PDA

View Full Version : eskişehirspor-b.uygun ve ahlak

celikbilek
06-10-2010, 19:27
COk agır olacak ama sız gıdın komsunuzun karısına goz koyun sonra kadın bosansın sız onunla evlenın sonrada, her ıkı tarafda dansoz gıbı kıvırtın.
''Ben sporcunun ....., ...... ve ahlaklısını severim''
Ligde bu kafada yonetıcı, TD, oyuncu, malzemecı olmadıkca Kalıtenın ıngıltere, ıspanyaya ulasmasını beklemek sadece hayal olur.
3 milyonluk sırbıstan dunya kupasında ama 70 milyonluk ulkem gıdememıs. Ali Şene ne kadar kızmıstım bu adamı kovdu dıye meger ne kadar haklıymış. Buca ya o kadar masraf ettırdın,o kadar umıt vaad ettın sonra ....
Sen ne kadar basarılı olursan ol sayın uygun bundan sonra boşşşşşşşşşşşşş
Ve sız Eskısehırlı yonetıcıler B.Uygunun yarın baska bır takım ıcın sızı satmıycanın garantısını aldınızmı.
Bakalım burdayız, seyredıp gorecegız.
Ya en azından bırazcık durust olunda evet bız boyle yaptık ama hata yaptık deyın. Milleti aptal yerıne koymayın.

cengaver
07-10-2010, 14:23
Eskişehir halkı futbol aşığıdır.Ancak bu uygunsuz davranışa uygun tavrı koymalıdır.

celikbilek
13-10-2010, 15:55
Bülent Uygun'un Bucaspor'dan istifa etmesinin ardından Eskişehirspor'la sözleşme imzalaması başına dert açtı. Federasyon, başarılı hocayı ve kulübü Etik Kurulu'na yolladı.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de toplantı yapan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, önemli bir karara imza attı. TFF, Bucaspor’dan istifa ettikten sonra Eskişehirspor’a imza atan teknik direktör Bülent Uygun ile Kırmızı-Siyahlı kulübü Etik Kurulu’na sevk etti. Federasyon, yapılanı Etik Kurulu Talimatı’nın, “Genel Yükümlülük” kenar başlıklı 10. maddesinin “Futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişiler, evrensel fair-play kurallarına uygun olarak; Türkiye’nin bağlı olduğu ulusal ve uluslararası futbol kuruluşları ve TFF tarafından konulan ve gözetilen bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik prensiplerine bağlı kalmak ve buna göre davranmak, futbolun marka değerini korumak zorundadır” hükümlerine aykırı buldu.

Talimat değişti
Bu arada federasyon, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 20. maddesinin 4. fıkrasını değiştirdi. Yeni hali şu şekilde belirlendi: “Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine karar verilir. Üçüncüsünde, verilen puan kadar puan tenziline karar verilir. Dördüncüsünde ise bir alt lige düşürülür.”

Umuyorum bu sevk işlemi formaliteden öteye gecer.