PDA

View Full Version : 27 Temmuz 2005 Carsamba Seans Ici.

Cenk-Uygur
27-07-2005, 04:58
Hayirli olsun, bol kazanclar dilegiyle.... :)

bourbon
27-07-2005, 07:37
bugun için senin açılışa ihtıyac vardı,saol CENK....
herkese gunaydınlar,hayırlı işler...

zebercet06
27-07-2005, 08:11
İyi bir gün diliyorum.
Bu gün YKB belirleyecek galiba yönümüzü.

akın
27-07-2005, 08:21
herkese gunaydın bol kazanclar..
dun kapanısa dogru aviva aldım bakalım ne olacak.

engindeniz
27-07-2005, 08:35
Düşüşe devam dediler...Ek protokol ve Bankacılık Yasası ile ilgili gelişmeleri piyasanın büyük oyuncuları olumsuz olarak algılayabilir...

BONUSSİMO
27-07-2005, 08:36
Herkese günaydın.

Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararı yürürlükte, yabancılara mülk satış işlemleri durduruldu

26/07/2005 17:07:43

ANKARA - Anayasa Mahkemesi'nin yabancılara mülk satışını kolaylaştıran yasaya ilişkin verdiği iptal kararı, bugün yürürlüğe girdi. Bu sabahtan itibaren tapu dairelerinde yabancılara mülk satış işlemleri de durduruldu.
Anayasa Mahkemesi, 14 Mart 2005 tarihinde verdiği karar ile çeşitli Kanunlarda değişiklik yapan 4916 Sayılı Kanunun, Tapu Kanunu'nun 35'inci maddesini değiştirerek yabancılara mülk satışını yeniden düzenleyen 19. maddesini iptal etmişti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yabancılara mülk satışına ilişkin iptal kararının bugün yürürlüğe girmesinin ardından bölgelere birer genelge gönderme kararı aldı.

Bu genelgede yabancılara mülk satışı konusundaki gelişmelere dikkat çekilerek, bugünden itibaren yabancılara satış yapılamayacağı hatırlatılıyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, teşkilata da, "Mülk edinme talebiyle size gelecek yabancıları reddetmeyin. Onların işlemlerini beklemeye alın.

Bina fiyatlarını da bu haber biraz etkilese iyi olacak.

kaya
27-07-2005, 08:47
Cumaya kadar düşüş...........

meno
27-07-2005, 09:00
4 ve 9 günlük h.o ların altında kapanış yaptık. ayrıca kısa vadeli indikatörler hem yönü aşağı hem de sat sinyali verdiler. 1-2 gün yatay ve/veya düşüş gözüküyor

dinamo
27-07-2005, 09:03
Herkese günaydın ve bol kazançlar...

akın
27-07-2005, 09:06
Yeni rekorlarla 29 binin üzerine çıkan ancak 2.2 sent direncini birkaç defa denemesine karşın geçmekte zorlanan borsada gelen kar satışları endeksi tekrar 28 binli rakamlara indirdi.

Bugün için 28 bin 700 ve 28 bin 400 seviyelerinin önemli olduğunu belirten uzmanlar, bu seviyeler üzerindeki hareketlerde yükseliş eğiliminin korunacağını belirtiyorlar.

Türkiye'nin AB üyeliği beklentisinin satın alındığı ve iç piyasadaki durgun gündeme rağmen yeni rekorlara ulaşıldığı borsada yön dün terse döndü. Yurtdışı borsalardaki kayıpların yanında Cumhurbaşkanı Sezer'in Bankacılık Yasası'nı vetosunun tedirginliği sürerken, özellikle Yapı Kredi Bankası'nın satışı konusundaki belirsizliğin ortadan kalkması bekleniyor.

Banka hisseleri önderliğindeki gerileme dün borsayı da aşağı çekerken, uzmanlar, Bankacılık Yasası'nın değiştirilmeden Meclis'ten geçirileceği yönünde gelen açıklamaların tedirginliği azalttığını belirtiyorlar.

Gündem Erdoğan'ın ziyareti

Bankacılık Yasası'ndaki vetonun ardından yansımalarının izlendiği piyasada diğer bir önemli gündem maddesi de Başbakan Erdoğan'ın İngiltere ziyareti.

3 ekim yaklaştıkça AB ile ilgili gelişmelerin önemi artarken, bu bağlamda Gümrük Birliği'ne Güney Kıbrıs'ın da alınmasını içeren ek protokolün durumunu piyasa yakından izliyor. Türkiye'nin ek protokolü imzalamaya hazır olduğunu bildirmesine karşın Güney Kıbrıs'ı tanımayacağına ait çekincesini nasıl ifade edeceği ve AB ülkelerinin tutumunun piyasalardaki seyir açısından önemli olduğu belirtiliyor.

TEKNİK ANALİZ
Öncü Menkul Değerler:
Endeksin üzerinde biriken satış baskısının 29 bin 450 direncinde ortaya çıkması içinde bulunduğu kısa vadeli yükselen kanal desteği olan 28 bin 800’de de tutunamamasına neden oldu. Daha yatay olan yükselen kanalın desteği 28 bin 500 seviyesinde görülmektedir. Bu seviyelerden tepki alımının gelmesini beklediğimiz İMKB’nin kısa vadeli yönünü alternatif piyasalar göre belirlemeye devam edeceğini tahmin ediyoruz.
AB ile ek protokolün imzalanmasının Başbakan’ın İngiltere dönüşünde gerçekleştirileceğinin açıklanmasına rağmen Kıbrıs Rum kesimi ile ilgili gelişmeler önemini korumaya devam etmektedir.

Bu nedenle yatırımcıları gözleri bugün Londra'da olacak ve Erdoğan-Blair görüşmesinin ardından yapılacak açıklamalar izlenecek.

28 bin 400-700 kuvvetli

Borsanın 28 bin 700-400 bandında kuvvetli destekleri olduğuna işaret eden uzmanlar, şimdilik bu seviyenin kırılmasını beklemiyorlar. Endeksin söz konusu seviyelerde tutunması halinde yönün tekrar yukarı döneceğine işaret eden uzmanlar, bu durumda hedefin 2.2 sent olacağını kaydediyorlar.

Borsanın 28 bin 400'ün altına gelmesi halinde ise satışların hızlanması bekleniyor.

BONUSSİMO
27-07-2005, 09:10
4 ve 9 günlük h.o ların altında kapanış yaptık. ayrıca kısa vadeli indikatörler hem yönü aşağı hem de sat sinyali verdiler. 1-2 gün yatay ve/veya düşüş gözüküyor

BJKAS de verdi mi ?

akın
27-07-2005, 09:11
Sermaye Artirimi : Krdma.e (% 165,99 Bedelsiz Bolunme Sonrasi A.o.f.:
1,05.-ytl), Krdmb.e (% 165,99 Bedelsiz Bolunme Sonrasi A.o.f.:1,15.-ytl),
Krdmd.e (% 165,99 Bedelsiz Bolunme Sonrasi A.o.f.: 0,57.-ytl). ***

ÇifteVatandaş
27-07-2005, 09:12
Günaydin. Bu günün sarkisi ile baslayim dedim, hadi hep beraber: Carsambayi sel aldiii....:D

BOZKIR
27-07-2005, 09:15
Borsanın alternatifi var mı yatırım olarak diyorum???????

aga
27-07-2005, 09:16
Brezilya Bovespa 24868,47 +337,68 %+1,38

BOZKIR
27-07-2005, 09:18
DOGAN SIRKETLER GRUBU HOLDING A.S.`NIN 26.07.2005 TARIHLI YAZISI ASAGIYA
CIKARILMISTIR.
`YONETIM KURULUMUZUN 26.07.2005 TARIHLI TOPLANTISINDA;
1-01.01.2004-31.12.2004 HESAP DONEMINE AIT ORTAKLAR OLAGAN GENEL KURULU`NUN
ASAGIDAKI GUNDEMI GORUSMEK VE KARARA BAGLAMAK UZERE 11.08.2005 GUNU SAAT
10:00`DA TOPLANTIYA DAVET EDILMESINE, TOPLANTININ ALTUNIZADE OYMACI SOK.
NO:51, USKUDAR, 34662 ISTANBUL ADRESINDEKI SIRKET MERKEZINDE YAPILMASINA
VE TOPLANTIYA AIT ILANLARIN T. TICARET SICIL GAZETESI VE MILLIYET
GAZETESI`NDE YAYINLANMASINA,
2-01.01.2004-31.12.2004 HESAP DONEMINE AIT ORTAKLAR OLAGAN GENEL KURULU`NA
SUNULACAK KURUMSAL YONETIM ILKELERI UYUM RAPORU`NU DA ICEREN YONETIM KURULU
FAALIYET RAPORU`NUN TASVIBINE,
3-SIRKETIMIZIN SPK`NIN SERI:XI, NO:25 SAYILI TEBLIGI HUKUMLERINE UYGUN
OLARAK, ULUSLARARASI FINANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI`NA (`UFRS`) GORE
HAZIRLANAN 31.12.2004 TARIHLI KONSOLIDE MALI TABLOLARINDA YER ALAN
239.285.805 YTL TUTARINDAKI `KONSOLIDE NET DONEM KARI`NDAN; MALI TABLOLARIN
31.12.2003 TARIHI ITIBARIYLE ILK DEFA ENFLASYONA GORE DUZELTILMESINDEN
KAYNAKLANAN 186.290.322 YTL TUTARINDAKI GECMIS YILLAR ZARARININ BU DONEM
MAHSUP EDILMESINDEN SONRA KALACAK TUTARIN, GENEL KURULLARINI HENUZ YAPMAMIS
VEYA GENEL KURULLARINDA KAR DAGITMAMA KARARI ALMIS ISTIRAK, BAGLI ORTAKLIK
VE MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUSLERIN KONSOLIDE MALI TABLOLARIMIZA INTIKAL
EDEN TOPLAM 69.119.138 YTL TUTARINDAKI NET DONEM KARLARI TOPLAMININ ALTINDA
KALMASI VE DAGITILABILIR KAR OLUSMAMASI NEDENIYLE DONEM KARINDAN KAR DAGITIMI
YAPILMAMASINI ONGOREN KAR DAGITIM TEKLIFININ OLAGAN GENEL KURUL`UN ONAYINA
SUNULMASINA,
KARAR VERILMISTIR.
TOPLANTIYA DAVET ILANININ BIR ORNEGI ILISIKTE SUNULMUSTUR.
2004 HESAP DONEMINE AIT YONETIM KURULU FAALIYET RAPORU, 27.07.2005 TARIHINDEN
ITIBAREN SIRKET MERKEZIMIZDE VE SIRKETIMIZIN WEB ADRESINDE
(WWW.DOGANHOLDING.COM.TR) ORTAKLARIMIZIN INCELEMELERINE ACIK BULUNDURULACAKTIR.`
GENEL KURUL GUNDEMI EKTE YAYINLANMAKTADIR.

