PDA

View Full Version : fx2000 çalıştıran bir telefon

mursevim
07-10-2010, 12:54
arkadaşlar, ben vobta alım satımı fx2000 den yapıyorum.. dışarda biyerden biyere giderken notbookla aç bak zor oluyor..

acaba fx2000 i çalıştıran herzaman cebimde taşıyabileceğim cep telefonu gibi bir şey var mı?

Erasure
07-10-2010, 18:55
aşağıdaki açıklamayı sitesinden aldım, bu bilgilere göre cep telefonu operasyonu imkansız görünüyor.

FX2000 programında bilgiler kullanıcıya Televizyon yayını ile VBI teknolojisi kullanılarak ulaştırılmaktadır. VBI teknolojiisi Teletekst yayınının bir kısmının veri taşınması amacıyla kullanılmasıdır. Kullanıcılar, bilgisayarlarına Foreks tarafından sağlanan VBI kartlarını takarak, SHOW TV yayınını çok net alan bir anten aracılığı ile verilere hiç bir gecikme olmaksızın erişirler. FX2000 programını kullanabilmek için en az PII tabanlı,64 MB hafızası ve hard diskinde 1 GB boş yer olan bir bilgisayara ihtiyaç vardır.

BEYAZIT
12-12-2010, 22:51
Erasure abi her zamanki gibi en bilgilerinize yine basvuruyoruz

piyasaları takip etmek ve işlem yapmak icin hangi telefonu onerirsiniz kullanıyorsunuz?
blackberry antipatik
i phone 3g yada 4
htc
samsung galaxy s

valla kafam cok karıstı

tskler

Erasure
13-12-2010, 15:05

piyasaları takip etmek ve işlem yapmak icin hangi telefonu onerirsiniz kullanıyorsunuz?
blackberry antipatik
i phone 3g yada 4
htc
samsung galaxy s

valla kafam cok karıstı

tskler

Ben genellikle bilgisayar karşısındayım ama olmadığım zamanlarda cep telefonundan takip
ediyorum. Bunun için Nokia E71 kullanıyorum. Üzerinde İş Bankasının İş Cep uygulaması var.
Buradan her türlü işlemi yapabiliyorum. Fiyat takibi için Bloomberg'in mobile uygulaması ile
İş'te Yatırım Mobil uygulamalarından yararlanıyorum. Bunlar anlık çalışmıyor ama yine de işimi
görüyor. Özellikle Bloomberg'in program ile kendi portföyümü oluşturup, bunun üzerinden
fiyatları birkaç dakika da bir güncelleme yaparak kullanıyorum.

Uygulamalar için kablosuz ağ (802.11 sülalesi) kullanıyorum, cep telefonlarına ait data aktarım
hizmetinden yararlanmıyorum, yararlanamıyorum.

Bunlar haricinde yeni bir telefon almak isteseydim, öncelikle çalıştığım aracı kurum (banka vs)
ne tür bir platform'da yazılımlarını geliştirdiğini araştırırdım. Çünkü bunlar hizmet veremedikten
sonra çok şık bir telefon almanın bir yararı yok.

İşime yarayan modeli bu şekilde araştırarak kullanıyorum. Yakınımda birisi görselliğinden dolayı
Android işletim sistemli HTC Wildfire aldı ancak bankacılık işlemlerini yapamıyor. Ayrıca şifre üretici
araçları da yine Nokia altında sorunsuz kullanabiliyorum. Ama bu tamamen bankanın hizmetleri ile
ilgili olduğundan, sizin çalıştığınız bankanın yazılımı geliştirdiği platformlara göre değişir. Öncelik
banka veya aracı kurumun hangi cep telefonlarına destek verdiği olmalıdır, sonrasında da bütçenize
göre bir seçim en uygun çözümdür.

Seçiminizde başarılar, kolay gelsin...

BEYAZIT
13-12-2010, 21:50
cok tesekurler

wo1
14-12-2010, 11:51
bana htc tavsıye etmıslerdı , windows tabanlı oldugu ıcın 650 olması gerek fıyatı yanlıs hatırlamıyorsam , almadım daha bende bakıyorum

imge
14-12-2013, 06:03

blackberry antipatik
i phone 3g yada 4
htc
samsung galaxy s

valla kafam cok karıstı

tskler

Huawei Ascend Mate 898 tl dev ekranı var keyifle borsanı yaparsın iş bankası trade master yükle zevkte ölürsün