PDA

View Full Version : ***26 Temmuz 2005--Endeks ve Piyasa Yorumları***

HaN
25-07-2005, 17:22
Bol Kazançlar!!!

http://www.hisse.net/images/gg/25.png

Endeks aralığını doğru tahmin edenler...

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

301 k.d, asimetri, blackwood, BONUSSİMO, cabbar1, Cenk-Uygur, engindeniz, Ercan Yildiz, galata, GozgurS, lionking, tazebaba, UFO, vancgi, XZARA

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

KARAHAN
25-07-2005, 17:24
yukarıdaki alanlar satanlar listesi hoşuma gitmedi...efg den alıp 10 aracı kurumdan satmışlar gibi duruyor...

bir iki gün içinde anlaşılır...

yarın 29500 ü dener ardından 29080 kapatırız...:)

safran_
25-07-2005, 17:31
yukarıdaki alanlar satanlar listesi hoşuma gitmedi...efg den alıp 10 aracı kurumdan satmışlar gibi duruyor...

Şuana kadar hep efg bender raymond aldığında hep böle düşündük ama böle olmadı.Yabancılar ısrarla mal almaya devam ediyor.Nerde dururlar bilinmez.İşin cılkı çıkmaya başladı

KUTERO
25-07-2005, 17:39
25 Temmuz 2005 Pazartesi 17:12

YKB'deki satış baskısının etkisiyle güne zayıf bir başlangıç yapan ve 29,000 seviyelerine kadar gerileyen endeks, piyasaya para girişinin artması ile birlikte, gün sonuna doğru toparlandı.

IMKB-100 endeksi günü 85 puanlık artışla yeni tarihi rekor seviye olan 29,273 puandan tamamladı. İşlem hacmi gün sonunda YTL807 milyona ulaşırken, ilk 5 kurum bazında YTL26 milyon para girişi gerçekleşti.

Türkiye'nin Gümrük Birliği anlaşması ek protokolünü Çarşamba günü imzalayacağına yönelik Reuters'da çıkan haberler gün sonuna doğru alımların güçlenmesinde etkiliydi. Endekste 29,400-500 direnç aralığı kısa vadede önemini koruyor. Hazine'nin yarın düzenleyeceği iki ihalede oluşacak faiz oranı piyasaların yönü üzerinde etkili olacaktır. IMKB'deki orta vadeli beklentiler olumlu olmakla birlikte, yükselişlerde kısa vadeli kar realizasyonlarına karşı temkinli olmakta fayda görüyoruz.

Tolga Kudaloğlu
Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

lionking
25-07-2005, 17:51
uzun zamandır borsamız ilk defa pazartesi + kapattı .yarın 29500 üzeri seanslar başlıyor .kolay gelsin.

EDALCOVE
25-07-2005, 19:00
Göstere göstere mal topluyorlar. Bu gün ISCTR'ye bastılar AKBNK aldılar, daha önce benzer işlemler yapmışlardı. Toplanmamış U10 hissesi kalmadı. İş biraz zamanlamaya bakar, sabreden kazanır, ıvır zıvır hisselerde olmamak gerekir, bu hisselerde patronlar ne derse olur, U10'da ise büyük patronlar. Eee büyük patronlar mal aldığına göre biz de U10'a bakalım derim.

sterilizator-devastator
25-07-2005, 19:06
Bovespa Fena düşmüş 25400 gitmişş taa 24700.
Hadi bakalım hayırlısı darısı başımıza.

izmirDR
25-07-2005, 20:05
Borsa ilk defa yazın rekorlarmı kırıyor...hani borsacılar tatile çıkarlardı ondan hareket olmazdı yok bilmem ne tatili olurmuş yabancıların işlem yapmazlarmış falan filan...senin ekonomin iyi yolda ilerler başındaki hükümette abudik gubidk sorunlar çıkarmazsa halkın başına istikrar gelir tabiiki arkasından....

Hoş yurtdışından gelen paranın %60-70 inin aslında yine bizim para babalarını el altında zamanınada kaçırdıklarını geri sokması olarak düşündüğümüde belirteyim...

Yalnız kötü haber Cem Uzanı gümleten AKP küçük bir hata yaptı...kendisini tek partiye taşıyan Uzanın oyları tepki oyları ile birleşince Akp yi tek başına iktidar olma ihtimali kalmadı...neyse seçime daha iki yıl var....nekadar istikrar olursa okadar kar...