-IMKB-
|
Nasıl etkiler?

SunShine
27-07-2005, 09:20
Günaydin. Bu günün sarkisi ile baslayim dedim, hadi hep beraber: Carsambayi sel aldiii....:D

Borsa'nın etrafı dumanlı dağlar türküsünü söyleyelim.

Haydi hep beraber. Ben üç deyince.

starerdi
27-07-2005, 09:20
günaydın.
endeksin perşembeden beri düzeltmede olduğunu düşünüyorum aksi olsaydı dün yükselişe devam etmeliydik. son zamanlarda bir düzeltme bekliyorduk. perşembe günü girmişizde daha çıkamamışız meğer. demek ki düzeltme bittiğinde, eğer orta ve uzun vadeli trendimiz devam ediyorsa yeni bir dalga başlayacak yukarıya. 28600 altı kapatmamlıyız. bugün önemli.
yukarıda ki hedefimizde 30500 oldu bu seviye hedef olarak karşımızda duruyor.
endeks üzerinde etkili kağıtlar kısa vadeli hedeflerine ulaşmış burdan gelen düzeltmeyle kısa vadeli desteklerine ulaştı sayılırlar.
trend devam ediyorsa bu hisselerin desteklerinden dönmesi beklenir.
trendin devam ettiğini düşündüğümüzden bugün yukarı diyorum.
eğer yukarı gidersek duruma göre hedeflerde belirleriz.

KUTERO
27-07-2005, 09:33
Günaydın arkadaşlar,
Sağolasın Sn Cenk-uygur. :bravo:
Nede olsa isctr.Akbnk yanında
Bol kazançlar.

pharmacist
27-07-2005, 09:34
kardemirlerde kademe alabilirmiyiz rica etsek

tent
27-07-2005, 09:34
Borsanın alternatifi var mı yatırım olarak diyorum???????

var tabi, yastıkaltı bank.
getirileri ise, paran nominal olarak değişmiyor, kaybın enflasyon oranında oluyor. :p

günaydın herkese...

starerdi
27-07-2005, 09:37
daha devam etmesi lazım son düşüş dalagası bitmesi için 29000 geçilmeli.
yeni bir trend i,çinse 29050 üstünde kalabilmeliyiz. ben devamı gelecek diyorum ancak istinye ne diyecek bakalım.

taz
günaydın herkese
derinlik görebilen varsa mmart ve avrsya da kademe ve toplam alıcı satıcı verebilirmisiniz
iyi kazançlar

BOZKIR
var tabi, yastıkaltı bank.
getirileri ise, paran nominal olarak değişmiyor, kaybın enflasyon oranında oluyor. :p

günaydın herkese...

Birde ütüleniyor faizide o olmalı :D

aligungor
27-07-2005, 09:38
günaydınlar..

tent
27-07-2005, 09:41
Gedik Yatırım Tarafından Hazırlanan Günlük Bülten:

İMKB Ulusal-100 Endeksi dünü %1.85 oranında değer kaybıyla 2,730 puandan kapatırken, işlem hacmi de 952 milyon YTL olarak gerçekleşti. Düne baktığımızda endeksin önemli direnç seviyesini test ettikten sonra satışlarla karşılaştığını görüyoruz. ABD ve Latin Amerika borsalarındaki düşüşler, petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Cumhurbaşkanı tarafından veto edilen bankacılık yasasının yansımaları ile birlikte banka hisselerine gelen satışlar, dünkü düşüşün sebeplerinin başında sayılabilir. Euro/dolar paritesinde dolar yönlü hareketlilikle birlikte iç piyasada da dolara bir miktar talep olduğunu görüyoruz. Faizlerde ise sakin seyrin sürdüğü görülmekte. Ankara anlaşması ek protokolünün imzalanması beklense de Kıbrıs konusu halen bir sorun olarak devam etmekte

TEKNİK ANALİZ

Endeks teknik olarak baktığımızda kâr satışlarının ve düzeltme hareketlerinin geldiği görülüyor. Güne satıcılı başlayan endeks 29000 destek seviyesinin üzerinde tutunamadı ve bu seviyenin altında satışlar ivme kazandığı görüldü. Gün içinde 28673 seviyesine kadar gerileyen endeks günü 542puanlık düşüş ile 28730 seviyesinden kapadı. Günlük işlemlerde 28650 seviyesi ilk destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin altında sonraki ve daha önemli destek ise 28400'de. 28400 seviyelerinden tepki alımları gelebilir. Verilecek ilk direnç sevileri ise 29000-29400 seviyelerinde.

Günlük işlemlerde 28650 destek seviyesi izlenebilir. Bu seviyenin üzerinde günlük bazda denenebilir. 28650 üzerinde kalınamaması halinde 28400 desteği beklenebilir.

SABİT GETİRİLİ PİYASALAR

Dün Hazine'nin yaptığı iki adet ihale de çok başarılı geçti ve itfa rakamı olan 4.5 milyar YTL karşılığında Hazine 4.9 milyar YTL tekrar borçlandı. Bugün Başbakan Erdoğan'ın Londra'da yapacağı görüşmelerin sonucunu bekleyecek olan piyasa yeni gösterge kıymet olan 07/03/07 vadesinde %16.45 - 16.30 aralığında işlem görebilir. Bu hafta Ankara anlaşmasının imzalanması ile piyasa bundan sonra AB ile ilgili haberleri önemsemeyip Temmuz ayı enflasyon verilerine odaklanacaktır.

Foreks Haber Merkezi

DENEYİM
27-07-2005, 09:42
heralde yukarıda kalıcaz.......akbank-iş-c taşıyacak......

tent
27-07-2005, 09:42
Garanti Yatırım Menkul Değerler Tarafından Hazırlanan Günlük Bülten:

Gümrük Birliği anlaşmasını 10 yeni üyeye genişletecek olan ek protokolün, Başbakan Erdoğan'ın İngiltere ziyareti sonrasında, muhtemelen de Cuma günü imzalanacağı belirtilmektedir. Hükümetin ek protokolle birlikte yayınlayacağı deklarasyonda kullanacağı ifadeler ve üslup, AB'nin vereceği tepkiyi de belirleyeceğinden, oldukça önemli olacaktır.

Protokolün imzalanmasının Kıbrıs Rum Kesimi'ni kesinlikle tanıma anlamına gelmediği yönünde net ifadelerin deklarasyonda yer alması halinde, AB ile ilişkilerde gerginlik yaşanması sözkonusu olabilir. AB konusundaki iyimser beklentilerini hala koruyan piyasalar, gelişmeleri yakından takip edecektir.

Bankacılık Yasası'nın Meclis'e geri gönderilmesinin YKB'nin satış sürecini uzatacağına yönelik beklentiler de IMKB'yi olumsuz etkilemektedir. Endekste kar realizasyonlarının bugün de devam edeceğini ve yükseliş çabalarının sınırlı kalacağını tahmin ediyoruz.

ŞİRKET HABERLERİ

Doğan Holding (DOHOL.IS) 2,051mn ABD$ AL

Doğan Holding 26/07/2005 tarihinde yaptığı yönetim kurulu toplantısında 2004 yılında dağıtılabilir kar oluşmaması nedeniyle dönem karından kar dağıtımı yapılmamasını öngören kar dağıtım teklifinin Olağan Genel Kurul'un onayına sunulmasına karar vermiştir. Şirketin Olağan Genel Kurul'u 11/08/2005 tarihinde yapılacaktır.

Koç Holding (KCHOL.IS) 4,474mn ABD$ TUT

Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK.IS) 3,170mn ABD$ AL

Basında çıkan haberlere göre Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç dün, banka yasasıyla ilgili gelişmeler karşısında, hükümetin bakış açısının Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve BDDK Başkanı Tevfik Bilgin'le görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Şener, Bankacılık Yasası'nın yeniden görüşülmesi için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırmayı düşünmediklerini söyledi. Şener, ayrıca Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in TBMM'ye iade ettiği Bankacılık Yasası'nın veto edilen üç maddesinde bir değişiklik yapmayı planlamadıklarını ifade etti. Basında ayrıca Koç Holding'in, YKB'nin satışında nihai imzaları atmak için yasanın Meclis'ten aynen geçmesini bekleme kararı aldığı da belirtiliyor.

Yorum: Daha önceden de belirttiğimiz üzere, YKB hissesi kısa vadede satış baskısı altında kalabilir. Fakat bizce bankanın satışı tamamlanacaktır ve bu sebeple hisse için alım yönündeki tavsiyemizi koruyoruz.

