PDA

View Full Version : Yatırımlarınızı hangi vade de yapıyorsunuz?

LDOGAN
11-06-2011, 21:37
Yabancı yatırımcıların en az 1 yıl vadeli hisse aldıklarını araştırma raporlarından biliyoruz...Peki Hisse.net Yatırımcıları hangi vade ile hisse alıp satıyor?

Katılımınız beni mutlu edecektir.

wo1
11-06-2011, 21:43
yatırımlarımı hedef fıyata gelmesıne gore yapıyorum

vade sınırsız :) genelde 2 hafta - 3 ay arasında tutuyor

ayhan53
11-06-2011, 21:46
ortalamada aylığa kadar çıkmayı başardım:)

KONYALIYIZ
11-06-2011, 21:47
Hayırlı olsun Levent Abi'm
Ben genelde uzuncu'yumdur.Sağlam ve beklentili hisselerde 1-2 yıl arası beklerim,en az vade'm 1 sene denilebilir
SAYGILAR

ayhan53
11-06-2011, 21:48
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=70852&p=6029366&posted=1#post6029366

kimse yazmasın döverim:)

okidoki2006
11-06-2011, 21:52
yatırımlarımı genelde hisse senedi olarak değerlendirdiğim için genel sratejim düşük sermayeli yüksek kar marjına sahip şirketlerin hisse senedini uygun fiyatlara alarak aklımdaki fiyat hedefine ulaşana kadar beklemek yeterki ülke içerisinde bir kaos yada ulusal yada uluslar arası bir kriz vuku bulmasın ben beklerim ister 1 yılda olsun ister 5 yılda.Paramın %20 siylede değişik heyecanlar ararım günlük yada kısa vadede kazababileceğimi düşündüğüm tahtalara dalarım ama ne hikmetse bu amaçla daldığım tahtalarda hayatımın hüsranını yaşadım son günlerde (Migros,Göltaş) :)

LDOGAN
11-06-2011, 21:55
yatırımlarımı hedef fıyata gelmesıne gore yapıyorum

vade sınırsız :) genelde 2 hafta - 3 ay arasında tutuyor

ortalamada aylığa kadar çıkmayı başardım:)

Hayırlı olsun Levent Abi'm
Ben genelde uzuncu'yumdur.Sağlam ve beklentili hisselerde 1-2 yıl arası beklerim,en az vade'm 1 sene denilebilir
SAYGILAR

yatırımlarımı genelde hisse senedi olarak değerlendirdiğim için genel sratejim düşük sermayeli yüksek kar marjına sahip şirketlerin hisse senedini alarak hedefimdeki uçuk fiyat hedefine ulaşana kadar beklemek yeterki ülke içerisinde bir kaos yada ulusal yada uluslar arası bir kriz vuku bulmasın ben beklerim ister 1 yılda olsun ister 5 yılda.Paramın %20 siylede değişik heyecanlar ararım günlük yada kısa vadede kazababileceğimi düşündüğüm tahtalara dalarım ama ne hikmetse bu amaçla daldığım tahtalarda hayatımın hüsranını yaşadım son günlerde (Migros,Göltaş) :)

Fikirleriniz ve katılımlarınız için Teşekkürler....

yas3gk
11-06-2011, 21:59
6 aylık vadeler benim için makul ve tatminkar olur,topik hayırlı olsun dostum....:)

erkay1
11-06-2011, 22:01
evet 6 ay benim içinde uygun ve makul hayırlı olsun topik

LDOGAN
11-06-2011, 22:09
6 aylık vadeler benim için makul ve tatminkar olur,topik hayırlı olsun dostum....:)

evet 6 ay benim içinde uygun ve makul hayırlı olsun topik

Teşekkürler.katılımınız için...

LDOGAN
11-06-2011, 22:09
Bu vesile ile bazı bilgileride paylaşayım:

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45028 burada açılmış bir topik var....ve o topikte paylaşılmış bir gazete haberi var.Sevgili Red kit konuyu hisse.nete taşımış bu topikte...

Benim amacım ise Sadece Hisse.net üyelerinin bu olaya nasıl baktığını öğrenmek....

http://www.dunya.com/yerli-yatirimci-borsada-cok-hizli-hareket-ediyor-yabancidan-daha-cok-kazaniyor_30_89289_yazar.html? bu yazıyıda okumak faydalı olacaktır....Tüm dostlara sevgiler...

TNT-2
11-06-2011, 22:51
pek belli olmuyor 2-3 aylık hedefler belirliyorum ama bazen beklemeden satıyorum...

3 ay secenegini sectim.

Bear_Bull
11-06-2011, 23:08
Oldu mu şimdi 5 dk. seçeneği koymamışsın. :( :notr:

günlük çü işaretlemek zorunda kaldık :he: bu arada zaman rekorum VOB ta al-sat için 4 saniyede 100 puan :he:

ve 1. ben olmuşum o seçenekte :kahkah: başka işaretleyen yok.

Yabancı yatırımcıların en az 1 yıl vadeli hisse aldıklarını araştırma raporlarından biliyoruz...Peki Hisse.net Yatırımcıları hangi vade ile hisse alıp satıyor?

bestekar3670
11-06-2011, 23:09
Sn LDOGAN anketiniz hayırlı olsun.
Bende 6 aylık olarak işaretledim ama %40 ı aylık %30 u hissnin durumuna göre ve %30 da günlük yatırım yapıyorum ama bilmem doğru yapıyormuyum... :) :)

LDOGAN
11-06-2011, 23:19
pek belli olmuyor 2-3 aylık hedefler belirliyorum ama bazen beklemeden satıyorum...

3 ay secenegini sectim.

