PDA

View Full Version : VobXGame - VOB Sanal Portföy Yarışması

Wizard
06-03-2011, 19:42
VOB Mart ayı için çok güzel bir yarışma başlatmış yeni haberim oldu ve haberi olmayan çok kişi vardır diye tahmin ettim. Ödüller fena sayılmaz:

GENEL SIRALAMA BAZINDA ÖDÜLLER:
1.SIRA : TABLET PC
2.SIRA : NOTEBOOK PC
3.SIRA : PDA
Ayrıca ilk üç sırayı alan yarışmacılar 2011 yılı sonuna kadar bilgisayarlarından VOB verilerine ücretsiz olarak erişim hakkını kazanacaklardır.

Bunun dışında kategori bazında da PDA ödülü ve yazılı anlatım ödülü var.
**Detaylı bilgi ve katılım için tıklayabilirsiniz. (http://www.vob.org.tr/VOBPortalTur/DetailsPage.aspx?TabId=555)

Kendi adıma konuşayım VOB konusunda bir iddiam yok ancak epeydir pratik anlamında öğrenmek istiyordum yarışma sayesinde en azından VOB konusunda kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Ve de bunu benim gibi olan diğer arkadaşlara da tavsiye ediyorum.

VOB nedir hiç duymadım diyecek varsa da şöyle bir link hazırlamışlar: (Biraz fazla optimist önceden uyarayım :) )

http://www.vobnedir.org/

Forumda başlığının olması da biraz eğlence katacaktır diye düşündüm, belki de acemiler için yol gösterici bir rol üstlenmiş oluruz.

Katılacak olanlara bol şans..

Wizard
06-03-2011, 19:44
KATEGORİ BAZINDA ÖDÜLLER
Ev Hanımı : PDA
Maaşlı/Ücretli Çalışan : PDA
Üniversite Öğrencisi : PDA
Öğrenci : PDA
Emekli : PDA
Çalışmıyor : PDA
Serbest Meslek Sahibi/İş Sahibi : PDA

--------

VOBXGAME’de İŞLEM GÖRECEK OLAN SÖZLEŞMELER
Sözleşme
Açıklaması
VOB‐İMKB 30
İMKB 30 Endeksi değerine dayalı Vadeli İşlem Sözleşmeleri
VOB‐TLDolar (Nakdi)
TL/USD Paritesine dayalı Vadeli İşlem Sözleşmeleri
VOB‐TLEuro (Nakdi)
TL/EURO Paritesine dayalı Vadeli İşlem Sözleşmeleri
VOB‐Altın
995/1000 saflıkta rafine edilmiş külçe altına dayalı VİS

Wizard
07-03-2011, 21:01
Bu ne yav kimse bişey yazmamış biraz üste taşıyım da 1 2 kişi kazanırız belki :) Birinciyi bu forumdan çıkaramazsak ayıp bize :)

INVENTOR
08-03-2011, 14:09
Bu topiğe hareket lazım, haydi arkadaşlar.. :cool:

http://666kb.com/i/brl8shtu29tzqgabl.gif

Wizard
08-03-2011, 14:30
Bu topiğe hareket lazım, haydi arkadaşlar.. :cool:

Rakip olduğumuza göre dediklerinizin tersini yapmak daha mantıklı olucak sanırım :) :)

Grandmaster
08-03-2011, 14:35
demo icin iyi fırsat...biraz gec oldu ama az once katıldım...birinci parayı 2ye katlamıs bile

Wizard
08-03-2011, 14:40
demo icin iyi fırsat...biraz gec oldu ama az once katıldım...birinci parayı 2ye katlamıs bile

Son katılım 8 Mart yani bugün.. Umarım başka görmeyenler varsa bir an önce farkeder de hem kendini geliştirme hem de şansını deneme imkanı bulur..

Ben de yarışma sayesinde 2 3 gündür VOB okuyor öğreniyorum. Cevap verebilecek varsa birşey sorabilirim mesela.. imkb30 nisan sözleşmesi %1 artı'da fakat APSD -577'de şuan. Bu gün içerisinde, önceden açılan short pozisyonların kapatıldığı anlamına mı gelir?

INVENTOR
08-03-2011, 14:44
Rakip olduğumuza göre dediklerinizin tersini yapmak daha mantıklı olucak sanırım :) :)

Ben uzuncuyum abi.. :p

Eğlence olsun işte dostum, arada bi bakarım.. Sabah açtım, ilk alışı girdim, az sonra bi baktım 400 TL kar.. Bi, iki saat sonra bi daha baktım.. -300 küsür TL.. Yuh dedim.. Henüz neyi nereden takip edeceğimi bilmediğimden, dedim herhalde XU030 takibi yapsam yeter..