Trakya Cam (TRKCM.IS) 857mn ABD$ AL

Trakya Cam %84,9625 oranın iştirak ettiği Trakya Yenişehir Cam Sanayi'nin 220.000 ton/yıl kapasiteli ve 120 milyon $ tutarında şirketin 5.Float hattı olacak olan Düzcam Fabrikası yatırımına başlamıştı. Şirket yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda artmakta olan kaplamalı cam talebini karşılamak için Düzcam üretim hattının yanına 37.9 milyon $ yatırım bedelli ve 5 milyon m² kapasiteli yeni bir kaplama hattı kurulmasına karar vermiştir. Cam kaplama hattında AB normlarına uygun yüksek ısı ve güneş kontrol özellikleri olan enerji verimliliğine ve çevreyi korumaya katkıda bulunan kaplamalı camlar üretilecektir. Bu tesisin 2007 yılının ikinci çeyreğinde devreye girmesi planlanmaktadır.

Foreks Haber Merkezi

tent
27-07-2005, 09:45
gedik ve garanti'nin yorumları bana bu adresten geldi, hisse.net'te sözü edilmedi sanırım, gözüme çarpmadı. akbank müşterisi olmanız gerekmiyor yüklemek için.

Özgür Bar, sadece www.akbank.com üzerinden İnternet Explorer'ınıza eklenen bir "Toolbar"dır. Özgür Bar'ı yükledikten sonra İnternet Explorer'ınızın açık olduğu her an, Özgür Bar tarayıcınızın üst kısmında yer alacak ve size finansal piyasa bilgilerini sunacaktır. (http://www.akbank.com/ozgur_bankacilik/index.asp?page=2911&mcat=2443)

aligungor
27-07-2005, 09:46
bugün çok hareket mi var banamı öyle geliyor yoksa.....

Cenk-Uygur
DOGAN SIRKETLER GRUBU HOLDING A.S.`NIN 26.07.2005 TARIHLI YAZISI ASAGIYA
CIKARILMISTIR.
`YONETIM KURULUMUZUN 26.07.2005 TARIHLI TOPLANTISINDA;
1-01.01.2004-31.12.2004 HESAP DONEMINE AIT ORTAKLAR OLAGAN GENEL KURULU`NUN
ASAGIDAKI GUNDEMI GORUSMEK VE KARARA BAGLAMAK UZERE 11.08.2005 GUNU SAAT
10:00`DA TOPLANTIYA DAVET EDILMESINE, TOPLANTININ ALTUNIZADE OYMACI SOK.
NO:51, USKUDAR, 34662 ISTANBUL ADRESINDEKI SIRKET MERKEZINDE YAPILMASINA
VE TOPLANTIYA AIT ILANLARIN T. TICARET SICIL GAZETESI VE MILLIYET
GAZETESI`NDE YAYINLANMASINA,
2-01.01.2004-31.12.2004 HESAP DONEMINE AIT ORTAKLAR OLAGAN GENEL KURULU`NA
SUNULACAK KURUMSAL YONETIM ILKELERI UYUM RAPORU`NU DA ICEREN YONETIM KURULU
FAALIYET RAPORU`NUN TASVIBINE,
3-SIRKETIMIZIN SPK`NIN SERI:XI, NO:25 SAYILI TEBLIGI HUKUMLERINE UYGUN
OLARAK, ULUSLARARASI FINANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI`NA (`UFRS`) GORE
HAZIRLANAN 31.12.2004 TARIHLI KONSOLIDE MALI TABLOLARINDA YER ALAN
239.285.805 YTL TUTARINDAKI `KONSOLIDE NET DONEM KARI`NDAN; MALI TABLOLARIN
31.12.2003 TARIHI ITIBARIYLE ILK DEFA ENFLASYONA GORE DUZELTILMESINDEN
KAYNAKLANAN 186.290.322 YTL TUTARINDAKI GECMIS YILLAR ZARARININ BU DONEM
MAHSUP EDILMESINDEN SONRA KALACAK TUTARIN, GENEL KURULLARINI HENUZ YAPMAMIS
VEYA GENEL KURULLARINDA KAR DAGITMAMA KARARI ALMIS ISTIRAK, BAGLI ORTAKLIK
VE MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUSLERIN KONSOLIDE MALI TABLOLARIMIZA INTIKAL
EDEN TOPLAM 69.119.138 YTL TUTARINDAKI NET DONEM KARLARI TOPLAMININ ALTINDA
KALMASI VE DAGITILABILIR KAR OLUSMAMASI NEDENIYLE DONEM KARINDAN KAR DAGITIMI
YAPILMAMASINI ONGOREN KAR DAGITIM TEKLIFININ OLAGAN GENEL KURUL`UN ONAYINA
SUNULMASINA,
KARAR VERILMISTIR. TOPLANTIYA DAVET ILANININ BIR ORNEGI ILISIKTE SUNULMUSTUR.
2004 HESAP DONEMINE AIT YONETIM KURULU FAALIYET RAPORU, 27.07.2005 TARIHINDEN
ITIBAREN SIRKET MERKEZIMIZDE VE SIRKETIMIZIN WEB ADRESINDE
(WWW.DOGANHOLDING.COM.TR) ORTAKLARIMIZIN INCELEMELERINE ACIK BULUNDURULACAKTIR.`
GENEL KURUL GUNDEMI EKTE YAYINLANMAKTADIR.

-IMKB-
|
Nasıl etkiler?

Eee ne demek bu, yine mi elde birsey yok

SPEEDLEON07
endeks gücünü kaybediyor işlem hacmi ve para girişinin artması lazım :süzgün:

Cenk-Uygur
27-07-2005, 09:49
Abi nasil kahir okumam, Favori gibi bir senet F/K'si cikmis 50'lere, niye 17 bedelsiz verecek diye, birde su Eregl'i f/k desen 4'u zor buluyor, kari yuksek, olmasi gereken yere bile gelemiyor, ne bicim borsa bu anlamadim gitti.. :mad: :mad:

SPEEDLEON07
27-07-2005, 09:50
28400 e dokunacağız sanki bugün

starerdi
27-07-2005, 09:51
ilk aşama 29000 gerçekleşti. şimdi 29000 üstünde kalan bir endeks. şuan hala tehlike geçmedi. ve yükselmeye devam etmeliyiz. 29000 görülerek 29400 den gelen düşüş son buldu.
eğer tekrar 28673 altına gidersek tehlikeli olur.

omer guclu
27-07-2005, 09:53
Abi nasil kahir okumam, Favori gibi bir senet F/K'si cikmis 50'lere, niye 17 bedelsiz verecek diye, birde su Eregl'i f/k desen 4'u zor buluyor, kari yuksek, olmasi gereken yere bile gelemiyor, ne bicim borsa bu anlamadim gitti.. :mad: :mad:
Go to NY stock exchange market! Run!

:D :gulen: :D

BOZKIR
27-07-2005, 09:54
işlem hacmi çok düşük.
Demek ki ne inmek nede çıkmak istiyoruz.
Otobüs bekliyoruz.
"Nereye gider abi?":D

starerdi
daha açık söylersek eğer 28673 aşşağı gelirse bu yükselişimiz düzeltmenin düzeltmesi olur. 29000 üstünde kalmalıyız ki. yeni bir trend başlatalım.

Cenk-Uygur
Go to NY stock exchange market! Run!

:D :gulen: :D
It's even worse, donunuda alirlar.. :D

sahte borsacı
27-07-2005, 10:01
düşük hacimle piyasayı diri tutup kademelerin oluşumuna zemin hazırlandı..
ufak ufak verirler piyasaya..
malum likidite problemi..
borsada yaz la kış aynı anda her an yaşanan bi süreçtir..

tent
27-07-2005, 10:04
It's even worse, donunuda alirlar.. :D
incir işine girmeyi planlıyorum, incir yaprağı piyasasını araştırsana orada, eve gidecek ibilet parasını çıkarırsın böylece. :p

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:06
incir işine girmeyi planlıyorum, incir yaprağı piyasasını araştırsana orada, eve gidecek ibilet parasını çıkarırsın böylece. :p
anlamadim ne bileti

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:09
Kardemir D' de 56 kurusta amma mal varmis al sat bitiremediler

teknik oyuncu
27-07-2005, 10:10
Dün endeks oldukça düştü. Günlük dağılım (en düşük - en yüksek farkı) hayli uzun oluştu. Aynı zamanda 23900 den başlayan yükselen trend çizgisini de test etti.

Buradan çıkardığımız sonuç : Günlük dağılımın geniş oluşu, talebin devam ettiğini gösteriyor. Son iki ay içerisinde bu tür geniş dağılımlı düşüş günlerinin ertesinde bir dinlenme yaşandığını gözlemliyoruz.
06/06/05 615 puanlık günlük dağılım,
27/07/05 569 puanlık günlük dağılım,
26/07/05 769 puanlık günlük dağılım
ve dinlenmenin ardından da sonraki günlerde tekrar yükseliş hareketinin devam ettiğini görüyoruz.

Dünkü geniş dağılımlı düşüşün ardından bugün de bir dinlenme beklenebilir. Ancak, zaman ilerlediğinden farklı gelişmelerin sürekli değerlendirilmesi gerekiyor.

Sonuç olarak 23900 seviyesinden gelen yükseliş trend çizgisi üzerinde kritik bir yerde bulunuyoruz. Şu ana kadar dinleniyoruz. Dün belirttiğim 28779 destek seviyesi civarında dinlenme makul karşılanmalı. Bir satış dalgası gelmesi halinde ise desteğimiz 28237 olur.

