PDA

View Full Version : 19 Ekim 2005 - Piyasa ve Seans İçi Yorumları

Pages : [1] 2 3

engindeniz
18-10-2005, 19:48
Tüm hisse.net ailesine bol kazançlar...:)

http://img197.imageshack.us/img197/3323/gnlkbilgitablosu200510199bn.png

TATOMETO
18-10-2005, 19:53
engin deniz kardes anket açabilirmisin acaba?

TATOMETO
18-10-2005, 19:54
pardon görmemişimde anketi.:)

lionking
18-10-2005, 20:02
engin deniz kardes anket açabilirmisin acaba?
seans açıkken bile devam eden anket gerçekçiliğini kaybetmiştir .birde endeks düşünce tahmini doğru bilenler lanse edilmiyor ancak yükselince lanse ediliyorlar.geçmiş topiklere göz atarsanız son zamanlarda hep böyle olmuştur.o zaman niçin anket yapılıyorki .topiği açan arkadaşımızın topiğe sahip çıkması iyi olur .:hissenet:

TATOMETO
18-10-2005, 20:52
yarin büyük göçüş var gibi..

tagü
18-10-2005, 20:57
31500-32000 arasında yataya gireriz.Umarım...Ankette onu işaretledim de..

KUTERO
18-10-2005, 21:02
Az önce
Bovespa: 29575 - 665
DJ : 10310 - 37
10 yıllık :4.479
idi.

Düzelmezse ve biz onlara uyarsak,dediğin gibi olacak büyük ihtimalle.

engindeniz
18-10-2005, 21:12
seans açıkken bile devam eden anket gerçekçiliğini kaybetmiştir .birde endeks düşünce tahmini doğru bilenler lanse edilmiyor ancak yükselince lanse ediliyorlar.geçmiş topiklere göz atarsanız son zamanlarda hep böyle olmuştur.o zaman niçin anket yapılıyorki .topiği açan arkadaşımızın topiğe sahip çıkması iyi olur .:hissenet:
---
Her zaman ben açarsam bir de istatistik tablosu tutayım...İsteğiniz gerçekleşir böylece...:D

lionking
18-10-2005, 21:23
sn engindeniz umarım yanlış anlamamışsınızdır .şayet bu işi üstlenirseniz tüm arkadaşların destek vereceğine inanıyorum .daha düzenli ve aslına uygun bir ankete kavuşmuş oluruz .saygılarımla.

BONUSSİMO
18-10-2005, 21:26

Neden deprem filan mı haber aldınız ?

nyozer
18-10-2005, 21:33
Danıştay'dan Telekom'un özelleştirilmesinde ara karar

Ankara - Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan davada ara karar verdi. Yüksek Mahkeme, ara kararıyla, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan Türk Telekom'un hisse değerinin tespitine yönelik Değer Tespit Komisyonu Raporu'nun belirlenen değer tespitine nasıl ulaşıldığı konusunda detaylı bilgi istedi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca verilen savunmada, 406 sayılı yasa uyarınca kurulan Türk Telekom Değer Tespit Komisyonu'nun, uluslararası alanda telekomünikasyon şirketlerinin değerlemesinde yaygın olarak, "indirgenmiş nakit akımları ile karşılaştırılmalı şirket değerlemesi" yöntemleri kullanılarak Türk Telekom'un değer tespitinin yapıldığının ifade edildiği belirtilen kararda, dava dosyasında yer alan Bakanlar Kurulu'nun, 23 Haziran 2005 tarihli kararıyla da Türk Telekom A.Ş'nin yüzde 100'üne tekabül eden değerinin en az 9 milyar ABD Doları olarak belirlendiğinin görüldüğü vurgulandı.

Danıştay 13. Dairesi, söz konusu bilgi ve belgeler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan geldikten sonra yürütmenin durdurulması istemini karara bağlayacak.

13. Daire, bu bilgi ve belgelerin verilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na süre tanıdı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Bu n'yapar ben bilmem bilenler yorumlarsa sevinirim teşekkürler...

BONUSSİMO
18-10-2005, 21:49
'' Öpmeye niyeti yok yanağın nerede diye soruyor.''

kalibso68
18-10-2005, 22:09
onaylamak için bahane yaratıyorlar

JAKO
18-10-2005, 22:23
'' Öpmeye niyeti yok yanağın nerede diye soruyor.''
:tamam:

TATOMETO
18-10-2005, 22:42
Neden deprem filan mı haber aldınız ?

yarinki hareket çöküşten ötesi gibi bonussimo :hmm: :hmm:
yarin isc8200 görürseniz şasırmayın..

BOZOK
18-10-2005, 22:47
ADSL HIZI 1 KASIM'DAN İTİBAREN 512 KBPS'YE ÇIKIYOR!!!
Minimum ADSL hızı, 512 kbps olacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ADSL olarak tanımlanan geniş bant hızlı internet uygulamasında, aylık ücreti 29 YTL olan hattın hızının, 2 katına çıkarılacağını bildirdi.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, son bir yıldır çok yaygın olarak kullanılan ADSL sisteminde telefonla birlikte data ve görüntü iletişiminin de aynı anda yapıldığını söyledi.
ADSL sisteminin yenilendiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:
''Türk Telekom, ücreti 29 YTL olan ve asgari hızı 256 Kbps olan aboneliği, 1 Kasım'dan itibaren 512 Kbps'ye çıkarıyor. Bu yarı yarıya ucuzlama anlamına geliyor. Aylık sabit ücret 29 YTL idi. Hızın iki katına çıkmasıyla birlikte hizmet yüzde 100 ucuzluğa tekabül edecek.'' Verilecek hizmetle aynı sürede daha fazla bilgiye ulaşılabileceğini ifade eden Yıldırım, ''Abonelik ücretinde fiyat artışı olmayacak. Bu internetin yaygınlaşması bakımından önemli'' dedi

TATOMETO
18-10-2005, 22:48
ADSL HIZI 1 KASIM'DAN İTİBAREN 512 KBPS'YE ÇIKIYOR!!!
Minimum ADSL hızı, 512 kbps olacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ADSL olarak tanımlanan geniş bant hızlı internet uygulamasında, aylık ücreti 29 YTL olan hattın hızının, 2 katına çıkarılacağını bildirdi.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, son bir yıldır çok yaygın olarak kullanılan ADSL sisteminde telefonla birlikte data ve görüntü iletişiminin de aynı anda yapıldığını söyledi.
ADSL sisteminin yenilendiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:
''Türk Telekom, ücreti 29 YTL olan ve asgari hızı 256 Kbps olan aboneliği, 1 Kasım'dan itibaren 512 Kbps'ye çıkarıyor. Bu yarı yarıya ucuzlama anlamına geliyor. Aylık sabit ücret 29 YTL idi. Hızın iki katına çıkmasıyla birlikte hizmet yüzde 100 ucuzluğa tekabül edecek.'' Verilecek hizmetle aynı sürede daha fazla bilgiye ulaşılabileceğini ifade eden Yıldırım, ''Abonelik ücretinde fiyat artışı olmayacak. Bu internetin yaygınlaşması bakımından önemli'' dedi

günün en güzel haberiydi bozok

SUNGU
18-10-2005, 22:50
Masa üzerinde yarısına kadar su olan bardak dolumu boşmu ?
a.kimine göre dolu kimine göre boş
b.çoğunluk ne diyorsa o
c.benim işime nasıl geliyorsa öyle
d.uzmanına soralım o daha iyi bilir.
3 ekim beklentisi bitti ya milleti ne ile oyalayacaklar telekom gündemde iptal olursa borsa çökermiş yani bunu söyleyenler neye inanıyor telekom iptali kötü bir olaymı?
a.size göre kötü bir olay olabilir bence iyi
b.çoğunluk kötü diyorsa öyledir
c.benim işime her iki şekilde iyi geliyor
d.uzmanlar kafa karıştırıyor.
ihale iptal olurda yeni açılacak bir ihalede 2 misli bir fiyat çıkarsa bu iyi bir şey değilmidir diyeceksiniz ki ya bu fiyatın yarısı çıkarsa ben derimki aynı fiyata halka arzedin peynir ekmek gibi satılacağına eminim....efendim prestij meselesi özelleştirme sürecini etkiler vs.yabancı sermaye kar a bakar prestije değil türkiyeye prestij için gelmiyorlar pasta ya ağızları sulanıyor çimento ihalelerini görmüyormusunuz borsa çökecek naraları atanlar şirketlerin değerlerinin nerelere geldiğini ve daha nerelere gidebileceğini düşünemiyorlarmı?
hepsinden vazgeçtim avrupa birliği ile müzakerelere başlama iyi bir olay sa beklenti bitti ile satış gelen borsa ya iptal kararı çıkınca beklenti bitti ile alım gelmesi gerekmezmi? :düsün: :düsün: :düsün:

pride
18-10-2005, 22:50
yakalarlarsa muck muck...

