PDA

View Full Version : Arabayla Yurtdışı seyahati ??

cemdavran
04-09-2010, 13:00
Arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla arabayla yurtdışına cıkmak için
-triptik
-sigorta(green card)
-araba üzerine degilse vekaletname... belgeleri gerekiyomuş.

Vekaletname dısında triptik ve sigorta sınırda yapılabiliyo mu acaba?
Bir de vekaletname yaptıran varmı daha önce bu sebepten?

Teşekkür ederim

pinky
14-09-2010, 10:41
-triptik
-sigorta(green card)

Hiç yurt dışına arabayla giden üyemiz yok mu?

Ben son olarak 1971 yılında gittiğim için herşey değişmiştir.
Bu nedenle yeni üyemizi yanıltmak istemiyorum.

BEYAZIT
31-10-2010, 14:45
-triptik
-sigorta(green card)

Teşekkür ederim

arba ile degilsede oto kiralama ile italya almanya ve hollanda da araba kullandım
normal ehliyetim yetti
kendi arabam ile bilmiyorum

Che Big
03-11-2010, 16:09
-triptik
-sigorta(green card)

Teşekkür ederim

Arabanin ruhsati üzeriniz kayitli degilse,vekaletnameye ihtyaciniz var...
Triptik islemi türk gümrügünde yapiliyor...
sigorta ise;arabanizin sigortasini yaptirdiginiz acentadan alabiliyorsunuz.......

umarim yardimci olabilmisimdir.....:yes:

mrt22
17-12-2010, 12:29
-triptik
-sigorta(green card)

Teşekkür ederim

-gumrukten uluslararası ehlıyet almayı unutma turing den alabılırsın-251,00 tl
-araban ticarıyse yesil sigorta 630 euro-otomobıl turu ise 310 euro
-triptik kaldırıldı arac pasapota işlenıyor

Onur
18-02-2011, 23:39
Araba ile gitmenizi tavsiye etmiyorum. Gittiğiniz yerden kiralarsanız daha ekonomik oluyor. Ben Boston dan kiraladığım aracı Texas da bıraktım, bildiğimiz Ford Focus lardandı. Sadece farklı eyalet de bıraktığım için fark ödedim. Gitmeden önce oradan araç satın alıp öyle gezmeyi de düşündüm; 700-800 dolara güzel araçlar bulabiliyorsunuz.

supercooper
01-05-2011, 02:27
arkadasin dedigi gibi, gideceginiz yere once ucun, havaalanindan direk kiralayin, merak etmeyin Turkiye'de ki ehliyetiniz burada da gecerli olur buna tum Avrupa da dahil, fiyatlarsa autoeurope.com uzerinden oldukca hesapli, icerde sinir da yok zaten basin gidin nereye istiyorsaniz :)

balaban
01-05-2011, 22:20
arkadasin dedigi gibi, gideceginiz yere once ucun, havaalanindan direk kiralayin, merak etmeyin Turkiye'de ki ehliyetiniz burada da gecerli olur buna tum Avrupa da dahil, fiyatlarsa autoeurope.com uzerinden oldukca hesapli, icerde sinir da yok zaten basin gidin nereye istiyorsaniz :)

Ehliyet konusunda emin misiniz? İnternational ehliyete çevrilmesi gerekmiyor mu?

eksper
01-05-2011, 22:25
valla Eminönünden Kadıköye gidemiyoz... benim hiç fikrim yok :)

supercooper
25-05-2011, 01:17
sevgili Balaban,

ehliyet konusunda uluslararasi kabul anlaminda bazi sartlar vardir, latin alfabesi olma sarti gibi, ozellikle Yunan, Rus, Cin ve buna benzer latin alfabesine sahip olmayan ehliyet sahiplerinin tercume edilmesinden ziyade international driving licence zorunlulugu vardir. simdi bazi arkadaslar soracaktir, mesela avrupada 6 ay gecerli olan bir ehliyetiniz icin, aslinda oraya ilk vardiginiz andan itibaren olarak bu sure baslamaktadir, yani bugun gittiniz 4 ay sonra bir daha kiraladiginizda geriye 2 ayiniz kalmasi gerekirken, aslinda siz orada yerlesik olarak yasan Turk vatandasi olmadiginiz icin bir sorun cikmamaktadir. Cok farkli ulkelerde hem Turk hem de birlesik kralliga ait ehliyetimle de kiraladim, onlar icin gecerli olan sigorta icin gecerli olan kaza aninda ki ilk odenmesi gereken tutarin kredi kartina konulacak bloke tutaridir. bu rakam 300 avro ya da dolardan tutunda 1000 avroya kadar cikmaktadir.
kiralayacak arkadaslara tavsiyem sadece sudur ki orada kisa zamanli kiralaniyorsa full cover alinmasi yonundedir,hani olur da arabayi bile parcalasaniz elinizi kolunuzu sallayarak ofisten ayrilabiliyor olmanizdir.

