PDA

View Full Version : cep/el bilgisayarlari -- anlik veri

onikikarakte
09-02-2004, 00:48
Bu konuda kullanıcılardan bilgi almak isterim. Sanırım İzmirDr kullanıyor. Aylık gider ne civarda merak ediyorum. Bildiğim tek şey tarifenin transfer edilen bilgi ile belirlendiği.

Eğer bilgi verebilirseniz detaylı olmasını tercih ederim:
-Aylık transfer miktrarı
-Borsayı izleme oranı
-İzleme biçimi
-Fatura

chem73
09-02-2004, 01:06
kullanıcıların dikkatine teltimin veri başına ücrete geçeceğini duymuştum araştırın.

Gandhi
09-02-2004, 08:35
Ben çok seyrek kullanıyorum. Turkcel. Aşağı yukarı 1 sayfa 50KB bu da 1.500 TL/KB (ücret değişmediyse 4-5 ay önce böyleydi) 75.000 TL ediyor. Yani 1 kontör gibi.

Sonuç olarak çok çok pahalıya geliyor. Siz yeni sayfa açmasanız da yavaş yavaş transfer yapıyor, ne yapıyorsa..

Kahin
09-02-2004, 10:53
en ucuzu Telsim. aylık 5 milyon sabit ücretle sınırsız..
daha doğrusu Telsim GPRS kötünün iyisi, ucuz etin yahnisi

borsa izlemek için tavsiye etmem, sık sık donmalar yaşanıyor. en meşhur özelliklerinden birisi de yaklaşık 1 magabaytı bulan bir veri alışından sonra bağlantının işlerliğini yitirmesi. bağlantıyı kesip tekrar bağlanmak zorunda kalıyorsunuz. bir de baz istasyonları, sizin kilitlenen bir bağlantıyı kesip tekrar bağlanmak istediğinizde GPRS sinyalini kesiyorlar. sanki reset atıyor baz istasyonu. sonra uzunca bir süre kendine gelemiyor. ayrıca telefondaki GPRS sinyal göstergesi bazı hafta sonları Cuma akşamından Pazartesi sabahına kadar full-time kesik olabiliyor.

veri akışının sağlıklı olmaması nedeniyle; plato izlerken, anlık alım satım yapmaya çalışırken kullanılması sakıncalı. çok şey kaybettirebilir.

Turkcell kullanmadım ama, kullanan arkadaşlarım iyi diyorlar. hatta ARIA çok daha iyiymiş. ancak her ikisi de ücretlendirme bakımından kullanışsız.

Kahin
09-02-2004, 10:57
unutmadan...

GPRS kullananlara tavsiyem, MS Internet Explorer yerine Opera 7.23 ya da Mozilla kullansınlar. nedense yavaş bağlantılarda Mozilla ve Opera, IE'e nazaran daha kararlı çalışıyorlar. bant genişliğinden optimum yararlanma konusunda oldukça iyiler.

onikikarakte
09-02-2004, 19:27
Teşekkürler arkadaşlar. Telsim bilgisi iyi oldu. Opera ve Mozilla'yı da araştıracağım. Sanırım Telsim'deki donmalar sorun değil, yenileriz olur biter.

Bir tek şunu öğrenememiş oldum şu durumda. Borsayı sürekli takip eden programlar çalıştırıldığında (belirli aralıklarla yenilenen ve gecikmeli olanlar değil) örneğin 1 saatte kaç kB bilgi transferi oluyor? Ya da bu şekilde 1 aylık kullanımın maliyeti nedir. (Telsim dışında).

karya
10-02-2004, 03:02
Sayın Kahin'e bağlantı kalitesi yönünden katılıyorum.Dizüstü bilgisayarda Telsim GPRS kullanıyorum, ikiz kart var ve Sony-Ericsson GC75 modem karta ikinci simi kartı takarak kullanıyorum.

MET
10-02-2004, 14:12
Ben bugün Telsim'den bir mesaj aldım.
22 Şubattan itibaren sınırsız GPRS uygulamasına son veriliyormuş.
900.000 TL / KB olarak ücretlendirileceğini yazmışlar. :eek:
Bilgilerinize.

spek_avcısı
10-02-2004, 16:08
9kb hız 900.000 tl bravo telsime :mad:

CARLOS
10-02-2004, 17:43
Bir tek şunu öğrenememiş oldum şu durumda. Borsayı sürekli takip eden programlar çalıştırıldığında (belirli aralıklarla yenilenen ve gecikmeli olanlar değil) örneğin 1 saatte kaç kB bilgi transferi oluyor? Ya da bu şekilde 1 aylık kullanımın maliyeti nedir. (Telsim dışında).

Aria hattımla garantinin portföy takibini seyrettiğimde veriler ekrana gelene kadar 3-4 kontör gidiyor. Daha sonra eğer işlem yoğunsa ort. 30 sn.de, az ise 50-60sn. de 1 kontör gidiyor. Yani 1 saat için 100kontörü gözden çıkarman gerek. GPRS'te veri transferi kesintiye uğrayınca programı refresh etmek zorundasın. Her refreshte kontör maliyeti baya bi artıyor.... ARIA GPRS'i sadece chat için tavsiye ederim.

markus
22-02-2004, 19:59
Cep ve el bilgisayarlarinda calicak bicimde anlik veri veren bir site biliyor musunuz? Tesekkurler...

supersonic
23-02-2004, 08:32
Eger derinlik istemiyorsaniz, Platodata'nin ve Garanti'nin ucretsiz wap servisleri var.

markus
25-02-2004, 08:55
Ben wap da oyle devamli akan bir data görmedim, hisse kodunu girip basiyorsun fiyat geliyor falan..

supersonic
26-02-2004, 09:26
Evet, zaten oyle olur.

Diger turlu olmasi icin surekli data akisi gerekir, ki bu da wap in mantigina ters(yuksek maliyet yaratacagindan).

Fatih
26-02-2004, 14:45
Gprs kullanarak bunu yapabilirsin. Wap'ın hızı 9-10 kbyte seviyesinde olduğu için sürünürsün en iyi çözümlerin gprs destekli bir el bilgisayarı alman yada gprs'li bir cep telefonu+notebook kullanman..
Anlık veri hizmetinide bazı aracı kurumlar üyesi olursan sana bu hizmeti bedava sunarlar.

borsabazz
27-03-2004, 01:16
ata-omline gprs den sadece fiyat yolluyor

borsabazz
27-03-2004, 01:28
Telsim aylık sınırsız 50 milyon; ama zorunluluk yoksa pek matıklı değil. Bu aralar en iyisi adsl veya kablo. Telekom mayıs- haziran gibi super -online ise nisan gibi ye ni adsl dağıtacakmış diye söylentiler var. Tabi bu konuda ne kadar güvenilirse telekoma....

marea
29-03-2004, 20:17
Bende bir zamanlar Telsim GPRS kullanıyordum.Yavaş ama beleşti :) Fakat şimdiki 1kb\s 900tl aşırı kesinlikle kullanılmaz.Sürekli bağlananlar için en uygun adsl bence...

DİAL UP İLE BAĞLANAN BİR İNTERNET KULLANICISI YAVAŞ BİR BAĞLANTI İÇİN 300-400 MİLYON LİRA FATURA ÖDÜYOR. 10 MİSLİ HIZLI ADSL 70 MİLYONA MAL OLUYOR..

Yılsonuna kadar 1 milyon ADSL kullanıcısı kapsamında yılbaşından bu yana dağıtılmaya çalışılan ADSL portları, bürokratik engelleri, teknik yetersizlikler çalışanların eğitim eksikliği gibi sorunlar yüzünden bir türlü istenen ivmeye ulaşamadı.
ADSL umuduyla Telekom'a başvuran vatandaşlara modeminizi alın denmesine rağmen henüz port tahsisleri yapılmadığı için bu modemlerin çalışıp çalışmadığı meçhul. Tüketici kanununda yer alan ayıplı malın değitirilebilmesi için gerekli olan süre çoktan doldu. Bu modemler bozuk çıkarsa tüketici 1 aylık kanuni tamirat süresini beklemek zorunda kalacak.
Gerçekleştirilen ve sözleşmesi imzalanan port alım ihalelrinden ilki 60.000 port dağıtımı plansız dağıtım ve satın alınan portların sistem uyumsuzlukları nedeniyle randımanlı çalışmazken; port dağıtımındaki plansızlık nedeniyle de pek çok bölgede yığılmalar ve boş portları da gündeme getirdi. Ayrıva Telekom'un kablo altyapısının ADSL sisteminin verimli çalışmasına uygun olmadığı, santrale uzaklığın 4 kmden fazla olması durumunda istenilen internet ulaşılamayacağı da belirtiliyor.
Geçtiğimiz ay sözleşmesi imzalanan 250 bin portluk ADSL alımı da tüm yavaşlığı ile devam ediyor. TELEKOM'un yenilenen internet sitesinde ADSL'in faydaları anlatıla dursun sürecin ne durumda olduğu, inmsanlara ne zaman bağlantıların yapılacağı gibi konularda hiç bilgi verilmiyor. Görüşülen Telekom yetkilileri ise kulaktan dolma verilerle kullanıcıların karşısına çıkıyorlar.
Konuyla ilgili olarak pek çok internet kullanıcısının şikayetlerini almaktayız. Gelen şikayetler arasında "Bakan talimatıyla dahi bürokrasinin aşılamadığı, kurulun yapılamadığı; onaylı modemlerin yeterli testlerden geçmeden onay aldığı ya da yeterli denetimin yapılmadığı; 48 saatte kurulacağı belirtilen bağlantının haftalarca yapılamadığı; sürekli bağlı kalmanın aksine günde 2-3 saat bağlanabilmenin başarı sayıldığı; Telekom görevlilerinin yeterli bilgiye sahip olmadığı" gibi konular var.
Rekabete açılan sektörde Türk Telekom eğer bu hizmet anlayışını değiştirmezse çok da kalıcı olacak gibi görünmüyor.
Türk Telekom'un çağa ayak uydurması dileğiyle.
HABERX

kurtulus
13-04-2004, 15:01
Ben bugün Telsim'den bir mesaj aldım.
22 Şubattan itibaren sınırsız GPRS uygulamasına son veriliyormuş.
900.000 TL / KB olarak ücretlendirileceğini yazmışlar. :eek:
Bilgilerinize.

