PDA

View Full Version : IHYAY - İhlas Yayın Holding A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

isoldmysoul
14-03-2011, 23:36
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlık Arşive taşınmıştır.
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=54546

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır.
Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz.
Muhabbet tarzı yazıları lütfen! bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

sumhum
15-03-2011, 00:54
Bu topikte kimse yazmıyor mu?

tornado27
15-03-2011, 02:04
bu gün taşlar yerinden oynadı yarın hava güzel olursa devamı gelir...

AYDOS100070
15-03-2011, 09:59
Yeni başlığımızla yeni bir çıkışa merhaba diyelim,,, arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti geçelenlerde de 1,56 lardan ikinci seans soluksuz dik bir çizgi ile, 1,69 lara dek buraya dikkat " kesintisiz " yükseliş yapmıştı , dünde 1,68 den aynı kesintisiz dik bir çizgi şeklinde yukarı yönlü 1,84 yapmış , kapanış malum 1,74 .........
Ancak dikkat vermek istediğim şudur ki, spek veya, adamlar satışta yazılı bütün malları birden topluyorlar,,ne varsa silip süpürüyorlar... Bence bu iyiye işaret

kabara
15-03-2011, 10:23
Yeni başlığımızla yeni bir çıkışa merhaba diyelim,,, arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti geçelenlerde de 1,56 lardan ikinci seans soluksuz dik bir çizgi ile, 1,69 lara dek buraya dikkat " kesintisiz " yükseliş yapmıştı , dünde 1,68 den aynı kesintisiz dik bir çizgi şeklinde yukarı yönlü 1,84 yapmış , kapanış malum 1,74 .........
Ancak dikkat vermek istediğim şudur ki, spek veya, adamlar satışta yazılı bütün malları birden topluyorlar,,ne varsa silip süpürüyorlar... Bence bu iyiye işaret

daha önce belirtmiştim birilerinde yüklü mal var o bekleniyor sanki diye dünkü hareketin de hissede gurubun bir değil iki oldugunun göstergesiydi sanki ve biri harekete geçti artık diğeri baskı uygulamaya çalışıyor. alıcı tarafın nekadar istekli ve paralı oldugunu bu gün göstermesi lazım

DİGİMAX
15-03-2011, 12:28
bu tür risk unsuru hisselere girecekseniz aldığınız lot kadar nakitinizde olması gerekiyor.yoksa bu paraya tapmış insanların elinden zor kurtulursunuz..YTD..

habibullah
15-03-2011, 14:46
Bu kadar da olmaz dedirten durumları yaşadığımıza inanıyorum...

2 aydır öyle şeylerle uğraşıyor ki borsa bir türlü istikrarı tam olarak yakalayamadı ,geçtiğimiz günlerde imkb deki istikrardan söz ederken işte tam aslında bugünkü durumu izah ediyordum ama arkadaşlar yazdıklarımı farklı algılayarak hissemizle orantılayarak hissenin borsayla paralel çıkıp inişinden söz ediyorlardı ben üzerine basarak tekrar söylüyorum endeks ne zaman istikrar ve güven sağlarsa bu yanlız bizim kağıdın değil tüm hisselerin kendilerini riske atmadan güven içinde hareket etmelerini sağlayacak ortamıda beraberinde getirecektir.Düşünün son zamanlardaki olayları biraz hafızalarımızı tazeleyelim , yunanistanla patlak veren ardından portekizle devam eden ardından libyadaki iç çatışmalarla süren ve suudi arabistanın durumuyla devam eden ve son olarak rekabet kurulunun 7 bankayla ilişkili alcağı karar ve sonrasındaki tepki aşaması....ohhh be bitti şunlar artık imkb 'deki düşüş sona erdi bundan sonrasında yukarı yönlü yükseliş başladı derken japonyadaki depremle gelen kötü haber ve bu olayın yeni yeni çıkarılan maddi hasar sonucları ki bu sonuçlar 2.dünya savaşından sonra japonyanın karşılaştığı en büyük ekonomik açıdan zor bir dönem olarak adlandırılan yıkım...Bu hafta japon borsasındaki 7 puanlık düşüşle başlayan ve dün amerika ve avrupa borsalarınada yansıyan düşüşler türkiyide yani imkb yide olumsuz olarak etkilemekte..Böyle bir ortamda hissemiz hakkında söyleyecek pek şey yok sanırım imkb deki olumsuzlukları hissemiz en sert tepkiyle düşerek karşılıyor,yükselişide tam ters orantılı olarak yavaş yavaş oluyor hal böyle olunca yatırımcısını bir hayli bekletiyor ve bekletmeyede devam ediyor.Ben inanıyorum ki hissemizdede dün başlayan ve devamının geleceğine inandığım hareketli sürecin borsanın tekrar istikrarlı bir ortama kavuşmasıyla beraber tekrardan devam edeceği yönünde..Dua edelimde İnşAllah başkaca kötü olaylar ve durumlar vuku bulmasın ve Allah bizlere birdaha bukadarda olmaz dedirtmesin..

bartın74
15-03-2011, 16:35
Bu kadar da olmaz dedirten durumları yaşadığımıza inanıyorum...

2 aydır öyle şeylerle uğraşıyor ki borsa bir türlü istikrarı tam olarak yakalayamadı ,geçtiğimiz günlerde imkb deki istikrardan söz ederken işte tam aslında bugünkü durumu izah ediyordum ama arkadaşlar yazdıklarımı farklı algılayarak hissemizle orantılayarak hissenin borsayla paralel çıkıp inişinden söz ediyorlardı ben üzerine basarak tekrar söylüyorum endeks ne zaman istikrar ve güven sağlarsa bu yanlız bizim kağıdın değil tüm hisselerin kendilerini riske atmadan güven içinde hareket etmelerini sağlayacak ortamıda beraberinde getirecektir.Düşünün son zamanlardaki olayları biraz hafızalarımızı tazeleyelim , yunanistanla patlak veren ardından portekizle devam eden ardından libyadaki iç çatışmalarla süren ve suudi arabistanın durumuyla devam eden ve son olarak rekabet kurulunun 7 bankayla ilişkili alcağı karar ve sonrasındaki tepki aşaması....ohhh be bitti şunlar artık imkb 'deki düşüş sona erdi bundan sonrasında yukarı yönlü yükseliş başladı derken japonyadaki depremle gelen kötü haber ve bu olayın yeni yeni çıkarılan maddi hasar sonucları ki bu sonuçlar 2.dünya savaşından sonra japonyanın karşılaştığı en büyük ekonomik açıdan zor bir dönem olarak adlandırılan yıkım...Bu hafta japon borsasındaki 7 puanlık düşüşle başlayan ve dün amerika ve avrupa borsalarınada yansıyan düşüşler türkiyide yani imkb yide olumsuz olarak etkilemekte..Böyle bir ortamda hissemiz hakkında söyleyecek pek şey yok sanırım imkb deki olumsuzlukları hissemiz en sert tepkiyle düşerek karşılıyor,yükselişide tam ters orantılı olarak yavaş yavaş oluyor hal böyle olunca yatırımcısını bir hayli bekletiyor ve bekletmeyede devam ediyor.Ben inanıyorum ki hissemizdede dün başlayan ve devamının geleceğine inandığım hareketli sürecin borsanın tekrar istikrarlı bir ortama kavuşmasıyla beraber tekrardan devam edeceği yönünde..Dua edelimde İnşAllah başkaca kötü olaylar ve durumlar vuku bulmasın ve Allah bizlere birdaha bukadarda olmaz dedirtmesin..

hocam bırak allahını seversen bu s..... adama paramı kazandırır.alayı i.. bunların.sende çıkmış yok şöyle olursa yok böyle olursa...

habibullah
15-03-2011, 17:25
hocam bırak allahını seversen bu s..... adama paramı kazandırır.alayı i.. bunların.sende çıkmış yok şöyle olursa yok böyle olursa...

Sevgili kardeşim bağırıp çağırmanın kızmanın hiç kimseye faydası yok, benim yazdıklarım borsa ve hissemizde yaşanan olaylar hakkında genel kanaatlerim , sana uyar yada uymaz onu bilemem ,yazdıklarımın sana faydası olmadığını düşünüyorsan hiç okumassın geçip gidersin ama bana sorarsan borsada isen bunlarla yüzleşerek tehammül etmen gerek çünkü bunlar tüm dünyayla beraber yaşadığımız gerçekler..Hissemizle alakalı olarak inan bende senin kadar madurum ama insan yanlızca kendi hatalarının sonuçlarınıda kendi çekiyor , stop loss nedir onu bilmezsek , kardada aza kanaat etmessek olacağımız budur..Anlıyacağın beklemekten başka çare yok , sabredicez ve olanlara yaşadıklarımıza tahammül edicez ,etmeliyiz...
Umudumuzu kaybetmemek birbirimize destek olmak maksadıyla ,yaşanan olayları ,gelişmeleri harmanlayarak çeşitli yorumlarda bulunup birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz burda yapılan bu ancak fikirlerimizi ortaya koyarken bunlar kesin demiyoruz ama birşeyler paylaşıyoruz , bilmiyorum aceba kötümü yapıyoruz , eğer yapıyosam kendi adıma hatalarım için kusura bakma kardeşim..

YTD..

mr_eagle
15-03-2011, 18:46
XU100 - 0,66
IHYAY - 3,45

Hepimiz boş yorum yapıyoruz arkadaşlar. Yukarıda yorumun özeti, aşağıda ise meali bulunmakta.

Tecavüz kaçınılmazsa zevk al.

gkh
15-03-2011, 18:47
Kağıt kalitesiz paçavra,spek .......,piyasalar dengesiz,benim burda ne işim var anlamadım.Ama buda ders oldu tabiki.Bunlardan hayır gelmez ky ye diye yazmıştı bir arkadaş.Doğrumu söylemiş acaba.İhlas tam 40 kademe yukarıda 58000 lerin dönüşünden bu yana.Biz yarısı kadar bile değil.Bir kağıdın bu kadar baskı görmesi haksızlık.İhyay yatırımcısına haksızlık değilmidir bu ki ihlas 130 lardayken ihyay 2xx lerdeydi,bunu hiç demiyorum bile.Demek bunların arz etikleri şirketlerde adamın tepesine edebiliyorlar.Bunların kağıtları tam oturmadan girilmezmi acaba.Yayın yatırımcısının nedir günahı.Sürekli ağza bi parmak bal çalıp kaçıyolar.Bugünde itin biri izin vermiyoki 69 un ilerisini görsün.Ne diyim umarım tüm parasını kaybeder bizim tahtayı yapamayan tahta yapıcımız.

Kesinlikle YTD

avizeçi
16-03-2011, 12:27
Bana bu ders oldu birdaha ihlasın
Hisselerinden almakmı Töbeler olsun
Yanından gecersem
Ve kimselerede tavsiye etmem
Alanın elinde Patlıyor
TV reklamlarına aldanmayın!!
yeni halaka arzlarada sakın sarılmayın

DİKKAT ?????????????????????????????

Kendi görüşüm yinede siz bilirsiniz

gkh
16-03-2011, 15:59
Doğanlar kadar olamadık yazıklar olsun

gkh
16-03-2011, 16:06
Fırsatım oldu izledim şimdi.1100 lotla kademe düştü ama ölümüne kademe çıkmıyor.Bunada yazıklar olsun.Düzenbazlıktan başka bişey değil.

avizeçi
16-03-2011, 16:06
Doğanlar kadar nasıl olsun
doğanlarda
Mangal kadar yürek var
işyapmak için
her türlü entrikayı yapar
İhlaslarda ise insanları kandırmak için entrikaları yaparlar
Arada ki fark burada

al-sat-tut-tavsiyesi-deyildir

gkh
16-03-2011, 16:16
Onlarla aramızda bariz fark var zaten.Adamlar kısa vade için en yüksek gördüklerinin %9 aşağısında biz %26.Güvendik girdik bi kere napalım.Güvenmez olaydım

Kesinlikle YTD

gkh
16-03-2011, 16:55
Nereye ş...... herif.dur bakalım daha endeks - ye geçmedi sen -1-2 oldun bile.

akarcayu
16-03-2011, 18:17
Ellerinde bir haber kanalı bir de belgesel kanalı var.O kadar güzel yapılmış belgeseller varken bunlar 3. sınıf belgeseller yayınlıyorlar.Haberler keza sağdan soldan toparlama. NTV,CNNTürk,euronews Türkçe, El Cezire 'nin yanından bile geçemezler. Türkiye nüfusunun kaçı bu kanalları izliyor.Millete büyük bir Yayın Holding olduklarını yutturmaya çalışıyorlar. Kimi kandırıyorlar. Ben de aldım ve sattım. Bir daha bulaşılmaz. Taşıyanlara bol şanslar.
YTD

akarcayu
17-03-2011, 01:43
İhlas grubuna yatırm yapılacaksa bile İhlas Holding'e veya gazeteye yapılır. Niye mi ? Sağ gösterip, sol vuruyorlar. Sol gösterip sağ vuruyorlar. Ihyay gösterip İhlas'tan ve gazeteden götürüyorlar malı. İhlas ve gazete yine geriledi. Yarın grubun ilk yükselecek kağıtları yine İhlas ve gazete olacak bence.Millet Ihyay'a sıra geldiğini düşünüp dursun. İhyay'dan parayı vurup İhlas ve gazeteye hortumluyorlar gibi bir hal var....
YTD

bartın74
17-03-2011, 11:00
biraz sonra endeks kızardığında cupppp 60 ın altı.a.adamlar.ytd

tilldoom
17-03-2011, 11:55
gazeteyi yedire yedire düşürüyorlar
gazetede operasyon bitti
sıra hangi hisse de önemli olan soru bu?
yada yeni bir op. yapacaklar mı?
hepimizin düşüncesi yaya girmeleri yönünde onlar mutlaka ters hareket edecekler
ama ters hareket ne demek onu bulan kazanır..

muro55
17-03-2011, 12:21
Kim güvenipte girecek bu hisse ye ortalık malı oldu iyice geçenlerde yatırım fonları güzel alımlar yaptı sonra baktılar ki beş para etmez kağıt aldıklarını geri verdiler.

avizeçi
17-03-2011, 12:36
Kızarttılar gine panoyu girene!
Aşk olsun?
Yakar!!!
Sakın ha'!!!
ALanın elinde Patlar!!!???
Sakın yaklaşmayın:!!!
Bulaşıcı,,,,,
Elinizi verseniz!!!!!
Kolunuzu!!!!!!!!!!
Alamassınız.!!!!!
:::::::::::::)))))))

hiakkaya
17-03-2011, 14:27
selam...geriye dönük yazılanları okudum da biçok insan bıkmış ..speğin istediğide bu zaten ufakları döküp kendisi gidecek ...:) bu arada CEMAS ın tarihçesine bı bakarmısınız...zarar yazan bir firma CEMAS ve 3 ay önce imkb ye girdi...bi arkadaşın yazdığına göre tarlanın içerisinde ahıra benzer bir yer olduğunu söylüyor.(tabir aynen böyle mazur görün)bu şirket 1.80 den 8.40 3 ayda geldiyse neden olmasın İHYAY da...burası borsa herşey olur...yeterkii beklemeyi bilmek lazım ....

habibullah
17-03-2011, 15:39
Sevgili Hakkaya ben ihyay dan önce cemaş almıştım ve uzun müddet beklemiştim öyleki sabretmenin ne demek olduğunu orda öğrendim ama ben kendimi sabırlı insan olarak düşünürken....Dayanamadım atladım arabaya bunlar kim burası neresi ne yapar nasıl işliyor diye kırşehire yola çıktım baktım yaw bu ne kırşehire 12 km uzaklıkta tepede tarlanın içinde eski bir yer bunu gördükten sonra hissenin o hafta 1,90 larden 1'66 lara doğru gittiğinide görünce stopp loss yaptım ve 2,5 ay beklediğim hisseyi bundan bir cacık olmaz diyerek sattım,,aradan 15 gün geçtikten sonra baktım yavaş yavaş yükseliyor ne oluyor demeye kalmadan işte son geldiği durum belli sadece hayretle bakıp ahhhh be keşke diyorsun ama elden birşey gelmiyor..Ben burdaki artışın spekülatif bir artış olduğuna inancım o kadar fazla ki ama ne olursa olsun diyosun hisse 9,00 tl ye gelmiş artık yapılacak birşey yok çek kafasızlığını diyorsun:)...Cemaş ta kağıdın yükselme zamanına iyi bakıldığında 6 aylık teahhüt sürelerinin dolmasına 2 hafta kala başlayan süreç halen devam ediyor..Şirket hisse alma yada satma gibi pozisyona 6 aylık dönem dolduktan sonra başladı ve asıl yükselişe o zaman geçirdiler,tabi biraz borsadan anlayan adam bunu bilir bu adamlar bu hisseyi bu fiyatlara neden taşıyor diye , taşıması gerekiyor ne kadar yukarı taşırsa bizim o stopp loss diyerek zarar ederek çıktığımız 1,66 lardan aldıklarını tabiki bu seviyeden vermek için...Şimdi gelelim bizim hissemize,, spek verilen işi uygular ne derler mesela 2 ay boyunca 1.60 lara kdar sal aşağı bu seviyeden toplayabildiğin malı topla ne zamana kadar işte burası çok önemli yukarı çıkardığımda bana en fazla kar bırakacak malın toplandığı şu kadar miktara ulaşana kadar.Bu mal topklandıktan sonra nasıl cemaşı ışıklar holding desteğiyle bu seviyelere taşındıysa ihyay da ihlas holding olsun gazate olsun buralardan gelecek dstekle kısa zaman sonra çıkış sürecine başlayacaktır..İnşAllah bu süreç kısa zamanda başlarda hepimizin gerilen sinirleri dahada bozulmadan hissemiz arzu ettiğimiz seviyelere yükselir..saygılar..
YTD...

bartın74
17-03-2011, 16:00
gazete herc-ü merc oldu.gıcıklık olsun diye bakarsın bunu da....ytd.

habibullah
17-03-2011, 16:16
İnşAllah bugün geri dönmeden bu çıkışla tavan yaparda yükseliş süreci sağlam başlamış olur...

YTD...

habibullah
17-03-2011, 16:19
Hadi paşam kitle tavana da biraz bizde nefes alalım....

habibullah
17-03-2011, 16:21
Allah beeeee ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN BU KADAR BE ABİCİM.......

KEREM KEREM
17-03-2011, 16:23
2.XX maliyetle bekliyorum...Bu tavana sevınemıyorum cunku bugun tavansa yarın taban oluyor umarım malıyetıem gelir çünkü biz ky kaybetme riski yok

KEREM KEREM
17-03-2011, 16:24
Sevgili habibullah 2.xx malıyetımıze gelırmı nedıyorsunuz

erkn
17-03-2011, 16:25
gözünüz aydın kardeşlerim.

KEREM KEREM
17-03-2011, 16:26
Daha zararda oldugum için pek gözum aydın değil henüz

habibullah
17-03-2011, 16:32
Sevgili habibullah 2.xx malıyetımıze gelırmı nedıyorsunuz

Sevgili kerem bu çıkış öyle günlük çıkış iniş değil, ileriye dönük bir çıkışın başlangıcı hayra alamet inşAllah devamı yarın da gelecektir...

Tüm kardeşlerimin gözü aydın olsun..3 milyon lotla kitlendi inşAllah çözülmeden yarına başlarız...Yarın sanıyorum 1,85 den açılış olur dua edelimde dünyada dengeleri değiştirecek bir olay olmasın...

ytd...

kabara
17-03-2011, 16:33
hayırlı olsunnnnnnnnnn

KEREM KEREM
17-03-2011, 16:40
Valla hayırlımı oldu onu yarın ve sonrasında görucez şuan konusmak için erken

ozzythedad
17-03-2011, 16:44
bu kadar tavandan alış neye işaret acaba?

gkh
17-03-2011, 16:45
Çok şükür.
tavanda kaç lot var arkadaşlar

AYDOS100070
Sevgili hissedaşlarım , sevinçten uçuyorum bugünüaylarca beklemiştik ,, haftalardır görmek istediğim tablo buydu inşallah tavanda kitli kalır , hepimizin gözü aydın

kabara
ben yuvama geri dönüyüm artık alana hayırlı olsun bu kadar yiter.zararda olan arkadaşlarda en kısa sürede karla çıkarlar inşallah.elvedaa

habibullah
17-03-2011, 16:53
Valla hayırlımı oldu onu yarın ve sonrasında görucez şuan konusmak için erken

Sevgili kerem eğer satış gelecek olsa 3 milyon lot vardı tavanda burdan malı basarlardı ama şuan tavanda 3 milyon 300 mal oldu geleceğe dönük olarak konuşacak olursak seans sonuna kadar eğer bu tavan bozulmaz ise (dua edelimde bozulmasın) yarın ve sonrası için hissemizin yükselmesi kaçınılmaz olur...

KEREM KEREM
17-03-2011, 16:57
İnşallah habibullah arkadaşım inşallah yaklaşık 6 ay cıvarında beklıyorum ıolk tava tavan gıferken alan balıklardan bırıyım ısterımkı gıtsın yukselsın ama bu 6 ay içerisinde çok tavanda gördüm çok tabanda gördum kokum ondan inşallah bu sefer sızın degınız gıbı olur ve yükselir tum arkadaşlarıma bol kazançlar dılıyorum

SADHAN
17-03-2011, 16:57
dün satacaktım yarısını iyiki satmamışım.ama yinede bu gune kadar yaptıkları hareketler yüzünden sevinemiyorum bile.yogurdu üfleyerek yiyoruz.ilk defa bi hissede bu kadar uzun bekledim.inat ettim,bu hisse yüzünden çok fırsat kaçırdım ama insan zararına satmayada kıyamıyor.yaptıkları belliydi 2xx lerde parmızı aldırar beş altı ay boyunca bu parayı kredi gibi kullandılar,çıkacağı belliydi ama bu süre zarfında milleti soğuttular yarısı çıktı diğer yarısıda aldığı fiyattan vermeye razı duruma geldi.eminim çogu kişide 2xx lerde çıkacak ama ben bekliyeceğim hedefim belli...

habibullah
17-03-2011, 16:59
Hissede bu kadar zaman bekledim,sabrettim ama şu 1,5 saati nasıl beklerim Allah bilir :)...inşAllah tavan çözülmez..

Şuan tavan 3 milyon 500 oldu , inşAllah dahada artar...

KEREM KEREM
17-03-2011, 17:07
Tavandan sat sat bıtıremedıler

hiakkaya
17-03-2011, 17:11
3 saat önce ümitsiz arkadaşlara bir nebze moral olması için yazmıştım...hedeflerinin de iyi olabileceği imajı vermiştim ... 1 aylık hisse.net hapishanesindeki :) cezam yeni bittiği için akıllandım hedef fiyatlar yazmadım ...ama bana göre 2.xx rakamları busefer heralde geçecek ..hayırlı olsun hepimize...
selam...geriye dönük yazılanları okudum da biçok insan bıkmış ..speğin istediğide bu zaten ufakları döküp kendisi gidecek ...:) bu arada CEMAS ın tarihçesine bı bakarmısınız...zarar yazan bir firma CEMAS ve 3 ay önce imkb ye girdi...bi arkadaşın yazdığına göre tarlanın içerisinde ahıra benzer bir yer olduğunu söylüyor.(tabir aynen böyle mazur görün)bu şirket 1.80 den 8.40 3 ayda geldiyse neden olmasın İHYAY da...burası borsa herşey olur...yeterkii beklemeyi bilmek lazım ....

polatyazıcı
17-03-2011, 17:15
arkadaşlar yazıları takip edemedim ama aracı kurumum 8 nisanda genel kurulu haberi düştü dedi

KEREM KEREM
17-03-2011, 17:31
Genel kurul olmasından ziyade gündem maddeleri daha önemli değil mi?

polatyazıcı
17-03-2011, 17:36
haklısın haberi internetten bir türlü bulamadım

bullman2010
17-03-2011, 18:16
ÜLKER in medya sektöründen firma alarak medya sektörüne gireceğini ülkerde çalışan arkadaşlarıdan doğru biliyorum ibre dogan holdingten yana ama Belki Ülker IHYAY'ı alabilir görüş olarak birbirine yakın bir tabanı temsil ediyorlar. YTD. % 100 ŞAHSİ görüşümdür.

habibullah
17-03-2011, 18:17
ihlas holdin ve gazetede satış devam ediyor sanırım yarına ihyay'a sağlam girecekler..Seansın kapanışına son 10 dakika ve hissemizde tavanda 3 milyon 900 lot var..

habibullah
17-03-2011, 18:27
ÜLKER in medya sektöründen firma alarak medya sektörüne gireceğini ülkerde çalışan arkadaşlarıdan doğru biliyorum ibre dogan holdingten yana ama Belki Ülker IHYAY'ı alabilir görüş olarak birbirine yakın bir tabanı temsil ediyorlar. YTD. % 100 ŞAHSİ görüşümdür.

Ülkerin ihyay'a talip olduğu haberinin doğruluğu olupta kap 'a böyle bir haberde düşerse deymeyin keyfimize derim...

Bu arada tavanda 4 milyon lot var :) son 5 dakika ve artık rahat bir nefes alabiliriz...Bu hacimle yarın yıkıp geçeriz inşAllah...

YTD..

ilbay
17-03-2011, 18:31
yarınki tavan kaç olucak? 1.96 mı?

AYDOS100070
17-03-2011, 18:32
Arkadaşlar yarın tavanı kaç olcak yazabilirmisiniz ?

hiakkaya
17-03-2011, 18:33
1.96 tavan...
Arkadaşlar yarın tavanı kaç olcak yazabilirmisiniz ?

habibullah
17-03-2011, 18:35
Şükür Allahımıza günü kazasız belasız tavanda 4 milyon 500 lotla kapattık yarın inşAllah herşey daha iyi olur...Şu ülker işinin inciği boncuğuda ortaya tam net çıkarsa o bizi şahlandırır...Yarın tahminimce günü 1,86 gibi açar ve sonrası Allah kerim...

Herkeze iyi akşamlar :)

harslan37
17-03-2011, 18:54
Şükür Allahımıza günü kazasız belasız tavanda 4 milyon 500 lotla kapattık yarın inşAllah herşey daha iyi olur...Şu ülker işinin inciği boncuğuda ortaya tam net çıkarsa o bizi şahlandırır...Yarın tahminimce günü 1,86 gibi açar ve sonrası Allah kerim...

Herkeze iyi akşamlar :)

habibullah ülker meselesi nedir?

mobilyacı
17-03-2011, 20:41
Kağıt 1.81 e değip 1.74 kapattığı gün yazmıştım yukarıyı boşalttılar ilerisi için iyi olacak diye neyse fazla yazmayalım çok cefa çektik umarım sefasını süreriz çok yazmayın ihlas ses sevmez.

erden60
17-03-2011, 22:20
dikkatli olun bu haberde yalan çıkmasın.....burce gibi :)

çukutlu2929
17-03-2011, 22:36
gazeteden çıkan grup ihyay a giriyor anlaşılan....daha çok yolu olur gibime geliyor....saygılar......

sacrosanct
17-03-2011, 23:36
Diğer eski forumdan alıntı yapılmıyor bende aynen yazıyorum.

( fırtına öncesi sesizliğe benziyor bu hareketler.

Yarın 1.70 lere değerse biraz daha mallanırız.daha öceki 2.24 hareketinin aynı hareketleri sergiliyor beyler.

Sıkı durun hareket yakındır. teknik olarak. Ytd.)

Diğer forumun son yazısı kaydetmiş olanlar görebilir. Daha 14'ünde yazmışım.

Bu ihlasın speği ne kadar çakalsa bizde çakallarla dans etmeyi öğrendik. Maliyetleri 1.70 lere kadar düşürdük ve sabrettik.

Hep bekledik yılmadık ve sonunda güzel günleri gördük arkadaşlar. Şu an itibari ile ben kardayım. Diğer yüksek maliyetli arkadaşlarda umarım karla çıkarlar.

Yarın 2.00 a değebiliriz. Şans yanınızda olsun yarın çok kötü savaş var burada. Herkez iyigeceler.

SADHAN
18-03-2011, 01:35
ya arkadaşlar tamam bırakın şu ben demiştimleri.hisse bi çıktımı herkes başlıyor ben demiştimlere halay smiley koymalara.ertesi gün saldımıda yok senin allah belanı vrsin yok ********ler.inşalla çıkışa devam eder ama dereyi görmedende paçayı sıvamayalım.

hacıoglu17
18-03-2011, 10:03
SADHAN kardeşime yazdığı bu uyarıdan dolayı teşekkür ediyorum

AYDOS100070
18-03-2011, 10:19
güzel bir gün olması temennisiyle hepimize maliyet çıkartmalar diliyorum , maliyet 2,00 benim...

KEREM KEREM
18-03-2011, 10:37
Yanıltmaz inşallah bu sefer

SADHAN
18-03-2011, 10:46
açılış 1.89 hayırlı olsun beklediğimin üstünde çıktı bakalım ne getirecek..

habibullah
18-03-2011, 10:47
BismillaH açılışa bkarmısınız 1,89 maşallah :):):)

SADHAN
18-03-2011, 10:54
3dakikada 2milyon lot el değiştirdi.gına geldi bu eldeğiştirme oyunlarından.aksiyon varmış gibi gösterip sazanmı arıyorlar acaba yine??

KEREM KEREM
18-03-2011, 10:56
İşte klasik bilindik hareketler alıştık artık.. Maliyet 2.xx.. Beklemekten başka çarem yok . Daha alt seviyelerden laıyetlenmiş ve kara geçmiş arkadaşlara hayırlı olsun diyorum ben daha buralardayım

SADHAN
18-03-2011, 10:59
sadece gülüyorum bunlara.hemde kıçımla.eşşeğe altın semer vursan yine eşşek...

nelaldi
18-03-2011, 11:00
Birkaç dakikada 17 kademe birden düşen bir senet bu...
"1.92--------1.75

habibullah
18-03-2011, 11:03
Fena mal verdiler ,satış baskısıyla beraber endeksin aşağı kırması kötü oldu...İnşAllah toparlar bugün , yoksa yine beklemeye devam edicez..Eğer bu hisseye bir istikrar vermek istiyorlarsa ki benim düşündüğüm vermeleri yönünde tekrar toparlayıp yoluna kısa zamanda yine devam edeceği inşAllah beklentiler bu yönde olur..
ytd..

nelaldi
18-03-2011, 11:03
Gerçi boşluğu kapattı daha iyi oldu amma!!

KEREM KEREM
18-03-2011, 11:04
Artık şaşırmamayı öğrendimi..

SADHAN
18-03-2011, 11:05
vallaha ben 2.19 dan aldım,aşşadan ala ala 1.81 e düşürüdm maliyeti.ekranı kapatıcam bakılmaz bu hisseye.hedef belli oraya gelince satış emrini veririm o kadar.bizimle nasıl dalga geçtiklerini canlı canlı izleyecek halim yok.iyi günler size arkadaşlar.

AYDOS100070
18-03-2011, 11:09
yaptılar yine yapcaklarını tam ümitleniyoruz yine hoop aşşağıya ......

besonderes
18-03-2011, 11:18
"1.92--------1.75

yazıklar olsun.

bartın74
18-03-2011, 11:23
"1.92--------1.75

17 de olur 27 de hocam.para hırsı bu..spek aç...acımasız.

muro55
18-03-2011, 11:23
Taban yaptırmazsanız ş...siniz.

besonderes
18-03-2011, 11:24
spk ne iş yapar bu memlekette........................................ ...................

erden60
18-03-2011, 11:26
gazeteden çıkan grup ihyay a giriyor anlaşılan....daha çok yolu olur gibime geliyor....saygılar......

doğru söyledi arkadaş daha çok yolu var :)

fincher
18-03-2011, 11:30
2,27 den 1.80 i de gördük 3 dakikada.47 kademe,adamların yapmadığı şey değil.

levent7805
18-03-2011, 11:31
doğru söyledi arkadaş daha çok yolu var :)
evet evet daha çok yolu var 0,77 ,0,67...........................

hiakkaya
18-03-2011, 11:33
http://img195.imageshack.us/img195/576/adszbjt.jpg

besonderes
18-03-2011, 11:35
vay be..

şimdide ortalama yapmaya çalışıyor

koca
18-03-2011, 11:38
60-60 dediler 60'ı gösteririm bak ha diye mesaj çekiyor herhalde.

levent7805
18-03-2011, 11:39
Taban olacak zaar

besonderes
18-03-2011, 11:44
...............................................

habibullah
18-03-2011, 11:45
Moraller sıfır oldu ama şuna inacım devam ediyor bu hisse öyle yada böyle ,yine çıkar,çıkmalı,çıkartmalılar..bekleyin arkadaşlar adamlarında bir bildiği var herhalde , şu ağa babaları ellerindeki malı biraz daha kussunlar , hisse üzerindeki baskı kalksın önü bir açılsın yeniden çıkış hızla devam edecektir inşAllah...