birde reklam gibi olacak ama www.autoeurope.com bu konuda hem cok uygun fiyatlari hem de Turkiye uzerinden de rezervasyon ve odeme imkanina olanak tanimaktadirlar. oradaki sartlar gecerli olacagindan ehliyet konusunda hem fikiriz.

birde sixt, hertz, avis gibi oncu firmalardan Turkiye icinde kiralama islemi yaptiginiz takdirde, sahip oldugunuz uyelik kartiyla islemleriniz daha da kolay olmaktadir.

son olarakta, ye kurkum ye olayi olacak ama duzgun giyimli kibar bir hanimefendi ya da beyfendi olarak konusuldugu takdirde ellerinde ki bir ust sinifta ki arabaya upgrade imkani da sunmaktadirlar. sinifinin en iyi araci istemek elbette ki hos olsa gerek.

haziran ayinda hem polonyadan hem de belcikadan araba kiralama islemi yapacagim, ustelik Turk ehliyetimle ve de kesinlikle bir sorun yasamicam.

balaban
30-05-2011, 00:21
sevgili Balaban,

ehliyet konusunda uluslararasi kabul anlaminda bazi sartlar vardir, latin alfabesi olma sarti gibi, ozellikle Yunan, Rus, Cin ve buna benzer latin alfabesine sahip olmayan ehliyet sahiplerinin tercume edilmesinden ziyade international driving licence zorunlulugu vardir. simdi bazi arkadaslar soracaktir, mesela avrupada 6 ay gecerli olan bir ehliyetiniz icin, aslinda oraya ilk vardiginiz andan itibaren olarak bu sure baslamaktadir, yani bugun gittiniz 4 ay sonra bir daha kiraladiginizda geriye 2 ayiniz kalmasi gerekirken, aslinda siz orada yerlesik olarak yasan Turk vatandasi olmadiginiz icin bir sorun cikmamaktadir. Cok farkli ulkelerde hem Turk hem de birlesik kralliga ait ehliyetimle de kiraladim, onlar icin gecerli olan sigorta icin gecerli olan kaza aninda ki ilk odenmesi gereken tutarin kredi kartina konulacak bloke tutaridir. bu rakam 300 avro ya da dolardan tutunda 1000 avroya kadar cikmaktadir.
kiralayacak arkadaslara tavsiyem sadece sudur ki orada kisa zamanli kiralaniyorsa full cover alinmasi yonundedir,hani olur da arabayi bile parcalasaniz elinizi kolunuzu sallayarak ofisten ayrilabiliyor olmanizdir.

birde reklam gibi olacak ama www.autoeurope.com bu konuda hem cok uygun fiyatlari hem de Turkiye uzerinden de rezervasyon ve odeme imkanina olanak tanimaktadirlar. oradaki sartlar gecerli olacagindan ehliyet konusunda hem fikiriz.

birde sixt, hertz, avis gibi oncu firmalardan Turkiye icinde kiralama islemi yaptiginiz takdirde, sahip oldugunuz uyelik kartiyla islemleriniz daha da kolay olmaktadir.

son olarakta, ye kurkum ye olayi olacak ama duzgun giyimli kibar bir hanimefendi ya da beyfendi olarak konusuldugu takdirde ellerinde ki bir ust sinifta ki arabaya upgrade imkani da sunmaktadirlar. sinifinin en iyi araci istemek elbette ki hos olsa gerek.

haziran ayinda hem polonyadan hem de belcikadan araba kiralama islemi yapacagim, ustelik Turk ehliyetimle ve de kesinlikle bir sorun yasamicam.

Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim.

kentuf
20-07-2011, 21:18
http://www.turing.org.tr/tr/uluslararasi_ehliyet.asp