PDA

View Full Version : GRNYO-Garanti Yatırım Ortaklığı

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

isoldmysoul
20-03-2011, 15:42
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlık Arşive taşınmıştır.
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=466&p=5646493#post5646493

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır.
Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz.
Muhabbet tarzı yazıları lütfen! bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

t.axaray
21-03-2011, 09:29
ilk yazıyı yazmak bana kısmet olmuş:):):)Sn.Secretmen 66.......hisseyi eğer değişik aracı kurumlardan toplasada haftalık açıkladıkları portföy değerlerinde birşey göstermek zorunda ---sen de bi incele--bende bi bakayım-----gün gün yaptığı işlemleri bi kaydedip sonuç çıkarmaya çalışalım----yoksa beklemek bi dereceye kadar-----gerçi onlarda bunu biliyor ve sabrın bittiği yerde onlar:seyt: ortaya çıkıp işi götürüyor........bol kazançlar arkadaşım:):)

ademclub
21-03-2011, 11:28
Bugun genel kurul var. Hisse başına 11,7 bedelsiz temettü açıklanacak herkes sabırlı olsun.

a10b20
21-03-2011, 11:34
0.71 den bedelsiz verse 0.60 dan mı açılacak ?

t.axaray
21-03-2011, 11:47
0.71 den bedelsiz verse 0.60 dan mı açılacak ?

hesap şöyle.....
elindeki her 100 hisseye 11.7 bdz verecek----bu demektirki 100 hissen 111.7 adet hisse olacak-----0.71 rakamına bölündüğünde 0.635 gibi bi rakam çıkar........tabi bu rakam 0.71 için geçerli------bölüneceği günün bir önceki ikinci seans ağırlıklı ortalaması esas alınır...ytd...

a10b20
21-03-2011, 11:57
Sayın Axaray , Cevabınız için tşk ler , Daha önce başka hisse lerde bedelsizlere girdim portföyümde 0,küsüratlı hisseler kaldı onları da lot altı satış yapamıyorum banka dan silmiyorlar öyle birikiyor kalıyor .Bundan sonra bedelsizden bir gün önce satıp ertesi gün almaya çalışacağım..

t.axaray
21-03-2011, 12:04
Sayın Axaray , Cevabınız için tşk ler , Daha önce başka hisse lerde bedelsizlere girdim portföyümde 0,küsüratlı hisseler kaldı onları da lot altı satış yapamıyorum banka dan silmiyorlar öyle birikiyor kalıyor .Bundan sonra bedelsizden bir gün önce satıp ertesi gün almaya çalışacağım..

onları satabilirsin---onlar için serbest fiyat veriyorsun lot altı alış satıştan---banka satar......daha olmadı bi dilekçe ile sırala onları yatırım hesabı açtırdığın bölüme ver -----çok küsürat olduğundan önemli bi miktar tutmaz ama sen kurtulursun....

a10b20
21-03-2011, 12:08
Sayın axaray , Yatırım ortaklıklarında 1 sene den fazla zamanda satış yapılmassa vergi kesintisi olmuyormu ? 1 sene den önce satış yapılırsa banka komisyonu haricinde bir vergi kesintisi oluyor galiba Tabii Kar üzerinden ..Cevabınız için şimdiden tşk ler..

t.axaray
21-03-2011, 12:18
doğrudur 1 yıl bekletmeden satarsan %10 stopaj yani vergi var -----ancak kar ettiysen var zarar ettiysen veya aldığın ..sattığın fiyat aynı ise yok......kısacası yaptığın karın %10 unu stopaj olarak keserler otomatik olarak..... elde tutma süresi 1 yılı geçtiğinde almıyorlar...ytd...

t.axaray
21-03-2011, 12:35
birde eminim çoğu kimse bilmiyo------yo lardan hisse aldın kar edip sattın ------stopajı ödedin-----buraya kadar tamam-----tekrar yo aldın bu sefer zararına sattın---zaten stopaj yok---fakat bu sefer mahsup var----daha önce stopaj olarak ödediğin miktarın alım satım miktarına bağlı olarak bi miktarını sana geri iade ediyolar(zararına satış yaparsan).........ytd...

t.axaray
21-03-2011, 12:39
bu arada birim pay değeri açıklandı kap ta 1.1937

a10b20
21-03-2011, 12:46
KAP da bir haber var portföy değer tablosu adında ben içeriğini açamadım ..Açıklanan Birim pay değeri mi ? Oran nasıl şu anda ki fiyata göre iyi mi acaba ?

t.axaray
21-03-2011, 12:55
www.kap.gov.tr ye girdiğinde bügün gelen bildirimler içinde garanti yo. nun üstüne tıklarsan açık olarak görürsün... geçen hafta 1.1875 di bu hafta artmış biraz.....ytd..

oyuncu7276
21-03-2011, 13:33
arkadaşlar bu stopaj kesintisi yenimi çıktı, kaldırıldı diye biliyordum...

a10b20
21-03-2011, 15:25
Arkadaş lar Genel Kurul Toplantı sonucu KAP a düşmüş yorumluyacak varmı ?

a10b20
21-03-2011, 15:30
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO [] 21.03.2011 14:03:50

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD.NO:15 KAT :5 MASLAK 34398 İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 02123353095-02122854004
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 02123353095-02122854004
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 24/02/2011
Özet Bilgi : Genel Kurul'un ikinci toplantıya ertelenmesine ilişkin tehir tutanağı

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01/01/2010-31/12/2010
Genel Kurul Tarihi : 21.03.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:

Asgari toplantı nisabının birinci olağan genel kurulda mevcut olmadığının anlaşılması üzerine aynı usul ve şekillerde yapılacak çağrı ile aynı gündemin görüşülmek üzere genel kurulun ikinci toplantıya ertelenmesine karar verilmiştir.

a10b20
21-03-2011, 15:32
Genel Kurul toplanamadığından Bir Karar çıkmamış ..Pekii tekrar hangi tarihte toplanacağı yazmıyor daha sonra mı duyurulacak acaba..

kafsinkaf35*5
21-03-2011, 18:04
bu hisseeden olmucak galıba.....

keyifli038
22-03-2011, 14:41
bu kağıdın bu şekilde tutulmasının mantıklı bir sebebi olmasa gerek. kan emicilerin olduğu borsamızda kimin ne kazanıp kaybedeceğinin garantisi yok.......

ademclub
22-03-2011, 15:44
***GRNYO***GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )
***GRNYO***GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı ) Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD.NO:15 K:5 MASLAK 34398 İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 02123353095-02122854004 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 02123353095-02122854004 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 21/03/2011 Özet Bilgi : 2010 YILI OLAĞAN GENEL KURUL YERİ,TARİHİ VE GÜNDEMİ Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 22.03.2011 Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01/01/2010-31/12/2010 Tarihi : 18.04.2011 Saati : 10.30 Adresi : T.GARANTİ BANKASI A.Ş.EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ,DİKİLİTAŞ EĞİTİM MERKEZİ DİKİLİTAŞ MAH.EMİRHAN CAD.NO:145/B DARPHANE ARKASI 34349 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL GÜNDEM:GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 2010 YILINA AİTOLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ1. Açılış ve Başkanlık Divanı seçimi,2. Başkanlık Divanına Genel Kurul Toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,3. 2010 yılı faaliyet ve hesapları hakkında yönetim kurulu ve denetçi raporlarının okunması ve görüşülmesi ile bağımsız dış denetim firması MGI Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.'nce hazırlanan bağımsız denetçi rapor özetinin okunması,4. 31.12.2010 tarihli bilanço, kar ve zarar tablolarının okunması, görüşülmesi ve onaylanması,5. Yönetim kurulu üyelerinin ibralarının görüşülmesi ve karara bağlanması,6. Denetçinin ibrasının görüşülmesi ve karara bağlanması,7. 31.12.2010 tarihli kar ve zarar tablosundaki 3.428.749,69.-TL'lık dönem karından geçmiş yıllar zararları ile ilgili kanunlara göre ayrılması gereken yedek akçeler ve gerçekleşmemiş sermaye kazancı düşüldükten sonraki dağıtılabilir kardan a) 3.100.000.-TL'nin ortaklara birinci temettü olarak bedelsiz pay biçiminde dağıtılması,b) Dağıtılabilir kardan yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılıp dağıtılmaması hususunun genel kurula sunulması,c) Kalan tutarın ise olağanüstü yedeklere aktarılmasına ilişkin yönetim kurulu teklifinin genel kurula önerilmesi,8. Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi,9. Yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarının ve denetçinin ücretinin tespiti,10. Yönetim kurulu üyelerine, şirket konusuna giren işleri bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu çeşit işleri yapan şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda Türk Ticaret Kanunu'nun 334 ve 335'inci maddeleri gereğince izin verilmesi,11. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 01.09.2009 tarih ve 27/748 sayılı ilke kararına istinaden, şirket paylarının geri alımıyla ilgili hazırlanan programın onaya sunulması ve bu programın uygulanmasında Yönetim Kurulu'nun yetkilendirilmesi hususunun görüşülmesi,12. 2010 yılı içinde yapılan bağışlarla ilgili olarak bilgi sunulması,13. Yönetim Kurulu'nca 2011 yılı bağımsız denetimi için seçilen bağımsız dış denetim şirketi DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin onaylanması,14. Kurumsal yönetim ilkelerinin uygulaması çerçevesinde 2011 ve izleyen yıllara ilişkin kar payı dağıtım politikası hakkında genel kurulun bilgilendirilmesi. 15. Dilekler.EK AÇIKLAMALAR:Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 21 Mart 2011 tarihinde yapılacağı ortaklarımıza yasal çağrı yoluyla duyurulmuş olup ilk toplantı için gerekli yasal toplantı nisabı sağlanamadığından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Komiseri tarafından 1 ay içinde aynı gündem görüşülmek üzere ertelenen Şirketimiz 2010 yılı Ortaklar Olağan Genel Kurulu ikinci toplantısı 18 Nisan 2011 günü, saat 10.30'da, T.Garanti Bankası A.Ş. Eğitim Müdürlüğü, Dikilitaş Eğitim Merkezi Dikilitaş Mh. Emirhan Cd. No:145/B (Darphane Arkası) 34349 Beşiktaş/Istanbul adresinde toplanacaktır.31.12.2010 tarihli bilanço, kar-zarar tablosu, yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetçi raporu toplantı tarihinden önceki 15 gün süre ile şirket merkezinde ortakların tetkikine hazır bulundurulacaktır. Şirketin 31.12.2010 tarihli kar ve zarar tablosundaki 3.428.749,69.-TL'lık dönem karından geçmiş yıllar zararları ile ilgili kanunlara göre ayrılması gereken yedek akçeler ve gerçekleşmemiş sermaye kazancı düşüldükten sonraki dağıtılabilir kardan a) 3.100.000.-TL'nin ortaklara birinci temettü olarak bedelsiz pay biçiminde dağıtılması,b) Dağıtılabilir kardan yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılıp dağıtılmaması hususu,c) Kalan tutarın ise olağanüstü yedeklere aktarılmasına ilişkin yönetim kurulu teklifi genel kurula sunulacaktır.Sayın ortaklarımız, Sermaye Piyasası Kanunu'nun "Kaydileştirilen Sermaye Piyasası Araçlarına İlişkin Kayıtların Tutulmasının Usul ve Esasları Hakkında " Seri:IV , 28 numaralı Tebliğ"inin 18. maddesi uyarınca Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. tarafından bloke edilen payların tutarını ve hak sahiplerini gösterir bir belgeyi toplantı gününden en geç bir hafta önce şirketimizin Oycan Plaza, Eski Büyükdere Cd. No.15 , Kat:5, Maslak 34398 İstanbul adresine ibraz ederek şirketimizden giriş kartlarını alabilirler ve bizzat veya temsilci vasıtası ile toplantıya katılabilirler. Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek ortaklarımızın vekaletlerini, aşağıdaki örneğe uygun olarak düzenlemeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV No: 8 tebliğinde öngörülen hususları da yerine getirerek imzası noterce onaylanmış vekaletnamelerini veya noterce onaylı imza sirkülerini kendi imzasını taşıyan vekaletname formuyla birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir. Giriş kartı almayan hisse senedi sahiplerinin toplantıya katılmaları kanun gereğince mümkün değildir.Sayın ortaklarımızın bilgilerine sunarız.

a10b20
22-03-2011, 17:21
Nisan ın 18 ine Kalmış Genel Kurul ..

ademclub
22-03-2011, 17:54
garantide genel kurulun yapılamaması yatırımcıyı İş yatırıma kaydıracaktır. İş yatırımın 24.03 de genel kurul toplantısı ve 31.03 de temettü ödemesi var. Bu beklentinin yakın olması İş yatırıma talebi artıracaktır.

secretmen66
22-03-2011, 22:54
Hisseyi çıkartmamak için her şeyi yapıyorlar. daha ne diyelim....? y.t.d.

kafsinkaf35*5
23-03-2011, 11:01
yolculukmu basladı arkadaşlar..

secretmen66
23-03-2011, 16:39
0,74 fiattaki hisseye 0,72 kasıtlı satış yazan akıllılar oldugu sürece bu hisseden birşeycik olmaz. geçenlerdede 0,82 kademesine 100binlik bilok alım giriliyor uyuzun biri 0,68 kademeye satış yazıyordu. bu uyuzlar oldugu sürece zor kardeşim zor.

boşbakış
23-03-2011, 21:45
ters hareketi yaptığı herzaman kağıt yukar tırmanıyor,umarım bu defa kalıcı olur....hareket fena değildi bence ama hala aşırı baskı var kağıda onuda anlayana helal olsun....

demirmk
23-03-2011, 23:52
garantide genel kurulun yapılamaması yatırımcıyı İş yatırıma kaydıracaktır. İş yatırımın 24.03 de genel kurul toplantısı ve 31.03 de temettü ödemesi var. Bu beklentinin yakın olması İş yatırıma talebi artıracaktır.

neden her topiğe bunu yazıyorsunuz akbyo da da yazdınız...o kağıdın kendi topiği yetmiyor mu!!!

milagras
24-03-2011, 15:49
garanti bankasının güzel fakat yorgun bi iştiraki bu kağıt yatrımcısını nezaman güldürecek bedelsize yakın bi sıçrama yapar ama kaç lira olur bu tahtanın sahibi ne bekliyo

kafsinkaf35*5
25-03-2011, 13:12
bugün bişey olmuyacak sanırım...

