PDA

View Full Version : 27 Haziran Endeks Hareketi.....

HaN
24-06-2005, 17:45
Bol Kazançlar!!!

http://www.hisse.net/images/gg/24.png

Endeks aralığını doğru tahmin edenler...

301 k.d, baytar657, bilinmezki, BONUSSİMO, bourbon, Cenk-Uygur, enginar, Hasan Azmi, KARDELEN, lancelot, lojistik, mbm, optra, parderi, SAHAN, sahin, Snake, soztabak, Thesecret, turkishwarrior

Endeks aralığını doğru tahmin etmeyenler....

:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

Garboy,antares, camarors, ReaL Mc Coy, SirinZ, thebaskan, vancgi
alkazar, cabbar1, cadfan, ÇifteAjan, entelajanziya, flashest, lionking, omer guclu, Serhat, starerdi, yesavas, yesilim,amutlu, askin, cemalettin, DenizUtku, empee3, expertadvisor, fenerce, flama, galata, GozgurS, ibayke, liz22, marbi, N.F.K, onkel 3, oziwan, sbayat, sungur, victory,1AY, Adalı, beta_, Boldgambler, DrX, engindeniz, gemici, han, Hunter 06, mozdogan41, SAGEN, samiay, SoLiD, TATOMETO, yasinguner,ATTİLA, cegi, kelebek2002, mustafa99, parabel

:td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td:

Arkadaşlar 9.30 dan sonra neden ankete tıklanır anlamıyorum..kendinizi kandırırsınız anca... :mad:

SS abime buradan teşekkür ediyorum

Garboy
24-06-2005, 17:51
herşey çok güzel olacak serisi devammmmmmm
28200+ (mesela dedik)
;o)p

gemici
24-06-2005, 17:51
27ooo e veda operasyonlarına devam.................s

HaN
24-06-2005, 17:56
arkadaşlar sistem alkışa izin vermedi...Doğru tahmin edenleri buradan alkışlıyorum....

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
:tamam: :tamam: :tamam: :tamam: :tamam: :tamam: :tamam:

pride
24-06-2005, 17:58
çıkışa devam...

baytar657
24-06-2005, 18:01
walla tamamı ile acemi şansı.yoksa baytar ne anlar senetten,borsadan.
varsa yoksa geyik.(Not: geyiği bırakmaya çalışıyorum.baya bi zormuş. :D )

:cheers:

BONUSSİMO
24-06-2005, 18:33
ÖİB 1 Temmuzda telekom ihalesine teklif verenleri ÖİB ye davet etti.Bizde TV den izleriz artık.

bourbon
24-06-2005, 18:49
- + 100 kaparız.

GozgurS
24-06-2005, 18:58
Endeks aralığını doğru tahmin etmeyenler....

:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

Garboy,antares, camarors, ReaL Mc Coy, SirinZ, thebaskan, vancgi
alkazar, cabbar1, cadfan, ÇifteAjan, entelajanziya, flashest, lionking, omer guclu, Serhat, starerdi, yesavas, yesilim,amutlu, askin, cemalettin, DenizUtku, empee3, expertadvisor, fenerce, flama, galata, GozgurS, ibayke, liz22, marbi, N.F.K, onkel 3, oziwan, sbayat, sungur, victory,1AY, Adalı, beta_, Boldgambler, DrX, engindeniz, gemici, han, Hunter 06, mozdogan41, SAGEN, samiay, SoLiD, TATOMETO, yasinguner,ATTİLA, cegi, kelebek2002, mustafa99, parabel

:td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td: :td:

Artık kara liste de açıklanıyor ona göre tahminde bulunmamız gerekiyor ... :D :D
Bol kazançlar.

Forever
24-06-2005, 19:00
27263 olurmu gaptan... :D

engindeniz
24-06-2005, 21:34
26731...Vazgeçmemmmmm...

Önümüzdeki hafta gerginlik artar...Yasalar çıkar çıkmaz...RUM tarafının ek anlaşması imzalanır imzalanmaz...GERGİNLİKKKKKK...