Hadi bakalım, kolay gelsin . :cool:

Grandmaster
08-03-2011, 14:51
Son katılım 8 Mart yani bugün.. Umarım başka görmeyenler varsa bir an önce farkeder de hem kendini geliştirme hem de şansını deneme imkanı bulur..

Ben de yarışma sayesinde 2 3 gündür VOB okuyor öğreniyorum. Cevap verebilecek varsa birşey sorabilirim mesela.. imkb30 nisan sözleşmesi %1 artı'da fakat APSD -577'de şuan. Bu gün içerisinde, önceden açılan short pozisyonların kapatıldığı anlamına mı gelir?

daha onceden acılmıs sozlesmelerin azldıgını gosterir...ama "short poz.ların kapatıldıgı" diyemeyi cunki acık olan shortlarla longların sayısı her zaman aynıdır
short acan varsa karsısında daima long olmalı

anlasılması ıcın soyle bir ornek veryim
diyelim bugun piyasada kımse ıslem yapmıyor,sadece 2 miz yapıyoruz...

benım onceden acmıs oldugum longlarım vardı bunların 577 tanesini kapayım dedim
sizin de onceden acmıs oldugunuz shortlarınız var olsun...siz de bu pozisyonun 600 tanesini kapatmaya karar verdiniz diyelim

benim longum kapanır,sizin shortunuzun da 577 si kapanır (577 kontrat eslesir)...baska ıslem yapan olmadıgı boyle bı durum olsa apsd -577 olur
umarım basit anlatacagım diye iyice karıstırmadım:)

Wizard
08-03-2011, 14:57
daha onceden acılmıs sozlesmelerin azldıgını gosterir...ama "short poz.ların kapatıldıgı" diyemeyi cunki acık olan shortlarla longların sayısı her zaman aynıdır
short acan varsa karsısında daima long olmalı

anlasılması ıcın soyle bir ornek veryim
diyelim bugun piyasada kımse ıslem yapmıyor,sadece 2 miz yapıyoruz...

benım onceden acmıs oldugum longlarım vardı bunların 577 tanesini kapayım dedim
sizin de onceden acmıs oldugunuz shortlarınız var olsun...siz de bu pozisyonun 600 tanesini kapatmaya karar verdiniz diyelim

benim longum kapanır,sizin shortunuzun da 577 si kapanır (577 kontrat eslesir)...baska ıslem yapan olmadıgı boyle bı durum olsa apsd -577 olur
umarım basit anlatacagım diye iyice karıstırmadım:)

Yok yok süper açıklamışsınız çok teşekkürler :) Ben buraya acemi arkadaşların ilgi göstermesini bekliyordum asıl ama sanırım pek bulandırmak istemiyorlar kafalarındakini :) Ben de kendime çalışırım artık napalım herkese bol şans :) :)

INVENTOR
08-03-2011, 15:12
Burdayız ya.. aceminin önde gideni olarak.. :)

Sabah 9:15 civarı ilk işlemimi yaptım, long açtım. şu an niye 1500 TL zarardayım.. anlarım ileride. Bu işler XU030 değişimine göre olmuyor galiba. İlk öğrendiğim şey bu oldu. :yes:
http://666kb.com/i/brlaomu96md8cd9oh.gif

Wizard
08-03-2011, 15:17
Burdayız ya.. aceminin önde gideni olarak.. :)

Sabah 9:15 civarı ilk işlemimi yaptım, long açtım. şu an niye 1500 TL zarardayım.. anlarım ileride. Bu işler XU030 değişimine göre olmuyor galiba. İlk öğrendiğim şey bu oldu. :yes:

Kar/zarar Uzlaşma fiyatı üzerinden hesaplanıyor son fiyat üzerinden değil(Uzlaşma fiyatı UF olarak geçiyor listede)

wo1
08-03-2011, 16:46

grand kategorın ne ? uni ögrencide ben varım , rakip olmayalım :) o değilde gecen cnbc e de dınledım baskanı ; adam hem karısına hem cocuguna oynatıyor dıye bu gıbı durumları onlemek ıcın tc alıyoruz aynı aıleden aynı yerden olanları eleyebılırız , sımdı baktım ne, ne olmus ,29311.5 yazıyor 1. benım kategorıde , ne yanı bu arkdas 100.000 nı 293 mu yapmıs yoksa 129 bın mı yapmıs ? bunu acıklayabılırmısınız?

teş.

