PDA

View Full Version : BRMEN - Birlik Mensucat

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

ahcan
27-01-2010, 13:11
Yine ayılar boğalar çarpışıyor. Ortalık toz duman. Göz gözü görmüyor. Dumanlar kalkınca bakalım ne olacak?

DaRaMa
27-01-2010, 14:41
Seans içi grafiklere baktığımda yarın için 86-87 seviyesine kadar bir tepki gelebileceğini düşünüyorum. Daha sonrası için piyasanın durumuna bakmak lazım. Fakat bugün 80 den işlem görerek günlük grafikte boşluğun sınırına kadar yaklaşmışken bu hafta boşluktan bir işlem görme ihtimali de artmış görünüyor. Bir ihtimal seans içinde hızlıca 75 e doğru daldırıp çıkarabilirler. Bu durumda orta uzun vade için yeni alım fırsatı olur diye düşünüyorum...

Tepkimiz birkaç lotla 88 i gördü. Piayasanın görünümü de düzeldi. Bu ortamda 84-85 de seans içi bir dip oluşturduktan sonra 90 lı seviyelere çıkabilir. Fakat 80 in altındaki boşluğu halen doldurmamış olması iyi olmadı.

Kısa vadeli hareketler bir tarafa haftalık görünüm halen olumlu...

AveB
28-01-2010, 19:03
hisse net dünyasına merhaba

AveB
28-01-2010, 21:39
biraz bilgi paylaşalım ...bilgi paylaştıkça çoğalır
hisse .....
uzak geçmişde fiyat bugünkünün 3 katıydı
orta geçmişde fiyat bügünkünün 1/3 dü
yakın geçmişde fiyat bügünkünün yarısı idi.

AveB
28-01-2010, 21:49
tekstil sektöru

uzak geçmişde yıldızı parlaktı
orta geçmişde yıldızını ÇİN söndürdü.
yakın geçmişde gözünü açmaya çalışıyor

İnsan faktorü

uzak geçmişde midesi de açtı nefside
orta geçmişde midesi tok nefsi aç
yakın geçmişde midesi yok gözü aç...

KRY
29-01-2010, 00:05
biraz bilgi paylaşalım ...bilgi paylaştıkça çoğalır
hisse .....
uzak geçmişde fiyat bugünkünün 3 katıydı
orta geçmişde fiyat bügünkünün 1/3 dü
yakın geçmişde fiyat bügünkünün yarısı idi.

tekstil sektöru

uzak geçmişde yıldızı parlaktı
orta geçmişde yıldızını ÇİN söndürdü.
yakın geçmişde gözünü açmaya çalışıyor

İnsan faktorü

uzak geçmişde midesi de açtı nefside
orta geçmişde midesi tok nefsi aç
yakın geçmişde midesi yok gözü aç...

hisse net dünyasına merhaba
daha cok senede yönelik bişiler paylaşsaydık...:)
ön görünüz nedir yani...

AveB
29-01-2010, 18:27
yukarı doğru tırmanırken şöyle bi soluklansın dinlensin
kalp atışlarının da 0.83 - 0.86 arası olması normal degilmi ?

KRY
01-02-2010, 15:42
Kimse bişi yazmıyo ne olduya.... yalnızmı kaldım burda.. bişeyler yazsın biligisi olan.... durum nedir...

a.hava36
01-02-2010, 18:11
Küçük Çalıklar ve saz ekibi şuan itibariyle Lüksk'de teşviki mesai halindeler, dolayısıyla Brmen'de beklenen yükselişin bir süre gerçekleşmeyeceği yönünde bir görüntü mevcut duruma geldi ya da bende bu şekilde bir kanaat oluştu diyebilirim.

aileron
02-02-2010, 01:24
bence aşırı beklenti olmamalı 0,84-0,85 alım 0,87-0,88 satım olmalı. herkeze bol kazançlar.

DaRaMa
03-02-2010, 13:26
Kimse bişi yazmıyo ne olduya.... yalnızmı kaldım burda.. bişeyler yazsın biligisi olan.... durum nedir...

Birşey yok, şunun şurasında bir hafta yatay yaptı. (Endeks te öyle yapmıyor mu zaten) Yatay sonucunda bugün bollinger bandı günlük grafikte aşırı boğum yapmaya başladı ve stochastic göstergesi 80 seviyesine geldi. Bu iki gösterge bugün veya yarın sert bir hareket yapacağına alamettir. Endeks te sert bir düşüş olmazsa benim beklentim sert yukarı yaparak bandı açmasıdır. Bu durumda 96 yı görebilir fakat daha yukarısına gidebilmesi için 1-2 gün 90 üstünde tutunabilmesi gerekir.

Şuanda zayıflamış görünmekle birlikte kötü seanaryoda boşluk aşağıda halen kapatılmayı bekliyor...

Ayyaşgezer
03-02-2010, 17:23
Aynı sıkışmanın IMKB 100 endeksi için de olduğunu bugün bir yazıda okudum. Bu sert bir hareketin habercisiymiş. Ben yukarı doğru bir hareket olacağını bekliyorum bakalım inşallah yanılmam.

KRY
04-02-2010, 16:04
Nedir bu günkü hareketlenmenin sırrı acaba.....işlem hacmi de arttı..

baddog
04-02-2010, 16:14
Malını mülkünü satıp kıçını kurtarmaya çalışan şirket,küçük yatırımcılar bu tip hisselere dikkat etmeli ne ciro kalmış nede işletme kredisi.

KRY
04-02-2010, 16:19
:) o zaman iyi edip kıcımızı kurtarmışız......0,53 > 0,85 by bilgiye teşekkür....

baddog
04-02-2010, 16:25
Arkadaşlar bilanço okumak nedir bilmez okumaz sormazmısınız.bütün rasyoları bozuk.ama bu şirketi el atıp siz kutaracaksanız başka daha ne diyelim.BU SPK NE İŞ YAPAR ARKADAŞ.

KRY
04-02-2010, 16:31
Arsayı satarsa bişeyler olur demiştik ama......2,5 aydır aldığım risk yeterli sanırım.... Genede allah bereket versin ekmek kazandık 3-5 kuruş....

a.hava36
04-02-2010, 17:30
Ortada herhangi bir şey yok iken durduk yerde (saat 16.30 itibariyle) yaklaşık olarak 3.5 milyon işlem hacminin olması bana göre tesadüf değil, ciddi yükselişler öncesinde ciddi silkelemeler olur diye düşünüyorum. Bakalım durum bir kaç seans içerisinde netleşecektir. Ümit ederim bu konuda yanılmıyorumdur ancak yorumumu okuyanların da yazdıklarımdan etkilenmemesini temenni ederim.

DaRaMa
04-02-2010, 17:46
Nedir bu günkü hareketlenmenin sırrı acaba.....işlem hacmi de arttı..

Sıkışmadan dolayı sert bir hareketin geleceğini yazmıştım. Hareket geldi fakat hacmin çok artmasına rağmen fiyatın yalnızca 2 kademe artması bana bir terslik olduğunu düşündürdü. Gel gel maksatlı bir hareket gibi göründü. Sanırım tahtayı kontrol edenler piyasanın aşağı gideceğini gördü ve biraz mal dağıtmak maksatlı gel gel yaptılar. Ben de 86 87 den elimdekilerin yarısını verdim. Bu hareketten sonra ve piyasanın görünümünden dolayı artık boşluğun dolması elzem oldu diye düşünüyorum. Bugün verdiklerini 75 den alırlar ancak. Ben de orada alıcıyım artık.

Hissenin haftalık ortlamaları 65 seviyelerinde. Önümüzdeki haftalarda 70 olur. Dolayısyla 70 altına gitmediği sürece orta uzun vadeli yükseliş trendi bozulmayacaktır. Kısa vade içinse boşluk dolmadan hisseyi tutmak zarar getirir...

a.hava36
04-02-2010, 18:29
Sıkışmadan dolayı sert bir hareketin geleceğini yazmıştım. Hareket geldi fakat hacmin çok artmasına rağmen fiyatın yalnızca 2 kademe artması bana bir terslik olduğunu düşündürdü. Gel gel maksatlı bir hareket gibi göründü. Sanırım tahtayı kontrol edenler piyasanın aşağı gideceğini gördü ve biraz mal dağıtmak maksatlı gel gel yaptılar. Ben de 86 87 den elimdekilerin yarısını verdim. Bu hareketten sonra ve piyasanın görünümünden dolayı artık boşluğun dolması elzem oldu diye düşünüyorum. Bugün verdiklerini 75 den alırlar ancak. Ben de orada alıcıyım artık.
Hissenin haftalık ortlamaları 65 seviyelerinde. Önümüzdeki haftalarda 70 olur. Dolayısyla 70 altına gitmediği sürece orta uzun vadeli yükseliş trendi bozulmayacaktır. Kısa vade içinse boşluk dolmadan hisseyi tutmak zarar getirir...

Sayın darama:
Yazdıklarınızı tekniğe dayandırdığınız için herhangi bir söz etme gereği duymuyorum ancak, ben bu düşüş endeksteki aşağı hareketine paralel olarak ciddi bir silkelemeden ibaret olduğunu düşünüyorum. Bu gün 0.87-0.88 den verdiklerinin büyük kısmını zaten 0.82 ve üstünden aldılar. Yarın veya kısa süre sonra basına iyi bir haber düşerse seyreyleyin cümbüşü.

atabey_atl
05-02-2010, 00:19
Bu hisse ile ilgili Beklentiler neler acaba ? Birde defter değeri ucuz olduğu yorumlarını okumuştum . Malesef maliyetim yüksek oldu 0.87 ..

atabey_atl
05-02-2010, 17:29
İzleyen Yorum yapan yokmu arkadaşlar..

DaRaMa
06-02-2010, 12:13

Boşluğumuz tamamen dolmuştur. Hayırlı olsun. 86-87 den verdiklerimi 74 den geri aldım. Birkaç gün 70 li rakamlarda dalgalanarak dip oluşturmasını sonra piyasaya paralel yukarı dönmesini bekliyorum. Çünkü halen haftalık ortalamaların üzerindeyiz ve arsa satış beklentimiz devam ediyor...

AveB
09-02-2010, 01:31
evvvela borsanın gazı vardı . endeksin şişkinliği vardı alındı iyi oldu
aylarca gelen birikme nereye kadar gdecekti.....
brmen içinde fırsat oldu 1 lere kadar çıkardığını 0.75 lere kadar verdi ....

AveB
09-02-2010, 01:43
arkadaşlar anladığım ve gördüğüm kadarıyla hissenin gidecek yolu var
en azından tekrar 1 e kadar çıkacagını düşünüyorum...yukarı - aşagı hareketlerle kademelerinde
0.74 - 0.76..........0.78 - 0.81...........0.83 - 0.86 .............0.94........... şeklinde olacağını tahmin ediyorum....

sabredin ...bekleyin...

eskisi gibi aylarca süründürme , bıktırma devri bitti... tahminim mayıs ortalarına doğru 1 leri görmüş oluruz diye düşünüyorum..

yazdıklarıma gore degil şahsi kanaat ve düşüncelerinize gore yatırım kararınızı vermenizi istirham ederim

AveB
09-02-2010, 21:46
bu arada brmen eski göz ağrısı luks kadifenin cilvelerini görüyorsunuz değilmi

kadifenin cazibesi , cilvesi durulmadan bizim brmennin kendine gelecegi yok...

korkuts
10-02-2010, 00:04
Brmen de bir hareketlenme var mı?

apocalyptica
10-02-2010, 01:28
bu arada brmen eski göz ağrısı luks kadifenin cilvelerini görüyorsunuz değilmi

kadifenin cazibesi , cilvesi durulmadan bizim brmennin kendine gelecegi yok...

peki kadifedeki harekettten sonra brmen de bir hareket başlaması mümkün mü?

GOODFATHER
11-02-2010, 01:02
BRMEN 0.74 çok hareketsiz kaldın biraz daha beklersen kireçleme yapar:)

AveB
12-02-2010, 00:07
merhaba arkadaşlar

hisse yi yönlendirenler umumıyetin değil , hususi niyetlerine göre işlerini yaparlar ...

Eğer umumiyetin beklegine isabet ettiyse onların tercihi hasebiyle olmuştur...

sizin elinizdeki hisse miktarını düşünün ....bir de onların hisse miktarını düşünün ...

lütfen yarımlarınızı yazılarıma göre degil sasi kanaat ve düşüncelerinize göre veriniz...

AveB
12-02-2010, 00:10
yani

biz umumi olarak çıkacak dersek

onlar ya çıkarırlar ...ya düşürürler ...ya da bekletirler...

yatırımlarınızı şahsi kanaat ve düşüncelerinize gore veriniz...

SoLiD
16-02-2010, 18:16
piyasada kolay para yok,en azından bana denk gelmiyor..Arsa satışı ile ilgili haber gelmedikçe hareketlenmeyecek sanırım..Endeks düşüşündeki kaybını bile telafi edemedi,bekleteceğe benziyor..

