PDA

View Full Version : Printer

izmirDR
06-02-2004, 20:33
Yazıcı almayı düşünüyorum...

İstediğim özellikler:

Renkli olmalı,kartuju doldurulabilir olmalı,kullanışı basit olmalı yani fonksiyonları az olmalı,bozulma riski az olmalı ve piyasaki benzerlerinin en ucuzu olmalı...

Tavsiye ettiğiniz marka ve modelini ve ayrıca tahmini fiyatını yazarsanız sevinirim...

izmirDR
06-02-2004, 21:04
memnunum alalı 1-2 ay oldu sanırım fazla da kurcalamadım ama ozellikler fena değil... kartuşlar 840c den sonra ufak..officejet alacaksan bir karşılaştırma yapılmış tavsiye ederim.

http://www.tomshardware.com.tr/consumer/03q2/030520/multifunction_devices-07.html

Süper yaw...teşekkürler... ;)

karınca
07-02-2004, 01:57
Yazıcı almayı düşünüyorum...

İstediğim özellikler:

Renkli olmalı,kartuju doldurulabilir olmalı,kullanışı basit olmalı yani fonksiyonları az olmalı,bozulma riski az olmalı ve piyasaki benzerlerinin en ucuzu olmalı...

Tavsiye ettiğiniz marka ve modelini ve ayrıca tahmini fiyatını yazarsanız sevinirim...
doktorum, doldurulabilir renkli vs. tercihin ama önceden aldığım iki printer da kurudu (belirli bir süre printer ı kullanmazsan mürekkebi kuruyor) örneğin işyerinde bir printer vardı ve 9 günlük bayram tatili sonrası geldiğimizde printerın mürekkebi kurumuş idi
bunlar kuruyunca bilgisayarın yanına iyi aksesuar oluyor bir de arada sırada tozunu almak zorunda kalıyorsun
illede müskürtmeli alacağım dersen tercih edeceğin marka HP olmalı diğerleri çok çabuk dökülüyor
ben bir süre sonra "lazer" printer almayı düşünüyorum
tanıdığım bir bilgisayarcı var sorduğumda en verimli printerin lazer olduğunu çünkü 2500-3500 sayfa baskı yapabildiği sonrasında toner dolum ücreti 35 milyon ayrıca mürekkebi kurumadığı için sıkıntı yaratmıyor
HP lazer en düşük modeli kipada 299 milyona gördüm
dezavantajı siyah-beyaz oluşu
ama tercihim lazer
SVG

empee3
07-02-2004, 09:50
memnunum alalı 1-2 ay oldu sanırım fazla da kurcalamadım ama ozellikler fena değil... kartuşlar 840c den sonra ufak..officejet alacaksan bir karşılaştırma yapılmış tavsiye ederim.

http://www.tomshardware.com.tr/consumer/03q2/030520/multifunction_devices-07.html

nemesisin verdigi linkte gorulen Canon Multipass F20 (veya digerleri), Turkiye'de en ucuza nerede ve kaca bulunur, bilen varsa buraya yazabilir mi acaba?

SunShine
07-02-2004, 12:15
nemesisin verdigi linkte gorulen Canon Multipass F20 (veya digerleri), Turkiye'de en ucuza nerede ve kaca bulunur, bilen varsa buraya yazabilir mi acaba?

Arada bir fiyat araştırması için baktığım site (http://www.hepsiburada.com/departman.asp?dept%5Fid=1004)lerden birisine bir göz atabilirsiniz. Ucuzluk kavramı siteler arasında zaman zaman farklılık göstermekte. Yani aynı ürün zaman içinde değişik sitelerde daha ucuz olabiliyor. Bunu da güncelleme gecikmelerine bağlıyorum.

Saygılarımla.

empee3
07-02-2004, 21:41
Nemesis ve sunshine, tesekkurler ! Sitelere bakacagim. Genel olarak bu tip seyleri (bilgisayar donanim), online mi yoksa Kipa, Carrefour gibi buyuk magazalarda mi daha ucuza bulmak mumkun oluyor?

samurai
07-02-2004, 23:37
Arkadaşlar,ben 2 ay önce Lexmark all in one (yazıcı,tarayıcı,fotokopi ve fax)aldım ve memnunum.Teknosa da 250 milyon civarı ve 2 yıl garantili.Yalnız kartuşlar çok uzun ömürlü diil ama ben tavsiye ederim.