Ancak, dünkü geniş dağılım talebin yoğunluğunu gösterdiği için bugün, dinlenme ve artı hareket ihtimali fazladır.

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:10
Bu arada Dohol assolist olarak aldi sahneyi

SPEEDLEON07
27-07-2005, 10:12
dohol atabilecekmi 29 üstüne ne dersiniz?

KUTERO
27-07-2005, 10:14
Bu arada Dohol assolist olarak aldi sahneyi
Dostum sakın uyuma.Kahve iç,yüzünü yıka.
Endeksi bırakma. :roll:

starerdi
27-07-2005, 10:15
şu yapıkredi atağa kalksa endeks uçacak. desteğinin altında hareket ediyor. 5,75 geçtğinde 6,1 e kadar gidebilir. ancak 5,75 altı ise tehlikeli. piyasayı bozuyor.
bakalım 29000 ler geçilecek mi.

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:18
Dostum sakın uyuma.Kahve iç,yüzünü yıka.
Endeksi bırakma. :roll:
Ben uyumamda, lap top'un sarji bitmek uzere assagi inip almaya useniyorum, birazdan lap top uyuyacak :D

serdar72
27-07-2005, 10:20
doholde kim alıyor kim satıyor bilen varmı para giriş çıkışı ne durumda

omer guclu
27-07-2005, 10:25
anlamadim ne bileti
Holdinge giderken makam arabasi olarak kullandigin Limo'nun soforunun maasini demek istiyor herhalde! :süzgün: :düsün:

zxcvb
27-07-2005, 10:26
Endexin bu 1 saatteki durumu gücünü gösteriyor..

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:28
Holdinge giderken makam arabasi olarak kullandigin Limo'nun soforunun maasini demek istiyor herhalde! :süzgün: :düsün:
Ahh ahh nered o gunler :-)) :)

serdar72
27-07-2005, 10:30
tuddf da bunu hepyapıyorlar bir iniyor bir çıkıyor.

ne yapmaya çaılışıyorlar anlayamadım.

pharmacist
27-07-2005, 10:32
krdmd kademe verebilecek varmı bide p g/ç

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:34
Su dandik kagitlarla ugrasacaklarina YKBNK ve Dohol'e biraz daha bulassalar, duzelecegiz ama islem hacmi de zayif....

serdar72
27-07-2005, 10:36
Su dandik kagitlarla ugrasacaklarina YKBNK ve Dohol'e biraz daha bulassalar, duzelecegiz ama islem hacmi de zayif....
dohol e bulaşmalrı için biraz daha zaman var. bulaştıklarında tam bulaşacaklar. takası her gün artıyor.

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:36

Hoo duydular galiba

serdar72
27-07-2005, 10:37
genel olarak para giriş çıkışını verecek bir arkadaş varmı
tşk :dolar:

serdar72
27-07-2005, 10:38
Hoo duydular galiba
iyi yöndemi ?? hani hareket yok

elifzeynep
27-07-2005, 10:41
genel olarak para giriş çıkışını verecek bir arkadaş varmı
tşk :dolar:
+8227

Cenk-Uygur
27-07-2005, 10:41
iyi yöndemi ?? hani hareket yok
3,000,000 lot YKB'de 5.60 dan gitti, bana gore kotu

aswar
27-07-2005, 10:44
İlk 5 kuruma göre :

U30 –1,800
U100 – 1,400

starerdi
27-07-2005, 10:45
yapıkredi 5,75 geçerse anlaşılır iyimi kötümü.
5,75 aşarsa önü açılır bizde rahatlarız. endekse baskı yapıyor.
29000 altındayız hala. bekliyoruz. ben yükseliriz diyorum ama bakalım istinye ne düşünüyor.

taz
27-07-2005, 10:46
mmart ve avrasyada derinlik ve toplam alıcı satıcı görebilen var mı ?
iyi kazançlar

mclark
27-07-2005, 10:47
arçelik te duello var en iyi alıcı ve satıcı görebilen varmı
kimler birbiriyle kapışmış

KUTERO
27-07-2005, 10:49
ben yükseliriz diyorum ama bakalım istinye ne düşünüyor.
1100 de genelde bir alım dalgası geliyor.İngilizler ve 1600 dan sonra Amerikalıların da ne düşündükleri önemli.

starerdi
27-07-2005, 10:50
bu kadar dip çalışması yeni trend için yeterli olur. 29000 bekleniyor.

N.F.K
27-07-2005, 10:50
Yapı Kredi'nin satışı zora girdi!
Yapı Kredi Bankası'nı satın alan Koç Grubu, Cumhurbaşkanı Sezer'in Bankacılık Yasası'nı veto etmesiyle birlikte bankayı satın almaktan vazgeçebileceği sinyalini verdi.
27 Temmuz 2005 10:36

Bankalar Yasası'nın veto edilen "munzam sandık" maddesi nedeniyle Yapı Kredi'nin satışında sıkıntıya giren Koç Holding, nihai imzaları atmak için yasanın Meclis'ten aynen geçmesini bekleme kararı aldı.

Bu karar nedeniyle Koç, yasayı aynen geçirip geçirmemek konusunda Hükümetin net tavrını anlamak amacıyla dün Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i ziyaret etti.

Dün saat ll:00'de Şener'in makamına gelen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve bazı şirket yöneticileri, Şener'le yaklaşık yarım saat görüştü. Koç yöneticilerinin Ankara'daki "zemin etüdü" turları Başbakan Yardımcısı Şener'in ardından saat 15:30'da gerçekleşen BDDK ziyaretiyle sürdü.

Yapı Kredi'nin satış anlaşmasında nihai imzaların atılabilmesinde "munzam sandık" sorununun çözülebilmesi Koç için büyük önem taşıyor. Satiş için ön şart olarak öne sürdüğü banka munzam sandığının Sosyal Güvenlik Kurumu'na devrine ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesini beklediği bir sırada gelen veto kararının Koç Grubu'nu sıkıntıya soktuğu biliniyor. Bu gelişmenin ardından ne yapacağına ilişkin bir değerlendirme yapan Koç'un, "düzenleme olmadan imza atmamaya" karar verdiği ifade edildi. Şener'e yapılan ziyaret de, Koç'un "Hükümetin ne yapacağını anlaması" açısından kritik bir ziyaret olarak algılandı. Koç bu ziyaretle hem hükümetin net tavrını anlamayı, hem de hükümete, "aynen geçirmezseniz, satış suya düşer" mesajı vererek durumun kritikliğini anlatmayı hedefledi.

BDDK 31 Ekim 2005 tarihinde sert olmayacak
Satış için bir diğer sorunu ise 31 Ekim 2005 tarihi oluşturuyor. BDDK-Çukurova protokolüne göre Karamehmet'in tek başına satışı gerçekleştirmek için bu tarihe kadar süresi var. Bu süre zarfında banka satılamazsa, bankayı satış hakkı TMSF'ye geçiyor. Bu nedenle yasanın aynen Meclis'ten geçirilmesi ve yasalaşması ile imzaların atılarak satışın tamamlanmasının bu tarihten önce gerçekleşmesi gerekiyor.

Dün Şener'e yaptığı ziyaretin ardından BDDK Başkanı Tevfik Bilgin'i de ziyaret eden Koç yöneticileri, Başkan Bilgin'le de aynı konuyu konuştu. BDDK'nın, satışının tamamlanabilmesi için 31 Ekim tarihi konusunda "katı" davranmama eğiliminde olduğu belirtiliyor. Koç'un da bu noktada BDDK'dan "tarihte esneriz" sözü aldığı ifade edildi.

Gülümhan GÜLTEN/vatan

starerdi
27-07-2005, 10:53
1100 de genelde bir alım dalgası geliyor.İngilizler ve 1600 dan sonra Amerikalıların da ne düşündükleri önemli.

ingilizler siyasette sürtüşmeyi sevmezler. hep geri plandan yönetirler. çok büyük bir adım attık diyecekler. bundan sonrada yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. bazı eksik kalan noktalarda önümüzdeki süreçte halledeceğiz. diyecekler.

serdar72
27-07-2005, 10:54
yapıkredi 5,75 geçerse anlaşılır iyimi kötümü.
5,75 aşarsa önü açılır bizde rahatlarız. endekse baskı yapıyor.
29000 altındayız hala. bekliyoruz. ben yükseliriz diyorum ama bakalım istinye ne düşünüyor.
ben ykb deki yükselişin hemen olacağını düşünmüyorum. biraz düşürüp mal alıp sonra beklentiye göre hareket edeceğini bekliyorum. borsa burası tabii belli olmaz

KUTERO
27-07-2005, 10:55
27 Temmuz 2005 Çarşamba 10:48

Dün yükselen trend desteğine doğru gerileyen endeks, bugüne alımlarla başlayarak 29,000 direncine (gün içi en yüksek 29,005) doğru hareket etti. Bu seviyeden gelen satışların karşılanmaya çalışıldığını görüyoruz.

Piyasa ilk 5 kurum bazında YTL8 milyon artıda. Bekleyen emirler ise YTL48 milyon satış ağırlıklı. 29,000'i dün aşağı kıran endekste bu seviye direnç haline gelmiş durumda. Ayrıca 29,400-500 direnç aralığı da önemini koruyor. Endekste yükselen trendin bulunduğu 28,650 kritik destek durumunda. Endeks bu seviye üzerinde tutunmayı başardığı sürece ivmeli yükselişine devam edebilecektir. Bu nedenle aşağı kırılması halinde özellikle kısa vadeli pozisyonlarda temkinli olunmalı ve azaltılmalıdır.