OZYNRN
16-02-2010, 19:19
Katılıyorum ocak ayı itibari ile girdim kağıda %17 zarardayım ve çıkıyorum çünkü diğer kağıtlar borsanın değer kaybını telafi etti brmende durum ise Arsa satışına bağlı, eğer iyi haber gelirse kağıt kendini 2 ye katlar yoksa mali durumuna bakarak bu artışın olacağı mantıken mümkün değil çok umutlu girmiştim kağıda.BRMEN de bulunan arkadaşlar umarım kazancınız güzel olur malesef ben kazanamadım.

mağdur
17-02-2010, 22:02
:halayci::halayci::halayci:hadi gözünüz aydın .........gep i de doldurdu.NİŞANGAH HAK GETİRE HAYDİ ALLAH RAST GETİRE ALAF(ATEŞ).......

a.hava36
18-02-2010, 09:02
Hadi hayırlı olsun, şu aşamadan itibaren yükseliş başlar artık.

***BRMEN***BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )
Ortaklığın Adresi : ORTA SANAYİ BÖLGESİ MENSUCAT CAD. NO:7 MELİKGAZİ KAYSERİ
Telefon ve Faks No. : 0 352 322 12 70 0352 322 12 77
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 352 322 12 70 0 352 322 12 77
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 06.01.2010
Özet Bilgi : OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI
Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 17.02.2010
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağanüstü
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : Tarihi : 15.03.2010 Saati : 10.30
Adresi : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 6 CAD. NO:37 MELİKGAZİ KAYSERİ
GÜNDEM:2010 YILI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEMİ
1. Açılış ve Divan teşekkülü,
2. Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Divan'a yetki verilmesi,
3. Şirketimizin Organize Sanayi Bölgesi 6.Cadde No:37 Melikgazi/Kayseri adresinde ki 5137 Ada 12 Parsel de bulunan 111.399 m2 fabrika bina ve arsasının satılması hususunda Şirket tarafından hazırlanan varlık satışına ilişkin finansal değerlendirme raporunun okunması, SPK lisanslı değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapor ve ilan yoluyla toplanan tekliflerin değerlendirilerek satışın görüşülmesi ve karar alınması,
4. Dilek,temenniler ve kapanış.
EK AÇIKLAMALAR:Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=105350IMKB

--------------------------------------------------------------------------------

Kapat

SoLiD
18-02-2010, 11:05
sonunda net bir haber gedi..bakalım 15 marta kadar hisseyi nereye taşıyacaklar..daha öncede belirtmiştim benim hedefim çanağın tamamlandığı 1.60 seviyeleri,olur olmaz duruma göre hareket edeceğiz..herkese hayırlı olsun..

merkan
18-02-2010, 17:30
gun sonuna geliyoruz ilk seans 0.77 den girdim 0.80 den açılış yapıp yarım saat içinde tavan oldu ve 0.84 den kapadı.ikinci seans aynen tavan bekliyordum ki o yuzden 0.88 e yazdım ve şuan 0.88 ile aranızdayım..saeans bitimine tekrar alacaklarını düşünuyor ve tavana yakın kapayacağını bekliyorum..yarın içinde yukselişe devam diyorum ben..peki siz bu kağıdı bilen arkadaşlar siz ne dyorsunuz..bugunun sonu ve yarın nasıl olur sizce..aşşağı gelmez kanımca..

a.hava36
18-02-2010, 17:41
gun sonuna geliyoruz ilk seans 0.77 den girdim 0.80 den açılış yapıp yarım saat içinde tavan oldu ve 0.84 den kapadı.ikinci seans aynen tavan bekliyordum ki o yuzden 0.88 e yazdım ve şuan 0.88 ile aranızdayım..saeans bitimine tekrar alacaklarını düşünuyor ve tavana yakın kapayacağını bekliyorum..yarın içinde yukselişe devam diyorum ben..peki siz bu kağıdı bilen arkadaşlar siz ne dyorsunuz..bugunun sonu ve yarın nasıl olur sizce..aşşağı gelmez kanımca..

Şu an itibariyle ölen ölür, kalan sağlar bizimdir mantığı işleyecek gibi bir görüntü var.

merkan
18-02-2010, 17:52
15 MART tarihine kadar 0.90 ları rahatlıkla geçeriz bekleyen kazanır..şahsi düşüncem tabi

a.hava36
18-02-2010, 18:03
15 MART tarihine kadar 0.90 ları rahatlıkla geçeriz bekleyen kazanır..şahsi düşüncem tabi

Arsa satışıyla ilgili haberin sadece iki tavanlık bir haberden ibaret olduğunumu düşünüyorsunuz?

merkan
18-02-2010, 18:21
kesinlikle öle düşünmüyorum kazanöları borçalarının 3 katı gibi bi rakam oldunu duydum..ben en olumsuz kısa dönem al sat için 0.90 dedim yoksa 15 mart ve ötesinde bi kağıt 1.20 leri bile görür belkide daha fazla..yanlış yönlendirmek istemem çok usta değilim bu konularda sadece düşüncemi paylaşmak istedim..sizde fikirleriniz ile bizi bilgilendirirseniz sevinirim..:))

neveger
19-02-2010, 12:14
haber gelince tavan yapıyor ertesi gün tekrar iniyor. Birde düştüğü zaman kimse yazmıyor.

a.hava36
19-02-2010, 12:48
haber gelince tavan yapıyor ertesi gün tekrar iniyor. Birde düştüğü zaman kimse yazmıyor.
Sayın neveger,
Gn.Kr. toplantı tarihi ve gündemi açıklandı, bunun üzerine ne yazılabilir ki gelinen aşamadan sonra yapılabilecek tek şey var o da sabırla beklemek. Ayrıca FED'in faiz artırımı gerekçe gösterilerek bu gün için DJ'nin düşük açılması bekleniyor ve buna bağlı olarak spek efendi de ky.nın elinden mal kapma derdine düşmüş vaziyette, bana göre tahtada yapılan işlemlerin kısa özeti bundan ibarettin diye düşünüyorum.

merkan
19-02-2010, 12:50
bugun 52000 in altına düştük bunun da etsisi olsunun düşünuyorum...sabırlı olmakda fayda var guzel olacak

merkan
19-02-2010, 12:51
Sayın neveger,
Gn.Kr. toplantı tarihi ve gündemi açıklandı, bunun üzerine ne yazılabilir ki gelinen aşamadan sonra yapılabilecek tek şey var o da sabırla beklemek. Ayrıca FED'in faiz artırımı gerekçe gösterilerek bu gün için DJ'nin düşük açılması bekleniyor ve buna bağlı olarak spek efendi de ky.nın elinden mal kapma derdine düşmüş vaziyette, bana göre tahtada yapılan işlemlerin kısa özeti bundan ibarettin diye düşünüyorum.

aynen öyle dostum umutsuzlua kapılmak yersiz olur sadece sabır;)

td80
20-02-2010, 15:06
arsa satışı bir tavan çektirebilir

gündüz
20-02-2010, 18:14
3. Şirketimizin Organize Sanayi Bölgesi 6.Cadde No:37 Melikgazi/Kayseri adresinde ki 5137 Ada 12 Parsel de bulunan 111.399 m2 fabrika bina ve arsasının satılması hususunda Şirket tarafından hazırlanan varlık satışına ilişkin finansal değerlendirme raporunun okunması, SPK lisanslı değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapor ve ilan yoluyla toplanan tekliflerin değerlendirilerek satışın görüşülmesi ve karar alınması,
Olağanüstü toplantı nedeni arsa ve fabrika bina satışı:Sorularımız ve bana göre cevapları ?

1-111.399 m2 arsanın organize sanayi bölgesindeki m2 fiyatı en az nedir?Üzerinde bulunan fabrika işler haldeyse bu fabrikanın m2 fiyatı ne olacaktır?
2-Organize sanayi bölgesinde olması nedeniyle bu fabrika bina ve arsası hangi firma tarafından alınma ihtimali vardır?Teklif veren firmalar kimlerdir?
3-Sermayesi:24.786.000 Özsermayesi:51.182.218 tl olan bir şirket durumunda şuan Birlik mensucat.Bu arsanın değeri m2 fiyatını 100 dolar olarak hesaplar isek 111.399 m2 arsa olduğuna göre ve üstelik fabrika binalarınıda 100 doların içerisinde promosyon olarak sayalım 11.139.900 dolar gibi bir fiyat ile çıkmaktadır.Şunanda borsada 13.557.651 dolar gibi bir fiyat ile işlem görmektedir.Buda demek oluyorki piyasa değeri kadar bir arsa değeri var bana göre.0.83 ten işlem gördüğüne göre yüzde yüz bir prim sözkonusu.tabi özsermayeninde sermayenin iki katı olduğunuda düşünürsek hareketli günlerin bizi beklediği aşikar.Sönmezlerden eksiği ne.karsu tekstil yine aynı durumda.Sıra birlikte diyorum.Yazdıklarım kendi görüşümdür.Sadece beni bağlar.Yatırım tavsiyesi değildir.

gündüz
20-02-2010, 18:36
Kayserili arkadaşlar varsa eğer arsa hakkında fikirlerini yazarlarsa sevinirim.

mağdur
20-02-2010, 20:11
:halayci::halayci::halayci::halay::halay::halay::h alay:Be kardeşim sabır sabır beklenti var.

KESKİNALİ
21-02-2010, 03:03
İlk sayfadan son sayfaya kadar okudum.Borsa duayenleri 1.80 ler civarında girip ayrılmış hisseden.Okursanız eğer 2004 yılından bu yana bezdirilmiş hisse sahipleri.Defter değeri arsa satışı krediler derken sona yaklaşılıyor bence.Bu adamlar yönetimi küçükçalıklara devretmiş görünüyor.Çalışan sayısını 34 e kadar düşürmüşler.Tekstil sektöründen çıkış hazırlığı görüntüsü var gibi.Borçları yapılandırıp arsa satışından gelen paraylada borç yükü kalmaz ise eğer ve tekstil sektöründen başka bir sektöre geçiş olursa (sönme ve edipte olduğu gibi)derimki ben bu fiyatlar hayal olur dostlar.Kadifeyi bir haftada aynı grup 2 den 4.5 a çıkartmış.Burdada bir senaryo hazırlanıyodur mutlaka.Son haftaki harekertlerde hatırı sayılır miktarda bende hissedeyim.yapı kredi tahtada toplayıcı pozisyonunda.Tahtaya giren olduğu anda alıcı pozisyonunda geçiyor.Garanti ile paslaşma pozisyonunda.Oyak malum tahtaya hakim.Lüksteki hareketi bitirip burda arsa haberini kullanıp güzel hareket çektirebilirler.yatırım tavsiyesi olmayıp kendi görüşlerimdir.

minik2008
21-02-2010, 22:05
Bu şirketin ya batması lazım yada yakın zamanda yükselmesi lazım,arası zaten yok,İMKB nin pd/dd si en düşük şirketi 0.30 piyasa değerinde hisse olamaz,diğer hisselerde karlarını realize edenler için bulunmaz fırsat diyorum,ben biraz aldım ama sizlere Al-Sat tavsiyesinde bulunmuyorum :)))))

Evet yanılmadık,çok güzel başlangıç,hareketin devam edeceğini umuyorum ama yine size Al-Sat önerisinde bulunmuyorum :)))

Brmende algılama sıkıntısı var,piyasalara geriden ayak uyduruyor,şimdilik böyle ,,atağa geçme durumunun yakın zamanda geleceğini umuyorum,hala 0.34 dd/pd ile İMKB nin en ucuzu :))

Al-Sat önerisi değildir

Yukarıdaki ilk yazımı 22 aralık 2009 da yazmışım aradan geçen 2 ayda hissemiz %55 artış gösterdi peki bu artış yeterlimi bence henüz yeterli değil daha yolumuz var neden dersek?İMKB de beklentisi olmayan şirketler %500 ila 700 arası prim yaptı,Brmen yeni yapılanması ile kendini düzeltiyor,adı geçen arsa ve fabrika binası İstikbal ve Kelebek firmalarına yakın olması nedeni ile bu iki firmanın alakalı olacağını tahmin ediyorum fiyat aralığınında 8-10 mlyn Usd cıvarı olabileceğini ön görüyorum veeee esas hissenin kopuşunun yeni varlık satışlarının gündeme geldiğinde hız kazanacağını düşünüyorum(örneğin eski fabrika binası şehir merkezinde boş ve atıl duruyor tahmini değeride 20 mlyn Usd cıvarında ''olasılık ;75 bin metre kare X 400 tl metre kare'' ) ayrıca diğer varlıkları hariç tutuyorum,,hal böyle iken hissenin daha gideceği yer olabileceğini söylemek yanlış olmaz diyorum.:yes:

Not:1- şirketin defter değeri 2.07 tl dir,,,pd/dd 0.83 işlem fiyatına göre göre hala 0.40 dır 1 olması için %150 artış gerekir diğer tekstil şirketleri genelde 0.75 sektör ortalamasındadır bu olasılık ise şirketin %87.5 primlenmesi anlamına gelir bu hesaplamalara göre fiyat aralığımız 1.55 ila 2.07 arasıdır,çoook supriz olarak maksimum 3.33 tl dir(maksimum hesaplamada Birlik denim ve GYO dönüşüm olasılığı dahildir)

2-Yukarıdaki rakamlar benim satacağım fiyatların taahhütü anlamıda taşımaz,istediğim yerde al sat yaparım beni bağlamaz :)))

