PDA

View Full Version : 2.El Otomatik Vites Otomobil Arıyorum

Baydisiplin
21-05-2005, 22:21
2.El Otomatik Vites Otomobil Arıyorum. 10-14 milyar arası... önerilerinizi ve tekliflerinizi bekliyorum:)

NAZBEG
21-05-2005, 22:40
Bende MA plakali arabalar ile ilgili bilgi sahibi varsa yardimci olmasini rica ediyorum

Baydisiplin
21-05-2005, 22:41
otomatik vites araba hiç kullanmadım. söylemesi ayıp bir arkadaşımın hanımına alacağız, otomatik vitesin ne tür avantajı veya dezavntajları vardır, örneğin yolda giderken manuel vites e geçebilirmi, ne bileyim işte anlamadığım için soruyorum,bilenler 1-2 satır yazarsa memnun olurum:)

kentuf
21-05-2005, 22:47
otomatik araba nın özelliği vitesler otomatik yükselir düz giderken geri geri için (r ) alır geri gidersiniz.Hanımlar için özelliği araba yokuşta kaymaz gaza bastınmı gider .frene bastınmı durur.Hem otomatik hemde düz vites arabalarda var bunlar triptonik vites arabalar bu fiyata türkiyede yok bildiğim kadari ile .Bence çok mantıklıda değil düz vites te özellikle bayanlar otomatiğe alıştıklarından ŞANZIMANI indirme olasıkları yüksek olduğu için tavsiye etmem .Şanzıman inerse sana iyi masraf çıkar arabada gitmez çünkü vites aksamları şanzımandan idare olur.

Baydisiplin
21-05-2005, 22:50
peki normal araba gibi motor sesimi dinlemeleri gerek?

Baydisiplin
21-05-2005, 22:51
otomatik vitesli arabalarda Şanzıman inmesi söz konusu olurmu peki

kentuf
21-05-2005, 22:52
peki normal araba gibi motor sesimi dinlemeleri gerek?
normal araba derken normal vites içinmi diyorsun .

kentuf
21-05-2005, 22:53
olur sert fren yapmalar sert kalkışlar devamlı yapılması .Araba trafikte çok (d) veya 2 3 gibi viteslerde durması şanzımana baskı yapar zaman la dişliler kendini yiyebilir.

Baydisiplin
21-05-2005, 22:56
normal araba derken normal vites içinmi diyorsun .

yok otomatik vites için demiştim. benzin farkedermi peki kentuf?

Baydisiplin
21-05-2005, 22:58
ya arabanın rampada geriye kaçmadan kalmasını ve sen gaza basmadan kalkmasını anlamıyorum, bu işin tekniği nedir abi ya? sonuçta dediğin gibi uzun vadede sanırım dişliler yıpranır ve kullanışlı bir sistem olmaz, tabii benim düşüncem

kentuf
21-05-2005, 22:59
Hiçbir arabada eğer devir saati 0-7 veya 0-8 arası olan arabalarda devrini 3 ün üstünde tutmazsan yakıtında anormal bir oynama olmıyacaktır.Bütün araçların emme subabları ,benzinle havayı,mazotla havayı karıştırıp arabayı çalıştırdıktan sonra bu düzene göre yol alır .Otomatik düz fark etmez önemle olan sizin gaza basış tarzınızdır.

Selçuk
21-05-2005, 23:02
otomatik vites büyük rahatlıktır ama düz vitese göre biraz daha yakar.

kimi arabalarda 1. 2. ve 3. viteslerde varken kimisinde 2. ve 3. vitesler vardır düz kullanım için.genelde bunlar ani ataklar için kullanılır.

91 model mazda 626ımızı 2 sene evvel bir akrabamıza verdik.yani 12 sene kullanmışız.önce babam sonra annem ardından da 1 sene ben kullandım.biz şanzımanda herhangi bir sorun yaşamadık.

hem düz hem otomatik kullanıma izin veren vites tibi tiptronik vitestir ama o fiyat aralığında bulmanız imkansızdır...

Baydisiplin
21-05-2005, 23:11
otomatik vitesin yolda giderken su yapma gibi bir riski varmıdır?

northwind
21-05-2005, 23:40
Otomatik vites spor bir araba kullaniyorum,hic bir sikayetim yok, benim gibi tembeller icin muthis kolaylik, benzini fazla yaktigi soylenir ama ben bir farkini goremedim,sonucta adabina gore gaz verirsen niye fazla yaksin ki?Ozellkle sehir ici kullanimda otomatik vites buyuk rahatlik bence..

varyemez
22-05-2005, 00:57
yok otomatik vites için demiştim. benzin farkedermi peki kentuf?
otomatik vites 1 litre fazla yakar normaline göre..

son_azrail
22-05-2005, 01:35
fiatta anlaşamıoz yoksa bende var hem otomatik hemde triptonik:) ilgili topikte duyurmuştuda:) ben kullandım çok hızlı gidiosun öle olunca...

gemici
22-05-2005, 13:12
her şeyin otomatiği gibi arabanın da otomatiğinden şaşmayacaksın...................USA da yaşıyan 220 milyon insan yanılyor olamaz..............

HOWARD ROAK
22-05-2005, 13:26
A.ROMEO meraklılarına satılık bir arabam var ilgilenenlere (tek kapılı, kızlar kaçmasın diye almıştım)

varyemez
24-05-2005, 13:14
türkiyede 2.elde otomatik para etmiyor insanlar çekiniyorlar alırken,bi arıza çıkarırsa çok masraf açıyor 2-3 milyardan bahsediyorlar..

PIERCE
24-05-2005, 13:30
Otomatik vitesin bir zevki yok hem manuel viteste kompresyon yapiyorsunuz boylece fren balatalariniz fazla eskimiyor(varyemez sana bu)
bazen eskisehir yolunda 80 ile giderken kirmizi isikta fren kullanmadan kompresyonla duruyorum once 4 sonra 3 2 ve 1. viteste onumdeki arabanin tamponuna geliyorum en son frene basiyorum gercekten cok zevkli ve adrenalin dolu bir olay.

DEVadam
24-05-2005, 14:42
Otomatik vitesin bir zevki yok hem manuel viteste kompresyon yapiyorsunuz boylece fren balatalariniz fazla eskimiyor(varyemez sana bu)
bazen eskisehir yolunda 80 ile giderken kirmizi isikta fren kullanmadan kompresyonla duruyorum once 4 sonra 3 2 ve 1. viteste onumdeki arabanin tamponuna geliyorum en son frene basiyorum gercekten cok zevkli ve adrenalin dolu bir olay.
Aman bu kompresyon olayını azaltın,arkadan gelen araç sizin kompresyon yaptığınızı algılamayabilir.Siz frene bastığınızda artık o araç fren için geç kalmış olabilir.Sürücüler genellikle öndeki araçın fren lambalarını kontrol ederek hız ayarlaması yaparlar,kompresyon yaptığınızda bu lambalar devreye girmeyeceği için özellikle arkadan yüksek hızla yaklaşan araçların bunu algılaması geçikir.

gemici
24-05-2005, 19:33
otomatikte de yapabilirsin hem daha zevkli olur......................

HaN
24-05-2005, 20:04
kısaca otomatik araba normal vitesli arabaya göre

acıcık daha benzin tüketir...
balataları daha çabuk yer....

HAKAN
27-05-2005, 13:56
Arkadaşlar 2003 model Opel Corsa Enjoy otomatik vites sunroof var. 11,000 km. 22 Milyar eder mi? Hanıma alacağız. Ne dersiniz? Otomatik vites başka ne tavsiye edersiniz. 1 sene falan kullanılacak. Sonra Hanımdan kurtulacağım. :D