PDA

View Full Version : Sen Benim Düşlerimdin Hiç Yaşayamadığım (Ayrılık Mektupları) Serdar YILDIRIM

Pages : [1] 2

Başkent
06-09-2010, 12:39
http://www.serdaryildirim.com.tr/wp-content/uploads//beni-unutma.jpeg
Seni gizli sevmiştim kimseler bilmiyordu ve sen bilmiyordun sevdiğimi. Adın özlemdi, adın hüzün adın hasretti benim için…Ben seni sensiz sevmiştim karanlık gecelerimin yanlızlığında ..Seni yaşıyordum sonbaharın hüznünde, seni yaşıyordum yorgun yüreğimde ama haberin yoktu senin. Ve gün geldi dilimden döküldü kelimeler , Bak dedim seni seviyorum ben..Kızacaktın biliyorum ama kızmadınki…Şaşırdım, mutlu oldum. Çünkü Sende seviyordun beni Sende istiyordun.

Bir yasak düştü bizimkisi sevgili . Yaşamanın yasak, sevmenin yaşak olduğu bir düş. Sen benim düşlerimdin hiç yaşayamadığım .
Seni öyle seviyor öyle istiyordumki kelimeler yetmezdi anlatmaya.
Sana kavuşmaktı mutlulukların en güzeli.
Bir ömür kollarında olmak, sana dokunmak ve teninin kokusuna çekmek..
Ne güzeldi sana aşkım demek…
Ama ben hiç doyasıya aşkım diyemedim sana ve doyasıya çekemedim teninin kokusunu.
Ben seni çok seviyordum sevgili.
Sen Yasaktın Bana Ve Sevmek Yasaktı..
Sonra Gittin Ellerimi Boşlukta Bırakarak…
Ve Ben Artık Sensizdim, Hüzün Dolu Bi Çare…
Yokluğunda Hep Seni Düşündüm..
Sana Sığındım,
Şimdi Ben Gidiyorum Bir Daha Dönmemek Üzere.
Sensiz Yaşamanın, Nefes Almanın Bir Anlamı Yokmuş Bunu Bugün Bir Kez Daha Anladım…
Bana Sevdanı Helal Et
Ve Hiç Unutma Beni
Sonbahar Akşamlarında Yapraklar Dökülürken Sensizliğin Başkentinde Olacağım..
Ve Sonsuza Kadar Seni Bekleyeceğim Orada.
Belki Orada Kavuşuruz Sevgili..
Serdar YILDIRIM
Kaynak http://www.serdaryildirim.com.tr/sen-benim-duslerimdin-hic-yasayamadigim-ayrilik-mektuplari-serdar-yildirim

Halil64
06-09-2010, 14:01
Konunuz hayırlı ömürlü olsun Sn. Başkent, derin ve duygusal bir başlık olmuş :)

Başkent
07-09-2010, 00:53
Teşekkürler Kendi yazılarımı paylaşmak için açayım dedim..

Başkent
07-09-2010, 09:05
http://img2.blogcu.com/images/p/r/e/prencesgirl/huzun.jpg
Sana inanmıyorum artık...Her inandığımda bir yanlış daha yaptın ve bir kez daha vurdun yüreğimden..Haketmemiştim ben bunu. Sevmekti tek suçum biliyorsun.Sana inanmakla, güvenmekle hata yapmışım anlaşılan.
Ayağa Her kalkışımda sırtıma bir bıçak daha sapladın...
Bak artık açtığın yaralar kanamıyor ve ağlamıyor gözlerim. Yaşayan bir ölü gibiyim şimdi...
Yüzümdeki gülümseyişi çaldın
Özlemlerimi, Ümitlerimi çaldın...
Ne yaptım sana söyle seni sevmeten başka...
Şimdi gülücükler saç hadi etrafına..
Ben gülmüyorum ve gülmeyeceğim
İyi geceler Sevgili
Senin hasretine sarılmak
Sözlerine inanmaktan Daha güzelmiş...
Bunu Şimdi Anladım..
Şimdi Sende Ağlama Sırası..

Serdar YILDIRIM

24.02.2010 Saat 21:50

Başkent
17-09-2010, 23:48
http://www.serdaryildirim.com.tr/wp-content/uploads//D%C3%BC%C5%9Flerim-vard%C4%B1.jpg
Mevsim sonbahar, Mevsim Sensizlik, Mevsim Hüzün….
Bugün yine kokunu getirdi rüzgar ve uzaklara daldı gözlerim…
Ey özlemi dinmeyenim ben seni çok sevmişim bunu bugün anladım yine.
Sokakları hasret kokan bu şehrin sokaklarında yürüdüm bugün,
Ve adımlarımda özlem, adımlarımda hasret, adımlarımda sensizlik vardı..
Uzun Yıllar Oldu Bu Sokakları Adımlamayalı…
Belki Cesaretim yoktu bu iklimin havasını solumaya
Belkide sensizliğin acısıydı beni buralardan uzak tutan..
Belkide Hiç bitmeyecek bir hasretin Sızısıydı..
Dokunmaya Kıyamadığım Seni Çok Özledim Biliyormusun..
Seni Gözyaşlarıma Gizledim Sevgili.
Belki Bir Gün Dinersin Diye.
Ama Gözyaşlarım Hiç Dinmediki..
Her Akşam olduğunda Avuçlarıma Aldım Yüzümü Ve Seni Düşledim
Ağladım….
Sarıldım Hasretine ve Yine Ağladım.
Biliyorum Bitmeyecekti Hasretin.
Biliyorum Ben Artık Sensiz Kalmıştım.
Seni Sevmek Yaşamaktı Benim İçin.
Ama Gittin Sevgili, Beni Nefessiz Bıraktın.
Seninle Kavga Etmeyi Özledim,
Sana söz sevgili artık ağlamayacağım içimi çekerek ve söz veriyorum sana bir daha haykırmayacağım adını gecenin karanlığına…
Bu Gece Son Kez Sarılacağım Hasretine
Ve İçimdeki Hasretini Alıp Gideceğim Gözyaşım, İçimin Kanayan Yarası.
Sensiz Yaşamak Zor Geliyor Sevdiğim Zor Geliyor Sensiz Nefes Almak.
Helal Et Hakkını Sevgili Bu Gece Sensiz Olmaktansa Bu Gece Sonsuz Olacağım Ve Demiştimya Sevgili Artık Ağlamayacağım..
Bak Kapandı Gözlerim Son Kez Hayalde Olsa Gözlerine Bakarak.Kapandı Ama Bu Kez Hiç Açılmamak Üzere
Seni Çok Seviyorum. Beni Sakın Unutma Yüreğimin Sızısı,
Bir Sonbahar Akşamıydı Yapraklar Dökülüyordu Üzerime, Kapatmıştım Gözlerimi Aklımda Sadece Sen Vardın, Gözlerimde Sadece Sen.
Bir Ses Böldü Geceyi Bir Haykırış Seviyorum Seni Demiştim Son Kez Kurumuş Yaprakları Islatan Gözyaşlarımla…
Sonrasımı Hatırlamıyorum Çünkü Ben Çoktan Ölmüştüm…
Serdar YILDIRIM
( Bugün Sensiz Çok Canım Yandı Sevgili…Ama Bugün Canımı Yakanda Sendin….)

Başkent
26-09-2010, 17:48
Bir Veda Mektubudur Bu Sana Hiç Verilmeyecek
Bugün sensizliğe ilk adımlarımı atıyorum. Biliyorum zor olacak sensizlik, Biliyorum gülmeyeceğim artık, saatler geçmek bilmeyecek ve ben unutacağım mutluluğu.Oysa ben sadece seninle bir gecede olsa yan yana olmak ve ben senin gözlerinde sonsuza ulaşmak istemiştim. Seni sevmiştim ben.
Sonra Senin yerini sensizlik aldı. Uzağımdaydın artık. Gel diyordum, gecenin en sessiz ve en kuytuluğunda. Unutmuştu uykuyu gözlerim ve haykırıyordum, neredesin sevgili, bak yalnızım ve çaresiz. Boşluğa uzanıyordu ellerim seni arıyordum şehrin hüzün kokan sokaklarında. Ama son yoktun, gitmiştin bir daha geri gelmemek üzere. Beni sensizlikle beni sessizlikle bir başıma bırakıp gitmiştin. Belki haklıydın ama ben sensiz nefes alamazdım biliyordun bilmesine gittin sana gitme kal diyemedim..
Sen Gittin ve Ben Son defa baktım Güneşe, Son defa Güldüm, Son kez kalbim çarptı giderken.Gözlerimi boşluğa diktim ve uzaklara baktım, gülüyordum artık. Yaşadığımız her şey dün olmuştu ve bitmişti umutlarım,özlerim düşlerim..
Sonra Kapattım Gözlerimi bir daha açmamak üzere.
Sana senin arkandan ağlamayacağım demiştim ben sözümü tuttum ve arkandan bir damla bile gözyaşı dökmedim..
Şimdi ben gidiyorum..
Ve Seni Yaşayamadığım günlerime, seni yitik düşlerime hapsediyorum.
Bir sonbahar akşamıydı Yüreğimin Sensizliğinle Başbaşa Bırakışının Ertesiydi
Sararmış Yapraklarda Aradım Kokunu, Gökyüzüne Baktım Belki Son Kez Seni Görürüm Diye Yıldızlara Baktım Ama Sen Yoktun.
Gözlerim Doldu Ağlayacaktım,
Ağlamadım
Elime Kağıdı Kalemi Son Kez Aldım
Satırlar birbirini takip etti. Seni Ne Kadar Çok Sevdiğimi ve Sensiz Yaşamanın İmkansız Olduğunu Bir Kez Daha Yazdım, sonra ona sarıldım sen diye.Sen kokuyordu satırları.
İçinde Sen Vardın Ve Sana Sevdam Vardı Sana Hiç Ulaşmayacak bu Veda Mektubumda…
Bensiz Mutlu Olurmusun Bilmem Ben Sensiz Bir Geceyi Bile Sabah Etmeyecektim Öylede Oldu Sevdiğim
Mutluluk Senin Olsun Sevgili Şimdi Gitme Sırası Bende
Belki Bir Sonbahar Akşamı Ağaçlar Yapraklarını Dökerken Sızlarsa Yüreğin, Gözlerinden Bir Damla Yaş Dökülürse
Bil ki Ben Ağlıyorum Uzak Bir Şehrin Sahipsiz Bir Köşesinde.
Rüzgarı Dinle Bir Ses Duyacaksın Derinlerden Gelen
“Sensiz Aldığım Her Nefes Haram Olsun Sevdiğim Ben Sensiz Hiç Yaşamadım Yaşayamadım., ”
Çok Sevdiğini Unutmaman Dileğiyle…
Serdar YILDIRIM
Kaynak: http://www.serdaryildirim.com.tr/bir-veda-mektubudur-bu-sana-hic-verilmeyecek

Başkent
27-05-2014, 18:35
Uzaktı, hiç dokunulmamış düşleri vardı ve karşılıksız sevdası. Masumdu bakışları ve aşk kokuyordu teni.
Yaşanmamış mutlulukları vardı ve dokunulmamış düşleri.
Bir sevda ikliminin rüzgarında tanımıştım onu, zamansız ve mekansız yaşadığım dağ çiçeğim Seni Bazidde yudumladığım çayın demini özlediğim kadar özledim.
Bırak hiç dokunulmamış kalsın düşlerin ve hep benim olsun inadına gülüşlerin.
Serdar YILDIRIM

Başkent
27-05-2014, 21:04
Seni ülkem seni Türkiyem gibi sevdim.
Aydından bir efenin zeybeğinde ki asalet kadar asildi sevdam
Rizede bir lazın horonunda ki gibi kuralsız ve çılgınca Diyarbakır da kürtçe yaşadığım bir sevda gibi özlem ve umut dolu sevdim.
Seni ben ülkem gibi Türkiyem gibi sevdim..
Serdar Yıldırım

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Başkent
28-05-2014, 02:51
Eskiden insanları tanımak isterdim yanlarında olmak sorunlarını çözmek isterdim. Ama anladım ki yolum doğruda oysa yürüdüklerim yanlış insanlarmış.
Onun için birer birer yol verdim onlara.
Pişman mıyım tabi ki değilim.
Aynı yolda aynı çizgide devam...
Tavsiyem yanlışa adaM olması için şans verin ama olmazsa da yol verin gitsin..
Serdar Yıldırım

Başkent
28-05-2014, 16:47
Bir gün sende anlayacaksın aşkın birde hüzünlü yanı olduğunu, sende göreceksin kaybettiğin zaman ki yüz ifadeni ve en önemlisi sende öğreneceksin gelmeyecek bir sevgilinin yürek yakan özlemini.
Ve bekleyeceksin onu hayata yenilmiş bakışlarınla. Tıpkı bir zamanlar benim seni beklediğim gibi.
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-05-2014, 17:37
Bırak Dünya Dönsün şerefsiz
Bazen diyorum ki ben mi kötüyüm insanlar mı. Sonra bırak diyorum bu kadar kötülük ve kötü insan arasında Sen kötü olsan ne yazar.

Ve sonra yine gelmişine geçmişine sayarak haykırıyorum.

Diyorum ki bırak dünya dönsün şerefsiz..

Serdar YILDIRIM

Başkent
04-06-2014, 21:49
Hiç bir zaman anlatılmayacak bir eski anı olarak kalacaksın sararmış sayfaların satır aralarında gizlenen.
Ne kadar sevildin, nasıl bir aşkı yaşadın ve yaşattın kimseler bilmeyecek.
İsimsiz şiirlerin merak edilen kahramanı olacaksın.
Ve kim olduğunu kimsenin bilmediği ünsüz bir şair sana yazacak tüm şiirlerini.
Sevileceksin ve özleneceksin kömür karası gecelerin hüznünde..
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-06-2014, 23:02
Seni Sevdim, Seni Seviyorum ve Seni Seveceğim
En çokta neyi özledim biliyor musun ? Sana sımsıkı sarılıp kollarında uyuklarken gözlerimi açtığımda bana bakmanı..
Bir daha olmayacak belki seni yaşamak, seninle yaşamak çok ama çok güzeldi...
Ve geriye dönüp baktığımda hiç ama hiç pişman olmadım çünkü sen aşkın ta kendisiydin..
Seni Sevdim, Seni Seviyorum ve Seni Seveceğim Kömür Karası Gecelerimin Işığı..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-06-2014, 23:40
Korkuyordum seni incitmekten. Gülümsemen kaybolsun istemiyordum. Çünkü hiç bir yüzde o kadar güzel durmamıştı gülümseme.
Belki garip gelecekti ama senin gülümsemene ve masumiyetine aşık olmuştum ben.
Hiç dokunmamıştım tenine ve ama bahar kokuyordu saçların. Zagrosun hırçın çiçeklerinin kokusu sinmişti sanki.
Evet seni gerçekten çok sevmiştim, çok seviyordum çünkü zamansızda olsa hüzünlü bakan gözlerime ışık oldun ve gülmemi sağladın yeniden.
Sonu ne olur diye aklıma bile getirmedim seninle sonsuz olmaz seninle bir aşk hikayesinin kahramanı olmak bile mutlulukların en büyüğüydü.
Şimdi seni yaşıyorum hiç gözlerinin içine bakıp haykıramasamda sevdamı bozkırın rüzgarına fısıldıyorum diyorum ki.
" Söyle o yare dünüm onunla olmadı ama bugünüm, yarınım ve sonsuzum olacak, düşlerim o kokacak ..
Söyle o yare gün gelecek merhaba diyeceğim onunla uzak bir şehirden güneşe. Belki sümbül dağında kır çiçekleri toplayacağız birlikte belki Dicle kenarında hayaller kuracağız.
Ama ne olursa olsun yıllarda geçse hayata aşk dolu bakacak hep ayrı yüreğin iki farklı yarısı olarak kalacağız. "
Yani artık yarın ne olursa olsun biz sonsuz olacağız ve hep yanyana...
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-06-2014, 18:39
Bazen alıp başımı gitmek istiyorum insanlardan uzaklara sonra diyorum ki kandırma kendini be evlat bu dünyada insanların yalanlarının bulaşmadığı yer kaç tane kaldı ki otur oturduğun yerde en azından tanıdığın yalancıların bildiğin yalanlarıyla kandırmaya devam et kendini ve sus diyorum.
Sonrada susuyorum inanmış gibi yapıyorum..
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-06-2014, 19:29
Varsın aklına gelmeyeyim ve düşünme beni o şimdi nerede diye...
Ben seni aklında ben olayım diye bir beklentiyle değil bir karşılık beklemeden sevdim..
Serdar Yıldırım

Başkent
16-06-2014, 19:27
Bir bahar yağmuru gibi ıslattın düşlerimi ve her baharda bir kez daha sevdim seni yağmura eşlik eden gözyaşlarımla..
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-06-2014, 18:20
Söylenmemiş sözleri vardı. Anlatılmamış bir öyküsü, yaşanılmamış günleri... Evet baktığında her hangibirinden farksız görünüyordu. Ama hep bir ama, hep bir keşkesi vardı söyleyemediği, söyleyemeyeceği.
Ve hüzün gizliydi bakışlarında. Ama belli etmiyor gülüyor gibi mutlu gibi görünmeye çalışıyordu.
Yalnızdı söylemek istemesede yüreği hep bir hüzün ikliminde o hiç yaşayamadığı günlerde kalmıştı.
Sevmeyi istiyordu sevilmeyi ama bunu kendine bile söyleyecek cesarete sahip değildi.
Evet onun hikayesi belki içimizden bir çoğunun belki benim hikayem gibiydi.
Kalabalıklar içinde yalnız, yüreği hüzün yüreği özlem, yüreği sevdaya susamış.
Tıptı Ben gibi Tıpkı Biz gibi..
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-06-2014, 19:30
Ve artık hüzünlü şarkılar çağrıştıracak ismim sana. Duydukça özleyecek duydukça üzüleceksin.
Ve dilin hep bensiz geçen günlere isyan ederken diyeceksin ki seni çok özledim çık ve gel artık...
Ama gelmeyeceğim. Çünkü ölmüş bir yürekte sevdasın artık son duası okunmuş...
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-07-2014, 23:04
Ağlama dostum sıkma canının dünya döndükçe aşk denen bir illet olmaya ve bizde sevmeye devam edeceğiz.
Onun için kafana takma hiç bir şeyi unutma çok seversen çok acı çekersin bizimde kaderimizde sevmek hemde çok sevmek ama kavuşamamak varmış.
Ne diyelim bazen elimizden gelir bazı şeyler bazen gelmez.
Sana canını sıkma diyorum demesine ama şimdi bana soracaksın sen canını sıkmıyor musun ?
Hayır artık sıkmıyorum çünkü o gittiği gün son nefesimi vermiştim ben.
Şimdi sadece yaşıyor gibi yapıyorum.
Sende öyle yap bırak seni mutlu , bırak seni gülüyor ve yaşıyor sansınlar.
Ama sakın pes etme neden mi çünkü bir gün gelecek yaşarken öl diyenlere şimdi sıra sende diyeceğimiz günler gelecek elbet.
Ve o gün son bulmasa da acılarımız bir nebze olsun hafifleyecek inan.
Hadi kaldır başını ve gülümse zorda olsa..
Unutma bugün olmasada yarın bizim günümüz olabilir.
Umud Et ve Bekle Güneşin Bizim İçin Doğuşunu..
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-07-2014, 23:40
Ve sen yarım kalmış hikayemsin. Doğuşunu beklediğim güneş, üşüdüğümde tutmak istediğim el ve kokusunda aşkı aradığım tenin sahibi.
Sen benim aradığım mutluluksun.
İnsan bazen yaşamadan ister, görmese de özler ya.
Sen yaşanmamış güzelliğimsin.
Bazen o hiç koklamadığım tenin geliyor aklıma bir gül alıyorum sen kokuyor bana...
Hani dokunmadan görmeden, yanında bile olmadan birini özlemek, birini istemek sana garip gelecek biliyorum ama sevmekte garip bir duygu değil mi.
Onun için bırak herşeyi ve tüm garipliğimle sev beni.
Tıpkı Benim Seni Sevdiğim Gibi..
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-07-2014, 00:37
Ünsüz bir şairin dizelerinde söylediği gibi sen sevda ol ben sevdalın bir ömür sana yanayım.
Olur mu ne Dersin...
Serdar YILDIRIM

i-ked
10-07-2014, 01:22
4 yıl önce de 3 ayrı başlık açmışsınız, hepsini en eskisiyle birleştirdim. Şiir yazmayacağım ama yazılmış olanları zevkle, gözyaşıyla, duayla, bedduayla okurum.

"Ayrılık mektupları" güzel bir tema olmuş. Hepimiz bir kişiden, yerden, işten, konumdan ve en sonunda da hayattan ayrılmıyor muyuz? İçimizde kalan, söylemek, yazmak istediklerimiz oluyor.

‘’ Bazen bazı şeyleri söylemeye hakkım var diyorum, ama söylersem karşımdakine haksızlık olacak, susuyorum. Yine bazen söyleyeceklerimi karşımdakinin duyma ve bilme hakkının var olduğunu görüyorum, ama bu kez bakıyorum benim söylemeye hakkım yok, yine susuyorum.‘’

Bu yazımı, yarın bu saatlere kalmadan silmiş olurum! Belki de silmem.

Başkent
25-07-2014, 18:37
Şanslısın artık sitem etmiyorum sana üzülmüyorum sen yoksun diye, gözlerim yollara bakıp sen geleceksin diye hayal kurmuyorum ve artık fısıldamıyorum rüzgara ben onu seviyorum diye.
Ne oldu da benden vazgeçtin diye soruyor gibisin aslında belli cevabı hiç kimse vazgeçilmez değildir aynın seninde vazgeçilmez olmadığın gibi.
Onun için sana özgürlüğünü verdim ve azad ettim seni .
Yolun açık olsun..
Serdar YILDIRIM

i-ked
25-07-2014, 19:07
http://www.youtube.com/watch?v=czqcAENGbKM

Eskisi kadar özlemiyorum seni,
Ve ağlamıyorum olduk olmadık zamanlarda.
Adının geçtiği cümlelerde, gözlerim dolmuyor.
Yokluğunun takvimini tutmuyorum artık.
Biraz yorgunum.
Biraz kırgın.
Biraz da kirletti sensizlik beni!
Nasıl iyi olunur henüz öğrenemedim ama
“İyiyimler” yamaladım dilime.
Tedirginim aslında, seni unutuyor olmak,
Hafızamı milyon kez zorlamama rağmen yüzünü hatırlayamamak korkutuyor beni.
Gel diye beklemiyorum artık,
Hatta istemiyorum gelmeni.
Nasıl olduğun konusunda ufacık bir merak yok içimde.
Arasıra geliyorsun aklıma, banane diyorum.
Benim derdim yeter bana banane!
Alıştım mı yokluğuna?
Vaz mı geçiyorum, varlığından?
Tedirginim aslında,
Ya başkasını seversem?
İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem...

Özdemir Asaf

25/07/2014 19:07 YalancıMa

Başkent
25-07-2014, 20:08
Cezam bitti artık şiir tadında paylaşımlara devam.. :)

Başkent
25-07-2014, 20:54
Beni hiç anlamadın yada anlamak istemedin. Çok uğraştım beni anlarsın ve en az sende beni sevildiğin kadar seversin diye.
Fakat olmadı hani bir yerde yanlış yaptım desem nerede yaptım, ne yaptım bulamadım ki.
Belki çok sevdim, belkide o sevgiyi sana fazlasıyla verdim.
Zaten senin olanı sana vermemden doğal ne olabilirdi ki .
Senin için, seninle atan bir yüreğin sevdasını bir başkasıyla paylaşmam gibi bir şeyde olamazdı.
Nedense anlamadın beni.
Çektin gittin zamansız ve gittiğinden bu yana hep uzaklara daldı gözlerim.
Zamanlı zamansız düşler kurdum başrolünde sen olan.
Ve hep sevdim hep özledim hiç gelmeyecek birini .
Hiç te pişman olmadım .
Çünkü yine olsan yanımda yine severdim seni...
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-07-2014, 21:35
watch?v=pDPfJgUL2Do
Amatörce Bir şiir kaydım ve seslendirmem.

Başkent
26-07-2014, 23:44
Ünsüz bir şairin dediği gibi hayat bir şiir olsaydı ben sadece seni yazardım.
Çünkü bildiğim tüm harfler isminde gizliydi.
Serdar YILDIRIM

Başkent
29-07-2014, 22:31
An gelir kendinden kaçmak istersin ya kimselere görünmeden bir kuytulukta günlerini geçirmek istesin ya işte şimdi insanlardan uzak bir yerde sessizliği yaşamak istiyorum.
Kimseyle konuşmak gelmiyor içimden susmak, susmak ve sadece susmak istiyorum.
Evet sorular soracaksın biliyorum ve diyeceksin ki ne oldu sana şimdi söyle neden kaçıyorsun insanlardan söyle derdin ne senin diyeceksin.
Aslında uzun bir cevap değil sadece sensizim...
Sana saçma gelecek anlamayacaksın çünkü senin sensiz kalabilmek gibi bir lüksün olmadığı için beni hiç anlayamayacaksın.
Onun için bırak beni kendimle başbaşa kalayım ve uzakta olsa seveyim seni.
Çıkıp gelme bir daha seni seviyorum deme bana ama ne olur bırak düşlerim ve yalnızlığımda doyasıya yaşayayım seni..
Seni Çok Özledim ve Özleyeceğim ama unutma ki bir daha sana gel demeyeceğim.
Çünkü seni yokluğunda ve sensiz sevmek bir başka güzelmiş...
Bu yüzdendir ki bundan sonra gelsen de bir anlamı yok çünkü ben senden çok seviyorum düşlerimi süsleyen seni.
Bırak , Gelme ki temiz kalsın düşlerim...
Bırak , Gelme ki seni sensizde olsa yaşayabileyim huzur İçinde..
Serdar YILDIRIM

Başkent
31-07-2014, 00:32
En çokta neye üzüleceksin biliyor musun. Seni .bazen gıcık bazense mutlu eden sözlerimi duyamamaya. Gözlerin benden bir şeyler arayacak ama bulamayacaksın.
Hani umursar mısın bilmem ama aklından çıkmayacağım senin ve çok özleyeceksin beni.
İnsan yanında olmasada düşünür mü diye soracaksın cevabın evet olduğunda artık benim senin yanında hiç olamayacağımı anlayacaksın işte o zaman koyacak sana yoktuğum.
Ve dilinden dökülecek bir tek cümle.
Sana Git Demeyecektim...
Serdar YILDIRIM

BORA YAŞAR
31-07-2014, 12:28
Aşk derdiyle hoşem el çek ilacımdan tabîb
Kılma derman kim helakim zehr-i dermanındadır

(Fuzuli)

Şair bugünün Türkçesiyle şunu demekte : "Ey tabib! Aşk derdiyle başım hoş benim; yaramdan eline çek. Bana derman hazırlama ki senin merhemlerin benim ölümüm sayılır."

Başlıkta yazılanlar bana Fuzuliyi hatırlattı.:)

Mutsuz aşık olmaktan mutlu olan, bu halin devamı için şiirler düzen bir adam.

Bana çekilmez bir dertmiş gibi geliyor.

Ama ben aşık değilim ki...:)

Başkent
02-08-2014, 00:18
Hadi beni anlat demiştin ya . Kusura bakma anlatamadım. Alfabem hep bir eksik kaldı seni anlatmaya. Ya harflerde eksiklik vardı ya sen fazla geldin.
Serdar YILDIRIM

Başkent
04-08-2014, 02:22
Güneşe uzanan ellerimiz vardı , mutluyduk bizde umut etmeyi biliyorduk, yarın güzel bir gün olacak diyorduk, kavuşacaktık yüzümüzden gülümseyişler eksik olmayacaktı sonra sen gittin. Soluk geldi ışıkları güneşin başımız düştü önümüze ve ölüm kadar soğuk günler yaşadık yazın en sıcağında.
Ve bir bekleyiş iklimi ile yaşamayı öğrendik.
Sen başka bir şehirde uzattın ellerini güneşe onunla doğ üzerime dedin ve ben başka bir şehirde seni diledim güneşe uzatıp ellerim.
İnandım bekledim birlikte güneşe yürüyeceğimiz günün gelmesini.
Çünkü büyüklerimiz derdi ki uzakta olsa iyi yürek aynı şeyi dilerse gerçekleşirmiş.
Ben seninle imkansızı mümkün kılmak istiyorum.
Hani olurmu dersen olsada olmasada ben seni seviyorum bilesin.
Görüşmek üzere sevgili...

Serdar YILDIRIM

Başkent
04-08-2014, 22:47
Bir gün karanlığı yıkacağız. Son bulacak kötü günler ve bahar gelecek memleketin dağlarına. Lale ve sümbül kokacak baruta bulanmış topraklar.

Ve gülecek kirli yüzlü çocuklar.

Artık gözyaşları acıdan akmayacak bu coğrafyada.

Anaların feryatları hawarları duyulmayacak halaya duracak Ankaralı bir anne Diyarbekirli bir anneyle.

Gün umuda doğacak Sevgili.

Bekle beni yüreğim sana geleceğim bir yanımda aşk bir yanımda barış ile.

Seni çok sevecek çok seveceğim.

Tıp kı Siyabendin Xece sini sevdiği.

