PDA

View Full Version : Alex De Sousa'nın ismi ne Olsun?

BORA YAŞAR
20-04-2011, 10:39
Sanatçı bıçaklanması, milletvekili vetosunun yarattığı infial, ucubenin yıkılması, genel seçim vs gibi anlamsız sorunlarla uğraşan ülkemizde işte aslan gibi bir gündem maddesi..

Başbakanımızı, kulüp başkanı ile ziyaret edip ona formalardan bir demet sunan Alex, Türk vatandaşı olmak istediğini ilan etti.

Başımızın üstünde yeri var da, adı ne olsun?

"Survivor'ı kim kazanacak?", "hissenette survivor'ı kim kazanır?, gibi konulara ilgi gösteren forumumuza aslan gibi bir konu daha..

Umarım başlığımız Kurtlar Vadisi başlığı kadar iş yapar..

Hadi hayırlısı..

BORA YAŞAR
20-04-2011, 10:40
Anket yok teklif var..

Alex'in adı ne olsun..

Katılmayan arab olsun..

BORA YAŞAR
20-04-2011, 10:45
http://i51.tinypic.com/ob05e9.jpg

Alex'i ilk defa gülerken görüyorum..

Başbakan ise keyiften uçuyor..

Siyasiler futboldan nemalanıyor malum..

Gökçek Vederson geldi aklıma..

Tayyip Alex olabilir..

Ya da Recep Alex..

Olmazsa Alex Recep..

Farketmez..

Rakipleri Alex gol attıkça bağırırlar artık: Atma Recep, din kardeşiyiz. Firaklı olur.:)

madenci1
20-04-2011, 11:22
Alex, Alexander'ın kısaltması ise yeni bir isme gerek yok.

Çünkü Alexander'ın Türkçe'deki karşılığı İskender'dir. Aslında isimler hep aynı, söylenişleri biraz farklı...

Adam-Adem, David-Davud, Solomon-Süleyman(yoksa Sülüman'mı), Eva-Havva, Moss-Musa(yahudiler Moşe diyorlar)...

Bir çok ismi böyle eşleştirebiliriz.

Başlığa gelince, evet gündem değiştirmek için Tayyip, böyle ufak şeylere tenezzül ediyor da, bu ne ki...

Adam türbanlı eşini, kızını medyanın önüne koyup onlardan menfaat sağlıyor.

Ayrıca şu soruyu da sormak lazım, geçmişte hangi iktidar, hangi lider böyle şeyler yapmadı?

Bu ülkede hiçbirşey değişmez.

Aynı tas aynı hamam...

Tas delik hamam delik...

ayhan53
20-04-2011, 11:40
alex ismi türkiyeya yabancı bir isim değil rum ve ermeni kökenli bir çok vatandaşımızda var örneğin hakem alex taşcıoğlu önemli olan alex isim olarakmı kalsın soy isim olarakmı eğer alexi soyisim yapacaksak
önerim aziz alex olsun (dini motiflerle süslü oluyor)

yok ismi alex olacaksa
alex yıldırım
alex de
alex so
alex dedesorma
alex saraçoğlu
alex kadıköy
alex burası kadıköy
alex küçükordinyanus
alex bartu
alex arena

seçeneklerini söyleyebilirim

celikbilek
20-04-2011, 11:43
Alex e dokunmayın, O ALex de Souza, gerisi hikaye
Azizi de kınıyorum seçim zamanı futbolcuyu seçime yem ettiği için.
Benzine giydirmişler, aslında benzin zamları her defasında refaranduma sunulmalı, çünkü halkı birebir ilgilendiriyor ama anayasa hiç ilgilendirmiyor.

ayhan53
20-04-2011, 11:53
Alex e dokunmayın, O ALex de Souza, gerisi hikaye
Azizi de kınıyorum seçim zamanı futbolcuyu seçime yem ettiği için.
Benzine giydirmişler, aslında benzin zamları her defasında refaranduma sunulmalı, çünkü halkı birebir ilgilendiriyor ama anayasa hiç ilgilendirmiyor.

aynen öyle

BORA YAŞAR
20-04-2011, 13:44
ALEX diye TÜRK ismi olmaz mı?

Alex De Souza’nın Türk vatandaşı olmak istemesinin ardından Başbakan Erdoğan, “İsim düşündünüz mü?” diye sormuş. HTSpor.com da “Alex’in ismi ne olsun” diye bir anket başlamış. Benim önerim net: Türk vatandaşı Alex De Souza’nın ismi Alex De Souza olarak kalmalı.

