PDA

View Full Version : 2010 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası (FIVB 2010)

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ayhan53
25-08-2010, 13:41
Bu sene tüm şampiyonalar üst üste geldi:he:

intema
25-08-2010, 13:42
selamlar ayhan abi yeni topik hayırlı olsun...

ayhan53
25-08-2010, 14:06
http://img535.imageshack.us/img535/3398/adszxje.png

ayhan53
25-08-2010, 14:08
selamlar ayhan abi yeni topik hayırlı olsun...

sağolasın basketbola olan ilgiyi (ilgisizliği) görünce aslında açmamayı düşündüm ama olsun gene de bizim kızlar olduğu için belki ilgilenenler olur
topik şimdilik duracak oy kullanmak isteyenler kullansın basketbol şampiyonası bitene kadar rölantide çalışacak:)

MÜTEMADİYEN
25-08-2010, 14:10
sağolasın basketbola olan ilgiyi (ilgisizliği) görünce aslında açmamayı düşündüm ama olsun gene de bizim kızlar olduğu için belki ilgilenenler olur
topik şimdilik duracak oy kullanmak isteyenler kullansın basketbol şampiyonası bitene kadar rölantide çalışacak:)

Başkan böyle bir şampiyonamı var:mut:

camell
25-08-2010, 14:10
tabiki şampiyon Türkiye..belki biraz duygusal oldu ama önce hayal edicez ki sonra şampiyon olalım...

PETRO
25-08-2010, 14:11
Bu sene tüm şampiyonalar üst üste geldi:he:

hayırlı olsun...

şimdiden yazıyorum kurtarmayacaksa yapmayın :oley:

ayhan53
25-08-2010, 14:12
http://img821.imageshack.us/img821/9707/adszfgw.png

k.ç.k.y
25-08-2010, 14:17
anketin 2.oyu benim ve abd diyorum :)

casa
25-08-2010, 14:18
Doktor, bu nee?
Basketbol diye tıkladım voleybol çıktı :he:
Abi hayırlı olsun sen bu topic işine iyi sardın iyi kazandırıyor mu? :)
Bende bi topic açmayı düşünüyorum, başlıkta;
"Ayhan Abi haftaya hangi topici açacak?" :kahkah:
Neyse sulandımayayım şampiyona hakkında bilgilere bakalım,
Bizim Periler kimle oynayacakmış?

ayhan53
25-08-2010, 14:21
baştan bir tartışmayı öne getireyim malumunuz son dönemlerde bayan yerine kadın kelimesinin kullanılması üzerine kadın dernekleri ısrarcılar ntv ve ntv spor kanalları bu konuda kadınlardan yana tavır koydular
basketbol federasyonuda bayanlar ligi yerine bu sene den itibaren kadınlar ligi demeye başladı tartışma uzayıp gidecek gibi kadın kelimesine muhalif bir yazarın görüşünü koyalımkine sonradan gelip topiği basmasın:)

ayhan53
25-08-2010, 14:21
SPORDA 'KADIN' TANIMLAMASI

Son yıllarda beni ve benim kadar bir çok sporseveri rahatsız eden bir konuyu tekrar ele alıp, düşüncelerimi paylaşmak istiyorum…Kulislerde sıkça gündeme gelip, tartışılmasına rağmen kapalı kapılar ardında fısıltı dozunda kalan bu konu “BAYAN” ile “KADIN” arasındaki inceliği ve farkı görmeyen veya göremeyenlerin kabalığı olmaya devam ediyor…Bazı kişi ve kurumların bayan sporculara ısrarla “Kadın” diye hitap etmeleri, hayatımızda ciddi bir şekilde ele alınması gereken bir yara haline gelmiş bulunmakta !... Bu ikilem yaşanırken, neler duydum neler ?... Tuvaletlerin kapısında “Bayan” yazdığı için bu hitaptan soğuduğunu ifade edenler mi ararsınız ?... “Kadın” tanımlanmasından da “Hayat Kadınları”, “Hizmetçi Kadın” çağrışımlarını öne sürerek tiksinenler mi ararsınız ?... Biz erkekler, hacet gidermek için kapısında “Gentilmen” yazan tuvalete girdiğimizde “Centilmen” mi olup, çıkıyoruz ?... Bu traji komik algılamalar Türk insanına, Türk kadınına, Türk sporcusuna, Türk genç kızına zarar vermekten öteye gitmemektedir… Buna çanak tutanların tutumu asla bilgiçliklerinden değil, ya Türkçe kıtlığından, ya Yabancı dil eksikliğinden, ya cehaletlerinden ya da küçük menfaatler uğruna yüzdükleri dümen suyundan kaynaklanmaktadır….

ÖNCÜLER !…

Bundan seneler önce İLKER YASİN “Kadın” ifadesini voleybolcu bayanlar için kullandığında çok kızmış, dahası kendisine de sert bir mektup yazmış fakslamıştım… Cevapsız kalan bu mektup sararmaya yüz tutmasına rağmen arşivimde hala durur… Daha sonra büyük üstat ve yorumcu (!) HINCAL ULUÇ da o benzetmenin içerisine balıklama dalmış ve fişlenmiş bir “Playboy” olarak ısrar etmişti… Neymiş efendim ?... Dünyada İngilizce “Women” deniliyormuş da, bunun sözlükteki tam karşılığı da “Kadın”mış ?... Bizde de doğrusu bu olduğu için (!) bunu kullanmamız gerekiyormuş ?... Mantığa bakar mısınız ?... Onun ve de onun gibilerinin dil bilgilerinin, bakış anlayışlarının zafiyet içerisinde olduğundan eminim…
Bir de ATİLLA GÖKÇE var takıldığım… O da dahiyane bir açıklama yapmıştı…
“Bay” ve “Bayan” sözcüklerinin Cumhuriyetin ilk yıllarında zarf üzerinde ya da resmi hitap tarzı olarak konulmuş uydurma sözcükler olduğunu hatırlatan (!) bay “Bilirkişi” cinsel tanımlamalar yapılırken artık kadına “Kadın” diye hitap etmenin toplumsal saygının gereği (!) gördüğünü ifade etmiş, bu konuda Basketbol Federasyonu’nu “Öncü” (!) ilan etmişti…
Bu arada, bence Türkiye’nin en iyi köşe yazarlarından biri olan ve de yazılarını okumaktan zevk aldığım YILMAZ ÖZDİL’in bir demeci gözüme çarptı, yüzümü yıkadım !... “Kadın”a hâlâ “Bayan” diyenler tomruktur...” Umarım bu benzetmeyi bayan sporcular için yapmamıştır?... Bu denli seviyesiz bir ifadeyi ona hiç mi hiç yakıştıramadım ?... “Aydın” Özdil’in bu “Karanlık” ifadesi gerçekten beni çok üzdü ve düşünceye sevk etti…

UZMANLAR BÖYLE DÜŞÜNÜRLERSE ?...

Türk Dil Kurumu Başkanı (TDK) Prof. Dr. ŞÜKRÜ HALUK AKALIN, işin doğrusunun “Kadınlar Ligi” olduğunu, “Bay” ve ''bayan'' kelimelerinin, hitaplarda, genellikle soyadlarının önünde kullanılmak üzere, saygı sözü olarak türetildiğini vurgulayarak bir müddet sonra herkesin buna alışacağı iddiasında bulundu !... Ancak ona aynı “Kadın” hitabının “Hizmetçi”, “Temizlikçi” gibi manalara da gelebildiğini de hatırlatmak isterim !... Aynı Başkan, “Dilde her zaman doğrular değil, kullanım sıklığı da belirleyicidir !...” açıklaması kendi içindeki ikilemi göstermektedir… Akalın’ın spora uzak oluşu bu sarsak açıklamalarının hafifliğini ağırlaştıramaz !...
Dil Derneği Başkanı SEVGİ ÖZEL de 'Kadın'' ifadesinin daha doğru olacağını savundu ve “Bayanlar” ifadesini çok tutucu (!) olduğunu vurguladı !...
Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. LEYLA KARAHAN da dilbilimde yaygınlığın esas olduğunu, dile mal olan kelimelerde yanlışlığın tartışılmayacağını ifade etti. ''Bayan'' ve ''Kadın'' kelimelerinin yaygınlık oranının yakın olduğunu belirten Karahan, ''Kadınlar ligi” tuhaf gelmiyor, pekala olabilir. Bir zaman sonra bu alanda o da yaygınlaşacaktır. Bazı tabirler yaygınlaştıkça, kaba gibi gelen anlayış ortadan kalkar. Bir kelimeye hangi anlamı yüklerseniz, o anlamda sürer gider'' yorumunu yaptı… İÜ'den Doç. Dr. SEVGİ ÇUBUKÇU "Erkeğin karşılığı kadındır, bayan değil" demiş ?... Gerekçe olarak da“Bayan” sözcüğünün kullanımının erkekler aracılığıyla kadınlar arasında ayrımcılığı körükleyen (!) bir yanı olduğunu belirtmiş ?...
Vah vah ki ne vah ?... Anlayacağınız en tepelerde de bir kültür, algılama zafiyeti yaşanmakta…

ÖNEMLİ ARA AÇIKLAMA…

Üşenmedim, Türk Dilinin bu önemli “Bilirkişi”lerinden birine ulaştım (Ricası üzerine, resmi kimliğine zarar gelir korkusuyla, malum devir enteresan ve tehlikeli bir devir, ismi bende saklı) ve tanımlamasını hatırlattım… Bana yaptığı açıklamayı aynen yayınlayıp, sizlerle paylaşmayı görev sayıyorum !...
“-Beni arayan bir gazeteci, direk olarak “Erkek” tanımlamasının karşıtının “Kadın” tanımlaması mı, yoksa “Bayan” tanımlaması olduğunu sordu… Ben de tabii ki “Kadın” dedim !... Aslı da budur…Ancak ben spora uzak bir kimseyim ama bana bu tanımlamayı sporda bir genelleme içerisinde sorduğunu söyleseydi, tabii ki her yaştaki sporcuları düşünerek, tereddütsüz “Bayan” derdim !...”
Yorumu sizlere bırakıyorum !...

BİR KADIN (!) VOLEYBOL YAZARIMIZIN İŞGÜZARLIĞI…

İnsanlar yaşadıkları camialara saygı duymak zorundadırlar… Hele kitlelere haber ulaştıran, ulaştırırken de gazeteciliğin erdemi olan “Doğruluk” ilkesine uyması gerekenler bu konuda çok hassas olmak zorundadırlar !...
İsminin bir manasının “Hint Prensesi” olduğunu bildiğim genç bir “Kadın” (!) voleybol yazarımız bakıyorum da voleybol ile ilgili haberlerinde “Kadın Takım” ve dolayısıyla “Kadın Voleybolcu” tanımlamasını zimmetine geçirmiş ?...
Basketbol yazsa bu kadar üzerinde durmayacağım !... “Körle yatan şaşı kalkar..” diyeceğim !... Ama söz konusu Voleybol olunca, orada “Dur bakalım ?...” deme hakkım doğuyor !... Öyle ya, TVF’nunun elinin tersiyle ittiği böylesine bir adlandırmayı nasıl ve ne hakla dejenerasyona uğratır ?... Bu ne cüret ?... “Basın hürriyeti” bu mu demek ?... Yaptığı etik mi ?... Dürüstlük bu mu ?... Bu kadını şiddetle kınıyor, doğruya ve dürüstlüğe davet ediyorum ?...
“BİRGÜN” pişman olmadan ?...

KÜLTÜR FARKI…

Basketbol Federasyonu’nun “Kadınlar Ligi” ifadesini kullanması, Voleybol Federasyonu’nun ise “Bayanlar Ligi” tanımlamasında ısrar etmesi beraberinde bu tartışmayı alevlendirerek gündeme tekrar oturttu… Edebiyat kültürü hayli yüksek olan Voleybol Federasyonu Başkanı EROL ÜNAL KARABIYIK, “Dil kendi gelişimini kendi tamamlar. Zorlamaya gelmez, zorlarsan tutmaz.” Sözlerini ayakta alkışlıyorum… Helal olsun !... İşte kültür farkı ?...

“KADIN”IN SÖZLÜK KARŞILIĞI…

Şimdi İngilizce-Türkçe sözlük takıntısından bir an sıyrılıp, gelin “Kadın” kelimesinin Türk Dil Kurumu’nun Türkçe sözlüğündeki manasına bir göz atalım ?...
Kadın : Erişkin dişi insan, hatun, hatun kişi, zen, erkek veya adam karşıtı…
Şimdi sorarım, kızlarımızı bir anda “Kadın” diye adlandıran o çok bilmiş (!) kişilere…
İçlerinde genç kızların çoğunluğunu oluşturduğu bir takımı bu şekilde adlandırıp, hitap etmekle o genç kızların bakireliğine de dokunmuş, sözle taciz etmiş olmuyor musunuz ?... Peki ya kendi kızınız olsa ona da “Kadın” sınıfına mı koyar, öyle mi hitap edersiniz ?... Evinizde “Kadın gel buraya ?...” dediğiniz zaman karınız ve kızınız aynı anda mı geliyorlar ?…
Kısacası “Kadın” ile “Bayan” arasındaki farkı hala göremiyor, anlayamıyor musunuz ?...
Yarın birisi daha çıkıp, “Erkekler Takımı” yerine “Adamlar Takımı” dese, bunu da mı kabul edeceğiz ?... Merak edenler için hemen belirteyim, “Adam” kelimesinin de (Erkek gibi) İngilizce karşıtı “Men”dir… Tüm bunları geçelim, biz kendi öz lisanımızı, zengin Türkçemizi, ifade güzelliğimizi İngilizceye göre mi ayarlayacağız ?... Bu kadar mı özentiyiz ?... Bu kadar mı basitleştik ?... Yoksa bu bir kör cehaletten mi kaynaklanmakta ?...

“ÇOKBİLMİŞ”LERE BİR SORUM VAR ?...

“Çok bilmişler”e bir de şunu vurgulayarak sormak istiyorum !... Her dildeki kelime, diğer dillerdeki kelimelerin aynı manasına gelecek diye bir kural yok !... Hatta bazı kelimelerimizin İngilizcede karşılığı bile yok, olan bazılarının da anlamları değişik !... Hadi bakalım, bana “Oğlan” kelimesini çevirin ?... Vaktinizi almamak için hemen cevabını vereyim : “Boy”… Yani “Erkek Çocuk”… Tam tersini yapın ?... “Boy” kelimesini Türkçe’ye çevirin ?... “Oğlan”…
Sayın “İngilizce” budalası beyler, şimdi tutup ben Genç Milli Erkek Takımlarımıza “Oğlan Milli Takımı” desem ve yazıma da böyle manşet atsam, bana tepki göstermez misiniz ?... “Oğlan” kelimesi dilimizde genelde aşağılayıcı bir tonlamayla da kullanıldığını hepimiz gayet iyi biliyoruz değil mi ?…
Eeee… Bakire genç kızlarımızı “Kadın” yapan zihniyet, bir gün bakarsınız, delikanlı sporcularımızı da diğer bir anlamı da “Cinsel bakımdan erkeklerin zevkine hizmet eden sapık erkek (Afedersiniz ?...) manasına da gelebilen “Oğlan” da yapabilir ?... Belli mi olur ?...

FNT
25-08-2010, 14:23
Bir Türk olarak, elbette ki Türkiye diyorum.

Bunun gerçekleşmesini istiyor ve bekliyorum.

Kızlarımıza başarılar dilerim.

ayhan53
25-08-2010, 14:33
baştan söyleyeyim brezilya ve polonyaya dikkat

ayhan53
25-08-2010, 14:34
Bir Türk olarak, elbette ki Türkiye diyorum.
Bunun gerçekleşmesini istiyor ve bekliyorum.

