PDA

View Full Version : Sevgi mi...? Aşk mı...? Yoksa ikisi birden mi...?

suzka
10-09-2005, 19:25
Sevgimi...? Aşkmı...? Yoksa ikisi birdenmi...?

Bana göre ikiside ömür boyu olmalı ve sürmeli

Tabii karşıdaki insanın da buna dair katkısını düşünmeden geçemeyiz

Çünki tek taraflı olursa beslenemez büyüyemez ve dolayısıyla ömür boyuda

sürmez süremez

Göreceli...

Hayat bizim güzelleştirmek ve özel kılmak bizim elimizde...

Kimilerine göre aşk başlarda yaşadığın heyecan duygusuymuş

Bunun yerini zamanla sevgi alırmış ve sorumluluk duygusu eklenince heyecan

kaybolurmuş muş muş...

Aşk nedir? İlişkinin başınde duyduğun heyecan mı?

Peki hayatının gerikalan kısmına da yansıtsan bu heyecanı olmuyor mu?

Saçmalık

Bu karşındaki insanı buna değer bulmamak ve nasılsa benim artık, diyerek

sahiplenme duygusuyla ne verirsem ona razı olmak zorunda, diye düşünen

bencil ve bi okadarda maymun iştahlı olan, aile huzurunun herşeyden tatlı

olduğunun tadına varamamış ınsanların düşüncesi

Saygı duyuyor ve sadıksan aşkı ve sevgiyi zaten hissettirirsin... hissedersin...

Bu huzur çocukların pisikolojisinede yansır...

varyemez
10-09-2005, 19:57
ask 6 aydan uzun sürmez...sevgi ömür boyu olabilir...

tosbaga
10-09-2005, 20:04
ask 6 aydan uzun sürmez...sevgi ömür boyu olabilir...
Walla abi eğer aşk sevdiğini her gördüğün an kalbinin hızlanması ise....6 aydan fazla sürebilir tabi herzaman görme şansın yoksa bnm gibi uzaktan seviyosan ve ayda enfazla 2 defa görebiliyosan :) 1 buçuk senedir aşığım yawww :D

varyemez
10-09-2005, 20:14
sen arayı çok açmışsın ayda iki kez görünce normal,yakında klp ritmin normale döner..

edvin
10-09-2005, 22:25
varyemez ya benim gibi 1.5 yıldır görmüyorsa....

gzmnc
10-09-2005, 22:31
ya da hergün görse de sevgisini haykıramıyorsa. gözlerindeki pırıltıyı görsede dudaklarını kıpırdatışını takıp etse de elini tutamayıp ona dokunamayıp onu opemiyorsa...
onun yanıbaşında acı çekiyordur yüzüne gülse de...

Işılay
10-09-2005, 22:48
ya da hergün görse de sevgisini haykıramıyorsa. gözlerindeki pırıltıyı görsede dudaklarını kıpırdatışını takıp etse de elini tutamayıp ona dokunamayıp onu opemiyorsa...
onun yanıbaşında acı çekiyordur yüzüne gülse de...
Bir insan bu derece aşıksa her sonucu göze alıp aşkını açıklayabilmelidir...
Tabii söylemesi kolay diyebilirsiniz,
Unutmamak gerekir...
Hayat bazı fırsatlar için çok kısa.......
Melankolik yaşayıp aşk acısından zevk almak da mümkündür.....
Ama bunun sonu yok ne yazık ki.......
Aşkından,sevgisinden emin olan herkes büyük pişmanlıklar yaşamamak için en uygun fırsatta hislerini açıklasınlar bence,
Yarın bile geç kalınmış olabilir..... :roll:

gzmnc
10-09-2005, 22:50
Bir insan bu derece aşıksa her sonucu göze alıp aşkını açıklayabilmelidir...
Tabii söylemesi kolay diyebilirsiniz,
Unutmamak gerekir...
Hayat bazı fırsatlar için çok kısa.......
Melankolik yaşayıp aşk acısından zevk almak da mümkündür.....
Ama bunun sonu yok ne yazık ki.......
Aşkından,sevgisinden emin olan herkes büyük pişmanlıklar yaşamamak için en uygun fırsatta hislerini açıklasınlar bence,
Yarın bile geç kalınmış olabilir..... :roll:

hayır cevabını alacağını bilsede mi söylemeli??

observer
10-09-2005, 22:58
bence hayır cevabını alacaksa da söylemeli. hatta söyleyebileceği en iyi şekilde söylemeli. çünkü hayatta bana göre en kötü şey ardında keşkeler bırakmak.
keşkeleri ne kadar azsa insanın hayatı o kadar berrak oluyor...

gzmnc
10-09-2005, 23:01
bence hayır cvabını alacaksa da söylemeli. hatta söyleyebileceği en iyi şekilde söylemeli. çünkü hayatta bana göre en kötü şey ardında keşkeler bırakmak.
keşkeleri ne kadar azsa insanın hayatı o adar berrak oluyor...
kafam yine karıştı:( kalbım yine sızlıyor:(:(

Işılay
10-09-2005, 23:03
Evet kesinlikle.....

Bunu katı prensip sahibi olduğumdan değil,
Zamanında aynı hissi hem de uzun süre yaşamış olmamdan dolayı yazdım.
Bazen yapmadıklarımızdan duyduğumuz pişmanlıklar diğerlerinden daha ağır basar....

gzmnc
10-09-2005, 23:08
Evet kesinlikle.....

Bazen yapmadıklarımızdan duyduğumuz pişmanlıklar diğerlerinden daha ağır basar....
sanırım bunu deneyebilirim. her düşünmemde söylemek daha kazançlı gözüküyor ama ...

edvin
10-09-2005, 23:08
Evet kesinlikle.....

manias bu konuda haklı..içinizde uhde bırakacagınıza,sonucu kötüde olsa yaşamak yapmadıklarınızdan dolayı ileride içinizin acımasından daha iyidir..aşk ta sınır yoktur,sevgide ise son yoktur....

varyemez
10-09-2005, 23:13
varyemez ya benim gibi 1.5 yıldır görmüyorsa....
iki sevgili birlikte yasamaya basladıklarında,aynı evi paylastıklarında aks en fazla 6 aydır,bu bilimsel bir gercektir...sevgi farklıdır,ask farklıdır...ask kimyasal bir olaydır....

varyemez
10-09-2005, 23:16
isteyenin bir yüzü kara... :)
işin sakası sonuç olumsuzda olsa kendi yolunuzu çizersiniz ....

Işılay
10-09-2005, 23:16
iki sevgili birlikte yasamaya basladıklarında,aynı evi paylastıklarında aks en fazla 6 aydır,bu bilimsel bir gercektir...sevgi farklıdır,ask farklıdır...ask kimyasal bir olaydır....

İkisinin arasındaki en büyük fark bence:
Sevgi karşılıklı olunca büyür,gelişir,
Aşk tek taraflı yaşandıkça.....

varyemez
10-09-2005, 23:18
İkisinin arasındaki en büyük fark bence:
Sevgi karşılıklı olunca büyür,gelişir,
Aşk tek taraflı yaşandıkça.....
evet güzel bir yorum çok haklısınız.... :bravo:

bourbon
10-09-2005, 23:29
aman abi iyice korkuttun gozumu,evde kalicaz yahuu. :gulen: :gulen:

AVCI06
10-09-2005, 23:41
E .. gerçek bu Sn bourbon en inatçı aşk ların ömrü bile max.24 ay ötesi yok.
Ama bu gerçekler var diye evde kalmanında bir anlamı yok .Bizde bile bile lades dedik !Sonra ne oldu diye sorma ! Gördük yakından kar yağan dağların eteklerinide,zirvelerinide ! Şey pardon gösterdiler diyecektim.Takdir senin. :)

varyemez
10-09-2005, 23:45
valla ben 8 yıllık evliyim, mutluyum..esimide çok seviyorum.. ask diyorsanız ?...diye yazarken esim yanıma gelmiş ... :confused:
hayatım bisaniye acıklayayım.. kem küm.... :vurkafa:

spokesman
10-09-2005, 23:51
Sevgimi...? Aşkmı...? Yoksa ikisi birdenmi...?