Size gelen mesaj bana ulaşmamıştı. Sonuçta 304.000.000.-TL fatura geldi yazmış olduğum fatura itiraz dilekçesi sonucunda faturam 15.000.000.-TL ye düştü ben sonuç alamıyacağımı düşünerek dilekçeyi faksladım ama helal olsun ilgilendiler. Şu an cepten değil cafeden bağlanıyorum. Bu şekilde fatura fazla gelen varsa özelden yada bu forumdan yazsınlar.Yadığım dilekçe örneğini gönderebilirim.

kentuf
14-04-2004, 23:22
Eğer java lı ve cprs si olan bir cep telefonunuz varsa borsa bilgilerini kayan yazı olarak ekranızda görebiliyorsunuz .aylık 3.5 milyon gibi bir rakam .pro özel paket ilede bunu kişileştirme yapıp çeşitli detaylara indirgemekte mümkün .Bu gün benim müşterim olan biri benim telefonuma yaptı müthiş ekran başında olmasan dahi bilgiler telefonda pehhh.bende sazan gibi yazdım ama belkide çok kullanan vardır .internetten indirmekte mümkün .ama adresleri işyerinde kalmış yarın akşam yazarım .BORSAKOLİKLERE DUYRULUR.

ertan
14-04-2004, 23:33
sn.kentuf,

ısınma hareketlerine başladınız galiba :)

H.ömer iren
14-04-2004, 23:52
bende dıyordum eskı forumdan bı kentuf vardı nerde dıye ıste burda.

hosgeldın!

son_azrail
15-04-2004, 00:02
bn gprs kullanırken foreks ten bilgileri alıodum baya iyiydi gerçi kaymıoyordu ama olsu yetiodu koda göre bakıodum...

Ali Baba
15-04-2004, 00:03
Selam Kentuf nerelerdesin :)

Ben WAP kullanıyorum ama bu senin bahsettiğin kayan yazı farklı bişey galiba. Benim kullandığım wap.garanti.com.tr adresinden anlık hisse yada döviz gibi bilgileri alabiliyorum. kb başına ücret kesiyorlar, pek bişey tutmuyor.

Kritik günlerde baya iş görüyor. Mesela yarın işyerinden en az on defa girerim heralde destek ne kadar destek olacak diye... :)

preatoria
21-04-2004, 09:05
bende dıyordum eskı forumdan bı kentuf vardı nerde dıye ıste burda.

hosgeldın!

paranın canına okudu uzakdoğuya tatile cıktı tüm japon adalarını dolaştı ama gözü hep buradaydı cünkü o bir ayıydı :D bahar geldi ve şimdi ısınma turlarına başladı yakında tahtalara giydirmeye başlayacak :D

Kentuf hocam hoşgeldin umarım oğuzda dönmeye karar verir

kentuf
23-04-2004, 22:22
sağolun var olun geldim .kaçmam için hiç bir sebeb olmadı olmadıda sadece borsadan erken tüydük her zamanki gibi.yoksa senaryom bir kaç istisna dışında farıl farıl çalıyor.Bonolar 67 ler döndü şimdi 57 altları dönüyor hesaplara 18.08.2004 son vade 50 lerde döndümü kopartçaz tahtaları pehh ki pehh.tayip amcam çalışıyor .askeriye susmuş süt dökmüş kedi olmuş .abdullah amcam a laf yok .Bu hükümet on yıl daha kalıcı gibi ona göre hesap yapmalı ,öyle bedevadan ekmek yok artık öyle senelik yüzde seksen faizler artık olmıyacak yenilecek ekmek en iyi şekilde yenmiş .hayatlarında alın teri kazandıklarıyla ferrari alamıyacak tipler bu ülkede zevki sefa yapmışlardır .Devir değişmeye başladı gibi iyi şeyler oluyor .Benim için son üç sene iki kriz olmasına rağmen hedeflerin üstünde gerçekleşti .Burda on line dile getirdiğim her şeyin arkasındayım .al tı yedi ay uzak kalacam dedim o yüzden yoktum .imkb önüne eşeği bağlasan para kazancağı devirlerde ben borsadan soğuyorum nedense .proteria sen sormuştun dimi bana prtke 5900 dü bir yığın söylenti vardı turgay ciner hakkında ben de demiştimki ( arşivde vardır .iş c den 4500 den üç bin alacağıma parktekstilden 1000 lot alırım .park 15000 olur is c de 9000 olur diye ) aynen oldu .park 15000 is c 9000 lerde şu an bu bir görme sanatıdır.Hedeflere ulaşılmıştır .Ama benden size bir tavsiye bu hükümetten önceki döneme bir sünger çekin çünkü babalar tayip e destek veriyor .Halk güveniyor .Bu arada şu internet adresi yazmayı unutmuşum gene yarın iş yerinden gireyim bu adresi süper oluyor yahu .