Sn LDOGAN anketiniz hayırlı olsun.
Bende 6 aylık olarak işaretledim ama %40 ı aylık %30 u hissnin durumuna göre ve %30 da günlük yatırım yapıyorum ama bilmem doğru yapıyormuyum... :) :)

Teşekkür ederim katılım için....

LDOGAN
11-06-2011, 23:20
Oldu mu şimdi 5 dk. seçeneği koymamışsın. :( :notr:

günlük çü işaretlemek zorunda kaldık :he: bu arada zaman rekorum VOB ta al-sat için 4 saniyede 100 puan :he:

ve 1. ben olmuşum o seçenekte :kahkah: başka işaretleyen yok.

abi gözden kaçırdığın bişey var:

Katılımın için teşekkürler

balgi
11-06-2011, 23:26
1 ay..

bi tek tire de 3 aya dayanabilmiştim :)

PERFECTWAVE
11-06-2011, 23:39
vade değişken şu an 1 ay,iyi yerlerden maliyetlendiysem 1,2 sene farketmez kağıdın performansına bağlı....

balaban
11-06-2011, 23:41
Sadece hisse senetleri için mi soruyorsunuz? Hisselerin vadesi ayrı, onlar da hisseye göre değişir, altın-döviz-tahvil farklı olur. Beklentilere göre de değişir.
Tek bir maddede cevap vermek, bilmem ki.

LDOGAN
11-06-2011, 23:42
Sadece hisse senetleri için mi soruyorsunuz? Hisselerin vadesi ayrı, onlar da hisseye göre değişir, altın-döviz-tahvil farklı olur. Beklentilere göre de değişir.
Tek bir maddede cevap vermek, bilmem ki.

Hisse demiştik ama :)

LDOGAN
11-06-2011, 23:43
1 ay..

bi tek tire de 3 aya dayanabilmiştim :)

vade değişken şu an 1 ay,iyi yerlerden maliyetlendiysem 1,2 sene farketmez kağıdın performansına bağlı....

Katılımınız için teşekkürler....

aminoasit
12-06-2011, 00:48

Hocam bu değerli başlık hayırlı olsun diye temenni edelim...
yararlı bir konu seçmişsin...

kendi adıma:
geçen yıl haziran sonu gibi "mecburen" vedalaştığım bir kağıdın şu "mecburen" (beklenmedik bir nedenle nakit ihtiyacı doğmuştu) kısmını yapmamış olsaydım,
neredeyse 1.5 yıldır bir kağıttayım diyebilirim...
ama arada 'bazen oynak' (ama temeli en azından güven veren) kağıtlara girerim... bunlardaki sürem de 2-4 ay denebilir...

saygılar...

.

tekas
12-06-2011, 01:16
Aslında yatırımın performansına bağlı oluyor.

Performansı iyi gitse de sürekli bir artış olmayacağından ara dönemlerde ufak realizasyonlar yapıyorum.

Saygılar...

LDOGAN
12-06-2011, 01:28
Hocam bu değerli başlık hayırlı olsun diye temenni edelim...
yararlı bir konu seçmişsin...

kendi adıma:
geçen yıl haziran sonu gibi "mecburen" vedalaştığım bir kağıdın şu "mecburen" (beklenmedik bir nedenle nakit ihtiyacı doğmuştu) kısmını yapmamış olsaydım,
neredeyse 1.5 yıldır bir kağıttayım diyebilirim...
ama arada 'bazen oynak' (ama temeli en azından güven veren) kağıtlara girerim... bunlardaki sürem de 2-4 ay denebilir...

saygılar...

.

Aslında yatırımın performansına bağlı oluyor.

Performansı iyi gitse de sürekli bir artış olmayacağından ara dönemlerde ufak realizasyonlar yapıyorum.

Saygılar...

Katılımınız için teşekkürler....

AUDİ+
12-06-2011, 01:28
En ideal zaman olan 6 ay 1 hisse için durabilecegim zamandır...........

asu
12-06-2011, 08:49
En iyi karı uzun vadede durabildiğim tek kağıdım olan AFMAS'de yapmıştım, sanırım 6 ya da 7 ay beklemiştim. Kazanacağını bilsen bile beklemek gerçekten zor, ben en fazla 3 ay bekleyebiliyorum.
Teorikte kazanmak için 6 ay olan bekleme süresi pratikte 3 aya denk geliyor ki genelde yetmiyor ve kazandırmıyor :)
Fiiliyatı yani 3 ayı işaretledim.

hakansahin
12-06-2011, 10:15
hayırlı olsun topik levent hocam..

hisseler de genel de günlük..

vadelide pozisyona göre daha uzun süreli...

ayhan53
12-06-2011, 13:20
levent sandık başında siz oyları kullanın

shehzade
12-06-2011, 14:00
önceden 1 günlük ile 1 haftalıktı şimdi en az 6 aya kadfar bekliyorum.. Benimde genel ortalamam 2 ayın üzerine çıktı

enistetuhafiye
12-06-2011, 17:48
ne yalan söyliyeyim :düsün: bu 2011 yılı itibari ile kafama göre takılıyorum :o önceden planlar hedefler koyardım baktımki hesaplamalarım tutmuyor :düsün: 18.ci yılımda farklı hareket ediyorum. :D kırılgan ve kaygan bir zeminde yatırım yaptığımız için hiç ilgisiz bir haber bile İMKB mizi etkiliyor . hedeflerimizde sapmalar yaşanmakta "genelleme yapmak doğru olmaz :düsün: VEYA BENDE OLABİLİR BU:yes:" rüzgar a göre hareket etmeye çalışıyorum :yes:

pecorin
12-06-2011, 18:26
Levent hocam sizin de bidiğiniz bir hisseyi artık hatırlayamadığım kadar uzun süredir tutuyorum... Artık iş inada bindi.... ama inatla da olmuyor galiba...:)

Tnaaa28
12-06-2011, 18:48
Hayırlı olsun topik... :) genelde benim yatırımlar 1 ila 3 ay arasıdır ortalama olarak... ankette 1 ay dedik.. :)

LDOGAN
12-06-2011, 19:06
En ideal zaman olan 6 ay 1 hisse için durabilecegim zamandır...........