Tolga Kudaloğlu
Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

serdar72
27-07-2005, 10:56
Yapı Kredi'nin satışı zora girdi!
Yapı Kredi Bankası'nı satın alan Koç Grubu, Cumhurbaşkanı Sezer'in Bankacılık Yasası'nı veto etmesiyle birlikte bankayı satın almaktan vazgeçebileceği sinyalini verdi.
27 Temmuz 2005 10:36

Bankalar Yasası'nın veto edilen "munzam sandık" maddesi nedeniyle Yapı Kredi'nin satışında sıkıntıya giren Koç Holding, nihai imzaları atmak için yasanın Meclis'ten aynen geçmesini bekleme kararı aldı.

Bu karar nedeniyle Koç, yasayı aynen geçirip geçirmemek konusunda Hükümetin net tavrını anlamak amacıyla dün Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i ziyaret etti.

Dün saat ll:00'de Şener'in makamına gelen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve bazı şirket yöneticileri, Şener'le yaklaşık yarım saat görüştü. Koç yöneticilerinin Ankara'daki "zemin etüdü" turları Başbakan Yardımcısı Şener'in ardından saat 15:30'da gerçekleşen BDDK ziyaretiyle sürdü.

Yapı Kredi'nin satış anlaşmasında nihai imzaların atılabilmesinde "munzam sandık" sorununun çözülebilmesi Koç için büyük önem taşıyor. Satiş için ön şart olarak öne sürdüğü banka munzam sandığının Sosyal Güvenlik Kurumu'na devrine ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesini beklediği bir sırada gelen veto kararının Koç Grubu'nu sıkıntıya soktuğu biliniyor. Bu gelişmenin ardından ne yapacağına ilişkin bir değerlendirme yapan Koç'un, "düzenleme olmadan imza atmamaya" karar verdiği ifade edildi. Şener'e yapılan ziyaret de, Koç'un "Hükümetin ne yapacağını anlaması" açısından kritik bir ziyaret olarak algılandı. Koç bu ziyaretle hem hükümetin net tavrını anlamayı, hem de hükümete, "aynen geçirmezseniz, satış suya düşer" mesajı vererek durumun kritikliğini anlatmayı hedefledi.

BDDK 31 Ekim 2005 tarihinde sert olmayacak
Satış için bir diğer sorunu ise 31 Ekim 2005 tarihi oluşturuyor. BDDK-Çukurova protokolüne göre Karamehmet'in tek başına satışı gerçekleştirmek için bu tarihe kadar süresi var. Bu süre zarfında banka satılamazsa, bankayı satış hakkı TMSF'ye geçiyor. Bu nedenle yasanın aynen Meclis'ten geçirilmesi ve yasalaşması ile imzaların atılarak satışın tamamlanmasının bu tarihten önce gerçekleşmesi gerekiyor.

Dün Şener'e yaptığı ziyaretin ardından BDDK Başkanı Tevfik Bilgin'i de ziyaret eden Koç yöneticileri, Başkan Bilgin'le de aynı konuyu konuştu. BDDK'nın, satışının tamamlanabilmesi için 31 Ekim tarihi konusunda "katı" davranmama eğiliminde olduğu belirtiliyor. Koç'un da bu noktada BDDK'dan "tarihte esneriz" sözü aldığı ifade edildi.

Gülümhan GÜLTEN/vatan

sezer in veto gerekçesi önemli. hükümet yasayı aynen iade etse bile sezer onaylayıp anayasa mahkemesine yürütmeyi durdurma ve iptal isteyebilir bu durumda ykb satışı rafa kalkar ve ortalık karışır. bu arada tabi bir iki dalgalanma yaşanacaktır. bu dalgalanmalardan yararlanmak gerek.

DenizFeneri
27-07-2005, 10:58
131, 27.07.2005 10:40:02, Takasbank Yerli-yabanci Saklama Bakiyeleri Oranlari (tablo)
Takasbank Yerli-yabanci Saklama Bakiyeleri Oranlari

Hisse Adedi Hisse Adedi Piyasa Degeri Piyasa Degeri
Orani(%) (ytl) Orani(%)
---------------- ----------- ------------------ -----------
Yabanci Toplam 5.037.143.879.47 49.03 28.930.580.355.88 62.41
Yerli Toplam 5.236.367.126.02 50.97 174.234.243.44.47 37.59

Daha Once Yayinlanan Veriler:
Orani(%) (ytl) Orani(%)
Yabanci Toplam 4.964.375.182.01 48.82 28.663.254.052.32 62.33
Yerli Toplam 5.204.027.581.42 51.18 17.326.560.746.28 37.67

2 Ocak 2005 Itibariyle Dagilim:
Orani(%) (ytl) Orani(%)
Yabanci Toplam 3.503.510.069.70 41.22 20.520.634.255.70 54.72
Yerli Toplam 4.996.839.412.01 58.78 16.982.013.168.21 45.28

Veriler Bir Onceki Isgunune Aittir

teknik oyuncu
27-07-2005, 11:09
sezer in veto gerekçesi önemli. hükümet yasayı aynen iade etse bile sezer onaylayıp anayasa mahkemesine yürütmeyi durdurma ve iptal isteyebilir bu durumda ykb satışı rafa kalkar ve ortalık karışır. bu arada tabi bir iki dalgalanma yaşanacaktır. bu dalgalanmalardan yararlanmak gerek.
Sn.serdar72, dalgalanmalardan yararlanmaya çalışan kişi spekülatördür. Yararlanan iyi spekülatördür. Gerilim anında alış yapıp riski üstlenen spekülatör, normale dönüldüğünde kar ile ödüllendirilmektedir. Başarılar diliyorum.

lionking
27-07-2005, 11:15
bu sessizlik pek hayra alamet değil

KUTERO
27-07-2005, 11:17
Göstergeler 28800 lerde oyalanmamız hakkında ne diyor acaba.
Bir güçlenme isteği olabilirmi. Yoksa ben artık çıkamıyorum,düşücem mi demek istiyor.Nasıl olsa 28650 ye kadar beklemedeyiz.

starerdi
27-07-2005, 11:20
suan göstergeler olumsuz durumda. sabah 29000 üstünde kalabilseydik göstergeler bu durumda olmazdı. şayet aşşağıya gitmeden (28673 altına) burda kalabilsek göstergeler saatlikte dahil rahatlar. ancak baskı fazla.
29000 üstüne atmadanda rahatlamaz.

sahte borsacı
27-07-2005, 11:23
şu an herkes tetikte bekliyo..satış için..
bu sebeple sanki düşmeyecek havasında endeks.. piyasa diri gözüküyo..
düşerken piyasanın beklentili ve malda kalmasını sağlamak temel prensiptir..
kademeler oluştukça ufak uafak vermeleri gerekir..
kişisel fikrim tabi..
genede temkinli olmak lazım ama param olsa devada pozisyon için kollardım..??

KUTERO
27-07-2005, 11:26
teşekkürler sn.starerdi.
Bugün hepten ikilemde kaldık.Kararsız bir endeks,psikolojik çarşamba.
Seansı sn.cenk-uygur açtı.(psikolojik destek).Londra temasları...16.36 a gevşeyen bono...1.342 deki dolar...

sahte borsacı
27-07-2005, 11:28
konfrut gıda da milleti kastırıyolar bayağı..
bu ikinci dönüşü olacak..
büyük getiri potansiyeli mevcuttur..

lionking
27-07-2005, 11:33
dohol garan tcell satışlar sertleşebilir.

zxcvb
27-07-2005, 11:34
şu an herkes tetikte bekliyo..satış için..
bu sebeple sanki düşmeyecek havasında endeks.. piyasa diri gözüküyo..
düşerken piyasanın beklentili ve malda kalmasını sağlamak temel prensiptir..
kademeler oluştukça ufak uafak vermeleri gerekir..
kişisel fikrim tabi..
genede temkinli olmak lazım ama param olsa devada pozisyon için kollardım..??

Yahu arkadaş,
DEVA diyorsun. 1 ayda 1,50 den 3,0 e %100 yapmış. Yani pes. Bu kağıt isterse %100 daha yapsın. Böylesine prim yapmış kağıtlara girmek borsacıyı bozar abi..
Sadece kumarbazı bozmaz..

sahte borsacı
27-07-2005, 11:36
iyi bi tepki hareketi getirisi için
finans bank ideal duruyo.

DenizFeneri
27-07-2005, 11:40
finansbank ta kim ne yapiyor...goren var mi acaba....???

sahte borsacı
27-07-2005, 11:42
Yahu arkadaş,
DEVA diyorsun. 1 ayda 1,50 den 3,0 e %100 yapmış. Yani pes. Bu kağıt isterse %100 daha yapsın. Böylesine prim yapmış kağıtlara girmek borsacıyı bozar abi..
Sadece kumarbazı bozmaz..
kağıt flama denen hareketi yapmış..
buralarda dinlendikten sonra endeks dönüşünde bence iyi olabilir..
yabancı aldığı malı geri basmayacaksa birazdaha gitmeli..
eczacı ilaça paralel bi hareket olmalı..
kişisel fikrim tabi

DenizFeneri
27-07-2005, 11:49
173, 27.07.2005 11:45:33, Imkb`ye Iliskin Seans Ici Teknik Analiz (gisad Menkul)
`endeks Gun`e Dun Olusan Sert Dusus`un Bir Tepkisi Seklinde Alicili Basladi.
Seans`in Acilisiyla Birlikte 29.005 En Yuksek Seviyesine Kadar Yukseldikten
Sonra Gelen Satislarla Piyasa Tekrar Satisa Donerek 28.772`ye Kadar Gevsedi.
Endeks`in Dun Seans Ici Saatlik Periyot Grafiklerde Olusturdugu Cift Tepe
Formasyonu 28.600 Hedef Seviyesine Hemen Hemen Ulasti, Ancak Endeks`in Son Iki
Aydir 5 Gunluk Hareketli Ortalamadan Destek Alarak Uzerinde Hareket Etmesi Dun
Itibariyle Sonlanmis Durumda, Bugun Icin 5 Gunluk Hareketli Ortalamanin
28.930`da Direnc Konumunda Odugunu Gormekteyiz. Endeks`in Ilk Seans`in
Ortalarindan Itibaren Guc Kaybetmeye Basladigi Ve Teknik Olarak Olumsuz
Seyrinin Devam Ettigini Gormekteyiz. 2-3 Seans Daha Bu Seviyenin Uzerine
Atamadigimiz Taktirde Piyasanin 2 Aylik Kisa Vadeli Yukselen Trend`ini Kirarak
Dun Olusan Saticili Piyasanin Kisa Vadede 5 Haftalik Hareketli Ortalamanin
Olustugu 28.350 Seviyesine Dogru Hareket Etmesi Beklenebilir. Direncler 28.930
(5 Gunluk Hareketli Ortalama) -29.000 Destekler 28.700 (2 Aylik Yukselen Trend
Destegi) - 28.550`

meno
27-07-2005, 11:53
BJKAS de verdi mi ?

sn.bonussimo,
şu an görmem mümkün değil ancak akşam sizin için bakarım
bol kazançlar

aswar
27-07-2005, 11:55
finansbank ta kim ne yapiyor...goren var mi acaba....???