KESKİNALİ
25-03-2011, 19:47
11. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 01.09.2009 tarih ve 27/748 sayılı ilke kararına istinaden, şirket paylarının geri alımıyla ilgili hazırlanan programın onaya sunulması ve bu programın uygulanmasında Yönetim Kurulu'nun yetkilendirilmesi hususunun görüşülmesi.

11.nci maddede görüşülmesi planlanan şirket paylarının geri alımı.Bekleyelim görelim nedir ne değildir.

furfilsa
25-03-2011, 23:23
sayın keskinali biraz daha açarmısınız tam anlayamdık saygılar.

oyuncu7276
26-03-2011, 23:45
eğer şirket paylarının geri alımı olacaksa bu hisse beklenir, dnzyo tavan çekmişti bu haber kendisi için gerçekleşince...y.t.d..

COBEİN
27-03-2011, 01:22
arkadaşlar bu çok önemli bir gelişme aslında..1 Eylül 2009'da spk ilke kararı alarak bazı şirketler için hisselerini borsadan geri alma hakkını tanımıştı.. o dönemde spk nın bu kararı almasındaki sebeb imkb de iskontolu olarak işlem gören yatırım ortaklıklarını net aktif değerlerine yaklaştırılmasını amaçlamaktadır..Zira GRNYO kendi hisselerini alacağının sinyali konunun genel kurul gündem maddeleri arasına alınması suretiyle vermiştir ve beklenti başlamıştır spekler uyumayın:) zaten şu an itibariyle iskontolu işlem gören GRNYO nın değeri, bu beklentinin piyasa aktörleri ve ky ler tarafından satın alınması suretiyle doğal yollardan alımlar yapılarak yükseltilecektir:) ve şirketin alım yapmasına dahi gerek kalmayacaktır...hayırlı olsun..

dsgultekn
27-03-2011, 23:06
arkadaşlar bu çok önemli bir gelişme aslında..1 Eylül 2009'da spk ilke kararı alarak bazı şirketler için hisselerini borsadan geri alma hakkını tanımıştı.. o dönemde spk nın bu kararı almasındaki sebeb imkb de iskontolu olarak işlem gören yatırım ortaklıklarını net aktif değerlerine yaklaştırılmasını amaçlamaktadır..Zira GRNYO kendi hisselerini alacağının sinyali konunun genel kurul gündem maddeleri arasına alınması suretiyle vermiştir ve beklenti başlamıştır spekler uyumayın:) zaten şu an itibariyle iskontolu işlem gören GRNYO nın değeri, bu beklentinin piyasa aktörleri ve ky ler tarafından satın alınması suretiyle doğal yollardan alımlar yapılarak yükseltilecektir:) ve şirketin alım yapmasına dahi gerek kalmayacaktır...hayırlı olsun..

piyasa almıyorsa;

geri alımla ilgili

iii. Ortaklık tarafından, geri alım programının uygulanmasına başlanılmadan en az 2 iş günü önce,
programın başlayacağına ilişkin kamuyu bilgilendiren ve alımın hangi aracı kurum aracılığıyla yapılacağına ve bu
işlem nedeniyle aracı kuruma ödenecek komisyonlara ilişkin bilgileri de içeren bir özel durum açıklaması yapılır.

bu süre zarfında herkes burada olacaktır.

secretmen66
28-03-2011, 00:37
:he: :super:.

kafsinkaf35*5
28-03-2011, 11:56
peki bu geri alımın tarihi bellimi bide biz biişlem yapacakmıyız...

oyuncu7276
28-03-2011, 12:31
bildiğim kadarıyla yükselişte satmak yeterli...

boşbakış
28-03-2011, 15:40
sanırım kağıdı elinde tutan elini kolunu kıpırdatmadan şirketin kağıdın değerini yükseltmesini bekliyor...akıllı adamlar vesselam,bide yo ları inceledimde en düşük ve en derin kağıt bizim kağıt,bu ne şanstır anlamadım.

milagras
29-03-2011, 10:55
bu kağıt çok dağınık biraz nazlanacak grnyo sitesinde hisse fiyatını 1.04 ten 1.17 refize etmiş

COBEİN
29-03-2011, 13:09
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ
GERİ ALIM PROGRAMI
1) Genel Kurul Tarihi : 21.03.2011
2) Genel Kuruldan Alınan (Talep Edilecek) Yetki Süresi : Genel Kurul’dan talep edilecek yetki süresi 12 aydır, ancak piyasa fiyatı pay başına net aktif değere eşit olduğu tarihte süre kendiliğinden sona erer.
3) Geri Alınacak Payların Nominal Değeri ve Sayısı: Çıkarılmış sermayenin %20’sidir
4)Kullanılabilecek Azami Kaynak Tutarı : 3.880.587.-TL
5) Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı ile Kaynağı :3.880.587.-TL
6) Kullanılacak Aracı Kurumlar : Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş
7) Geri Alımın Amacı ve Gerekçesi:Borsalarda zaman zaman meydana gelen aşırı dalgalanmalardan Ortaklığımız yatırımcılarını korumak, istikrarlı ve gerçek değere uygun fiyat oluşumuna katkı sağlamak, bu programın temel amacıdır.
8)Geri Alım İçin Belirlenen Alt ve Üst Fiyat Limitleri ve Sözkonusu Limitlerin Gerekçesi:Ortaklık paylarının geri alımının ana amacı aşırı dalgalanmalara karşı yatırımcıların korunmasını sağlamak olduğundan geri alım için üst fiyat limiti pay başına net aktif değer, alt fiyat limiti 0,01.-TL olarak kararlaştırılmıştır.
9)En Son Yapılan Geri Alım Programının Özeti:27.04.2010 tarihli genel kurulda kabul edilen geri alım programı çerçevesinde herhangi bir uygulama ve işlem yapılmamıştır.
10)- Bu geri alım programı programın onaya sunulacağı genel kurul tarihinden en az 15 gün önce Şirket web sitesinde
yayımlanarak kamuya duyurulacaktır.
- Geri alım programında genel kurul tarafından herhangi bir değişiklik yapılması durumunda genel kurul tarihini izleyen
iş günü içerisinde kamuya duyurulacak ve eşanlı olarak Şirketin web sitesinde yayımlanacaktır. Programın
onaylanmasından sonra Genel kurul tarafından değişiklik yapılması durumunda gerekçesiyle kamuya duyurulacaktır.
a) Geri alım programının uygulanmasına başlamadan en az 2 iş günü önce, programın başlayacağını ve hangi aracı
kurumun kullanılacağını ve aracı kuruma ödenecek komisyonlar,
b) Her bir alım işlemi için, işlem tarihini izleyen iş günü içerisinde, işleme konu payların nominal tutarı, işlem fiyatı,
sermayeye oranını, varsa bu paylara bağlı imtiyazlar ve işlem tarihi,
c) Geri alım programının sona ermesini izleyen 5 is günü içerisinde, geri alınan paylardan iptal edilenler ve elde
tutulanlar için ayrı ayrı belirtilmek suretiyle, bir pay için ödenmiş olan maksimum ve ortalama geri alım bedeli, geri
alımın maliyeti, geri alınan toplam pay sayısı, bu payların sermayeye oranı, varsa bu paylara bağlı imtiyazları ve işlem
tarihleri,
d) Geri alınan payların elden çıkarılması halinde gerçekleşen her bir satış işlemi, işlem tarihini izleyen iş günü
içerisinde, isleme konu payların nominal tutarı, işlem fiyatı, sermayeye oranını, varsa bu paylara bağlı imtiyazları ve
işlem tarihi,
kamuya duyurulacaktır.

demirmk
29-03-2011, 22:54
9)En Son Yapılan Geri Alım Programının Özeti:27.04.2010 tarihli genel kurulda kabul edilen geri alım programı çerçevesinde herhangi bir uygulama ve işlem yapılmamıştır.

dsgultekn
30-03-2011, 09:22

Geri alım programının açıklanması alacağı anlamını taşımıyor. Bu yılda alacaklarına ihtimal vermiyorum. Genel kurulda bu tür kararlar alınarak fiyatın piyasa tarafından yukarı çekilmesi amaçlanmaktadır.

Normal şartlarda bu hisseye ilgi olsaydı olması gereken değerinin üzerinde bir fiyatta olurdu.

ikinci versiyonda;

Eğer geri alım programı gerçekleşecekse ben olsam fiyatı yükseltmeden alabildiğim kadar bu fiyatlardan piyada hisseleri sabırla toplar geri alım programı ile zorlanmadan fiyatı yukarı çekerdim. Y.T.D.

boşbakış
30-03-2011, 10:55
aslında bu kağıda olan ilgi oldukça fazla ama adamlar bırakmıyorlar ki.baskı üstüne baskı yapıyorlar bunu görmemek için kör olmak lazım,ama elimizden de pek bişey gelmiyor.ama bu baskının bi rsebebi vardır elbet...:yes:

kafsinkaf35*5
31-03-2011, 10:53
iki gündür işlem hacmi çok düştü.son 1.5 yıllık seviyesine geldi ve çakıldı....kıpırdamaz bundan sonra...

mures
31-03-2011, 11:43
74 den alan yok , 73 den satan yok .. Ne kağıtmışsın katır gibi maşaallah..

kafsinkaf35*5
01-04-2011, 11:44
0.74 ne biçim bi dirençtir...tık yokkkk...

erdemirci
01-04-2011, 16:44
10 bin lotum vardı. 5 kuruş kazanamadan çıktık. Darısı kalan arkadaşlara. İnşallah sizler beklediğiniz karşılığı alırsınız.

a10b20
01-04-2011, 16:47
18 Nisan da genel kurul var fazla bir zaman kalmadı beklenti ile 0.80 leri görmesini umuyorum Y.T.D

teknoram
01-04-2011, 17:19
bu kağıdı bu kadar süründürüp sonrada karşısına gecip kıs kıs gülüyodur kesin ******** spek katır inadı var galiba bu spekte bol cada vakti

Andromed
01-04-2011, 17:35
ky bir arkadaş bankanın genel kurulunda bey efendileri epeyce sorularıyla terletmiş bu insanların güvenilir yanı kalmamış.

KESKİNALİ
01-04-2011, 17:40
En son yükseliştede yabancı girip tahtaya %50 sini alıp malı yıkmıştı.Ancak böle olur,genel kurul öncesi yabancı bi sorti yapar ve 1 in üzerine çıkartıp alır % 50 sini kaybolur.Yoksa çok bekleriz gibi.

mures
01-04-2011, 17:43
Allah belasını versin senin gibi şirketinde kağıdında,,, Borsadan soğuttun beni ne kağıtmışsın..
Borsadaki kağıtlar bir yana sen bir yana..
Bir kağıt 1 haftadır tek kademe çıkamaz mı ? ayıp beee..

secretmen66
01-04-2011, 17:58
ky bir arkadaş bankanın genel kurulunda bey efendileri epeyce sorularıyla terletmiş bu insanların güvenilir yanı kalmamış.

Bunlar varya tam ölü..s...?. bunlar SPK ' degil. bunları direk savcılıga suç duyurusunda bulunacaksın. MANİPÜLASYON'nu kendileri yapıyor.

Bu şirketin kurulma amacı üst yönetimin maaşlarını karşılamak için kurulmuş.

secretmen66
02-04-2011, 01:08
Yönetim kurulu üyelerinin görev sürelerinin 21.04,2011 tarihinde bitiyor olması sizce bir tesadüfmü....?

boşbakış
02-04-2011, 08:33
Yönetim kurulu üyelerinin görev sürelerinin 21.04,2011 tarihinde bitiyor olması sizce bir tesadüfmü....?

slm sayın secretmen66,bu kurul benim son beklentim,inşşllh bu kez yüzümüz güler.sizin bu kadar bilgiye sahip olmanızada gıpta ediyorum doğrusu....

yolcum
03-04-2011, 01:00
Sayın secretmen66, sizdeki sabıra hayran kaldım..
Hala buradasınız.. Hayırlı kazançlar..

sabonis
03-04-2011, 22:59
2 sefer pataklanıp döndük, 1 yıl geçti üzerinden ama bu hafta yeniden geliyorum, handa azami 1 ay kalacak şekilde bu leşe...

Nasip :)

secretmen66
03-04-2011, 23:41
Sayın secretmen66, sizdeki sabıra hayran kaldım..
Hala buradasınız.. Hayırlı kazançlar..

Bu neki işyo 6 yıl beklemişligim var.:he: %2 zararla bekliyoruz. :cry:genel kurul sonrası şirkette toplu degişikler olacagı kanısındayım. ( tabela ) degiştirene kadar buradayım. :super:.

secretmen66
03-04-2011, 23:49
slm sayın secretmen66,bu kurul benim son beklentim,inşşllh bu kez yüzümüz güler.sizin bu kadar bilgiye sahip olmanızada gıpta ediyorum doğrusu....

Şirketin internet saifesini takip ederseniz sizde bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

secretmen66
03-04-2011, 23:53
2 sefer pataklanıp döndük, 1 yıl geçti üzerinden ama bu hafta yeniden geliyorum, handa azami 1 ay kalacak şekilde bu leşe...

Nasip :)

Sayın sabonis sizin geçmiş saifelerdeki yazılarınızı okudum umarım bu sefer farklı olur. bilgi ve deneyimlerinizden yararlanırız hoşgeldiniz.

sabonis
04-04-2011, 00:40
Teşekkürler secretmen66;

Piyasa bozulmadığı sürece 0,74 üstü 0,80 direncini bir kez daha deneyebilecektir, geçerse fora tabi :))

kafsinkaf35*5
04-04-2011, 11:14
kıpırdamıyor yıne...

kafsinkaf35*5
04-04-2011, 11:53
endeks nerelere geldi...bızımkı gık demıyor nasıl bir iş bu anlamdım...anlayan varsa bı acıklasınnn...

momentus74
04-04-2011, 12:26
düşerken tazı gibi düşüyo yetişene aşk olsun.borsa semalara cıkıyo tık demiyo mübarek.

kafsinkaf35*5
04-04-2011, 16:45
işlem hacmi hakkında bilgi vercek varmı???endeks koptu kağıda bak kıpırdamıyor

sabonis
04-04-2011, 22:41
2.seans hacimliydi, hızlı gitmesinden ise, endeks desteğinde, 80 direncine usul usul gelip, hscimlr parçalamalı, böylesi güzel olur; yoksa yine yataya saracaktır...

mehmet34
04-04-2011, 22:47
sabancılar bir bu garanti yönetimi iki 18 ide gelsin bakalım gitmezse bu yatırı satıp alttan alım yapacam 1 senedir hissenin yaptığı bu
git 83 gel 63 maliyet 75 sıfıra sıfır bu işten kim kar ediyo olan bizim kuruya oluyo eridi para bekleye bekleye taşa yatırsak utancından yüzde 10 olsun çıkardı ayıp be en son 77 den kakaladınız son düşüşte 67 den de aldım biraz hala zarar

boşbakış
05-04-2011, 00:38
bugün kü hareket endekse bağlı bir hareketmiydi yoksa,gerçekten bir hareketlilik başladımı çözemedim ben ama ikinci seansta ki işlem hacmi oldukça güzeldi.destekleri sağlamlaştırarak ilerliyor...bahar geldi ağaçlar yeşermeye başladı umarım meyvaları üşütmeden hasat ederiz....

kafsinkaf35*5
05-04-2011, 10:00
hacim nasıl alım varmı

KESKİNALİ
05-04-2011, 11:06
Hacim 1 milyonu geçti kademe kalkmadı.İlginç.

KESKİNALİ
05-04-2011, 21:36
E artık bi teknik vuruş yapta 81 i göster ama braderim.

keyifli038
07-04-2011, 13:20
Keşke tüm kağıtlar baskı altında olsaydıda senin gibi ucuz olsaydıda bende seni satıp onları alsaydım. Senden ucuzu kaldımı. Yakın çevrem ne alayım diyor bende seni tavsiye ediyom. Sonuçta benım kusuruma bakmazlar onlar her nekadar sabirlıda olsalar, benı fazla mahçup etme. Seninde günün gelince gidersin ama kestire bilene helal olsun.
Kesinlikle ytd.

kafsinkaf35*5
08-04-2011, 12:28
kurulla ilgili bi gelişe varmı

a10b20
08-04-2011, 12:32
Genel Kurul 18 Nisan da..

mures
08-04-2011, 23:09
Bu sefer ayağını yoklaya yoklaya sağlam adımlarla gidiyor galiba .81 i geçebilirse hızlanır.

momentus74
10-04-2011, 17:08
bu kadar pisliğe bulaşacağımı nereden bilirdim.yatırım ortaklıklarımı bi daha töbe

batuhan19
10-04-2011, 17:37
haftalık ve aylık grafiği kendini 1 lira üzerine atacağını gösteriyor.tekniği baya bomba olmuş.ytd

Calta
11-04-2011, 19:37
Kelepirin daniskası olarak endekste en ucuz kağıt olarak kaldı :he:yarın 0.8 kırar geçeriz gibi geliyor bana:bad:.

Başka ne diyim bu hisseden sonra en ucuz çay kaldı galiba bir bardak çay parası.:aww::notr:

Tamamen kişisel görüş.Hayırlı tıraşlar arkadaşlar.Bol kazançlar.:he::super::halayci::halay:

momentus74
11-04-2011, 19:43
:cry:hy ağzına sağlık be kardeşim bi bardak cay parası borsanın 70000 olduğu bi donemde.ama benim hiç umudum yok bu rezil kağıttan 80 e cıkar oda caya zam yaparlarsa ondan sonra borsa düşer kağıt yine 0.70

KESKİNALİ
11-04-2011, 20:08
18 inde genel kurul var.Beklenti oluşmaya başladı.Portföy değeri 1.23.Geri alım proğramı genel kuruldan geçerse o zaman 1 ler görülür diye düşünüyorum.Dağınık hisse.Toplanmaya başlaması lazım.

KESKİNALİ
12-04-2011, 21:35
Fortis göstere göstere hergün bir kademe kaldırarak 1 milyon lotu geçti.

boşbakış
13-04-2011, 12:39
Artık zamanı geldi,buraya kadar öyle sağlam geldi ki,bugün yapılan işleme bakıyorumda ben hazırım artık bu tren kalkar diyor.sabredip bekleyen arkadaşlarım umarım beklediğimize değer....

KESKİNALİ
13-04-2011, 19:41
Teknik nakış gibi işlendi.0.81 direnç çalışıyor şimdilik.Pazartesi genel kurul ve sonrası kurul kararlarının işleme koyulması.Hareketli bir hafta bizi bekliyor.

Borşa
14-04-2011, 00:25
0,81 den sonraki dirençler nerelerde ?

kafsinkaf35*5
14-04-2011, 11:22
geri alım programı ne demek ve cıkma sansı nedır...

Calta
14-04-2011, 21:00
arkadaşlar spek haberlere gerek yok:yes: hissenin portföy değeri nerde işlem fiatı nerede :cool:, bakalım piyango kime çıkacak bir çok bankanın Yo hisseleri 2-3 lerde gezerken bu hala 1 in altında:cry: konuya böyle yaklaşın:he:.0.81 direnci yakında kırılır merak etmeyin.:wink:dikkat ederseniz 0.80 in altınada vermiyorlar hisseyi:bad:.Ama eli kulağında diye düşünüyorum.endekse göre en ucuz kalan hisselerden biri.:he:

Kişisel görüş

Calta
14-04-2011, 21:09
Genel kurul öncesi yarın hareketli bir gün yaşayabiliriz:he:.Silkelemelere dikkat :notr:, düşürür gibi yaparlar ardından yıldırım hızıyla toplarlar:cry:.

Kişisel görüş.

momentus74
14-04-2011, 21:11
ah kardeşim ah keşke sizin dediğiniz gibi olsa borsa düşerse yine 0.70 yazar bu bela

nanek81
15-04-2011, 02:01
Kaç genel kurul geçti, hala çıkacak...Genel kurul falan hikaye çıkarmak isterlerse çıkarırlar istemezlerse 1 yıl daha bekleriz buralarda...

mehmet34
15-04-2011, 15:33
bir sene üç gün taşıdığım kağıdı az önce verdim gitti 79 dan 18 inde toplantısı var hissede tık yok
63 lere gelirse nakitte olursam alırım. 1 senenin acısını çıkarmak için kalanlara bol şans Allaha emanet olun

secretmen66
15-04-2011, 18:09
Senelerdir üst üste en iyi banka seçilen bir bankanın iştiraki nasıl olurda İMKB en kötü performansını kimselere bırakmaz.

Fortis'in yaptıgı işlemler her nedense hissenin çıkış yapacagı dönemlerde satıcı yönde oluyor.

Bu hissede çogunluk profesyonel yatırımcı. ky kazanması zor.

KESKİNALİ
16-04-2011, 11:29
Bizimkine yine şükretmek lazım.Beterin beteri var.Yapı kredi bankasının yosu yarı fiyatına işlem görüyor.

oriyen73
16-04-2011, 20:49
temettü ödemesi ne zamn arkadaş lar oranı ne acaba saygılar

kafsinkaf35*5
18-04-2011, 09:33
toplantı bugun saat kacta arkadaslar.....

mures
18-04-2011, 10:32
Genel kurul toplantısı bugün 10.30 da arkadaşalar..

kafsinkaf35*5
18-04-2011, 11:41
bugun genel kurul var..onemlı kararlar alınması beklenıyor..kağıtta tık yok anlamadımmm..

KESKİNALİ
18-04-2011, 13:02
Zincirleri kırmasını bekliyoruz.Hadi hayırlısı.Portföy değer tablosu hala gelmedi şuan itibariyle.Geri alım proğramı onaylansa bari.

kafsinkaf35*5
18-04-2011, 13:44
haber kapa dustu yorumlarmısınız

KESKİNALİ
18-04-2011, 14:03
Portföy değerinde bi değişiklik yok.1.22 portföy değeri.Bakalım genel kuruldan ne çıkacak.Geri alım proğramı geçen yılda kararlar arasında var ama sonrası ....

a10b20
18-04-2011, 15:49
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO [] 18.04.2011 15:46:42

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD. NO:15 KAT:5 34398 MASLAK İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0212 335 30 95 -0212 285 40 04
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 335 30 95-0212 285 40 04
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 22/03/2011
Özet Bilgi : 18/04/2011 tarihli 2010 yılı olağan genel kurul toplantısında alınan kararlar

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010/31.12.2010
Genel Kurul Tarihi : 18.04.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:

* 31.12.2010 tarihli bilanço ve kar/zarar hesapları okundu ve müzakere edildi. Yapılan oylama sonucunda, bilanço ve kar/zarar hesapları oybirliğiyle tasdik edildi.

*Yönetim Kurulu Üyeleri Sn.Mehmet Reha Tanör, Sn. Ekrem Nevzat Öztangut ve Sn.Hasan Hüsnü Güzelöz'ün 2010 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri genel kurulun onayına sunuldu, Yönetim Kurulu üyelerinin her biri kendi ibraları oylanırken, sahip oldukları paylardan doğan oy haklarını kullanmayarak, toplantıya katılan diğer ortakların oyları neticesinde oybirliğiyle ibra edildiler.

*Denetçi Sn. Murat İnan'ın ibrası genel kurulun onayına sunuldu, ibra edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

*31.12.2010 tarihli kar ve zarar tablosundaki 3.428.749,69.-TL'lık dönem karından geçmiş yıllar zararları ile ilgili kanunlara göre ayrılması gereken yedek akçeler ve gerçekleşmemiş sermaye kazancı düşüldükten sonraki dağıtılabilir kardan;
a) 3.100.000.-TL'nin ortaklara birinci temettü olarak bedelsiz pay biçiminde dağıtılmasına,
b) Dağıtılabilir kardan yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılıp dağıtılmaması hususunun genel kurula sunulmasını müteakip ortaklarımızdan Remzi Murat Rena'nın teklifi üzerine dağıtılabilir kardan % 1,5 oranında yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılmasına,
c) Kalan tutarın ise olağanüstü yedeklere aktarılmasına oy birliğiyle karar verildi.

*Yönetim kurulu üyeliklerine 3 yıl süreyle görev yapmak üzere genel kurula bizzat ve sözlü olarak adaylığını beyan eden Sn.Mehmet Reha Tanör, Sn.Hasan Hüsnü Güzelöz ile Beşiktaş 7.Noterliği 18.04.2011 tarih ve 8028 yevmiye ile adaylığını beyan eden Ekrem Nevzat Öztangut'ün seçilmelerine oy birliğiyle karar verildi.

*Sermaye Piyasası Kurulu'nun 01.09.2009 tarih ve 27/748 sayılı ilke kararına istinaden, şirket paylarının geri alımıyla ilgili hazırlanan program yönetim kurulu başkanı Mehmet Reha Tanör tarafından genel kurula sunuldu, bu programın aynen uygulanması veya üçer aylık dönemler itibarıyla kamuya açıklanan finansal tablolar üzerinden gözden geçirilmesi ve gerekli görülmesi halinde geri alım programında değişikliğe gidilmesi hususunda Yönetim Kurulu'nun yetkilendirilmesine oy birliğiyle karar verildi

* 2010 yılı içinde şirket tarafından herhangi bir bağış yapılmadığına dair genel kurula bilgi sunuldu.

* Seçilen bağımsız dış denetim kuruluşu DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. oybirliğiyle onaylandı.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Borşa
18-04-2011, 17:44
Ne olduda çakıldı kağıt ?

kafsinkaf35*5
18-04-2011, 18:17
birileri genel kurulu yorumlarmı bedelsız dıyor ama

Calta
18-04-2011, 22:17
Arkadaşlar şirket paşalar gibi karda ama 1 liranın altında işte buda borsanın aymazlığımı diyelim , acizliğimi diyelim ne derseniz deyin.Genel kurul kararını yorumlarsak % kaç olur bilemem ama 15-20 civarlarında bedelsiz verecekler.Buda bugünkü düzeltmeyi biraz hafifletir diyorum.Kafamız rahat hiç olmassa sağlam bir şirketteyiz.Yani haber çok da süper bi haber değil ama orta şeker bir şey diyelim.Faydası olur zararı olmaz.Tabiiki tarih önemli ne zaman verecekler % kaç olacak bunlar önemli ilerleyen günlerde bu beklentileri takip edebiliriz.Maalesef düzeltmeden nasibimizi aldık 75-77 aralığında biraz dinleneceğimizi düşünüyorum.

keyifli038
18-04-2011, 23:33
bu namuzsuz kağıt sanki değerini bulmuş gibi her defasında düşmek için bahane arıyor.

spekulaterist
19-04-2011, 01:21
Hissenin Beklentisi var + olarak KARI var + olarak 1.22 birim pay değeri var + olarakta Bunlara rağmen 1 lira nominal değerinin altında Ben birşey demiyorum Taktir Sizlerindir Acizce oynanan basit oyunlar bunlar 1-2 milyon lot hisse toplamak için yapmadıkları Şebeleklik kalmıyor Ne rezil insanlar bunlar ya şu borsaya girdim gireli insanlığımdan utanmaya başladım Hissesine sahip çıkanlar 3 aylık sürede mutlaka para kazanacaklardır.

Andromed
19-04-2011, 09:55
yönetim kurulu üyelerine %1,5 kar payı verecekler bize ise kol saati kenelerin elindeyiz!

kafsinkaf35*5
19-04-2011, 14:17
ne zaman ve ne kadar olur bedelsız???

secretmen66
19-04-2011, 23:44
Arkadaşlar %11 civarı bedelsiz. tarih belli degil. patron ilk defa hissede alıcı öyle görülüyorki ( bedelsiz tarihi ve ilk çeyrek bilanço ) kulanılacak. ikiside ardı ardına gelecek. bu sefer olacak galiba...? kısmet. beklemeye devam. :super:. :he:.