Vatandaşlığa geçtikten sonra bir Türk ismi alma modası sadece bu ülkede var herhalde. Marco-Mehmet’e; İbrahima-İbrahim’e Marcio-Mert’e dönüşebiliyor. Bir insanın vatandaşlık olarak Türklüğü seçmesi halinde ismini de Türk ismine çevirmesi bir zorunluluk mu bilmiyorum. Ama Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşı Ermeni cemaati içersinde bir sürü Alex ismi varken De Souza’nın ismini değiştirmesini beklemek çok adil değil.
Kaptan; Alex ismiyle de Türk vatandışlığına geçebilmeli. ABD ya da Alman vatandaşı olan Türkler ismini değiştiriyor mu? Ya da Mesut Özil’in ismi değişti mi? Alex Türk vatandaşlığına geçsin adı da Alex kalsın.

http://www.haberturk.com/haber/haber/622618-alex-diye-turk-ismi-olmaz-mi

Bu yaşamsal konu gerilerde kalmamalı..

Her Türk vatandaşının bu konuda bir önerisi olmalı..

muratserdar
20-04-2011, 13:58
isminden banane ha cemal,ha cevat,ha prekazi ha da recep (olma ihtimali çok yüksek)
benim takıldığım mevz-u
zamanlama/seçim/arda/forma/şampiyonluk/trabzon/medya/yönlendirme/yalakalık
bölüyorum bölüyorum gülmekten ölüyorum...
ulan adam Türk vatandaşı olsa nolur olmasa nolur.
Arda'nın dediği gibi..

PARK
20-04-2011, 15:13
Alex De Sousa'nın ismi ne Olsun?

Ulu önder M.Kemal ATATÜRK ''Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim''

sözünü sanki ALEX için söylemiş...

Bir Galatasaraylı olarak bu Lig'te en sevdiğim topçudur Alex.

Adı ZEKİ ÇEVİK olsun...

ayhan53
20-04-2011, 15:14
isminden banane ha cemal,ha cevat,ha prekazi ha da recep (olma ihtimali çok yüksek)
benim takıldığım mevz-u
zamanlama/seçim/arda/forma/şampiyonluk/trabzon/medya/yönlendirme/yalakalık
bölüyorum bölüyorum gülmekten ölüyorum...
ulan adam Türk vatandaşı olsa nolur olmasa nolur.
Arda'nın dediği gibi..

büyük türk büyüğü arda son zamanlarda baya bi şey demişti hangisini diyon:)

bilalx
20-04-2011, 15:23
Hayırlı olsun :)

Sanatçı bıçaklanması, milletvekili vetosunun yarattığı infial, ucubenin yıkılması, genel seçim vs gibi anlamsız sorunlarla uğraşan ülkemizde işte aslan gibi bir gündem maddesi..

Başbakanımızı, kulüp başkanı ile ziyaret edip ona formalardan bir demet sunan Alex, Türk vatandaşı olmak istediğini ilan etti.

"Survivor'ı kim kazanacak?", "hissenette survivor'ı kim kazanır?, gibi konulara ilgi gösteren forumumuza aslan gibi bir konu daha..

Hadi hayırlısı..

bilalx
20-04-2011, 15:24
Bence Bahtiyar olsun :kahkah:

BORA YAŞAR
20-04-2011, 15:36
İşte Alex'in tercih ettiği isim

F.Bahçe’nin kaptanı, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’la birlikte ziyaret ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, Türk vatandaşlığına geçişinde yardım istedi. Başbakan sordu: İsim düşündün mü Alex?... Alex ise buluşmada söylemedi ama Ali Yıldırım ve Ali Koç’a sevgisinden dolayı Ali ismini tercih ediyor.

http://spor.milliyet.com.tr/iste-alex-in-tercih-ettigi-isim/spor/spordetay/20.04.2011/1380107/default.htm

BORA YAŞAR
20-04-2011, 15:38
Günün esprisi şöyle:

Eski Trabzonspor futbolcusu Ali Kemal, Ali ismini tercih eden Alex'le karşılaşmış..

Ali Kemal şöyle demiş:

- Sen Ali, ben Ali..Olmuyor.. Bundan böyle benim adım Ali Kemal olsun..

BORA YAŞAR
20-04-2011, 15:38
Alex en sevdiği ismi belirlese bile bu çok yaşamsal konu hiç bitmeyecek..

İlginizle..

bilalx
20-04-2011, 15:54
Türk ismi alsada yine alex denilecek..Sonuçta bunu takımlarımızın hepsi yapıyor..

Alex en sevdiği ismi belirlese bile bu çok yaşamsal konu hiç bitmeyecek..

