PDA

View Full Version : Cep Telefonları

CARLOS
18-02-2004, 00:55
Nokia 3660 kullanan ve telefonun özellikleri hakkında bilgisi olan var mı?

Colias
07-09-2004, 21:33
sevgili arkadaşlar türkiye cep telefonları için USB-İnfra Red adaptör satan bir yer biliyor musunuz? ya da sizde varsa memnun musunuz? Geçen gün bir dergide okudum cep telefonundan bilgi aktarımı ile ilgili. Yurt dışında var; satılıyor ama Türkiye'ye daha uğramadı heralde:) Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim:)

H.ömer iren
07-09-2004, 21:49
sevgili arkadaşlar türkiye cep telefonları için USB-İnfra Red adaptör satan bir yer biliyor musunuz? ya da sizde varsa memnun musunuz? Geçen gün bir dergide okudum cep telefonundan bilgi aktarımı ile ilgili. Yurt dışında var; satılıyor ama Türkiye'ye daha uğramadı heralde:) Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim:)

cogu bılgısayarcıda var bluetooth ve ınfra red adaptorler kadıkoyde yazıcı handa bulabılırsınız...

tabı sıze daha yakın yerlerdede vardır.. benım telefonumda kutusundan cıkmıstı usb...

edvin
07-09-2004, 22:41
infrared için flexy tavsiiye ederim.digerlerinde kesinti olabiliyor.ben memnunum.8 aydır kullanıyorum..

Colias
08-09-2004, 19:23
verdiğiniz bilgilere için teşekkür ederim. Gidip biraz bilgisayarcı geziyim:)

chuckydoll
23-02-2005, 23:34
telefon arıyorum.... valla arkadaşlar nokia 6600 telim biraz mefta oldu.. şöle 500 milyon civarı bi telefon bakıyom önerilerinizi alabilirmiyim bluetooth ve kamerası olması makuldur:D:D

Su
24-02-2005, 03:30
Dikkatimi çekenleri yazayım
N 6260
http://www.nokia.com.tr/pics/phones/phone_models/pm_6260_cs.jpg

1.Nokia 6260 al (alış:570 YTL,spot ,illegal) (Bluetooth * 640 X480 kamera * Symbian Smart phone yazılım SymbianOs sistemi 6600 eşdeğer fark sadece fiziki ......
....................................
2.Nokia 6600 sat

....................................
N 3230
http://www.nokia.com.tr/pics/phones/phone_models/3230_pm_cs.jpg
3.Nokia 3230 Bekle ( 2 aya piyasada) ( 1.3 MG pixel kamera* Symbian Os isletim sistemi 7.0 upgradelenmiş , 3g desteği ve en önemli yanı nokianın 1 .2. ceyrekte teknolojik olarak üstün görsel olarak insanın gözünü tırmalayan 7610,6630 7270 'den daha sade )
7610
http://www.nokia.com.tr/pics/phones/phone_models/pm_7610_cs.jpg
6630
http://www.nokia.com.tr/pics/phones/phone_models/pm_6630_cs.jpg
7270
http://www.nokia.com.tr/pics/phones/phone_models/pm_7260.jpg

.................................................. ........................................

S700i
http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_10411_60_0_4000.jpg

4.Sony Ericsson s700 i (celluler phone sınıfından işletim sistemi Symbian değil java dışında program .oyun yüklenemiyor. Memory stick Dou 'yu destekliyor, 64 MB üzerinde ,bluetooth mevcut , Radyo ve Mp3 için ses kalitesi tatminkar, ama yazdığım gibi java dışında ne oyun yüklenebilir nede program

K700i
http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_9356_60_0_4000.jpg
5.SonyEricsson K700......... S700den sadece fiziki farkı yazlım aynı .fotoraf çekim kalitesi daha kısıtlı .........
P910i
http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_11943_60_0_4000.jpg
6.P910 fiat ve görünüm ve sistem olarak bir adım önde amaa iri olması itici fiat 1 milyar eski TL nin üzerinde .... Symbian Os UIQ kulalnıyor, ekran dokunmaları duyarlı ayrıca kıpraşımı var................. var ...... var... varrr

V800
http://69.93.183.68/content/phones/img/S254.jpg

7.... SE v 800 yolda görsel olarak çok çekici teknik olarak bilgim yok

8.....SE z800 gelirmi bilemiyorum.......
İstersen konu dahada açılabilir ama sakın acele etme ........

Çünkü yukarıda yazdığım modeller biri kaçı hariç 2 ay sonra tarih olacak

tazebaba
24-02-2005, 09:46
k700i tavsiye ederim kullanıyorum sorun yok.

son_azrail
24-02-2005, 11:15
her zaman motorola:) mpx 200 ve diğer modelleri220 hele yoldaa bi 300 war o ne öle allahım:)

chuckydoll
28-02-2005, 09:42
tavsiyeler için teşekkürler nokia 6260 ı aldım menu 6600 la aynı ...şekil açısından ayrı bi karizması var ama menu kullanımı pek rahat diil alışcazartık..:D

Element
03-03-2005, 22:42
ben bu telefona hastaydım ama özellikleri şimdiki trende uymuyor önemli noktalar yok kamera bluetooth gibi bide bu 3. nesil telefonlarda olan geniş bant internet falan ama fiyatı çok uygun bi bakın baya güzel bişe yinede......
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=585865&aType=product&catId=3471

son_azrail
04-03-2005, 00:16
sayın Element o telefonu kullanmaktayım mpx220 si war trend e uyan ama fiatıda trentle devam eden...

ben çooook memnunum bilgisayara takıom istediğim parçayı müzik sesi yapıom film atıp seyrediom...kendinize eğer iyi bir sd card alırsanız (2gb a kadar desteklio) mp3player divd film seyredeileceğiniz bir ayaklı tv gibib bile kullanabilirsiniz...hoş telefın yane....

şimdi yolda mpx300 ü war ama o çook tuzlu..ben abdden 202 dolaraalmıştım 1,000 ytl ydi tel ozaman tr de nese mpx300 n abd çıkış fiatı 850 dölar:( tr fiatını siz hayal edin...

Element
04-03-2005, 02:06
bide bişe sorcam aslında ben şu sürekli internet bağlantısı olan telefonlardan almak istiyorum her zaman her yerde borsa için:) türkiyede geniş bant internet varmı cep telefonları için ama aylık ücreti sabit olacak.Ben baktım ya süreye göre yada veri miktarına göre ücretlendirme yapılıyo, sizin bildiğiniz var mı??

son_azrail
04-03-2005, 12:12
eskiden telsimde wardı öle bi uygulama 36 k balantı ve ayda 5 milyon ama şu an böle bir uygulama yok...bildiğim kadarı ile hepsi veri transferine göre ücretlendirme yapıo.....borsa gibi anlık veri değişimi olan bir internette çok tuzlu olur...her gün tavan tuttursanız faturayı ödemek için benden borç almak zorunda kalırsınız....motorolanın o tel hakkında daha çok bilgi almak için o tür telefonlar hakkında açı-lmış bir forum war orayı incelerseniz daha doyurucu bilgi almış olursunuz.....adresi verecem ama sayın öbjektif yanlış anlamasın:( www.mpx.gen.tr ...

Cinnamon
10-03-2005, 12:21
Stockholm, 10 mart (reuters) - İsveçli cep telefonu üreticisi ericsson , avea'nın gsm
şebekesini geliştirmeye yönelik bir kontrat kazandığını bildirdi.
anlaşmaya göre, ericsson mevcut iki gsm şebekesini birleştirerek, tek şebeke sağlayıcısı olacak ve şu
andaki radyo şebekesini edge teknolojisi ile geliştirecek. kontratın şartları ise açıklanmadı.
ericsson'un internet sitesinden edinilen bilgiye göre edge teknolojisi (enhanced data for global evolution),
gsm operatörlerine üçüncü jenerasyon cep telefonu hizmetleri için gereken kapasiteyi sağlıyor. edge ile
gprs'in veri kapasitesinin üç katına ulaşılabiliyor.

son_azrail
10-03-2005, 13:03
bu arada motorola türkiye için özel 40 dolara gprs li 4-5 gün şarjı gidebilen telefon üretecekmiş ön anlaşmalar yapılmış 2-3 ay içinde piyasada olacağı söyleniyor...bu arada motorola bana para verse bıukadar reklamını yapmam:( seviom adamların telini yahu:)

BOZOK
10-03-2005, 13:06
azrail kardes sana bir mujdem var
motorolanin turkiye tanitim sefligine yukseltilmissiniz bunu bizden neden sakladiniz ????

son_azrail
10-03-2005, 17:06
abi ah ah nerde mpx200 ümün ekranı nanay oldu para bulup tamir bile ettiremiom....ah ah:( kabloda bişi war kesin adamlar filtre die tutturdular ekran tamamen değişecek dediler bende yuh dedim...en sonunda motorola müh de yapacaklar beni:)

pinky
27-01-2009, 16:34
ÇOK ÖNEMLİ_CEP TELEFONLARINDAKİ KOŞULLU İLETME

Her arama yaptığımda ekranımdaki 'aktif aramalar' yazısı benim de dikkatimi çekiyordu aslında ama durumun farkında değildim. ##002# 'i aradım hemen ben de. Gerçekten de aktarma iptal dedi.

Demek bize sormadan arama aktarması komutu verilmiş. Hemen siz de düzeltin.

ÇOK ÖNEMLİ!!!!! Lütfen Hemen Uygulayın...

Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'u karalama kampanyası değildir. Her ne kadar ilk okudunduğunda şüphe ile yaklaşılsa da, deneyince gördüm. Siz de mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu maili forward edin.
AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR
Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma
iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan!! yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...
Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese göndermenizi rica ediyorum. Göndermediğiniz takdirde sizin her aramanızda da , sizden de kontör düşüyor.
Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1 sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!
İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!!! Yani, sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, tabiri yerindeyse belli etmeden sizden hıncını alıyor.
Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha...İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes (diğer operatörlerde olduğu gibi) aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFONE'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyorsunuz. Görevliler de size AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda tele sekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar

Posta kutumdan bir ALINTI

pinky
27-01-2009, 16:49
Ne zaman cepten aramaya kalksam. "Aktif Aramalarınız var" yazısı çıkıyordu. ##002# yazıp gönderdim ve kurtuldum.

JAKO
27-01-2009, 19:01
N73 için çalışır msn arıyorum

bayay
27-01-2009, 19:32
N73 için çalışır msn arıyorum

gprs üzerinden wap.ceptemsn.com adresine girn programı indirim cebinize , sonra kullanmaya başlayın.

dalgıçkerem
27-01-2009, 20:49
gprs üzerinden wap.ceptemsn.com adresine girn programı indirim cebinize , sonra kullanmaya başlayın.

cepten msni (ceptemsn) kullanınca ücretlendirme ne kadar?

bayay
27-01-2009, 21:49
cepten msni (ceptemsn) kullanınca ücretlendirme ne kadar?

tam olarak bilmiyorum ama baya pahalı olması lazım.

deep
27-01-2009, 22:34
7 senedir kullanmiyorum... Altim kuru keyfim yerinde :oley:
Hem CEB'inize hem bünyenize zarar valla... :)