PDA

View Full Version : Babalar günü

kazancli
20-06-2005, 01:04
Kusura bakmayin islerim ve derslerim yüzünden 1 haftadir uzaktim buralardan, 1hafta koymadi ama bugun burada olmamak , hissenetli babalarimizin babalar günü kutlayamamak sikinti oldu içime, kendi babasindan uzakta kalan bir evlat olarak, Hissenetli bütün babalarimin babalar gününü kutlarim daha nice evletlariyla birlikte mutlu babalar günü geçirmeleri dilegiyle, ve CANIM BABAMA beni uzaktan bu sayfalarda dahi takibi birakmayan , her daim destegini arkamda hissettigim degerli insana , sevgilerimi sunuyorum, her zaman sana lay1k olmaya çalisacagim. BABALAR GUNUN KUTLU OLSUN :kucak:

brokerüstad
20-06-2015, 21:19
babalar gününüz mutlulukla geçsin nice yıllara

Bear_Bull
21-06-2015, 13:39
Babalar Günü Tarihçesi:

Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı Sonora Smart Dodd,tıpkı Anneler günü gibi babalara ait bir gününde olmasından yanaydı.Dodd annesinin yokluğunda, 6 çocuğunu tek başına büyüttüğü bir babanın evladıydı.Babasının doğum günü ise 5 Haziran idi.Babasının doğum tarihinin babalar günü olarak ilan edilmesi için çalışmalar yapmış ve sonunda 5 haziran tarihine yetişmese de,Haziran ayının 3. Pazar gününe ertelenerek kutlanmıştır.

İlk Resmi Babalar Günü Kutlama Tarihi

İlk kez Babalar Günü 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır.ABD Başkanı Calvin Coolidge her ne kadar kutlamaları desteklese de resmiyetini ilan etmemiştir.1966 döneminin başkanı ise Babalar Gününü Haziran ayının 3. Pazarı olarak kutlanacağı üzerine bildiri yayımlamıştır.1972 yılında Babalar Günü yasal olarak ABD de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Gününün Niteliği Nedir?

Katolikler Babalar Gününü Hz. İsa’nın babası anısına ,19 Mart günü St.Joseph Günü olarak kutlarlar.Ama artık bu kutlamalar dini özelliğini kaybetmiştir.

http://www.yeniulke.net/images/upload/baba.jpg

Babalar gününüz kutlu olsun.