PDA

View Full Version : 8 Temmuz Endeks Hareketi....

HaN
07-07-2005, 17:12
Bol Kazançlar!!!

http://www.hisse.net/images/gg/7.png

Endeks aralığını doğru tahmin edenler.......

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

alsat, baytar657, beta_, cehennem, cenkbasegmez, Dendro, empee3, enginar, fugazi, lancelot, lionking, mertistan, onkel 3, pej, sbayat, sdcESES, tokenring, zyprexa

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

------------------------------------------------------------

Yarın benim doğum günüm...yarın için bana hediye olarak % 10 getirisi olan 3-4 kağıt istiyorum...yoksa açmam bir daha topiği... :D :D :D :ley: :ley: :ley:

BONUSSİMO
07-07-2005, 18:39
Yarın disket seanında düşüş olur klavye seansında yukarı yönlü bir atak başlar ve 28300 e yakın bir kapanış olur.

KUTERO
07-07-2005, 19:01
07 Temmuz 2005 Perşembe 16:48

Londra'da yaşanan üzücü terör olaylarının etkisiyle 1000 puanlık bir dalgalanma yaşayan İMKB 100 endeksi en düşük 26980 gördükten sonra günü verdiği kayıpların büyük kısmını telafi ederek 91 puanlık kayıpla 27689'dan kapattı.

Yaşanan olağanüstü durumun yarattığı işlem hacmi 1.3mn YTL düzeyinde olurken gün sonunda piyasaya ilk beş aracı kurum bazında 21.1mn YTL'lik para girişi oluştuğu izlendi. YKBNK (7.4mn YTL), DOHOL (6.5mn YTL) ve ISCTR (4.9mn YTL) en çok para girişi oluşan ilk üç hisse olurken, çok para çıkışı yaşanan hisse 4.4mn YTL ile GARAN oldu.

Bugün yaşananlara rağmen piyasanın oldukça sağlam bir duruşa sahip olması ve kapanış itibariyle de teknik görünümün fazla zedelenmemesi olumlu algılanmaktadır. Bu noktada bir önceki yorumda yaptığımız "doğru fiyatlandırma" yorumu geçerliliğini korumaktadır. Endeks 27000 - 28000 bandındaki hareketine devam ederken, 28000 - 28400 hedefi hala perspektif dahilindedir... Ancak bugün test edilen 27900 direncinin aşılabilmesi için piyasanın kendi iç dinamiklerine dair (para girişi, hacim, katılım vb) iyileşme gerektiği görüşümüz de devam etmektedir....

KUTERO
07-07-2005, 19:03
Avatarım traş olan bir adamın resmi idi yazdıklarım traş olarak algılandığından avatarımı değiştirdim.- Bonussimo

Estağfurullah hocam.
Hiç gülesim yoktu.Çok yaşa emi. :cheers:

bourbon
07-07-2005, 19:24
yarın guzel bır haftalık kapanısla 28000 ustune attırırlar endexi

sdcESES
07-07-2005, 20:27
ben şunu anlayamıyorum.
dünya yı etkileyecek önemli ve olumsuz bir hadise gerçekleşiyor ve bizler borsanın artması gerektiğinden söz ediyoruz.bazımız ne diye bakıyorum,sadece bugün az düşmenin dışında olumlu hiçbirşey göremiyorum.ben göremiyorsam bana izah ederseniz anlamaya çalışırım.bugüne kadarki borsa gözlemlerim bana şunu hatırlatıyor.
borsanın en sert düşüşlerinin başlangıcı herzaman "bu borsanın geri dönüşü yok"fikri oturduğu zamanlar olmuştur.
ne dersiniz?