KESKİNALİ
20-04-2011, 11:09
0.7x li rakamlarda yo fiyatı yok.Bu ne aymazlık.

a10b20
20-04-2011, 16:52
CNBC-E de şimdi imtiyazlı hisse senetlerinden olumlu etkilecek senetler için yatırım ortakları şeklinde bir yorum geçti garanti yatırım analisti tarafından hisse de 0.80 e çıktı :)

inebolu
21-04-2011, 11:57
hadi hayırlı yolculuklar artık bu haberle biraz daha ileri gideriz gibi geliyor inş. gün sonunda ve ilerki günlerde herkeze GRNYO'dan bol kazançlar diliyorum

a10b20
21-04-2011, 12:13
Mayıs sonu na Kadar bedelsiz verirse birde ilk çeyrek bilanço da gelecek 0.9x lar görülecek galiba...Y.T.D..

secretmen66
21-04-2011, 14:07
0,84 direnci kırılacakmı bunu görelim...? :cry: yüksek işlem hacmiyle kırılırsa patladı gitti olur. :he:. garanti dirençlerde alıcı olursa inanılmaz yerlere gider. bedelsizde % 13 daha ne olsun herşey hisse için olumlu. yeterki hisse patronu hiseye sahip çıksın.

dsgultekn
21-04-2011, 17:01
Öğleden önce 3 Milyona yakın 0,82 den işlem oldu. İşlemlerin %90 hep aynı miktar lot işlemleri tam 0,82 kademesi bitmeye 40 Bin lot kala alış bitti kademeye yüklü satış girdi ve bekleme dönemi. Alan aynı satan aynı beklen KY hergün aynı senaryo.....

oğuzalp
22-04-2011, 00:29
Öğleden önce 3 Milyona yakın 0,82 den işlem oldu. İşlemlerin %90 hep aynı miktar lot işlemleri tam 0,82 kademesi bitmeye 40 Bin lot kala alış bitti kademeye yüklü satış girdi ve bekleme dönemi. Alan aynı satan aynı beklen KY hergün aynı senaryo.....

yok bu sefer öyle değil. bunların 10.000 lotu benimdi:)
aranızdayım.

sabonis
22-04-2011, 00:43
Yarın kır artık şu zincirleri, haftalık kapanışını görelim, geldi sıran :)

mcman
22-04-2011, 01:44
0,84 direnci kırılacakmı bunu görelim...? :cry: yüksek işlem hacmiyle kırılırsa patladı gitti olur. :he:. garanti dirençlerde alıcı olursa inanılmaz yerlere gider. bedelsizde % 13 daha ne olsun herşey hisse için olumlu. yeterki hisse patronu hiseye sahip çıksın.

Sen hala burda mısın:)) nöbeti senden devralma zamanı geldi senden artık uzun bir aradan sonra..

boşbakış
22-04-2011, 02:12
kapa düşen bu son haberler hangi kağıt için düşse uçmuştu,fakat bizim kağıt hala bir ileri iki geriye devam ediyor.işlem hacmine bakıyorsun süper,tamam artık tren kalktı diyorsun, hooopp bi bakıyorsun makinist ortada yok.ama artık malzemeler hazır isteselerde istemeselerde bu yemek pişer,herkese bol kazançlar.(bu arada 1,5 yılımı doldurdum)

secretmen66
22-04-2011, 13:48
Sen hala burda mısın:)) nöbeti senden devralma zamanı geldi senden artık uzun bir aradan sonra..

:super: :he: :he: :he: Bende memnuniyetle devir ederim. ama biraz yukarılarda tabi. :super: :he:.

sabonis
24-04-2011, 18:47
Bu hafta artık solukların tutulduğu hafta olmalı, daha fazla yeme bizi, kolpalığın da bir sınırı, süresi var :)

a10b20
25-04-2011, 10:28
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO, 2011/16 [] 25.04.2011 10:24:12

Portföy Deger Tablosu

22/04/2011 dönemine ilişkin portföy değer tablomuz aşağıdadır.

MENKUL KIYMETİN TÜRÜ NOMİNAL DEĞER (TL) TOPLAM ALIŞ MALİYETİ (TL) TOPLAM RAYİÇ DEĞER(TL) GRUP (%) GENEL (%)
I. HİSSE SENEDİ 2.836.621,59 16.598.329,34 16.984.772,88 100,00 53,47
TARIM, ORMAN VE BALIKÇILIK

MADENCİLİK VE TAŞ OCAKÇILIĞI 7.500,00 151.500,00 170.775,00 1,01 0,54
7.500,00 151.500,00 170.775,00 1,01 0,54
İMALAT SANAYİİ 664.250,88 2.622.898,08 2.861.713,64 16,85 9,01
Gıda, İçki ve Tütün

Dokuma, Giyim Eşyası ve Deri

Orman Ürünleri ve Mobilya

Kağıt ve Kağıt Ürünleri, Basım ve Yayım

Kimya, Petrol, Kauçuk ve Plastik Ürünler 226.500,00 1.633.459,72 1.779.425,00 10,48 5,60
226.500,00 1.633.459,72 1.779.425,00 10,48 5,60
Taş ve Toprağa Dayalı Sanayi 212.750,00 469.335,00 513.685,00 3,02 1,62
212.750,00 469.335,00 513.685,00 3,02 1,62
Metal Ana Sanayi 190.000,88 271.303,36 279.503,64 1,65 0,88
190.000,88 271.303,36 279.503,64 1,65 0,88
Metal Eşya, Makine ve Gereç Yapım 35.000,00 248.800,00 289.100,00 1,70 0,91
35.000,00 248.800,00 289.100,00 1,70 0,91
Diğer İmalat Sanayii

ELEKTRİK, GAZ VE SU

İNŞAAT VE BAYINDIRLIK

TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, OTEL VE LOKANTALAR
Toptan Ticaret

Perakende Ticaret

Lokanta ve Oteller

ULAŞTIRMA, HABERLEŞME VE DEPOLAMA 305.000,71 2.179.247,03 2.146.301,33 12,64 6,76
Ulaştırma 125.000,00 587.000,00 556.250,00 3,27 1,75
125.000,00 587.000,00 556.250,00 3,27 1,75
Haberleşme 180.000,00 1.592.245,56 1.590.050,00 9,36 5,01
180.000,00 1.592.245,56 1.590.050,00 9,36 5,01
Depolama 0,71 1,47 1,33 0,00 0,00
0,71 1,47 1,33 0,00 0,00
MALİ KURULUŞLAR 1.826.500,00 11.209.363,62 11.260.700,02 66,30 35,45
Bankalar ve Katılım Bankaları 1.326.500,00 8.711.865,61 8.562.200,00 50,41 26,96
1.326.500,00 8.711.865,61 8.562.200,00 50,41 26,96
Sigorta Şirketleri

Finansal Kiralama ve Factoring Şirketleri 125.000,00 200.000,00 215.000,00 1,27 0,68
125.000,00 200.000,00 215.000,00 1,27 0,68
Holdingler ve Yatırım Şirketleri 375.000,00 2.297.498,01 2.483.500,02 14,62 7,82
375.000,00 2.297.498,01 2.483.500,02 14,62 7,82
Aracı Kurumlar

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları

Diğer Mali Kuruluşlar

EĞİTİM, SAĞLIK, SPOR VE DİĞER SOSYAL HİZMETLER
Eğitim

Sağlık

Spor

Eğlence

Diğer

TEKNOLOJİ 27.500,00 236.100,00 242.000,00 1,42 0,76
Bilişim

Savunma 27.500,00 236.100,00 242.000,00 1,42 0,76
27.500,00 236.100,00 242.000,00 1,42 0,76
Diğer

FON

DİĞER 5.870,00 199.220,61 303.282,89 1,79 0,95
YABANCI HİSSE SENEDİ 5.870,00 199.220,61 303.282,89 1,79 0,95
II. BORÇLANMA SENETLERİ 16.000.000,00 14.618.961,00 14.729.199,37 100,00 46,37
16.000.000,00 14.618.961,00 14.729.199,37 100,00 46,37
III. DİĞER 53.675,00 50.000,00 50.030,37 100,00 0,16
53.675,00 50.000,00 50.030,37 100,00 0,16
IV. VADELİ İŞLEMLER VADE POZİSYON SAYISI UZLAŞMA FİYATI SÖZLEŞME BÜYÜKLÜĞÜ
İMKB 30 30/06/2011 784,00 84,38 % 100,00
USD 30/06/2011 170,00 1,54 % 1,00
PORTFÖY DEĞERİ TOPLAMI (I+II+III) 18.890.296,59 31.267.290,34 31.764.002,62 100,00
HAZIR DEĞERLER (+) 948.403,34
ALACAKLAR (+) 20.160,50
DİĞER AKTİFLER (+) 74.965,17
74.965,17
BORÇLAR (-) -304.286,45
TOPLAM DEĞER 32.503.245,18
TOPLAM PAY SAYISI 26.500.000
TOPLAM DEĞER / TOPLAM PAY SAYISI 1,23

Telif Hakkı ve Çekince İhbarı Bildirimi(2009)

Borşa
26-04-2011, 16:57
Ne zaman verilecek temettü ?

a10b20
26-04-2011, 17:26
Daha açıklanmadı ama Ben Mayıs sonuna kadar verir diye bekliyorum..Y.T.D

keyifli038
27-04-2011, 11:07
*garanti yatırım ortaklığı 3 aylık konsolide olmayan net dönem karı 750.941 tl

(27/04/2011 - 11:05:13)

a10b20
27-04-2011, 11:10
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO, 2011/3 Aylık [] 27.04.2011 11:04:21

Nakit Akım Tablosu

Nakit Akım Tablosu
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan
Dönem 31.03.2011 31.03.2010
Raporlama Birimi TL TL

Faaliyetlerden sağlanan nakit akımı:
Cari yıl net karı 750.941 592.043
Faaliyetlerden sağlanan net nakit mevcudunun net dönem karı ile mutabakatını sağlamak için yapılan düzeltmeler:
Amortisman ve itfa payları 14,15 2.334 2.571
Çalışanlara sağlanan faydalara ilişkin karşılık gideri 21 3.383 2.175
BSMV borç karşılığı 18,27
Finansal yatırımlardaki değer azalışları/(artışları) 24 1.285.701 -786.866
Aktif ve pasif kalemlerdeki değişiklikler öncesi faaliyet karı/(zararı): 2.042.359 -190.077
Gerçeğe uygun değer farkı kar/(zarara) yansıtılan finansal varlıklardaki net (artış)/azalış -2.409.895 13.711
Diğer aktifler ve peşin ödenmiş giderlerde net azalış/ (artış) -515.416 5.628.608
Diğer pasiflerde net (azalış) / artış 561.311 -6.763.852
Faaliyetlerde (kullanılan)/faaliyetlerden sağlanan net nakit -321.641 -1.311.611
Yatırım faaliyetleri için nakit kullanımı:
Maddi duran varlık alımı 14 -60.320 0
Maddi olmayan duran varlık alımı 15 0 0
Yatırım faaliyetlerinde kullanılan net nakit -60.320 0
Finansal faaliyetlerde kullanılan net nakit:
Emisyon primi artışı
Nakit sermaye artışı
Nakit sermaye artışı ile ilgili masraflar
Ödenen temettüler 0
Finansal faaliyetlerden sağlanan net nakit 0 0
Nakit ve nakit benzeri değerlerdeki net artış -381.961 -1.311.611
Dönem başı nakit ve nakit benzeri değerler 4 2.760.662 2.051.123
Dönem sonu nakit ve nakit benzeri değerler 4 2.378.701 739.513

keyifli038
27-04-2011, 11:19
Yuh be..ilk çeyrek bilançoda, 2010 karıda baskıyı kırmadı. Birileri böyle istiyor, spk görmüyor......

boşbakış
27-04-2011, 11:58
bu kadar baskının olduğu başka bir kağıt varmı ben bilmiyorum,bu gerçekten terbiyesizlik.birileri sürekli kağıdı frenliyor,işte onedenle bende burdan çıkmamakta ısrar ediyorum.sebepsiz yere kağıda baskı yapılmaz?!vardır mutlaka bir sebebi...?!!!!!!!!!!!!:cool:

boşbakış
27-04-2011, 12:12
Şirket iki yıldır şirket paylarını geri yoplayacağını kamuya duyuruyor ama hiçbir girişimde bulunmuyor,bu konuda spkya iş düşezmi arkadaşlar,kamuya gereksiz bilgi vermekten dolayı....

secretmen66
27-04-2011, 13:39
Arkadaşlar bırakın karı zararı. bu hisse garanti iştiraki bırakın baskı kursunlar. kısa vadeli düşünmeyin hep söyledim yine söylüyorum bu şirketin TABELA degişikligini satın alın. bu şirket en kötü ihtimalle kendi görüşümdür girişim sermayesi olacak. varın gerisini siz düşünün. bir vakıf girişim örnegi hayal degildir. ben satmıyorum hedefim 9tl dir.

a10b20
27-04-2011, 14:23
Sektör değişikliğ olursa Garanti Gayri Menkul Yatırım ortaklığı yada Garanti Finansal Kiralama olabilirmi ? :)

hiakkaya
27-04-2011, 17:57
http://img577.imageshack.us/img577/9063/adszbf.jpg

hiakkaya
27-04-2011, 17:58
bu beklentinin haberi varmı ...nerden duydunuz kardeş..
Arkadaşlar bırakın karı zararı. bu hisse garanti iştiraki bırakın baskı kursunlar. kısa vadeli düşünmeyin hep söyledim yine söylüyorum bu şirketin TABELA degişikligini satın alın. bu şirket en kötü ihtimalle kendi görüşümdür girişim sermayesi olacak. varın gerisini siz düşünün. bir vakıf girişim örnegi hayal degildir. ben satmıyorum hedefim 9tl dir.

secretmen66
27-04-2011, 23:42
Tamamiyle varsayım. kendi görüşüm diye ifade etmiştim. görünen köy kılavuz istemez. garanti o amcayı silkeleyebilmek için yıllardır elinde tuttugu lotları kaptırdı.

guvenir
29-04-2011, 11:08
***GRNYO***GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***GRNYO***GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD. NO:15 KAT:5 34398 MASLAK İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0212 335 30 95 - 0212 285 40 04

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 335 30 95 - 0212 285 40 04

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : 27.04.2010 tarihli genel kurulda kabul edilen geri alım programının sona ermesi

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

27.04.2010 tarihli genel kurulda kabul edilen ve 27.04.2011 tarihi itibarıyla sona eren geri alım programı çerçevesinde herhangi bir uygulama ve işlem yapılmamıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(29/04/2011 - 10:41:38)

keyifli038
29-04-2011, 11:47
Lanet olsun sizin zihniyetinize.
Yine önünü kestiniz.

secretmen66
29-04-2011, 13:08
27.04.2010 tarihli genel kurulda kabul edilen ve 27.04.2011 tarihi itibarıyla sona eren geri alım programı çerçevesinde herhangi bir uygulama ve işlem yapılmamıştır

Demekki birde işlem yapılsa kimbilir neler olacak....?. :cry:dedigim gibi al, tut, unut. gün gelir oda olur. y.t.d. :he: :super:.

Borşa
29-04-2011, 13:47
Öğleden sonra 0,91 i görür eğer kağıt uçacaksa.Neden mi ? Çünkü beni bekliyorlardı,ben satışa yazdım.Uçuracaklarsa alırlar benimkini,yoksa durumu vahim demektir kağıdın

dsgultekn
29-04-2011, 14:28
Bir yere gittiği yok alanda aynı satanda gidecek hissenin önüne 0,86 1,6 milyon lot satış girilmez. bugün 0,84 kapatır.

guvenir
29-04-2011, 15:28
0,84-0,85 arasına sıkıştı

boşbakış
29-04-2011, 15:47
sabah bayağı ümitlenmiştim ama yine olmadı,bu kadar işlemle nasıl kıpırdamıyor aklım almıyor,kafayı yedirecek bu rezil kağıt......

dsgultekn
29-04-2011, 15:50
sabah bayağı ümitlenmiştim ama yine olmadı,bu kadar işlemle nasıl kıpırdamıyor aklım almıyor,kafayı yedirecek bu rezil kağıt......

yükselmesi için gerçek alıcılara ihtiyaç var.

secretmen66
29-04-2011, 16:10
Bugün bedelsiz tarihinin haberi gelebilir. imkb alınabilecek sayılı hisselerden birisi. bu fiatlar çok çok ucuz. y.t.d.

a10b20
29-04-2011, 16:51
50.000 lot a Ne kadar bedelsiz verir 0.90 fiyata göre..

hilmenim
29-04-2011, 21:22
isim degisirse GARANTI YATIRIMCI AVLAMA SÜRÜNDÜRME KAZANDIRMAMA A.S olsun yakisir abilere

Calta
29-04-2011, 22:47
Ne güzel 84-85 kapadık biraz burada dinlenelim , hissemiz güzel 0.88 e kadar çıktı ama direnci kıramadı bir kaç gün 84-85 de dinleniriz.Biraz güç kazanmamız lazım.Hayırlısıyla bedelsizi açıklasın bakalım:he:

Calta
29-04-2011, 22:49
bedelsiz oranı henüz belli değil dostum % 8-10 arası tahmin ediliyor ama bakalım bekleyelim.84-85 biraz dinlenmemiz lazım.0.83 de güçlü bir desteğimiz var pazartesi 0.83 e kadar düşebilir ama kendini toparlayacağını düşünüyorum.

boşbakış
29-04-2011, 23:02
bedelsiz oranı henüz belli değil dostum % 8-10 arası tahmin ediliyor ama bakalım bekleyelim.84-85 biraz dinlenmemiz lazım.0.83 de güçlü bir desteğimiz var pazartesi 0.83 e kadar düşebilir ama kendini toparlayacağını düşünüyorum.

Yalnış hatırlamıyorsam bedelsiz oranı%13 olarak açıklanmıştı.yalnışım varsa lütfen düzeltin arkadaşlar....

nanek81
30-04-2011, 00:07
Bugün bedelsiz tarihinin haberi gelebilir. imkb alınabilecek sayılı hisselerden birisi. bu fiatlar çok çok ucuz. y.t.d.

Kardeşim senin gibi tavsiyeciler yüzünen gitmiyo bu kağıt, Senin yazını okuyan küçük yatırımcı imkb deki sayılı kağıtlardanmış diye büyüklerden önce alıyo kağıdı, eee adamlarda ne yapsın toplayamadı kağıdı bir türlü toplasa götürecek... :)

İşin şakası bir yana da 1'e kadar aşağı yukarı yaptırıp dökecekler gibi görünüyo, inşallah 1 yıl daha beklemeyiz buralarda.

secretmen66
30-04-2011, 00:33
nanek81 kardeş bende sana şakasına bıre zırnıt ben dogruları yazıyorum desem şakasına hoşuna gidermi....? bir yıl daha bekleme....? yarın sabaha çıkacagımızın garantisi varmı....? y.t.d.

secretmen66
30-04-2011, 00:45
Kazandırmama kelimesi son bir ay için geçerli degildir sanırım. 0,65, 0,70,0,73 0,75 lerden alanlar herhalde kazandılar. o zamanda biz buradaydık ve temenimiz iyi olacagı yönündeydi ve yılmadan usanmadan bu hissede alımlara devam ettik. bu günki kapanış degeriyle bir aylık sürede %20 getiri begenilmiyor sanırım. biz bir buçuk yıldır bekliyoruz. bedelsizin oranı belli % 13 yanlız verilecek tarih belli degil. y.t.d.

secretmen66
30-04-2011, 01:17
Burada uzun süredir az çok beni takip eden degerli ky kardeşlerime nasıl bir yol izlememiz gerektigini hattim olmadan hep beraber yaşayarak ögrendik. yeri geldi bir birimizle tartıştık şirket yönetimini eleştirdik. bu tür forumlarda olması gereken bilgi paylaşımını yaptık. sonuç bu savaşı biz kazandık. kimimiz az kimimiz çok. sabırsızlık gösteren arkadaşlarımızda oldu umarım onlarda diger tercih ettikleri hisselerde mutlu olmuşlardır. bu uzun yolda bulundugumuz hissede ben kendime göre bir hedef belirledim. o hedefe ulaşana kadar ne çıkışlar ne düşüşler görecegiz. sabır, sabır, sabır tahriklere kapılmadan bu hissenin ilacı sabır ve zaman. yola devaaaam kendi görüşümdür. herkesin kararı kendine. y.t.d.

tornado27
30-04-2011, 17:16
hissenin özelligi yılda veya 2 yılda bir kez agresif hareket yapar.2 senedir yatan hisse agresif hareket dönemi içerisine tahminen yakında girmiş bulunacaktır.
türbülans mutlaka olacak ama hedefine ulaşacaktır.

hiakkaya
30-04-2011, 17:42
Inşallah arkadaşım ...
hissenin özelligi yılda veya 2 yılda bir kez agresif hareket yapar.2 senedir yatan hisse agresif hareket dönemi içerisine tahminen yakında girmiş bulunacaktır.
Türbülans mutlaka olacak ama hedefine ulaşacaktır.

Borşa
30-04-2011, 17:51
türbülans mutlaka olacak ama hedefine ulaşacaktır.

Hedef neresi ?

Calta
30-04-2011, 23:03
arkadaşlar kısa vade 1 lirayı kırmaya çalışacağız , orta vade olarak 1.5 uzun vade Allah bilir.:super::halayci::halay:

tamamen kişisel görüş.

Calta
30-04-2011, 23:08
Tahmin ediyorum perşembe veya cuma günü olabilir.0.83 desteğinde dinlendikten sonra 0.90 direncini kırmaya çalışacağız.1 ay içinde de 1 tl nin üzerinde oluruz kanaatindeyim.

tamamen kişisel görüş.

dsgultekn
30-04-2011, 23:34
Daha öncede belirttim gerçek alıcı gelmeden bu hisse bir yere gitmez. son birkaç gündür tamam çok yüksek işlem hacimlere ulaşıyor. imkanınız varsa derinlikte işlem yapılan lot sayılarına bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

laguna
01-05-2011, 00:00
dirençler..85-89-96

http://666kb.com/i/bt3ehmg7o7tq7f38v.gif

tornado27
02-05-2011, 10:50
Kap : Garantı yatırım ortaklıgı a.s. / grnyo [] portfoy deger tablosu 02.05.2011 10:19:43

kap : Garantı yatırım ortaklıgı a.s. / grnyo [] portfoy deger tablosu 02.05.2011 10:19:43

portfoy deger tablosu
---------------------------------------------------------------------------------------------
29/04/2011 donemıne ılıskın portfoy deger tablomuz asagıdadır.
---------------------------------------------------------------------------------------------

menkul kıymetın turu nomınal deger (tl) toplam rayıc deger(tl) grup (%) genel (%)

ı. Hısse senedı 2829121,59 17018416,32 17484891,52 99,99999999999999999999999997 54,140460373133853335972852750
tarım, orman ve balıkcılık

madencılık ve tas ocakcılıgı 7,500 151,500 178,650 1,0217392529753596092084876700 0,5531743353738784247528205500
kozal 7,500 151,500 178,650 1,0217392529753596092084876700 0,5531743353738784247528205500
ımalat sanayıı 571750,88 2464748,08 2750756,28 15,732189569798371846003880720 8,517479859862984745845667940
gıda, ıckı ve tutun

dokuma, gıyım esyası ve derı

orman urunlerı ve mobılya

kagıt ve kagıt urunlerı, basım ve yayım

kımya, petrol, kaucuk ve plastık urunler 116,500 1301959,72 1,470,845 8,412091080562792076161534000 4,5543448380240258139130273900
alkım 24,000 183834,72 197,520 1,1296609977480718164615756200 0,6116036648365433330936306500
gubrf 15,000 244,875 253,050 1,4472494708391533675354481100 0,78354752626006121121579200
petkm 60,000 139,000 158,400 0,9059249799680770338573996500 0,4904719547899375453727779200
tuprs 17,500 734,250 861,875 4,9292556320074898583071106200 2,6687216921374837242308268200
tas ve topraga dayalı sanayı 230,250 642,685 694907,50 3,9743312059164551225079605200 2,1517212116362911919894802500
boluc 150,000 246,250 282,000 1,6128209870643795678521887700 0,8731887073911766906257788700
cımsa 17,500 173,350 178,850 1,0228830976470364741502268100 0,5537936181450778408454629500
trkcm 62,750 223,085 234057,50 1,3386271212050390805055449400 0,7247388861000366605182384300
metal ana sanayı 190000,88 271303,36 284003,78 1,6242810524454429100169790400 0,8793932395475465205163537800
krdmd 160,000 140,800 147,200 0,8418696783541725971200077500 0,4557921196027702441848037200
eregl 30,000 130,500 136,800 0,7823897554269756201495724200 0,4235894155004006073673991100
eregly 0,88 3,36 3,78 0,0000216186642946927473988700 0,0000117044443756689641509400
metal esya, makıne ve gerec yapım 35,000 248,800 301,000 1,7214862308736817373174071600 0,9320205706551212194268065300
arclk 35,000 248,800 301,000 1,7214862308736817373174071600 0,9320205706551212194268065300
dıger ımalat sanayıı

elektrık, gaz ve su 50,000 245,500 250,000 1,4298058395960811771739262100 0,7741034639992701158029954500
aksen 50,000 245,500 250,000 1,4298058395960811771739262100 0,7741034639992701158029954500
ınsaat ve bayındırlık

toptan ve perakende tıcaret, otel ve lokantalar
toptan tıcaret

perakende tıcaret

lokanta ve oteller

ulastırma, haberlesme ve depolama 330000,71 2327384,01 2288401,4 13,087878740239390401433843150 7,0858378030431173279269476800
ulastırma 125,000 587,000 560,000 3,2027650806952218368695947200 1,7339917593583650593987098100
thyao 125,000 587,000 560,000 3,2027650806952218368695947200 1,7339917593583650593987098100
haberlesme 205,000 1740382,54 1,728,400 9,885105652631466826509656260 5,3518417087053538726155893600
tcell 110,000 1048788,56 977,900 5,5928285221640311326335297700 3,0279831097795449849749970100
ttkom 95,000 691593,98 750,500 4,2922771304674356938761264900 2,3238585989258088876405923500
depolama 0,71 1,47 1,4 0,0000080069127017380545921700 0,000004334979398395912648500
rysas 0,71 1,47 1,4 0,0000080069127017380545921700 0,000004334979398395912648500
malı kuruluslar 1,836,500 11393963,62 11450315,02 65,486909123242876144535553850 35,454914083459487504064712790
bankalar ve katılım bankaları 1,326,500 8817865,61 8,656,715 49,509686634875959470636738610 26,804772273417766402094111130
asyab 125,000 378,500 373,750 2,1375597301961413598750196900 1,157284678678908823125478200
akbnk 275,000 2,148,800 2,158,750 12,346373424912160964896852850 6,6843834116336974499588657400
garan 334,000 2656301,38 2,625,240 15,014333929364864598256312200 8,128829511317775515242623130
halkb 67,500 915382,35 882,225 5,0456418273506108661290682100 2,7317337141070243116571906500
ısctr 300,000 1627129,38 1,602,000 9,162195820131688183330519170 4,9604549973073229020655948600
vakbn 75,000 321,000 300,750 1,7200564250340856561402332300 0,9312464671911219493110035300
ykbnk 150,000 770752,50 714,000 4,0835254778864078420087332600 2,2108394931819154507333550100
sıgorta sırketlerı

fınansal kıralama ve factorıng sırketlerı 125,000 200,000 211,250 1,2081859344586885947119676500 0,6541174270793832478535311600
ısfın 125,000 200,000 211,250 1,2081859344586885947119676500 0,6541174270793832478535311600
holdıngler ve yatırım sırketlerı 385,000 2376098,01 2582350,02 14,769036553908228079186847590 7,996024382962337854117070500
ısmen 80,000 212421,42 199,200 1,1392692929901574819721844100 0,6168056401146184282718267800
kchol 75,000 511700,01 605250,02 3,4615600520465796976245695300 1,8741045482705100703006612600
tkfen 50,000 329017,80 323,500 1,8501687564373290432630605200 1,0016898824150555298490761200
sahol 180,000 1322958,78 1,454,400 8,318038452434161856327033130 4,5034243121621538256955063500
aracı kurumlar

gayrımenkul yatırım ortaklıkları

menkul kıymet yatırım ortaklıkları

dıger malı kuruluslar

egıtım, saglık, spor ve dıger sosyal hızmetler
egıtım

saglık

spor

eglence

dıger

teknolojı 27,500 236,100 246,950 1,4123622083530089868124043100 0,7646594017384790203901989100
bılısım

savunma 27,500 236,100 246,950 1,4123622083530089868124043100 0,7646594017384790203901989100
asels 27,500 236,100 246,950 1,4123622083530089868124043100 0,7646594017384790203901989100
dıger

fon

dıger 5,870 199220,61 319818,82 1,8291152657949118348319040600 0,9902914256566361971895094300
ıntcus 4,500 99,873 156095,64 0,8927458304299505313716696100 0,4833367025567321130365707600
baus 1,370 99347,61 163723,18 0,9363694353649613034602344500 0,5069547230999040841529386800
ıı. Borclanma senetlerı 16,000,000 14,603,674 14730519,86 99,99999999999999999999999999 45,611785800544173865362097470
trt030811t14 500,000 487,595 490614,80 3,3306007164909385621642276500 1,5191464646772364320426538100
trt071112t14 3,800,000 3,334,108 3358250,58 22,797909455450813940248813460 10,398533627822231943888306580
trt080812t26 3,100,000 2,768,948 2792936,94 18,960206201439519324608547790 8,648088639942086557857055050
trt161111t14 2,600,000 2,455,284 2491780,56 16,915767968015217081415346600 7,7155838520881645149874114400
trt250112t14 2,800,000 2,618,382 2640231,85 17,923548354660715959280475790 8,175250483384805345985027680
trt250412t11 3,200,000 2,939,357 2956705,13 20,071967303942795132282588700 9,155182732629649070601642900
ııı. Dıger 90,000 80,000 80013,15 100 0,2477538263219727986650497800
trt251017t18 90,000 80,000 80013,15 100 0,2477538263219727986650497800
ıv. Vadelı ıslemler vade pozısyon sayısı uzlasma fıyatı sozlesme buyuklugu
ımkb 30 30/06/2011 864 85 100
usd 30/06/2011 170 1,534 1
portfoy degerı toplamı (ı+ıı+ııı) 18919121,59 31702090,32 32295424,53 100,00000000000000000000000000
hazır degerler (+) 896415,89
alacaklar (+) 413,323
dıger aktıfler (+) 74965,17
74965,17
borclar (-) -1163362,31
toplam deger 32516766,28
toplam pay sayısı 26,500,000
toplam deger / toplam pay sayısı [ı] 1,2270477841509433962264150943 [/ı]