Kızlarımıza başarılar dilerim.

yönlendirme var:) baskı altına alma oyları:)

GaKKoS
25-08-2010, 14:40
Bayan voleybol takımlarının resimlerini gördükten sonra oyumu kullanacam

FNT
25-08-2010, 14:48
yönlendirme var:) baskı altına alma oyları:)

mahalle baskısı mı?:D:D

ayhan53
25-08-2010, 14:53
mahalle baskısı mı?:D:D

yok forum baskısı:)

ayhan53
25-08-2010, 16:03
http://img682.imageshack.us/img682/6968/adszsmr.png

ayhan53
25-08-2010, 16:05
şampiyonaları düzenleyen ülkeleri inceleyince bir şey dikkatimi çekti voleybolda her 3 dünya şampiyonasından birini japonya düzenler diye bi kuralmı var:)

ayhan53
25-08-2010, 16:08
http://img829.imageshack.us/img829/7859/adszzm.png

casa
25-08-2010, 16:08
Bu sefer kesin Rusya, Amerikancılara inat :)
Yinede biraz bekleyem ben, biraz tanışalım oyuncularla sonra oy kullanayım

casa
25-08-2010, 16:10
:düsün: 2002 de niye Almanyada düzenlenmiş ki?
Ne güzel otomatiğe bağlamışlarmış, onlarında platinisi mi var acaba?

ayhan53
25-08-2010, 16:15
2009 sıralaması şu şekildeymiş

http://img682.imageshack.us/img682/1142/adszgt.png

ayhan53
25-08-2010, 16:19
Bu sefer kesin Rusya, Amerikancılara inat :)
Yinede biraz bekleyem ben, biraz tanışalım oyuncularla sonra oy kullanayım

geçen dünya grandprix şampiyonasında abd çin maçını seyrettim abd de çok güçlü

teamsah
25-08-2010, 16:32
Hayırlı olsun, Küba eski Kübamı acaba, oyum onlara :)
Birde niye hep Japonya'da bu turnuva, bir kıllık olmasın...

ayhan53
25-08-2010, 16:40
Hayırlı olsun, Küba eski Kübamı acaba, oyum onlara :)
Birde niye hep Japonya'da bu turnuva, bir kıllık olmasın...

en son sıralamayı buldum abd ve küba düşüşte

http://img153.imageshack.us/img153/8373/adszro.png

ayhan53
25-08-2010, 16:44
http://img838.imageshack.us/img838/1852/adsznm.png

ayhan53
25-08-2010, 16:45
gençlerde müthiş bi başarımız var kadroyu korur ve yatırım yaparsak ileride dünya şampiyonluğu hayal olmaz

Halil64
25-08-2010, 17:47
Ayhan abi yeni topiğiniz hayırlı olsun vatana millete :)
Bu topik diğer topiği döver bence :he:
Vatandaşlık görevimi yaptım. :)

ayhan53
26-08-2010, 11:07
FIVB World Grand Prix 2010 Final Grubu 1.Gün Maçları.

ABD-Polonya 3-2 (13-25,18-25,28-26,25-19,15-12)

Brezilya - Japonya 2-3 (25-13,23-25,25-18,22-25,13-15)

Çin - İtalya 0-3 ( 20-25,16-25,21-25)

KALAN MAÇLAR

26 Ağustos 08:00 ABD -İtalya ---
26 Ağustos 10:30 Polonya - Brezilya
26 Ağustos 14:30 Çin - Japonya ---
27 Ağustos 08:00 Japonya - İtalya -
27 Ağustos 10:30 Brezilya - ABD ---
27 Ağustos 14:30 Çin - Polonya ---
28 Ağustos 08:00 Polonya - Japonya --
28 Ağustos 10:30 Brezilya - İtalya ---
28 Ağustos 14:30 Çin - ABD ---
29 Ağustos 08:00 Japonya - ABD ---
29 Ağustos 10:30 İtalya - Polonya -
29 Ağustos 14:30 Çin - Brezilya ---

ayhan53
29-08-2010, 23:32
bu topiğimizide unutmayalım

hakansahin
30-08-2010, 00:10
ayhan abi

polanya ve polonya var.

ben mi çift görüyorum yoksa;)

ayhan53
30-08-2010, 00:14
ayhan abi

polanya ve polonya var.

ben mi çift görüyorum yoksa;)

yok çift görmüyon ben düzeltemedim önce 8 takım yazacaktım sonra 10 takım yapayım dedim polonyayı çift yazmışım baktım şampiyon olacak başka aday göremedim sonucu etkilemeyeceği için düzeltmeye gitmedim:)

Halil64
31-08-2010, 15:03
bu topiğimizide unutmayalım

Ben geldim, kimse yok mu ? :)

metkon
02-09-2010, 10:05
Kimlerin hangi takıma oy attığı görünüyor mu ?

ayhan53
02-09-2010, 10:12
Kimlerin hangi takıma oy attığı görünüyor mu ?

evet gözüküyor:)

ayhan53
02-09-2010, 10:13
sen brezilyaya atmışsın:)

metkon
02-09-2010, 10:22
Polonyayı anladım da Polanya neresi oluyor...Bir de oy almış hatta :) :he:

ayhan53
02-09-2010, 10:24
yok çift görmüyon ben düzeltemedim önce 8 takım yazacaktım sonra 10 takım yapayım dedim polonyayı çift yazmışım baktım şampiyon olacak başka aday göremedim sonucu etkilemeyeceği için düzeltmeye gitmedim:)

Polonyayı anladım da Polanya neresi oluyor...Bir de oy almış hatta :) :he:

:):):):)

ayhan53
02-09-2010, 10:29
yardım istedik bakalım mümkünse düzeltiriz
hollandayı eklemek gerekiyordu

tyuksel
02-09-2010, 11:28
Ayhan Abi yeni anket hayırlı olsun, oyumu güzel ülkeme bastım yine, inşallah bu sene hem "12 Dev Adam" hem "Filenin Sultanları" bize çifte mutluluk yaşatır...

metkon
02-09-2010, 11:34
yardım istedik bakalım mümkünse düzeltiriz
hollandayı eklemek gerekiyordu

O zaman Polanyayı Pollanda (Hollanda) olarak kabul edelim...Polanyaya verilen oylar Pollandanın (Hollanda) olsun...:he:

metkon
02-09-2010, 11:36
Bayan milli takımımız o en iyi olduğu zamanki durumundan kötü durumda...Bunu kabul edelim öncelikle...Bulgaristanı bile kendi evimizde yenemedik...Bu rakiplerle başa çıkmamız imkansız...Eski gücümüz olsa birkaçını devirebilirdik belki...Ama bugünkü kadro ve gücümüzle çok zor artık...

ayhan53
02-09-2010, 11:42
O zaman Polanyayı Pollanda (Hollanda) olarak kabul edelim...Polanyaya verilen oylar Pollandanın (Hollanda) olsun...:he:

makinistle kutatku o niyetle vermişlerse:) oylarını sorun olmaz

hi_dutengin
02-09-2010, 12:22
Hayirli olsun Ayhan abi, bu yil gercekten buyuk organizasyonlara imza attin:he:

ayhan53
02-09-2010, 12:44
polanya polonya olmuş polanyada hollanda teşekkür ederim

ayhan53
02-09-2010, 12:53

hep birlikte:)

ayhan53
02-09-2010, 13:01
FIVB World Grand Prix 2010 Şampiyonu ABD.

http://img683.imageshack.us/img683/1046/17053943.jpg

Çin’in Ningbo kentinde 25-29 Ağustos tarihlerinde oynanan 18. Bayanlar Grand Prix final turnuvasını yenilgisiz tamamlayan Amerika Birleşik Devletleri, tarihinde üçüncü kez şampiyonluğa ulaştı.

Brezilya’nın ikinci, İtalya’nın üçüncü olduğu final grubunda en skorer oyuncu ise Japonya’dan Saori Kimura oldu. Kategorilerinde en iyi oyuncuların listesi aşağıdaki gibi oluştu:

En iyi smaçör: Jaqueline Carvalho (Brezilya)
En iyi blokör: Foluke Akinradewo (ABD)
En iyi servis atan oyuncu: Yimei Wang (Çin)
En iyi defans yapan oyuncu: Enrica Merlo (İtalya)
En iyi pasör:Alisha Glass (ABD)
En iyi manşet alan oyuncu: Antonella Del Core (İtalya)
En iyi libero: Xian Zhang (Çin)

ayhan53
02-09-2010, 13:10
http://img541.imageshack.us/img541/7748/1169z.jpg

en son sıralama

ayhan53
02-09-2010, 13:11
Çin'in Ninbo kentinde 25-29 Ağustos tarihleri arasında yapılan, Türkiye'nin yer almadığı ve ABD'nin şampiyonluğu ile sona eren Dünya Bayanlar Grand Prix Finalleri'nin ardından 2010 yılı Dünya sıralaması belli oldu.

Sıralamaya göre, bu yıl ABD'nin ardından 2. olan ve Grand Prix tarihinde 8 şampiyonluğu bulunan Brezilya 172.5 puanla liderliğini korudu. Geçen yıl finalleri 9. sırada tamamlayan ABD, bu yıl büyük bir çıkış yakalayarak şampiyon oldu ve 145.5 puanla 2. sıraya yükseldi.

Bu yıl 4. olan ev sahibi Çin 136.5 puanla 3. sıraya yerleşirken, finallerin bronz madalyalı ekibi İtalya sıralamada 121.25 puanla 4'üncülüğü elde etti.

Tarihinde sadece 1 kez 2008 yılında finallerde mücadele etme hakkı kazanan ve o yıl 7. olan Türkiye'nin ise sıralamada yeri değişmedi. A Milli Bayan Takımı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 23.75 puanla 22. sırada yer aldı.

A Milli Bayan Voleybol Takımı, son olarak Temmuz ayında Ankara'da yapılan Avrupa Ligi Finalleri'nde, 2011 Dünya Grand Prix Finalleri'ne doğrudan katılabilme şansını elde etmiş, ancak Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından 3. sırada yer alarak bu şansı kaçırmıştı. 2011'de Dünya Grand Prix Finalleri'ne doğrudan katılma hakkını finallerde 1. olan Sırbistan kazandı.

Türkiye, 2011 Grand Prix Finalleri'ne katılabilmek için 17-22 Eylül tarihleri arasında yapılacak elemelerde mücadele edecek.

Halil64
02-09-2010, 13:15
FIVB, Amerika'nın şampiyonluğu ile sonuçlanan Grand Prix'in ardından bayanlarda dünya sıralamasını açıkladı. Brezilya 1. sıradaki yerini korurken, 2 sıra yükselen Amerika 2., 1 sıra düşen Çin 3. ve yerinde kalan Türkiye ise 22. sırada yer aldı...

22. mi ! çok çalışmamız lazım çooook.

ayhan53
03-09-2010, 13:47
Sultanlar Bayram Tatili İstemiyor

17-22 Eylül tarihlerinde İtalya’da yapılacak 2011 Grand Prix Avrupa elemelerine katılacak A Bayan Milli Takım hazırlıklarını Ankara’da sürdürüyor...

A Bayan Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, takımının çalışma azminden ve hırsından memnun olduğunu dile getirdi.

Bedestenlioğlu, “Antrenmanlarda o kadar istekliler ki, bayram tatili yapmak istemediklerini belirttiler. Şu anda hiç bir sorunumuz yok. Seda’nın da aramıza katılmasıyla tam ve sağlıklı bir takım olarak hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Bu hafta yükleme antrenmanları yaptıklarını, önümüzdeki haftadan itibaren de form düzeyini yükseltecek çalışmalar yapacaklarını anlatan Bedestenlioğlu elemelerde en yüksek düzeye ulaşmayı planladıklarını ifade etti.

9-11 Eylül’de Sırbistan Milli Takımı ile hazırlık maçları oynamak için bu ülkeye gideceklerini açıklayan Bedestenlioğlu, “Bizim için iyi bir hazırlık olacak. Grand Prix’de sert rakiplerle karşılaşacağız. O nedenle bu maçları oynamamız bizi turnuvaya daha iyi hazırlayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Halil64
03-09-2010, 14:46
Sultanlar Bayram Tatili İstemiyor

17-22 Eylül tarihlerinde İtalya’da yapılacak 2011 Grand Prix Avrupa elemelerine katılacak A Bayan Milli Takım hazırlıklarını Ankara’da sürdürüyor...

Maşallah kızlarımız gayretli galiba tatil falan istemediklerine göre.

Ayhan abi hazır oradayken kızlarımızı ziyaret ettiniz mi ? :) Nasıl gidiyor çalışmalar ?

mandradasutvar
03-09-2010, 18:01
ya yerim böyle tırt topiği girdim çıkarım...:)voleybol neymiş, final oynarsak girerim..

C.ÜNLÜ
03-09-2010, 18:11
maçlara Başbakan Tayyip Erdoğan'ın gelmesi halinde ponpon kızların muhtemelen gösteri yapmayacağını, ancak gelmemesi halinde gösterinin mümkün olduğunu belirtti.. Basketbol Federasyonu'ndaki eğilim ise ponpon kızların İran maçlarında olduğu gibi pantolon giyerek Başbakan'ın gelmediği maçlarda görev yapması..

Ayhan, duruma el koyman lazım artık...Ponpon kısları isterük :)

GaKKoS
03-09-2010, 20:17
:D selam arkadaşlar iyi akşamlar ,,

Ben dediğim gibi bayanları görmeden oy vermicem hele bir bayanları görelim ondan sonra oyumuzu kullanırız :oley:

ayhan53
06-09-2010, 10:30
maçlara Başbakan Tayyip Erdoğan'ın gelmesi halinde ponpon kızların muhtemelen gösteri yapmayacağını, ancak gelmemesi halinde gösterinin mümkün olduğunu belirtti.. Basketbol Federasyonu'ndaki eğilim ise ponpon kızların İran maçlarında olduğu gibi pantolon giyerek Başbakan'ın gelmediği maçlarda görev yapması..

Ayhan, duruma el koyman lazım artık...Ponpon kısları isterük :)

ben daha şimdi,den voleybolcu kızları nasıl giydirip maça çıkaracağım telaşına düştüm:)
başbakan ha keza japonyaya gelirse geldiği günlerde kızları maça çıkarmamak tek çözüm şimdilik
olmadı pantolon giydirip çıkaracağım maçlara:)

ayhan53
06-09-2010, 11:24
bu anketinde bi eksiği var japonya:)

hakansahin
06-09-2010, 11:32
ben daha şimdi,den voleybolcu kızları nasıl giydirip maça çıkaracağım telaşına düştüm:)
başbakan ha keza japonyaya gelirse geldiği günlerde kızları maça çıkarmamak tek çözüm şimdilik
olmadı pantolon giydirip çıkaracağım maçlara:)

MÜMKÜNSE HAŞEMALI İSTERUK:he:

Halil64
06-09-2010, 11:58
MÜMKÜNSE HAŞEMALI İSTERUK:he:

Şimdi ben de şeyli isterim diyeceğim olmayacak :he:

hakansahin
06-09-2010, 12:02
şimdi ben de şeyli isterim diyeceğim olmayacak :he:

ramazandan sonra dersin.acele etme;)

Halil64
06-09-2010, 12:17
ramazandan sonra dersin.acele etme;)

:he: :he:

ayhan53
07-09-2010, 11:57
voleybola rağbet yok

intema
07-09-2010, 12:01
voleybola rağbet yok

evet abi bayan üyelerimizin canlandırması lazım :oley:

hakansahin
07-09-2010, 12:33
voleybola rağbet yok

MAÇLAR BAŞLASIN KIZLAR SAHNEYE ÇIKINCA HUCUM EDERLER ANKETE AYHAN ABİ:he:

PETRO
07-09-2010, 12:46
voleybola rağbet yok

ayhan abim 3'e böldün bizi :he:

ayhan53
07-09-2010, 13:06
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=52184&p=4816565#post4816565

futbol topiğimizde hizmete girmiştir

ayhan53
07-09-2010, 13:53
http://img3.imageshack.us/img3/7786/3135e.jpg

ayhan53
07-09-2010, 14:02
Brezilya Son Maçta Zorlandı

Dünya Kupası'na hazırlanan Brezilya ve Polonya, şampiyonaya 19 gün kala aralarındaki 3. ve son hazırlık maçını dün oynadı. İlk iki maçı 3-0 kazanan Brezilya, bu kez zorda olsa 3-2 kazanmayı başardı ve 3'te 3 yaptı...

freestyler7
07-09-2010, 14:08
Oyum Russian Girls e :he:.Malesef basketteki kadar iyimser değilim Türkiye için :)

mancurya
07-09-2010, 14:13
Brezilya Son Maçta Zorlandı

Dünya Kupası'na hazırlanan Brezilya ve Polonya, şampiyonaya 19 gün kala aralarındaki 3. ve son hazırlık maçını dün oynadı. İlk iki maçı 3-0 kazanan Brezilya, bu kez zorda olsa 3-2 kazanmayı başardı ve 3'te 3 yaptı...

