PDA

View Full Version : Server Problemi

Haluk Yasar
19-02-2004, 00:50
Siteyi yerleştirdiğim firmanın serverindeki problemler artık kabak tadı vermeye başladı. Demek ki firma değiştirme zamanı geliyor.

Öncelikli tercihim her zamanki gibi Türkiye ama 5 senedir hep yurt dışından yayındaydık.

Sponsor da olabilecek şekilde aylık 60-100 GB civarı bantgenişliğini Türkiyeden bize temin edebilecek ve %99.9 uptime garantisi verebilecek bir firma iseniz veya tanıyorsanız belki de sorunu aşmamıza yardımcı olabilirsiniz

Çünkü bu forumun ve sitenin %99.9 yayında olması gerekiyor.

Eno
19-02-2004, 01:08
Sayın Yaşar,

Objektif ile bu konuda irtibat kurmuştum ve bir teklifde bulunmuştum.
Kendisiyle iletişim kurarsanız bilgi verecektir.

Profocio Hosting'in sahibiyim ( www.profocio.net ) ve size hizmet vermekten mutluluk duyarım...

Objektif ile, hissenet için bir sunucu kiralamanın faydalı olabileceğini de konuştuk. Ona da ilettiğim gibi, böyle bir durumda sunucunun bakım ve yönetimini sizin için ücretsiz yapabilirim.

İyi çalışmalar

Haluk Yasar
19-02-2004, 01:39
Sayın Yaşar,

Objektif ile bu konuda irtibat kurmuştum ve bir teklifde bulunmuştum.
Kendisiyle iletişim kurarsanız bilgi verecektir.

Profocio Hosting'in sahibiyim ( www.profocio.net (http://www.profocio.net/) ) ve size hizmet vermekten mutluluk duyarım...

Objektif ile, hissenet için bir sunucu kiralamanın faydalı olabileceğini de konuştuk. Ona da ilettiğim gibi, böyle bir durumda sunucunun bakım ve yönetimini sizin için ücretsiz yapabilirim.

İyi çalışmalar
Sağolun, yeniden bir sunucu kiralayacakmışız gibi duruyor. Özellikle bugünlerde şimdiye dek görülmemiş ve mükemmel bir portföy yarışması yapımı üzerinde duruyoruz. Kısmet olur da gerçekleştirirsek zaten dedicated serverde olmamız neredeyse zorunlu olacak. Bunun ardından ileride siteye eklemek istediğim temel analiz -bilanço sorgulama ve teknik analiz grafik çizdirilmesi de eklendiğinde oldukça yüksek miktarlarda CPU gücü tüketeceğiz demektir. Bu arada AB rüyası gerçekleşmeye yakınlaşırsa zaten tek CPU'lu server bile bizi kaldırmaz.

Server sorununu önümüzdeki bir iki hafta içerisinde çözmeyi planlıyorum. Nazik teklifinizin her zaman gözümün önünde olacağından şüpheniz olmasın.

Eno
19-02-2004, 01:43
Gerek sunucu seçimi, gerekse sunucunun çalışmaya hazır hale getirilmesi, güvenlik yamaları, kernel ve kontrol panel updateleri için yardımcı olmaya hazırım.

İyi çalışmalar