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=153616

Calta
02-05-2011, 18:37
Evet değerli dostlar tahmin ettiğimiz gibi 0.83-84 desteği bugün gayet güzel çalıştı.Yarın Kısa vadeli direncimiz olan 0.85 direncini kırmaya çalışıcağız.Panik ataklar bi satsın bakalım:he: daha sonra 86-87 desteğinde biraz dinleneceğiz :yes:sonra ikinci direnç noktamız 0.90 kırmaya çalışacağız:bad: bol kazançlar dilerim.:super::halayci::halay:

Tamamen kişisel görüş.

keyifli038
03-05-2011, 14:49
düşürmek için nasılda bekliyorlar. bu hissenin 1 in üzerine attığını ne zaman görürüz.

leowe
04-05-2011, 16:52
ekinciler yatırım hakkında bilgisi olan varmı?1 haftada 500bin adet topladı.

dsgultekn
05-05-2011, 23:57
ekinciler yatırım hakkında bilgisi olan varmı?1 haftada 500bin adet topladı.

hiçbir anlamı yok son bir haftadır tekstilbank ta 2,3 milyon lot çıkmış görülüyor. olmayan lotlar nasıl çıkıyor????

Calta
06-05-2011, 18:28
Dsgultekn kardeşim ve değerli dostlar hatice ye değil neticeye bakın:he::he: 3 milyon lot çıkmış başkası almış bunlara kafayı takmayın.birileri alır satar mal değiştirir , speğin biri çıkar diğeri girer bunlar normal şeylerdir:wink::yes: bakın haftanın son gününü aslanlar gibi 81-82 kapadık :cool:, hissenin potansiyel gücü ve işlem hacmi hızla artmakta :yes:, şimdi artık gözümüz kulağımız bedelsiz haberinde :he:, haber düşer düşmez rahatlıklar 0.90 kıracağımızı düşünüyorum:bad:.Daha sonraki hedef 1.15.:he:
Önümüzdeki haftanın hepimiz için hayırlı bol kazançlı geçmesini dilerim.

Tamamen kişisel düşünceler.Yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

boşbakış
06-05-2011, 19:05
Dsgultekn kardeşim ve değerli dostlar hatice ye değil neticeye bakın:he::he: 3 milyon lot çıkmış başkası almış bunlara kafayı takmayın.birileri alır satar mal değiştirir , speğin biri çıkar diğeri girer bunlar normal şeylerdir:wink::yes: bakın haftanın son gününü aslanlar gibi 81-82 kapadık :cool:, hissenin potansiyel gücü ve işlem hacmi hızla artmakta :yes:, şimdi artık gözümüz kulağımız bedelsiz haberinde :he:, haber düşer düşmez rahatlıklar 0.90 kıracağımızı düşünüyorum:bad:.Daha sonraki hedef 1.15.:he:
Önümüzdeki haftanın hepimiz için hayırlı bol kazançlı geçmesini dilerim.

Tamamen kişisel düşünceler.Yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

slm calta bey,evet işlem hacmi fena değil ama çok hantal kağıt ben yaklaşık iki yıldır bekliyorum,sizi temin ederim ki daha bir kuruş kar edemedim.umutla bekliyorum,bende diyorum ki bu kağıtta potansiyel var.sabır diyorum.

Calta
07-05-2011, 10:44
slm calta bey,evet işlem hacmi fena değil ama çok hantal kağıt ben yaklaşık iki yıldır bekliyorum,sizi temin ederim ki daha bir kuruş kar edemedim.umutla bekliyorum,bende diyorum ki bu kağıtta potansiyel var.sabır diyorum.

Değerli dostum işte bütün mesele bu tam dönüm noktasındasın ya satacaksın kaybedeceksin yada biraz daha sabır deyip kazanacaksın:bad:. daha ne diyeyim.hepimizin başına gelmedimi uzun süre bekleyipde sattığımız gün tavan yapan hisseler:aww:.

Son karar senin ihtiyaç meselesi satılır alınır.

Nasipse gelir hintten yemenden,nasip değilse ne gelir elden.
Bol kazançlar dileğiyle.

alpsalih
07-05-2011, 11:34
yillarin tecrubesi. yatirim ortakligi temettu vermesze esittir tuvalet kagididir. bu yil temettu icin umudum vardi ama....

Calta
07-05-2011, 22:19
bedelsiz verecek dostum eli kulağında yakında haber kap a düşer genel kurulda kabul edildi.

a10b20
09-05-2011, 11:16
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO, 2011/18 [] 09.05.2011 11:13:04

Portföy Deger Tablosu

06/05/2011 dönemine ilişkin portföy değer tablomuz aşağıdadır.

MENKUL KIYMETİN TÜRÜ NOMİNAL DEĞER (TL) TOPLAM ALIŞ MALİYETİ (TL) TOPLAM RAYİÇ DEĞER(TL) GRUP (%) GENEL (%)
I. HİSSE SENEDİ 2.725.371,59 16.736.974,32 17.252.854,27 100,00 54,12
TARIM, ORMAN VE BALIKÇILIK

MADENCİLİK VE TAŞ OCAKÇILIĞI 7.500,00 151.500,00 170.700,00 0,99 0,54
7.500,00 151.500,00 170.700,00 0,99 0,54
İMALAT SANAYİİ 515.000,88 2.314.403,08 2.529.118,73 14,66 7,93
Gıda, İçki ve Tütün

Dokuma, Giyim Eşyası ve Deri

Orman Ürünleri ve Mobilya

Kağıt ve Kağıt Ürünleri, Basım ve Yayım

Kimya, Petrol, Kauçuk ve Plastik Ürünler 114.500,00 1.218.959,72 1.355.895,00 7,86 4,25
114.500,00 1.218.959,72 1.355.895,00 7,86 4,25
Taş ve Toprağa Dayalı Sanayi 227.500,00 633.500,00 669.000,00 3,88 2,10
227.500,00 633.500,00 669.000,00 3,88 2,10
Metal Ana Sanayi 140.000,88 227.303,36 238.903,73 1,38 0,75
140.000,88 227.303,36 238.903,73 1,38 0,75
Metal Eşya, Makine ve Gereç Yapım 33.000,00 234.640,00 265.320,00 1,54 0,83
33.000,00 234.640,00 265.320,00 1,54 0,83
Diğer İmalat Sanayii

ELEKTRİK, GAZ VE SU 50.000,00 245.500,00 244.500,00 1,42 0,77
50.000,00 245.500,00 244.500,00 1,42 0,77
İNŞAAT VE BAYINDIRLIK

TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, OTEL VE LOKANTALAR
Toptan Ticaret

Perakende Ticaret

Lokanta ve Oteller

ULAŞTIRMA, HABERLEŞME VE DEPOLAMA 290.000,71 2.079.927,01 2.093.801,38 12,14 6,57
Ulaştırma 95.000,00 428.200,00 446.500,00 2,59 1,40
95.000,00 428.200,00 446.500,00 2,59 1,40
Haberleşme 195.000,00 1.651.725,54 1.647.300,00 9,55 5,17
195.000,00 1.651.725,54 1.647.300,00 9,55 5,17
Depolama 0,71 1,47 1,38 0,00 0,00
0,71 1,47 1,38 0,00 0,00
MALİ KURULUŞLAR 1.829.500,00 11.510.323,62 11.628.555,02 67,40 36,48
Bankalar ve Katılım Bankaları 1.291.500,00 8.712.865,61 8.644.695,00 50,11 27,12
1.291.500,00 8.712.865,61 8.644.695,00 50,11 27,12
Sigorta Şirketleri

Finansal Kiralama ve Factoring Şirketleri 125.000,00 200.000,00 212.500,00 1,23 0,67
125.000,00 200.000,00 212.500,00 1,23 0,67
Holdingler ve Yatırım Şirketleri 413.000,00 2.597.458,01 2.771.360,02 16,06 8,69
413.000,00 2.597.458,01 2.771.360,02 16,06 8,69
Aracı Kurumlar

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları

Diğer Mali Kuruluşlar

EĞİTİM, SAĞLIK, SPOR VE DİĞER SOSYAL HİZMETLER
Eğitim

Sağlık

Spor

Eğlence

Diğer

TEKNOLOJİ 27.500,00 236.100,00 256.300,00 1,49 0,80
Bilişim

Savunma 27.500,00 236.100,00 256.300,00 1,49 0,80
27.500,00 236.100,00 256.300,00 1,49 0,80
Diğer

FON

DİĞER 5.870,00 199.220,61 329.879,14 1,91 1,03
YABANCI HİSSE SENEDİ 5.870,00 199.220,61 329.879,14 1,91 1,03
II. BORÇLANMA SENETLERİ 15.400.000,00 14.033.985,00 14.185.037,67 100,00 44,50
15.400.000,00 14.033.985,00 14.185.037,67 100,00 44,50
III. DİĞER 463.910,00 440.000,00 440.274,85 100,00 1,38
463.910,00 440.000,00 440.274,85 100,00 1,38
IV. VADELİ İŞLEMLER VADE POZİSYON SAYISI UZLAŞMA FİYATI SÖZLEŞME BÜYÜKLÜĞÜ
İMKB 30 30/06/2011 864,00 83,63 % 100,00
USD 30/06/2011 170,00 1,55 % 1,00
PORTFÖY DEĞERİ TOPLAMI (I+II+III) 18.589.281,59 31.210.959,32 31.878.166,79 100,00
HAZIR DEĞERLER (+) 1.162.284,61
ALACAKLAR (+) 26.094,16
DİĞER AKTİFLER (+) 73.684,40
73.684,40
BORÇLAR (-) -490.287,61
TOPLAM DEĞER 32.649.942,35
TOPLAM PAY SAYISI 26.500.000
TOPLAM DEĞER / TOPLAM PAY SAYISI 1,23

boşbakış
09-05-2011, 11:16
uyuzluk ve bıktırıcılık politikasına kaldığı yerden devam ediyor bizim peçete....vahlar olsun ki bu kağıda yapıştık kaldık.....

mehmet34
09-05-2011, 11:41
selam bu grno yine iyi beterin beteri var 1 sene bekledim biraz karla sattım thy aldım
Geçen sene carfb almıştım hisse hergün düştü baya zarar var grnyo gitmesede zarar ettirmedi

ESCOBAR
09-05-2011, 15:18
grnyo 0,77 -0,78 aralıgı alıcıyım gelsın oraya zaten burda gelene mal verıyorlar bekleyın mutlaka oraya değecek:halayci:

ESCOBAR
09-05-2011, 15:31
mayıs ayı sonu doları ,1,59 1,59 olacagı duşundugumuzde bu fıyatalara gelecektır. saygılarımla

boşbakış
09-05-2011, 15:57
yaşasın aşağı hareket başladı herkese bol şans.....0,80 i gördük ha gayret güzel peçetemmmm.

Calta
09-05-2011, 22:27
grnyo 0,77 -0,78 aralıgı alıcıyım gelsın oraya zaten burda gelene mal verıyorlar bekleyın mutlaka oraya değecek:halayci:

0.70 e kadar da düşebilir:he:

kişisel görüş

boşbakış
10-05-2011, 10:08
bedelsiz tarihinin açıklanmaması yada geciktirilmesi,manipilasyon yapıldığının aleni göstergesidir.fakat nedense kimsenin sesi çıkmıyor,adamlar istediği gibi at koşturuyor.....

Calta
10-05-2011, 10:52
bedelsiz tarihinin açıklanmaması yada geciktirilmesi,manipilasyon yapıldığının aleni göstergesidir.fakat nedense kimsenin sesi çıkmıyor,adamlar istediği gibi at koşturuyor.....

Bu hissede böyle şeyler olmaz dostum , bugün yarın açıklanır.Görmüyormusun 0.82 den aşağı vermiyorlar.
kişisel görüş

Calta
10-05-2011, 10:54

kişisel görüş

bedelsiz açıklanmasıyla birlikte 0.90 kırmaya çalışırız belki 1 ride zorlarız belli olmaz.

Kişisel görüş

boşbakış
10-05-2011, 11:07
bedelsiz açıklanmasıyla birlikte 0.90 kırmaya çalışırız belki 1 ride zorlarız belli olmaz.

Kişisel görüş

yaptığınız iki yorum tamamen birbirine zıt,belliki sizinde fazla güveniniz yok.valla kim ne derse desin ben iki yıldır burdayım,bu kağıtta müthiş baskı var,bilen arkadaşlar biliyor....

boşbakış
10-05-2011, 17:56
kağıt son 45 dakika adeta çakıldı kaldı bir Allah kulu ne aldı ne sattı,nasıl çıkacak peki.kimse dönüp bakmıyor bile,sonuç her seferinde başa dönüyoruz....

guvenir
10-05-2011, 22:48
kuruş hisselerinde genelde bu kader: başa dönmek...
sonra tekrar aşağdan yukarı....