BONUSSİMO
24-06-2005, 21:37
Şimdiden tahmin yürütmek erken olur hafta sonu gelişen olayları ve haberleri özümseyelim sonra tahmin aralığını tıklarız.

gemici
24-06-2005, 21:54
27263 olurmu gaptan... :D
sana uyarsa yaparız bir iyilik.................s

lionking
24-06-2005, 21:59
PAKİSTAN telekomun %25 i 2.6 milyar dolara satılmış.pakistan ile türkiye gelişmişlik açısından mukayese bile edilemez.yetkililerin açıklaması türk telekom 8 milyar doların altında satılmayacak.pakistana verlilen fiyat bize verilse fiyatı 10.4 milyar dolar eder.kaldıki pakistan telekomu alan şirket türk telekom içinde teklif verecekmiş .sözün kısası bizim borsadaki yabancılar her gün babasının hayrına mal almıyor .resmen telekom özelleştirmesine oynuyorlar. türk telekomun 10 milyar dolar üzerinde bir fiyata satılacağını çok iyi biliyorlar.bu nedenle ihale öncesi borsa tarihi zirvelerine çıkacak.türkcel satıldığında borsa ne olmuştu hatırlayın. bu konuyu ciddiye alın ve portföylerinizi muhafaza edin. :hissenet:

mustafa99
24-06-2005, 23:18
dış borsalar neden düşüyor bilen varmı?
Önemli birşey varsa pazartesi etkilenmeye başlarız diye düşünüyorum.

lionking
24-06-2005, 23:36
dış borsalar neden düşüyor bilen varmı?
Önemli birşey varsa pazartesi etkilenmeye başlarız diye düşünüyorum.
ARJANTİN VE BREZİLYA ARTI KAPADI YOLA DEVAM

Ali Baba
25-06-2005, 00:15
walla tamamı ile acemi şansı.yoksa baytar ne anlar senetten,borsadan.
varsa yoksa geyik.(Not: geyiği bırakmaya çalışıyorum.baya bi zormuş. :D )

:cheers:

Alıştınmı alışkanlık yapıyor bırakmak zor :D

HaN
25-06-2005, 11:27
PAKİSTAN telekomun %25 i 2.6 milyar dolara satılmış.pakistan ile türkiye gelişmişlik açısından mukayese bile edilemez.yetkililerin açıklaması türk telekom 8 milyar doların altında satılmayacak.pakistana verlilen fiyat bize verilse fiyatı 10.4 milyar dolar eder.kaldıki pakistan telekomu alan şirket türk telekom içinde teklif verecekmiş .sözün kısası bizim borsadaki yabancılar her gün babasının hayrına mal almıyor .resmen telekom özelleştirmesine oynuyorlar. türk telekomun 10 milyar dolar üzerinde bir fiyata satılacağını çok iyi biliyorlar.bu nedenle ihale öncesi borsa tarihi zirvelerine çıkacak.türkcel satıldığında borsa ne olmuştu hatırlayın. bu konuyu ciddiye alın ve portföylerinizi muhafaza edin. :hissenet:

iyi bir nokta...tebrikler....

lancelot
25-06-2005, 11:33
Kapanışlar...

Merval 1,444.610 +5.180 (+0,36%)
Bovespa 24,916.91 +101.33 (+0,41%)
Dow 10,297.84 -123.60 (-1,19%)
Nasdaq 2,053.27 -17.39 (-0,84%)
S&P 500 1,191.57 -9.16 (-0,76%)
MXSE.IPC 13,299.280 -90.380 (-0,67%)

BOZOK
25-06-2005, 13:41
iyiii olacakk hayırlısı

BONUSSİMO
25-06-2005, 16:57
Gelin ata binmiş ya kısmet demiş.Değer tespiti 11 milyar dolar yapılmış ama petrol faturamızda 5 milyar dolar artmış.Yani telekomdan gelen para ile petrol alıp seyahat edecekmişiz.Yani telekomun parası gaz olup havaya uçacak bu petrol fiyatları düşmezse.Ancak petrol bakanı Sabah üretim arttırımı içi istişarelere başlamışlar ntvmsnbc.com haberine göre.