pride
24-04-2004, 15:23
sn kentuf yazarsanız adresi sevinirim waptan girmek ve bakmak zor oluyor, valla merak ettim açıkçası, iş yerinde lazım oluyor gerçektende...

kentuf
24-04-2004, 21:16
adres www.ibsyazilim.com
Real Trade GPRS ( ÖZET VEYA PRO PAKETLER VAR) JAVA DESTEKLİ.
wap.infostrip.com( uygulama indirmek için)

pride
26-04-2004, 21:00
sn kentuf adres için teşekkürler.......

Fatih
26-04-2004, 21:08
arkadaşlar diirek wap a erişim süre bazlı ücretlendirme diye biliyorum..

kentuf
26-04-2004, 22:32
Sonra bana diyorlarki neden girmiyorsun foruma nerde kumarhanelik bir ortam olsa ,nerde iki kişi dalaşsa millet orda .sanki o okuyor biz okumuyoruz .sanki yazılmaya çalışıp ta ,anlatılmaya çalışılanı biz anlamıyoruz .Forum çok afedersininiz ama bir kaç densiz kişi ( menfaatçi yüzünden ) yüzünden bana itici geliyor .Bir şey sorunca ben sitedeyken elimden geldiğince açıklamaya ,yardımcı olmaya çalıştığımı hatırlarım .Ama şimdi bakıyorum ben işe yarıycak bişey yazmışım .adam bana özelden geyik ,ıcq dan geyik geyik şeyler soruyor .menfaat dünyası ne yapacan .biz 16 saat non stop çalışıyoruz bize zor gelmiyorda .akşama kadar bilgisayar karşısında durup bir şeyler paylaşılması zor gelenlere gıcık olduğumdan mümkün olduğunca az giriyor .Kazanmak istedeğim insanları ben her yerde bulup kazanmasını bilirim yeterki içinde delikanlılık olsun .

pride
27-04-2004, 20:54
Sn Kentuf sizi kim kızdırdı bilmem ama ben sizin yazılarınızı yıllardır takip ederim, sbence pireye kızıp yorgan yakmayın ve bilgilerinizi bizle paylaşın.......

CycLone
31-05-2004, 16:16
superonline gprs üzretlerine zam yaptı
Aylık toplam 10 MB a kadar olan kullanımda sabit 8.000.000 TL+KDV

10 MB üstü MB başına 650.000 TL+KDV

eskiden 10 mb ve fazlası 250.000 tl idi
yani şimdi baya bir kazık oldu :mad:

San Francisco
01-06-2004, 23:48
Turkcell GPRS den çok kazanacağını zannetti. Artık iyice kısacağım. harcamam en az günlük 3 MB civarı. Artık bu haftalık a iner. Hatta haftalık 2 mb a indireceğim. Alsın Turkcell daha fazla kazansın bakalım. Oysa GPRS nin fiyatını indirdiğinde daha fazla girmeye başladık .. Telefon faturamız çok çok artmıştı. Şimdi eski durumuna dönecek.
İş o kadar komikki birde Devlet bu GPRS den %18 KDV aldığı yetmezmiş gibi birde %25 ÖTV alıyor. Aslında bunun GPRS de muaf olması lazım. Oysa Devletin GPRS yi teşvik etmesi gerekir. Bırakın ÖTV yi KDV bile almaması gerekir.

EnergY
18-06-2004, 09:18
dün bu yazıları farkedince real trade gprs özet programını 1 aylık yükledim..
çok güzel bir şey..
süre bitiminde bir üst versiyonu yüklemeye karar verdim..
paylaşımlara teşekkürler
----------------------------------

bu arada telefon faturamız kabaracak heralde....

sugarpan
02-01-2005, 23:43
MSN messenger 1 saat açık kaldığında kaç byte alış veriş oluyor. Hiç mesaj atmadan sadece açık kaldığında...

sugarpan
02-01-2005, 23:44
MSN messenger 1 saat açık kaldığında kaç byte alış veriş oluyor. Hiç mesaj atmadan sadece açık kaldığında...

sugarpan
02-01-2005, 23:45

sugarpan
02-01-2005, 23:50
bu arada KB si 900.000 tl değil, sadece 900TL, yani Megabyte'ı 900.000 'e denk geliyor...]

MSN messenger 1 saat açık kaldığında kaç byte alış veriş oluyor. Hiç mesaj atmadan sadece açık kaldığında, bunu biliyor musunuz?

yeter
02-01-2005, 23:51
Hayatımda ilk kez bugün cepden gprs i denedim. Ücretlendirme nasıldır diye de merak ediyordum. Herhalde benim bağlanmamı bekliyorlarmış zam yapmak için. :D

spek_avcısı
02-01-2005, 23:52
topik biraz eski ama pek sizi beklememişler :) :)

Fatih
02-01-2005, 23:56
Wap mı Gprs üzerinden mi?

