar iteleyecekler

alfredo
30-01-2013, 11:23
battık................

alfredo
30-01-2013, 11:24
SPK sağolsun

tavana-tabana
30-01-2013, 11:24
rüçhanı satmalımıyım? yoksa kalmalı mı? cevap veren olursa sevinirim.

TURKISHSFORCES
30-01-2013, 11:32
rüçhanı satmalımıyım? yoksa kalmalı mı? cevap veren olursa sevinirim.
bedelliye katıldığınızda her rüchan için 1 tl ödediğinizde şu an rüchan ile birlikte maliyetiniz 1,00+0,25 = 1.25 olacak ..... kağıdın kendisi ise 1,11.. o yüzden 0,25 ten satmak mantıklı ama yine de siz bilirsiniz

tavana-tabana
30-01-2013, 12:27
bedelliye katıldığınızda her rüchan için 1 tl ödediğinizde şu an rüchan ile birlikte maliyetiniz 1,00+0,25 = 1.25 olacak ..... kağıdın kendisi ise 1,11.. o yüzden 0,25 ten satmak mantıklı ama yine de siz bilirsiniz

teşekkürler.

alfredo
30-01-2013, 14:55
Dün hesabımda olan 14.000 TL, bugün 10.000 e düşmüş durumda 1 seansta % 40 zarar ettik

NDY
30-01-2013, 17:25
şu an alanlar bedelliye katılmak zorunda mı?

TURKISHSFORCES
30-01-2013, 17:32
şu an alanlar bedelliye katılmak zorunda mı?
şu an rüchan değil de normal tip senet alanlar bedelliye katılmak zorunda değil..

NDY
30-01-2013, 17:35
şu an rüchan değil de normal tip senet alanlar bedelliye katılmak zorunda değil..

Normal tip dediğimiz şu an 1.01 - 1.02 işlem gören kağıt değil mi?

NDY
30-01-2013, 17:36
Bir de rüçhan alırsam ne zamana kadar satarsam bedelliye katılmak zorunda değilim?

TURKISHSFORCES
30-01-2013, 17:36
Normal tip dediğimiz şu an 1.01 - 1.02 işlem gören kağıt değil mi?

evet dediğiniz gibi

TURKISHSFORCES
30-01-2013, 17:38
Bir de rüçhan alırsam ne zamana kadar satarsam bedelliye katılmak zorunda değilim?

İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [BRMEN] 30.01.2013 09:04:20

Devam Eden R.H.K.P.

*** Devam Eden R.H.K.P.: BRMEN.R (Kapanış tarihi : 07.02.2013) ***

alfredo
30-01-2013, 17:43
Gel sen de gel yolunacak kaz arıyorlar 1 günde % 50 düşürdüler, şimdi küfür edeceğim beni yasaklayacaklar topunun Allah cezasını versin dün 14000 TL şimdi 9.000 TL rüçhanı 0.1 yapıp, eskiyi 1.00 ile milleti bedelliye sokup ordan tekrar 0.50 ye düşürecekler gel sen de gel

alfredo
30-01-2013, 19:01
Bizden çaldığınız tüm paralar haram zıkkım olsun bir günde % 50 kaybettirdiniz böyle tuvalet kağıtlarını borsaya açan, sermaye azaltımmış, artıırımmış izin verip küçük yatırımcının soyulmasına izin veren SPK da dahil bu işgüzarları şikayet etmek lazım diyeceksinizki kimi kime şikayet edeceksiniz oda doğru çakalları kurtlaramı şikeyet edeceğiz. İkisi bir olmuş koyun sürüsüne saldırıyor.Hırsızlığın resmileşmiş hali işte bu.

vedatBORSA
31-01-2013, 01:11
Gel sen de gel yolunacak kaz arıyorlar 1 günde % 50 düşürdüler, şimdi küfür edeceğim beni yasaklayacaklar topunun Allah cezasını versin dün 14000 TL şimdi 9.000 TL rüçhanı 0.1 yapıp, eskiyi 1.00 ile milleti bedelliye sokup ordan tekrar 0.50 ye düşürecekler gel sen de gel

.....Arkadaşım gecen de aldım bende zararla çıktım bedelliden sonra 050 kuruşa düşmez bence neden derseniz şirkete şu andaki öz sermayesinden fazla para girecek eski yazılarımda vardı yani beklerseniz kazanırsınız madem bu kadar zarar ettiniz al sat demek doğru değil ama dumuza bir yorum yapmak istedim

seyyah20
31-01-2013, 02:16
arkadaşlarr nedenn spk yaa şikayet etmeyi düşünmediniz sermaye azaltımının yapıllmaması için şahsen ışıklarda biz şikayett yağmuruna tuttuk ve rızaa denen ...... sermaye azaltımına izin verilmedii

alfredo
31-01-2013, 11:07
SPK ya, Başbakanlığa ve bir kaç kamu kurumuna suç duyrusunda bulunuyorum. Hesabımdan çalınan hisselerin hesabını soracağım Elimde bulunan 28.000 lotun nasıl 8.500 lota düştüğü(eski),yine 8.500 rüçhan verip sürekli tabanla satışa bile izin verdirmeden 0.01 e doğru yolculuğu hakkında dilekçe hazırlıyorum. Eğer benim gibi mağdur olup bana destek vermek isteyen varsa bana ulaşsın. Dilekçeleri beraber yolayalım. Kaybedeceğim hiç bir şey bu tahtanın işlemlerini durdurtmamız lazım.

alfredo
31-01-2013, 11:56
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)

Web Adresi: http://www.spk.gov.tr/

Soru ve Şikayetleriniz için

Adres: Eskişehir Yolu 8. Km. No:156 06530-ANKARA

Tel: (0312) 292 90 90

Faks: (0312) 292 90 00

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)

Web Adresi: http://www.imkb.gov.tr/

Adres: Reşitpaşa Mah. Tuncay Artun cad. Emirgan 34467-İSTANBUL

Tel: (0212) 298 21 00

Faks: (0212) 298 25 00

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB)

Web Adresi: http://www.tspakb.org.tr/

Adres: Büyükdere cad. No:173 1. Levent Plaza A Blok Kat:4 34394 Levent-İSTANBUL

Tel: (0212) 280 85 67

Faks: (0212) 280 85 89

Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD)

Web Adresi: http://www.tuyid.org

Adres: Nispetiye Cad. Levent İş Merkezi No:6/2 Levent-İSTANBUL

Tel: (0212) 278 30 88

Fax: (0212) 282 91 11

E-posta: [email protected]

AveB
31-01-2013, 13:45
Merhaba arkadaşlar bilgi veren olursa sevinirin

10.000 lot BRMEN hissem sermaye azaltım öncesi 0,50 liradan 5000 lira tutuyordu. Tarih 26 ocak 2013
Bugun 3040 lot hissem var 3040 lot da BRMEN Rüçhan hissem oldu .Bunları bugunkü işlem gören degerden hesapladığınızda yaklaşık
3500 lira tutuyor.Bir günlük kayıp 1500 lira ve hisse fiyatı halende düşüyor. Ayrıca eş zamanlı sermaye artırımına çıktılar oranı %228

Bedelliye katılırsam kaç lira ödemem lazım ..? Katılmazsam elimde ne kadar hisse kalır.?

Hangisi lehime .. şimdiden Teşekkür ederim..

alfredo
31-01-2013, 14:57
Merhaba arkadaşlar bilgi veren olursa sevinirin

10.000 lot BRMEN hissem sermaye azaltım öncesi 0,50 liradan 5000 lira tutuyordu. Tarih 26 ocak 2013
Bugun 3040 lot hissem var 3040 lot da BRMEN Rüçhan hissem oldu .Bunları bugunkü işlem gören degerden hesapladığınızda yaklaşık
3500 lira tutuyor.Bir günlük kayıp 1500 lira ve hisse fiyatı halende düşüyor. Ayrıca eş zamanlı sermaye artırımına çıktılar oranı %228

Bedelliye katılırsam kaç lira ödemem lazım ..? Katılmazsam elimde ne kadar hisse kalır.?

Hangisi lehime .. şimdiden Teşekkür ederim..

Bedelliye gireceksen eğer 3040 lot 1 TL den kullandırdığı için 3040 TL daha yatıracaksın. Eğer kullanmayacaksan rüçhanlarını 07.02.2013 e kadar satacaksın. Eğer bedelliye gireceksen diyelimki o gün hissenin fiyatı 1 TL olsun ,3040 adet elinde var 3040 ta bedelliden gelecek (3040 TL yatıracaksın) toplam 6080 hissen olacak Bölünme öncesi 0.50 fiyata göre 5000+3040= 8040 TL olması gerekirken hesabında 6080 TL olacak yani para yatırdığın halde 2000 TL zararın olacak tabii hisse 1 TL de olursa daha altında olursa gerisini sen hesapla.

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 15:20
Bedelliye gireceksen eğer 3040 lot 1 TL den kullandırdığı için 3040 TL daha yatıracaksın. Eğer kullanmayacaksan rüçhanlarını 07.02.2013 e kadar satacaksın. Eğer bedelliye gireceksen diyelimki o gün hissenin fiyatı 1 TL olsun ,3040 adet elinde var 3040 ta bedelliden gelecek (3040 TL yatıracaksın) toplam 6080 hissen olacak Bölünme öncesi 0.50 fiyata göre 5000+3040= 8040 TL olması gerekirken hesabında 6080 TL olacak yani para yatırdığın halde 2000 TL zararın olacak tabii hisse 1 TL de olursa daha altında olursa gerisini sen hesapla.
hesabın yanlış kardeş... arkadaşın bölünmeden önce zaten hesabında 10000 lot karşılığı 5000 tl si varmış.. sen ise '' Bölünme öncesi 0.50 fiyata göre 5000+3040= 8040 TL olması gerekirken '' diye başlamışssın..

alfredo
31-01-2013, 15:46
Kağıdın bölünme öncesi durumuna göre hesapladım zaten hesabında 5000 TL vardı burda kar zarar durumunu bölünme öncesi son fiyata göre hesaplarsınız, bedelli içinde 3040 TL yatıracak yani toplam maliyet 8040 TL hissenin o günkü değeri 1 tl olsa 6080 tl si olacak 2000 Tl zararı var bunun neresi yanlış, o günkü fiyatın en az 1.35 olması gerekirki kafa kafaya gelsin o yüzden rüçhanları aşağı basıyorlar 0.1 yapıp milleti zorla bedelliye sokacaklar hesap ortada..