Ercan Yildiz
18-10-2005, 22:56
bovespa göcük !! -1000 !! demek sadece bizde olmuyor . acaba adamlarin kanina bizim borsa mi girdi. DOW'a bakiyorum cok fazla düsmemis ??

yorumu olan ?

blackwood
18-10-2005, 23:10
Danıştay'dan Telekom'un özelleştirilmesinde ara karar

Ankara - Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan davada ara karar verdi. Yüksek Mahkeme, ara kararıyla, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan Türk Telekom'un hisse değerinin tespitine yönelik Değer Tespit Komisyonu Raporu'nun belirlenen değer tespitine nasıl ulaşıldığı konusunda detaylı bilgi istedi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca verilen savunmada, 406 sayılı yasa uyarınca kurulan Türk Telekom Değer Tespit Komisyonu'nun, uluslararası alanda telekomünikasyon şirketlerinin değerlemesinde yaygın olarak, "indirgenmiş nakit akımları ile karşılaştırılmalı şirket değerlemesi" yöntemleri kullanılarak Türk Telekom'un değer tespitinin yapıldığının ifade edildiği belirtilen kararda, dava dosyasında yer alan Bakanlar Kurulu'nun, 23 Haziran 2005 tarihli kararıyla da Türk Telekom A.Ş'nin yüzde 100'üne tekabül eden değerinin en az 9 milyar ABD Doları olarak belirlendiğinin görüldüğü vurgulandı.

Danıştay 13. Dairesi, söz konusu bilgi ve belgeler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan geldikten sonra yürütmenin durdurulması istemini karara bağlayacak.

13. Daire, bu bilgi ve belgelerin verilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na süre tanıdı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Bu n'yapar ben bilmem bilenler yorumlarsa sevinirim teşekkürler...

Bu haber bence iyi bir haber. Telekom değeri belirlenen değerin oldukça üzerinde olmadı mı? Madem karar için erteleme bu konu ile ilgili demek ki onaylayacağız ama tek sorun değer gibi algılanabilir. Seans kapandıktan sonramı geldi acaba bu haber. Tepkiden anlaşılarbilirdi yön tayini. Bovespa 1100 puan ekside Dow 30 civarında eksi, Ancak bizde bu Danıştay kararına odaklanmış bir durum var. Anladığım fiyat makul olursa ki herkesce makul olan özelleştirme fiyatı Danıştay içinde olmalıdır.

mr_x
18-10-2005, 23:16
30.000 i deneyeceğiz.. sonrası allah kerim... bovespa -%3.64 dow -0.61 S&P -1.00 global trend değişimi başladı gibi... Bence deniz bitti...

lionking
18-10-2005, 23:29
yukarı hareketler hep zayıf tepki şeklinde oluştu ve para çıkışı hala devam ediyor dış piyasalara baktığımızda trend dönüşü sinyalleri var .yarının bu günden iyi olmayacağı kesin ancak şiddetini tahmin etmek zorlaştı.

hasamige
18-10-2005, 23:34
bovespa göcük !! -1000 !! demek sadece bizde olmuyor . acaba adamlarin kanina bizim borsa mi girdi. DOW'a bakiyorum cok fazla düsmemis ??

yorumu olan ?

Turkiye saati ile saat 23:30 ve ben bovespa'yi +471.39 (+%1.58) goruyorum. Ben mi yanlis yere bakiyorum acaba?

UFO
18-10-2005, 23:35
Nereyi deneyeceklerse deneyelim de rahatasınlar bari, benden bir lot bile alamazlar...Gündeme ters olsun biraz, satış hedefim İMKB 100 endeks 40000...

UFO
18-10-2005, 23:39
Yarın ekraın kapatıp, tamamen başka işlerle uğraşmak lazım, ayrıca çok iyi bir dip avcılığı günü risk sevenlere ( ben severim )

mr_x
18-10-2005, 23:40
Turkiye saati ile saat 23:30 ve ben bovespa'yi +471.39 (+%1.58). Ben mi yanlis yere bakiyorum acaba?

Kesin yanlış bakıyorsun -%3.64 ve kapandı seans.....

birde wilma kasırgası çıktı şimdi de

tent
19-10-2005, 00:08
endeks 3 hareket yapabilir. ya çıkar, ya iner ya da önceki kapanışın dikkate bile alınamayacak kadar altında ya da üstünde kapatır.

anketi ben açtığımda, -en az olduğu için- 4 seçenekli yapıyorum anketi. bundan amaç, katılımcıların endeksin yönü konusunda görüşlerini bildirmeleri. en fazla kaç seçenek sunuyor bilmiyorum ama, bugünkü ankette 12 tane seçenek var. "20 tane seçeneğe izin verseydi, 20 tane mi olacaktı?" diye düşünmeden edemedim.

önceki günkü ya da bugünkü gibi bir anket açsaydım, 31750 ve üstünü işaretleyenler bilememiş olacaklardı. tabi 31500'ün altını işaretleyenler de. peki kaç katılımcı endeksin düşeceğini bilmiş olacaktı, sadece 31500-31750 ya da 31500-32000 aralığını işaretleyenler(*). daha aşağısını işaretleyenler bilememiş mi olacaktı? dünkü kapanışı net olarak bilen 13 kişi var (benim dikkatsizliğim sonucu kimler olduğunu bilmiyoruz:().

"çok iyi nokta atışı yaparım" diyen arkadaşlar mesaj yoluyla da yapabilirler bunu.

anketin seans içinde de açık kalmasının nedeni ise programdan kaynaklanıyor. anketin kapanışını gün olarak girmek zorundasınız. ancak moderatör müdahale edip, anketi kapatabilir.

başlıkla ilgili bir mesaj olduğuna göre anket dışındaki bir konuya da değinmeden geçmeyeyim bari.:)
Eleştiri - Öneri > Şikayetim Var (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=584848&postcount=79) başlığında yazıldığı gibi "günaydın, hayırlı günler, iyi şanslar" mesajlarına son verelim. ilk sayfa tümüyle bu tür mesajlarla doluyor. "nezaket" diyeceksiniz, haklısınız da, 40-50 kişi günaydın derse, 40-50 tane mesaj demek bu...

(*) pazartesi günkü ankette kademeler 250 puanlıktı, bugünkü ankette ise 500 puanlık kademe tercih edilmiş. neden, niçin!?

zirve
19-10-2005, 08:13
31900 üstüne çıkamadığı sürece aşşağısı 30000 e kadar boş. asıl 30000 seviyesi tutmaz ise ne olacak.

BONUSSİMO
19-10-2005, 08:18
ABD ye ağustos ayında 93 milyar dolar para girmiş !!Ne zaman bizim borsanın 30300 lerden 27700 lere düştüğü günlerde.O tarihte abd faizleri yükselmiş,dolar yükselmiş,petrol yükselmiş.Aynı bu günkü gibi tek fark petrol o tarihten düşük vaziyette.Tüm dünya borsaları ile bizim borsada düştü mü evet o halde ABD ye yine iyi para girmiştir bu dönemde de.Stratejik ortağımız ABD nin ekonomisi çöksün dünyada kriz mi olsun ?Hayır !O zaman paralarımızı ABD ye göderip ekonomisini kurtaracağız.Sonra o dolarlar yine dönüp bize gelecek yeni yılda.

BONUSSİMO
19-10-2005, 08:19
31900 üstüne çıkamadığı sürece aşşağısı 30000 e kadar boş. asıl 30000 seviyesi tutmaz ise ne olacak.

Bovespanın tuttuğu yer bizide tutar.

zirve
19-10-2005, 08:41
açılışla ne kadar aşşağı geliriz bilemiyorum ancak 31100 altına gelirse bence artık 30000 gideriz. benim düşüncem böyle. seans içi daha belli olacak. tabi. eğer gerçekten yukarı bir hareket olsa idi yapacağı şey 31100 altına gelmeden yukarı dönmesi. ve sert bir şekilde dönmesi gerekir. olur mu derseniz. bence olmaz. herşey 45 dakika sonra belli olacak.

ege35
19-10-2005, 08:54
slm borsayı seyredemıyom yardım lutfennn

BRAVO
19-10-2005, 09:08
slm borsayı seyredemıyom yardım lutfennn
http://www.matriksdata.com/ForJavamatriks/tekstil/Javamatriks.asp?GUID=

KUTERO
19-10-2005, 09:13
Günaydın arkadaşlar,
Sn.Y.Erdinç'in yorumuna bir bakın isterseniz.
www.drerdinc.net/yorum_piyasa.asp?tarih=19.10.2005

DJ:-63 / Bovespa:-1173 puan ile kapattı.
İyice düşünüp,sağlam kararlar alma zamanı.

zirve
19-10-2005, 09:20
dolar çok sert yukarıda bu seansa nasıl başlayacağımızın habercisi. gün sonu dolar ne olur bilinmez ama açılışta endeks aşşağı sert yapacaktır.

BOZKIR
19-10-2005, 09:21
Günaydın ve bol kazançlar arkadaşlar

blackwood
19-10-2005, 09:22
Dun
Seans Kapanisinin Ardindan Danistayin Telekom Icin Satis Fiyati Hakkinda
Detayli Bilgi Istemesi Piyasalara Olumlu Olarak Yansiyabilir. Teknik Olarak
32.000 Ve 32.500 Ilk Direnc Seviyelerini Olustururken, Destek Seviyeleri
Olarakta 31.100 Ve 30.100 Seviyelerinde Bulunmakta.`

UFO
19-10-2005, 09:22
Sn. Erdinç 'in yazısını mutlaka okuyun, çok aydınlatıcı...

http://www.yerdinc.net

DÜN MAL MI ÇIKTILAR? YENİ BİR DÜŞÜŞ TRENDİ Mİ?

Dün ikinci seansın başında piyasalar hareketlenmiş ve oldukça iyi alımlar gelmeye başlamıştı. Bu alımlar endeksi 32.290 seviyelerine kadar yükselttikten sonra, saat tam 15:30'da ABD'den yeni haberler geldi. Endeks o sırada 32.100 seviyelerinde bulunuyordu. Açıklanan Üretici Fiyatları rakamı(PPI) %1,2 seviyelerinde bekleniyordu fakat beklentilerin çok üzerinde %1,9 olarak açıklandı. Çekirdek enflasyon rakamı da %0,2 beklenirken %0,3 olarak açıklandı. Beklenenin üzerinde gelen enflasyon rakamları piyasalarımıza anında satış olarak yansıdı. Net Yabancı Sermaye Giriş rakamları beklenmeye başlandı.65 milyar $ düzeylerinde beklenen rakamın 91,3 milyar $ olarak açıklanması oldukça sürpriz ve beklenmeyen bir rakamdı. ABD'ye ciddi bir yabancı sermaye girişi olmuştu.

Derin Eğitsel Analiz

Şimdi bu haberlerin borsada yaratmış olduğu etkileri, bundan sonra nasıl bir seyir beklememiz gerektiğini ve ayrıca bugün en önemli beklenti olan Danıştay'ın telekomu iptal edip etmeyeceğinin analizini yapalım.

Piyasanın dün saat 15:30'a kadar olan hareketleri normal ve beklediğim yöndeki hareketlerdi. Zaten seans içi yorumlarımda bunu dile getirmiştim. Düşüşü yaratan unsur ise beklenmedik haberlerin ABD'den gelmesiydi. Telekom analizine daha sonra gireceğim fakat önce bu haber etkisini tartışalım. Her zaman vurguladığım çok temel bir mesajım var: "Bilgi herkese ulaşmışsa bırakın dakikaları, saniyeler içinde bu bilgi fiyatlara yansır". Dün de bu oldu. Dünün devamı olarak bugün açılışta yine nahoş başlayabiliriz. fakat önemli olan konu ondan sonrası ne olacak. Benim yazılarımı sürekli takip ediyorsanız şunu bilmelisiniz ki, dün düşüşü başlatan unsur herkes tarafından duyulmuş ve biliniyor olduğu için artık etkisi kalmayacaktır. Bugün Eurobondlar açılışta biraz aşağı gidebilir ama ardından çok hızlı toparlanmalar görebiliriz. Dolayısıyla teknik anlamda bir ayı tuzağının oluşması için bütün şartlar uygun. Ayrıca dünkü düşüşün temel sebebi "haber" olduğu için haber etkisi geçici saman alevi yaratacak ve endeks yeniden kendi hareket çizgisine dönecektir. Yani teknik dinamiği bozan haberin etkisinin geçtiğini göreceğiz. Yani endeks yeniden yükseliş kanalına girecektir. Bu nedenle bugün açılışta düşüşle başlamamız, fırsatı kaçıranlar için alım fırsatı yaratır.

Bu noktada sorulması gereken soru "danıştay" konusudur. Şimdi şunu söyleyebilirsiniz. "Ya danıştay telekom ihalesini iptal ederse". Bu konuda iki yaklaşım sergileyebiliriz. varsayalım ki, iptal olasılığı %50 -50 olsun. Yani bilmiyoruz. Peki bunu bilmiyorsak dün piyasa saat 15.30'a kadar borsa neden sürekli artan hacimle alımdaydı? Yani piyasa sizin bildiğiniz bu riski bilmiyor mu? Eğer sizler gibi %50-50 olasılık veriyorsa, yükseliş değil en azından dip seviyelerde yatay sıkışık ve hacimsiz hareket olması gerekirdi. Çünkü yüzde50-50 demek belirsizliğin en yüksek seviyede olması demektir. Eğer iptal beklentisi olsaydı zaten satış yiyen piyasa izleyecektik. Ama böyle olmadı. Alım ağırlıklı bir piyasa vardı. O zaman demek ki olasılık yüzde 50-50 değil. İptal olmama olasılığı çok yüksek ki, piyasa buna oynadı. Eğer ABD'den kötü haber gelmeseydi belki de danıştay haberi ile birlikte herkes alıma geçerken, asıl satışı ve mal yıkma operasyonunu o zaman yapacaklardı. "Piyasa her zaman sizin önünüzdedir". Bunu defalarca yazmışımdır. Piyasanın yukarı yönlü hareketi danıştay kararı konusunda piyasanın güçlü olumlu beklentilerini yansıtıyordu.

Şimdi bir de işin başka bir tarafına bakalım. Birçok yorumcunun analizini okudum. Çok büyük bir kısım yeniden düşüş trendi içine girdiğimizi ima ediyor ama çok net söyleyemiyorlar. Eğer herkes yeniden düşüş bekliyorsa düşüşün devamı olasılığı çok zayıftır. Çünkü herkesin beklentisi olursa kimse zararlı çıkmamalıdır. Bu da borsanın doğasına aykırıdır. Herkes aynı yönde hareket ederek herkes kazançlı çıkamaz.

SONUÇ: Dün oluşan türbülansın zayıflamış versiyonunu bugün gördükten sonra yine borsanın kendi iç dinamiklerine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla 31 bin ile 31.700 aralığında pozisyon alanlara bu pozisyonları koruma veya yeni pozisyon oluşturma önerim devam ediyor. Bun benzer hareketleri çok yakın geçmişte de yaşadık. Şimdi aşağıdaki grafikleri inceleyiniz. Daire içinde verilen durumlar hep dün yaşanılan duruma benzemektedir. Şunu unutmayınız ki, 35.800'den 31 bine kadar olan aşağı harekette herkes malı çıkıp kenara çekilemedi. En az iki defa daha iyi yükselişler göreceğiz. Ama 34 binin üzeri çok zor.

blackwood
19-10-2005, 09:23
http://www.milliyet.com.tr/2005/10/19/ekonomi/eko02.html

td21
19-10-2005, 09:28
hayırlı sabahlar bol kazançlı seanslar dilerim.herkese.SAYGILAR.

Stormbringer
19-10-2005, 09:31
Herkese günaydın
Akbank - işc - yapı yine evlere şenlik başladılar

kuka
19-10-2005, 09:32
gunaydınlar ne oldu sımdı sabah sabah yaw:(

garalo
19-10-2005, 09:33
bence bu is artiya donecek. sadece olumsuz acilan borsalara tepki niyetinde bir dusus. ogleden sonra bir iyi haber gelir belkide 1000 puan artiya geceriz. bunlarin isi boyle. sadece milleti korkutmak. bir yilda beklerim bes yilda. soucta bu borsa %0.00 olmayacakya.

Stormbringer
19-10-2005, 09:34
Daha disket emirlerinde -600
15 dakika sonraki paniği düşünmek bile istemiyorum

samiay
19-10-2005, 09:35
günaydın arkadaşlar...iyi günler olsun diyeceğim ama pek .y. olmayacağa benziyor...:mad:

Desperado
19-10-2005, 09:37
hadi arkadaslar; biraz daha asagi lutfen... hic bi alisim gelmedi hala :gulen:

garalo
simdiden almaya basladilar bile. ogleden sonrayi beklemeye niyetleri yok. sadece insanlari korkutmak tek maksatlari. bu sabahta binlerce KY nin elinden malini aldilarya:mad:

KUTERO
Baba kağıtlar ve düşük hacimle 30918 e saldılar.
İlk şok atlatıldı.31000 de tutunduk diyebilirim.

Danıştay'ın değerleme gibi teknik bir detayla ilgilenmesi ilk bakışta piyasalar tarafından "kötü olmayan bir haber" olarak görülebilir.

Enseyi karartmayalım.Ama tepki çıkışlarında da çaktırmadan tüymenin yollarını arayalım.

Desperado
herkes bu kadar olumsuz olduguna gore arti kapariz bugun...

zirve
19-10-2005, 09:39
para durumu nedir arkadaşlar. eksi ise malları almış değil vermiş olurlar.
31600 geçilirse yukarı hareket olabilir. umudum yok gerçi.

Stormbringer
19-10-2005, 09:40
TGRT Ekonomi editörünü dinleyen varmı? Ben kaçırdım bu sabah. O ne derse tersini yapmak kesinlikle kazandırıyor :)

emreberk
19-10-2005, 09:40
arkadaşlar trend değişimi başladı diyebilmek için kaç puanı görmesi gerek endeksin

Desperado
19-10-2005, 09:44
arkadaşlar trend değişimi başladı diyebilmek için kaç puanı görmesi gerek endeksin

30.200 alti şık durmaz...

FT-2
19-10-2005, 09:44
günaydın millet,

şeytanınız bol olsun...

teknik oyuncu
19-10-2005, 09:46
Dün, yeni bir düşüş dalgasının gelebileceği anlaşılıyor. Bugün, B seviyesinin altına inildi ve dağılım geniş. Bu durumda;
a. B seviyesinin altında agresif bir satış dalgasının gelip gelmeyeceği takip edilmelidir.
b. Özellikle A-B düşüşünde hacim artarak devam ettiğinden piyasanın bundan sonra da aşağıya düşeceği beklenebilir. Bekle ve gör.

Desperado
19-10-2005, 09:46
ikinci dalga geliyor...

seyfu
19-10-2005, 09:47
Neoldu yine bir habermi var

seyfu
19-10-2005, 09:50
Çöktük resmen

Desperado
19-10-2005, 09:50
hadi arkadaslar; disinizi sikin... 30.200'e degelim en azindan... herkes rahat etsin... orda donecez artik gibi gozukuyo...

zaz12
19-10-2005, 09:51
piyasanın eksi ve artısı ne arkadaşlar

bourbon
al sana yeni dusukler.Bu iyi olmadi.

hasamige
Calisan bir matriks linki verebilecek arkadas var mi? Tesekkurler.

zirve
19-10-2005, 09:52
daha önceden tepki gelirdi artı oda yok. 31300 geçilirse ancak yukarı güçleniriz. ortalamalar sürekli aşşağı geliyor.

bentay
19-10-2005, 09:52
sanırım telekom dan nem kaptı kuş gribi oldu
bir de kuş gribi kuluçka dönemini bitirdi risk kalktı demişlerdi :)

bourbon
19-10-2005, 09:53
100 puancik tepki bile denmeyecek yerde bile acik yaptilar.

emreberk
19-10-2005, 09:53
arkadaşlar genel pgç nedir

Desperado
19-10-2005, 09:54
bendeki tum kagitlar cok dusuk hacimle asagi geldi... ben piyasanin coktugunu filan dusunmuyorum...

500 puan daha dussek bile 31.500 ustu kaparsak hic sasirmayin, acikcasi beklentim o yonde...

zirve
19-10-2005, 09:55
sert tepki gelmez ise 31300 geçilmez ise yeni dip yapacaktır.

battıbalık
19-10-2005, 09:55
http://www.matriksdata.com/ForJavaMatriks/tekstil/Javamatriks.asp

bourbon
19-10-2005, 09:56
2.seans toparlaniriz diye dusunuyorum.

teknik oyuncu
19-10-2005, 09:57
Ünye : Son üç günlük hareket sonrasında bugün düşük açılış önemli bir sinyal veriyor. Alımın tehlikeli olacağını zaten değerlendiriyoruz.

hasamige
19-10-2005, 09:57
Tesekkurler.

zirve
19-10-2005, 10:00
31200 geçmez isek yukarı hareket olmaz. tepkininde zayıf olmasına bakılırsa. yeni dipler var.

teknik oyuncu
19-10-2005, 10:00
Karaya ne zaman döneceğinizi iyi hesaplayın. Gölde fırtınaya yakalanmayın. Piyasanın düşme sinyallerini iyi görün. Zamanında elinizdekileri satıp nakde dönün.

Desperado
19-10-2005, 10:02
bugun "dip avcilari" icin son firsattir zannimca... buranin daha altinda 30.200 var; orayi da "belki" gorucez... 1-2 kademe asagida ilk alislarim bekliyo; hemen hic biri gelmedi daha...

BOZKIR
19-10-2005, 10:03
Dümeni yok mu bu geminin?

Gemici abim yetiş :D

DenizFeneri
19-10-2005, 10:04
herkese gunaydin...bol kazanclar..

bentay
derinlik görebiliyor muyuz bunda
üyelik nasıl

Baydisiplin
derinlik bilgisi verebilecekolan arkadaş varmı? petkimde durumlar nasıl?

Ozzy
19-10-2005, 10:05
Avrupa borsalarıda -%1 ler ile açtı

KUTERO
19-10-2005, 10:05
30 747 (Boeing) en düşük oldu şimdiye kadar.
30 777 ve 30 888 lerde bir müddet durdu. - 700 puan 148 milyon hacim
Düşüren herzamanki gibi imkb 10.
Sabırla izliyoruz.

DenizFeneri
19-10-2005, 10:06
30787..duzeltme destegi oldugunden ...COK SERT YUKARI TEPKI VERMESI GEREKIYOR

30303 ..AYLIK DESTEK.....

..BIZ NE DESTEKLER GORDUKTE ....
....................YIKILMADIK AYAKTAYIZ.......

traderslm
19-10-2005, 10:07
eurobond lar da 143.50 de alıcı var su anda gecen sefer 31000 den dondugumuzde kendılerı 142.00 lerdeydı yanı halen daha yukarıda tahvıl 14.77 sevıyesınde gecen sefer 31000 ken 14.85 lerdeydık. Dolar 1.3735 de satıcı var yalnız parıte 1.1879 gecen sefer 1.20 lerdeydı. Sözün özü en abartı tepki borsa da bu veriler böyle kaldığı sürece buranın da 31000 üzerinde hatta 31500 lere yakın olması lazım. Bowespa %4 dusmus ok ancak hatırlarsanız onlar gecen haftalarda 1 gun tatıllerdı ve bızım kadar dusmemıslerdı aradakı farkı kapatıyorlar. 31000 altı stop-loss yapacak arkadaslar ıkı kere dusunmelı bence yukarıdakı verıler ısıgında ...

bourbon
Avrupa borsalarıda -%1 ler ile açtı
bu aksam amerika kitasi tepki yapar,yarin onlarda duzelirler.:gulen:

teknik oyuncu
bugun "dip avcilari" icin son firsattir zannimca... buranin daha altinda 30.200 var; orayi da "belki" gorucez... 1-2 kademe asagida ilk alislarim bekliyo; hemen hic biri gelmedi daha...Balık olmadığı bilinen bölgede avlanmaya kalkmayın. Gölün altyapısını ve avlayacağınız balığın davranış biçimlerini iyi öğrenin. Hiç kimsenin alım yapmadığı yerde, sizin alıma başlamanız zamansız olabilir.

kırmızı
19-10-2005, 10:09
eurobond lar da 143.50 de alıcı var su anda gecen sefer 31000 den dondugumuzde kendılerı 142.00 lerdeydı yanı halen daha yukarıda tahvıl 14.77 sevıyesınde gecen sefer 31000 ken 14.85 lerdeydık. Dolar 1.3735 de satıcı var yalnız parıte 1.1879 gecen sefer 1.20 lerdeydı. Sözün özü en abartı tepki borsa da bu veriler böyle kaldığı sürece buranın da 31000 üzerinde hatta 31500 lere yakın olması lazım. Bowespa %4 dusmus ok ancak hatırlarsanız onlar gecen haftalarda 1 gun tatıllerdı ve bızım kadar dusmemıslerdı aradakı farkı kapatıyorlar. 31000 altı stop-loss yapacak arkadaslar ıkı kere dusunmelı bence yukarıdakı verıler ısıgında ...

10 yıllık usd nedeni ile gibi geldi bana...tepkiye alıcı gelirse yabancı için daha iyi satış fırsatı olmasın sakın

zirve
19-10-2005, 10:10
tepki diye bir şey yok bu ortamda piyasadan umut beklemek gerçekçi değil. hala tepki bekliyoruz.

Desperado
19-10-2005, 10:11
Balık olmadığı bilinen bölgede avlanmaya kalkmayın. Gölün altyapısını ve avlayacağınız balığın davranış biçimlerini iyi öğrenin. Hiç kimsenin alım yapmadığı yerde, sizin alıma başlamanız zamansız olabilir.

5.35'ten mardin 860'tan afyon bekliyorum; veren yok valla...

5.55'ten cuzi miktarda aldim mardini...

