PDA

View Full Version : Youtube yasağı 2.5 yılın ardından kalktı !

Von
30-10-2010, 18:41
Youtube'a konulan erişim yasağı 2.5 sene sonra kaldırıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16175827.asp?gid=373

kar
30-10-2010, 18:50
Youtube'a konulan erişim yasağı 2.5 sene sonra kaldırıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16175827.asp?gid=373
Bende yeni gördüm ,yanlış mı görüyorum acaba diye kaç kere baktım habere.

wo1
30-10-2010, 20:32
hala sorun var sanırım yarına düzelir

www.youtube.com

kar
30-10-2010, 20:36
Çalışıyor ,

ayhan53
30-10-2010, 20:46
bakacağız.

Erasure
30-10-2010, 21:11
nedeni bilmiyorum ama Libya'da da youtube yasaklar içinde yer alıyor, giriş yok...

rogdopsink
30-10-2010, 21:29
nedeni bilmiyorum ama Libya'da da youtube yasaklar içinde yer alıyor, giriş yok...

:))

RABAT - İnsan Haklarını İzleme Örgütü, Libya hükümetini Youtube ve bağımsız internet sitelerine erişimi engellemekle suçladı.

Örgütün Orta Doğu direktörü Sarah Leah Whitson, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin aile üyeleri ile Bingazi kentindeki bir gösterinin görüntülerinin siteye yüklenmesinden sonra, Youtube'a erişimin engellendiğini söyledi.
Whitson, merkezleri Libya dışında bulunan bağımsız ve muhalif haber sitelerine erişimin de 24 Ocaktan bu yana engellendiğini kaydetti.
Söz konusu siteleri, "medyanın tamamen devlet kontrolünde olduğu Libya'da halkın önemli haber kaynağı" olarak niteleyen Whitson, "Hükümet medyanın toptan kontrol edildiği karanlık günlere geri dönüyor" diye konuştu.
Libya hükümetinden suçlamayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
Bu arada, bir grup Libyalı blog yazarı, gazeteci ve insan hakları savunucusunun, Facebook sitesinde, yetkililerin internete erişimi serbest bırakması isteğiyle bir kampanya başlattığı bildirildi.

wo1
30-10-2010, 21:35
Çalışıyor ,

ya da bende dns ayar değişikliği olduğundan da olabilir

kar
30-10-2010, 22:02
Çok mutlu oldum .

yilmaz04
30-10-2010, 22:06
Kendim sosyal demokrat olmama rağmen mevcut yönetimi işte bu nedenlerle takdir ediyorum. İşte başarının sırrı, istikrarlı, disiplinli ve doğru yönetim. Bunları yapan kazanıyor, devamında da başarı geliyor.

guneysu
30-10-2010, 22:07

Svg Erasure

DNS ayarları ile oynamak ile halledilemiyormu Libya'da..:notr:

kentuf
30-10-2010, 22:17
Kapalımıydı ki dermişim.

rogdopsink
30-10-2010, 22:30
Kendim sosyal demokrat olmama rağmen mevcut yönetimi işte bu nedenlerle takdir ediyorum. İşte başarının sırrı, istikrarlı, disiplinli ve doğru yönetim. Bunları yapan kazanıyor, devamında da başarı geliyor.

Youtube a karşı kazanılmış bir dava sözkonusu değil..'başarılı yönetim''in kapattıgı youtube yine taktik bir adımla zafer kazanmış edaları arasında açıldı..Oysa telif hakkı mevzusu satır arası ayrıntı olarak kaldı..
2 sene sansür ardından bir kurdela kesmedikleri kaldı..Tam çelişkiler deryası..:)
--

Youtube Yetkilileri: "İncelemelerimiz sürüyor"

Video paylaşım sitesi YouTube, Türkiye'de erişim yasağının nasıl kaldırıldığı konusundaki incelemelerinin sürdüğünü bildirdi.

YouTube yetkililerince yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de bazı kullanıcıların Youtube'a tekrar erişebildikleri bilgisinin alındığı belirtilerek, bu gelişmelerin izlendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Türkiye'de kapatmaya neden olan videolar, YouTube tarafından değil, üçüncü bir kuruluş tarafından mevcut 'otomatik telif hakları şikayet' uygulamamız kullanılarak kaldırılmıştır. Bu şikayetin telif hakları politikamıza uygun olup olmadığı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir"
denildi.

yilmaz04
30-10-2010, 22:56
Aslında Cumhurbaşkanı Sn Abdullah Gül' ün ilk açıklamaları olmasaydı biraz zor açılardı. Bence başarı sizinde satır aralarında açıkladığınız söylemlerde gizli. Bu sadece bir örnektir ama hiç bir düşünce doğru yapılan bir şeyin doğruluğunu örtmez, eğer özlenen habere ulaşım ve özgürlükler ise.

cehane27
30-10-2010, 23:33
bayram nedeniyle köprü ve otobüslerin bedava olması gibi bir şey bu.
bu nedenle ciddiye almayın.

vergi ve videolar konusunda anlaşma olduğuna dair bir haber gelmedi.
yağlamayın bu sansürcü zihniyeti.

18+ sitelerden de bahseden yok.

zaten sansürcüler ve sansürlenenler ,
sansürsüz olarak senelerdir bütün sansürlü sitelere giriyor.

şu anda sansürlü youtube bile
türkiyenin en çok ziyaret edilen altıncı sitesi.

türkiyede sansür asansörü hiç bozulmaz.

Erasure
30-10-2010, 23:50
Svg Erasure

DNS ayarları ile oynamak ile halledilemiyormu Libya'da..:notr:

domain'e bağlı bilgisayarlarda dns değiştirmek sıkıntılı bir konu, ağ yazıcısına
varana kadar bir sürü parça çalışmıyor. Kullandığım yazıcı 20000 tl civarında ve
dns değişikliği gibi hareketlerde devre dışı kalıyor :yes:
zaten youtube meraklısı değilim, vimeo işimi görüyor...

rogdopsink
02-11-2010, 19:14
Ben girebiliyorum gerçi ama tekrar yasaklandı sanırım..

http://www.cnnturk.com/guncel.konular/youtube/216/index.html

"Youtube"a bu kez de Deniz Baykal engel

nkara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi "Youtube"a erişimin engellenmesi kararı aldı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) "Youtube"dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin "Youtube"da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

wo1
03-11-2010, 09:04
rag dostumun haberinin devamı bugun geld!

Baykal'ın videosu Youtube'u bitirdi
03 Kasım 2010 Çarşamba 00:10
Geçtiğimiz günlerde üzerindeki yasak kaldırılan Youtube video paylaşım sitesi yine yasaklandı.

2.5 yıl sansüre uğradıktan sonra geçen cumartesi erişime açılan video paylaşım ağı YouTube, 'Baykal videoları' yüzünden yine kapatılabilir.

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi "Youtube"a erişimin engellenmesi kararı aldı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) "YouTube"dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

BAYKAL'IN AVUKATLARI DEVREDE

Edinilen bilgiye göre, Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin "Youtube"da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkeme, Savcı Yücetürk'ün talebi doğrultusunda, "Youtube"a erişimin engellenmesi kararı aldı.

Karar, gereğinin yapılması için dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderildi.

TİB'in, "YouTube"a yazı yazarak, söz konusu görüntülerin kaldırılmasını talep edeceği, aksi halde bu internet sitesine erişimi engelleyeceği kaydedildi.