İlginizle..

mamo
20-04-2011, 16:00
Abuzer de souza

ümiter
20-04-2011, 16:01
alexsandra olsun .. hürrem misali .. sonrada alexsandra öldü ben hürre hürrem die gezsin

ayhan53
20-04-2011, 16:14
trabzonun başkanı aziz başkanı kıskanmış oda kaptan burağı alıp pazartesi başbakanın yanına çıkıyormuş burağın brezilya vatandaşı olması için yardım talep edecekmiş

BORA YAŞAR
20-04-2011, 16:17
trabzonun başkanı aziz başkanı kıskanmış oda kaptan burağı alıp pazartesi başbakanın yanına çıkıyormuş burağın brezilya vatandaşı olması için yardım talep edecekmiş

Güzel.:)

muratserdar
20-04-2011, 17:26
Türkiyeyi Türk insanını Türkçeyi çok seviyormuş
ömrünün yarısı türkiyede geçen Aleks
söz vermiş!!
"seneye demiş en azından Merhaba,hoş geldin beşgittin kelimelerini
Türkçe olarak telaffuz edeceğim.."
Varoollll.çok gururlandık çok!!

yeum
20-04-2011, 17:28
http://i51.tinypic.com/ob05e9.jpg

Alex'i ilk defa gülerken görüyorum..

Başbakan ise keyiften uçuyor..

Siyasiler futboldan nemalanıyor malum..

Gökçek Vederson geldi aklıma..

Tayyip Alex olabilir..

Ya da Recep Alex..

Olmazsa Alex Recep..

Farketmez..

Rakipleri Alex gol attıkça bağırırlar artık: Atma Recep, din kardeşiyiz. Firaklı olur.:)

imza...... yeum.....:)

ayhan53
20-04-2011, 17:30
alex türkçe konuşabiliyor kulüp türklere ispanyolca brezilyalılarada türkçe kursu verdiği zaman türklerin çoğu 1-2 saat girip tüymüşler derslerden bir tek alex hiç bir dersi kaçırmamış tüm oyuncular içerisinde ama hiç bir zaman tam konuşamadığı bi dilde açıklama yapmadı

muratserdar
20-04-2011, 18:52
Hakan Şükür aday adayı idi.
Hükümetin kanalında program yapar iken.
Başbakanı konuk etmiş ve gerekli paslaşmalarla
popülarite sağlanmıştir.Yerli hoca yerli oyuncu
yabancı oyuncunun cemaat bakış açısı içerinde
ahlaki değerlerin yüksek olan aleks,
izmirin gavur olduu adam olaydı kayseri trabzon bursa gibi
bütün nimetlerden onunda yararlanabilecegi hatta geç kalmadii
Eğer akıllı olurda oyları verirlerse İzmirin sporda kalkınacağı
gibi konular bahsi gecti idi..
sonrasında Hakan Şükür aday oldu
çift taraflı popülarite sağlandi.
Azizin yaptıı da farklı bişey deil.
aleksin suçu yok.Türk olacağıda yok.

Hakan Şükür ü severim cimbomlu deyü
Ancak Devletin kanalını siyasete alet etmesi yanlışş!

sırada Nihat Doğan var.
Milletvekilliğine yetişmedi amma
Belediye reyizliği kesin.
(Ah keşke o helikopterdeki saçmalamalarını
1-2 ay evvel yapaydı kesin vekildi)

emrek83
20-04-2011, 19:09
İsmail Hakkı diyelim...:cool:

sayanora
20-04-2011, 19:28
Alev olsun :)

guneysu
20-04-2011, 21:47
aleks olabilir... .....

yazmayan arap alsun demeseydi bora abi, yazmayacaktım... :)

ayhan53
20-04-2011, 21:49
alex de güneysu da olabilir

C.ÜNLÜ
20-04-2011, 21:58
İdi Amin ...Olsun

brokerüstad
20-04-2011, 22:04
önce konuyu analiz edelim
15.14 Eylül 1977 Curitiba-PR (Brezilya) doğumlu Alexsandro De Souza 1.75m boyunda
Alex isminde x harfi bizim alfabede olmadığından kullanılmaz
yani Aleks olarak yazılabilir bu birinci destek
Dahi Anlamındaki DE ayrı yazılır. Alex DE Souza :)
kısaca aleks deyin yani;
Aleks de , sonsuza :) :)

brokerüstad
20-04-2011, 22:06
ha unutmadan Aleks ismi bizde var bir araştırma yaptım
ALEKS TAŞÇIOĞLU ,FIFA Yardımcı Hakemi internetten buldum

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19399

onur501
20-04-2011, 22:13
Ali Türk

KONYALIYIZ
20-04-2011, 22:15
Abuzuttin olsun

sonki
20-04-2011, 22:16
kamil yk olsun

aminoasit
20-04-2011, 22:19
boza de souza ?