Wizard
08-03-2011, 18:05
grand kategorın ne ? uni ögrencide ben varım , rakip olmayalım :) o değilde gecen cnbc e de dınledım baskanı ; adam hem karısına hem cocuguna oynatıyor dıye bu gıbı durumları onlemek ıcın tc alıyoruz aynı aıleden aynı yerden olanları eleyebılırız , sımdı baktım ne, ne olmus ,29311.5 yazıyor 1. benım kategorıde , ne yanı bu arkdas 100.000 nı 293 mu yapmıs yoksa 129 bın mı yapmıs ? bunu acıklayabılırmısınız?

teş.

Şuanda 1. olanın 29311 TL kar'ı yani 129311 TL parası olmuş demek :) Buarada ben de üniversite öğrencisi kategorisindeyim alıcam PDA'yı :) :)

Bear_Bull
08-03-2011, 18:44
heyyyyyyyyy yavrum prg. a bak be :he: :kahkah:
hatalı yazmışlar

100,000 teminat la 150 poz taşıyorum
üste birde 99,899 tl daha kullanabilirsin diyo :he:

prg.ın hatalı olduğunu Teminat kontrolünün yanlış yapıldığını bildirmek lazım ama nasıl :notr:

http://666kb.com/i/brlg2wlsvhev9sw1o.png

Wizard
08-03-2011, 18:56
http://img845.imageshack.us/img845/790/zazazae.jpg (http://img845.imageshack.us/i/zazazae.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ben de şu teminat olayını kafamda sindiremedim bi.. Bendeki durum normal mi ki acaba ? :)

Başta 105 long açmıştım sonra baktım teminat gösteriyor 100 long daha açtım daha da kapatmadım yarın yükseliş devam ederse (ki bence edecek gibi duruyor) ilk 5'e girerim kategoride herhal :)

INVENTOR
08-03-2011, 19:00
hatalı yazmışlar

Abi bana da Haziran_2011 için ALTIN kakalamış birileri.. Uygulama göçük resmen.. :he:

Bear_Bull
08-03-2011, 19:07
Abi bana da Haziran_2011 için ALTIN kakalamış birileri.. Uygulama göçük resmen.. :he:

ekranda en üstten 2. sözleşmeye tıklamışsın işlem yaparken

emir ekrana geldiğinde fiyetı ve
4. söz. olan

x30nisan2011 olduğuna dikkat etmen lazım.

neyse ALTIN altındır.
Bozdurursun gider.:he:

INVENTOR
08-03-2011, 19:11
Daha dikkatli olmak lazım demekki, bir de mousu nereye hareket ettirsen kendi kendine bi şeyler açılıyo..
O da kullanım açısından sakat biraz.. Teminatın sanal olduğu iyi oldu.. :he:

wo1
09-03-2011, 03:00
Şuanda 1. olanın 29311 TL kar'ı yani 129311 TL parası olmuş demek :) Buarada ben de üniversite öğrencisi kategorisindeyim alıcam PDA'yı :) :)

ha ozaman 2 . sıradaki benim :kahkah: yarın okul yok bakalım neler yapacagım ,asıl muhabeet bende haftaya , pc gelecek ozaman prog acabılecegım ozaman ucabılırım ;) pda da neymıs

Wizard
09-03-2011, 03:03
ha ozaman 2 . sıradaki benim :kahkah: yarın okul yok bakalım neler yapacagım ,asıl muhabeet bende haftaya , pc gelecek ozaman prog acabılecegım ozaman ucabılırım ;) pda da neymıs

Açık pozisyon var mı şuan? Şortlayın da farkı açayım ben madem :)

secbul20
09-03-2011, 03:13
Vay yeniler bura da alıştırma yapıyorlar. Esasa gelin bakem ayuluk gösterem size.