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 15:54
Kağıdın bölünme öncesi durumuna göre hesapladım zaten hesabında 5000 TL vardı burda kar zarar durumunu bölünme öncesi son fiyata göre hesaplarsınız, bedelli içinde 3040 TL yatıracak yani toplam maliyet 8040 TL hissenin o günkü değeri 1 tl olsa 6080 tl si olacak 2000 Tl zararı var bunun neresi yanlış, o günkü fiyatın en az 1.35 olması gerekirki kafa kafaya gelsin o yüzden rüçhanları aşağı basıyorlar 0.1 yapıp milleti zorla bedelliye sokacaklar hesap ortada..

hesabın yanlış kardeşim yanlış.. iddia etmeyin bari.. sorun aracı kurumunuza o halde...

Başlangıçta 10.000 lotu var karşılığı 5000 tl…
Bölündükten sonra 3040 adet BRMENe ve 3040 adet Brmen R var…

Bedelli artırım oranı %228,9…
Bu da her bir rüchan için 2,289 ödeyeceğiniz anlamına gelir…
O da 3040 adet rüchan için 3040*2,289 tl = 6960tl anlamına gelir sizin dediğiniz gibi 3040 tl deği yani..
6960 Tl’ye 6960 adet senediniz olur..Yani 1 tl den dedikleri bu işte..senedin adedini 1 tl ye almış olur.
3040 tane de Eski tip senet bulunuyordu hesabında.. 3040+6960 adet = 10.000 adet senet olur hesabında..
10 000 adet senet var ve bu 10 ooo adet senede 5000+ 6960 = 11960 tl karşılığında sahip olmuş oldu..
Arkadaş 1500 tl kadar zararı olduğunu yazmış 1,03 tl itibarıyla…….. o zaman şu anki fiyatla parası 10000 * 1,03 = 10300 tl olur….. 11960 tl yatırmıştı şimdi 10300 tl si olur….. 11960-10300 = 1600 tl zarar.. hesap hem rakam hem de senet adedi bazında tutuyor bu şekilde..

Ben başka da bişey demiyorum, inanmayan aracı kurumuna sorsun !!!

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 16:17
son bir şey ekleyeyim bedelliye girmek niye mantıklı diyecek olursak;

1,03 fiyat itibarıyla ve 0,12 rüchan itibarıyla 5000 tl 'de yaklaşık 1600 tl zararı olan bir kişinin yani 3400 tl si kamış bir kişinin tekrar 5000 tl 'ye ulaşması için 5000/3400 = %47 getiri sağlaması lazım ,başka bir deyişle kağıdın 1,51 e gitmesi gerekir... ancak bedelliye giren bir kişinin 1,03 itibarıyla 10.000 adetten 10300 tl si olacağı için, toplamda yatırmış olduğu 11960 tl'ye ulaşması için 11960/10300= %16 gerekir.. O da şu anlama gelir kağıdın 1,03'ün üzerine %16 koyarsanız 1,1948 yani düz hesap 1,20'yi elde edersiniz... 1.20 de zarar çıkar.. diğerinde ise 1,51 de... maliyet düşürmüş olursunuz bir nevi..2 seçenek var yatırımcı için.. ya bu soyguncuların şu an için oluşturdukları %51 zararı kabul edecek kişi rüchanları sattığı anda ya da bedelliye girip %16 lik zararın çıkmasını bekleyecek. Bulduğumuz bu 1.20 lik fiyat da zaten bölünmede alınan referans fiyattır aynı zamanda, dikkatinizi çekti mi bilmem..

alfredo
31-01-2013, 16:36
[QUOTE=TURKISHSFORCES;8357028]son bir şey ekleyeyim bedelliye girmek niye mantıklı diyecek olursak;

1,03 fiyat itibarıyla ve 0,12 rüchan itibarıyla 5000 tl 'de yaklaşık 1600 tl zararı olan bir kişinin yani 3400 tl si kamış bir kişinin tekrar 5000 tl 'ye ulaşması için 5000/3400 = %47 getiri sağlaması lazım ,başka bir deyişle kağıdın 1,51 e gitmesi gerekir... ancak bedelliye giren bir kişinin 1,03 itibarıyla 10.000 adetten 10300 tl si olacağı için, toplamda yatırmış olduğu 11960 tl'ye ulaşması için 11960/10300= %16 gerekir.. O da şu anlama gelir kağıdın 1,03'ün üzerine %16 koyarsanız 1,1948 yani düz hesap 1,20'yi elde edersiniz... 1.20 de zarar çıkar.. diğerinde ise 1,51 de... maliyet düşürmüş olursunuz bir nevi..2 seçenek var yatırımcı için.. ya bu soyguncuların şu an için oluşturdukları %51 zararı kabul edecek kişi rüchanları sattığı anda ya da bedelliye girip %16 lik zararın çıkmasını bekleyecek. Bulduğumuz bu 1.20 lik fiyat da zaten bölünmede alınan referans fiyattır aynı zamanda, dikkatinizi çekti mi bilmem..[

Üstat senin hesabın doğru herkes bişey söylüyor kafamız karıştı ama şuda bir gerçekki 8512 rüçhanım var buda 19.843 TL eder bende ne onu yatıracak para var,ne moral ne sabır ne diyeyim Allah cezalarını versin. Şunada dikkat etmekte fayda var bedelliye girecek arkadaşlarada tuzak hazırlıyor olabilirler kağıdı 1.00 in altına tepetaklak gömebilirler.

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 16:47
Sn Alfredo ,zaten kağıdın 1 in altına inmeyeceğinin garantisi yok o bir gerçek.. Her şekilde insanları bedelliye sokmak amaç zaten ... bedelliye sokarsa insanları , insanların ortalama bölünme fiyatına göre maliyeti 1.20 tl olacak bunu biliyorlar.. Tabi bu kadar parayı da ödemek herkesin harcı değil onu da biliyorlar... yoksa 1,20 maliyet olur sonra para olsa 1 liradan da mallanırsın ortalamayı bir anda 1,10 ların da altına çekersin de işte para lazım onun için de.. Parası çok olan her türlü yırtar, olan da küçük yatırımcıya olur her zamanki gibi.. O yüzden bedelli lafını duydum mu kaçarım ben ordan.. gireceksem de bölündükten sonra girerim şimdi yaptığım gibi.. Biz de zamanında malesef acı tecrübeler yaşayarak öğrendik temnkinli olmayı.. Adamların iyi niyeti olsaydı senet fiyatını 1,30 lara götütürlerdi rüchanları da 0,20 lerde tutarlardı.. Millet yine girerdi bedelliye hem de bela filan okumadan.. sonuç: Tek kazanan herzamanki gibi kasa malesef...

alfredo
31-01-2013, 16:52
Arkadaşlar Sermaye azaltım oranı % 69.90, eş anlı bedelli sermaye artırım oranı % 228.90 bunu örnek bir hesaplamayla verebilecek bir arkadaş var mı? Diyelimki kağıt son gün 0.50 fiyatla azaltım ve artırıma girse elinde 1000 lot olanın durumu ne olur, Hisse azaltım sonrası hangi fiyatta artırım sonrası hangi fiyatta olur? Cevaplayan olursa sevinirim.

Eğer bölünme öncesi şu soruma cevap alabilmiş olsaydım şu an kesinlikle kağıtta olmazdım.

mustafa toprak
31-01-2013, 16:52
arkadaşlar selam
habire patrona bela okuyorsunuz,patron ne yapsın.şirketin başı beladan kurtulmuyor ve çok nakit darlığı çekiyordu.patron dediğiniz de hadi ismini verelim küçükçalık ailesi.yüzde elli civarı hisseleri var.şirkete para lazım.sermaye eksiğini,herhangi bir azaltım yapmadan,bedelli çağırsa hiç kimse katılmayacaktı.50 kuruşluk kağıda kim 1 tl verir.ya da adamlar niye zararın tamamını ödesin.
bence dürüst davrandılar.zaten de tanıdıklarımdır.dün 12000 lot 1,02 den aldım.bugün 1,05 alışta idi ,önce vermedim,sonra
tahta 1,04 alışta 86000 lot varken,kademeye 1,05 e satış yazdım.29000 lot satıcı idi.döndü aşağıda kendi alışlarına verdi.
sonra da 1,01 ve 1,02 leri gösterip durur.bize 360 lira kazancı çok gördü.neyse gerekirse sonra yine yazarım.sıkı tanıdıklarımdır.
yalnız kesinlikle ve kesinlikle kötü sözü hak edecek birileri değildir.tekstil sektörü iyi olmadığından ve 2001 krizinden zarar edildi.
saygılarımla,YTD...

sseyhan80
31-01-2013, 16:55
derinliği bozulmuş bir derinlik var mı

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 17:02
arkadaşlar selam
habire patrona bela okuyorsunuz,patron ne yapsın.şirketin başı beladan kurtulmuyor ve çok nakit darlığı çekiyordu.patron dediğiniz de hadi ismini verelim küçükçalık ailesi.yüzde elli civarı hisseleri var.şirkete para lazım.sermaye eksiğini,herhangi bir azaltım yapmadan,bedelli çağırsa hiç kimse katılmayacaktı.50 kuruşluk kağıda kim 1 tl verir.ya da adamlar niye zararın tamamını ödesin.
bence dürüst davrandılar.zaten de tanıdıklarımdır.dün 12000 lot 1,02 den aldım.bugün 1,05 alışta idi ,önce vermedim,sonra
tahta 1,04 alışta 86000 lot varken,kademeye 1,05 e satış yazdım.29000 lot satıcı idi.döndü aşağıda kendi alışlarına verdi.
sonra da 1,01 ve 1,02 leri gösterip durur.bize 360 lira kazancı çok gördü.neyse gerekirse sonra yine yazarım.sıkı tanıdıklarımdır.
yalnız kesinlikle ve kesinlikle kötü sözü hak edecek birileri değildir.tekstil sektörü iyi olmadığından ve 2001 krizinden zarar edildi.
saygılarımla,YTD...