Bana göre ikiside ömür boyu olmalı ve sürmeli

Tabii karşıdaki insanın da buna dair katkısını düşünmeden geçemeyiz

Çünki tek taraflı olursa beslenemez büyüyemez ve dolayısıyla ömür boyuda

sürmez süremez

Göreceli...

Hayat bizim güzelleştirmek ve özel kılmak bizim elimizde...

Kimilerine göre aşk başlarda yaşadığın heyecan duygusuymuş

Bunun yerini zamanla sevgi alırmış ve sorumluluk duygusu eklenince heyecan

kaybolurmuş muş muş...

Aşk nedir? İlişkinin başınde duyduğun heyecan mı?

Peki hayatının gerikalan kısmına da yansıtsan bu heyecanı olmuyor mu?

Saçmalık

Bu karşındaki insanı buna değer bulmamak ve nasılsa benim artık, diyerek

sahiplenme duygusuyla ne verirsem ona razı olmak zorunda, diye düşünen

bencil ve bi okadarda maymun iştahlı olan, aile huzurunun herşeyden tatlı

olduğunun tadına varamamış ınsanların düşüncesi

Saygı duyuyor ve sadıksan aşkı ve sevgiyi zaten hissettirirsin... hissedersin...

Bu huzur çocukların pisikolojisinede yansır...

Ne sevgidir, ne de aşktır. Sevgi de yaratılır aşkta yaratılır veya daha doğrusu tekrarlanabilir. Farklı kişilerle farklı zamanlarda yeniden yaşanabilir. Dolayısıyla, sorunuzun yanıtı sadece saygıdır. Saygı ile beslenirse, hem sevgi hem de aşk kalıcıdır. Cinsellik, umut ve dahi her türlü açlıkla beslenen duygular ise kaybolacak ve yeni kişiler ve/veya bedenlerde arayışına kısır bir şekilde devam edecektir.

varyemez
10-09-2005, 23:57
Ne sevgidir, ne de aşktır. Sevgi de yaratılır aşkta yaratılır veya daha doğrusu tekrarlanabilir. Farklı kişilerle farklı zamanlarda yeniden yaşanabilir. Dolayısıyla, sorunuzun yanıtı sadece saygıdır. Saygı ile beslenirse, hem sevgi hem de aşk kalıcıdır. Cinsellik, umut ve dahi her türlü açlıkla beslenen duygular ise kaybolacak ve yeni kişiler ve/veya bedenlerde arayışına kısır bir şekilde devam edecektir.

bir sevda masali

kimi der leyla ile mecnun
kimi tapar ayse ile fatmaya
esas iş kalpte dostlar, bunlar uydurma
hayallerde dolasma aş artık kendini
bul hayatının kadınını sev deli gibi
hayatını harca ona, bosa vakit zarar
sevginin değerini bilmeyeni, bos hayat paklar
sen gel takıl bana tekrar bul kendini
ondan sonra sallamazsın ne mecnunu, ne ayseyi ... :)

gzmnc
11-09-2005, 00:04
Tahirle Zühre Meselesi

Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil,
Bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte
Yani yürekte.

....

Nazım Hikmet

lutas
11-09-2005, 00:43
Sevgi mi ? Aşk mı ?

Saygı , empati...

varyemez
11-09-2005, 01:09
aşk rehberi....
sakın onu kontrol etmeye çalışmayın. diye salak bir beylik laftan sonra şunu söylemek gerekir. onu kontrol edin ancak bunu ona hissettirmeyin. sürekli zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışın ve gene sürekli onu terketmeniz halinde aslında sizin hiçbir şey kaybetmeyeceğinizi sadece onun kaybediceğini üstü kapalı bir şekilde ona hissettirin.

Cinnamon
11-09-2005, 01:36

Aşk, hayır cevabı alacağından %200 emin olsan bile söylemektir. ;)

Aşıksan, arkanda "keşke" bırakamayacağını bilirsin.

son_azrail
11-09-2005, 08:27
insan elmayi sever neden baska seylerle karsilastirip bu sonuca ulasmistir cunku....burda sevgi dusunulerek olan bir duygudur diyebilirmiyiz evet....ask nedir trafik kazasi gibidir.....bir anda vurur ve gider....gider ya olursun yada sakat kalirsin sakat kalirsan duzelme sansin war olduysen bittin...ama bence en iyisi sevmem cunku seven insan her seyi dusunup sever cikacak problemleride gormustur cozum bulabileceginede inanmistir vs vs askta ise allah kolaylik versin...

gemici
11-09-2005, 09:35
Sevgi mi...? Aşk mı...? Yoksa ikisi birden mi...?
hiçbiri........arkadaş olmak en önemlisidir

pride
04-10-2005, 00:15
dogru ama ıkısınden sonra arkadas kalabılecek varmı ben beceremedimde....

gemici
04-10-2005, 00:34
o zaman para tek yol kalıyor

gzmnc
06-10-2005, 14:04
Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:
Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil.

Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş.Zenginlik, "Hayır, alamam.Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var." Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman'dı" diye cevap vermiş. "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk. Bilgi gülümsemiş:

"Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir"

Detay
06-10-2005, 17:45

buyuk ustat konustu walla dogru arkadas ayagı na neler oluyo .. :D :D :D :D :D :D

Detay
06-10-2005, 17:45

ama ınsan sevıp de asık olunca bir baska oluyor...

ilke_ibrahim
06-10-2005, 17:47
tek kelime
aşkkkkk

edvin
06-10-2005, 17:54
ikisi birden.....aşk kişiye arzu,istek,heyecan verir... sevgi ise huzur verir...

hakkinen
06-10-2005, 18:07
Bence ikisinin de agirlikli ortalamalari alinmasi gerek ;)

ilke_ibrahim
06-10-2005, 18:33
tek kelime
aşkkkkk
arkadaşlar yolun yarısına kadar ben de epey bir hayat tecrübesi edindim sanıyorum.öğrenecek daha tonla şey de var.ama en çok emin olduğum ,aşk'ın sevgiden üstün olduğudur.

asn
07-10-2005, 06:56
kafam yine karıştı:( kalbım yine sızlıyor:(:(

Eger soylemezsen hep kalbin, sızlayacak :(
Soylemelisin ve hayır derse bile uzulmemeyi bilmelisin, içinde kalmamıştır cunku :)

asn
07-10-2005, 08:46
Ask yasanır ve biter ... Sevgi ise emek ister...

Eger sevgi tükenmeye basladıysa ya da bittiyse ve sen emek vermeye cabalıyorsan hala, kendini tüketirsin, bitirirsin- yalan olursun.
Kaybettiğin kendini bulmak icin cabalarsın ama artık olan olmustur :)

OCEANS
07-10-2005, 10:43
İngiliz bilim adamlarnın yaptığı bir araştırmaya göre :
Zıt karakterli olan insanlar birbirlerine aşık olurmuş buna karşılık benzer karakterli insanlar birbirlerine sevgi duyarlarmış. İşte bu nedenlerle de aşk evlilikleri ilerleyen dönemlerde kişilerin birbirlerinin zıtlıklarının farkına varması ile sona erme ihtimali kuvvetliymiş. Birbirine sevgi duyarak evlenen kişler ise benzer karakterli olmaları dolaysıyla her geçen gün daha fazla ortak noktaları olduğunun farkına vardıklarından evlililikleri uzun süreli ve mutlu olurmuş.. :düsün:
Adamlar durmadan araştırıyo yahu.. pess :gulen:

camarors
07-10-2005, 11:10
Bunlar ne ya, yeni indikatørler falan mi? Ask sevgiyi yukari gecince mi alim yapcaaz, sevgi aski yukari kesince mi? Arada kesilen siz olmayin da, gerisi bos:).

asn
07-10-2005, 12:44
Bunlar ne ya, yeni indikatørler falan mi? Ask sevgiyi yukari gecince mi alim yapcaaz, sevgi aski yukari kesince mi? Arada kesilen siz olmayin da, gerisi bos:).