.

brokerüstad
20-04-2011, 22:22
şöyle bir isimde olabilir
Aleks
Attığıgollerinaltındankalkamayanlarınunutamadığıgo lcugillerden :)

EZEL
20-04-2011, 22:23

başlık yanlış:ayy:

merlin
20-04-2011, 22:28
Stadın ismi Şükrü Saraçoğlu , dönemin tek parti başbakanı, faşo Şükrü. Peşkeş çektiği Papazın düzlüğü diye bilinen stad arazisine vefa borcu o ismin stada verilmesi.

İlk başkanı M.Ziya Songülen : Duyunu Umumiye yani bu memleketi ecnebiler adına soyan kuruluşun üyesi !

4.Başkan, bir şehzade. Aynı zamanda kuruculardan.

Dr.Nazım ilk başkanlardan. İzmir suikastçilerinden. Atatürk'e suikast düzenleyenlerden. İdam ediliyor.

İttihat ve terakkicilerin takımı olduğundan BJK ve GS nin aksine pek şehdidi yok. Milli Mücadelede millet çarpışırken bunlar İstanbulda ingilizlerle eğlencesine maç yapıyorlar. :D

Atatürk'e pek yanaşamıyorlar korkudan. Ama o ölünce Şükrü Saraçoğlu fırsatını kaçırmıyor ve yine iktidara yanaşıyorlar.

Güven Sazak isimli mafya babasını başkan,Ali Şen gibi bir ismi ise 2 kez başkan yapabiliyorlar.

NATO müteaahidi, generallerin kankisi , Recep Bey ile de yakın ilişki kurabiliyor.

Tribünlerin astığı''adam gibi adam recep Tayyip Erdoğan pankartı '' bir selamdı, bir sonraki hafta Çarşının astığı ''adam gibi adam A.Necedet Sezer ''ise tarihe geçen oturaklı bir dersti :D :D

Neyse. Aziz kendine yakışanı yapmış. Kendisinden ve camiasından bunu beklerim zaten. :he:

Alex'in ismi de Aziz Recep GÜL olsun :D

Belki bank asyaya düşmekten kurtulduk ama başbakanı ıslıkladık ya, o gurur bize yeter :he:

guneysu
20-04-2011, 23:31

başlık yanlış:ayy:

onu bende fark ettim, Z yerine S yazılmış....

GS lı Bora abi için bir harfin tartışmasını yapmayayım dedim.. :oley:

ayhan53
21-04-2011, 07:00
onu bende fark ettim, Z yerine S yazılmış....

GS lı Bora abi için bir harfin tartışmasını yapmayayım dedim.. :oley:

ama olmzki hemşom o kadar senedir ata ata adını artık tüm gs lilerin ezbere bilmesi lazım:) gs de en uzun süreli oynayan oyuncudan çok dah uzun sadece gs ye karşı oynamıştır:)

CANOZGUR
21-04-2011, 07:27
Ali Desidero olsun

inorganik
21-04-2011, 07:50
Hürrem olsun. :). Onun da eski adi alexandra ya ;)

madenci1
21-04-2011, 10:49
Dr.Nazım ilk başkanlardan. İzmir suikastçilerinden. Atatürk'e suikast düzenleyenlerden. İdam ediliyor.

Tüm dünya için geçerli bir kural vardır. Resmi tarihin %75'i yalandır.
''Atatürk suikasti'' de bu çerçevede incelenmesi gereken bir olaydır.

Mesela ben size o dönemlerin magazin haberlerinden birini vereyim. Atatürk, yanılmıyorsam üstteğmen rütbesindeyken, Selanik'te annesini göndererek bir kızı istetir.

Kız, Atatürk'e verilmez. Kime verilir?

Dr.Nazım'a verilir.

utku guvenc
21-04-2011, 10:53
GAMBER olsun...

BORA YAŞAR
21-04-2011, 11:03

Mesela ben size o dönemlerin magazin haberlerinden birini vereyim. Atatürk, yanılmıyorsam üstteğmen rütbesindeyken, Selanik'te annesini göndererek bir kızı istetir.

Dr.Nazım'a verilir.

Hadi diyelim resmi tarihin şu kadarı yalandır...

Özel tarihin (popüler tarihin) önemli kısmı da televoleliktir.

Yazıda doğrudan böyle denmiyor ama, Dr. Nazım'ın öldürülme nedeninin kız meselesi olduğu ima ediliyor.

Biraz ciddiyet.

Biraz insaf..

madenci1
21-04-2011, 11:22
Yazıda doğrudan böyle denmiyor ama, Dr. Nazım'ın öldürülme nedeninin kız meselesi olduğu ima ediliyor.

Kesinlikle bunu ima etmiyorum. Fakat yazdığım şeyi Türkiye'de kimse bilmez. Birçok şey üstü örtülüp kapatılmıştır.
Atatürk suikasti çok dikkatli incelenmesi gereken bir olaydır.