Türkiyede IMKB nin ucuz olduğu bir gerçek bu satılmaya çalışılan kitlerin nekadar ucuza gittiğininden net anlaşılıyor(tabi bence fiyatının ne ettiği değil ne verildiği önemlidir karşı değilim anlayacağınız tek üzüldüğüm şey yabancıların kapatması nerde bu KOÇ-SABANCI)Dolayısı ile borsayı etkileyecek AB den ziyade dünya borsalrını çöküşü olabilir sadece...dikkatle izlenmesi gereken yerler oraları...AB zaten hiç bir zaman balı parmağıyla çalmaktan geri durmuyor...ne ileri ne geri...

Bu arada yokluğumda olan terör olaylarını şiddetle kınıyor ama çifte standart uygulayanları daha şiddetle kınıyorum...Terörün en büyük kaynağının bu çifte standart olduğunu anlaşıldığında teröründe sonun gelecektir...Görüldüğü gibi ne bir Türk İngiltere yada Mısırdan Nede bir İngiliz Mısır yada Kuşadasından kayıtsız kalabilir...

EDALCOVE
25-07-2005, 20:06
Bovespa'da 24000'in altı tehlikeli. Bizi nekadar etkiler tahmin edemiyorum, öncelikle düşüşün nedenini bilmek gerekir. Bu nedenle herzaman 1e1 korelasyon olmuyor. Yine de dikkatle bakmak gerekir. Dow ve Nasdaq da ekside.

izmirDR
25-07-2005, 20:16
Bu arada Çin parasını dolara sabitlemekten vazgeçmesi ilerde oluşabilecek global krizin Çin kaynaklı olacağını düşünmekteyim...kısa vadede Tekstile bir avantaj sağlayacağı aşikar...gerçi bu tekstilciler hala mutsuzlar va ağlanırlar ama altlarında son model arabaları ve lüx yaşamlarındanda vazgeçmezler...maliyeciler emeklilerin evi varmı banka faizimi hesaplarını kontrol etmeye çalışacaklarını şu tekstilcileri bir kontrol etsinler...bunca ağlanmaya karşı nerden geliyor bu değirmemin suyu diye...

lionking
25-07-2005, 21:22
Bovespa'da 24000'in altı tehlikeli. Bizi nekadar etkiler tahmin edemiyorum, öncelikle düşüşün nedenini bilmek gerekir. Bu nedenle herzaman 1e1 korelasyon olmuyor. Yine de dikkatle bakmak gerekir. Dow ve Nasdaq da ekside.
yaklaşık 15 gündür hükümet krizi var .(brezilyada) ordan çıkan para da bize geliyor olabilir.bir zamanlar biz aşağılarda sürünürken onlar tahtta idi .şimdi roller değişti .bu gün bizim seans açıkken bovespada ki düşüş bir ara yaklaşık 1000 puandı.belki biz daha farkında değiliz ama sanırım bir üst ligde oynuyoruz.

UFO
25-07-2005, 21:23
.....................................
Türkiyede IMKB nin ucuz olduğu bir gerçek bu satılmaya çalışılan kitlerin nekadar ucuza gittiğininden net anlaşılıyor(tabi bence fiyatının ne ettiği değil ne verildiği önemlidir karşı değilim anlayacağınız tek üzüldüğüm şey yabancıların kapatması nerde bu KOÇ-SABANCI)Dolayısı ile borsayı etkileyecek AB den ziyade dünya borsalrını çöküşü olabilir sadece...dikkatle izlenmesi gereken yerler oraları...AB zaten hiç bir zaman balı parmağıyla çalmaktan geri durmuyor...ne ileri ne geri...
...

Valla biz de arıyoruz, nerede bu Koç-Sabancı. Güya memleketimizin en zengin en yatırımcı holdingleri. Daha bir YKB işini bile bitiremedi Koç :confused:

cautionary
25-07-2005, 21:31
Bu arada Çin parasını dolara sabitlemekten vazgeçmesi ilerde oluşabilecek global krizin Çin kaynaklı olacağını düşünmekteyim...kısa vadede Tekstile bir avantaj sağlayacağı aşikar...gerçi bu tekstilciler hala mutsuzlar va ağlanırlar ama altlarında son model arabaları ve lüx yaşamlarındanda vazgeçmezler...maliyeciler emeklilerin evi varmı banka faizimi hesaplarını kontrol etmeye çalışacaklarını şu tekstilcileri bir kontrol etsinler...bunca ağlanmaya karşı nerden geliyor bu değirmemin suyu diye...

Doktor hoşgeldin...Nedense seni görünce ihlas aklıma geliyor, duruyo mu ihlaslar???