En iyi karı uzun vadede durabildiğim tek kağıdım olan AFMAS'de yapmıştım, sanırım 6 ya da 7 ay beklemiştim. Kazanacağını bilsen bile beklemek gerçekten zor, ben en fazla 3 ay bekleyebiliyorum.
Teorikte kazanmak için 6 ay olan bekleme süresi pratikte 3 aya denk geliyor ki genelde yetmiyor ve kazandırmıyor :)
Fiiliyatı yani 3 ayı işaretledim.

hayırlı olsun topik levent hocam..

hisseler de genel de günlük..

vadelide pozisyona göre daha uzun süreli...

önceden 1 günlük ile 1 haftalıktı şimdi en az 6 aya kadfar bekliyorum.. Benimde genel ortalamam 2 ayın üzerine çıktı

ne yalan söyliyeyim :düsün: bu 2011 yılı itibari ile kafama göre takılıyorum :o önceden planlar hedefler koyardım baktımki hesaplamalarım tutmuyor :düsün: 18.ci yılımda farklı hareket ediyorum. :D kırılgan ve kaygan bir zeminde yatırım yaptığımız için hiç ilgisiz bir haber bile İMKB mizi etkiliyor . hedeflerimizde sapmalar yaşanmakta "genelleme yapmak doğru olmaz :düsün: VEYA BENDE OLABİLİR BU:yes:" rüzgar a göre hareket etmeye çalışıyorum :yes:

Levent hocam sizin de bidiğiniz bir hisseyi artık hatırlayamadığım kadar uzun süredir tutuyorum... Artık iş inada bindi.... ama inatla da olmuyor galiba...:)

Hayırlı olsun topik... :) genelde benim yatırımlar 1 ila 3 ay arasıdır ortalama olarak... ankette 1 ay dedik.. :)

Katılımınız ve değerli görüşleriniz için teşekkür ederim....

LDOGAN
12-06-2011, 19:07
levent sandık başında siz oyları kullanın

yettim başkanım..eve yeni gelebildim :)

angel
12-06-2011, 19:17
Şartlar iyi giderse hisse 6 ile 9 ay arası hedef fiyata ulaşıyor. Ama genelde bu süre trade yapmadığım için 1 senenin altına düşmüyor.

tyuksel
12-06-2011, 20:42
Şirketlerin uzun süreli performanslarını değerlendirdiğim kriterler 3 aylık dönemlerde gelen çeyrek bilançolarına göre değiştiği için "3 ay" işaretledim ama şu anda tuttuğum senetlerin bir çoğu daha uzun zamandır elimde ve en azından 1-2 ay daha duracak gibiler.

Bu vesileyle ülkemizin 2011-2015 yılları arasındaki gidişatını etkileyecek seçimlerin hayırlı olmasını dilerim...

LDOGAN
12-06-2011, 20:59
Şartlar iyi giderse hisse 6 ile 9 ay arası hedef fiyata ulaşıyor. Ama genelde bu süre trade yapmadığım için 1 senenin altına düşmüyor.

Şirketlerin uzun süreli performanslarını değerlendirdiğim kriterler 3 aylık dönemlerde gelen çeyrek bilançolarına göre değiştiği için "3 ay" işaretledim ama şu anda tuttuğum senetlerin bir çoğu daha uzun zamandır elimde ve en azından 1-2 ay daha duracak gibiler.

Bu vesileyle ülkemizin 2011-2015 yılları arasındaki gidişatını etkileyecek seçimlerin hayırlı olmasını dilerim...

Katılımınız ve değerli düşünceleriniz için teşekkürler....

ufukARIKAN
12-06-2011, 21:56
Merhaba, Seni kırcağıma kafamı kırarım Hocam, şimdi açtım bilgisayarı ve gördüm anketini, hayırlı uğurlu olsun:)

2007 önce hisselerle nikah yapardım fakat, krizinden sonra ve 2010 dan bu yana konjuktüre göre davranıyorum genelde şemsiyenin durumuna göre hissede durup durmamayı tercih ediyorum vadeden ziyade, nakitte tüm cephaneyi asla harcamam ve her zaman atılacak kurşunum vardır tıpkı dizilerde bitmeyen kurşunlar gibi, tabii bu arada geçen zaman o benim vade yapımı ortaya koyuyor , buda zaman zaman1-3 ayı buluyor,bazı hisselerde 1 yılı buluyor:)

LDOGAN
12-06-2011, 22:01
Merhaba, Seni kırcağıma kafamı kırarım Hocam, şimdi açtım bilgisayarı ve gördüm anketini, hayırlı uğurlu olsun:)

2007 önce hisselerle nikah yapardım fakat, krizinden sonra ve 2010 dan bu yana konjuktüre göre davranıyorum genelde şemsiyenin durumuna göre hissede durup durmamayı tercih ediyorum vadeden ziyade, nakitte tüm cephaneyi asla harcamam ve her zaman atılacak kurşunum vardır tıpkı dizilerde bitmeyen kurşunlar gibi, tabii bu arada geçen zaman o benim vade yapımı ortaya koyuyor , buda zaman zaman1-3 ayı buluyor,bazı hisselerde 1 yılı buluyor:)

:) teşekkür ederim ufuk abi....

uzay44
12-06-2011, 22:17
portföyümün %40 ı altın %60 ı hisse .bence her zaman eğer uzun vade yatırımcı iseniz.en az %30 altın olacak kenarda.ve borsanında özellikle çok düşük olduğu zamanlarda %70 falan hisse almak gerekir.bu saatten sonra ne kadar tasarruf yaparsam maaşımdan altın alacağım.gerek türkiye gerekse dünyanın ekonomik gidişatını iyi görmüyorum.hisselerde en kısa tuttuğum 1 gün en uzun tuttuğum ise 3,4 ay.