BONUSSİMO
25-06-2005, 16:58
Telekom'a değer biçildi 11 milyar dolar

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Telekom'un değerini içeren raporu Başbakanlık'a dün gönderdi. Raporda Telekom'un yüzde lOO'ü için tam 11 milyar dolar değer biçildi. Yani Telekom'un yüzde 55'i için verilecek teklifin 6 milyar dolardan daha aşağı olmaması gerekecek.(vatan)

Petrolün Türkiye'ye ek faturası 5 milyar $ olacak

Petrol fiyatları 1983'ten bu yana ilk kez 60 doları geçti. Geçen yıl 40 dolar olan ortalama petrol fiyatının bu yıl 54 dolara çıkması, Türkiye'nin ithalatının 15 milyar doları aşmasına neden olacak. Ham petrol fiyatlarındaki tırmanış hız kesmeden devam ediyor.(sabah)

ERKA
25-06-2005, 18:47
imkb 30 un % 67 si yabancıların elinde....kaynak (sabah)

alkazar
26-06-2005, 08:04
Borsa saglikli bir sekilde yukselis sinyali veriyor.Ben yaklasik 1 senedir devamli soyledigimi gene soyluyorum.Kimse fuze gibi bir cikis beklemesin ama borsa istikrarli bir sekilde uzun vade yukselecektir.1 aylik vadede 29000'i gormek oldukca olasi.

soros74
26-06-2005, 08:13
Malınızı kaptırmayın söylemlerine itibar etmeyin. sonuçda bir yükseliş yaşandığında her kağıt aynı anda yükselmiyor. Ama bir düşüş anında hepsi tepetaklak iniyor.

Ben AB geyiğinin sona ermekte olduğu, ABD ile ilişkilerin ısınmaya başladığı, sonbaharda seçim söylentilerinin fısıldandığı, TBMM Başkanının türban saplantısının depreştiği şu günlerde temkinli olunması gerektiğini düşünüyorum. Varsın endeks 30.000 olsun, nasıl olsa birçok kağıt yükselişe katılmayacak, ortam belirginleşsin onlardan alım yaparım...

cengo64
26-06-2005, 11:08
Valla ben kötümserim ama baz1 uyan1klarda art1k düsüslerde mal aliyim geyiinden kurtulacaklar ve borsada bu hafat epey bi dip kar1st1racaz

lancelot
26-06-2005, 11:20
Haftalık Özet... :D :D

XZARA_
26-06-2005, 14:37
Örneğin, 'Gelirinizi 100 YTL artırırsak tüketiminiz yüzde kaç artar' sorusuna cevap vermek için geçmiş dönemlerde insanların ne kadar gelir elde ettiği ve ne kadar tükettiğine bakıyorsunuz

Üniversitede, ekonometri dersini almaya başladığımızda çok heyecanlanmıştım. Çünkü, herhangi bir gelişme eğer bir başka olaya veya gelişmeye sebep oluyorsa, bunun matematiksel olarak etkisini ölçebilecektim. Ekonomi, laboratuvarda tekrarlanabilen bir bilim dalı değildir. Biz ekonomistler geçmişe bakarak dersler çıkarabiliyoruz. Gelişmiş ülkeler, bu dersleri çıkarırken ve geleceğe dönük politikalar oluştururken ekonometri önemli bir yer tutuyor.

Örneğin gelirinizi 100 YTL artırırsak tüketiminiz yüzde kaç artar sorusuna cevap vermek için geçmiş dönemlerde insanların ne kadar gelir elde ettiği ve ne kadar tükettiğine bakıyorsunuz. Bunun modelini kuruyorsunuz ve gelirin her artışında tüketimi ne kadar artırdığını matematiksel bir model ile ölçebiliyorsunuz. Sonra, bu sonuçlara bakarak diyorsunuz ki; eğer gelir 100 birim artarsa (azalırsa) toplam tüketim de X birim artar (azalır).

MODEL GELİŞTİRMELİYDİM

İşte bunları ölçme tekniklerini öğrendiğimde çok heyecanlanmış ve hem yüksek lisans hem de doktora çalışmalarımın tümünü ekonomideki ilişkilerin modellenmesi üzerine kurmuştum. Türkiyeye kesin dönüş yaptıktan sonra bu modelleme tekniklerini Borsa üzerinde uygulamaya başladım. Yani şu soruya cevap arıyordum.