Bu bahaneyle Dr.Nazım'ı astılar, neredeyse Kazım Karabekir'i de asacaklardı.

El insaf...

Şu kadarını yazayım, Dr.Nazım'ın kanı yerde kalmadı. Şunu da ekleyeyim:

Dr.Nazım adamdır.

BORA YAŞAR
21-04-2011, 11:24
Türkiye'de kimsenin bilmediği tarihi bir hakikatı bizlerle paylaştığınız için teşekkür..

Sayenizde Dr. Nazım'ın adam olduğunu da öğrendik..

Sağolun..

TUNABEN10
21-04-2011, 11:34
İşte Alex'in tercih ettiği isim

F.Bahçe’nin kaptanı, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’la birlikte ziyaret ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, Türk vatandaşlığına geçişinde yardım istedi. Başbakan sordu: İsim düşündün mü Alex?... Alex ise buluşmada söylemedi ama Ali Yıldırım ve Ali Koç’a sevgisinden dolayı Ali ismini tercih ediyor.

http://spor.milliyet.com.tr/iste-alex-in-tercih-ettigi-isim/spor/spordetay/20.04.2011/1380107/default.htm

Binali olsun.

merlin
21-04-2011, 11:39

Dr.Nazım'a verilir.

Resmi tarih mi ?
Valla resmi tarihi yazsam Dr.Nazım 'ı homo spains grubunda değerlendiremeyiz zaten.
Ben ondan bahsetmiyorum.
Dr.Nazım adam mıdır değil midir bunun muhasebesini de yapmam.
Tarih bazısını yüceltir,bazısını küçültür.Bunlar ayrı konular.
İttihatçı olması, Osmanlı kabinesinde bakan olması , imparatorluğu çökerten kadrolar arasında olması , cuhuriyetten önce iki kez idama mahkum edilmesi ve nihayet İzmir 'de suikastçilerle aynı mekanda bulunması . Son kez idama çarptırılması.

Demek istediğim FB camiasını yönetenlerin devletle sıcak ilişkileri sürdürmek istemesi.

Yoksa camiaya ne diyebilirim ? Alex e ne diyebilirim ? Türkiye liglerinin gerçekten adam gibi adam olan bu sporcusu hakkında olumsuz bir şey diyemem.

AMa pek şık değil. Seçimden önce başbakan ziyaretleri filan şık değil. Ezeli rakibinin başı hükümetle beladayken hiç şık değil.Ve şampiyonluk yarışı sürerken, hakem hataları ayyuka çıkmışken, FB li başbakanı ziyaret zaten beterin de beteri.

Hiç sevimli bulmadım bu işi.
Yoksa şu bu, tarih marih. Sorgula sorgula bitmez. Dr.Nazım FB başkanıymış diye FB devlet düşmanı demem.
Mehmet Ağar tayfasının GS den nemalanması rahatsız ediyordu bizi. Çok şükür kurtardık. Darısı FB nin başına :D

madenci1
21-04-2011, 12:08
nihayet İzmir 'de suikastçilerle aynı mekanda bulunması . Son kez idama çarptırılması.

Ben bu konuyu çok okudum. Dr.Nazım'ın asılması çok yanlıştır.

Sanki kişisel bir kin var, bu işin içinde...Devletin tepesinde oturuken şayet kişisel kin ve hırslarınızla hareket ederseniz, çok ağır sonuçları olabilir.

Atatürk'ün ölümü ise çok şüphelidir.

1938'de Atatürk ve İnönü arasındaki gerilim had safhadadır. Aralarındaki anlaşmazlık ne idi? Dr.Nazım'ın İnönü çizgisinde olduğunu biliyoruz.

Atatürk öldükten ne kadar zaman sonra 2.dünya savaşı başladı?

Von Papen niçin Ankara Büyükelçisi idi? Almanya'da Dışışleri Bakanlığı yapacak değerde bir diplomattı.

Atatürk öldükten sonra niçin derhal Berlin'e geri çağrıldı?

Ciddi bir mesaj yazdığınız için ciddi cevap yazdım. Yoksa tartışma başlatmak gibi bir niyetim yoktu.

Alex de Souza'nın ismi ne olacak derken nerelere geldik.

Nereden nereye...

merlin
21-04-2011, 12:14
Ben bu konuyu çok okudum. Dr.Nazım'ın asılması çok yanlıştır.

Sanki kişisel bir kin var, bu işin içinde...Devletin tepesinde oturuken şayet kişisel kin ve hırslarınızla hareket ederseniz, çok ağır sonuçları olabilir.

Atatürk'ün ölümü ise çok şüphelidir.

1938'de Atatürk ve İnönü arasındaki gerilim had safhadadır. Aralarındaki anlaşmazlık ne idi? Dr.Nazım'ın İnönü çizgisinde olduğunu biliyoruz.

Atatürk öldükten ne kadar zaman sonra 2.dünya savaşı başladı?

Von Papen niçin Ankara Büyükelçisi idi? Almanya'da Dışışleri Bakanlığı yapacak değerde bir diplomattı.

Atatürk öldükten sonra niçin derhal Berlin'e geri çağrıldı?

Ciddi bir mesaj yazdığınız için ciddi cevap yazdım. Yoksa tartışma başlatmak gibi bir niyetim yoktu.

Alex de Souza'nın ismi ne olacak derken nerelere geldik.

Nereden nereye...

Her idam yanlıştır.Bu kesin.
İdam edildiği için tarihin kahraman saydığı çok sahtekar var (:

yas3gk
21-04-2011, 13:03
Resmi tarih mi ?
Valla resmi tarihi yazsam Dr.Nazım 'ı homo spains grubunda değerlendiremeyiz zaten.
Ben ondan bahsetmiyorum.
Dr.Nazım adam mıdır değil midir bunun muhasebesini de yapmam.
Tarih bazısını yüceltir,bazısını küçültür.Bunlar ayrı konular.
İttihatçı olması, Osmanlı kabinesinde bakan olması , imparatorluğu çökerten kadrolar arasında olması , cuhuriyetten önce iki kez idama mahkum edilmesi ve nihayet İzmir 'de suikastçilerle aynı mekanda bulunması . Son kez idama çarptırılması.

Demek istediğim FB camiasını yönetenlerin devletle sıcak ilişkileri sürdürmek istemesi.

Yoksa camiaya ne diyebilirim ? Alex e ne diyebilirim ? Türkiye liglerinin gerçekten adam gibi adam olan bu sporcusu hakkında olumsuz bir şey diyemem.

AMa pek şık değil. Seçimden önce başbakan ziyaretleri filan şık değil. Ezeli rakibinin başı hükümetle beladayken hiç şık değil.Ve şampiyonluk yarışı sürerken, hakem hataları ayyuka çıkmışken, FB li başbakanı ziyaret zaten beterin de beteri.

Hiç sevimli bulmadım bu işi.
Yoksa şu bu, tarih marih. Sorgula sorgula bitmez. Dr.Nazım FB başkanıymış diye FB devlet düşmanı demem.
Mehmet Ağar tayfasının GS den nemalanması rahatsız ediyordu bizi. Çok şükür kurtardık. Darısı FB nin başına :D

Aynı mantıktan bakıldığında Fb li bir başbakanın gs ye stad yaptırması da bizim açımızdan pek şık olmamıştır,yakışık almamıştır...

Ezeli rakibin başı neden belada olsun,atı alan üsküdarı geçmiş nasıl olsa...

Ha belki de stadı yaptırarak seçim yatırımı yapmıştır...

Konu gs olunca pek şık oluyor,FB olursa pek şık olmuyor,el insaf...

Şampiyon adaylarından biri yoksa gs mi de,yarış sürerken,FB başkanının ziyareti bu denli dikkat çekiyor...

majestik72
21-04-2011, 13:39
Anket yok teklif var..

Alex'in adı ne olsun..

Katılmayan arab olsun..

Sırf Arap sayılmamak için bir önerim olacak :)

Alex De Sousa = Ali Ekber olabilir....

Ale ::: Al i --- Ex De :::: Ekbe r

dopamin
21-04-2011, 13:43
ali de sidero :)

brokerüstad
22-04-2011, 21:07
Alex Alex olalı böyle anket görmedi : .)

denizbir
22-04-2011, 23:30
Anket yok teklif var..

Alex'in adı ne olsun..

Katılmayan arab olsun..

sayın bora yasar ..
sosyal mevzulara yaklasım yontemleri acısından bir cok konuda sizle hemfikirim ancak.
farkında olmadan yakın tarihimizden bize baki kalan pekde hos olmayan bazı söz alışkanlıkları var.
cocukken köyde bir kopegimiz vardi adı arap idi.
--arap , arap diye seslenirdik
ancak ilerki zamanlarda anladim ne kadar hatali davraniş sergilediğimizi.
(not: araplardan hiç haz almam. özgurluk ve ulusal gurur değerlerine sahip cıkmamalari ,tebaaci zihniyete sahip olmalarindan dolayı hiç saygıyı haketmiyorlar.
ancak herseye ragmen EVRENSEL DEĞER yargılarina saygı babında da olsa bir ulusu kotu bir teşbih bunyesinde ifade etmemek gerekir kannatindeyim .

haa bu arada arab değilde arap yazsaydınız yukardaki kinaye meşruiyet kazanırdi. :) .
haliylen bu mesajın muhatabı siz olmuyorsunuz.

isim olarak önerim recep olsun .. eski portekiz takvimine göre recep ayinda doğmuş dermişim.. :)
ilerde hakan şukur gibi şukrederse,aleksimizde memmleket sevdası hasıl olursa recep bey deyiveririz... :)

tekas
23-04-2011, 00:38
Aynı mantıktan bakıldığında Fb li bir başbakanın gs ye stad yaptırması da bizim açımızdan pek şık olmamıştır,yakışık almamıştır...

Şampiyon adaylarından biri yoksa gs mi de,yarış sürerken,FB başkanının ziyareti bu denli dikkat çekiyor...

Neyse dostum boşvermek gerek.
Bari spor bu siyasi tartışmaların içine sokulmasın.

Futbolcu Alex'i ben de saha içi ve saha dışı kişilik ve meziyetleri nedeniyle yıllardır beğeniyle izliyorum.
Tıpkı futbolcu Arda'yı futbolcu meziyetleri nedeniyle bir Gs.lı olmasına rağmen takdir ettiğim gibi.

Madem, hakem ''Aleks Taşçıoğlu'' diye isim var,

O halde;

Sn.Bora Abi'mizin anketi için bu yiğidin ismi Aleks olsun..

brokerüstad
23-04-2011, 20:14
Aleks ismi gider sevgili Alex 'e

merlin
27-04-2011, 00:43

Yazımın son paragrafında ''Mehmet Ağar tayfasının GS den nemalanması rahatsız ediyordu bizi. Çok şükür kurtardık. Darısı FB nin başına''
demişim. Dikkat ettiyseniz.

Cem Uzan servet önerdi bu camiaya. Yönetime girmek için.
Mesut Yılmaz başkan olmak istedi.
Mesut Yılmaz başbakanken Azerbaycanlılar stad yapacaktı GS ye.
Mehmet Ağar sürekli maçlardaydı.

GS hiç birini yönetimine dahi almadı.Sonuçta bazı bedeller ödedi.
Alınmış bir UEFA kupasını herkes sahiplenmek istedi.

Şu an düşünüyorum, bir takım UEFA alsa, Tayyip Erdoğan statdı seçim mitingine çevirir ve hatta seçim manifestosuna yazar ''UEFA da kupa aldık ''diye.

Ben GS -FB muhabbeti yapmam burada.Gördüğümü söylerim. Ligin bitimine 3-4 hafta kala başbakanla pozlar filan şık olmuyor. Hele hele 2 ay sonra seçim varken.

Ezeli rakibin başı elbette belada !
Başbakan, bakanların tümü, bazı bürokratlar tehditler ve hakaretler yağdırdı camiaya. Ruhsuzlar, satılmışlar, nankörler gibi. Seçim yakın , o yüzden sustular şimdilik . Stad ise halen devredilmedi. Mülkiyetini vereceklerdi, şimdi kiralayacağız diyorlar !

Ben bilemiyorum artık. FB camiası, camiayı yönetenler , otoriteye sevimli görünmeyi seviyor. Bu yeni değil.

Stern
27-04-2011, 01:00
bence sultan sülüman olsun

ayhan53
27-04-2011, 08:12
topik sahibi ne oldu isim konusunda bi karara vardınmı:)

Figo
27-04-2011, 08:21
Alex'e sonunda isim bulundu:yes::super:

CcC Ali Ökkeş BOZKURT CcC
http://i55.tinypic.com/2445icy.jpg

tekas
27-04-2011, 09:55
Yazımın son paragrafında ''Mehmet Ağar tayfasının GS den nemalanması rahatsız ediyordu bizi. Çok şükür kurtardık. Darısı FB nin başına''
demişim. Dikkat ettiyseniz.

Cem Uzan servet önerdi bu camiaya. Yönetime girmek için.
Mesut Yılmaz başkan olmak istedi.
Mesut Yılmaz başbakanken Azerbaycanlılar stad yapacaktı GS ye.
Mehmet Ağar sürekli maçlardaydı.

GS hiç birini yönetimine dahi almadı.Sonuçta bazı bedeller ödedi.
Alınmış bir UEFA kupasını herkes sahiplenmek istedi.

Şu an düşünüyorum, bir takım UEFA alsa, Tayyip Erdoğan statdı seçim mitingine çevirir ve hatta seçim manifestosuna yazar ''UEFA da kupa aldık ''diye.

Ben GS -FB muhabbeti yapmam burada.Gördüğümü söylerim. Ligin bitimine 3-4 hafta kala başbakanla pozlar filan şık olmuyor. Hele hele 2 ay sonra seçim varken.

Ezeli rakibin başı elbette belada !
Başbakan, bakanların tümü, bazı bürokratlar tehditler ve hakaretler yağdırdı camiaya. Ruhsuzlar, satılmışlar, nankörler gibi. Seçim yakın , o yüzden sustular şimdilik . Stad ise halen devredilmedi. Mülkiyetini vereceklerdi, şimdi kiralayacağız diyorlar !

Ben bilemiyorum artık. FB camiası, camiayı yönetenler , otoriteye sevimli görünmeyi seviyor. Bu yeni değil.

Bu ilgi karşılıklı oluyor.Otorite de kalem neyim göndererek destek atıyor, ama du bakali , sahada oynanan futbola kalem desteği kafi gelecek mi?:)
Bu arada Gs.dan sonra Trabzon'da stad istemiş Başbakan'dan. Hazır spor bakanı da Trabzon'lu. Yuh falan çekerler mi artık orasını bilemem ama memleketimiz tıpkı Gs gibi Trabzon sayesinde de güsel bir tesise kavuşacak anlaşılan.

ayhan53
03-05-2011, 19:20
Türkiye'de gerek Fenerbahçe gerekse diğer takımlara gönül verenler tarafından beyefendi kişiliği ile beğeni toplayan Alex De Souza artık Türk vatandaşı...

O ARTIK: ALEKS DE SOUZA

Alex de Souza, Türkiye'de kullanılan isimlerden biri olan ve kendi adıyla sadece yazılışı farklı olan "ALEKS" ismini seçti. Aleks, soyadını ise tıpkı Mehmet Aurelio gibi değiştirmedi.

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAMASI İÇİN 5 YIL LAZIM

Aleks'in Türk vatandaşlığına geçmesi, Fenerbahçe'de yerli statüsünde oynayacağı anlamına gelmiyor. Son yıllarda yabancı futbolcuların üstüste Türk vatandaşlığına geçmesi ve yerli statüsünde oynamaya başlamasından sonra 5 yıl kuralı getirilmişti. Kural uyarınca Türk vatandaşlığına geçen bir futbolcu ancak 5 yıl sonra yerli stütüsünde forma giyebiliyor.

BORA YAŞAR
03-05-2011, 23:13
Alex'in TC vatandaşlığı talebi kabul gördü..

Adı da ALEKS..

Bu durumda başlığımıza aynı öneri ile katılan güneysu, tekas ve brokerüstad ilan edilmemiş yarışmamızın galibi oldular..

Aslında birinci güneysu..

Ona yeşil veremediğimden ikinci ve üçüncü durumdaki tekas ve brokerüstad birer itibar puanı kazandılar benden..

Kutlarım.:)

merlin
28-05-2011, 03:35
UYARI :Lütfen linke tıklamadan önce ;
1-Soğuk bir şey içiyorsanız bırakın, genzinize kaçmasın
2-Sıcak bir şey içiyorsanız bırakın, yanabilirsiniz
3-Bir şey yiyorsanız yutkunun, monitöre tıksırabilirsiniz.

Komedi çünkü :he:

http://www.bobiler.org/monte.asp?m=205665&tekil=konulumonte&tane=1&s=1&m2=205638

Alex Türk olursa ?

guneysu
28-05-2011, 03:52
Alex'in TC vatandaşlığı talebi kabul gördü..

Adı da ALEKS..

Bu durumda başlığımıza aynı öneri ile katılan güneysu, tekas ve brokerüstad ilan edilmemiş yarışmamızın galibi oldular..

Aslında birinci güneysu..

Ona yeşil veremediğimden ikinci ve üçüncü durumdaki tekas ve brokerüstad birer itibar puanı kazandılar benden..

Kutlarım.:)

Gönlünden geçen itibarı verdikten sonra, yeşil ne olaki...

Kazanmışım da haberim yok... :) her ne kadar yarışma olmasada....

Sevgiler Bora abi........

brokerüstad
14-10-2012, 12:53
Fenerbahçe'den ayrılarak ülkesi Brezilya'ya dönen Alex de Souza ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

http://spor.haberler.com/basbakan-dan-alex-e-milli-gorev-4013570-haberi/

bilalx
14-10-2012, 22:15
Güzel bir başlık..Bence fazla bir şey söylemeye gerek yok.Benim için Türkiye gelmiş geçmiş,takımına başarı katmış Hagi ile birlikte en iyi yabancı...

Hadi hayırlısı..

mttu8
14-10-2012, 22:54
Alex de souza nın her Brezilya lı gibi çok uzunca bir ismi var, aslında anlamı da şu; ''Ben sekiz yılda yıllık 3 mln.dolar dan 8 yılda vurgunu vurdum ve gidiyorum arkamdan aylarca konuşun ve poponuzu kaşıyın'' demek...
İşte Brezilyalıların isimleri bu yüzden uzun...:)