UFO
25-07-2005, 21:32
Bovespa 'daki düşüştamamen Brezilya 'da yaşanan siyasi bir problemden kaynaklanıyor. Başkanın da belki bulaşmış olabileceği bir rüşvet skandalı yeni değil günlerdir Bovesapa 'nın düşmesine yol açıyor. Tamamen yerel bir sorun yani, emerging market 'leri ilgilendirecek birşey çıkmaz. Bovespa belki bugün % 5 hatta %10 bile düşebilir ama biz etkilenmeyiz. Şu anda - %3. Ancak TKF + %0.4

Haberin İngilizce linkini de veriyorum. Bence bizim açımızdan merak edilecek veya korrelasyon kurulacak bir durum yok. Bilgilerinize.

http://yahoo.reuters.com/financeQuoteCompanyNewsArticle.jhtml?duid=mtfh6252 8_2005-07-25_15-01-58_n25612217_newsml

trendfriend
25-07-2005, 21:35
Telekom ihalesi onaylandı
Rekabet Kurulu’nun geçtiğimiz hafta Telekom ihale sonucuna olumlu görüş vermesinin ardından, komisyon kararı bugün Bakanlar Kurulu’na sunuldu. İhaleyi Oger-Telekom grubunun kazandığı kesinleşti.

NTV
Güncelleme: 18:59 25 Temmuz 2005 PazartesiANKARA - Bakanlar Kurulu, en yüksek teklifi Oger-Telekom ortak girişim grubunun verdiği Telekom ihalesini onayladı.

--------------------------------------------------------------------------------
reklam

--------------------------------------------------------------------------------

Özelleştirme İdaresi ve İhale Komisyonu Başkanı Metin Kilci, en yüksek teklifin Oger-Telekom ortak girişim grubundan geldiğini belirterek, ihalenin teknik olarak sonuçlandırıldığını açıklamıştı. Bakanlar Kurulu da, komisyonun bu yöndeki kararını onayladı.

Böylece ihaleyi 6 milyar 550 milyon dolarla Oger-Telekom ortak girişim grubunun kazanması kesinleşti. Kurul’un ihaleyi onaylamasının ardından, karar Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

• Telekom ihalesi onaylandı
• İşsizlik oranı yüzde 10’a geriledi
• Enflasyon yerinde sayacak
• Türkiye otomotivde cazibesini yitiriyor
• Sanayinin merkezi Marmara Bölgesi

EDALCOVE
25-07-2005, 21:49
Telekom ihalesi onaylandı
Rekabet Kurulu’nun geçtiğimiz hafta Telekom ihale sonucuna olumlu görüş vermesinin ardından, komisyon kararı bugün Bakanlar Kurulu’na sunuldu. İhaleyi Oger-Telekom grubunun kazandığı kesinleşti.

NTV
Güncelleme: 18:59 25 Temmuz 2005 PazartesiANKARA - Bakanlar Kurulu, en yüksek teklifi Oger-Telekom ortak girişim grubunun verdiği Telekom ihalesini onayladı.

reklam

Özelleştirme İdaresi ve İhale Komisyonu Başkanı Metin Kilci, en yüksek teklifin Oger-Telekom ortak girişim grubundan geldiğini belirterek, ihalenin teknik olarak sonuçlandırıldığını açıklamıştı. Bakanlar Kurulu da, komisyonun bu yöndeki kararını onayladı.

Böylece ihaleyi 6 milyar 550 milyon dolarla Oger-Telekom ortak girişim grubunun kazanması kesinleşti. Kurul’un ihaleyi onaylamasının ardından, karar Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

• Telekom ihalesi onaylandı
• İşsizlik oranı yüzde 10’a geriledi
• Enflasyon yerinde sayacak
• Türkiye otomotivde cazibesini yitiriyor
• Sanayinin merkezi Marmara Bölgesi

Negatif birşey yazmak istemem ama bildiğim kadarıyla Danıştay henüz onaylamadı. Diğer onay verecek kurumlarda bir sürpriz zaten beklenmiyordu.

EDALCOVE
25-07-2005, 21:54
Sn Lionking ve UFO'ya katılıyorum. Belirttiğim gibi her market arasındaki korelasyonu etkileyen faktörler vardır. Breziylanın iç konuları bizim borsamıza yansımamalı.

Ama ne olur sabah seansında telaşa düşenler mallarını kaptırır :D o kadar.

izmirDR
25-07-2005, 21:56
Doktor hoşgeldin...Nedense seni görünce ihlas aklıma geliyor, duruyo mu ihlaslar???