Al-Sat önerisi değildir,olasılık hesabıdır,burası İMKB her şey olabilir:cool:

minik2008
22-02-2010, 02:35
Yukarıdaki ilk yazımı 22 aralık 2009 da yazmışım aradan geçen 2 ayda hissemiz %55 artış gösterdi peki bu artış yeterlimi bence henüz yeterli değil daha yolumuz var neden dersek?İMKB de beklentisi olmayan şirketler %500 ila 700 arası prim yaptı,Brmen yeni yapılanması ile kendini düzeltiyor,adı geçen arsa ve fabrika binası İstikbal ve Kelebek firmalarına yakın olması nedeni ile bu iki firmanın alakalı olacağını tahmin ediyorum fiyat aralığınında 8-10 mlyn Usd cıvarı olabileceğini ön görüyorum veeee esas hissenin kopuşunun yeni varlık satışlarının gündeme geldiğinde hız kazanacağını düşünüyorum(örneğin eski fabrika binası şehir merkezinde boş ve atıl duruyor tahmini değeride 20 mlyn Usd cıvarında ''olasılık ;75 bin metre kare X 400 tl metre kare'' ) ayrıca diğer varlıkları hariç tutuyorum,,hal böyle iken hissenin daha gideceği yer olabileceğini söylemek yanlış olmaz diyorum.:yes:

Not:1- şirketin defter değeri 2.07 tl dir,,,pd/dd 0.83 işlem fiyatına göre göre hala 0.40 dır 1 olması için %150 artış gerekir diğer tekstil şirketleri genelde 0.75 sektör ortalamasındadır bu olasılık ise şirketin %87.5 primlenmesi anlamına gelir bu hesaplamalara göre fiyat aralığımız 1.55 ila 2.07 arasıdır,çoook supriz olarak maksimum 3.33 tl dir(maksimum hesaplamada Birlik denim ve GYO dönüşüm olasılığı dahildir)

2-Yukarıdaki rakamlar benim satacağım fiyatların taahhütü anlamıda taşımaz,istediğim yerde al sat yaparım beni bağlamaz :)))

Yukarıdaki beklentim tabiki normal piyasa şartları için geçerlidir,parti kapatma davası,savaş,deprem vs. gibi olağan dışı haller dışındaki ön görümdür. :beurk:

KRY
22-02-2010, 11:19
Mutlaka..ama böle bilgiler genede yararlı oluyor kanaatindeyim... Bu sayfayı boş bırakmamak lazım bilgileri paylaşmakta fayda var....

KESKİNALİ
22-02-2010, 21:47
Arsa haberi endeks düşerse heba olmasa bari:)

gündüz
23-02-2010, 14:15
boşluğu dolduracaklar galiba

neveger
23-02-2010, 21:19
bu günde iyi kayıp verdim. 85 den girdik yine yazık oldu.

gambit
23-02-2010, 22:39
tahminimce yarın .75 den dönecek gibi.işlem hacmi çok düştü. endekse rağmen bir hareket bekliyorum.

KESKİNALİ
23-02-2010, 23:01
boşluğu dolduracaklar galiba

Bizde onların boşluğunu doldururuz yakında?

gündüz
25-02-2010, 01:24
Bugünkü düşüşe rağmen 0.79 görüldü ikinci senasta.15 marta 12 iş günü kaldı.Arsa satışı mutlaka hareket getirecek diye düşünmekteyim.

KESKİNALİ
25-02-2010, 21:52
Bugünkü düşüşe rağmen 0.79 görüldü ikinci senasta.15 marta 12 iş günü kaldı.Arsa satışı mutlaka hareket getirecek diye düşünmekteyim.

Bugünkü Imkb nin 1.85 lik düşüşüne rağmen 0.77 kapayarak endekse rağmen 1.32 artı kapattı.11 iş günü kaldı sizin sayıma göre.15 mart olağanüstü genel kurul tarihi.Beklenti herşey demekki.Bizde bekleriz takaslar güzel.

SoLiD
26-02-2010, 11:51
müsait olan bir arkadaş tavanda kaç lot var yazabilir mi ? Teşekkürler..

KESKİNALİ
26-02-2010, 13:06
Tavanda 238.000 lot var.İkinci raunda bakıcaz.Bugünü saymazsak genel kurula kaldı 10 iş günü.

minik2008
26-02-2010, 14:05

Al-Sat önerisi değildir,olasılık hesabıdır

Yukarıdaki beklentim tabiki normal piyasa şartları için geçerlidir,parti kapatma davası,savaş,deprem vs. gibi olağan dışı haller dışındaki ön görümdür. :beurk:

Beklentimin hala çok gerisinde,du bakalım her zamanki gibi var gelmi olucak veya gerçekten yırtıp geçicekmi,şayet 7 kez tavan yaparsa ilk hedefe ulaşıcaz bu havada olabilirmi?du bakalım görüceeeeez :notr:

Al-Sat önerisi değildir

SoLiD
26-02-2010, 15:39
Aynı filmi 2 kere izlettirdiler , 90 dan dönüp 70 lere..vakit bu kadar daralmışken üçüncü kez aynı hareketi yapmamalı..bu fiyatlar kritik, 1 liranın üzerine atmadıkça rahat edemiyecem..ki 1 lira üzeri hareket sertleşir..

apocalyptica
26-02-2010, 16:49
çok beklersin satmamı, satmıycam işte gömdüm ben o parayı, istediğim yere gelmedikçe satmam, zaman sorunum da yok ben sabırlıyım, sen ne kadar sabırlısın göreceğiz patron!

KESKİNALİ
27-02-2010, 01:39
Beklenti olduğu için teknik tekrar yukarı.10 iş günü .Yerinizi alın denim kumaş :)

KESKİNALİ
01-03-2010, 17:11
Sayfa gerilerde kalmasın.İki hafta ilk 5 te yükselenler arasında olacak diye tahmin ediyorum.9 iş günü daha var.hareketli günler geliyor.Herkes dikkat etsin.Benden başka yazan olmadığuna göre kimse yok sanırım senettte.

minik2008
01-03-2010, 18:53
Beklentimin hala çok gerisinde,du bakalım her zamanki gibi var gelmi olucak veya gerçekten yırtıp geçicekmi,şayet 7 kez tavan yaparsa ilk hedefe ulaşıcaz bu havada olabilirmi?du bakalım görüceeeeez :notr:

Al-Sat önerisi değildir

Geri sayım devam ediyor,6 tavan daha yaparsa ilk durağa geleceğiz,hadi hayırlısı olsun :))))

Al-Sat önerisi değildir

birhun
01-03-2010, 20:30
yaklaşık 6 aydır pörtföyüm de bulunan bir hisse daha önce sabırsızlığımdan ve açığa alışlarla çok kaybettim gerekirse 1 yıl daha beklerim ama belirlediğim hedefe varmadan satmayacağım

killikliolu
02-03-2010, 00:04
15 inde 1 00 gecmezse alacagım ama o zaman a kadar sadece takipteyim:D:D alıpta beklencek bir kagıt değil:d rüyalarıma girmesini istemem

KRY
02-03-2010, 00:18
biz bekliyoz 5 aydır...ruyamızada girmedi....şükür iyi bişilerde kazandırıyo...tabii satmadan bişi sölenmez... neden 15 inde ve neden 1 i gecmezse :)

KESKİNALİ
02-03-2010, 12:11
İstikrarlı çıkışımız sürüyor.Grafik dahada bi güzelleşti.15 mart malum arsa satışımız.

neveger
02-03-2010, 20:08
arkadaşlar bu gün niye düştü. yarın hakkındaki görüşleriniz neler

ramonaz
02-03-2010, 21:00
Bugünkü düşüş alabilmek içindi. Tren kalkmak üzere son yolcular trene biniyor. 1i geçiceğini düşünüyorum. Tabi kendi fikrim. Geçmesse hesap sormak yok.

killikliolu
02-03-2010, 21:16
daha 2 hafta var tahta kurcaklar alıcılar satıcıları kontrol ediyorlar yükseltip indircekler dun alan bugun satıyomu kim nerden alıcı gelio bakacaklar ama yenıden 0,85 i deneyebilir

a.hava36
03-03-2010, 09:24
arkadaşlar bu gün niye düştü. yarın hakkındaki görüşleriniz neler

daha 2 hafta var tahta kurcaklar alıcılar satıcıları kontrol ediyorlar yükseltip indircekler dun alan bugun satıyomu kim nerden alıcı gelio bakacaklar ama yenıden 0,85 i deneyebilir
Bu günle birlikte Gn.Kr. tarihine 8 gün kaldı. Dünkü düşüş sadece kontrol amaçlı ve bir o kadarda silkelemeden ibaretti. Daha aşağı denemeler yapmaları da muhtemel ancak, asıl yükseliş önümüzdeki hafta başlar diye düşünüyorum. Bu hafta sonu itibariyle aşağı ve yukarı yapmak suretiyle 1,00 ile 1,10-TL. civarı kapanış olacağını tahmin ediyorum. Yukarıda da belirttiğim üzere asıl yükseliş haftaya, bizlere düşen sabırlı olabilmek.

cok
05-03-2010, 12:37
arkadaslar yorumlar?

ozonel
05-03-2010, 12:43
defter değere 0,20 liira.nasıl gzden kaçmış hayret.defter değerine gelse 5 lira olması lazım.müthiş bir potansiyel var bu hissede farkında olanlara hayırlı olsun..

kaahin
05-03-2010, 12:45
Bu günle birlikte Gn.Kr. tarihine 8 gün kaldı. Dünkü düşüş sadece kontrol amaçlı ve bir o kadarda silkelemeden ibaretti. Daha aşağı denemeler yapmaları da muhtemel ancak, asıl yükseliş önümüzdeki hafta başlar diye düşünüyorum. Bu hafta sonu itibariyle aşağı ve yukarı yapmak suretiyle 1,00 ile 1,10-TL. civarı kapanış olacağını tahmin ediyorum. Yukarıda da belirttiğim üzere asıl yükseliş haftaya, bizlere düşen sabırlı olabilmek.

tşk ederim arkadaşım bu mantıklı yorumuna istinaden dün itibariyle 089 dan 15,700 lotla girdim
1,70 civarı görüşelim yine, sana boğazda bir balık sözüm olsun :))

a.hava36
05-03-2010, 13:03
tşk ederim arkadaşım bu mantıklı yorumuna istinaden dün itibariyle 089 dan 15,700 lotla girdim
1,70 civarı görüşelim yine, sana boğazda bir balık sözüm olsun :))
Hayırlı olsun kazanmanıza vesile olabildiysem ne mutlu bana, ancak önümüzdeki haftanın salı yada çarşamba günü ciddi bir silkeleme bekliyorum. Bu kadar hacim oluşması nedeniyle ikinci seans küçük çaplı da olsa bir silkeleme olacağı ihtimal dahilindedir. Sonuç itibariyle her halükarda hedefine gidecektir diye düşünüyorum.

apocalyptica
05-03-2010, 13:56
Hayırlı olsun kazanmanıza vesile olabildiysem ne mutlu bana, ancak önümüzdeki haftanın salı yada çarşamba günü ciddi bir silkeleme bekliyorum. Bu kadar hacim oluşması nedeniyle ikinci seans küçük çaplı da olsa bir silkeleme olacağı ihtimal dahilindedir. Sonuç itibariyle her halükarda hedefine gidecektir diye düşünüyorum.

hedef nedir sayın hava, herhangibir öngörünüz var mı gidebileceği noktaya dair?

a.hava36
05-03-2010, 15:07
hedef nedir sayın hava, herhangibir öngörünüz var mı gidebileceği noktaya dair?

0,80'den yukarı trend henüz başlamışken hedef belirtmeyi doğru bulmadığım için rakam yazmak istemiyorum.

minik2008
05-03-2010, 15:50

Al-Sat önerisi değildir

Geri sayım devam ediyor,6 tavan daha yaparsa ilk durağa geleceğiz,hadi hayırlısı olsun :))))

Al-Sat önerisi değildir

Hedefe kilitlendik,1.01 de gördük 4,5 kez daha tavan yaparsak ilk istasyona varıcaz,yolumuz uzun,yol şartlarıda çetin,Allah sabırlar versin :))))))

Al-Sat önerisi değildir

a.hava36
05-03-2010, 16:33
Vedat borsa hoş geldin, nerelerdesin yahu kader de brmen sayfasına uğramakta varmış demekki:)

cok
06-03-2010, 14:25
şirkette yeni bir yapılanma olabilir ...dolayısıyla bu rakamlar komik kalabilir...

vedatBORSA
06-03-2010, 16:03
Vedat borsa hoş geldin, nerelerdesin yahu kader de brmen sayfasına uğramakta varmış demekki:)

arkadaşım haklısın gecen yıılarda ilgilenmiştik gecen hafta almayı düşündüm 87 lerden ama kendi hissem satış fırsadı vermedi ondandan bir haber bekliyorum bununda genel kurulu yaklaştı nasip bu işler haftaya bulunduğum hisse satış fırsatı verirse buda gitmese almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı

ozonel
06-03-2010, 17:26
kayseri organize bölgesindeki 120,000 m2 arsa ve binanın yaklağık değerini söyleyebilecek arkadaşımız varmı acaba...?

finans
06-03-2010, 21:41
bende aranızdayım arkadaşlar umarım konyadaki hayal kırıklığını burda yaşamam.

cok
07-03-2010, 18:27
bu hafta ki max bandı ne olacak acaba?