Wizard
09-03-2011, 03:15
Bedava pratik şansı bulmuşken pişelim de bi hele.. Sonra biraz da vob'ta veririz paraları sorun degil :)

wo1
09-03-2011, 10:16
Vay yeniler bura da alıştırma yapıyorlar. Esasa gelin bakem ayuluk gösterem size.

yeniler derken :kahkah: hep derim bendeki pençeleri görmüyorsun heralde ! esastayızda yahu

bi adını koyalım dedik , beleş birşeyler de veriyorlarmış , vakit olsa alırım da haftada 3 günüm iptal oluyor direk ; pazartesi salı cuma

bugun yardıracaz tabir uygunsa :)

Wizard
09-03-2011, 11:48
yeniler derken :kahkah: hep derim bendeki pençeleri görmüyorsun heralde ! esastayızda yahu

bi adını koyalım dedik , beleş birşeyler de veriyorlarmış , vakit olsa alırım da haftada 3 günüm iptal oluyor direk ; pazartesi salı cuma

bugun yardıracaz tabir uygunsa :)

Mesai erken başlamış bugün :) Benim pozisyonlar aynen devam bekle beni PDA eheh

el_tanguero
09-03-2011, 16:19
Arkadaşlar,

Aranızda merak edenler olabilir; bazı yarışmacılar, paralarını nasıl oluyor da bir kaç gün içinde bu kadar çabuk katlayabiliyorlar diye... Bunun çok kolay bir yötemi var :) Yarışma sisteminde bir açık var ve ben bu sayede sabah yalnızca 174 kadar kontratlık param olmasına rağmen fazladan 169 tane daha pozisyon taşıyorum :)) Merak edenler resimden de görebilir...

SAbah nakitteydim, 174 kontratlık emir yazdım; yaklaşık 30 sn. kadar sonra baktım hesapta hala para görünüyor bir daha emir yazdım; 169 tane de öyle geldi..

VOB'un kendisinin yaptığı yarışma böyle bir sonuç çıkartıyorsa bunun iki anlamı olabilir; buaçığı kimsenin farketmeyeceğini düşünüp, kendi tanıdıklarına bu hediyeleri verdierecekler ya da insanlara bakın VOB'da olmayan paranızla bile iş yapabiliyorsunuz; hadi gelin gelin diyecekler...Sizce hangisi doğru :))

http://img814.imageshack.us/img814/6445/vobyarma.jpg (http://img814.imageshack.us/i/vobyarma.jpg/)

bayo
09-03-2011, 16:53
eee şimdi dereceye gireceklerinin başarısı ne kadar gerçekçi olacak.

Wizard
09-03-2011, 17:05
Arkadaşlar,

Aranızda merak edenler olabilir; bazı yarışmacılar, paralarını nasıl oluyor da bir kaç gün içinde bu kadar çabuk katlayabiliyorlar diye... Bunun çok kolay bir yötemi var :) Yarışma sisteminde bir açık var ve ben bu sayede sabah yalnızca 174 kadar kontratlık param olmasına rağmen fazladan 169 tane daha pozisyon taşıyorum :)) Merak edenler resimden de görebilir...

SAbah nakitteydim, 174 kontratlık emir yazdım; yaklaşık 30 sn. kadar sonra baktım hesapta hala para görünüyor bir daha emir yazdım; 169 tane de öyle geldi..

VOB'un kendisinin yaptığı yarışma böyle bir sonuç çıkartıyorsa bunun iki anlamı olabilir; buaçığı kimsenin farketmeyeceğini düşünüp, kendi tanıdıklarına bu hediyeleri verdierecekler ya da insanlara bakın VOB'da olmayan paranızla bile iş yapabiliyorsunuz; hadi gelin gelin diyecekler...Sizce hangisi doğru :))

Neyin nesidir bilmiyorum valla ama benim de dün öyleydi 205 pozisyon taşıyordum :)

INVENTOR
09-03-2011, 17:15
http://666kb.com/i/brmed8mx5p6wcdphd.png

Benim durum ne, bana bi özet geçseniz..

Bi de hanıma laf ederim çok para harcıyosun diye.. iki günde suyunu çekti paralar.. Gidip kendime bi PDA alayım bari.. :p

Bear_Bull
09-03-2011, 18:47
Burayı okuyorlar herhalde düzeltmişler hatayı
bugün 1 adet için bile teminattaki para yetmedi dedi. :yes:

http://666kb.com/i/brmgjw1saeucr08jg.png

bu arada dünkü 74,200 kısalardan zararsız hatta gün içi bakılırsa
1657 tl karlı bile çıktık.
hiç kıpırdamasak 19,875 tl. zarar yazacaktı. :yes:

http://666kb.com/i/brmgnoyaynf5gv9ks.png

son poz. 65 tane uzun son dk gölü 75,35 den.
kısamı uzun mu derken yarım poz uzun olduk. :he::he:

kendi gerçek işlemlerime bakarken buradakini hep unutuyorum :oley: :seyt:

hatalı yazmışlar

100,000 teminat la 150 poz taşıyorum
üste birde 99,899 tl daha kullanabilirsin diyo :he:

prg.ın hatalı olduğunu Teminat kontrolünün yanlış yapıldığını bildirmek lazım ama nasıl :notr:

http://666kb.com/i/brlg2wlsvhev9sw1o.png

Grandmaster
09-03-2011, 18:55

teş.