BLACKROCK
12-06-2011, 22:25
şu sıralar en az gün içi, en fazla 3 gün pozisyon tutuyok ,,,, krizlere nakitte girersek uzun vadeci oluruz(diplerden mallanmak), şemsiye ilede girersek yine uzun vadeci oluruz(depelerden mallanmak ) :)

bu seviyelerden yatırmcı olamıyosam suç bende değil ,piyasaları buraya kadar şişiren paradadır.

Pscyokinesis
12-06-2011, 22:44
Uzun vadeli yatırım kalmanın çeşitli avantajlı olsa bile hedeflediğiniz noktalarda karı cebe almak önemli olan diğer konu .

Genel yatırımları bir yıl gibi düşünsemde artık bu piyasada 3-6 ay arasını daha olası görerek hareket etmekteyim genel konjüktür çercevesi ile .

Uzun vadeli al hedefe ulaşınca sat makul fiyatı olan başka hisse al şeklinde :he:

axxis
12-06-2011, 22:46
gunluk...al satcıyım ben..

LDOGAN
12-06-2011, 22:54
portföyümün %40 ı altın %60 ı hisse .bence her zaman eğer uzun vade yatırımcı iseniz.en az %30 altın olacak kenarda.ve borsanında özellikle çok düşük olduğu zamanlarda %70 falan hisse almak gerekir.bu saatten sonra ne kadar tasarruf yaparsam maaşımdan altın alacağım.gerek türkiye gerekse dünyanın ekonomik gidişatını iyi görmüyorum.hisselerde en kısa tuttuğum 1 gün en uzun tuttuğum ise 3,4 ay.

şu sıralar en az gün içi, en fazla 3 gün pozisyon tutuyok ,,,, krizlere nakitte girersek uzun vadeci oluruz(diplerden mallanmak), şemsiye ilede girersek yine uzun vadeci oluruz(depelerden mallanmak ) :)

bu seviyelerden yatırmcı olamıyosam suç bende değil ,piyasaları buraya kadar şişiren paradadır.

Uzun vadeli yatırım kalmanın çeşitli avantajlı olsa bile hedeflediğiniz noktalarda karı cebe almak önemli olan diğer konu .

Genel yatırımları bir yıl gibi düşünsemde artık bu piyasada 3-6 ay arasını daha olası görerek hareket etmekteyim genel konjüktür çercevesi ile .

Uzun vadeli al hedefe ulaşınca sat makul fiyatı olan başka hisse al şeklinde :he:

gunluk...al satcıyım ben..

Katılım ve yorumlarınız için teşekkürler....

platones
13-06-2011, 09:31
1-2 aylık vadede genel olarak ama piyasının durumuna görede değişiklik gösterebiliyor....

Che Big
13-06-2011, 14:38
yatirimlarimin %90 ni 1 yil ve üzeri vadede yapiyorum..
510 luk bir dilimle kisa vadeli oynuyorum ama bu genelde hüzünle sonuclaniyor:oley:

LDOGAN
13-06-2011, 15:42
1-2 aylık vadede genel olarak ama piyasının durumuna görede değişiklik gösterebiliyor....

yatirimlarimin %90 ni 1 yil ve üzeri vadede yapiyorum..
510 luk bir dilimle kisa vadeli oynuyorum ama bu genelde hüzünle sonuclaniyor:oley:

:) teşekkürler yorum ve katılım için.... uzun iyidir :)

hoca57
13-06-2011, 16:24
Değerli hocam ben kısa vadeciyim. Uzun vade iyidir ama bekleyemem, sıkılırım.Fiyatını uygun görüp alış yaptığım hissede ne kadar süre kalacağımı kağıdın performansı, gidişi belirler.Geri gelen kağıtta uzun süre bekleyebilirim ya da ne kadar kazanca razı olacağım hiç belli olmaz.Yani vade yok.Onun için ''günlük'' şıkkını işaretledim.Selam ve sevgiler.:)

LDOGAN
13-06-2011, 16:37
Değerli hocam ben kısa vadeciyim. Uzun vade iyidir ama bekleyemem, sıkılırım.Fiyatını uygun görüp alış yaptığım hissede ne kadar süre kalacağımı kağıdın performansı, gidişi belirler.Geri gelen kağıtta uzun süre bekleyebilirim ya da ne kadar kazanca razı olacağım hiç belli olmaz.Yani vade yok.Onun için ''günlük'' şıkkını işaretledim.Selam ve sevgiler.:)

Teşekkürler katılım ve yorumun için....sevgiler

merlin
13-06-2011, 16:39
1 günle 30 sene arasında değişen vadelerde yatırım yapıyorum :D

DİEGO
13-06-2011, 16:45
Kar realizasyonunu yeterli gördüğümde çıkarım ama zararda isem birkaç seneyi bile bulabilir vadem :D birde dipnot genelde Türk insanı tezcanlı olduğu için kısa vadecidir benim görüşüm.

LDOGAN
13-06-2011, 16:48
1 günle 30 sene arasında değişen vadelerde yatırım yapıyorum :D

Kar realizasyonunu yeterli gördüğümde çıkarım ama zararda isem birkaç seneyi bile bulabilir vadem :D birde dipnot genelde Türk insanı tezcanlı olduğu için kısa vadecidir benim görüşüm.