Sn Mustafa Bey, ben şahısları tanımam etmem .. Belki de sizin dediğiniz gibidirler bilemem.. Ama öyle bir söylemişssiniz ki, sanki sermaye azaltımı yapmadan bedelli çağrısı yapabileceği gibi bir seçenekleri varmış da yapmamışlar gibi ve sanki bunu dürüstlüklerinden yapmışlar gibi. ..... Bu onların dürüstlüğünden dolayı değil , Spk mevzuatında zaten '' Nominal değerin altındaki şirketlerin sermaye azaltımı yapmadan bedelli artırım yapamayacağı '' hükmü yer aldığı içindir.. dolayısıyla zaten isteseler de bunu yapamazlardı.. Ha keza sizin de dediğiniz gibi 50 kuruşluk kağıda kimse 1 tl daha vermez spk mevzuatı da olmasa bile... Ama iyi niyetlli davranmadıkları da bir gerçek.. bakın yukarıda da yazdım kağıdı aşağın düşmelerine izin vermeyip mesela kağıdı 1,30 1,40 lara götürüp rüchanı 0,20 lerde tutsaylardı da çoğu kişi zaten bedelliye katılırdı.. çünkü kağıdın durumu karlı olacağı için bedelliye belki de çok daha fazla katılım olur , yatırımcı da mağdur edilmezdi.. Sizn dediğiniz gibi de zararı tamamını da kendileri ödemeyip ,yatırımcısının desteğini gönül rızasıyla alırdı .. Bu şekilde değil. Birşey daha ekleyeyim, şirketin bu durumda olmasının suçu yatırımcının mı ki.... Adam olsunlar şirketi düze çıkarsınlar.. 2001 den beri yaptıkları bedellilerin parasını napmışlar peki??? Size bir örnek vereyim Ceylan bundan 10 sene önce 50 kuruştu.. ,iflasını vermek üzereydi.. sonradan akıllı hamlelerle kağıdı alıp götürdüler, şirketin değerini arttırdılar en son sektör değişikliğine kadar gittiler.. Bedelliye katılımı sağlamak sadece milletin canını yakarak olmuyor.. Böyle yapılan bir ortamda da iyi niyetten söz etmek ne derece inandırıcıdır o da ayrı... yap kağıdı 1,40 yap rüchanı da 0,20.. bak bakalım herkes nasıl dA Can ata ata giriyor bedelliye o zaman... Bende rüchan yok sizin gibi bende bölündükten sonra aldım ama bizim bu durumda nispeten rahat durumda olmamız, tahta sahiplerinin masum olmadığı gerçeğini değiştirmez... Portföyleri yarı yarıya erimiş ve bunu da sırf senede güvendikleri için yaşamış olanlara karşı yapılan art niyet değil de nedir??

alfredo
31-01-2013, 17:04
arkadaşlar selam
saygılarımla,YTD...

Ne alakası var arkadaşım durumun kötüyse git iflas et, Biz güvenip yatırım yapıyoruz o elimizdeki avucumuzdakine göz dikiyor rüçhanı 0.30 dan 0.1 e salacağına tut orda, eskiyi 1.20 den 1.00 e salacağına tut bende iyi niyetli olduğunu bileyim tamamen art niyetli yapılmış,milleti dolandırmaya, cebindeki çalmaya, soymaya yönelik hareketler. Resmi hırsızlık. Allah bildiği gibi yapsın.Bu arada çok iyi kişilerdi tanıyordunda sen niye girmedin bölünmeye. Tabii ateş düştüğü yeri yakıyor. İnşallah hak ettiklerini bulurlar.

gollum
31-01-2013, 17:14
arkadaşlar selam
saygılarımla,YTD...
sahiplerini tanıyorsan de ki milletin ahı sende kalmaz... tez zamanda acısı sevdiklerinden cıkar insallah uykuu uyumayı allah haram etsin ona...vb diye sesleniyor sana ky.lar!
madem o kadar iyi niyetli ve güvenilirler sen neden bölünmeen önce almadın? yada dün aldıgını söylediğin lotları neden sattın! sana kaç lot verdiler burda yazman icin?
kimse kusura bakmasın eskisini düsürüp rüçhanı 1 kurusa indirerek milleti kerizlemeyi yada bedelliye girmeyi mecbur eden seref yoksunu insanlarda gram iyi niyet aramam! kaldı ki 7 şubatta hissenin tekrar ,50 kurusa gelmeyecegini kim granati edebilri? bu resmi dolandırıcılardan hersey beklenir! pisliklerinde boğulsunlar insallah!

alfredo
31-01-2013, 17:15
Sn Mustafa Bey, ben şahısları tanımam etmem .. Belki de sizin dediğiniz gibidirler bilemem.. Ama öyle bir söylemişssiniz ki, sanki sermaye azaltımı yapmadan bedelli çağrısı yapabileceği gibi bir seçenekleri varmış da yapmamışlar gibi ve sanki bunu dürüstlüklerinden yapmışlar gibi. ..... Bu onların dürüstlüğünden dolayı değil , Spk mevzuatında zaten '' Nominal değerin altındaki şirketlerin sermaye azaltımı yapmadan bedelli artırım yapamayacağı '' hükmü yer aldığı içindir.. dolayısıyla zaten isteseler de bunu yapamazlardı.. Ha keza sizin de dediğiniz gibi 50 kuruşluk kağıda kimse 1 tl daha vermez spk mevzuatı da olmasa bile... Ama iyi niyetlli davranmadıkları da bir gerçek.. bakın yukarıda da yazdım kağıdı aşağın düşmelerine izin vermeyip mesela kağıdı 1,30 1,40 lara götürüp rüchanı 0,20 lerde tutsaylardı da çoğu kişi zaten bedelliye katılırdı.. çünkü kağıdın durumu karlı olacağı için bedelliye belki de çok daha fazla katılım olur , yatırımcı da mağdur edilmezdi.. Sizn dediğiniz gibi de zararı tamamını da kendileri ödemeyip ,yatırımcısının desteğini gönül rızasıyla alırdı .. Bu şekilde değil.

Üstat güzel yorumlamışsın. Birde anlamadığım bunlar kağıdı 0.46 dan 0.95 e çekmedilermi isteselerdi 1.00 üstüne çekip direk bedelli yapabilirleridi art niyet olduğu burdan belli milleti 0.90 lardan mallandırıp söğüşlediler (1) üstüne bide burda söğüşlediler (2) birde bedelli sonrası söğüşleyecekler diye düşünüyorum(3)- Gavur olsa biraz daha merhametli olur. Dikkat....

gollum
31-01-2013, 17:18
Üstat güzel yorumlamışsın. Birde anlamadığım bunlar kağıdı 0.46 dan 0.95 e çekmedilermi isteselerdi 1.00 üstüne çekip direk bedelli yapabilirleridi art niyet olduğu burdan belli milleti 0.90 lardan mallandırıp söğüşlediler (1) üstüne bide burda söğüşlediler (2) birde bedelli sonrası söğüşleyecekler diye düşünüyorum(3)- Gavur olsa biraz daha merhametli olur. Dikkat....

alfredo özel seja yazar mısın? özel mesaj butonun kapalı bir de mesaj kutunu bosaltırmısın

Kanrevan
31-01-2013, 17:37
Selamlar ben 0,53 ile 3500 lot almistim suan 1064 lot gozukuyor 1064 te brmen r bedelliye katilmam icin ne kadar para yatirmam gerek bilgi veren olursa sevinirim tesekkurler...

TURKISHSFORCES
31-01-2013, 17:41
Selamlar ben 0,53 ile 3500 lot almistim suan 1064 lot gozukuyor 1064 te brmen r bedelliye katilmam icin ne kadar para yatirmam gerek bilgi veren olursa sevinirim tesekkurler...

bir sayfa öncesinde ayrıntılı olarak açıklamıştım ama yazayım yine de.. 1064*2,289 = 2435 tl yatıracaksınız ama aracı kurumunuzla da teyidleşin bir kez her ihtimale karşı

Kanrevan
31-01-2013, 17:42
Tesekkurler arkadasim...

alfredo
31-01-2013, 17:54
Arkadaşlar rüçhanların bir kısmına satış yazdım ısrarla almıyorlar, sattırmıyorlar. Bir şekilde bedelliye katılmama hakkımızı gasp ediyorlar.

Kanrevan
31-01-2013, 17:57
Nasil satisa koyuyrsun int bankaciliginda yapilmiyor sanirim... ?

alfredo
31-01-2013, 18:16
Aracı kurumunla görüş normalde internetten satış veriliyor ama sattırmıyorlar, zorla bedelliye sokmaya çalışıyorlar. Rüçhan pazarı açıldığı için bedelliye girmek istemeyenlerin satış hakkı var, bunu resmen gasp ediyorlar bununla ilgil şikayet mailleri attım sizde atın SPK,IMKB,TSPAKB bide temerrütyedirtecekler bize, Akşam finans ve mali uyuşmazlıklara bakan avukat bir arkadaş var onunlada görüşeceğim. Hakkımızı ne kadar arayabiliyorsak sonuna kadar bizim canımız yandı onlarında yansın.

minik2008
31-01-2013, 19:01
Sayın SPK!
Birlik mensucat A.Ş(BRMEN) 30.05.2012 tarihli KAP bildirisinde sermaye eksiltmesi ve eşzamanlı bedelli sermaye artışı yapacağını bildirmiştir.
adı geçen şirket geçtiğimiz altı sene içinde ortaklarına hiç bir kar payı vermediği gibi fabrika üretim tesislerini ve iştirkalerini gayri menküllerini satmıştır,iştiraki olan lüks kadife şirketini kendi ortaklarına çok ucuz fiyata%62 si 8 milyon dolara satılmış adı geçen lüks kadifenin bu günkü bilançolarında öz kaynakları 55 milyon gözükmektedir!!