Zülfü Aşkın
11-09-2004, 14:17
Arkadaslar kendime yazici+faks almayi dusunuyordum arastirma yaparken yazici+faks+fotokopi+tarayici bir yazici buldum markası
HP OFFICEJET 7140Xİ YAZICI+TARAYICI+FOTOKOPİ+FAX, USB
www.vatanbilgisayar.com da satiliyor
yazici+faks alacaktim ustune biraz daha para verip fotokopi cekeninide alayim dedim bu arada fotokopide cekmis oluruz cektigimiz fotokopilerlende makinenin parasini cikarmis olurum
bu konuda bilgisi yada önerisi olan varsa benimle paylasirsa sevinirim

janus
11-09-2004, 14:43
Arkadaslar kendime yazici+faks almayi dusunuyordum arastirma yaparken yazici+faks+fotokopi+tarayici bir yazici buldum markası
www.vatanbilgisayar.com (http://www.vatanbilgisayar.com/) da satiliyor
yazici+faks alacaktim ustune biraz daha para verip fotokopi cekeninide alayim dedim bu arada fotokopide cekmis oluruz cektigimiz fotokopilerlende makinenin parasini cikarmis olurum
Allah iyiliğimi versin... Konunun başlığına bakıp YAZIC alacaksın sandım Sn Zülfü Aşkın..:p :p

edvin
11-09-2004, 14:58
sn askın nigde de sevdigim bir abimin internet cafe si vardı.bu bahsettiginiz yazıcıdan sanırım 3 tane çöpe attı.bunlar cok fonksiyonlu oldugu için çabuk bozuluyorlar ve parcaları bulunmuyor.garantiye gönderiyorsunuz yapıyorlar 1 hafta sonra aynı sorun devam ediyor.su an lazer yazıcı aldıda kurtuldu.burdan sinerji.net e selamlar...

Zülfü Aşkın
11-09-2004, 15:04
Allah iyiliğimi versin... Konunun başlığına bakıp YAZIC alacaksın sandım Sn Zülfü Aşkın..:p :p
yazici alacagim ama almisken fotokopide ceksin faks isleminide görsun fenami olur

janus
11-09-2004, 15:16
yazici alacagim ama almisken fotokopide ceksin faks isleminide görsun fenami olurTabi fena olmaz, dostum.. Ancak, bu çok fonksiyonlu makineler (kişisel görüş) problemli oluyor...

Sadece Fotokopi ve yazıcı bir arada daha olgun ve az sorunlu bir teknoloji..
ZEROX'un mini buzdolabından biraz daha büyük modelleri var.. Bir tanesi Document Centre 432ST.

Her türlü fotokopiyi çeker. A4, A3. toplu fotokopi - sanırım 40 sayfaya kadar.
önlü arkalı.. Sınıflandırmada yapıyor galiba..

Çalıştığım yerlerde (93'ten beri) bunlardan var... Hem yazıcı hem printer olarak kullanıyoruz.. sorunsuz... Ama işinize yarar mı, yoksa amacını aşarmı bilemiyorum..

Renkli olunca kullanacağınız kartuş/toner masrafını da düşünmeniz lazım... Toner'le renkli basan printer var mı bilmiyorum.. Renkli baskı çok pahalıya gelebilir.

Donanım alımları ile çoktandır ilgim kalmadığından şu anda satılan teknolojiye de uzak sayılırım. Eskiden alırken dikkat etmeye çalıştıklarımdan hatırladıklarımı paylaşmaya çalıştım...

Bu arada, Garanti ve servis önemli bir konu. Bulunduğunuz yerde aldığınız cihazın servisi olması bence zorunlu...Servisin yetkinliğine de dikkat etmekte fayda var... Yoksa kargoya ver bekle.. Gelince al..
Olmadı tekrar gönder.. Sadece masraf ve zaman kaybına dönüşebiliyor...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

spek_avcısı
11-09-2004, 15:37

dostum bence officejet 7130 al hem daha iyi hemde ucuz tüm sitelere baktım en ucuz gigatekte
vatan bilgisayarda ....565 usd
ama gigatekte 529 usd oradaki yazıcıları incelesende olur
http://www.gigatek.com.tr/oem.php?kat=19

onkel 3
11-09-2004, 16:52
SayIn emektar Zülfü bey, aslInda bu kadar emeginize karsI size bir yazIcI almak bizlere düser. Hatta arzu edersen, izine geldigimde size bir Lexmark *75 getirebilirim.3 görevide cok iyi yapIyor.