:) teşekkürler arkadaşlar katılım ve yorumunuz için.....

mrkey
13-06-2011, 21:48
büyük balık yaz kış avlanma mevsimlerinde cirit atıyor.. küçük balıklar ise köpekbalıklarının parçaladıklarından kalanlarla yetiniyor :)

Akçalı
14-06-2011, 23:23
Valla üstadım ne desem yalan olur. üç gün beş gün haftalık aylık hiç belli olmaz. dirençlerden satar desteklerden tekrar girerim. ama oyumu aylık olarak kullandım, bu bana daha yakın geldi

LDOGAN
14-06-2011, 23:30
büyük balık yaz kış avlanma mevsimlerinde cirit atıyor.. küçük balıklar ise köpekbalıklarının parçaladıklarından kalanlarla yetiniyor :)

Valla üstadım ne desem yalan olur. üç gün beş gün haftalık aylık hiç belli olmaz. dirençlerden satar desteklerden tekrar girerim. ama oyumu aylık olarak kullandım, bu bana daha yakın geldi

yorum ve katılımınız için teşekkür ederim....

YALIN
14-06-2011, 23:41
Hisse senedi için 6 ay - 1 yıl arası tercihimdir.

Vob ise çok bilinmeyenli denklem gibi :)) bazen bir kaç saat, bazen bir kaç gün :)

Selamlar dostum.

LDOGAN
14-06-2011, 23:47
Hisse senedi için 6 ay - 1 yıl arası tercihimdir.

Vob ise çok bilinmeyenli denklem gibi :)) bazen bir kaç saat, bazen bir kaç gün :)

Selamlar dostum.

Aleyküm selam Yalın hocam...seni seviyoruz...Teşekkürler yorum ve katkın için....:)

YILDIRIMM
15-06-2011, 00:22
anketiniz hayırlı olsun benim yatırım sürem genelde hisselerdeki hedef fiyatıma bağlıdır

süre olarak herhangi bir zaman belirlemem beklediğim fiyata geldimi satarım

stratejim aldığım hisseye inanmak ve sabırla bekleyip belirlediğim fiyata satmak

emre yildiz
15-06-2011, 12:39
yaş itibari ile genç olduğum için sanırım biraz aceleciyim... ektiğim toğumun yada fidanın filizlerini, yapraklarını, meyvelerini, dalını, budağını, gölgesini, her mevsimde farklı bir gelişimini görmek yaşamak isterim.... aldığım hisse ile yaşlanmak isterim ama bana yılda en az bir defa meyve vermeli :) ...

LDOGAN
15-06-2011, 13:26
anketiniz hayırlı olsun benim yatırım sürem genelde hisselerdeki hedef fiyatıma bağlıdır

süre olarak herhangi bir zaman belirlemem beklediğim fiyata geldimi satarım

stratejim aldığım hisseye inanmak ve sabırla bekleyip belirlediğim fiyata satmak

yaş itibari ile genç olduğum için sanırım biraz aceleciyim... ektiğim toğumun yada fidanın filizlerini, yapraklarını, meyvelerini, dalını, budağını, gölgesini, her mevsimde farklı bir gelişimini görmek yaşamak isterim.... aldığım hisse ile yaşlanmak isterim ama bana yılda en az bir defa meyve vermeli :) ...

yorum ve katılımınız için teşekkürler

ADU
15-06-2011, 14:14
Olağanüstü bir durum olmadıkça 1 seneden önce satmam.

nilay0787
16-06-2011, 08:50
hadi kırmadım seni :D:Dasdasdas:D

LDOGAN
16-06-2011, 09:12
Olağanüstü bir durum olmadıkça 1 seneden önce satmam.

hadi kırmadım seni :D:Dasdasdas:D

teşekkürler....

epikur
16-06-2011, 12:29
Dostum, elestiri olarak algilama ama, olayin vade kismi...aslinda talidir. :)
Yani ben nice "yatirimci" biliyorum,senede 3 günlügüne diye girip, senedin düsmesiyle, inat edip, realize edilmeyen zarar, zarar degildir diyerekden, hisseyi 3 senede olsa, tasir....ve hisse ayni fiyat seviyesine gelince, senedi zarar yapmadan satar. :)

Demek istedigim su, vadem 1 aydir, vadem 6 aydir...bunlar bence hikaye. Niyet öyle olabilir ..tamamda. Cogu saticilara vadesini...ancak girdigi senedin spegi söyler. :kahkah:

Ha, dogrusu nedir?
Hem bir hedef fiyat konulur, atiyorum yüzde 30 gibi, o seviyede senet satilir, ve kar realize edilir. Vade 3 günmüs, 3 aymis...talidir.
Birde asagiya stop konulur. Atiyorum alis fiyatinin yüzde 10, 15 gibi altinda mesela, yani bir türlü yaw yanildim, bu hisseden bir cacik olmayacak misali (hisse basliklarinda okuyorum hep bu terimi - sahsen bemim favorim :) ). Fiyat stop seviyesine ulastimi...gözünün yasina bakmadan satilir! Yine vadeye falan bakmadan!
Yani vade olayi soyut bir kavramdir, bence.

Ha birde prensip olarak yatirim vadeleri vardir. Bunlar sirasiyla
Daytrader denilen günici alsat yapanlar, yani cok kisa vadeli trade uzmanlar.
Kisa vadeciler...1-2 günden, en fazla 1 aya kadar süre taniyanlar,
Orta vadeciler: sirketin temel analizini yaparak, bu analizlerinin 1 yil sürsede gerceklesecegini bekleyenler. (Bence en mantikli alsat türü) ve birde benim gibi
Uzun vadeciler, sirkette isler kötüye gitmedikce, senedi satmayanlar grubu.