Mem in Zin i sevdiği gibi...
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-08-2014, 01:24
Susarsın ama sesi çınlar kulağında, gözlerini kapatırsın ama gözleri gitmez gözlerinden, çünkü o senin yüreğinin son atışı unutulmazındır. Ve karşılıksız seversin hiç senin olmasa bile.
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-08-2014, 18:37
Kirli yüzlerimiz vardı ellerimiz toprağa ve çamura bulaşmıştı. Ayaklarımızda lastik ayakkabılarımız yokluğun inadına gülümseyerek oyunlar oynardır.
Zor günlerin zor insanlarıydık sahipsiz yetişmiş ama birbirlerine sahip çıkmış biz nesildik.
Yüksek katlı binalardan küçümseniyorduk ama bizim yüreğimiz yükseklerdeydi fakat onlar bilmiyordu çünkü kişi kendinde olmayanın önemini ve değerini bilemezdi zaten.
Birimizin canı yansa diğeri üzülürdü çünkü biz hani sizlerin Gecekondu dediği yerlerde yetişmiştik.
Belki paramız yoktu ama biz paylaşmayı biliyorduk ekmeğimizin arasındaki peyniri ve zeytini paylaşıp yarı tok yarı aç yaşayabilirdik.
Ya siz diyeceğim siz hep aynıydınız yıllar öncede şimdide .
Hep sırtımızdan geçinen keneler oldunuz biz çalıştık siz yediniz ama elinizde ne kaldı sadece paranız.
Çünkü bir onurunuz yoktu ve gördüğüm kadarıylada olmayacaktı..
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-08-2014, 23:42
Bir gün Gelecek yaşanılan her şey koskaca bir yalan olacak. Ne sen olacaksın nede ben. Sona erecek yaşadıklarımız ve geride kalacak herşey artık sen olmayacaksın ve bende olmayacağım. Bir aşk hikayesi olacağız sonu hüsranla biten. Zaten gerçek aşklar hep hüsranla biterdi çocukluğumun masallarında ve acıydı her aşkın sonu. Şimdi yenik bir komutan gibi başım önümde yürüyorum kaybettiğim ülkemin topraklarında. Gidiyorum ardıma bakmadan ve teslim olmadan düşmanıma… Artık ben olmayacağım bu şehir senin olsun içinde olan herşeyiyle mutluluğuyla, huzuruyla neşesi ve gülümseyişiyle senin olsun. Ben yanıma sensizliği, hüznümü ve hasretimi alıp gidiyorum. Sözüm yok artık kimseye sen kazandın, sensizlik kazandı ben yenildim. Senden bir şey istemiyorum sadece bırak temiz kalsın geçmişimiz ve bırak kirlenmesin geride kalan sevdamız…

Ve Aylar Geçti , Yıllar geçti uzaklarda yaşadım hasret ve özleme sığınarak, yanlızdım çaresiz ve kimsesiz, Yitirmiştim herşeyimi. Hüzünle bakıyordu gözlerim, İçimde unutmaya çalıştığım ama her gün biraz daha fazla sevdiğim bir hayal,bir özlem,bir hasret büyüyordu günden güne ve ben ağlıyordum sebepli sebepsiz. Gözlerim doluyordu ama aslında içim ağlıyordu benim kalbim ağlıyordu.
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-08-2014, 23:38
Belki bana kızıyorsun, belki sitem ediyorsun. Haklısın yada değilsin. Ben haklı veya haksız aramıyorum.
Çünkü yürek atarken sen haklısın ben haksızım yada ben haklıyım sen haksızsın demiyor.
Sadece seni seviyorum diye atıyor. Duyuyorsun yada duymuyorsun ama biliyorum sende beni seviyorsun.
Peki seviyorsun ama nerdesin diyeceksin ama yanında olmasamda yüreğindeyim ve yüreğimdesin.
Onun için hadı bırak kızgınlığı bırak kırgınlığı ve birlikte atsın yüreklerimiz ve bana gülümse.
Olur mu Söyle Anlaştık mı ?

Serdar YILDIRIM

Başkent
11-08-2014, 01:09
Evet anlatamadım sana kendimi zaten bu sana özgür bir durumda değildi. Ben kendini anlatmayı beceren biri olamadım hiç.
Birine ilgi duyduğumda, birine kapılıp delice sevdiğimde bile çıkıp karşısına seni seviyorum demeyi beceremedim.
Hani söylemek istemedim sanma, istemiyorum sevmiyorum sanma sadece hep kaybetmekten, hep reddedilmekten korktum.
Onun için uzaktan sevdim uzaktan yaşadım.
Bazen dilimde durmadı kelimeler karşına çıkıp gözlerine bakıp seni seviyorum ben sana delice aşığım hadi tut elimi demek istedim.
Sonra ya beni sevmiyorsa ya beni istemiyorsa dedim.
Yenemedim korkularımı ve seni daha bir büyük aşkla sevdim.
Senli hayaller kurdum , mutlu oldum mutlu ettim. Yüzüm gülüyordu çünkü sen benimdin sen benimleydin.
Ta ki bir gün rüyadan uyanana kadar. Gidişin aslında bir başlangıç olmuştu.
Ve bana aslında kaybettiğimi göstermişti çünkü o son sözlerin bana olan aşkının büyüklüğünü göstermişti.
Yapamadığımı sen yapmıştın karşıma çıkıp Gözlerime bakıp Seni Çok Sevdim ve Hep seni Bekledim belki çıkıp gelirsin diye. Bak Şimdi gidiyorum ama sanma ki bu gidiş seni unuttuğum anlamına geliyor. Evet seni yine seveceğim ama sen yanımda olmayacaksın bakmayacaksın utangaç bakışlarınla ve hep bir yabancı olacaksın bana yakın beni seven ve benim sevdiğim.
O an tutamadım kendimi ve utangaç bakan gözlerimde yaşlarla mırıldandım Ben de seni seviyorum Yüreğimin Sızısı seni kaybetmemek için susarken seni kaybetmişim.
Beni Affet ve Bana Sevdanı helal Et :(

Serdar YILDIRIM

Başkent
11-08-2014, 23:14
Yoruldum. Zor geliyor artık nefes almak. Kendimle mücadele halindeyim. Gitsem mi buradan kalsam mı bilmiyorum. Ne yapacağım nasıl yapacağım inan bilemiyorum.
Susmak ile konuşmak arasındayım bir konuşsam haykıracağım yalnızlığımı, insanlara küskünlüğümü ve sensizliğimi.
Haykıracağım haykırmasına ama biliyorum anlayan kimsem olmayacak ve yine yalnız, yine çaresiz bir başıma kalacağım.
Onun için susmaktayım.
Hani soruyorsun ya zaman zaman neden bu suskunluk neden gülmüyor yüzün diyorsun ya.
Anla işte Yalnızım, Çaresiz ve Kimsesizim.
Çevremde yüzüme gülen insanlar dolu ama farkındayım sendelememi bekliyorlar sırtıma hançerlerini saplamak için.
Neyse ben yine bana yakışanı yapayım ve susayım değil mi.
Çünkü ne konuştuğumda dünya kahpelerden temizlenecek ne de yüreğim yüreğinde atacak.
Bu yüzden Sen Gül, Gülümse Kendine İyi Bak O bana Yeter ve Mutlu Eder.
Görüşmek Üzere Diğer Yarım.
Serdar YILDIRIM

Başkent
12-08-2014, 22:13
Vazgeçilmezim deme sakın. Gün gelir seninde son kullanma tarihin geçer Ve sende eski bir anı olarak kalırsın dünde kalan yarını görmeyen tüm aşklar gibi.
Unutmaki bu yürek kendini vazgeçilmez sananların mezarlığıdır...
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-08-2014, 01:03
Farkında değildim öylesine bir rüyaydı diyordum. Sabah olacaktı güneş doğacaktı ve o da bitecekti tıpkı güneşi görmeyen tüm düşlerim gibi ama sabah olduğunda gözlerim güneşin ışıklarıyla buluştuğunda sol yanımdaki sancı hatırlattı bana onu.
Evet garip değil mi sevmeyeceğim, artık aşık olmayacağım yüreğimde kimseye yer yok misafir bile kabul etmem dediğim anda çıktı karşıma.
Önce gelip geçer dedim kendime lakin tüm çabalarıma rağmen bir türlü inandıramadım kendimi.
Çünkü yıllar sonra ilk kez aklımı işgal eden biri çıkmıştı karşıma.
Düşlerimi esir vermiştim onu karşımda ilk gördüğümde.
Nasıl oldu bilmem ama yine aşık olmuş yine sevmiştim aşktan ve sevgiden kaçarken.
Kendime yalanlar söylemeye telkin etmeye çalışsamda yapacak bir şey kalmamıştı.
Belki bu sefer olur deyip adım atmak istiyordum fakat bir yandanda korkular sarmıştı benliğimi.
Ya onuda kaybedersem , o da giderse ne yapardım.
Bir acıyı daha kaldırırmıydı yüreğim bilmiyordum.
Ama yinede korkularımın üzerine koştum ve uzattım ellerimi tutarsın diye.
Tuttuğunde ellerimi gözlerine bakıp dedim ki bu elleri bırakma ne olur.
Ben tuttuğum eli bırakmam derken aslında beni bir uçurumdan ittiğinin farkında değildim.
Sana en bağlandığım anda sensiz kalacağımı ve içimde aşka sevdaya dair kalan herşeyin seninle birlikte sonsuza kadar yok olacağını bilemezdim.
Fakat sen yine hayatıma girdiğin gibi garip bir şekilde zamansız gittin.
Ve hayatımın en büyük dersini bana verdin.
Sana teşekkür ederim Bir daha sevmemem ve kimseye güvenmemen gerektiğini gösterdiğin için.
Olurya bir gün aşık olursan yüreğin deli atarsa tek dileğim Sevip Sevilmeyesin...
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-08-2014, 00:48
Hep mücadele ile geçti günlerim ve inadına mücadele etmek imkansızı mümkün kılmak için çabaladım durdum.
Ve yenilmedim hayata. Dünyada kafa tuttum Lakin bir şeyi yenemedim o da yüreğimi.
Çünkü orada sen vardın.
Kokusunu içine çekemediğim saçların, tutamadığım ellerin ve öptüğümde nefesimi kesecek dudakların vardı.
Sana gelmek istiyordum, senin olmak, seninle olmak ve İnadına Ben Onu Çok Seviyorum diye haykırmak istiyordum.
Zordu biliyorum ama ben zoru seviyordum tıpkı seni çok sevdiğim gibi.
Bu yüzden bir gün güneşin batışına ellerinin sıcağında gözlerinin büyülü bakışlarında girmek için söz vermiştim kendime.
Bu sözü tutacaktımda çünkü sonunda sen vardın.
İyiki de vardın.
Sen Ne Dersin Bilmiyorum ama Yüzümdeki gülümseyişin Resmi ben Seni İstiyorum, Seni Seviyorum ve Seveceğim Bilesin..
Serdar YILDIRIM

i-ked
14-08-2014, 01:00
Ayrılık!
Zaman zaman yoran, zaman zaman da soran ayrılık...
Neden?
5N1K

3-5 de görsel ekleseniz yazılarınız daha etkili olacak!

https://pbs.twimg.com/media/BKoPoixCYAE6YTO.jpg:large

...
“Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor. Özlediğin, arzuladığın şeylerin hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini, bilmek istiyorum.

Kaç yaşında olduğun beni ilgilendirmiyor. Aşk için, hayallerin için, yaşıyor olma serüveni için, aptal gibi görünme riskini göze alıp alamayacağını bilmek istiyorum.

Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan kederlerimizle yüzleşip yüzleşemeyeceğini bilmek istiyorum.
Yüreğin doğanın ritmi ve yaşama sevinciyle dolu bir sevdanın sınırlarına vardığında, o sınırları feda edip edemeyeceğini bilmek istiyorum.

Anlattığın hikâyenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Kendi ruhuna ihanet etmemek için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratmayacağını bilmek istiyorum. İhaneti göze aldığın her seferinde, sonuçlarını ayakta karşılayıp karşılayamayacağını bilmek istiyorum.

‘Güven’ kelimesinin senin için ne ifade ettiğini bilmek istiyorum. Bazen sana karanlık gibi görünse bile, gelen günün içindeki o büyülü ışığı görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum.

Hatalarımıza fırsat verip vermeyeceğini, bir gölün kenarında durduğumuzda ‘gümüş ay´a benimle birlikte “EVET!” diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.
Kim olduğun, buraya nereden ve nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor. Birlikte bir ateşin ortasında düştüğümüzde, gerektiğinde yanmayı göze alıp alamayacağını bilmek istiyorum.

http://n1308.hizliresim.com/1d/3/r1ycf.gif

Bugüne kadar ne öğrendiğin, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor. Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum…”

-Kanadalı bir Kızılderili, Oriah Mountain Dreamer’dan.

Başkent
15-08-2014, 17:46
Ayrılık!
Zaman zaman yoran, zaman zaman da soran ayrılık...
Neden?
5N1K

3-5 de görsel ekleseniz yazılarınız daha etkili olacak!

https://pbs.twimg.com/media/BKoPoixCYAE6YTO.jpg:large

Görseli buraya upload edemiyoruz değilmi.

Başkent
15-08-2014, 17:49
http://aysenozkaya.files.wordpress.com/2012/02/amerikan-sarmasigi-resmi.jpg

Farkı yoktu bugünün dünden. Dün sensiz uyandım , bugün sensiz ve eminim yarında sensiz merhaba diyeceğim doğan güneşe. Hani diyorum bir değişiklik olur da çıkıp gelir misin diye gözüm yolda bakıyorum.
Belki sokağın başında seni görürüm umuduyla ama hep hüsran oluyor sonuçlar.
Ve her olumsuzluk yeni bir olumsuzluğu getiriyor hayatıma.
Gelmediğin her gün büyüyor içimde özlemin ve bir bekleyiş ikliminde seni diliyorum Allahtan.
Belki bir gün dualarım kabul olur ve sen benim olursun diyorum kendi kendime.
Biliyorum sen gerçekleşmesi mümkün olmayan düşlerin en güzelisin ama olur da gerçek olursun diye senli uykulara dalıyorum.
Gözlerim kapanıyor rüyalarıma geliyorsun o hiç tutamadığım ellerini uzatıyorsun bak yüreğim senin, yüreğim seninle atıyor diyorsun ya o yetiyor bana.
Nasıl yetiyor diyeceksin insan dokunmadan yaşamadan sever mi.
Evet Sever garip geliyor sana belki bir oyun bir masal gibi...
Kimselere mantıklı gelmiyor yanında olmadan gözlerine bakmadan onu yaşayamadan kapılmak, sevmek.
Soruyorlar bana onu sevmek nasıl bir şey diye.
Cevap vermek istemiyorum ama dayanamıyorum, Susmak istiyorum ama susamıyorum ve diyorum ki onu sevmek bir şuursuzluk hali, kendini kaybetmek aşk için yaşamak aşkı yaşamaktır.
Yani imkansızı mümkün kılmaktır.
İşin özü onu sevmek nasıl bir duygu kelimelerle anlatılmayacak kadar güzel bir şey...
Bu yüzden Onu Seviyorum daha doğrusu onu sevmeyi sevmeyi seviyorum..
Serdar YILDIRIM

Başkent
16-08-2014, 00:35
http://th01.deviantart.net/fs21/300W/f/2007/233/8/c/Breathe_No_More_by_broken_rose_petals.jpg

Bir gün sana veda edebileceğimi hiç düşünmemiştim. Kurduğumuz tüm hayalleri bir anda silip yok sayacağımızı aklıma getirdim desem yalan söylemiş olurdum.
Ama işte olan oldu seninle sonsuz olmaya gelmişken seni görüp sensiz olmakta varmış kaderimizde.
Hani kadere isyan edecek değilim ama aklım almıyor neden sensizim diye kendime sormuyor değilim.
Belki çocuktuk belki tüketmiştik bir şeyleri ama belkisiz olan bir şey varsa o da bir birimizi çok ama çok sevmiştik.
Sevmek her şeye çözüm değil diyeceksin biliyorum haklısın buna sözüm yok ama hayatta çözülmeyi bekleyen o kadar çok soru o kadar çok sorun varken neden bir çözümsüzlüğü yaşamıyoruz ki.
Neyse yine çok konuştuğumun farkındayım biliyorum ama olmuyor ki anla dayanamıyorum sensiz.
Gece olup hüzün çöktüğünde yüreğime usul usul ağlıyorum kuytu köşelerde.
Ve uzaklara bakıyorum rüzgarın sesini dinliyorum ve haykırıyorum.
Diyorum ki " Ey Rüzgar Söyle Ona Ben Onu Çok Sevdim ve Hepte seveceğim.."
O sevmese Bile , O unutsa bile..
Serdar YILDIRIM

i-ked
16-08-2014, 12:35
Görsellerle yazılarınız daha iyi olmuş. En azından benim hayal dünyama katkı sağlıyorlar. Diğer türlü tuzsuz, şekersiz, acısız, sossuz kısaca sade bir yemek -mesela makarna- gibi oluyorlar.

http://i.hizliresim.com/nYQW8l.jpg

"Acı bir son, s'ONSUZ bir acı ile yaşamaktan iyidir." (http://www.imdb.com/title/tt1360860/)

Başkent
18-08-2014, 23:56
http://img541.imageshack.us/img541/8374/19348513.png

Seni anlatmak istedim sözlerim yetmedi ne yıldızlarda buldum ışığını ne güneşte parıltını. Kokunu aradım tüm çiçeklerde ama biraz gül kokuyordun has bahçeden biraz dağ başlarından hırçın Sümbül.
Evet zordu seni anlatmak ve zordu seni yaşamak fakat seni tüm zorluklara rağmen sevdim...
Şimdi Anlıyorum ki hayatımda en doğru şeylerden biriymiş seni sevmek.
İyi ki seni sevmişim diyorum....
Serdar YILDIRIM

i-ked
19-08-2014, 02:34
http://i.hizliresim.com/6YbvX3.jpg

"Her şeyi istemek ve hiçbir şeyle yetinmemek korkaklıktır; tek bir şeyi istemek ve onun için savaşmaksa cesarettir."

Hmmm

Demek ki terkedilsem de terketmeyerek cesur davranmışım.

Züğürt tesellisi, n'apak?

Başkent
19-08-2014, 23:16
http://2.bp.blogspot.com/-eerSipTrN5g/U32lpPtXPwI/AAAAAAAACQ0/vA_9YKk4Atw/s1600/Florian-Imgrund3.jpg

Aldırma be dostum. Bırak senin için hiç sevmemişti desinler. Bırak senin için aşk nedir bilmezdi desinler.
Sen seni bildikten sonra kim ne derse desin salla gitsin.
Unutma her insan sevilebilir ama adam gibi sevmek adamların işidir.
Bu yüzden yüzüne karşı konuşamayanlar arkandan konuşsunlar sen devam et yoluna.
Ve yüreğinin gittiği yere git yüreğindekinin sevmeye cesareti olmasa da sen devam et sevmeye..
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-08-2014, 23:27
http://www.1resimler.com/data/media/74/eski_ankara_namazgah.jpg

Beni hiç anlamadın yada beni anlamak işine gelmedi. Hani karşına çıkıp sana seni seviyorum diye haykıramasamda bakışlarımda ki masumiyetle sana olan sevgimi anlatmak istedim.
Belki çok süslü cümleler kuramadım ama hadi gel çay içelim Sakarya Caddesinde diyebiliyordum sana.
Seninle gidip lüks bir restoranta elimizde bıçak ve çatalla yemek yeme imkanı sunamasamda en azından Sıhhıye Köprüsünün altında ucuzundan gözleme ısmarlama şansım oluyordu.
Evet biliyorum ayaklarının altına dünyayı seremesem de sana Ufuktepede bir evin balkonundan Ankarayı izleme fırsatı sunabilirdim.
İşin özü sevgili benim sana verecek kocaman bir yüreğim var...
İster misin Bilmem ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-08-2014, 00:14
http://s1.dmcdn.net/EIQ6r/526x297-3zT.jpg

Aslında Gözlerine Bakıp Kirpiklerinde Kaybolmaktı aşk. Ama Ben Hiç Gözlerine Bakamadım ki.
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-08-2014, 22:26
http://img04.blogcu.com/v2/images/big/m/u/s/mustafacilasun/mustafacilasun_1376162450135.jpg

Gel ey yüreğim hadi bırak derdi kederi, unut herşeyi, hadi gel gözlerin değsin gözlerime, Omuzun Değsin Omuzuma ve tut ellerimin seninle bir halayın başına duralım kardeşlik için, aşk için, barış için.
Evet zor biliyorum ama aşk için , kardeşlik için barış için bırakma elimi.
Seninle sonsuz olalım bu gece gözlerim gözlerinde kaybolsun...
Beyaz bir gül kadar masum sev beni bir sümbül kadar özgür ve hoyratlı sev.
Ama sakın gitme kal benimle çünkü bugün bizim olmasada yarın bizim olacak bilesin..

Serdar YILDIRIM

Başkent
23-08-2014, 00:54
http://37.media.tumblr.com/c2d69a140b392ed10864bb86a4a0a81b/tumblr_mj3bbwOC3V1rqyfewo1_1280.jpg

Sevdiğim bugünde gözlerimi sensiz kapatıyorum. Yine yalnızlığımı kendimle paylaşacağım kimseler bilmeyecek sensizliğin yüreğimde açtığı yarayı kimseler bilmeyecek seni nasıl sevdiğimi sen bilmeyeceksin.
Bitti sanacaksın fakat sen bitti sandıkça seni biraz daha fazla seveceğim..
Gelmeyecek günlerin hayalini kuracağım park köşelerinde ismini kazıyacağım banklara , ağaçlara kalpler çizeceğim.
Hani olur ya dönersen bir gün diye seni hep bekleyeceğim.
Biliyorum gelmeceksin ama ben yine seveceğim seni.
Neden diyeceksin bir nedeni yok demeyi isterdim ama hatırlarmısın sana bir söz vermiştim bir gün sen gitsen de yüreğim de gitmeyen bir sen olacak ve ben onu hep seveceğim demiştim.
Bak İşte Tuttum Sözümü ve Seni Bitmeyen Bir Aşk İle Sevdim..
Ve seni sevmekten hiç bir zaman pişman olmadım..
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-08-2014, 18:42
Ağlama be gülüm hayat zor biliyorum ama yinede umut ve inan belki dün umutlarımızdan uzaklaşmış yarınsız bir hayata adım atmak zorunda yürüdüğümüzü düşünmüş olsakta doğan güneş ne getirir bilinmez.
Onun için hadi kaldır başını ve adımlarını at güzel günlere. Çünkü bugün olmasada inan yarınlar bizim olacak tüm zorluklara inat tut elimi hadi gün umuda yürümek günü..
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-08-2014, 00:21
http://img15.imageshack.us/img15/6995/mr8x.jpg

Aşk bu ne zaman hayatına girecek , nasıl girecek , kimi seveceksin bilemezsin. Belki bir otobüste göreceksin onu belki bir telefonun ucunda tanımadığın bir ses olacak. Belki aynı şehrin sokaklarını birlikte adımlayacaksın belki iki uzak şehrin sokağında farklı iklimlerin çocukları olacaksınız.
Ama benim bildiğim bir şey var ki aradaki mesafeler ne kadar uzak olursa olsun, elin eline bir kez bile değmemiş bile olsun biliyorum ki sen hiç umursamayacaksın.
Gece olduğunda onu düşleyeceksin, Onu yaşayacaksın.
Zaman zaman uzaklara bakacak gözlerin ve onu dileyeceksin, onu bekleyeceksin tıpkı benim onu bekleldiğim gibi.
Şimdi bana soracaksın o kim diye...
O benim O sensin.
Ama aslında o biziz sevgili.
Ve seni seviyorum tıpkı senin beni sevdiğin kadar...
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-08-2014, 01:01
http://2.bp.blogspot.com/-y67PWNLFZqY/ULH-tFmBRSI/AAAAAAAAAFc/VnCFZFLdPG4/s1600/elveda.jpg

Yalnızım dostum yıllarım hep kendimi kandırmakla ve hiç gelmeyecek sevdanın gelmesini dinmeyecek bir yürek sızısının dinmesini beklemekle geçti.
Her güneşin doğuşunda o gelecek diye uzaklara dalıyordu gözlerim ve batan her güneş onun gelmediği bir günün hüzünlü bir gecesinin başlayacağının habercisi oluyordu.
Biliyordum o artık bir hayal olmanın ötesine geçemeyecekti ama bu benim onu sevmeme bu benim ona aşık olmama engel değildi ve olmamalıydı.
Çünkü aşk yanındayken değil çünkü sevda o seninleyken değil o senden uzaktayken daha da güzel yaşanıyordu en azından onu özleyebiliyor , onun gelmesini heyecan ve hasret ile bekliyorsun.
İşte bende böyle büyük bir aşk ile bekledim seni, biliyorum gelmeyecektin ama ben yinede bekledim.
Bazen Bazid de bir ince belli bardaktan yudumladığım çayda geldin aklıma, bazen Çukurcada tepemden uçan mermilere koşasım geldi sana kavuşmak için.
Evet ben seni gerçekten çok sevdim seni sevemeyeceğin kadar...
Ve seni hepte çok seveceğim.
Mutluluklar Diğer Yarım...
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-08-2014, 23:03
http://i491.photobucket.com/albums/rr275/mzagoo/289174.jpg

Hatırlar mısın yıllar önceydi yine mevsim veda etmeye hazırlanıyordu tıpkı senin bana veda etmeye hazırlandığın gibi.
Senden uzaktaydım, seni özlemiştim seni seviyordum.
Buruk bir mutluluk vardı içinde sana geliyordum ama yüreğim diyordu ki bu son gidişin ona.
Bu gidiş bir veda olsada bir aşkın bitişi değil başlangıcı oldu.
Neden mi sen gittikten sonra sana dair tüm olumsuzluklarda seninle gitmiş oldu.
Ve bana öyle temiz öyle güzel bir sen kaldı ki inan görsen sende aşık olursun.
Hani bir insanın hayat boyu beklediği sevmek istediği işte ömrümü veririm bu sevdaya dediği bir aşk olur ya.
Seni öyle temiz bir aşkla sever oldum.
Dokunmaya kıyamadım seni. Bir cam fanusun içinde ki beyaz bir gül gibiydin ne koklamaya kıyabildim seni ne uzun uzun bakmaya. Olur ya nazarım değer diye korktum..
Bazen rüyalarıma girdin yine sarıldım sana yine gözüm gözünde mutluluğu buldu ama sabah olup güneş doğduğunda hıçkırarak ağladığımda yine bir rüyada olduğumu anladım.
Ama hiç şikayet etmedim olsun dedim o mutlu olsun onun yüzü gülsün ben onun hayaline sarılır uyurum dedim.
Biliyorum kendimi avuttum biliyorum kendimi kandırdım ama ne yapayım sana çık gel diyemeyeceğim için düşlerimdeki seni sevmeye devam ettim.
Onun için kusuruma bakma benim biliyorsun seni ne çok sevdiğimi fakat artık senin yerinde senden öte bir sen var.
Ne sen onun yerini doldurabilirsin ne de ben seni onun yerine koyabilirim.
Bu yüzden ben nasıl seni uzaktan sevdiysem dokunamadan, kokunu içime çekemeden şimdi sen de beni öyle sev.
Tabi sevebilirsen benim seni sevdiğim kadar...
Neyse çok konuşmasak iyi olacak çünkü biz artık yitik bir sevdanın kahramanlarıyız ve bakışlarımız haram, tenlerimiz haram bir birini.
Ondan dolayı sana mutluluklar diliyorum Yüreğimin Diğer Yarısı...
Serdar YILDIRIM

Başkent
26-08-2014, 18:40
Yine güneş batıyor uzak şehirlerde ve ben yine sensin uğurluyorum batan güneşi. Hani olur ya bir gün son vermek istersen güneşin sensiz batışına ben seni hep bekliyor olacağım yüreğimin sızısı bunu unutma sakın..
Bir de unutmadan söyleyeceğim güneş doğmaya ve ben yaşamaya devam ettikçe hep seni yaşayacak, seni bekleyecek ve seni çok seveceğim bilesin..
Serdar YILDIRIM

Başkent
27-08-2014, 21:49
http://3.bp.blogspot.com/-SHjH3WdQQR0/TbKUQ0o5dcI/AAAAAAAAAJ8/jlLP9oaJD2M/s1600/ask2b.jpg

Bu gece yıldızlar aydınlatıyor yolumu. İçimde bir umut yüreğimde sen güzel günlerin düşlerini kuruyorum.
Sana yürüyorum bu gece gözlerimde ışıltılı bakışlar karanlığa son veriyor.
Ve yüreğim senin için atıyor bu gece.
Belki doğacak güneş seni bana getirmese de sana kavuşmaya bir gün daha yaklaşıyorum.
Bu yüzden yüzüm gülüyon zamanlı zamansız.
Bakanlar diyor ki neden bu gülümseyiş soruyorlar ama bilmezler ki sevdaya koşan bir yürek ne karanlığa yenilir ne umutsuzluğa..
Sadece sever ve sevdiğine koşar.
Tıpkı benim sana koşup gelmek istediğim.
Hani gecen gündüzün beni beklemek olmasın ama sevgili geçen her saniye beni sana biraz daha yaklaştırıyor bunu bilesin.
O güne kadar bekle beni çünkü sana geleceğim bir güneş doğuşunda.
Ve diyeceğim ki bugün elin elimde yürümeye ne dersin ?