ESCOBAR
11-05-2011, 10:00

kişisel görüş
0,70 gelsin daha ıyı orda mama verelim benım ıçın mahsuru yok.Burda bi arkadaş demişti tabelası yeter diye hatta 0,20 lere gelsın:halayci:

Calta
11-05-2011, 20:52
0,70 gelsin daha ıyı orda mama verelim benım ıçın mahsuru yok.Burda bi arkadaş demişti tabelası yeter diye hatta 0,20 lere gelsın:halayci:

Sadece bir şakaydı dostum 0.70 leri tekrar görmez :)ama borsa burası belli olmaz endeks 55 lere düşerse olabilir.Maalesef hisse düzeltmeye paralel olarak destek noktası olan 0.79 kadar geriledi.Bedelsiz beklentisi var.Zaten sürekli topluyorlar.Borsa öyle tuhaf bir arenadırki dikkat ederseniz 0.80 den almayan insanlar göreceksiniz yakında 1 liraya mumla arayacaklar:he:.Bu düşünceler kişisel düşüncelerimdir yani ben şurdan yola çıkıyorum borsada en değerlki hisselerden biri olan garanti bankasının yatırım ortaklığı , bedelsiz verece ve hala 1 lirranın altında ben bunu anlıyamıyorum:notr:.İnanıyorumki yakında benim gibi düşünen yüzlerce kardeşimiz olacak:mut:Bol kazançlar temennisiyle:mut:.Arkadaşlar burada sohbet ediyoruz,fikirlerimizi tartışıyoruz.Alış-satış yaparken son kararı kendiniz verin kimseden etkilenmeyin:cool:.Kimsenin vebalini almak istemem bende sizler gibi basit bir yatırımcıyım.

boşbakış
12-05-2011, 14:57
Bazı sitelerde kağıtla ilgili yorumlar var ve bayağı heyecan verici umarım söylenti değil,ben sayın secretmen beyi görüşlerine aynen katılıyorum.evet hantal ,evet süründürüyor ama sebepsiz hiçbişey olmaz.iki yıla yakın zamandır elimde hissseler ve bir o kadar daha tutmaya kararlıyım....bence güneşli günler yakın.:cool:

hiakkaya
12-05-2011, 21:53
bu kağıttaki beklentiiniz nedir arkadaşım ...topicte 2 yıldır bekleyen arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla..sabır taşımısınız kardeş nasıl beklediiniz bukadar yıl ..hiç giden kağıtları bakıp arkasından ağlamadınızmı ...tekniğemi bakıyorsunuz temel analizemi ...vakko sasa ihlas baymd gibi 3 e katlamış kağıtlara bakarak bununda öylemi olacağını düşünüyorsunuz..bizim bilmediğimiz bişeyler varsa bekleyelim ..lütfen paylaşırsanız sevinirim. ..ben 15 gün önce takaslarda TEKSTİL in 2.5 mil . lot alıp yaparak girdiğini gördüm ...oda 88 e götürüp 2 gün sonra sattı ..bende maliyetimden vererek sattım ..inş pişman olmam ama takibimde olacak her daim...ewet çok ucuz f/k ve pp/dd ye göre ama birilerinin el atması lazım diye düşünüyorum . ..selamlar...
Bazı sitelerde kağıtla ilgili yorumlar var ve bayağı heyecan verici umarım söylenti değil,ben sayın secretmen beyi görüşlerine aynen katılıyorum.evet hantal ,evet süründürüyor ama sebepsiz hiçbişey olmaz.iki yıla yakın zamandır elimde hissseler ve bir o kadar daha tutmaya kararlıyım....bence güneşli günler yakın.:cool:

secretmen66
13-05-2011, 00:03
Arkadaşlar genel kuruldan bu yana 24 gün oldu bedelsizin tarihi hala belli degil. neyi bekliyorlar acaba ilk defa bu kadar sarktı. Tekstilin satışları biraz panik gibi geldi. acaba bedelsizle birlikte bedelli sermaye arttırımıda gelecek. birşeyler var ama ne. bedellide açıklarsa hisse için ve bizler için olumlu olur. ilk görecegi yer 1,020' ler olur. kendi görüşümdür. y.t.d.

boşbakış
13-05-2011, 08:56
Arkadaşlar genel kuruldan bu yana 24 gün oldu bedelsizin tarihi hala belli degil. neyi bekliyorlar acaba ilk defa bu kadar sarktı. Tekstilin satışları biraz panik gibi geldi. acaba bedelsizle birlikte bedelli sermaye arttırımıda gelecek. birşeyler var ama ne. bedellide açıklarsa hisse için ve bizler için olumlu olur. ilk görecegi yer 1,020' ler olur. kendi görüşümdür. y.t.d.

ben iki gün önce temettü tarihini açıklamayarak manipilasyon yapıyorlar dedim arkadaşlardan biri bu kağıtta öyle şeyler olmaz demişti.evet belki gerçek manada değil ama sunni manipilasyon yapılıyor.kim nederse desin bu benim fikrimdir...bekleyip göreceğiz sebebi neymiş.

keyifli038
13-05-2011, 19:34
78 den alıma devam ettim. istediğiniz yere manipüle edin 2 yıldır beraberiz. senden daha sağlamını göremedim. tüm yakın çevreme seni tavsiye ettim. etmeyede devam edeceğim.

sabonis
15-05-2011, 13:55
Allahı var, Cuma iyi durdu...

altincan
15-05-2011, 18:59
benim bildigim dogruysa 30 mayıs

boşbakış
15-05-2011, 20:10
cuma günkü direnişini daha önce hiç görmemiştim,sapa sağlam ayakta,valla var bişeyler hadi ahyırlısı....

Borşa
16-05-2011, 17:09
Bir problem var herhalde,çıkmıyor kağıt

okilitus
18-05-2011, 14:59
BU hisse senedinin piyasa şartlarındaki ( her türlü durumu kapsayacak değerlendirme ile ( buna bedelsizden sonra kaybedeceği değer de dahil ) fiyatı şu anda %30 ucuz aslında hissenin reel değeri 1.23 tür. Hissenin bu fiyatta uzun süre baskı altında tutulmasının sebebi sanıyorum spekülasyon saiki ile hisseyi büyük miktarda elinde tutanların sabrını taşırıp ucuza hisse toplamak. Bu kadar bekledik bekleyeceğiz. Bakalım spek mi dayanıklı biz mi.

keyifli038
18-05-2011, 16:48
yine başardınız...............

sabonis
18-05-2011, 23:29
Mutlaka bir hikmeti var, haber destekli bir mevzular olmalı mutlaka, ama ne???

Çok eminim ki bu tahtada pozisyon açıp, operasyona yeltenen epey grup olmuştur şu 2 yılda, ama hepsi gerisin geri püskürtüldü; ama bir nedeni olmalı??

Calta
24-05-2011, 21:04
Evet değerli dostlar ilk tepki geldi.Yarın 75-76 dinleniriz.Bu saatten sonra 0.74 den alabilmek büyük başarı yani 0.74 de güçlü bir desteğimiz var.Bedelsiz haberini dört gözle bekliyoruz.Büyük ihtimalle haziran ayı içerisinde başlarlar diye düşünüyorm.Kısa vade hedef 0.80 bedelsiz dağıtımı ile birlikte 1.20 ye kadar yolu var gibi tabiki anlattıklarım kişisel görüşler.Yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız.Tüm kaderdaşlarıma bol kazançlar dilerim.

Calta
24-05-2011, 21:09
kağıt son 45 dakika adeta çakıldı kaldı bir Allah kulu ne aldı ne sattı,nasıl çıkacak peki.kimse dönüp bakmıyor bile,sonuç her seferinde başa dönüyoruz....

işte değerli kardeşim borsa bu maalesef 8-10 gündür milleti sanki ters çevirip kuruşuna kadar silkelediler.Bugün 2. seansta hepsi birden anlaşmış gibi hisselere saldırdılar.Bu ilk tepkiydi fakat henüz yön teyidi gerçekleşmedi yarında yükseliş devam ederse düzeltme bitti demektir.Ama tekrar aşağı verilerse o kötü bu defa 55 lere sarkarız.Şeytan kulağına kurşun diyelim.

anvers
26-05-2011, 12:05
tavan oldu mu?

Borşa
28-05-2011, 10:29
Ne anlama geliyor bu son bilgi ? Temettü ne zaman ?

teknoram
01-06-2011, 16:49
can çıkıyor huy çıkmıyor her şeyin bir nedeni vardır elbette insanları canından bezdirdi nereye kadar devam edecek bu işkenceler bakalım

Calta
02-06-2011, 20:19
Hayırlısı arkadaşlar spk ya başvurumuzu yaptık :yes:8-10 güne kadar bedelsiz dağıtımı başlar :cool:% 10-15 arası konuşuluyor :wink:ama
az olsun temiz olsun:he:.İyi kağıt biraz buralarda dinlenicez:) galiba yakında hareket başlar merak etmeyin.:he:

maruf2001
03-06-2011, 20:24
son dakikadaki hareketin sebebi anlaşıldı.spk kayda almış pazartesi güzel bir açılış ardındanda mal basma olay bu.izleyip görelim bakalım neler olacak.ytdeğildir.

hilmenim
06-06-2011, 11:32
son dakikadaki hareketin sebebi anlaşıldı.spk kayda almış pazartesi güzel bir açılış ardındanda mal basma olay bu.izleyip görelim bakalım neler olacak.ytdeğildir.

aynen dedigin gibi oldu güzel tesbit

boşbakış
06-06-2011, 11:32
ne oldu burda kimsenin sesi soluğu çıkmıyor,yoksa herkesin lotları toplandımı.adam çok sağlam,hiç fırsat vermeden ayarı çekiyor.yani kağıda nefes aldırmıyor.bu gidişle kağıdın çıkması mucize ötesi gibi görünüyor.ytd...

Borşa
06-06-2011, 12:59
Kağıt çıkmazsa mallanan büyük yatırımcı nereden kazanacak parayı ?

keyifli038
06-06-2011, 15:57
Adamlar şebekeyi iyi kurmuşlar. Borsada ahlak yasası şart. 81 den sattıklarımı 77 den geri aldım. Sayenizde kazandık bugun fakat ya bidaha alamasaydım.

ayhan53
07-06-2011, 18:30
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/7/10376.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

Calta
07-06-2011, 22:52
0.77 den aşağı vermediler bugün:he: kağıt çok sağlam duruyor:wink:.:yes:Arkadaşlar bedelsiz tarihi açıklanır açıklanmaz hissede hareketlilik başlayabilir:cool:.Bence seçim sonrasına bırakacaklar sabredelim derim.:bad:

Kişisel görüş.

Borşa
07-06-2011, 23:37
Borsa çakılacak gibi hissediyorum.Borsa çakılırsada çıkar mı bedelsizler açıklanınca ?

boşbakış
08-06-2011, 09:08
0.77 den aşağı vermediler bugün:he: kağıt çok sağlam duruyor:wink:.:yes:Arkadaşlar bedelsiz tarihi açıklanır açıklanmaz hissede hareketlilik başlayabilir:cool:.Bence seçim sonrasına bırakacaklar sabredelim derim.:bad:

Kişisel görüş.
evet 0,77 aşağı vermediler ama zaten kağıtta işlme olmadı ki.adamlar ara ara girip bir iki kişinin canını yakıp kaçıyorlar.benm iki yıldır başka bişey görmedim.bedelsiz verse ne farkadecek ki,bedelsiz için bu kağıda kimse bulaşmaz buna emin olun.başka bişey olması lazım,daha cezbedici haber,yoksa yerinde saymaya devam eder bu kağıt.ytd.

Borşa
13-06-2011, 22:52
Son durum nedir ? Ne zaman verilecek bedelsizler ? Ne kadar daha buralarda bekleyeceğiz ?

a10b20
14-06-2011, 11:36
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO [] 14.06.2011 11:02:22

Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Tarihi

Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD.NO:15 K:5 34398 MASLAK/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0212 335 30 95-97 / 0212 285 40 04
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 335 30 95-97 / 0212 285 40 04 begin_of_the_skype_highlighting 0212 285 40 04 end_of_the_skype_highlighting
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 21.04.2011
Özet Bilgi : Bedelsiz Sermaye Artırım Tarihi

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 100.000.000,00
Artırım Öncesi Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 26.500.000,00
Artırım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 30.000.000,00
Bedelsiz Artırım Tutarı (TL) : 3.500.000,00
İç Kaynaklardan (TL) : 400.000,00
Temettüden (TL) : 3.100.000,00
Bedelsiz Artırım Oranı (%) : 13,21
Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihi : 16.06.2011
Artırılan Sermayeyi Temsilen İhraç Edilen Paylar İlk Defa Hangi Hesap Dönemi Karından Yararlanacak? : 2011

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin, 3.100.000 TL'si temettüden, 400.000TL'si olağanüstü yedeklerden karşılanmak suretiyle 26.500.000TL'den 30.000.000TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 3.500.000 nominal değerli paylar 10.06.2011 tarih ve Y.O.182/523 sayılı Sermaye Piyasası Kurulu yazısı ile kayda alınmıştır.Ortaklarımız bedelsiz paylarını kayden alacaklardır.Konuya ilişkin Bedelsiz Pay Dağıtımına ilişkin duyuru ekte yer almaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

altincan
14-06-2011, 18:45
bende sattıgıma göre hissede kimse kalmadı yorum bile yok

boşbakış
15-06-2011, 06:48
bu kağıdı yükseltmek için bedelsiz falan hikaye,tam bir yıldır 0,69-0,80 aralığında gitti geldi.muhtemelen bedelsizden sonra kağıt 0,65 e gelecek(eğer bugün biraz daha düşmezse tabi),bundan sonra da biryıl boyunca 0,60-0,70 aralığında gider gelir.arada bir spek günlük dalar malı yıkar ky cıya,sonra bekle .ama başka bişey var,yada ben öyle ümit ediyorum yada olmalı,yoksa bu kağıt nasıl yukarı hareket edecek merak ediyorum.belki patron der ki yeter kardeşim ben faaliyet alanımı değişiyorum,yıllardır şirkette, kağıtta yerinde sayıyor,ben kazanmak istiyorum.işte ozaman görün bakalım tutabilirler mi kağıdı.zaten beklentinin hepsi bu yönde bundan, hiç kuşkum yok....herkese bol kazançlar.ytd.