Basket in bitmesine 5-6 gün kaldı...

Bayanlar valeybolla sonra ilgileniriz...

Halil64
07-09-2010, 14:49
Oyum Russian Girls e :he:.Malesef basketteki kadar iyimser değilim Türkiye için :)

Aynı fikirdeyim dostum :) ille de Russian girls :he:

hakansahin
07-09-2010, 14:54
:yes::cool:
oy vererek rusgirl lere can verelim:he:

ufukARIKAN
07-09-2010, 15:14

doğru walla bendende ruslara oy(caterina hatrına:kahkah:)

mancurya
07-09-2010, 15:45
Daha oyumu kullanmadım...

Maçları bir göreyim bi kere...

Halil64
07-09-2010, 17:20

verdim bile :)

hakansahin
07-09-2010, 17:41
Daha oyumu kullanmadım...

Maçları bir göreyim bi kere...

maçları görmeden rusyanın kadrosuna baksan yeterli;);)

hakansahin
07-09-2010, 17:41
verdim bile :)

:cool::cool::cool:

mancurya
07-09-2010, 18:56
maçları görmeden rusyanın kadrosuna baksan yeterli;);)

Bende sizin dediğiniz gibi...''..Verdim bile''.........(rusya)

KARAHAN
07-09-2010, 19:06
oyumu TÜRKİYE olarak degiştiriyorum...abd ya da arjantin ile final oynarız...her ikisini de yenme şansımız %51...selamlar dostlara...

KARAHAN
07-09-2010, 19:08
yazdıklarımı basketbol şampiyonası için yazmıştım...dalgınlıgımı bir yönetici arkadaş düzeltebilirse sevinirim...tekrar selamlar:)

hakansahin
07-09-2010, 19:20
yazdıklarımı basketbol şampiyonası için yazmıştım...dalgınlıgımı bir yönetici arkadaş düzeltebilirse sevinirim...tekrar selamlar:)

karahan abi voleybolda da rusyaya vereceksin diye bir duyum aldım:he:

hem kızları hemde oyunları güzel..:cool:

tavsiye amaçlıdır:he::he:

erhanaxe
08-09-2010, 00:03
Veee beklenen dünya kupası buydu aslında....
bende Rus kızlara verdim :)
hakanşahin abime katılmamak mümkün değil.
teknik olarak güzel duruyor dermişim :) ;) :)

erhanaxe
08-09-2010, 00:25
Turnuvanın ramazandan sonra olması gayet isabetli ;)
Maazallah oruç falan sakatlanırdı...

hakansahin
08-09-2010, 00:27
Turnuvanın ramazandan sonra olması gayet isabetli ;)
Maazallah oruç falan sakatlanırdı...

zaten rusya voleybol fedarasyonu maçlar ramazana denk gelirse turnuvadan ihracımızı isteriz demiş;);)

hanoğlu
08-09-2010, 02:44
Vayyy yeni forum...Ayhan Abi sözüm geçse seni SSDB (Spordan Sorumlu Devlet Bakanı) yapardım vallahi :he:
Favori her zamanki gibi Türkiye, sürpriz de yine Hollanda diyorum :halayci:

ayhan53
08-09-2010, 09:02
oyumu TÜRKİYE olarak degiştiriyorum...abd ya da arjantin ile final oynarız...her ikisini de yenme şansımız %51...selamlar dostlara...

olur o kadar bende arada bi topikleri karıştırıyorum:)

Halil64
08-09-2010, 09:24

Sana bu tercih yaraşır Erhanım :he:

Çalışmalarını bekliyoruz bayramdan sonra :he: Maçlarda da konu çok çıkar :)

Babadağlı
08-09-2010, 11:35
Ayhan abi Piccinini mi, Skowronska mı karar veremedim...

ayhan53
08-09-2010, 11:49
http://img405.imageshack.us/img405/1745/kuvahp.jpg

http://birbak.mynet.com/galeri/milli-voleybolcudan-sok-aciklama/5305/132340

http://img689.imageshack.us/img689/3686/dziekiewiczskowronskavo.jpg

benim tercihim skowronskavo ama fark etmez ikisideiyi oyuncu skowronska nasılsa fenerbahçede bu sene salon full çeker kapılarda izdiham yaşanır:)

Halil64
08-09-2010, 12:15
Benim tercihim soldaki adı neyse :he: :he:

ayhan53
08-09-2010, 12:17

sko o zaten üstteki linktekide piccini:)

hakansahin
08-09-2010, 12:37

halil hocam bu yazını kopyaladım...

benimle iyi geçinesin;);)

ayhan53
09-09-2010, 13:33
anketimiz bayram boyunca açıktır

Halil64
10-09-2010, 02:12
halil hocam bu yazını kopyaladım...

benimle iyi geçinesin;);)

:he: :he:

ayhan53
13-09-2010, 10:58
önümüzde sıkı hazırlanmamız gereken bir turnuvamız daha var:)

mandradasutvar
13-09-2010, 12:12
tırt ya olmaz böyle anket...2 pas ver sonra manşet... böyyyykkk ... beyzbol anketi yapsaydınız daha çok ilgimi çekerdi:)

i-ked
13-09-2010, 12:20
Ohhhh
yensek de yenilsek de en azından "SEYİR ZEVKİ" olur

mancurya
13-09-2010, 12:57
Nerde kalmıştık....

mancurya
13-09-2010, 12:59
29 ekime daha çok var...

Haydi hayırlısı...

ayhan53
13-09-2010, 13:53
Filenin Sultanları Galatasaray Karşısında

Grand Prix Avrupa Elemeleri hazırlıkları kapsamında Ankara kampını tamamlayarak İstanbul'a gelen Filenin Sultanları, bugün saat 17:00'de Galatasaray Medical Park ile antrenman maçı yapacak...

17-22 Eylül tarihleri arasında İtalya'da düzenlenecek olan A Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri hazırlıklarını kapsamında Ankara kampını tamamlayarak İstanbul'a gelen A Bayan Voleybol Milli Takımımız, bugün(13.09.2010) saat 17:00'de TVF 50. Yıl Spor Salonu'nda Galatasaray Medical Park ile antrenman maçı yapacak.

ayhan53
13-09-2010, 14:02
A GRUBU:Sırbistan,Peru,Polonya,Cezayir,Japonya,Kosta Rika(Maçlar Tokyo'da oynanacak)
B GRUBU: Çek Cumhuriyeti,Brezilya,Porto Riko,İtalya,Kenya,Hollanda(Maçlar Hamamatsu'da oynanacak)
C GRUBU:ABD,Hırvatistan,Almanya,Kazakistan,Küba,Tayl and(Maçlar Matsumoto'da oynanacak)
D GRUBU:Rusya,TÜRKİYE,Kanada,Güney Kore,Çin,Dominik Cumhuriyeti(Maçlar Osaka'da oynanacak)

A GRUBU FİKSTÜRÜ:
29 Ekim:Peru-Cezayir,Sırbistan-Kosta Rika,Polonya,Japonya
30 Ekim:Kosta Rika-Cezayir,Sırbistan-Polonya,Japonya-Peru
31 Ekim:Peru-Sırbistan,Polonya-Kosta Rika,Cezayir-Japonya
2 Kasım:Sırbistan-Cezayir,Polonya-Peru,Kosta Rika-Japonya
3 Kasım:Peru-Kosta Rika,Cezayir-Polonya,Japonya-Sırbistan

B GRUBU FİKSTÜRÜ:
29 Ekim:Brezilya-Kenya,Çek Cumhuriyeti-Hollanda,Porto Riko-İtalya
30 Ekim: Çek Cumhuriyeti-Brezilya,Kenya-Porto Riko,Hollanda-İtalya
31 Ekim:Porto Riko-Çek Cumhuriyeti,İtalya-Kenya,Brezilya-Hollanda
2 Kasım:Brezilya-Porto Riko,Hollanda-Kenya,Çek Cumhuriyeti-İtalya
3 Kasım:Porto Riko-Hollanda,Kenya-Çek Cumhuriyeti,İtalya-Brezilya

C GRUBU FİKSTÜRÜ:
29 Ekim:Almanya-Kazakistan,ABD-Tayland,Hırvatistan-Küba
30 Ekim:ABD-Hırvatistan,Tayland-Kazakistan,Küba-Almanya
31 Ekim:Kazakistan-Küba,Hırvatistan-Tayland-Almanya-ABD
2 Kasım:Hırvatistan-Almanya,Tayland-Küba,ABD-Kazakistan
3 Kasım:Kazakistan-Hırvatistan,Almanya-Tayland,Küba-ABD

D GRUBU FİKSTÜRÜ:
29 Ekim:Rusya-Dominik Cumhuriyeti,Kanada-Güney Kore,Türkiye-Çin
30 Ekim:Rusya-Türkiye,Dominik Cumhuriyeti-Güney Kore,Çin-Kanada
31 Ekim:Türkiye-Dominik Cumhuriyeti,Kanada-Rusya,Çin-Güney Kore
2 Kasım:Türkiye-Kanada,Rusya-Güney Kore,Dominik Cumhuriyeti-Çin
3 Kasım:Kanada-Dominik Cumhuriyeti,Güney Kore-Türkiye,Çin-Rusya

kutatku
14-09-2010, 12:19
ben polonyaya verdim oyumu:)
hanım koyluyuzde ondan:)
ayhanabi bu şampiyonada görsel olarak bizi sevindirsen süper olacak:)

ayhan53
14-09-2010, 13:53
ben polonyaya verdim oyumu:)
hanım koyluyuzde ondan:)
ayhanabi bu şampiyonada görsel olarak bizi sevindirsen süper olacak:)

bu oyunun oyuncularının hepsi görsel:)

ayhan53
14-09-2010, 13:54
en son sıralamayı buldum abd ve küba düşüşte

http://img153.imageshack.us/img153/8373/adszro.png

oylama yaparken sıralamayada bakmanızı tavsiye ederim

mancurya
14-09-2010, 13:57
Ayrıca baskette yeni dünya sıralamasında kaç basamak yükseldik...?

Puanımız kaç oldu...?

Merak ettimde....

PETRO
14-09-2010, 13:59
oylama yaparken sıralamayada bakmanızı tavsiye ederim

ankette seçenek sayısı 10'un üzerine çıkamıyor mu :)

mesutciloglu
14-09-2010, 20:20
rusya tek gectim...birezilya da fena degil ama ...

Che Big
14-09-2010, 21:26
Japan diyorum..............
Gecenlerde italyaya karsi güzel oynamislardi,cok begenmistim........belki sürpriz yapabilirler:cool:

mancurya
14-09-2010, 22:19
Japan diyorum..............
Gecenlerde italyaya karsi güzel oynamislardi,cok begenmistim........belki sürpriz yapabilirler:cool:

Tek oyu siz verdiniz herhal...Hayırlı olsun...

ayhan53
15-09-2010, 11:00
http://img827.imageshack.us/img827/457/sss15092010haber1183248.jpg

ayhan53
15-09-2010, 11:03
İtalya, Rusya ve Almanya'nın Eleme Kadrosu...

İtalya'da düzenlenecek olan ve Türkiye'nin de katılacağı 2011 Bayanlar Dünya Grand Prix elemelerine katılacak İtalya, Rusya ve Almanya kadrolarını açıkladı. Bu arada elemeler İtalya'nın RAI kanalından canlı olarak yayınlanacak...

İtalya Milli Takımı

Pasörler: Lo Bianco, Rondon, Bechis
Smaçörler: Bosetti, Del Core, Di Iulio, Ortolani, Piccinini,Costagrande
Orta Oyuncular: Arrighetti, Barazza, Garzaro, Gioli, Guiggi
Libero: Merlo, Cardullo

Rusya Milli Takımı

Pasörler: Evgenia Startseva, Irina Uralova
Orta Oyuncuar: Maria Borodakova-Borisenko, Yulya Merkulova, Perepelkina, Elena Murtazaeva
Smaçörler: Liubov Sokolova, Ekaterina Gamova, Kosheleva, Olga Fateeva, Natalia Goncharova
Lesya Makhno
Liberolar: Svetlana Kryuchkova, Darya Vekshina, Ekaterina Kabeshova

Almanya Milli Takımı

Denise Hanke , Nadja Schaus , Lisa Thomsen (Schweriner SC) Kathleen Weiß ( Igtisadchi Bakü / Azerbaycan ) Kerstin Tzscherlich , Saskia Hippe (Dresdner SC) Corina Ssuschke ( Prostejov / Çek Cumhuriyeti) Anne Matthes ( Matera / İtalya) Heike Beier (St. Petersburg / Rusya) Margareta Kozuch ( Odintsovo / Rusya) Maren Brinker ( Allianz Volley / Stuttgart) , Kathy Radzuweit (VT Hamburg Aurubis ) Christiane Fuerst (Fenerbahçe / Türkiye)

blnturkek
15-09-2010, 13:53
gönlüm türkiyeden yana.

mancurya
15-09-2010, 22:02
Ayhan ağbi ....ömürsün valla...:):):cool:

Bayanlar topiğine mesaj atarken üstüne hırka falam alsaydın...:he::he::he:

Çok güzel yakalamış arkadaş...:)

mancurya
16-09-2010, 12:30
Birden bire ,yarın akşam buralarda olasım geldi...:he::he::he:

ayhan53
16-09-2010, 12:31
Ayhan ağbi ....ömürsün valla...:):):cool:

Bayanlar topiğine mesaj atarken üstüne hırka falam alsaydın...:he::he::he:

Çok güzel yakalamış arkadaş...:)

bayanlar beni tanır bi şey demezler:)

ayhan53
16-09-2010, 12:35
Skowrońska'nın Yerine Jagieło Yeni Kaptan

Polonya Milli Takımı kadrosundan çıkarılan Fenerbahçe Acıbadem'ın yeni transferi Katarzyna Skowrońska'nın yerine Polonya Milli Takımı kaptanı Aleksandra Jagieło oldu...

Smaçör mevkiinde oynayan 1980 doğumlu ve 1.80 boyundaki Aleksandra Jagieło, son 3 sezondur MKS Muszynianka Muszyna takımının kaptanlığını yapıyordu.

http://img841.imageshack.us/img841/7532/polskiesiatkarkipiekne3.jpg

ayhan53
16-09-2010, 12:35
bizim sko buna 5 basar

mancurya
16-09-2010, 12:39
Bayanlarında bu topiği sahiplenmesi gerekmiyormu...?

HANİ DAYANIŞMA ...

Sonuçda futbol erkek oyunudur anladım...BASKETDE ÖYLE DİYELİM...

Ama voleybol bu...çokda güzel oynuyorlar...buna sahip çıkmayıpda beyzbolamı sahip çıkacaklar...

Göstersinler kendilerini...

Bir yazı bir yorum bile yok...

Sonra demesinler hep erkekler...hep erkekler...

Siz ALAN boşaltırsanız...Erkekler seve seve doldurur...

Hemde burayı baştan aşağı harika bayan resimlerinide koyarak misafirde ederler...

Spordan uzak kalan bayanlar çocuklarınada örnek olamıyor...

Sonra spordaki gerilik ne diyip sorguluyoruz..

NESİL SPORA YATKIN OLMALIKİ KAFASI ÇALIŞSIN.

Ezilmişliğimizide üstümüzden atalım...

...(daha çok şey yazardım ama neyse)..........................................?

Gerçekden bayanların SPORDAKİ varlığını da ispat ederler...

Gerçekten ben buraya bayan ziyaretçileri bekliyorum...

Ayrıca...

Ayhan ağbi gibi güzel bir insanın organisazyonunada ortak olmak çok güzel bir şey herşeyden önce...

ayhan53
16-09-2010, 12:46
çok iddialılar

http://img833.imageshack.us/img833/7532/polskiesiatkarkipiekne3.jpg[

mancurya
16-09-2010, 12:49
Haaa UNUTMADAN...

Ayrıca Kadın neslinin KALİTESİ geleceğimizi nasıl belirlediğini siz TAHMİN EDİN ARTIK...

nERDEN NEREYE GELDİK...

Her konudada geride kalıp sonra konuşmak ...çokda doğru değil...

ayhan53
16-09-2010, 12:52
Cagliari kentinde 17-22 Eylül tarihlerinde eleme müsabakaları yapacak antrenör Mehmet Bedestenlioğlu yönetimindeki A Milli Takım, Atatürk Havalimanı'ndan İtalya'ya hareket etti.

Milli takımın kadrosunda oyuncular, Naz Aydemir, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gizem Güreşen ve Ayşe Gökçen Denkel Zop bulunuyor.

Millilerin elemelerdeki maç programı şöyle:
17 Eylül Cuma: 18.30 Almanya-Türkiye
18 Eylül Cumartesi: 21.00 Türkiye-İtalya
19 Eylül Pazar: 18.30 Bulgaristan-Türkiye
21 Eylül Salı: 16.00 Rusya-Türkiye
22 Eylül Çarşamba: 16.00 Türkiye-Hollanda

Öte yandan A Milli Bayan Voleybol takımımızın 17–22 Eylül tarihleri arasında oynayacağı maçlar, canlı yayınlarla Sportstv’de ekranlarında olacak.

Filenin Sultanları’nın ilk rakibi Almanya…
Almanya–Türkiye maçı yarın (Cuma) akşam İtalya’nın Cagliari kentinde oynanacak. Bu zorlu karşılaşma, 18.30’dan itibaren D-Smart 44. Kanal Sportstv’den naklen yayınlanacak.

ayhan53
16-09-2010, 12:53
Dünya Grand Prix finalleri Avrupa elemeleri yarın yapılacak maçlarla başlıyor.
0016 Eylül 2010 Perşembe - 11:33
AA
Voleybolda en önemli organizasyonlardan biri olan ve Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) tarafından düzenlenen Dünya Grand Prix Finalleri'nin Avrupa elemeleri yarın başlıyor.

İtalya'nın Cagliari kentinde 17-22 Eylül terihleri arasında yapılacak 2011 FIVB Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde 6 ülke takımı gelecek yıl yapılacak finallere katılabilmek için mücadele verecek. Türkiye elemeler sonunda Rusya, İtalya, Hollanda, Almanya ve Bulgaristan arasında ilk 3 takım arasına girebilirse, finallere yükselecek. Turnuva statüsüne göre elemelerde ilk 2 sırayı alan takımların finallere yükselmesi gerekiyor, ancak son yapılan FIVB Grand Prix Konseyi'nde, son Avrupa Ligi şampiyonu Sırbistan ve Wild Card (serbest katılım hakkı) sahibi olan Polonya'nın yanı sıra finallere Avrupa'dan 3 takımın gitmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili AA muhabirinin görüştüğü (A) Milli Bayan Takımı Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, çok önemli rakiplerle mücadele edeceklerini belirterek, ''Ben buna eleme mantığıyla bakmıyorum. Türkiye'nin bu finallerde mutlaka yer alması gerekiyor'' dedi.

Türk voleybolunun, şu anda bulunduğu yerden çok daha üst sıraları hak ettiğini ifade eden Bedestenlioğlu, ''Hedefimiz, şu veya bu takımı yenmek değil, bu finallerde yer almak olmalı. Çünkü olimpiyatların yolu buradan geçiyor ve Türkiye bunu hak ediyor. Çok üstün voleybol oynamamız gerek. Hazırlık döneminde oyuncular çok iyi performans gösterdiler. Bunu elemelere de yansıtacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Sakatlıkları bulunan pasör Elif Ağca ile libero Nihan Yeldan'ın kadroda yer almadığını ifade eden Mehmet Bedestenlioğlu, şöyle devam etti: ''Elif dizindeki sakatlık nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu zaten. Nihan da antrenman sırasında talihsiz bir şekilde yüzüne darbe aldı. Elemelerde birlikte olamayacağız ama bu iki arkadaşımızın Dünya Şampiyonası'na kadar hazır olacağını düşünüyorum.''

-CHIAPPINI'DEN SONRA İLK RESMİ TURNUVA-

2011 FIVB Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri, taşıdığı büyük önemin yanı sıra, milli takımdan olaylı bir şekilde ayrılan İtalyan antrenör Alessandro Chiappini'den sonra (A) Millilerin katılacağı ilk resmi turnuva olarak da dikkati çekiyor.

Chiappini yönetimindeki (A) Milli Takım, Temmuz ayında Ankara'da yapılan Avrupa Ligi Finalleri'nde 3. olmuş ve 2011 Dünya Grand Prix Finalleri'ne doğrudan katılma şansını kaçırmıştı. Milli takımın, Avrupa Ligi Finalleri'nde hayal kırıklığı yaratan performansının ardından istifasını sunan Chiappini'nin yerine Mehmet Bedestenlioğlu getirilmişti.
Mehmet Bedestenlioğlu, Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde, milli takım ile birlikte ilk resmi turnuvasına çıkmış olacak.

-TAKIM KADROSU VE TURNUVA PROGRAMI-

2011 FIVB Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri için bugün İtalya'ya hareket edecek (A) Milli Takım kadrosunda yer alan isimler ve turnuva programı şöyle: (A) Milli Takım kadrosu: Cengiz Göllü (bayan milli takımlar sorumlusu), Onur Çarıkçı (menajer), Mehmet Bedestenlioğlu (antrenör), Bülent Güneş (yardımcı antrenör), İsmet Murat Atıl (kondisyoner), Sibel Kahyalıoğlu (masör), Naz Aydemir, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Gülden Kayalar, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy, Gözde Kırdar, Neslihan Darnel, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gizem Güreşen, Ayşe Gökçen Denkel (sporcular).

mancurya
16-09-2010, 15:12
Anlayan biri olarak soruyorum....

Valeybolda mola aralarında PON PON KIZLAR OLUYOMU...?

Bide bu hakemler hep erkek olmak zorundamı...?

Ayrıca hep dikatimi çekmiştir valeybol takımlarını bu kadar iyi kadın oyuncular

olduğu halde neden Teknik direktör olamıyorki..........?

hep ERKEKLER direktörü oluyor...Kadın olanı yok...

Fırçayıda hep onlar basıyor...

Görüntüde tabi biraz tuhaf oluyor...

ayhan53
16-09-2010, 15:14
pon pon kızlar yok oyunun ruhu gereği olmaması doğal:)

mancurya
16-09-2010, 15:33
Bayanlar bazen mayo ile oynuyor bazende şortla bunun standardı yokmu...?

(29 ekime kadar bilmediklerrimizi ve valeyboll sporunun sorunlarını bilirsek daha bilinçli oluruz ZANNIMCA):he::he::he:

ayhan53
16-09-2010, 15:37
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=52184&p=4835119#post4835119

topiğimiz anket için açık

PETRO
16-09-2010, 15:46
http://www.hisse.net/forum/showthrea...19#post4820419

topiğimiz anket için açık

hangisi bu, hata veriyor, hatalı anket mi yoksa :)

ayhan53
16-09-2010, 15:49
zırt pırt bozuluyor linkler:)

mancurya
16-09-2010, 16:02
Kadınlar forumuna yazı attım , sitemkar...

Akşam eve gittiğimde , klavyemi inşallah bulurum..:he::he::he:

mancurya
16-09-2010, 20:00
Bayanlarında bu topiği sahiplenmesi gerekmiyormu...?

HANİ DAYANIŞMA ...

Sonuçda futbol erkek oyunudur anladım...BASKETDE ÖYLE DİYELİM...

Ama voleybol bu...çokda güzel oynuyorlar...buna sahip çıkmayıpda beyzbolamı sahip çıkacaklar...

Göstersinler kendilerini...

Bir yazı bir yorum bile yok...

Sonra demesinler hep erkekler...hep erkekler...

Siz ALAN boşaltırsanız...Erkekler seve seve doldurur...

Hemde burayı baştan aşağı harika bayan resimlerinide koyarak misafirde ederler...

Spordan uzak kalan bayanlar çocuklarınada örnek olamıyor...

Sonra spordaki gerilik ne diyip sorguluyoruz..

NESİL SPORA YATKIN OLMALIKİ KAFASI ÇALIŞSIN.

Ezilmişliğimizide üstümüzden atalım...

...(daha çok şey yazardım ama neyse)..........................................?

Gerçekden bayanların SPORDAKİ varlığını da ispat ederler...

Gerçekten ben buraya bayan ziyaretçileri bekliyorum...

Ayrıca...

Ayhan ağbi gibi güzel bir insanın organisazyonunada ortak olmak çok güzel bir şey herşeyden önce...

Hala ses ,seda yok...

mancurya
17-09-2010, 09:48
Günaydın..

mancurya
17-09-2010, 09:55
Forumun bayan üyesi yok anlaşılan...:he:

ayhan53
17-09-2010, 10:02
balaban oy kullanmış:)

ayhan53
17-09-2010, 11:02
almanya

http://img214.imageshack.us/img214/8162/almanya.jpg

ayhan53
17-09-2010, 11:05
japonya

http://img843.imageshack.us/img843/2653/japonr.jpg

ayhan53
17-09-2010, 11:07
rusya

http://img805.imageshack.us/img805/3497/rusyae.jpg

ayhan53
17-09-2010, 11:10
sırbistan

http://img525.imageshack.us/img525/6600/srbistan.jpg

ayhan53
17-09-2010, 12:04
http://img841.imageshack.us/img841/8659/adszrzo.png
http://img690.imageshack.us/img690/8716/adsz1ti.png

mancurya
17-09-2010, 18:42
Ehhh..iyi akşamlar....

mancurya
17-09-2010, 18:55
Çocukların ayakkabı parasının çokluğundanmı nedir...

Resimde dikkatime çeken ayakkabılar oldu...

Boylar yüksek olsun diye altı kalın ama...

Nasıl atlayıp zıplarlar anlamadım..altının ince olması lazım halbuki...

Valeybol ayakkabıları , biz oynamayalı çok değişmiş...

mancurya
17-09-2010, 18:56
Cagliari kentinde 17-22 Eylül tarihlerinde eleme müsabakaları yapacak antrenör Mehmet Bedestenlioğlu yönetimindeki A Milli Takım, Atatürk Havalimanı'ndan İtalya'ya hareket etti.

Milli takımın kadrosunda oyuncular, Naz Aydemir, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gizem Güreşen ve Ayşe Gökçen Denkel Zop bulunuyor.

Millilerin elemelerdeki maç programı şöyle:
17 Eylül Cuma: 18.30 Almanya-Türkiye
18 Eylül Cumartesi: 21.00 Türkiye-İtalya
19 Eylül Pazar: 18.30 Bulgaristan-Türkiye
21 Eylül Salı: 16.00 Rusya-Türkiye
22 Eylül Çarşamba: 16.00 Türkiye-Hollanda

Öte yandan A Milli Bayan Voleybol takımımızın 17–22 Eylül tarihleri arasında oynayacağı maçlar, canlı yayınlarla Sportstv’de ekranlarında olacak.

Filenin Sultanları’nın ilk rakibi Almanya…
Almanya–Türkiye maçı yarın (Cuma) akşam İtalya’nın Cagliari kentinde oynanacak. Bu zorlu karşılaşma, 18.30’dan itibaren D-Smart 44. Kanal Sportstv’den naklen yayınlanacak.

Bugün maçımız varmış...

iZLEYEN VARMI...?

PETRO
18-09-2010, 09:26
ALMANYA ( 3) - TÜRKİYE (1)

Hakemler: Philippe Marenc (Fransa)- Boris Kolarevic (Sırbistan)

ALMANYA : Beıer (5), Susschke (6), Weıss (7),Brınker (5), Radzuweit (5), Kozuch (8), Tzscherlich-libero (7), Matthes (5),Thomsen (5), Hıppe (5),Fürst (6),Hanke (5)

TÜRKİYE : Esra (7), Bahar (6), Neslihan (6), Gözde (6), Eda (7), Naz (6), Gülden-libero (6),Gizem (5), Pelin(5),Neriman (5),Seda (5)

SETLER: 21-25, 25-23, 25-19, 25-22
SALON : Pala Rockfeller
SÜRE : 111 dakika
İtalya'nın Cagliari şehrinde başlayan 2011 Dünya Grand Prıx Bayanlar Avrupa Elemesi ilk maçında Filenin Sultanları ilk seti kazanmasın rağmen,diğer setlerde başarılı olamayınca Almanya'ya 3-1 yenildi.İkinci maçımızı bugün TSİ 21.00 de İtalya ile oynuyoruz.

Birinci sete Ay-yıldızlı ekibimiz çok iyi başladı.Neslihan ve Eda'nın attığı smaç servisler rakibin oyun düzenini bozdu.Köşelerden yaptığımız etkili hücumlar sayı getirince ilk teknik molayı açık ara 8/3 önde geçtik.Set içinde etkili oyunumuz sürünce ikinci teknik molayı da 16/10 önde tamamladık.Almanya Kozuch ile sayı üretmek istedi fakat defansta başarılı olan ekibimiz 24 dakika süren seti 25-21 kazanarak 1-0 öne geçti.
İkinci sete Almanya iyi başladı.Kozuch ile yaptıkları hücumları durduramadık ve bu nedenle ilk teknik molayı Almanya 8/6 önde girdi.Esra'nın blokları ile skor 8/8 de eşitledi.Neslihan'ın servisleriyle 13-11 öne de geçtik.Fakat rakibimiz etkili servis atarak ikinci molayı 16/15 önde tamamladı.Moladan sonra oyun çok çekişmeli devam etti. 20/20 de skoru eşitledik ve 23-22 öne de geçmemize rağmen seti Almanya 25-23 kazanarak skoru eşitledi (1-1)
Üçüncü sete de Almanya iyi başladı ve etkili oyunu ile ilk teknik molayı 8/7 önde geçti.Neslihan'ın sayıları ile skoru 13/13 te eşitledik.Rakibin etkili servislerine önlem alamayınca ikinci teknik molaya Almanya 16/14 önde girdi.Takımkımız çok hata yapmaya başlayınca Almanya bu seti de 25-19 kazanarak skoru 2-1 yaptı.
Dördüncü sete iyi başladık ve 4-1 öne geçtik, etkili oyunumuz sürünce ilk teknik molaya da 8/5 önde girdik. Rakibimiz etkili olunca 9/9 da eşitliği sağladı.Neslihan'ın smaçları 15.sayıyı getirdi.Fakat yaptığımız basit hata sonrası ikinci teknik molayı Almanya 16/15 önde geçti.Moladan sonra karşılıklı elde edilen sayılarla süren oyunda,skor 21-21 iken yaptığımız hatalar sonunda Almanya öne geçerek seti 25-22 kazandı ve maçtan da 3/1 galibiyetle ayrıldı.

ayhan53
20-09-2010, 11:22
http://img201.imageshack.us/img201/9964/3181.jpg

TÜRKİYE (0) - İTALYA (3)

Hakemler: Katarzyna Sokol (Polonya)- Adrian Flueckıger (İsviçre)

TÜRKİYE : Neriman (5), Bahar (6), Neslihan (7), Esra (5), Eda (6), Naz (6), Gülden-libero (6), Gözde (5),Gizem (6), Seda (6)

İTALYA : Del Core (7), Barazza (8), Ortalani (6), Piccinini (6), Gioli (7), Lo Bianco (7), Merlo-libero (7), Arrighetti (6),Bosetti (5),Dı Iulıo (5)

SETLER : 15-25, 18-25, 17-25

SALON : Cagliari Pala Rockfeller
SÜRE : 68 dakika

Bayan voleybol takımımız 2011 Dünya Grand Prix Finallerinin Avrupa elemelerindeki ikinci maçında İtalya karşısında

Birinci sete, Neriman'ın servisten kazandırdığı sayı ile başlamamıza rağmen, İtalya’nın attığı etkili servisler ve etkili hücumları sonunda oyundan düştük. Rakibimiz teknik molaları 8/2 ve 16/8 gibi skorla önde geçti. Millilerimizin yaptığı ataklardan ürettiğimiz sayılar seti almaya yetmeyince seti İtalya 25-15 kazandı ve 1-0 öne geçti.
İkinci sete iyi başladık. Neslihan’ın smaç servis sayıları ile bir anda 7-3 öne geçtik. İtalya hücumlarımızı blokta tutunca 7/7 de eşitliği sağladı ve ilk teknik molaya da 8/7 önde girdi. Neslihan’ın smaç sayıları ile 9-8 öne geçtik. Karşılıklı üretilen sayılarla 13-13 eşitlikten sonra yaptığımız hatalar sonunda İtalya ikinci teknik molayı da 16/14 önde geçti. Neslihan’ın sert smacı sonunda kazandırdığı 17 sayının sertliği rakibin liberosu Merlo'yu devirdi. Hücumlarımızı rakip defans çıkartınca, seti İtalya 25-18 kazandı. Skoru 2-0 yaptı.
Üçüncü sete Ay-Yıldızlı ekibimiz çok iyi başladı. Neslihan’ın sayısı ve Eda'nın blokları ile 5-1 öne geçtik. Hakemin verdiği hatalı bir karar sonrası İtalya 5/5 te eşitliği yakaladı ve ilk teknik molaya da 8/5 önde girdi. Del Core’nin sayıları rakibin ikinci teknik molayı da 16/12 önde geçmesini sağladı. Yaptığımız hücumları rakip oyuncular blokta tutunca, Neslihan’ın ürettiği sayılar set kazanmamıza yetmedi. Seti İtalya 25-16 kazandı ve maçtan 3-0 galibiyetle ayrıldı.

ayhan53
20-09-2010, 11:24
http://img684.imageshack.us/img684/1896/3183.jpg

BULGARİSTAN (0) - TÜRKİYE (3)

Hakemler:Philippe Marenc (Fransa)- Danica Lisa (Slovakya)

BULGARİSTAN : Zarkova (5), Zetova (5), Vasıleva (6), Strasmira Filipova (7), Nenova (5), Yaneva (6), Mariya Filipova-libero(6),Karakasheva (5),Rabadzeva(5),Nikolova (5),Ruseva (6)

TÜRKİYE : Esra (7), Bahar (7), Neslihan (9),Seda (6), Eda (8), Naz (8), Gülden-libero (8),Neriman (7),Gözde (6),

SETLER : 23-25, 16-25, 14-25

SALON :Cagliari-PalaRockfeller

SÜRE :74 dakika

İtalya'nın Cagliari şehrinde yapılan 2011 Dünya Grand Prix Avrupa elemeleri üçüncü maçında Filenin Sultanları Bulgaristan'ın karşısına çıktı. Çok üstün bir oyun sergileyen Ay-Yıldızlı ekibimiz Bulgaristan'ı eze eze net bir skor ile 3-0 yendi. Ankara'da oynanan Avrupa Ligi finalinde 3/2 yenildiğimiz komşu'dan böylece rövanşı da almış olduk. Yıldızlaşan Neslihan 25 sayı üreterek en skorer sporcu oldu. Maçtan sonra Japonya TV Neslihan ile Dünya Şampiyonası için yayınlanacak programa çekim yaptı.

Birinci sete Bulgaristan iyi başladı. Zetova'nın sayıları ile bir anda 3/0 öne geçtiler.Neslihan servisten sayı kazandırdı sayımızı 4 yaptık. Arkasından yaptığımız hatalar sonunda Bulgaristan ilk teknik molayı 8/4 önde geçti. Moladan sonra çekişme devam etti. 14/11 geriden gelip 14/14 te eşitliği sağladık. Fakat teknik molayı rakibimiz 16/14 önde girdi. Neslihan'ın sayıları ve Eda'nın blokları ile 20/16 geriden gelerek 22/22 de skoru eşitledik. Bahar'ın bloğu ile 24/23 öne geçtik ve çok çekişmeli geçen seti 25/23 kazanarak skoru 1-0 yaptık.
İkinci sete bayanlarımız çok hızlı başladı. Neslihan'ın servis sayıları ile rakibi oyundan düşürdük ve 7/4 öne geçerek avantaj sağladık. Başarılı oyunumuz devam etti ve ilk teknik molayı 8/6 önde geçtik. Moladan sonra Eda'nın servis sayıları skoru bir anda 12/6 yaptı. Naz yerini bulan tercihleri sonunda ürettiğimiz sayılar ile ikinci teknik molayı da 16/9 gibi açık ara önde geçtik. Neslihan'ın yıldızlaştığı bu sette ürettiği sayılarla seti 9 sayı farkla 25-16 kazanarak skoru 2-0 yaptık.
Üçüncü set karşılıklı sayılarla sürdü. Neslihan'ın servis ve plase sayısı ile geriden gelerek 5/5 eşitliği yakaladık. Kaçırdığımız servis sonunda Bulgaristan ilk teknik molayı 8/7 önde geçti. Neslihan bu sırada yine smaç servisler ile direkt kazandırdığı sayılar ile 13/10 öne geçerek üstün oyunumuza devam ettik. İkinci teknik molayı bu kez bayanlarımız 16/13 önde kapattı. Filenin Sultanları rakibin hücum etkinliğini kırdı, Yıldız sporcumuz Neslihan'ın servislerini karşılamakta güçlük çeken Bulgaristan bir anda oyundan düştü. Libero Gülden'in akıl almaz top çıkarışları da eklenince seti 11 sayı farkla 25/14 kazanarak maçtan 3-0 galibiyetle ayrıldık.

Turnuvada ki dördüncü maçımızı 21 Eylül salı günü TSİ 16.00 da Rusya ile oynuyoruz.

ayhan53
20-09-2010, 11:29
bizim kızlar pek umut vermiyor

http://img651.imageshack.us/img651/6480/29130874.jpg

ayhan53
20-09-2010, 11:31
2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri 1. Gün Sonuçları

Rusya - Hollanda: 3-2 (30-28, 22-25, 22-25, 25-22, 15-13 )

Hakemler : Flueckiger (İsviçre). Viktorin (Slovakya)
Rusya: Kosheleva 17 , Gama 21 , Borodakova 3 , Startseva 2 , Shashkova 13 , Duskryadchenko 19 , Kryuchkova (L) . Gooncharova 2 , Ulyakina , Merkulova 8
Hollanda: Grothues 20 , Huurman 7 , Flier 19 , Staelens 18 , 16 Wensink , Dijkema 4, Van Tienne (L ) Visser 8, Stam 1
Seyirci: 250
Süre: 35 '30 ' 27 '30 ' 16 ' (02:18)
--------------------------------------------------------------------------------

Almanya - Türkiye: 3-1 (21-25, 25-23, 25-19, 25-22 )

Hakemler : Marenco (Fransa ) - Kolarevic ( Sırbistan )
Almanya: Beier, Ssuschke 10, Weiss 3, Brinker 11, Radzuweit 1, Kozuch 19, Tzscherlich (L); Matthes 4, Hanke, Furst 7, Thomsen, Hippe
Türkiye: Gümüş 15, Toksoy 8, Darnel 17, Kirdar 10, Erdem 15, Aydemir 3, Kuzubasioglu (L); Çelik, Güreşen, Özsoy, Tokatlıoğlu
Seyirci: 350
Süre: 24 '29 ' 26 '30 ' (01:49)
--------------------------------------------------------------------------------

İtalya - Bulgaristan 3-1 (26-24 25-22 21-25 25-23 )

Hakemler: Schurmann ( Lietchestain ) - Sokol (Polonya)
İtalya: Del Core 13, Barazza 8, Ortolani 20, Piccinini 13, Gioli 14, Lo Bianco 3, Merlo (L); Arrighetti 1, Bosetti 2
Bulgaristan: Zarkova 1, Zetova 14, Vasileva 16, Filipova 15, Nenova 3, Yaneva 21, Filipova (L); Karakasheva; Rusova 4, Marinova, Nikolova, Rabadzhieva

ayhan53
20-09-2010, 11:31
2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri 2. Gün Sonuçları

Hollanda-Almanya: 1-3 (22-25 26-24 18-25 12-25)

Hakemler: Viktorini Lisa (Slovakya) - Marenc (Fransa)
Hollanda: Grothues 13, Huurman 5, Flier 20, Staelens 8, Wensink 12, Dijkema 5, Van Tienne (L); Visser 4, Stam 3, Blom 3, Blansjaar, De Kruijf.
Almanya: Beier 9, Ssuschke 18, Weiss 3, Brinker 12, Radzuweit 7, Kozuch 20, Tzscherlich (L); Hanke, Thomsen. Matthes.
Süre: 29' 34' 29' 31' (123')

Rusya - Bulgaristan: 3-1 (25-15 25-18 18-25 25-13)

Hakemler: Kolarevic (Serbistan) - Schurmann (Lihtenştayn)
Rusya: Kosheleva 11, Gamova 21, Merkulova 12, Startseva 4, Shashkova 18, Borodakova 5, Kryuchkova (L); Goncharova 2, Ulyakina, Kabeshova.
Bulgaristan: Zarkova 5, Zetova 9, Vasileva 10, Filipova 9, Nenova 3, Yaneva 17, Filipova (L); Marinova, Karakasheva, Rabadzhieva 3, Nikolova, Rusova.Süre: 21' 25' 24' 23' (93')

İtalya - Türkiye: 3-0 (25-15 25-18 25-17)

Hakemler: Sokol (Polonya) - Flueckiger (İsviçre)
İtalya: Del Core 8, Barazza 9, Ortolani 9, Piccinini 12, Gioli 11, Lo Bianco 5, Merlo (L), Arrighetti, Di Iulio, Bosetti 1 Türkiye: Özsoy 4, Toksoy 8, Darnel 17, Gümüş 1, Erdem 7, Aydemir 2, Kuzubaşıoglu (L); Kirdar 1, Denkel, Güreşen, Tokatlioglu 2
Süre: 22' 23' 23' (68')

ayhan53
20-09-2010, 11:32
2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri 3. Gün Sonuçları

İtalya - Hollanda 0-3 (19-25 20-25 20-25)

Hakemler: Kolarevic (Sırbistan) - Sokol (Slovakya)
İtalya: Del Core 6, Arrighetti 8, Ortolani 4, Piccinini 2, Gioli 14, Lo Bianco 2, Merlo (L); Bosetti 11, Garzaro.
Hollanda: Huurman 7, Flier 15, Staelens 7, Wensink 14, Dijkema, Grothues 14, Van Tienen (L)
Süre: 25' 25' 26' (76')

Türkiye - Bulgaristan 3-0 (25-23 25-16 25-14)

Hakemler: Marenc (Fransa) - Viktorini-Lisa (Polonya)
Türkiye: Gümüş 2, Toksoy 14, Darnel 25, Tokatlioglu 2, Erdem 11, Aydemir 3, Kuzubaşıoğlu (L); Kırdar, Özsoy 3.
Bulgaristan: Zarkova 1, Zetova 4, Vasileva 6, Filipova 11, Nenova, Yaneva 5, Filipova (L); Karakasheva, Rabadzhieva, Nikolova 2, Ruseva 3.
Süre: 28' 24' 22' (74')

Rusya - Almanya: 3-1 (25-19 24-26 25-10 25-19)

Hakemler: Flueckiger (İsviçre) - Schurmann (Lihtenştayn)
Rusya: Startseva 6, Shashkova 13, Duskryadchenko 7, Kosheleva 16, Gamova 28, Merkulova 1, Kryuchkova (L), Goncharova 2, Kabeshova
Almanya: Beier 6, Ssuschke 14, Weiss, Brinker 12, Radzuweit 4, Kozuch 13, Tzscherlich (L); Thomsen, Matthes 2, Hanke, Furst 2, Hippe. All. Guidetti.
Süre: 26' 33' 21' 26'. Tot. (106')

ayhan53
20-09-2010, 11:33
2010 Bayanlar Asya Kupası Başladı

Çin'in Taicang kentinde dün(19 Eylül)oynanan 4 karşılaşma ile 2.si start alan 2010 Bayanlar Asya Kupası, önceden hak kazanan Çin'den sonra 2011 Bayanlar Dünya Grand Prix'ine Asya'dan gidecek diğer iki takımı belirleyecek...

2010 Bayanlar Asya Kupası Programı ve Maç Sonuçları

19 Eylül 2010

A Grubu
Çin - İran 3-0 (25-16, 25-13, 25-13)
En skorerler: Chen Liyi 17, Ma Yunwen 13, Zhang Lei 10; Giveh 8, Sheikhi 6, Khajeh 6
Kazakistan - Kore 0-3 (19-25, 19-25, 18-25)
En skorerler: Pyurova 7, Jarlagassova 6, Nassedkina 6, Drobyshevskaya 6; Kim Yeon-Koung 18, Yang Hyo-Jin 12, Han Song-Yi 10

B Grubu
Tayland - Japonya 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)
En skorerler: Apinyapong 14, Sittirak 13, Kanthong 13; Minamoto 11, Nagaoka 11
Viyetnam - Tayvan 1-3 (29-27, 20-25, 12-25, 20-25)
En skorerler: Nguyen T.T.H. 19, Nguyen T.X. 11; Tasi Yin Feng 19, Chen Wan Ting 17, Wu Ko Jou 17

20 Eylül 2010

A Grubu
İran - Kore
Çin - Kazakistan
B Grubu
Japonya - Tayvan
Tayland - Viyetnam

21 Eylül 2010

A Grubu
Kazakistan - İran
Çin - Kore
B Grubu
Viyetnam - Japonya
Tayvan - Tayland

23 Eylül 2010

Çeyrek Final
A1 - B4
A2 - B3
B1 - A4
B2 - A3

24 Eylül 2010
Yarı Final

25 Eylül 2010
Final

ayhan53
20-09-2010, 11:35
Brezilya Rövanşı Aldı

2010 Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Almanya ve Brezilya son hazrlıklarını sürdürürken, aralarındaki 2. maçıda dün oynadılar. İlk karşılaşmayı 3-2 kazanan Almanya, bu kez Brezilya'ya fazla direnemedi ve Russelsheim'da 3-1 kaybetti...