Ewt :gulen:
Borsa bu demek dermişim :roll:

gzmnc
08-10-2005, 17:44
yine masum hırslarını sevdanın ateşinde yaktın
şehirden bir çocuk sevdin yine
ah! seni ona taşıyan çocuk ayakların
....

cezmi ersöz

tatar
08-10-2005, 21:21
bir kere aşık oldum ve bekledim (baya uzun bir süre......) bu bekleyiş çok şey değiştirdi yaşantımda.. unutmayı denedim, bazen başardım sevgiyle bağlandığım kızlar oldu her birine seni seviyorum demeyi ihmal etmedim hiçbiri yalan değildi ama hep birşeyler eksikti.. sanki yalnızdım hala; her öpüş, her sarılma ihtiyaçtandı; sıcaklığa duyulan ihtiyaç ...
bir gün aşkımı buldum aradan geçen zamanda o da çok şey yaşamıştı ve değişmişti...
hiç düşünmeden sordum sonunu düşünmeden başladık ve bitti... onu hala seviyorum ve hayatımın en mutlu anlarını onunla yaşadım, en zorlu anlarınıda; öyle bir gün geldi yürümediğini gördük çok değişmiştik eski saf duygular canlanmadı..
hayatımdaki tek keşkedir

keşke o kadar geç kalmasaydım...

geçte olsa yaşadım ve şimdi başımı yastığıma koyduğumda ah çekmiyorum...

yaşananın izi silinir soluklaşır ama doğmadan ölen hayallerin ruhları hiç bırakmaz peşinizi...

greenback
08-10-2005, 22:08
bir kere aşık oldum ve bekledim (baya uzun bir süre......) bu bekleyiş çok şey değiştirdi yaşantımda.. unutmayı denedim, bazen başardım sevgiyle bağlandığım kızlar oldu her birine seni seviyorum demeyi ihmal etmedim hiçbiri yalan değildi ama hep birşeyler eksikti.. sanki yalnızdım hala; her öpüş, her sarılma ihtiyaçtandı; sıcaklığa duyulan ihtiyaç ...
bir gün aşkımı buldum aradan geçen zamanda o da çok şey yaşamıştı ve değişmişti...
hiç düşünmeden sordum sonunu düşünmeden başladık ve bitti... onu hala seviyorum ve hayatımın en mutlu anlarını onunla yaşadım, en zorlu anlarınıda; öyle bir gün geldi yürümediğini gördük çok değişmiştik eski saf duygular canlanmadı..
hayatımdaki tek keşkedir

yaşananın izi silinir soluklaşır ama doğmadan ölen hayallerin ruhları hiç bırakmaz peşinizi...

ah be baba...

Bir dakkada bir ömür törpüsü yazmışsın...

Aşk cinselliği tanımadan evvel ki hikayedir,erkek için....

sonrasında erkek milleti bozuluyor yahu...

bende yaşadım aynı hikayeyi,bende de aynısı var...

bende sadece ;

ah çekmiyorum artık...

ne oldu o,sabahın ayazında tekellerden şarap alıp içmelere,sabahlara kadar kızın sokağında gezmelere...

Biz büyüdük kirlendimi dünya...

yoksa masumiyet çağı sona mı erdi gerçek aşıklar için...

Not:okuyunca, 18 yaşında gibi yazmışım.halbuki yolun yarısına vardık çoktan.Hani, unu eleyip eleği duvara asanlardanız.Denk gelip okuyunca yüreğim ısındı bir anda...

Artık damadın iyisini nasıl seçerim diye dertlerim var...

Kim beni bir daha o eski günlere götürebilir ki zaten...:)

balaban
08-10-2005, 22:14
hayatımdaki tek keşkedir

Gerçekten 21 yaşındaysanız, son keşke değildir bu. Daha çok aşık olup,keşke dersiniz. :)

Detay
08-10-2005, 22:15
ne diyim dostlar benım yazacaklarımı sızler yazmıssınız bile..

HERSEY BİR INSANI SEVMEKLE BASLAR YADA BİR INSANI SEVMEKLE HERSEY YENIDEN BASLAR....
MaDe İn DeTaY...

Detay
08-10-2005, 22:18
Gerçekten 21 yaşındaysanız, son keşke değildir bu. Daha çok aşık olup,keşke dersiniz. :)

evet dogru ama su da var hangi ask 21 yasındakı gibi olabilir ?? yada bir daha 21 yasındakı askı nerede bulabilirsiniz.. ben lıse 1 dekı gibi hiçbir bayanı sevemedım onun büyüsü ap ayrı bir sey...

zülfikar
08-10-2005, 23:58
Sen baymısın?Maşallah gözler(GÖZ) farklı izlenim bırakıyor.:D

OCEANS
09-10-2005, 00:06
Aşk bazen istatistiktir. :düsün:
Bir günde gerçekleşme olasılığı 1/5000 olan bir olasılığın peşpeşe birgünde 3 defa gerçekleşmesidir ki bu da istatistiksel aşktır. :gulen:

Bu arada tatar arkadaşımın şu cümlesi olağansütü: "yaşananın izi silinir soluklaşır ama doğmadan ölen hayallerin ruhları hiç bırakmaz peşinizi... ":tamam:

Detay
09-10-2005, 00:12
Sen baymısın?Maşallah gözler(GÖZ) farklı izlenim bırakıyor.:D

her izlenıme aldanmayın ama .... :D :D :D

asn
09-10-2005, 12:35
Tatar super buuu ...
"yaşananın izi silinir soluklaşır ama doğmadan ölen hayallerin ruhları hiç bırakmaz peşinizi... "

gemici
09-10-2005, 16:51
bende seni hanımefendi sanıyorumdun detay bey.demekki erkek oluyorsunuz..şaşırdım

camarors
09-10-2005, 18:14
Tatar super buuu ...
"yaşananın izi silinir soluklaşır ama doğmadan ölen hayallerin ruhları hiç bırakmaz peşinizi... "

Hakkaten buyuk bi laf bu yaa:( , hic birakmiyor gercekten:roll:

Augustlobster
09-10-2005, 19:05

ben biliyordum biliyordum:D :D :D :D :D :D :D :D :cool:

pride
09-10-2005, 20:25
Ask ve arkadaslik bir gün yolda karsilasirlar.
> >> >
> >> > Ask, kendinden emin bir sekilde sorar:
> >> > - "Ben senden daha samimi ve daha cana yakinim sen niye varsin ki
bu
> >> > dünyada?"
> >> > Arkadaslik yanit verir:
> >> > - "Sen gittikten sonra biraktigin gozyaslarini silmek için...."
> >> >
> >> > Tüm sevdiklerinize ithafen sunlari göz önünde bulundurun:
> >> > * Eger bu sabah hastalikli degil de saglikli uyanmis iseniz,
> >> > bir hafta sonrasini göremeyecek olan bir milyon insandan daha
> >> >sanslisiniz.
> >> > * Bir harp tehlikesi ile, iskence görmek ihtimali ile sag kalma
> >>korkusu
> >> > ile karsi karsiya degilseniz, 500 milyon insandan daha iyisiniz.
> >> > * Buz dolabinizda yiyeceginiz, üzerinizde elbiseniz, basinizi sokup
> >> > uyuyabileceginiz bir eviniz varsa,
> >> > dunyadaki insanlarin cogundan daha zenginsiniz.
> >> > * Bankada ve cuzdaninizda para varsa, dünyanin en imtiyazli % 8'i
> >> > arasindasiniz.
> >> > * Anneniz, babaniz sag ise siz bu dünyada nadirkisilerden
birisiniz.
> >> > * Bu mesaji okuyabiliyorsaniz bu demektir ki; Birisi sizidüsündü ve
> >>bunu
> >> > gönderdi..
> >> > Çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kisiden biri degilsiniz.
> >> > * Paraya gereksinimin yokmus gibi calis..
> >> > * Kimse seni üzmemis gibi sev..
> >> > * Kimse seni seyretmiyormus gibi danset..
> >> > * Kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle..
> >> > * Cennet dünyadaymis gibi yasa..
> >> > Bu hafta ulusal arkadaslik haftasi..
> >> > Arkadaslarina onlari ne kadar düsündügünü göster!
> >> >
> >> > Bunu tüm ARKADAS olarak düsündüklerine gönder, bu mesaji sana
> >>yollayana
> >> > geri göndermek demek olsa bile..
> >> > Eger bu mesaj geri geliyorsa, arkadas çevrenizin gerçek
arkadaslardan olustuguna inanabilirsin.
> >> > Hiç bir zaman arkadassiz kalmamanız dilegiyle...

Detay
09-10-2005, 21:43
bende seni hanımefendi sanıyorumdun detay bey.demekki erkek oluyorsunuz..şaşırdım

hahahahahahahaha abı sus yahuuu :D :D :D :D

zülfikar
09-10-2005, 21:46
O göz mordorun gözü değil herhalde?:cool: :roll: :p

Detay
09-10-2005, 21:51
mordor ?

zülfikar
09-10-2005, 21:52
Tepede oraya buraya bakan göz vardıya.

gemici
09-10-2005, 21:58
* Paraya gereksinimin yokmus gibi calis..
* Kimse seni üzmemis gibi sev..
* Kimse seni seyretmiyormus gibi danset..
* Kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle..
* Cennet dünyadaymis gibi yasa..

Detay
11-10-2005, 21:27
* Paraya gereksinimin yokmus gibi calis..
* Kimse seni üzmemis gibi sev..
* Kimse seni seyretmiyormus gibi danset..
* Kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle..
* Cennet dünyadaymis gibi yasa..

ben soluyorum bu adam buyuk adam ama kımse dınlemıyo...
:tamam: :tamam: :tamam:

gzmnc
12-10-2005, 18:29
sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir
bazen küçük bir an için ömür bile verilir...

asn
12-10-2005, 21:37
Mutlaka okumuşsunuzdur bunu , okumayanlara ...
Emek lazım diyorum, zor iş :)

EVLİLİK VE AŞK
Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm
kokulu, saçları
taralı, dişleri fırçalanmış adamı / kadını sevmek
kolaydır.
Aslında aşk, aynı insanı, sabahın körü uykudan
uyandırdığındaki en sinirli hali ile de kabul
edebilmek, aynı tuvaleti
bir dakika arayla kullanabilmek, diz yapmış
pijamalarla kanapede
yastıklara sarılıp sızmışken bile şevkatle
okşayabilmektir.
Buna katlanamayanlar zaten aşık
değillerdir.
Bu durumda evlilik hoşlandığın insana karşı olan
duygularını öldürüyor diyebiliriz.
Zira aşıksan, aynı havayı solumak bile zevk
verir.
hep beraber olmak istersin.
banyodan gelen su sesi bile onun evde olduğunun
işaretidir ve huzur verir.
Ütülediğin gömleğin ona ne kadar çok yakışacağını
düşünürsün.

Pişirdiğin yemeği ne çok seveceğini hayal
edersin.
Bin tane ayakkabısı varken binbirinciye sahip
olmaktan mutlu olacak diye, istediğin gömleği
satın almaktan vazgeçersin.
Zamanla almaktan çok, birşeyler vermekten
mutluluk duyduğunu keşfedersin.
Eğer kadın evlilikte ikinize yemek pişirecek,
dolabı düzenleyip ütüyü yapacak bir anne olacak
görülüyorsa, o kadının
saçlarının hiç yağlanmadığı ve adamın geceleri
terlemediği düşünülüyorsa,
asla kavga edilmeyecek ve lavabo tamir edilirken
dahi gülüşüp öpüşülecek
zannediliyorsa zaten beklenti bir evlilik değil,
bir amerikan filmini yaşamaktır.

Bu hayallerle yola çıkıldığında, damat ilk gece
gelinin saçlarından onbin firkete sökmeye
çalıştığında, gelin ise
damat firketeleri çıkaramayıp "s.... .m böyle
kuaförü" diye söylendiğinde
zaten evlilik sandıkları şey çatırdamaya
başlayacaktır.

Evlilik; sadece aşk değildir.

Evlilik; ev arkadaşlığı, kankalık, sırdaşlık,
ortak hesaba sahip mudilik, ayrı kökenlerin
birleşmesi, başı
hatırlanmayan bir akrabalık ilişkisidir.

Aşk bu ilişkide tutkuyu sağlar ama zaten tek
başına ayakta tutamaz.

Aşıksanız ateşli sevişmeler yaşarsınız ama kış
akşamları evde konyak içip geyik
yapamayabilirsiniz.

Hala canınız sıkıldığında onu değil de annenizi
arıyorsanız, yalan olmuştur o evlilik.

Aşk evlilikte gider gelir. halıya kola döktüğünde
aşk biter, ama o, halıyı temizleyebilirse gene
aşık olunur.

O aradaki sinir evresini aşabilenler ellinci yıla
kadeh kaldıranlardır.

Tahammül edemeyenler ise ikinci evlilikten sonra
artık evliliğin yalan olduğuna inanacaklardır.

Zafer, direnenlerin olur.

Detay
12-10-2005, 22:38
sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir
bazen küçük bir an için ömür bile verilir...

helal baba gelde içme sımdı bu sozun uzerıne...
:tamam: :tamam: :tamam:

zülfikar
12-10-2005, 23:00
topic konusu çerçevesine alın lütfen.:D
Biri iftarda diğeri sahurda;)
bem beyaz sağolsun:D :D :D

Acheron
13-10-2005, 12:59
dırdır eden bir sevgilim var
sevgidende aşktanda bıktırır insanı...

balaban
13-10-2005, 13:02
dırdır eden bir sevgilim var
sevgidende aşktanda bıktırır insanı...

Bunların dırdır etmiyeni yok mu?:p :p

rush
13-10-2005, 13:30
-kız arkadaşın var mı?
-var...
-seviyormusun, aşıkmısın ?
-evet

Bir müddet sonra başka biriyle laflarken

-kız arkadaşın var mı?
-var...
-seviyorum ama aşık değilim

Bir zaman sonra bu dialog şu hali alacaktır.

-kız arkadaşın var mı?
-var...
-evet

bu böyle devam eder gider.

Bir ilişkide aynı insana kimyasal maddeler (hormonlar vs..) bittikten bir süre sonra tekrar aşık olabiliyorsanız, zaten o insanı sayıyor ve seviyorsunuzdur.