Lord_Aron
07-07-2005, 21:04
iyi ki doğdunuz Sn. Han

wallstreet
07-07-2005, 21:09
bugün bir kez daha anladık ki yaz sonuna doğru bizim endeks 30 binleriş rahat geçicek ....adamlar takmış kafaya bizim endeksi alıp uçuracaklar başka yolu yok heralde...başka türlü bugünkü olaydan sonra -1000 falan kapamamız gerekiyordu eskiden öyleydi sezen aksunun dediği gibi eskidendi çok eskiden.... yön yukartı bugün bunu bir kez daha anladık...

mertistan
07-07-2005, 21:15
ben daha önce de yazmıştım tatilciler döndüğünde ucuz kağıt kalmayacak diye , tatil yapamayanlarında bir artısı olsun dimi....

lionking
07-07-2005, 22:34
ben şunu anlayamıyorum.
dünya yı etkileyecek önemli ve olumsuz bir hadise gerçekleşiyor ve bizler borsanın artması gerektiğinden söz ediyoruz.bazımız ne diye bakıyorum,sadece bugün az düşmenin dışında olumlu hiçbirşey göremiyorum.ben göremiyorsam bana izah ederseniz anlamaya çalışırım.bugüne kadarki borsa gözlemlerim bana şunu hatırlatıyor.
borsanın en sert düşüşlerinin başlangıcı herzaman "bu borsanın geri dönüşü yok"fikri oturduğu zamanlar olmuştur.
ne dersiniz?
borsa mutlaka düşer.düşsünki yeni alıcılar gelsin .ancak bugün tanık olduğum olay borsamız adam gibi borsa olmuş. yani destek direnç teknik hepsi çalışıyor.eskiden 1000 puan satış yese değil toparlanmak en az bir hafta kendine gelemezdi.şimdi durum farklı bunun en önemli sebebi borsamızda hakimiyet yabancılarda .işi iyi biliyorlar şişşt denince bizim gibi kaçmıyorlar.her düşüşte mal alyorlar biz ise yine satıp yukarıdan alıyoruz .sözün kısası adamlar iyi yere dükkan açmışlar.

era
07-07-2005, 22:39
yarın 28.000 in üzerindeyiz. Lokomotifler çok güçlü

feridun
07-07-2005, 23:48
:roll: kardemirler ve tofaşın günü olacak :roll:
:bravo: enazından ben öyle istiyorum :bravo:

feridun
07-07-2005, 23:50
ben daha önce de yazmıştım tatilciler döndüğünde ucuz kağıt kalmayacak diye , tatil yapamayanlarında bir artısı olsun dimi....

tatil parasını kazanamadık henüz .. borsadan kazanınca yapacağız :D

tosbaga
07-07-2005, 23:52
28,152 kapanış bugün toplantıdan çıkan karar buymuş bilginize forumdaşlar :D

TATOMETO
08-07-2005, 00:05
borsamız gözü kapalı yükseliyor ama gözünü açtiğinda gercekler çok acı gelecek su bankaların piyasa degerli okadar şişkinki bence obezlikten patliyacak gibi nerden dökecekler merakla izliyorum... :hayır: :hayır:

HaN
08-07-2005, 00:12
iyi ki doğdunuz Sn. Han

Teşekkür ederim Sn Aron... :) :)

BUZZ
08-07-2005, 00:16
Yurtdışı borsaların kayda değer olanlarına bakıldığında hepsinde bir destek oluşumu ve yukarıya gidiş isteği var bence bizim borsaya özel bir şey değil. Daha geniş açıdan bakmak lazım.

BONUSSİMO
08-07-2005, 07:55
Bu borsakolik Yunanlı EFG yi almış olmasın.

Komşuda borsa çılgınlığı 18.Eylül 1999 (Sabah Gzt)

Yunanlılar tam anlamıyla borsakolik oldu. Atina Borsası talep patlaması ile yıl içindeki 50. rekorunu kırdı. Endeks 1.5 ayda yüzde 47 yükseldi

Türkiye kadar olmasa bile depremle sarsılan Yunanistan'da halk hisse senetlerine adeta saldırıyor. 2001 yılında Euro-Zone'a girecek olan Yunanistan'da hisseleri bu beklentiyi satın alan yatırımcıların yoğun talebiyle, tavan fiyatlardan işlem görüyor.

Bundan 5 yıl önce yıllık işlem hacmi 150 milyar drahmi olan Atina Borsası'nın son günlerde yoğun ilgi görmesiyle günlük işlem hacmi 400 milyar drahmiye yükseldi. Borsa endeksi 2 Ağustos'ta 4.312 puan seviyesindeydi. Dünkü kapanışta yıl içerisindeki 50. rekorunu kıran Atina Borsası'nda endeks 6.355 puana yükseldi. 1.5 aylık yükseliş yüzde 47'yi buldu. 5 günlük yükseliş yüzde 10'u buldu.