FT-2
19-10-2005, 10:11
alım için acele etmeyin....MACD ın dip yapmasına çok var....

hafta sonu da haftalık MACD ın sat verip vermeyeceğini görmek gerek...sat verirse ilk hedef 28 bin olur diye düşünmekteyim....

traderslm
19-10-2005, 10:12
ha bır de fed ıkıncı baskanı yenı bırsey soylememıs demıs kı enflasyon artısına gore olculu artırımlar devam edecek yalnız enflasyon cok yukselırse o zaman faız artırımı daha hızlandırılabılır bu gayet normal bır acıklama... pıyasalar sankı enflasyon daha yuksek cıkacakmıs gıbı hareket edıyor ancak unutmayınız kı abd de gelen enflasyon datası 65 dolar uzerındekı petrolu fıyatlamıs durumda petrol su anda 63 dolar da artı tayfun mevsımı bıtıyor ekonomı de canlılık fılan yok 1 ay once abd deydım herkes daha az araba kullanalım fılan dıyor benzın fıyatları arttıgı ıcın 45 dolara doluyor depo dıye dedım sız uzulmeyın bızım memlekette 100 dolara tam fulleyemıyoruz agızları acık baktılar o nedenle enflayonu korukleyecek ıc talep mevcut degıl .... hatta durgunluk bıle var yanı bır taraftan enflasyon bır taraftan durgunluk bu da bır spekulasyon olarak kalacak ve belırlı bır sure sonra buna da alısılacaktır bıraz zaman alacak ama kasım bası gıbı bu spekulasyonun sonu olacaktır dıye dusunuyorum

Cool76
19-10-2005, 10:14
Tekniği mekniği endeks bazında bıraktım tamamen piyasa psikolojini anlamaya odaklandım. Baba piyasa yapıcıları ne diyorsa odur anahtar orada.

battıbalık
19-10-2005, 10:15

derinlik yok!
üyelik yok!

ae1
19-10-2005, 10:15
fenıste alan satanı verebılecek olan varmıdır?

bourbon
19-10-2005, 10:16
[QUOTE=FT-2]alım için acele etmeyin....MACD ın dip yapmasına çok var....

haftalim macd ve 100g. ort benimde takibimde.

Kashmir
:tamam: ....

zirve
dolara biraz satış var umarım devam eder. ederse borsaya etki edebilir.

FT-2
19-10-2005, 10:17
benim en iyi dostum temel ve teknikdir....

bazen dost kazığı yesem de genelde dostlardan memnunum....en azından ihanet etmiyorlar...

kayakaynar
okan da tabanda ne kadar satıcı var acaba?

KUTERO
Sn traderslm,
84 ve 91 nolu mesajların için çok teşekkürler.

zirve
31100 geçilirse tepki güç kazana bilir. yoksa yeni dipler var.

kayakaynar
19-10-2005, 10:18

blackwood
19-10-2005, 10:18
VKGYO ve VKFYT de tahtayı verebilecek var mı? Teşekkürler.

Bu arada ne zaman borsa geri gelse Vakıflar hareketleniyor.

traderslm
19-10-2005, 10:20
10 yıllık usd nedeni ile gibi geldi bana...tepkiye alıcı gelirse yabancı için daha iyi satış fırsatı olmasın sakınolabılır zaten farkındaysanız bu sekılde kapatırsak dıye belırttım 143.875 alısa geldık bu arada eurobond dusmedıkce 31000 altı gercekcı gelmıyor bana borsa da herkesın gordugu olmaz yanı brezılya %3 dustu dıye bız de kesın %3 duserız dıye bır kural yok tekrar hatırlatıyorum onlar tatıl dı ve acıldıklarında bızım kadar dusmedıler ....

wallstreet
19-10-2005, 10:20
danıştaydan olumlu bir haber çıkacağın düşünen büyükler kağıtları iyice aşağıya çekiyorlar ki oralardan mal alabilsinler eğer mal çıkmak isteselerdi kademeler dolmadan daha ilk30 dk endeksi bukadar düşürmezlerdi o nedenle bence bugünden itibaren malda olanlar beklesin derim... alış içinde her zaman dediğiö gibi kademeli alış en güzeli burdan alırsın dşerse dahada alırsın çıkarsada aynı şekilde böylece ortalama yaparsın...

zaz12
19-10-2005, 10:21
golds ve alka da alan ve satanları verebilirmisiniz

teknik oyuncu
19-10-2005, 10:22
5.35'ten mardin 860'tan afyon bekliyorum; veren yok valla...

5.55'ten cuzi miktarda aldim mardini...Her iki hissede de 3-5 gün sürebilecek ayı-boğa savaşının sonucunu görmek gerekir diye düşünüyorum. Sizin, bugüne ait fiyat teklifleriniz düşük bir seviyede.

zirve
19-10-2005, 10:23
tepkiler 5 dk çubuklarda 100-150 puan olmaz ise tepkiler ancak satış fırsatı olur.

balaban
19-10-2005, 10:23

590040

kayakaynar
19-10-2005, 10:24
590040
tşk.

bourbon
19-10-2005, 10:26
WÝLMA KASIRGASI, HIZINI ARTIRMAYA DEVAM EDÝYOR, KASIRGA 5. KATEGORÝYE GÝRDÝ

bi bu eksikdi.gulsekmi aglasakmi.

zaz12
sayın balaban goldas ve alkada alan ve satanlar lütfen

bentay
sn balaban
ayen de derinlik yapıştırabiliyor muyuz

FT-2
19-10-2005, 10:27
endeks 30 da ilk planda 2000 puanlık bir düşüş daha olabilir, olumsuz bir haberde...bu oluışursa tekniği beklemekten mallanmak iyi olabilir...

balaban
...

wallstreet
sn balaban fenerd para G/Ç alabilirmiyim birdeen iyi satan ve en iyialan aracı kurum v lotunu öğrenebilirmiyim.. teşkkürler

Cenk-Uygur
ha bır de fed ıkıncı baskanı yenı bırsey soylememıs demıs kı enflasyon artısına gore olculu artırımlar devam edecek yalnız enflasyon cok yukselırse o zaman faız artırımı daha hızlandırılabılır bu gayet normal bır acıklama... pıyasalar sankı enflasyon daha yuksek cıkacakmıs gıbı hareket edıyor ancak unutmayınız kı abd de gelen enflasyon datası 65 dolar uzerındekı petrolu fıyatlamıs durumda petrol su anda 63 dolar da artı tayfun mevsımı bıtıyor ekonomı de canlılık fılan yok 1 ay once abd deydım herkes daha az araba kullanalım fılan dıyor benzın fıyatları arttıgı ıcın 45 dolara doluyor depo dıye dedım sız uzulmeyın bızım memlekette 100 dolara tam fulleyemıyoruz agızları acık baktılar o nedenle enflayonu korukleyecek ıc talep mevcut degıl .... hatta durgunluk bıle var yanı bır taraftan enflasyon bır taraftan durgunluk bu da bır spekulasyon olarak kalacak ve belırlı bır sure sonra buna da alısılacaktır bıraz zaman alacak ama kasım bası gıbı bu spekulasyonun sonu olacaktır dıye dusunuyorum

45 dolara deposu dolan arabayi bul ben hemen alirim, bende su anda 2'si is icin 3'u kendi kisisel arabamiz 5 araba var, chevy'ler isi icin birisi pick-up birisi van 6 silindirli az benzin yaksin diye en ucuz benzini koyuyorum 100 dolara doluyor her biri, BMW pahali oktanli oldugunda 75 dolar civari, Volvo 50 civari birde annemde Infiniti SUV var oda 50 civari. Eskiden (cok degil 2.5 yil evvel) bunun 3te bir fiyatina dolardi. Maliyetler iscilik ve gerekli olan mallar 2 kattan fazla artti. Gecen gun bir iste elektrikci geldi bana dert yaniyor,daha 3 ay evvel 84 dolara aldigi harelketle yanip sonen lambayi 245 dolara almis.

Sag olsunlar gas fiyatlari ile anamizi aglattilar burada. Fiyatlar cok pahali.

blackwood
VKFYT ve VKGYO tahtaları Balaban lütfen . Teşekkürler..

traderslm
19-10-2005, 10:28
Sn traderslm,
84 ve 91 nolu mesajların için çok teşekkürler.rıca ederım kutero soguk kanlı hareket etmek lazım evet endeksten cok prımlı hıssenız varsa ayrı hıssenın durumuna gore ayarlarsınız durumunuzu ancak pıyasa da herkes bowespa dustu bız de dusecez dıyorsa bız de duserız ama sonra toplarız dıye dusunurum herkesın gordugu olmaz borsa da

Desperado
Her iki hissede de 3-5 gün sürebilecek ayı-boğa savaşının sonucunu görmek gerekir diye düşünüyorum. Sizin, bugüne ait fiyat teklifleriniz düşük bir seviyede.

ikisi icin de yazdiklarimin altini gorecegini sanmiyorum; yazdigim fiyatlari dahi goremezler muhtemelen...

mardin 5.55'ten az bi miktar ek alim yaptim bu sabah... afyonda da 885'den cuzi bi miktar alicam, gelirse tabi...

oysac de de 23.20'den aliciyim; o da pek mumkun gozukmuyo...

30200'e dogru salinirsak bi panik satislar sirasinda gelebilir belki...

zirve
sayın balaban para durumu nedir acaba. teşekkürler.
endeks 100,30 ve tüm olursa daha yardımcı olur.

ae1
sayın balaban fenıs ıcın derınlık ve pasta alabılırmıyım?

DenizFeneri
19-10-2005, 10:29
İMKB - 100
Hasan Kurtulmuş - 19.10 2005 02:10:32

34082 – 31055 düşüşünün %38.2 düzeltme direnci 32211 seviyesinin hemen üzerinde 32229
değerini test etti ve bu seviyeden gelen satışlara gerileyerek 31586 değerinden kapandı.

Günlük pivot 31754 seviyesinde ve direnç konumunda . Bu seviye altında ilk destek 31280
test edilir. Bu seviyeden tepki beklenmeli. Tepki zayıf olursa gerileme 31055 desteğine kadar devam eder. Düşüş çok sert olursa düzeltme desteği olan 30787 gerilemenin hedefi olur.

Düzeltme desteği olduğundan bu seviyeden beklenen tepkinin çok kuvvetli olması gerekir. Aksi takdirde 30303 aylık ilk desteğe kadar düşüşün devam etmesi beklenmeli.

Günlük pivot 31754 üzerinde bir hareke 32140 seviyesine kadar devam eder. Tepki zayıf veya çıkış çok sert olursa önceki dip 32412 direnci test edilir. Bu kuvvetli dirençten
kuvvetli tepki beklenmeli.

32412 seviyesinden gerileme 32140 üzerinde tutunursa aylık pivot 32751 yükselişin hedefi olacaktır.

Toparlanma hareketi için 32140 üzerinde taban oluşması gerekir.

http://www.finansanaliz.net/matriks/MemberFiles/13-İ199ff-20051019021002.GIF

balaban
19-10-2005, 10:29
....

Desperado
19-10-2005, 10:30
45 dolara deposu dolan arabayi bul ben hemen alirim, bende su anda 2'si is icin 3'u kendi kisisel arabamiz 5 araba var, chevy'ler isi icin birisi pick-up birisi van 6 silindirli az benzin yaksin diye en ucuz benzini koyuyorum 100 dolara doluyor her biri, BMW pahali oktanli oldugunda 75 dolar civari, Volvo 50 civari birde annemde Infiniti SUV var oda 50 civari. Eskiden (cok degil 2.5 yil evvel) bunun 3te bir fiyatina dolardi. Maliyetler iscilik ve gerekli olan mallar 2 kattan fazla artti. Gecen gun bir iste elektrikci geldi bana dert yaniyor,daha 3 ay evvel 84 dolara aldigi harelketle yanip sonen lambayi 245 dolara almis.

Sag olsunlar gas fiyatlari ile anamizi aglattilar burada. Fiyatlar cok pahali.
bizim burda depo 10 dolara doluyo valla :D

DenizFeneri
19-10-2005, 10:30
grafik gitmiyor...enterasan..

ulusoy35
19-10-2005, 10:31
sn balaban ekran basında dııılım vkfrs de tahatayı verbılır mısınız...tskkrlr...

teknik oyuncu
A-B Düşüşü büyük bir dalga ve piyasanın zayıflığını gösteriyor. C'deki ralli teşebbüsü gerçekleşmiyor ve kapanış dipte oluyor. Bu şartlarda yeni bir düşüş beklenebilir. Uzunluğu da A-B uzunluğu kadar olacaktır.

FT-2
200-300 puanlık bir tepki gelebilir birazdan...5 dakiakalıklara göre

balaban
19-10-2005, 10:32
.....

bourbon
19-10-2005, 10:32
cenkk 5 araban var hala agliyon.ben burda 1 tanesiyle basedemiyorum.hayretsin vallaa.)):

DenizFeneri
19-10-2005, 10:33
saglam TEPKI geldi....

zirve
sert tepki olmalı. off off.
net alıcılar gelmeli ki. birşeyler olsun. yoksa bu yatay hareket yine sert satış yiyecek.

bourbon
sevgili Balaban eilac alabilirmiyim.

zirve
aha da geldi.

FT-2
tepki geldi ve çok zayıf........
pasifler dolarsa satış yeriz....

traderslm
19-10-2005, 10:34

Sag olsunlar gas fiyatlari ile anamizi aglattilar burada. Fiyatlar cok pahali.ıste hocam olay budur mıllet boyle yakınırken fed faızlerı ne kadar daha artırabılır kı belkı ıkı kere belkı uc kere daha ya sonra ..... bu arada seneye toplantılar boyle her ay degıl fed de aralıklı olarak ... neyse sahsı kanaatımı soyleyeyım arkadaslar yukarı marj kalmayan hedge fund ların yaptıgı bır spekulasyondur bu yoksa yenı hıcbır sey yok bence fed hıcbır zaman durduracagız faız artırımını bu kez demedı.... hep olculu artıracagız dedı ve oyle de devam edıyor bunun spekulasyonunu yapanlar paranın basındakıler bush da memleketın basında oldugu ıcın gelısmekte olan pıyasalar yonunden bush gıdene kadar korkulacak bırsey yok bence yolumuz acık orta uzun vadede

chemeng
sonunda 820den ihlas aldım...

zirve
31100 üstünde birde kalabilirsek. bugün çok farklı olabilir.

DenizFeneri
19-10-2005, 10:37

Desperado
aha da geldi.

yaziyorum sabahtan beri buralardan satis filan yapmayin sakin diye...

insallah satan olmamistir buralardan...

teknik oyuncu
Sadece son iki günü değerlendirirsek aşağı doğru hareket devam edecektir. Ancak, bu yorumun kesin bir geçerlilik kazanabilmesi için; bugün, kapanışa doğru sürpriz bir talebin devreye girmemesi gerekir. Çünkü, o durumda teori önemli ölçüde zayıflayacaktır.

DenizFeneri
19-10-2005, 10:38
neden grafik cikmiyor anlamadim..?????bir ariza mi var acaba.....grafik yerine LINK veriyor...sistem mi degisti acaba...?????

FT-2
parite acıtmaya başladı....

Cenk-Uygur
ıste hocam olay budur mıllet boyle yakınırken fed faızlerı ne kadar daha artırabılır kı belkı ıkı kere belkı uc kere daha ya sonra ..... bu arada seneye toplantılar boyle her ay degıl fed de aralıklı olarak ... neyse sahsı kanaatımı soyleyeyım arkadaslar yukarı marj kalmayan hedge fund ların yaptıgı bır spekulasyondur bu yoksa yenı hıcbır sey yok bence fed hıcbır zaman durduracagız faız artırımını bu kez demedı.... hep olculu artıracagız dedı ve oyle de devam edıyor bunun spekulasyonunu yapanlar paranın basındakıler bush da memleketın basında oldugu ıcın gelısmekte olan pıyasalar yonunden bush gıdene kadar korkulacak bırsey yok bence yolumuz acık orta uzun vadede

Olayda orada zaten Fed her faizi arttirdiginda, Greenspan'in annesinin mezarda kemikleri cok fena sizliyor burada (artik gittide kurtulduk adamdan) Bugun msn'in bas sayfasinda var "Is he the worst Fed chairman ever" Fakat anlamadigim adama giciklik olsun diye mi nedir "Housing market" ozellikle Washington cevresinde Fed kararlarina hep ters calisiyor, inadina yukseliyor. Sanki bilincli yapiliyormus gibi...

zirve
19-10-2005, 10:39
para durumunu bilen yokmu arkadaşlar.

chemeng
yiğit bulut abinin yorumu mu buu...
30800 lerden dönemezsek 30200 olur dıyordu...vardır bir bildiği..

kentuf
bu gün sakin seans hayrola

balaban
19-10-2005, 10:40
-15,4 paragc5

aswar
para durumunu bilen yokmu arkadaşlar.
u30:9,500 -
u100:12,300-
ilk5:14,300 -

:mad: :(

zirve

o belli olmaz daha birşey yok görünürde. tepki çok zayıf. 31100 üstünde kalamaz isek yeni aşşağılar var daha.