Bir ilişkide aynı insana kimyasal maddeler (hormonlar vs..) bittikten sonra aşık olamıyorsanız bence sevginiz bitmiştir ve duygularınızı yanlış anlıyorsunuzdur. Kendi hesabıma konuşmam gerekirse böyle bir durumda ilişkiyi sürdürmek sıkıcı bir görev haline gelir ki tüyme zamanının geldiğine işarettir.:D Uzun lafın kısası ikiside olmalı diyorum.

trakyalı
13-10-2005, 13:35
Aşk,Sevgi,Saygı,Kavga ve Sex bunlar olmadan evlilik olmaz.
Bunların hepsi evliliğin temelinde olması gerekir.

edvin
15-10-2005, 02:06
aşk gecenin bu saatinde bile onu düşünüp sevdigini duvarlara haykırabilmektir....

asn
15-10-2005, 02:09
aşk gecenin bu saatinde bile onu düşünüp sevdigini duvarlara haykırabilmektir....

Sn.Edvin sanırım sen şimdi haykırdın :) ii geceler:)

edvin
15-10-2005, 02:23
Sn.Edvin sanırım sen şimdi haykırdın :) ii geceler:)

bu güzeldi ;)

BOZKIR
15-10-2005, 03:07
Bunların dırdır etmiyeni yok mu?:p :p

Genetikçiler sevap işler valla..Alsalar şu dırdır genini :p (Haşa)

pride
15-10-2005, 11:51
gercektende yaa, sus dedınmı susacak konus dedınmı konusacak heyt beee hayat bu ıste...hanım sus beeeeee kafa utuledın...:D :D dıyalogları olmayacak :tamam:

balaban
15-10-2005, 13:15
gercektende yaa, sus dedınmı susacak konus dedınmı konusacak heyt beee hayat bu ıste...hanım sus beeeeee kafa utuledın...:D :D dıyalogları olmayacak :tamam:

Olur mu? Sen sus demiyeceksin, o kendisi bilecek dırdır yapmaması gerektiğini. Ömrünü çürütmeyecek.:D Her gün aynı konuyu pişirip pişirip önüne getirmeyecek.

Ben oyumu 4. 5. 6. şıklar için kullanıyorum.
Hoşgörü......, Anlayış......, Saygı.....
Bunlar yoksa sevgi de yok. Aşk denilen şey zaten geçicidir-kimyadır. Sevgidir beraberliği götürecek olan. Hoşgörü-anlayış-saygı yoksa sevgi de kalıcı olmaz.

Sen sinirle adama-kadına istediğini söyle, kır-dök herşeyi, sonra istemeden oldu de. Önemli olan yanlış kelimeleri bir kere söylemektir sonra tekrarları gelir, her seferinde dozaj artar. Saygı böyle böyle biter, sevgi bu arada çoktan bitmiştir. Artık en küçük yanlış göze batar.
Bu duruma gelmemek için önce anlayış-hoşgörü. (şıklara "birazda çeneyi tutma" şıkkı koymamışız ama olsa iyi olur:p )

Zülfü Aşkın
15-10-2005, 21:09
para sevgidir.Borsa ask dir... Tercihim ask...

zülfikar
15-10-2005, 21:20
Bir şirket kurulmuş bir düzende.Sevgi emeğini koymuş,aşk da parasını.Ortak olmuşlar ikiside.İşler baya iyi gitmiş epey zaman.Sevgi biraz hovarda imiş vaktinde.Tekrar depreşmiş huyu.Harcamış aşkın koyduğu parayı hovardaca.Gel zaman git zaman para bitecek sıra bir fikir gelmiş akıllarına aşkla sevginin.Demişler parasız olmaz.Bari borsaya açılalım.Taze para bulmuşlar biraz.Biraz...Zaman akmış o da bitmiş.Tabi arada spekületörler ve spekülasyonlar.Biraz heyecan getirmiş bu şirketlerine.Sevginin hovardalığını haddince azınca para iyiden iyiye bitmiş.Para bitmiş aşk bitmiş.Aşk bitmiş sevgi de bitmiş.Sonunda şirket batmış...:hmm: :hmm: :o
Bir zamanlar böyle bir hikaye varmış...:) :) :rolleyes:

pride
15-10-2005, 21:55
[QUOTE=balaban]Olur mu? Sen sus demiyeceksin, o kendisi bilecek dırdır yapmaması gerektiğini. Ömrünü çürütmeyecek.:D Her gün aynı konuyu pişirip pişirip önüne getirmeyecek.

evet ya hayatın tadı olmaz sanki hersey gulluk gulustanlık....

zülfikar
15-10-2005, 22:29
Bu ay neden yıldızları göstermez?Dolunay var gene.

gzmnc
15-10-2005, 22:47
Sen giderken kalbim ve dudaklarım ayrı ayrı haykırır ardından keşke duyabilseydin bir kerecik kalbimin sesini....

Git.. yüzüme öyle bakma git. hiç durma, bir gidenin bir daha asla giremeyeceği kapı orada git.Hiçbirşey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söyleyecek şey bulamaz insanlar.Sen bahanelerin ardına sığınanlardan olma git.

((Oysa daha doyamadım sana..Kokunu yeterince çekmedim içime...Yapacağımız ne çok şey vardı.. Neler planlamıştık?.. Şimdi ne yapacağım ben?Nasıl duracağım ayakta?"kal"dersem kalırmısın yar? nasıl istiyorum yalan bile olsa "Bu gidiş sadece zorunluluktan, bekle beni döneceğim" demeni...))

Her aşk biter, sen de git.Hem zaten biteceği daha baştan belli bir aşktı bizimkisi.Sen gitmesen belliki birgün ben gidecektim. Herkes kendi tercihini yaşar ve sen tercihini yaptın. Rahat ol git.Aklın kalmasın burada. Dramatik vedaların kahramanları olmayalım, git.

((Benim aklım sende kalacak. Sadece aklım değil yüreğimde... Bitmezdi bizim aşkımız. Asla terk etmezdim seni. Benliğimi, varlığımı, hayatımı adamıştım ben bu aşka. Beni tercih etmeni isterdim, benimle yaşamanı isterdim.Şimdi kimi ya da neyi seçtiğinin ne önemi var artık? Ağlayacağım ardından kahretsin ağlayacağım.....))

İstersen dost olabiliriz, haberleşiriz birbirimizle.Mutlu olmanı isterim. Sen mutluluğu hak eden bir insansın. Elbette ben de mutlu olacağım merak etme, git. Hayatımıza başkaları girecek ve biz belkide birlikte yaşadıklarımızı bir süre sonra hatırlamayacağız bile, git. Hangi yara kabuk bağlamamışki bugüne kadar? Hangi ateş sönmemişki? Yapman gerekeni yap, git

((Sensiz olabilirmiyim ben yar? Unutabilirmisin bu kadar kolay? yaşadığımız onca şeyi silebilirmiyim? Mümkün değil, seni içimden çıkartıp atmam mümkün değil. Biliyorum, hiçbir ilaç iyileştirmeyecek senin açtığın yarayı. Senin yaktığın sevda ateşi hiçbir zaman sönmeyecek. Senin mutlu olmanı istediğimde yalan. Mutlu olma yar, benim gibi sen de mutlu olma.Belki o zaman yeniden dönersin bana...))

Haydi zaman geçiyor artık, git. Hem neden suratın asık? Sevinmelisin gittiğine. Aslında sana teşekkür etmeliyim. Beni bu aşkın yükünü taşımaktan kurtardığın için. Rahatladım biliyormusun? bende kalan birkaç parça eşyanı da gönderirim ardından. Fırsat buldukça ararım seni, haydi git.

((Gitme benim güzel sevdalım, gitme. Beni bu aptal dünyada bir başıma bırakıp gitme..Gidip de yüreğimi öldürme.. İçim acıyor, kalbim sıkışıyor. Ben asıl sensizliğin yükünü taşıyamam gitme
Ne Olur Gitme...... ))

balaban
16-10-2005, 22:34
Hocaya sormuşlar
--- Hz.Nuh'un gemisine zeytin dalını getiren güvercin dişi miydi,erkek miydi?
Hoca hemen cevaplamış:
---Mutlaka erkekti , dişi olsaydı ağzını uzun zaman kapalı tutamazdı ki. :)

Konuşmasak hayat sizin için ne kadar sıkıcı olurdu değil mi?:p

sabır
16-10-2005, 22:45
Hocaya sormuşlar
--- Hz.Nuh'un gemisine zeytin dalını getiren güvercin dişi miydi,erkek miydi?
Hoca hemen cevaplamış:
---Mutlaka erkekti , dişi olsaydı ağzını uzun zaman kapalı tutamazdı ki. :)

Konuşmasak hayat sizin için ne kadar sıkıcı olurdu değil mi?:p
:D :D :D

Turkuaz
17-10-2005, 18:51
Yalniz Olanlara;
Ask bir kelebek gibidir,pesinden kostukça hep senden kaçar.. En iyisi
birak uçsun, inan ki hiç beklemedigin bir anda gelip omzuna
dokunuverir...Ask mutlu eder, bazen de üzer ama ask özeldir, askini hak eden
birine sunarsan eger..

Sevgilisi Olanlara;
Askin amaci birileri için "mükemmel insan" olmak degildir,seni
mükemmellige en çok yaklastiracak insani bulmaktir..

Capkinlara;
Sevmedigin birine asla "seni seviyorum" deme.. Içinde olmayan duygulardan
varmis gibi sözetme.. Kimsenin hayatina kalbini kirmak için girme..

Sevgi
dolu bakan gözlere asla yalan söyleme,cünkü birine verebilecegin en büyük
aci, asik olmadigin birini kendine asik etmektir...

Evli Olanlara;
Seven insan "senin hatan" yerine "özür dilerim" diyendir... "neredesin"
yerine "ben buradayim" diyendir.. "nasil yaparsin" yerine "niye yaptigini
anliyorum" diyendir.. ve ask "keske" yerine daima "iyi ki" diyendir...

Kalbi Kirik Olanlara;
Kalp yarasi siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer ve ilaci bu aciya
alismak degil, ondan ders çikarabilmektir.

Asik Olmaktan Korkanlara;
Aska düs ama tökezleme,anla ama bekleme, paylas ama isteme,yaralan ama
asla aciyi içinde büyütme...

Sevdigini Fazla Sahiplenenlere;
Sevdiginin bir baskasiyla mutlu oldugunu görmekten daha aci bir sey
varsa,o da sevdiginin seninle mutsuz oldugunu görmektir..

Askini Itiraf Etmeye Cekinenlere;
Sevdiginden ayrilinca ask aci verir,sevdigin seni terk edince daha da çok
aci verir ama en acisi, onu ne kadar sevdigini bilmesine hiç firsat
vermemektir..

Dönmeyecek Birini Hala Bekleyenlere;
Hayatin en hüzünlü ani, deli gibi sevdigin insanin buna hi degmedigini
gördügün andir ve en büyük kaybin onun için harcadigin yillardir...Senin
askini su gün hak etmeyen, bilki 10 sene sonra yine hak
etmeyecektir...Birak, gitsin...

gzmnc
18-12-2005, 13:32
Belki de çok mutlu olacağız. Belki de kendimizi daha iyi tanıyıp gelecekte acı çekmeyeceğiz sevdiğimiz için. Belki kendimizi yetiştirecek ve hiç ummadığımız fırsatları getirecek ayağımıza hayat.Belki de yarın hiç olmayacak, ya da çok kısa bir yarınla yetinmek zorunda kalacağız. İyi ki sevdik diyeceğiz belki de yarın.Gelecekte acıya daha hoçgörülü daha dayanıklı olabileceğiz belki de.
işte bütün bunları bilemiyoruz bugün. ve gelecek için kaygıyla yatıp kaygıyla kalkıyoruz. belirsiz bir acı sadece bir olasılık için korkuyor ve hayatın kıyılarında bir yerde sürünüp duruyoruz.
belki bir kişi tanıştırdı bizi gelecek korkularımızla. ya da birkaç kişiydi bunlar. yanlış bir zamanda yalnış bir yerde yalnış insanlarla bir araya gelmişiz ve acı çekmişiz.Acıyı yaşamışız.Ama tüketmemişiz belli ki. o acının hayatımızı rehin almasına izin vermişiz ve vazgeçmişiz sevmekten aşktan.
ne zaman mutlu olabilme hakkımızı kullanıp yeni bir ilişki denemeye kalksak mazimiz hatırlatıyor kendini ve korkuyoruz.Seversek bir kez daha acı çekeceğimizi düşünerek kapatıyoruz kendimizi.
Oysa gelecekte mutlaka başımıza gelecek bir acı yok.Sadece bir olasılık var.Ama bu bile yetiyor!!!Bırakın acının kendisini acı çekme olasılığı bile kopartıyor bizi hayattan, aşklardan, sevmekten mutluluktan.
korkularımız,kaybetme olasılığı ve acı çekme riskini hatırlatarak "Aşkını arama bulursan büyük acı çekeceksin geçmişte olduğu gibi, en iyisi uzak durmak " diyor bize.
VE ŞU İKİ GÜNLÜK DÜNYA DA BİZ DE İNANIYORUZ BUNA...

.....

Detay
18-12-2005, 13:46
hersey yalan yasadıgındır önemli olan...

trakyalı
18-12-2005, 14:47
Sevgini hiç tükenmeden yaşayabilmen için;
sevdiğine her gün tekrar aşık olman lazım.

edvin
18-12-2005, 14:49
tutku...

Detay
23-12-2005, 12:20
tutku...

eti tutku mu ??
:D :D :D
sehvet , ask , ihtiras.....
film replıgı gbi oldu :eek: :eek:

deep
23-12-2005, 12:35
Once asik olursun... Sonra aşk alışkanlık yapar ve tutkuya donusur (eti tutku degil... :D )

Aşk gecicidir, Sevgi ve tutku kalicidir, yaninda vazgeçilmezliği doğurur...

Ben evlenmeden önce deli gibi aşıktım... Sonra aşk yerini tutkuya (terkar ediyorum eti tutku degil :D ) birakti... Daha sonra oyle bir pozisyona geldik ki ya ayrilacagiz ya da evlenecegiz...

Evlilik kararini aldigimda aklima su kelime gelmisti.. Cok guzel gecen bir gunun ardindan su sozleri sarf etmiştim... " Seninle gecirdigim bu gunu tum omrume yeğelerim"... Sonucta evlendik... :D

Esimle ilgili bir problem yok ama evlilik kurumu cok enteresan bir kurum... Bagliligini, sabrini surekli test ediyor, zorluyor... :) :D

gemici
23-12-2005, 12:40
parayı tek geçerim

camarors
23-12-2005, 13:00
parayı tek geçerim

bu mudur, budur:D

hakkinen
27-12-2005, 06:03
bir ipte iki cambaz oynamaz,

hayat, cambazlik yapmaya hic degmez...

Detay
27-12-2005, 23:33
Once asik olursun... Sonra aşk alışkanlık yapar ve tutkuya donusur (eti tutku degil... :D )

Aşk gecicidir, Sevgi ve tutku kalicidir, yaninda vazgeçilmezliği doğurur...

Ben evlenmeden önce deli gibi aşıktım... Sonra aşk yerini tutkuya (terkar ediyorum eti tutku degil :D ) birakti... Daha sonra oyle bir pozisyona geldik ki ya ayrilacagiz ya da evlenecegiz...