Faizler düşük
Yunanistan'da faiz oranlarının vergisiz yüzde 5 civarında olması hisse senetlerine olan talebi artırıyor. Depremin Türkiye'deki kadar büyük yıkımlara neden olmaması, ekonomik etkisini de azaltınca, Yunanlı yatırımcıların hisse senetlerine ilgisi de azaltmıyor. Bunun yanında hükümetin de gelirlerini artırmak için borsayı kullanacağı yönünde çıkan söylentiler de piyasada olumlu karşılanıyor. Hükümetin olası satışları öncesinde fiyatların yükseleceği beklentisi talebi ayakta tutuyor. Uzmanlar Atina Borsası'nda düzeltme hareketinin ise henüz beklenmediğini belirtiyor. Borsacılar, Yunanistan'da borsanın halka bu kadar yayılmasının da ayrıca dikkat çekici olduğunu belirtiyor.

aligungor
08-07-2005, 09:28
Bu borsakolik Yunanlı EFG yi almış olmasın.

Komşuda borsa çılgınlığı 18.Eylül 1999 (Sabah Gzt)

Yunanlılar tam anlamıyla borsakolik oldu. Atina Borsası talep patlaması ile yıl içindeki 50. rekorunu kırdı. Endeks 1.5 ayda yüzde 47 yükseldi

Türkiye kadar olmasa bile depremle sarsılan Yunanistan'da halk hisse senetlerine adeta saldırıyor. 2001 yılında Euro-Zone'a girecek olan Yunanistan'da hisseleri bu beklentiyi satın alan yatırımcıların yoğun talebiyle, tavan fiyatlardan işlem görüyor.

Bundan 5 yıl önce yıllık işlem hacmi 150 milyar drahmi olan Atina Borsası'nın son günlerde yoğun ilgi görmesiyle günlük işlem hacmi 400 milyar drahmiye yükseldi. Borsa endeksi 2 Ağustos'ta 4.312 puan seviyesindeydi. Dünkü kapanışta yıl içerisindeki 50. rekorunu kıran Atina Borsası'nda endeks 6.355 puana yükseldi. 1.5 aylık yükseliş yüzde 47'yi buldu. 5 günlük yükseliş yüzde 10'u buldu.

Faizler düşük
Yunanistan'da faiz oranlarının vergisiz yüzde 5 civarında olması hisse senetlerine olan talebi artırıyor. Depremin Türkiye'deki kadar büyük yıkımlara neden olmaması, ekonomik etkisini de azaltınca, Yunanlı yatırımcıların hisse senetlerine ilgisi de azaltmıyor. Bunun yanında hükümetin de gelirlerini artırmak için borsayı kullanacağı yönünde çıkan söylentiler de piyasada olumlu karşılanıyor. Hükümetin olası satışları öncesinde fiyatların yükseleceği beklentisi talebi ayakta tutuyor. Uzmanlar Atina Borsası'nda düzeltme hareketinin ise henüz beklenmediğini belirtiyor. Borsacılar, Yunanistan'da borsanın halka bu kadar yayılmasının da ayrıca dikkat çekici olduğunu belirtiyor.komşuda pişer bizede düşer... ;)

vizyoner
08-07-2005, 13:42
Saatlik gösterge 5 saattir önemli bir destek yükselen taban oluşturdu. Alçalan direnci de göz önüne alınca simetrik üçgen göze çarpıyor (bir kaç kağıtta da görülen bir formasyon).
27.777 kapanışı gösterge de önemli bir yukarı atılım oluşturdu.
Öğleden sonra 28.000 görülebilir.Eğer, göstergedeki çıkış temposu bozulmaz ise 15:00 - 16:00 arası görülebilir. Daha erken görülmesi çıkışı kuvvetlendirir. Daha geç görülmesi soru işaretlerini artırır.

Not: Endeks ve gösterge arası, rahatsız edici olmasa da (düşü düzeyde risk yaratan), negatif uyumsuzluk devam ediyor.