PDA

View Full Version : Pocket Pc İle Al-sat

Diojen2000
20-06-2005, 19:05
Mrb.ACABA BU POCKET PC LERLE GPRS KULLANARAK NETTEN ALSAT YAPABİLİR MİYİZ?.Bİ ARA BUNLARA MERAK SARIP CASİO PDA ALMIŞTIM.fAKAT ATAONLİNE VE İŞBANKASINDAKİ HESABIMDAN ALSAT YAPAMADIM.GALİBA MS POCKET PC WİNDOWS YETERSİZ GELİYOR.BU YÖNTEMİ DENEYİP ALSAT YAPABİLEN VAR MI? DIŞARDA ALSAT YAPABİLMEK İÇİN YANIMDA LAP-TOP TAŞIMAK ÇOK ZAHMETLİ.ANLAYAN VE AYDINLATANLARA SELAMLAR...

Selçuk
20-06-2005, 20:20
finans yatırımdan hesabım var.www.finansonline.com'dan pocket pc ile al sat yapılabiliyor.yani pocketpc'nin internet explorer'ı buna izin veriyor...

orion
20-06-2005, 20:46
tam bilmiyorum ama benimde sorduğum kadarıyla aracı kurumların veya bankaların internet sitesi güvenlik nedeniyle java upletleri desteklemiyor diye
bir cevap aldım. Artık ne demekse

Hasan Azmi
20-06-2005, 21:31
işbankasını zaman zaman wap. üzerinden kullanıyorum. online alım satım yapılabiliyor. Wap.foreksten fiyat takibi yapıyorum. Tek sorun hisselerin işbankası kodlarını bilmek. Onlarıda bir text dosyası olarak telefonda tutuyorum. pocket pc ile tecrübem olmadı ama gprs üzerinden www. erişimi tuzluya gelebilir.

Diojen2000
20-06-2005, 21:37
Selçuk kardeş; bana önerebileceğin veya senin kullandığın pocket pc nin model ve markasını yazabilirsen ,Teşekkürler...Gerçektenten de bende daha önce denedim java applet ler çalışmıyordu.Belki finansonline bu işi çözmüştür.

lancelot
20-06-2005, 21:54
Hp ya da Asus öneririm java ayrıca pocket pclere yüklenebiliniyor...Wireless bağlantılı modelleri gayet güzell....

Selçuk
20-06-2005, 21:55
Selçuk kardeş; bana önerebileceğin veya senin kullandığın pocket pc nin model ve markasını yazabilirsen ,Teşekkürler...Gerçektenten de bende daha önce denedim java applet ler çalışmıyordu.Belki finansonline bu işi çözmüştür.

Sn. diojen2000 Asus mypal a716 kullanıyorum.bluetooth ve wlan özelliği ile ihtiyacımı karşılıyor.
hp ipaq 6340 'ı tavsiye ederim.aynı zamanda gsm özelliği ile cep telefonu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Pocketpc'lerin Internet explorerları Java applet çalıştıramıyor yanılmıyorsam.Benim aracı kurumum al-sat işlemlerinde java applet kullandırmadığı için ben işlemlerimi yapabiliyorum.

iyi çalışmalar...

Selçuk
20-06-2005, 22:07
Hp ya da Asus öneririm java ayrıca pocket pclere yüklenebiliniyor

Sn.lancelot nereden yükleyebiliriz yardımcı olabilir misiniz??

egurbas
21-06-2005, 06:46
Sn. diojen2000 Asus mypal a716 kullanıyorum.bluetooth ve wlan özelliği ile ihtiyacımı karşılıyor.
hp ipaq 6340 'ı tavsiye ederim.aynı zamanda gsm özelliği ile cep telefonu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Pocketpc'lerin Internet explorerları Java applet çalıştıramıyor yanılmıyorsam.Benim aracı kurumum al-sat işlemlerinde java applet kullandırmadığı için ben işlemlerimi yapabiliyorum.

iyi çalışmalar...

Selcuk Bey, internete baglanirken wireless in veya bluetooth un fonksiyonu nedir acaba? Ben bakmayali cok hizli gelistiler ! Ben de kullaniyorum ama bulundugm bolgede (kampus de) heryerde wireless baglanti var. Bu sebeple internette de hizli baglaniyorum. Ancak Turkiye de wireless vericiler henuz yayginlasmadi diye biliyorum. Hatam var ise duzeltin. GPRS uzerinden PAL inizi internette mi kullaniyorsunuz ?
Tesekkur ederim

Selçuk
21-06-2005, 09:54
Selcuk Bey, internete baglanirken wireless in veya bluetooth un fonksiyonu nedir acaba? Ben bakmayali cok hizli gelistiler ! Ben de kullaniyorum ama bulundugm bolgede (kampus de) heryerde wireless baglanti var. Bu sebeple internette de hizli baglaniyorum. Ancak Turkiye de wireless vericiler henuz yayginlasmadi diye biliyorum. Hatam var ise duzeltin. GPRS uzerinden PAL inizi internette mi kullaniyorsunuz ?
Tesekkur ederim

bluetooth ile bluetooth uyumlu bir cep telefonu ile gprs üzerinden PDA'inizle internete bağlanabilirsiniz.ben bunu hiç kullanmadım ama bu yapılabiliyor.

ben WLAN özelliği ile internete bağlandım hep.bu sistem şu an istanbulda yaygınlaşıyor. http://www.winet.turktelekom.com.tr/istb.htm adresinden bağlantı noktalarını görebilirsiniz.

egurbas
21-06-2005, 19:04
Bu hotspot lari biliyorum, cok sevindim cok guzel. Sirketler adam gibi yonetilince hizmette arkasindan geliyor BRAVO TURK TELEKOM a, Tesekkur ederim sayin Selcuk

lancelot
21-06-2005, 22:40
Sn.lancelot nereden yükleyebiliriz yardımcı olabilir misiniz??

Arkadaşlar bu konudaki çalışmalarım devam etmekle birlikte java desteği sağlayan browser linkini ekliyorum....Yeni bir version var, onun testlerini yapıcam....

http://www.pocketgear.com/downloads...Lite2%20Rel1.00

Saygılar...

Diojen2000
22-06-2005, 21:30
Sayın Lancelot ; galiba bu link çalışmıyor...

lancelot
22-06-2005, 21:34
Sayın Lancelot ; galiba bu link çalışmıyor...

Tekrarlıyorum...

http://www.pocketgear.com/downloads.asp?product_id=12425&prodname=NetFront%20v3.1%20for%20PPC2002%20with%20 JV-Lite2%20Rel1.00

rachmaninov
22-06-2005, 21:41
Lancelot dostum
java virtual machine (java vm) linki mi verdiğin senin?

lancelot
22-06-2005, 21:53
Lancelot dostum
java virtual machine (java vm) linki mi verdiğin senin?

Hocam bu linkteki browser java desteği veren tek browser...gerçekten çalışıyor..yeni bir sürümü çıktı onun üzerinde çalışıyorum...

rachmaninov
10-07-2005, 17:34
Hocam bu linkteki browser java desteği veren tek browser...gerçekten çalışıyor..yeni bir sürümü çıktı onun üzerinde çalışıyorum...

Dostum bir de java virtual machine lazım..browser veriyor desteği ama mesela matriksdata veya plato ms jvm için compile edildiğinden açılmıyor appletler.. :vurkafa: