PDA

View Full Version : ***8 haziran hareketi ne olacak????***

BOZOK
07-06-2005, 18:40
8 haziranda borsamizla ilgili yorumlar :D

BOZOK
07-06-2005, 18:42
:confused:

safran_
07-06-2005, 18:46
Dow Jones % 1 yukarda.Amerikanın açılmasından sonra avrupa borsalarındaki yükselişte hızlandı.
Yarın bizim piyasalarda bundan etkilenir sanırım

Garboy
07-06-2005, 18:46
HAYIRLISI
güzel olacak
gece gece şirin haberler gelir bence batıdan
gün doğarken de doğudan

pontiac
07-06-2005, 18:51
Bıktık ya şu HC den her gün satış her gün satış....

safran_
07-06-2005, 18:51
Bowespada durum nedir,bilgisi olan varmı arkadaşlar

abdül
07-06-2005, 18:59
bovespa ibreyi şaşırdı. hükümet kirizi var...

durmuskoc
07-06-2005, 19:17
Bovespa -%,089

Saat19:43 Şu an -%0,79

N.F.K
07-06-2005, 19:50
8 haziranda borsamizla ilgili yorumlar :D
BOZOK DOSTUM HAN nerde anket kurmamışsınız,dünkü sonuçlar ....iyi oluyordu onlar be ..............olsa iyi olur...........SAYGILAR

N.F.K
07-06-2005, 19:51
Dow Jones % 1 yukarda.Amerikanın açılmasından sonra avrupa borsalarındaki yükselişte hızlandı.
Yarın bizim piyasalarda bundan etkilenir sanırım
TAYYİBİN şerefine yukarıda.........:::)

HaN
07-06-2005, 19:54
BOZOK DOSTUM HAN nerde anket kurmamışsınız,dünkü sonuçlar ....iyi oluyordu onlar be ..............olsa iyi olur...........SAYGILAR
senide işaretliyelim şöylee.....
Endeks aralığını doğru tahmin edenler...
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

AAAcemi, beta_, cegi, empee3, hkelektronik, honda2k, ibayke, krokodil, metkon, N.F.K, onkel 3, rain2005, think, tokenring, yasinguner

N.F.K
07-06-2005, 19:58
senide işaretliyelim şöylee.....
Endeks aralığını doğru tahmin edenler...

AAAcemi, beta_, cegi, empee3, hkelektronik, honda2k, ibayke, krokodil, metkon, N.F.K, onkel 3, rain2005, think, tokenring, yasinguner

ESTG. ........ANKET İŞİ GÜZEL OLUYOR MİLLETİN BEKLENTİSİNİ GÖRÜYORUZ...............

sterilizator-devastator
07-06-2005, 20:02
hadi bakalım hayırlısı

cezer
07-06-2005, 20:12
BOVESPA kendi iç dinamikleriyle hareket ediyor, baz almak şu aşamada doğru değil kanısındayım...

lancelot
07-06-2005, 20:27
Merval 1,480.260 -5.810 (-0,39%)
Bovespa 25,409.91 -146.35 (-0,57%)
Dow 10,565.09 +98.06 (+0,94%)
Nasdaq 2,090.34 +14.58 (+0,70%)
S&P 500 1,207.11 +9.60 (+0,80%)
MXSE.IPC 13,244.980 +36.551 (+0,28%)

Garboy
07-06-2005, 20:30
beklentim 26.500 civarı

lionking
07-06-2005, 20:35
borsamız yabancı ağırlıklı.gelişmekte olan ülkelerin borsasının birinde trend bozulduğunda yabancı zararını asgariye indirmek için hiç problem olmasa bile diğer ülkelerdeki karlı senetlerini satıyor. istesekte istemesekte BOVESPA bizi etkiliyor.yakından takip etmekte fayda var.HC istanbulun satışları tamamen bunla ilgili .yabancı alış tarafında olmadan burada işlem yapmak sadece zarar yazar. :hissenet:

hkelektronik
07-06-2005, 20:55
garboy gibi 26500 leri bekliyorum 1 hafta içinde ,HC nin satışlarını da endeksi baskı altına almak ve teknik düzeltme için yapdığını düşünüyorum.

durmuskoc
07-06-2005, 21:05
Bovespa -%,089

Saat19:43 Şu an -%0,79
Arkadaşlar
Bovespa kendini aştı -%1,53
Merval....................-%,035

XZARA_
07-06-2005, 21:14
destegın altında kapanıs yaptık....yarın kı hareket ?........