Ama dedigim gibi bunlar "bilincli" uygulanan vade süreleridir. Cogunlugun uyguladigi "tarz ile" - vade süresini bir spek, birde allah bilir. ;)

Herkeze basarili alsatlar ve hayirli kazanclar dilerim.

epikur
16-06-2011, 12:34
Son duruma göre, katilimcilarin yüzde 33,68 i -1 yil ve üzeri bir vadede yatirim yapiyorlarmis. :)
Gözlerim yasardi ve gurur duydum!
Eger temel analiz basliklari daha fazla okunursa bu orani belki yüzde 50 lere bile cekme sansimiz oldugunu saniyorum. ;)

LDOGAN
16-06-2011, 12:35
Ha birde prensip olarak yatirim vadeleri vardir. Bunlar sirasiyla
Daytrader denilen günici alsat yapanlar, yani cok kisa vadeli trade uzmanlar.
Kisa vadeciler...1-2 günden, en fazla 1 aya kadar süre taniyanlar,
Orta vadeciler: sirketin temel analizini yaparak, bu analizlerinin 1 yil sürsede gerceklesecegini bekleyenler. (Bence en mantikli alsat türü) ve birde benim gibi
Uzun vadeciler, sirkette isler kötüye gitmedikce, senedi satmayanlar grubu.

Teşekkürler Sevgili Epikur...üste alıntıladığım bölümü daha çok sormaya çalıştım....Katkı ve yorumun için teşekkür ederim....

LDOGAN
16-06-2011, 12:37
Son duruma göre, katilimcilarin yüzde 33,68 i -1 yil ve üzeri bir vadede yatirim yapiyorlarmis. :)
Gözlerim yasardi ve gurur duydum!
Eger temel analiz basliklari daha fazla okunursa bu orani belki yüzde 50 lere bile cekme sansimiz oldugunu saniyorum. ;)

:) Türk Yatırımcısıda artık bişeyler öğreniyor ve kendini geliştiriyor...Zaten bu yüzden Yabancı yatırımcılar görebildiğim kadarı ile sıkıntı çekiyor....Uzun yıllar sonra yerliler piyasaya hakim seviyeye gelebilirler....

sayityildiz
16-06-2011, 12:43
gunluk olarak işaretledım ama baska secenekler bulamadığım ıcın başka yol yoktu..

bu duruma gore hısseye gore değişiyor..

5 dklık

60 dklık

işlemler bıle oluyor olmuyor değil..

gundwane
16-06-2011, 13:13
Ne yatırımı ne vadesi yaa.. :kahkah:
Parayı buldun mu kaçacan..:)
Tabi bulabilirsen..Yoksa parayı bulduğunu farkederlerse öyle bi çullanırlarki..
Alın parayı yeterki canıma dokunmayın dersin..:oley:

Halil64
16-06-2011, 17:14

Mekanın hayırlı olsun dostum, forumdaşlık görevimi yerine getirdim, oyumu kullandım. :)

LDOGAN
16-06-2011, 17:31
gunluk olarak işaretledım ama baska secenekler bulamadığım ıcın başka yol yoktu..

bu duruma gore hısseye gore değişiyor..

5 dklık

60 dklık

işlemler bıle oluyor olmuyor değil..

Ne yatırımı ne vadesi yaa.. :kahkah:
Parayı buldun mu kaçacan..:)
Tabi bulabilirsen..Yoksa parayı bulduğunu farkederlerse öyle bi çullanırlarki..
Alın parayı yeterki canıma dokunmayın dersin..:oley:

Mekanın hayırlı olsun dostum, forumdaşlık görevimi yerine getirdim, oyumu kullandım. :)

katılım ve yorumlarınız için teşekkürler.....

alperen1389
17-06-2011, 23:48
birikimlerimin bir kısmı ile fiyat düşüşlerinde uzun vadeli tutmak amacıyla temeli sağlam (temettü verimliliği yüksek, özsermaye karlılığı yüksek,büyüme potansiyelli) hisseleri topluyorum. bunların fiyat hareketleri ile pek ilgilenmiyorum.
diğer bir kısmı ile ise, yine temeli sağlam şirket hisseleri ile önemli düşüşlerin tepkilerini yakalamaya çalışıyorum. endeks ve ekonomik atmosferin durumuna göre %5-10 karı alıp, realize ediyorum. eğer fiyat daha da düşerse, bu hisseleri seve seve uzun vade taşımayı kabulleniyorum. stop loss yapmıyorum.
aynı zamanda ciddi çöküşlere hazırlık için devamlı artırarak yedek mühimmat tutuyorum.

bu durumda galiba kendimi uzun vadeci ama tatlı karı da reddetmeyecek biri olarak tanımlayabilirim.

tabi burada püf nokta ihtiyacın olmayan para ile yatırım yapabilmektir. ihtiyacın olmayan para ile ve de ikincil iş olarak bunu yapmaktır.
yoksa trade yapmak apayrı bir meslektir.ben istesem de işimden dolayı seans takip edemem.

FIRTINA
18-06-2011, 01:52
sn. ldogan 5 dakikalık grafik al işareti verirse alırım sat verirse satarım. eğer işim çıkarda mal elimde kalırsa 1 günlük yatırımcı olurum.

bu arada oyumuzu kullandık saygılar efendim

LDOGAN
18-06-2011, 02:18
birikimlerimin bir kısmı ile fiyat düşüşlerinde uzun vadeli tutmak amacıyla temeli sağlam (temettü verimliliği yüksek, özsermaye karlılığı yüksek,büyüme potansiyelli) hisseleri topluyorum. bunların fiyat hareketleri ile pek ilgilenmiyorum.
diğer bir kısmı ile ise, yine temeli sağlam şirket hisseleri ile önemli düşüşlerin tepkilerini yakalamaya çalışıyorum. endeks ve ekonomik atmosferin durumuna göre %5-10 karı alıp, realize ediyorum. eğer fiyat daha da düşerse, bu hisseleri seve seve uzun vade taşımayı kabulleniyorum. stop loss yapmıyorum.
aynı zamanda ciddi çöküşlere hazırlık için devamlı artırarak yedek mühimmat tutuyorum.

bu durumda galiba kendimi uzun vadeci ama tatlı karı da reddetmeyecek biri olarak tanımlayabilirim.

tabi burada püf nokta ihtiyacın olmayan para ile yatırım yapabilmektir. ihtiyacın olmayan para ile ve de ikincil iş olarak bunu yapmaktır.
yoksa trade yapmak apayrı bir meslektir.ben istesem de işimden dolayı seans takip edemem.

sn. ldogan 5 dakikalık grafik al işareti verirse alırım sat verirse satarım. eğer işim çıkarda mal elimde kalırsa 1 günlük yatırımcı olurum.

yorum ve katkılarınız için teşekkürler arkadaşlar....

aminoasit
18-06-2011, 02:19

sevgili Fırtına,
şu formülü bize de öğret... :)

Saygılar sevgili LDogan...