Öyle bir model geliştireyim ki Borsa'nın yarın veya bir hafta sonra ne olacağına ilişkin tahmin üretsin. Bu denemeler çok şey öğretti. Öğrettiği en önemli şeylerden biri de; IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşların yaptığı ekonomik parametre tahminlerinin neden bazı yıllarda çok başarısız olduğuydu. Örneğin Asya krizi öncesinde Dünya Bankası Asya'daki ortalama büyümenin yüzde 4.2 civarında olacağını tahmin etmiş ama 1998 yılında bu ülkelerdek ortalama büyüme yüzde -3.2 olmuştu. Neden bu derece gelişmiş modeller büyük hatalar üretebiliyordu? Eğer Dünya Bankası bile bu derece büyük hata içeren modellerle çalışıyorsa benim modellerimin başarısız olması normal miydi?

Borsa endeksinin hareketlerini tahmin edebilecek bir model üzerinde uzun süre çalıştım. Denediğim birçok model başarısız oluyordu. Günlük ve haftalık verileri kullanarak, en iyi modeli bulmaya çalışırken, o kadar çok faktörün Borsa üzerindeki etkilerini araştırdım ki neredeyse Borsa'yı etkileyen bütün faktörlerin etkisini ölçtüm. Modeller bir süre iyi sonuç verse dahi bir süre sonra bozulmaya başlıyordu. İmdadıma kaos teorisi yetişti.

Ekonometrik modellerin kurulması ve tahmin edilmesinde bizlere denklemin sonundaki hata teriminin etkilerinin sıfır olduğu anlatılmıştı. Halbuki Kaos teorisi tam tersini söylüyordu. Kelebek etkisi nedeniyle bir modeldeki çok basit bir hata terimi, modelin bütün yapısını değiştirebiliyor ve parametrelerini etkileyebiliyordu.

İKİ ANA UNSUR VAR

Belirli dönemlerde belirli faktörlerin Borsa'yı yönlendirme etkisi yüzde 80-90 seviyelerine çıkarken, belirli dönemlerde aynı etkinin Borsa'yı etkileme derecesinin, yüzde 10-15 seviyelerine düştüğünü görüyorsunuz. Yani eğrisel bir ilişki var. Finansal piyasalar birçok gelişmeden etkileniyor. Piyasaları etkileyen en temel unsurları iki ana gruba ayırabiliriz. Bunlar;

1- İç Etkenler: İç siyasi gelişmeler; iç ekonomik faktörler,

2- Dış etkenler: Dış siyasi gelişmeler, Dış ekonomik gelişmeler,

1998 Ağustos ayında Rusya krizi ile birlikte Borsa sert düşüşlere sahne olurken, Rusya borsasındaki her hareket bizim Borsa'mızdaki hareketleri belirliyordu. O dönemde Asya krizi (dış ekonomik etken) bizim Borsa'mızın gidişatını belirliyordu. 17 Aralık 2004 tarihine gelinen süreç içinde Borsa'nın hareketlerini AB'den müzakere tarihi alınıp alınmayacağı beklentileri (dış siyasi ilişkilerimiz) belirledi. 28 Şubat sürecinde hükümet ve ordu gerginliği (iç siyasi gelişme) Borsa'nın yönünü çiziyordu. Şimdi ise, Borsa'nın yönünü AB ile ilişkiler (dış siyaset) ve ABD ekonomisinde faizler (dış ekonomilerdeki gelişmeler) etkiliyor.

PETROL FİYATLARI ETKEN

En son geliştirdiğim Borsa modeli ise aynı bir bukalemun gibi yeni duruma adapte olabiliyor. Bu model, şu an için ABD ekonomisinde faizleri hızla yükseltecek bir gelişme olmadığı sürece Borsa'nın yükselişini sürdürebileceğini gösteriyor. En azından ilk hedef olarak 27 bin 600 seviyesi verilebilir fakat bu seviyenin yukarı kırılması şimdilik zor görünüyor. Bu tür bir trendi engelleyecek en önemli faktörün ise petrol fiyatları olduğunu görüyoruz. ABD borsaları geçen haftayı yine sert düşüşlerle kapattığı için haftaya başlarken bizi olumsuz etkileyebilir ama ABD faizleri düşüş yönünde hareket ederek yüzde 3.91 seviyesine kadar geriledi. Bu gelişme Türkiye'deki yabnacı yatırımcının tedirgin olmasını engelleyecektir. Ayrıca cuma günü TCMB tarafından açıklanan ödemeler dengesi raporu oldukça olumluydu. Bu da piyasaya kapanış öncesinde olumlu yansıdı. Sonuç olarak dışarıdan çok kötü bir etki almadığımız sürece piyasalar olumlu tavrını devam ettirir. Şu an en büyük risk petrol fiyatları olarak görülüyor.