Calta
15-06-2011, 15:21
Arkadaşlar yarın kağıt 0.64 veya 0.65 den açılacak:yes: gözünüz aydın diyelim:cool:.Elinizde bulunan hisselerin % 13 ü kadar hesabınıza yatar.Borsada 0.64 kuruşluk kağıt yok buna dikkatinizi çekerim.Yarın tavan yapabiliriz:super::halayci::halay:.Hayırlara vesile olur inşallah.Gözünüz aydın.:)

okilitus
15-06-2011, 15:49
Bu bedelsizleri almak için bir şey yapmak gerekiyor mu ? yoksa hesaba otomatik mi geçiyor ? her hangi bir şey atlamış olmayalım. bilen varsa aydınlatsın ltf.

Calta
15-06-2011, 15:56
okilutus senin bir şey yapmana gerenk yok hesabına aktarırlar.Fakat diğer konu arkaşlar özellikle bilgilendirmek isterim ; herhangi bir hisse düşük fiattan bedelsiz verirse bunun avantajı çok yüksektir yani şunu demek istiyorum.Hissemiz normalde 0.85 kuruştan bedelsiz verecekti normal şartlarda yani bedelsiz bölündükden sonra 0.75 e fiat belirlenecekti.Fakat özellikle düzeltmeye denk getirdiler şu anda 0.75 yarın 0.65 den açılacak.Sonuç arkadaşlar verecekleri hisseler tamamen kar arkadaşlar bunu unutmayın , tamamen kar olacak ; kimse bu bilgiyi kolay kolay vermez.Yani hisse bedelsiz beklentisiyle yüksekten bölünmüyor.Dipden bölünüyor.Bu durum şirket için iyi değildir çünkü daha fazla sayıda bedelsiz vermek zorunda fakat biz ky içinse çok daha iyidir çünkü daha fazla sayıda hisse senedi alacaksınız..Göreceksiniz.Hareketli günler bizi bekliyor.

Tamamen kişisel görüş ve düşünceler.Yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız.

Calta
15-06-2011, 16:05
Belki kapanışa doğru şirket fiatı yukarı çekmek için alım yapabilir.

Kişisel görüş.

a10b20
15-06-2011, 17:27
Arkadaşlar KAP ta Hak kullanımı ile ilgili bir haber yayınlandı Fakat Ben açamadım Hatalı yayın diyor..İçeriği hk da Bilgisi olan varmı ?

a10b20
15-06-2011, 17:31
16.06.2011 tarihinden itibaren sermaye artırımı ve/veya temettü ödemesi nedeniyle ilgili hakları kullanılmış olarak işlem görecek, “Yeni” sırası açılacak/kapanacak hisse senetlerinin listesi aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
SERMAYE ARTIRIMI
SERMAYE
NAKİT
HİSSE
Rüçhan hakkı
Bedelsiz pay alma hakkı
AZALTIMI
TEMETTÜ
AÇIKLAMA
ADI
Oran
Kullanım fiyatı (TL)
Kullanımı karşılığında verilen
Oran
Kullanımı karşılığında verilen
Oran
Brüt
Net
(%)
(%)
(%)
(%)
(%)
GARANTİ
YAT. ORT.
---
---
---
13,21
Kaydi Pay
---
---
---
---
UTOPYA TURİZM
---
---
---
---
---
---
---
---
Yalnızca “Yeni” sırasında işlem görmekte olan şirket hisse senetleri “Eski” sırasında işlem görmeye başlayacak.
Not: Oranlar yukarıya yuvarlama yapılmak suretiyle virgülden sonra iki basamak gösterilmektedir.
               

keyifli038
16-06-2011, 10:41
Grnyo 0.65 tl
hayeldi gerçek oldu.
Aferin piyasa yapıcısına.

Borşa
16-06-2011, 12:18
Normalde bu durumlarda tavan tavan gider ama bende olduğu zaman olmuyor nedense (imzamdanda anlaşılacağı gibi).
Sürünür durur artık

Borşa
16-06-2011, 12:19
Bu durumda bedelsiz vermenin manası ne ? Değişen bir şey olmuyor.Kandırmacaya devam

boşbakış
16-06-2011, 15:06
bu kağıdın bedelsizle yükselmeyeceğini sağır sultan bile biliyordu zaten.artık 0.50 li rakamları görmemiz çok yakındır.yatırımcının kağıda güveni kalmadı.iki yıldır bu kağıttayım ve her bedelsiz verdiğinde 0.10-0.12 kademe düşer ve bidaha o noktaya gelmez.ama elbette beklenti vardoğuş grubu zarar getirecek hiçbir girişimde bulunmaz,yakında çıkar kokusu.ama şuna eminim enaz beş ay kağıt 0.70 i zor geçer...ytd.

mures
16-06-2011, 18:59
Bedelsizler hesapta görünmüyor ne zaman hesaba geçer bilen var mı arkadaşlar.

rafel46
16-06-2011, 20:05
benimki bugün hesaba geçmiş.bilginize iyi akşamlar.

Borşa
18-06-2011, 11:57
Şimdi baktım benim hesaba bedelsizler düşmemiş henüz (Akbank).Pazartesi tekrar kontrol edip arayacağım bankayı.
Sizce normal mi bu ?

rafel46
18-06-2011, 16:42
bendede olmuştu nisan ayında tskyo bedelsizi 1hafta oldu hesaba geçmemişler.oyak yatırımı aradım hemen hesaba geçtiler.çünkü bedelsizleri 2iş gününde yatırmaları lazım.bilgilerinize.

boşbakış
21-06-2011, 10:28
ya burdaki arkadaşlara ne oldu kimse kalmadımı,herkes çıktımı bu uyuz kağıttan,bir ben mi kaldım yani.neden suskun herkes,birileri bişey yazsın kafayı iyicem ya,ne oldu bu kağıt böyle yaaa.resmen alay ediyorlar yatırımcıyla bunlar valla.doğuş grubunu kınıyorum,kağıdı elinde tutup gitmesine izin vermediği için......

polıce06
22-06-2011, 20:12
bugün bu kağıtta bir şeyler sezdim ve bugünün en iyi fiyatından alış yaptım.amma çok amma yakın belli olmaz tepkisini verecek gibi duruyor.hadi hayırlısı...

Calta
22-06-2011, 23:05
Değerli dostlar endekse son dakika golü attık :he:, kapanışa doğru nasıl kaptılar malı:wink:.bedelsizlerinizi güle güle büyütün:yes:.Kıymetini bilin.:cool:

Calta
22-06-2011, 23:07
yarın endeksten ayrışarak yukarı yönlü bir hareket bekliyorum:cool:.

(Kişisel görüş)

Calta
22-06-2011, 23:08
bugün bu kağıtta bir şeyler sezdim ve bugünün en iyi fiyatından alış yaptım.amma çok amma yakın belli olmaz tepkisini verecek gibi duruyor.hadi hayırlısı...

İyi bir borsacı önce hisseder tıpkı sizin gibi , tebrik ederim.

boşbakış
22-06-2011, 23:21
İyi bir borsacı önce hisseder tıpkı sizin gibi , tebrik ederim.
lütfen beni yalnış anlamayın ama bende sizin gibi hissederek girdim ve tam iki yıldır bekliyorum.inşallah bu kez siz haklı çıkarsınız ve ben yanılrım,yoksa sabrım kalmadı.eğer çıkarsa yarın akşam size teşekkür için döneceğimi unutmayın değerli calta bey...

boşbakış
24-06-2011, 11:59
0,67 i 10 gündür göstermediler kağıda bu ne baskı bu ne terbiyesizlik anlamadım.planları ne doğuş grubunun anlamadım ama çok derin planları olduğu kesin.neyse iki yıl daha burdayım benimlşe yola devam eden pek kimse kalmadı galiba...ytd.

a10b20
24-06-2011, 14:27
Bedelsizden sonra hesabımda 0.711 tane lot altı hisse var oldu..Bunlar Nasıl tam olarak 1 Adet hisse ye çevirebilirim..Yani kaç adet 0...? lot altı alış verirsem 1 adet hisse olur..Bilgi si olan yazarsa memnun olurum..Şimdiden tşk ler..

Borşa
27-06-2011, 12:19
Benim bildiğim lot altı işlem olmuyor..Gidip bankaya bağışlıyorum diye imza atıp kurtuluyormuşsun

keyifli038
29-06-2011, 12:30
Bu nasıl bir zihniyet.
1 yıl bekle sözde kar payı dagıt.
Dürüslük bunun neresinde.

mures
29-06-2011, 14:22
Bu nasıl iştir anlayan var mı günlerdir 0,65 ten ha bire alınıp satılıyo kim ne yapmak istiyo doldur boşalt ?

mike1
29-06-2011, 19:01
a10b20 kardeşim küsürlü lotlar 1 lota çevrilemiyor, yatırım şirketinizdeki havuza hibe ediyorsunuz danışmanınıza sorun yardımcı olurlar.

keyifli038
30-06-2011, 16:55
yuh be..........

Calta
01-07-2011, 21:24
Nihayet 0.66 ya tutunduk :mut: 2 haftadır kağıt yerinde sayıyor:aww:.Sanki 0.65 den topladılar kağıdı:notr:.Bedelsiz hikayeside böylecene bitti ama bir tepki vermedi kağıdımız:frown:.Önümüzdeki hafta 0.70 e doğru yelken açmamız lazım:wink:.Önümüzdeki engel 0.68 direnci var:bad:.II. direnç noktası 0.70:bad::bad:.İki hafta yattık bugünkü işlem hacmi çok düşüktü :frown:, sanki hisse küçük bir kıvılcım bekliyor dostlar:he:.Hayırlısı bakalım:cool:.İki hafta yattık ama hissenin güçlendiğini hissediyorum:cool:.Bence yön yukarı.:cool::super::halay::halayci::he:

Kişisel görüş.

boşbakış
02-07-2011, 15:11
bu kağıdın bedelsize tepki vermeyeceği okadar aşikardı ki arkadaşlar,sizden özür dilerim belki ukalalık yaıyorum ama geçen yıl %15 bedelsiz verdi ve kağıt bırakın çıkmayı düştü.hep diyorum bu kağıdın çıkması için mutlaka güzel bir haber gerek
onuda şirket bildirecek artık.ama inanın şu anda ki fiyatın sebebi tamamen beklenti ve yıldırma politikası.garantinin iştiraki olan bir kağıdın buralarda kalması zaten akıl işi değil ama zamanına var.ben şuna çok üzülüyorum tam iki haftadır kağıt 0,64-0,66 arasına demir attı.ne olur ki 0,63 ol yada 0,67.işte sinirimide bu bozuyor,ve beni hırslandırıyor.iki yılımı doldurmama az kaldı ama bir okadar daha satmaya niyetim yok ve hala zarardayım.inanmak başarının yarısıdır.inannıyorum ben.herkese bol kazançlar diliyorum.yazdıklarım tamamen kişisel düşünce ve egolarımdır.ytd.

melis
02-07-2011, 17:40
boşbakış arkadaşım bende oyayo da aynı şeyleri yaşıyorum ne zaman çıkıcak bu yatırım ortaklıkları çatlatacak bizi yahu.

rafel46
02-07-2011, 18:29
bende 2 seneden fazla bu kağıttayım 2sefer bedelsiz aldık belki birşeyler olur diye biraz daha biraz daha mallandık ama nafile borsa 42000 binde 1.00 tlyi gördü şuandaki duruma bak bir okadarda para kazanan bir kağıt ama bizleri bıktırıp elimizden almaya çalışıyor ama bende inadına daha almaya çalışıyorum.herkese bol kazançlar.y.t.d.dir

boşbakış
02-07-2011, 19:27
boşbakış arkadaşım bende oyayo da aynı şeyleri yaşıyorum ne zaman çıkıcak bu yatırım ortaklıkları çatlatacak bizi yahu.

yoların iyice cılkı çıktı,kanaatim öyle.yavaş yavaş faaliyet alanlarını değiştiriyorlar,enson egcyo yaptı bunu ve kağıt uçtu.ama genelde yolar endeks düşerken çıkar,bizdekiler maşalla çıkarken bişy yok düşerken hooop aşağı.beklemekten başka çare yok.ama ben doğuş grubu yönetim kurulu başkanı sayın ferit şahenk in bir sözüne çok inanıyorum.borsa sabır yeridir.sabreden mutlaka ama mutlaka kazanacaktır dedi.bende sabrediyorum,bence sizde öyle yapın.tabi kağıda güveniniz varsa.ytd.bu kağıtta yıldırma politikası olduğu aşikardır.lotlarınızı ucuza kaptırmayın sadece sabredin......

Calta
02-07-2011, 21:39
boşbakış,melis ve rafel 46 arkadaşım gerçekten sizleri tebrik ederim dile kolay iki yıl beklemişssiniz.Fakat şunu da içtenlikle söylüyorum.Eğer ihtiyacınız yoksa da satmayın derim satarsınız füze gibi çıkar , inanınki sizler kadar bende üzülürüm.Söylediğimide yatırım tavsiyesi olarak algılamayın lütfen başıma bir çok defa geldi de ona yanarım.sattığım kağıdın ikinci gün tavan yapmasını bir kaç defa yaşadım.Allah yardımnız olsun diyorum.Hepimiz ümitle girdik bu işlere ben de yaklaşık
4-5 aydır bu hissedeyim.Hayırlısı bakalım.Söylediğiniz gibi 2 haftadır dinleniyoruz.Bir tepki gelecektir herhalde.

Kişsel görüş.

boşbakış
03-07-2011, 14:59
beklemeye devam,biraz daha yatay gidebilir.ama satmaya hiçmi hiç niyetim yok ölü parayı yatırdım çünkü:halayci:

mures
06-07-2011, 10:45
Sağlam yatırım ort. Ikiye katladı bunu.. Peçete ettiniz kağıdı.

boşbakış
06-07-2011, 11:14
dün yoların hepsini tekrar inceledim.en düşüğü bile bizim kağıttan enaz %20 primli,utnamıyorlar bunlar ya.para için yapmayacakları yok,ar damarları çatlamış.yazıklar olsun garanti ye ve doğuş grubuna artık sahip çıksınlar şu kağıda yeter.aleni bezdirme politikası yapılıyor hemde iki yıldır.iyi ama sebebi ne çıkarları ne.artık çıkarsınlar baklayı bu kadar terbiyesizlik yeter..ytd.