YTD...

besonderes
18-03-2011, 11:49
yükselen kağıtlar neden yükselir..

neden aldığımız kağıtlar düşer.

neden borsada kağıt alırız.

yazıklar olsun......

nelaldi
18-03-2011, 11:50
2,27 den 1.80 i de gördük 3 dakikada.47 kademe,adamların yapmadığı şey değil.

Gelin 1.90 da anlaşalım...
O gün 2.27 den 1.90 a düşmüş..
37 kademe..

besonderes
18-03-2011, 11:52
kağıdı getirip bir seviyede tutmak suç değilmi.

spk bu kağıdı kapatmalı brüt takasa almalı.
şu an faks geçiyorum.

yazıklar olsun..

fincher
18-03-2011, 11:53
Gelin 1.90 da anlaşalım...
O gün 2.27 den 1.90 a düşmüş..
37 kademe..

Doğrudur,benim hatam,yanlış hatırladım.Tavan 2.31 di,taban 1.90 dı galiba...

tilldoom
18-03-2011, 11:54
gazeteyi yedire yedire düşürüyorlar
gazetede operasyon bitti
sıra hangi hisse de önemli olan soru bu?
yada yeni bir op. yapacaklar mı?
hepimizin düşüncesi yaya girmeleri yönünde onlar mutlaka ters hareket edecekler
ama ters hareket ne demek onu bulan kazanır..

bu adamlar boyle işte bakalım bugunun senaryosu ne olacak
ama sahsi kanaatim bu hissede senaryo bitmez (gazete aşağı gittikce...)
1,70-1,84 yeniden dener diye düşünüyorum

tornado27
18-03-2011, 12:11
Bunu ikidir yapıyor bir kaç şeref.... Millete tokat atıp gidiyor.
Onlar sizde kalmaz koçum..üç kagıtçılar...

besonderes
18-03-2011, 12:36
kağıdı dibe getirip bıraktılar.

kaddafi anlaşmak istiyormuş.

metinelif
18-03-2011, 12:56
grubun hangi topigine baksaniz aglama tahtasi.
iddaa oynayin desem kumar, haram dersiniz vede haklisiniz.
peki ihlas grubunda ne yapiyorsunuz? hangi beklentiyi satin aldiniz?
neyedigi belirsiz sozde spek gelecek tavan olacak yetmedi 2. tavan olacak
sizde kolay para kazanacaksinz?
kardesim kumari her zaman oynatan kazanir.
sizde ailenizin rizkini burada bunlara yedirirsiniz.

habibullah
18-03-2011, 12:57
kağıdı dibe getirip bıraktılar.

Kardeşim cemaştan buyana yorumların hiç değişmemiş hep aynı :) ordada böyle kızıp sinirlenip çıkmıştın zararla , bende peşinden dayanamamıştım bende çıkmıştım, sabretmek zordu hatırlamışsındır inşAllah ...Şimdi sevgili kardeşim yine hatırlıyorsan ordada teahhüt sürelerinin dolmalarına 1,5 ay kala böyle senaryolar yapılmıştı hatta hisse 2,36 'lardan şuanki bizim hissenin seviyesine kadar yani 1,67 'lere kadar getirilmişti, biz çıktık 15 gün sonra uçtu gitti şimdi bak nerelerde:) üzülsekte ağlasakta boş artık geçen geçti..Kanımca aynı seneryo burdada oluyor gibi ne diyorsun bu konuda ?

besonderes
18-03-2011, 13:08
hepsine beddua ediyorum..

korku filmi gibi.

cemaştan zararına çıktım aslan dan araba parası kazandım.

bugünde 40 bin adet ihyay aldım..
aslında az almıştım indirdikçe indirdi.
bende ortalama yapayım dedim.

bedduam inşallah cemaştakilere ve burdakilere tutar..

ben kalmam kağıtta çünkü götürürler en aşağıda bırakırlar.
garantisimi var.

yok...

cehennemin dibini dilerim.

bu dünyada belki gücüm yetmez ama zerre kadar hakkım geçiyorsa tutuyorlarsa kağıdı baskı yapıyorlarsa haram olsun.

besonderes
18-03-2011, 13:18
kapa düşen habere göre ihlas iha dan bedel karşılığı bir şeyler alacakmış.
artık sinirimden ne olduğunu anlamadım.
öğlen sonuda tabana doğru gidebilir diye sattım

bir daha bu grubun kağıdından tek lot alırsam en aşağılık insan ben olayım......allah hakkımı kaybetmesin.
artı açıpta tabana yürüyen dolandırıcılara hakkımı zerre kadar helal etmiyorum.

müslümanım deyipte insanların kanını içenler için yaşasın cehennem.

fizikcoz
18-03-2011, 13:18
Şimdide bak nasıl geçirdim yiyosa alın diyorlar sanırım?
yiyecek hali kalan var mı?

habibullah
18-03-2011, 13:19
Gazete taban oldu burdan bize birşey çıkarmı ilerleyen günlerde daha net anlarız artık...

gkh
18-03-2011, 13:20
Burası ağlama duvarı oldu evet ama yinede dayanamadım yazayım.Burunlarından gelsin 1000 katı acısı çıksın hepsinden

besonderes
18-03-2011, 13:27
Kardeşim cemaştan buyana yorumların hiç değişmemiş hep aynı :) ordada böyle kızıp sinirlenip çıkmıştın zararla , bende peşinden dayanamamıştım bende çıkmıştım, sabretmek zordu hatırlamışsındır inşAllah ...Şimdi sevgili kardeşim yine hatırlıyorsan ordada teahhüt sürelerinin dolmalarına 1,5 ay kala böyle senaryolar yapılmıştı hatta hisse 2,36 'lardan şuanki bizim hissenin seviyesine kadar yani 1,67 'lere kadar getirilmişti, biz çıktık 15 gün sonra uçtu gitti şimdi bak nerelerde:) üzülsekte ağlasakta boş artık geçen geçti..Kanımca aynı seneryo burdada oluyor gibi ne diyorsun bu konuda ?

biliyormusun cemaştan 60 bin lot almıştım.

ramazan ayının 15 idi yanılmıyorsam.

ramazan ayında yaptığım beddualar kabul olacak inşallah.
cemaş topiğinde bir kelime yazmıyorum.
çünkü serbest piyasa var.
alanlar kar yapıyordur belki..

borsada yatırım amaçlı hangi kağıdı alırsan al.
spek seni eninde sonunda kazıklar.

en harika kağıda bile yüklü gir spek bedelli açıklatır sana yine zarar ettirir..

lanet olsun.

parayı yatırıp beklemek insana korku filmi gibi geliyor.

spk denen kurumun gerçekten ama gerçekten yatırımcı için bir şey yaptığına inanmıyorum.
kimse inanmıyor.
bir tek kendileri inanıyor.
onlar öyle inanabilir.
belk,ide doğrusunu yapmaya bulmaya çalışıyorlar ama ben inanmıyorum.

bugün bir yatırımcı daha çıktı borsadan.

bir şey olmaz.
imkb ye..

ben giderim onlarca yeni gelir..

ALLAHAISMARLADIK..

besonderes
18-03-2011, 13:34
bakın cemaşta ilk günlerde burdaki gibi kademelerde tüm lotları yazıyorlardı.
ne oldu şimdi üçyüz beşyülot kademelerde yükselirken fazla lot harcamadan yükseltiyorlar.
hani spk.

görmüyormu.

madem öyle ispatlasın alsın c grubuna alsın brüt takasa.
yok.....

tabanlayacak elinde yakalanan intihar edecek.

sonrada brüt takasa alacak.

ihyaya bak.
kademelerde 300 400 bin lot.

zalimler için kuran da geçenler bunlar için geçerli.

bunların yerinde olmaktansa çöpten eski toplayıcı olmayı daha çok isterim.

çünkü bunların çoğu yaşlandıklarında vicdan azabından geceleri uyuyamazlar.

bağıra bağıra ölürler....

umudumol07
18-03-2011, 13:45
Başak topıklede bukadar beduuaa yok sanrım herkes kendı gurubuna gore mal alıyor yesıl sermaye burda

ozzythedad
18-03-2011, 13:45
yanılmıosam bedelli sermaye artırımı gelmiş hayırlı olsun

umudumol07
18-03-2011, 13:46
Kazanınca helal kaybedınce haram olsun

umudumol07
18-03-2011, 13:46
Kazanınca helal kaybedınce haram olsun bu ulke bundan ılerlemıyorrrr

besonderes
18-03-2011, 13:50
en yükselenlerden açıp en diplerden kapattığı için haram olsun.
bilinçli yapılan bir hareket olduğu için haram olsun.

zaten bir şey değişmeyecek.

bende zerre kadar hakkım varsa helal etmiyorum.
kiminde zerre kadar hakkı geçmişse helal etmesin.

müslümansa ahirette hesaplaşırız.

HARAM OLSUN.

umudumol07
18-03-2011, 13:56
Buna karşıyım işte bu işin muslumanlıkla ne alaksı var yesıl sermaye dıye vıcdanmı yapcak sıze paranın dını olmazz bak tek fık 5 gundur taban yıyor ben tum mal varlıgımı bu kumrda yedım kımse buna yatırım demesın bu resmı bır kumardır bence ve kumardaysan helalı haramı unutcaksınnn

muro55
18-03-2011, 14:04
Bu bedelli haberinden bişey anlamadım bilgi verebilecek arkadaş var mı

gkh
18-03-2011, 14:08
arkadaşlar bu haber nasıl etkiler lütfen açıklasın biri

xmania
18-03-2011, 14:25
İHLAS HOLDİNG A.Ş. / IHLAS [] 18.03.2011 12:07:44

Finansal Duran Varlık Edinilmesi

Ortaklığın Adresi : 29 EKİM CADDESİ NO:23 YENİBOSNA-BAHÇELİEVLER/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0 212 454 20 58 / 0 212 454 21 36-37
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 454 24 28 / 0 212 454 24 27
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : "_"
Özet Bilgi : İştirak Sermaye Artırımına Katılım Hk.

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 18.03.2011
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : İHLAS HABER AJANSI A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : HABER AJANSLIĞI
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 11.210.000,00
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : SERMAYE ARTIRIMINA KATILIM
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 18.03.2014
Edinme Koşulları : SERMAYE ARTIRIMINA KATILIM
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 669.600,00
Beher Payın Alış Fiyatı : 1 TL
Toplam Tutar : 669.600,00
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 24
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 24
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 24
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0,00
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : OLUMLU
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Hayır
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : -
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : -
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : -
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : -
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:
İştiraklerimizden, %24,00 oranı ile, 2.690.400,00 TL sermaye payına sahip olduğumuz İhlas Haber Ajansı A.Ş. 11.210.000,00 TL olan sermayesini 2.790.000,00 TL nakit arttırarak 14.000.000,00 TL'ye çıkaracaktır.

Şirketimiz; 18.03.2011 tarihli yönetim kurulu toplantısında iştirakimizin yapacağı bu sermaye artırımına hissesi oranında katılmaya karar vermiştir.

Hazırlanan ana mukavele tadil tasarısına göre; arttırılan sermayenin %25'i tescil tarihinden itibaren üç ay içinde, arta kalan tutar ise, 18.03.2014 tarihine kadar ödenecektir. Ancak yönetim kurulu kararıyla daha önceki tarihlerde de ödemenin gerçekleştirilmesi istenebilecektir.

AYDOS100070
18-03-2011, 14:28
Iyi haber mi kötü mü lütfen yazsın bilen birileri yorum bekliyorum

ASPİRİN
18-03-2011, 14:32
Anladığım kadarıyla ; Holding iştiraki olan İHA'nın sermaye arttırımına katılıyor, bedelli falan YOK !

lee_clubber
18-03-2011, 14:38
iha nın yapacagı sermaye arttırımına ortakları katılma kararı aldı .

hiakkaya
18-03-2011, 14:40
brokurumla konuştum şimdi elinde lot olanlarla alakası olan bişey değil ...panik yok arkadaşlar.....bedelli değil yani...

habibullah
18-03-2011, 14:41
yanılmıosam bedelli sermaye artırımı gelmiş hayırlı olsun

ihlas haber ajansının kendi içinde sermaye arttırımı sadece..ihyayla bedelliyle hiç uzaktan yakından alakası yok...

Nerden çıkarıyorsun kardeşim adamların 6 aylık teahhüdü var spk 'ya aç oku , hiç bir şekilde bu süre dolmadan ne şirket hisse satışı yapabilir nede bedelli, bedelsiz arttırımı yapabilir...

Bu yapılan ihyay açısından iyi bir gelişme aslında yani kendi içinde şirketin geliştirilmesi gibi düşünün....Korkulacak birşey yok...

bullman2010
18-03-2011, 14:54
ihlas haber ajansının %50 sini almış
sorulması gereken soru
ihlas haber ajansının2790000 tl EDİP ETMEYECEGİ
%50 Sİ İCİN 1395000TL ODENMIŞ
ve ihyay ın aktiflerinin binde 4 ü kadar yer tutuyor
bu silkelemek için yapılan bir manevra gibi duruyor YTD.

wilkins
18-03-2011, 14:54
Yatırımcının çok biliçsiz şekilde oynadığı o kadar bariz ki, herkes birilerinden bir şeyler duymuş almış. Düşünce çocuk gibi ağlamalar falan bilmem neler, arkadaşım 1.92'de gördü satsaydın kim tuttu seni? Yahut hiç almasaydın. Aç kağıdın bir grafiğine bak, adamlar o kadar belirgin fırsatlar sunmuşlar ki sen gel zengin ol diye, anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....

Mart ayı içersinde yaptığı hareketleri az çok takip edip 6-7 kez 3 gün al-sat yapsaydın paran iki katı idi, sonra bunlar müslüman değil yok uyuyamazlarda bilmem neler, komikleşiyorsunuz, çoluk çocuğun takıldığı otomobil forumu değil burası lütfen metanetli olun profesyonel davranın ve sabırlı olun. Kağıtta belirgin bir biçimde operasyon var ve seyredin görün... Siz hemen uçsun kaçsın istiyorsunuz. Bu kağıt sert hareket eder efendim, müslümanlıklarını beğenmiyorsan gider TCELL alırsın ISCTR alırsın %2 (+,-) lerle oynar bırakırsın, tek kademesi milli servet o kağıtların öle kolay değil. Benim topu topu bi ev alacak param belki var belki yok, hepimiz aynı şekilde küçük yatırımcıyız ve dalga geçilen biziz, sabretmesi gerekende biziz.

Umarım anlattıklarım sizi kırmaz ve daha makul düşünmeye davet eder. Saygılarımla.

altec1
18-03-2011, 15:00
***IHYAY***İHLAS YAYIN HOLDİNG A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi )
***IHYAY***İHLAS YAYIN HOLDİNG A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi ) Ortaklığın Adresi : 29 Ekim Cad. No: 23 Yenibosna/İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yok Özet Bilgi : Bağlı Ortaklık Sermaye Artırımına Katılım Hk. Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 18.03.2011 Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : İhlas Haber Ajansı A.Ş. Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Haber Ajanslığı Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 11.210.000,00 TL Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Sermaye artırımına katılım İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 18.03.2014 Edinme Koşulları : Sermaye artırımına katılım Edinilen Payların Nominal Tutarı : 1.395.000,00 TL Beher Payın Alış Fiyatı : 1 TL Toplam Tutar : 1.395.000,00 TL Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 50 Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 50 Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 50 Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0,004 Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Olumlu Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Hayır Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : - Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : - Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : - Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : - Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : - Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : - İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : - EK AÇIKLAMALAR:Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

Arkadaşlar bu ne anlama geliyor 1,72 maliyetli elimizde hisse var bedelli haberimi bu şimdi??? anlamadım??

ytd

habibullah
18-03-2011, 15:17
Yok kardeşim bedelli falan.....

Sadece ihlas holding yani ortak iştirakçimiz ihlas haber ajansının %50 Sİ İCİN 1395000TL ODENMIŞ..