İhlasları satalı 8-9 ay oldu forum sayfasına bakarsan görebilirsin 600 lerden alıp kısa bir treyd yapmak vardı ama işlerimden uğraşamadım...Bu arada seni görüncede aklıma hiçbirşey gelmiyor nedesem bilmem ki...

kentuf
25-07-2005, 22:09
izmir dr gelmişse plakasının on katı der 350 puan çıkarız pehh.

izmirDR
25-07-2005, 22:17
izmir dr gelmişse plakasının on katı der 350 puan çıkarız pehh.

Eksik olma...ben yarın için düşüş bekliyorum biraz nefeslensin borsa her gün çık her gün çık dimi ama....

UFO
25-07-2005, 22:25
Yarın 2.2 cent 'in üstüne kalıcı çıkmaya tekrar çalışacağız. Tahminim 29500 üstü bir kapanışın mümkün olduğu. Bakınız Pazartesi bile yükseliş ve para girişi var :D

cautionary
25-07-2005, 22:33
..Bu arada seni görüncede aklıma hiçbirşey gelmiyor nedesem bilmem ki...

Benim özdeşleşdiğim bir hisse yok ondandır :D Ben daha çok büyük resme bakıyorum :)

kentuf
25-07-2005, 22:34
Eksik olma...ben yarın için düşüş bekliyorum biraz nefeslensin borsa her gün çık her gün çık dimi ama....
flama yapıyoruz senin şerefine tahminim perşembe ve cuma düşüş olcağı yönünde .ama gene 29200 üstünde haftayı kapatacağız.

izmirDR
25-07-2005, 22:39
Benim özdeşleşdiğim bir hisse yok ondandır :D Ben daha çok büyük resme bakıyorum :)

Evet bende öyle tahmin etmiştim...

izmirDR
25-07-2005, 22:43
flama yapıyoruz senin şerefine tahminim perşembe ve cuma düşüş olcağı yönünde .ama gene 29200 üstünde haftayı kapatacağız.

Bir kaç gün daha yokum ziyanı yok...fazla çakılmasında... :)

bourbon
25-07-2005, 23:02
arkadaslar eve bagladim adslyi'ilk buraya geldim yine.Yarin bunun ve Izmirdr serefine 29500 diyorum.

lapsakos
25-07-2005, 23:05
Borsa ilk defa yazın rekorlarmı kırıyor...hani borsacılar tatile çıkarlardı ondan hareket olmazdı yok bilmem ne tatili olurmuş yabancıların işlem yapmazlarmış falan filan...senin ekonomin iyi yolda ilerler başındaki hükümette abudik gubidk sorunlar çıkarmazsa halkın başına istikrar gelir tabiiki arkasından....

Hoş yurtdışından gelen paranın %60-70 inin aslında yine bizim para babalarının el altından zamanında kaçırdıklarını geri sokması olarak düşündüğümüde belirteyim...

Yalnız kötü haber Cem Uzanı gümleten AKP küçük bir hata yaptı...kendisini tek partiye taşıyan Uzanın oyları tepki oyları ile birleşince Akp yi tek başına iktidar olma ihtimali kalmadı...neyse seçime daha iki yıl var....nekadar istikrar olursa okadar kar...

Bu arada yokluğumda olan terör olaylarını şiddetle kınıyor ama çifte standart uygulayanları daha şiddetle kınıyorum...Terörün en büyük kaynağının bu çifte standart olduğunu anlaşıldığında teröründe sonun gelecektir...Görüldüğü gibi ne bir Türk İngiltere yada Mısırdan Nede bir İngiliz Mısır yada Kuşadasından kayıtsız kalabilir...
-------------------------------------------------------------------------
evet özellikle sn.izmirDR yabancı para ve uzan olaylarında tamamen fikrinize katılıyorum. SELAM.
-------------------------------------------------------------------------

FT-2
25-07-2005, 23:13
bugün ilk seansın ve ikinci eansın zoraki artıda kapatma çabaları, mali sektörün tekniği bozulmasın, para girişi varmış algılması yaratısın diye akbankdaki işlmeler ralizasyon için müşteri beklendiği çabaları olarak yorumluyorum....

yarın tahtalara pasiflere alıcı birikirse sert realizasyon gelir....gelmezse bugünkü işlemler devam eder...........

engindeniz
25-07-2005, 23:13
Yarın düşüş var...Duyduk duymadık demeyin...

28.888

BOZKIR
26-07-2005, 00:11
Konu siyasi ama ekonomiye etkileri var.O yüzden yazıyorum.