çiçek1984
07-03-2010, 22:39
benim tahminim bu hafta tahmin edemiceğimiz kadar hareketli olacak......silkelemeli bir hafta tabi hedef 1.40 lara doğru.....

yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrim.......

cok
08-03-2010, 09:25
birlik mensucatlı arkadaşlara hayırlı haftalar bol kazançlar...

murats
08-03-2010, 11:53
çözüldü tavan, derinlik gören yokmu arkadaşlar

minik2008
08-03-2010, 11:56

Al-Sat önerisi değildir

Al-Sat önerisi değildir

Hedefe kilitlendik,1.01 de gördük 4,5 kez daha tavan yaparsak ilk istasyona varıcaz,yolumuz uzun,yol şartlarıda çetin,Allah sabırlar versin :))))))

Al-Sat önerisi değildir

Evet hedefe doğru hızla yaklaşıyoruz,3.5 kez daha tavan yaparsak ilk istasyondaki yolcuları indirip yeni yolcuları aldıktan sonra ikinci istasyona doğru yolumuza devam edeceğimizi düşünüyorum,yolumuz uzun,yol şartlarıda çetin,Allah yardım etsin :)))))))

Al-Sat önerisi değildir

MBEYAZ
08-03-2010, 11:58
Evet hedefe doğru hızla yaklaşıyoruz,3.5 kez daha tavan yaparsak ilk istasyondaki yolcuları indirip yeni yolcuları aldıktan sonra ikinci istasyona doğru yolumuza devam edeceğimizi düşünüyorum,yolumuz uzun,yol şartlarıda çetin,Allah yardım etsin :)))))))

Al-Sat önerisi değildir

amin selamunaleykum Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet geride kalanlara sabır,yaralılarada acil şifalar diliyorum.

murats
08-03-2010, 12:04
ağırlılklı ortalamayı yükseltiyorlar :)

MBEYAZ
08-03-2010, 13:15
Destek direnç alabılırmıyım 2.seans için taban 0,98 tavan 1,20 eğer silkeleme olursa nerden almaya fırsat verır

mjraa
08-03-2010, 13:17
2.10 defter değeri , yapılacak satış geçen yıl yapılan değerleme değerinin üstünde olursa ayrıca g.m satış kârı yazacağı için kârlı bir yıl olabilir, şirket borçlarını kısa vadeden uzun vadeye yaymış durumda, gelecek nakit ile öncelikle hızla borçlarını kapatacağı için faiz yükünden de kurtulacaktır, ben çok önceden beri izliyordum fakat 1-2 ay öncesinden 0.68 lerde çok düşündüm nasip olmadı, fakat karsu 0.30 dan 4 lere nasıl gitti biliyorum, o yüzden pahalı algısı oluşmadı ve cuma günü diğer sentten zararına çıkarak 0.99- 1 aralığından maliyetlendim....

beklentiler olumlu ve 2010 yılı muhtemelen kârlı bir yıl olacaktır, sektör değişikliğine gidebilir mi?_ izleyip göreceğiz fakat borçluluğun azalması asıl önemli nokta sonrasında herşey olabilir..

kriz öncesi fiyat aralığına yani 1.70- 2.10 bandına kadar yükseliş muhtemel gözüküyor zaman kılsadı çünkü, fakat heran herşey olabilir mümkündür...

Herşey haberlerde gizli aslında sadece çok iyi muhakeme ederek okumak lazım, idrak önemli anlayana..

ytd...

murats
08-03-2010, 15:24
arkadaşlar derinlik paylaşalım lütfen...

KESKİNALİ
08-03-2010, 16:53
arkadaşlar derinlik paylaşalım lütfen...
Derinliğe aldanmamak lazım yolu uzun gibi.....

a.hava36
08-03-2010, 18:04
Al-Sat önerisi değildir

Öngörülerinize saygı duymakla birlikte 1,28 ile 1.34 arası sert bir silkeleme olacağını tahmin ediyorum ama benimkisi sadece bir tahmin. Şayet haklı çıkarsam dönüş seviyelerini yazmayı da ihmal etmeyeceğim. Ümit ederim aşağı dönmesin çünki hala maldayım.

kentkent
08-03-2010, 18:07
Derinliğe aldanmamak lazım yolu uzun gibi.....

sn keskinali kaça gider sizce kağıt?

kentkent
08-03-2010, 18:12
1.10 a gelirse aranızdayım arkadaşlar

KESKİNALİ
08-03-2010, 19:46
sn keskinali kaça gider sizce kağıt?

Benim beklentim ve stratejim yarın 1.24 civarında silkeleme ve ondan sonra 1.74 cumaya kapanış diye bi beklentim var.ama tamamen beni bağlayan bi beklenti. haberle birlikte tekniksel ve takasa bağlı bir beklenti.yatırım tavsiyesi olarak kesinlikle algılanmamalı.Maliyetim 80 ve burdaki yazılarım ve beklentilerim tamamen arsa satışı ile sınırlıdır.oda pazartesi açıklanacak.

cok
09-03-2010, 02:55
bugünün güzel geçmesi yarının da güzel geçeceginin işareti...

mjraa
09-03-2010, 10:28
şirketin ortağı durumunda olan küçükçalık lar , kendi şirketlerinde inşaat sektörüne adım atmışlardı, acaba gelen kaynağın bir kısmı ile borçlar kapatıldıktan sonra g.menkul ve inşaat sektörüne giriş yapabilirmi şirket diye düşünmeden edemiyorum...

sektör değişikliği başlı başına heyecan ve ivme katar şirkete bekleyip göreceğiz.

ytd..

murats
09-03-2010, 10:53
günaydın arkadaşlar, herkese bol kazançlar...

koray_55
09-03-2010, 11:24
günaydın

koray_55
09-03-2010, 11:30
günlükçülere ekmek verdirmiyor ekinciler gün içinde 90.000 lot aldı ona bile sattırdılar malı korkutup dün sean sonu çizerek eczacıbası aldı onada sattırdılar malı

MBEYAZ
09-03-2010, 11:36
S.a.düzeltme mi yapıyor silkelememi yolumuz daha varmı diyor 1,20 den 1,10

koray_55
09-03-2010, 11:38
tahtayı bos bırakıyorlar sattırmak istiyorlar malları silkeletiyorlar ama sabah hemen yapı kredi sattır malı dün ilk seans yapı kresi en iyi alıcıydı ikinci seans aldıgından fazla sattı ve bugun hemen mala satarak basladı kagıtı beklettiyorlar bana göre suan

murats
09-03-2010, 12:05
maliyetime satıcam birazdan :(
neler oluyor arkadaşlar....
endeksten mi etkileniyor ???

MBEYAZ
09-03-2010, 12:29
tabana verecekler ya kademleri gören varmı

alpbay
09-03-2010, 12:34
abi ne bu ya hakikaten tabana geldik gittik

alpbay
09-03-2010, 12:36
yokmu bu hareketleri yorumlayacak olan

murats
09-03-2010, 12:38
tabanımız hayırlı olsun
bilgi paylaşmamaya devam edelim, süper oluyo böyle...

alpbay
09-03-2010, 12:39
5 lik lotlar havada uçuşuyor inşaallah gel gel lotları değildir bunlar

alpbay
09-03-2010, 12:52
5 lik lotlar havada uçuşuyor inşaallah gel gel lotları değildir bunlar

tabanımız hayırlı olsun.
gariban hırsızlığa çıksa ay ilk günden doğarmış aynen.

akyol
09-03-2010, 12:56
Daha birşey bellideğil karşılıkla atışmalar var son 20 dakkada belliolur

murats
09-03-2010, 13:09
birazdan çakılacak gibi duruyo, hadi hayırlısı...

a.hava36
09-03-2010, 13:09
Beklenen düzeltme biraz erken geldi. Herkes 1.27 veya üzerinde beklerken, adamlar endeksin düşüşünüde bahane ederek düzeltme işini halletme yoluna gittiler. Son bir durum muhakemesi yaparsak 1.04 den döndü ise yukarı hareket devam eder, aksi halde 1.00 altına inmeye herkes hazır olsun ve 1.00 altında almayı becerebilen ky.da kısa vadede kazanır diye düşünüyorum.

alpbay
09-03-2010, 13:10
bu seans olmasada 2. seans 1 altına iner.

koray_55
09-03-2010, 13:16
220.000 alıcı 5 kademede 67.000 lot satısta var 5 kademe

MBEYAZ
09-03-2010, 13:28
ao 1,10 kapatırsa şayet taban ,99 tavan 1,21 destekler 1,04 ve 0,92 miii dirençler 1,14--1,20--1,29--1,35 inşallah 2.seans toparlarız

cok
09-03-2010, 14:34
Hava36 2.seans ne olur

a.hava36
09-03-2010, 15:23
Hava36 2.seans ne olur
Taban olacağını düşünmüyorum kaldı ki tabana kadar verseler dahi gün sonunda 1.10 ve üzeri bir kapanış olacağını tahmin ediyorum. Ucu açık bir haberle başlatılan spekülasyonun bu şekilde sonlanacağına hiç ihtimal vermemekle birlikte 1.00 TL. ve altındaki her seviyeden de alıcıyım.

cok
09-03-2010, 16:40
senet dengelendi bundan sonra yukarı ? sizce arkadaşlar?

akyol
09-03-2010, 17:08
kademeler nasıl

a.hava36
09-03-2010, 17:09
Bu gün için açığa alanlar varsa seans sonuna dikkat etsin.

murats
09-03-2010, 17:22
Bu gün için açığa alanlar varsa seans sonuna dikkat etsin.

ne demek istiyorsunuz, biraz açıklarmısınız...

a.hava36
09-03-2010, 17:39
ne demek istiyorsunuz, biraz açıklarmısınız...
Kredili mal alanları kasdetmiştim.

cok
09-03-2010, 17:43
Kredili mal alanları kasdetmiştim. seahs sonunda nasıl bişey bekliyorsunuz?

alpbay
09-03-2010, 17:55
Kredili mal alanları kasdetmiştim.

yani seans sonu 1.10 altı kapatırmı

alpbay
09-03-2010, 18:38
yani seans sonu 1.10 altı kapatırmı

kapatmazmış

mjraa
09-03-2010, 18:39
heyecana gerek yok hızlı yükselişin düzeltmesi çok sağlıklı bir şekilde yapıldı, defter değeri 2.10 larda beklenti haftaya ptesi , bir şekilde devam edecektir yükselişe yoksa kötü piyasada taban olurdu ama vakit daraldı yükseliş devam etmeli tabana vakit dar senet kaldırmaz o yüzdendirki 1.04 den 1.13 e taşıdı, senede duyulan güven tazelendi,

yarın dan itibaren kaldığımız yerden devam etmemiz beklenir hedef ifade etmek zor, risk olmadan para da yok , risk istemeyen küçük ofis alcak aydan aya kirasına bakacak, hayatın kendisi başlı başına risk değilmi?

risk alıp bugün 1.04-1.10 arası malityetlenleri tebrik ederim...

ytd...

erdemet
09-03-2010, 18:59
heyecana gerek yok hızlı yükselişin düzeltmesi çok sağlıklı bir şekilde yapıldı, defter değeri 2.10 larda beklenti haftaya ptesi , bir şekilde devam edecektir yükselişe yoksa kötü piyasada taban olurdu ama vakit daraldı yükseliş devam etmeli tabana vakit dar senet kaldırmaz o yüzdendirki 1.04 den 1.13 e taşıdı, senede duyulan güven tazelendi,

yarın dan itibaren kaldığımız yerden devam etmemiz beklenir hedef ifade etmek zor, risk olmadan para da yok , risk istemeyen küçük ofis alcak aydan aya kirasına bakacak, hayatın kendisi başlı başına risk değilmi?

risk alıp bugün 1.04-1.10 arası malityetlenleri tebrik ederim...

ytd...

kendi adıma teşekkür ederim :)

MBEYAZ
09-03-2010, 19:04
Fiyat ve 5 Gün Hareketli Ortalama

Son 2 gündür kısa vadeli hareketli ortalamasına doğru düşerek güç kaybediyor. Fiyat, hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu koruyor.
5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 8 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 65 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)

CCI , +100 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 8 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girerek yükselişin belki bir süre daha devam edebileceği yönünde işaretler veriyor.
Momentum

Momentum , aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 10 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.
Relative Strength Index (RSI)

RSI , +70 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 3 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi , yükselişin bir süre daha devam edebileceği yönünde değerlendirilebilir.
MACD

MACD , hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 8 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Stochastics

Stokastik , aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Sotkastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

AveB
09-03-2010, 19:44
merhaba arkadaşlar

mayıs ayı için tahmin ettiğim 1 ve üstü rakamlara mart ayında ulaştık
şunu rahatlıkla söyleyebiliriz 0.80 li rakamlar tarih oldu...
diğer açıdan mart ayı içerisinde 1.23.....1.58 aralığında gezinecegimizi
Nisan ayına da 1.36 dolaylarında gireceğimizi tahmin ediyorum.
ayrıca herkesin beklentisin aksine tahtada hareket yapacaklarını fakat o günün 12 mart cuma günümü yoksa 16 mart salı günümü olacağını bilemiyorum...

lütfen yazdıklarıma göre değil kendi kanaat ve düşüncelerinize göre yatırım kararınızı vermenizi istirham ederim..