Evlilik kararini aldigimda aklima su kelime gelmisti.. Cok guzel gecen bir gunun ardindan su sozleri sarf etmiştim... " Seninle gecirdigim bu gunu tum omrume yeğelerim"... Sonucta evlendik... :D

Esimle ilgili bir problem yok ama evlilik kurumu cok enteresan bir kurum... Bagliligini, sabrini surekli test ediyor, zorluyor... :) :D

sımdı bu tutku (etı tutku olmayan tutku :D ) evlenmeden olmuyomu ?
ne dıyorum ben ya tutku benıde esırı mı ettı ne yaptı..
kafam karısık bu aralar..
:düsün: :düsün:

forges
09-01-2006, 20:11
bir ipte iki cambaz oynamaz,

hayat, cambazlik yapmaya hic degmez...

bazen ipten düşüp kafayı yardığımız da oluyor ama yine de iyi ki sevmişim iyi ki evlenmişim diyorum.
sonuç ikisi birden bence...yanında bir de para olsun tabi fena olmaz;)

gzmnc
09-01-2006, 23:27
Sevgisizlik ağır bir yüktür ve insan bundan kurtulmak için çok kötü şeyler yapar.

Acımak sevgi değildir, üstünlüğün kabulüdür.
Hoşgörü sevgi değildir, istemediğine katlanmaktır.
Bağımlılık sevgi değildir,gereksinmenin karşılanmasıdır.
Sevgi, değer vermesini bilmektir.
Sevgi,yaşama hakkını kabul etmektir.
Sevgi, varolmaktan kıvanç duymaktır.
Sevgi, birlikte olmaktan sevinç duymaktır.
Sevgi, eşitliğin duyumsanmasıdır.
Sevgi, bütün yapay ayrımların hayattan çıkarılmasıdır.
Sevgi, bilinçtir.
Sevgi, insan olmaktır.

edvin
09-01-2006, 23:38
bence sevgi fedakarlık yapabilmektir...

pride
10-01-2006, 00:40
aşk gelip geçicidir, sevgi önemlidir odamı kalmadı saygı odamı kalmadı, o zanamn hersey bitmiş demektir ayrılın gıtsın...

hakkinen
10-01-2006, 01:17
aşk gelip geçicidir, sevgi önemlidir odamı kalmadı saygı odamı kalmadı, o zaman hersey bitmiş demektir ayrılın gıtsın...

asktan sevgiyi cikartirsak sonuc eksi cikar,

Sokaktaki siradan insana, dogaya ve hatta hayvanlara bile saygili davraniyorken, sevenlerine saygisizlik yapanlarin aski elde edebileceklerine inanmiyorum...

Detay
10-01-2006, 21:27
bence sevgi fedakarlık yapabilmektir...

fedakarlık yapmadan sevenı bulabılmektir.. yapmana gerek kalmadan....

gemici
10-01-2006, 23:57
para yoksa Sevgi ve Aşk da yok.başka bahara

pride
11-01-2006, 00:22

o çok dogru :tamam:

hakkinen
11-01-2006, 00:51

seninkisi paraya olan ask :)
paranin uzerinde bayan resmi olmadikca paraya asik olmam...

bourbon
11-01-2006, 00:59
sevgiyi tum dostlara

saygiyi tum dostlara,yasca buyuklerime gosteren biri olarak
sevdigim insanada rahatlikla verebilecegime inaniyorum bu ikisini...

peki ya ask...

aslolan asktir ask...

Kashmir
11-01-2006, 01:02
peki... aşk ; bir ilişki için sebepmidir,sonuçmudur?;)

hakkinen
11-01-2006, 01:16
ask gecici bir duygudur, uzmanlarca da omrunun en fazla 2 yil oldugu vakidir.

onun icin uzun sureli iliski icin sebep,

kisa sureli iliski icin de sonuctur...

forges
12-01-2006, 00:15
asktan sevgiyi cikartirsak sonuc eksi cikar,

Sokaktaki siradan insana, dogaya ve hatta hayvanlara bile saygili davraniyorken, sevenlerine saygisizlik yapanlarin aski elde edebileceklerine inanmiyorum...

bravo , doğru söze ne denir ki :tamam:

korsan
12-01-2006, 15:07
AŞK; sağlıksız ve hastalıklı bir duygudur bu yüzden aşkın gözü kördür falan denir ama her kim ki aşkı bulduğunu söylemiştir sonuçta mutlaka her bulan gibi kaybetmiştir...
Sevgi; toplumumuzda çok sömürülmüş, istismar edilmiş hiç bir zaman tam olarak bilinememiş, anlaşılamamış ve anlatılamamıştır...
Sevgi; kişinin, kendisinin ve sevdiğinin ruhsal gelişimini desteklemesidir... Sevdiğinin sevdiği ve kendisinin sevmediği şeyleri onaylayabilmesi, yürümek istediği yolda onu yüreklendirebilmesi, hayatı sevdiğinin gözleri ile görmeye çalışabilmesi ve yargılamadan birlikte olabilmesidir...
Sevgiler geçici olabilir,
Bütün aşklarda ölümlüdür,
Kalıcı olan tek şey,
Sadece dostluklardır...

safran_
12-01-2006, 15:17
AŞK; sağlıksız ve hastalıklı bir duygudur bu yüzden aşkın gözü kördür falan denir ama her kim ki aşkı bulduğunu söylemiştir sonuçta mutlaka her bulan gibi kaybetmiştir...
Sevgi; toplumumuzda çok sömürülmüş, istismar edilmiş hiç bir zaman tam olarak bilinememiş, anlaşılamamış ve anlatılamamıştır...
Sevgi; kişinin, kendisinin ve sevdiğinin ruhsal gelişimini desteklemesidir... Sevdiğinin sevdiği ve kendisinin sevmediği şeyleri onaylayabilmesi, yürümek istediği yolda onu yüreklendirebilmesi, hayatı sevdiğinin gözleri ile görmeye çalışabilmesi ve yargılamadan birlikte olabilmesidir...
Sevgiler geçici olabilir,
Bütün aşklarda ölümlüdür,
Kalıcı olan tek şey,
Sadece dostluklardır...

Doğru söylüyorsunda, aşık olduktan sonra ayrılıpta dost kalan kaç insan var.
Boşverin şu geçici bu kalıcı falan anı yaşamaya bakmalı insan, şu dünyada kalıcı hiçbirşey yok bizlerde dahil herşey geçici.

hakkinen
12-01-2006, 22:42
Doğru söylüyorsunda, aşık olduktan sonra ayrılıpta dost kalan kaç insan var.
Boşverin şu geçici bu kalıcı falan anı yaşamaya bakmalı insan, şu dünyada kalıcı hiçbirşey yok bizlerde dahil herşey geçici.

Karsindaki insan beraberken sana dost gibi, arkadas gibi davranamiyorsa...

Ayrilik burdan gelir ve ayrildiktan sonra da dost yada arkadas olmanin anlami olmaz...

