PDA

View Full Version : Borsa Kitapları

ninova12
07-06-2011, 21:59
Selamlar ,
2 tane kitap alacak kadar kuponm var.Hangisini tavsiye edersiniz?Durumum;Perşembe hoca'nın hadi canım sen de serilerini okudum.Öğretmenim,finansal geçmişim yok vs..
Teşekkürler

Görsel Yatırımcı Borsada Teknik Analiz

Duygusuz Yatırımcı

Yatırımcı Psikolojisi

Yatırımın Dört Temel Taşı

Akıllı Yatırımcı

Finansçı Olmayanlar İçin Finans

Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor

yada sizin önerecekleriniz varsa onlar da olabilir

aokan1973
07-06-2011, 22:48
"Bir Borsa Spekülatörünün Anıları"
Edvin Lefevre
Yıllar geçse de borsanın ruhunu insan psikolojisinin zaaflarını edebi bir dille açıklayan günümüzde bile ders alınacak roman tadında müthiş bir kaynak..
Defalarca okunabilir hocam..

Biraz temel analiz, bilanço okumaktan anlıyorsanız Akıllı yatırımcı da temel kitaplardandır..

Duygusuz yatırımcı ise amerikan sistemi üzerine kurulu benim pek sevemediğim bir kitap oldu..

malibu1990
07-06-2011, 23:04
kupon derken ne kuponu anlayamadım?

ninova12
07-06-2011, 23:07
kupon derken ne kuponu anlayamadım?
Gurup fırsatları var ya hocam onlardan.1Tl lik kupon idefixte 10 tl yerine geçiyor.Ben de aldım ,hem yaz geliyor biraz kitap okurum

malibu1990
07-06-2011, 23:08
Ben şahsen borsada ünüversite son sınıftan beri işlem yaparım ancak kendimi geliştirmek istiyorum olyaınteknik kısmına geçmek istiyorum analizleri merak ediyorumbana önerebileceğiniz akıcı anlaşılrı özellikle teknik analizlerle ilgili kaynak var mı?

malibu1990
07-06-2011, 23:10
Mesela şuanda kitapyurdunda Bir Borsa Spekülatörünün anılarını İnceliyorum fiyatı 21.56tl kazanacağınız puan 44 diyor yani 44tl mi kazanacağım.

ninova12
07-06-2011, 23:12
Ali perşembenin hadi canım sende serisini tavsiye ederimOndan sonrasını zaten ben tavsiye olarak bekliyorum

deepsilver
07-06-2011, 23:16
Üniversitede Finans okuyun.
Finans yüksek masterı yapın.
Paranız çoksa Columbia'ya gidin yıllık 100.000usdye value investment ı doğduğu okulda Graham Dodd Academisinde okuyun. Belki konuk olarak Warren da gelir.

Sizi tanımıyorum ki nasıl tavsiye vereyim, kaç yaşındasınız, ne iş yapıyorsunuz, evlimisiniz, servetiniz ne kadar, aylık kazancınız ne kadar (lütfen cevaplamayın) bir sürü değişkene göre ayıracağınız zaman, para ve önceliğe göre 17 değişik tavsiye verilebilir.
Yoksa 1 ay zaman ayırıp bunları okuyun.
1 veya 2 den başlayıp sonrasında 3 okumak iyi olabilir. 1 ve 2 benzer kitaplar ama bence 2sini de okuyun.

1-Roger Lowenstein
Bir Amerikan Kapitalistinin Yükselişi
2-Robert G. Hagstorm
Warren Buffett Tarzı
3-Benjamin Graham
Akıllı Yatırımcı
4-İngilizceniz varsa
Alice Schroeder
Snowball
5-Jack Schwager
Market wizards
6-Nurgül Chambers
Şirket Değerleme
7-Hünkar İvgen
Şirket Değerleme
8-Öztin Akgüç
Mali Tablolar Analizi

holdVL hocamdan alintidir. 1 ve 2. ye basladim gercekten okunmasi gereken kitaplar. sizin listenize uyan Akilli Yatirimci var sanirim.

malibu1990
07-06-2011, 23:20
Konu süper inşallah faydalı olur işletme mezunuyum öğrenciliğimden beri borasyla ilgileniyorum kendimi alaylı olarak görüp artık biraz daha tekniğe dayalı işlemler yapmak istiyordum ve kurs ve ya kitaplarla kendimi geliştirmekisterken tam zamnında böyle bir konu açılaması süper oldu.

mehmedkemal
08-06-2011, 10:06
finansal geçmişiniz olmadığına göre ve firmaların temel analizi ilginizi çekmiyorsa "akıllı yatırımcı"yı hiç düşünmeyin derim.

aokan1973
08-06-2011, 11:21
7-Hünkar İvgen
Şirket Değerleme

Bunu aradım hiçbir yerde bulamadım.. Bulan gören arkadaşlar var mı biryerlede ?

tyuksel
08-06-2011, 13:34
"Bir Borsa Spekülatörünün Anıları"
Edvin Lefevre
Yıllar geçse de borsanın ruhunu insan psikolojisinin zaaflarını edebi bir dille açıklayan günümüzde bile ders alınacak roman tadında müthiş bir kaynak..
Defalarca okunabilir hocam..

Biraz temel analiz, bilanço okumaktan anlıyorsanız Akıllı yatırımcı da temel kitaplardandır..

Duygusuz yatırımcı ise amerikan sistemi üzerine kurulu benim pek sevemediğim bir kitap oldu..

7-Hünkar İvgen
Şirket Değerleme

Bunu aradım hiçbir yerde bulamadım.. Bulan gören arkadaşlar var mı biryerlede ?

Hünkar İvgen'in kitabını ben finnet'ten almıştım. Hem de fiyatı gayet uygundu.

Kitap tavsiyesi olarakta "Bir Borsa Spekülatörünün Anıları" çok faydalı ve efsane denilecek bir kitaptır, bir de Jack Schwager'in "Borsa Sihirbazları" bence aynı kategoridedir.

Aokan'ın çok beğenmediğim dediği "Duygusuz Yatırımcı" kitabını da direk uygulama düşünerek okumazsanız faydalanılacak bir kitap olarak görüyorum. En azından sürekli olarak 3-6 ayda bir bazı verileri inceleyerek kendinize portföy oluşturup bunları 3-6 ay tutarak günlük işlem yapan fon yöneticilerinden daha çok kazanılacağını ispat etmesi bana faydalı gelmişti.

İyi okumalar...

tunag
09-06-2011, 12:55
Şeytan Sofrası Finansal Spekülasyonlar Tarihi (New York Times Yılın En Çarpıcı Kitabı) 16 Tl-Büyük Boy

http://www.idefix.com/kitap/seytan-sofrasi-finansal-spekulasyonlar-tarihi-edvard-chancellor/tanim.asp?sid=VB99L9SBRS6STPISPNMP

Tanrılara Karşı Riskin Olağanüstü Tarihi 16 Tl

http://www.idefix.com/kitap/tanrilara-karsi-riskin-olaganustu-tarihi-peter-l-bernstein/tanim.asp?sid=ULBERJRZQK6K2BBYX7W9

Kitaplar sıfır ve orjinaldir. Almayı düşünenler bu fiyatları kaçırmasın

bahadr14
10-06-2011, 12:50
Ali perşembenin hadi canım sende serisini tavsiye ederimOndan sonrasını zaten ben tavsiye olarak bekliyorum

Hocam teknik analiz bağlamında soruyorsan, Ali Perşembe'nin serisi oldukça kapsamlı şekilde herşeyi anlatıyor. Herhangi bir şirketten bir demo hesap açıp uygulamaya çalışın öğrendiklerinizi. Defalarca üstünden geçin. Öyle roman gibi okunacak kitaplar değil onlar. Ders kitabı gibi defalarca geçin üstünden. Gerisi tecrübe zaten...

Temel analiz daha çok bilgi ve yorumlama gerektirdiğinden birikimli olmalısınız. Elinize ne geçerse okuyun.

Ahmet Selam
13-06-2011, 00:03
selamlar arkadaşlar teknık analızde cok yenıyım bu konuda tavsıye lere ıhtıyac var saygılarımlaa...
sızlerın takıp ettıgı bır sıtevarsa yazarsanız sevınırım

cersoz
14-06-2011, 10:48
benjamin Graham akıllı yatırımcı isimli kitabını piyasada hicbir yerde bulamadım.. Baskısı tükenmiş..elinde olup okumuş olan varsa ve değerlendirmek isterse seve seve yeni parasına alabilirim kitabı [email protected] dan ulasabilirsiniz...

kaucuk
14-06-2011, 11:02
benjamin Graham akıllı yatırımcı isimli kitabını piyasada hicbir yerde bulamadım.. Baskısı tükenmiş..elinde olup okumuş olan varsa ve değerlendirmek isterse seve seve yeni parasına alabilirim kitabı [email protected] dan ulasabilirsiniz...

Amazon'dan almayı denediniz mi? Birkaç hafta içinde elinizde olur. Bende soft copy mevcut.

cersoz
14-06-2011, 16:59
Amazon'dan almayı denediniz mi? Birkaç hafta içinde elinizde olur. Bende soft copy mevcut.

türkçesinin amazonda oldugunu sanmam?

malibu1990
02-07-2011, 14:21
Trend Takipçisi Michael W.COVEL
Borsada Rastgele Seyir Burton G. MALKIEL
bu kitapları okuyanlar var mı?tavsiye eder misiniz?

ninova12
19-07-2011, 00:09
trend takipçisini tavsiye betmem isteyen olursa ücretsiz verebilirim

tenessih
12-08-2011, 01:14
Trend Takipçisi Michael W.COVEL
Borsada Rastgele Seyir Burton G. MALKIEL
bu kitapları okuyanlar var mı?tavsiye eder misiniz?

borsada rastgele seyir guzel bir kitapti, tam da bugunlerde yasadigimiz donemlerin gecmisteki tekrarlarini ayrintili bicimde anlatir.
son bir haftaki asiri dalgalanmayi yasayinca aklima ilk bu kitap geldi tekrar okuyayim diye fakat bulamadim evde :)

akgenc
24-12-2011, 00:53
Merhaba Arkadaşlar .Yaşar Erdinç in YATIRIMCI VE TEKNİK ANALİZ SORGULANIYOR adlı kitabını arıyorum.Malesef hiçbir yerde bulamadım .Yardımcı olursanız sevinirim. [email protected]

Malena
24-12-2011, 13:35
İMKB'nin 25 yıllık gelişiminin, borsada yer alan 25 karakterle yapılan söyleşilerle anlatıldığı BORSADA ÖNDEN KOŞANLAR(Arzu Güneysu Yıldırım-Nazlı Elvan Demirbilek)
adlı kitabı elden çıkarmak istiyorum.

Babadağlı
25-12-2011, 13:28
Akıllı Yatırımcı'nın uzun zamandır baskısı yok. Geçen sene bir ara bu kitap için Scala Yayıncılık'ı aradım. Yeniden basımda olduğunu söylediler. Sipariş veremeden yeniden tükendi kitap. Ya talep çok, ya da baskısı az. Talep çok olsa yeniden basarlardı herhalde. Bir ara kitabın yayım hakkını satın almayı düşündüm. Okuyalı uzun zaman oldu, ara ara dönülüp yeniden okunası bir kitap Akıllı Yatırımcı...

çaylakankara
25-12-2011, 20:31
Ankara da ALİ PERŞEMBE 'nin TEKNİK ANALİZ Mİ DEDİN HADİ SENDE 1-2-3-4-5.ciltlerini bu gun KARANFİL SOK. DOST KİTAPEVİNDE gördüm. Arayıpta bulamayanlara duyurulur.

Ayrıca SÜLEYMAN AYATA'nın aşağıdaki linkte teknik analiz ile ilgili ÜCRETSİZ eğitim videoları vardır.

http://vimeo.com/user2394882/videos/sort:oldest

borss
27-12-2011, 19:29
Bende okudum o kitabı eğer bulamadıysan http://www.kitapra.com/index.php?p=Products&view=451464&q= (http://www.kitapra.com/index.php?p=Products&view=451464&q=) adresine bir bak istersen. Fiyat olarak uygun mu bilemem

sezgininal
28-12-2011, 12:48
Guliyev elşen ve gurbanzade şehriyar'ın yazdıgı forex kıtabı yenı baslayanlar için uygun olabılır.
genel kapsamlı ve acıklayıcı ancak yeterlı degıl.
Ali persembe nın 5 cıltlık kıtapları daha kapsam olarak daha uygun , fıyatı daha pahalıdır dıye dusunuyorum

bigban
28-12-2011, 13:19
Kitap olarak Türkçe kitaplar arasında bir numara Hedge Cambazları.Başarılı Yatırım fonu yöneticileri ve müşterilerle mulakat yapmıs ve tarzlarını ve dünyadaki akımları irdelemiş.Bence harika bir kitap ara ara acar bakarım.Anılarla filan cok sahane olmus.

cokozelbirisi
28-12-2011, 13:25
-duygusuz yatırımcı
-borsanın akıl almaz yükselişi
-bir borsa spekülatörünün anıları
bunları tavsiye etmiyorum.... üçünüde okudum gereksiz ve faydasız buldum.
konuyla çok ilgili değil ama 2050 güzel bi kitap.

tilki andrei
28-12-2011, 13:31
-duygusuz yatırımcı
-borsanın akıl almaz yükselişi
-bir borsa spekülatörünün anıları
bunları tavsiye etmiyorum.... üçünüde okudum gereksiz ve faydasız buldum.
konuyla çok ilgili değil ama 2050 güzel bi kitap.

bir borsa spekülatörünün anıları konusunda size katılmıyorum bence oldukça faydalı....
psikolojik bir bakış açısı kazanadıran bir kitap
borsa kitaplarında bize kazandıracak şeyler beklemek yanlış olur.....
bakış açısı kazanabilmek adına önemliiii

rain07
28-12-2011, 13:38
Ali Perşembe'nin TEKNİK ANALİZ Mİ DEDİN HADİ CANIM SENDE kitapları 4 cilt değil mi? 5.cilt mi çıktı , çıktıysa sevinirim..
Ali Perşembe'nin 4 cilt kitabını da okudum, bir çok bilgi öğrendim, tavsiye ederim arkadaşlar..

Guliyev elşen ve gurbanzade şehriyar'ın yazdıgı forex kıtabı yenı baslayanlar için uygun olabılır.
genel kapsamlı ve acıklayıcı ancak yeterlı degıl.
Ali persembe nın 5 cıltlık kıtapları daha kapsam olarak daha uygun , fıyatı daha pahalıdır dıye dusunuyorum

sezgininal
28-12-2011, 13:45
bir borsa spekülatörünün anıları konusunda size katılmıyorum bence oldukça faydalı....
psikolojik bir bakış açısı kazanadıran bir kitap
borsa kitaplarında bize kazandıracak şeyler beklemek yanlış olur.....
bakış açısı kazanabilmek adına önemliiii

tilki andrei ye katılıyorum, ilham kaynagı olabılecek her kıtap okunmalı
tabı hangı kıtabı okumanın oncelıklı oldugu nekadar zamanınız olduguna bos vakıtlerınızede baglı bırsey bence

oguz77
10-01-2012, 18:47
Elinde pdf formatında borsa - teknik analiz vb... gibi kitaplar bulunanlar burada paylaşsa olmaz mı? Bu yasakmıdır ? Neden hiç bir forumda olmadıgını merak ediyorum boyle paylaşımların.........
Mesela uye olmadan e kitap indirebildiğim bi site var.... buradan borsa ile ilgili bir kitap indirip burada paylaşsam herkes okusun diye olmaz mı.... ?Yani bu paylaşımlar legal değilmidir ..?? :)

oguz77
11-01-2012, 15:54
Bakmak isteyenler için site adresi :
http://sasgemresearch.tr.gg/Dosya-Indir.htm

Bear_Bull
15-01-2012, 17:36
E-Kitap

Bear_Bull >>> " Borsanın Azgın Dalgalarında Güvenli Sorf " (http://www.ayilarbogalar.com/)

http://www.ayilarbogalar.com/index.php?route=product/category&path=60 >>> Yardım dosyalarına bakabilirsiniz.

akgenc
20-01-2012, 15:44
Merhaba Arkadaşlar .Yaşar Erdinç in YATIRIMCI VE TEKNİK ANALİZ SORGULANIYOR adlı kitabını arıyorum.Malesef hiçbir yerde bulamadım .Yardımcı olursanız sevinirim. [email protected]

www.drerdinc.net/yatvetekanaliz.pdf

jayjaybk
21-01-2012, 18:13
Benjamin Graham'ın meşhur kitabının türkçe baskısını bilmiyorum ama ingilizce bilenler için ingilizce baskısı büyük D&R'larda filan bulunuyor.

vassago
28-01-2012, 12:47
Akıllı Yatırımcı'nın uzun zamandır baskısı yok. Geçen sene bir ara bu kitap için Scala Yayıncılık'ı aradım. Yeniden basımda olduğunu söylediler. Sipariş veremeden yeniden tükendi kitap. Ya talep çok, ya da baskısı az. Talep çok olsa yeniden basarlardı herhalde. Bir ara kitabın yayım hakkını satın almayı düşündüm. Okuyalı uzun zaman oldu, ara ara dönülüp yeniden okunası bir kitap Akıllı Yatırımcı...

İstiklal Caddesinde Scala yayınevine gittim.1-2 ay içinde yeni baskısı çıkacak dedi.Bende okumak istiyorum.Sahafları gezdim ama bulamadım.

zooropa
01-02-2012, 19:01
e kitapların paylaşıldığı bir yer var mı forumda yoksa yasak filan mı?

altaybilgin
13-02-2014, 17:44
Konu oldukça eski arkadaşlar...
Buyurun burada yeni yazarların borsa hakkında yazdığı tüm kitapları incelemeleri ile beraber bulabilirsiniz: http://www.borsanasiloynanir1.com/borsa-kitaplari/

aserbet
18-08-2014, 21:27
Arkadaşlar satmak isteyen varsa benjamin graham'ın akıllı yatırımcı kitabını 150 tl ye alırım. email:[email protected]
yeni veya eski olması önemli değil.

ahmet69
19-08-2014, 01:04
Arkadaşlar satmak isteyen varsa benjamin graham'ın akıllı yatırımcı kitabını 150 tl ye alırım. email:[email protected]
yeni veya eski olması önemli değil.

Kitap bende var, isterseniz yarın gönderebilirim. E mail gönderdim.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Canım Türkiyem
10-09-2014, 13:15
Arkadaşlar, "Trend Takipçisi, Akıllı Yatırımcı, Kazanmayı Öğren" kitaplarını okumak istiyorum. Elinde olan kimse varsa yardımcı olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kimi raikkonen
14-02-2016, 17:20
Arkadaşlar selamlar. "Warren buffett tarzı" kitabının pdf ini paylaşabilecek olan var mı:) okumaya ihtiyaç duyuyorum çok fazla... şimdiden teşekkür ediyorum

kimi raikkonen
14-02-2016, 17:22
Sayfaların fotoğraflarını çekip koysanız da olabilir derlerim pdf olarak ben. Sadece 30 dakikanızı alır çekip cloud üzerinden paylaşmak ..

OlcayT
05-10-2016, 16:13
Herkese merhaba,

Finansal piyasalarda "cycle" analizleri konusunda kapsamlı bir çalışma yapmak üzereyim ve konuyu aşağıda belirttiğim dört ana başlığa ayırdım.

1. Elliott analizi
2. Gann analizi
3. Diğer harmonik analizler
4. İntegral dönüşüm yöntemleri

Bu dört başlık altında, önerebileceğiniz kaynak kitapları öğrenmek isterdim. Ayrıca sınıflandırmam konusunda ilavelerinize/önerilerinize de çok memnun olurum.

Teşekkürler.

abaca
22-11-2016, 11:40
Benjamin Graham'ın Akıllı Yatırımcı kitabı pdf ini burada (dosya.co/giqy4u0puod7/Benjamin_Graham_-_Akıllı_Yatırımcı.pdf.html) buldum.
Yukarıda ismi geçen diğerleri veya popüler olanlarının pdf i varsa özelden veya buradan gönderebilir misiniz?

BHiLMi56
12-12-2016, 19:59
kitaplarda anlatılanların yüzde 90'ı işi bilenlere göre abartı sayılabilir.ancak kitaplarda yazılanlar hep çıkar çıkmak zorundadır teknik analiz olarak

çünkü teknik analizde basit bir çizgi yoktur grafikler daima kendi aralarında harmonic olarak oynar.
en dipten tavana bile 6 ayda giden grafik bile mutlak bir "Harmonic motion"a göre hareket eder.

ancak piyasada kazanmak için teknik bilmek yerine dünya gelişmelerini
basitçe medyanın sunduğu haberin içeriğini değil aslında o haberin neden yapıldığını?

medya da sunulan resimleri grafiklerin içindeki mesajları dikkatlice analiz edersek hep kazanırız.

mesela 2008 krizi tv de izledim daha geçenlerde bir derginin kapağında yıllar önce çıkmış hatta 2000krizi vss.hepsi var.

şimdi 2018den bahsediliyor aynı dergide
bu da ilgili video:https://www.youtube.com/watch?v=1KJPfHfQ28c

tv programının kayıtları internette olsa onlarıda paylaşırdım ancak düşmemiş nete henüz.

yani dünya da birileri birşeyleri önceden biliyor ona göre hareket ediyor..2018 de tüm dünya nın ortak bir ekonomik kriz yüzünden Para birimlerini TEK bir para birimine çevireceği şimdiden internete düştü..
insanlar sormaz mı durduk yere böyle bir olay olsa sorar ne iş diye?
o yüzden önce insanları korkut bezdir sonra bak bu sana iyi gelecek ilaç diye bilinç altlarına oyna ve ilacını koy masaya
2018_=yeni dünya para birimi ilaç sanırım

2014-15 yılında çinliler ciddi anlamda dolar yerine altın aldı gizli olarak kara borsadan bunu bilen kaç kiişi vardır..
çok ciddi şimdi amerika onlara bunun yaptrımını yani hesabını soracak bir ambargo koysunlar şimdi 2017 de çin mallarına bakın o zaman görün belki yeni savaş çin den çıkacak kimse bilmiyor

şimdiye kadar bildiği olaylar tanınan ünlü kahin nostradamus bile çin süper güç olarak dünyaya tehdit yağdıracak demekte
bakın adamın 2017 kehanetleri:https://www.youtube.com/watch?v=7qm4tAIY9b0
ve türkiye savaş a girecek deniliyor..
https://www.youtube.com/watch?v=Q_a4d6grlAY
hayırlısı bakalım borsa o yüzden 2018 sonuna kadar 30bin endeks altına bile inebilir..ateşle oynuyoruz.
altın alıp kendimizi güvene bile alamıyoruz bu piyasada?
yani bunlar o kitaplarda yazmaz çünkü o kitapları yazanların öğretilerini öğrenenler zaten piyasayı yönetiyor
ve o öğretiler sayesinde birazda dünyayı yöneterek bizlerin cebindekileri alıyorlar daima
ünlü bir doktorun dediği gibi Tıp dünyası bile ilaçlar yararlı mı zarar lı mı daha onu tartışıyor.
bugun mesela eldeki tüm hisseleri boşlattık piyasa yüzde 1 arttı neden :çünkü birinin eline sattık onlarda yükseğe çekip bizden aldıpını satma peşinde.