Oyak alıyor, Mng satıyor.

teknik oyuncu
27-07-2005, 11:56
kağıt flama denen hareketi yapmış..
buralarda dinlendikten sonra endeks dönüşünde bence iyi olabilir..
yabancı aldığı malı geri basmayacaksa birazdaha gitmeli..
eczacı ilaça paralel bi hareket olmalı..
kişisel fikrim tabiDEVA'da kısa vadeli spekülasyon kovalamak kolay gözükmüyor. Yine de son üç günü değerlendirirsek. Bunlar birbirinin içinde kalıyor. Yarın, yukarı açılış halinde birkaç gün yukarıya hareket; aşağı açılış halinde ise birkaç gün aşağıya hareket beklenebilir. IMKB'de resmi açığa satış işlemleri mevcut olabilse iyi olacak.

Geniş değerlendirme ise : 3.00 seviyesini aşan DEVA artık geri dönüşün işaretini vermiştir. Ancak, yarın yukarı hareket olursa durum değişebilir ve talep tekrar artabilir.

DenizFeneri
27-07-2005, 12:00
tsk.....sayin aswar simdi anlariz bakalim bu dansin nedeni ni....??

kas-iskelet
27-07-2005, 12:11
Aefes uzun süredir sessiz, 6 aylık bilançosu hakkında duyumu olan varmı ?

lionking
27-07-2005, 12:20
kapanış günün en düşük seviyesi .hiç de hoş olmadı .2. seans sert hareketler bekliyorum.

SunShine
27-07-2005, 13:06
TAKASBANK YERLI-YABANCI SAKLAMA BAKIYELERI ORANLARI

HISSE ADEDI HISSE ADEDI PIYASA DEGERI PIYASA DEGERI
ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 5.037.143.879.47 49.03 28.930.580.355.88 62.41
YERLI TOPLAM 5.236.367.126.02 50.97 174.234.243.44.47 37.59

DAHA ONCE YAYINLANAN VERILER:
ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 4.964.375.182.01 48.82 28.663.254.052.32 62.33
YERLI TOPLAM 5.204.027.581.42 51.18 17.326.560.746.28 37.67

2 OCAK 2005 ITIBARIYLE DAGILIM:
ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 3.503.510.069.70 41.22 20.520.634.255.70 54.72
YERLI TOPLAM 4.996.839.412.01 58.78 16.982.013.168.21 45.28

VERILER BIR ONCEKI ISGUNUNE AITTIR

Minik Yorum 1..: Bu yabancılar gözünü karatmış valla. İyi iyi, çaktırmadan araya benim EGHOL'leri de sıkıştırayım. Onu da alır bunlar bu gidişle. :D

Minik Yorum 2..: Bu yabancılar IMKB'nin tamamını ele geçirlerse Yabancı olan biz mi olacağız acaba. :roll:

tent
27-07-2005, 13:37
Minik Yorum 2..: Bu yabancılar IMKB'nin tamamını ele geçirlerse Yabancı olan biz mi olacağız acaba.

sanırım, yakında borsada işlem yapmak için şengen vizesi isterlerse şaşırmam..
:nnee:

KUTERO
27-07-2005, 13:57
[CODE]

Minik Yorum 2..: Bu yabancılar IMKB'nin tamamını ele geçirlerse Yabancı olan biz mi olacağız acaba. :roll:
[/COLOR]
Kesinlikle.
Bu arada Sn.SunShine ,dün akşamki soruya cevap bulabildikmi?
Hani direnç direniyordu da,destek ne yapıyordu? :roll:

starerdi
27-07-2005, 13:59
Kesinlikle.
Bu arada Sn.SunShine ,dün akşamki soruya cevap bulabildikmi?
Hani direnç direniyordu da,destek ne yapıyordu? :roll:

ya da destek destekliyorda direnç ne yapıyor.

starerdi
27-07-2005, 14:02
sırat köprüsündeyiz. kimlerin günahı çok anlaşılır yakında.

starerdi
27-07-2005, 14:15
trend çizgisi yakınındayız. yani kritik yerler. eğer 3**** rakamları görülecekse burdan dönmemiz gerekir buralar önemli. 29000 geçildiğinde rahat nefes alacağız. trend devam ettiği sürece sabırlı olmalıyız.

KUTERO
27-07-2005, 14:15
Sn starerdi salondada kimse kalmadı.Başbaşa kaldık sayılır.
Ben bankalarla biraz hareket getirim diye düşünüyorum.

serdar72
27-07-2005, 14:19
TAKASBANK YERLI-YABANCI SAKLAMA BAKIYELERI ORANLARI

ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 5.037.143.879.47 49.03 28.930.580.355.88 62.41
YERLI TOPLAM 5.236.367.126.02 50.97 174.234.243.44.47 37.59

DAHA ONCE YAYINLANAN VERILER:
ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 4.964.375.182.01 48.82 28.663.254.052.32 62.33
YERLI TOPLAM 5.204.027.581.42 51.18 17.326.560.746.28 37.67

2 OCAK 2005 ITIBARIYLE DAGILIM:
ORANI(%) (YTL) ORANI(%)
YABANCI TOPLAM 3.503.510.069.70 41.22 20.520.634.255.70 54.72
YERLI TOPLAM 4.996.839.412.01 58.78 16.982.013.168.21 45.28

VERILER BIR ONCEKI ISGUNUNE AITTIR

az kalmış senet adedi bazında %1 daha alsalar azınlık yani yabancı biz olacağız...
Minik Yorum 1..: Bu yabancılar gözünü karatmış valla. İyi iyi, çaktırmadan araya benim EGHOL'leri de sıkıştırayım. Onu da alır bunlar bu gidişle. :D

az kalmış senet adedi bazında %1 daha alsalar azınlık yani yabancı biz olacağız...

serdar72
27-07-2005, 14:21
para giriş çıkışı ne durumda arkadaşlar

aligungor
27-07-2005, 14:22
işlem hacmi çok düştü herkes plajdamı nedir?

metkon
27-07-2005, 14:23
Ağustos ayında 6 aylık bilançolar gelecek...Belki bilanço beklentisi olan kağıtlarda hisse bazlı hareket olabilir ama sanırım 1 aylığına genel olarak tatile girdik...Bari çok düşürmeyip buralarda oyalasalar büyük tahtaları...

starerdi
Sn starerdi salondada kimse kalmadı.Başbaşa kaldık sayılır.
Ben bankalarla biraz hareket getirim diye düşünüyorum.

piyasayı yapıkredi çok zorluyor. bana mantıklı gelmiyor. yasa oldu da kabul edilmedi ne olacak o zaman. yapıkredi batacakmı.
işte ne yaparsın düşüyor. düşüyorsa beklemekten başka yapacak birşey yok.
kısa vadeli desteği 5,7 geldi. bu seviye aşılmadan yapıkredi riskli.
piyasa bugün eksi kapatmazsa bugün için iyi sayılır.
o zaman yarın önemli bir gün olacak. yönü yarın tayin edeceğiz.
trend üzerinde iken sabırlı olmalıyız.

aswar
u30 dan 5,000 , u100 den 8,000 para çıkmış. Ama ilk 5 kurum totalde 11,400 alımda .Bu nası iş ?

BOZOK
www.paragaranti.com
calısmıyorr sizde durum nasıll
tşk

akın
27-07-2005, 14:25
şimdi aklıma geldi endeks yukseliş yaprken sn starerdi nakitteydi ve bjk da hareket yapmıyordu, isterseniz bjk ye gelin demiştim, kendiside bankalardan uzaklaşmamak lzım demişti, kacan balık buyuk olurmus.....umarım bankalardanda kazanmıssınızdır.

KUTERO
27-07-2005, 14:28
www.paragaranti.com
tşk
1412 de film koptu.

ÇifteVatandaş
27-07-2005, 14:31
www.paragaranti.com
tşk
paragaranti.com calisiyor ama saniye endexini isyerinde deneyemiyorum.