Yasar Erdınc...aksam...

XZARA_
26-06-2005, 14:38
1 Temmuz beklentisi

Hafta boyunca yükseliş eğilimli hareket eden Borsa, yüzde 1,90’lık artışla 27.033 puandan kapandı.

27 bin puanın üzerinde zorlanan endeks cuma günü sert bir düşüşle başlangıç yapmasına rağmen beklentilerin etkisiyle az da olsa yükselerek kapanmayı başardı. Yaz aylarının genelde durgun geçtiği, yükselişlerin yaşanmadığı söylense de Borsamızın son yıllarda haziran-temmuz aylarında hareketli olduğu görülmektedir. Ana beklentiler itibarıyla AB sürecini etkileyebilecek olumlu ve olumsuz haberlere odaklanması gereken piyasalar son haftalarda bu süreçten kopuk bir seyir izliyor. Zira belki müzakere tarihi konusunda bir tereddüt yok; ancak AB’deki referandumlardan çıkan sonuçlar ve en önemli destekçi konumundaki ülkelerdeki Türkiye’ye karşı olan muhalefetin güç kazanması gibi süreci olumsuz etkileyebilecek faktörler piyasalar tarafından göz ardı edilmiş durumda. Doların Euro karşısında son iki üç ayda hızla değer kazanmasına rağmen YTL’nin sürekli değer artışı Borsa’nın 27 bin puan seviyesinin üzerine çıkması, faizlerin 16’lar seviyesinde kalması ve bankalardaki faiz düşüşleri bunun önemli bir göstergesi. Bizim düşüncemiz özelleştirilecek şirketlerimize talebin artması ve fiyatların neredeyse 3 katına tırmanması bu iyimserliği destekler nitelikte. Geçen haftalarda TAV’ın özelleştirme fiyat rekorunu kırarak hava alanları işletmeciliği için 3 milyar dolar vermesinin ardından gözler 1 Temmuz’da sonuçlanacak Telekom ihalesine çevrildi. Bizce piyasalardaki ve özellikle Borsa’daki yükseliş eğiliminin önemli sebeplerinden birisi olan bu ihalede, yeni bir özelleştirme fiyat rekoru çıkması bekleniyor. Kapalı zarf usulüyle yapılan ihalede konsorsiyumların vereceği fiyat oldukça önemli. Eğer süreç açık artırmayla devam eder ve başarılı bir fiyattan satış gerçekleşirse, piyasalardaki olumlu hava 1 Temmuz sonrası da devam edebilir. Borsa’da ise kâr satışları gelebilir. Endeksin olası hareket aralığı 26.200-28.400 seviyeleri olabilir. Telekom ihalesine katılan konsorsiyumda bulunan şirketlerin hisseleri bu hafta daha hareketli bir trend izleyebilirler. İhale sonrası ise ayrı bir yorum yapılabilir.

Selım ISIKLAR...ZAMAN...

XZARA_
26-06-2005, 14:40
yola devam...

bourbon
26-06-2005, 14:42
9 gunluk h.ortalama altına gelmeden,hiç endişe etmıyorum.Yola devam.

akademili
26-06-2005, 15:22
ben sadece telekom ihalesi zarflarının 1 temmuz cuma günü açılmasından huylanıyorum
acaba yetkililer bir aksilik olur da istediğimiz fiyat gelmez ve ihale ertelenirse piyasaları etkilemesin diye mi hafta sonundan önceki günü seçtiler
ben genel olarak trendin yukarı olduğunu düşünüyorum ama yukarıda yazdığım konuda aklımı karıştırmıyor değil hani
hepinize saygılar

mertistan
26-06-2005, 20:23
Bu borsa takip ettiğim kadarıyla tarihi zirveye ulaşma sinyalleri veriyor. Cuma hareketi çok ilginç. Petrol fiyatları bir balon değilse yükselişi yavaşlatır. Aksi halde hedef daha yüksekler. Bence yabancılar gibi temkinli bir şekilde yükü almakta fayda var. Petrolde bir ters hareket rüzgarı arkamıza aldırır.

kurtul
26-06-2005, 21:40
yarın 27 500 ü gösterebilirler ancak daha fazlası için işlem hcminin yeterli olacağını sanmıyorum.ancak trend gene yatay yukarı...kar realizasyonu bekleyen arkadaşlar bence bu hafta telekom ihalesi--iyi teklif--beklentisi varken biraz daha bekleyecekler..ama dikkatli olmalıyız tabii ki

lionking
26-06-2005, 23:23
ben sadece telekom ihalesi zarflarının 1 temmuz cuma günü açılmasından huylanıyorum
acaba yetkililer bir aksilik olur da istediğimiz fiyat gelmez ve ihale ertelenirse piyasaları etkilemesin diye mi hafta sonundan önceki günü seçtiler
ben genel olarak trendin yukarı olduğunu düşünüyorum ama yukarıda yazdığım konuda aklımı karıştırmıyor değil hani
hepinize saygılar
1 temmuz cuma saat 16.00 açılacak. seans açıkken.endişe duymanı gerektirecek bir durum yok.

BOZKIR
27-06-2005, 01:37
Hep takıldığım bir nokta var işlem hacmi.TL son senelerde çok değerlendi.İşlem hacmini değerlendirirken bu noktanın göz önüne alınması gerektiğini düşünüyorum.

BOZKIR
27-06-2005, 01:42
Şimdi 10 puanlık uzaman sorusu..

Konut kredisi için kullanılan bu pararlar nereye gider yada gidiyor.Bankalar bu paranın sistem dışına çıkmaması için fazileri arttırmayı denediler.Ama sanırım bir toplantı yapılıp uyarıldılar.Eğer bu kaynağın bir kısmı borsaya girerse...Bir kısmını arsa yatırımlarına gittiği kesin.Zira yeni konut alanlarının acılacak olması arsa fiyatlarını yükseltti.Bir kısmıda inşaat sektörüne gitse.Birazda bankalar kapsa.
Borsanın AB kaynaklı olumsuz haberlere takmamasının tek sebebi bu kaynak bence..Eğer spekler bu kaynağıda emip bitirilerse o zaman düşünmek gerek derim

ŞahMat
27-06-2005, 05:59
http://www.milliyet.com.tr/2005/06/27/ekonomi/aeko.html

durmuskoc
27-06-2005, 09:01
08:21 ABD'den İran, Suriye ve K.Kore'ye karşı yeni yaptırım

ABD Başkanı George W. Bush yönetiminin, kitlesel imha silahı programlarına sahip olmakla suçladığı İran, Suriye ve Kuzey Kore'ye karşı yeni önlemler almaya hazırlandığı bildirildi.

The Washington Post gazetesi, bu üç ülkenin kitle imha silahı veyafüze programlarına karıştığından şüphelenilen şirketleriyle iş yapan dünyadaki bütün firma, şahıs ve bankaların ABD'deki varlıklarının dondurulması yönünde Bush yönetiminin karar aldığını yazdı.

Gazete, buna ilişkin kararnamenin, İskoçya'da 2 Temmuz'da yapılacak G-8 ülkeleri zirve toplantısı öncesinde Başkan Bush tarafından imzalanabileceğini belirtti.

Gazetenin haberine göre bu karar, ilk olarak ABD'nin, kitle imha silahı ve füze programlarına karıştığından şüphelendiği sekiz şirketleiş yapanları kapsayacak. Bu listede Kuzey Kore'den üç, İran'dan dört ve Suriye'den bir şirket bulunduğu belirtildi.

Bush yönetiminden bir yetkili, gazeteye yaptığı açıklamada, ''EğerAvrupa'da bir banka bu şirketlerden herhangi birisiyle iş yapıyorsa vebu bankanın ABD'de varlıkları bulunuyorsa, bu varlıklara karşı bir eyleme geçilmesi mümkün'' dedi.

bfener
27-06-2005, 09:25
Yüksek petrol fiyatlarından etkilenmemesi biraz düşündürücü. Endeks Sert şekilde geri gelebilir mi ?

chemeng
27-06-2005, 13:25
petrol fiyatları fırladı...avrupa borsaları çöküyor..ama IMKB bunlara nazaran sağlam görünüyor..nedendir anlayamadım..bir bilen var mı???