Hersey zamaninda guzel, Sn. safran'in dedigiyle ilgili olarak...

korsan
13-01-2006, 11:05
Aşık olan iki insanın dost olması hiç bir zaman mümkün değildir ki... Aşk; sağlıksız ve hastalıklı bir duygudur ve bilinçli bir seçim bile değildir... Sevgide ve dostlukta ise bir seçim söz konusudur. Sevgideki seçimlerini değiştirebilir insan zamanla, ancak dost seçiminde her zaman daha özenli olduğu ve duygularını daha az karıştırdığı için kalıcı olan şey sadece dostluklardır ve bu da sadece dostlar arasında olur, aşıklar yada sevgililer arasında değil... Şunu bilmeliyiz ki bitmeyecek sandığımız pek çok aşkı ve sevgiyi tüketmekte hepimiz ustayız, öyleyse dostlarımızın kıymetini bilelim... diğerleri nasılsa gelip geçici...

gzmnc
24-01-2006, 18:34
aşk konuşunca herşey susar,
aşk parlayınca herşey söner,
aşk görününce kaybolur mucizeler,
aşk başlatınca herşey biter....

aşkın kendisi en büyük mucizedir:)

derin
29-01-2007, 18:15
"Aşk, hiç kuşkusuz, Tanrısal bir gücün göz önüne dikilmesi, bir Tanrı'nın insan biçimine girmesi gibi bir mucizedir; böyle bir mucizenin olması için kimbilir ne gibi koşulların bir araya gelmesi gerekir. Biz kendi kendimizle aynı düşüncede, aynı duyguda olduğumuzdan bile her zaman emin değiliz; ya iki kişi olunca ne yapacağız. Bu soruyu bir Tanrı çözebilir."
Honorè de BALZAC

Ebu Computer
30-01-2007, 04:32
Once; seninle ruyada gibiyim

Sonra; bu evlilik tam bir kabus

Once; brovni,expreso

Sonra; kraker,cay,simit, ayran

Once; bogazda balik,Etilerde istakoz

Sonra; evde hamsi bugulama,balkonda mangal

Once; para su gibi akar

Sonra; damlaya damlaya gol olur / musluklar kesilir

Once; askin gozu kordur

Sonra; kocam kor,karim nankor

Once; nefes kesicisin

Sonra; yeter artik bogma beni

Once; fisildanan ask siirleri

Sonra; gurultulu, kahkahali mustehcen ask sarkilari

Once; mirildanan romantik melodiler

Sonra; hic kisilmayan televizyon sesi

Once; tutkulu cumartesi gecesi atesi

Sonra; bol kufurlu pazartesi futbol geceleri

Once; durma askim

Sonra; yine baslama lutfen

Once; saten carsaf, kus tuyu yastik

Sonra; kanape, yastik, battaniye. Dahasi ''cekme su yorgani''

Once ; senin icin herseyi yaparim

Sonra; bari salatayi sen yapiver...

Sevgi ve aşk evlendikten sonra böyle birşeye dönüşüyor.

Saygılarla...
:cool:

ÇAKAL
30-01-2007, 19:40
Benim bi arkadaş var dişçi,babası da dişçi.Bi kız sevdi aşık oldu.Babası da bi fabrikatör var onun kızını al diye zorluyor.Yapma bırak evlensinler dedeim.Yahu bu bizim oğlan salak,al fabrikatörün çirkin kızını estetik yaptır çıtır çıtır da parasını ye,hem çirkin olduğundan sana bağlı olur diyorum,anlamıyor dedi,tabii laf söyleyemedim.Ahhhhhhhhhhhh emice niye 10 yıl önce bana demedin diyemedim.:vurkafa: :vurkafa: :he:

yosun
31-01-2007, 01:21
Eee fabrikatörün çirkin kızı estetik olup güzelleştikten sonra amcanın oğlunu sepetleyip, paraları da başkaları ile yerse ne olacak...

:he:

ÇAKAL
31-01-2007, 01:47
Eee fabrikatörün çirkin kızı estetik olup güzelleştikten sonra amcanın oğlunu sepetleyip, paraları da başkaları ile yerse ne olacak...

:he:

Estetikliyi kim neylesin sevgili yosun,herkes şimdi tek kapısı değişik arabayı bile almıyo.:yes:

balaban
31-01-2007, 11:15
Estetikliyi kim neylesin sevgili yosun,herkes şimdi tek kapısı değişik arabayı bile almıyo.:yes:

O yüzden Plastik cerrahların kapılarında kuyruklar oluşuyor. :yes: Ondan para harcıyorlar:wink:

soros74
31-01-2007, 11:23
Soru:

Candan estetik yaptırmalı mıdır?

lamba
31-01-2007, 11:26
gercek aşkı bulan kaybetmez.......sonzuzluk var ....... sizlere ufak bir tuyo kendi olanla olmanın keyfıne bulmaya calışın estedıkveya boya sahte degılmı......onlardan kacabıldıgınız kadar kacınkı gercek aşkı bulasınız tabı allah nasipederse........................

balaban
31-01-2007, 11:26
Soru:

Candan estetik yaptırmalı mıdır?

Hayır, çok güzel estetiğe ihtiyacı yok:)

soros74
31-01-2007, 11:29

Bana biraz yaşlanmış gibi geldi, yüzünü gerdirse daha iyi olmaz mı?

sabotek
31-01-2007, 11:38
Sevgi bir ömür,aşk;sevişmek sürdüğü sürece.....İkisi birleşince,tadına doyum olmaz...

PARK
31-01-2007, 14:22
insan sevmeden nasıl aşık olabilirki?bence esas olan her zaman sevgi dir aşk ise geçici bir körlük hissidir.fakat sevgi her daim kutsaldır ve bakidir..........

ÇAKAL
31-01-2007, 14:28
O yüzden Plastik cerrahların kapılarında kuyruklar oluşuyor. :yes: Ondan para harcıyorlar:wink:
Kaportacıların önüde dolu ama bu ara ne hikmetse herkes 0 araba alıyo.:yes:
Herşeyin orjinali ,elimizde kalmasın:wink:

balaban
31-01-2007, 14:34
insan sevmeden nasıl aşık olabilirki?bence esas olan her zaman sevgi dir aşk ise geçici bir körlük hissidir.fakat sevgi her daim kutsaldır ve bakidir..........

Bence tam tersi önce aşk olur, sevgi sonra belki gelir:hmm:

ÇAKAL
31-01-2007, 14:37
Bence tam tersi önce aşk olur, sevgi sonra belki gelir:hmm:

Saygı ve alışkanlık sevgiyi sağlar,saygı biterse hepsi biter.

balaban
31-01-2007, 14:37
Kaportacıların önüde dolu ama bu ara ne hikmetse herkes 0 araba alıyo.:yes:
Herşeyin orjinali ,elimizde kalmasın:wink:

Sn.Golfer bir kaç gün önce yazmıştı. Eğer kadınları araba olarak görürseniz, onlarda sizi cüzdan olarak görürler. Kadınların gözlerinde $ ikonları boşuna parlamıyor demekki:)

Estetiği desteklediğimden yazmamıştım. kadınlar bu kadar çok estetik yaptırıyorlarsa bunun bir sebebi vardır.:yes:

ÇAKAL
31-01-2007, 14:39
Eğer kadınları araba olarak görürseniz, onlarda sizi cüzdan olarak görürler. Kadınların gözlerinde $ ikonları boşuna parlamıyor demekki:)

Bulursa yer.:yes: :yes: $'ı,hani nerde:wink:

balaban
31-01-2007, 14:39
Saygı ve alışkanlık sevgiyi sağlar,saygı biterse hepsi biter.

Evet. Saygı duyulmayan biriyle yaşanmaz. Saygısız sevgi kalıcı olmaz.

sabotek
31-01-2007, 15:08
Tebrikler,can damarından girdiniz meseleye....

tekniker
31-01-2007, 17:34
her insan beğenilmeyi ister.maalesef artık dış güzelliğin önem kazanması estetiklere yönlendiriliyor.ama gerçek ruhun estetiği kayboluyor ve bu hızlı hayatta iç güzelliğe bakılmıyor.önyargının eseridir güzel ve kusursuz olma merakı:düsün:
güzel olan sevgili değildir,sevgili olan güzeldir.Tolstoy

BABUTSA
03-02-2007, 18:03

Sn.Balaban ,bir Arnavut dayanışması hissediyorum.:he: Gerçektende güzel bir bayan.:cool: