PDA

View Full Version : Doğu avrupa ;)

wo1
30-04-2011, 18:47
haziranın son haftası doğu avrupa turuna çıkmayı düşünüyorum ,

spontane gercekelesıcek bır gezı olacak , yurt dısında ki bazı arkadaslara ugrayacagım 10 gunluk bır gezı dusunuyorum

görmemi tavsiye edeceğiniz yer varsa yazarmısınız?

yurt dısında yasayan arkadaşlarımız varsa , özellikle viyanada misafirleri olabilirim 1 günlük http://www.hisse.net/forum/images/smilies/smile1.gif

gezi zamanı 20 haziran - 1 temmuz

doğu avrupada yaşayan arkadaşlar varsa özellikle paylaşımlarını bekliyorum

saygılar

supercooper
01-05-2011, 02:21
oncelikle siz nerelere gitmek istiyorsunuz ondan bahsedin ben size fazlasiyla yardimci olabilirim. Eger arabayla gitmeyi dusunuyorsaniz sadece bir schengen vizesi yeterli olacaktir buna Bulgaristan ve de Romanya'da dahil (5 gunden az kalacaginiz icin vizeye gerek yok), ben sizlere Romanya'yi oradan sirasiyla Macaristan'a gecmenizi ve de oranin bana gore en guzel yeri olan Cek Cumhuriyetine gitmenizi tavsiye ederim. Sayet ucakla gidecekseniz Bulgaristan'i ve Romanya'yi eleyin cunku gereksiz vize prosedurunden ziyade size ekstra masraf olacaktir. Hatta taaa uzaklardan benim guzel sehrimden( Bursa dogumluyum) Londra'ya kadar gelirseniz de burada bile yardimci olabilirim. Birde yaninizda bir ya da iki kisi de olursa oldukca keyifli gececektir.

wo1
02-05-2011, 18:37
merhablar hemşerim, 2 gundur biraz baktım budapest, prag,krakow,viyana diye düşünüyorum
kafamda buraları vardı ,baktımda buradan ucuza budapest e ucak bıletı bulmustum , kendımde yeşil pasaport var , 30 eylülde son buluyor, macaristan 6 aylık bır kullanma suresı ıstemış , bu yuzden tum planlarımı değiştirmek zorunda kaldım , interrail de cok fazla yorucu olacak , evet zaten arkadaslarımızla gıdecegız , bu 4 sehırden sonra artık neresi olursa , biraz maddiyat biraz gezebilme isteği
buldugum bilet guzeldi cok uzuldum ,12 gunluk gıdıs donus 80 euro peh ..

şimdi şunu düşünüyorum istanbuldan otobusle bulgarıstana oradan ucakla dağılmayı düşünüyorum , .ryanair var mı oraya onuda bilmiyorum araştırmam gerekecek hızlı bır sekılde

supercooper
25-05-2011, 01:04
yakin bir zaman icerisinde polonya'nin bence en gezilesi sehirlerinden biri olan krakow'a gidicem, oraya ucakla gecip oradan arabayla slovakya ve de macaristana ugrayacagim. sayet macaristana gidecekseniz balaton golune ugramadan donmeyin. o ulkeler arasinda halkini en cok sevdigim insanlardir macarlar, kalacaksaniz da siddetle konaklamanizi macaristanda yapmanizi tavsiye ederim.

avrupa ici ic hat ucuslarinda ryanair ve wizz air'i tercih edebilirsiniz. wizz air kisa bir sure once sabiha gokcenden budapesteye ucuslarini baslatti, budapesteden de cok ucuza istediginiz yere ucabilirsiniz. yesil pasaportunuzun olmasina sevindim, ozellikle biz Turklere uygulanan cifte standardi dusundukce deli oluyorum inanin bana, kendim icin degil ozellikle Turkiyede yasayan ama bi o kadar da gezmeyi seven insanlarimiz icin.

kar
01-07-2011, 13:21
Viyana'da saray çok güzel.