PDA

View Full Version : Hangi internet sağlayıcı kullanıyorsunuz.?

uptrend
23-05-2011, 11:51
İnternete nasıl bağlanıyorsunuz.?

İnternet sevis sağlayıcınızın artıları eksileri.?

TTNET,Superonline,Uydu net, Turkcell,Vadofone,Avea 3 G..... Hangisi daha iyi.?

Hizmet,kalite,fiyat,hız nasıl.?

uptrend
23-05-2011, 12:40
Turkcell Superonline fiber internet ile piyasaya iddalı girmeye hazırlanıyor.

Erasure
23-05-2011, 12:57
Ttnet'e 9-10 yıldır aboneyim. Çok düşük hızla ilk aboneliğimi yapmıştım.
Yıllar içinde de hız 8000'e kadar geldi, yaklaşık 5-6 gündür 9500 seviyesinde bir hız
alıyorum. Sanırım yeni bir hız artışı gelecek, test yapılıyor olabilir.

Ancak yine birkaç gün önce Superonline'ın fiber kampanyasını gördüm.
20mbps için 49 TL (ttnet 8mbps netlimitsiz 55 TL) şeklinde bir kampanyası var,
turkcell ile bunu yapmışlar ve her yöne 900 dk hediye ediliyor.
Apartman yönetimini fiber konusunda kandırabilirsem bunu düşünüyorum.

TTnet'in de fiber bağlantısı var ama orada şartlar daha pahalı görünüyor.
Örneğin superonline 50mbps limitsiz için 99TL alıyor ve 1500dk hediyesi var.
Oysa ttnet 50mbps için 109 TL alıyor, ekstrası yok. İlk bağlantı için superonline
5 ay boyunca 50mbps için 10TL ücret alıyor. Bu kadar yüksek bağlantıya benim
ihtiyacım yok ama ihtiyacı olan için güzel seçenek sunuluyor.

Fiber için bağlantı hızını ttnet yüksek tutmuş, minimum 50mbps'dan başlıyor, bu da
fiyatı yükseltiyor. Bence ev kullanıcılarının sınırsız bağlantı için 50 TL'den aşağı
ücret ödemesi gerekiyor. Fiyat artışı hizmet kalitesini arttırmıyor.

TTnet'ten şikayetim yok, özellikle ilk aboneliğim zamanlarındaki kopmaları yaşamıyorum.
Ttnet'in adsl aboneleri için sağladığı servislerin hiçbirisini kullanmıyorum, buna ihtiyaç
duymadım.

Sonuçta fiber'i öneriyorum, henüz Türkiye için yeni bir teknoloji ve beraberinde
başka hizmetlerde zamanla alınacaktır.

son olarak fiber superonline için birkaç fiyat vereyim, değerlendirecek arkadaşlara
yardımcı olabilir.

20mbps 4GB kota ile 29TL, 8GB kota ile 34TL ve limitsiz 49TL (hepsine 900 dk hediye veriliyor)

madruk
23-05-2011, 13:20
Masaüstü bilgisayarım da TT net kullanıyorum ve çok memnunum.. dizüstü bilgisayarım için turkcell vınn aldım 2 yıl önce (24 ay taahhütlü, ağustos vadesi dolacak..).. Aldığım günden beri kullanmak nasip olmadı.. Oturduğum yerden hiçbir şekilde çekmiyor kaldı ki yaşadığım semt İstanbul'un merkezi yerlerinden biri.. Alırken taahhüt olayından bahsetmemişlerdi. Sadece vazgeçerseniz cihazın bedelini ödemek zorunda kalırsınız demişlerdi. Memnun kalmayınca iptal ettirmek istediğimde, 24 ay taahhütlü olduğunu ve kalan sürenin parasını peşin tahsil edeceklerini söylediler.( Bir kez daha anladımki sözleşmeyi detaylı okumadan hizmet satın almamak gerektiğini) Bende vadesi dolana kadar beklemeye karar verdim. Her ay 40 tl turkcell e veriyorum. (kullanmadığım hizmet için).. Ayrıca bir arkadaşım kotasını aşmadığı halde bir dünya para ödemişti turkcell e. Mesela 4 gb kotanız var diyelim. Siz bunu aşmamaya çalışıyorsunuz.. Ama bir bakmışsınız vınn faturanız normalden 2 katı gelmiş. Teknik olarak kotanızı aşmasanız bile, adamlar faturayı erken kestikleri için kota aşımına uğruyorsunuz ve bu konuda bilgilendirme yapmıyorlar.

uptrend
23-05-2011, 15:30
Kablo TV üzerinden sunulan internet uydunet de ilginç. Telefon hattına gerek yok. 20Mbps'e kadar hız seçenekleri. Kullandığın kadar öde.Kullanmadığın internet hizmetinin ücretini ödeme. Mesafe sorunu yok.

Kullandığın kadar öde
1 GB dahil bir ay max. ücret.

1 Mbps 12 TL 37,70 TL
5 Mbps 16 TL 89,70 TL
10 Mbps 20 TL 128,70 TL
GB Başına Kullanım Ücreti : 3 TL

Sınırsız Tarife.

