PDA

View Full Version : internette kredi kartı numarası vermek??

egecal
23-04-2005, 14:26
internette kredi kartı numarası vermek her zaman içimde bir soru işareti olmuştur ...ben ebay , amazon , hepsiburada gibi sitelere veririm ama bu siteyi bileniniz var mı ?? http://www.britishwristbands.co.uk

güvenli midir acaba nasıl öğrenirim??

amazon.com a sponsor olmuş orda gördüm ... yardım lütfen :confused: :confused: :confused:

aZrAiL
23-04-2005, 14:50
Thawte güvenlik sertifikası mevcut... İnternette tam güvenlik diye bir şey yok... Güvenlik nedir dersek; "bir kişi bir kişiyi dövünce bir adamda onu koruyorsa ona güvenlik denir." demiş çocuk... :roll:

Sanal kart güvenlik açısından oldukça hoşuma giden bir özellik... Worldcard kullanıyorum ve bu özellik var...

egecal
23-04-2005, 14:55
yani sizce kredi kartı no su wersem bişey olur my sayn. azrail

onlooker
23-04-2005, 15:11
en iyisi sanal kredi kartıdır, limitini ve kullanım süresini istediğin gibi ayarlayabilirsin, ne gam ne keder.

aZrAiL
23-04-2005, 15:15
Olmayabilir de, olabilir de... :düsün: Ben kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmıyorum şahsen, ama nadiren de olsa dediğim gibi sanal kartı kullanıyorum ve limitini kendim belirliyorum.Mesela şu an sanal kartımın limiti sıfır. Sözün kısası, tercih sizin sn egecal...

EFE
23-04-2005, 22:14
maximum kartınız varsa www.maxinet.com.tr üye olun, sizin haberiniz olmadan hesabınızdan kuruş çekemezler. Benzer sistemi yakında akbank uygulayacak

DEVadam
23-04-2005, 22:48
Kredi kartı konusunda "bu güvenilir sitedir,bu güvenilir site değildir" şeklinde bir ayırım yapmak doğru olmaz.
Örneğin,Amazon.com güvenilir bir sitedir ama hackerler siteyi bir şekilde çökertirse bu güvenilir sitenin elindeki tüm bilgileri ele geçirirler.
Dolayısıyla en mantıklı tercih yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi sanal kredi kartı kullanmaktır.

egecal
24-04-2005, 15:29
teşekkürler sanal kart kullanmak benim de aklıma yattı ...