.

FIRTINA
18-06-2011, 23:37
sevgili Fırtına,
şu formülü bize de öğret... :)

Saygılar sevgili LDogan...

.

sevgili aminoasit pazartesi günü seansın açılması ile derslere başlarız efenim. saygılar

ismetbua
20-06-2011, 19:39
6 ay beklerim hisse tam yükseleceği zaman satarım tekrar yukarıdan alırım :he:

yaptığım bu

ama gönül hisse yükselince sat düşünce al diyor o başka

yeşilsıpa
20-06-2011, 19:59
Aslında uzun dönem tercih ederim.6 ay-1 2 yıl
Şu anda hisse tutmuyorum.BAkınıyorum.
Volatil hisselere hiç girmedim.
Anlık haber gözüme çarparsa takip listemdeyse belki alıp satarım ( Gün içi )

LDOGAN
20-06-2011, 20:05
6 ay beklerim hisse tam yükseleceği zaman satarım tekrar yukarıdan alırım :he:

yaptığım bu

ama gönül hisse yükselince sat düşünce al diyor o başka

Aslında uzun dönem tercih ederim.6 ay-1 2 yıl
Şu anda hisse tutmuyorum.BAkınıyorum.
Volatil hisselere hiç girmedim.
Anlık haber gözüme çarparsa takip listemdeyse belki alıp satarım ( Gün içi )

yorum ve katılımınız için teşekkürler...

abadile
20-06-2011, 20:10
3ayı geçmiyor

garryyy
20-06-2011, 20:40
vade ile falan işim olmaz:)
hedef fiyata gelmeden asla hisse ile vedalaşmam destek ve dirençlerde nadirde olsa al-sat yaparım.

27'den aldığım netaşları 1,5 sene (1 sene 50-55 arasında süründü) inat edip satmadım sonunda 100'den verdim

Sırada
27'den aldığım GOODY'ler var hedef 80-100 arası (tek farkı var vadem belli bu sefer ağustos 15 son gün )

LDOGAN
20-06-2011, 21:06
3ayı geçmiyor

vade ile falan işim olmaz:)
hedef fiyata gelmeden asla hisse ile vedalaşmam destek ve dirençlerde nadirde olsa al-sat yaparım.

27'den aldığım netaşları 1,5 sene (1 sene 50-55 arasında süründü) inat edip satmadım sonunda 100'den verdim

Sırada
27'den aldığım GOODY'ler var hedef 80-100 arası (tek farkı var vadem belli bu sefer ağustos 15 son gün )

Yorum ve katılımınız için teşekkürler....

wolverine666
21-06-2011, 14:40
en eski hissem 2006 yılından beri duruyor..hatta aylık belirli bir miktar yatırıyorum emeklilik modunda..diğer kalanlarıda ortalama 1 yıl tutuyorum herhalde..:D..hedefime kısa sürede gelirse satıyorum tabi hiç ortalamasını almadım..:D..

casa
22-06-2011, 00:02
Hocam bazen saatlik bile olsada çoğunlukla mecbur orta-uzun vade oluyor :kahkah:
saatlikler ortalamayı düşürdüğü için "aylık" olarak oy kullandım :)

LDOGAN
22-06-2011, 00:20
en eski hissem 2006 yılından beri duruyor..hatta aylık belirli bir miktar yatırıyorum emeklilik modunda..diğer kalanlarıda ortalama 1 yıl tutuyorum herhalde..:D..hedefime kısa sürede gelirse satıyorum tabi hiç ortalamasını almadım..:D..

Hocam bazen saatlik bile olsada çoğunlukla mecbur orta-uzun vade oluyor :kahkah:
saatlikler ortalamayı düşürdüğü için "aylık" olarak oy kullandım :)

Katılımınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.....

BARON69
22-06-2011, 00:51
sayın Ldoğan mekan hayırlı olsun..

genellikle portföyde en az 10 hisse bulundururum.temel olarak sağlam hisselerde en az 6 ay beklerim.teknik olarak bulundurduğum hisseleri ise 1 ila 5 gün arası beklerim.benim kara listemde bazı hisselerde varki asla bulaşmam.selamlar

YALCIN2004
22-06-2011, 13:59
Mutlak suretle 1 yıl ve üzeri vadede yatırım yaparım. Kısa vadeli işlemlerimde olur ancak kısa zamanda aşırı değer kazanan yatırımları realize eder daha sağlam ve uzun vadeye yatırırım. Özet: Uzun vadeli ama belli hedefi olan yatırımlar yaparım. Hedefe ulaştığunda vade benim için dolar...