hkelektronik
07-06-2005, 21:16
destek 25300 değilmiydi. 25300 altına inmezsek sorun yok

XZARA_
07-06-2005, 21:22
destek 25300 değilmiydi. 25300 altına inmezsek sorun yok

25500 ler gozukuyor....ben mı yanlıs goruyorum.... :a-o:

hkelektronik
07-06-2005, 21:47
herkes kendine göre strateji çizer ve kararına bağımlı kalır. benim stratejim son 4 günlük çıkışın düzeltmesine bir önceki 4 günkük çıkışın düzeltmesi olarak kabul ediyorum. 25300 ü ordan buldum.(29-04-05 den 05-05-05 e)

Dr.Tigin
07-06-2005, 21:52
beklentim 26.500 civarı

Bekledimde gelmedi...... :D :D :D

Dr.Tigin
07-06-2005, 21:57
Dün akşam TGTR haberlerinde şöyle bir haber vardı:Türkiye'ye son bir yılda giren para miktarı 19.8 milyar dolarmışşşş :dolar: :dolar: :dolar:

lionking
07-06-2005, 22:13
Dün akşam TGTR haberlerinde şöyle bir haber vardı:Türkiye'ye son bir yılda giren para miktarı 19.8 milyar dolarmışşşş :dolar: :dolar: :dolar:
sıcak paranın ömrü uzun olmaz.doğrudan yatırım olmadığı sürece bir gün uyandığımızda hepsi gider.elden gelen öğün olmaz olsa bile zamanında olmaz. :aglayan:

Dr.Tigin
07-06-2005, 22:17
Buna katılıyorum:Bu haber şu açıdan önemli..Birincisi bu kadar sıcak para sermaye piyasaları için oldukça iyi bir miktar ...İkincisi bu kadar sıcak parayı bir anda çıkaramazlar `buda borsanın önünde daha çok yol olduğunun bir kanıtıdır..
sıcak paranın ömrü uzun olmaz.doğrudan yatırım olmadığı sürece bir gün uyandığımızda hepsi gider.elden gelen öğün olmaz olsa bile zamanında olmaz. :aglayan:

gemici
07-06-2005, 22:31
yarın artık dönerli olur.......................

sebayrak
07-06-2005, 22:38
yarın artık dönerli olur.......................

Döner sonrasi Tatlimizda Künefe mi? :cheers:

safran_
07-06-2005, 22:43

Kaymaklı ekmek kadayıfı daha ii olur.Ama hesap kalın gelebilir.dikkat etmek lazım

BOZKIR
07-06-2005, 22:50
Yarın yeni bir koşuya start vermek için uygun bir zaman,desteğin tam üstündeyiz güzel bir haber yükseltir borsayı hele ABD gelirse.bu yıl içinde 5-6 Milyar$ konut kredisi kullanılacakmış.En az 3-4 sene küçük yatırımcı yok

lionking
07-06-2005, 23:02
borsamız yabancı ağırlıklı.gelişmekte olan ülkelerin borsasının birinde trend bozulduğunda yabancı zararını asgariye indirmek için hiç problem olmasa bile diğer ülkelerdeki karlı senetlerini satıyor. istesekte istemesekte BOVESPA bizi etkiliyor.yakından takip etmekte fayda var.HC istanbulun satışları tamamen bunla ilgili .yabancı alış tarafında olmadan burada işlem yapmak sadece zarar yazar. :hissenet:
BOVESPA beklendiği gibi kapandı.-527.98 :düsün:

safran_
07-06-2005, 23:16
Dow jones de yaptığı 110 puanlık çıkışın neredeyse hepsini yiyerek 10484 kapadı

sebayrak
07-06-2005, 23:16
Belcika Senatosu Ermeni Yasa Tasarisini Reddetti Belcika Senatosu Adalet Komisyonu Nda, Sozde Ermeni Soykirimini Reddedenlerin Cezalandirilmasini Hedefleyenyasa Tasarilarina Iliskin Gorusmeler, Soz Konusu Yasa Tasarilarinin Reddedilmesi Ve Federal Meclis E Iade Edilmesiyle Son Buldu. Valon Liberal Parti (mouvement Reformateur-mr) Ve Valon Yesiller In (ecolo) Girisimleriyle Sunulan,sozde Soykirimi Kabul Etmeyenlere Para Ve Hapis Cezasi Ongoren Tasarilarin Reddedilmesiyle, Konuya Iliskin Yasanin Eski Halinde Kalmasi, Sadece Uluslararasi Kurumlarda Taninmis Soykirimlarin Dikkate Alinmasi Kararlastirilmis Oldu. Federal Meclis Te Onaylanarak Senato Nun Onayina Sunulan Yasa Degisiklik Tasarilarinda Ermeni Soykirimi Iddialarigundeme Tasiniyor Ve Bu Iddialari Reddedenlerin 8 Gun Ilabir Yil Hapis, 26 Ila 5 Bin Avro Para Cezasina Carptirilmalari Hedefleniyordu. Senato Adalet Komisyonu Nda Son Haftalarda Devam Eden Yogun Tartismalarda, Mr Ve Ecolo Disindaki Tum Partiler, Hukuki Acidan Yanlis Bir Adim Atildigi , Tarihi Olaylarin Degerlendirme Ve Yargilanmasininbelcika Ya Dusmedigi , Belcika Daki Turk Toplumunun Uyum Ve Tepkilerinin Dikkate Alinmasi Gerektigi Ve Ankara Hukumetinin Attigi Son Olumluadimlarin Gormezden Gelinemeyecegi Gibi Unsurlarda Uzlasma Sagladilar. Belcikalisiyasetcilerin Soz Konusu Tasarilari Reddetmesinde Turk Toplumunun Ve Sivil Toplum Orgutlerinin Demokratik Tepkileri Ile Belcika Siyasetine Atilmis Bazi Turk Asilli Politikacilarin Da Etkin Rol Oynadiklari Dikkati Cekti. Turk Asilli Flaman Sosyalist Senator Fatma Pehlivan Da, Adalet Komisyonu Nda Yaptigi Konusmada,belcika Senatosu Nun Bu Tur Tartismalar Icin Platform Ve Karar Yeri Olamayacagini Belirtti. Pehlivan, Farkli Gorus Ve Tarihi Olaylari Kendisinin De Gundeme Tasiyabilecegini,ancak Bunlari Tartisma Yerinin Belcika Senatosu Olmadigini Belirtti. Tartismalar Sirasinda Bilimsel Arastirma Geregi Uzerinde Duran Ve Konunun Hassasiyetine Deginerek Siyasi Yetkisizlik Ifade Eden, Bir Soykirimin Olup Olmadigina Biz Karar Veremeyiz Diyen Senatorlerin Sayisinda Artis Oldugu Gozlemlendi. Tasariya Karsi Cikan Senatorler, Ozellikle Hukuksal Acidan Sakincalar Ve Karsilasilacak Olasi Sorunlar Uzerinde Durdular, Fikir Ozgurlugu Unsuruna Degindiler. Ermeni Yandasi Bazi Politikacilar, Tasarinin Tarihe Gomuldugunu, Bundan Sonra Belcika Da Soykirimdan Soz Edilemeyecegini Soylediler Ve Konuyufarkli Yasalar Cercevesinde Tekrar Gundeme Tasimayi Deneyeceklerini Ifade Ettiler. Belcika Basininin Onemli Bir Kesimini De Arkasina Alan Ve Yogun Cabalar Harcayan Ermenilobisinin, Bugunku Sonuctan Sonra Buyuk Bir Hayal Kirikligi Yasadigi Ve Saldirilarini Hukumet Koalisyonundaki Valon Sosyalist Parti (ps) Ile Hiristiyan Demokrat Ana Muhalefet Partisi Cdh A Yonelttigigozlemleniyor. Turk Sivil Toplum Orgutleri Ve Turk Toplumu Ise Sozde Soykirimi Israrla Gundemde Tutmaya Ve Yasallastirmaya Calisan Mr Ve Ecolo Partilerine Tepki Gosteriyor. Mr, 17 Aralik Zirvesioncesinde De, Turkiye Nin Ab Ye Katilim Muzakerelerinin Baslamasi Icin Sozde Soykirimintanimasinin Onkosul Olmasini Oneren Bir Aciklama Yapmisti. Yasa Degisiklik Tasarilarinin Reddedilmesinin Ve Federal Meclis E Iadesinin Ardindan Sozde Soykirim Tartismalarinin Belcika Siyaset Gundeminden Bir Sure Dusmesi, Nazi Soykirimi Kapsamli Eski Yasanin Islerliginin Degismeden Devam Etmesi Ongoruluyor. -aa-