17 Eylül 2010 ( Ludwigsburg )

Almanya - Brezilya 3-2 ( 22-25 , 25-20 , 20-25 , 25-20 , 15-13 )
En Skorerler : Grozer 26, Kromm 16; Murilo 16, Giba 13
Almanya:Patrick Steuerwald, Georg Grozer, Marcus Böhme, Max Günthör, Robert Kromm, Sebastian Schwarz, Ferdinand Tille (L)
Brezilya: Marlon, Vissotto, Rodrigao, Lucas, Giba, Murilo, Mario Jr (L)

19 Eylül 2010 (Russelsheim)

Almanya-Brezilya 1-3 (26-24, 23-25, 25-27, 22-25)
Almanya: Marcus Böhme 9, Max Günthör 10, Robert Kromm 1, Jochen Schöps 22, Patrick Steuerwald 1, Björn Andrae 13, Sebastian Prüsener (L); Lukas Bauer 0, Christian Dünnes 5, Denis Kaliberda 3, Georg Grozer 0.
Brezilya: Bruno 2, Vissotto 19, Dante 13, Murilo 7, Rodrigao 11, Sidao 13, Alan (L); Marlon 0, Theo 4, Joao Paulo Bravo 0.

21 Eylül 2010 (Heidelberg)

Almanya - Brezilya

ayhan53
20-09-2010, 12:00
Bayanlar bazen mayo ile oynuyor bazende şortla bunun standardı yokmu...?

(29 ekime kadar bilmediklerrimizi ve valeyboll sporunun sorunlarını bilirsek daha bilinçli oluruz ZANNIMCA):he::he::he:

iran milli takımı:)

http://img265.imageshack.us/img265/2940/0755562164.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/5880/0756427555.jpg

Halil64
20-09-2010, 12:25
sırbistan

Ruslara yakın oldukları belli :)

ayhan53
20-09-2010, 13:39
İkinci Maçın Galibi Küba

Kendi aralarında hazırlık karşılaşması oynayarak Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Polonya ve Küba, 2. hazırlık karşılaşmasını oynadı. Önceki gün Polonya 3-1 galip gelmişti, dün ise gülen 3-1 ile Küba oldu...

18 Eylül 2010
Polonya - Küba 3-1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:17)

19 EylüL 2010
Polonya - Küba 1:3 (21:25, 25:22, 20:25, 23:25)

ayhan53
21-09-2010, 09:47
bu akşam rusya ile oynuyoruz almanya ve italya yenilgileri üzerine buda gelirse kötü olacak

GaKKoS
21-09-2010, 10:04
Günaydın Ahali , Kızlarımız nasıl güzeller mi :D

ayhan53
21-09-2010, 10:31
İtalya’da turuncu devrim
19/09/2010 22:33:32

FIVB Dünya Grand Prix Avrupa elemelerinde ilk iki maçını kaybeden Hollanda, iki maçını da kazanan ev sahibi İtalya’yı ezerek 3-0 yendi ve henüz pes etmediğini gösterdi.

Yaklaşık 4000 seyirci önünde ev sahibi İtalya’ya nefes dahi aldırmayan Hollanda, 76 dakika süren maçın setlerini 25-19, 25-20 ve 25-20’lik skorlarla kazandı. Hollanda salı günü Bulgaristan ile karşılaşırken İtalya, Almanya karşısında ter dökecek.

HOLLANDA-İTALYA: 3-0

Salon: Pala Rockfeller

Hakemler: Boris Kolarevic, Katarzyna Sokol

Hollanda: Huurman, Flier, Staelens, Wensink, Dijkema, Grothues, Van Tienen(L)

İtalya: Del Core, Arrighetti, Ortolani, Piccinini, Gioli, Lo Bianco, Merlo(L), Bosetti, Garzaro

Setler: 25-19, 25-20, 25-20

Süre: 76 dakika (25-25-26)
http://img194.imageshack.us/img194/9180/72310z.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/1196/72311.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/3551/72314.jpg

ayhan53
21-09-2010, 10:43
Günaydın Ahali , Kızlarımız nasıl güzeller mi :D

Güzelliği isminden çok biliniyor

Bir şampiyonada derece yapmak, Milli olmak, Dünya Kupası’nda mücadele etmek ve sayısız madalya. Bunlar aşağı yukarı yetenekli ve çok çalışan her sporcunun ulaşabileceği yerlerden bazıları.

Peki ya podyuma çıkmak. Güzelliğiyle elde ettiğin sportif başarılardan daha fazla popülarite kazanması. Bunlar için özel şeylere sahip olmanız gerekir. Bu da ancak doğuştan gelir.

İşte sizlere son dönemlerin en fazla tanınan, başarılı ama güzelliğiyle her zaman diğer voleybolculardan daha fazla ismini duyuran bir sporcu…Francesca Piccinini.

http://img408.imageshack.us/img408/4216/3620.jpg

Francesca Piccinini

Francesca Piccinini adını voleybolla ilgilenen herkes duymuştur. Duymayanlarınız ise onu ya ‘Picci’ ya da ‘Piccinini’ diye tanır. Francesca Piccinini 10 Ocak 1979’da İtalya’nın Massa şehrinde dünyaya geldi.

Roberto ve Marta adında bir Katolik çiftinin çocuğu olan Francesca’nın, bir de Chiara adında kız kardeşi var. Sporun içinde büyüyen Francesca, 6 yaşından beri profesyonel anlamda voleybol oynuyor. Voleybola bu kadar erken yaşta başlayan Francesca’nın kariyeri o zamandan parlak gözüküyordu.
Başarılı bir eğitim hayatı olan Francesca üniversitede Medya üzerine eğitim aldı. İtalyanca’nın yanında iyi Portekizce biliyor ve birçok mesleği başarıyla yapabileck donanıma sahip.

21 yaşında ilk kez İtalya Milli takımında yer alan Francesca, takımın en genç oyuncusu olmasına rağmen takımın en acımasız, rakibini yerlerde süründüren smaçörlerinden biri oldu.

1989’da İtalya’nın Massa şehrinin S.Carlo Borromeo takımında oynamaya başlayan Francesca, ardından 1991 yılında Robur Leauto Massa takımına transfer oldu.

1993 yılında James Carrara takımının formasını giyen Francesca burada iki sene oynadıktan sonra 1995 yılında Magica Reggio Emilia takımında görev yaptı. Bir yıl sonra ise soluğu Cemar Rubiera takımında aldı.

Burada Küçükler Dünya Kupası’nın en iyi oyuncusu seçildi. Bir yıl Anthesis Modena’da oynadıktan sonra voleybol kariyerinin ivme kazanacağı takımına transfer oldu…Curitiba. Bu takımda kendinden iyice söz ettiren Francesca, İtalya’nın en fazla izlenmek istenen oyunculardan biri haline geldi. Onun ileride çok başarılı olacağını görebilen takım menajerleri sıraya girdi ama onu bünyesine katan takım Foppapedretti Bergamo oldu. 1999 yılından beri bu takımın formasını giyen Piccinini, Maurizia Cacciatori ile aynı takım için oynamış oluyor.

http://img714.imageshack.us/img714/2024/francesapiccinini600x90.jpg

Seyircilerin beğenisini kazanan Francesca, nerdeyse her maç Arena’yı dolduran binlerce kişinin tezahüratlarıyla sahaya çıkıyor. İtalyan takımının en iyi skorerlerinden biri olan Francesca, takımın aynı zamanda en ateşleyici oyuncusu durumunda.

2000 Olimpiyatları Francesca Piccinini için çok önemli bir dönemdi. Çünkü Francesca 2000 Olimpiyatlarına Takımını taşırken astronomik istatistiklere ulaşmıştı. Ve İtalya elemeleri büyük bir başarıyla geçerek Olimpiyatlara kalmıştı. Ama olimpiyat günleri başladığında her şey o kadar da güzel gitmedi Piccinini için. Aslında bireysel anlamda yine başarılı istatistiklere ulaşmıştı ama İtalya 9’unculukta kalınca onun başarısı da gölgede kaldı.

2000 Olimpiyatlarının bir başka anlamı daha vardı Piccinini için. Adının daha önce bir çok dünya kupasında ve dünya şampiyonasında duyurmuştu voleybol dünyasına. Ama onu Olimpiyatlarda sadece voleybol camiası değil, bütün dünya izliyordu. Özellikle de medya. Öyle ki, Francesca kusursuz güzelliğiyle medyanın ilgi odağı olmuştu. Dergilere kapak oluyor, sponsorluk anlaşmaları yapıyor ve şöhretine şöhret katıyordu. Bugünkü Piccinini ismini tüm dünya telaffuz ediyorsa bunun temelinde 2000 Olimpiyatları var diyebiliriz.

Güzel yıldız inişli çıkışlı kariyerine Foppapedretti Bergamo takımında devam etmekte. Takım arkadaşlarıyla takımlarını başarı taşımaya çalışıyorlar. Ama Francesca’nın güzelliği ve medyatikliği her zaman sportif alanından daha fazla konuşulacağı açık. Çünkü takımı başarılı olmadığı günlerinde, yine de ilgi odağı olmayı başarıyor.

http://img443.imageshack.us/img443/8885/20060908beres420.jpg

Francesca’nın En’leri

- Francesca’nın hobileri alış-veriş yapmak, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak, ata binmek, internette sörf yapmak ve arkadaşlarıyla birlikte olmak.
- En fazla güvendiği kişi babası.
- En fazla beğendiği aktör Keanu Reeves
- Voleybolun dışında en çok sevdiği sporlar basketbol ve tenis.
- En fazla beğendiği ve örnek aldığı sporcu Michael Jordan.
- En çok sevdiği çizgi film karakteri Milla ve Shiro.
- En çok sevdiği yemek Ananas ve Pizza.
- Sevdiği içecek The alla Peach
- En sevdiği kitaplar Paulo Coelho, Siddharta, Love Stories
- En sevdiği filmler Notting Hill (Sean Connery, George Clooney, Julia Roberts)
- En sevdiği şehir Venedik.
- En sevdiği mevsim yaz.
- En sevdiği renk mavi.

Francesca’nın dilinin ucundan

Bazen söylenen sözler gündeme bomba gibi düşüyor. İşte sizlere Francasca’dan inciler.

- Bir Olimpiyat sporcusu olmak demek şanslı olmak demek.
- Sportif anlamda kendimi Japon çizgi filmlerini izleyerek geliştirdim.
- Ben atletlere düşleri için savaşmalarını tavsiye ediyorum.
- Ben eğer sportif anlamda hazırlanmıyorsam, yada antrenman yapmıyorsam genelde müzik dinler, kitap okur ve yürüyüş yaparım.
- Bana yakın durduğu için aileme her zaman teşekkür etmek isterim.
- Benim için ülkemi ve ulusumu temsil etmem gurur vericidir.
- Eğer hayatta tek bir dileğim olsaydı, o da final klasmanında ilk dört pozisyona ulaşmak olur.
- Eğer dünyada bir yere gidebilsem herhalde orası Paris olurdu.
- Olimpiyatlara hazırlanmamda, şekle girmemde çok fazla çalıştığım, özveride bulunduğum bir gerçek.
- Benim için taraftar mail’i çok önemlidir. Çünkü o bana bir teşekkür gibidir ve bu beni motive ediyor.

http://img22.imageshack.us/img22/3872/3621l.jpg

GaKKoS
21-09-2010, 10:45
ayhan abicim , bizim hakan nerelerde özletti kendini ?

Yine tatile mi çıktı ? :(

ayhan53
21-09-2010, 10:47
ayhan abicim , bizim hakan nerelerde özletti kendini ?

Yine tatile mi çıktı ? :(

tatilde güççük geyik:)

GaKKoS
21-09-2010, 10:52
tatilde güççük geyik:)

yaw abi tatilde de ne çok tatili seviyor bu güccük geyik :D

Uzun mu bari tatili ? :)

julia.luthor
21-09-2010, 11:07
bu akşam rusya ile oynuyoruz almanya ve italya yenilgileri üzerine buda gelirse kötü olacak

milli takımımıza başarılar diliyorum :)

mancurya
21-09-2010, 19:03
Başarı olmassa burdaki performansıda etkiler...

Görüntüye bakılırsa kızlar Tam konsantre olamamış...

Haydi hayırlısı....

ayhan53
22-09-2010, 09:42
Avusturya'da Çin 1. Tamamladı...

2010 Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Avusturya, Çin, Porto Riko ve İran'ın katılımıyla Avusturya'nın İnsburg kentinde düzenlenen EuroVolley Challenge 2010 turnuvasını Çin lider tamamladı...

18.09.2010

İran - Porto Riko 03:01 (25:15, 25:21, 26:28, 25-19)
İran: Eraghi, Zarini, Marouflakrani, Nadi, Mohammad, Arash, Alizadeh (libero), Gholami, Nasari, Mahdavi, Baksheshi, Keshavarzi, Andalib, Attar (libero)
Porto Riko: Riviera, Figueroa, Soto, Muniz, Erazo, Rodriguez, Rosario (libero), Morales, Perez

Avusturya - Çin 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)
Avusturya: Laimer, Guttmann, Wohlfahrtstatter, Gavan, Binder, Fruhbauer, Laure (libero), Schweighofer, Weber, Kroiss, Ichovski
Çin: Guo, Zhong, Cui, Chen, Shen, Xu, Ren (libero), Bian, Yuan, Chen, Jiao, Li

19.09.2010

İran - Çin 1-3 (27-25, 20-25, 23-25, 17-25)
İran: Mousavi Eraghi 15, Mohammadkazem 15, Zarini 10
Çin: Zhong Weijun 18, Chen Ping 15, Yuan Zhi 11

Avusturya - Porto Riko 3-1 (23-25, 35-33, 25-19, 35-33)
Avusturya: Laimer 28, Guttmann 17, Gavan 14
Porto Riko: Soto 27, J.Rivera 23, Muniz 14

20.09.2010

Çin - Porto Riko 3-2 (29-27, 31-33, 25-14, 26-28, 15-11)
Çin: Chen Ping 26, Cui Jianjun 16, Zhong Weijun 12
Porto Riko: Soto 20, Figueroa 17, Muniz 16

Avusturya - İran 0-3 (19-25, 15-25, 21-25)
Avusturya: Zass 9, Laimer 8, Guttmann 7
İran:Gholami 11, Kamalvand 11, Bakhesheshi 7

Puan Durumu
Çin 6
İran 5
Avusturya 4
Porto Riko 3

ayhan53
22-09-2010, 09:43
Grand Prix Elemeleri'nde 4. Gün Tamamlandı

İtalya'nın Cagliari kentinde düzenlenen 2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri'nde 4. gün maçları sonuçlandı. Yarın son 3 karşılaşma oynanacak ve ilk üç takım Grand Prix hakkı elde edecek. Ayrıntılar haberin devamında...

2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri 4. Gün Sonuçları

Almanya- İtalya 3-1 (25-22, 16-25, 25-20, 25-22)

Hakemler: Viktorini-Lisa (Slovakya) - Sokol (Polonya)
Almanya: Beier 4, Ssuchke 13, Weiss 4, Brinker 9, Radzuweit 8, Kozuch 9, Libero: Tzscherlich. Furst, Matthes 9, Hanke 0, Thomsen 0, Hippe 15
İtalya: Arrighetti 9, Ortolani 9, Bosetti 15, Gioli 10, Lo Bianco 1, Piccinini 12. Libero: Merlo. Del Core 3, Rondon 1, Garzaro 0. All. Massimo Barbolini
Süre: 26’, 25’, 29', 27'. (107')

Hollanda - Bulgaristan 0-3 (21-25 17-25 22-25)

Hakemler: Kolarevic (Sırbistan) - Marenc (Fransa)
Hollanda: (P5) - Huurman, Flier 19, Staelens 2, Wensink 8, Dijkema 1, Grothues 4, Van Tienen (L); De Kruijf, Blom 4, Visser 5, Blansjaar
Bulgaristan: (P3) - Rabadzhieva 10, Filipova 6, Nenova 5, Yaneva 15, Zarkova 11, Nikolova 7, Filipova (L)
Süre: 27' 24' 27'. (78')

Rusya - Türkiye 3-1 (24-26 25-22 25-23 26-24)

Hakemler: Schurmann (Lihtenştayn) e Flueckiger (İsviçre)
Rusya: Kosheleva 9, Gamova 16, Merkulova 5, Startseva 5, Shashkova 12, Duskryadchenko 5, Kryuchkova (L); Borodakova, Goncharova 15, Ulyakina 1, Kabeshova.
Türkiye: Toksoy 8, Darnel 38, Gümüş 11, Erdem 8, Aydemir 4, Özsoy 11, Kuzubaşıoğlu (L); Kırdar, Denkel, Güreşen, Tokatlioglu
Süre: 27' 26' 27' 30' (110')

GaKKoS
22-09-2010, 09:43
Rusyaya yenilmek iyi midir kötümüdür ?

Voleybol kültürüm pek iyi değildir :D

ayhan53
22-09-2010, 09:44
Türkiye 1 - Rusya 3

A Bayan Milli Takımımız İtalya’da devam eden 2011 Grand Prix Eleme Müsabakalarında, oynadığı 4. maçta Rusya'ya 3-1 yenildi. Karşılaşmanın setleri 26-24, 22-25, 23-25, 26-28 sona erdi.

A Bayanlar gruptaki son maçını yarın (22Eylül, Çarşamba) TSİ 16:00’da Hollanda ile yapacak.

ayhan53
22-09-2010, 09:45
http://img375.imageshack.us/img375/8326/47011191.jpg

ayhan53
22-09-2010, 09:46
Rusyaya yenilmek iyi midir kötümüdür ?

Voleybol kültürüm pek iyi değildir :D

rusya turnuvanın en güçlü takımlarından biri kupanında favorileri arasında 3-1 yenilmek genede iyidir

GaKKoS
22-09-2010, 09:48
rusya turnuvanın en güçlü takımlarından biri kupanında favorileri arasında 3-1 yenilmek genede iyidir

Olsun bizim kızlar Filenin Sultanları değil mi :D

Padişahlar izlese maçları belki yenerdik :)

Halil64
22-09-2010, 10:10
Olsun bizim kızlar Filenin Sultanları değil mi :D

Padişahlar izlese maçları belki yenerdik :)

Ben dahil, Rus kızlarına bu kadar oy veren olduktan sonra krallar da izlese biraz zor yeneriz Gakkoşum :he:

muratserdar
22-09-2010, 10:53
Dereceye girmez isek daha hayırlı olur.
Kasadan bi 30 trilyon daha gitmesin
Amma meraklıyız "dünya bizi tanıyor,reklam yapıyoruz v.s"

-oyum da Republica de Cuba!dan yana!
"Eğer tarih böyle yazıldıysa yapacak birşeyim yok! Benim için önemli olan halkın desteği ve güvenidir! Birçok kişi benim özgüvenimin kaynağını merak etmektedir. Kaynak çok açıktır: HALK !! demiştir" Fidel Castro

ayhan53
22-09-2010, 14:08
fener gsray tspor ve bjkas de para kazanan sporcuları oy kullanmaya bekliyoruz

GaKKoS
22-09-2010, 14:23
Fenerden %10 kazandım :D 63.50 den verdim şimdi malları fakat ben oyumu son gün kullanacam :D

hep ilk kullanan ben oluyordum yeter bu özelliği değiştirecem :oley:

GaKKoS
22-09-2010, 14:24
Ben dahil, Rus kızlarına bu kadar oy veren olduktan sonra krallar da izlese biraz zor yeneriz Gakkoşum :he:

Hocam ben oy kullanmadım durumlar nasıl bilmiyorum :D

mlizikazi09
22-09-2010, 14:52
Brezilya da benim favorim... bakalım sonuç ne olacak...

ayhan53
22-09-2010, 14:57
http://img208.imageshack.us/img208/3580/3189.jpg

ayhan53
22-09-2010, 14:59
Brezilya da benim favorim... bakalım sonuç ne olacak...

100 üncü oyu kullandığın için ikramiye sana çıktı şimdiden kazandın:he:

ayhan53
22-09-2010, 15:44
http://img836.imageshack.us/img836/9312/martina20guiggi205.jpg

Halil64
22-09-2010, 16:26
Maşallah kızımız "kuş gibi uçarım, çivi gibi çakarım" edasında :he:

ayhan53
23-09-2010, 09:32
Türkiye 3 - Hollanda 0

Voleybolda, 2011 Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde Türkiye, Hollanda'yı 3-0 yendi. Türkiye'nin finallere yükselme durumu, grupta akşam yapılacak İtalya-Rusya maçının ardından belli olacak.

TÜRKİYE (3) - HOLLANDA (0)

HAKEMLER: Philippe Marenc (Fransa)- Danici Lisa (Slovakya)
TÜRKİYE : Eda ,Naz, Neriman , Bahar , Neslihan , Esra , Gülden-libero ,Gizem
HOLLANDA : Flier , Staelens , Wensınk , Dıjkemo , Grothues , Huurman , Van Tıenen-libero , Blom ,De Krujf , Vısser ,
SETLER : 25-17, 25-19, 25-20
SALON : Cagliari -Pala Rockfeller
SÜRE : 74 dakika

RAGIP TEKİN - CAGLİARİ

İtalya'nın Cagliari şehrinde yapılan 2011 Dünya Grand Prix Avrupa elemelerinin son gününde 2009 Dünya Grand Prix şampiyonu Hollanda ile karşılaştık.

Başından sonuna kadar çok üstün bir oyun sergileyen ay-yıldızlı bayanlarımız son maçından net bir galibiyetle (3-0) ayrıldı. Oyunda çok etkili servis atarak rakibin oyun düzenini bozarak, yaptığımız defans başarısı bizi zafere götürdü. Neslihan yine yıldızlaştı ve 24 sayı üreterek en skorer sporcu oldu.

Birinci sete Bayanlarımız çok etkili bir oyun sergileyerek başladı.Takımın asları Neslihan, Neriman ve Esra'nın ürettiği sayılarla ilk teknik molayı 8/5 önde geçtik. Etkili servis atarak rakibin oyun düzenini bozduk ve Neslihan'ın arka ortadan yaptığı hücumlar etkili olunca ikinci teknik molayı da 16/ 10 önde kapattık. Üstün oyunumuz devam etti. Eda'nın ikiye kaçarak kazandırdığı sayılar ile skoru 20/14 yaptık. Neslihan'ın smacı sonun da seti 25-17 kazanarak 1-0 öne geçtik.

İkinci sette de üstünlüğümüz sürdü. Rakibin starı Flier'i blokta tutunca 4/2 öne geçtik. Hollanda 4/4 te eşitliği yakaladı ise de libero Gülden'in zoru başaran kişi olarak defanstan çıkarttığı toplar sonunda ilk teknik molayı 8/7 önde geçtik. Çok etkili oyunumuz sürdü ve defanstan başarılı manşetler gelince Neslihan yine yıldızlaştı ve ürettiği sayılarla bu seti de 25-19 kazandık ve skoru 2-0 yaptık.

Üçüncü sete Hollanda iyi başladı ve 4/1 öne geçti. Yaptığımız hataları sayıya çeviren rakibimiz ilk teknik molayı 8/3 önde geçti. Bayanlarımız oyundan kopmadı, geriden gelerek, Eda, Neriman ve Neslihan'ın ürettiği sayılar ile rakibini 12/12 de yakaladı. Yaptığımız aktif bloklarla rakibin hızını da kestik ve ikinci teknik molaya 16/14 önde girdik. Neslihan'ın smaç servisleri rakibi çökertti. Bu seti de 25-20 kazanan Filenin Sultanları maçtan 3-0 galibiyetle ayrıldı.

ayhan53
23-09-2010, 09:41
Elemeler'de Gülen Rusya, Almanya ve İtalya Oldu...

İtalya'nın Cagliari kentinde düzenlenen, 2011 Bayanlar Dünya Grand Prix Avrupa Kıtası Elemeleri sona erdi. Elemelerin ardından Rusya, Almanya ve İtalya, Sırbstan ve Polonya'dan sonra Grand Prix hakkı elde etti...

2011 Bayanalar Dünya Grand Prix Elemeleri 5. Gün Sonuçları

İtalya - Rusya 3-1 (25-22 17-25 25-21 25-20)
Hakemler: Kolarevic (Sırbistan), Schurmann (Lihtenştayn)
İtalya: Del Core 12, Gioli 12, Lo Bianco 3, Piccinini 17, Arrighetti 8, Ortolani 16, Merlo (L); Bosetti, Garzaro
Rusya: Startseva, Shashkova 1, Duskryadchenko 5, Kosheleva 14, Goncharova 20, Borodakova 11, Kryuchkova (L); Makhno 12, Gamova, Ulyakina 6, Kabeshova. N.e.:, Merkulova. All. Kuzyutkin
Süre: 26' 25' 25',25' (101')

Almanya - Bulgaristan 3-0 (26-24 28-26 25-22)

Almanya: Beier 8, Ssuchke 11, Weiss 5, Brinker 12, Radzuweit 6, Kozuch 17, Tzscherlich (L); Furst, Matthes, Hanke, Thomsen 1, Hippe. All.
Bulgaristan: Nikolova 15, Rabadzhieva 8, Filipova 13, Nenova 3, Yaneva 2, Zarkova 10, Filipova (L); Marinova, Zetova, Vasileva 6, Karakasheva
Hakemler: Sokol (Polonya) - Flueckiger (İsviçre)
Süre: 29' 35' 30' (94')

Türkiye-Hollanda 3-0 (25-17 25-19 25-20)

Hakemler: Marenc (Fransa) - Viktorini-Lisa (Slovakya)
Türkiye: Erdem 9, Aydemir 5, Özsoy 8, Toksoy 9, Darnel 24, Gümüş 7, Kuzubaşıoğlu (L); Güreşen
Hollanda: Flier 11, Staelens, Wensink 10, Dijkema 1, Grothues 10, Huurman 1, Van Tienen (L); De Kruijf 2, Blom 3, Visser, Blansjaar
Süre: 24' 23' 27' (74')

hakansahin
23-09-2010, 09:43
takip edemedim.benim ikinci memleketin durumu ne ayhan abi;)

ayhan53
23-09-2010, 09:43
italya rusyayı yendiği için bizim elimi,z böğrümüzde kaldı rusya galip gelseydi italya yerine biz gidiyorduk

ayhan53
23-09-2010, 09:46
Neslihan En Değerli Oyuncu

İtalya'da düzenlenen 2011 Bayanlar Dünya Grand Prix Avrupa Kıtası Elemeleri sona erdi ve turnuvanın en değerli oyuncuları da belli oldu. Elemelerin en değeli oyuncusu ve en skoreri Neslihan Darnel olurken, Bahar Toksoy'da en iyi blokör seçildi...

2011 Bayanlar Dünya Grand Prix Avrupa Kıtası Elemeleri Sıralaması

1. Almanya
2. Rusya
3. İtalya
4. Türkiye
5. Hollanda
6. Bulgaristan

Turnuva'nın En Değerli Oyuncuları

MVP: Neslihan Darnel (TUR)
En iyi blokör: Bahar Toksoy (TUR)
En iyi libero: Enrica Merlo (ITA)
En skorer: Neslihan Darnel (TUR)
En iyi sevisçi: Kathleen Weiss (GER)
En iyi pasör: Evgenya Startseva (RUS)
En iyi smaçör: Ekaterina Gamova (RUS)

ayhan53
23-09-2010, 09:47
http://img52.imageshack.us/img52/8797/68391874.jpg

ayhan53
23-09-2010, 09:51
http://img521.imageshack.us/img521/5975/dj1e8306.jpg

ayhan53
23-09-2010, 09:54
http://img25.imageshack.us/img25/15/dj1e8252.jpg

ayhan53
23-09-2010, 09:54
http://img820.imageshack.us/img820/4532/dj1e8330.jpg

ayhan53
23-09-2010, 09:56
oyuncu olarak tek geçerim bu kız dünyada tek:)

http://img819.imageshack.us/img819/2835/dj1e8340.jpg

ayhan53
23-09-2010, 09:57
http://img816.imageshack.us/img816/8572/dj1e8609.jpg

neon06
24-09-2010, 17:07
[QUOTE=ayhan53;4866466]oyuncu olarak tek geçerim bu kız dünyada tek:)

Ah gamova ahh bırakıp gittin bizi öksüz bıraktın :aglayan:,
üstadım bizim takım Ankara ya geldiğinde resim çektirmiştim gamovayla, şimdi buraya yapıştırsam resmi komedi olur :he:

mancurya
24-09-2010, 20:16

Bencede....

Buda zamanı gelince öyle olacak inşallah....

mancurya
24-09-2010, 21:17
El birliği ile 500 Ü geçeriz...merak etmeyin...

mancurya
24-09-2010, 22:28
Duyduğuma göre bazıları basketden kalan alacaklarını alamamış....:he::he:

Allah'A Şükürler olsun biz ödemeler konusunda sıkıntı yaşamadık...:yes:

Allah için bu konuda AYHAN AĞBİ çok titiz...:yes:

...:he:

mancurya
24-09-2010, 22:38
''Acemi katır kapı önünde yük indirir''

''Aç gözünü ,açarlar gözünü''

''İğreti ata binen tez iner ''

''Aça kuru ekmek ,helva gibi gelir''

''Terazi var, tartı var.Her şeyin vakti var.''

''Sabır acıdır,meyvesi tatlıdır''

''Kabahat ölende değil, öldürendedir''

''Her zaman gemicinin istediği rüzgar esmez''

''Pekmez gibi malın olsun Antakya'dan sinek gelir''

mancurya
24-09-2010, 22:50
http://666kb.com/i/bixcgh244dopljqhe.jpg

Tüm SPOR yapan bayanlara SEVGİ ve SAYGILARIMLA.....

mancurya
24-09-2010, 23:31
Arka sayfada bayanlar ÇİFT mi ,şift mi kale maç oynuyorlarmış...:he:

Eksik kadro olduğu için Eleman arıyorlarmış....:he:

ısınma anteremanlarına başlamışlar bile...:he:

mancurya
25-09-2010, 00:06
.
.

Bayanın canı çok sıkılıyordur..bir hayvan almaya karar verir..Türlü türlü hayvanlar

içinde fiyatı en uygun bir papağını görür...Çok sevimlidir...Renga renk ,güzelmi güzeldir...

-''Bu papağan neden bu kadar ucuz'' .

Satıcı..;

-''Bu papagan daha Önce bir uygunsuz bir evde duruyordu, hayvanın ağzı duya duya ,çok bozulmuştur...Bir türlü vazgeçiremedik.''

Bayan bu fiyata böyle güzel bir hayvan ne kadar pis konuşabilirki der ve kaçırmaz alır...Hemen evine götürür....

Eve gelince kafesi yerine koyar ve örtüsünü açar...

Papağan bir süre sonra..kadına bakarak...

-''OOO , yeni mekan, yeni patron '' der.

Kadın şaşırır ...sonra nede olsa bunu ezberletmişler ,aklında kalmıştır der ve geçer...

Daha sonra evin iki kızı okuldan gelir.

Papağan kızları görür görmez başlar konuşmaya..

-''OOO, yeni mekan yeni patron, yeni kIzlar'' ........

Kızlar çok şaşırır ve anlam veremez.... Anneleri kızlara olup biteni anlatır...

Tam o esnada kapı çalınır ve baba içeri girer ....

Papağan Evin babasını gördüğü an ,başlar konuşmaya..;

-''Yeni mekan, yeni patron, yeni kızlar''

sonra evin babasınana bakarak devam eder..

''OOOO, Mehmet abi hoş geldin yaaa ,nerelerdeydin!!! :he::he::he:

mancurya
25-09-2010, 00:50
106 da...106 ...

gel git aynı...

ayhan53
25-09-2010, 16:24
haftasonuda anketimiz açıktır

ayhan53
25-09-2010, 18:59
106 da...106 ...

gel git aynı...

gene aynı

mancurya
26-09-2010, 12:51
gene aynı

Gene aynı...

Anlaşılan maç zamanı....

Büyüklerimizden öğrendiğimiz....

Bazı tanıtım taktiklerine başlıyacağız...

Yani ADRENALİN lazım...

ŞEMS
26-09-2010, 13:01
Bende Türkiye diyorum..Hayırlı olsun bakalım..

hakansahin
26-09-2010, 13:13
gene aynı

geçtik direnci.
hayırlı olsun..

107

mancurya
26-09-2010, 15:04
Bende Türkiye diyorum..Hayırlı olsun bakalım..

Teşekkürler ARKADAŞIM...:)

Hakkatten hakanşahin abimin dediği gibi 106 direnci ni kırdık...Allah'a şükürler olsun...:yes:

Artık önümüz açık...:)

dünya kupası 685 noktası belkim direnç olur...

Sonrada basket 725 direnci olurki ondan sonra doğru dürüst direnç olmaz artık...:he::he:

Baktık oda olmuyo , oturururuz forum girişine , OY VERMEDEN GEÇMEK yok deriz...:he:

HİSSE NET ' DE Yaparız ....:bad:

HİSSİ NET Takıntısı...:bad::bad:

Kimliğine oturturuz ANKET FORUMUNU....:wink:

Gerisi ALLAH Kerim...

Hadi Kolay gelsin...:cool::cool::cool:

mancurya
26-09-2010, 15:15
108 olmuş.....

Aman ALLAHIM Oylar sular SELLER gibi gelmeye başladı...:he::he::he::he:

mancurya
27-09-2010, 00:11
Güncelleyelim...başka başlıklar öne geliyor sürekli..

Milletde görüp OY veremiyor...

GaKKoS
27-09-2010, 01:05
bu aralar pek giremiyorum özel hayatım ve yoğunluğun nedeni ile girsem bile pek yorum yazamıyorum..

Çok kısa sürede bomba gibi bir GaKKoS ile karşınızda olacağım :)

casa
27-09-2010, 01:30
Arka sayfa topiğine takılmaktan :he:

bu aralar pek giremiyorum özel hayatım ve yoğunluğun nedeni ile girsem bile pek yorum yazamıyorum..

Çok kısa sürede bomba gibi bir GaKKoS ile karşınızda olacağım :)
Hadi bakalım, hayırlısı inşallah :)

ŞEMS
27-09-2010, 08:14
Teşekkürler ARKADAŞIM...:)

Hakkatten hakanşahin abimin dediği gibi 106 direnci ni kırdık...Allah'a şükürler olsun...:yes:

Artık önümüz açık...:)

dünya kupası 685 noktası belkim direnç olur...

Sonrada basket 725 direnci olurki ondan sonra doğru dürüst direnç olmaz artık...:he::he:

Baktık oda olmuyo , oturururuz forum girişine , OY VERMEDEN GEÇMEK yok deriz...:he:

HİSSE NET ' DE Yaparız ....:bad:

HİSSİ NET Takıntısı...:bad::bad:

Kimliğine oturturuz ANKET FORUMUNU....:wink:

Gerisi ALLAH Kerim...

Hadi Kolay gelsin...:cool::cool::cool:

Rica efendim;:he:
dirençleri parçaladım:halay:

ayhan53
27-09-2010, 09:27
ağır ağır ilerliyoruz:)

hakansahin
27-09-2010, 09:30
ağır ağır ilerliyoruz:)

evet 109 oldu...

ağır ağır:he:

GaKKoS
27-09-2010, 11:44
ben daha oy kullanmadım :D

son güne doğru kullanırım oyumu ...

ayhan53
27-09-2010, 12:45
Bayan Voleybol Milli Takımımızı çok zor, bir o kadar da önemli bir sınav bekliyor !...
Japonya’da 24 kasımda başlayacak olan Dünya Şampiyonası…
Dünyanın en başarılı 24 takımının 4 ayrı gurupta mücadeleye başlayacağı şampiyonada D gurubundaki rakiplerimiz Çin, Rusya, Kore, Dominik Cumhuriyeti ve Kanada…

HEDEFİMİZ İLK 4 OLMALI…

Türkiye, 2011 Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'ne grupta 4. sırada yer alarak veda ederken, Neslihan Darnel “En değerli oyuncu” ve Bahar Toksoy da “En iyi blokör” seçildi…
İlk bakışta bu sonuç bir başarısızlık ifade edebilir ama maçların özüne bakacak olursak, takımımızın özellikle 1-3’lük sonuçlarla yenildiği Almanya ve Rusya’yı kıl payı elinden kaçırdığını görürüz…
Ayrıca mantıken diğer 5 güçlü rakip arasından çıkan en iyi “6”nın üçte biri Türkiye ?...
Bence diğer kızlarımızın da pek onlardan aşağı kalır tarafı yok !...
Tecrübe deseniz yeterli sayılır…
Bu kızlarımız bizlere büyük zaferler yaşatmadılar mı ?...
Ben 5-8 arasını hemen hemen kesin görüyorum…
Hedef ilk 4 olmalı ?...
Takımımız, eğer son dakikada bir aksilik olmazsa Naz Aydemir, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gizem Güreşen, Ayşe Gökçen Denkel Zop’tan oluşan kadrosuyla mücadele edecek…
2006’da gene Japonya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda takımımızda Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel ve Eda Erdem vardı…
Burada inşallah pasörlerimiz, özellikle Naz başarılı olur ?...
Neslihan’ın liderliğinde hemen hemen tüm kızlarımız olağanüstü kapasitelere sahipler ve de dünyanın tüm takımlarında forma giyebilecek seviyedeler…
Bence defansımızdan iyi top çıkartır, iyi servis karşılarsak neler olur neler ?...
Kısacası endişe edilecek bir durum yok !...
Kızlarımıza, başındaki teknik adamımız Mehmet Bedestenlioğlu’na güveniyorum…
Görev yapan tüm kadro seçme kişilerden kurulu…
Kısacası takımımız dünyanın en iyi takımlarından biri…
Kaptırınca yenemeyeceği takım yok !...
Onlara güvenelim…
Bizleri arkalarında hissetsinler…

ayhan53
27-09-2010, 12:47
A Bayan Milli Takımımız Dünya Şampiyonası hazırlıkları için İstanbul’da kampa girdi.
Filenin Sultanları, hazırlıklarını 8 Ekim’e kadar İstanbul’da sürdürecek, aynı tarihte ikili kamp ve hazırlık maçları yapmak için Almanya’ya gidecek.
A Bayanlar, Japonya’nın dört ayrı kentinde yapılacak Dünya Şampiyonasına Polonya’da yapılan eleme grubunu birinci bitirerek katılma hakkı kazanmıştı.

A Bayan Milli Takımının kamp kadrosu şöyle:

Sporcular: Naz Aydemir, Elif Ağca Öner, Asuman Karakoyun, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Nihan Yeldan Güneyligil, Gizem Güreşen, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gökçen Denkel, Ergül Avcı, Büşra Cansu, Neslihan Darnel, Seda Tokatlıoğlu, Gözde Kırdar Sonsırma, Esra Gümüş, Neriman Özsoy, Deniz Hakyemez, Güldeniz Önal

Menajer: Onur Çarıkçı
Antrenör: Mehmet N. Bedestenlioğlu
Yardımcı Antrenör: Bülent Güneş
Kondisyoner: Murat Atıl
Masör: Sibel Kahyalıoğlu

mancurya
27-09-2010, 14:59
Yok ya ...

iŞTE 113 OLMUŞUZ ...

Allah Bereket versin...

Ort..bakılırsa günde 6 dan , * 60=360+110=470...Eder...

ayhan53
27-09-2010, 15:01
varyocular devreye girdi:)

mancurya
27-09-2010, 15:36
varyocular devreye girdi:)

Biraz daha GÜNDEME GİRSİN...

Tüm hisse net devreye girer inşallah...

mancurya
27-09-2010, 23:04
Yine arkaya düşmüş...

Bu arada 115 olmuşuz...

Haydi hayırlısı...

mancurya
27-09-2010, 23:10
Arkadaşlar yönlendirme yapmıyayım ama rusya şamp...belli gibi...

Türkiye ise 40 olmuş...Bu baskete benzemez...çok hayalci olmamak lazım...

Rusya ise 20 olması anketi zorlar...

Şimdiye kadar ayhan ağbinin anketlerinin ibresi genelde hep doğruyu gösterdi...

Dünya kupası ve basket de bu anketler pek yanılmadı...yada SÜRPRİZ Yapmadı ...3 aşağı 5 yukarı tutdurdu...

valeybolda son oylarla bu iş de gerçeğe biraz zor döner gibi...

İnşallah dediğiniz olurda ben mahcup olurum...

balgi
27-09-2010, 23:12
Bayan Voleybol Milli Takımımızı çok zor, bir o kadar da önemli bir sınav bekliyor !...
Japonya’da 24 kasımda başlayacak olan Dünya Şampiyonası…
Dünyanın en başarılı 24 takımının 4 ayrı gurupta mücadeleye başlayacağı şampiyonada D gurubundaki rakiplerimiz Çin, Rusya, Kore, Dominik Cumhuriyeti ve Kanada…

HEDEFİMİZ İLK 4 OLMALI…

Türkiye, 2011 Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'ne grupta 4. sırada yer alarak veda ederken, Neslihan Darnel “En değerli oyuncu” ve Bahar Toksoy da “En iyi blokör” seçildi…
İlk bakışta bu sonuç bir başarısızlık ifade edebilir ama maçların özüne bakacak olursak, takımımızın özellikle 1-3’lük sonuçlarla yenildiği Almanya ve Rusya’yı kıl payı elinden kaçırdığını görürüz…
Ayrıca mantıken diğer 5 güçlü rakip arasından çıkan en iyi “6”nın üçte biri Türkiye ?...
Bence diğer kızlarımızın da pek onlardan aşağı kalır tarafı yok !...
Tecrübe deseniz yeterli sayılır…
Bu kızlarımız bizlere büyük zaferler yaşatmadılar mı ?...
Ben 5-8 arasını hemen hemen kesin görüyorum…
Hedef ilk 4 olmalı ?...
Takımımız, eğer son dakikada bir aksilik olmazsa Naz Aydemir, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Neriman Özsoy, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel, Eda Erdem, Bahar Toksoy, Gizem Güreşen, Ayşe Gökçen Denkel Zop’tan oluşan kadrosuyla mücadele edecek…
2006’da gene Japonya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda takımımızda Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Seda Tokatlıoğlu, Gözde Kırdar Sonsırma, Neslihan Darnel ve Eda Erdem vardı…
Burada inşallah pasörlerimiz, özellikle Naz başarılı olur ?...
Neslihan’ın liderliğinde hemen hemen tüm kızlarımız olağanüstü kapasitelere sahipler ve de dünyanın tüm takımlarında forma giyebilecek seviyedeler…
Bence defansımızdan iyi top çıkartır, iyi servis karşılarsak neler olur neler ?...
Kısacası endişe edilecek bir durum yok !...
Kızlarımıza, başındaki teknik adamımız Mehmet Bedestenlioğlu’na güveniyorum…
Görev yapan tüm kadro seçme kişilerden kurulu…
Kısacası takımımız dünyanın en iyi takımlarından biri…
Kaptırınca yenemeyeceği takım yok !...
Onlara güvenelim…
Bizleri arkalarında hissetsinler…

bunu kim yazmış benmi fesadım tövbe tövbe

erkay1
27-09-2010, 23:14
Ayhan abi hayırlı olsun biraz duygusal bir oy kullandım

mancurya
27-09-2010, 23:23
bunu kim yazmış benmi fesadım tövbe tövbe

Sende fesatlık yok ama...ayhan ağbi böyle tuzaklar kuruyor...:he:

Hele arka sayfadaki tuzaklar dahada acımasız...:he::he:

mancurya
27-09-2010, 23:24
Ayhan abi hayırlı olsun biraz duygusal bir oy kullandım

Gerçi üste bir şey yazdım ama...

Olsun gönlümüz sizin kullandığınız OY DOĞRULTUSUNDA....

mancurya
27-09-2010, 23:27
İnşallah TÜRKİYE BAYANLARI onlara gösterilen bu teveccühe göre oynarlar....

Çünki burdaki oylamanın tüm türkiyeyi temsil ettiğine inanıyorum...

Ayrıca SAĞDUYULU bir oylama olduğuna inanıyorum..

Siyasetçiler gibi yazdım galiba...:he::he::he:

mancurya
27-09-2010, 23:28
Haydi ankette OY VERELİM....

mancurya
27-09-2010, 23:46
117 demi kaldık...?

julia.luthor
28-09-2010, 00:44
anketi canlandırmak lazım biraz....

ayhan53
28-09-2010, 12:36
http://img37.imageshack.us/img37/6731/adszjo.png

ayhan53
28-09-2010, 12:37
http://img227.imageshack.us/img227/7624/adsz1q.png

ayhan53
28-09-2010, 12:40
http://img192.imageshack.us/img192/6977/adszqnp.png

ayhan53
28-09-2010, 12:42
http://img180.imageshack.us/img180/4170/adsz1fh.png

ayhan53
28-09-2010, 12:43
http://img29.imageshack.us/img29/830/adszaep.png

ayhan53
28-09-2010, 12:46
http://img192.imageshack.us/img192/8017/adszzh.png

hakansahin
http://img192.imageshack.us/img192/6977/adszqnp.png

İŞTE FAVORİM:beurk::halayci::halay::cool::wink:

ayhan53
gurubumuz bunlardan oluşuyor

ayhan53
28-09-2010, 12:47
İŞTE FAVORİM:beurk::halayci::halay::cool::wink:

favorin bizim gurupta:)

hakansahin
28-09-2010, 12:48
favorin bizim gurupta:)

ikimiz de gruptan çıkarız ayhan abi.

Gerekirse söylerim bizimkilerine destek atarlar;);)

ayhan53
28-09-2010, 12:50
http://img833.imageshack.us/img833/9243/adszvnv.png

voleybolda herzaman iddialılardır

ayhan53
28-09-2010, 12:54
http://img255.imageshack.us/img255/7263/adszxob.png

bunlarda iddialı

ayhan53
28-09-2010, 12:57
ev sahibi olmanın avantajını kullanmak isteyeceklerdir

http://img411.imageshack.us/img411/8329/adsziqv.png

ayhan53
28-09-2010, 13:00
avrupa voleybolunda hep varlar ve kulüpler bazında da hep son 4 te takımları olmuştur

http://img442.imageshack.us/img442/7977/adszxcm.png

PETRO
28-09-2010, 13:01
117 kişi olmuş, daha oy kullanmak için vakit varmış :)

ayhan53
28-09-2010, 13:03
müthiş ataktalar

http://img441.imageshack.us/img441/6379/adszllr.png

ayhan53
28-09-2010, 13:06
kapalı kutu ne yaparlar bilemem

http://img175.imageshack.us/img175/915/adszrpq.png

ayhan53
28-09-2010, 13:08
http://img714.imageshack.us/img714/760/getimagere.jpg

ayhan53
28-09-2010, 13:14
http://img819.imageshack.us/img819/2649/getimagek.jpg

ayhan53
28-09-2010, 13:15
Bu başlığı şu anda 2 kişi okumaktadır. (2 üye ve 0 ziyaretçi)

ayhan53,beyhan,:)