Cenk-Uygur
19-10-2005, 10:41
bu gün sakin seans hayrola
Senin gelmeni bekliyordur, simdi cosariz...:D

Figo
Petrol Fİyatlarinda Son Durum (bloomberg)

19 Ekİm 2005 İst-
Fİyat DeĞİŞİm Saat
Nymex 62.85 -0.35 10:08
Ipe Brent 59.10 -0.18 10:28
Brent GÜnlÜk 57.98 -0.23 10:38
Wti 63.83 -0.53 07:00

(19/10/2005 - 10:40:32)

DenizFeneri
Petrol FÝyatlarinda Son Durum (bloomberg)

19 EkÝm 2005 Ýst-
FÝyat DeÐÝÞÝm Saat
Nymex 62.85 -0.35 10:08
Ipe Brent 59.10 -0.18 10:28
Brent GÜnlÜk 57.98 -0.23 10:38
Wti 63.83 -0.53 07:00

balaban
...

zirve
para durumunu gönderen arkadaşlar çok sağolun.

ulusoy35
19-10-2005, 10:42
sn balaban vkfrs tahtasını ıstemıstım gormedınız galıba mumukunse alabılırmıyım ....tskkrlr...

DenizFeneri
hasan kurtulmus un yorumlari ve grafigi...

ben grafigi veremedim.....sana helal olsun...

teknik oyuncu
30.000 civarı güvenilir alım seviyeleri olarak değerlendirilebilir. Ancak, 30.000 seviyesi aşağıya kırılırsa yeni destek 27.500 olacağından 30.000 seviyesi iyi takip edilmelidir diye düşünüyorum.

Not : Borsayı ben düşürmüyorum.

bourbon
19-10-2005, 10:43
2 kagidim tam stopdan donmus,bende direkden.

Elysium
19-10-2005, 10:43
selamlar aswar iyi seanslar akbank para gç ne durumda acaba/alıcı-satıcı

mme
19-10-2005, 10:44
Sn. Balaban Alyağ ve Fenerdeki alıcı-satıcı durumu ile para durumunu verebilir misiniz?

balaban

Evet siz yazıyorsunuz, ben siliyorum. Son silişimdi. Yatırım danışmanlığı yapmıyoruz. Bir daha da uyarı da yapmıyoruz.

zirve
dolar 1371 seviyesinde 1373 den satış geldi devam ederse iyi olur ancak gün sonu önemli.

DenizFeneri
sim di grafik verebiliyorum...duzeldi......

balaban
19-10-2005, 10:45
sn balaban vkfrs tahtasını ıstemıstım gormedınız galıba mumukunse alabılırmıyım ....tskkrlr...

2 kere gönderdim.

bentay
19-10-2005, 10:45
sn balaban
ayen derinlik tekrar alabilir miyim
teşekkür ederim

balaban
19-10-2005, 10:46
fener -298836
alyag -73444

Figo
19-10-2005, 10:46
10 YIL 4.250 08/15/2015 98-16½/4.44 0-09/-.036

traderslm
19-10-2005, 10:47
eurobond a satıs geldı bıraz 143.250 ye cekıldı alıcılar tahvıl halen 14.75 sevıyesınde dolar da 1.3715 de abn ambro satıcı durumda bankalar arasında son tepkıde gelen satıs eurobond a gelen satısla bırlıkte geldı 143 satısa dusmeden yınelıyorum borsanın 31000 uzerınde hatta 31500 e yakın bır yerde kapanıs yapmasını beklıyorum halen belırlı bankalarda satıs var ısc akbnk ykbnk da. Bu yuzden endeks kafasını kaldırmakta zorlanıyor ancak ısc de bender den karsılamaya calısıyorlar ata nın satıslarını ordıno bıterse sert tepkı alırız yukarı yeter kı eurobond da satıs gelmesın fazladan

DenizFeneri
28400 bu ay tekrar 3 kez TES EDILEBILIR mi?????

anli sanli DRENC i di...

kentuf
Senin gelmeni bekliyordur, simdi cosariz...:D
sabantan beri alıyorum dohol lerde kucağa düşmeye başladı bu kadar malı nasıl taşıyacam biraz satacağım ama nereden bakalim iki kademe altlarda stopları açık bıraktım .valla yönü kestirmek zor ama bence dönüyoruz burdan

balaban
19-10-2005, 10:48
.....

teknik oyuncu
19-10-2005, 10:48
Yabancılar girmeye başlamışlarsa, siz de borsada alım yapmaya başlayın. Henüz girmeye başladılar mı?

balaban
19-10-2005, 10:49
..,

Kashmir
19-10-2005, 10:50
:) ...hoşgeldiniiz
sabantan beri alıyorum dohol lerde kucağa düşmeye başladı bu kadar malı nasıl taşıyacam biraz satacağım ama nereden bakalim iki kademe altlarda stopları açık bıraktım .valla yönü kestirmek zor ama bence dönüyoruz burdan

bentay
19-10-2005, 10:50
bu ara kim giriyor ki onlar girsin

barkurto
19-10-2005, 10:51
Sn.Balaban CBSBO para g-ç ve pastası alabilirmiyim

aswar
19-10-2005, 10:51
selamlar aswar iyi seanslar akbank para gç ne durumda acaba/alıcı-satıcı

aleyküm selam

En çok işlem gören 5 hiseyi vereyim diğer arkadaşlar da merak eder .
(ilk 5 kuruma göre )

İşc: 3,600,000 -
Eregl: 2,600,000 -
Ykbnk: 200,000 -
Akbnk: 1,200,000 -
Dohol: 600,000 +

safran_
19-10-2005, 10:52
sayın balaban cbs boya rica etsem.teşekkürler

DenizFeneri
buralardan cok sert tepki gelmesi gerekiyor ancak yapamiyorlar.ARACI larda URKMUS.anlasilan.....

buradan kaldiran ARACI lar KOSE OLUR veya MORD olur....

bakalim kim kazanacak...

Elysium
akbank 5 dk lık grafiklerde 22 günlüğe yukarı yönde değmek üzere bilginize arkadaşlar

FT-2
19-10-2005, 10:53
herkese iyi günler....sıkıldım....son yarım saatte takılırım artık...

aswar
19-10-2005, 10:54
en iyi alıcı satıcılar:

TEB : 7,500 + / OPUS: 6,300 +
ATA: 18,600 - / PARK: 13,400 -

zirve
tepki çok zayıf o yüzden 31100 üstüne atamaz isek sert satış yiyeceğiz yine.

chemeng
sayın balaban ihlas ve kchol alabilirmiyim..tşk..

DenizFeneri
19-10-2005, 10:55
Güne yükselişle başlayan ve 32,230’u gören endeks, 32,000’in üzerinde
kalamayarak 31,448’e kadar geriledikten sonra 31,587’den kapandı. Kısa vadeli
ortalamasının üzerine çıkamayan endeks bugüne 31,300-31,200’e çekilerek
başlayabilir, 31,200’ü aşağı kırmadan tutunabilirse günü kısa vadeli ortalamasının
bulunduğu 31,500-31,800 aralığından kapatabilir. Endeks 31,200’ü aşağı kırmadığı
sürece kısa vadeli yeni pozisyon alınabilir.
5 günlük 22 günlük 56 günlük
Ağırlıklı Ortalama 31,792 33,092 32,428
Yön ↓ ↓ ↑
Endeks Kısa Orta Uzun
Direnç 31,800 32,800 33,500
Destek 31,300-31,200 30,500 30,000

ÇifteVatandaş
19-10-2005, 10:56
ADBGR ve ADNAC ta kademeler lütfen. Kücük bir pasta da yeter. :D Bugün bunlar cok iyi dayandi.

ulusoy35
2 kere gönderdim.

benım yazdıgımda tahtalar gozukmuyodu sıteden kaynaklanan bı sorundur belkı...

mmavcu
artık yo lar mı baslıyor dersiniz?

eyup2059
19-10-2005, 10:57
kavpada kademe ve pasta alabilirmiyim teşekkürler.

DenizFeneri
10:21 : Imkb Ye Iliskin Seans Ici Teknik Yorum - (gisad Menkul)

Imkb Ye Iliskin Seans Ici Teknik Yorum - (gisad Menkul) Gisad Menkul Den Halil Recber In Ulusal-100 Endekse Iliskin Seans Ici Teknik Yorumu Asagidaki Gibidir: Endeks Gune Beklentiler Yonunde Saticilibasladi Ve 1-2 Is Gunu Icinde Hedefledigimiz 30.700 5 Aylik Kisa Vadeli Yukselen Trend Destegi Olan 30.700 Satislarin Sert Olusmasiyla 1. Seanstatest Edilmis Durumda. Olumsuz Teknik Goruntu Devam Ederken, Endeksin Ilk Seansta 30.7005 Aylik Kisa Vadeli Yukselen Trend Desteginide Tutunabilecegini Tahmin Etmekteyiz. Bu Seviyeden Seans Icinde Tepkilerin Olusabilecegini Beklerken31.000 Seviyesi Ilk Anda Ilk Direnc Konumunda Gozukmekte.endeksin 2 Yillik Uzun Vadeliyukselen Trendi Icinde Olusan 4 Ara Trendin 3.su Olan 30.700 Trend Desteginin Calismasi Onemli Gozukmekte.
Destekler 30.700 -30.500 -30.300
Direncler -30.850 -31.000- 31.150.