KUTERO
27-07-2005, 14:32
Ha gayret Garan , akbnk

aligungor
27-07-2005, 14:33
hep öğleden sonra düşecek değilya şimdide çıkarttılar burası imkb işte.....

starerdi
27-07-2005, 14:33
şimdi aklıma geldi endeks yukseliş yaprken sn starerdi nakitteydi ve bjk da hareket yapmıyordu, isterseniz bjk ye gelin demiştim, kendiside bankalardan uzaklaşmamak lzım demişti, kacan balık buyuk olurmus.....umarım bankalardanda kazanmıssınızdır.

benim hangi pozisyonda olduğumu herkes anlamıştır. ne zaman pozisyona girdiğimide herkes biliyor.
size bol şans diliyorum.
tetiği çekerken bence geleceğinizi iyi düşünün.
saygılarımla.

starerdi
27-07-2005, 14:34
sayın akına cevap verirken endekse yüklenmişler.
ne yapsam sayın akınla kavgamı etsem acaba.

BTCG
27-07-2005, 14:35
14:25'de FNBNK'DA 5.55'den 150000'u lot alan kurum hangisi acaba?

akın
27-07-2005, 14:41
[QUOTE=starerdi]sayın akına cevap verirken endekse yüklenmişler.
ne yapsam sayın akınla kavgamı etsem acaba.[/QUOTE

sn starerdi, amacım kavga değil değerlendirmelerinizi dikkatle okuyoruz, hayatmın en buyuk sabrını bu kagıtta gosterdim gerci gostermeyip sadece p.teside alsam olurmus.bu kadar bekledik tum dostların kazanmasını isterdim..

metkon
27-07-2005, 14:43
Tekrar piyasanın genel para g/ç durumunu öğrenebilsek iyi olacak...

Sn.Aswar ?

starerdi
27-07-2005, 14:44

sn starerdi, amacım kavga değil değerlendirmelerinizi dikkatle okuyoruz, hayatmın en buyuk sabrını bu kagıtta gosterdim gerci gostermeyip sadece p.teside alsam olurmus.bu kadar bekledik tum dostların kazanmasını isterdim..

yanlış anlaşıldı galiba 2. yazdığım espiriydi.
ilk yazdığım ise kavgadan öte zararsız cevaptı. kendimi savundum.
burda hepimiz dostuz. umarım herzaman başarılı olursun.
seni tebrik ederim. :bravo:

aligungor
27-07-2005, 14:45

sn starerdi, amacım kavga değil değerlendirmelerinizi dikkatle okuyoruz, hayatmın en buyuk sabrını bu kagıtta gosterdim gerci gostermeyip sadece p.teside alsam olurmus.bu kadar bekledik tum dostların kazanmasını isterdim..çok merak ediyorum bu kağıdın uçmasında bölünme dışında belirgin bir sebep varmı öğrenebilirmiyiz aceba?

dartanyan
27-07-2005, 14:45
Paragaranti iptal. Arkadaslar seansı nerden takip ediyorsunuz?

metkon
27-07-2005, 14:46
ISCTR de 7.40 ları bi alsalar 29.000 üstündeyiz tekrar...Ama neden almıyorlar ?

aswar
27-07-2005, 14:46
14:25'de FNBNK'DA 5.55'den 150000'u lot alan kurum hangisi acaba?

152,000 lot Oyak idi.

aswar
27-07-2005, 14:49
Tekrar piyasanın genel para g/ç durumunu öğrenebilsek iyi olacak...

Sn.Aswar ?

U30 –1,900 .000
U100 – 4,700.000
İlk 5 +18,900 .000

starerdi
27-07-2005, 14:49
[QUOTE=akın]çok merak ediyorum bu kağıdın uçmasında bölünme dışında belirgin bir sebep varmı öğrenebilirmiyiz aceba?

bir nedeni olduğunu zannetmiyorum. beşiktaş yöneticileri bu konuda sabıkalıdır.
daha öncedende böyle operasyonları oldu.
benim tahminim böyle.

starerdi
27-07-2005, 14:51
U30 –1,900 .000
U100 – 4,700.000
İlk 5 +18,900 .000

çok sağolun 15-20 dakikada bir ara ara gönderseniz çok yardımcı olursunuz.
tekrar teşekkürler.
sırat köprüsünden gelen tepki iyi oldu. biraz yukarıda kalabilsek. olumlu yansır.

norTmol
27-07-2005, 14:51
DEVA ve MMART için alıcı satıcı bilgisi verecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim...

aligungor
27-07-2005, 14:55
[QUOTE=aligungor]

bir nedeni olduğunu zannetmiyorum. beşiktaş yöneticileri bu konuda sabıkalıdır.
daha öncedende böyle operasyonları oldu.
benim tahminim böyle.sb ve se gibimi bende aynı şeyleri tahmin ediyorum.... :cool:

akın
27-07-2005, 14:56
[QUOTE=akın]çok merak ediyorum bu kağıdın uçmasında bölünme dışında belirgin bir sebep varmı öğrenebilirmiyiz aceba?

gelen iyi haberler stad projesiydi reklam geliriydi vs su an etkı edecek bır neden değil bence, sadece bolunmeden dolayı gidiyor ve daha onceki örneklere bakanlar alım yapıyor, sahsen ben bu tavandan itibaren cumaya kadar kucuk kucuk cıkıyorum..

metkon
27-07-2005, 14:58
AJDA yeniden sahne alıyor yavaş yavaş...TUPRS ihalesine birlikte girilecek ortak arama yetkisi verilmiş Genel Müdürlüğe Yönetim Kurulu tarafından...

starerdi
27-07-2005, 14:58
[QUOTE=starerdi]sb ve se gibimi bende aynı şeyleri tahmin ediyorum.... :cool:
sb,se yi anlayamadım.

metkon
27-07-2005, 15:01
[QUOTE=aligungor]
sb,se yi anlayamadım.

Bitanesi çok bilgili bir arkadaş diğerinin de çok engin görüşleri var...

KUTERO
27-07-2005, 15:02
[QUOTE=aligungor]
sb,se yi anlayamadım.
Bir başkan vardı ya

starerdi
27-07-2005, 15:04
[QUOTE=starerdi]

tamam aynı şeyi düşünüyoruz.
ama beşiktaş ta maşallah daha çok var.

serdar72
27-07-2005, 15:04
genelde bölünme harici bir sebep olmaz bölünme sonrasında düşen fiyar gelen talep mantığı kurulur fakat amaç bahane bulup para kazanmaktır.

starerdi
27-07-2005, 15:06
endeks biraz daha dayanır salmazsa kendini güç kazanacak. 28650 lerden alım gelmesi olumlu.

serdar72
27-07-2005, 15:06
U30 –1,900 .000
U100 – 4,700.000
İlk 5 +18,900 .000

ilk baştaki para çıkışı sonrasında tekrar para girişi olduğu sonucunu çıkarabilirmiyiz.

aligungor
27-07-2005, 15:08
:tamam: doğrudur..
[QUOTE=starerdi]

lionking
27-07-2005, 15:08
oyun İŞC üzerine kurulmuş gibi .işc ye vermeye başlayınca tüm senetlere satış geliyor.

Cenk-Uygur
27-07-2005, 15:10
Ya Allah Askina su Favori gibi yuksek bedelsiz bolunecek baska senet varmi, ben de bir kumar oynamak istiyorum, nedir bu ya, 17 bedelsiz diye tavan tavan, gercekten fiyati 2 3 YTL'de kalmis baska yuksek bedelsizi olan varmi, gecen gun Besiktas simdi de Favori su hale bak ya Tofas da ve YKB de bile bu kadar islem hacmi yok. Ya sabir

omer guclu
27-07-2005, 15:11
oyun İŞC üzerine kurulmuş gibi .işc ye vermeye başlayınca tüm senetlere satış geliyor.
Maalesef dogru! Ve ISCTR anca 7.20 gorunce durulacakmis, sonra da .... :tamam:

metkon

Çok merak ediyorum...Bu babalar nasıl tipler ve nasıl karar veriyorlar ne zaman hangi tahtanın gideceğine...Nasıl anlaşıyorlar kendi aralarında...

aswar
ilk baştaki para çıkışı sonrasında tekrar para girişi olduğu sonucunu çıkarabilirmiyiz.

hayır çünki:

U30 –3,400
U100 – 5,900

starerdi
27-07-2005, 15:15
29000 geçilince para girişi artıya geçer bence.
işc burdan aşşağısı desteğin altı olur ki bence beklemeyelim derim.
işc den diğer bankalara kayıyor para.

starerdi
27-07-2005, 15:18
endeks gittikçe kuvvetleniyor. bakalım yukarıya devam edecekmi.
işc nin kısa hedefi 7,7 üstü şuan.

sahte borsacı
27-07-2005, 15:20
isc deki işlemler ilginç..
7,3 e veriyorlar ama kademe düşürttürtmüyorlar..

sahte borsacı
27-07-2005, 15:21
son yarım saatin bayağı heyecanlı geçmesi gerekiyo..
hazırlıklı olmak lazım..

serdar72
27-07-2005, 15:24
isc deki işlemler ilginç..
7,3 e veriyorlar ama kademe düşürttürtmüyorlar..

bence vermiyorlar verenleri alıyorlar...

metkon
27-07-2005, 15:26
AKBNK taki para g/ç durumunu görebilen varsa bi zahmet yazabilir mi ?

Çok teşekkürler...

lionking
27-07-2005, 15:27
işc de para G/ Ç verebilecek arkadaşımız varmı .teşekkürler.

KUTERO
27-07-2005, 15:29
Çok merak ediyorum...Bu babalar nasıl tipler ve nasıl karar veriyorlar ne zaman hangi tahtanın gideceğine...Nasıl anlaşıyorlar kendi aralarında...
Hiç sorma dostum.Bende az kafa patlatmadım bu sorun için.
Günlük kapanışları listeleyip da vinci 'nin şifresini çözer gibi çözmeye çalıştım olmadı.Yükselenleri işaretledim,bir daha sıra ne zaman onlara geldi diye baktım yine olmadı.
Herhalde bir masa başında oturup karar veriyorlardır.Telefonla yapmazlar karar alma olayını.
Bugünkü olayı görüyoruz.işctr ile milimetrik tutuyorlar istedikleri yerlerde.
Bu işler bizi aşar cumhur abi.Sıranın bizede gelmesini beklemekten başka şansımız yok.

serdar72
27-07-2005, 15:34
saholde kısa vadede olmasade orta vedede çok güzel şeyler olacak

starerdi
27-07-2005, 15:37
28900 üstünde 10-15 dakika kala bilsek biraz daha güç kazanacağız.

eymür
27-07-2005, 15:38
saholde kısa vadede olmasade orta vedede çok güzel şeyler olacak

Orta vadede sadece sahol de değil birçok hisse de çok güzel şeyler olacak.

kısa vadede olacakları biliyorsan onları söyle de para kazanalım. :D

starerdi
27-07-2005, 15:41
ford 9,6
sabancı 5,9 kısa hedef elinde olanlar için izleye bilirler.

metkon
ENKAI nasıl görünüyor bugün ? Kısa bir hareket mi var yoksa dibi 14.30-14.40 olarak teyit edildi ve yukarı sert hareket başlangıcı mı buraları ?

KUTERO
27 Temmuz 2005 Çarşamba 15:09

İkinci seans başında test ettiği 28,700 seviyelerinden gelen alımlarla bir kez daha 29,000 direncine doğru yükselen endekste, bu direncin yine kırılamadığını ve dalgalı seyrin devam ettiğini görüyoruz.

Piyasaya para girişinin artmış olması olumlu, ilk 5 kurum bazında piyasa YTL18 milyon artıda. Bekleyen emirler ise YTL80 milyon satış ağırlıklı. 5 dakikalık grafiklerde 28,715 seviyelerinde ikili dip oluşturduğu görülüyor. Bu nedenle 29,000'nin aşılması daha da önem kazanmış durumda. Endekste yükselen trendin de 28,700 seviyelerine yükselmiş olması nedeniyle bu güçlü desteğin aşağı kırılması halinde stop loss satışları güçlenebilir. Bu durumda kısa vadeli pozisyonların azaltılmasını tavsiye ediyoruz. 29,400-500 aralığı güçlü direnç bölgesi, 28,400 ise ikincil destek seviyesidir.

Tolga Kudaloğlu
Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

aswar
27-07-2005, 15:43
Avrupa Borsalarinda Son Durum

27 Temmuz 2005 İst-
Endeks Fİyat DeĞİŞİm
Londra Ftse 5267.5 11.3
Frankfurt Dax 4854.1 10.6
Parİs Cac 40 4441.7 20.9
ZÜrİh Smi 6553.2 32.2

(27/07/2005 - 15:43:37)

metkon
27-07-2005, 15:45
Sn.Aswar

Tekrar piyasa genel para g/ç durumunu verebilir misiniz ?

Teşekkürler...

qedi
27-07-2005, 15:47
Sn. Aswar toasoda para giriş çıkışını öğrenebilir miyiz? teşekkürler

starerdi
galiba 29000 geçilecek.

sahte borsacı
Sn. Aswar
vakfn para giriş çıkışını öğrenebilir miyiz? teşekkürler

aswar
27-07-2005, 15:50
Sn.Aswar

Tekrar piyasa genel para g/ç durumunu verebilir misiniz ?

Teşekkürler...
U30 – 1,700
U100 – 4,000
İlk 5 kurum +17,800

omer guclu
27-07-2005, 15:50
Yarin cikiyoruz!

aswar
27-07-2005, 15:51
Yarin cikiyoruz!

Hisselerden mi? ;)

BOZKIR
27-07-2005, 15:52
2 gün izlemedim.Bi endeksi tutamamışsınız :D

Bu arada Trabzon kendi evinde yenilirse hepsini hamsiye çevirmek gerek :aglayan:

omer guclu
Cileden!

eymür
işctr almaya başladılar

omer guclu
27-07-2005, 15:53
Enka'ya bakin!

starerdi
27-07-2005, 15:54
29000 devirsek yarın seans başlarken sert satış olmazsa yarın 29300 üstü görülür gibi.
yada bugün 29000 yakın kaparlar yarın 29000 geçilip 29300 üstü görülür.
ben trendin devam ettiğini ve 28650 seviyesinin önemli olduğunu düşünüyorum.
trendin kısa vadeli olarak 3**** rakamından düzeltme gelebilirdiyorum.

metkon
27-07-2005, 15:56
DYHOL alım fırsatı veriyor...

starerdi
27-07-2005, 15:57
garan endeksi sırtlamak istiyor. kısa hedef 3,7 agresif olduğundan hedefi aşması normal olur.

metkon
27-07-2005, 15:59
Helal olsun IHGYO ya...Bugünün flaş hissesi oldu...

KUTERO
27-07-2005, 16:01
İngİltere'de Lutorn Havaalani'nda Alarm Verİldİ- Cnbc-e

BOZKIR
27-07-2005, 16:03
ULKER alıcı ve satıcı verebilirmisiniz? Tşk

starerdi
27-07-2005, 16:04
az kaldı göstergeler olumluya geçiyor teker teker. biraz daha dayansa iyi olacak. 28900 üstünde göstergeler kuvvetleniyor.

starerdi
27-07-2005, 16:05
nazar değmesin çok güzel dip çalışması oldu. 29000 geçilince biraz zor durur gibi.

eymür
27-07-2005, 16:08
ykbnk
dohol
kchol

çok hacimsiz

eymür
27-07-2005, 16:09
ykbnk
dohol
kchol

çok hacimsiz

derken başladılar almaya :D

omer guclu
27-07-2005, 16:10
Kurtez yuzun hep gulsun insaallah!

starerdi
27-07-2005, 16:11
bundan sonra bir süre yorum yapmama gerek yok. herkese iyi günler.
umarım hisseler tutuluyordur.

eymür
27-07-2005, 16:12
Kurtez yuzun hep gulsun insaallah!

hepimizin sevgili güçlü,

sayın starerdi, bugün yine harikaydın

gariban_borsacı
27-07-2005, 16:15
Arkadaşlar sanki genele yayılan bir alım dalgası var.

starerdi
27-07-2005, 16:15
hepimizin sevgili güçlü,

sayın starerdi, bugün yine harikaydın
bak buna cevap vermeden olmaz.
çok sağolun.

yakkır
27-07-2005, 16:16
Tebrikler üstad.Bir tahmin ancak bu kadar tutabilirdi.(Tabi emeğe dayalı bir çalışma sonucu)

starerdi
27-07-2005, 16:20
Tebrikler üstad.Bir tahmin ancak bu kadar tutabilirdi.(Tabi emeğe dayalı bir çalışma sonucu)
sizde sağolun.
güzel bir gün için herkese teşekkür ederim. herkes sağolsun.

Desperado
27-07-2005, 16:21
bak buna cevap vermeden olmaz.
çok sağolun.

Ben de takdirlerimi sunuyorum...

:bravo:

metkon
27-07-2005, 16:23
Haftanın kalanında AKBNK show izleyeceğiz...

metkon
27-07-2005, 16:25
nazar değmesin çok güzel dip çalışması oldu. 29000 geçilince biraz zor durur gibi.

Bence hala ISCTR de 7.40 ve 7.45 lerin alındığını görmek ve teyit etmek gerekiyor...Dere paça misali olmasın...

aswar
27-07-2005, 16:26
Haftanın kalanında AKBNK show izleyeceğiz...

İnşallah :bravo:

metkon
27-07-2005, 16:28
Bence hala ISCTR de 7.40 ve 7.45 lerin alındığını görmek ve teyit etmek gerekiyor...Dere paça misali olmasın...

İşte teyit te geliyor...Gözümüz aydın...Yukarı döndük yine...

aswar
27-07-2005, 16:29
ve

u30 + 1,800
u 100 + 1,900

KUTERO
29164 kapanış.
Teşekkürler arkadaşlar
İyi akşamlar.

metkon
Sn.Aswar

Piyasa genel para g/ç durumu lütfen...Bu bilgi de çok önemli...

aswar
27-07-2005, 16:31
ve

u30 + 1,800
u 100 + 1,900

kapanış ( 5 kurum )

u30 + 2,390
u100 + 2,590
kurum + 21,600

UFO
27-07-2005, 16:33

Hisseler aynen tutuluyor Sn. starerdi.
Hem size hem endekse :bravo:

UFO
27-07-2005, 16:36
Umarım bugün malsız ayılar da boğa olmuştur, çünkü bu güçle bu sefer 29400 ü paramparça edeceğiz kanaatindeyim.

Herkese iyi akşamlar, sevgiler.

metkon
27-07-2005, 16:36
Dua edelim de bu gece bi yerlerde bomba momba falan olmasın...Aksi bi durum olmazsa yarın sert yukarı yapacağız...

Ercan Yildiz
27-07-2005, 17:54
borsa dıyorkı :

'ben yükselecegim gözüm hicbirsey görmüyor '

Trende yerini alan kazanacak. yarın artık fulleme zamanı. Hedef EN AZINDAN 2.5 bence ..

ekimde 3 cent kırılırsa sasirmam !

KUTERO
27-07-2005, 18:07

Seansı açmayı unutma dostum. :cheers:

bourbon
27-07-2005, 22:27
Unuturmu hic Kutero.Gece 3-4 sert kahve ve biz daha uyurken acar topigi.Bugunude kurtardi ya.Sevgilerle...

kentuf
19-10-2005, 04:10
şunu 200 tamamlıyalımda düz olsun gönderi sayısı pehh.