sebayrak
07-06-2005, 23:21
Borsa Gun Sonu: Imkb De Yarin Da Sikisik Bir Seyir Izlenebilir Dunku Hizli Duzeltme Hareketinin Ardindan Dar Banttasikisarak Destek Seviyelerinde Tutunan Imkb Endeksindeki Sikisma, Yarinda Devam Edebilir. Piyasa Uzmanlari, Yarinda Fazla Gerileme Beklemediklerini, Piyasanin Gundemindeki Beklentilerin De Etkisiyletutunmayi Basaran Endeksin Dar Bantta Sikisik Seyrine Yarin Da Devam Edebilecegini Ifade Ettiler. Imf Heyetinin, Yeni Stand-by Anlasmasi Kapsaminda Birinci Gozden Gecirmeye Iliskin Temaslari Devam Ediyor. Bununla Birlikte Piyasalar Yarin Toplanacak Olan Merkez Bankasi Para Kurulu Nun Kotasyonlarin Yarim Puan Civarinda Indirilmesi Yonunde Bir Karar Almasini Bekliyorlar. Konuya Iliskin Karar Persembe Gunu Sabah Saatlerinde Aciklanacak. Uzmanlar, Piyasanin, Yurtdisi Piyasalardaki Dalgalanmalarin Yani Sira, Avrupa Birligi Nden Gelebilecek Olasi Haber Ve Gelismeleri De Yakindan Izlemeye Devam Edecegini Vurgulyorlar. Alternatif Yatirim Yurtici Piyasalar Yonetmeni Hakan Balsizan, Yarin Da Bugunkune Benzer Bir Seyir Olabilir. Piyasanin Simdilik 24,700-26,000 Puan Bandinda Hareket Etmesi Olasiligi Yuksek Gorunuyor. 26,000 Puanin Uzerinde Kalinmasi Halinde, 27.000 Puana Gitme Potansiyeli Var Dedi. Balsizan, Petrol Fiyatlari, Dis Piyasalarin Seyri Gibi Etkenler Yukselisi Engelliyor. Fakat Abuyelik Muzakereleri Sureci Ve Imf Ile Yapilan Yeni Stand-by Anlasmasi Piyasayi Canli Tutuyor. Buda Piyasanin Bozulmasini Engelliyor. Ancak Kisavadede 26,000 Puanin Uzerine Cikilabilmesi Icin Ciddi Para Girisi Sart. Bu Seviyeye Yaklasildiginda Satislar Gelebilir Diye Konustu. Imkb Ulusal-100 Gun Icinde En Dusuk 25,031.00, En Yuksek 25,734.13 Puani Gordukten Sonra Gunu 55.04 Puan Ve Yuzde 0.22 Kayipla 25,478.03 Puandan Kapadi.islem Hacmi Ise 666.9 Milyon Ytl Oldu. Seker Yatirim Portfoy Yonetimi Muduru Edmon Nergisyan Da, Yarin Fazla Gerileme Beklemiyorum. Piyasa Bugun Daha Cok Dunku Sert Dususu Sindirmeye Calisti. Yarin Muhtemelen Piyasa Hafif Gevsekacilip, 25,500 Puanin Uzerine Dogru Hareket Edebilir. Bugune Gore Biraz Daha Olumlu Bir Piyasa Olmasi Mumkun Ama Genel Anlamda Sikisma Devam Edecektir Dedi.. *** Buradayer Alan Yatirim Bilgi, Yorumve Tavsiyeleri Yatirim Danismanligi Kapsaminda Degildir. Yatirim Danismanligi Hizmeti, Araci Kurumlar, Portfoy Yonetim Sirketleri, Mevduat Kabul Etmeyen Bankalar Ile Musteri Arasinda Imzalanacak Yatirim Danismanligi Sozlesmesi Cercevesinde Sunulmaktadir. Burada Yer Alan Yorum Ve Tavsiyeler, Yorum Ve Tavsiyede Bulunanlarin Kisisel Goruslerinedayanmaktadir. Bu Gorusler Mali Durumunuz Ile Risk Ve Getiri Tercihlerinize Uygun Olmayabilir. Bu Nedenle, Sadece Burada Yer Alan Bilgilere Dayanilarak Yatirim Karari Verilmesi Beklentilerinize Uygun Sonuclar Dogurmayabilir. - Euroline Haber Merkezi -

HaN
07-06-2005, 23:23
Merkez Bankası: Cari açıkta sorun yaşanmaz
PARA Politikası Raporu’nu açıklayan Merkez Bankası, 2005 cari işlemler açığının finansmanında bir sorun yaşanmayacağı görüşünde. Reformlar, yabancı sermaye, özel sektörün uzun vadeli borçlanmasının yanı sıra azalan tüketim malları ithalatının da olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çeken Merkez Bankası, ‘Bugünkü bilgiler ışığında cari açığın gerek döviz kurları gerekse bekleyişler kalanıyla enflasyon üzerinde baskı unsuru oluşturması beklenmiyor’ yorumunu yaptı.

ŞOKLARIN DALGA BOYU:

Döviz kurlarında, bazı geçici şoklara bağlı dalgalanmalar olabileceğine dikkat çekilen raporda, bu hareketlerin ‘makro ekonomik temeller sağlamlaştığı ölçüde’ kısa dönemli, geçici ve dalga boyunun küçük olacağı belirtildi. Raporda ayrıca ‘harcama kısıcı ve vergi artırıcı reformlar konusunda daha ısrarcı olunması’ gerektiği vurgulandı.

SICAK PARA MİKTARI:

Aralık 2004 ile şubat 2005 arasında toplam 7 milyar dolarlık giriş olduğunu kaydeden Merkez Bankası, dalgalı kur rejimine ve reel faizlerdeki gerilemeye rağmen sıcak para girişinin son yıllarda hızlandığına dikkat çekti. Merkez Bankası’nın açıkladığı verilere göre, şubat ayı itibariyle son bir yılda 19.8 milyar dolar sıcak para girdi. Bunun 10.8 milyar doları yabancı, 9 milyar dolarının ise yurtiçi yerleşik kaynaklı oldu.

teknik oyuncu
07-06-2005, 23:37
Yarın, yukarı hamle günü olabilir. Çünkü, 25300 den bir destek geldi.
Eğer hamle gerçekleşemez ise, az hacimli sıkışık bir gün olur.

24 - 26 rallisine reaksiyon günlerindeyiz, tamamlandığında tespit etmeliyiz.

SAGEN
07-06-2005, 23:45
25750 ye atak bekliyorum.25300 ün altı olmamalı.olursa by.

zxcvb
08-06-2005, 00:08
Düşüşün momentumu çabuk tükendi.
Yarın 25.000 üzerlerinde taban oluşumu olur..
Ama hareketin yukarı dönmesi zaman alabilir, bu süre içinde yatay olasılığı yüksek.

FT-2
08-06-2005, 00:14
yarın ne olur bilmem...ama aselsan tcell iyi olacak gibi tcell o kadar satışa rağmen düşmedi...

yarın başbakanın icazetini hayra yoracaklar...yıkama yağlama faslı...endenks iyi olur..

N.F.K
08-06-2005, 00:54
Dow jones de yaptığı 110 puanlık çıkışın neredeyse hepsini yiyerek 10484 kapadı
onlarda kafayı yedi..........

birsum
08-06-2005, 01:15
Düşüşle başlayıp 25100-350 aralıgından toplarız gibi...

sdcESES
08-06-2005, 01:23
yarın ne olur bilmem...ama aselsan tcell iyi olacak gibi tcell o kadar satışa rağmen düşmedi...

yarın başbakanın icazetini hayra yoracaklar...yıkama yağlama faslı...endenks iyi olur..
derdin nedir anlayamadım :mad:
bugün07.06.2005 seans içi topiğine girdin...hem senet tavsiye ettin :hmm:
hemde borsadakileri kumarbaz olarak niteledin :düsün:
şimdi aynı çelişki içinde boş boş konuşuyorsun gibime geliyor :mad:
yahu; bu borsadan nefret ediyorsan burada olmak zorunda değilsinki ;)
insanları yönlendirmek gibi bir vasfın olduğunu sanıyorsan git siyasete atıl yada şansını kumarhanede dene insanları rahat bırak :vurkafa:çelişkilerine zaman ayır :mod:

varyemez
08-06-2005, 01:30
25500...

sdcESES
08-06-2005, 01:35
dün moral verici bir hareketle seansı kapattılar.
yarın bunun devamını,sonrada kapanışta (-)endeks bekliyorum.

gemici
08-06-2005, 08:16
dönerli olmazsa sosisli olur onun da kralı kentuf ta..................atik büfe......

Zülfü Aşkın
08-06-2005, 08:47
Yukari gitmesini temenni ediyorum...

intexma
08-06-2005, 08:49
aşağı gidecek... :vurkafa: :vurkafa:
tahminen -1,18% :tamam:

akademili
08-06-2005, 09:13
bence yukarı
referandumlar bitti,başbakan abd ye gitti oradan inşallah olumlu haberler gelir
ondan sonra ver elini 3 ekim