LDOGAN
22-06-2011, 14:01
sayın Ldoğan mekan hayırlı olsun..

genellikle portföyde en az 10 hisse bulundururum.temel olarak sağlam hisselerde en az 6 ay beklerim.teknik olarak bulundurduğum hisseleri ise 1 ila 5 gün arası beklerim.benim kara listemde bazı hisselerde varki asla bulaşmam.selamlar

Mutlak suretle 1 yıl ve üzeri vadede yatırım yaparım. Kısa vadeli işlemlerimde olur ancak kısa zamanda aşırı değer kazanan yatırımları realize eder daha sağlam ve uzun vadeye yatırırım. Özet: Uzun vadeli ama belli hedefi olan yatırımlar yaparım. Hedefe ulaştığunda vade benim için dolar...

Teşekkür ederim yorum ve katılımlarınız için.....

setiturhan
23-06-2011, 11:14
hocam mekan hayırlı olsun 6ay beklerim.kazanırsam satarım kazanamazsam bir 6 ay daha beklerim

borsdream
24-06-2011, 14:23
Hayırlı olsun belirlediğim hedefe gelmediği sürece sabırla beklerim,stoplosum yoktur..belirlediğim aralıkta ki kademelerde düştükçe alım yaparım...sonrasını ben değil palam bilir :he:

LDOGAN
24-06-2011, 14:43
hocam mekan hayırlı olsun 6ay beklerim.kazanırsam satarım kazanamazsam bir 6 ay daha beklerim

Hayırlı olsun belirlediğim hedefe gelmediği sürece sabırla beklerim,stoplosum yoktur..belirlediğim aralıkta ki kademelerde düştükçe alım yaparım...sonrasını ben değil palam bilir :he:

yorum ve katılımınız için teşekkür ederim....

Simsar8
30-06-2011, 18:14
1 yıl ve üzeri %32 çıkmış şu an. gelişme var yatırımcılarımızda...
egemen bağışa iletelim anket sonucunu.. müzakerelerde elinde bulunsun:he:
nice adamlar tanıyorum kısa vadesi 1 saat.. orta vadesi 1 seans.. uzun vadesi 1 gün.. dedi ve ormanın derinliklerinde kayboldu:he:

LDOGAN
30-06-2011, 18:23
1 yıl ve üzeri %32 çıkmış şu an. gelişme var yatırımcılarımızda...
egemen bağışa iletelim anket sonucunu.. müzakerelerde elinde bulunsun:he:
nice adamlar tanıyorum kısa vadesi 1 saat.. orta vadesi 1 seans.. uzun vadesi 1 gün.. dedi ve ormanın derinliklerinde kayboldu:he:

hala var geçmiş sayfaları okursanız :) elbette bişeyler öğreniyoruz...ben bu konuda yatırımcılarımızın( KY bölümünün) geçmişe göre kendini geliştirdiğini düşünüyorum.Zaten yine geçmiş sayfalarda buna değindim...

Katılımınız ve Yorumunuz için teşekkürler.... Egemen Beye Selam şansınız varsa Levent Hoca Hala bekliyormuş Masanızdaki dilekçenin cevabını diyin :he:

izlem
02-07-2011, 16:20
fx için her gün,

cfd, vob, emtia için 15-30 gün

imkb için en az 2 sene...

warworn
04-07-2011, 13:36
fx kısa gün içi veya 3 gün....

hissede ise beklenti bitimine kadar 3 veya 6 ay....
(ankette 3 ay olarak işaretledim.....

bazı hiselerle duygusal bagım var onlar benden sonrada devam edecek....

LDOGAN
04-07-2011, 13:38
fx için her gün,

cfd, vob, emtia için 15-30 gün

imkb için en az 2 sene...

fx kısa gün içi veya 3 gün....

hissede ise beklenti bitimine kadar 3 veya 6 ay....
(ankette 3 ay olarak işaretledim.....

bazı hiselerle duygusal bagım var onlar benden sonrada devam edecek....

Yorum ve katılımınız için teşekkürler.....

bogazicili
04-07-2011, 14:21
ortamalaya vursam bir hafta çıkıyor..birkaç ay tuttugum da oluyor...

ÇifteVatandaş
04-07-2011, 17:51
bazen günlük tradlerim olmasina ragmen "1 yil ve üzeri" isaretledim cünkü hep imkb deyiz. :D

kar
04-07-2011, 18:00
[QUOTE=LDOGAN;6029352]Yabancı yatırımcıların en az 1 yıl vadeli hisse aldıklarını araştırma raporlarından biliyoruz...Peki Hisse.net Yatırımcıları hangi vade ile hisse alıp satıyor?

Katılımınız beni mutlu edecektir.[/QUOTE Pek anlamlı bir başlık olmuş.Okuyalım bakalım.

LDOGAN
07-07-2011, 23:19
ortamalaya vursam bir hafta çıkıyor..birkaç ay tuttugum da oluyor...

bazen günlük tradlerim olmasina ragmen "1 yil ve üzeri" isaretledim cünkü hep imkb deyiz. :D

Katılımınız beni mutlu edecektir. Pek anlamlı bir başlık olmuş.Okuyalım bakalım.

Yorum Ve katılımlarınız için teşekkürler...

Dannywalker
28-07-2011, 20:14
daima uzun vadeciyim !!!!

LDOGAN
03-08-2011, 01:09
daima uzun vadeciyim !!!!

Katılım ve yorumun için teşekkür ederim.

FENERCAN
17-08-2011, 14:21
Yarın kimseye vaat edilmemiştir.

LDOGAN
18-08-2011, 18:00
Yarın kimseye vaat edilmemiştir.

:) ona bakarsanız sizin hiç işlem yapmamanız lazım .............

Ken@n
01-10-2011, 10:45
Kağıtlar için uzun vade...
Günlük için VOB a bulaştık...

deniz
18-07-2013, 09:07
İnandığım sağlam kağıtlarım var bunları uzun süreli tutuyorum. Birde arada alıp sattıklarım oluyor 3-6 ay arası tutuyorum.
Şu da var ki temel kağıtları da trend dönüşlerinde alıp satarım. illa 1 yılı aşıracam demem..