Wap'da bağlı kaldığınız dk başına gprs'de alıp gönderdiğiniz paket başına ücretlendirilir..

sugarpan
02-01-2005, 23:56

BOYNER
02-01-2005, 23:59
Cep ve el bilgisayarlarinda calicak bicimde anlik veri veren bir site biliyor musunuz? Tesekkurler...
1-2 ay önce, cep telefonunda wapı karıştırırken IMKB Canlı seans diye bir link denk gelmişti. Teleteks gibi işlem oldukça sürekli güncelleniyordu. Fakat şu an bulamadım. Benden başka kulanan veya bilen varsa wap adresini bir zahmet veriversin...

spek_avcısı
03-01-2005, 00:00
bir günde 24 saat 500 k (yarım mb) bile olmaz şimdi denedim.....

BOYNER
03-01-2005, 00:01
Hayatımda ilk kez bugün cepden gprs i denedim. Ücretlendirme nasıldır diye de merak ediyordum. Herhalde benim bağlanmamı bekliyorlarmış zam yapmak için. :D
7 ay sonra fark etmenizde güzel :)

sugarpan
03-01-2005, 00:05
bir günde 24 saat 500 k (yarım mb) bile olmaz şimdi denedim.....

1KB si 900 TL ise 1 megabyte ı yaklaşık 900bin ediyor di mi?

peki mesaj göndersek ne kadar byte alışverşiş oluyor? 1 mesaj atınca yani ve 1 mesaj geri gelince?

BOYNER
03-01-2005, 00:26
Borsacıya böyle hesaplar hiç yakışmıyor valla. Ne öyle 900TL, 1 kuruşun 1/10'u. :)

Siz bir karekteri 1 bayt olarak hesaplayın.
Örneğin;
"Mrb. ben sugarpan."
18byte yapıyor.
1024 byte =1kbyte
1024kbyte=1Mb.
Bunun bağlanması, karşıdan gireni çıkanı, güncellemesi v.s. derken sayaç artar.
Aria varken bilgisayardan bağlandığımda 1 saatte 20-30 kontör gidiyordu. Bunun üzerine
cep telefonundan agilemessenger ile bağlanmaya başladım. Saatte 3-4 kontör gidiyor.

sugarpan
03-01-2005, 00:32
Bende cepten bağlanıyorum zaten msn e de, açık unutmuşum yanlışlıkla da ona öğreneyim dedim. Spek_avcısı na göre 24 saat bağlı kalmış olsam bile sadece yarım megabyte oluyormuş yani 450bin tl cik...

edvin
03-01-2005, 00:34
agilemessenger???nedir nasıl baglanılır.açıklayabilirmisiniz...

sugarpan
03-01-2005, 00:37
evet o nedir?

kazancli
03-01-2005, 00:44
cesaret etsem 3650 telefonuma explorer yükleyip canlı borsayı e.javayla izleyeceğim ama fiyatlar korkutuyor deneyen varmı diye merak ettim doğru düzgün çalışıyormu

BOYNER
03-01-2005, 00:45
Aşağıda marka ve modellerde cep telefonu veya cep bilgisayarınız varsa bu programı kullanabilirsiniz. Bu programı cihazınıza yükledikten sonra, ICQ, MSN, AOL veya YAHOO'nun messenger özelliğini kullanabiliyorsunuz(Maillere bakamıyorsunuz.). Bilgisayar klavyesi yerine, cep telefonundan yazışıyorsunuz, başka bir fark yok.
Ayrıca bu program veri iletişiminde GPRS özelliğini kullanıyor. Yani MYCEP hariç diğer GSM operatörleri ile bağlanabilirsiniz.

Agile Messenger for Nokia 7650, 3650, 36xx, N-GAGE
Agile Messenger for Nokia 6600, 7610, 6620
Agile Messenger for Nokia 6260
Agile Messenger for Sony Ericsson P800
Agile Messenger for Sony Ericsson P900, P910
Agile Messenger for BenQ P30
Agile Messenger for Siemens SX1
Agile Messenger for Windows Smartphone BETA
Agile Messenger for Windows Pocket PC BETA
Agile Messenger for Windows Smartphone 2003 BETA
Agile Messenger for Windows Pocket PC 2003 BETA
Agile Messenger 3.xx in Simplified Chinese with QQ
Agile Messenger for Nokia 7650, 3650, 36xx, N-GAGE
Agile Messenger for Nokia 6600, 7610, 6260, 6620
Agile Messenger for Siemens SX1
Agile Messenger 2.xx
Agile Messenger for Motorola A925
Agile Messenger for Palm 3.5+ BETA

BOYNER
03-01-2005, 00:47
cesaret etsem 3650 telefonuma explorer yükleyip canlı borsayı e.javayla izleyeceğim ama fiyatlar korkutuyor deneyen varmı diye merak ettim doğru düzgün çalışıyormu
HTML özelliğini kullanarak bağlanmanızı önermem, borsada kazanacağınız para GSM operatörüne gider. :roll:

Kurnaztilki
08-02-2005, 21:42
En iyi cep bilgisayarı ve palm sistemli cep telefonu hangisidir artı ve eksi yanları ve genel özellikleri, fiyatları nelerdir? Bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...
Şimdiden teşekkürler...