çiçek1984
09-03-2010, 21:33
yarın kesin ve kesinlikle yön yukarı zaman kalmadı artık belki seans içi bi aşağı bir yukarı dökülen dökülcek sonra tavana devam....cuma kapanış. 1.50 lili seviyeler olur diye düşünüyorum...teknik filan değil yani bu sadece kendi görüşüm....pazartesi veya salı belki 1.70 lerden satma fırsatı bulabiliriz..

yatırım tavsiyesi değildir...şahsi fikrim herkese bolkazançlar arkadaşlar...

cok
10-03-2010, 04:41
herkes ne güzel konuşmuş öle hadi bakalım ...

MBEYAZ
10-03-2010, 10:32
Facebook'ta Gazetevatan'ın hayranı ol!..

Ekonomi

«Önceki Haber 10.03.2010 Çarşamba 08:57

IMF ile görüçmeler sona erdi
IMF'den açıklama:"Artık Türkiye ile stand-by konusunu görüşmüyoruz"

IMF Sözcüsü Cacroline Atkinson: Türkiye ile yürütülen stand-by görüşmeleri artık devam etmiyor. Mayıs'ın ilk yarasında IMF heyeti 4. madde kapsamında Türkiye'ye gelecek. MayısDtaki görüşmeler rutin temeslar olacak, stand-by görüşülmeyecek.

İşte IMF cephesinden gelen bu açıklama aylar süren belirsizliğe son noktayı koymuş oldu. 'IMF ile tamam mı devam mı' sorusu yanıtını buldu: TAMAM..

IMF'den sabah saatlerinde gelen açıklama :"Artık Türkiye ile stand-by konusunu görüşmüyoruz"

Eski IMF icra direktörü Selim Çakır açıklamayı yorumladı :

"Program görüşmeleri oldukça uzun bir süredir devam ediyor biliyorsunuz iki taraf da bunu sonuca ulaştırmak istedi. Anlıyoruz ki karşılıklı olarak program yerine normal madde-4 konsültasyonu yolunda ilerlemeye karar verdiler. Zaten IMF Başkanı'nın bir süre önce yaptığı bir açıklama vardı; Artık bir karar verilse iyi olur" diye. Başbakan'ın açıklamaları vardı; Bir sonuca ulaştıracağız bu sefer diye. Anlaşılıyor ki sonuca ulaştırdılar ve anlaşmamaya karar verdiler."

endeks ve bizi etkilermi

akyol
10-03-2010, 11:27
1.16 ve 1.17 geçerse tavandır

cok
10-03-2010, 13:06
selamlar a.hava36 son öngörüleriniz?

MBEYAZ
10-03-2010, 13:25
1,16 kapatsa bari

a.hava36
10-03-2010, 14:26
selamlar a.hava36 son öngörüleriniz?

Öğleden sonra yukarı yönlü hareket edeceğini düşünmekle birlikte esas hareketin yarın sabah 1. seans sonlarında veya 2. seans da gerçekleşmeye başlayacağını düşünüyorum.

cok
10-03-2010, 14:29
Öğleden sonra yukarı yönlü hareket edeceğini düşünmekle birlikte esas hareketin yarın sabah 1. seans sonlarında veya 2. seans da gerçekleşmeye başlayacağını düşünüyorum.
hedefler nereleri olabilir? arsa satışı v.s

MBEYAZ
10-03-2010, 14:31
Fiyat ve 5 Gün Hareketli Ortalama

En son 9 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu koruyor.
5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 9 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 65 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)

CCI , +100 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 9 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girerek yükselişin belki bir süre daha devam edebileceği yönünde işaretler veriyor.
Momentum

Momentum , aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 11 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.
Relative Strength Index (RSI)

RSI , +70 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 4 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi , yükselişin bir süre daha devam edebileceği yönünde değerlendirilebilir.
MACD

MACD , hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 9 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Stochastics

Stokastik , aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması , çok kesin olmasa da , kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.

a.hava36
10-03-2010, 14:45
hedefler nereleri olabilir? arsa satışı v.s
Sayın cok;
Sayfa sadece ky. tarafından takip edilmiyor dolayısıyla speklerin ekmeğine yağ sürecek nitelikte rakam yazmanın doğru olmayacağı kanaatindeyim. Hedef koyduğum rakama geince yazarım henüz erken.

cok
10-03-2010, 14:52
Sayın cok;
Sayfa sadece ky. tarafından takip edilmiyor dolayısıyla speklerin ekmeğine yağ sürecek nitelikte rakam yazmanın doğru olmayacağı kanaatindeyim. Hedef koyduğum rakama geince yazarım henüz erken.

ilginize teşekkürler... iyi çalışmalar...

ozzyged13
10-03-2010, 15:38
sayın a.hava36
bana şunu izah edebilirseniz sevinirim
eğer bu kağıt bu kadar iyi duruma gelecekse
ve spek denilen adamda bunu biliyor
vede kullanmıyorsa ya bu adam bu işten anlamıyor
yada çok iyi anlayıp malı milletin eline yukardan vermeye çalışıyor
gibime geliyor
ve ben 5 senelik bi tecrübemle bu kadar saçma sapan ilerleyen bi kağıt görmedim
zorla yukarı gidiyor bi görüntüsü var
eğer bu kadar gidecekse ne siz nede bizim gibi kylere alım imkanı verirler mi sizce
ki bende şu anda 1.08 gibi bi maliyetle maldayım
ve elimde her an tetikte bekliyorum

a.hava36
10-03-2010, 15:53
sayın a.hava36
bana şunu izah edebilirseniz sevinirim
eğer bu kağıt bu kadar iyi duruma gelecekse
ve spek denilen adamda bunu biliyor
vede kullanmıyorsa ya bu adam bu işten anlamıyor
yada çok iyi anlayıp malı milletin eline yukardan vermeye çalışıyor
gibime geliyor
ve ben 5 senelik bi tecrübemle bu kadar saçma sapan ilerleyen bi kağıt görmedim
zorla yukarı gidiyor bi görüntüsü var
eğer bu kadar gidecekse ne siz nede bizim gibi kylere alım imkanı verirler mi sizce
ki bende şu anda 1.08 gibi bi maliyetle maldayım
ve elimde her an tetikte bekliyorum
Taşıdığım hisse miktarını yazmıyorum ancak maliyetim 0,68-Yk. Sahipleri ve taşıyıları aynı olan yani eküri diyebileceğimiz Lüksk'deki hareketi incelemenizi tavsiye ederim. Lüksk hissesi 1.30 ile 1,75 arası toplanıp kısa süre içerisinde 4.25 lere kadar götürüldü ve şu an işlem gördüğü 3.00- li rakamlara kadar bırakıldı ve yataya geçmesi sağlandı. Bu işlemin hemen akabinde Brmen'deki malum hareket başladı. Lüksk hissesini 8 ay gibi bir zaman taşıyan ve gün gün takaslarını takip eden biri olarak yazdıklarım sizi yanıltıyorsa şu saatten itibaren yazmamaya özen gösteririm.

ozzyged13
10-03-2010, 16:43
amacım forumda karışıklık çıkarmak
yada sizin bilgi dağıtımınızı engellemek değil
kesinlikle yanlış anlaışlmasın
bende zaten sizin yazdıklarınız sayesinde bu düşen borsada az bişeyler kazandım
ama benim gördüğüm kadarı ile gideni yakalamak
veya bu kadar göstere göstere gitmesi bana hoş gelmediği için yazdım
keşke dediğiniz gibi olsada bende benim gibi parasını bu hisseye yatıranlarda ihya olsa
cevap ve paylaşım için saol

neveger
10-03-2010, 23:06
brmenciler yayrın ne olur şöyle tahminlerinizi yazsanız yükselirken herkez yazıyor kağıt durunca kimse yazmıyor

ozonel
10-03-2010, 23:47
Şirket genel kurul toplantısından çıkacak olan arsa ve bina satış değeri çok önemli.Ben şahsen mevcut sermayenin çok büyük bir kısmına denk geleceğini düşünüyorum.BU satış bedelinden gelen kar, değer artış fonuna aktarılacak ve böylece özkaynaklar toplamı bariz bir şekilde artacaktır.Böylece yeni bir defter değeri fiyatı çıkacaktır.Benim tahminim 2,50-2,60 arası yeni defter değeri olabilir.

Bunların yanı sıra hissede olanların bilanço ve gelir tablolarını incelemelerini öneririm.KArşımızda senede 50 mly brüt ciro yapan bir şirket sözkonusu.Özkaynakları toplamı 50 mly.Aktif toplamı değeri 120 mly.
Şirketin borsada oluşan fiyatlardan piyasa değeri ise 28 mly.
Burada müthiş bir potansiyel var.
Daha keşfedilmedi bu hisse.şirketin bugünkü defter değerine ulaşması için hisse fiyatının 2,10 olması lazım.Yani %95 lik bir primi zaten içinde barındırıyor.Tekstil dahil bir çok hisse defter değerinin 2 katı iken bu hisse olması gereken fiyatın 1/4 bile değil.Kaldıki satışla birlikte gelecek olan finansal iyileşme mutlaka satın alınmaya devam edileceğini düşünüyorum.

ŞİMDİ BU DURUMDA YARINKİ HAREKETİN NE ÖNEMİ VARKİ?

çiçek1984
11-03-2010, 00:19
yarın sabah deniz banktan sean açılmadan tavan fiyattan 10 bin lot yazıyorum arkadaşlar belki biraz katkımız olur.... yarın ve cuma günü hareketli günler olacak....

ozonel
11-03-2010, 00:41
10000 lot alıcağınız doğru olabilir tavandan lafı palavra.atmayalım lütfen..

çiçek1984
11-03-2010, 09:08
palavra filan deyin kardeşşş..eğer derinlik görebiliyorsan seans içi açıp bakarsın..ben tavana yazdırcam alış ama tavandan alcakdiye bir kayde yok kağırt hangi kademlerde işleme açılırsa ordan otamatik alır bunuda bilmiş ol belki lazım olur sanada....1.18 mi açıldı ordan hemen alır.....1.22 mi açıldı ordan alır.....

koray_55
11-03-2010, 11:14
ataonline 100.000 lot satısa yazdı ve kimse almıyor asagıya vermesini istiyorlar şimdide satısı 1.13 cekti

koray_55
11-03-2010, 11:28
ataonline 145.000 lot mal sattı ve alındı malları

koray_55
11-03-2010, 11:31
ataonline tekrar satısa gecti

akyol
11-03-2010, 11:32
ataonline 145.000 lot mal sattı ve alındı malları

yahu çok sıktı artık hareket neden yokya

koray_55
11-03-2010, 11:34
net 183.100 lot mal sattı bakalım ne olacak

SoLiD
11-03-2010, 11:45
net 183.100 lot mal sattı bakalım ne olacak

dün ve önceki günkü işlemleriyle beraber elinde 230.000 lot mal var..tabi bi yerlerden virman gelmediyse elinde 47.000 lot kaldı o zaman..umarım bunun gibi arızalı mal yoktur tahtada..

koray_55
11-03-2010, 11:52
ataonline 18 subatta almış o malları yapı kredi satıstaymıs o gün ataonline almıs 0.88 den demekki o malları sattı

koray_55
11-03-2010, 12:11
garanti alısa geçti şimdide şeker bank satıyor oda 0.77 den almıs malı 3 subatta

a.hava36
11-03-2010, 12:12
Arkadaşlar yaklaşık 1 saat oldu ekran başında olmayalı, az önce geldim ve özelden soran arkadaşlar için yazıyorum endişeye mahal yok. Gerektiği zaman burada öngürülerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Yetişen meyveleri dökmek üzere sürekli olarak silkelemeler yapılır ve doğal olanı da budur. Takaslara çok fazla takılmayın zira her zaman doğru sonuç doğurmazlar. Adamlar malı toplar ama değişik aracı kurumlar vasıtasıyla dağınık gösterirler, sadece sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum.

MBEYAZ
11-03-2010, 12:13
hayırdır herkes satışı geçiyor

mjraa
11-03-2010, 13:27
Sirketin 30.09.2009 tarihli bilançosunda arazi ve arsalar ve binalar hesabında sınıflandırılan ve Organize
Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:37 Kayseri adresinde 5137 ada, 10-11-12 parsellerde bulunan 219.315 m² lik
arsa ve bina degeri, Som Kurumsal Gayrimenkul Degerleme ve Danısmanlık hizmetleri A.S. tarafından
30.03.2009 tarihli degerleme raporu ile 42.525.000,00 TL olarak belirlenmistir.

Orta Sanayi Bölgesi Mensucat Cad. No:7 Kayseri adresinde bulunan 1553 ada, 2600 parselde bulunan
69.026 m² eski fabrika binasının arsa degeri Som Kurumsal Gayrimenkul Degerleme ve Danısmanlık
hizmetleri A.S. tarafından 26.12.2008 tarihli degerleme raporu ile (arsa olarak) 23.000.000 TL olarak
belirlenmistir. soley fabrika...

Şirketimizin Organize Sanayi Bölgesi 6.Cadde No:37 Melikgazi/Kayseri adresinde ki 5137 Ada 12 Parsel de bulunan 111.399 m2 fabrika bina ve arsasının satılması ...........

yani 10-11 parsel geriye kalacak kayseri osb. de yani 108 bin m2 ve soley fabrikası 69 bin m2 toplamda 177 bin m2 arsa ve fabrika binasi vs. geriye kalacak....

g.menkul zengini şirketmişizde haberimiz yokmuş yahu, MAAŞALLAH....

benim öngeröümle en az 20-30 mln kaynak gelmesi yönünde , kısa vadeli borçlardan ve faiz yükünden şirket kurtulacaktır.

ayrıca daha önceki bi haber ;Konu : Marka Rehni 01.06.2009 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında şirketimiz ile Garanti Bankası Kayseri Organize Sanayi Şubesi nezdinde mevcut 3.296.000 USD tutarındaki kredilerin ve ileride kullanacağımız kredilerin teminatını oluşturmak üzere şirketimizin ev tekstili, havlu ve yatak ürünlerindeki markası olan "Soley" markamızın rehin olarak verilmesine katılanların oybirliği karar verilmiştir...

markanın değerini ifade etmesi açısından mühim...
ytd....

çaycı,getir ilaç kokulu çaydan!
dakika düşelim senelik paydan
zindanda dakika farksızdır aydan
karıştır çayını zaman erisin;
köpük köpük duman duman erisin

mehmedim sevinin başlar yüksekte!
ölsekte sevinin eve dönsekte
sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
yarın elbet bizim elbet bizimdir!
gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir
N.F.K.

a.hava36
11-03-2010, 14:07
Sirketin 30.09.2009 tarihli bilançosunda arazi ve arsalar ve binalar hesabında sınıflandırılan ve Organize
Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:37 Kayseri adresinde 5137 ada, 10-11-12 parsellerde bulunan 219.315 m² lik
arsa ve bina degeri, Som Kurumsal Gayrimenkul Degerleme ve Danısmanlık hizmetleri A.S. tarafından
30.03.2009 tarihli degerleme raporu ile 42.525.000,00 TL olarak belirlenmistir.
Orta Sanayi Bölgesi Mensucat Cad. No:7 Kayseri adresinde bulunan 1553 ada, 2600 parselde bulunan
69.026 m² eski fabrika binasının arsa degeri Som Kurumsal Gayrimenkul Degerleme ve Danısmanlık
hizmetleri A.S. tarafından 26.12.2008 tarihli degerleme raporu ile (arsa olarak) 23.000.000 TL olarak
belirlenmistir. soley fabrika...
Şirketimizin Organize Sanayi Bölgesi 6.Cadde No:37 Melikgazi/Kayseri adresinde ki 5137 Ada 12 Parsel de bulunan 111.399 m2 fabrika bina ve arsasının satılması ...........
yani 10-11 parsel geriye kalacak kayseri osb. de yani 108 bin m2 ve soley fabrikası 69 bin m2 toplamda 177 bin m2 arsa ve fabrika binasi vs. geriye kalacak....
g.menkul zengini şirketmişizde haberimiz yokmuş yahu, MAAŞALLAH....
benim öngeröümle en az 20-30 mln kaynak gelmesi yönünde , kısa vadeli borçlardan ve faiz yükünden şirket kurtulacaktır.
ayrıca daha önceki bi haber ;Konu : Marka Rehni 01.06.2009 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında şirketimiz ile Garanti Bankası Kayseri Organize Sanayi Şubesi nezdinde mevcut 3.296.000 USD tutarındaki kredilerin ve ileride kullanacağımız kredilerin teminatını oluşturmak üzere şirketimizin ev tekstili, havlu ve yatak ürünlerindeki markası olan "Soley" markamızın rehin olarak verilmesine katılanların oybirliği karar verilmiştir...
markanın değerini ifade etmesi açısından mühim...
ytd....
N.F.K.
Yazışma konusundaki tecrübem beni yanıltmıyorsa siz daha önce bir kaç borsa forum sitesinde yazan Y.Y.hocasınız.:) nasipte brmen sayfasında karşılaşmakda varmış Y.Y. hocam:super:

mjraa
11-03-2010, 14:10
"Y.Y. Hocası" demek ne demek cehaletimin tezahürü olan kabul edin sorumu ....

a.hava36
11-03-2010, 14:12
Kullanılan ad ve soyadın ilk harfleri

a.hava36
11-03-2010, 14:19
Hocam, 46 yaşındaki bu genç devlet memuruna sakın yanıldın deme emi:)

a.hava36
11-03-2010, 14:34
Şimdilik çıkmam lazım, kapanışta görüşmek dileğiyle sayfadaki arkadaşlara bol kazançlar.

AveB
11-03-2010, 15:54
acaba...

hayalimi paylaşmak istedim .

arsayı satıp düze çıkmadan enerji işine adım atarlarmı ?

18 mart da elektrik uretim ıhaleleri açıklaması var.

ortaklık yapıp elektrik üretim işine girebilirlermi.

en iyisi sahibleriyle çay kahve içip sohbet ederken sualimizi sormak...

AveB
11-03-2010, 16:00
:)tabii küçük tatırımcı olarak bizi davet edip sohbet ederlerse :)

cok
11-03-2010, 18:11
sessizleştik... iyi mi yoksa kötü mü?

MBEYAZ
11-03-2010, 18:14
inşallah endeks kurbanı olmayız tam arefe öncesi inşallah + kapatırız

derbeder
11-03-2010, 19:00
Yarın içinde umut yok gibi duruyor

ozonel
11-03-2010, 20:49
1,11-1,12 güçlü bir destek oldu.her defasında tepki alımı geldi.hisse bu fiyatlardan biraz toparlandı gibi.
Yarın %10 gibi bir getiri bekliyorum.ve pazartesi zaten dananın kuruğu kopuyor.İlk hedef 1,30 direnci. Yani yeni defter değerinin yarısı.Sonrası çok güzel olacaktır inşallah.

AveB
11-03-2010, 23:46
hatırlatma

istanbul sanayi odası İSO her sene türkiyenin ilk 500 firmasını yayınlar
2006 .......... karsu tekstil 438.
birlik mensucat 332

2007............ karsu tekstil sıralamada yok
birlik mensucat 434 .

2008 ve 2009 da her ikisi de sıralamada yok.

şimdi ............ karsu teks hisse fiyatı 4.1 ..........brmen hisse fiyatı 1.1..........

güzel günler bizi bekliyor ......ya sabır...

yatırım tavsiyesi değildir ...

ale joe
12-03-2010, 01:02
Şirketin 30.09.2009 tarihli bilançosunda arazi ve arsalar ve binalar hesabında sınıflandırılan ;
a) Organize Sanayi Bölgesi 6.Cad. No:37 Kayseri adresinde bulunan 5137 ada, 10-11-12 parsellerde bulunan 219.315 m² lik arsa ve bina değeri, Som Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık hizmetleri A.Ş. tarafından 30.03.2009 tarihli değerleme raporu ile 42.525.000,00 TL olarak belirlenmiştir. (Değerleme sonrası net Defter değeri:42.525.000-6.637.393=35.887.607,00 TL)
EGER BU SATIŞ GERÇEKLEŞİRSE.......SATILACAK ALAN BURADAKİ 12. PARSEL EBAT OLARAK TOPLAM METREKARENİN YARISI KADAR....BU SATILACAK KISMIN İÇİNDE FABRİKA BINASIDA VAR....VE BU DEGERLEMEYE GORE 20 MİLYON CİVARI Bİ PARA EDER..ODA ŞİRKETİN KISA VADELİ BORÇLARININ BUYUK BİR BÖLUMUNU KARŞILAR..O ZAMAN BU KAGIT BURALARDA NEDEN DURUR ANLAMIŞ DEGİLİZ...şöyle bir beyin jimnastigi yaparsak...neden arsanın fabrika bınası olan bölumu satılıyorda diger taraflar satılmıyor...demekki alacak şahıs fabrıka binasını istiyor...genellikle birlik mensucat genel kurullarını nisanın ilk haftası yapmış..bu sene neden martın 15 inde yapıyor acaba arsa satıldıda bir an önce g.kuruldan onay alalımda parayı kapalımmı acaba....bunun cevabını pazartesi 2. seans açılmadan önce yada 2. seans sonunda ögrenebiliriz.....ama spek bunu zaten çoktan ögrenmiştir..ögrendigine göre neden yukarılara taşımıyor tahtayı......yoksa taşıdıda bizmi begenmiyoruz 0.80-1.20 %50 yapar buralarda tutup haberle birlikte 1.50 leremi atar...acaba yarın imkb-ye-brmen g.kurulu pazartesi bilmem nerede yapılacak diye bir haber gelirmi...ne bileyım yukselış için bahane ..imkb sormasın diye bekliyorlardır....çok bilinmiyenli denklem gibi oldu..neyse sayılı seans kaldı....1.17 sahte direnç oldu...

ale joe
12-03-2010, 01:18
arkadaşlar şöyle bir araştırma yaptım ..şunu buldum ..bir anlamı olmalı yoksa neden degiştirsinler ki Tarih : 10.02.2010Konu : 10.02.2010 Tarihli Duyuru Şirketimizin 10.02.2010 tarih 16/17 nolu kararı gereğince; Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 4. 21. ve 39. maddelerinin değiştirilmesi konusunda tadil tasarıları hazırlanıp izin için Sermaye Piyasası Kuruluna başvuruda bulunulmuştur.

ale joe
12-03-2010, 01:18
Madde No: 4)
Sirketin Merkezi Kayseri 3li , Melikgazi 3lçesidir. Adresi, Orta Sanayi Bölgesi Mensucat Caddesi No: 7 38060,
Melikgazi, Kayseri’dir. Adresi degisikliginde yeni adres, ticaret siciline tescil ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan
ettirilir. Tescil ve ilan edilmis adrese yapılmıs tebligat sirkete yapılmıs sayılır. Tescil ve ilan edilmis adresinden ayrılmıs
olmasına ragmen, yeni adresini süresi içinde tescil ettirmemis sirket için bu durum fesih sebebi sayılır. Sirket, Sanayi ve
Ticaret Bakanlıgı ile Sermaye Piyasası Kurulu’na bilgi vermek sartıyla yurtiçinde ve dısında sube ve temsilcilikler açabilir.

ale joe
12-03-2010, 01:19
Madde No: 21)
Sirket, 3dare Meclisi tarafından idare ve temsil olunur. 3dare Meclisi temsil salahiyetinin ve idare islerinin hepsini veya
bazılarını TTK md. 319 çerçevesinde 3dare Meclisi azası olan murahhaslara veya pay sahibi olmayan müdürlere
bırakabilir.
4
3dare Meclisi, Türk Ticaret Kanunu veya bu esas mukavele ile Umumi Hey’ete verilen salahiyetler dısında
kalan bilumum isler hakkında karar vermekle salahiyetlidir. 3dare Meclisi, sirketin maksat ve mevzuuna dahil bulunan her
türlü muameleleri sirket adına yapmak salahiyetine haizdir.
Bu meyanda:
a) Sirket müdürünü tayin etmek, akit sartlarını tespit ve kabul etmek, sirket namına imzaya salahiyetli
kılınacakları tespit ve sirketi temsil ve ilzam esaslarını tayin etmek, mukavele ile hizmete alınacak olan personelin ise
alınmaları ve isten çıkarılmaları hakkında karar vermek;
b) Sirket amaç ve faaliyet konusunu gerçeklestirebilmek için her türlü gayrimenkul ve menkul mal ve hakları
satın almak, satmak, kısmen veya tamamen kiralamak, kiraya vermek, bunların tapuya tescillerini ve serhlerini yaptırmak,
Sirket adına kayıtlı gayrimenkuller ile ilgili olarak tapu daireleri nezdinde cins tashihi, ifraz, tevhid, taksim, parselasyon ile
ilgili her nevi muamele ve tasarrufları gerçeklestirmek, sirket amaç ve faaliyetlerini gerçeklestirmeye yönelik kamu kurum
ve kurulusları ile belediyelere bilâ bedelle terk ve hibe etmek, yesil alana, yola terk islemleri yapmak , üçüncü sahsın
borcunu temin amacı dısında borç ve alacaklarından dolayı sirket menkulleri üzerinde rehin ve gayri menkulleri üzerinde
ipotek tesis etmek, fek etmek ve sirket lehine tesis edilecek rehin ve ipotekleri kabul etmek;
c) Banka ve kredi müesseselerinden kredi saglamak ve bu krediler karsılıgında üçüncü sahsın borcunu temin
amacı dısında menkul ve gayrimenkul teminatı veya sahıs teminatı ve Kontr-garanti göstermek;
d) Sirketin isletme ve gelisimine yön verecek usul ve prensipleri tanzim etmek, yeni sınai ve ticari is ve yatırım
sahaları arastırmak ve etüdlerini yapmak ve yaptırarak sonuçlarını Umumi Hey’ete arz etmek;
e) Sirketin yıllık is programını ve bütçesini tespit ve tadil etmek. Bilanço ve Kâr ve Zarar hesaplarıyla, faaliyet
raporlarını tanzim ve Umumi Hey’ete arz etmek;
3dare Meclisinin vazifeleri arasındadır.
Sirket tarafından verilecek bütün belgelerin ve akt olunacak mukavelelerin muteber olabilmesi için, bunların
sirketin resmi mühürünü ve 3dare Meclisi azasından veya kendilerine salahiyet verilen en az ikisinin imzasını tasıması
gereklidir.
3dare Meclisi sirketi temsile salahiyetli kılacagı kimseleri tescil ve ilan edilmek üzere Ticaret Sicili’ne bildirir

ale joe
12-03-2010, 01:20
Madde No: 39)
A) Esas mukavele tadili dısında kalan gündemin görüsülmesine müteallik bulunan umumi hey’et toplantılarında sirket
sermayesinin en az dörtte birini temsil eden hissedarların asaleten veya vekaleten hazır bulunmaları lazımdır.
Birinci toplantıda bu nisap temin edilemedigi takdirde,ikinci toplantıda hazır bulunan hissedarların temsil ettikleri
sermaye miktarı ne olursa olsun müzakere icrasına ve karar vermeye yetkilidirler. Bu kabil toplantılarda kararlar mevcut
reylerin ekseriyetiyle verilir.
B) Pay sahiplerinin taahhütlerini arttırmak veya sirketin tabiyetini degistirmek hususundaki kararlar için bütün pay
sahiplerinin ittifakı sarttır.
C) Sirketin mevzuu veya nev’inin degistirilmesine taalluk eden umumi hey’et toplantılarında sirket sermayesinin en az
üçte ikisine malik olan pay sahiplerinin veya temsilcilerinin hazır bulunması sarttır.
3lk toplantıda sermayenin üçte ikisi temsil edilmedigi takdirde,idare meclisi,umumi hey’eti usulüne uygun olarak ikinci
toplantıya çagırabilir. 3kinci toplantının yapılabilmesi için,esas sermayenin yarısına malik olan pay sahipleri veya
temsilcilerinin hazır bulunması gerekir.
D) B ve C bölümlerinde yazılı hususlar dısındaki degisiklikler için yapılacak umumi hey’et toplantılarında sirket
sermayesinin enaz yarısına malik olan pay sahiplerinin veya temsilcilerinin hazır bulunmaları gerekir. 3lk toplantıda bu
nisap hasıl olmadıgı takdirde,368 nci maddeye uyulmak suretiyle en geç bir ay içinde ikinci bir toplantı yapılabilir. 3kinci
toplantıda müzakere yapabilmek için,sirket sermayesinin en az üçte birine malik olan pay sahiplerinin veya temsilcilerinin
hazır bulunması yeterlidir.
Yukarıdaki C ve D bölümlerine göre toplanan umumi hey’et kararları mevcut reylerin ekseriyetiyle verilir.
E) Kayıtlı sermaye tavanının arttırılması maksadıyla akdedilecek olan umumi hey’et toplantılarında da TTK 372. madde
hükümleri uygulanır.

ale joe
12-03-2010, 01:22
hemen bır gun sonrada bu haberi yollamışlar ama içerigini bulamadım................Tarih : 11.02.2010Konu : 11.02.2010 Tarihli Duyuru Şirketimizin Ana Sözleşme Değişikliği ile ilgili tadil tasarı metni

ale joe
12-03-2010, 01:25
daha bilgili arkadaşlar...bu degiştirilicek maddelerden ne gibi sonuçlar çıkabilir diye fikir sunarlarsa sevinirim...ACABA İŞ ALANINIMI DEGİŞTİRECEKLER.....

ale joe
12-03-2010, 01:29
Bir anonim şirketin madde tadili yapması için gerekenler şunlardır:

Anasözleşme değişikliği için yönetim kurulunca karar alınması ve değişiklik metinlerinin hazırlanması,

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na müracaat edilerek izin alınması,

Anasözleşme değişikliğinin genel kurulda görüşülerek karara bağlanması,

Anasözleşme değişikliğinin Ticaret Sicili Memurluğunda tescili ve ilanı.

ale joe
12-03-2010, 01:35
hemen bır gun sonrada bu haberi yollamışlar ama içerigini bulamadım................Tarih : 11.02.2010Konu : 11.02.2010 Tarihli Duyuru Şirketimizin Ana Sözleşme Değişikliği ile ilgili tadil tasarı metni

yeni şekli burdaymış...http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=104348&imza=imzali

cok
12-03-2010, 10:49
hayırlı cumalar arkadaşlar bol kazançlar... başlangıçımız güzel oldu:)

koray_55
12-03-2010, 10:57
kagıtta satış baskısı yapıyorlar kagıt gitmek istiyor ama kagıdı satış baskısıyla engelliyorlar

derbeder
12-03-2010, 10:59
Bugunde durgun bir gun olcak gibi duruyor fazla dusmese barı

neveger
12-03-2010, 11:53
pazartesiye kadar kalan sağlar bizimdir diyorlar heralde

cok
12-03-2010, 11:55
arkadaşlar bir haber gelecekmiş izlenimi var sanki... ne dersiniz?

killikliolu
12-03-2010, 12:02
genel kurul pazartesi sabah 10.30 da

2008 değerlemesi bu arazı içi n 10.11.12 parsel 219 bin metre kare için 42 trilyon cıkmıs
suan bunun yarısı satılıyo azemi 20 trilyon kaldiki aynı zamanda deger artısıda olcak bunu iyi düşünün yaklasık 30 trilyona varabilir

MBEYAZ
12-03-2010, 12:53
Bugun bilançolar son gunumu onu mu beklıyoruz sıkıştık kaldık.. Bezdırme operasyonu kurul öncesi hayırlısı ...

a.hava36
12-03-2010, 13:28
Yükselişin durmasıyla ilgili genel değerlendirmem;
1-Spk'nın dikkatini çekmemek,
2-Kağıda olan talebi kırmak,
3-Az da olsa kağıdı soğutmak yönündedir.
Belki biraz hissi düşünüyorum ancak ucu açık bir haberle başlamış olan spekülasyonun bu şekilde sonlanacağına ihtimal vermiyorum. Bu itibarla kağıdın hala yükselme potansiyeli olduğunu düşünmekle birlikte herkesin en doğru kararı, kendisinin vereceğinden zerre kadar şüphe etmiyorum.

killikliolu
12-03-2010, 14:23
tahtaya alıcı satıcı kim ilk bes derinlik yazabilecek varmi ...

big parada 110.000 lotla hak satıcı bu adamın donup bu kagıtları alıp kagıdı yukardan kapatmaları lazım bence bu adam gün sonu artı kapatır

derbeder
12-03-2010, 15:22
Yine belirsizlikle açıldı tamamen sinir bozucu

MBEYAZ
12-03-2010, 16:20
Harbiden belirsizlik derken 1,08 gördük

SoLiD
12-03-2010, 16:25
bu adamlar ciddi ciddi teknik çizmeye başladılar :) 1.08 ' e dokunuşla üçgenin alt kanal 3. noktasını çizmiş oldular (resim yapıştırmayı beceremedim kusura bakmayın)..pazartesiye hazırlık yapılıyor gibi..

MBEYAZ
12-03-2010, 16:44
bu adamlar ciddi ciddi teknik çizmeye başladılar :) 1.08 ' e dokunuşla üçgenin alt kanal 3. noktasını çizmiş oldular (resim yapıştırmayı beceremedim kusura bakmayın)..pazartesiye hazırlık yapılıyor gibi..

alt kanal 1,08 üst kanal 1,3 hayırlısı pazartesi kopacak fırtına inşallah güler yüzlerimiz eksik olmaz

SoLiD
12-03-2010, 17:00
yaklaşık 2 aydır bu kağıttayım, belli peryotlarda sattık aldık..en son salı günkü düşüşte 1.06 dan diğer bütün pozisyonları kapatıp full BRMEN e geçtim..beklenti belli,gerekli bilgileri arkadaşlar yazıp çizdiler zaten..ben önümüzdeki hafta elimdeki malın %80 nini çıkıp geri kalan %20 lik kısımı da duruma göre orta-uzun vadeli tutmayı planlıyorum..şimdilik herhangi bir problem gözükmüyor..bir büyüğümün söylediği gibi : "EN DOĞRU KARAR KİŞİNİN KENDİ KARARIDIR"..Kalın sağlıcakla..

killikliolu
12-03-2010, 17:30
bu kagıt için pkentlerimi sattım pazartesi kopmazsa cok kötü olcak agzımı bozmam an meselesi

a.hava36
12-03-2010, 18:23
Kurulan satış baskısı nedeniyle son bir kaç gün içinde ky.dan epey mal kaptılar gibi gözüküyor.

mjraa
12-03-2010, 21:16
25/03/2004 2,710.00 480.00 21.52 -17.25
26/03/2004 2,550.00 -160.00 -5.90 -22.13
29/03/2004 2,250.00 ......

67 mln piyasa değeri zirvesi....

2003-2008 yılları arasında şirketin piyasa değeri kabaca 35-67 mln tl arasında dalgalanmış...

2000 yılında ortaklar 3 mln dolar sermaye enjekte ekmişler bedelli arttırım sonucu şirkete, keza 2001 de de 2 mln dolar olmak üzere 10 yıl önce 5 mln dolar sermayeye eklenmiş ,

sözün özü 2003-2008 yılları arasında 35-65 mln dolar iken piyasa değeri satmaya işlem yapmayan ortak bu seviyelerden bugün zaten işlem yapmıyor, o sebeple dolaşımdaki senet hacimden de anşalıcalacağı üzere az...

satıştan sonra dahi , 177 bin m2 arsa kalıyor üzerinde fabrika binaları bulunan ...

yani şirket varlıklı aksi olsaydı 2 banka barçlarını uzun vadeye yaymak için yapılandırmaz, alacaklarını tahsil için kanuni takip başlatırdı...

bisaş yada gediz yada berdan gibi değil bizim şirketin durumu ama nedense dışardan öyle bir intiba var...

önümüzdeki hafta; hareketli bereketli olması dileğiyle, daha güzel sevgi dolu bir dünya için hepimize hayırlar getirsin İNŞAALLAH...

ytd..

çiçek1984
12-03-2010, 21:24
pazartesi arsa satışı görüşülücek olan bir şirketin hissesi nasıl olurda bugün bu fiyattan kapatır anlamışdeğilim.ki birde arsanın değeri şirketin sermayesi kadar....şu son 3 gündür olan işlemler tamamen düşündürücü oldu bende.....bence 2 seçenek var......1:kağırda baskı kurup gitmesini engelleyip pazartesi ki toplantıdan olumsuz bir karar çıkacakmış görünümü vermek istediler...pazartesi yukarı yönlü hareket başlaya bilir..veya 2 şık oda pazartesi gerçeketen toplantıdan olumsuz bi haber çıkar ve bu bekleyiş suya düşer....tabi bunlar tammamen senaryo....tabiki gönlümüz olumlu bişler çıksında en azından 1.50 lere satalım.....

killikliolu
12-03-2010, 21:48
bişi sormak istiyorum bu kagıt geçmiş dönem kar/zararını bu seneye devretmiş yaklasık 32 trılyon artmıs uzun vadeli borclar 17 trilyon düşerken öz sermaye 16 trılyon artmıs bunu nasıl yorumlucaz sanki özsermaye artısı ve borclarının azalmasını gizlemek için mi gecmiş donem borclarını devreye soktular ben bişi anlamadım

atabey_atl
12-03-2010, 23:41
pazartesi arsa satışı görüşülücek olan bir şirketin hissesi nasıl olurda bugün bu fiyattan kapatır anlamışdeğilim.ki birde arsanın değeri şirketin sermayesi kadar....şu son 3 gündür olan işlemler tamamen düşündürücü oldu bende.....bence 2 seçenek var......1:kağırda baskı kurup gitmesini engelleyip pazartesi ki toplantıdan olumsuz bir karar çıkacakmış görünümü vermek istediler...pazartesi yukarı yönlü hareket başlaya bilir..veya 2 şık oda pazartesi gerçeketen toplantıdan olumsuz bi haber çıkar ve bu bekleyiş suya düşer....tabi bunlar tammamen senaryo....tabiki gönlümüz olumlu bişler çıksında en azından 1.50 lere satalım.....

Beklentileri olumlu yönde değilmi .Beklentisi P.tesi arsa satışı kararı çıkma yönünde yorumlardan öyle anlıyorum..

çiçek1984
12-03-2010, 23:46
velasıl ben dahil herkes öyle bekliyo ama en azından bugün bişler yapar dedik pazartesiye hazırlık olsun dedik ama onuda ypmadılar. yani şüpelenmeye başladım yanii..bizimde elimizde malımız var bekliyoruz ama bilemmicem yaniiii..resmen girmediler kağırda küçük yatırımcı birazdaha alsında pazartesi den sonra tavan tavan gitcek diye küçükler biraz kazansınlar demişler ankiiiiii

killikliolu
13-03-2010, 01:39
bu kagıttan gelecek haberi kaç kişi biliyor sence ama tahta hareketlendiii bi kere

mng
13-03-2010, 01:55
spek uyuz patron uyuz, bir halt olmaz..nerede görülmüş ky için güzel bir şeylerin olduğu..

çiçek1984
13-03-2010, 09:59
belkide bunlar iyi niyetlidirler...:)) maksatları küçük yatırımcıya yardım etmektir. bir nevi kızılay gibi :))heheh
işin şakası bir yana arkadaşlar herşey bu hafta belli olacak bişe kalmadı beklicez ve göreceğizzzz... tetikte olmakta fayda var herşey olabilir....

herşeyin hayırlı olması dileğiyle......

ozonel
13-03-2010, 16:59
eğer karsu tekstil 0,50 den 4,10 lara beklentisi olmadan geldiyse brmen 0,42 lerden 4,00 lere beklentisi olduğu halde niye gelmesin????????

enigma
13-03-2010, 17:47
eğer karsu tekstil 0,50 den 4,10 lara beklentisi olmadan geldiyse brmen 0,42 lerden 4,00 lere beklentisi olduğu halde niye gelmesin????????

SELGD alalım sadece 0.47 lıra 4 lıra olur belki...

apocalyptica
13-03-2010, 19:05
SELGD alalım sadece 0.47 lıra 4 lıra olur belki...

şirket kapanmazsa olabilir ama zamanı 1 yıl mı yoksa 10 yıl mı olur onu kimse bilemez, kullanmadığınız 3-5 kuruşunuz varsa yatırabilirsiniz bakarsınız 10 lira bile olmuş hisse:he:

ytd. değildir fanteziden ibarettir.

killikliolu
13-03-2010, 19:11
ben sabah 10.30 dan itibaren dua etmeye baslıcam:D:D

killikliolu
13-03-2010, 19:20
muhasebe bilgisi olan bir arkadasa acil sormam gereken bir sorum var ama kim cevap verebilir....

9 aylık bilancoda öz sermayesi 16 trilyon artmıs uzun vadeli borcları 16 trilyon azalmıs ama şirket gecmiş yıl kar ve zararlarından 33 trilyonu bilancoya aktarmıs yanı bi sermaye artısı ve borc azalısı olmus ama onceki kar zararları aktarıp sıfırlamıslar bunu
sadece rakkamsal bişi mi yoksa bi anlamı varmi bilen arkadaslara sorabilirmiyizz...

ozonel
13-03-2010, 22:44
şirket kapanmazsa olabilir ama zamanı 1 yıl mı yoksa 10 yıl mı olur onu kimse bilemez, kullanmadığınız 3-5 kuruşunuz varsa yatırabilirsiniz bakarsınız 10 lira bile olmuş hisse:he:

ytd. değildir fanteziden ibarettir.

selçuk gıda VBG holding ile flort ediyordu.VBG holding bu şirketi satın alma konusundaki haberlerin tekrar gündeme gelmesi durumunda belki 4 olmaz ama 1 -1,5 olur.
Görüldüğü üzere nereye gönderme yaparsanız yapın bir beklentisi mevcut.
Benim KARSU ile kıyaslama yapmam size komik gelmiş olabilir.ancak benim kannatim mali açıdan karsu kadar güçlü bir yapıya sahip oldukları yönündedir.Ve ben inanıyorum ki BRMEN çok kısa bir süre sonra bahsi geçen yerlere gelecektir.

tolga54
14-03-2010, 11:41
Beklemeden para yok
sonuçta 0,50 den gelen birtahata var karşımızda...........
Yani % 100 primli
ama zamana yayarsanız hedefine gider
şöylke 2-3 ay sonra fiatına bir daha bakmak lazım.........

killikliolu
14-03-2010, 11:53
eger bu satıs haberi ile gitmiyecekse ne zmn gitcek:d

tahtada hak bir gün 100 birgün 50 bin alıyor 2 gün sonra 150 olarak satıyor ama ne tesaduf bu adamların kagıtları 3 aracı kurumdan 50 bin 50 bin alınıyo bizim tacirler garanti ufak ufak ama tek satıcı 5 alıcı:D:d pazartesi belli olcak işte hersey...

killikliolu
14-03-2010, 12:55
bizim de 150 tacirlerde 120 bin lot var maliyet 1.10-1.15 arası bakalım kim sag kim selamet olacak

cok
14-03-2010, 14:24
Beklemeden para yok
sonuçta 0,50 den gelen birtahata var karşımızda...........
Yani % 100 primli
ama zamana yayarsanız hedefine gider
şöylke 2-3 ay sonra fiatına bir daha bakmak lazım......... bu gayrimenkuller yıllardır zaten şirketin... satış planları olduğuna göre birşeyler için kaynak yaratmaya çalıştıkları muhtemel...borçlar az olmakla bereber bankalarla bir sorun yok dahası imkb de hemen hemen borçsuz şirket hiç yok.... dolayısıyla bu fiyatlar aranılacak cinsten...

slazanger
14-03-2010, 19:36
arsayı satmışlar öyle duydum yarın genel kurukda yeni yatırımlar görüşülecekmiş bekleyip genel kurul sonucunu göreceğiz

al sat tut tavsiyesi değil

tolga54
14-03-2010, 20:46
arsayı satmışlar öyle duydum yarın genel kurukda yeni yatırımlar görüşülecekmiş bekleyip genel kurul sonucunu göreceğiz

eger öyle bir durum varsa gönlümüzden geçen enerji yatırımı olmasıdır.........

atabey_atl
14-03-2010, 22:35

Satış Haberi doğruysa Beklenti bu yöndeydi Hisse yi olumlu etkiler sanırım..

SoLiD
14-03-2010, 23:10
sn slazenger nacizane tavsiyem bu tarz yazıları ne bu foruma ne de başka bi yerde yazmayınız,başınız ağrıyabilir..Şirketin imkb ye ilettiği haberi tekrar yapıştırayım,gözümüzün önünde dursun :

***BRMEN***BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )
Ortaklığın Adresi : ORTA SANAYİ BÖLGESİ MENSUCAT CAD. NO:7 MELİKGAZİ KAYSERİ
Telefon ve Faks No. : 0 352 322 12 70 0352 322 12 77
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 352 322 12 70 0 352 322 12 77
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 06.01.2010
Özet Bilgi : OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI
Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 17.02.2010
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağanüstü
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : Tarihi : 15.03.2010 Saati : 10.30
Adresi : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 6 CAD. NO:37 MELİKGAZİ KAYSERİ
GÜNDEM:2010 YILI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEMİ
1. Açılış ve Divan teşekkülü,
2. Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Divan'a yetki verilmesi,
3. Şirketimizin Organize Sanayi Bölgesi 6.Cadde No:37 Melikgazi/Kayseri adresinde ki 5137 Ada 12 Parsel de bulunan 111.399 m2 fabrika bina ve arsasının satılması hususunda Şirket tarafından hazırlanan varlık satışına ilişkin finansal değerlendirme raporunun okunması, SPK lisanslı değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapor ve ilan yoluyla toplanan tekliflerin değerlendirilerek satışın görüşülmesi ve karar alınması,4. Dilek,temenniler ve kapanış.
EK AÇIKLAMALAR:Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildi...?id=105350IMKB

çiçek1984
14-03-2010, 23:20
evet yani haber ortada...satılan bişe olduğunu sanmıyorum.. bütün karra yarın çıkacaktır.....toplantı sonucu özel durum olarak büyük bir ihtimalle 2. sean düşer İMKB ye.....

killikliolu
14-03-2010, 23:29
eger öyle bir durum varsa gönlümüzden geçen enerji yatırımı olmasıdır.........

kimden duydun güvenilirmi bari

killikliolu
14-03-2010, 23:40
yarın bu kadar stresli bir gün olcagını sanmıyorum kayseride olsam gidicem toplantıya ama yok haberi görünceye kadar karın agrısından kapıda 9 dogurtcak

ozonel
14-03-2010, 23:55
Nuh Çimento'nun ortağı, Kayseri Birlik Mensucat ve Me-Bal'ın aynı zamandada kurucusu 91 yaşındaki Nuh Mehmet Baldöktü.BU adam 2006 yılında vefat etmiş.
İstermisiniz ki çimento sektörüne tekrar girsinler.??

killikliolu
15-03-2010, 00:16
ins yarın tavanlarımız baslar 1.7 ler bu hafta görülmesi lazım

vedatBORSA
15-03-2010, 02:31
ins yarın tavanlarımız baslar 1.7 ler bu hafta görülmesi lazım

yarın ola hayrola arkadaşlar inş yarın arsaya güzel bir teklif gelirde hisselerdekiler umuduğunu bulurr

slazanger
15-03-2010, 07:46

arkadaşlar ben satılmış demiyorum ve ilk ağızdan bilgi vermiyorum. ama duydum diyorum bu da bilgi doğrluğunun teyit edilmesi demek onun içinde özellikle kayserili arkadaşların araştırması lazım eğer kesin bilen varsa teyit etsin burada zaten kağıt al veya sat demiyorum eğer öyle bir şeyi garanti bilsem kağıdı ilk önce ben alırım onun için arkadaşlar benim yazdığım veya bir başkasının yazdığı bilgiye dayanarak alım ve satım yapmamalı foruma yazılanları okuyup değerlendirmeli araştırmalı kararı kendi vermeli.....

al sat tut tavsiyesi değildir.

hidutengin
15-03-2010, 07:48
nerden duydun?

slazanger
15-03-2010, 09:58
nerden duydun?

oda bende kalsın konuşulanı değerlendirmek bana ait karar benim duyduğumu değerlendirmek, araştırmak sana ait ......al sat tavsiyesi değildir. her şey bugün belli olacak doğruda olmayabilir zaten doğru olduğunuda iddia etmiyorum.

al sat tavsiyesi değildir......

slazanger
15-03-2010, 10:03
Nuh Çimento'nun ortağı, Kayseri Birlik Mensucat ve Me-Bal'ın aynı zamandada kurucusu 91 yaşındaki Nuh Mehmet Baldöktü.BU adam 2006 yılında vefat etmiş.
İstermisiniz ki çimento sektörüne tekrar girsinler.??

neden olmasın şu anda en revaçta olan sektörler... enerji gayrimenkul ve çimento ama bugün herhalde hepsi belli olacaktır. bence her ne olursaolsun hisse iyi olacak diye düşünüyorum.

al sat tavsiyesi değildir.

bogabeyi
15-03-2010, 10:31
Günaydın arkadaşlar, merakla bekliyoruz bugünkü neticeyi bakalım kuruldan güzel haberler gelecek mi? Hiçbir dayanağı olmayan yorumlarla burada insanları tereddütte bırakmak doğru bir davranış değil. İnsanları gerçek bilgilerle beslemek önemli olan. Bu netaş topiğinde böyleydi burdada öyle olmasını temenni ediyorum. Reel bilgiler yazan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Umarım hepimiz için kazançlı bir süreç olur.

MBEYAZ
15-03-2010, 11:09
s.a. günaydın hayırlı kazanclar herkes genel kurula odaklanmış vaziyette hayırlısı olsun diyecem habire aşağya doğru baskı varr..

Dezire
15-03-2010, 11:11
Günaydın arkadaşlar
Herkes için güzel bir gün olması dileğiyle. İyi haberler inşallah....

mektepli
15-03-2010, 11:24
bugün brmen in genel kurulu var.kağıt habire geri geliyor.biz hala arsa satılmış mış,enerji sektörüne girecekmiş ,vs.vs dedikodu peşindeyiz.öyle net birşey olsa geçen hafta bu kağıt uçardı. polyana ne dermiş acaba başına birşey gelince

a.hava36
15-03-2010, 11:31
Şayet arsa satışıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk vaki olsaydı, hissenin şu andaki işlem fiyatı 0.80-Yk.a veya daha aşağılara inmiş olurdu diye düşünüyorum.

MBEYAZ
15-03-2010, 11:43
başım döndü bir aşağıa bir yukarı

cok
15-03-2010, 11:53
acaba genel kurul nasıl gidiyor?bilgisi olan var mı?

derbeder
15-03-2010, 12:11
genel kuruldan iyi bir haber çıkacak olsa yükseliş olurdu şu an kötü bir haber olacak olsa su an düşmüş olurdu ÇOK DURGUN VE SİNİR BOZUCU BİR DURUMU VAR ŞUAN

Dezire
15-03-2010, 12:23
toplantı saat kaçta bitecek acaba

MBEYAZ
15-03-2010, 12:54
Borsanın altın kuralı işleycek miii beklentiyi al gercekleri sat

MBEYAZ
15-03-2010, 13:04
toplantı saat kaçta bitecek acaba

bilgisi olan varmı yoksa seans sonrası mı verırler ???

tolga54
15-03-2010, 13:36
borsanın altın kuralı işleycek miii beklentiyi al gercekleri sat

defter degeri 2,10 olan bir kagıtta ne altın kuralı işleyecek
o senin dedigin kısa vadeciler için geçerli............

Dezire
15-03-2010, 14:19
neden hala bir haber yok

killikliolu
15-03-2010, 14:22
gelmesi lazım haberin acılısta haberi belli olur az cok