Serdar YILDIRIM

Başkent
28-08-2014, 02:47
http://3.bp.blogspot.com/-78PhMFjjZL4/UTt5E7PNQgI/AAAAAAAABGQ/EZiS2utfPFI/s1600/85e0e052ede8eb1da591070f619334a5_1297327408.jpg

Sevdiğim bugün yolda yürürken sana benzeyen birini gördüm. Bir an elim ayağım dolandı bir birine. Kelimeler dizildi boğazıma ve bir tek sözcük çıkmadı ağzımdan.
Zaten konuşacak cesaretim de var desem yalan söylemiş olurdum. Aslında konuşmayı hiç susmadan sana olan özlemimi anlatmayı çok isterdim , isterdim istemesine ama yabancı birine seni anlatmak, sana olan sevdamı anlatmak biraz garip olacaktı o yüzden sustum sadece ardından baktım.
Yıllar sonra seni göremesem de sana benzeyen birini görmek yine hayaller kurmama neden oldu. Anayolun kenarında donakaldım sanki dünya iki kişilikti biri sen diğeri bendim ve az önce giden sendin birazdan geriye dönecektin bak ben buradayım sana geldim , seni özledim deyip boynuma sarılacak yine nefesimi kesene kadar öpeceksin diye düşünmedim desem yalan söylemiş olurum.
Tabi yoldan geçen bir arabanın çaldığı kornadan sonra söylediği sarhoşmusun oğlum hayal mi görüyorsun sözünden sonra yine zamansız bir hayal kurduğumu anlayıp bir kez daha yıkmıştım dünyamı kendi ellerimle...
Aslında bu ne ilk ne de son hayaldi.
Sadece hayaller arasında ki zaman biraz daha uzun olduğundan gerçek sanmıştım gördüklerimi..
Evet ne yarınım da olacaktın sen ne de bana geri dönecektin ve gördüğüm sana benzer biriydi.
Yine kendimi kandırmak istemiştim ve bu sefer gerçekten inanmıştım senin bana döndüğüne.
Neyse kusura bakma seni sevdiğim için kusura bakma seni özlediğim , beynimden ve yüreğimden silip atamadığım için.
Ne yapayım elimden gelen bu o yüzden idare et beni.
Ve zaman zaman gel yine düşlerime.
En azından düşlerimde yaşayayım seni.
Mutlu Olman Dileğiyle Diğer Yarım...
Serdar YILDIRIM

Başkent
29-08-2014, 01:11
http://37.media.tumblr.com/422a26bc7de4701d5caa7691c2e1214f/tumblr_n41fz9jyTO1skwnm6o1_500.jpg

Bazen çok özlersin onu. Konuşmak sesini duymak istersin, bir kez olsun ellerini tutmak ve gözlerinin içine bakıp doyasıya seni seviyorum demek istersin ama nafile artık avuçlarının arasından kayıp gitmiştir.
Susarsın çünkü dilinden dökülecek her kelimede ondan bir şey duyacağını bilirsin, kendini avutmak istersin o da beni seviyor diye.
Evet gerçektende o da seviyordur ama bazen sevdanın gücü yetmez ayrılığı yenmeye. Ama bilirsin ki yürek yanında olmasa da hep sevdiğiyle birlikte atar.
Yoksa Ne Mem Zin ile sonsuz olurdu ne de Siyabend Xece ile...
Unutup giderlerdi .
Fakat yürek bir yüreği karşılıksız sevdiyse eğer ne araya giden engeller o sevdayı tüketirdi ne de ayrılık.
Hani bana sormuştunya ben gidersem beni sevmeye devam edecekmisin diye.
Bilmezsin ki ben seni tüm imkansızlığına rağmen sevdim ve sol yanımda atan bir kalp oldukça seveceğim.
Çünkü sevda kendini sevdiğine koşulsuz adamaktır.
Seni Seviyorum ve Hep Seveceğim Bilesin...
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-08-2014, 19:52
Öyle seninle dolu ki yüreğim bunu senin anlamanı beklemiyorum. Belki seni düşünmüyorum sanıyorsun, belki aklıma bile gelmediğini düşünüyorsun.
Ama bilmiyorsun ki ben seninle açıp seninle kapatıyorum gözlerimi. Yudumladığım çayın her bardağında sen varsın.
Bilirsin çayı şekersiz içerim çünkü bir gün o çayın şekeri sen olacaksın biliyorum. Onun için hiç ağzımın tadını bozmayayım değil mi çay ile şekeri buluşturup...
Neyse Hadi Dağ Çiçeğim Ben Yine Asıl İşime Döneyim Yani Seni Düşünmeye ve Özlemeye.
Kendine İyi Bak..

Serdar YILDIRIM

Başkent
30-08-2014, 20:39
http://2.bp.blogspot.com/-y67PWNLFZqY/ULH-tFmBRSI/AAAAAAAAAFc/VnCFZFLdPG4/s1600/elveda.jpg

Ben hiç mutlu olmadım aslında. Hep mutu insan portresi çizdim. Sahte gülümseyişlerin ardına saklandım, çünkü gülmem gerekiyordu hayatın tüm kötülüklerine karşı ben hala ayaktayım diyebilmek için.
Kaybetmemek gerekiyordu hep ayakta olmalı ben karşınızda pes etmedim diyebilmeliydim ve dedim.
Bu yolda çok şey kaybettim Umut Dolu Bakışlarımı, Yüzümdeki Gülümseyişimi ve Yarınlarımı Kaybettim.
Yaşanmamış bir gençlik ve mutluluğa ulaşmayı hayal bile edemeyen bir yürek ile yaşadım yıllarım.
Evet başımı hiç eğmedim, sonunda kaybedeceğimi bile bile devam ettim yoluma.
Hani pişman oldun mu diye soracaksın değil mi.
Ben pişmanlığı çocukluk yıllarımda bıraktım.
Umut etmenin ne olduğunu bilmedim hiç ve güzel günler sadece hayallerde kalacaktı biliyordum fakat yine de yoluma devam etmeliydim.
Çünkü bazen kendin için yaşamama şansın yoktur ve sen feda edersin tüm güzellikleri.
İşte bu yüzdendir ki gençliğimizi ve yarınlarımızı feda ettik.
Ve gül tenli sevgilinin gözlerinde bir sabaha uyanmak hep tatlı bir hayal olarak kaldı.
Belki dilimden dökülenleri duyduğunda bana olan sitemin bir kat daha artacak ama elimden gelen tek şey seni sevmek oldu.
İstemezmiydim sanıyorsun senin gözlerinde bir ömür aşkla bakmayı Ez Ji Te Hezdikim diyerek Omuzun Omuzumda Ki Zava Ki Buke derken bir halayda isimlerimizi haykırmayı.
Neyse Vakit Susma Vakti.
Ama ne olur bana Bana kızma sevgili sanma ki sen aklımda değilsin, sanma ki gözlerimi kapattığımda seni düşünmüyorum.
Sen istesende istemesen de seni özlemeye, sevmeyi ve düşünmeye devam edeceğim.
Yüzünün hep gülmesi ve benim yaşayamadığım mutluluğu senin yaşaman dileğiyle
Serdar YILDIRIM

Başkent
31-08-2014, 02:26
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s526x395/10610932_451577634985095_9178186473799157472_n.jpg ?oh=30a4e3889dba73bdb49c95c39b1724a8&oe=5464B4FB&__gda__=1417465629_724e62f17d20fb74e39b7153ed13bb1 1

Bak yine gecenin ilerleyen saatlerindeyim ve uykuya hasret gözlerim uzak diyarlara bakıyorum. Ve düşünüyorum o uyuyor mu bu gece beni düşündümü hiç aklına geldim mi diyorum.
Başımı aldım elime uzaklarak bakıyorum.
Ve kendimi teselli ediyorum diyorum ki o seni düşünmeden uyurmu gözleri sensiz kapanır mı, gün boyu seni düşünmüştür diyorum.
Sonra artık yeter diyorum ve Ellerimi kaldırıyorum gökyüzüne ve sadece susuyorum.
Susuyorum çünkü konuştukça gözyaşlarım eşlik ediyor sözlerime.
Ve ben seni ağlayarak değil gülümseyerek özlemek istiyorum.
Çünkü hayat hep gözyaşı verdi bana bir kez gülmek istedim, istedim istemesine ama nasip değilmiş yine gülücüklerin yerini gözyaşları aldı.
Şimdi diyeceksin bana olsun sen alışkınsın ağlamaya, sen ne acılar yaşadın ki bu sana koyar mı...
Evet her sevda yürekte yara açar ve her aşkın dökülmeyi bekleyen gözyaşı vardır, kimi mutluluktan ağlar, kimi kavuşmaktan.
Ben ise sensizlikten ağlıyorum.
Çık gel diyecek takatim yok artık ama beni sensiz bırakma ne olur...
İyi geceler sevdiğim..

Serdar YILDIRIM

Başkent
03-09-2014, 01:01
Onun için hadi bize iyi ayrılıklar Sevgili..
http://3.bp.blogspot.com/-xOyAiviuqYU/UEHxb92obRI/AAAAAAAAAd4/ySMt3kUtdec/s1600/eylul-ayinin-hatirlattiklari_23492.jpg

Bak yine bir geldi Eylül. Gelmesini istemediğim, hüzünlendiğim özleminin arşa ulaştığı mevsim merhaba dedi yine.
Takvimde yapraklar gibi sevdaların sarardığı hüzne bulanmış bu mevsimde Eylülün önemi daha bir başka benim için.
Nedir bu ayı önemli kılan diyecek olursan eğer sorma bana çünkü sana sensizliği yeniden anlatmak ve ayrılığı yeniden tarif etmek istemiyorum.
Sadece yapraklar sararıp usuldan rüzgar esmeye başladığında çekilip köşeme kağıdı kalemi elime alıp bir şeyler karalamak istiyorum.
Güzel günleri anlatmak istiyorum, yüzleri gülen çocukları, sevmeyi bilen insanları , barışı, dostluğu arkadaşlığı, kuşu çiçeği böceği anlatmak istiyorum.
Beni anlat diyeceksin ama artık yeter diyorum çünkü seni anlatmaya başladıkça seni unutamadığımı ve yüreğimde daha bir başka sen ortaya çıktığını fark ettim.
İşte bu sebeple artık seni sadece ve sadece kendime anlatmak istiyorum.
Bırak ben benimle yaşayayım seni, bırak ben seveyim gözlerim baksın gözlerinde ve seninle teninde tenim sıcağında sıcağım haykırayım sevdamı.
Bırak bizde kalsın bu aşk.
Çünkü artık mevsim aşk değil ayrılık zamanı.
Onun için hadi bize iyi ayrılıklar Sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-09-2014, 23:07
Hayat süprizler ve mucizelerle doludur.Bazen yüzü güler insanın bazen ise gülmeyi unutur. Ve her insanın bir mucizesi vardır.
Gördüğünde yüreğinin deli atmasına neden olan yüzüne gülümseyiş ömrüne huzur olan vazgeçilmezlerin vardır hayatında.
Tıpkı benim hayatımda senin olduğun gibi.
Benim hayatımda olduğun ve benimle olduğun için sana teşekkür ediyorum.
İyi ki benimsin iyi ki benimlesin..
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-09-2014, 17:17
http://img03.blogcu.com/images/s/a/n/sana34tutsak/ask_resimleri5_www.enguzelsozler.us_1241041649.jpg

Ve öyle bir an gelir ki onunla dolar taşarsın ve dilinden bir tek söz çıkar Sana bu yürekte öyle bir yer verdim ki inan sen bile aşık olmak istersin sana.
Neden mi gözümde öyle büyüdü ki yerin öyle temiz bir sen yaşadım ki düşlerimde bazen diyorum ki o böyle olabilir miydi, bu kadar yürekten sevebilir miydi seni..
Sonra diyorum ki hadi be ordan seni gerçekten bu kadar sevse şu an seninle olurdu, senin olurdu.
Ve susuyorum son sözümü söyleyip.
Aşk herkese nasip olur ama sevda hakedende güzel durur.....
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-09-2014, 13:51
Şu an sahne bende ve oynuyorum. Rol Kapma Derdim Yok. Oyun tek Sahne Tek ve Rakipsizim.
Filmin Adı Kapalı Gişe Yalnızlık..
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-09-2014, 23:53
Merhaba, nasılsın biliyorum iyisin, yüzün gülüyor ve zaman senin için güzel geçiyor. Bana sen nasılsın diye sormayacakmısın, evet sormayacaksın onuda biliyorum neyse zaten sormanı beklemiyordumda.
Çünkü ben senden bir şeyler beklemeyeli oldukça uzun zaman oldu.
Peki sana niye yazıyorum niye dilimden çıkan sözlerde seni fısıldıyorum biliyor musun ?
Neden hala sen saklısın düşlerimde neden sensiz yaşayamıyorum biliyor musun ?
Çok önemli bir nedeni yok aslında, sadece seni seviyorum ve aklımdan çıkmıyorsun bunlar senin için önemli mi tabi ki değil ama olsun işte ben yine sevmeye ben yine seni düşünmeye devam edeceğim.
Giderken benim ardından yıkılacağımı sanmıştın ve yaşadığım tüm günleri sonbahar hüznünde yaşayacağım sanmıştın.
Yanıldın..
http://i.ytimg.com/vi/LnMnSrqEpkI/hqdefault.jpg

Bak şimdi sonbahar her ne kadar ayrılığı ve hüznü göstersede ben yüreğimde ki senle hep baharı yaşayacağım düşlerde ve bir son olmayacak ikimiz için.
Seni her gün yeniden seveceğim, sana her gün yeniden aşık olacağım.
Onun için sana beni sev demeyeceğim ve bana geri dönmeni asla beklemeyeceğim.
Çünkü bu dakikadan sonra sen bu yürekte ancak misafir olur sonra paşa paşa gidersin tıpkı senden öncekiler gibi.
Şimdi diyeceksin ki hani benim sende bir farkım yokmuydu beni öncekilerden ayıran, sevmemişmiydin beni.
Evet sevmiştim, Evet Seviyorum Bir An Olsun Çıkmıyorsun Aklımdan Ama Ben Dünde kalan seni seviyorum...
Bu yüzden git ve bir daha geri dönme......
Ben alışkınım vedalara ve özlemeye.
Belki sensizlik canımı çok yaktı bu güne kadar ama şimdi sıra sende.
Ve diyorum ki yüreğin yüreğimi yaktığı kadar yansın..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-09-2014, 23:25
http://38.media.tumblr.com/tumblr_lycm3xCxuK1r17ms8o1_1280.jpg

Çocuktuk, güzel bir gelecek düşlüyorduk, iyi bir işimiz olacaktı, altımızda lüks bir arabamız ve evlenecektik sevdiğimiz o güzel kızla.
Gerçek olacaktı hayallerimiz yani dostum mutlu olacaktık işin özü.
Sonra günleri aylar, mevsimleri yıllar kovaladıkça anladık ki oyunun kurallarını belirleyen değil oyunda verilen rolü oynayanmışız.
Okulu bitirip işsiz kalıp simit satmaya, komilik yapmaya başladığımızda , altımızda lüks bir araba değil belediye otobüsü ile yolda kaldığımızda ve en acısı ise sevdiğimiz güzel kıza sadece uzaktan bakmak zorunda kaldığımızda farkettikki hayat birilerine altın tepside sunulan güzelliklerden ibaretken birilerini ise mücadeleye mecbur kılıyormuş.
Ve biz hep mücadele kuşağının çocukları olduk.
Şehrin öte yakasıydı, belki varoş çocuğu dediniz, belki gecekondu çocuğu eve hep öteki çocuklar olduk büyüyene kadar.
Büyüdük ve bizden çaldığınız umutları sizlerden geri almak için uğraştık, didindik durduk.
Boşa bir mücadeleydi ama pes etmedik ve hep devam ettik inadına ..
Ta ki günün birinde sevda diye bir şey hayatımıza girip belimizi bükene kadar.
Geceyi bize dar gündüzü bize zindan eden o sevda yokmu.
Bir kez girdiyse yüreğine sancısı kıvranır durursun ne git diyebilirsin ona ne kal.
Çünkü sefaletinden ve acıdan başka vereceğin bir şey yoktur.
O yüzden uzaktan bakarsın gül tenli sevgiliye.
Ne elini tutmaya kıyabilirsin ve ne gözüne bakmaya.
Hani dersin ya eli elime değse teni tenime sonra gözünden yaşlar dökülür kıyamazsın incinir diye..
Ve dersin ki...
" Sevgili belki sana bir dünya veremedim umutlara bezenmiş güneşlerin üzerimize doğduğu, belki ben gibi bakan bir deli fişek veremedim ama yüreğim hep seninleydi. Şu an sana veda ediyorum ama bilesin ki bu aşk benimle yaşayacak sonsuza kadar. "
Mutluluk yüzünden eksik olmasın...
Seni Seviyorum...
Elveda..

Serdar YILDIRIM

Başkent
12-09-2014, 00:00
İlk bırakıp gidenler, sensiz yaşayamam ve seni çok seviyorum diyenlerdi. Onun için bırak sevme beni, benimle ol çünkü benim sevgim ikimize de yeter..
Serdar YILDIRIM

Başkent
12-09-2014, 00:55
Zaman bir çok şeyi getirdiği gibi bir çok şeyi götürdü hayatımdan. An geldi hüzünlendim gözyaşlarım eşlik etti yağmur tanelerine, an geldi sensizlik yağdı dökülen yapraklarla ama öyle bir an geldi ki sen girdin hayatıma ve ne yağmura eşlik ettim senden sonra ne dökülen yapraklara.
Sadece sen oldun aklımda ve seni sevdim.
Hani kötü de olmadı seni sevmek.
Yanımda olmasan da yüreğimde olduğun için teşekkürler sevdiğim...
Seni çok seviyorum ...
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-09-2014, 00:02
http://img2.blogcu.com/images/m/u/r/muratguz/peri.jpg

Bazen çekilir köşene onu anlatmak istersin, Onu yaşamak ve düşlerinde bile olsa ona sahip olmak istersin.
Karşına alırsın resmini ve her resmine farklı bir mana yüklersin. Bir bakarsın masum bir prenses olmuş senin için bir bakarsın gerçek bir kadın olmuş.
Ve onu istersin.
Hiç dokunmasanda teninin sıcağını hisseder ve saçlarını koklarsın düşlerinde.
Evet o belki inanmaz düşlerin bir hikaye gelir ona ama sen onun düşlerince sever düşlerince sahiplenirsin.
Gözlerini kapatır ve uzaklardan seslenirsin ona.
Yarını bilmem ama bu gece düşlerinde bile olsa beni sevmeye ve benim olmaya ne dersin der ve susarsın..
Söyle Ne Dersin ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-09-2014, 02:10
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10665219_710267835716401_4119381969390243243_n.jpg ?oh=34d74f7b2feb3ba9ae737bdef5d68b2e&oe=54C80BDF&__gda__=1417881191_497462ab182b8a58d2d38181b1e431a d

Bazen seni anlatmak istiyorum. Oturup düşünüyorum nereden başlasam, nasıl anlatsam diyorum. Sonra diyorum ki sus be ne sen onu anlatabilirsin nede onu ne kadar sevdiğini anlayabilirler.
Susuyorum ve gülümsüyorum.
Ve ben bu gülümseyişte gizli olanı, yani seni çok seviyorum.
Hadi bize iyi geceler sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
17-09-2014, 00:07
Evet ben aşkı seviyorum, Çünkü aşk benim vazgeçilmezim. Tıpkı seninde benim vazgeçilmezim olduğun gibi.
Bu yüzden bana soru sorma, nedenler ve niçinleri bırak başkaları kullansın.
Sen beni sev yeter.
Neden mi çünkü ben seni çok seviyorum.
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-09-2014, 00:34
http://img.sondakika.com/galeri/84/bana-bir-varos-anlat-5_b.jpg

Dostum biliyorum üzgünsün, gözlerinde hüzün yer tutmuş ve ağlıyorsun zaman zaman kuytu köşelerde.
Ne umudun var gelecekten, ne bir beklentin.
Yarınsız yaşıyorsun biliyorum ama pes etmek bize yakışır mı söyle ?
Hani seninle oyunlar oynar, sokakları adımlar, komşu bahçelerinden meyve aşırırdık. Sonra oturur Ankaraya yüksekten bakar hayaller kurardık güzel günlere dair.
Söyle ne oldu bize.
Bu kadar çabukmu pes edecektik hayatın kahpeliğine.
İnsanlarının sömürüldüğü, emeğin hiçe sayıldığı bedenlerin sermaye olduğu bu dünyada hani bu düzene inat yaşayacaktık.
Söyle ne oldu bize.
Neden pes ettin söyle.
Yoksul düşlerimiz vardı ama o yüreğimiz zengindi bizim.
Belki yokluk büktü belimizi, Belki hayatın zorlukları belki de o yitip giden sevda..
Fakat yine de dik durdu başımız.
Onun için hadi kaldır başını dostum evet haklısın belki hayata yenik başladık, yoksulluk en yakın dostumuz oldu, ne sevdiğimizin teninin kokusunda bulduk baharı ne son verdik imkansızlıklara.
Utanılacak bir hatamız olmadı hiç. Bu yüzden hadi şimdi yine o yoklukların, o çaresizliklerin ve imkansızlıkların alayına söven gülümseyişinle bak güneşe.
Ve de ki " Ne bu şehir pes ettirdi bana ne yitip giden sevgili ne umutlarımızı çalanlar. Evet ne derseniz deyin, ister kenar mahallenin çocuğu, ister şehrin diğer yarısı ister öteki çocuklar deyin.. Bilmediğiniz ve sizde olmayan bir şey var o da yürek. Ondan dolayı hadi şimdi çekin gidin düşlerimizden ışıltılı dünyanızda kandırın kendinizi... Biz yolumuza bakarız"
Ve söyle onlara korkaklar bir ömür yaşarlar ama adları hep korkaktır.
Güneş onların üzerine belki bizden daha fazla doğacak belki onlar ellerinden tutup çocuklarıyla gezecekler lakin bir fark olacak onlarla aramızda oda onlar onursuz bir zenginliği seçerken biz feda etsekte kendimizi ardımızdan kimse korkaktı kimse onursuzdu diyemeyecek.
Ve işte böyle bitecek bizim hikayemiz...
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-09-2014, 14:14
İnsan bilmeli. Hemde bir çok şeyi bilmeli. Mesela yaşamak ne tarif edebilmeli, zamanlı zamansız gülmeli ve karşılık beklemeden sevmeyi bilmeli.
Yaşı büyüsede hala yüreğinde ölmeyen bir çocuk olduğunu, ağlamanın gülmek kadar insanı bir duygu olduğunu veİşin özü insan bir çok şeyi bilmeli ama en önemlisi kendini bilmeli.. en önemlisi hayatta her şeyin para olmadığını bilmeli.
İşin özü insan bir çok şeyi bilmeli ama en önemlisi kendini bilmeli..
Serdar YILDIRIM

Başkent
21-09-2014, 00:58
Hayat karşına neyi ne zaman çıkarır hiç bilemezsin. Aylar geçer yıllar geçer ne aradığını bulursun nede seni arayan seni bulur.
Sonra umudu kesersin hayattan ve aşk diye bir şeyin varlığına inanmayacakken o çıkar karşına.
Susar kalırsın.
Sonra oturur kendine onu anlatırsın. Onu ne kadar istediğini ve onun artık senin hayatında vazgeçilmezlerden biri olduğunu söylersin kendi kendine.
Ve hayaller kurarsın ona dair.
İşte böyle sevgili sana seni anlatmak garip bir şey ama ne yapayım elimden gelen bu.
Hani olur olmaz demiyorum ama şunu bilki seni istiyorum ve ben seni seviyorum..
Serdar YILDIRIM

Başkent
21-09-2014, 01:01
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s851x315/10153226_713097548766763_3639952266860567404_n.jpg ?oh=c86835e74a285b87c710b02416f335f4&oe=54CF4BB7

Başkent
22-09-2014, 01:50
http://g1208.hizliresim.com/10/f/bup18.jpg

Hiç aklına geliyor muydu bir gün iki yabancı olacağımız. Ve hiç düşünmüşmüydün bir gün öptüğün dudakların sana yasak, baktığın gözlerin sana haram olacağını.
Düşünmemiştin, düşünmemiştim, düşünmemiştik.
Fakat zaten yaşadıklarımızda düşüncelerimiz dışında, akla ve mantığı aykırı bir biçimde gerçekleşmemişmiydi.
Şimdi diyeceksin ki evet zaten aşk bir mantıksızlık hali değil mi ?
Evet aynen öyle ve ben tüm yasaklığına, imkansızlığına rağmen seni bir an olsun unutmadım, unutmayı da düşünmüyorum.
Ve sen gitsende, unutsan da, aklından çıkarsan da beni.
Seni unutmak, aklımdan çıkarmak ve seni yok saymak gibi bir düşüncem olmadı, olmaz ve emin ol olmayacak.
Çünkü ben seni unutmak için değil bir ömür yüreğimde olasın diye sevdim.
Sen ne dersen de yüreğim her daim yüreğinde.
Bunu sakın aklından çıkarma sevda bir anlık değil bir ömürlüktür doğru kalplerde...
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-09-2014, 18:41
Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki ne sırtını döneceğin bir dost kalmış, ne de yüreğini sonuna kadar açacağın bir yürek.
Dostluk ve sevgiler eski zaman efsanelerinden öteye geçemeyen, anlam bulamayan kelimeler olmuşlar.
Ve nereye dönsek yalan bir sevda riyalarda dolu dostluk öyküleri dolmuş.
Onun için dilimizden eksik olmuyor geçmişe özlem cümleleri.
Oysa çok zor değil aslında yapmamız gereken çıkarlardan arınarak bir dosluk ve karşılık beklemeden sevmenin anlamını bilsek sorun kalmaz diyorum.
Ne dersin arkadaş değmez mi yürekten bir sevda için değmez mi sırtını dönebileceğin bir dost için bu kadar fedakarlık.
Yine ütopik düşler kuruyorsun diyecekler biliyorumama ne yapayım alışmamış bünyemiz çıkarcılığa ve yalandan sevmeye.
Neyse yine susmam zamanı geldi.
İnsanların gerçekten sevdiği günlerde görüşmek dileğiyle..
İyi Sevmeler..
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-09-2014, 18:28
Ünsüz bir şairin dediği gibi sevmek yaşamaksa eğer sensiz günlerimde hiç yaşamamışım ben..
Serdar YILDIRIM

Başkent
04-10-2014, 17:31
https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10509686_785631734811648_4333959221480809755_n.jpg ?oh=ebb93f9de35c07f141462889e276b94d&oe=54C3E56E

Gün gelir son bulur elbet savaşlar, gün gelir güler bizim de yüzümüz.
Ne kardeş vurur kardeşi ne kan dökülür ne de yuvalar yıkılır. Barış gelir elbet buralara ve katiller hesap verirler işte o gün.
Giden canın, sakat kalmış bedenlerin yıkılmış yuvaların hesabı sorulur.
Peki ya çocuk gülümseyişleri , yaşanmamış günler kan ve gözyaşı içinde bir çocukluk. Söyler misiniz o giden günler geri gelir mi ?

Hadi bırakın artık kurşun sıkmayı bir birinize hadi artık kaldırın başınızı görün ve başkalarının yazdığı bir senaryonun piyonu olmayın.
Unutmayın ki ne giden can geri gelir ne geçen zaman ne de yaşanmamış çocukluğumuz.
Bu yüzden ne olur son verin bu sahnede piyon olmaya..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-10-2014, 17:39
Ben sevmeyi seviyorum. Yürümeyi konuşmayı çiçek kokusunda hayaller kurmayı dağ başlarında bağırmayı seviyorum özgürce ve kuralsızca.

En önemlisi seni ve gözlerinde kaybolmayı dudaklarında kendimi bulmayı seviyorum.

İşin özü ben beni seviyorum sen beni sevdiğin için.

İyi de yapıyorum.

İyi ki benimsin iyi ki benimlesin..

Serdar Yıldırım

Başkent
12-10-2014, 01:11
Ne garip şey sensizlik. İsmini bile duyduğunda gözlerinin onu araması duyduğu her seste ondan bir şey bulması zamanlı zamansız hüzünlenmek ve beklemek garip şey..
Hep o gelecek diye uzaklara bakmak, kendi kendine seni çok özledim çık gel artık diye mırıldanmak garip değil mi..
Evet belki garip gelecek ama sen gittiğinden beri ne bekleyişim bitti ne de sana duyduğum özlem...
Sadece Özledim, Sadece Bekledim olurda bir gün gelirsin diye umud ettim.
Ama ne sen geldin ne ben beklemekten vazgeçtim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-10-2014, 00:18
Evet sen çıktın gittin hayatımdan ama hala soruyorlar o kimdi , onu neden bu kadar çok sevdin diye.
Bilmiyorlar ki ben seni sevmekten öte seni yaşıyordum, seninle nefes alıyor seninle gülüyor seninle ağlıyordum...
Evet bilmiyorlardı ama bilmedikleri bir şey daha vardı sen gittiğinde benim artık yaşayan bir ölü olacağımdı o da..
Ve bir gün gittin geriye dönüp bakmadan.
Film bitti, ben bittim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-10-2014, 21:33
Ne desem, nasıl anlatsam bilmiyorum. Yetmiyor alfabemin harfleri ve yetersiz kalıyor lügatimdeki kelimeler.
Seni gerçekten çok ama çok seviyorum. Fakat yetmiyor işte seni sevmek.
Zaten insanın her istediğide olmuyor ki..
Neden mi ?
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLSE1VZ4tjojyc6NP2HLSfK_jZWfgTM 2a1Ln-bxhQC6XP5PUKytg

Çünkü Sana gelmek istiyorum gelemiyorum, saçlarına dokunmak, gözlerinde kaybolmak istiyorum olmuyor.
Oysa bende isterdim seninle yanyana uzanıp gökyüzüne bakıp her buluttan farklı bir aşk hikayesi çıkarmak, mavi gökyüzünde en umut dolu düşleri kurmak isterdim.
Lakin belki hayat, belki içinde bulunduğumuz koşullar bizi biz olmaktan uzak tuttu hep.
Onun için hep uzaklardan sevdim seni.
Kıyamadım ellerini tutmaya olur ya incinirsin dedim.
Ve gözlerim yabancı kaldı gözlerine bakıp ta o gözlere sevdalanmayasın diye.
Bu yüzden uzaklardan sevdim seni.
Belki çok kızdın bana sitem ettin nedenlerle dolu sözleri sıraladın ardı ardına.
Sana kızmıyorum ve seni hep çok sevdim ve hep çok seveceğim sen bunu benden duyamayacak olsanda...
Hani insanın hayatında hep bir yara kalır ya işte sende benim yüreğimde kanayan yaram ve bir ömür yüreğimden çıkmayacak sevdam dilimden çıkan son keşkemsin.
Unutma bu yürek seninle merhaba dedi hayata şimdi seninle veda ediyor...
Yüzümün son gülümseyişi kendine iyi bak çünkü yüreğinde yaşayacağım...
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-10-2014, 15:04
Yarın belki güneş doğmayacak üzerimize, belki çiçeklere bezenmiş baharlar sunmayacak bu dünya bize fakat sevmekten korkma çocuk.
Unutma umutlarını kaybetmiş bir insan yaşayan ölüden farksızdır.
Bu yüzden hadi çocuk sev inadına sev kardeşçe günler için yarınlar için..

Serdar YILDIRIM

Başkent
19-10-2014, 20:20
Nerden bilirdim ki bir gün sana bir yabancı gibi uzaktan bakıp o da beni seviyordu bir zamanlar diyeceğimi...
Serdar YILDIRIM

Başkent
21-10-2014, 01:28
http://s2.dmcdn.net/AXn5F.jpg

İsyan kokuyor tenin sevgili tıpkı dağ başlarının hırçın asmin çiçekleri gibi sümbülleri gibisin... Bir yanın isyan bir yanın sevda kokuyor.
Ne elini tutmaya cesaret edebiliyorum ne tuttuğum eli bırakmaya.
Olur ya bir dağ rüzgarına kapılır gidersin olur ya apansız bırakırsın beni bir başıma.
Korkuyorum sevgili ilk defa kaybetmekten ve sensiz kalmaktan korkuyorum.
Şimdi soracaksın neden diyeceksin söyle neden bu korku diyeceksin.
Sana süslü kelimeler sıralamayacağım, ardı ardına seni anlatan, sendeki güzellikleri anlatan sözler sıralamayacağım.
Sadece bir tek sözüm var.
" Ben seni senin anlayamayacağın kadar büyük bir aşk ile seviyorum. "
İşte ondandır ki korkuyorum sensizlikten....
Beni anlarmısın bilmem ama olay bu sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-10-2014, 22:56
Ve her yüreğin bir saklısı vardır kimselerin bilmediği. Benimde saklım sensin yüreğime sevdası kazınmış olan.
Uzakların öyküsü yaşanılmamış sevdaların ismisin kayıp düşler kitabının sararmış sayfalarında kalan.
Evet sen hiç bir zaman unutulmayacaksın ve bir ömür sevileceksin fakat ne sen bileceksin bunu ne bir başkası.
Sana yazılan satırlar dilden dile geçen bir sevda masalından bir bölük olacak ve biz ölsekte bu aşk hep anlatılacak.
Ve soracaklar hep diyecekler ki o kimdi.
Aslında o benim yüreğim o benim düşlerim o benim sevdiğimdi ama bunu bir tek ben biliyordum o bile unutmuştu bu kadar sevildiğini çünkü.
Neyse ben her zaman ki gibi bana yakışanı yapıp susuyorum yada senin tabirinle kaçıyorum...
İyi Bak kendine...
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-10-2014, 22:19
Kendi Şiirim ve Acemice Bir Seslendirmem
issJ0ju1sJM

Başkent
25-10-2014, 19:07
Seni Sevmeyi Seviyorum - Kendi şiirim ve seslendirmem
watch?v=DGk29OGjFuU

Başkent
28-10-2014, 01:13
Belki yarın ellerimi tutarsın, gözlerime bakarsın ve hiç çekinmeden haykırırsın bende seni seviyorum diye...
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-10-2014, 01:16
Yasak Bahçemin Beyaz Gülüne Kendi Sesimden Seslendirmem
watch?v=pOjFBwi6xds

Başkent
31-10-2014, 02:26
Bazen o geliyor aklıma durup düşünüyorum sonra hadi be diyorum benim olsa benimle olurdu diyorum ve sövüyorum onunla geçen dünüme çaldığı yarınıma...
Serdar YILDIRIM

Başkent
01-11-2014, 04:04
Ne varlığın belliydi ne de yokluğun. Zaten ne ara geldin, ne ara gittin anlayamadım. Sadece seni sevmem gerektiğini hissetmiştim o yüzden sevdim.
Pişmanmısın diyeceksin seni sevdiğime pişman olmak gibi bir lüksüm olmadı zaten pişman olmuş olsaydım eğer hala seni sevmezdim.
Ama şunu da düşünme seni sevmem yola seninle devam edeceğim anlamına gelmiyor.
Evet seviyorum ve seveceğim kimi mi yüreğimde yaşayan masum bir meleği....
Yani dün ellerimle gömdüğüm seni...
Serdar YILDIRIM

Başkent
01-11-2014, 05:45
Aslında çok şanslıydın çünkü kimse bu kadar yakın olamamıştı bana ve kimse bu yüreğin içinde olamamıştı yıllardır.
Lakin sen şansını kötüye kullandın..
Serdar YILDIRIM

Başkent
01-11-2014, 23:34
Gel ey sevgili bir güneş batışı seninle yürüyelim Ankara sokaklarında. Elin olsun elimde ve rüzgar dağıtsın saçlarını tel tel dökülsün yüzüme saçların.
Yol kenarı manzaralı bir yerden izleyelim şehrin ışıklarını ve birlikte düşler kuralım, sonra o düşlere birlikte adım atalım.
Hadi sevgili tut elimden tut ki sıcağın karışsın sıcağıma ve yüzün değsin yüzüme birlikte direnelim Ankaranın ayazına.
Olur mu sevgili bir birimizi çok sevelim ve sevdamız büyüsün geçen her gün.
Ne dersin olur mu söyle ..
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-11-2014, 00:30
Sözleri güzel, bakışları güzel olmalı. Konuşurken büyülemeli bakışlarıyla , susturmalı sevdiğini.
Yani kadın dediğin kadın gibi olmalı.
Geldiği belli gittiği belli olmalı.
Gelişi mutlu etmeli, gidişi özletmeli.
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-11-2014, 18:53
Bildiğim tüm masalları anlattım kendime. Aklıma gelen bütün şarkıları söyledim. Lügatimdeki bütün sözcüklerle şiirler yazdım.
Ama seni tarif edecek cümleleri, mısraları bir araya getiremedim.
Hiç bir masal kahramanı senin kadar masum değildi ve hiç bir prenses senin kadar güzel görünmedi gözüme.
Kış ortasında doğan güneş, karanlığa son veren ay ışığı gibiydin.
İsmini andığım da bile gülümsüyordum.
Çünkü ben seni seviyordum. İyi de yapıyordum...
Yüreğim yüreğinde Atıyor...
Bilesin...

Serdar YILDIRIM

Başkent
08-11-2014, 01:54
Çok yetenekli biri değildim, bu yüzden süslü cümleler kurup sana sevdiremedim kendimi. Zaten o kadar becerikli biri olsam şu an yalnız olmazdım ve sen yanımda olurdun.
Ama beceriksiz olsamda hiç bir zaman senin için mücadele etmekten korkmadım çünkü sevdada korkaklığa yer yoktu.
Bundan dolayıdır ki hep daha güzel bir hayata seninle adım atmak için uğraştım ama olur, ama olmaz.
Ben uğraştım ya en azından gözlerinin içine bakıp Seni Seviyorum demeye hakkım olduğuna inanıyorum artık.
Şimdi diyeceksin ki Sevmek Neyi Değiştirir.
Çok şeyi değiştirir, insan olduğunu bir kalbin olduğunu anlarsın can kırıkları olsada o kalbinde.
Ve sende seversin, sevmeye aşka bir şans verirsin.
Olur ya belki benim gibi beceriksiz olmayan bir kalpte bulursun sevdayı diyeceğim de bu yürek gibi sana atanı zor bulursun bence.
Neyse sevgili hadi uyu sen.
Kapat gözlerini ve en tatlı rüyalara dal..
İyi geceler..
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-11-2014, 16:01
Aşka dair tüm bildiklerini unut. Sorma sorgulama ne olacak deme. Sadece o anı yaşa ve hisset. Unutma belki yarın sevmeye fırsatın olmayacak.
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-11-2014, 01:20
Seninle aynı şarkıyı farklı dillerde dinliyorduk ama yüreğimiz her zaman aynı şeyi söylüyordu.
Sen Türkçe Seni Seviyorum Diyordun Bense Kürtçe Ez Ji Te Hezdıkım diyordum.
Ve Aynı yola çıkıyorduk.
Çünkü biz seviyorduk, çünkü biz birbirimize deli sevdalıydık.
İnanıyorduk bir gün insanların kardeş olacağına ve kavgaların sevdaya döneceğine.
Neden diyecek olursan eğer aynı iklimde doğduk aynı toprağın suyunu içtik. Benim canım yandı Daye diye haykırdım senin canın yandı Anne diye haykırdın.
Ayrı dilleri konuşuyorduk ama yüreklerimiz birdi. ...
Biz bir elmanın iyi yarısıydık....
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-11-2014, 03:13
Vakit geç oldu. Şimdi sen en tatlı uykulardasın bense sensizliği yaşıyorum. Çık gel desem gelemeyeceksin biliyorum.
Bu yüzden ben sana çık gel demeyeyim sen huzur içinde uyu ve şunu bil ki ne soğuk geceler ne karanlık ne mesafeler engel seni sevmeme.
Sen keyfine bak ve beni düşünme.
Ve aklından çıkarma sevgili gün ayaza dursada ve buz kesmiş olsada geceler yüreğim hep yüreğinin sıcağında kalacak o ilk günkü gibi.
İyi geceler sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-11-2014, 13:22
Gecekondu düşlerimiz vardı. Evimizin bahçesinde oturur Aliminyum çaydanlıkta demlediğimiz çayı içerdik.
Yoktu CD çalarlarımız ama müzik setimizde Ahmet Kaya kasedi dinleyebiliyorduk. Arada kaset sarıyordu ama uzmanlaşmıştık saran kaseti kalem ile tekrar normale döndürme konusunda.
Yan bahçeden Zerdali aşırmak konusunuda farklı bir uzmanlıktı..
Komşularımız ile çay içerdik ve uzun sürerdi sohbetlerimiz. Onların sıkıtıları ile sıkılıp mutlulukları ile mutlu olabiliyorduk.
Evet 80 li ve 90 lı yıllarda kaldı bir çok şey. Bahçeli evler arkadaşlıklar komşuluk ilişkileri ve daha neler neler...
Sadece üzüldüğüm her şey gitti iyi hoş ama biz bu kadar duyarsız değildik.
Ne oldu bize.... Tüketim çağında iyiye güzele dair olan her şeyi tükettik mi..
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-11-2014, 22:54
Öylesine bir dünya kurmuştum kendime. Unutmuştum sevmeyi, özlemeyi hasret ile onun yolunu gözlemeyi.
Geride kalmıştı bir çok şey.
Mesela zamanlı zamansız ağlardır. Kendi kendi güler uzaklara bakar ve hayaller kurardım.
Devrimler yapardı yüreğim.
Ve yasaklı ezgiler mırıldanırdım.
Yoldan geçen ekip arabalarına taş atar, polise bulaşır, belamı arardım.
Kırıktı biraz kafam. Cami avlusuna gidip imamı deli edene kadar sorular sorar sonra o çileden çıkınca çeker gider bir tepede ne yapıyorum ben derdim.
İyi miyim yoksa kötü müyüm karar veremezdim.
Çünkü ben kendimi yitireli hayli zaman olmuştu.
Dünde kalan yanım iyi mi yoksa kötü mü hiç bilemedim.
Neden mi ben yüreğimi dünde bıraktım.
Şimdi ne oldu sana neden böyle oldun diyeceksin.
Doğrular ve yanlışlar varken sen neden hep yanlışa oynuyorsun diyeceksin.
Evet bende düzelmek istedim, yüzüm gülsün seveyim ve mutlu olayım. Yanlışlarla dolu hayatımda bir kez de olsa doğruya imza atmak istedim.
Ama nasip değilmiş Dağ Çiçeğim.
Olmadı işte bu yüzden bana bir daha sorma neden yanlışa oynuyorsun diye.
Çünkü bilmezsin ki yüreğinde iyi ölen birinin artık nefes alması ve yaşaması zordur.
Bu yüzden dün sıktım yüreğime ve kendimle helalleştim.
Sen gittin ve ben sarjörümdeki son mermiyi sıktım yüreğime...
Elveda Yüreğimdeki Sızı...
Elveda Dağ Çiçeğim...
Adın hep yüreğimde gizli kalacak bunu unutma..
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-11-2014, 23:30
Denizi olmalı bu şehrin. Sokaklarında çocuklar koşmalı özgürce. Ve ötekilerinde yüzü gülmeli bu şehirde.
Eşit olmalı bu şehirde insanlar yani anlayacağın parası olanların dayısı olanların değil sahipsiz ve gariban olanlarında insan yerine konulduğu bir şehir istiyorum.
Okullarında yırtık elbiseli çocukların hor görülmediği , gravatlı ve lüks arabası olan insanın adam yerine konulup hoş geldiniz beyefendi diye karşılanırken otobüsten inip yanımıza gelen mazlum insanın ne var ne istiyorsun diye karşılanmadığı bir şehir istiyorum.
Biliyorum çok şey istiyorum ve ardı ardına sıralıyorum ütopik beklentilerimi.
Belki bir devrim belki bir ihtilal diyecekler bu dileklerime lakin ben sadece insanca hak diyorum ve istiyorum.
Yüzlerin güldüğü sokaklar ve kirli yüzlerinde umut olan sokak çocukları istiyorum.
Ve elbet bir gün olacak biliyorum...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-11-2014, 02:42
Farkındayım benim hayatımda olman gereken yerde değilsin biliyorum ve gerçekleşmeyen istekler, dinmeyen yürek sızıları özlem dolu saatler yaşamaktasın. Gitmek ve kalmak arasında belirsizliklerle boğuşuyorsun.
En önemlisi ise artık sevilmediğini ve yavaş unutulmaya başladığını düşünüyorsun.
Her insanın hayatında vazgeçebileceği şeyler vardır haklısın.
Fakat birde vazgeçilmezler vardır, olmayınca bir an bile yokluğunu hissettiğin gizli gizli takip ettiğin çık gel demek istediğin ama söylememek için dilini ısırmana neden olan birileri vardır hayatında.
İşte öyle bir sevda var yüreğimin kuytuluklarında gizlediğim..
İsmini duyduğum an bile irkildiğim ve saklısında yüreğimin yarası dinmeyen uğruna gözyaşlarını döktüğüm yarim.
Seni çok özledim sen bunu bilmesen bile...
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-11-2014, 02:52
Geceleri neden seviyorum biliyor musun ? En azından sessizliğe sığınıp onu düşleyebiliyorum, Ona sarılıp sıkıca sıcağında buluyorum kendimi.
Bu yüzdendir ki ben bir onu seviyorum birde geceleri onu düşlemeyi.
Vakit geç oldu değil mi arkadaş. O zaman hadi bize iyi geceler...
Serdar YILDIRIM

Başkent
26-11-2014, 02:52
Özlüyorsun inanmıyorlar, susuyorsun unuttu oluyorsun. Yüreğimdesin diyorsun seninle bir sonumuz yok ki diyor.
Seviyorsun anlamıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum artık...
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-11-2014, 01:41
Nasılsın diye sordu bana. Klişeleşmiş bir cevaba hazırlamıştı kendini.
İyiyim diyecektim sanıyordu.
Kaldırdım başımı dedim ki
" Seni seven sensiz ne kadar iyi olabilirse o kadar iyiyim "
dedim..
Sustu..
Sustum..
Serdar Yıldırım

Başkent
29-11-2014, 03:56
Yorgunum, ağır geliyor artık bu can bu bedene taşıyamıyorum. İçimden gelmiyor artık gülmek, yürümek konuşmak...
Sadece susmak istiyorum, kendimle başbaşa kalmak ve çekip gitmek istiyorum bu şehirden, bu iklimden ve en önemlisi kendimden kaçmak alıp başımı gitmek istiyorum.
İnsan kendinden kaçar mı diyeceksin evet kendini bırakır gider bir yerlerde ve bir daha sormaz ne oldu diye.
Sorarsa dinmeyecek özlemiyle sevgilinin boğuşacağını bilir.
O nedenledir ki ben beni bırakıp gittiğimden bu yana sormadım nasılım diye.
Cevabı belliydi çünkü sensiz nasıl olunursa işte öyleyim.
Yorgun, çaresiz ve özlem dolu..
Serdar YILDIRIM

Başkent
29-11-2014, 17:25
Söyleyin o yare rüzgarlı havalarda çıkmasın dışarı olur ya alır kokusunu getirir rüzgar sonra aklından çıkarana kadar ağla dur işin yoksa.
Söyleyin o yare dokunmasın güllere,sümbüllere papatyalara sonra masumiyetini çalar biz onun kadar masumuz derler ama bilirim ki o masumiyet doğadaki hiçbir şeyde sen kadar güzel duramaz..
Çok konuşmak iyi değildir bilirim ama senden son bir isteğim var ne olur kimseye bana bakar gibi bakma sonra hisseder yüreğim ve gözlerim küser gözlerine...
Anladın mı ey yar kokunda kokum yüreğimde masumiyetin gözlerimde sevdamız var..
İyi bak onlara olur mu.
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-11-2014, 01:52
Hep eksik kaldı bir şeyler. Ne benim olabildin ne de bensiz olabilidin. Sevdim dedim güvenmedin sensiz yaşayamam dedim inanmadın.
Deyim ya sevgili ne tam anlayabildin beni ne de tamamlayabildin.
Hep yarım Kaldı bir şeyler Hep eksik kaldı...
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-11-2014, 16:16
Sana yalan söyledim iyiyim diye. Sen gittikten sonra yürüdüm boş boş kendimle konuştum, teselli ettim kendimi. Bak bitti hiç canın yanmadı dedim. Unutacaksın geçip gidecek yüreğinde yara olmayacak dedim.
Güldüm, Gülücükler saçtım etrafıma mutluydum değil mi ben....
Yanıldın..
Sadece unutmuş gibi gülüyormuş gibi yaptım. Gidişin çok yakmıştı canımı fakat yıkılmış durmamalıydım. Olur da gözlerin resimlerime baktığında bak ne hale gelmiş diye seni üzmek istemedim. Benim yüzümden sıkılmana razı gelmezdi gönlüm.
Bu nedenden dolayıdır ki hep güldüm yüreğim kan ağlarken sende ağlamayasın diye.
Şimdi artık dönüp bakmıyorsun bile bana aklına bile gelmiyorum onun için artık kendimi kandırmama gerek yok.
Evet yenildim kabul ediyorum.
Sensizlik yaktı yıktı beni ve bittim ben ama okeye dönmüyorum bilesin.
Kahvede kafasına ıstakayı yemiş bir oyuncu gibi çekip gidiyorum bende...
Hadi güle güle bana...
Hep seni özledim bu güne kadar şimdi sırada benim beni özlemem var..
Artık kendimi özlüyorum senli günlerde gerçekten gülen kendimi...
İyi bensizlikler sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-12-2014, 01:05
Takvimler doğduğun günü gösterdiğinde yanında olmak isterdim. Hadi Sana pahalı hediyeler vermek lüks restoranlarda oturup bir şeyler yemek için değil bir kaç beyaz gül bolca gülücük ve sevgi sözcüklerimi sunmak isterdim.
Olur mu demeyeceğim umut edeceğim olur ya bir gün o da olur.
İşte o günü bekleyeceğim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-12-2014, 16:02
Önce hayallerimizle vedalaştık. Zor geldi ilk zamanlar sonra alışmaya başladık sonra o gitti ilk günlerde geçer gider diye düşünmekteydik ama gördük ki yar gidince yüreğinide alıp götürüyormuş kendiyle ve alışılmıyormuş gidişine be arkadaş...
Kendimi avutmaya çalışsamda yalanlarla dinmiyor işte sızın.
Fakat o gidişten sonra ne sen gelebilirsin ne de ben hadi gel diyebilirim.
Sadece sevebiliriz özleyerek ve uzaklardan belki bir gün gelir diye bekleyerek..
Serdar YILDIRIM

Başkent
05-12-2014, 01:11
Bana sitemli sözler etme hocam. Sağda solda yazıyor çiziyorsun diyormuşsun. Evet ben işimi yapıyorum...
Seni işliyorum yüreğime harf harf adını kimsenin bilmediği dağ başlarına çiçeklerle yazıyorum sevdamızı.
Özlem kokan şehirlerde duvarları boyuyorum o da beni seviyor yazarak. Tabi arada iş kazası oluyor mesela geçen akşam ismini yazarken enseme yediğim tokattan sonra Polis abilere ne kadar dil döktüm inanmazsın.
Abi çok seviyorum valla onsuz olamam deyince oğlum nerde kızın evi söyle deyince yakında değil, aynı iklimde bile yaşamıyoruz ama ben onu çok seviyorum be abi.
Belki bir gün bu şehre gelir diye her yere yazıyorum adını dağlar taşlar doydu aşka sonra baktım bu şehirde aşk yok yazayım dedim be abi deyince, hadi git lan deli dedi bana.

https://lh6.googleusercontent.com/-aLuC7DPi9vw/Uvp1dO9zfzI/AAAAAAAAAao/IMIhZ8fga8Y/s640/blogger-image--383364125.jpg
Evet gerçekten deliydim ama bu deliliğin tek sebebi vardı o da senin özlemindi.
Sevipte kavuşamamak isteyip ulaşamamak ne ben sende öğrendim.
İyi bir öğretmensin gerçekten de hakkıyla sevdirdin kendini fakat not verme zamanı geldiğinde sen bile kaldıramadın bu kadar çok sevilmenin yükünü ve kırık verdin notumu.
Sordum neden diye gözlerime baktın ve Karaya Çıkamayan Bir Gemici Gibisin Sevdan Hep Uçsuz Bucaksız Maviliklerde. Ama ben yere bassın ayağım istiyorum dedin.
Ve sınıfta kaldım. Sen gittin ama ben bir daha ders tekrarı yapmadım.
Çıkarken tahtaya yazdım O da beni seviyor diye sonra ise göresin diye dağlara taşlara ve ülkemin şehirlerine yazdım sevdanı.
Sen görmemeye ben ise sonuna kadar yazmaya yemin ettim. ...
Neyse mesai zamanım geldi hocam ben sevdamı yazmama sen görmemeye devam et...
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-12-2014, 15:27
Gülmek sana o kadar çok yakışıyordu ki bir ömür gülsen karşımda saygı nöbetine durur izlerdim seni..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-12-2014, 00:55
Ve kır at dedi artık kalem. İstemedi yazmamı insanlığı öldüğü ve insanların dününü unuttuğu dünyada yazmışım artık neye yarar dedi.
Dur sen lazımsın dedim, insanlık senden bir şeyler öğrenecek dedim.
Bırak dedi kalem ben ömrümü adadığım insanoğlunun günden güne kötüye gidişini gördükçe yaptığım işten utandım ama insanlar utanmadı insanlıklarından.
Ne akan kan durdu, ne savaşlar bitti...
Kardeş kardeşi vurmaya devam etti dedi ve kır at artık beni dedi kalem.
Kan ve gözyaşının durmadığı bir dünyada olmamın anlamı varmı dedi.
Ve kırdım attım kalemini insanlığın.
Çünkü anladım ki bitip tükenmek bilmeyen istekler gösteriyordu ki biz bize zarar vermekten başka bir şeye yaramayan bir canlı grubuymuşuz.
Kırdım ve bir daha elime kalem almadım..
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-12-2014, 12:08
Aldığın nefesin kıymetini bil arkadaş yarın olur bir nefese muhtaç olursan anlarsın değerini, adam atabilecek ayakların varsa koşamıyorum hızlı koşamıyorum diye sitem etme olur da yarın olur emekleyecek takatin olmaz, görüyorsa gözlerin neden gözlerimde denizin mavisi ormanın yeşili yok deme yarın önünü göremez olursun da anlarsın gözlerin güzelliğinin iyi bakabilmekte olduğunu..
Şükretmeyi bil dostum bugün sahip oldukların yarın olmaz belki o yüzden günü yaşa dua et, şükret...
Serdar YILDIRIM

Başkent
12-12-2014, 20:41
Süslü sözcükler ve pahalı hediyeler ile alınmış bir sevdam olmadı hiç. Zoru başarmayı imkansızlıklar içinde aşık olmayı ve aşka ulaşmayı sevdim.
Biliyordum ki aşk eğer zorluklar içindeyken yaşanıyor azalmıyor inadına artıyor ise gerçek aşkı bulmuş oluyordun.
Benimde hayatımda imkansızlıklar içinde zorlukları yenebileceğim bir sevdam oldu. Gözlerine baktıkça huzur bulduğum dudaklarında sevdanın tüm gizemli yolculuklarına çıktığım...
Yani delice sevdiğim ....
Sen....
Seni sevmek nasıl bir duygu bilsen sende seni severdin ama benim kadar asla sevemezdin..
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-12-2014, 22:39
Yine buz tuttu şehir kış erken geldi sanki. Üşüyor ellerim ve donuk bakıyor gözlerim.
Hani yanımda olsan gözlerime baksan elimi tutsan ve yüreğin ısıtsa beni olmaz mı ?
Farkındayım dilinden çıkan hayırların yüreğinde evete döndüğünü.
Ve farkındayım ne kadar sensiz ne kadar yalnız biçare olduğumun.
Çözümü yok mu bu derdin diye sorma.
Çaresizliğime çare sensin.
Lakin çık gel desem gelemez azad et desem edemezsin.
Yapacak tek şey kalıyor bırak herşeyi delice yaşayalım...
Anlaştık mı ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-12-2014, 00:39
Ben seni hep o ilk masum bakışında seviyorum, hatırlıyorum. Baktığım zaman çocuksu bir sevdayı bulabildiğim gözlerinde tatmıştım karşılıksız ilk aşkı.
Geçip giden zaman bizlerden bir çok şeyi değiştirmiş alıp götürmüş olsa da bakışların hep aynı kaldı masum ve sevda dolu.
Bilindik duygular değildi sende bulduğum. Bu güne kadar karşıma çıkmadığı kadar masum, sevgi dolu ve yüreğimi ısıtan kelimelerde tarifini bulamadığım bir güzellik.
Aşkın bu kadar güzel bir şey olduğunu ilk kez seni tanıdığımda hissettim ve sevdim hiç dokunmadan seni.
Kıyamadım incitmek istemedim yüreğim yüreğinde hayat bulmuştu bu yüzden seni hiç ama hiç üzmemem gerekiyordu.
Bazı zamanlar üzüyordum seni kırılıyordun bana biliyorum fakat elimde değildi kendimi kaybediyordum ve sen bir an bile yakınımda olmasan çılgına dönüyordum.
Üzülüyor, özlüyor hasret ile bakıyordum adım attığın sokaklara.
Çıkıp geldiğinde bayram ilan ediyordum görmediğim gecelerde Ulusal Yas ilan ediyordum.
Gelişin bana çocuksu bir bayram heyecanı yaşatırken gidişin ise son askerini kaybetmiş düşmek üzere olan bir kale komutanının hüznü ve ezikliğini yaşatıyordu.
Seni seviyordum , sensizliğe dayanamıyordum lakin bir gün tamamen gittin ardına bakmadan geri dönmeyeceğini söyleyerek.
Sen gittin, ben bekledim, sen gelmedim ben yine bekledim.
Beklemekte güzeldi seni çünkü gelişine dair düşler kuruyor mutlu günlerin hayaliyle yaşıyordum.
Ve bir gün yolda seni gördüm.
Elinde bir el vardı ama benim değildi, öyle iğreti duruyordu ki yanında senin mutsuz olmana mı üzüleyim yoksa kurduğum düşlerin ilk dalgada yıkılmış kumdan bir kale misali dağılmasına mı karar veremedim.
Yüzüne bakamadım, yüzüme bakamadın biliyordum mutsuzdun ve hiç mutlu olmayacaktın.
Yüreğine sahip olamayacak biri vardı yanında ve yüreğin yüreğimdeydi.
Bu yüzden hiç bir söz söylemedim yanımdan bir yabancıyla çekip giderken sadece bir tek söz çıktı dilimden başım önümde çekip giderken.
" Şimdi Neden Yabancı Olan Biz Olduk Be Yarim Söyle " dedim sustum.
Önce sana küstüm, sonra kendime ve tüm dünyaya.
Sen ve ben olamayacaktık artık ve bize benzer çocuklarımız olup sokaklarda koşarken onlar düşmesin diye ardından koşamayacaktık.
İşte bu yaktı benim canımı ve sol yanımda kapanmayacak bir yara oldun.
Kanadın durdun....
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-12-2014, 01:47
Sonra gece olur, susar tüm insanlık, yıldızlar çekilir ve bir karanlık egemenliğinde boy gösterir hüznün. Sol yanım sızlar ve bir ses böler geceyi. Dersin ki seni çok özledim sevgili..
İşte sevgili şimdi güneşin ülkeme sensiz ilk merhaba dediği coğrafyada seni yaşıyorum hayalde olsan.
Hadi düşünme sen dilimden dökülen sözleri ve sarıl bensizliğine ve uyu.
Tatlı Rüyalar....
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-12-2014, 16:57
Zamanlı zamansız alıp başımı giderdim uzaklara. Hep bir bahanem vardı gidişlerim için bazen üzerime geliyorsunuz diyordum bazen ise başım belada gitmem gerekli diyordum.
Ve terk ediyordum bu şehri.
Doğruydu aslında başımın belada olduğu. Kapıldığım bir sevda alıp götürmüştü beni benden.
Ne yapacağımı bilemiyordum.
Kendi kendime gülüyor, kendi kendime ağlıyor yerli yersiz sövüyordum bu düzene, ayrılığa özleme ona kavuşamamaya sövüyordum.
Olur olmaz zamanlarda gitmelerimin nedeni de sebebide oydu aslında.
Onu çok sevmiştim ama onu mutlu edemeyeceğimden ve onu kaybedeceğimden korkmuştum.
Hayata eyvallahı olmayan ben ilk kez korku ile tanışmıştım.
Kaybetme korkusunun ne olduğunu onda tattım ve yenildim korkularıma.
Kaybettim.
Bu hayatta ilk ve en büyük kaybım oldu.
Ancak kaybetmiş olsamda onu sevmekten hiç ama hiç vazgeçmedim.
Evet hayat bana bir daha bu kadar temiz bir sevda sunmayacaktı emindim buna ondan dolayıdır ki yokluğunda bile ona sadık kalmam gerektiğini düşündüm.
Kaçtım bu şehirden, kaçtım kendimden.
Onu yaşadım uzak düşler ülkesinde, Onu sevdim , onu düşledim ...
O benim vazgeçilmezim di çünkü...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-12-2014, 23:45
Nasılsın mutlumusun dedi. Kaldırdım başımı sensiz ne kadar mutlu olabilirsem o kadar mutluyum dedi.
Sustu, Sustum.
Sonra tekrar seslendi bana kendine dikkat ediyor musun, hava soğuk üşütür hasta olursun.
Kaldırdım başımı sen varsan yüreğim Ağustos sıcağındadır fakat yoksan yaz ortasında kışı yaşar üşütür yüreğim hasta olurum dedi.
Sustu, Sustum.
Sıra bendeydi sordum.
Nasıl bensiz mutlu olabiliyor musun, yüzün gülüyor mu o eski günlerde ki gibi. Akşam yastığa başını koyduğunda benim yastığın diğer tarafında olmamam mutlu olmana yardım cı oldumu.
Başı önüne düştü dedi ki ben sensiz mutlu olamam ki, sensiz başım yastığa küstü.
Sustum, sustu...
Konuşmadık , konuşamadık.
Bizden öncekiler gibiydi hikayemiz sevip kavuşamayan, ayrı kalanlar gibi.
Kimisi Leyla ile Mecnun oldu, Kimi Mem ile Zin.
Biz ise Fırat ve Dicle gibi yok olmaya yakın birleşmeye çalıştık.
Olmadı ve bir ummanda son bulduk.
Yine de sevdik kavuşmanın umuduyla...
Serdar YILDIRIM

Başkent
17-12-2014, 00:19
Varlığın ve yokluğun arasındayım sevgili arafta kalmış yüreğim. Gel desen koşacağım sana git desen düşeceğim uçurumdan.
Hadi ver kararını artık ya tut elimden bir daha bırakma beni yada it yüreğinin uçurumundan azad et beni...
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-12-2014, 17:18
Gözümü sende açtım ve seni gördüm, seni sevdim, seni yaşadım seni düşledim. Sen oldu günlerim.
Şu an yok belki bedenin yanımda ama yüreğimde yaşayan bir sen varsın beni hiç bırakmayan.
Sana teşekkür ediyorum yüreğimin, beynimin ve düşlerimin sahibi olduğun için..
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-12-2014, 21:11
Maviye küsmüş bir gökyüzü gibiydik ne tam küsebiliyoruz ne hep yanyana olabiliyoruz. İlla ki bir karabulut girip aramıza ayırıyor bir birimizi ve yine küsüyoruz bir sonraki barışmaya kadar.
Serdar YILDIRIM

Başkent
21-12-2014, 00:08
Biz hiç mutlu olamayacağız biliyorum. Çalınmış hayatlarımız, yaşanılmamış düşlerimiz ve imkansız sevdalarımız olacak hep.

Bir hiçlik ikliminde yaşayacağız ve doğmayacak güneşin ışıklarını bekleyeceğiz.

Uzak düşler ülkesinde kavuşmanın hayalini kuracağız ama birileri gelip çalacak düşlerimizi.

Yine de umutlarımız olacak kavuşmak için.

İmkansızlıkta yarenimiz de olsa umudumuz her daim bizimle olacak.

Ve gün gelecek bir akşam üstü yan yana olacağız güneşin doğuşunu birlikte karşılayamasakta batışında sarılacağız ve tenin tenime değecek yine.

Aşk kokacak şehir aşkı söyleyecek çiçekler.

O gün gözlerinden bakacağım güneşin kızıllığına ve haykıracağım.

" Seni sevmek için gerekse ölmek bana düşen sadece Eyvallah Sevdiğim Demek..."

Serdar YILDIRIM

Başkent
24-12-2014, 01:30
Şimdi sana seni ne kadar çok sevdiğimi anlatsam belki gülüp geçeceksin hadi be ordan diyeceksin belki cevap vermeyeceksin bile.
Farkındayım biz artık iki yabancı yüreğiz bir zamanlar bir birini deli seven şimdi ise uzak düşler ülkesinde eski bir anı olarak kalan.
Seninle ilk tanışmamız vardı ya hatırlar mısın bilmem o gün sana demiştim ki ben sensiz geçen hiç bir gecenin sabahında güneşi gülümseyerek karşılamayacağım ve seni hiç bir zaman unutmayacağım diye ben sözümü tuttum.
Sen çıkıp gittiğinden bu yana hiç bir gece yastığa başımı koyduğumda sensiz uyumadım. Gözlerimi kapatmadım sensiz ve çıkmadın aklımdan bir saniye bile.
Doğan güneşe gülümseyerek bakmadım.
Sadece belki bir gün gelirsin diye umut ettim.
Fakat sen gelmedin ve ben gelmeyişine şiirler yazdım.
Sana hiç bir zaman ulaşmayacak mektuplar yazdım içinde ayrılık içinde özlem içinde biz olan.
Sonra okuyup onları seni bir kez daha sevdim bir kez daha aşık oldum.
Ve onları bir araya getirip bizim öykümüzü yazdım.
Belki bir gün okursan eğer unutma ben seni çok sevdim ve hep seveceğim.
Sen görmesen de bilmesende.....
Serdar YILDIRIM

ASPİRİN
24-12-2014, 01:34
Çok alakası yok ama , sözleri hoşunuza gider umarım ...

http://www.youtube.com/watch?v=9madOq0aNI0

Başkent
25-12-2014, 01:08
Çok alakası yok ama , sözleri hoşunuza gider umarım ...

http://www.youtube.com/watch?v=9madOq0aNI0

Teşekkürler. TRT de zaman zaman izlediğimiz hayata dair kesitler sunan bir proğramın müziği çok hoş..Teşekkürler

Başkent
26-12-2014, 19:11
Habersiz gelen misafir gibiydin. Geldin yer ettin yüreğimde sonrada gittin.
Az daha kalabilirdin bardakta yarım çay gibi yüreğimi yarım bıraktın giderken.
Ardından sadece güle güle diyebildim sana kal demeyi çok isterken.
Fakat bu kabul olmadı bir daha ki gelişinde mümkünse gel ama gitme.
Çünkü ev sahibi misafiri çok sevdi bilesin..
Serdar YILDIRIM

Başkent
27-12-2014, 19:23
Arkadaş söyler misin senin hiç geri gelmeyeceğini bile bile sevdiğin oldumu.. Yanında olmayı isteyip olamadığın elini tutmayı isteyip tutamadığın fakat aklından silip atamadığın bir sevdiğin oldumu.
Benim oldu. Hani ne anladın onu sevmekten diyeceksin bana hiç dokunamadığın elleri, koklayamadığın bir teni okşamayadığın saçları nasıl sevdin diyeceksin.
Ben onun bedenini değil yüreğini sevdim bu yüzden düşlerimde tuttum ellerini ve esen rüzgar getirdi bana yarin gül kokan teninin kokusunu.
Ben onu sevdim iyi de yaptım.
Ve diyorum ki yine olsa yine onu severim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-12-2014, 01:35
Geceler var ya ah o geceler. Sen olmayınca yanımda geçmek bilmiyor. İnsanın hayattan beklentileri olur kimi mal mülk ister kimi şan şöhret. Ben ise sadece bir şey istiyorum. Bir güneşin batışında sana sarılmak sonrasında ay ışığı altında sana yüreğimdekileri söylemek birde yastığın sen tarafında yerinin dolu olduğunu görmek istiyorum bir güneş doğumuna kadar.
Çok şey mi bu bilmem ama ben seninle yeni güne merhaba demek istiyorum.
Olur mu olmaz mı diye bir kelime etmeyeceğim inşallah olur diyeceğim.
Yanında uyuklamayı özledim bilesin...
Hadi bize iyi geceler yarim..
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-12-2014, 22:31
Temizdik, bilmezdik yalanı dolanı. Ankaranın çatısı akan, asfaltı olmayan sokaklarında büyüdük. Çamura batmıştı ellerimiz vardı ama harama uzanmamış ellerdi bunlar. Mahalle maçları yapar kavga ederdik.
Çocukca sevdalarımız vardı konuşmaya cesaret etmeyen dillerimiz söyleyemediği yüreğimizin saklısında yaşadığımız.
Evet temizdik bilmezdik yalanı dolanı, bilmezdik hileyi ve yürektendi sevdalarımız.
Sonra asfalt ile tanıştı sokaklarımız, araba eksozları ve klakson sesleri artık mahalle maçlarını o sokaklarda yapamayacağımızı bize hatırlatmıştı.
Sonra çatısı akan gecekonduların yerini beton yığınları almaya başladığına artık o temiz yüreklerin azınlıkta kalmaya başladığını fark ettik.

https://pbs.twimg.com/profile_images/485786380484616193/BmXkgFDW_400x400.jpeg
Ve zamana yenildik bizlerde öncekiler gibi modern çağın beton yığınlarında eskiye özlem duymaya başladık.
Ama çocukluğumuzda kaldı herşey ne bir daha eskiye dönebildik ne de yürekten seveni bulabildik kendimiz gibi.
Susmalıydık fakat pes etmeyi bilmeyen çocuklardık bizler.
Ve anlattık insanlara hayatın bindikleri lüks arabalar, yaşadıkları lüks evlerden ibaret olmadığını.
Anlattık insanlara sevmenin ne olduğunu.
Sonra sustuk anlayan anladı insanca yaşamak için sevmenin.
Çamura batmış çocuklardık bizler elleri çamura batmış ama harama batmamış çocuklardık ve helaldi sevdalarımız, Çıkarsız ve beklentisiz...
İşte böyle arkadaş bizim öykümüz böyle başladı ve başladığı gibi bitti...
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-12-2014, 01:37
Bir zamanlar bende hayata umut dolu bakıyordum, yüzüm gülüyordu ve yarın diye bir şeyin olduğuna inanıyordum.

Hayatımda sevdiğim, değer verdiğim, yüzüne baktığımda mutluluğu gördüğüm biri vardır.

Benim bir senim vardı gördüğüm zaman gözlerimin içini gülümseten yüreğime sev bunu hiç bırakma dedirten.

Ve ben seni çok seviyordum.

Merkeziydin hayatımın, merkeziydin düşlerimin.

Her gün seninle olmanını umudu ile merhaba diyordum yeni güne ve seninle uyanıyordum yanımda sen uyumasan bile.

Sonra bir gün çıkıp gittin hayatımdan.

Anlam veremedim gidişine ama sana gitme kal deme şansım bile olmadı.

Ardından sadece susarak haykırabildim.

Ben seni çok seviyorum diye...

Evet ben seni çok seviyorum yüreğimin diğer yarısı.

Bak şimdi sensizliğe sarılıyorum özlem ile hasret ile.

Yastığım sensiz, yatağım sensiz ben sensizim yarim.

Çık gel desem gelmezsin. Unut desem unutamazsın.

Biliyorum yar sen bensiz ben sensiz hep bir eksik yaşayacağız.

Ve bu çözümsüzlük ve bu sensizlik hep daha çok sevmemize neden olacak.

Daha çok sevecek daha çok isteyecek ve özleyeceğiz.

Bir kısır döngüde büyüyecek sevdamız.

Gün gelecek biz bu kadar mı sevdik diyeceğiz.

Evet biz bu kadar sevdik.

Çok ta iyi ettik.

Sevdaların yalan aşkların yalana bulandığı bu dünyada gerçek aşkı yaşadık.

Seni seviyorum ve hep seveceğim yarınım olsanda olmasanda...

Görüşmek üzere yürek sızım...

Serdar YILDIRIM

Başkent
01-01-2015, 19:29
Hirçın bir dağ rüzgarı gibiydin sevgili. Sert esiyordun ama kokunda dağ başlarının özgürlüğü ve hırçınlığı vardı.
Bir yanın masumiyet kokuyordu bir yanın özgürlük...
O yüzdendir ki çok sevdim seni...
Serdar YILDIRIM

Başkent
02-01-2015, 00:43
Bir gece de olsa kapatmak istiyorum gözlerimi yanımda sen, yüreğimde sen, düşlerimde sen, tenimde tenini hissederek.
Sarılmak istiyorum, dudaklarında bulmak aşkı.
Kendimle değil seninle boğuşmak istiyorum yorganı üzerinden çekmek seninle dövüşmek, seninle gülüşmek istiyorum.
Bir akşam güneşin batışından doğuşuna seninle olmak istiyorum.
Söyle bana çok şey mi istiyorum...
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-01-2015, 00:30
Merhaba sevgili. Sana ulaşmayacak bir mektubun altına daha imzamı atmak istiyorum bu akşam.
Yüreğimden geçenleri, sana olan sevdamı, aşkımı özlemlerimi ve hasretimi dökmek istiyorum okunmayacak satırlara.
Bu gün yolda yürürken biri seslendi ardımdan ismimle. Sesi sana benziyordu ve işte yine unuttum dediğim anda yine seni hatırlatan bir şeyin çıkmasıyla karşıma başım düştü yine önüme. Gözlerim buğulandı ağlamak ise ağlamamak arasında gittim geldim.
Yüreğimden çıkmayan sen birde beynimi işgal etmeye başladın ve aldın aklımı başımdan yine.
Çok duramadım sokaklarda, kendimi attım yalnızlığımı paylaştığım gecekondu düşlerimin başkentine.
Çekildim köşeme ve seni anlatmaya başladım kendime. Seni nasıl tanıdığımı, ne kadar çok sevdiğimi anlattım kendi kendime.
Ama neden gittiğini, neden şimdi sensiz olduğumu anlatamadım.
Hayallerimizi düşündüm, yarınlardan beklentilerimizi ve kavuşamayışımızı anlattım kendime.
Güzel bir öyküydü bizim aşk hikayemiz sonu acı da bitse sevda kokan düşler ülkesinde yaşanmış en güzel aşk masalının kahramanlarıydık sen ve ben.
Yaşadığım hiç bir saniyesinde pişmanlık duymadığım, yanındayken sarılmaktan uzaktayken özlemekten, zaman zaman kavga etmekten mutluluğum duyduğumdun.
Seni çok sevmiştim ve seni sevmeyi sevmiştim.
Gözlerinde sevda yüreğinde yüreğim düşlerinde düşlerimi bulmuştum.
Sen ben gibi ben ise sen gibiydik.
Şimdi uzaklardan seven iki yabancıyız...
Haklısın bu aşkın sonu mutlu olmalıydı.
Sen benim, ben ise senin olmalıydık fakat nasip olmadı.
Fakat üzme kendini bu bir vazgeçiş olmadı inan.
Bir gün kavuşmak üzere vedalaştık yar...
Belki bu dünyada belki öbür dünyada....
Ama inşallah bir gün sen benim olacaksın bende senin.
İnanıyorum ve seni çok seviyorum...
Kendine İyi Bak....
Serdar YILDIRIM

Başkent
04-01-2015, 22:55
Seni gizle saklı yaşamaktan öyle yoruldum ki. Hani diyorum haykırsam bende seni seviyorum diye.
Yasakların inadına sarılsam o incecik beline. Gözlerine baksam ve yasaklı dudaklarında alsam aşkın tadını olurmu ?

Serdar YILDIRIM

Başkent
05-01-2015, 23:20
Olmadık zamanlarda geliyorsun aklıma yar. Yolda koşarken hayalin geliyor gözlerimin önüne elim ayağım dolanıyor bir birine sonra bir bakıyorum sere serpe yapışmışım yere.
Ayağa kalkıyorum oturuyorum bir park köşesinde banka güzel bir koku geliyor yüreğime işleyen hemen yanımdaki beyaz güllere uzatıyorum ellerimi hani koparayım da senin kokunu bir nebzede olsa çekeyim içime diye dikeni batıyor elime beyazı kırmızıya boyayınca anlıyorum ki kokunu çekmek için fedakarlık etmek gerek.
Sonra önümden yürüyen birine dalıyor gözlerim sana benzetiyorum sen sanıyorum isminle sesleniyorum ya bana dönüp aptal deyince anlıyorum yine sensizliğimi bir daha.
Söylediğim gibi yüreğim olur olmaz zamanlarda aklıma geliyorsun, aslında hiç aklımdan çıkmıyorsun ama bazı zamanlarda yüreğimin artçı sarsıntılarıyla dışa vurum yaptığımda işte böyle afallayıp kalıyorum.
Hani bir çözümü var mı diyeceğim bu durumun ama çözmek gibi bir niyetim de yok aslında.
Mutlu mesut yaşıyor gibiyim.
Hele bir de sen olsan yanımda daha bir mutluluk saracak benliğimi işte o zaman çocuklu afallamalardan kurtulup seni koklayacak, sana seslenecek ve yere yapışmaktan kurtulacağım.
Olur mu dersin diye sormayacağım.
Ne demişti büyüklerimiz olmaz olmaz deme olmaz olmaz.
Ondan dolayıdır ki hadi gel benim ol ve hep benimle kal.
Anlaştık mı ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-01-2015, 00:55
Aşk dediğin sen ile sensiz kalma arasında geçirdiğim çırpınışlar değil mi.
Söyle bana sevgili yarim olman için illaki yaram mı olmalısın yüreğimde...
Yoksa yüreğimde sevda dilimde mutluluk ezgileri olan bir türkü mü..
Söyle sevgili yarim mi olmak istersin yaram mı..
Serdar YILDIRIM (http://www.serdaryildirim.com.tr)

Başkent
10-01-2015, 23:53
Kim derdi ki sana değil sensizliğe şiirler yazıp özlem ile geri dönüşünü bekleyeceğimi. Hani karanlıkta tek başına kalmış ürkek bir çocuk edasıyla güneşin doğuşunu beklersin ya işte bende seni öyle bekliyorum.
Çıkıp gelir misin bilmem ama ben yine seni bekliyor olacağım.
Durum bundan ibaret sen gel yada gelme ben seni sevmeye devam edeceğim...
Görüşmek üzere hüzün kokulum..
Serdar YILDIRIM

Başkent
12-01-2015, 01:56
Bana kimseye bir şey bırakma giderken demiştin ya. Anlamamıştım.
Sonrada yüreğime sevdanı miras bırakırsın diye beklemiştim ama sen dünya malı dünyada kalır dedin ve aldın bendeki seni..
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-01-2015, 00:46
Olur ya bir gün aynı şehirin havasını solurken karşılaşırsak yine öyle güzel bakar mısın bana.
Hani sıkıca sarıl bana diyemem ama yüreğinle sararmısın tüm benliğimi.
Hani bana dünyaları ver demem ama sana bir kez olsun seni seviyorum deme şansı verir misin..
Biliyorum çok şey istedim ama olsun zorda olsa seni seviyorum ve hepte seveceğim....
Serdar YILDIRIM

Başkent
17-01-2015, 00:42
Bu gece seni anlatacağım kendime ve seni yaşayacağım yanımda olmasanda. Alacağım karşıma seni ve gözlerini resmedeceğim yüreğime, belki tenin dokunmayacak tenime ama sıcağın yakacak yine beni ve dudaklarında bulacağım aşkın tüm yasaklı tatlarını.
Bu gece seni yaşayacağım ve sen hissedeceksin uzak şehirlerde.
Yüreğim egemen olacak yüreğine ve düşlerim esir edecek düşleri.
Bu gece seni seveceğim inadına bu gece seni yaşayacağım...
Şimdi bırak her şeyi kapat gözlerini ve birlikte dalalım en aykırı rüyalara.
Sen benim ol bende senin..
Olur değil mi ?

Serdar YILDIRIM

Başkent
17-01-2015, 01:51
Evet sana yalan söyledim seni unutacağım derken. Karşında süklüm püklüm duran bir çocuk gibi olmayacaktım. Giderim dediğinde sana kal demecektim kararlıydım.
Sen unutulduğunu sanacaktın sana gitme kal benimle diyen bir ben olmayınca belki üzgün bir veda belki yeni bir hayata merhaba demek üzere gülümseyen bir sima ile uzaklaşacaktın yanımdan.
Fakat giderken ardından hayata yenilmedim diyen ben aslında gemisi batmış bir kaptan gibi yada muhasara altında kalesi düşmüş bir komutan gibi onur ve gururla ardından sana yenilmedim diyecektim.
Diyecektim demesine ama aslında ben sana yenileli ve yüreğimi sende bırakalı çok zaman olmuştu yarim.
Lakin sana gitme kal diyemedim kızma bana...
Kızma ama şunu da unutma dilim sana gitme kal demese de yüreğim aslında gitmeni hiç ama hiç istemedi.
Neden mi sen benim diğer yarım gibiydin.
Gittin canımdan can gitti...
Ve ben hep yarım yaşadım senin yokluğunda...
Hep seni düşledim sensizliğin tavan yaptığı zamanlarda.
Sen gelmemeye bense seni beklemeye kararlıydık.
İşte öyle nihayete erdi bizim hikayemiz...
Uzaktan sevdik ama ALLAH var ki sevdanın da hakkını verdik.
Sonu ayrılık olsa da....
Serdar YILDIRIM

Başkent
20-01-2015, 02:43
Bütün aşk şarkıları seni anlatıyordu sanki ayrılık şiirlerindeki dönmeyecek sevgili sendin sanki.
Ressamın yarım kalmış gizemli portresi öğretmenin söz geçiremediği öğrencisi trene binen kaçak yolcuydun sanki.
O kadar çok sen düşlemiştim ki her şeyde sen gördüm her yerde sen.
Ne yapayım o kadar çok girmeyecektin bu yüreğe.
Bu yüzden kızma seni çok sevdim diye...
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-01-2015, 02:11
Yine yalnızım bu gece yine sensiz yine çaresiz.
Kimsesizliği yüzüne vurulmuş bir çocuk gibiyim dokunsan ağlayacağım.
Hani o gururlu ve alayına söven ben varya şimdi herkesten kaçacak biçare ve hayata yenik halde..
Evet yokluğun öyle zorki anlatmak için yetersiz kalıyor sözcükler.
Onun içindir ki zamanlı zamansız susuyor zamanlı zamansız kaçıyorum uzaklara.
Bir bakıyosun Sümbül dağının eteklerinde bir çoban ile kaçak çay yudumluyorum bir bakıyorsun Fıratın kenarında ağıtlar yakıyorum yitip giden sevdiğime.
Yani sevgili sana ağlıyor sana yanıyorum ve sen dönmesende geriye ez ji te hezdikim demesende seni ben çok ama çok seviyorum.
Neyse sevgili hadi uyu sen bensiz bir gecenin sabahına uyanmak üzere.
İyi geceler yalnızlığıma iyi geceler tüm yalnızlara.
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-01-2015, 00:41
Ey benim sızısı dinmeyenim, doyasıya saramadığım yüreğim, sevdam hayalim. Seni nasıl özledim bilemezsin.
Sesine hasret, kokuna hasret dilinden dökülecek bir güzel söze hasretim.
Sen gittin gideli gülmeyi unuttu yüzüm uyku nedir bilmez oldum.
O çok konuşan ben inanmazsın belki ama yokluğunda sus pus olmuş sessizce uzaklara dalgın dalgın bakıyordum.
Hani olur ya çıkıp gelirsin gözlerimin içine yine aşk dolu bakarsın, yine kokun siner kokuma diye uzaklara bakıyordum.
http://img2.blogcu.com/images/c/a/g/caglarsema/bir_yalan_oyunu_bitti.jpg
İnanmazsın ama her sabahın doğuşunda ellerim semada dualar ediyorum seninle olayım ve senin kollarında vereyim son nefesimi diye.
Sonra günler geçtikçe anladım ki bir daha seninle hiç buluşmayacak tenlerimiz ve bir daha hiç biz olamayacağız ve hep seni özlemle, hasret ile bekleyeceğimi anladım.
Ama yine de dedim ki " Yüreğimin saklı sevdası yarın güneş doğmayacak olsada sen benim yüreğime doğan son güneş hayatımın tek gerçek aşkı oldun. Bana bu hayatta aşkın gerçekliğini gösterdiğin ve umudum olduğun, yüzümde gülümseyişim olduğun için teşekkür ediyorum. "
Ve sakın aklından çıkarma son nefesimi vereceğim güne kadar sana olan özlemim hiç ama hiç dinmeyecek.
Yüzünden gülümseyişin eksik olmaması dileğiyle.
Mutluluklar.
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-01-2015, 02:24
Çok şey öğrendim sensiz geçen günlerde mesela sevmediğin biri ile sırça köşklerde yaşamaktansa sevdiğinle barakada yaşamanın dünyanın en büyük mutluluğu olduğunu mesela.
Sevdiğin ile savaşman değil sevdiğin için savaşman gerektiğini öğrendim.
Biraz geç oldu ama sensiz yaşayamayacağımı öğrendim.
Geç kaldım biliyorum ama bu öğrendiklerimin yanında en çok sana ne kadar yürekten aşık olduğumu öğrendim.
Ve bu gece bir kez daha senin için attı yüreğim uzak şehirlerden seslendim sana.
Belki duydun belki duymadın ama ben yine söylüyorum.
Yarim Seni Çok Seviyorum.
İyi geceler..
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-01-2015, 14:10
Bir gün gelecek artık vazgeçeceğim artık hasret kokan özlem kokan sözleri söylemekten. Sitem etmeyeceğim çık gel yarim demeyeceğim.
Sadece susacağım ve bir daha konuşmayacağım.
Ve seni sensizliğinde seveceğim.
Dilim susacak, kalemim susacak, gözlerim konuşacak yüreğim konucak.
Serdar YILDIRIM

Başkent
26-01-2015, 01:29
Sana öyle yakışıyordu ki gülmek karşına geçip 24 saat izlesem neden bir gün 25 saat değil diyesim gelirdi.
Serdar YILDIRIM

i-ked
26-01-2015, 01:32
Sana bakıyorum.
Seni hissediyorum.
Her şeyi unutup, seni takip ediyorum.

Bu ne biçim bir zaman israfı;
AŞK ZAMAN İSRAFI!

http://i.hizliresim.com/5oXMVz.jpg (http://hizliresim.com/5oXMVz)

Başkent
26-01-2015, 17:13
Sonu hüzünlü biten film gibiydin ne kavuşabildik seninle ne de ayrılabildik. Hep uzaktan sevdik, hasret çektik özledik ama vazgeçemedik, unutamadık.
Serdar YILDIRIM

Başkent
27-01-2015, 00:58
Hangi göz sana bu kadar sevdalı baktı söyle, hangi dilden dökülen nameler seni bu kadar güzel anlattı ve hangi yürek senin için bu kadar deli attı söyler misin.
Bilirim yoktur verecek cevabın ve şunu da bilirim ki dünya döndükçe, sen nefes almaya devam ettikçe benim kadar seni seven kimse çıkmayacak karşına ve hep özlem duyacaksın benli günlere tıpkı benim senli günlere duyduğum özlem gibi.
Bekleyeceksin, hasret ile özlem ile gel artık yarim diyeceksin ve en umutsuz anında çıkacağım karşına diyeceğim ki " Aklım sen fikrim sen yüreğim sen özlemim sen iken bu aşkın biteceğini düşünme. Yaşayacağız belki hep bir yanımız eksik bir yanımız yarım kalacak ama hep seveceğiz. "
Evet biz hiç kopmayacağız ve hiç bitmeyeceğiz. O nedenle hadi gülsün yüzün sevgili kaldır başını unutma gerçek aşk ayrılıkta sınanır...
Ve sabır ile beklersen yarini elbet bir gün gelir Rabbim Kavuşturur yare yüreğini.
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-01-2015, 01:03
Kendi Şiirime yapmış olduğum acemice bir seslendirme çalışması.

watch?v=zQGRl6joD3Q

Başkent
30-01-2015, 21:33
Yalnızım anlayamayacağın kadar. Koskoca bir insan güruhunun ortasında boşlukta kalmış gibiyim. Yanımda yakınımda kim var ise her birinden bir hatıra var geçmişimden kalan ve benden bir şeyleri alıp götüren.
Çareler içinde çaresizliği yaşıyorum.
Kendimi bunalım deryasında boğup sonra Gülmek istiyorum kendi kendime an geliyor alıp başımı gidip yükseklerden bakıp şehire sayıp sövmek istiyorum.
Evet bitmek tükenmek bilmiyor isteklerim.
Yaşamak istiyorum artık toplumun ön yargılarını birer birer yıkmak istiyorum ve en çok ta seni yine sevmek, yeniden sevmek her gün tekrar tekrar aşık olmak istiyorum.
Olur mu olmaz mı umursamadan seni düşlemek istiyorum.
Ve ben seni çok ama çok seviyorum.
Serdar YILDIRIM

Başkent
31-01-2015, 19:29
Yalnızım anlayamayacağın kadar. Koskoca bir insan güruhunun ortasında boşlukta kalmış gibiyim. Yanımda yakınımda kim var ise her birinden bir hatıra var geçmişimden kalan ve benden bir şeyleri alıp götüren.
Çareler içinde çaresizliği yaşıyorum.
Kendimi bunalım deryasında boğup sonra Gülmek istiyorum kendi kendime an geliyor alıp başımı gidip yükseklerden bakıp şehire sayıp sövmek istiyorum.
Evet bitmek tükenmek bilmiyor isteklerim.
Yaşamak istiyorum artık toplumun ön yargılarını birer birer yıkmak istiyorum ve en çok ta seni yine sevmek, yeniden sevmek her gün tekrar tekrar aşık olmak istiyorum.
Olur mu olmaz mı umursamadan seni düşlemek istiyorum.
Ve ben seni çok ama çok seviyorum.
Serdar YILDIRIM

Başkent
01-02-2015, 22:12
Bir kez daha çık karşıma yine tut ellerimi gözlerin gözlerime ve tenin koksun tenimde bir kez daha olur mu ?
Seni çok özledim de...
Söyle olur mu bu gece düşlerim ol ve yastığımda ortağım ol..
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-02-2015, 03:56
Alınyazım, vazgeçilmezim seni aklımdan çıkarmamın imkanı yok bunu bil. Sen düşüncelerime hükmeden, yüreğimi esir eden sevdam imkansızım.
Seni Seviyorum...
Bunu hiç ama hiç unutma..
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-02-2015, 15:47
Herkes insan olabilir ama adam olanı ve adam kalanı çok azdır.
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-02-2015, 19:34
Bir akşam çıkıp gelsen otursak yan yana sonra gözün gözüme baksa dilinden yine seni seviyorum sözcükleri dökülse ardı ardına ve elin uzansa ellerime hiç bırakmayacak gibi tutsa yine nasıl da güzel olur.
Olur olmasına ama sen yoksun yine ve bu akşamda sensiz güneşin batışını sensiz izleyeceğim.
Ne gözün kenetlenecek gözüme ne de dilinden dökülen aşk sözcüklerini duyacağım.
Sana duyduğum özlem ile geçecek bir gece daha ve yokluğuna sarılıp fısıldayacağım rüzgara o yarin kokusu tütüyor burnumda diye.
Ve yine susacağım o gelene kadar...
Serdar YILDIRIM

Başkent
05-02-2015, 01:32
Dün gece yine sol yanıma saplanan bir sancıyla fırladım yatağımdan. Kan ter içindeydi bedenim ve ağlıyordum.
Ne oldu diyordum yine mi sen. Hani gidecektin hani gelmeyecektin bir daha düşlerime beni kendimle başbaşa bırakacaktın.
Tutmadın işte sözünü ve yine geldin.
Aslında senin bedenin di benden uzaklaşan ve sen hiç çıkmamıştım aklımdan.
Ve bu yüzden bazı geceler çıkıp geliyordun düşlerime ve hatırlatıyordun bana kendini...
İşte o sancılı gecelerden birini yaşadım dün gece.
Ama daha öncekilerden çok farklıydı.
O kadar canım yandı ki görsen halimi sen bile kızardın sana beni sensiz bıraktığını.
Sen gittin gideli senden kalan bir kaç hatırayla avundum.
Elime aldığım bir resime bakıp saçlarını okşadım, gözlerinin içine baktım kokunu bulamadım ama elime aldığım bir dağ çiçeğinde hissettim kokunu.
Evet sen aklımdan çıkmıyordun ve hiç bir zaman çıkmayacaktın.
Sana giderken söyleyemesemde gitme kal diyemesemde bak işte şimdi diyorum gitme diyemedim ama gel ne olur ve beni sensiz bırakma yüreğim.
Seni seviyorum ve sevmeye devam edeceğim bunu sakın çıkarma aklından...
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-02-2015, 19:32
Yine çekip gitti güneş ve ben başbaşa kaldım hayalinde. Seni anlatmaya başladım kendime, kaşını gözünü resmettim ve yüreğime nakşettim seni.
Aşktın sen, sevdaydın sen.
Vazgeçemeyeceğim bir güzelliktin.
O yüzden ne kadar gitmek istesem de yine sana döndüm.
Neden diye sorma bana.
Çünkü aşkın sevdanın nedeni olmaz seversin , yaşarsın o istese de istemese de...
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-02-2015, 22:53
Ve sen çıktın karşıma senden öncesi yalan oldu. Yarim oldun, yüreğim oldun ve sevdim seni...
Sen aşktın....
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-02-2015, 02:13
Ve yine yağmurlar yağıyor şehre. Sokak lambalarının aydınlatmadığı sokaklarda yürüyorum.
Yağmur düşüyor şehre ve ben ağlıyorum.
Hani gidişin değil beni ağlatan geri dönmedin ya işte o yakıyor canımı.
Yoksa bilirsin hep derdim ya her gidişin bir dönüşü vardır diye.
Ama olmadı yakışmada sana bu gidişin, bu vedanın bir dönüşü olmadığını söylemen, daha doğrusu söyleyememen.
Evet daha önceleri de vedalaşmıştık ama sonunda biliyordum dayanamayacak geri dönecektik sarılacaktık hiç bir şey olmamış gibi.
Fakat öyle olmadı bu gidişinde geri dönmedin ve bende seni yaşattığım yere sıktım şarjörümdeki son mermiyi.
Yüreğim öldü, sen öldün ve ben artık sensizliğin değil sevdaya küsen yüreğimin yasını tutuyorum.....
Serdar YILDIRIM

Başkent
10-02-2015, 21:26
Bu aralar daha bir yalnız hissediyorum kendimi. Zamanlı zamansız bölünüyor uykum. Uyanıyorum kan ter içinde. Sonra diyorum ki yine çekip gittin değil mi yine beni bıraktın.
Biraz kalsaydın yanımda otursaydık, gözlerine baksam saçlarını alsam elime tel tel öpsem, koklasam onları olmazmıydı.
Ama sen yine yaptın yapacağını ve rüyamın en güzel yerinde çektin gittin.
Olsun diyorum be gülüm sen mutlu olacaksan git ben yine seni özlemeye devam ederim, gelirsin diye beklerim.
Sen mutlu ol ben mutlu olurum inan yarim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
11-02-2015, 18:30
Hadi çık gel son bir kez daha. Çayımızı demleyelim oturup laflayalım. İki sözümüzden biri ne kadar da güzel günlerdi olsun. Tatlı tatlı bak gözlerime ve ürkek dudaklarından çıkmaya korkan seni seviyorum sözcüklerini söyle gayri ihtiyari.
Ve kaçamak tut ellerimi o ilk tanıdığın an ki gibi.
Beni yine sev olur mu kısa bir zaman dilimi bile olsa, sarıl, öp ve sen gibi ol. Masum ve aşk dolu..
Olur mu bir kez daha biz gibi olalım.
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-02-2015, 01:31
Sorsalar bana onu neden seviyorsun diye alırım elime kağıdı kalemi yazar gibi yaparım. Sonra bomboş bir kağıdı gösterip onlara işte bu kadar çok seviyorum derim.
Seni neden sevdiğimi anlarlar belki o zaman.
Çünkü o kağıttaki kadar dokunulmamış temiz bir yüreğin varken seni sevmemek aptallıkların en büyüğü olsa gerek...
Senin yüreğinin temizliği kadar çok seviyorum...
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-02-2015, 02:14
Ve kar yağıyor şehrime. Üşüyorum..
Düşen her kartanesinde daha bir ürperiyorum sensizlik sarıyor benliğimi yine üşüyorum.
Ama sen olsan yanımda elin elimi yüreğin yüreğimi tenin ısıtsa tenimi inan daha farklı olurdu herşey..
Kar bile ısıtırdı beni ve Ankaranın ayazı Akdenizin meltemine dönerdi..
Olmadı bak yine buz tuttu ellerim sensizlikten..
Ama yüreğim hala yanıyor aşkının ateşiyle bilesin..
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-02-2015, 01:38
Suskundu bakışları, çok sessiz duruyordu, merak ettim ne olmuştu, neden di bu durgunluk. Yaklaştım yanına gözlerime baktı, acı bir gülümseyişti gördüğüm.
Merhaba dedim, sustu bıçak açmıyordu ağzını.Konuşmaya çalıştıkça gözleri doluyordu merak etmiştim neydi bu hüznün nedeni..
Ne yaptıysam konuşmadı sadece uzaklara bakıyordu, gözlerinin içi ağlıyordu bulutları kıskandıracak gözyaşlarıyla.Sonra Kalktım yanından adım adım yürüdüm hüzün kokan bir şehrin sokaklarını.Köşe başında bir eski kahvehanede oturanları gördüm ve yaklaştım yanlarına selam verdim oturdum.
Sohbet başlamıştı kısa zamanla ve biraz sonra aklımda takılı kalan o soruyu sordum.
Kimdi o.
Bir an sustu herkes bıçak açmadı kimsenin ağzını..Birbirlerine bakıyordu herkes.
Ve suskunluğu bozdu bir ses...
Evlat sen hiç aşık oldun mu dedi bana...
Evet aşık olmayan var mıdır dünyada dedim.
Evlat dedi sen hiç aşık oldun mu dedim sana. Sen hiç herşeyini feda ettin mi hiç tanımadığın bir hayalin peşinden koşup, sen hiç görmeden aşık oldun mu söyle deyince şaşırdım...
Başlattı anlatmaya uzun yıllar önce bir birlerini tanımadan seven iki kişi varmış. Çok seviyorlarmış birbirlerini, uzak şehirlerde yaşarmış bunlar ve hiç görmemişler birbirlerini..Günler ayları,aylar yılları kovalamış ve gün gelmiş bu iki sevgili görmüşler birbirlerini, ve sarılmışlar gözyaşları içinde..Ağlamışlar ilk yan yana geldiklerinde, kolay değilmiş görmeden sevmek, görmeden aşık olmak,görmeden gözyaşı dökmek Sevdiğinin uğruna..
Zaman geçtikçe adam daha çok sevmiş, hemde ne sevmek herşeyini onun uğruna feda etmiş gençliğini umutlarını,yüreğindeki son sevda kırıntısını. Yasak bir aşkın yasak düşlerine kaptırmış kendisini ve kapıldıkça kapılmış aşkın ateşine yanmış yüreği sevdanın ateşiyle...
Bir gün Bakmışki Sevdim Dediği Kişinin yanında bir başkası, elini uzatmış beline vuracakken sevdiğini, kıyamamış elinde bir beyaz gül varmış sevdiğine aldığı elinden düşmüş...Sonra bir ses bölmüş ortalığı ve yerde boylu boyunca uzanmış...
Karbeyazı gülün yaprakları Kırmıyıza boyanmış. Kadın geriye dönmüş bakmış yerde yatana başına gelip bakmış gözünden yaşlar dökülsede ardına bakmadan çekip gitmiş...
Yüreğini kaybetmiş o gün adam, kalbine sıktığı kurşun almasada canın aslında o gün orada bırakmış ruhunu. O günden sonra hiç konuşmamış. Uzak bir şehrin hüzün kokan sokaklarında yürümüş bir başına hiç gülmemiş ve sadece uzaklara bakmış, hiç gelmeyecek sevgilisini beklemiş, ve mevsimler sonbarı gösterdiğinde sessiz sessiz ağlamış bulutları kıskandıran gözyaşlarıyla...
İşte böyle evlat dedi...Şimdi söyle Sen Hiç Oldunmu..
Sustum
http://1.bp.blogspot.com/-rv_iEFJ_M04/UuNxglY8nII/AAAAAAAABQw/oqNpJcccX00/s1600/unutulmaz+sevgili.jpg
Gözlerim Doldu
Ve Hayır Ben Hiç Sevmemişim Galiba Dedim....
Ve O Günden Sonra Hiç Aşık Oldum Hiç Seviyorum Demedim
Söz Verdim Kendime Yüreği Tertemiz Birini Bulana Kadar Sevmeyecektim..
Ve Hiç Sevemedim Aradan Yıllar Geçsede.
Çünkü Yalandı Sevgileri, Hep Bir Adım Öndekiydi İstekleri Hep Daha Fazlasıydı Bunu Anlamıştım
Aşk Veriyordum Yetmez Diyorlardı,
Sevgi Veriyordum Yetmez Diyorlardı,
Ve Artık Sadece Nefret İle Bakmaya Başladım..
Artık Sadece Nefret Sadece Yalan Veriyordum Ve Çok seviliyordum..
İçimde Ölmüştü Aşka Ve Sevgiye Dair Herşey.
Sonra Bir Gün Aklıma Geldi Uzak Şehrin Suskun Sevdalısı..
Ona Gittim Beyazlaşmış Saçları Ve Kurumuş Gözpınarları Uzaklara Bakıyordu.
Yine Sessizdi Konuşmuyordu
Ama Birden Bana Döndü.
Sevmek Acıymış, Sevmek Ayrılık, Sevmek Ona Dokunmadan Hissetmekmiş.
Sevmek Yalanlardan Kaçıp Kendine Tertemiz Bir Dünya Kurmakmış.
Anladınmı Kardeşim Deyip Gözümden Akan Yaşları Sildikten Sonra Artık Benim Zamanım Doldu Gidiyorum, Buralar Sana Emanet Deyip, Avuçlarının Arasından Yaprakları Hüzün Yaprakları Ayrılık Kokan Bir Beyaz Gül Bıraktı Ve Kayboldu...
O Günden Sonra Sustum, Hiç Konuşmadım, Uzaklara Baktım
Belki Yüreği Temiz, Belki Düşleri Temiz Biri Gelir Diye Ama Gelmedi...
Hikayemiz Burada Bitti Beyler, Hanımlar...
Sevdalarımızı Kirlettik,Herşey Maddiyat Herşey Çıkar Oldu. Kimimiz Biraz Daha Güzelini Bulunca Terkettik Namusum Dediğimizi Yada Aldattık. Lekelendi Sevdalarımız Kirlendi Yüreklerimiz.
Oysa Sevmek Kutsal Bir Duyguydu Bizim İçin..
Şimdi Sanal Dünyanın Yalanlarına Kaptırdık Seni Seviyorum Sözcüğünü. Belli Belirsiz Dilimizden Dökülür Oldu. Aynı Anda Konuştuğumuz Üç Beş Kadına Erkeğe Söyler Olduk.
Üzülüyorum Sevdası Yalan Olanlara
Geçmişte Kalsada Tertemiz Karşılıksız Sevdalar Gelin Arkadaşlarım Sevin
Sevin Ama Şunu Unutmayın Sevgide Leke Olmaz, Bir Kez Kirlendimi O Sevgiden Sevgi Olmaz..
Serdar YILDIRIM

Başkent
16-02-2015, 02:14
Ne desem sana anlatamam yüreğimdekileri. İyi konuşsam olmuyor kötü konuşsam olmuyor. Kızıyorum kızıyorsun susuyorum susuyorsun.
Ama bilmiyorsun ki şu an sensizliğin son evresindeyim.
Koşup sana gelmemek, seni özledim sensiz olamıyorum dememek için inan zor tutuyorum kendimi.
Güneş doğarken yanımda olmayışın bir başka üzüyor beni gece gözlerimi kapattığımda yanımda olmayışın bir başka üzüyor.
Bazen sen diye sarılıyorum yastığıma onunla konuşuyor onunla dertleşiyorum.
Sonra bakıyorum o konuşmuyor ben yine devam ediyorum konuşmaya,
Eğer bir gün saçları değerse sana ve kokusu sinerse üzerine ve ben gibi o da gözyaşı dökerse söyle ona ben onu çok seviyorum...
Ve çok özledim ......
Onu yaşıyorum, onunla yaşıyorum...
O beni düşünse de düşünmese de...
Sevsede sevmesede...
Ben Onu Seviyorum Ve Hepte Sevmeye Devam Edeceğim...
Yaşadığım son güne kadar bu yürek onunla atacak....
Söyle ona onu hiç bir zaman unutmadım ve unutmayacağım da.....
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-02-2015, 00:46
Şimdi anladım ki sevgili ben sensiz olamam. Ne bu gecem sensiz kapatabilirim gözlerime ne doğan güne sensiz uyanabilirim.
Evet kabul ediyorum aklımdan çıkmıyorsun seni düşünüyorum seni özlüyorum bir daha bana geri dönmeyecek olsanda ben seni çok seviyorum iyi geceler yüreğimin sevdası.
Serdar Yıldırım

Başkent
19-02-2015, 01:10
Bugün yine erkenden uyandım. Soğuktu hava ve kar yağıyordu Ankaraya. Fakat üşürüm diye düşünmeden gittim pencereyi açtım.
Derin bir nefes çektim içime.
Sonra mutfağa gidip bir demliğin içine doldurdum musluktan akan suyu.
Evet ben damacana su ile çay yapan yeni nesil biri olamadım hiç bir zaman. O yüzdendir ki hep o çocukken ağzımı dayadığım musluktan akan sudan vazgeçemedim.
Neyse nerde kalmıştık, çayı koydum üzerine ve mırıldanmaya başladım Sevdim İnanamayacağın Kadar Seni Esmer Kız diyerek şarkılar söyledim.
Sonrasında demlediğim çayı aldım ve yer sofrasına iki bardak koydum.
Şimdi diyeceksin ki beni aldatıyor musun kimle içeceksin o çayı....
Aslında biliyordun cevabını ben çayı hiç bir zaman tek içmezdim. Yanımda bir arkadaşım yoksa eğer senin hayalin gelir oturur yanıma eşlik ederdi bana.
Yine öyle yaptım bugünde dizin dizime değerek içtim çayımı. Ama sen yine akıllılık yaptın ve hep bana doldurttun çayını.
Artık hayal kurma ben yokum hayatımda ve sen bensizsin dediğini duyar gibiyim.
Doğrudur sen çekip gittikten sonra olur olmaz ağladım kendimle konuştum hayallerim oldu sana kavuşmaya dair.
Fakat bir gün senin bir imkansız olduğunu anladım ve o tarihten sona seni değil hayalini sevmeyi sevdim.
O hiç kavga etmedi benimle, hiç üzmedi ve hep tatlı tatlı güldü yüzüme.
Geceleri üşüdüğümde sarıldı bana sabahları benimle uyandı.
Tabi ara ara alışkanlık olsa gerek hayalinin yerine gerçeğin gelir umuduyla yaz kış demeden camdan bakıyorum ama sen yine de gelme.
Çünkü ben senin hayalini bir başka sevdim.
Bilseydin ki o kadar sevileceksin inan gitmezdin yanımdan...
Lakin gittin artık o yüzden sana sadece bir iki kelime sözüm var.
Yüzün hep gülsün ve mutlu ol...
Sen bunu fazlasıyla hakediyorsun ama biliyor musun bunu bende hak ediyordum.
Sen gittin mutluluğumda senle gitti.
Güle Güle Yüreğim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
20-02-2015, 02:28
Sırf yazmak için yazmıyorum aslında. Bazen sana sevdamı, bazen sana kızgınlığımı bazen sana özlemimi anlatıyorum.
Soruyorlar o kim onu çokmu seviyorsun, güzelmiydi nasıl biriydi diyorlar.
Susuyorum gözlerine bakıyorum ve bir tek şey söylüyorum.
O benim yüreğimdi....
Sonra dilim susuyor yine kağıda kaleme döktüğüm sen geliyor yanıma.
Bir hayalde olsa sarılıyor bana.
Birlikte kapatıyoruz gözlerimizi, birlikte açıyoruz hani kokun yok onda biliyorum senin gibi kızıp kavgada etmiyor benimle ama yalandan da olsa seninle olduğumu düşünüyorum ya o yüzden onu ben çok seviyorum.
Tıpkı seni çok sevdiğim gibi....
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-02-2015, 02:25
Kabul ediyorum beceremedim sevmeyi. Ne senin yüzünü güldürebildim ne ben gülebildim.
Ve hep yarım kaldı bu sevda masalının sayfaları.
Seni ve aşkımızı her yazmak istediğimde tıkanıp kaldım.
Sevmekten korkuyordum seni tanıyana kadar. Sen çıktın karşıma dedim ki bu dünya da hala sevgi diye bir şey varmış.
Ve sevdim seni. Sevdim ama hani öyle yapmacıktan bir şey değildi bu.
Sonunda benim olamayacağını, canımın yanacağını bilsem de yine de seni sevmenin mutluluğunu bir an bile olsa yaşamak için sevdim.
Sana bir ömür boyu mutluluk olmak isterdim, yüzüne gülümseyiş tenine sinen koku dilinde bitmeyen aşk sözcükleri olmak isterdim.
Olamadım.
Beni affet.

http://img03.blogcu.com/images/a/z/i/azizsoylu54/15n9c15_1252518018.jpg
Fakat seni sevdim sevmeyi tam olarak beceremesemde...
Sonunda üzüleceğimi , üzeceğimi bilsemde seni inan çok sevdim.
Şu an üzülüyorsun biliyorum ama emin ol ki ben de senden farksız değilim.
Sensiz kaldığımdan bu yana gülmeyi unuttum inan.
Hep uzaklara bakıyorum, hüzünlü ezgiler mırıldanıyorum dilimde.
Kimsecikler yokken ağlıyorum yokluğuna.
Evet seni seviyorum sen yanımda olmasanda.
Umarım yüzün hep güler ben seninle olmasamda.
Elveda Yüreğimin Diğer Yarısı...
Serdar YILDIRIM

Başkent
26-02-2015, 00:36
Mutlu musun diye sordu bana.
Başımı kaldırdım. Gözlerinin içine baktım. Sen hiç aşık oldun mu dedim evet dedi.
Başladım konuşmaya.

http://img04.blogcu.com/v2/images/big/b/i/r/birmaralmasali/birmaralmasali_132579016547.jpg
Bende aşık olmuştum bir zamanlar. Aklımı başımdan almıştı onu akla hayale gelmeyecek kadar çok sevmiştim.
Öyle güzel bir yüreği vardı ki anlatmak için öğrendiğim hiç bir kelime yeterli gelmiyor desem yeriydi.
Evet o benim hayatıma gecikmiş sevdası o benim masum sevdamdı.
Garipti ama ben hiç dokunmadan saçlarına ve teninin kokusunu içime çekmeden tanımıştım onu.
O belki benim yanımda değildi ama yüreğim esiri olmuştu ve çok ama çok sevmiştim onu.
Şimdi soracaksın bana onu şimdi sevmiyor musun unuttun mu diyeceksin.
Cevabı belli bir soru bu aslında.
Yürümeyi , gülümsemeyi yaşamayı unuturum ama ben onu asla unutmam.
Onun için sormayın bana bir daha o kim diye ben onun bedeninin güzelliğini değil yüreğini sevdim.
Neden mi ... ?
O yürekte ben o yürekte biz o yürekte sevdamız vardı ve bir ömür o kalbin benimle atacağını biliyorum.
Aklında sakın ama sakın çıkarma Tutsak Yüreğimde Yaşayacaksın Ben Yaşadıkça.
Seni Seviyorum...
Serdar YILDIRIM

Başkent
02-03-2015, 01:31
Biliyorum şu an sende beni düşünüyorsun, gözlerin beni arıyor sağında solunda ve yaşadığın coğrafyada daha bir hissediyorsun bensizliği.
Ve baharın yağmurlarına eşlik ediyorsun tıpkı benim sensizliğe gözyaşlarını döktüğüm gibi.
Fakat bilmelisin ki ne bir veda sözcüğü duyacaksın benden ne unutulacaksın.
Her gün sil baştan seveceğim seni.
Zaten istediğinde çok sevilmek değilmiydi
Bak işte oldu istediğin çok sevildin ve en önemlisi sende çok sevdin beni.
Dilinden dökülen sözcükleri ne kadar frenlesende yüreğin yüreğimde ve yüreğim yüreğinde.
İyi geceler Dağ Çiçeğim, Hırçın Bakışlı Sevdam...
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-03-2015, 00:22
Yaşanmamış günlerim var benim.
Özlediğim bir yarim imkansız düşlerim var benim.
Korkuyu silip atmışım lügatimden karabasan gecelerin kurşun kokan zamanlarında.
Benim keşkelerim yok artık.
Sen veda edip giderken yüreğimin seven yanını da alıp götürdün.
Canın sağolsun diyorum şu an sensiz bir geceye zulada kalan son sigaramı içerken son küfürlerimi savururken..
Serdar YILDIRIM

Başkent
04-03-2015, 01:39
Çok şanslısın aslında farkında olamasanda. Fark etmesende seni seven, seni düşleyen ve seni yaşayan biri var uzak bir şehirde.
Akşam olduğunda karanlığın içinde hayalini görecek ve bozkırın ayazında üşümüş ellerini ellerinin sıcağını hissederek ısıtacak kadar seni yanında seni yüreğinde taşıyan biri var.
Belki düşlerinde bir zaman misafir ettiğin sende yanında hissettiğin biri var.
Evet şanslısın seviliyorsun...
Sözlerine esir gözlerine sevdalı yüreğine aşık biri var uzaklarda....
Belki bir gün belirsiz bir zaman diliminde kesişir yollarınız ve gözlerine bakarsın sıkıca sarılır sen benimsin sonsuza kadar dersin.
Susarsın o anın büyüsü bozulmasın diye...
Kokusunu çekersin içine teni tenin yüreği yüreğin olur...
Bir diğer belirsiz zaman diliminde karşılaşana kadar onu misafir edersin yine düşlerinde..
Ve hep seversin tıpkı onun seni sevdiği gibi....
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-03-2015, 02:13
Seni tanıdım, seni yaşadım ve sen yanımda olmasan da senle yaşadım. Dilimden dökülen ilk aşk sözcüklerindeydi ismin ve ilk sitemim de senin isminleydi.
Sen attığım adımda eşlik edenim, halayda elimden tutanım, gözümde hüznüm, yüzümdeki gülümseyişim.
Seni sevmek için bir bahaneye ihtiyaç olmasa gerek....
An geliyor seninle kavga etmeyi seviyorum, an geliyor sana küsmeyi ama en çok ta seninle barışıp gülümsemeyi seviyorum.
Kızacaksın ama ben senli olan her şeyi seviyorum.
İyi yada kötü doğru yada yanlış seni seviyorum....
Ve seninle mutluyum...
Tatlı Rüyalar Yüreğim....
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-03-2015, 02:54
Ne güzel de kokuyor yağmurun ıslattığı topraklar. Sanki tenin kokuyor, gömdüğümüz hayallerimiz, yaşanmamış günlerimiz kokuyor.
Garip değil mi bahar yağmurları ıslatıyor toprakları ve sen kokuyor toprak gömdüğümüz yarınlarımız özlemlerimiz kokuyor.
Hani bahar gelir herkes mutlu olurya çiçek açar umutları yüzleri güler bahar onlar için güzel günlerin muştucusudur ya ben hiç bir baharı mutlulukla karşılayamadım, yüzüm gülmedi ve çiçekleri sert rüzgara eşlik eden yağmur tanelerinde kırılmış çiçeklerimle karşıladım baharı.
Zini Kaybetmiş Mem gibi özleminle karşıladım ve ağladım sensizliğe.
Ve biz hiç kavuşamadık.
Ömrümüz geçti ve gitti hasret ile, özlem ile....
Sevdik ama nasip olmadı kavuşmak yarim....
Hayaller Yarım Kaldı, Sevdamız Yarım Kaldı ve Bizim de Payımıza Ayrılık Düştü Yüreğim.
Sen gittin..
Ardından dur gitme kal benimle demeyi ne kadar çok istedim ah bir bilsen...
Ama diyemedim..
Kızma bana...Sen gitsende hala benimlesin bunu sakın unutma...
Görüşmek üzere sevda kokulum..
Serdar YILDIRIM

efsane1
08-03-2015, 03:28
damarıma bastı bu sözler gece gece şiirleri okuduktan sonta başkent bey....beraber içelim...ayrılık acısı çekiyor veya çekmiş gibisiniz...

Başkent
09-03-2015, 02:37
damarıma bastı bu sözler gece gece şiirleri okuduktan sonta başkent bey....beraber içelim...ayrılık acısı çekiyor veya çekmiş gibisiniz...

İhlaslardan kurtulunca şarap sözüm var zaten :)

Başkent
09-03-2015, 02:37
Öylesine bir durum bu aslında bildiğimiz, yaşadığımız ama söylemeye çekindiğimiz.
Sığındımız bir maskenin ardında çizdiğimiz o mutlu insan portresine gizledik bir çok şeyi.
Ben sen gibi sen ben gibiydin.
Anlatmaya başlasam inan ki kelimelerin yetersiz kalacağı bir durum bu.
Sende kendimi bulmuştum.
Hayata karşı duran, ben yenilmedim pes etmedim diyen o bakışların ardında gizlenmiş olan kalabalıklar içinde yalnız kalmış bir yürekti taşıdığımız.
Aynı kaderi yaşıyor gibiydik sen ve ben...
Sevmeyi özlemiş sevilmeye hasret kalmış bir özlem tufanında savrulup gidiyorduk.
Hani bana demiştin ya beni anlat diye.
Kızma bana çünkü ben seni anlatamadım.
Şimdi diyeceksin ki neden anlatmıyorsun ben nasıl biriyim diyeceksin.
Aslında sen ben ben ise sen gibiydik...
Aynı kaderi yaşıyan iki beden, iki yürek.....
Bize biçilmiş o mutlu insan insan rolünü oynuyorduk.
Gülümseyerek bakan gözlerin ardında gizli hüzünlerimiz vardı.
Ve yaşamayı istiyorduk normal insanlar gibi.
Sevmek, Sevilmek doyasıya gülmek bende yaşıyorum demek istiyorduk..
Ama olmadı be dostum....
Ne sen yaşıyorsun şimdi yüreğinin doğrultusunda ne de ben...
Biliyorum moralin bozulacak belki, kızacaksın bana ama ben seni değil bizi anlattım.
Ve bizim gibi onlara biçilen rolü hakkıyla yerine getirmeye çalışan diğerlerini...
İşte bu hikaye bu kadar dostum....
Sonu baştan belli bir yaşam öyküsü....
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-03-2015, 00:35
Hani derdin ya sevgili bu aşk bitmez ve ben seni hiç bir zaman bırakmam ve bunu öyle yürekten söylerdin ki bende inanırdım sana. Sabah ilk uyandığımda elim telefona gider yasakta olsa, gizlide olsa Günaydın Aşkım mesajı atardım sana ve gün boyu elim telefonda durur bazen direk bakardım telefona bazen ise kaçamak bakışlarım ile acaba mesaj attımı diye bakar dururdum. Senden gelen her mesaj yeni bir heyecan yeni bir mutluluk demek oluyordu benim için ve telefonumun ekranında senden gelen bir şey olmadığında acaba diyordum ne oldu, neden yazamadı bana yoksa bir sıkıntımı var derdim. Sıkılır ve üzülürdüm. Emindim benim seviyordun ve sevecektin. Aksi bir durum aklıma bile gelmezdi zaten aksini hiç bir zaman göstermedin bana.
Ta ki bir gün senden uzak bir iklim kuşağına yolum düşene kadar. Zor günler başlamıştı bunu bana hissettiriyordun artık. Beni seven sen artık bana cevap vermez kolay kolay yazmaz olmuştu. Elim telefona gidip seni aradığım zamanlarda konuşmaktan kaçar gibi bir halin vardı. Yavaş yavaş benden kopmaya başlamıştın. Evet beni seviyordun hala ve bir ömür boyu da sevecektin ama bu senin benden kopmayacağın anlamına gelmiyordu sevgili.
Ve bir gün sana gelmek istedim. Binlerce kilometre aşıp sana geldim ve sen yoktun ve olmacaktın bunu yanıma gelmeyerek gösterdin. Yenilmiş bir komutan edasıyla ayrıldım senin yaşadığın coğrafyadan ve bir daha geri dönmemeye yemin ettim. Sadece beni unutmaya başladığın zamanlarda karşına çıkıp ben buradayım ve sen beni hiç unutamayacaksın demek için geri gelecektim ve ben sözümü tuttum hüzünlü son aşk hikayem.
Şimdi senden uzaklardayım ve zaman zaman kendime anlatıyorum seni. En büyük sevdamın en büyük hüsranım olmasını anlatıyorum ve birde seni neden unutamadığımı , ne kadar çok seveceğimi anlatıyorum.
Belki bir gün gelir sende anlarsın ne kadar çok sevildiğini o zaman iş işten geçmiş olsa bile gözlerin beni arar o beyaz güllerle sana geldiğim şehrin sokaklarında.

Neyse bugün yine susma zamanı ve ben susuyorum…
Fırat KARA

Başkent
14-03-2015, 03:31
Bir şehir ol. Mesele Ankara gibi. Memur maaşıyla çabalayayım sana kavuşmaya.
Küçük bir gecekondumuz olsun bir de küçük bahçesi.
Hani senden bir düzine çocuk isteyemem kıt kanaat bir hayatı paylaşan bana benzeyen bir oğlum ve sana benzeyen bir kızım olsun yeterli...
Ve o şehirde sev beni.
O şehir kadar çok sev beni olur mu...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-03-2015, 13:40
Oturup baktığımda geçip giden zaman neler alıp götürmüş, neleri bırakmışım geride anlatmaya bile korkar olmuşum.
Gözlerimde ki ışıltı, yüzümde ki o masum gülümseyiş ve bir de yüreğimin senli günleri kalmış...
Hani sen yanımda olsan, yine baksan gözlerimin içine yine seni seviyorum desen ve sana sarılsam sıkıca çeksem içime kokunu yarim desem doyasıya inan nasıl mutlu olacağım...
Ah be yüreğim sanan özledim kendimi desem kızarsın ama o özlemlerin içinde sen varsın.
Çünkü ben kendimi sende bulmuştum.
Tıpkı aşkı ve sevdayı sende bulduğum gibi..
Şimdi ise uzaklardan bakıyorum mutluluğa, aşka, sevdaya ve senli günlerimize...
Zor değil mi ayrılık, zor değil mi sensizlik...
Biliyorum zor ki ne zor..
Bu yokluğu bu hiçliği yaşıyorum ben yıllardır....
Ne zaman bitecek bu yokluk bu hiçlik diyorsan eğer.
Gün gelir yüreğimde bir sen daha olursa eğer işte o zaman......
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-03-2015, 02:18
Ne kadar zor değil mi gibi yapmak. Bazen onu aklından çıkarmış gibi davranırsın, bazen için kan ağlasada çığlıkların yıkar ortalığı.
Unutmuş gibi yaparsın, Gülmüş gibi yaparsın...
Hep gibi yaparsın. Kendini kandırırsın, yüreğinden söküp atmış gibi yaparsın..
Fakat hiç unutmamışsındır onu ve yokluğunda hep ağlamışsındır kuytu köşelerde.
O gitmişdir belki ve bir daha geri dönmeyeceğini bilirsin. Ama sen yine o gelecek gibi yaparsın.
Güller yetiştirirsin bahçende şiirler yazarsın ona yüreğinde...
Gelmeyecek olsada her gün kaçak çayından bir bardakta onun için koyarsın sofrana çayını yudumlarken konuşursun hayaliyle hasbihal edersin..
Ve hep tekrar edersin kendine söylediğin yalanları...
Olurda bir gün gelir diye avutur durursun kendini..
O Gelmez ama sen yine de seversin onu...
Olay bu dostum...
Bak o gitti aradan aylar geçti, yıllar geçti ama unutmadım, unutamadım, zaten unutmakta istemedim.
Ben onu unutmak için sevmemiştim ki zaten...
Ben onu sonum olsun, sonsuzum olsun diye sevmiştim.
Sonsuzum olmasa da sonum oldu...
Serdar YILDIRIM

Başkent
20-03-2015, 02:19
Baharı neden seviyorum biliyor musun ?

Ağlıyorsun kimse anlamıyor yağmur yağdı galiba deyip geçiyorsun..

Ve birde çiçekler açmaya başlıyor kokunu alabiliyorum onlardan...

Hani sen gittin ya o günden bu yana seni özlemekle geçti günlerim..

Gelirsin diye bekledim ama gelmedim.

Sonra kabullendim gelmeyişini ama kokundan mahrum kalmamak için çiçekler büyüttüm sevda bahçemde..

Bir yanı beyaz güller bezedi bir yanı hırçın Asminler ve Sümbüller..

Ve her gece hayaline sarılıp uyudum..

Kızma ama seni hayalinle aldattım...

Seni hiç unutmadım bunu bil..

Görüşmek üzere sevda kokulum..

Serdar YILDIRIM

Başkent
21-03-2015, 19:16
Zamansız yağan kar gibiydin sevgili. İlk güneşte eriyip gittin. Gelip kaçışına mı yanayım baharın çiçekleri gibi yüreğimi öldürdüğünemi..
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-03-2015, 01:43
Çekip gitmek istiyorum bazen uzaklara. İnsanlardan kaçmak, kendimden kaçmak ve en çokta senden kaçmak istiyorum.
Evet kaç herşeyden ama benden neden kaçıyorsun diyeceksin biliyorum bunu. Neden mi senden kaçıyorum.
Sevip onunla olamamak, ellerini dilediğin zaman tutamamak, gece başını yastığa koyduğunda onun gözlerini görememek ne kadar iç acıtıyor biliyor musun ?
Hayat bu insana acı ve mutlulukları birlikte veriyor bazen.
Sen hayatıma girdiğin güne kadar hep sevdiğimi sanmışım ve figüran bile olamayacak olanlarla paylaşmışım başrolü.
Sonra bir gün sen diye bir şey girdi hayatıma ve sildi geçmişimi.
Unuttum dünü ve yarınlara adım atmak istedim seninle imkansızda olsa.
Yarim seni çok sevdim inan.
Ama anlatamadım sevdamı ne sana ne de kendime.
Hep kaçtım, kaçmalıydım.
Kendini mutlu edemeyen insan kimseyi mutlu edemezdi.
O yüzden kaçtım senden ama yüreğimdeki senden kaçmak mümkün olmadı olamadı....
Ve seni sevmeye devam ettim senden uzakta..
Belki bana kızgınsın şu an yanında olmadığım için.
Fakat bil ki sen yaşadıkça yüreğim yüreğinde olacak ve yüreğin yüreğimde..
Aklımda ve yüreğimdesin hüzün kokulum...
Mutlu olman dileğiyle..
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-03-2015, 18:56
Şiir gibi konuşuyordu ve bakışları söylüyordu aşk benim diye. Onun içindir ki sevdim yasakta olsa...
Ve dedim ki aşk sensin, sevda sensin yarınım sensin, Yarim sensin..
Sonra sustum yine..
O baktı gözlerime ben baktım gözlerine..
Nefesi nefesime değdi ve dudaklarının yasağında tattım aşkı...
Ve çok sevdim işte onu...
O kimmiydi...
O sendin yüreğim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-03-2015, 01:42
Seninle nefes alıyordu bu şehir. Sen gittin ve oksijeni kesildi bu şehrin. Sokaklarında yürümez oldu sevdalılar ve şairlerin yarım kaldı mısraları.
Sen gittin bu şehrin ışıkları daha bir soluk yandı. Sokak lambaları aydınlatmaz oldu kaçamak hayallerin kahramanı yürekleri..
Ve aşk küstü bu şehre..
Zor geldi bu şehre sensizlik.
Gelişini bekledi güneş doğmak için ve şairler şiirlerini tamamlamak için...
Sen gittin ya bu sehir küstü sevmelere...
Ben özledim, yüreğim özledi bu şehir özledi seni.
Hadi gel artık bu şehir aşka doysun bense sana...
Anlaştık mı Sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
31-03-2015, 22:33
Oturup düşünüyorum bazen. Sonra bir ses duyuyorum, seni anımsatıyor bir siluet görüyorum seni anımsatıyor.
Duruyorum yine mi diyorum. Aklıma geliyor o güzel sesin, gözlerin ve gülümseyişin.
Derin bir of çekiyorum. Yarim diyorum seni çok özledim.
Seninle oturduğumuz birlikte güldüğümüz, birlikte eğlendiğimiz zamanlar canlanıyor gözümün önünde…
Bir kez daha of çekiyorum.
İnsan hayatında gerçek aşkı, sevdayı bir kez bulur biliyorsun. Bende aradıklarımı sende bulmuştum…
Seninleyken ben beni unutuyordum gözlerine bakmaktan…
Evet seni çok seviyordum ben sana bunu tam olarak anlatamasam bile…
Şimdi yoksun sen ve bir özlem denizinde boğuluyorum sensiz..
Çık gel demek istiyorum sana. Çık gel sonum ol sonsuzum ol diyorum…
Sana bir dünya veremem ama sana yüreğimi, sana gülüşümü sana sevdamı verebilirim…
Ve istersen seni bir ömür sevebilirim….
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-04-2015, 01:34
Yağmurlu bir gündü. Şehir sessizliğe bürünmüştü. Köşe başlarında duyulmuyordu artık eskicilerin sesleri.
Ve ben sensiz bir günü sonlandırmıştım..
Vakitler artık güneşin veda edip sensizliğimle yalnız kalma zamanlarımın geldiğini göstermekteydi…
Çekildim köşeme kendimle baş başa kalmak için…
Kapattım gözlerimi yüreğin saklı dehlizlerinde gizlediğim sevdama seslendim…
Gel ey sevgili hadi dokun yüreğime, hadi gel son ver özlemine…
Bak yine sensizlik sardı bu şehri, bak yine hasretine ağlıyor bulutlar..
Ve ben yokluğunda kaybolmuşum…
Yüreğimin yarısı, özlemim, sevdam…
Seni yitirdiğimden bu yana attığım adımlar bana acı, ayrılık ve hasretten başka bir şey getirmedi.
Öyle bir bekleyiş iklimine itti ki sensizliğin beni kapı gıcırtısı duysam sen gireceksin diye bakıyorum kapıya…
Zaman zaman camdan bakıyorum uzaklara ve güneşin doğuşuna merhaba diyene kadar bekliyorum gelişini..
Ve diyorum ki Gel el yüreğimin sevdası sensizlik sardı bu şehri ve nefes alamaz oldum yokluğunda.
Ya dön ve nefesim ol. Ya da gel ve al nefesimi…
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-04-2015, 18:27
https://pbs.twimg.com/media/B2_jhZaCcAETVGN.jpg

Güzel günler gelecek dostum. Bizim de yüzümüz gülecek. Ve yürüyeceğiz omuz omuza.
Barış kokan baharlara merhaba diyeceğiz.
Ne kan dökülecek bu topraklarda , ne analar ağlayacak.
Ve gözyaşları sadece sevinçten dökülecek.
Güzel günler gelecek dostum...
Kaybetme inancını ve pes etme.
Hadi kaldır başını ve söyle...
De ki yarınlar bizimdir, yarınlar davasına inanan, ülkesini seven, milletini sevenlerindir....
Barış ile, sevgi ile kardeşlik ile dolu günlere Merhaba...
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-04-2015, 01:02
Aşk dediğin nedir sevgili ?
Biraz özlem, biraz hasret bolca sensizlik sonrası sana kavuşmak ve gözlerinde kendini bulmak değil midir ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-04-2015, 00:42
Gün gelir öyle bir sevda yaşarsın ki dünde kalanları düşünmezsin bile. Aklına gelmez kimse onu düşünür, onu düşler ve onu yaşarsın.
Gözlerini onunla kapatır, onunla açarsın.
Dilinde o yüreğinde o hayalinde o olur.
Esen rüzgar onun kokusunu getirir, baharın ilk çiçekleri gibi umut eker yüreğine…
Aklın o olur fikrin o…
İşte olay bu sevgili.
Bunun adına sen diyorum yada diğer bir deyişle aşk….
Seni sensiz yaşamak istediğimde kendime seni anlatmam gerektiğinde alıp elime resmini en güzel sözcüklerle resmediyorum seni.
Ve yanımda olmayan seni bir kez daha seviyor bir kez daha istiyorum…
Evet yüreğimin özlemi, dinmeyen sızısı seni bir ömür seveceğim sen sevsen de sevmesen de…
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-04-2015, 20:27
Gülüm, yüreğimin saklı sevdası.
Aklımdan çıkmıyorsun.
Basım yastığa kavuştuğunda sen varsın diye bakıyorum sağıma soluma.
Önce yanımda göremiyorum seni.
Ama üzülmüyorum.
Çünkü sen benim yanımda olmasan da yüreğimdesin.
Değmese de tenin tenime sen hep bu yüreğin sevdası olacaksın…
Ve hep sevileceksin…
Bunu sakın çıkarma aklından..
Serdar YILDIRIM

Başkent
09-04-2015, 18:05
Bak bir bahar daha topladığı tasını tarağını gidiyor. Ne yağmurlar yağdı ne ağaçlar çiçeklere bezedi mevsimi ve kaç mevsim geldi geçti unuttum gidişinden sonra..
Oysa umut etmiştim bir ağacın çiçeğe bezenişiyle dönecektin bana ve güneş gibi ısıtacaksın yüreğimi yine…
Fakat bahar geldi, güneş doğdu sen gelmedin…
Bekledim, hayaller kurdum gelişinde mutluluğa dair hep hüsran oldu sonu…
Yine de seni sevdim her gün bir fazla…
Ve aşk dedim sana duvara gidişinden bu yana attığım çentiklere bir yenisini eklerken…
Bekledim, özledim hasretine döktüm gözyaşlarımı kuytu köşelerde…
Gelmedin…
Canın sağolsun…
Ben yine de bir fazla sevdim..
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-04-2015, 00:12
Yaşarken bir kez ölür sevdasından insan. Sonrasında hep yaşıyor gibi seviyor gibi yapar..
Ama o çoktan vermiştir nefesini giden bir yüreğin ardından...
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-04-2015, 01:05
Hadi usul usul yaklaş yanıma ve kapat geceyi küstüren o parıltılı lambayı. Tenin değsin tenime ve dudaklarında bulayım sevdanın tadını.
Sonra sen ben değil biz olalım düşler dünyasında...
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-04-2015, 18:42
Hiç aklına geldim mi bilmiyorum. Kartaneleri açan ilk güneşte kaybolup veda ettikten sonra anladım artık sensizliğin sonlanmayacağını.
O günden bu yana zaman zaman sızlıyor sol yanım, gözlerim buğulanıyor her bahar çiçekler açarken yüreğime hakim olan hüzünlü duygular ve dilimde sensizlik şarkıları karşılıyorum baharı.
Ne o buza kesmiş doğaya ve yüreklere umut veren çiçekler dindiriyor yüreğimin sızısını, ne de karanlığa son veren ışıkları aydınlatıyor yolumu, aydınlatıyor yüreğimi.
Sensizim işte anla artık.
Ondan dolayıdır ki ben baharın bir tek yağmurunu seviyorum.
En azından anlamıyor kimse sensizliğe döktüğüm gözyaşlarını ve kaybolmuş her kartanesinde seni aradığımı...
Evet sevgili seni aklımdan hiç ama hiç çıkaramadım ve çıkaramayacağım biliyorsun.
Uzak bir şehirde mutlusun belki, belki yüzün hep gülüyor ve aklına bile gelmiyorum ama sen benim aklımdan hiç çıkmadın ki.
Seninle nefes aldım, seni yaşadım, senli yaşadım günlerimi..
Ve sana yazdım yüreğimden dökülen hüzünlü sözleri...
Duymadın, görmedin ve hiç bir zamanda göremeyeceksin...
Sevileceksin, sevileceksin ve hep bir özlem olacaksın yüreğimde....
Ey hüzün kokulu yarim sevmek eğer o sensizlikse, yolunu gözlemekse o gelecek diye hep bir bardak daha çay koymaksa sofraya, kendine onu anlatmaksa ben seni çok sevdim...
Sevmeye de devam edeceğim son nefesimi verdiğim zamana kadar...
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-04-2015, 01:03
http://img03.blogcu.com/images/i/z/m/izmirlininkalemi/yalnizlik_3_1243654513.jpg

Off ulan off. Yine gece oldu değil mi ? Yine ona hasret kalacağım, yine dilimden çıkacak sitemli sözler hem ona, hem de onsuzluğa.
Sayacağım söveceğim ardı ardına sıralanacak sorular.
Gözlerim yine buğulanacak, bir yumruk tıkanacak boğazıma, konuşamayacağım..
Alıp başığımı gideceğim yine uzaklara. Kaçacağım herşeyden.
Yalnız kalacağım kendimle ve hayalinle.
O gecenin bir yarısı koklayamadığım saçlarını koklayacağım, kaçamak tuttuğum ellerinin sıcağını hissedeceğim..
Karşıma alacağım hayalini ve bir güneş doğuşunda benimle merhaba dediğini düşleyeceğim güzel günlere...
Ey yar seni unutacağım sanıyorsun, aklımda olmayacağını ve dünde kalan bir masal gibi olacağını düşünüyorsun.
Bilmiyorsun ki bu yürek aşkın gerçeğini sende buldu ve seni çok ama çok sevdim.
Farketmeyeceksin ki sen yoksan bu yürek hep bir eksik yaşacak yarınları ve hep yaşamış gibi yapacak, gülmüş gibi yapacak.
Ama hiç gülmeyecek...
Ve hep diyecek ki Ey yüreğimin saklı sevdası aklım sen, fikrim sen hayalim sen oldun.
Sen yoksan ben olur muyum....
Söyle yüreğim olur muyum ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
23-04-2015, 16:58
Kolay değildi soğuk bir Ankara sabahında ayaza kesmiş düşler ile adım atmak.
Kolay değildiYaşıtları oyunlar oynarken sıcak evlerinde elinde sandık ayakkabı boyamak.
Evet kolay değildi yaşamak kolay değildi çocuk olamadan büyümek.
Hep özlemler kalacaktı içinde oynayamadığın oyunlar, yaşayamadığın günler,
Ve hiç anlatamayacağın çocukluk günlerin.
İlkokul sıraları ve ayakkabı boyası sandığı arasında mahsup olmuş düşlerle yaşamak.
Evet zordu çocuk olamamak, zordu küçük yaşta büyümek...
Ve hiç çocukca gülememek....
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-04-2015, 23:42
Sen ne düşünüyorsun ne yapıyorsun bilmiyorum ama benim işim gücüm seni özlemek.
Kendime sorular sormaktayım, o gelir mi, o beni seviyor mu hala aklındamıyım diye soruyorum önce sonra cevaplıyorum, gelmez ama bekle, sevmese de sev o aklından çıkarsa da sen onu sakın aklından çıkarma ve hapset yüreğine diyorum.
Farkındayım zor ve zahmetli bir yolda yolcuyum ve akla ziyan bir sevdanın esaretindeyim.
Hep uzaklara bakıyorum, senli düşler kuruyorum.
Ağladığım da oluyor güldüğümde..
Bir belirsizlik ikliminde kaybolmuşum gelip son vermeli bekliyorum hiçliğime.
Yine gözlerime bakmanı, yine yüreğime umut olmanı bekliyorum.
Ey yüreğimin vazgeçmediği, ey sevda kokulu yarim...
Hadi çık gel ve bir Ankara akşamında seninle yürüyelim Kızılayın sokaklarında, sonra kısa bir mola verip simit çay keyfi yapalım.
Sonra sen yine küs bana ben barışman için dil dökeyim sana.
Ve sarıl bana en yüreğinin sıcağını katarak...
Olur mu söyle , yine benim ve yine benimle olur musun ?
Ne dersin ?
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-04-2015, 14:55
Öyle ışıltılı bakıyordu ki gözlerin güneş bile kıskanmıştı gözlerinin parıltısını ve baharın tüm çiçekleri bizde öyle güzel kokarmıyız diyordu teninin kokusunu aldığında...
Ve birde onun gibi bizde sevilir miyiz diyorlardı sana olan sevdamı gördüklerinde.
Serdar YILDIRIM

i-ked
25-04-2015, 19:00
http://i.hizliresim.com/1y4gdG.jpg

TERK

Terk edildiğim de Topkapı’nın Sur içerisinde, izbe bir otelin loş ve tozlu odasında bulmuştum kendimi.
Sıkıntılı bir geceydi.
Ellerim ve ayaklarım tutmuyordu.
Yüreğim de inceden inceye bir erime vardı ve bir şeyler yapamıyor olmanın çaresizliği tüm ruhumu sarmalamıştı.

Kontrolsüzdüm.
Kendimi kontrol etmekte zorlanıyordum.
Yatağa girdiğimde, halen, bütün elbiselerim üzerimdeydi.
Siyah montum, siyah kot pantolonum ve siyah renkli boğazlı kazağımı çıkarmamıştım.

Soğuktu.
Uyuşturucu almayan bağımlının, yatakta battaniyeye sarılmış haline benzetiyordum kendimi.
Güvensiz ve savunmasız.
Oda loş ve karanlık.

Hemen yanı başımda bir lavabo.
Eski püskü bir yatak.
Koyu kahve bir battaniye.
Hiçbir şeye odaklanamıyorum.

Uyuyamıyorum.
Sağa ve sola dönemiyorum.
Ne kötü bir geceydi.
Zar zor sabah olmuştu.

Ve battaniyenin altından çıktığımda, soğuktan ala bildiğine üşüdüğümü hissettim.
Gözlerim kan çanağına dönmüştü.
Yavaşça ve usul usul cama yaklaştım.
Kar serpiştiriyordu.

Ve arabaların motor sesleri her yanı kaplamaya başlamıştı.
Yüzüme birkaç kez su vurdum ve lavabonun kenarına asılı havlu ile yüzümü sildim, kapıya yöneldim, merdivenlerden indim ve otelden çıktım.
Nereye gideceğimi bilmiyordum.

Yürüdüm, Millet Caddesine doğru.
Oradan Aksaray istikametine yöneldim.
Yürüyordum.
Etrafımda olan, bitenlere bakmıyordum bile.

Bakamıyordum.
Sadece zihnimi meşgul eden şey “neden terk edildiğimdi”.
Düşündükçe yüreğim eriyor ve hiçbir şey hissedemiyordum.
Yalpalıyordum adeta.

Ve bir telefon kulübesine yanaştım.
Antalya’daki ablamı aradım, her şeyin bittiğini söyledim.
“Biletini al ve Antalya’ya gel, orada durma” dedi.
“Tamam” dedim.

Serpiştiren karın altında, ne yapacağımı bilmez vaziyette yürüdüm.
Yolda camlı, seyyar bir arabanın içerisinde satılan poğaçalardan bir tane aldım, yiyerek Bayezit’e doğru yürüdüm.
Sahaflarda dolaştım.
Kapalı çarşıya girdim.

İçim de derin bir sızı vardı.
Eminönü’ne indiğim de öğle saatleri olmuştu ve ben iyiden iyiye üşümeye başlamıştım.
Karaköy’e geçtim ve Yüksek Kaldırımdan İstiklâl Caddesine çıktım.
Karaca Tiyatrosunun hemen yanı başındaki kahvehaneye gittim.

Lise yıllarındayken sık sık gittiğimiz bir kahvehaneydi.
Sıcacıktı içerisi.
Bir çay geldi önüme ve derken bir tane daha, bir tane daha.
Vakit hayli olmuştu.

Isınmıştım, ama yüreğimdeki sızı büyüdükçe büyüyordu.
Yok! İnsan içinde olmam gerekiyor.
Zihnimi dağıtmam ve başka şeylere odaklanmam gerekiyor.
Göz yaşlarım yüreğime akıyor.

Yüreğim de yeni yaşları alacak yer kalmadı.
Kim bilir ne zaman tekrar gelecektim?
Üzüntü ile etrafı seyrederek Taksim’e çıktım, Bakırköy otobüslerinden birisine bindim.
Bir köşeye çekildim ve sadece etrafa bakmaya çalıştım.

Ama olmuyordu.
Hiçbir şeyi istediğim gibi görmüyordum.
Göremiyordum.
Akşam saatleri yaklaştıkça içime daha bir hüzün çökmeye başladı.

Eşyalarımı toplayıp ayrılacaktım bu kentten.
İncirli’de indim ve Güngören minibüslerinden birisine bindim, eve geldim.
Annem kapıyı açtı.
Sessizce içeri girdim ve bir çantaya gerekli eşyalarımı koydum.

Annem beni izliyor.
Sordu “ Ne yapıyorsun Nihat?”.
“Gidiyorum” dedim.
“Antalya’ya mı?” diye sordu.

“Evet” dedim.
“Ne kadar kalacaksın?”
“Sanırım hep kalacağım” dedim.
Bağlamamı siyah süngerli kılıfına koydum ve omzuma astım.

Çantayı elime aldım ve kapıya yöneldim.
Yüreğime akıttığım göz yaşlarım işte o anda yanaklarımdan süzülerek inmeye başladı.
Kendime hakim olamamıştım.
Sessizce, ama şiddetle gözlerimden boşanıyordu yaşlar.

Ve annem bana sarıldı “ağlama” dedi.
Ama annemin de gözlerinde usulca yaşlar iniyordu.
Çıktım evden, arkama bakmadan, yürüdüm yola doğru ve bir taksiye bindim.
“Otogar’a” dedim.

Kafam öne eğilmiş, savunmasız bir şekilde terk ediyordum İstanbul’u.
Biletimi aldım ve otobüse bindim.
Hareket ettiğinde otobüs artık her şey geride kalıyordu.
Ağır ağır İstanbul’dan çıkıyordu otobüs.

Beşiktaş, Küçükyalı derken on iki saat sürecek olan Antalya yolculuğu başlamıştı.
Ve ben hüzünle son bir kez İstanbul’a bakıyordum.
Gece olmuş, herkes uykudayken benim gözüme uyku birazcık olsun girmemişti.
Hoş, bir gece öncesinde ve hatta birkaç gece öncesinden beri hiç uyumamıştım.

Elim de olmadan yaşlar gözlerimden boşalıyor ve yanaklarımdan aşağıya doğru iniyordu.
Mola yerlerinde otobüsten inip öylesine yürüyordum.
Öylesine ve boş gözlerle etrafa bakıyordum.
Antalya’ya geldiğimiz de içim de bir hafifleme oldu.

Güneşli bir hava vardı.
Otobüsten indim ve eve doğru yürüdüm.
Yakındı ev.
Ablam kapıyı açtı ve bana sarıldı.

İçeri girdim.
“Hemen bir duş al” dedi.
Duş aldım.
Bir şeyler yiyemedim.

Üzüntü iyice ruhuma egemen olmaya başladı ve önüne geçemiyorum bu durumun.
Ablam işe gitti ve ben yine yalnız kaldım.
Yeni bir yaşam başlıyordu hayatım da.
Ve bir kez daha fark ettim ki İstanbul bana mutluluk vermemiş.

Teşekkürler Nihat Bey
İsimler, mekanlar ve zamanlar farklılıklar gösterse de netice aynı...

Başkent
25-04-2015, 22:08
Paylaşımınız için teşekkürler..

Başkent
01-05-2015, 14:11
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11188455_839577989452051_3066553362244046298_n.jpg ?oh=6702649f0f201e21b211ccac9b25503d&oe=55D76F82&__gda__=1440085854_6adf268dd81fd44b54244a0f833d4d4 0

Çok şey istemiyordum ben. Biraz çocuk olabilmek, biraz gülmek ve yarına bakabilmek istiyordum.
Umut diye bir şeyin olduğunu söyleyebilmek, açan çiçeklerde mutlu olabilmek ve bugün olmasa da doğan güneş ile yeni günde gülümseyebileceğim şeyler olabileceğini düşleyebilmek istiyordum.
Fakat olmadı.
Bir gecekondu semtinde açtım gözlerimi ve imkansızlık nedir gördüm.
Parmaklıkla ardından pencereden baktım Ankaraya.
Bir yarısı aydınlık içinde asfalt sokaklarında gezerken birileri karanlığa boğulmuş mahallerin çamurlu sokaklarında büyüdüm.
Yaşım belki küçüktü ama büyümüştüm işte.
Zaten başka bir şansım yoktu büyümekten başka.
Bana biçilen rolü oynamalıydım ve oynadım yaşanılmamış bir çocukluk ve gençliğin özlemiyle.
Ve yıllar geldi geçti ne özlemlerim dindi yaşanılmamış günlere, ne umudum oldu yarınlara....
Belki hayatı yenemedim, belki başaramadım ama yine de rolü mü iyi oynadım...
Kazanmış gibi yaptım, yenmiş gibi yaptım..
Olmadı, kabul, kaybettim....
Öldü o parmaklık arkası düşleri olan çocuk...
Sen kazandın hayat..
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-05-2015, 15:48
Uzak Bir şehir, farklı düşler ve hiç dinmeyecek özlem. Bu şarkı sana geliyor Güneşin Başkentine. Belki aynı zaman diliminde nefes bile alamıyoruz Belki şu anda hayatta olmayan düşlerimiz ve bedenlerimiz var ama sadece şunu bil okuyamadığın sözler atlasına bir kelimede benden ekle sevgili adı kavuşamayanların öyküsü Olsun..
Serdar YILDIRIM

Başkent
14-05-2015, 13:43
Anlatması uzun sürecek ama başlıyorum anlatmaya her ne kadar kimse bilmese de kimi sevdiğimi ben biliyorum ve seni çok seviyorum.
Eski bir aşk hikayesi bizimkisi, dünü bugünü ve yarını olmayan.
Ne zaman başladı diye sorma,başlangıcı olmayan bir aşktı bizimkisi.
Bir eski zaman dilimiydi bilmem kaç yıl önce bir akşam üstü.
Hava soğuktu ve üşüyordu yürekte sevdası olmayanlar, ve ben üşüyordum,yalnızdım çaresizdim.
Ürkekti bakışlarım ve içimde bir korkuydu yeniden sevmek.
Olur da seversem yine yanar mı canım, sızlar mı yüreğim diyordum.
Sonra adımlarım bir birini kovalarken sen çıktın karşıma.
Baktım Baktın, Dondun donakaldım.
Sendin Karşımdaki
Son aşkım ızdırabım,yürek sızım..
Bir ömür seni beklemiş ve hiç tanımadan sevmiştim..
Düşlerim de gördüğüm, ve hiç yaşamadan sevdiğim,
Yani sen,
Mutluluğum, Gülümseyişim, Deli Sevdam
Seni tanıdığım için hiç pişman olmadım ve seni sevdiğim bir gün bile acı çekmedim.
Sadece Seni sensiz yaşamak acı verdi bana.
Sana yakın olup sensizliği yaşasam da her anımda sen vardın.
İyi ki benimlesin Karbeyazım
Ve İyi ki Seni Yaşamışım.
Seni Çok seviyorum, Yanımda olamasan da
Sana Dokunamasamda..
Serdar YILDIRIM

Başkent
03-06-2015, 21:01
Bazen kendinle mücadele edersin o çıksın aklından diye. Sonra aklına egemen olur yüreğin ve der ki kabul et onunla olman zor ama onsuz olman imkansız.
O nedenledir ki bırak kendini kandırmayı ve sev onu onun seni sevdiğinden hep bir fazla ve ona koş onun sana geldiğinden hep bir fazla.
Çünkü aşk korkanların değil cesareti olanların işidir...
Serdar YILDIRIM

Başkent
05-06-2015, 00:39
Sanıyor ki onu unutacağım, aklıma getirmeyeceğim hiç yaşanmamış sayacağım. Oysa ben onunla nefes almak, onunla yürümek ve sık sık onunla kavga etmek istiyorum hayır sen ben daha çok seviyorum diye.
Ama o ne yapıyor bitti sanıyor unuttum, unuturum sanıyor.
Fakat bilmiyor işte ne kadar çok sevildiğini.
Hani belki bu gece aynı yastığı paylaşamayacağız ama ben onunla yüreğimi paylaştım.
Yetmez mi be dostum.
Serdar YILDIRIM

Başkent
05-06-2015, 17:58
Çok beklentim yoktu hayattan bir senim olsun istedim olmadı, elimi tut, gözlerime bak ve beni hiç bırakma istedim.
Lakin payıma sen değil sensizlik düşmüş olsa da seni hiç ama hiç çıkarmadım aklımdan ve sevdim seni.
Ve inan bana seni sevmekten bir an olsun vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğimde...
Yüzünün hep gülmesi dileğiyle sevda kokulum...
Serdar YILDIRIM

Başkent
06-06-2015, 01:04
Bazı zamanlar olur insan kendi kendine sorular sorar acaba bir yarınımız olacak mı ve acaba yarın Seninle Bir Güneşin Doğuşunu Beklemek gibi imkansız düşüm gerçekleşecek mi.
Biliyorum gerçekleşmeyecek düşler arasında en imkansız ama en çok gerçekleşmesini istediğimsin. Çünkü sen benim vazgeçilmezimsin sevgili. Yaşamak istediğim ama yaşayamadığım, yanında olmak istediğim ama olamadığımsın.
Belki de sen yanımda değilsin diye sana olan sevdam günden güne büyüdü ve seni daha çok sever hale geldim.
Peki bu durumdan pişmanmısın diye soracak olursan, ben seni sevmekten hiç pişman olmadım ki demekten başka bir şey gelmez elimden.
Evet yan yana değiliz, belki beni sevmiyorsun artık, belki beni unuttun ve bir başkası süslüyor düşlerini ama benim düşlerim seninle, yüreğim seninle ve ben hep seni seveceğim.
Sen sevsen de sevmesen de..
Serdar YILDIRIM

Başkent
07-06-2015, 00:54
Öylesine yalnızım, öylesine sensizim ki ne ben anlatabilirim ne de sen anlayabilirsin. O yüzden hadi kapat gözlerini ve uyu sen.
Ben yine sensizliğin nöbetinde bekleyeceğim güneşin doğuşunu.
İyi geceler Sol Yanım
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-06-2015, 23:47
Hani bazen zor gelir ya yaşamak birinden uzakta, kalbin zamansız atıp sonra yine zamansız tutulmalar yaşar ya işte öyle bir haldeyim şu anda.
Bazen sana çok yakın hissediyorum kendimi bazen ise çok uzak.
Bazen nefesinin sıcaklığını hissediyorum yanıyor yüreğim , bazense dilinden dökülen bir kaç kelime donduruyorsa da bedenimi, aslında hep bir bahar iklimi yaşıyorum varlığını hissettikçe.
Zamansız bir karşılaşma, zamansız bir sevda bu sonu olmayan , yarını olmayan bir aşk hikayesi bizimkisi.
Bir sen biliyorsun bir de ben.
Ve yarın olduğunda bunu yine bir sen bir de ben bileceğiz.
Farklı şehirler, Farklı Düşler Kuracağız Sen Güneşe Bensiz, Ben Güneşe Sensiz Merhaba Diyeceğiz.
Yüreğimiz Farklı ritmlerde atacak.
Sen unutacaksın belki beni , bir yalandı bir hayaldi diyeceksin ama unutmayacağım ve seni hep ama hep seveceğim.
Sen sevmesen de.
Hep Sevileceksin.
Mutluluklar Yüreğimin Yasaklı Çiçeği...
Serdar YILDIRIM

Başkent
12-06-2015, 00:27
Ne zaman gelsen aklıma elim ayağım tutmaz olur, kesilir dermanı dizlerimin. Dilim susar, gözlerim buğulanır ve ben en hüzünlü ezgilerde mırıldanırım ismini.
Ve sonra bir gülümsemen düşer gözlerime gökyüzüne kavuşmuş bir mahkum edasıyla sevinirim derim ki ey yar hadi gel gülüşünü kat gülüşüme kokun sinsin tenime.
Olur ya imkansızlığında sevdanın buluşuruz bir kez daha ve düşlerim olursun umudum olursun yine.
Farkındayım sen yine düşlerdesin diyorsun bana ama unutmaki senli düşler ile yaşamak sensiz dünyaya sahip olmaktan iyidir…
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-06-2015, 00:14
Biliyor musun dostum..Yalnızlığın en kötüsü kalabalıklar içinde yalnız kalmaktır.
Serdar YILDIRIM

Başkent
18-06-2015, 18:32
Ve sevda türküleri söyledim yokluğunda gel yarim dedim. Gel ve son ver sensiz geçen günlerime.
Gel son ver özlemime...
Çünkü ben sensiz yaşıyor gibi yapıyorum.
Gel ki ayağa kalksın bedenim, gel ki gülsün yüzüm.
Ve gel ki yüreğimin seven yanı sana sevda türküleri söylesin.
Ne dersin ey yar gelir misin bir kez daha en azından düşlerime..
Serdar YILDIRIM

Başkent
21-06-2015, 22:31
Bana ayrılığı sorma sevgili. Ben ayrılıkla sınanmışım yaşam boyu onun içindir ki korkmam ayrılıktan ama seni tanıdıktan sonra ayrılıktan değil sensizlikten korkar oldum.
Çünkü ilk kez bu kadar sevdim, ilk kez bu kadar kapıldım birine onun için sen beni sensiz bırakma ben seni aşksız bırakmam...
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-06-2015, 00:43
Malum ünsüz şairin dediği gibi güneş yarın kime doğar yarına kim gülümseyerek merhaba der bilinmez.
Ondan dolayı şunu çıkarma sakın aklından yürek bir kez yanar ve sonra bir ömür o küllerde yaşar.
Ve şimdi sen esen rüzgar ile savrulacak yitip gideceksin sevgili..
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-06-2015, 03:02
Ve ben yine diyorum ki yarın doğacaksa son güneş ey yar yine sen ol bana eş..
Serdar YILDIRIM

Başkent
24-06-2015, 12:34
Sizlerin deyimiyle kötü çocuklardık biz. Güzel evlerde doğmamıştık ve meyveyi manavdan alarak değil ağacın dalından aşırarak yiyorduk işte bizim boğazımızdan geçen tek haram lokmada o olmuştu sizler haram bataklığına saplanmışken.
Varoş tabir ettiğiniz damı akan evlerdi bizim yaşam alanlarımız ve yollarının asfaltı bilmediği sokakları arşınlayarak büyümüştük sizler beton yığını apartmanların önündeki asfaltta yürüyüp ağaçlık evlerin hayalini kurarken biz gecekondu düşlerimizi kuruyorduk bahçedeki ağaçların altında gökyüzünün o masum maviliğine bakarken.
Evet biz Ankara’nın Ufuktepesinde otobüs sırası bekleyen sokaklarda oynayan, kavga etmenin ne olduğunu bilen bir kuşaktık.
İnan ki hiç bir zaman başımız eğilmedi büyüklerimizden başka kimsenin önünde.
Ve her zaman dedik ki dostlarımıza Villalarda doğmasakta, zengin çocuğu olmasakta gönlümüz zengindi ve kral gibi çocuklardık gecekondu düşleri olan…
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-06-2015, 12:10
Yolunu kaybetmiş bir çocuk gibiydim sevgili. Tut elimi götür istedim beni yüreğinin saklı bahçesine.
Fakat sende yolun ortasında bıraktın elimi...
Ben yine yolumu kaybettim sen ise beni...
Serdar YILDIRIM

Başkent
25-06-2015, 23:01
Bir masal gibiydin seni her anlattığımda kendime yeniden düşledim yine düşledim ve her seferinde sil baştan sevdim seni.
Sen prenses olduğun ben kurbağa prens her öptüğünde en tatlı halimle çıktım karşına.
Ve bir gün ansızın gittin sen ve ben hep senin öpmeni bekleyen kurbağa prens olarak kaldım.
Senden sonra hiç bir prensesin beni öpmesine izin vermedim.
Çünkü sen bu yüreğe giren ve çıkmayan tek sevda vardı o da seninkiydi..
Seni Seviyorum.
Serdar YILDIRIM

Başkent
28-06-2015, 00:36
Yıllar sonraydı. Yolda gördüm beni farketti ve durdu. Dilinden çıkan kelimeleri zar zor anladım.
Beni unuttun mu diyordu.
Güldüm.
Ne oldu komik mi dedi.
Evet komik dedim.
Seni yüreğinde taşıyan her şeyi sen olan birine sorulacak son soruyu sordun dedim.
Sustu.
Sustum..
Serdar YILDIRIM

Başkent
29-06-2015, 21:14
Geçti gitti işte bir gün daha hayatımdan, güneş batıyor yavaş yavaş ve ben ufuk çizgisine sabitlenmiş bakışlarla kendimi kandıracağım bir gün batımına daha merhaba diyorum.
Gökyüzü kızıllaştıkça kısık gözlerle bakıyorken yavaş yavaş kapatıyorum gözlerimi ve bir kaç saniye sürecek ama benim için yıllara bedel düşlere dalıyorum.
Ay ışığı ile aydınlanan penceremden dışarı bakıyorum, sokağın başında beliriyorsun içimi garip bir mutluluk sarıyor ve tüm benliğime egemen oluyor.
Özleminle küle dönmüş yüreğim yine alev alev yanmaya başlıyor aşkınla.
Ve kapıya koşuyorum..
Açtığımda kapıyı ne o ay ışığı aydınlatıyor karanlığımı ne de sen geliyorsun.
Uyanıyorum ömrümün en uzun kavuşma sahnesi ve en kısa rüyasından...
Düşüyor yine başım önüme.
Nerdesin ey yar söyle, söyle neden sensiz neden bu kadar çaresizim diyorum gözyaşlarımla ıslatırken yüreğimin sevda ateşini.
Ve ben yine susmakta buluyorum çözümü..
Susuyorum sensizliğime...
Susuyorum özlemine..
Sadece gözlerim anlatıyor sana olan hasretimi.
Sessiz bir haykırış oluyor bakışlarım ve diyor ki Sen bu yürekte dinmez bir sızı, bitmez bir hasretin ismisin yüreğim. Unutma yıllar geçer gider ama sevdan bakidir bu yürekte...
Yüzünden gülümseyişin eksik olmaması dileğiyle.
Mutluluklar Yüreğim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
04-07-2015, 18:49
Böyle işte o dostum. O gitti ya bir kere ne benim bekleyişim bitti ne onun gelmeyişi bitti. Ve bir ömrü onun hayalini kurarak nihayete erdirdim.
O gelmemeye ben ise gel ey yar demeye devam ettim.
Sonuç mu ona ne hasreti dindi ne o geldi.
Ama ben yine de sevdim.
ALLAH var ki çok sevdim o bunu hiç farkında olmasa bile. Bilmese bile..
Neyse vakit susma vakti.
Hadi bana iyi akşamlar..

Serdar YILDIRIM

Başkent
05-07-2015, 00:35
Gün gelecek aklına düşeceğim. Dilinde mırıldandığın yitik bir ezginin sözleriyle geleceğim aklına.
İşte o gün anlayacaksın yüreğinde bir ömür yaşayacağımı...
Bir an gözlerin dolacak, boğazına bir yumruk tıkanacak yutkunamayacaksın.
Uzaklara bakacaksın hüzünlü bakışlarınla..
Kendi kendine konuşacaksın o ne yapıyor şimdi acaka aklındamıyım, hala beni seviyor mu, yüreğinde hala ben var mıyım diyeceksin.
Ve işte o an gözlerim gelecek gözlerinin önüne, hani hep derdin ya sen hiç büyümeyecek misin diye çocukça hareketlerimi görünce, kendi kendine gülümseyeceksin.
Diyeceksin ki evet sende unutmadın beni ve hala seviyorsun.
O ilk sarıldığın gün gibi o ilk dudaklarımızın buluştuğun an gibi sevdalısın bana.
Hepte seveceksin beni..
Ama ne sen benimle olacaksın ne de ben seninle.
Uzaktan seveceğiz, özleyeceğiz bir birimizi.
Sonra bir gün sevdalı bir bulut gelecek dökecek gözyaşlarını toprağına o gün benimde yüreğim yanacak sensizliğe.
Anlayacağım ki sen son kez sarılıp düşlerime son satırlara yazıp sevdanı çekip gitmişsin gelmemek üzere.
O gün yanacak yüreğim bir kez daha ve diyeceğim ki evet bak işte büyüdün sevdiğim...
Ama beni sensiz bırakarak hem de sonsuza dek...
Serdar YILDIRIM

Başkent
08-07-2015, 01:36
Sevgili Hani bir gün Bana beni unutma hiç bir zaman demiştin hatırlıyormusun. O günden bu güne yıllar geçti ve şimdi sen benimle değilsin. İki yabancıyız artık birbirimiz için...Ne sen seni seviyorum diyorsun ne de ben.Artık son buldu her şey ve sen çekip gittin bir daha geri gelmemek üzere. Sana dur gitme demedim çünkü artık bende gitmeni istedim senin...
Sana git dedim Ama seni hiç unutmadım ve unutmayacağım. Hayaline sarılacağım ve sana söyleyemediklerimi hayaline söyleyeceğim. Seni seviyorum karbeyazım diyeceğim ve alnından öpeceğim seni hiç öpmediğim kadar içten ve sıcak...
Güneş doğarken hep yalnız olacağım ve hayal edeceğim yüreğimdeki seni...
Uyumayacağım kapanmak isteyen gözlerime inat.
Ve seni her gün biraz daha fazla seveceğim ama sen bilmeyeceksin..
Sonbahar akşamlarında bir başıma yürüyeceğim sensiz kaldığım şehrin sokaklarında..
Sonra oturacağım bir köşede elimi uzatacağım boşluğa hayalde olsa tutacağım ellerini sıkıca saracağım seni ve teninin kokusunu çekerek içime elveda diyeceğim sensizliğin başkentine..
Ve sonra yağmur taneleri dökülecek eşlik edecek gözyaşlarıma ama sana değil sensizliğe ağlayacağım...
Bir ömür sevecek bir ömür unutmayacağım seni..
Unutmayacağım ama sana da unutturmayacağım kendimi...
Yapraklar sararıp mevsim hüznü gösterdiğinde gözyaşın olacağım ve bir sızı olup geleceğim yüreğine. Nedensiz bir sızı diyeceksin kendini avutacaksın.
Ama bileceksin ki bir zamanlar çok ama çok sevilmiş sevmiştin şimdi senin olmayanı...
Şimdi sana veda ediyorum.
Kendine çok iyi bak ve dünü unutma çünkü yarının hep bensizlik ve hüzün dolu olacak..
Elveda
Serdar YILDIRIM

Başkent
17-07-2015, 02:17
İçim içime sığmıyor, gözlerim ışıl ışıl erkenden kalkıp en güzel giysilerimi giyiyorum, aynanın karşısına geçip süsleniyorum, garip bir ateş , bir heyecan sarıyor bedenimi. Sanı geliyorum bugün. Evedin çıkıyorum adım adım yürüyorum ama bitmiyor bu yol, sanki bin yıl geçiyor her adımımda. Yüzüm ilk defa gülüyor yıllar Sonra. Yürüdüğüm yollarda sağımda solumda etrafıma baktığımda her yerde ve herşeyde seni görüyorum. İlk kavgamızı ve ilk ayrılığımızı yaşadığımız parktayım duruyorum…Birden Yüzümde bir sıcaklık hissediyorum, yanağımda ilk öpücügü ve sonrasında yediğim tokatıda burada yaşamıştım. Hatırladıkça içimden bir şeyler kopuyor, canım yanıyor. Sensiz nasıl bir şeymiş sensiz kalınca anladım. Tarif edemiyorum sensizliği acı, hüzün, gözyaşı hasret ,yeri hiç dolmayacak bir boşluk ve daha neler neler.
Aşk bumu diyorum , aşk acımı, aşk ayrılık mı, aşk sensizlik mi. Derin bir of çekiyorum başım önüme düşüyor. Yürüyorum yine yola devam ediyorum. Seni son gördüğüm, seni son kez öptüğüm, seni kalbime gömdüğüm yere geliyorum. Yere oturuyorum ve dalıp gidiyorum geçmişe. Mutluluk, aşk, sevgi ve hüzün yani sen yani geçmişim geliyor gözlerimin önüne. Yaşanmamışlıklarımız geliyor gözlerimin aklıma, ben hiç kapına gelemedim ellerimde çiçeklerle ve hiç bir gece sana sarılıp uyuyamadım. Oysa ne tatlı düşlerimiz vardı, evlenecektim ama hiç evlenemedik biz ve hiç çocuğumuzda olmadı. Hep bizim hüzün ortamıydı yaşadığımız sonrasında.Öyle zorduki severken ayrılmak var olduğunu bile bile senden kopmak, koparılmak öyle acıki. Bilmiyordum ne yapacağımı bir değil bin bilinmeyenli bir denklemin en son karesindeydin. Sanki her cçözümden sonra eksileceğine bilinmezlik bir yenisi ekleniyordu ve ulaşamıyordum sonuca…
Günler geçiyordu ama öyle zor öyle sıkıntılıydıki tarifi mümkün değil. Bir akşam üstü öldün sen. Yüreğim seni son yolculuğuna uğurladı, bir daha geri dönmeyecektin. Son limandan kalkan son gemiye binip ayrıldın buralardan.
Seni İlk buluştuğumuz, ilk öpüştüğümüz , ilk kavgamızı ettiğimiz yerde bırakıyorum.Rahat uyuy meleğim. Ölen bir beden, ölen bir insan ölen bir can değildir. Bir aşkın, bugünü ve yarınını, bir aşkın umutlarını toprağa veriyorum. Hadi mutlu ol ben bendesi seni yaşayacağım bir ömür boyu.
Kaçmayı denedim kaç kez doşduğum büyüdüğüm, güldüğü bazen hüzünlendiğim, seni yaşadığım ve sensiz kaldığım bu şehirden, ve kaçtımda uzaklara..
İsmini bilmediğim şehirlerin izbe köşelerinde yitik bir ömrün son demlerini sürdüm. Ama içindeki sen yine çağırdın beni, yine girin kanıma.
Geceleri kaç kez ağlayarak yıldızları izledim sabahlara kadar, mevsimler geçti ama yüreğim hep sonbahar hüznünde kaldı. Bir kez bile yeşermedi yaprakları yüreğimin ve baharı göremedim.
Ve geriye döndüm, her şey değişmiş Ankara bir başka Ankara olmuştu. Ne dostlarım kalmıştı ne yaşadığım yerler, Çocukluğum gençliğim zamana yenik düşmüş ve ne varsa geride bıraktığım birer birer yenilmiş yok olup gitmişlerdi.
Bugün sen yoksun,yarında yoksun, biliyorum hiç gelmeyeceksinde. Ama ben hep yüreğimdeki seni seviyor olacağım. Yine ayrılacağım bu şehirden, seni sensiz yaşamaya devam edeceğim uzak diyarlarda.
Bir dünya kuracağım kendime içinde bir tek sen olacaksın ve benimle yaşayacaksın sonsuza dek…
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-07-2015, 18:46
Çocukları diyorum beyler çocukları öldürmeyin...
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/11214197_930736456967841_7552096748939015125_n.jpg ?oh=d25e2e8a63a2a46abf79ff109b99e4d8&oe=565846B7&__gda__=1448039998_145dd449ae4edcce750238d157a90c6 f
Bırakın yaşasınlar çocukluklarını, gülsünler, eğlensinler, düşsünler ağlasınlar ama ölmesinler sizlerin kurşunlarıyla...
Babasız, Annesiz, kimsesiz bırakmayın onları...
En azından başlarını okşayacak biri olsun ve boyunları bükük büyümesinler.
Dillerinde keşkeleri olmayan günler yaşasınlar.
Yüzlerinde kir ellerinde çamur olsun ama dökülen gözyaşları ölümlerden, kimsesizlikten olmasın..
Ellerinde boya sandıkları sırtlarında dünyanın yükü olmasın bırakın yaşasınlar çocukluklarını..
Evet beyler paylaşamadığınız dünyanın iktidarında boğulacaksınız bunun farkında değilsiniz ama bari hırsınızdan can vermesin çocuklar ve çocukça yaşayabilsinler olur mu ?
Çünkü bir kez büyüdüklerinde bir daha dönecekleri çocuklukları olmayacak...
Bari çocukluklarını yaşayarak büyümelerine izin verin..
Serdar YILDIRIM
Kan ve göz yaşından uzak, çocukların ölmediği güldüğü günlere ulaşmak dileğiyle..

Başkent
28-07-2015, 23:56
Eylemsizlik kararı vermiştim. Sen ne yaparsan yap tepki göstermeyecektim. Söylemeyecektim sana seni sevdiğimi ama bir gece düşlerim son verdi bu karara.
Ve yine haykırdım onu çok seviyorum diye, sonra gökyüzüne saydırdım namludan çıkan hasret ve özlem dolu sözleri.
İşte böyle son buldu aramızdaki barış iklimi.
Hazır ol sevgili sonun başlangıcındayız.
Ben buradayım, burada olacağım , gün senin günün ama bu günün yarını da var.
Yastığa koyduğunda başını artık uykuların kaçacak.
Tıpkı benim uykuya hasret gecelerim gibi sende uykuya hasret kalacaksın.
Gecenin sabah olması için dua edeceksin.
Dilinden eksik olmayan keşkelerin olacak artık senin.
Ve pişmanlık duyacaksın bir çok şeyden ama fayda etmeyecek..
Gözyaşlarınla geleceksin bana.
Ama seni ben değil nefretim karşılayacak bilesin..
Takvimler senin mağlubiyetini gösterecek o gün ve bir zafer kazananı olmayacak bu aşkın.
Sen beni kaybedeceksin bense yüreğimin masum kalan yanını.
Gözlerine bakacağım diyeceğim ki. Bir zamanlar bende seviyordum….
Elveda yüreğimin kar beyazı yaban gülüm diyeceğim….
Sonra gideceğim geri dönmemek üzere.
Dilimden son bir söz dökülecek.
Keşke Yüreğin Hep İlk Günkü Gibi Aşk Dolu ve Masum Kalabilseydi..
Serdar YILDIRIM

Başkent
13-09-2015, 16:49
Ve sensizlik mevsimindeyim yine. Aylardan Eylül Günlerden Hasret.... Yoksun yine yanımda dilimde hüzünlü bir ezgi uzaklara bakıyorum.
Gittiğin mevsimde dönersin diye düşler kuruyorum.
Fakat biliyorum ki bir daha sen dönmeyeceksin ve ben her Eylül ayında ağlayacağım sensizliğe.
Bilmeyeceksin, duymayacaksın ama hep sevileceksin....
Yüreğimin sevdası seni seviyorum farkında olmasanda...
Serdar YILDIRIM

Başkent
15-09-2015, 16:22
Unutamadığım, aklıma alanım. Sen gittin gideli özlemin, hasretin ve ayrılığı anlattım kendime. Gelişine dair düşlerim oldu, güzel günler gelecektin geri dönüşünle, mutlu olacaktım, yüzümden eksik olmayacaktı gülücükler ve yeniden anlatacaktık dünyaya aşkın gerçekten var olduğunu.
Fakat olmadı işte ve sen dönmedin geriye.
Ben ise sensizliği, aşkı ve özlemi yazmaya devam ettim.
Biliyordum ki sonu olmayacaktı yüreğimden kağıda kaleme aktardıklarımın ve sensizliğimin.
Ama yine yazacak yine bekleyecektim bir belkinin gerçekleşip seninle imkansızı mümkün kılacağımız günü…
O güne kadar ise sevda kokacaktı sözcüklerim, ayrılık ve hasret..
Öyle de oldu zaten….
Ve seni sevmeye devam ettim uzak bir şehir gerçekleşmeyecek düşlerle…
Serdar YILDIRIM

Başkent
16-09-2015, 00:57
Sana bir sır vereyim mi dostum..
Çaresiz kimsesiz ve yapayalnızım kalabalık insan yığınlarının arasında...
Gitmek istiyorum geri gelmenin olmayacağı bir yere...
Ve susmak istiyorum hiç konuşmamacasına...
Serdar YILDIRIM

Başkent
19-09-2015, 02:14
Bak dostum sana bir nasihat vereyim. Sen sen ol inanma her seviyorum diyene. Olur da bir başka limana yelken açan kaptan gibi bir sevda arasında söylemiştir sözcüklerini.
Sonra ziyan olur gider yılların.....
Serdar YILDIRIM

Başkent
22-09-2015, 21:03
Niye bu şehirden kopamadım biliyor musun. Seni bu şehirde sevmiştim ya hani olur da bir gün yine bu şehirde sana kavuşurum diye.
Olmayacak bir duaya amin demek gibi bir şey bu ama sen benim imkansız duamsın yarim...
Serdar YILDIRIM

Başkent
30-09-2015, 09:44
Bir güneş batımında çıkıp gideceğim hayatından.
Güneş battı sanacaksın sonra bir bakacaksın ki batan bir tek güneş değil bizli yarınları ellerinle gömdüğünü göreceksin.
Önce umursamayacaksın unuturum diyeceksin fakat bu yürekte sultan iken başka yüreklerde meze olduğunu fark ettiğinde dilinden bir tek söz çıkacak…
Keşke…
Sonu olmayan düşler sonu olmayan sevdaların olacak..
Ama kimse sevmeyecek seni benim kadar…
Ve sahne kapanırken sen pişmanlıklarınla baş başa kalacaksın..
Serdar YILDIRIM (http://www.serdaryildirim.com.tr)