PDA

View Full Version : beyaz çoraplar

AngelHeart
04-08-2005, 21:08
sabah, giyiniyordum.
çoraplarım arasında seçim yaparken, ki bu seçim genelde en az hasarlı çoraplar arasından bir tercih olur, elimde bir topak beyaz çorap peydah oldu.

bir zamanlar 'espadril' diye bir ayakkabı türevi vardı...ergenliğimizin ayakkabıları...beyaz çorap o zamanlar çok giyilirdi... o zamanların trendiydi beyaz çorap...havlu beyaz çorap özellikle...

neden sonra, trend...kro ilan etti beyaz çorapları....o günden bugüne lanetlendi bu renk çorap...kroluğun şanlı bayrağıydı sanki beyaz çoraplar.

o sabah işte...giyiniyordum.
elimdeki beyaz çorabı fırlatıp attım, siyah çorabımı giydim...
durdum...hayatın manasını çözdüğüm andı....birileri benim beyaz çorap giyme özgürlüğümü elimden almıştı...sabahın ilk dank ıydı bu....

beyaz çoraplarımı giydim...kendimi güzel hissettim...neredeyse çoraptan özür dileyecektim...öyle bir minnettarlık hissiyatında çıktım sokağa...

sabah....giyiniyordum işte...
çoraplarım beyazdı. bunlar oldu.

gemici
04-08-2005, 23:57
spor papuçlarla hala giyebilirsin beyazları...deri papuçla asla

KARAHAN
05-08-2005, 00:20
takıl dostum kafana göre...ben renk ahengine çok önem veririm ancak kafasına göre giyinen çok rahat adamları da severim..e seni zaten severim..duble oldu:)

zet
05-08-2005, 02:05
sn AngelHeart nekadar güzel bir anı olmuş çoraplarınız ve siz.. okumak hoşuma gitti
ancak sabahın ilk dank ı oldu demişsiniz,anladığım kadarıyla sabah yaşadığınız tek dank bu değil ilk olduğuna göre.. diğer dank larıda okumak isterim..
yoksa kotpantalonunda paçalarını yanlardan kesmek mi istemiştiniz..
(hoşgörünüze sığınarak espri yapmak istedim)
saygılar

Matematikçi
05-08-2005, 02:12
kücükken beyazdan baska renk corap giymezdim...
diger renk coraplari hatta hic sevmezdim...
lise caglarinda baktim ki hep koyu renk giyiyorum...
beyaz ise altta siritiyor...
bir daha spor disinda beyaz corap giymedim...
:)

AngelHeart
05-08-2005, 23:52
sn AngelHeart nekadar güzel bir anı olmuş çoraplarınız ve siz.. okumak hoşuma gitti
ancak sabahın ilk dank ı oldu demişsiniz,anladığım kadarıyla sabah yaşadığınız tek dank bu değil ilk olduğuna göre.. diğer dank larıda okumak isterim..
yoksa kotpantalonunda paçalarını yanlardan kesmek mi istemiştiniz..
(hoşgörünüze sığınarak espri yapmak istedim)
saygılar

sabahın ikinci dank ı bu yazıyı yazdığımı hatırlamamamdı..galiba sarhoştum...bu cevabı yazarken olduğu gibi...yine yarın sabah hatırlayamayacağım şeyler yazacağım ihtimal...fırsat bu fırsat...gel öpiiim arkadaşım....gel öpiiim hissenet...
KARAHAN ım gel cimbomlu ol canım kardeşim:::::::::)

Morientes
08-08-2005, 17:08
beyaz çoraplarınızla ne güzel bir duygu bağı kurmuşsunuz....evet 80 lerde çok modaydı..özellikle havlu olanlar...birde üst kısımlarında iki renk çizgi olurdu veya nike puma falan yazıları..tabi o zamanlar bu markaların orjinalleri şirin ülkemizde olmadığı için bunlar genelde taklitti..iki yıkamada renkleri atardı..
spor ayakkabıyla hala giyilebilir.renk renk espadriller yok oldu nedense piyasadan...halbuki çok rahattılar...ama o zamanlar neden espadriller illa havlu çorapla giyilirdi hala anlamış değilim :) trend denen olay bu olsa gerek...

AngelHeart
09-08-2005, 12:18
insanın nesnelerle olan ilişkisi _farkında olmasa_ da çok yoğundur...
tabii ki sadece çoraplar değil:)
hergün yanından geçip gittiğim bir taşduvarın benden sonra da yaşayacağını bilmek kederlendiriyor beni...ya da bir çınarın önünden geçerken hışırdaması...
üzerinden yürüyüp gittiğimiz yolların hancı, bizimde yolcu olduğumuzu 'idrak' ettiğin an
nesnelere saygı duymaya başlıyor insan...
bu yüzden o ağacın önünden geçerken hürmetle eğilmem bundan...selamünaleyküm çınar abi:)

taz
09-08-2005, 13:27
hergün yanından geçip gittiğim bir taşduvarın benden sonra da yaşayacağını bilmek kederlendiriyor beni...ya da bir çınarın önünden geçerken hışırdaması...
üzerinden yürüyüp gittiğimiz yolların hancı, bizimde yolcu olduğumuzu 'idrak' ettiğin an
bu yüzden o ağacın önünden geçerken hürmetle eğilmem bundan...selamünaleyküm çınar abi:)

İnsan hayatında neye mana yüklerse hayatını o doldururmuş.

ne güzel sen, çoğu kişinin paraya yüklediği manayı bir çınara ya da bir taş duvara yükleyebilmişsin.

o çınarın önünden geçerken bendende selam söyle....

zet
06-10-2005, 01:02
yarın sabahki dgzte nin ne tür bir hareket yapacağını düşünmekten beni alıkoyabildiğiniz için sizi tebrik ederim... son zamanlarda okuduğum en güzel yazılardan birisi...

Augustlobster
06-10-2005, 01:38
sabah, giyiniyordum.
çoraplarım arasında seçim yaparken, ki bu seçim genelde en az hasarlı çoraplar arasından bir tercih olur, elimde bir topak beyaz çorap peydah oldu.

bir zamanlar 'espadril' diye bir ayakkabı türevi vardı...ergenliğimizin ayakkabıları...beyaz çorap o zamanlar çok giyilirdi... o zamanların trendiydi beyaz çorap...havlu beyaz çorap özellikle...

neden sonra, trend...kro ilan etti beyaz çorapları....o günden bugüne lanetlendi bu renk çorap...kroluğun şanlı bayrağıydı sanki beyaz çoraplar.

durdum...hayatın manasını çözdüğüm andı....birileri benim beyaz çorap giyme özgürlüğümü elimden almıştı...sabahın ilk dank ıydı bu....

beyaz çoraplarımı giydim...kendimi güzel hissettim...neredeyse çoraptan özür dileyecektim...öyle bir minnettarlık hissiyatında çıktım sokağa...

tebrik ediyorum.çünkü hayat,o sabah vardığınız manadan daha fazla 1anlam içermiyor..

çok önemli 1konuya değinmişsiniz.

brokerüstad
07-03-2014, 21:30
hangi renk çorap daha fazla giyiliyor bilmiyorum fakat
ben genelde koyu ve sabit renkleri tercih ederim

Koray
30-04-2014, 06:26
sabah, giyiniyordum.

.........................:)