Zülfü Aşkın
11-09-2004, 17:09
SayIn emektar Zülfü bey, aslInda bu kadar emeginize karsI size bir yazIcI almak bizlere düser. Hatta arzu edersen, izine geldigimde size bir Lexmark *75 getirebilirim.3 görevide cok iyi yapIyor.
tesekkür ederim sevgili dostum
almis kadar mutlu oldum:)
ama cikolata getirsen hayir demem cunku ben tatli canavariyim :D :D :D

camarors
11-09-2004, 18:20
Brother MFC-4820C alacagim ben, firmasinda arkadasim calisiyor, onun tavsiyesi.400$ civari sanirim, burada, oradaki fiyatini bilmiyorum. skan, yazici, fax,renkli kopi, ve baska bircok øzellik

gemici
11-09-2004, 21:43
hala almadınmı.............................1 ay oldu.....

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 08:58
hala almadınmı.............................1 ay oldu.....
istanbul'a gelmisiz cebimizde parada vardi alamadik simdide burada surunuyoruz
az kalmiski buradan kalkip bir uzak dogu seyahati,ticareti yapayim baska care kalmadi

gemici
12-09-2004, 13:37
sana dedik gel vatandan altına mis gibi yazıcı çekelim sen lalelide paraları yedin .hocam şimdi bekleki yazıcı gelsin......................

uptrend
12-09-2004, 13:39
sana dedik gel vatandan altına mis gibi yazıcı çekelim sen lalelide paraları yedin .hocam şimdi bekleki yazıcı gelsin......................

Hangi yazıcı.?Yazıcılar holding mi. :D

gemici
12-09-2004, 13:45
sekreter...................

uptrend
12-09-2004, 13:48
sekreter...................

Sn.Gemici 6.yıldız hayırlı olsun.
Öyle aydınlık ki far gibi gözümü alıyor. :D

gemici
12-09-2004, 13:52
Sn.Gemici 6.yıldız hayırlı olsun.
Öyle aydınlık ki far gibi gözümü alıyor. :D
anlaşıldı seninde yazıcıya ihtiyacın var..............................hallederiz... :)

uptrend
12-09-2004, 13:54
anlaşıldı seninde yazıcıya ihtiyacın var..............................hallederiz... :)

Sağolasın. :)

selçuk efendi
12-09-2004, 14:13
zülfü aabi, ben 6 ay önce hp psc 1210 aldım, kutu gibi bişiy; yazıcı, tarama ve fotokopi işlevi var. aldıımda 140 dolar civaarıydı(kdv daahil), çok kullanmıyorum, heralde o yüzden de bi sorun çıkmadı henüz... bilgin olsun diye.. bi de vatan bilgisayarın teknik yardımı çok mu iy ki, o paalı yerden alıyosunuz?

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 14:21
zülfü aabi, ben 6 ay önce hp psc 1210 aldım, kutu gibi bişiy; yazıcı, tarama ve fotokopi işlevi var. aldıımda 140 dolar civaarıydı(kdv daahil), çok kullanmıyorum, heralde o yüzden de bi sorun çıkmadı henüz... bilgin olsun diye.. bi de vatan bilgisayarın teknik yardımı çok mu iy ki, o paalı yerden alıyosunuz?
Daha bir sey aldigimiz yok sevgili dostum
en sonunda kagit kalem alacam kendim yazacagim

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 14:24
abi havalar nasil oldu orada biz burada usumeye basladik bir kac gun sonra uzun kol giyinmeye baslayacagiz
yatarkende 2 battaniye 1 yorgan kullaniyoruz simdilik :)

gemici
12-09-2004, 16:25
abi havalar nasil oldu orada biz burada usumeye basladik bir kac gun sonra uzun kol giyinmeye baslayacagiz
yatarkende 2 battaniye 1 yorgan kullaniyoruz simdilik :)
çok değilmi hocam 2 battaniye 1 yorgan istanbulda olsan 300 dolar demektir.demekki yazıcı paralarının durumu kesinleşti.sen bence sekrete al .......................... :) .................510

bikmisbroker
12-09-2004, 16:27
çok değilmi hocam 2 battaniye 1 yorgan istanbulda olsan 300 dolar demektir.demekki yazıcı paralarının durumu kesinleşti.sen bence sekrete al .......................... :) .................510

