PDA

View Full Version : Ücretli Öğretmen ve kadro sıkıntısı...

Cezve
24-10-2010, 15:29
Çalıştığım okulun(Ki şu anda orada vekil müdürüm) 16 norm kadrosu olmasına rağmen 4 tanesi dolu.(Yani sadece çeyreği).6 tane ücretli öğretmen var ve tek birinin eğitim formasyonu almışlığı yok.Neredeyse hepsi(biri hariç) iki yıllık mezunu.

Gerçekten çok sıkıntılı...

mgetirel
24-10-2010, 21:25
peki onca yıllık emeğin karsılığı nolacak? Bılmedığınınz konulara yorum yapmanız hos olmamıs.bende ev gecindiriyorum ve atamam olmadığı için eve gelmeden baska ise gidiyorum ve 3 5 kurus kazancaz diye burada zenginlik hayalleri kuruyorum.lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın,saygılar

Cezve
24-10-2010, 21:27
peki onca yıllık emeğin karsılığı nolacak? Bılmedığınınz konulara yorum yapmanız hos olmamıs.bende ev gecindiriyorum ve atamam olmadığı için eve gelmeden baska ise gidiyorum ve 3 5 kurus kazancaz diye burada zenginlik hayalleri kuruyorum.lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın,saygılar

Bu öğretmenlikte 6. yılım.İlk olarak Ağrı/Doğubayazıt'ta sözleşmeli başladım.2005'de.2006'da Ardahan / Göle/ Çobanköy'e kadromu verdiler.Daha sonra bu yere(Yunak - Sülüklü) tayinim çıktı.Zorunlu hizmet yeni bitti.Biraz süründük anlayacağınız.

Çok sıkıntılı gerçekten.Şu anda iki kişi var mesela.Yazın Turim işletmelerinde(otel) çalışmış ve garsonluk yapmışlar.Şİmdi ücretli çalışıyorlar.Her şeyi baştan öğretmek ve onların yerine yapmak bir yana,öğrencilerle yaşanılan sıkıntılar öbür yana...

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

İyi geceler ve bol kazançlar...

Halil64
21-01-2011, 12:37
Çalıştığım okulun(Ki şu anda orada vekil müdürüm) 16 norm kadrosu olmasına rağmen 4 tanesi dolu.(Yani sadece çeyreği).6 tane ücretli öğretmen var ve tek birinin eğitim formasyonu almışlığı yok.Neredeyse hepsi(biri hariç) iki yıllık mezunu.

Gerçekten çok sıkıntılı...

Konunuz hayırlı olsun müdürüm.
İşiniz zor, kolay gelsin.

AQ123
27-01-2011, 02:07
başta bu hükümet olduktan sonra eğitim hikaye kimse bana ilerliyoruz demesin, güya en fazla bütçe eğitime ayrılıyormuş; ayrılıyorda ne oluyor o kadar öğretmen açıkta beklerken formasyonu olmayan 2 yıllıklara ülkenin geleceğini çarçur et diyorsun; Güçlü bir eğitim politikamız yok ,günü kurtarmanın peşindeyiz , tabi normal marangoz haneninbaşına aşçıyı koyarsan bu olur, avukat olan nimet çubukçu ne anlar milli eğitimden milli politikalardan...Eğitim şart:)

ENGİN03
28-01-2011, 01:06
başta bu hükümet olduktan sonra eğitim hikaye kimse bana ilerliyoruz demesin, güya en fazla bütçe eğitime ayrılıyormuş; ayrılıyorda ne oluyor o kadar öğretmen açıkta beklerken formasyonu olmayan 2 yıllıklara ülkenin geleceğini çarçur et diyorsun; Güçlü bir eğitim politikamız yok ,günü kurtarmanın peşindeyiz , tabi normal marangoz haneninbaşına aşçıyı koyarsan bu olur, avukat olan nimet çubukçu ne anlar milli eğitimden milli politikalardan...Eğitim şart:)

tüm görüşlerine katılmakla beraber sorun sadece bu hükümetin değil öncekilerinde kabahatlari büyük... hatırlarsanız bi ara 4 yıllık mezunlar sınıf öğretmeni oldu... son 40 yıldır eğitim politikası sakat zaten kardeşim. suçlu olarak bir kişiyi ya da hükümeti göstermek yanlış. sorarım size hangi milli eğitim bakanı öğretmen kökenli?