Baydisiplin
08-02-2005, 23:08
waplı telefonların hepsi aynı, önemli olan wap a veri sağlayan iyi bir sunucu bulmak, o da yok, atayatırım sadece müşteri girişi ile portföy veriyor, birde hisse fiyatlarını. 2 dk gecikmeli olarak

Matematikçi
08-02-2005, 23:11
Bana göre fiyat performans olarak Sony Ericsson T610.
290 milyonun altına inmiş fiyatı...

shibumi
10-02-2005, 22:34
Treo 600 başarılı bir telefondur. 650 henüz TR ye gelmemiştir.
I-Mate i ise tavsiye ederim. PDA2K çok iyi bir ürün.

Ancak bu ürünlerin fiyatları ciddi yüksektir ve kişisel düşüncem değmeyeceğidir.

Eğer ucuz bir alternatif istiyorsanız MPX200 Motorola yı öneririm. 220 modeli çıktığı için aşırı ucuzlamış durumda. Hepsiburada.com gibi sitelerde 310 milyona satılmakta. Windows Smartphone 2002 işletim sistemi var.2003 üde yüklenebiliyor. PC de yapabildiğiniz çoğu uygulamayı onda yapabilirsiniz. Excel word pdf vb. gibi. Divx seyredebilir sörf yapabilir .... Neyse. İnanın yapılacak şey çok...Negatif en önemli yönü ise pil süresi. http://www.mpx.gen.tr/ adresinden son derece yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Symbian yüklü telefonlardan ise 6630 oldukça pahalı. 3G yi destekler ama henüz Üst Kurul TR de 3G ye izin vermedi. Avea ve Tcell in çalışmaları olduğunu duyuyoruz.
PDA+ GSM tarzında ise SonyEricsson da P910i bulunuyor. Aşırı pahalı bulduğum cihazlar.

Eğer bulabiliyorsanız yurtdışından yada getirtme şansınız var ise Motorola MPX i tavsiye ederim. http://reviews.cnet.com/Motorola_MPx/4505-6452_7-31232915.html?tag=tab
Dubai de Treo lar oldukça ucuz. I-mate lerde...

Sözü çok uzattım. Eğer ayrıntı isterseniz PM gönderebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla yanıtlarım.

Not: PDA larda Palm ürünleri işletim sisteminden dolayı Windows Pocket kullanan aygıtlara göre daha sorunsuz ve hızlıdır. (Örnek HP veya Asus Pda larına göre) Ama Sony nin PDA piyasasından çekilmesinden sonra Palm OS un geleceği az karanlık...

Kurnaztilki
15-02-2005, 00:12
Sn Shibumi,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim için çok yararlı oldu...

Selçuk
10-03-2005, 18:25
Merhabalar,

Eskiden fiyatlarına rağmen işlevselliği çok fazla olmayan bu cihazlar artık gelişen teknolojiyle bir çok işleve sahip olmaya başladı.benim en çok sevdiğim özelliği ise WLAN teknolojisini bu teknolojik oyuncaklara entegre etmiş olmaları.

Bu başlıkta Pocket PC, Palm ve benzeri cihazlar hakkında bilgi ve dosya paylaşımı olsun istiyorum.

http://www.pocketpccity.com/ adresinde bu tür cihazlar için bir çok software bulunuyor.

PDA sahibi arkadaşlarda bildikleri siteleri, programları buraya yazarsa bizlerde faydalanmış oluruz.Umarım faydalı bir başlık olur...

shibumi
11-03-2005, 00:35
http://www.handango.com//home.jsp?siteId=1

Palm da teknik analiz... :)
http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?productType=2&optionId=1_1_2&jid=A5F2F997128XEEA8F1AC33454398AD86&platformId=1&siteId=1&productId=144434&sectionId=0&catalog=1&txtSearch=macd&pc=list%5B2%5D_title

Ayrıca Symbian kullanan telefon sahipleri içinde pek çok program mevcut...Office, N-gage oyunları vb...

Onları da bu topikte paylaşabiliriz...

Musty
11-03-2005, 02:11
Pocket PC ---
Freeware programlar icin : http://www.freewareppc.com
Shareware ve freeware icin : http://www.pocketgear.com

Emule gibi dosya paylasım programlarında da bircok program mevcut. Tabi illegal o ayrı.

Ayrıca Pocket Pc forum olarak da : http://discussion.brighthand.com adresi oldukca faydalı...

Pocket Pc hakkında az cok bilgim vardır. Sorunu olan mesaj atabilir yada MSN den ulasabilir...

shibumi
11-03-2005, 09:36
Pocket PC ---
Freeware programlar icin : http://www.freewareppc.com
Shareware ve freeware icin : http://www.pocketgear.com

Emule gibi dosya paylasım programlarında da bircok program mevcut. Tabi illegal o ayrı.