Formul eski kulagi kesiklerden geliyor...:D:D

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 16:31
Su deprem korkusu olmasaydi su kışı istanbulda gecicirdim
hemde 3-5 tane birden alirdim :)
sepet yapmak lazim tek yere yatirim yapmak riskli iş malumunuz

gemici
12-09-2004, 16:34
Formul eski kulagi kesiklerden geliyor...:D:D
eski kulağı kesiklerde hemen belli zaten.............. :)

gemici
12-09-2004, 16:35
Su deprem korkusu olmasaydi su kışı istanbulda gecicirdim
hemde 3-5 tane birden alirdim :)
sepet yapmak lazim tek yere yatirim yapmak riskli iş malumunuz
istanbul emrinde tanıdığım bir kaç sepetçi var yardımcı oldururuz............... :)

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 16:40
istanbul emrinde tanıdığım bir kaç sepetçi var yardımcı oldururuz............... :)
İnsallah yakin zamanda tekrar istanbula gelirimde beraber cesitlere bakariz :)
abi su dogus cay ve sekerin tunceli bayiligini almak icin ugrasiyorum
adamlar bayagi tutturdular gelecek goruyorum bu dogus cay ve sekerde belki patron akadasindir yada hemserin yada komsundur bir el atsana bu mevzuya
belkide patron sensin

gemici
12-09-2004, 17:05
hemen ferit'i arar söylerim sen merak etme............................

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 17:15
hemen ferit'i arar söylerim sen merak etme............................
sen cok yasa emi....
sende olmasan ben buralarda surunurum ya ben artik kendime DOGUS CAY VE SEKER TUNCELİ BAYİİSİ diye bir tabela yaptirmaya ve kartvizit bastirmaya baslayayim degilmi abi

gemici
12-09-2004, 17:20
hemen başla aradım ferit'i çay demliyormuş biraz sonra yanına gideceğim adam acaip güzel çay yapıyor.o yüzden bizim kahve mahallede tektir..................

Zülfü Aşkın
12-09-2004, 17:24
hemen başla aradım ferit'i çay demliyormuş biraz sonra yanına gideceğim adam acaip güzel çay yapıyor.o yüzden bizim kahve mahallede tektir..................
abi senin kahveye gitme gibi kotu aliskanligindami var
dama oynarmisin sayet iyi biliyorsan hemen geleyim sizin kahveye

Mazhi
11-11-2004, 02:47
Dostlar bir sorum olacak,belki bir bilen vardir..
Dün HP 5150 Deskjet printer aldim ama cok garip bir sorunum var..
Her basma isleminden sonra (her sayfadan sonra degil) printer kendi kendine sanki mürekkep testi gibi bir sayfa basiyor,türlü türlü renkli ve renksiz sekiller,kareler,cizgiler ve her bir satirin yaninda birer "check" isareti ve son olarak da iki tane kus :) ..Bunu nasil kapatacagim,her bastigim seyden sonra bunu yaparsa cekicle kiracam ben bu aleti :mad: Biri Allah askina derdime derman olsun yaw :confused:

Mazhi
11-11-2004, 04:37
Vay be kardesim,bu HP isi cözmüs yaw:)
Sayfalarina girdim,"bir derdim var" tusuna bastim,lök diye bir hanim damladi,chat odasi acildi,online olarak cikar fisi,kartuslari cikar,tekrar tak,kapat,bimnemne yap diye iki dakikada cözdü...Servis isi feci ilerlemis dünyada,haberim yok...Helal valla..