Cezve
30-01-2011, 02:25
tüm görüşlerine katılmakla beraber sorun sadece bu hükümetin değil öncekilerinde kabahatlari büyük... hatırlarsanız bi ara 4 yıllık mezunlar sınıf öğretmeni oldu... son 40 yıldır eğitim politikası sakat zaten kardeşim. suçlu olarak bir kişiyi ya da hükümeti göstermek yanlış. sorarım size hangi milli eğitim bakanı öğretmen kökenli?

Bu duyduğum en mantıksız laf. :) Tamam,bakan eğitimci olsa belki daha iyi olur da... Milli Eğitim Bakanlığında kaç tane 'müsteşar,daire başkanı,müdür' var ? Hiç araştırdınız mı? Bakanlığın merkezdeki Arge biriminde ve ildeki uzantılarında kaç personel çalışıyor biliyor musunuz?Onlar ne iş yaparlar?

merlin
30-01-2011, 03:10
Bu öğretmenlikte 6. yılım.İlk olarak Ağrı/Doğubayazıt'ta sözleşmeli başladım.2005'de.2006'da Ardahan / Göle/ Çobanköy'e kadromu verdiler.Daha sonra bu yere(Yunak - Sülüklü) tayinim çıktı.Zorunlu hizmet yeni bitti.Biraz süründük anlayacağınız.

Çok sıkıntılı gerçekten.Şu anda iki kişi var mesela.Yazın Turim işletmelerinde(otel) çalışmış ve garsonluk yapmışlar.Şİmdi ücretli çalışıyorlar.Her şeyi baştan öğretmek ve onların yerine yapmak bir yana,öğrencilerle yaşanılan sıkıntılar öbür yana...

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

İyi geceler ve bol kazançlar...

Doğubeyazıt'ı çok iyi bilirim...Defalarca gittim...
Ardahan da öyle...Göle'ye de bir kaç sefer yolum düştü...Türkiye'nin sonu işte...
Tepede bir saray kalıntısı, havada beleş dağıtılan kömürün pis kokusu...Sokakta yürürken tedirginsin..
Burada Konya nın küçücük ilçesinin minicik kasabasına yolladılar ha....

Emeğiniz büyük...Karşılığı ödenmez...

bileks
17-01-2012, 14:41
Öğretmenine saygı duymayan, değer vermeyen bir milletin millet olarak kalması mümkün değildir.Sosyal adaletsizlik insanları aşırı derecede sıkmıştır fakat her ne sebep olursa olsun bu vatan için canlarını bile feda etmiş personelleri olan bir camianın bu kadar ayağa düşürülmesi doğru değildir.Milli Eğitim her sıkıntıya rağmen ayaktadır ve anonim şirket gibi yönetilmeye devam edilse de bilinçli ve işini aşkla yapan öğretmenlerimizin sayesinde daima ayakta kalacak, kendini bilmezlere kendini bildirmeye devam edecektir...

DoğuTürk
17-01-2012, 15:06
geçenlerde bakan şuna benzer bir açıklama yaptı ; ilk önce kaliteniz artsın , sonra ekonomik koşullara bakarız
gibi talihsiz bir açıklamaydı söylediği ; bakan bu tür açıklamalar yaparsa , öğretmenin halinden anlamayan vatandaşların
talihsiz acıklamalar yapması cok normal aslında ; yukarıdakı vatandaş ne demek istemiş ; sen öğretmensin sen sadece öğretirsin,
borsayla ilgilenemezsin kardeşim , zaten yatıyorsun ; yarım öğün gidip geliyorsun boş boş , aldığın para da fazla geliyorki ; borsa da yatırım yapıyorsun ,,,,,,
öğretmen in sadece okulda çalışmadığını eminim bakan bey de bilmiyor
aslında topiğin adı yanlış olmuş cezve kardeşim ; genel bir başlık konulabilrdi ; sadece ücretli ogretmen sıkıntısı yok ; tamamıyle sıkıntı bır camia ...
öğretmenlerle ılgılı genel bır baslık konulsa daha yararlı olurdu

doga11
17-01-2012, 23:42
Bırakın bu bakanı. Ücretli öğretmenler asgari ücret alıyor resmen. Köleleştiriyor. düşünün ya öğretmene verilen ücret 600 TL
Sen ki koskoca üniversite mezunu adamı 600 TL çalıştırıyorsun. Sonra eğitimde kalite bekliyorsun yok öyle dava. Küstürmekten başka bir işe yaramıyor.
Mesleğin ne öğretmen olamadım polis oldum.
Öğretmen maaşı 1.890 TL Polis maaşı 2.300 TL

genel başlık olarak eğitim ve öğretmen diye açtım buyrun aşağıda.
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=80485

otu
31-05-2013, 10:56
http://www.mebbis.org/ güzel bir site tavsiye ediyorujm.