Ayrıca Pocket Pc forum olarak da : http://discussion.brighthand.com adresi oldukca faydalı...

Pocket Pc hakkında az cok bilgim vardır. Sorunu olan mesaj atabilir yada MSN den ulasabilir...

Modellerin pil süreleri hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum. Asus ve HP ninkileri özellikle...
Pillerinin pratikte ürün özelliklerinde yazılandan çok çok daha az gittiği söyleniyor. Doğru mu acaba?

Selçuk
12-03-2005, 16:23
Symantec pc anywhere yükledim.pda üzerinden kendi bilgisayarımı kontrol edebiliyorum.

bu özellik sayesinde pda üzerinden , bilgisayarınızda yüklü olan ibs real trade net ile anlık borsa takibi yapabilirsiniz.

Selçuk
13-03-2005, 01:49
Pocket PC ---

bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- Newsreader kullandınız mı? standart email client'ı dışında email programı kullandınız mı?
2- pda lar için desktop programları var.örneğin today ekranını çok daha değişik, çok daha verimli kullanabiliyorsunuz.kullandığınız var mı?
3- kullandıysanız bana kaliteli bir kaç oyun söyleyebilir misiniz?

teşekkürler şimdiden...

erdeem
20-03-2005, 16:23
arkadaşlar
Son duruma göre en uygun fiyatla cebe veri aktarımı.. (borsa yüzeysel) nasıl yapabiliyoruz. Tabii telefonumuz WAP GPRS java uygulamaları destekli.. Kentuf bir adres vermişti ama. ....infostrip.com Ben zaten IBS derinlikli kullanıcısıyım. Turkcell de ne kadar ödeniyor. Hızı nasıl.. Yükleme nasıl yapılıyor..

Selçuk
27-03-2005, 19:25
Hp'nin bir PDA'sında çok kullanışlı bir özellik gördüm.
Webde sörf yaparken ekranı yatay kullanabiliyorsunuz :)

acaba bu özellik bir yazılımla yapılabilir mi?
ben asus a716 kullanıcısıyım...

Baydisiplin
27-03-2005, 19:32
arkadaşlar
Son duruma göre en uygun fiyatla cebe veri aktarımı.. (borsa yüzeysel) nasıl yapabiliyoruz. Tabii telefonumuz WAP GPRS java uygulamaları destekli.. Kentuf bir adres vermişti ama. ....infostrip.com Ben zaten IBS derinlikli kullanıcısıyım. Turkcell de ne kadar ödeniyor. Hızı nasıl.. Yükleme nasıl yapılıyor..

Sayın Erdem, IBS derinlikli yi cepten mi kullanıyorsunuz yoksa pc den mi? ayrıca ceptense, hisse derinliğini görebiliyormusunuz, web bilgisi varsa link ekleyebilirmisiniz? GPRS e gelince turkcell gayet hızlı, ama bütün GSM ler bu yıl %100 zam yaptılar, GPRS ile bir internet sayfasını açmak neredeyse 2 milyoncuk.

erdeem
27-03-2005, 19:36
Sayın Erdem, IBS derinlikli yi cepten mi kullanıyorsunuz yoksa pc den mi? ayrıca ceptense, hisse derinliğini görebiliyormusunuz, web bilgisi varsa link ekleyebilirmisiniz? GPRS e gelince turkcell gayet hızlı, ama bütün GSM ler bu yıl %100 zam yaptılar, GPRS ile bir internet sayfasını açmak neredeyse 2 milyoncuk.

IBS derinlikli yi PC de kullanıyorum. Cebe ımkb data sının aktarılmasını öğrenmek istemiştim. Kimseden ses çıkmamış. Ama bu arada ben IBS ve ınfostrip ile görüştüm. IBS eskiden cebe veri aktarımı yaptıklarını ama artık bunu durudurduklarını söyledi.

Baydisiplin
27-03-2005, 19:40
Wap Tan Sadeca Atadan Hİsse AliŞ SatiŞ Ve Son Fİyat GÖrÜntÜsÜ Var. Aylardir AraŞtirmama RaĞmen Bence Laptoptan Kablosuz Derİnlİk Nasil Alinir ÖĞrenemedİm. İŞİm İcabi Sabİtbİr Yerİm Yok. Ama Sanirim BÖyle Bİr Hİzmet Yok

entegre
27-03-2005, 19:51
Wap Tan Sadeca Atadan Hİsse AliŞ SatiŞ Ve Son Fİyat GÖrÜntÜsÜ Var. Aylardir AraŞtirmama RaĞmen Bence Laptoptan Kablosuz Derİnlİk Nasil Alinir ÖĞrenemedİm. İŞİm İcabi Sabİtbİr Yerİm Yok. Ama Sanirim BÖyle Bİr Hİzmet Yok
Laptop una IBS nin programını kur
internete girebildiğin her yerden derinlik bilgisi alabiliyorsun
mobil modem lerden alıp laptop una taktığında istediğin her yerden derinlik bilgisi görebilirsin istersen dağın tepesindeyken :)