Birlik denim işletmesinin maliyetleri yapacağınız incelemede göreceğiniz gibi çok yüksek olduğu halde maliyetinden çok düşük fiyata başka bir firmaya satılmıştır,şirket kayıtlarında bulunan arsa 850 bin tl satılmıştır,özetle adı geçen firmanın yöneticileri art niyetlidir,şirkette günümüz itibari ile kapa gönderilen aylık bildirimlerde 23 kişi çalışmakta olduğu belirtilmekte işletme tasfiye aşamasına geldiği görülmektedir,hal böyle iken çok yüksek oranda bedelli sermaye artışı yapmasının sebebi nedir?

şirketle telefon görüşmemde yetkili Selim Palaslıoğlu NUN VERDİĞİ BİLGİDE ŞİRKETİN HER HANGİ PROJESİ OLMADIĞI ÜRETİM YAPMADIĞI SADECE mal alıp sattığı söylenmiştir,yapılacak artışın banka borçalarına gideceği söylenmiştir,işletmenin elinde eski fabrika binası arazisi atıl durmaktadır,şirket bu varlığını satarak gerekli finansmanı sağlayabileceği halde biz ortaklarından para istemektedir,şirketin durumu ortadır bu bedelli sermaye artışına parası olmayan küçük yatırımcı katılamayacak mağdur olacaktır.

sayın SPK bu adaletsiz adil olmayan uygulamaya izin vermeyiniz,zaten ülkemizde İMKB ye olan güvensizlik sebepleri bu gibi art niyetli şirket ve yöneticlerindendir,lütfen İMKB ve siz sayın SPK nın imajını zedeleyen bu gibi şirketlere varlığınızı gösteriniz ki biz yatırımcıların siz değerli kurumlara güvenini pekiştiriniz.
şayet bu sermaye artışına kurumunuz ONAY verirse ben şahsım ve diğer yatırımcılarla birlikte hakkımızı adil yargı önünde hukuken arayacığımızı sizin vereceğiniz belge ve bilgiyide mahkemede delil olarak kullanacağımızı bildirir gerekenin yapılamsını saygılarımla Arz ederim.

Arkadaşlar ben SPK ya yukarıdaki şekilde itirazımı yaptım siz ortaklarda bu iletiyi kopyalayıp alttaki linkden SPK ya gönderiniz ve SPK dan bu artışa Onay gelirse ben Hukuksal yönden bu uygulamaya mahkmeden tedbir koyacağım sizlerde beni desteklerseniz başaracağımızı umuyorum,böylece bu gibi art niyetli şirket yöneticilerine İMKB ve SPK ya ky nin neler yapabileceğini gösterme zamanıdır,aynı yazıyı BORYAD a ve diğer kurumlarada basınada ileteceğim,du bakalım ne olucak!!

http://www.spk.gov.tr/indexcont.aspx?action=showpage&menuid=4&pid=3&submenuheader=-1

ytd

arkadaşlar selam
saygılarımla,YTD...

Sıkı Tanıdığınız olduğuna göre yukarıdaki 850.000 tl ye satılan arazinin değerini biliyorsundur,2001 krizinde zarar edildi diyorsunuz Lüks kadifenin durumundan neden yazmıyorsunuz?lüks kadifenin sadece bir tek parça arsasına yapılan ve Metro şirketine yıllık 900 bin Euroya kiraya verilen vede bu yatırımı Lüks kadifenin iştiraki olarak GYO haline çeviren kirayı bu şirkete aktaran konulardanda bahsetmek lazım,,,alayı h..sız bu şirketi yönetenlerin,Yaşar ve diğerlerine selamımı söyle !!:wink:

YTD

mustafa toprak
31-01-2013, 19:03

arkadaşlar,10 15 sene önce brmen aldım sattım dı.hatırladığım kadarı ile zarar da etmedim.inanın ki hiç brmene bakmıyordum.dün işe gitmeyip evde tv izliyordum.bir de baktım brmen 116 kuruş.rühcan hakkı falan var nasıl oluyor diye sizin yazıları okuyup 1,02 den girdim.bildiğime göre de malım halen gitmedi.canım kardeşlerim
seviyeyi düşürüp birbirimize hakaret etmeyelim.ben 20 yıldan fazla borsacıyım.3 yıl çok kağıt bekledim.trnsk,dardl,
memsa,zoren benim kağıtlarım.belki15 yıldır 1 liralık brmen alıp satmadım.benim de tabi paralarım gitti. rakse ve bysan ların başını bekliyorum.BORSA da para kazanmak çok çok zordur.hele hele sabrınız yok ise.benim bir kabahatim,patronu tanıyor olmak.bir de düşük seviye ile muhatap olmak.bu yazım sondur.bremen bloğunda.
fabrikanın arsasını anlatacaktım v.s. v.s
selamlar.hakkım size helal olsun.

alfredo
31-01-2013, 19:12
Tanıdık olduğuna göre yukarıdaki 850.000 tl ye satılan arazinin değerini biliyorsundur,alayı ırsız bu şirketi yönetenlerin,Yaşar ve diğerlerine selamımı söyle !!:wink:

YTD

Arkadaşım sonun kadar arkandayım mahkemede hakkımızı arayalım

minik2008
31-01-2013, 19:12
Elinde bu şirket hissesi bulunan yatırımcılar eski fabrika binasının bulunduğu arazi 69.026 m2 bu arazinin araştırmasını yapınız yatırımlarınızı buna göre değerlendiriniz!!

YTD

minik2008
31-01-2013, 19:18
Tarih : 10.03.2009Konu : EK AÇIKLAMA 06.03.2009 tarihli özel durum açıklamamızda şirketimizin Orta Sanayi Bölgesi Mensucat Cad. No: 7 Kayseri adresindeki 1593 ada , 1825 parselde bulunan 13.603 m boş arsanın Değirmencilik İşl. A.Ş.'ne 850.000 TL peşin bedelle satıldığını bildirmiştik. Değirmencilik İşl. A.Ş. Kayseri'de kurulu olup, un ve yem üretimi ile iştigal etmektedir. Şirketimizin Değirmencilik A.Ş. ile herhangi bir ticari ilişkisi olmayıp Değirmencilik İşl. A.Ş. ortaklarından Mehmet Özbıyık'ın şirketimizde de en son MKK kayıtlarına göre % 0,157 ortaklık payı bulunmaktadır

çok enteresan değilmi?yukarıdaki arsa ile eski fabrika binası aynı adreste,yukarıdaki arsa metre karesi 63 tl den ortaklardan SN.Mehmet Özbıyık a SATILMIŞ,Minareinin kılıfını iyi yapamamışlar!!
şimdi bakınız bu kayıtların hepsi mevcut,şayet mahkemelik olursak Bankaların bu arsa,bina müştemelatlar hakkında kendi yaptırdıkları ekspertiz raporları istenecek,bankalar aptalmı adı geçen yerlere ipotek karşılığı milyon Usd değer farkı para verecekler?ell insaaaf YUUUUUUUUH be diyorum!!!

yağma hasanın böreği ye babam ye yetmedi bedelli sermaye artışı yap yine dök döööööööööök yeeeee :)
keser döner sap döner,bu iş mahkemeye gider!!
ytd

syn hissedarlar 2012 mayıs ayında bu şirket hakkında geçmişte çok bilgi paylaştım,elimdeki hisselerin çoğunuda sattım,geçmiş yazıları okursanız bu şirketin durumunu daha iyi kavrarsınız!!
yukarıdaki arazi konusu önemlidir,13603 m2 arazi yönetim kurulunda olan Kelebek mobilyanın sahiplerine peşkeş çekilmiştir!!

YTD

minik2008
31-01-2013, 19:25
arkadaşlar,10 15 sene önce brmen aldım sattım dı.hatırladığım kadarı ile zarar da etmedim.inanın ki hiç brmene bakmıyordum.dün işe gitmeyip evde tv izliyordum.bir de baktım brmen 116 kuruş.rühcan hakkı falan var nasıl oluyor diye sizin yazıları okuyup 1,02 den girdim.bildiğime göre de malım halen gitmedi.canım kardeşlerim
seviyeyi düşürüp birbirimize hakaret etmeyelim.ben 20 yıldan fazla borsacıyım.3 yıl çok kağıt bekledim.trnsk,dardl,
memsa,zoren benim kağıtlarım.belki15 yıldır 1 liralık brmen alıp satmadım.benim de tabi paralarım gitti. rakse ve bysan ların başını bekliyorum.BORSA da para kazanmak çok çok zordur.hele hele sabrınız yok ise.benim bir kabahatim,patronu tanıyor olmak.bir de düşük seviye ile muhatap olmak.bu yazım sondur.bremen bloğunda.
fabrikanın arsasını anlatacaktım v.s. v.s
selamlar.hakkım size helal olsun.

syn Mustafa Toprak Ky.nin canı yanmıştır,bu şirket hissesinde ve sizinde yazdığınız diğer şirketlerde,bu gidişe birilerinin dur demesi gerekir,devletin yetkili kurumları bu yaşananlara göz yummaktadır.
eski fabrika arazisi hakkında yapacağınız bilgilendirme K.yatırımcı için çok önemlidir,TEŞEKKÜRLER,selamlar!!

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 00:14
Arazi vs.. Geçiniz beyler.. şu an ky'nin canı yandıktam sonra arazi olmuş kaç yazar olmamaış kaç yazar... Ky battıktan sonra neyleyim ben diğer şeyleri.. Şükür ben 1,01 den girdim ancak bölünmeye giren arkadaşların isyanını da haklı buluyorum.. kimse bana patronun melekliğinden bahsetmesin. konu tecrübeyse şayet, bendeniz de senetlerin tahtakalede kağıt haldeyken alınıp satıldığı sıralardan beri işlem yapmaktayım. Her türlü adiliği de gördüm.. Bugün bu kağıda güvenip de yatırım yapanlara patronun attığı kazık da öncekileri aratmıyor. Patron zorla mı aldırdı diyecek olan varsa şimdiden cevabını vereyim.. Zorla aldırmadı kimseye ama kimse de bunların bu kadar adice işler çevireceğini düşünmedi elbet.. Borsada elbet kazanmak kadar kaybetmek de var ancak kaybetmenin de bir raconu var.. Arkadaşlar sonuç olsun olmasın hakkınızı sonuna kadar arayın... Krtek'te yıllar önce böyledolaplar dönmüştü.. spk geçmişe yönelik 15 günlük işlemleri iptal etmişti. Ben o kağıtta kar ettiğim halde ana paramı hesabıma iade edip karı silmişlerdi ama en azından manipülasyon yapanların da yanına kalmamıştı.. Arkadaşlar umarım bunlar insafa gelirler de en kısa zamanda zararlarınızı hafifletmek şansı bulursunuz..

alfredo
01-02-2013, 10:38
Arkadaşım şurda adam akıllı yazan bir tek sen varsın (TURKISHFORCES) . Şu mübarek cuma gününde senden Allah razı olsun. Bunlarda inanç olmadığı için insafa gelmezler hukuki yoldan hak aramak lazım en azından tahtanın işlemlerini durdurtup incelemeye aldırmak lazım resmen manipülasyon, içerden öğrenenlerin ticareti her şey var. Ama ortada bir tek SPK yok.

sseyhan80
01-02-2013, 10:59
arasanda fayda etmez konsentrasyonunuzu kağıdın yükselmesine bağlayın amma bağırıyorsunuz heriifler aylar önce demiş yapacağım diye

sseyhan80
01-02-2013, 11:09
adamlar grafiğin şeklini bile değiştirmişler ne diyorsunu ki

alfredo
01-02-2013, 12:27
arasanda fayda etmez konsentrasyonunuzu kağıdın yükselmesine bağlayın amma bağırıyorsunuz heriifler aylar önce demiş yapacağım diye

Adamlar ocağımıza incir ağacı dikti ne konsantrasyonu, moralmi kaldı, çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını hırsızlara kaptırdık. Mübarek cuma günü topunun Allah cezasını versin.

gollum
01-02-2013, 12:43
Adamlar ocağımıza incir ağacı dikti ne konsantrasyonu, moralmi kaldı, çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını hırsızlara kaptırdık. Mübarek cuma günü topunun Allah cezasını versin.

1 tl de duracakları da kesin değil... yine 0,5xlere getirirler bu seref yoksunu insanlar.. sevdiklerinden cıkar insallah her bir kuruş..

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 14:43
konsantrasyonla kağıt çıksaydı .......................... Aylar önce herifler bedelli yapacam demiş, taban taban götürecem dememiş.. sırf laf olsun diye yazıyorsunuz ya ben de buna yanıyorum.. Bir de adamlar grafiğin şeklini değitirmiş diyorsun.. Eş zamanlı sermaye azaltımı ve artırımı yapılan tahtada elbette grafik değişecek.. Bu bir buluş mu size göre ..

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 15:21
bedelliye katılmak istemeyenler için nihayet rüchanları elinden satış fırsatı verildi.. Arkadaşlara da yazmıştım 2.seans verecek mecburen diye.. Bedelliye katılmak istemeyenler için elinden çıkarmak iim fırsat arkadaşlar.. Bedelliye katılacak olanlara sorun yok.. artık kendi kararınızı verin.

keyifli038
01-02-2013, 15:40

maliyetin bedelliye katılırsan 1.22 katılmaz isen 1.743 olacak, bende bu namussuzdan ciddi zarar ile 0.51 den kalanları vererek zarar ile ayrılmıştım...

minik2008
01-02-2013, 15:56
Ben R hakkımı 0.05 krş sattım yerine 1 tl den R karşılığım kadar yeni aldım böylece hisse başına 0.0218 krş maliyet düşürmüş olarak bedelliye katılmış oldum,domuzdan 2 kıl kopardım ama yinede zarar çoook büyük !!

YTD

Kanrevan
01-02-2013, 16:09
Benimkilerde satildi 0.04 kurusa allah bunlarin acisini nerelerinden cikarirsa cikartsin su mubarek cuma gunu beddua ettiriyorlar kendilerine...

mrno
01-02-2013, 16:20
Rüçhan alışını işbanktan yapabiliyor muyuz?

minik2008
01-02-2013, 16:32
Rüçhan alışını işbanktan yapabiliyor muyuz?

Hisse 1 tl den işlem görüyor Rüçhan alıp ne yapıcaksınız?

Kanrevan
01-02-2013, 16:35
Muhtemelen fantazi yapilacak :)

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 16:37
Ben R hakkımı 0.05 krş sattım yerine 1 tl den R karşılığım kadar yeni aldım böylece hisse başına 0.0218 krş maliyet düşürmüş olarak bedelliye katılmış oldum,domuzdan 2 kıl kopardım ama yinede zarar çoook büyük !!

YTD
Bedelliye katılmış olmuyorsunuz artık ....

minik2008
01-02-2013, 16:43
Benim yaptığım işlemin matematik olarak mantığı var,bedelli maliyetimi azda olsa düşürerek katılmış oldum!!
fantaziye diyecek sözüm olmaz :)

YTD

minik2008
01-02-2013, 16:45
Bedelliye katılmış olmuyorsunuz artık ....

R leri 0.05 krş sattım ve tahtadan R hakkım kadar nominal fiyattan 1 tl den zaten aldım bedelliyi bu şekilde katılmış oldum!!

YTD

Kanrevan
01-02-2013, 16:46
Bizde kayislar kopuk durumda arkadasim...

mrno
01-02-2013, 16:48
Hisse 1 tl den işlem görüyor Rüçhan alıp ne yapıcaksınız?

Şimdi ana hisse yükselmeye başladı diyelim sizce rüchan ne olur, Tavan olur tavanla şimdi ki fiyatı arasında %kaç oynar %100 değil mi. Benzer durumda daha önce oldu şimdi hangi hisse olduğunu hatırlayamadım ama oldu hemde hisse 0,01 den 0,19 a kadar çıktı % sini siz hesaplayın artık.

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 16:48
R leri sattım ve tahtadan R hakkım kadar nominal fiyattan 1 tl den zaten aldım bedelliyi bu şekilde katılmış oldum!!

YTD
siz senet almış oldunuz..bedelliye katılmanız için rüchan bedeli yatırmış olmanız gerekiyor.. 2 işlem birbirinden çok farklı.. birisinde yaklaşık 0,56 kuruşluk maliyetli rüchanları 0,04 kuruşa satıp senet alıyorsunuz diğerinde ise durum çok farklı... yine de iyi yapmışssınız..hayırlısı olsun

minik2008
01-02-2013, 16:50
siz senet almış oldunuz..bedelliye katılmanız için rüchan bedeli yatırmış olmanız gerekiyor.. 2 işlem birbirinden çok farklı.. birisinde yaklaşık 0,56 kuruşluk maliyetli rüchanları 0,04 kuruşa satıp senet alıyorsunuz diğerinde ise durum çok farklı... yine de iyi yapmışssınız..hayırlısı olsun

1000 lot üzerinden bi örnekleme yapalım aradaki farkı anlarız!!

YTD

gollum
01-02-2013, 16:50

YTD

mesaj kutularınızı bosaltırmısınız arkadaslar

minik2008
01-02-2013, 16:57
1000 lotu olanın hisse adeti 304 lota düştü ve 304 lot R verildi,tekrar 1000 lota tamamlam için 696 tl yatırmak gerekiyor!
ben 304 lot R yi 0.05 krş sattım diyelim 15 tl aldım!!
ve tahtadan 696 lot 1 tl den aldım,özetle maliyetimi 1000 lota tamamlam için 15 tl azaltmış oldum,doğrumu?

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:00
1000 lot üzerinden bi örnekleme yapalım aradaki farkı anlarız!!

YTD
hay hay yapalım, boşuna konuşmuyoruz herkes de anlar bu şekilde...

1000 tane rüchanınız vardı diyelim.. ilk bölündüğü gün rüchan maliyeti 0,56 görülüyordu hesaplarda.. karşılığı da 560 tl idi... şimdi siz 560 tl lik rüchanı 1000*0,04 = 40 tl'ye satıyorsunuz karşılığında da 40 adet 1 liradan senet alıyorsunuz.....

diğerinde ise 1000 rüchan için 1000*2,28 = 2280 tl ödüyor ve karşılığında 2280 adet senet alıyorsunuz.. 2280 adet rüchanın şu an 1 tl den karşılığı 2280 tl.... daha önce size maliyeti 560 tl olan rüchan paranızı çıkartmak için yani paranızı 2280 tl +560 = 2840 yapmanız için 2840/2280 = %25 kar yaparak 560 tl lik zararınızı karşılarken, şimdi yaptığınızda 0,56/0,04 = %1400 kazanmanız lazım o 40 liranıza ki, rüchandan ettiğiniz zarar (560-40=520 tl) çıksın.. Yeterli mi??

minik2008
01-02-2013, 17:04
1000 lotu olanın hisse adeti 304 lota düştü ve 304 lot R verildi,tekrar 1000 lota tamamlam için 696 tl yatırmak gerekiyor!
ben 304 lot R yi 0.05 krş sattım diyelim 15 tl aldım!!
ve tahtadan 696 lot 1 tl den aldım,özetle maliyetimi 1000 lota tamamlam için 15 tl azaltmış oldum,doğrumu?