DEVadam
27-01-2005, 01:19
Çok fonksiyonlu (printer,scanner,fotokopi,faks) bir yazıcı almak istiyorum.Fiyat,verimlilik ve kullanışlılık açısından önerebileceğiniz bir marka var mı..?? Birde sormak istediğim şey,eğer kullanan arkadaşlar varsa benim bağlantı tipim ADSL,bu yazıcının fax özelliğini adsl hat üzerinden kullanabiliyormuyuz,fax özelliğini kullanırken bilgisayarında açık kalması gerekiyor mu..??

son_azrail
27-01-2005, 01:28
arkadaş lexmark x1150 makinesi war o çok fonksiyonlulardan 100 dölar artı kdv ydi fiatı....memnundu....her türlü fonksiyonu da kullanıodu...bişiden memnun değildi yanlış hatırlamıorsam bir kartuşla normalde 400-500 sayfa yazdırabilirken bunda okadar yadırmıodu:)

birde aldığüı kamerayla çakışıodu ondan kamerayı çıkartıp printer kullanıodu:)

BOZOK
15-03-2005, 14:19
:confused: arkadaslar yazicimdaki kartuslarda boyalari oldugu halde yazmiyorlar 2 ay kullanmamistim su anda bu kartuslarimi isler hale nasil getire bilirim bir bilginiz var mi ??????

Baydisiplin
15-03-2005, 14:24
2 ay boyunca açıkta kaldıysa zarar görmüş olabilirler

Garboy
15-03-2005, 14:25
elimize biraz iri bir topak pamuk alıyoruz biraz alkol döküyoruz
sonra kartuşun ucunu bu pamuğa hafif hafif vuruyoruz (silmek yasak sadece tık tık tık vuruyorsun) mürekkep akışı sağlanınca yazıcıya takıp şansımızı deniyoruz
bol şanslar

BOZOK
15-03-2005, 14:27
2 ay boyunca açıkta kaldıysa zarar görmüş olabilirler
yaziciya takili bekledi
tsk ler

tazebaba
15-03-2005, 14:28
İşte olay bu,
Ne borsa ne hisse,
Burası gerçekten tamtamına yardımlaşma sitesi :D

Bu arada kartuşlar için üzüldüm benimde başıma gelmişti, ama ben açmayı beceremedim. Yenisine sağlık :D

BOZOK
15-03-2005, 14:28
elimize biraz iri bir topak pamuk alıyoruz biraz alkol döküyoruz
sonra kartuşun ucunu bu pamuğa hafif hafif vuruyoruz (silmek yasak sadece tık tık tık vuruyorsun) mürekkep akışı sağlanınca yazıcıya takıp şansımızı deniyoruz
bol şanslar
(silmek yasak sadece tık tık tık vuruyorsun) boyle yapmadim sildim bunun bir zarari olmusmudur acaba
tsk ler

BOZOK
15-03-2005, 14:31
İşte olay bu,
Ne borsa ne hisse,
Burası gerçekten tamtamına yardımlaşma sitesi :D

Bu arada kartuşlar için üzüldüm benimde başıma gelmişti, ama ben açmayı beceremedim. Yenisine sağlık :D
evet burasi bir aile sitesi iyi ve kotu gunde hep beraberiz hisse net ailesi hepiniz varolun sag olun :bravo: :bravo: :cheers: :bravo: :bravo:
her halde bende yenisini alacagim ama cok pahali 50 euro borsadada kazanamiyok ki :vurkafa:

tazebaba
15-03-2005, 14:35
evet burasi bir aile sitesi iyi ve kotu gunde hep beraberiz hisse net ailesi hepiniz varolun sag olun :bravo: :bravo: :cheers: :bravo: :bravo:
her halde bende yenisini alacagim ama cok pahali 50 euro borsadada kazanamiyok ki :vurkafa:

Size doldurma yöntemini öneririm. Ben HP leri uzun üsredir doldurtuyorum. orjinalı 30-40 euro iken ben 10ytl :D ye işi çözüyorum. Sanırım en fazla 5-7 sefer doluyor. e buda genel toplamda %680 gibi bir kar demek. Hiç bir hisse bu kadar kar vermez gel sende doldurt bence :D

BOZOK
15-03-2005, 14:44
Size doldurma yöntemini öneririm. Ben HP leri uzun üsredir doldurtuyorum. orjinalı 30-40 euro iken ben 10ytl :D ye işi çözüyorum. Sanırım en fazla 5-7 sefer doluyor. e buda genel toplamda %680 gibi bir kar demek. Hiç bir hisse bu kadar kar vermez gel sende doldurt bence :D
yurt disinda kaldigim icin doldurt ma olayina giremiyorum ah vatanim nerdesin

POWERFUL
15-03-2005, 14:47
büyük ihtimalle içindeki mürekkep katılaşmıştır... Biraz salla. sesi duyabiliyormusun?