Baydisiplin
27-03-2005, 19:56
Laptop una IBS nin programını kur
internete girebildiğin her yerden derinlik bilgisi alabiliyorsun
mobil modem lerden alıp laptop una taktığında istediğin her yerden derinlik bilgisi görebilirsin istersen dağın tepesindeyken :)

Sevgili Entegre, mobil modem mi? nasıl yani? bende mobil centrino 1,4 512 mb acer notebook var. şimdi ne yapmalıyım? IBS programını kurduktan sonra, kablosuz telefonsuz adsl siz, derinlikli veri alabilirmiyim? heyecanlandım şimdi, biraz anlatırmısın dostum?

entegre
27-03-2005, 20:15
Sevgili Entegre, mobil modem mi? nasıl yani? bende mobil centrino 1,4 512 mb acer notebook var. şimdi ne yapmalıyım? IBS programını kurduktan sonra, kablosuz telefonsuz adsl siz, derinlikli veri alabilirmiyim? heyecanlandım şimdi, biraz anlatırmısın dostum?
IBS programı internete girebildiğin her yerde çalışıyor bizzat denedim
mobil modem için
http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,92889,00.html

Musty
27-03-2005, 22:41
bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- Newsreader kullandınız mı? standart email client'ı dışında email programı kullandınız mı?
2- pda lar için desktop programları var.örneğin today ekranını çok daha değişik, çok daha verimli kullanabiliyorsunuz.kullandığınız var mı?
3- kullandıysanız bana kaliteli bir kaç oyun söyleyebilir misiniz?

teşekkürler şimdiden...

Sayın Selcuk,

1- Newsreader kullanmadım. Standart email client ı kullanıyorum
2- Evet bir çok program var dediğiniz gibi. Ben Pocket Plus kullanıyorum. Oldukca kullanıslı. İstediginiz programın ikonunu ekrana koyabiliyorsunuz. Bir de haftalık hava durumunu gosteren "weatherpanel" diye bir program var. O da bayaa hos.
3- Acıkcası bir cok oyun var. Ozellikle emulatorlar oldukca basarılı. İnternetten Nintendo,Sega gibi konsolların oyunlarını cekip emulator ile oynayabiliyorsunuz.

Msn den ulasırsanız size programları da yollayabilirim. Gerekli bilgileri de verebilirim..

Saygılar..

Musty
27-03-2005, 22:45
Modellerin pil süreleri hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum. Asus ve HP ninkileri özellikle...
Pillerinin pratikte ürün özelliklerinde yazılandan çok çok daha az gittiği söyleniyor. Doğru mu acaba?

Sayın Shibumi,

Pil sureleri cihazı kullanma seklinize gore oldukca degismekte. Ben de ipaq 2215 var. Bir yandan mp2 dinlerken diğer yandan bluetooth ile cep telefonu uzerinden internete baglanırsam yaklasık 3-4 saat giden pil, ekranı kapalı modda mp3 dinlerken 8 saat gidiyor. Arada oldukca fark var gordugunuz gibi. Uretici firmaların internet sitelerinde genelde ortalama bir kullanıcının kullanımında harcanabilecek pil miktarına gore sure veriliyor.

Saygılar.

Musty
27-03-2005, 22:50
Hp'nin bir PDA'sında çok kullanışlı bir özellik gördüm.
Webde sörf yaparken ekranı yatay kullanabiliyorsunuz :)

acaba bu özellik bir yazılımla yapılabilir mi?
ben asus a716 kullanıcısıyım...

Soylediginiz seyi yapan program var fakat cok kullanisli degil.

Nydidot Display idi sanırım programın ismi.

Baydisiplin
23-04-2005, 21:35
Nokianın yeni bir modeli olan 6260 marka telefonu almak istiyorum ancak şu bilgilere araştırmalarıma rağmen ulaşamadım.

1- Kaç dakika video kaydı yapıyor?
2- kaç megapiksel görüntü kalitesine sahip?
bilen arkadaş varsa veya telefona sahip kimse varsa bilgilerini bekliyorum

lancelot
24-04-2005, 12:11
Nokianın yeni bir modeli olan 6260 marka telefonu almak istiyorum ancak şu bilgilere araştırmalarıma rağmen ulaşamadım.

1- Kaç dakika video kaydı yapıyor?
2- kaç megapiksel görüntü kalitesine sahip?
bilen arkadaş varsa veya telefona sahip kimse varsa bilgilerini bekliyorum

Selamlar

Tüm özelliklerini buradan bulabilirsiniz...Ayrıca benim fikrim bu model yerine NOKIA 6630 al arasında dağlar kadar var var... ;)

http://www.nokia.com.tr/id58691.html

Baydisiplin
24-04-2005, 14:55
sağol lancelot ama orada da yazmıyor istediklerim:) senin söylediğin telefonunda fm radyosu yok:)