PDA

View Full Version : Aracı Kurumlar, Hizmet ve Komisyonlar

the_soldier
26-09-2010, 18:48
Arkadaşlar, Özellikle VOB da elde edeceğimiz kar, komisyonlar ile ilintili. Eğer aracı kurumlarımızın özelliklerini paylaşırsak seçeneklerimizi gözden geçirebilir veya mevcut aracı kurumumuzla daha iyi pazarlık yapabiliriz. Diğer arkadaşlardan da benim yazdıklarıma benzer bilgiler bekliyorum.

Aracı Kurumum : İş Yatırım, Normalde komisyon oranı binde 2 idi, ancak binde 1 komisyon üzerinden anlaştık. İşlem hacmim günlük ortalama 200 kontrat (Günlük alıp sattığım kontratların toplamı). Hizmet iyi sayılır. TradeMaster programı güzel. Ancak 200 - 250 bin TL den az nakitiniz var ise 2. sınıf hizmet görüyor gibi hissediyorsunuz.

Diğer arkadaşlardan da buna benzer bilgiler bekliyorum...

TraderTR
26-09-2010, 19:55
Nasıl yani VOB'da sade vatandaşa iş yatırım binde 2 mi uyguluyorlar, orayla hiç çalışmadım ama insaf be kardeşim... Binde 1 bile yüksek rakam... Buna ölümü göstererek hastalığa razı ediyorlar derim ben...

SVG...

the_soldier
26-09-2010, 20:02
Binde 1 ne yazık ki. Sizler de çalıştığınız aracı kurumları ve de komisyon oranlarınızı yazarsanız sevinirim. Hem herkes için faydalı olur...

Finance
26-09-2010, 20:27
Binde 1 ne yazık ki. Sizler de çalıştığınız aracı kurumları ve de komisyon oranlarınızı yazarsanız sevinirim. Hem herkes için faydalı olur...

o kadar komisyon ödedıkten sonra nasıl kar edıyorsunuz peki?

Finance
26-09-2010, 20:30
Tacirler menkul kıymetler ile çalışıyorum herhangi bir sınırlama olmadan onbinde 4,5 komisyon ödüyorum

(Şu andaki endeks değeriyle bir kontrat için 3,4 TL civarı bir rakama denk geliyor)

Aylık 150 tl hacim yapılması koşuluyla derinlikli ekran veriyorlar...

EURO/USD
26-09-2010, 20:35
onbinde 2 normal olan.. üstü bence fazla.

the_soldier
26-09-2010, 22:07
o kadar komisyon ödedıkten sonra nasıl kar edıyorsunuz peki?

En az 4 kademede al sat yapmak gerekiyor :O ve yanılmamak..... :)

karti
26-09-2010, 23:02
Sayın the_soldier, günde 200 kontrat döndürüyorsanız binde bir inanılmaz yüksek bir rakam bence, acilen başka bir aracı kuruma geçmenizi öneririm; ben Gedik Yatırım ile çalışıyorum ve siz günde 200 kontrat işlem yapıyorsanız mutlaka onbinde iki komisyon oranıyla çalışma fırsatı bulursunuz.

Mithrandir16
27-09-2010, 01:47
tacirlerde de 200 kontratla onbinde 2 alırsınız. buraya göz atın: http://www.tacirler.com.tr/vob.aspx. sanko zaten direkt onbinde 2 veriyor.

Y_C
29-09-2010, 19:35
Gedik Yatırımı tavsiye ederim.. Ben kullanıyorum..
Belirttiğiniz günlük hacim için kontrat başına 1 TL. (BSMV ilave edince 1,05 TL) ödersiniz..
Artı Matriks programını (derinlik üyelikleriyle) bedava kullanırsınız..
E-Broker programı ile de Matriks enterasyonu sayesinde Matriks'teyken Alış-Satış emri verebilirsiniz..
İlgilenirseniz yardımcı olurum.. :)

şahin55
29-09-2010, 19:51
İş Bankası ile çalışıyorum vob ta onbinde 5 komisyon ödüyorum.

Y_C
29-09-2010, 19:59

Bankalarla çalışıp yüksek komisyon ödemek hem risk hem de kazancınızdan kayıptır..
Benim ödediğim 1,05 TL (VOB30 endeksi ne kadar olursa olsun) kontrat başına komisyon onbinde 1 küsür gibi rakam denk geliyor.. Derinlikli VOB ve İMKB ile anlık DAX, DJI ve FDJI verilerini (grafiklerini) izleyebiliyorum..
Matriks ile teknik analiz yapıp, kurduğum sistemle AL-SAT sinyalleri üretebiliyorum..

tayf10
30-09-2010, 07:54
sanko hisse ve vob onbinde2,iphonedan hisse ve vob,diğer internet bağlantılı tellerden ise sadece vob işlemi yapabilirsiniz,vob da müşteri temsilcisi aracılığıyla işlem yaptığınızda komisyon değişmiyor,hissede binde1 oluyor,tavsiye ederim.....

mucahit
30-09-2010, 09:04
günlük 200 kont yapıp binde 1 komisyon veriyorsanız ya paranızın hesabını bilmiyorsunuz ya piyasa şartlarından haberdar değilsiniz yada sallıyosunuz.
3. Ihtimali yaptığınıza inanmıyorum. Bence 1. Ve 2. Söylediğim sebebtendir.
Arkadaşlarda söylemişler zaten. Onbinde 2 üzeri komisyon "silahsız soygun" dur. Bu işlem hacmiyle sizin hakettiğiniz komisyon onbinde 1,1 dir.
çünkü ben bile ayda 300-400 kont işleme onbinde 1,4 komisyon ödüyorum artı matriks vs.. Cabası.
Bence kurumunuzdan dediğim oranı talep etmeniz yada kurum değiştirmeniz akıllıca olur. Aynı şartlarda devam etmek ise pek akıllıca olmaz :(

bende aradaşa katılıyorum. Ben sanko işlem yapıyorum. Kontrat sayısına bakmadan hisse senetlerinde ve vob da 0nbinde 2 alıyorlar.bence çook çook uygun. önceden yapıkredi den soyuluyormuşuz. Zararın neresinden dönsen kardır. Bence onbinde 2 den fazla komisyon ödeyen kazıklanmayı çok seviyor demektir.

denizbir
26-10-2010, 00:57

bende işbankası ile calışıyorum onbinde10 yani: binde 1 komisyon oduyorum . ilginc bir durum var. su anda 90000 liralik bi kotrattan 9 tl aliyorlar .
benim iş bankamdan ayrılıp , sizin işbankasinami gecsem

ayasas
26-10-2010, 23:01
farklı aracı kurumlardan işlem yaptım.düşük komisyon oranı ile sanko mantıklı.fakat platformu bazen donma yapabiliyor.genede ilgi ve hizmetlerinden memnunum.tavsiye ederim.

hido
27-10-2010, 14:19
1-Onbinde 2 den az komisyon ödeyen var mı?
2-Bu durumda istenen herhangi özel bir şart var mı?
3-Ücretsiz veri ekranı v.b veriliyor mu?

egemens
28-10-2010, 14:11
yatırım finansmandan onbinde 2 le işlem yapıyorum total 45 bin tl var hesapta günlük 200 kontrat işlem yapsam 1.6 düşer komisyon telefon verip kırmızı hat çekerler matrix in herşeyi beleş olur ekran çok pratik hiç donma yapmıyor düşünürsen yardımcı olurum