AKP en azından bir defa daha tekrar şecilecek.Şu an en büyük sorun siyasi anlamda işsizlik.Bizim işsizlerimiz niteliksiz.İnşaat amelesi olmak için daha diploma sormuyorlar.Sözün kısası AKP hükümeti son kozunu oynamadı daha.Şimdi İnşaat sektörü hem diğer tüm sektörlerin motoru aynı zamanda işsizliğinde ilacı.2-3 sene boyunca inşaat sektörünün show unu izleyeceğiz. :düsün:

Saygılar

zxcvb
26-07-2005, 00:38

İnanın, ben de bu sürekli çıkıştan sıkıldım. Yarın biraz düşsek de azcık havamızı bulsak.

cengo64
26-07-2005, 02:29
hisse selektif yükselis.Bunlara bi bak1n.otkar soda cimbetondaha anlamad1n1z sanirsam ralli baslamadi

BONUSSİMO
26-07-2005, 05:02
Bu yaz satıcılar tatile gitmiş alıcılar nöbette doktor.

metkon
26-07-2005, 08:41

Ne olmuş yani EFG den almışlar ve 10 aracı kurumdan satmışlarsa...Hem neden 11 veya 12 değil de 10...Endeksin bu tarihlerde 18.000 lere düşeceğini söyleyen ve böyle topikler açan biri artık bence sussun ve izlesin borsayı...Kehanetlerden de vazgeçsin...Neden 29.500 görüyoruz ve 29.080 kapatıyoruz...Bu sallamanın dayanağı nedir ?

FT-2
26-07-2005, 22:09
bugün ilk seansın ve ikinci eansın zoraki artıda kapatma çabaları, mali sektörün tekniği bozulmasın, para girişi varmış algılması yaratısın diye akbankdaki işlmeler ralizasyon için müşteri beklendiği çabaları olarak yorumluyorum....

yarın tahtalara pasiflere alıcı birikirse sert realizasyon gelir....gelmezse bugünkü işlemler devam eder...........

28500 ün üzerinde kapatmazsa, bir gün önce alınan akbank ağırlıklı ortamasının 1-2 kademe altında kapatacağını hissedilirse, yakın vadede kuvvetli bir beklenti yoksa senetlerin, kısa vadeli elveda demek lazım diye düşünmekteyim...

yine de piyasa daha doğrusunu bilir....

KARAHAN
26-07-2005, 22:18
Ne olmuş yani EFG den almışlar ve 10 aracı kurumdan satmışlarsa...Hem neden 11 veya 12 değil de 10...Endeksin bu tarihlerde 18.000 lere düşeceğini söyleyen ve böyle topikler açan biri artık bence sussun ve izlesin borsayı...Kehanetlerden de vazgeçsin...Neden 29.500 görüyoruz ve 29.080 kapatıyoruz...Bu sallamanın dayanağı nedir ?

bana bak kimse kimseye sussun o olsu n bu olsu ndiye ithamlarda bulunamaz..burası bir borsa forumu ...örümcek kafalılar sofrası olsaydı buranın adı tek k kişi konuşur biz de diz çöker dinlerdik...sen oyle yerlere git...efendin açmış forum hadi bakayım...

29080 iyi demişim...bak sen beni susturamazsın ama piyas seni susturmuş :p 28700 bakalım yarın ne olacak bu gece uyku yok sana...:)

KARAHAN
26-07-2005, 22:23
burası forum oldugu sürece herkes fikrini yazacak...

burası birinin yazıp digerlerinin dinledigi biryer degil...burada ben yok biz var...saygısızlıgın lüzumu yok...

KARAHAN
26-07-2005, 22:24
yarın için de beklentim 28200 ...

Lord_Aron
26-07-2005, 22:55
adam 29080 dedi 28700 kapattı
şinci 28200 diyo mahvolduk
27800 kapatcez herhal
olurmu olur valla

DenizFeneri
26-07-2005, 23:01
28200 gelmezzzzzzzzz daha erken.........daha yukarilarda karpuz kesecegiz...28409 var asagida..........KAN GOVDEYI GOTURUR ......

KARAHAN
26-07-2005, 23:11
destekler...

28500-28400-28140-27800

direnç 29000-29400-

tent
27-07-2005, 00:04
28200 gelmezzzzzzzzz daha erken.........daha yukarilarda karpuz kesecegiz...28409 var asagida..........KAN GOVDEYI GOTURUR ......
karpuz suyunu kan diye yutmasınlar da...