PDA

View Full Version : Vadeli işlemlerde komisyon

kazimbb
02-08-2010, 23:23
Arkadaşlar aracı kurumunuzda mesele endeks 30 kontratında Akbank her kontrat başına 3,75 tl ücret alıyor.Fakat derinliki alım satım platformu 2 ay deneme amaçlı veriyor şayet 700.000 tl ay hacim olmaz ise geri alacaklarını söylediler.Yani 100 kontrat alım satımı yapma mecburiyeti var.(375 tl)
Sizlerin aracı kurumlarında durum nasıl ? Bana göre bu kamisyon oranı fazla gibi bir kademe 2,5 tl olduğuna göre bundan aşağı olması lazımki sırf işlem hacmi için alım satım yapma fırsatı olsun .

Sizlerde düşünce ve fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Sevgi ve selamlarımla.

Grandmaster
02-08-2010, 23:34
1 kontrat poz acma kapama 7.5 tl ye geliyor ki cok fazla
bankalarla calısmak gercekten masraflı iş
banka kokenlı olmayan bı aracı kurumla calısmanın bır cok faydası olabiliyor
misal ben vob yapmamama ragmen spot tarafta hacmim fena olmadıgından ve belki daha onemlisi birbirimizi tanıdıgımız ve uzun vadeli bi birliktelik icinde olacagımız icin,
hic bir hacim sozu vermeden vob komisyon oranım onbinde2 yani yaklasık olarak 1 kontrat ac kapa 3 tl yapıyor....

bence banka kokenli olmayan bir kac kurumla konusun

kazimbb
03-08-2010, 23:08
Arkadaşlar aracı kurumunuzda mesele endeks 30 kontratında Akbank her kontrat başına 3,75 tl ücret alıyor.Fakat derinliki alım satım platformu 2 ay deneme amaçlı veriyor şayet 700.000 tl ay hacim olmaz ise geri alacaklarını söylediler.Yani 100 kontrat alım satımı yapma mecburiyeti var.(375 tl)
Sizlerin aracı kurumlarında durum nasıl ? Bana göre bu kamisyon oranı fazla gibi bir kademe 2,5 tl olduğuna göre bundan aşağı olması lazımki sırf işlem hacmi için alım satım yapma fırsatı olsun .

Sizlerde düşünce ve fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Sevgi ve selamlarımla.

Ayın birinden itibaren kontrat başı 4,1 tl olmuş eee bankalar nasıl kazanacak milyar tl karları tabiiki senin benim sırtından .Bugün btb den para yatırdım makbuz alayım dedim 25 krş ücret yani herşey ücretli olmuş ama bende bundan sonra dikkatli davranacağım ücret ödememek için.

sevgi ve selamlarımla.

kazimbb
09-08-2010, 23:43
Herkez halinden memnun heralde ,bir ben şikayetçiyim.Şayet aracı kurum ve komisyon oranlarınızı yazarsanız ilk bin kişi arasından yapacağım çekiliş ile bir talihliye uzaktan kumandalı mercedes benz vericem.

Sevgi ve selamlarımla.

entrepreneur
10-08-2010, 12:23
Ataonline daha da kazıkmış 4,80TL bir kontrat, Ben dearacı kurumu değişmek istiyorum.

Finance
10-08-2010, 12:33
onbinde 4.5 ile tacirlerden işlem yapıyorum bir sözleşme su andaki endeks değerine göre 3.15 gibi bir rakama denk geliyor

Hacim yüksekse eger komisyon oranı onbinde 1.25 e kadar düşebiliyor ...

http://www.tacirler.com.tr/

OFSAYT
10-08-2010, 13:12
sağlam yer arayanlara TSKB yatırımı öneririm.onbinde 2 vob da ,imkb de binde 1 komisyon alıyorlar.