YTD

1000 tane rüchanınız vardı diyelim.. ilk bölündüğü gün rüchan maliyeti 0,56 görülüyordu hesaplarda.. karşılığı da 560 tl idi... şimdi siz 560 tl lik rüchanı 1000*0,04 = 40 tl'ye satıyorsunuz karşılığında da 40 adet 1 liradan senet alıyorsunuz.....

diğerinde ise 1000 rüchan için 1000*2,28 = 2280 tl ödüyor ve karşılığında 2280 adet senet alıyorsunuz.. 2280 adet rüchanın şu an 1 tl den karşılığı 2280 tl.... daha önce size maliyeti 560 tl olan rüchan paranızı çıkartmak için yani paranızı 2280 tl +560 = 2840 yapmanız için 2840/2280 = %25 kar yaparak 560 tl lik zararınızı karşılarken, şimdi yaptığınızda 0,56/0,04 = %1400 kazanmanız lazım o 40 liranıza ki, rüchandan ettiğiniz zarar (560-40=520 tl) çıksın.. Yeterli mi??

daha sade anlatımla ben yukarıda yazdım,yanlışım varsa düzeltiniz!!

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:06
daha sade anlatımla ben yukarıda yazdım!!

YTD
sizizn anlatımınızla benim anlatımımın aynı olduğunu düşünüyorsanız diyecek bişeyim yok :) halen maliyet azalttım diyebiliyorsunuz.. ne diyeyim Kolay gelsin.. sadece son olarak şuna br bakın naçizane tavsiyem.. sizin yaptığınız işlemle bu kağıttan ettiğiniz zararı kaça gelince kurtarıcaksınız bir de benim bahsettiğim şekilde olursa zararınızı kaça geldiğinde çıkaracaksınız..

minik2008
01-02-2013, 17:09
sizizn anlatımınızla benim anlatımımın aynı olduğunu düşünüyorsanız diyecek bişeyim yok :) halen maliyet azalttım diyebiliyorsunuz.. ne diyeyim Kolay gelsin

R tahtası 201.836 lotla tabanda eğerki sizin anlatımınız doğruysa alalım biraz R köşe olalım?

YTD

minik2008
01-02-2013, 17:10
sizizn anlatımınızla benim anlatımımın aynı olduğunu düşünüyorsanız diyecek bişeyim yok :) halen maliyet azalttım diyebiliyorsunuz.. ne diyeyim Kolay gelsin

Neden taban R ler?

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:12
R tahtası 201.836 lotla tabanda eğerki sizin anlatımınız doğruysa alalım biraz R köşe olalım?

YTD

beyfendi ne köşe olması?? ben mi anlatamıyorum siz mi anlamak istemiyorsunuz acaba??.... birinde zararınız totalde %25 diğerinde ise en az %65 karla çıkıyor... yoksa benim ne gibi bir kazancım olabilir sizi yanıltmakla.. Tamam, sizin içinizden böyle geçmiş böyle yapmışssınız ama hesaplamaları daha önceki sayfalarda defalarca yaptık.. Görmek isteyen görür görmek istemeyen de görmez..daha ben ne diyeyim ki size..

minik2008
01-02-2013, 17:14
beyfendi ne köşe olması?? ben mi anlatamıyorum siz mi anlamak istemiyorsunuz acaba??.... birinde zararınız totalde %25 diğerinde ise en az %65 karla çıkıyor... yoksa benim ne gibi bir kazancım olabilir sizi yanıltmakla.. Tamam, sizin içinizden böyle geçmiş böyle yapmışssınız ama hesaplamaları daha önceki sayfalarda defalarca yaptık.. Görmek isteyen görür görmek istemeyen de görmez..daha ben ne diyeyim ki size..

Lütfen yanlış anlama olmasın amacım polemik yaratmak değil sadece hesap,siz benim yukarıdaki örneklememe yanlış diyorsunuz ben anlayamadım nesi yanlış?

YTD

minik2008
01-02-2013, 17:17
1000 LOTUMU tekrar elde etmek için 696 tl verecektim R lerimi 15 tl ye toplamda satarak 681 tl ile 1000 lotumu elde ettim,nerde yanlış var anlayamadım?

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:18
Lütfen yanlış anlama olmasın amacım polemik yaratmak değil sadece hesap,siz benim yukarıdaki örneklememe yanlış diyorsunuz ben anlayamadım nesi yanlış?

YTD
Beyfendi bakınız,, birinde yani sizinkinde diyelin 1000 adet rüchan var.. ilk günün maliyeti 0,56 idi.. yani 560 tl niz vardı.. şimdi ise 0,04 kuruştan satarsanız 40 tl kaldı.... diğerinde ise 1000 tane rüchan için 2280 tl yatrıyor ve 2280 adet senediniz oluyor.. şimdi soruyorum, 40 tl ile 560 tl yapmak mı kolay 2280 tl ile 560 tl kazanmak mı daha kolay.. birinde 14 katı kazanmanız lazım yani %1400 diğerinde ise %25.....................

minik2008
01-02-2013, 17:22
syn TURKISHSFORCES bende 1000 lot hisse vardı sermaye eksiltme ile kaç lotum kaldı?
elimde Kaç lot Rüçhanım oldu?

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:36
syn TURKISHSFORCES bende 1000 lot hisse vardı sermaye eksiltme ile kaç lotum kaldı?
bakın öncelikle şunu belirtmek istiyorum.. Sizin yaptığınız işleme karışmak haddime değil, her ne yaptıysanız inşallah sizin için hayırlı olur.. Ben sadece şuna dikaktinizi çekmek istiyorum.. Patron için bedelli artırımın amacı nedir?? yatırımcısından kendi kasasınıa taze para girmesi ve bununla yatırımlar yapılması vs vs değil mi??.. sizin yaptığınız işlemde madem maliyet düşürülmüş oluyorsa, bu patron kimi bulacak da bedelliye sokacak bu durumda?? herkes rüchanları satar ve kimse de bedelliye katılmazdı eğer maliyet düşürülüyorsa bu şekilde..

sorunuza gelince bölünme fiyatından yani 0,50 tl den 1000 lotu olan birinin bölünmeden önce 500 tl si vardı.. ertesi gün sermaye azaltımı ve artırımından sonra 304 adet brmenE ve 304 adet BrmenR oldu..

minik2008
01-02-2013, 17:42
bakın öncelikle şunu belirtmek istiyorum.. Sizin yaptığınız işleme karışmak haddime değil, her ne yaptıysanız inşallah sizin için hayırlı olur.. Ben sadece şuna dikaktinizi çekmek istiyorum.. Patron için bedelli artırımın amacı nedir?? yatırımcısından kendi kasasınıa taze para girmesi ve bununla yatırımlar yapılması vs vs değil mi??.. sizin yaptığınız işlemde madem maliyet düşürülmüş oluyorsa, bu patron kimi bulacak da bedelliye sokacak bu durumda?? herkes rüchanları satar ve kimse de bedelliye katılmazdı eğer maliyet düşürülüyorsa bu şekilde..

sorunuza gelince bölünme fiyatından yani 0,50 tl den 1000 lotu olan birinin bölünmeden önce 5000 tl si vardı.. ertesi gün sermaye azaltımı ve artırımından sonra 3040 adet brmenE ve 3040 adet BrmenR oldu..

Brmen nin patronu düşünecek bu benim sorunum değil,bu adamlar şirketi bu hale getirirken siz neredeydiniz,onlara bunun hesabını sorucaksınız?
şirketi talan ettiler yatırımcıyı soydular!!
Brmen nin eski fabrika arazsini ne yapacaklar,Lüks GYO ile bi haltlar karıştırabilirlermi?bekleyip göreceğiz,bundan sonrada hesabımızı daha iyi soracağız!!
bu şirketin yöneticileri Art niyetli !!!
YTD

minik2008
01-02-2013, 17:44
..

sorunuza gelince bölünme fiyatından yani 0,50 tl den 1000 lotu olan birinin bölünmeden önce 500 tl si vardı.. ertesi gün sermaye azaltımı ve artırımından sonra 304 adet brmenE ve 304 adet BrmenR oldu..

tekrar 1000 lota tamamlak için kaç para ödemeniz gerekiyor?

minik2008
01-02-2013, 17:45
..

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 17:48
Brmen nin patronu düşünecek bu benim sorunum değil,bu adamlar şirketi bu hale getirirken siz neredeydiniz,onlara bunun hesabını sorucaksınız?
şirketi talan ettiler yatırımcıyı soydular!!
Brmen nin eski fabrika arazsini ne yapacaklar,Lüks GYO ile bi haltlar karıştırabilirlermi?bekleyip göreceğiz,bundan sonrada hesabımızı daha iyi soracağız!!
bu şirketin yöneticileri Art niyetli !!!
YTD

bu sizin sorununuz diyen oldu mu size,lütfen ??? ha şunu bileydiniz baştan beri yazıyoruz burada art nyetli olduklarını..... art niyetli olmasalardı zaten kağıt 0,9 lara gelmişken 1 tavan daha çektirir nominal değerin üzerine çıkartıp öyle bölerlerdi .. sermaye azaltımına gerke de olmazdı bu durumda.. hadi onu yapmadılar, şu an kağıdı 1,25 lere götürülerdi yne millet bu kadar zarar etmezdi..çünkü o durumda rüchanlar taban taban gitmezdi... sizin maviyle işaretlediğiniz cümlelerim patronun düşünceleri benim değil.. sizin yapmış olduğunuz işlem maliyet düşürmüş olsaydı kimseyi bdelliye sokamazlardı düşüncesini belirtmek içindi.. Siz sordunuz ben de cevapladım.. dediğim gibi derdim işinize karışmak değil , sadece burada bana özelden soru soran arkadaşlara ve tecrübesiz arkadaşlara genelden bilgi aktarmak amacımız...

minik2008
01-02-2013, 17:52
1000 LOTUMU tekrar elde etmek için 696 tl verecektim R lerimi 15 tl ye toplamda satarak 681 tl ile 1000 lotumu elde ettim,nerde yanlış var anlayamadım?

YTD

Hala tam cevabımı alamadım,siz bana yaptığım işlemin yanlış olduğunu belirtiniz sonrada konuyu başka yerlere çektiniz!!

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 18:00
Hala tam cevabımı alamadım,siz bana yaptığım işlemin yanlış olduğunu belirtiniz sonrada konuyu başka yerlere çektiniz!!

YTD

Yapmayın Allahaşkınıza... yukarda yazdım ya daha ne yazayım.. hala başka yerlere çektiniz demiyormusunuz, vallahi pes !!! Daha nasıl anlatılır bilmiyorum.. lot lot hesabını yaptım, ikisi arasındaki farkı da koydum, halen anlayamıyorsanız kusura bakmayın ama bu benim sorunum değil.. size verdiğim cevabı anlamıyorsanız sayfa 326 da 1000 lot için değil de 10.000 lot olan için olanı da vermiştim.. bir altındaki mesajımda da bölünme sonrası alınan 1,20 lik referans fiyatını da sağlamasıyla birlikte gösterdim daha ne diyeyim.. Ben sukunetimi korumaya çalışıyorum ama siz ısrarla farklı davranıyorsunuz.. 4 işlem şekilnde anlattık daha ne anlatalım.. Anlattılarımı kendi portöyünüzdeki rakamlara uyarlayamıyorsanız ve aradaki farkı göremiyorsanız dediğim gibi bu sizin sorunuz olur benim değil.. Bir daha da buraya yazmam artık çünkü hep aynı şeyleri yazıyoruz ..Üstüne üstlük konuyu başka yerlere çekmekle itham ediliyoruz.... Diğer arkadaşlar için de ''sormak istedikleri bişey olursa '' özelden sorabilirler.. Elimden geldiğince yardımcı olurum bundan öcekiler gibi''.. Herkese iyi günler..

minik2008
01-02-2013, 18:08

YTD

Konu bence kapanmıştır,okuyucalar karar versin!!

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 18:26
Bence de konu kapanmıştır :) kim karar verirse versin hesap ortada, 4 işlem bilmek yeterli !!!
Kırmızı ile işaretlediğiniz '' 056/0,04 = %1400 lazım '' daha nasıl anlatalım?? 0,04* 1400 = 56.. 56/100= 0,56... Bu da sağlaması... :) haydi kolay gelsin..

alfredo
01-02-2013, 18:31
Asıl konu şimdi başlıyor, mahkemeye taşıyacağım zaten kaybedecek bişeyim yok her yere dilekçe gönderdim

minik2008
01-02-2013, 18:42
Bence de konu kapanmıştır :) kim karar verirse versin hesap ortada, 4 işlem bilmek yeterli !!!
Kırmızı ile işaretlediğiniz '' 056/0,04 = %1400 lazım '' daha nasıl anlatalım?? 0,04* 1400 = 56.. 56/100= 0,56... Bu da sağlaması... :) haydi kolay gelsin..

syn TURKISHSFORCES tahta 1 tl den aktif işlem görüyor ve ben 1 tl den aldım!!zarar ne alaka siz dalgamı geçiyorsunuz ne zararı?
ben her 1000 lotta 15 tl ucuza elimdeki eski lotlarımı tamamladım!!
örneğin 100.000 LOT X 15 tl =1500tl yapar??

YTD

minik2008
01-02-2013, 18:43
benden sonrada R taban oldu alış yok,karşı taraf aptalmı?

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 18:50
benden sonrada R taban oldu alış yok,karşı taraf aptalmı?

YTD

Patron Aptal mı peki?? milleti mecburen bedelliye sokuyor ki daha az zarda olduğunu göstersin diye.... madem yaptığınız hamle olumlu ise, kim bedelliye girecek bu durumda?? herkes rüchanlarınıs satar senet alırdı kimse de bedelliye katılmak zorunda kalmazdı.. Rüchanları 0,45 ten satıp da 1 liradan eski almanız durumunda yaptığınız işlemin bir anlamı olurdu ancak.. 0,56 maliyetli rüchanları 0,05 ten satarak değil..Bunu nasıl anlatayım bilemiyorum.. ben size bedelliye katılın demiyorum ki?? bedelliye bir an için katılacağınıı düşünün.. o durumda zararınız % kaç oluyor bir de rüchanı satıp, rüchandan gelen parayla senet aldığınız durumda zararınınız % kaç oluyor görürsünüz... bana demişssiniz ki '' dalga mı geçiyorsunuz?? ''... Ben dalga geçmem beyfendi, bilgimi koyarım ortaya o kadar.. Siz bunu bu şekilde algılıyorsanız da sizin sorununuz olmasına rağmen yine de özür dilerim o halde.. Tamam Beyfendi, sizin yaptığınız işlem son derece doğru .. Saygılar..

minik2008
01-02-2013, 19:01
Patron Aptal mı peki?? milleti mecburen bedelliye sokuyor ki daha az zarda olduğunu göstersin diye.... madem yaptığınız hamle olumlu ise, kim bedelliye girecek bu durumda?? herkes rüchanlarınıs satar senet alırdı kimse de bedelliye katılmak zorunda kalmazdı.. Rüchanları 0,45 ten satıp da 1 liradan eski almanız durumunda yaptığınız işlemin bir anlamı olurdu ancak.. 0,56 maliyetli rüchanları 0,05 ten satarak değil..Bunu nasıl anlatayım bilemiyorum.. ben size bedelliye katılın demiyorum ki?? bedelliye bir an için katılacağınıı düşünün.. o durumda zararınız % kaç oluyor bir de rüchanı satıp, rüchandan gelen parayla senet aldığınız durumda zararınınız % kaç oluyor görürsünüz... bana demişssiniz ki '' dalga mı geçiyorsunuz?? ''... Ben dalga geçmem beyfendi, bilgimi koyarım ortaya o kadar.. Siz bunu bu şekilde algılıyorsanız da sizin sorununuz olmasına rağmen yine de özür dilerim o halde.. Tamam Beyfendi, sizin yaptığınız işlem son derece doğru .. Saygılar..

R lerde 0.56 ve altına hiç satım fırsatı vermeden taban taban oldu bu gün 0.05 krş fırsat verdi ve tahtada 1 tl aktif alım fırsatı olunca bende değerlendirdim,gerisi beni alakadar etmiyor,ben elimdeki eski lotlarımı tamamladım,konu budur!!
ben Ky.olarak kendimi koruyorum patron zaten her zaman karda!
şimdi esas bu bedeli bitsin bakalım ne yapacaklar göreceğiz!!

YTD

AveB
01-02-2013, 19:02
merhaba
öncelikle Türk kuvvetleri ve alfredo arkadaşa cevabı için teşekkürler

bende daha sonra aracı kurumdaki arkadaşla görüştüm
1- elinizde sermaye artırımından önce 10.000 adet hisseniz var tarih 26 ocak 2013 ve tutarı 0,50x10.000= 5000 lira
2- 28 ocak 2013 pazartesi günü 3040 adet Brmen E ....... 3040 adet Brmen R hisseniz oluyor
3- bedelli oranı % 228 yani size verilen 3040 adet Brmen R ( Rüçhan ) hissenizi 2,28 çarpıyorsunuz 6931 lira vererek
bedelliye katılmış oluyorsunuz. yalnız dikkat 3040ın 2 katı yani 6080 adet hisse sahibi oluyorsunuz.
öncedende ana hisse Brmen E 3040 adet vardı 6080 + 3040= 9120 adet toplam hisse sahibi oluyorsunuz.
4- Bedelliye katılmak istemiyorsanız 3040 adet Brmen R hissenizi 7 şubat akşam saat 16,00 kadar satmak zorundasınız.
5- ana hisse değeri 1 liranın altına düşmeme zorunluluğu 28 ocak 2013 tarihi işlem günü itibarıyla sona erdi yani 1 liranın altına
düşme ihtimali artık var ve bügünde 0,99 liradanişlem gördü.

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 19:05
0.56 ve altına hiç satım fırsatı vermeden taban taban oldu bu gün 0.05 krş fırsat verdi ve tahtada 1 tl aktif alım fırsatı olunca bende değerlendirdim,gerisi beni alakadar etmiyor,ben elimdeki eski lotlarımı tamamladım,konu budur!!
ben Ky.olarak kendimi koruyorum patron zaten her zaman karda!
şimdi esas bu bedeli bitsin bakalım ne yapacaklar göreceğiz!!

YTD

Ne???? Yapmayın hiç mi fırsat vermedi???? geçmiş sayfaları bşr okuyun o halde?? sadece 0,20 ile 0,26 arasında defalarca işlem fırsatı verdi.. hatta burda bir arkadaş sormuştu 0,25 ten satmalımıyım diye.. o sorduğunda bile alış 0,25 satış 0,26 idi... satma fırsatı vermeden düşmeye başlaması 0,18 'den itibaren oldu.. açıj grafiğini bakın o halde !!!! Konuya hakim değilsiniz bir de iddia ediyorsunuz gördüğünüz gibi.. Sizin de karda olup olmamanız beni ilgilendirmiyor , sordunuz diye cevapladık ama hata etmişiz bunu da anladık !!!

minik2008
01-02-2013, 19:13
merhaba

1- elinizde sermaye artırımından önce 10.000 adet hisseniz var tarih 26 ocak 2013 ve tutarı 0,50x10.000= 5000 lira
2- 28 ocak 2013 pazartesi günü 3040 adet Brmen E ....... 3040 adet Brmen R hisseniz oluyor
3- bedelli oranı % 228 yani size verilen 3040 adet Brmen R ( Rüçhan ) hissenizi 2,28 çarpıyorsunuz 6931 lira vererek
bedelliye katılmış oluyorsunuz. yalnız dikkat 3040ın 2 katı yani 6080 adet hisse sahibi oluyorsunuz.
öncedende ana hisse Brmen E 3040 adet vardı 6080 + 3040= 9120 adet toplam hisse sahibi oluyorsunuz.
4- Bedelliye katılmak istemiyorsanız 3040 adet Brmen R hissenizi 7 şubat akşam saat 16,00 kadar satmak zorundasınız.
5- ana hisse değeri 1 liranın altına düşmeme zorunluluğu 28 ocak 2013 tarihi işlem günü itibarıyla sona erdi yani 1 liranın altına

3040 LOTUN X 2.28901 katı ve yatırılması gereken para 10.000 lota tamamlamak için 6960 tl dir!!

YTD

minik2008
01-02-2013, 19:13
merhaba

3040 LOTUN X 2.28901 katı ve yatırılması gereken para 10.000 lota tamamlamak için 6960 tl dir!!

YTD

minik2008
01-02-2013, 19:17
Ne???? Yapmayın hiç mi fırsat vermedi???? geçmiş sayfaları bşr okuyun o halde?? sadece 0,20 ile 0,26 arasında defalarca işlem fırsatı verdi.. hatta burda bir arkadaş sormuştu 0,25 ten satmalımıyım diye.. o sorduğunda bile alış 0,25 satış 0,26 idi... satma fırsatı vermeden düşmeye başlaması 0,18 'den itibaren oldu.. açıj grafiğini bakın o halde !!!! Konuya hakim değilsiniz bir de iddia ediyorsunuz gördüğünüz gibi.. Sizin de karda olup olmamanız beni ilgilendirmiyor , sordunuz diye cevapladık ama hata etmişiz bunu da anladık !!!

Syn TURKISHSFORCES R satım ve aktiften 1 tl den alım olarak düşünün!!
0.25 R satarken tahta aktif olarak yüksekti,bu gün bu dengeyi yakaladım ve değişimi tamamladım!!
elbette 0.25 ve yukarısında satanlar bu gün 1 tl aldılarsa onların karı muhteşem olmuş!!

YTD

TURKISHSFORCES
01-02-2013, 19:18
Syn TURKISHSFORCES R satım ve aktiften 1 tl den alım olarak düşünün!!
0.25 R satarken tahta aktif olarak yüksekti,bu gün bu dengeyi yakaladım ve değişimi tamamladım!!
elbette 0.25 ve yukarısında satanlar bu gün 1 tl aldılarsa onların karı muhteşem olmuş!!

YTD

Peki tamam Sn Minik2008...Hayırlısı olsun sizin için..

minik2008
01-02-2013, 19:29
Peki tamam Sn Minik2008...Hayırlısı olsun sizin için..

Hepimiz için hayırlısı olsun,esas bundan sonrası önemli,bakalım parayı ne yapacaklar!!

minik2008
01-02-2013, 19:30
hepimiz için hayırlısı olsun,esas bundan sonrası önemli,bakalım parayı ne yapacaklar!!

kap : Bırlık mensucat tıcaret ve sanayı ısletmesı a.s. / brmen [] ozel durum acıklaması (genel) 01.02.2013 18:07:13

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=258553

kap : Bırlık mensucat tıcaret ve sanayı ısletmesı a.s. / brmen [] ozel durum acıklaması (genel) 01.02.2013 18:07:13

ozel durum acıklaması (genel)

ortaklıgın adresı : Osman kavuncu mah. Mensucat cad. No:22 melıkgazı kayserı
telefon ve faks no. : 0 352 322 12 70 - 0 352 322 12 77
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 352 322 12 70 - 0 352 322 12 77
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Sermaye artırımından saglanan fonların kullanım yerlerı

sermaye pıyasası kurulu'nun 21.01.2013 tarıh ve 29833736-105.01.01.01-98 sayılı yazısında, sermaye artırımından gelecek fonun kullanım yerlerının, soz konusu sermaye artırımından elde edılen fonlar tamamen sarf edılınceye kadar aylık donemler ıtıbarıyle takıp eden ayın 5'ıncı ısgunu sonuna kadar kamuya acıklanması gerektıgı ıfade edılmıstır. Sermaye artırımından 31.01.2013 tarıhı ıtıbarıyle ruchan hakkı kullanımı olmadıgından herhangı bır fon saglanmamıstır.

AveB
02-02-2013, 02:29
elinde Brmen hissesi olanlar

ANELT hissesi 14 Mart 2012
EMKEL hissesi 22 Şubat 2012
İDAŞ hissesi 4 Haziran 2012 tarihli forum sayfasını okusunlar.

cmurat
02-02-2013, 02:29
Böyle giderse de zaten kimse rüçhan hakkını kullanmaz, peki bu bedelli niye yapıldı?

cak76
02-02-2013, 23:26
Bir günde %40 zarar.5yıllık birikimimin %45 i gitti.İflasını isterse bu şirket şaşmam.VİCDAAAANNNNNN

cak76
03-02-2013, 09:03
1.20 gorurmu acaba verip kaçacam.%30 zararı göze aldım

cak76
03-02-2013, 15:59

ateks bende de vardı ama acgozlulugun kurbanı işte siz ne yaptınız brmen bataklığından kurtulabildinizmi..

ilhami
04-02-2013, 12:19
brmen r (rüçhan) alınırmı.. rüçhanlar tarihib gelince ne oluyor

alfredo
04-02-2013, 13:31
Gözünü 1.00 in altına dikti yeni sazanlar arıyor toplamda zararımız % 100 ü geçti resmen paralarımızı resmi bir şekilde gaspettiler ne denetim var ne düzenleme hesap soranda yok yazıklar olsun

serkannur35
04-02-2013, 17:34
pek muhterem spkya sormak lazım bu kağıt nasıl kurtulur diye sermaye azalttılar rüçhanları kime verecekler bedelliyide beceremediler.peki bu şirkete para nerden gelecek.soru çokta cevap yok.......ytdeğildir.

muhtar1978
05-02-2013, 12:25
Dün aracı kurumumun yetkilisi hisse değeri 1.10 altında kalırsa rüçhanları kullandırmayacaklarını söyledi. Birinci soru ben rüçhan kullanmak istesem bile aracı kurumun kullandırmama yetkisi var mı? İkinci soru bu 1.10 rakamını nasıl hesaplıyorlar? Cevaplar için teşekkürler...

TURKISHSFORCES
05-02-2013, 14:28
Dün aracı kurumumun yetkilisi hisse değeri 1.10 altında kalırsa rüçhanları kullandırmayacaklarını söyledi. Birinci soru ben rüçhan kullanmak istesem bile aracı kurumun kullandırmama yetkisi var mı? İkinci soru bu 1.10 rakamını nasıl hesaplıyorlar? Cevaplar için teşekkürler...
yok öyle bir şey kardeş.. tamamen sallamış o şirket yetkilisi dediğin kişi.. O kurumun tekelinde olan bir konu değil.. Sen istersen bedelini yatırır katılırsın bedelliye, istemezsen de rüchanlarını satarsın.. hepsi bu..

maydost
05-02-2013, 16:31
merhaba arkadaşlar.Bu illet kağıttan bende de var.sabah bankanın yatırım hesabında 2800 tane kağıt olduğunu gördüm Rüçhan falan görünmüyordu. banka yetkilisi bankalarının bedelliye katılmayacağını,rüçhan hakkı kullanmak için dilekçe vermem gerektiğini ya da 02 kuruştan rüçhanları satmamı söyledi.Nerden bakarsan zarar.sitede paylaşılan şikayet örneğini spk ya gönderdim.İnşallah yetkililer bu soyguna dur der de yüreğimize bir parça su serpilir

TURKISHSFORCES
05-02-2013, 17:51
merhaba arkadaşlar.Bu illet kağıttan bende de var.sabah bankanın yatırım hesabında 2800 tane kağıt olduğunu gördüm Rüçhan falan görünmüyordu. banka yetkilisi bankalarının bedelliye katılmayacağını,rüçhan hakkı kullanmak için dilekçe vermem gerektiğini ya da 02 kuruştan rüçhanları satmamı söyledi.Nerden bakarsan zarar.sitede paylaşılan şikayet örneğini spk ya gönderdim.İnşallah yetkililer bu soyguna dur der de yüreğimize bir parça su serpilir
Kardeş sen katılacağım dedikten sonra bankaya ne??? para senin , risk senin ,kazanç senin.. Ha dilekçe gerekiyorsa onu da verirsin tabi katılmak istiyorsan.. istemiyorsan da rüchanlarını satarsın...

maydost
05-02-2013, 22:06
sayın TURKISHSFORCES ben rüçhanları satmakta gecikmişim.bu saatten sonra bedelliye katılmak ile işlem gördüğü fiyattan almak arasında sadece rüçhan ederi kadar fark olduğunu sanıyorum.yani her iki durumda da eski hisse sayısına ulaşmak için yaklaşık aynı bedeli ödemek zorundayım.yanılıyormuyum.TEŞEKKÜRLER

Kanrevan
06-02-2013, 11:34
Hayirdir inşlh :))

muhtar1978
06-02-2013, 11:45
Arkadaşlar, bedelli sonrası şirket kasasına ne kadar para gireceğini hesaplayabilir miyiz? Bu para şirketin borcunu ödüyor mu? Borcun sıfırlandığını varsayarsak diğer faaliyetleriyle kara geçebilir mi? Ve son bir soru şirketin soley markası ve arazisinin şu anki fiyatı yaklaşık ne kadar eder? Teşekkür ederim..

cak76
06-02-2013, 12:12
Brmen ikinci seans tavan olacak gibi geliyor bana..Satan sattı...Benim gibi maaliyeti yuksek olanlar maaliyet düşürmeye baslayacaklardır...diye düşünüyorum..Tamamen kendi fikrimdir