ben kayıt olur olmaz shortu actım..ogle arası...poz dogru yonde gorunuyordu:D sonra baktım sartlı emir felan yok,surekli basnda olmak gerek.
ya da ben goremedim bilmiyorum.
oglen cıktım gittim aksam baktım piyasa zıplamıs acıp bakmadım bile hesaba bir daha:)
ben oynamıyorum artık yani...yohum:)

INVENTOR
09-03-2011, 18:55
Sayın Bear_Bull, şu benim işlemlere bi el atıverseniz, PDA gidiyo elden.. Umut var mı? :)

Bear_Bull
09-03-2011, 19:03
Sayın Bear_Bull, şu benim işlemlere bi el atıverseniz, PDA gidiyo elden.. Umut var mı? :)

gerçek işlemlere bakarken yarışmadakine bile bakamıyorum.

senin iş zor. bırak öyle artık kara geçene kadar bu saaten sonra kısaları uzuna çevirsen bile tokat üstüne tokat yiyebilirsin.

Nasılsa para senin değil hayali.

2007 sonunda bana gelen HP PDA telefonu ucuz yollu vereyim :he:
hanıma vermiştim ne o ne ben doğru dürüst kullanmadık bile.

tel olarak Nokia 1100 kullanıyorum hala :he:

hasan_celik
09-03-2011, 19:18
kayıtlar kapanmış bile

INVENTOR
09-03-2011, 19:34
100 bin lirayı tut iki günde -40 bin lira yap.. Umut yok evet.. :)

Teşekkürler sayın Bear_Bull, iyi akşamlar.

Wizard
09-03-2011, 22:49
Erken pes edenler olmuş sanki :) Yanlış hesaplamadıysam şuan 113,600'üm ve full kısadayım. Yarın sabahtan okulda olucam da öğlen eve geldiğimde imkb'nin artıda olmasına mı yoksa ekside olmasına mı daha çok sevinirim şuan hiç kestiremiyorum :)
Reel paramla edeceğim kâr bir PDA eder mi şüpheli :) :)

Wizard
10-03-2011, 10:23
74750'den kısalmıştım yarışma adına gün güzel başladı benim için :)

INVENTOR
10-03-2011, 10:26
Günaydın.
Benim hesap full kısa -40bin gaymede bekliyor.. :)
Kaçtan kısaldığımın önemi vardır herhalde, ??
Şöyle şu işin tane tane anlatıldığı bi yer olsa ev hanımları da girecek bu işlere, iyi ki yok.. :)

Yok dünyanın en büyük pastasını yapmak için sipariş almışsınızdır da.., un fiyatları n'olacak.. kel alaka hikayeler.

Wizard
10-03-2011, 10:29
Günlük kâr 10 bin gözüküyor şuan. Senin de o civar bişeydir herhalde :) Akbankın sitesinde güzel şeyler var öğrenmek istiyorsan.

saklı
10-03-2011, 14:05
Erken pes edenler olmuş sanki :) Yanlış hesaplamadıysam şuan 113,600'üm ve full kısadayım. Yarın sabahtan okulda olucam da öğlen eve geldiğimde imkb'nin artıda olmasına mı yoksa ekside olmasına mı daha çok sevinirim şuan hiç kestiremiyorum :)
Reel paramla edeceğim kâr bir PDA eder mi şüpheli :) :)

Sayın Wizard,

Yazmış olduğunuz 113,600,başlangıç olarak verilen 100000'in üzerine yaptığınız kar mı ?:ayy::ayy::super:

Wizard
10-03-2011, 14:13
Sayın Wizard,

Yazmış olduğunuz 113,600,başlangıç olarak verilen 100000'in üzerine yaptığınız kar mı ?:ayy::ayy::super:

Yok yahu nerde :) Öyle olsa kapardım bütün pozisyonları beklerim Mart sonuna kadar :) 100000'in üzerine yaptığım kâr 13,600. Bugün de biraz arttı sanırım. En son da 75,850'den kısa açmıştım. Patlamış görünüyor şimdilik :) :)

mehmet can koca
13-03-2011, 00:29
herkese merhaba,ben ilk defa vob ta işlem yapıyorum,anlamadığım birkaç nokta var ben sadece endeks 30 da işlem yapıyorum çünkü bana göre en likit olanı ve en çok kazandıranı o(bir kaç defa altın ve dolar euro da denedim ama inanılmaz az getirdi) para yönetimi,riski hesaplama filan hakgetire! açabildiğim max hacimdeki pozisyonları açıyorum ama günde en fazla 2-3 bin tl kazanıyorum!!! BU İNSANLAR NASIL PARASINI 2 YE KATLIYOR??? cevab verin lütfen:) birde yarışmanın son haftası dahada agresif geçiyormuş;peki yine " bu insanlar" bütün teminatlarını kullanarak poz açmasalar bu kadar kazanamazlardı ama o zamanson haftalar nasıl riske karşı durmayı planlıyorlar? son hafta 1. iken 5. de olabilirsiniz gayette:)

ayhan53
13-03-2011, 18:41
tam kayıt olacaktım kapatmışlatr kayıtları kayıt olsaydım full uzun gidecektim:) birincilik kesindi olmadı kısmet bi dahaki yarışmaya:)

PERFECTWAVE
13-03-2011, 18:51
ben de kayıt olacaktımda baktım çok fazla kişisel bilgi istiyorlar,salla gitsin dedim....Daha önce X(:)) yatırım da düzenlemişti,o zamanda piyasa böyle coşkuluydu,arada kesintilerle 7. olabilmiştim(son hafta da,takmadığım için 1.lik ve plazma kaçtı...:) )100 bin 478 bin olmuştu.1. de 540 lı bir rakamlara çıkmıştı galiba.Bu seferde 500 üstüne rakamı rahat atmaları gerek...

Wizard
14-03-2011, 11:57
herkese merhaba,ben ilk defa vob ta işlem yapıyorum,anlamadığım birkaç nokta var ben sadece endeks 30 da işlem yapıyorum çünkü bana göre en likit olanı ve en çok kazandıranı o(bir kaç defa altın ve dolar euro da denedim ama inanılmaz az getirdi) para yönetimi,riski hesaplama filan hakgetire! açabildiğim max hacimdeki pozisyonları açıyorum ama günde en fazla 2-3 bin tl kazanıyorum!!! BU İNSANLAR NASIL PARASINI 2 YE KATLIYOR??? cevab verin lütfen:) birde yarışmanın son haftası dahada agresif geçiyormuş;peki yine " bu insanlar" bütün teminatlarını kullanarak poz açmasalar bu kadar kazanamazlardı ama o zamanson haftalar nasıl riske karşı durmayı planlıyorlar? son hafta 1. iken 5. de olabilirsiniz gayette:)

Başlarda hata vardı sanırım yazılımda teminatın 2 katı kadar işlem yapılıyordu. 1.nin parası şuan 140bin, yarışma başlarında da 120bin'di. Yarışmanın başlarında yolunu alan aldı kısacası :)

ben de kayıt olacaktımda baktım çok fazla kişisel bilgi istiyorlar,salla gitsin dedim....Daha önce X(:)) yatırım da düzenlemişti,o zamanda piyasa böyle coşkuluydu,arada kesintilerle 7. olabilmiştim(son hafta da,takmadığım için 1.lik ve plazma kaçtı...:) )100 bin 478 bin olmuştu.1. de 540 lı bir rakamlara çıkmıştı galiba.Bu seferde 500 üstüne rakamı rahat atmaları gerek...

540.000 mi? Hiç boşuna uğraşmayalım o zaman :) 5'e katlayabilecek olsak zaten reelde zengin olurduk zaten yarışmayı kim takar :)

Bear_Bull
23-03-2011, 22:07
çalışanlar ve çalışmayanlar kapışıyor.

http://666kb.com/i/bs0sp28tehx4bzn0b.png

http://666kb.com/i/bs0sp28tehx4bzn0b.png

işsizlerden fazla ücret isteyen olmazsa iş veya sermaye vermek lazım (kardan paylı P.Y.ciliği) :he:

Wizard
30-03-2011, 20:40
Bugün sonu itibariyle toplam sanal param 174bin civarı. Hedefim üniversite öğrencileri arasında 1.liği zorlayabilmekti ama artık pek mümkün görünmüyor yarın Mart ayının son günü :) 1 hafta geç başlamamış olsam bir ihtimal olabilirdi ancak şuan benim için bahane olarak kullanılabilir görünüyor :)

Geceye de full long girdim eğer benim dışımda herkes shortsa ve yarın endeks %2-3 yükselirse 1. benim :) :)

mathematician80
31-03-2011, 12:24
dünün birincisi bendim söylemesi ayıptır da. ama kaptırdık birinciliği ben ikinciliğede razıyım ama bu işler hiç belli olmaz belki ilk 5 e bile giremeyebilirim fazla iddialı konuşmamak gerek?

Wizard
31-03-2011, 15:52
dünün birincisi bendim söylemesi ayıptır da. ama kaptırdık birinciliği ben ikinciliğede razıyım ama bu işler hiç belli olmaz belki ilk 5 e bile giremeyebilirim fazla iddialı konuşmamak gerek?

Tebrikler.. Şuanki pozisyonunuzu yazsaydınız keşke beraber heyecanlanırdık :)

ayhan53
31-03-2011, 16:41
mart ayı endeks tahmin anketinde son durum atbaşı bi yarış sürüyor son düzlüğe önde giren arkadaşlar:)

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=62457&page=6

http://img844.imageshack.us/img844/9109/bs819xf5ary3e85tp.gif

bizim yarışmadada durum bu çok çekişmeli bi yarış akşama 1. ilan edilecek

mathematician80
31-03-2011, 19:45
vobxgame yarışmasında ikinci oldum arkadaşlar.birinciliği kıl payı kaçırdım ama olsunen azından derece yaptık. yarın cnbc-e de saat 16:00 da canlı yayında olucağım. herkese iyi akşamlar....

Tebrikler.. Şuanki pozisyonunuzu yazsaydınız keşke beraber heyecanlanırdık :)

Wizard
31-03-2011, 19:50
vobxgame yarışmasında ikinci oldum arkadaşlar.birinciliği kıl payı kaçırdım ama olsunen azından derece yaptık. yarın cnbc-e de saat 16:00 da canlı yayında olucağım. herkese iyi akşamlar....

Vay be süpermiş tebrikler tekrardan keşke topic'e katılım daha fazla olsaydı da hakettiğiniz tebrikleri daha fazla alabilseydiniz :)

Benim için de çok faydalı oldu bu yarışma. Hiç bir fikrim yokken yarışma sayesinde kendime bahane yaratıp oldukça araştırdım ve bayağı ilerleme kaydettim. Umarım tekrar düzenlenir bu tarz bir yarışma.. Aha buraya yazıyorum bi sonraki yarışma birinciyim :D :D

Bear_Bull
31-03-2011, 20:51
tebrikler.

http://666kb.com/i/bs8ur8mr2a2mex5lk.png

NİCK50
31-03-2011, 21:19

Tebrikler sayın mathematician80

coriolis
31-03-2011, 23:19
dün gece konuşmadım bugün belli olmaz diye ama şimdi söylemesi ayıptır , bir hazırlık öğrencisi olarak üniversite kategorisi birincisi , genel sıralamada 6. oldum :)

ayrıca mathematician80'i tebrik ederim :)

ek:gönül isterdiki dereceye gireyim genel sıralamada ama hem 10 martta yarışmaya başladığım hem de arada hızlı işlem yapayım derken yanlış kontrat aldığım için 2 sefer (altın alıp anında sattım , zararları toplamı 26 bin :) ) olmadı , sağlık olsun :)

derece alan tüm arkadaşlara tebrikler.

kicker070707
01-04-2011, 13:19
http://img856.imageshack.us/img856/9053/27945645.jpg (http://img856.imageshack.us/i/27945645.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img263.imageshack.us/img263/296/12806160.jpg (http://img263.imageshack.us/i/12806160.jpg/)

ikinci olarak tamamladık bizde. reel portfoyume ne yaptıysam aynısını yaptım ama olmadı bide 8 martta girdik yarışmaya biraz geç kaldık. bide resmi kurum işlemlerimden dolayı 79200 den 7625o ye kadar giden zamanda 3ooo puan longdan girmişdi. bide alsat ekranı açılınca bazen haziran vadede işlem yapıp 1ooo puanda öle kaçırmışımdır. ama bu kadar oldu napalım sağlık olsun dicez. haticeye deil neticeye bakılır. saygılar

White Knight
01-04-2011, 13:33
http://img856.imageshack.us/img856/9053/27945645.jpg (http://img856.imageshack.us/i/27945645.jpg/)

http://img263.imageshack.us/img263/296/12806160.jpg (http://img263.imageshack.us/i/12806160.jpg/)

ikinci olarak tamamladık bizde. reel portfoyume ne yaptıysam aynısını yaptım ama olmadı bide 8 martta girdik yarışmaya biraz geç kaldık. bide resmi kurum işlemlerimden dolayı 79200 den 7625o ye kadar giden zamanda 3ooo puan longdan girmişdi. bide alsat ekranı açılınca bazen haziran vadede işlem yapıp 1ooo puanda öle kaçırmışımdır. ama bu kadar oldu napalım sağlık olsun dicez. haticeye deil neticeye bakılır. saygılar

reelde de bu kadar kazandıysanız oyunda 1. olsanız ne farkeder ki :)

coriolis
01-04-2011, 13:54

aynen öyle , ben de diyorum yok yanlış kontrat almasaydım daha iyi olabilirdi ama bilemezdim tabi , sonuçta olay akışını değiştirecek bir olay neticeyi de değiştirebilirdi, pozitif ya da negatif yönde :) sağlık olsun ne diyelim :)

sizi de tebrik ederim :)

kicker070707
01-04-2011, 18:56
reelde de bu kadar kazandıysanız oyunda 1. olsanız ne farkeder ki :)

türk insanı şanı şöhreti severya o bakımdan :)

kicker070707
01-04-2011, 18:57
aynen öyle , ben de diyorum yok yanlış kontrat almasaydım daha iyi olabilirdi ama bilemezdim tabi , sonuçta olay akışını değiştirecek bir olay neticeyi de değiştirebilirdi, pozitif ya da negatif yönde :) sağlık olsun ne diyelim :)

sizi de tebrik ederim :)

eyvallah dostum saolasın. seni de tebrik ederim.

Wizard
01-04-2011, 22:56
türk insanı şanı şöhreti severya o bakımdan :)

Buyrun size şöhret :) http://twitter.com/kapanisadogru

Sayın coriolis, siz de bir ekran görüntüsü koyun madem de birinciliğinizi belgeli olarak duyurmuş olursunuz, tebrikler :)

kicker070707 sizi de tebrik ederim, çok iyi bir oran.

---vob genel müdürü dönmez: vob.org.tr'de simulasyonlarımız sürecek. yeni yarışma için alt yapı çalışmalarımız sürüyor.

Bir sonraki yarışmaya ilk günden başlıyor ve dereceyi forum dışına çıkarmıyoruz o halde :)

Bear_Bull
01-04-2011, 23:57
gündüz izleyememiştim
sonuçları izlemeyen ve izlemek isteyen olursa link >>> http://www.tvarsivi.com/player.php?y=3&z=2011-04-01%2016:00:00

coriolis
02-04-2011, 00:05
Buyrun size şöhret :) http://twitter.com/kapanisadogru

Sayın coriolis, siz de bir ekran görüntüsü koyun madem de birinciliğinizi belgeli olarak duyurmuş olursunuz, tebrikler :)

kicker070707 sizi de tebrik ederim, çok iyi bir oran.

---vob genel müdürü dönmez: vob.org.tr'de simulasyonlarımız sürecek. yeni yarışma için alt yapı çalışmalarımız sürüyor.

Bir sonraki yarışmaya ilk günden başlıyor ve dereceyi forum dışına çıkarmıyoruz o halde :)

http://i54.tinypic.com/a147bb.jpg

Hayırlısı olsun :)

Tamamdır , hatta bu başlığı genelleştirebilsek güzel olur , gerçi açılmış sanırım benzeri bir başlık ama burası sanki uydu gibi :)

Yalnız, yeni oyunu biraz geliştirseler hoş olur , misal şu fiyata geldiğinde kontrat al seçeneği olmalı (o noktadan uzun mu kısa mı gireceğine dair , bilgisayar başında beklemek zorunda kalmayız en azından) , kalanı iptal et / pasifize et gibi seçenekler olmalı. Üstüne bir de oyunun başlarında kendi işlem sayfama baktığımda altın dolar kontratları falan görüyordum , sonra düzeldi.
Bir ara İMKB kontratına basmama rağmen Altın kontratı çıktığı oluyordu ki bir kez hata yaptıktan sonra geri dönemedim , baya bir zararına sattım , sonra yine başıma geldi böyle bir olay da dikkatli olduğumdan sayfayı yenileyip yaptım.

Bu hatalar düzeltilirse oyun daha da güzelleşir :)