PDA

View Full Version : Yurt dışı erişiminde büyük problem

Red Kit
23-02-2011, 07:47
Telekomun kullandığı "telia" adlı hatlar "down" olmuş durumda. Bu nedenle bir kısım insanlar yurt dışında bir kısım sitelere giremiyor, sayfalar inanılmaz yavaş açılabiliyor ya da açılamıyor, insanların sürekli eriştiği forum siteleri barındıran serverler sayfa açmak isteyip açamayanlardan kaynaklanan sürekli istekler nedeniyle bayılma düzeyine geliyor.

Uzun zamandır arıza olmadığını ve modemleri açıp kapatmamızı isteyen Telekom bile artık yurt dışında arıza olduğunu kabul etti. Açıklama şöyle: Türk Telekom'un yurtdışı linklerinde meydana gelen kesintilerden dolayı yurtdışı çıkış trafiklerinde problem yaşanmaktadır. Konuyla ilgili takibimiz sürmektedir.

Ayrıca Netone şirketi de internetteki yavaşlamanın Telekomdan kaynaklandığını söyledi. http://home.netone.com.tr/sonuc.asp?ticketid=1280782

Problemin devam etmesi durumunda bir çok kişi hissenete erişmekte zorlanabilecek, bir müddet sonra server gelen aşırı talep nedeniyle çalışmaz duruma gelebilecektir.

2011 yılında hala bu durumlara düştüğümüz için serveri işleten ve siteyi ayakta tutan kişi olarak ben utanıyorum.

julia.luthor
23-02-2011, 08:22
Telekom utansın ama utanmaz....

guneysu
23-02-2011, 23:09
Yurt dışı sitelerden bir şeyler indirmekte azap şeklini aldı, telekom fiyatlarda liderliği bırakmazken, birazda bu işlere el atsa..

majestik72
23-02-2011, 23:52
Dün akşam modemimin bütün ayarları silinmişti. TTNET i aradım , modem ayarlarını yeniden yapılandırdılar. Bu sırada hem şirket hem de ev de sürekli kopmalar yaşadığımı ve çok ağırlaştığından bahsettim. Yurtdışı çıkışlarında bir sorun olduğunu ifade ettiler.

wo1
24-02-2011, 01:16
sn retkit bu yavaşlama özellikle 16.30-17.30 arasında daha çok olmakta

ben bugün 1.45 saat de anca girebildim siteye

kolay gelsin işiniz zor , gene de net kesilmiyor ona şükür diyecez :)

Halil64
25-02-2011, 09:28
sn retkit bu yavaşlama özellikle 16.30-17.30 arasında daha çok olmakta

ben bugün 1.45 saat de anca girebildim siteye

kolay gelsin işiniz zor , gene de net kesilmiyor ona şükür diyecez :)

Red Kit üstadım, benim de aynen böyle; özellikle bu saatlerde niye oluyor acaba, o dikkatimi çekti. Diğer saatlerde bir sorun olmuyor.