Şöyle düşünebiliriz ihyayın kasasına ana gemiden yani ihlas holdingden ek para yardımı yapıldı gibi...Bu ihyay için iyi bir gelişme ancak anlamıyorum bizim yatırımcımızı bu adamların halka arzla beraber spk'ya sundukları yatırımcıyı koruma amaçlı çıkardıkları talimat var hiç okumuyorlar mı ,okumadan hemen panik yapmak niye..Adamlar 6 ay hiç bir şekilde hissenin hiç bir şeyine müdehale etmeyeceğiz demiş spk'ya teahhüt etmiş...eee şimdi bu adamların elindeki sermaye ile edemiyorlar ne yapacaklar ortak iştirakinden bir şekilde ihyayın kasasına para akışını sağlıyorlar ve bu şekilde yeri ve zamanı gelince bu paraları kullanacaklar tabii...

nelaldi
18-03-2011, 15:23
Alın senediniz kana doymayan adamlar.
Bu kadar mı olur yahu??

muro55
18-03-2011, 15:37
Yatırımcıya ne zaman temettü verdi ki bunlar şimdide yaptıkları ihlasın karlarıyla diğer şirketlerini güçlendirmek

habibullah
18-03-2011, 15:40
libya olayı çözüldü gibi hadi hayırlısı şimdi imkb ye nasıl yansır görücez inşAllah bizim hisseyede yansır...

habibullah
18-03-2011, 15:48
Bu libya haberiyle hissemiz burdan iyi bir çıkış yaparsa ne ala...

fizikcoz
18-03-2011, 15:49
Bide buradan dönüp tavan kaparmışşşşşşşşşşşşşşşşşş

habibullah
18-03-2011, 15:55
Bide buradan dönüp tavan kaparmışşşşşşşşşşşşşşşşşş

Herkez o zaman beddualarını geri alır herhalde :)

Şaka bir yanada kardeşim tavanı bırak piyasaya güven gelsin yeter , gerisi zaten olur...

muro55
18-03-2011, 15:59
Piyasa ya güven gelsede fark etmiyor kardeşlerim bu kağıdın tahtasını kapatmaları lazım yazık insanlara burda birileri çıkıp 1,92 gördü neden satmadınız diyor satış fırsatı verdide biz mi satmadı 10 dk da 30 kademe iniyor çıkıyor şaka gibi istikrar yok.

habibullah
18-03-2011, 16:09
Piyasaya güven gelmesi iyidir be sevgili abim ,,, Genel olarak söylüyorum hisseler o zaman daha çok istikrar ve güven buluyorlar çıkış için..Üzülme bizde inşAllah bir ara satış fırsatı buluruz ...

muro55
18-03-2011, 16:10
Inşallah kardeş ben şahsen seçimlere kadar burdayım.bakalım hayıelısı

muro55
18-03-2011, 16:12
Alaak allah 688 bin lot alışmıydı satışmıydı

ilbay
18-03-2011, 16:12
biraz önce tek kalemde 680bin küsür lot aldılar 1.70ten..

AYDOS100070
18-03-2011, 16:15
yatırımcının çok biliçsiz şekilde oynadığı o kadar bariz ki, herkes birilerinden bir şeyler duymuş almış. Düşünce çocuk gibi ağlamalar falan bilmem neler, arkadaşım 1.92'de gördü satsaydın kim tuttu seni? Yahut hiç almasaydın. Aç kağıdın bir grafiğine bak, adamlar o kadar belirgin fırsatlar sunmuşlar ki sen gel zengin ol diye, anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....

Mart ayı içersinde yaptığı hareketleri az çok takip edip 6-7 kez 3 gün al-sat yapsaydın paran iki katı idi, sonra bunlar müslüman değil yok uyuyamazlarda bilmem neler, komikleşiyorsunuz, çoluk çocuğun takıldığı otomobil forumu değil burası lütfen metanetli olun profesyonel davranın ve sabırlı olun. Kağıtta belirgin bir biçimde operasyon var ve seyredin görün... Siz hemen uçsun kaçsın istiyorsunuz. Bu kağıt sert hareket eder efendim, müslümanlıklarını beğenmiyorsan gider tcell alırsın ısctr alırsın %2 (+,-) lerle oynar bırakırsın, tek kademesi milli servet o kağıtların öle kolay değil. Benim topu topu bi ev alacak param belki var belki yok, hepimiz aynı şekilde küçük yatırımcıyız ve dalga geçilen biziz, sabretmesi gerekende biziz.

Umarım anlattıklarım sizi kırmaz ve daha makul düşünmeye davet eder. Saygılarımla.
ağzına sağlık kardeş

fizikcoz
18-03-2011, 16:22
50.000 üzeri lişlemler oluyor bakalım akşama ne olacak....

mr_eagle
18-03-2011, 16:29
IHYAY'dan gösterdiler. Birkaç güne kalmaz IHGZT'den vurmaya başlarlar. Bizde buradan yine seyrederiz.

İSPİRLİ
18-03-2011, 16:49
Dün 1.82 den çıktım. iyi kide çıkmışım :)

mobilyacı
18-03-2011, 17:23
Bravo sana.
dün 1.82 den çıktım. Iyi kide çıkmışım :)

gkh
18-03-2011, 17:25
Günlerdir endex yukarı gitti sen durdun.Tam dün açılan arayı kapatacak dedik tavan yaptın,bugün aldın.2.sean başlangıcı endex -1,2 biz 169,şu an endex 0,7 biz 169.Bu adaletmi spek denen adam.Bu kağıda yatırım yaptığımız için bu kadar mı aptal yerine koyulacaktık yediremiyorum kendime bir türlü.Bunlar yatırımcı istemiyorlarki yolunacak tavuk arıyorlar.Bir parça adaletli olmak lazım,mahfetti hasta etti milleti bu paçavra.

YTD

gkh
18-03-2011, 17:31
Senden çık tavana kilitle diyen de yok ama en azından endex artıykende -8 yapma.Ben zaten birdaha uğramam buralara senden kurtulursam.Zamanlada burda ky de bulamazsınız birbirinizi yaparsınız ve batarsınız umarım

besonderes
18-03-2011, 17:40
Yatırımcının çok biliçsiz şekilde oynadığı o kadar bariz ki, herkes birilerinden bir şeyler duymuş almış. Düşünce çocuk gibi ağlamalar falan bilmem neler, arkadaşım 1.92'de gördü satsaydın kim tuttu seni? Yahut hiç almasaydın. Aç kağıdın bir grafiğine bak, adamlar o kadar belirgin fırsatlar sunmuşlar ki sen gel zengin ol diye, anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....

Mart ayı içersinde yaptığı hareketleri az çok takip edip 6-7 kez 3 gün al-sat yapsaydın paran iki katı idi, sonra bunlar müslüman değil yok uyuyamazlarda bilmem neler, komikleşiyorsunuz, çoluk çocuğun takıldığı otomobil forumu değil burası lütfen metanetli olun profesyonel davranın ve sabırlı olun. Kağıtta belirgin bir biçimde operasyon var ve seyredin görün... Siz hemen uçsun kaçsın istiyorsunuz. Bu kağıt sert hareket eder efendim, müslümanlıklarını beğenmiyorsan gider TCELL alırsın ISCTR alırsın %2 (+,-) lerle oynar bırakırsın, tek kademesi milli servet o kağıtların öle kolay değil. Benim topu topu bi ev alacak param belki var belki yok, hepimiz aynı şekilde küçük yatırımcıyız ve dalga geçilen biziz, sabretmesi gerekende biziz.

sabah kalktım

endeksin yeşil olduğunu gördüm..
normal şartlarda yükselerek açılan piyasada kağıt almam.
ıhyay adı işte ıhyay..

güvenli liman diye bilindiği içindir heralde
ya üç kademe zararına yada üç kademe aşağısına malı satarsın...

geneldede böyle yaparım.
ya aşağı yada yukarı satarım..

ya nasıl iş.
kağıttan aldım alır almaz aşağı inmezmi..

10 bin adet 188 den aldım.
180 e indi
ortalayayım dedim 10 bin daha aldım.
ben aldıkça düşürdü kağıdı..

ben kağıdın sahibine veya müslüman ismine hakaret etmem.
ama bu günkü bilgiyi alıpta..
belkide birkaç gün evvelden bugünü kollayan..

üstüne üstlük öğlen kapa gönderilen haberin neden öğlen gönderildiğini bile sorgulamama gerek yok.

ben küfür etmeyi sevmem.
hakaret etmeyide sevmem.

ama yüreğimdeki acıyı alıp karşımdakine vermeyi dilerim rabbimden.

bildiğim tüm bedduaları okudum.

eğer ben haksızsam bana gelsin.

şartların eşit olmadığı bir piyasada ancak beddua okumak geliyor elimden.

alım satım fırsatı vermeyerek kağıdı dibe indiren her kim ise bir kuruşumu çarptı ise haram olsun.

oldumu..

besonderes
18-03-2011, 17:54
40 bin adet 188 al 167 ye sat
bir gün için ne zarar yarabbi....

sen her şeyin doğrusunu bilirsin.

bu cuma gününün hatırına zalimlerden ahımı al yarabbi.

mobilyacı
18-03-2011, 18:00
Hocam inşallah başka yerden çıkarırsın zararını çok üzme kendini benimde zarar çok bekleyeceğiz artık.

SADHAN
18-03-2011, 18:06
ben demiştimciler neredesiniz????şimdide ben demiştim desenize...burada milleti galayana getirip ahına girdiniz,umarım haklarını helal etmezler size...

habibullah
18-03-2011, 18:15

Sevgili kardeşim nedir bu kadar öfken neden bu kadar sabırsızsın, biz burda 110 gündür bekliyoruz,anlamadım seni walla bugün girmişsin ve girdiğin gibi kaybetmişsin , bunlar borsada olası şeyler , bu kadar zamandır beklememize rağmen senin bir günde verdiğin bedduaları burda bu kadar arkadaş var nadir olarak söylemiştir buna bende dahilim ,ama bence sen biraz sakin ol sabırsız davranıyor ve çok panik yapıyorsun ..beklersen zamanı gelince zararını elbet çıkarırsın zaten maliyetinde düşük ,burda 2.28 lerde bekleyenler var birde onları düşün...zararını çıkarırsın elbet birgün ama bugün girip vurup parayı çıkayım diye düşünüyorsan bu biraz zor birazda profesyonelce bir iş ..Zamanlama olarak hissemizde böyle inişli çıkışlı durumların olması normal özellikle çıkış öncesi zamanlarda stratejik bir durum olarak böyle oyunlar oynanır ama sonunda öyle yada böyle yukarı çekilir ki eldeki malı en yukardan versin..o yüzden hissemizde zamanı gelince çıkarılacak inşAllah ama biraz sabretmen iyi olur kanısındayım..saygılar...

mustafa_kusca
18-03-2011, 18:25
mrb arkadaşlar.lütfen kimse karamsar olmasın ve kimse kimseyi umutsuzluğa düşürecek açıklama yapmasın.şimdi ihyay piyasaya ilk arz olduğunda fiyatı 1,51 tl idi ve şu an ise 1,68-1,72 arasında gidip geliyor ve gözüken şu ki yüzde 7 - yüzde 8 gibi bir getirisi mevcut şu an itibariyle.şimdi dikkat edilecek olursa fiyat 1,65 tl de stop yaptı ve 1,68 lerde destek attı. demek oluyorki 1,65ten daha aşağı 1 kademe şu önümüzdeki 1 hafta 10 gün süresince olmayacak. 1,68 ten hisseyi ufaktan ufaktan toplamaya başladılar ve tahminimce önümüzdeki hafta çarşamba perşembe günü gibi tekrar 2,20 li fiyatları zorlarız.çünkü geçen sene kasım ayında halka arz olan kağıdımız daha gereken patlamayı bugüne kadar yapmamıştır ve bu patlamada yakında olacaktır. çünkü ihlas holding belli bir patlama yaptı ihlas gazetede patlama yaptı sıra geldi ihyay a ve bu da çok uzun sürmez. lütfen kimse paniğe kapılmasın. burdaki panik havasının zararı bizlere olur.yukarılardan aldıklarımızı panikle aşağılara satarız ve açgözlü speklere malı toplama fırsatı veririz.lütfen dikkatli olalım.

habibullah
18-03-2011, 18:36
mrb arkadaşlar.lütfen kimse karamsar olmasın ve kimse kimseyi umutsuzluğa düşürecek açıklama yapmasın.şimdi ihyay piyasaya ilk arz olduğunda fiyatı 1,51 tl idi ve şu an ise 1,68-1,72 arasında gidip geliyor ve gözüken şu ki yüzde 7 - yüzde 8 gibi bir getirisi mevcut şu an itibariyle.şimdi dikkat edilecek olursa fiyat 1,65 tl de stop yaptı ve 1,68 lerde destek attı. demek oluyorki 1,65ten daha aşağı 1 kademe şu önümüzdeki 1 hafta 10 gün süresince olmayacak. 1,68 ten hisseyi ufaktan ufaktan toplamaya başladılar ve tahminimce önümüzdeki hafta çarşamba perşembe günü gibi tekrar 2,20 li fiyatları zorlarız.çünkü geçen sene kasım ayında halka arz olan kağıdımız daha gereken patlamayı bugüne kadar yapmamıştır ve bu patlamada yakında olacaktır. çünkü ihlas holding belli bir patlama yaptı ihlas gazetede patlama yaptı sıra geldi ihyay a ve bu da çok uzun sürmez. lütfen kimse paniğe kapılmasın. burdaki panik havasının zararı bizlere olur.yukarılardan aldıklarımızı panikle aşağılara satarız ve açgözlü speklere malı toplama fırsatı veririz.lütfen dikkatli olalım.

tebrik ederim güzel tespitler , bunlara katılmamak mümkün değil , yanlız şu var , kimse parayı sokaktan bulmadı ve bugün kü gibi entrika dolu oyunlarla kaybetmek içinde buraya yatırım yapmadı... bugün kü harekete herkez şahid oldu yapılan şey insanda gerçekten büyük stres bırakıyor insanı yıpratıyor , sabretmek gerçekten zor iş ama Allah biliyor sabrediyoruz ,yine sabredicez mecburuz , kendimizi bir şekilde teselli ederek yine beklicez..Yazdığınız beklentiler için inşAllah diyorum ve bu beklentiler biran önce gerçekleşirde ben dahil burdaki herkez rahat bir nefes alır , yoksa bu stratejik oyunlara insan psikolojisi gerçekten zor tahammül ediyor , insanların bir nefes almaya bir şükür demeye ihtiyaçları var ve bu fırsat en kısa zamanda burdaki tüm yatırımcı arkadaşlara verilmeli düşüncesindeyim, herkeze iyi akşamlar...

arin2006
18-03-2011, 18:37
İhyayın speği şeytandan daha aşağılık. Soyguncu,hırsız,kapkaççı...

SADHAN
18-03-2011, 18:56
bu nedir yaa destur,sermaye arttırımımı???

KAP : IHLAS YAYIN HOLDING A.S. / IHYAY [] FINANSAL DURAN VARLIK EDINILMESI ...
KAP : IHLAS YAYIN HOLDING A.S. / IHYAY [] FINANSAL DURAN VARLIK EDINILMESI 20110318 12:31:48

FINANSAL DURAN VARLIK EDINILMESI
---------------------------------------------------------------------------------------------

ORTAKLIGIN ADRESI : 29 EKIM CAD. NO: 23 YENIBOSNA/ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27
YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? : HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? : HAYIR
KONUYA ILISKIN DAHA ONCE YAPILAN OZEL DURUM ACIKLAMASININ TARIHI : YOK
OZET BILGI : BAGLI ORTAKLIK SERMAYE ARTIRIMINA KATILIM HK.

---------------------------------------------------------------------------------------------

EDINIME ILISKIN YONETIM KURULU KARAR TARIHI : 18.03.2011
EDINILEN FINANSAL DURAN VARLIGIN UNVANI : IHLAS HABER AJANSI A.S.
EDINILEN FINANSAL DURAN VARLIGIN FAALIYET KONUSU : HABER AJANSLIGI
EDINILEN FINANSAL DURAN VARLIGIN SERMAYESI : 11.210.000,00 TL
FINANSAL DURAN VARLIGI EDINME YOLU : SERMAYE ARTIRIMINA KATILIM
ISLEMIN TAMAMLANDIGI/TAMAMLANACAGI TARIH : 18.03.2014
EDINME KOSULLARI : SERMAYE ARTIRIMINA KATILIM
EDINILEN PAYLARIN NOMINAL TUTARI : 1.395.000,00 TL
BEHER PAYIN ALIS FIYATI : 1 TL
TOPLAM TUTAR : 1.395.000,00 TL
EDINILEN PAYLARIN FINANSAL DURAN VARLIGIN SERMAYESINE ORANI (%) : 50
EDINIMDEN SONRA FINANSAL DURAN VARLIKTAKI ISTIRAK ORANI (%) : 50
EDINIMDEN SONRA SAHIP OLUNAN OY HAKLARININ FINANSAL DURAN VARLIK TOPLAM OY HAKLARINA ORANI (%) : 50
EDINILEN FINANSAL DURAN VARLIGIN ORTAKLIGIN KAMUYA ACIKLANAN SON MALI TABLOSUNDAKI AKTIF TOPLAMINA ORANI (%) : 0,004
ORTAKLIGIN FAALIYETLERINE ETKISI : OLUMLU
CAGRIDA BULUNMA YUKUMLULUGUNUN DOGUP DOGMADIGI : HAYIR
CAGRIDA BULUNMA YUKUMLULUGU DOGUYORSA MUAFIYET BASVURUSU YAPILIP YAPILMAYACAGI : HAYIR
SATAN/DEVREDEN KISININ ADI/UNVANI : -
ORTAKLIGIN SATAN/DEVREDEN TARAFLA ILISKISININ NITELIGI : -
FINANSAL DURAN VARLIGIN DEGERININ BELIRLENME YONTEMI : -
DEGERLEME RAPORU DUZENLENIP DUZENLENMEDIGI : -
DEGERLEME RAPORU DUZENLENMEDIYSE NEDENI : -
DEGERLEME RAPORU SONUCU BULUNAN TUTAR : -
ISLEM DEGERLEME RAPORUNDAKI SONUCLARA UYGUN GERCEKLESTIRILMEMISSE/GERCEKLESTIRILMEYECEKSE GEREKCESI : -

BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=147175

habibullah
18-03-2011, 18:58

tebrik ederim güzel tespitler , bunlara katılmamak mümkün değil , yanlız şu var , kimse parayı sokaktan bulmadı ve bugün kü gibi entrika dolu oyunlarla kaybetmek içinde buraya yatırım yapmadı... bugün kü harekete herkez şahid oldu yapılan şey insanda gerçekten büyük stres bırakıyor insanı yıpratıyor , sabretmek gerçekten zor iş ama Allah biliyor sabrediyoruz ,yine sabredicez mecburuz , kendimizi bir şekilde teselli ederek yine beklicez..Yazdığınız beklentiler için inşAllah diyorum ve bu beklentiler biran önce gerçekleşirde ben dahil burdaki herkez rahat bir nefes alır , yoksa bu stratejik oyunlara insan psikolojisi gerçekten zor tahammül ediyor , insanların bir nefes almaya bir şükür demeye ihtiyaçları var ve bu fırsat en kısa zamanda burdaki tüm yatırımcı arkadaşlara verilmeli düşüncesindeyim, herkeze iyi akşamlar...

hiakkaya
18-03-2011, 19:32
arkadaşlar 2.28 maliyeti olanda..1.88 maliyeti olanda bu kağıttan iyi ka- za-na-cakkkkkkkkkkkkkkk...bu mesajımı not alın...

muro55
18-03-2011, 19:42
arkadaşlar 2.28 maliyeti olanda..1.88 maliyeti olanda bu kağıttan iyi ka- za-na-cakkkkkkkkkkkkkkk...bu mesajımı not alın...

kardeş not alırda nasıl bu kadar emin konuşuyorsun bildiğin bişey var sa söylede rahat bi nefes alalım allah aşkına

hiakkaya
18-03-2011, 19:48
aslan kardeşim...bu adamlarda kimsenin hakkının kalacağını zannetmiyorum ..iheva 3-4 sene önce 0.80 kuruştan 4 tl lere gitti ...ihlas 0.60 kuruştan 2 tl ye gitti...kristal 0.60 kuruştan 1.80 tl oldu ...(şimdi 1.35 lerde)...baymd 0.67 tl den 1.40 tl ye gitti...ihyay ın da 3 tl olacağını adımdan daha iyi biliyorum üstünü bilmem ...ben 3 tl den çıkacağım nasipse...bunun dışında bildiğim birşey olamaz bende kendi çapımda yatırımcıyım ..ama maliyetim 1.55 onun için rahatım okadar..
kardeş not alırda nasıl bu kadar emin konuşuyorsun bildiğin bişey var sa söylede rahat bi nefes alalım allah aşkına

yusufpelit
18-03-2011, 20:15
arkadaşlar ben ihlas zedenin ne demek olduğunu iyi bilenlerdenim ama size şunu söleyim ihlas grubu bu hükümet kaldığı sürece 1998 - 2001 yılları arasında ki gibi güçlü durumuna gelecek bende eminim emin olmasam beklemem yeterki başka bi felaket daha gelmesin allahtan yani... ihlas holdıngin 60.000 tl den 20.000 tl lere bölündüğü zamanı bilirim o zaman yatırımlar finans ve enerji üzerineydi bakmayın bi 2001 faciası yaşandı ve bu duruma geldiler ama tekrar o eski güçlerini yakaladılar bundan sonra ki yıllar ihlas holding ve medya grubunun yılları olacak doğan grubunun pili bitmiştir önümüzde ki 5 yıl ihlas grubunun o na göre hareket etmek gerek her şey olabilir bu adamlar her şey yapabilir ören grubuna bende güveniyorum...

yusufpelit
18-03-2011, 20:17
bu arada beklenen oldu ve TÜRKİYE ARACI OLACAK GALİBA HABER DÜŞTÜ HADİ BAKALIM HAYIRLISI GÜZEL ŞEYLER OLACAK P.TESİ LİBYA SORUNU ÇÖZÜMLENİR VE JAPONYADANDA HAFTA SONU NÜKLEER SOĞUTMA HABERLERİ GELİRSE 2 Lİ FİYATLARA BAKARIZ ARTIK HADİ HAYIRLI OLSUN MİLLET

botshow
18-03-2011, 20:33
******** speğin bi ara lotu bitti heralde 70-71 den aldı 688 bin lot
sonra 70-69 bastı ...... üstten aldı aşa verdi ne sacma.............. adam gibi spek nerden verelim sölede. verlim malları yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

freedom_forever
18-03-2011, 20:42
arkadaşlar ben ihlas zedenin ne demek olduğunu iyi bilenlerdenim ama size şunu söleyim ihlas grubu bu hükümet kaldığı sürece 1998 - 2001 yılları arasında ki gibi güçlü durumuna gelecek bende eminim emin olmasam beklemem yeterki başka bi felaket daha gelmesin allahtan yani... ihlas holdıngin 60.000 tl den 20.000 tl lere bölündüğü zamanı bilirim o zaman yatırımlar finans ve enerji üzerineydi bakmayın bi 2001 faciası yaşandı ve bu duruma geldiler ama tekrar o eski güçlerini yakaladılar bundan sonra ki yıllar ihlas holding ve medya grubunun yılları olacak doğan grubunun pili bitmiştir önümüzde ki 5 yıl ihlas grubunun o na göre hareket etmek gerek her şey olabilir bu adamlar her şey yapabilir ören grubuna bende güveniyorum...

Hocam galiba bu bakış açısı biraz da insanın kazık yiyip yememesi ile alakalı..3 seneye yakın Iheva taşıyan biri olarak yazdıklarınıza katılmıyorum..Yok öyle para toplamaya gelince madenciyim paraları aldıktan sonra bademciyim muhabbeti..seneler geçse de unutmaz bu yatırımcı..para kolay kazanılmıyor çünkü...siz bir iyilik yapın da biz mağdur iheva yatırımcıları için ören grubunu bir arayın..ne olmuş madenlerin rezervlerin son hali biz de öğrenmiş oluruz..

Onur
18-03-2011, 21:01
Merhaba sevgili ortaklar, inşallah ayağım uğurlu gelir.

Seans sonunda dikkatimi çeken şeyi paylaşmak istedim:

Saat 17:29.50' de 1.68' den biri tek kalemde 200.000 lot çekti.

1. Yukarıdan verdiklerini 1.68' den yerine koydu.
2. 200.000 lot ile 1.68 maliyetli yeni bir isim tahtaya girdi.

İkinci ihtimal zayıf, spek'in kimseye 200.000 lotu kaptıracağını sanmıyorum, üstelik bu kadar malı ortalıkta bırakmazlar.
Büyük bir ihtimalle yukarıdan verdiklerini 1.68' den yerine koydu; ki bu da 1.68' in aşağısı yok demektir, olsa olsa 2 - 3 kademe altı olur daha fazla olmaz.

mr_eagle
18-03-2011, 21:38
İhlas Yayın Holding, 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı kararı alınmayacağını, bu süre sonrasına yönelik olarak sermaye artırımı yoluyla halka arz yapılmasına yönelik bir karar alınmamasını veya bu yönde bir açıklama yapılmamasını taahhüt etmiştir.

İhlas Yayın Holding halka arz tarihi 25-26/10/2010 180 günlük sürenin dolma tarihi 24/04/2011. Yani içinde bulunduğumuz süre zarfında bedelli sermaye arttırımı kararı veya bu konu ile ilgili açıklama yapmamayı taahhüt etmişler.

İhlas Holding tarafından, 180 gün boyunca dolaşımdaki pay miktarının artırılmayacağı, bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklamada bulunulmayacağı, ileride yeni bir satış veya halka arz yapmak üzere yeni bir karar alınmayacağı taahhüt edilmiştir.

İhlas Holding, %69,15 (138.300.000 TL) oranında iştiraki olan İhlas Yayın Holding'in hisse senetlerini 24/04/2011 tarihinden önce satmayacağını veya bu tarihten sonra satıp satmayacağı ile ilgili bir açıklama yapmayacağını taahhüt etmiş.

Yani,
1 - 24/04/2011 tarihine kadar bu topikte bedelli sermaye arttırımı ile ilgili bir yazı yazmanın veya içinde "bedelli" kelimesinin bulunduğu bircümle kurmanın anlamı yok. Durup durup bedeli yazarak insanların kafasını karıştırmayalım.

2 - İhlas Holding'in elinde bulunan 1 TL nominal değerli 138.300.000 adet hissenin bir kısmını borsada satabilmek için MKK ya başvurabilmesi için veya bu konuda bir açıklama yapabilmesi için 24/04/2011 tarihinin gelmesi gerekiyor. Burada sanki kesin böyle bir işlem yapılacakmış gibi yorum yapmak herkesi yanıltabilir.

besonderes
18-03-2011, 21:57
Sevgili kardeşim nedir bu kadar öfken neden bu kadar sabırsızsın, biz burda 110 gündür bekliyoruz,anlamadım seni walla bugün girmişsin ve girdiğin gibi kaybetmişsin , bunlar borsada olası şeyler , bu kadar zamandır beklememize rağmen senin bir günde verdiğin bedduaları burda bu kadar arkadaş var nadir olarak söylemiştir buna bende dahilim ,ama bence sen biraz sakin ol sabırsız davranıyor ve çok panik yapıyorsun ..beklersen zamanı gelince zararını elbet çıkarırsın zaten maliyetinde düşük ,burda 2.28 lerde bekleyenler var birde onları düşün...zararını çıkarırsın elbet birgün ama bugün girip vurup parayı çıkayım diye düşünüyorsan bu biraz zor birazda profesyonelce bir iş ..Zamanlama olarak hissemizde böyle inişli çıkışlı durumların olması normal özellikle çıkış öncesi zamanlarda stratejik bir durum olarak böyle oyunlar oynanır ama sonunda öyle yada böyle yukarı çekilir ki eldeki malı en yukardan versin..o yüzden hissemizde zamanı gelince çıkarılacak inşAllah ama biraz sabretmen iyi olur kanısındayım..saygılar...

işimi kaybettim.yaş 42 ayağım menisküs oldu.
hiç bir yerden gelirim yok.
evimi sattım.
azar azar belki borsadan yatırımcı kimliği ile para kazanmaya çalışıyorken darbe üstüne darbe yedim.
bundan bu kadar üzülmem....................................
ıhyaydan evvel konyada taban yedim.
tamam normaldir.
ya kar ederiz ya zarar.ama en azından satma fırsatı verseydi...ya iki üç kademe aşağı yada yukarısına verecektim kağıdı...:(
ama normal şartlarda artı piyasada artı açmış kağıt yükslen grafiği var!!!!!!!
dolandırılmak değilde nedir.
endeks yukarı atıyor kendini kağıt halen gidecek dip arıyor.
ortalamasını dahada düşürecek şekilde alım satım yapıyordu.artık gözüm o kadar korkmuşki kağıdı öğlen sonuna bırakmadım sattım.....

malesef öğrendik çok kötü tecrübelerle öğrendik.imkb spekler tarafından ele geçirilmiş.
trilyon üzerinde parası olan istediği gibi götürüyor kağıdı.
bundan sonra hiçbir kağıda arz haricinde girmeyeceğim.
kazancım olursa azda olsa çokda olsa kabullenip erkenden çıkacağım.
kağıdın tüm lotlarını ele geçirmeye çalışan spek arada işine gelemeyen hareketlere sert tepki veriyor.

tüm lotları ele geçiremeyen spekler şirket sahibine bedelli üstüne bedelli çıkarttırıyor.

ky her daim avucunu yalar.
.....

bugün burayı meşgul ettim.
belkide insanları üzdüm.
zararım gerçekten büyük ve rahatsız edecek derecede.....

yinede gerçekten kağıtta bekleyenlere rahatsızlık verdiysem özür dilerim.

ama ne olursa olsun speğin ortalama yapmaması ve kağıttan çıkmaya müsade etmemesi art niyetli olduğunun bir göstergesi.

cuma günü yapmadığım beddua kalmadı.inşallahda tutar...............

mesutciloglu
18-03-2011, 22:37
işimi kaybettim.yaş 42 ayağım menisküs oldu.

malesef öğrendik çok kötü tecrübelerle öğrendik.imkb spekler tarafından ele geçirilmiş.
trilyon üzerinde parası olan istediği gibi götürüyor kağıdı.
bundan sonra hiçbir kağıda arz haricinde girmeyeceğim.
.......

hocam öncelikle geçmiş olsun..önemli olan sağlık, bu tip tahtalarda trilyonun olsa da izinsiz girersen çarpılırsın..halka arzlara da güvenme..çok örnekleri var...kendine göre büyük bir yatırım yapıyorsan muhakkak profesyonel yardım almanı tavsiye ederim...ihtiyacın olan parayla borsa da işlem yapmamak lazım...birde portfoyu dağıt...şimdi çık dışarı kafanı dağıt...hafta sonu eğlen..değişik bir şeyler yap...pazartesiye kadar neler olur,neler konuşulur...hayırlı gunler...

SACRET
18-03-2011, 23:01
******** speğin bi ara lotu bitti heralde 70-71 den aldı 688 bin lot
sonra 70-69 bastı ...... üstten aldı aşa verdi ne sacma.............. Adam gibi spek nerden verelim sölede. Verlim malları yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

spekte mal bitmez adam kendi malını alıyor ve kendi malını satıyor saçma olan neresi ben anlamadım bu şekilde istediği fiyat ne ise oraya getiriyor işte.

karakaya13
18-03-2011, 23:59
Arkadaşlar bende halka arzından beri hisseyi takip eden dönem dönem satıp alan arkadaşlarınızdanım forumu hep takip ederim ama yazma alışkanlığım yoktu taakkiii bu şrfsz o. ç.lerin aynı senaryoyu tekrar tekrar oynadıklarını görene kadar... Ve son olarakta 1 hafta önce büyük bölmünü zararla çıktım az miktar bıraktım. Ve şükür ki zararımı kapatıp artıya bile geçtim ve beklediğim o aylarada yanmıyor değilim. neyse gel gelelim bu kağıda, 1-bi kere BENCE kimse şu haber bu haber veya endeks artıyor şöyle oluyor diye beklemesin... Bu kağıdı bilenler takip edenler bilir.2- SPEK in keyfi veya s... keyfi gelmeden oynamaz oynatmazlar. 3- Eğer bu adam veya adamların biraz vicdanı olsa veya biraz olsun ky'ı düşünseler heleki arzdan beri olan sadık bir kadro var ve artık sabırları birşeyler hakediyor sırf bu adamları küstürmemek içn bu hareketler yapılmaz...Tamamen geçirmek amaçlı ve kötü niyetli. 3-Yükselir mi elbet yükselir ama bu kadar vicdansızlıktan veya üç kağıttan sonra buradan gelen paradan hayır gelirmi, değermi? orasınıda siz düşünün... Nacizane fikrim...

firtinakasirga
19-03-2011, 01:53

İkinci ihtimal zayıf, spek'in kimseye 200.000 lotu kaptıracağını sanmıyorum, üstelik bu kadar malı ortalıkta bırakmazlar.
Büyük bir ihtimalle yukarıdan verdiklerini 1.68' den yerine koydu; ki bu da 1.68' in aşağısı yok demektir, olsa olsa 2 - 3 kademe altı olur daha fazla olmaz.

Yorumların güzel teknik açıdan uygundur. YT değildir.

muro55
19-03-2011, 16:20
Bildikleri bişeyler var adamların ki kağıdı baskı altında tutuyorlar sanırım ihlastaki operasyon bitmeden bu baskı kalkmayacak gazetenin düşürülmeside bu oparasyonun bir parçası

AYDOS100070
19-03-2011, 17:46
sanırım sabırlarımızın sonuna gelmişizdir , bezdir me operasyonu olduğunu düşünüyorum ben, ky. sinirlendirip kızdırım , bıktırıp , bezdirip buradan uzaklaştırmak istiyorlar tek gaye bu ... ve bunu kısmen veya istedikleri kadar sağladıktan sonra ( yeterince mallandıktan sonra ) yukarı harekete çekeceklerdir... ancak bir diğer ihtimalde var tabi 1-65 , 1,90 arasında kar yapmak gibi ...inşallah ikinci ihtimal değildir yaptıkları... ama , soluksuz bir kaç kere çıkış yaptı ( 1,56 dan 1,69 a - 1,64 den 182 ye ve son olarak ta geçenki tavanda tutunma ) inanın iki yıla yakındır borsadayım bu şekilde soluksuz silip süpürülen çıkışları pek görmedim bence bu mal toplama hareketidir. ancak dünkü yapılan işe inan aklım ermedi... haftaya güzel şeyler olur ümit ediyorum

ŞAHSİ YORUMUMDUR , KİMSE YAZDIKLARIMLA AL SAT YAPMASIN

botshow
19-03-2011, 18:34
libya yüzünden cok düşermiyiz yine

hiakkaya
19-03-2011, 19:19
katılıyorumm...yıldızını verdim arkadaşım ...mal toplama operasyonu kesinlikle...
sanırım sabırlarımızın sonuna gelmişizdir , bezdir me operasyonu olduğunu düşünüyorum ben, ky. sinirlendirip kızdırım , bıktırıp , bezdirip buradan uzaklaştırmak istiyorlar tek gaye bu ... ve bunu kısmen veya istedikleri kadar sağladıktan sonra ( yeterince mallandıktan sonra ) yukarı harekete çekeceklerdir... ancak bir diğer ihtimalde var tabi 1-65 , 1,90 arasında kar yapmak gibi ...inşallah ikinci ihtimal değildir yaptıkları... ama , soluksuz bir kaç kere çıkış yaptı ( 1,56 dan 1,69 a - 1,64 den 182 ye ve son olarak ta geçenki tavanda tutunma ) inanın iki yıla yakındır borsadayım bu şekilde soluksuz silip süpürülen çıkışları pek görmedim bence bu mal toplama hareketidir. ancak dünkü yapılan işe inan aklım ermedi... haftaya güzel şeyler olur ümit ediyorum

ŞAHSİ YORUMUMDUR , KİMSE YAZDIKLARIMLA AL SAT YAPMASIN

yturan40
19-03-2011, 19:46

57.5 milyon lotu olan bir hisse için 200bin lot nedirki etkisi bile olmaz. heleki pazartesiye şu libya işi çözülmezse durum gerçekten çok kötü olur...

mobilyacı
19-03-2011, 20:33
Ben inanıyorum bekleyen bu hissede zarar etmeyecek inanan bekler inanmayan kol keser ortaklar.

firtinakasirga
19-03-2011, 21:57
Yaw Allaah aşkına ,buraya şahsi yorumlarınızı yazıp yatırımcıları YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN..
Bu kağıtların tahta yapıcıları , Range rover ,Bmw ,Audi ,Passat larla geziyorlar..................
Beyfendilerin keyfi gelecekte küçük yatırımcılar para kazanacak.....................................
Çıkacak çıkacak deyipte milleti yanlış yönlendirmeyin.................................... ...............
Not:Zenginin malı züğürdün Çenesini yorarmış.
YTDeğildir.

Onur
20-03-2011, 00:56
57.5 milyon lotu olan bir hisse için 200bin lot nedirki etkisi bile olmaz. heleki pazartesiye şu libya işi çözülmezse durum gerçekten çok kötü olur...

Yazdıklarımı dikkatle okursanız 200.000 lotun yerine koyduğundan bahsediyorum. Ve malın ortada kalmadığını da yazmışım.
Ayrıca bana 200.000 lot verin, size sabahtan akşama kadar 100 milyon işlem yapayım !

habibullah
20-03-2011, 10:54
libya yüzünden cok düşermiyiz yine

libya olayı eğer ki kaddafinin saçmalamalarından dolayı uzarsa bugün için dış piyasalardaki tepkisini ve riski özellikle down da ve fix de görebiliriz..Kanımca ülkelerin BM altında ortak hareket etmeleri ve arkalarına hem libya halkının büyük kısmını hemde arapların desteğini aldığından dolayı dünya piyasalarına olumsuz etkisinin çok büyük olacağını zannetmiyorum.Gerçi imkb çok kırılgan bir yapıya sahip benim gördüğüm kadarıyla libya olayına imkb daha önce 4 puanlık bir düşüşle tepki vermişti son yaşananlarda dış piyasaya bağlı olarak 1 yada 1,5 puanlık bir düşüş gerçekleşebilir.Bence dünya libyadan çok japonyadan gelecek haberlerin beklentisinde gibi , libyaya zaten böyle bir müdehale bekleniyordu...Hissemiz açısından konuşacak olursak son 1,92 lik çıkış tahta sahiplerinin önceki maliyetlerini biraz daha yükseltti ,imkb de kötü hava oluşsa dahi kademe olarak 1,62 lerin altına indirmezler düşüncesindeyim, ancak dünya konjöktöründeki gelişecek olumlu haberlere paralel olarakda imkb deki pozitif görüntü hissemizin de diğer hisseler gibi daha rahat hareket etmesi yönünde etkisini gösterebilir...Dua edelimde herşey yoluna girsin...

YTD...

rehber53
20-03-2011, 12:03
Sevgili Habibullah;
Çok güzel ve açıklayıcı bir yorum olmuş. Sizi tebrik ediyorum. Yorumlarınızı zevkle okuyorum. Başarılar....

rehber53
20-03-2011, 12:10
Burada önemli olanın endeksin tutumunun ne olacağı değil, bu tahtayı yöneten speğin neyin hesabını yaptığıdır. İhlas hisselerinin mazisinde endekse çok ters hareketler olduğunu hatırlayalım. Yarın endeks -2000 açılırken İHYAY'ın tavan açılmasına kimse şaşırmaz. Ama endeks artı açılır İHYAY'ın taban yapmasına da kimse şaşırmaz. Bu tür kağıtların keyfi yeterse endekse keyfi yetmezse kendi endeksi vardır. Önemli olan tahta sahibinin yapmak istediğiyle endeksin gidiş yönünün aynı hedefe kilitlenmiş olmasıdır. Çoğu zaman düşüş fırsat bilinir bu tür kağıtlarda ve aşağıdan mal alınır. KY satar babalar alır. Panik iyi gelir maliyet düşürmek için. İlaç olur maliyeti aşağı çekmek için. Ama bazen mailyette yüksektir spekte, ve bundan aşağı vermem der. Gerçekten de inmez o rakamın altına. Altı yanınca hep alır. Y.T.D DEĞİLDİR.

rehber53
20-03-2011, 18:53
İHYAY 01.04.2011 den itibaren İMKB 100 hisse grubuna alınan 4 hisseden biri olmuş. Faydası olur mu acaba?

mobilyacı
20-03-2011, 19:29
Kısa vadede değil ama uzun vadede uzun vadeden kasıt seçime kadar olumlu yansıyacaktır yabancılar kağıt alırken önce 30 sonra 100 kağıdı alırlar hep yazıyorum seçime kadar bekleyen bu kağıttan zarar etmeyecek inşallah.Y.T.D.
İHYAY 01.04.2011 den itibaren İMKB 100 hisse grubuna alınan 4 hisseden biri olmuş. Faydası olur mu acaba?

mbenli53
20-03-2011, 21:39
Arkadaşlar merhaba...
Yaklaşık 3 yıldır borsadayım. Ve süre zarfında öğrendiğim tek şey sabır. Borsada para kazanmak istiyorsanız bekleyeceksiniz. Avrupalılar derki en iyi borsacı yaptığı yatırımın meyvelerini 6 ay bekleyen borsacıdır.
ıhyay 1.45 ie halka arzı sonrası bugüne kadar doğru dürüst bir artış yapmadı. Ihgzt de hemen hemen aynı fiyatla halka arz edildi ve 6-7 ay sonra 4. ün üzerine çıktı.
Bence ihyayda da aynı şeyi görebiliriz. Libya ve japonya olaylarının etkileri hafiflerse tabiki. Seçime kadar burdayım...
Yatırım tavsiyesi değildir.

habibullah
20-03-2011, 22:50

Sevgili rehber ; bunun hisse üzerinde bize dönük bir etkisi olmaz..Benim bildiğim kadarıyla
İlk defa halka arz edilen kısmının piyasa değeri, halka arz tarihleri itibarıyla Ulusal pazarın Takasbank saklamasında bulunan kısmının ortalama piyasa değerinin %2′si veya üzerinde olan hisse senetlerinin değerleme dönemleri ilgili birşey yanılmıyorsam..

Walla ben bunlardan daha çok seçim beklenlentisiyle oluşacak yükselişle ilgili yazılanlara birkaç ek ilave yapmak ve bazı bilgileri arkadaşlarla paylaşmak istedim.. Bilindiği üzere buna dikkat edin arkadaşlar teahhüt süresinin dolacağı tarih yani 180 günlük sürenin dolma tarihi 24/04/2011 kalan süre 33 gün ve bu tarihle beraber ihlas holdingin elinde bulunan 1 tl nominal değerli %69,15 (138.300.000 TL) oranında iştiraki olan İhlas Yayın Holding'in hisse senetlerini satıp satmayacağı ile ilgili bir açıklama yapmayacağını taahhüt etmiş,buraya dikkat bir açıklama yapmayacağı yönünde...
Yani arkadaşlar bu tarih çok çok önemli bir tarih seçim ne zamandı 12 haziran arada yaklaşık olarak (24 nisanla 12 haziran) 18 gün var bu tarihe kadar satış sürecine geçerler mi ? geçebilirlerde , geçmeyebilirlerde ancak satma zamanları yaklaştıkça yani nisan 24 'ünden bahsediyorum bu tarihe kadar hissenin gelebileceği en yüksek seviyeye çıkarılacağını düşünüyorum,tabi bu tarihten sonrada yükseliş süreci devam edebilirde..1 tl nominal değerdeki onca hisse var ellerinde elbette bunları iyi bir noktadan vermek isteyecekler ve hiç bellide olmaz düşündüğümüz rakamlarında üzerinede çıkarmak istiyebilirler,tabi bunlar sadece varsayımdan ibaret neyin nasıl olacağı konusunda tahta sahipleri konuya daha vakıflar bu yüzden ben sadece o tarihlere doğru yaklaştıkça hisse üzerinde daha dikkatli gözlemlerle hareket etmenin daha faydalı olacağının kanısındayım..

Bu arada Libya lideri Muammer Kaddafi'nin ülkedeki tüm askerlere ateşkes emri verdiği bildirildi.Hükümet sözcüsü gazetecilere yaptığı açıklamada ateşkes kararının alınmasında sivil ölümlerinin yanı sıra sivil ve askeri binalardaki yıkımın etkili olduğunu söyledi.
Sözcü, bütün vatandaşları Trablus’tan Bingazi’ye düzenlenecek barışçıl yürüyüşe katılmaya çağırdı.Ateşkesin bugün 21.00'den itibaren geçerli olduğu bildirildi.
Ancak bu haber yarın için gerçekten imkb yi rahatlatabilirdi çok iyi bir haber hem Libya halkı hemde dünya ekonomisi adına inşAllah daha güzel haberler gelir..

İyi akşamlar herkeze..

ytd...

mecnun0234
21-03-2011, 09:27

rehber53 ortak imkb 100 muhabbetini nerden duydun varsa site linki verebilirmisin.
saygılar...

alsirazi
21-03-2011, 10:44
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/49908.pdf

Borsa Yönetim Kurulu’nun 18.03.2011 tarihli toplantısında,
1. İMKB Hisse Senetleri Endeksleri’nin 2011 yılı ikinci üç aylık döneminde (01.04.2011-30.06.2011) Ek Liste’de yer alan şirketlere göre oluşturulmasına,
2. İMKB 30, İMKB 50, İMKB 100 ve İMKB 10 BANKA endekslerinde 2011 yılı ikinci üç aylık dönemi için (01.04.2011-30.06.2011) aşağıdaki tabloda gösterilen değişikliklerin yapılmasına,
oy birliği ile karar verildi.
...
İMKB 100 ENDEKSİNE ALINACAK HİSSE SENETLERİ
...
İHLAS YAYIN HOLDİNG
...

habibullah
21-03-2011, 11:34
Dün başbakanımızın Cidde de yaptığı görüşmelerde özellikle seçim öncesi bir zamanda yatırım amaçlı olarak arap sermayesini türkiyeye davet etmesi bence arap dünyasınca olumlu karşılandı.Bu sermayenin özellikle imkb içinde yöneleceği grub hisseler arasında ihlas grubununda olacağı unutulmamalıdır.Bununla beraber gün ve gün azalan teahhüt zamanının sonlarına doğru yaklaştığımız şu dönemlerde hissemizin buna artık sert tepki vererek çıkış sürecine başlaması beklenebilir , ben bu zamanın fazla uzayacağını zannetmiyorum, bakalım fitili ne zaman ateşleyecekler...

YTD....

SADHAN
21-03-2011, 12:44
birisi 250 bin lot kökledi ama 1.70 i eritemedi hayret..millet bıktı kaşışta sanırım..

hiakkaya
21-03-2011, 14:00
TABLO-İMKB 100 ENDEKSİNDE 2011 YILI İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEMİ İÇİN YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

01.04.2011 TARİHLİ DEĞİŞİKLİKLER 01.04.2011-30.06.2011 DÖNEMİ
(01.04.2011-30.06.2011) YEDEK HİSSE SENETLERİ

İMKB 100 ENDEKSİNE İMKB 100 ENDEKSİNDEN
ALINACAK HİSSE ÇIKARILACAK HİSSE İMKB 100 ENDEKSİ
SENETLERİ SENETLERİ YEDEK HİSSE SENETLERİ
--------------------- --------------------- -----------------------
1.TORUNLAR GMYO 1.YAPI KREDİ SİGORTA 1.BOSCH FREN SİSTEMLERİ
2.DO-CO RESTAURANTS 2.REYSAŞ LOJİSTİK 2.MENDERES TEKSTİL
3.GOOD-YEAR 3.PERA GMYO 3.MARTI GMYO
4.İHLAS YAYIN HOLDİNG 4.ALBARAKA TÜRK 4.ÇELEBİ
5.AYEN ENERJİ

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com

(21/03/2011 - 12:30:36)

muro55
21-03-2011, 14:03
Asıl bomba takaslarda bizim ve mira sahneye çıkmış sizce bi cacık olurmu bu kurumlardan

hiakkaya
21-03-2011, 14:09
perşembenin takası onlar...cuma günü satmışlardır ...bu günden sonra ne olacak ona bakmak lazım ...
Asıl bomba takaslarda bizim ve mira sahneye çıkmış sizce bi cacık olurmu bu kurumlardan

muro55
21-03-2011, 14:44
Bu mira yabancı kurum değil mi

muro55
21-03-2011, 14:45
Adamlar 3 milyon lot almışlar

habibullah
21-03-2011, 15:03
Bu mira yabancı kurum değil mi

Yabancı değil kardeş öncü menkul değerlerin sonradan isminin değiştirilmesiyle aldığı yeni ad.Bu arada firma istediği yerden malını virman edebilir bu bugün mira olur yarın bizim başka günde oyak yani değişebilir.O bahsettiğiniz alınan malların son durumunu ancak takasbankta 2 gün sonra görebiliyoruz..Perşembe alınan mallar cuma günkü 5 dakikalık çıkışla beraber gelinen 1,92 seviyeden verilmişte olabilir bunun doğruluğunu ancak yarın görebiliriz..Bu arada şuanki en büyük beklenti petrol fiyatlarının seyri dua edelimde petrol fiyatları artmasın hızlı bir artış imkb açısından hiçte hayra alamet olmaz..