1 Mbps 29 TL
5 Mbps 69 TL
10 Mbps 99 TL
Kota sınırı yok.

Son Sürat tarife

15 Mbps 149 TL
20 Mbps 199 TL

uptrend
23-05-2011, 15:38
TTNET Pazar payı yüksek olmasına rağmen son aylarda diğer internet servis sağlayıcıları da pazardaki paylarını yükseltmeye çalışıyorlar. Superonline,smile,vınn,biri,uydunet gibi şirketler yoğun reklam kampanyaları yapıyorlar.

ufukARIKAN
29-05-2011, 00:22
TTnet üyesiyim ve limitsiz 55 liralık paket kullanıyorum+ bir aydır tv bu da var onun faydası da internet hızı baya iyi oldu ama 10 tl o binince 65 tl faturam oldu:(

fiber işi iyi ama her yerde olmuyor alt yapısı olan yerlerde oluyor galiba ,

inorganik
29-05-2011, 00:31
superonl'ne fiberdeyim. cok memnunum ama hizini cok farketmedim. ayrica ev telimi de superonline a gecirdim. numaram ayni kaldi sadece konustugum kadar oduyorum. sabit ucret yok. turktelekom batacak bu gidisle.

canvecan
29-05-2011, 11:36
superonl'ne fiberdeyim. cok memnunum ama hizini cok farketmedim. ayrica ev telimi de superonline a gecirdim. numaram ayni kaldi sadece konustugum kadar oduyorum. sabit ucret yok. turktelekom batacak bu gidisle.

aynı şekilde oturduğum siteye bir yıl kadar önce superonline hattı döşendi ve aylığı 18 liraya bir yıldır 1mb limitsiz internet kullanıyorum. telefon ücreti de vermiyorum.

yani ttnet'e göre 65 liralık bir fatura yerine 18 lira ile aynı hizmeti alıyorum.

kaldı ki şu anda çok daha güzel bir kampanyası var superonline'ın. aylık 20mb limitsiz internet 1 yıl boyunca 9,90 lira. sonraki 12 ay da isterseniz 1mb limitsiz 20,90 lira. isterseniz 2mb limitsiz 24,90 lira.

her şey ortada :D

tüketici tavsiyesidir...

uptrend
12-06-2011, 11:30
Türkcell 3G de kotayı ekonomik nasıl kullanıyorsunuz.?

Kotanın harcanmasına neden olanlar nelerdir.?

You Tube'dan video müzik dinlemek kotayı çok mu harcar.?

Film indirmek tabiiki çok kota harcar.onu bir kenara koyarsak. Resim download etmek, Yahoo Games'den oyun programını download etmeden oyun oynamak, Oyun programları download etmek, Windows uptade ve herhangi bir program download etmek, Matriks de 9.00-17.30 saatleri arası devamlı bulunmak, herhangi bir sitenin içinde müzik dowload etmeden sadece dinlemek gibi.

Kotayı nasıl ekonomik kullanmak gerek.?

uptrend
12-06-2011, 11:47
Galiba en iyisi Kablo TV üzerinden bağlanan Uydunet ve yeni atılım yapan fiber Supronline. Limitsiz.

EKaya
12-06-2011, 12:17
ben SOL kullaniyorum. 20 MB

80tl civari aylik fatura geliyor telefon dahil.
devamli www taratiyorum. :kahkah: medyadami indirsem acaba :D

gayet performansli sadece arada bir yeni olduklarindan alt yapi gelistirme calismalarinda 2 3 gun sorun cikabiliyor.
gule oynaya 3.88TB/AY a kadar yolu var indirmede.. zorlarsaniz ama.

http://666kb.com/i/buai17gmq3vn4bhay.jpg

HaYaBuSa
14-06-2011, 01:24
Ttneti kimseye tavsiye etmiyorum.2 aydır rezillik çekiyorum.8mp 100 gb net limitsiz olarak abone oldum ilk ay hızım 900 kb idi.25 gün evvel hızım 250 kb lere kadar düştü.telefonla sorduğumda dns ayarları ile alakalı bi durum var dediler.dns iptal ettim bu sefer modem resetle dedıler.onuda yaptım.bu sefer santralde sorun var dediler hikaye üstüne hikayeler uydurdular.100 gb olan net limitsiz paketi 29 gb net limitsiz olarak değiştirilmiş.belki dedim kotayı aşmışımdır ondan dolayı düşmüştür ,yeni aya geçtiğimizde hızın artmadığını görünce ttnetin vatandaşı soyan kandıran bi kurum olduğunu anladım.aman diyim kimse bulaşmasın.süperonline tavsiye ediyorum.bizim burda alt yapı olmadığı için ben ttnete şimdilik mahkumum.ödediğim faturaları haram ediyorum.

Fade To Black
15-07-2011, 20:44
uydunet
_______

madenci1
15-07-2011, 21:22
Turkmesh, kablosuz, modem yok, elektirik hattı üzerinden,

2 MB, limitsiz

ayda 10 TL...

okidoki2006
15-07-2011, 21:29
TTNET kullanıyorum çok memnun değilim faturalarda verilen hizmete oranla bence yüksek Sn HayaBuSa nın dediği gibi alt yapı varsa superonline daha iyiymiş diye duydum

INVENTOR
15-07-2011, 21:58
Evde Smile
45TL/ay limitsiz, hızı hatırlamıyorum.. Fazla sorun yok.

İş yeri TTNet.. her açıdan berbat.

Turkmesh de neymiş, yeni duydum.. elektrik hattı üzerinden olduğuna göre prizi olan her yerden bağlanılır diye düşündüm ama.. biraz araştırmak lazım.

hansoylu
21-07-2011, 23:30
Doping....

Cisco + router modem kullanıyorum...

platones
28-07-2011, 13:15
ttnet.....

DİEGO
28-07-2011, 13:37
Maalesef ttnet başka bir servis sağlayıcı altyapısı olmadığı için devam ediyoruz ttnet ile çalışmaya.

Erasure
31-07-2011, 20:29
ttnet...