ÇifteVatandaş
Avrasya maratonu mu basliyor yine?

mmavcu
19-10-2005, 10:59
yın balaban,
atlas, atsyo, myzyo ve mutlu da derinlik rica edebilir miyim?

balaban
19-10-2005, 10:59
...

teknik oyuncu
19-10-2005, 11:01
Dün ilk seans içerisinde yaptığım iki yorumu bugünü iyi değerlendirebilmek maksadıyla buraya tekrar alıyorum.

1. Piyasanın yukarıda azami olarak gidebileceği yer 32.500 seviyesidir. Bu da 600 puan yapıyor. Bunun için çalışmaya değmez. Zaten dinlenmeye ihtiyacımız var. Talep de ortalarda gözükmediğinden. Bekle ve gör..

2. 32.500 civarında bir direnç var. Zaten,
a. Bugün, endeks çok yükselmez;
b. Hacim düşük olursa
tekrar düşüş günleri yaşayabiliriz. Bekle ve gör.

KUTERO
19-10-2005, 11:02
10 YIL 4.250 08/15/2015 98-16½/4.44 0-09/-.036
:tamam:
Bu sabah itibariyle 2030 eurotahvilinde 144 fiyat seviyesindeyiz. 10 yıllık ABD tahvil faizleri beklenenin üzerinde gelen üretici enflasyonu verisine rağmen yüksek gelen sermaye girişi verisiyle %4.46 civarına geriledi.

dahada düşmüş demekki.

zirve
19-10-2005, 11:02
hala 31100 üstüne gidemedik. sert satış riski hala devam ediyor.

e.yegen
19-10-2005, 11:03
sayın balaban mutlu ve akmgy pasta alabilirmiyiz

zirve
19-10-2005, 11:05
artık bir yöne doğru gidecek. çok sıkıştı. hangi yöne olursa sert olacaktır.

balaban
19-10-2005, 11:06
....

teknik oyuncu
19-10-2005, 11:06
hala 31100 üstüne gidemedik. sert satış riski hala devam ediyor.Arz'ın kuvveti piyasanın hareketinde gözüküyor.

balaban
19-10-2005, 11:08
.....

zirve
sayın aswar para durumu ne oldu acaba.

temkinli
sn Balaban sktas derinlik ve pasta alabilir miyim?

Figo
TRT090507T17 15,35 14,75 15,34 14,75 15,34 14,75 13,76 378300000

empire
piyasa resmen durdu gibi ne sag ne sol var

zirve
19-10-2005, 11:09
satış yersek 30400 olur diye düşünüyorum

carrera4
19-10-2005, 11:10
sayın balaban;
ereğli pastası alabilirmiyim!!!
teşekkürler

samiay
19-10-2005, 11:11
slm balaban atayo da para durumu ve bekleyen alıcıları verebilirmisin tşk...;)

teknik oyuncu
Piyasanın buradan yukarıya dönüş yapması sürpriz olarak değerlendirilebilir.

zirve
dolar 1370 oldu. düşüş devam ederse endeks kendini toplaya bilir.

balaban
.,.

suprax
19-10-2005, 11:12
sn balaban cemts ıda rica edebilirmiyim
teşekkürler

aswar
19-10-2005, 11:12
u30:9,500 -
u100:12,300-
ilk5:14,300 -

:mad: :(

para çıkışı devam ediyor. :mad:
U30:10,500 -
U100:13,500 -
İLK 5: 18,000 -

bourbon
19-10-2005, 11:13
sevgili Balaban eilac alabilirmiyim.

DenizFeneri
19-10-2005, 11:14
gran da iyi laimlar geliyor.....fon girisi var anlasilan..

sbayat
19-10-2005, 11:15
Sn.Balaban Enka kademe verebilirmisin tşkr.

ÇifteVatandaş
19-10-2005, 11:15
para çıkışı devam ediyor. :mad:
U30:10,500 -
U100:13,500 -
İLK 5: 18,000 -
Bu paralar nereye gidiyor? Dövize gitse onlar yükselir. :düsün:

balaban
19-10-2005, 11:16
...,

TATOMETO
gran da iyi laimlar geliyor.....fon girisi var anlasilan..

tam tersi olmasın deniz feneri...

kayakaynar

samiay
bence teknik olarak orta vade de 28800 veya 27700 e kadar yolumuz var gibi...:mad:

mmavcu
19-10-2005, 11:17
haftalardır burada yorumlarda bugun toplar, birazdan toplar, kapanısta toplar...vs konusup, ümitle bekliyoruz.
ama ben dünkü bovespa (-3,88) çöküşünden sonra gelişen piyasalarda artık her yükselişin mal çıkışı olarak değerlendirileceğini düşünüyorum.
11,18 itibariyle:
ftse 100 0,76
dax 1,25
cac40 0,88
mibtel 0,61 aşağı.

teknik oyuncu
Bu seans bu şekilde sonlandığı ve tepki alımları gelmediği takdirde ikinci seans ne olur sorusuna cevap aramalıyız.

Eğer, ikinci seans açılışı ilk seans kapanışının altında olursa; yani düşük bir açılış halinde -1000 puanları da görebiliriz.

temkinli

Yastık altına olmasın:confused:

balaban
19-10-2005, 11:18
......

TATOMETO
19-10-2005, 11:19
isc ye gömdü:(

berdush
19-10-2005, 11:20
balaban tnsas ve kozad derinlik ve pasta alabilirmiyim...şimdiden saol

balaban

174254

aswar

Bir kısmı dövize belki ama büyük bölümü ilk 5 kurumdan diğer kurumlara ;)

zirve
31100 üstüne atamaz isek daha çok ineriz.

blackwood
19-10-2005, 11:21
tahtaların altları boş gözüküyor kime verecekelerki zaten malı

temkinli
19-10-2005, 11:22
Sayın Balaban emeğinize teşekkürler

TATOMETO
19-10-2005, 11:22
bugün bovespa 28000 altı gibi..olur

balaban
19-10-2005, 11:23

teknik oyuncu
19-10-2005, 11:23
Bugün, açılış aşağı bir aralıkla oldu (-500). Bu piyasanın zayıflığını gösteriyor. Üstelik endeks, daha sonra yukarıya yükselemedi ve açılış seviyesini de aşağı kırdı. Bu talebin devreye girmediğini ve alış yapmanın doğru olmadığını gösteriyor.

TATOMETO
19-10-2005, 11:24
resmen alıcı çekmeye çalışıyorlar ihrac ettğiğimiz elmaları nasıl mumlayıp sempatik hale getiriyorlasa suanki durum da tam bu işte..

zirve
dolarda düşüşe devam etmiyor. neyse ben artık kenarıya çekiliyorum. bu kadar zarar yeter. ben çekileyim borsa yükselsin. belirli önemli seviyeler var mesela 32200 seviyesi burası geçilir üstünde kalınırsa kalıcı yükseliş olabilir. elimde hisse var iken bir türlü çıkamıyoruz. ben sattım böylece belki biraz güç toplar endeks. umarım öyle olur. 32200 üstünden almaya razıyım. hadi bol şans.
:) :)

barkurto
Sn.Balaban size zahmet cbsbo pastası yapıştırabilirmisiniz,tesekkur

TATOMETO
resmen alıcı çekmeye çalışıyorlar ihrac ettğiğimiz elmaları nasıl mumlayıp sempatik hale getiriyorlasa suanki durum da tam bu işte..

balaban
---

safran_
19-10-2005, 11:25
sn balaban birde çbs boya verebilirmisiniz

Cool76
19-10-2005, 11:25
Şu an bu konuyu 102 kişi okuyor. (102 üye ve 0 ziyaretçi)

Bugün ne kesat gün ziyaretcimiz bilene yok hayrola ???

mertistan
19-10-2005, 11:26
matrix sayfam çalışmıyor gönderebilirmisiniz. tşk..

mmavcu
Şu an bu konuyu 102 kişi okuyor. (102 üye ve 0 ziyaretçi)

Bugün ne kesat gün ziyaretcimiz bilene yok hayrola ???

bu bölümü ziyaretçiler okuyamıyor diye biliyorum...

mertistan
matrix sayfam çalışmıyor gönderebilirmisiniz. tşk..

berdush
19-10-2005, 11:27
bu ne yaw....tnsas a 5 gündür para giriyo 5 gündür hisse düşüyo.kabak tadı verdi artık

balaban
...

zirve
seans içi güç açısından artık 31000 önemli seviye buranın üstüne çıkıp kalınırsa güç toplana bilir yoksa yeni dipler bekliyor gibi.