YTD..

habibullah
21-03-2011, 16:33
Ortam aslında müsait neden hareketlendirmiyorlar tahtayı anlamıyorum...İki kademede al gülüm ver gülüm,,nereye kadar giderki bu ?

besonderes
21-03-2011, 16:41
cuma günü anlaşılamayan bir nedenden dolayı speğin düştüğü durum...

http://www.noob.us/entertainment/panic-bear/

muro55
21-03-2011, 17:26
Sevgili ortaklarım bu arada mira takası 5 bilyon oldu inşallah cuma günü boşaltmamıştır bu lotcukları

akarcayu
21-03-2011, 19:10
İhyay'da birileri 2,20' lerden kucağımıza bıraktıkları mallarla çok paralar kazandı. Bundan sonraki filmin konusu tanıdık geliyor:
1.Bu adamlar kağıdı şu anda kendi haline bıraktı. Uygun fiyatı ve zamanı bekliyorlar.Kağıt tekrar aşağıya doğru salınacak. Ky panikleyecek.Buraya içini dökecek. İşte o zaman grup alttan alışa geçecek.
2. Grup alışa geçince fiyat yükselecek. Sonra İhyay'ın fiyatı şimdiki seviyelere gelince ky sevinecek. Yok el Cezire ile birleşecek, yok Ülker Grubu satın alacak, yok seçim yaklaştı ha gitti, gidecek gibi dedikodularla hayal kurmaya başlayacak. Ky ağzı açık heyecanla 3 tavan beklerken spek malı yine kucağına verip çıkacak.
3. Sonra herşey yine baştan başlayacak. . Kazandığı paralarla Ihlas'a girecek. Yukarıdaki filmi tekrar izleyeceğiz. Taa ki bıkana kadar.....
YTD

ayhan53
21-03-2011, 20:30
Kaç yıldır borsada aktif olarak yatırım yapıyorsunuz?
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63197

şampiyonlar ligi şampiyonu kim olur
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63527

kime oy vereceksiniz
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63578

Eğitim durumunuz
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63241

forumun yaş ortalaması
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63081

mesleğiniz nedir
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63183

hangi takımı tutuyorsunuz
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58639

sigara ile aranız nasıl
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=62442

bütün anketler tekmili burada

paracı
21-03-2011, 20:46
ihlas gurubunu ihlas finansta yaşattıklarından dolayı pek sevmem.sadece bir isim değeri olduğuna inanırım.neyse bugünkü curcunaya katılmamak olmaz.bugün bütün gün almadan izledim.neler olup bittiğine baktım.holdinge güçlü alımlar geldiğini gözlemledim.ıhgzt tam bir katliam yapıldı.gerçi son biraz düzgün oldu ama yinede holdinge göre bayağı aşağılarda kaldı.muhterem ihyay aralarında en düşük kalan.sanki bu kağıtlarda oynayan gurup için siğorta vazifesi görecek gibi.niye mi bu kağıtlar satış yerse portföyün erimemesi için bu kağıt yukarı itilecek.şimdi bu kanaate nerden vardın diyebilirsiniz.ihgzt ilik kaç liradan buralara geldi.bide holdinge bakalım.0.20-030arasımıydı.ihyay a bakalım.borsaya kote olduğu fiata bakalım.rakam komik.diğerlerine göre kelepir. bu kağıt bugünkü curcunaya rağmen 1.70lerin üstünde kapatamadıysa daha ne diyim.2gün önce tavan kitlemişti.diğer kağıtlar satış yerken.neyse elinde bu kağıttan olana bol kazanç.

habibullah
22-03-2011, 11:31
Sevgili ortaklarım bu arada mira takası 5 bilyon oldu inşallah cuma günü boşaltmamıştır bu lotcukları

Sevgili Muro , Mira cuma günü yalan olmuş tüm lotlar 1,92 den aşağı doğru eritilmiş , ama bizim ne durumda dersen elindeki malı arttırmış..Endekste oluşan olumlu hava ile birlikte hisseler daha rahat hareket etmekteler....Hissemiz 1 ileri 1 geri yapmaya devam ediyor buralardan kendilerine ekmeğin çıkmayacağının farkındalar ,sanki çıkış için zaman kolluyorlar gibi , bakalım fitili bugün ateşleyecekler mi...?

YTD..

gkh
22-03-2011, 12:49
İhlastaki hareket durulmadıkça bize gelirlermi bilinmez.Endeks oldu 65000 ve biz emeklemeye devam.ıheva,ıhgzt ve ıhyay yatırımcısının canına tak ettirdi ......ler.Hele ıhgzt.Allah korusun tüm ky yi böyle durumlardan.Kardan geçtikte kurtulsam yeter bu illetten.Kağıt o kadar gudubetki yorum yazanda kalmamış.

Kesinlikle YTD

muro55
22-03-2011, 18:26
Koş spek koşşş ihlas düşüyor peşine takıl geç kaldın çabuuuuukk

AYDOS100070
22-03-2011, 18:27
Böyle bir günde imkb + 1 lerdeyken sen - bilmem kaçtasın ya , yazıklar olsun yaptın yineyapcağını .....

muro55
22-03-2011, 18:36
Yaptıkları ş...ler hissenin başındaki ihlas kelimesine hiç yakışmıyor böyle bir kelimeyi kullanarak bu kadar aşağılık duruma kendilerini düşüren insanlardan herşey beklenir.umarım bu formu okuyolardır eğer ki okuyosalar mesajım şu siz çok muhterem insanlara hisseyi 1 lirayada düşürseniz satmıyoruuuuuuuum satmıyoruuuum bakalım ne kadar bu ş...sizliklere devam edebileceksiniz.

SADHAN
22-03-2011, 19:39
Kap : ıhlas yayın holdıng a.s. / ıhyay [] kar payı dagıtımına ılıskın yonetım ...
Kap : ıhlas yayın holdıng a.s. / ıhyay [] kar payı dagıtımına ılıskın yonetım kurulu kararı 20110322 17:57:58

kar payı dagıtımına ılıskın yonetım kurulu kararı

ortaklıgın adresı : 29 ekım cad. No: 23 yenıbosna/ıstanbul
telefon ve faks no. : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 212 454 24 22 / 0 212 454 24 27
yapılan acıklama guncelleme mı? : Hayır
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : Yok
ozet bılgı : 2010 yılı karı ıcın genel kurul'a yapılacak teklıf hk.

yonetım kurulu karar tarıhı : 22/03/2011
dagıtılması teklıf edılecek kar payının hesap donemı : 2,010
hısse senedı seklınde dagıtılması teklıf edılecek toplam kar payı (tl) : 0
hısse senedı seklınde dagıtılması teklıf edılecek kar payının sermayeye oranı (%) : 0
nakıt olarak dagıtılması teklıf edılecek toplam brut kar payı (tl) : 0
borsa'da ıslem goren 1 tl nomınal degerlı beher paya dagıtılacak nakıt kar payı :
Brut (tl) : 0
net (tl) : 0
teklıf edılecek dagıtım tarıhı : Bellı degıl

yonetım kurulumuzun bugun (22/03/2011) yapılan toplantısında;

sırketımızın 2010 yılı hesap donemı sonunda;

sermaye pıyasası kurulu'nun serı xı, no 29 sayılı teblıgı geregınce uluslararası muhasebe/fınansal raporlama standartları'na gore hazırlanan konsolıde bılancomuzda donem karı net 1.348.456,00 tl'dır.

Konsolıde olmayan v.u.k.hukumlerıne gore duzenlenmıs yasal kayıtlarımızda ıse 3.106.753,54 tl donem zararı mevcuttur.

Kar dagıtımı yapılmaması hususunda, olagan genel kurul'a teklıfte bulunulmasına, karar verılmıstır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=147563

skeptic1
22-03-2011, 22:06
arkadaşlar bu kağıt iyi yerlere gelecek ama biraz beklemek gerekiyor tabii..

mobilyacı
22-03-2011, 22:39
YAY gerilmeye devam gersinler bakalım en hızlı ok en gergin yaydan fırlar.

habibullah
23-03-2011, 11:35
Böyle pozitif olumlu bir endekste kim elindeki hisseyi satar ki , spek 1 -2 kademede mal toplamaya çalışıyor hala :) sanmıyorum ki çok sıkışmış biri dışında malını bu seviyelerden versin , aslında yükselen endeksle beraber çoğu hisse gibi tepki vermesi daha mantıklı olurdu ama tahta yapıcıların durumundan olaya bakıldığında portekizden gelebilecek olumsuz bir haberle bu indirdikleri 2 kademeye 5-6 kademe daha ekleyerek satış baskısıyla malı toplama fırsatını kaçırmak istemezler gibi geliyor bana , tabi portekizden kötü bir haber gelmezse o zamanda düşünmek lazım ne olacak diye o zamanda öğleden sonraki merkez bankası kararını beklerler gibime geliyor.Hayırlısı olsun diyerek , gelişmeleri takip etmekte fayda var kanısındayım..

YTD...

dentist45
23-03-2011, 11:45
arkadaşlar
bu endekste
ihyay ın 182 184 bandında olması gerekiyor
ama mal toplayıcılar henüz gerekli
malı alamadılar
sabırla yıldırmıya devam ediyorlar
bakalım ne kadar sürecek
bana görede yay geriliyor
sevgiler

dijitalevren
23-03-2011, 12:06
imkb xu100 listesine girecekmiş diye haber okudum..
İMKB 2011 yılı ikinci üç aylık döneminin (01.04.2011-30.06.2011) Hisse Senetleri Endeks verilerini açıkladı. Buna göre İhlas Yayın Holding A.Ş., 01.04.2011'den itibaren IMKB XU100 Endeksinde işlem görecek.
acaba bu olursa güzel birşey olurmu yoksa 1 nisan şakası mı yaparlar.

serdar72
23-03-2011, 12:33
bu tip Şirketler ortak bulmak, yastık altındaki paranın ekonomiye kazandrılması için halka açılmıyor.

milletin malını sömürmek için kurulmuş,

adınıda kılıf olarak kullanan,

her fırsatda kazık atmayı marifet bilen,..

senelerce üç kuruşluk malı onbeş kuruşa millete satan!!!

insanların senetlerine neden rağbet ederler anlamıyorum.

bırakın nereye çıkarsa çıksın. bırakın nereye inerse insin.

kaybeden hep küçük yatırımcı olmuştur...

kazananlar ise hep mal sahipleri yada onların maşaları...

aynı olay vestel ve grubunda da senelerce yaşanmaktadır. ilgili forumları okursanız onuda görebilirsiniz. ky senlerce hak arama yoluna gitsede bir sonuç alamamıştır.

seçim yaparken en önemli nokta bu olmalı. yani şerketin asıl sahibi kim...

adamların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.. kimse rağbet etmese onlarda cesaret bulamazlar.

ihlas finanstan parasını alamayan daha binlerce insan var... neden borçlarını ödemezler...(çok şükür benğim param yok.)

para için herşey mübaj mı?

Bana göre bu tip sentlere BULAŞMAYIN derim...

Selamlar...

habibullah
23-03-2011, 16:07
Bugün sabahta yazdığım gibi portekizden önce gelen merkez bankası haberinin etkisi imkb üzerinde baya ağır oldu. Alınanan karar oldukça sert bir karar,Merkez Bankası , simdiye kadar çektigi likiditeyi bir kerede çekecegi için bankacılık sektörüne satıs geldi. Bankacılık
sektörüne gelen satıslarla iMKB 63,900 seviyelerinde tutunmaya çalıştı şimdi saat 16-00 daki portekizden gelecek haber için toparlanıyor gibi. Kanımca diger hisse senetleri üzerindeki satıslar endeks bazında sınırlı kalacaktır ancak dua edelimde portekizden kötü haber gelmesin , endeks o zaman 63500 lere doğru yol alabilir.Tabi gelebilecek iyi haberlede merkez bankasınca alınan kararın etkisiyle düşen endeksi tekrar toparlayabilir..Bu arada hissemiz için sabah bu haberlerle neler olacağı üzerinde durmuştum ancak gördüğüm kadarıyla merkez bankasına tepkisi 3 puan gerileme oldu şimdi portekiz haberini bekliyor gibi ordanda bir olumsuz haber gelirse hissemiz 1,62 seviyelerine çekilebilir , dahada aşağıdan mal vereceklerini zannetmiyorum..
Birde şu gazetedeki operasyonla aceba ibre ihyaya mı döndü diyede düşünmüyor değilim , olma ihtimali çok yüksek aralarında en primsiz kalan bu hisse ve burdan kendilerine yeni bir kazanç sağlayacak kapı aralayacaklardır , bakalım önümüzdeki günlerde bunu daha net göreceğiz inşAllah..

ytd..

ismail55
23-03-2011, 16:11
Arkadaşlar iheva imkb 100 de de haline bir baksanıza yüz endeksine girmekle
senetler pirim yapsaydı geriye dönüp araştırdığınızda hala yıbaşına göre ne kadar
zarar da olan senet görürsünüz işte örneği size iheva. inşallah dediğiniz gibi etkiler
de ben de zararımı çıkarırım.1.90.kusurlarda geçen yıl girmişim hala nerelerde
1.69.lu rakamları geçemedi.

ismail55
23-03-2011, 17:17
1.64.de tutundu gibi zaten gelebileceği yer 1.62 li rakamları öngörüyorlardı yani
daha aşağı gelmez diye düşünüyorduk inşallah gelmez de yanılmayız ki artık yeter
bu kadar süründüğü.şöyle ihlas gibi 2.00.tl.nin üzerinde görelim derim.

habibullah
23-03-2011, 18:25
Portekiz parlamentosunda bütçe önlemleri görüşülmeye başlamış, ancak oylamanın geç saatlerde yapılması bekleniyor inşallah iyi bir sonuç çıkarda bugünkü iniş yarın sürmez..

Bu arada gazetedeki sabahtan bu saate kadar olan düşüş fazlasıyla yerine konuyorken , bizden giden 4 kademeyi koymakta cimrice davranmasalar iyi olurdu , bakalım kapanışı kaçtan yapacak..

YTD..

habibullah
24-03-2011, 10:22
Şimdi dananın kuyruğunun koptuğu bir noktaya geldik...Banka hisselerinde ki merkez bankası kararı sonrası dün gelen sert satışlar bugünde sert olmasada devam edecek gibi yanlız burda bir ayrıntıyı paylaşmak isterim bankalardan çıkan o sıcak paraların ne düşen dolara nede yükselmiş altına yöneleceğini sanmıyorum yine imkb içinde kalacaktır ancak şu varki bu paralar banka olmayan hisselere yönelecektir, bu açıdan bakıldığında hissemizin diğer ihlas grupları arasında primsiz kalışı , siyaseten seçim öncesi getiri pozisyonu düşünüldüğünde neden bu yönelişler içinde bizim hissemizde olmasın sorusu akla gelebilir...

YTD..

habibullah
24-03-2011, 11:33
Bir önceki mesajımda yazdıklarım doğrultusunda bu günden sonra bu tip hisselerde durum heran değişebilir kanısındayım , bakalım nasıl etkilenecek hissemiz...

ytd..

avizeçi
24-03-2011, 12:21
S.A
Gecenlerde
spk ihyay ile hareketlerin 1,64 den 1,82 tavan yapıpda
ondan sonrada 1,92 gösterip
tekrar 1,67 lere gelmesini
Şikayet ettim ama nafile gelen yazı
aşşağıda

al-sat-tut-tvasiyesi-deyildir

Kurulumuz düzenleme alanındaki borsalar tarafından işlemlerin açık, düzenli ve dürüst bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve kendi mevzuatlarında bu konularda yer alan hükümlere aykırılıklar ile Sermaye Piyasası Kanunu’nun hükümlerine aykırılık oluşturacak şekilde gerçekleştirilen işlemler izlenmekte olup; bu çerçevede, Sermaye Piyasası Kanununun söz konusu hükümlerine konu suçlara ilişkin tespit ve incelemeler sonucunda suç unsurları olduğuna dair sonuçlara ulaşılması halinde, Kurulumuzca bu kapsamda kovuşturulan aykırılıklar ile sorumluları hakkında yapılan işlemler Kurulumuzun www.spk.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan Haftalık Bültenle kamuya duyurulmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

Onur
24-03-2011, 13:37
Desteği sağlamlaştırmaya devam.
Böyle devam, gayet güzel :)

serdar72
24-03-2011, 15:50
Desteği sağlamlaştırmaya devam.
Böyle devam, gayet güzel :)

enver örene destek olmaya devam....

milletin elinde nasıl olsa destek atacak para çok

nargilem01
24-03-2011, 17:07
Her yerimiz oldu destek,çıksa da artık görsek

habibullah
24-03-2011, 17:47
İnşAllah bu yükseliş arkası gelen bir yükseliş olur..Geçen hafta çıkışla beraber olacaklar tartıldı sanırım yeni bir strateji ile bu sefer hazırlıklı bir çıkış olursa ne ala yoksa tekrar gerisin geri gelmemiz kaçınılmaz olur...

YTD...

muro55
24-03-2011, 18:01
Hadi kapanış tahmini yapalım herkez yazsıns benden 1,68

mr_eagle
24-03-2011, 18:06
İnşAllah bu yükseliş arkası gelen bir yükseliş olur..Geçen hafta çıkışla beraber olacaklar tartıldı sanırım yeni bir strateji ile bu sefer hazırlıklı bir çıkış olursa ne ala yoksa tekrar gerisin geri gelmemiz kaçınılmaz olur...

YTD...

Ya hocam siz varsayım yapmayı amma çok seviyorsunuz.

habibullah
24-03-2011, 18:12
Hadi kapanış tahmini yapalım herkez yazsıns benden 1,68

Olurda yarın için tahtayı hareketlendirmek gibi bir plan yapılmışsa bugünkü kapanışta ortalamayı yüksek tutmak istiyebilirler 1,70 üzeri olacak kapanışlar herhalukarda iyi olur , tabi gönül isterki tavan olsun ama olmasada ne yapalım ,canımız saolsun :)

YTD...

muro55
24-03-2011, 18:15
Keşke 1,82 kapatsada siz bana burdan ağzınıza geleni söyleseniz.ama ben eşeğimin huyunu bilirim

mobilyacı
24-03-2011, 18:17
Bu 2 ler ne ikileyinmi diyolar.

mobilyacı
24-03-2011, 18:18
Kapanış 71

muro55
24-03-2011, 18:22
22222222222222 ne mesaj veriyo bunlar hisseyi 2 nin üstüne atalım niyo olmasınlar :)))))

Onur
24-03-2011, 18:42
Sn. Habibullah,

Yazdıklarınızın hepsini okudum. Temel yada teknik analiz içermeyen, sadece temenni olan mesajlar bunlar.
Gönül isterki hisse hep yükselsin.
Allah iyiliğinizi versin :):):)
Yorumlarınızdan anladığım şu: tahta hareketlenirse artar (yani 50% şans), geri basarlarsa düşer (yine 50% şans)
Bol kazanç dilerim...

Onur
24-03-2011, 18:51
22222222222222 ne mesaj veriyo bunlar hisseyi 2 nin üstüne atalım niyo olmasınlar :)))))

Bu 2 ler ne ikileyinmi diyolar.

Ortalama yapabilmek için yapılıyor.
Aynı şey 1er 1er olduğunda da yapılır.
Herhangi bir mesajı yok, olsa olsa "ky mesaj sansın" mesajı var;)

koca
25-03-2011, 00:30
Ortalama yapabilmek için yapılıyor.
Aynı şey 1er 1er olduğunda da yapılır.
Herhangi bir mesajı yok, olsa olsa "ky mesaj sansın" mesajı var;)

Borsa mı okudun sen. Açıklada bilelim.Nasıl ortalama yapıyor bunlar. Düpedüz bir mesajlaşma bu. Bunun yoluda bu şekilde yapılıyor. Telefonlaşacak halleri yok ya güldürmeyin adamı.

koca
25-03-2011, 00:33

Borsa mı okudun sen. Açıklada bilelim.Nasıl ortalama yapıyor bunlar. Düpedüz bir mesajlaşma bu. Bunun yoluda bu şekilde yapılıyor. Telefonlaşacak halleri yok ya güldürmeyin adamı.

AYDOS100070
25-03-2011, 10:41
Güzel kazançlı , maliyeti kurtarmalı bir gün olması temennisiyle , hepimizin yüzü güler inşallah bugün...........

habibullah
25-03-2011, 10:54
Dış piyasalar artıda kapattı ,türkiyedeki merkez bankasının kararının etkileride bitmiş gibi bundan sonrası için endeksin yukarı bir trend yapacağı beklenebilir ,hissemizde inşAllah buna tepki gösterirse günü iyi kapatabiliriz..

YTD...

avizeçi
25-03-2011, 11:20
S.A
Hayırlı
Cumalar
Ağzı olan konuşuyor...!!!!!!!!!!!!

avizeçi
25-03-2011, 11:27
Hale cıkacak diyorsunuz
nere cıkacak
adamlar resmen Dalga geciyorlar
1,72 ye cıkardılar şimdi 1,69 dan işlemler görülüyor
Böyle giderse yine cıkardiye bekliyoruz
Ters köşe yaparlar
Bu hise ihlas gurubu herşey beklenir
Çünkü?
insanalrın
Güvenini kaybetmiş
Zalim bir gurup hisseleri

:))

SABIRTAS
25-03-2011, 14:26
Hissemizin yeni oldugundan dolayi teknik analiz yerine bir tahminde benden olsun onumuzdeki hafta sonuna 1,75
yavas git saglam git

avizeçi
25-03-2011, 16:04
İşte Benim hissem bu başka yerde aramaya gerek yok::????::)
Adıyla şanıyla ihlas gurubu yamyam hisse bunlar
İnsanların kanını emen Vanpirler Burada kök salmışlar
::)::)::)

ne al derim nede sat

mobilyacı
25-03-2011, 16:11
Sn.Habibullah bu hacim daralması hakkında ne düşünüyorsun ortak

habibullah
25-03-2011, 18:16
Global dünyadaki olaylar olsun Türkiye içindeki olaylar olsun imkb açısından zor olan günleri geride bıraktığımıza inanıyorum..Büyük çoğunluğun düşündüğü Nisan'da endeksin yeni rekorlar deneyeceği yönünde buna neden olarak seçim beklentisiyle beraber her yıl mevsimsel olarak Mart'ın 2. haftasından itibaren Mayıs sonuna kadar olan rallinin başlayacağı beklentisi diyebiliriz…Hissemizinde son 2-3 günkü hareketlerine bakıldığında 1,68 üzerinde taban oluşturmaya çalıştığını görüyorum.Gelinen son noktada imkb de önümüzdeki günlerde oluşabilecek olumlu hava beraberinde tüm hisselere yansıyacağı gibi özellikle ihlas grubu içinde en düşük prime sahip kalan hisemizinde buna tepki vereceği yönünde..İnşAllah imkb yi etkileyecek herhangi yeni olaylar olmazda yeni haftaya yeni umutlarla başlarız..Bu yazdığım yorumlara katılmayan arkadaşlar olabilir içinde bulundukları sıkıntılı dönemden dolayı sinirlenebilir bende sizler gibi küçük yatırımcıyım amacım sadece sizlerle gelişen olaylar istikametinde olan bilgiyi paylaşmak , ben böyle diyorum diye böyle olacak değil risk her zaman vardır vede olacak ama hayatın kendisi zaten bir risk değil mi?

YTD…

AYDOS100070
25-03-2011, 18:41
sı...tın yine ıhyay içine....

muro55
25-03-2011, 18:46
global dünyadaki olaylar olsun türkiye içindeki olaylar olsun imkb açısından zor olan günleri geride bıraktığımıza inanıyorum..büyük çoğunluğun düşündüğü nisan'da endeksin yeni rekorlar deneyeceği yönünde buna neden olarak seçim beklentisiyle beraber her yıl mevsimsel olarak mart'ın 2. Haftasından itibaren mayıs sonuna kadar olan rallinin başlayacağı beklentisi diyebiliriz…hissemizinde son 2-3 günkü hareketlerine bakıldığında 1,68 üzerinde taban oluşturmaya çalıştığını görüyorum.gelinen son noktada imkb de önümüzdeki günlerde oluşabilecek olumlu hava beraberinde tüm hisselere yansıyacağı gibi özellikle ihlas grubu içinde en düşük prime sahip kalan hisemizinde buna tepki vereceği yönünde..inşallah imkb yi etkileyecek herhangi yeni olaylar olmazda yeni haftaya yeni umutlarla başlarız..bu yazdığım yorumlara katılmayan arkadaşlar olabilir içinde bulundukları sıkıntılı dönemden dolayı sinirlenebilir bende sizler gibi küçük yatırımcıyım amacım sadece sizlerle gelişen olaylar istikametinde olan bilgiyi paylaşmak , ben böyle diyorum diye böyle olacak değil risk her zaman vardır vede olacak ama hayatın kendisi zaten bir risk değil mi?

Ytd…

kardeş haklısın 1,68 taban oldu 1,67 kapanış yaparak bunu kanıtladı.bu ş...lerin tabanı mabanı olmaz düştük ellerine mecburen bunların oyuncağıyız.kendi adıma 20000 lotla buradayım satmıyorum 1,95 maliyetim var parayada ihtiyacım yok buraya yatırmasaydım ya fonda yada hazine bonosunda duracaktı ne kadar ş....lik ederseler etsinler seve seve çıkarnazlarsa ss çıkaracaklar bu hisseyi

sayokan55
25-03-2011, 20:46
arkadaşlar bize bu kağıdı zorla kakalamadılar.yok kan emici vampirler, yok din sömürücüleri.burası istinye.adama kolay kolay ekmek yedirmezler.

skeptic1
25-03-2011, 22:16
İşte Benim hissem bu başka yerde aramaya gerek yok::????::)
Adıyla şanıyla ihlas gurubu yamyam hisse bunlar
İnsanların kanını emen Vanpirler Burada kök salmışlar
::)::)::)
ne al derim nede sat

güzel kardeşim maalesef görüşlerine katılamıyorum. adamlar hisseyi zorla mı satıyorlar. almayalım.. borsa dediğimiz hep kazanmak mıdır ki?, kaybetmek yok mudur?.. sayokan55'e katılıyorum..

Onur
25-03-2011, 22:23
arkadaşlar bize bu kağıdı zorla kakalamadılar.yok kan emici vampirler, yok din sömürücüleri.burası istinye.adama kolay kolay ekmek yedirmezler.

Klavyene sağlık Sn. sayokan55,
Temenni, temenni, temenni...
Önce kaybetmemeyi öğrenmek lazım.
Herkese bol kazançlar.

muro55
25-03-2011, 23:53
Kardeşim siz spekle ortakmısınız yada spek sizmisiniz.siz hisseyi hiç takip etmiyorsunuz sanırım adamlar resmen utanmasalar özel durum açıklaması yapacaklar biz bu hisse üstünde baskı kuruyoruz boşuna burda beklemeyin diye.kimse hissenin üstüste 1 hafta 2 hafta tavan yapmasını beklemiyor borsa
-0,17 kapanıyor bizim ki eksi on katı baskı yapmanında bir rajonu vardır bunlar onuda beceremiyor.en azından endekse göre hareketler olması lazım.

SABIRTAS
26-03-2011, 00:12
arkadaslar gercekten cok cahil yazismalar var bu forumda,borsada para kazanmak sizin istediginiz kadar yada beklentileriniz kadar kolay olsaydi,sabahtan aksama kadar calisan adamlar enayimiler.ya deneyimli tradersundur o zaman kufur yada provokasion yapmazsin sesizce okursun eger bildigin gercekten birsey varsa olumlu yada olumsuz o zaman paylasirsin bu forumda bence paylasmasiniz ya cunku zayif insan aceleci tepki verir ve herzaman kaybetmeye mahkumdur IH CILERMI SENIN PARANLA ALDILAR SAHIP OLDUGUN SENETLERI o dugmeye kim basti? emri kim verdi? OZAMAN SADECE KENDINE KIZ adamlarin GUNAHLARINI KAZANMA biz burda para kazanmak icin para yatiriyoruz gunah kazanmak icin degil ( kufur edenler icin lutfen terbiye dersi alip oyle bu sitede yazin) yilardir bu isi yapiyorum kucuk yada buyuk yatirimci olarak cok kaybetim cok kazandim ama buda dogru 2007 krizini basladigindan beri eksideyim ama bunun icin buyuklerimin tabirindeki gibi HIC KIMSEYE DALMIYORUM kaybetigim zaman kendimde ariyorum hatayi cunku bir dusen esektir ikinci defa dusen e.... KISA

SABIRTAS
26-03-2011, 00:42
KISACACISI turkiye hisse senetleri 100DE 90 spekulatif hiselerdir ayni zamanda periodik hiselerdir eger kayiptaysan ve risk nalamiycak durumundaysan satarsin baska kapi gidersin yada beklersin ve zararini kapatirsin incele bak butun IMKB hiselerini birkactanesi haric hepsi bunu yapiyor burasi turkiye kardesim sence % 63,46 YABANCININ NE ISI VAR IMKB de ?en kolay para bizim borsamizda unutmayin ve bunada sukur edin
habibullah arkadasa ya sabir diyorum ve bu hiseye benim gibi para yatiranlarada insallah hayirli olacaksa bol kazanclar selametle yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir
yavas git saglam git

Onur
26-03-2011, 01:33
Sayfanın en üstünde şöyle bir yazı var:
Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Topik 14 Mart' ta açılmış ve 12 günde 21 sayfada 247 mesaj boyunca bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar analiz yapılmış.
O yazıda anlaşılmayan ne var ???
Elbette yüksek maliyetli yatırımcılar var, ancak burası sinir boşaltma yeri değildir.
Allah' ın adını kullanarak mesaj yazılır mı?
IHYAY' ın da dahil olduğu grup belli bir siyasi görüşe sahiptir, fakat bunu burada sürekli dillendirmek buraya siyaset karıştırmak demektir.
Lütfen yazılarımızda daha seçici ve dikkatli olalım.

muro55
26-03-2011, 13:52
sayfanın en üstünde şöyle bir yazı var:
hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

topik 14 mart' ta açılmış ve 12 günde 21 sayfada 247 mesaj boyunca bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar analiz yapılmış.
O yazıda anlaşılmayan ne var ???
Elbette yüksek maliyetli yatırımcılar var, ancak burası sinir boşaltma yeri değildir.
Allah' ın adını kullanarak mesaj yazılır mı?
ıhyay' ın da dahil olduğu grup belli bir siyasi görüşe sahiptir, fakat bunu burada sürekli dillendirmek buraya siyaset karıştırmak demektir.
Lütfen yazılarımızda daha seçici ve dikkatli olalım.

kardeş çok haklısın fakat sana katılmadığım bir nokta var bu kağıtta teknik analiz yapabilen bir durum olsaydı yapılırdı yapardık zaten ben 3 aydır bu hissedeyim anladığım iki grubun savaşması biri sürekli baskı yapıyor biride kaldırmaya çalışıyor kaldırmaya çalışanlarda sefilleri oynuyor ortada teknik falan yok neyin teknik analizini yapacağız

muro55
26-03-2011, 14:02
Burda şirketi kötülemek küfürler savurmak elbette kötü bir durum yapılmaması gereken bir şey fakat her hissenin bir tahta yapıcısı olduğu gibi buradada var ben şahsen kendi temennim hissenin kısa sürede uçup gitmesini beklemiyorum hisse de istikrar arıyorum istikrar yok sabah açılıyor 1,72 akşam bakıyorsunuz 1,67 işte buda şirketin sorunu işte böyle istikrar olmayan bir hisseye kim parasını yatırır ortada güven yok.

avizeçi
26-03-2011, 15:15
Burda şirketi kötülemek küfürler savurmak elbette kötü bir durum yapılmaması gereken bir şey fakat her hissenin bir tahta yapıcısı olduğu gibi buradada var ben şahsen kendi temennim hissenin kısa sürede uçup gitmesini beklemiyorum hisse de istikrar arıyorum istikrar yok sabah açılıyor 1,72 akşam bakıyorsunuz 1,67 işte buda şirketin sorunu işte böyle istikrar olmayan bir hisseye kim parasını yatırır ortada güven yok.

AĞZINA SAĞLIK
BURDA AĞZI OLAN KONUŞUYOR
Ben ihlastaydım bunların reklamlarında ve ihlasın yerinde saymasından acıldığı zaman 2,28 den dönünce ihlası 0,87 den satıp 2,11 den yayın aldım
herşey ortada o yüzden al satta yapamıyorum
hale gelipde konuşuyorlar
kan emici deyillerde neler?