Oğuz Çelikdemir
15-03-2005, 14:59
Kartuşlar zarar gördü ise, boşuna kartuş almaya falan çalışma bence, git makinanın yenisini al daha iyi. Bu yazıcı üreten firmalar iyice abardılar, harbi harbi millet ile dalga geçip, milleti kazıklamaktan zevk alır duruma geldiler.

Geçenlerde evime bir tane renkli lazer yazıcı alayım dedim, gittim baktım Minolta marka bir renkli lazer yazıcı buldum, teknik özellikleri benim için uygun idi, CMYK modunda 4 renk kartuşu kullanıyordu. Fiyatı 540-580 Milyon civarında, neyse birde toner fiyatlarına bakayım şunun, ne kadar acaba dedim, şok oldum, cidden şok oldum. 4 tane kartuşun toplam bedeli 1 milyar, tanesi 250 milyon idi. Yani bunlar ya bizi salak zannediyor, aptal muamelesi yapıyorlar, yada argo tabiri ile ..sak geciyorlar. Ben salakmıyım gidip toner alayım, yeni bir makina alırım daha iyi..

guneysu
16-03-2005, 03:36
Kartuşlar zarar gördü ise, boşuna kartuş almaya falan çalışma bence, git makinanın yenisini al daha iyi. Bu yazıcı üreten firmalar iyice abardılar, harbi harbi millet ile dalga geçip, milleti kazıklamaktan zevk alır duruma geldiler.

Geçenlerde evime bir tane renkli lazer yazıcı alayım dedim, gittim baktım Minolta marka bir renkli lazer yazıcı buldum, teknik özellikleri benim için uygun idi, CMYK modunda 4 renk kartuşu kullanıyordu. Fiyatı 540-580 Milyon civarında, neyse birde toner fiyatlarına bakayım şunun, ne kadar acaba dedim, şok oldum, cidden şok oldum. 4 tane kartuşun toplam bedeli 1 milyar, tanesi 250 milyon idi. Yani bunlar ya bizi salak zannediyor, aptal muamelesi yapıyorlar, yada argo tabiri ile ..sak geciyorlar. Ben salakmıyım gidip toner alayım, yeni bir makina alırım daha iyi..
Oğuz usta makinadaki kartuşları yarım dolduruyorlar yarımdan da az belki geçen gün yeğenime aldım hp den mürekkep püskürtmeli içinden çıkan kartuşlar yarısından az veya yarısı kadar diyelim artık onlarda uyandı kartuş alacağına makina aldığımız için :vurkafa: :vurkafa:

Baydisiplin
18-03-2005, 01:02
Hp 1315 KartuŞlarim Bİttİ. Bunlari Evde Doldurabİlİrmİyİm. Ya Da DiŞarida KartuŞ Doldurmayi Tavsİye Edİyormusunuz ArkadaŞlar?

erhanbaysoy
18-03-2005, 10:14
Evdede doldurabilirsin dışardada.

İstanbuldaysan Yazıcıoğlunun altında dolum yapan yerler var. Ben ordan yarım litre mürekkep aldım evde dolduruyorum. 2 senedir de mürekkep hala bitmedi.

sugarpan
18-03-2005, 10:27

İstanbuldaysan Yazıcıoğlunun altında dolum yapan yerler var. Ben ordan yarım litre mürekkep aldım evde dolduruyorum. 2 senedir de mürekkep hala bitmedi.

HP kartuşları nasıl dolduruluyor?? ben de psc 1215 var.

istanbullu
26-03-2005, 16:35
Arkadaşlar merhaba. Ben HP lazer 1010 almayı düşünüyordum ama bu kartuş doldurmanın ardından kafam karıştı. Bu acaba sadece renkli de mi bu kadar pahalı (250 milyon tanesi diye okudum yukarılarda bir yer de) yoksa siyah beyazda da aynı mı? Bir de doldurtmak lazer yazıcılar da mümkün mü? ve maliyeti ne kadardır?Bazı yazıcıların mürekkep giriş yeri galiba chipli imiş ve dışarıdan dolum olanaksızmış.HP 1010'da da bu böyle mi?Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Sarıvadi
26-03-2005, 16:43

evde nasıl dolduruluyor? dolum aleti falan gerek miyor mu?

bozo38
07-05-2005, 23:54
değerli hisse net üyeleri renksiz lazer printer önerilerinizi bekliyorum....

neeldo
07-05-2005, 23:56
bende lexmark allinone ve xerox phaser 3121 var menmunum.

bozo38
08-05-2005, 00:02
bende lexmark allinone ve xerox phaser 3121 var menmunum.
sn neeldo fiyatlar ne civarda....

neeldo
08-05-2005, 00:07
Hatırlamıyorum baya oldu alalı ama xerox un bu versiyonu diğer lazerlere göre ucuz

egecal
09-05-2005, 19:00
hp den wazcayma ;)

neeldo
09-05-2005, 19:05
ben hp yi çok kullandım evdede iş yerinde de ikisindede mekanik sorun yaşadım oyüzden kullanmıyorum.

bozo38
10-05-2005, 15:12
hp den wazcayma ;)
yaw bende hp 690c var ama makina galiba ömrünü tamamladı kartuşu doldurdum makina sınama sayfası bile yazmıyo garip bi durum sözkonusu

intexma
10-05-2005, 15:47
yaw bende hp 690c var ama makina galiba ömrünü tamamladı kartuşu doldurdum makina sınama sayfası bile yazmıyo garip bi durum sözkonusu

hocam; hp 690c; laser değil ki?

intexma
10-05-2005, 15:47
lexmark E323 var kullanışlı, fiyatınında düşük olduğunu sanıyorum.
(ben ofisde kullanıyorum parasını şirket verdiği için bilmiyorum , ama iyi canavar gibi çalışıyor)

Erasure
31-10-2011, 23:06
kartuş yine bitiyor, sadece dolum sistemi farklı, çok fazla baskı alanlara önerilebilir.
Bunun haricindeki kullanıcılara pek fayda sağlamıyor. Sorun yaşayanlar bir hayli fazla.

Aşağıda mesaj donanım haber'den alınmıştır, buna benzer sorunlar oradan da takip edilebilir.

"İnternetten Bursa Bitmeyen Kartuş'tan Epson PX710W yazıcım için Bitmeyen Kartuş sistemi
ve onun yarım kiloluk mürekkeplerini sipariş ettim. Büyük bir hevesle gelen kartuşları ve mürekkepleri
hazırlayarak, bir çıktı bile almadığım daha önce hiç kartuş takılmamış sıfır yazıcıma taktım ve çıktı
almak istedim. Ancak yazıcı hata verdi ne olduğunu anlamak amacıyla bitmeyenkartuş.com ile
yazışmalarımada bulundum. Soruna neden olabilecek tüm detayları inceledim ve sonunda bana
gönderilen kartuş sisteminin renk dizilişi ile yazıcının üzerindeki renk dizilişinin birbirini tutmadığı
ve dolayısıyla Bitmeyen Kartuş Bursanın gönderdiği Bitmeyen Kartuş sisteminin renk dizilişinin yanlış
olduğunu gördüm (Örneğin sarı renge siyak, siyah renge mavi renk) ve bunu da yazışmalarımda
belirttim. Baştan savmak için Bitmeyen Kartuş yetkilileri bunun sorun olmayacağını yazdı(Online).
Fakat bu nedenden dolayı, hiç kullanmadığım yazıcımı tamire vermek zorunda kaldım ve hala tamir
edilmesini bekliyoruım (Ancak Tamir edilebili mi bilemiyorum). Bu olay bana bir yazıcıya ve bundan
sonra kullanamayacağım için Bitmeyen Kartuş Sistemi + Mürekkeplerine mal oldu!!!
Tüm bunların bana maliyeti yaklaşık 570 TL oldu. Ben bu durumu bütün internet ortamında ve
tanıdığım insanlarla paylaşacağım.

İlgilenen tüm arkadaşların takdirine, Saygılarımla. "

faruko
31-10-2011, 23:12
Altı yıl aradan sonra hortlatılan bir topik.... Çok ilginç :)

COCOR
30-11-2011, 22:06
Altı yıl aradan sonra hortlatılan bir topik.... Çok ilginç :)

Yazıcı problemleri hep olacak...

:he: