PDA

View Full Version : No-Name TRADE..........

Pages : [1] 2

win-win
17-06-2011, 10:28
Bu konuyu luzum gerektirdigi icin trade dusuncelerini yazmak, kaldiracli piyasalarda anlik trade firsatlarinda dusuncelerimizi yazmak icin actim. Bundan sonra VOB24 konusunda olusan fazla satasma, gereksiz atismalari engellemek icin buradan devam edelim. VOB24 topigi kadar aktif olmayacaktir. Konu basligi altindaki hic bir dusunce,fikir yatirim tavsiyesi kapsaminda degildir.

BEYAZIT
17-06-2011, 10:30
hayırlı olsun devamını ve devamlılıgını dilerim takipteyim

win-win
17-06-2011, 10:33
Dun de belirttigimiz gibi 50 gunluk,200 gunluk hareketli ortalamalar kesmistir ki bu kesisme en son Mayis 2009 tarihinde 44000VOB da al vermis, piyasa 92400 de sonlanmistir, VOB 87000 den baslayan dusus sureci, 74200 den baslayan yeni yillik dusus trendine girmistir. Bu yillik dusus trendi icerisinde bir cok haftalik long, saatlik long tradeleri olacaktir. Vadeleri yillik aylik haftalik gunluk saatlik olarak ayirmak faydali olacaktir. Bundan sonra trade dusuncelerimi buradan yazacagim.

Dunden gelen pozisyon itibari ile hala short yonlu trade etmekteyim, Hsonu riskini hic bir babayigid buyuk yatirimcinin alamiyacagi ve dun son 1 saatte yapilan yukari tepkinin bugun kapanisa dogru 72500 lere gelmesini buyuk bir ihtimal gormekteyim.

win-win
17-06-2011, 10:33
hayırlı olsun devamını ve devamlılıgını dilerim takipteyim

Tesekkurler sagolun

gogocan
17-06-2011, 10:41
Sn win win , topiğinizin hayırlı olmasını dilerim , başarılar...Saygılarımla ,,

win-win
17-06-2011, 10:45
10 dakikaliklarda 74400 kritik gozukuyor, 11:30 kadar 74400 altinda hatta 74150 altinda kapatmasi, asagiya dususu hizlandiracaktir, dun son yarim saat 1 saatte acilan longlar seans sonu itibari ile kapandi bu da zaten bir tepki hareketi oldugunu gosteriyor, PY kendini piyasayi yukarida tepkide kapatarak,hsonunda default riskini alacagini dusunmuyorum. Piyasa ogleden sonra saticili olmak zorundadir yoksa PY gelen shortlarla asiri bir long maliyeti altina girecek

win-win
17-06-2011, 10:45
Sn win win , topiğinizin hayırlı olmasını dilerim , başarılar...Saygılarımla ,,

Tesekkurler hep beraber

win-win
17-06-2011, 10:47
Napicaklarini bilmiyorlar, simdi hsonu iyi bir haber mi gelicek yani?

JUNCKER: YUNANISTAN'A YENI YARDIM PAKETI KONUSUNDA KARARIN EYLUL AYINA BIRAKILMASI IYI BIR FIKIR DEGIL

AVRO GRUBU BASKANI VE LUKSEMBURG BASBAKANI
JEAN-CLUADE JUNCKER, YUNANISTAN'A YENI YARDIM PAKETI KONUSUNDA KARARIN EYLUL
AYINA BIRAKILMASININ IYI BIR FIKIR OLMADIGINA INANDIGINI SOYLEDI.
JUNCKER, ALMAN GAZETESI TAGESSPIEGEL'E YAPTIGI ACIKLAMADA, ALMANYA'NIN
YUNANISTAN'A YARDIM KONUSUNDA KARARIN SONBAHARDA VERILMESINI ISTEDIGINI
HATIRLATARAK, ''KARARIN EYLUL AYINA ERTELENMESINI KABUL ETMEMIZ GEREKTIGI
GORUSUNDE DEGILIM'' DEDI.
YUNANISTAN'A VERILECEK IKINCI KURTARMA PAKETINDE OZEL SEKTOR
KREDITORLERININ KATILIMININ OLACAGINI VURGULAYAN JUNCKER, BU KATILIMIN GONULLULUK
ESASINA DAYANMASI GEREKTIGINI YINELEDI.
AVRUPALI YETKILILER, YUNANISTAN'IN BORC SORUNUNU COZMEK ICIN HAZIRLANMASI
PLANLANAN IKINCI FINANSAL YARDIM PAKETININ NIHAI KARARININ, EN ERKEN TEMMUZ AYI
ORTASINA OTELENEBILECEGINI ACIKLAMISLARDI.
TAGESSPIEGEL'IN MUZAKERELERE YAKIN BIR KAYNAGA DAYANDIRDIGI HABERINE
GORE, ALMAN HUKUMETI, OZEL SEKTOR KREDITORLERIYLE YURUTULEN GORUSMELER NEDENIYLE
ULKEYE YAPILACAK YENI YARDIM PAKETI UZERINDE NIHAI KARARIN EYLUL AYINA
ERTELENMESINI ISTIYOR.

-AA-

win-win
17-06-2011, 10:50
74400 zorluyorlar, kacari yok asagi gelicek. Kurda ve faizde artis dikkat edici... Yurtdisi bu kadar devlet destekli piyasa tutulmasina ragmen 6 haftadir dusuyor, 2008 deki meshur krizde bile boyle bir seri gorulmedi. Piyasalar hala hos havalar diyarinda fakat bunun sonu cok kotu olacak. Kisa vadeli tepki sogutma havasi devam fakat bu hava ogleden sonra bozulacak diye dusunurum.

win-win
17-06-2011, 10:56
Istediginiz yorumu yaziyi yazmaktan cekinmeyin gerektiginde...Sonucta VOB24 topigi manipulasyon dolu burda hedef inanilmaz puanlar kazanacak yorumlari herkezle paylasmaktir.

sungur
17-06-2011, 10:59
hayırlı olsun. paylaşımlarınız güzel.
yalnız ne yapıp edip bir şekilde; kaliteli paylaşım yapanları küstürmeyi biliyorlar.

axxis
17-06-2011, 11:01
polemiksiz, analize, arastırmaya dayanan bir topic olmasını ve basarılar dilerim.
sevgiler.

win-win
17-06-2011, 11:06
hayırlı olsun. paylaşımlarınız güzel.
yalnız ne yapıp edip bir şekilde; kaliteli paylaşım yapanları küstürmeyi biliyorlar.

Bence boyle daha iyi oldu, VOB24 te bircok gurultu niteliginde mesaj vardi, ben zaten kimsenin dusuncesinden etkilenmiyorum hatta boyle daha basarili olucagimiza eminim. Boylece kazanilan puanlar daha da net gozukecektir.

Agzi olan konusuyor Sn Sungur,yapicak bir sey yok, internet ortamindayiz, ozellikle PY tersine gittigimi ben cok iyi biliyorum, cok buyuk zararlar yaziliyor dolayli olarak rahatsizligini cesitli kanallardan belirtmesi normal

RUMELİ
17-06-2011, 11:08
En doğru kararı vermişsiniz..Sessiz takipçilerinizden biri olarak takipteyim..

Tropicana
17-06-2011, 11:10
hayirli olsun
vob24 u ikiye katlar hatta uce ama zamanla
orda donen dumenler buraya bulasmaz umarim
izin vermeyiniz

artik sadece burayi takip ediyorum

saygilar

win-win
Hah, Yunanistan 5 yillik CDS leri 2025 baz puanda rekorda, Yunanistan'in default olmasi tartismasi bile olmaz, sadece en dusuk zarar zamanlamasi ve risk zamanlamasi yapiyorlar. Bence bu hsonu gelicektir bu mesaj,risk EURO sistemini tehdit ediyor daha fazla dayanamazlar. Turkiyenin en buyuk ticaret ortagi, ticaretinin %60 yaptigi Avrupa sallanacak, ihracat gelirleri tehlikeye girecek, Turkiye'ye TV yorumcularinin dedigi gibi surekli para girecek :) hic bir sey olmaz bize, gorecegiz cok yakinda 92000-74000 arasi gormediysek

sungur
benim korkum bugün ABD piyasalarında vade sonu var. haziran vade bitecek. eylül başlayacak. bu vadeyi dipten kapatıp gelecek vadeyi dipten toplayıp 17 eylülle kadar yukarı ihtimali. tabii toplama için en az 4 gün gerekli. 21 haziran ve 4 temmuz tarihlerini önemsiyorum.
i

skychap
17-06-2011, 11:12
winwin dün ayu salatası yaptılar, bugün de salatanın yanına cacık ekleyebilirler, short için biraz beklenebilir gibi.

win-win
17-06-2011, 11:12
Yakinda CDS den farkli bir urun kesfetmeleri gerekecek sirf Avrupa icin CDS'in anlamini zorlayan bir durumda piyasa, AMP'nin Euro yu koruyan alislari, FED'in Goldman Sachs araciligi ile surekli piyasayi tutmaya calisan tavri ne kadar da manidar. Turkiye de ne diyoruz ayristik, yabancinin sattigi malin haddi hesabi yok, yerli PY girtlagina kadar malda, napsin, lobby yapiyor, dusmeyecegiz "yeni paradigma" diye laflar buluyor. Amin diyelim

win-win
17-06-2011, 11:13
winwin dün ayu salatası yaptılar, bugün de salatanın yanına cacık ekleyebilirler, short için biraz beklenebilir gibi.

Kapattilar ama dun kapanisa dikkat ettin mi? Kapatmadilar ise bu babayigit arkadaslar nasil hsonu riski alacak dersin, konusalim

win-win
17-06-2011, 11:18
benim korkum bugün ABD piyasalarında vade sonu var. haziran vade bitecek. eylül başlayacak. bu vadeyi dipten kapatıp gelecek vadeyi dipten toplayıp 17 eylülle kadar yukarı ihtimali. tabii toplama için en az 4 gün gerekli. 21 haziran ve 4 temmuz tarihlerini önemsiyorum.
i

Dogru diyorsun dortlu kapanis var, ozellikle son 6 haftayi dusen piyasada gecirdiler, bence hala kisadalar, nasil kapatirlar sence? Bence bugun Bollinger alt banda gidecekler 7.haftayida negatifde gecirecekler. Bence bu normal trading hareketidir, henuz panik gormedik, gorseydik 7 haftalik band hareketini 3 gunde yaparlardi.

skychap
17-06-2011, 11:18
Kapattilar ama dun kapanisa dikkat ettin mi? Kapatmadilar ise bu babayigit arkadaslar nasil hsonu riski alacak dersin, konusalim

Py'nin hala kapatacak shortu olduğuna göre coverlar ile yukarı devam edebilir ;)

win-win
17-06-2011, 11:21
Py'nin hala kapatacak shortu olduğuna göre coverlar ile yukarı devam edebilir ;)

Dusuncenize saygim var fakat ben ayni kanida degilim, PY derdi bu mal birikimini nasil vericem, ayvayi yedim terste yakalandim, yabancida alisa girmez US 3.4 cent gormeden durumunda. Tabii buna yillik vade diyelim, arada bir suru long trade firsati olacaktir, ama bugunluk soruyorsan, PY hsonu riskini almak istiyorsa piyasayi yukari cekmek istiyorsa ceksin, ben kendim kendi pozisyonum icin cok rahatim.

win-win
17-06-2011, 11:26
En doğru kararı vermişsiniz..Sessiz takipçilerinizden biri olarak takipteyim..

Tesekkurler Sn Rumeli

win-win
17-06-2011, 11:27
hayirli olsun
vob24 u ikiye katlar hatta uce ama zamanla
orda donen dumenler buraya bulasmaz umarim
izin vermeyiniz

artik sadece burayi takip ediyorum

saygilar

Sagolun Sn Tropicana, VOB24 ile isim kalmamistir, iyi ki boyle yapmisim, VOB24 fazla manipulatif. O arkadaslar gelip burayi okuyacak, napalim insanoglu hepsinin dedigi laf olsaydi keske. Umarim gelipde satasmazlar

IraSCiBLe
17-06-2011, 11:28
Wayyy win-win'im yeni mekan hayırlı olsun... Şöyle zengin bi masa doantayım kendime de ilk gelişim latafatlı olsun.. :)

win-win
17-06-2011, 11:29
Wayyy win-win'im yeni mekan hayırlı olsun... Şöyle zengin bi masa doantayım kendime de ilk gelişim latafatlı olsun.. :)

Hosgeldin, kambersiz dugun olmaz. Merak ettim doguda falanim dedin, nerdesin? Profesyonel tradersin sen bence ama caktirmamaya calisiyorsun :) di mi dogruyu soyle hadi.

win-win
17-06-2011, 11:31
Profesyonel derken hepimiz para isi yaptigimiz icin profesyonelizde, in house trading diyelim

IraSCiBLe
17-06-2011, 11:32
Win-win cigim bence Hellas temerrude dusmez, dusurmezler, ama surundururler.. Dedigine katılıyorum yerliler gırtlagına kadar malda, ortalamaları da yuksek, ama en kotusu 3.5 cente kadar hatta asagısına kadar verır yabancı gelmesıne olanak tanır, ilk roundda yiyecegı akzıgı sene sonunda cıkartır... Cunku bızım hakkaten ozellıkle bankalar sadece bu ari açık muhabbeti ile supress edilmekten ezılıyolar..

IraSCiBLe
17-06-2011, 11:33
Hosgeldin, kambersiz dugun olmaz. Merak ettim doguda falanim dedin, nerdesin? Profesyonel tradersin sen bence ama caktirmamaya calisiyorsun :) di mi dogruyu soyle hadi.

Yok yaw, uzun zamandır bu ıslerdeyım ama oyle profosyonel falan degılım, su anda is geregi Cin sınırına yakın bi yerdeyim.. :)

win-win
17-06-2011, 11:35
Win-win cigim bence Hellas temerrude dusmez, dusurmezler, ama surundururler.. Dedigine katılıyorum yerliler gırtlagına kadar malda, ortalamaları da yuksek, ama en kotusu 3.5 cente kadar hatta asagısına kadar verır yabancı gelmesıne olanak tanır, ilk roundda yiyecegı akzıgı sene sonunda cıkartır... Cunku bızım hakkaten ozellıkle bankalar sadece bu ari açık muhabbeti ile supress edilmekten ezılıyolar..

Hocam dusmez dusmez deme, zamaninda Londra'da Lehman icin dusmez batirirlar mi olur mu oyle sey deyip Canary Wharf'ta sampanya icerdik, ayni arkadaslar pazartesi sabahi ellerine kutu verdiler, sonra Nomura oldular... Birakirlar Yunanlilarin iplerini, kurtar kurtar ne yapicaklar, Yunan'i kurtaricaz diye binen yuk, Merkel'de fransizlarin La Bling Bling dedigi Sarkozy de goturur, bu cesaret olmaz...

Hem 3.5 cent olsun, ben raziyim, bizde buna dusus cokus diyoruz 87000 den hesaplarsan

sungur
parite ve gold trade konusunda da ilgin varsa onlar içinde paylaşım yapılsa olmaz mı?
ayrıca paylaşıma katkı ve kendi görüşlerimizin topiğinizde yazılmasına nasıl bakıyorsunuz?

win-win
Yok yaw, uzun zamandır bu ıslerdeyım ama oyle profosyonel falan degılım, su anda is geregi Cin sınırına yakın bi yerdeyim.. :)

Vay tayvan... sen calisamazsin simdi hsonu :)

IraSCiBLe
17-06-2011, 11:37
Vay tayvan... sen calisamazsin simdi hsonu :)

Yok Ta'sı tuttu da gerisi tutmadı :::) :)

uguraltun
17-06-2011, 11:40
sayın win-win hayırlı olsun.spotta işlem yapmaya çalışan biriyim.vobtan anlamıyorum.sizleri elimden geldiğince takip ediyorum.saygılar.

win-win
17-06-2011, 11:40
parite ve gold trade konusunda da ilgin varsa onlar içinde paylaşım yapılsa olmaz mı?
ayrıca paylaşıma katkı ve kendi görüşlerimizin topiğinizde yazılmasına nasıl bakıyorsunuz?

Ustadim, satasma olmadigi surece her sey serbest, zaten konu public bir topic, sonucta benim degil herkez istedigini yazar, sadece ben artik buraya yazacagim diye actim, parite yi iyi bilirimde, gold bilmem, ogreten olursa sevinirim acikcasi.

IraSCiBLe
17-06-2011, 11:41
Hocam dusmez dusmez deme, zamaninda Londra'da Lehman icin dusmez batirirlar mi olur mu oyle sey deyip Canary Wharf'ta sampanya icerdik, ayni arkadaslar pazartesi sabahi ellerine kutu verdiler, sonra Nomura oldular... Birakirlar Yunanlilarin iplerini, kurtar kurtar ne yapicaklar, Yunan'i kurtaricaz diye binen yuk, Merkel'de fransizlarin La Bling Bling dedigi Sarkozy de goturur, bu cesaret olmaz...

Hem 3.5 cent olsun, ben raziyim, bizde buna dusus cokus diyoruz 87000 den hesaplarsan

59-60 diyelım, doların artacagını dusunerek.. Bence bu sene kesın gorur, ona cokus dıyosan mutabıkız, ben 0'a kadar ayu şeyiyle şeyettim.. :) :)

win-win
17-06-2011, 11:43
sayın win-win hayırlı olsun.spotta işlem yapmaya çalışan biriyim.vobtan anlamıyorum.sizleri elimden geldiğince takip ediyorum.saygılar.

Tesekkurler, VOB da islem yapmak isterseniz bir gun doviz kontratlarinda ogrenmenizi tavsiye ederim, hareketler yavas, ogrenmeye daha musaittir, katkilarinizi beklerim

sungur
17-06-2011, 11:44
vob ta; poz. kapanışlarının 14x binlere düşmesine sebep ne olabilir ki kapanışlar devam ediyor. fikir cimnastiği olarak sebepler neler?
bir tanesini ben söyleyeyim, seçim sonrası yerli alıcı bulan yabancılar spot ta mal verdiler. vob u aşağı çektiler uzun da yakalanan traderler pozisyon kapatmaya devam ediyor.

win-win
17-06-2011, 11:45
59-60 diyelım, doların artacagını dusunerek.. Bence bu sene kesın gorur, ona cokus dıyosan mutabıkız, ben 0'a kadar ayu şeyiyle şeyettim.. :) :)

59-60 yetmez mi? 20% 5 kaldirac yapsan %100 yapar, sen jip alirsin onunla :) Onemli olan panik baslamadi, bu piyasada biz panik gorecegiz panik, herkez paniklediginde biz nerden alalim diye bakacagiz, yani curve nin onunde olacagiz, PY cildiracak nasil oluyor bu diye.

win-win
17-06-2011, 11:48
vob ta; poz. kapanışlarının 14x binlere düşmesine sebep ne olabilir ki kapanışlar devam ediyor. fikir cimnastiği olarak sebepler neler?
bir tanesini ben söyleyeyim, seçim sonrası yerli alıcı bulan yabancılar spot ta mal verdiler. vob u aşağı çektiler uzun da yakalanan traderler pozisyon kapatmaya devam ediyor.

Ustadim kanimca, bu pozisyonlarin cogu 79200 lokal tepe yaptiginda girilen KY long kaynakli, kalan kisminda yerli PY cinin long portfoy ayarlamasi diyelim. Sizin fikriniz nasil? Dun ozellikle KY yagmur gibi short acti, bu yuzdende lokal tepelerdeyiz belki biraz daha yukarisi olabilir diyelim fakat yerli PY durumu ayni spotta malda, yabanci almiyor, panikte ya bakacak asagi dususe su icecek yada tutmaya devam etmek icin PY lik yapacak... Hsonu, Pazartesi bambaska bir dunya olma ihtimali var, PY bu riski aliyorsa alsin, yada kim almak istiyorsa saygim var diyeyim, ben almam short degilsem flatimdir, bu benim tarzim, herkezinki farkli olabilir o yuzden piyasada risk profili diye bir kavram var

YILDIRIMM
17-06-2011, 11:50
sayın win win yeni topik hayırlı olsun umarım herkesin faydalanacağı bir topik olur başarılar dilerim

win-win
17-06-2011, 11:50
sayın win win yeni topik hayırlı olsun umarım herkesin faydalanacağı bir topik olur başarılar dilerim

Insallah, amacimiz bu zaten.

win-win
17-06-2011, 11:52
Simdi 4523 pozisyon kapanisi var, bu kapananlar nedir arkadaslar sizce?

win-win
17-06-2011, 11:57
Bu pozisyonlar kanimca 72800-73400 bandinda PY karsilamak icin actigi longlarin kapanmasidir, PY cok eminse elinden, neden bu pozisyonlari kapatsin... Kaldi ki 74400 ve uzerinden kapattiriyor, biliyor altinda piyasa donecek, boyle isler bu isler iste

huskar
17-06-2011, 11:58
hayırlı olsun sayın win-win

win-win
17-06-2011, 11:59
hayırlı olsun sayın win-win

Tesekkurler sagolun hep beraber hayirli olur umarim

foxmulder
17-06-2011, 12:04
Çok süper olmuş. Elinize sağlık hayırlı olur inşallahh yeni topick

win-win
17-06-2011, 12:11
AKBANK/AKKURT:TURKIYE'DE BANKA KARLARININ AZALMASI IYI BIRSEY DEGIL - BLOOMBERG HT

Yani sizin icin iyi bir sey oldugunu soyliyemezsiniz zaten, ortalama aylik 150 bin dolar maas, kardan %0.3, birde opsiyon haklari. Su sektordeki Avrupa'da olmayan masraflardan soz etsek yada surunen memur kitlesinden bazen?

win-win
17-06-2011, 12:11
Çok süper olmuş. Elinize sağlık hayırlı olur inşallahh yeni topick

Sagolun hep beraber

win-win
17-06-2011, 12:14
Simdi bizim burda yazdiklarimiz tabii ki PY'nin dikattini daha da cok cekecek ve ters pozisyona girecek dogal olarak, fakat onemli olan su ki elinin agirlilgi bizim cabuk hareket etmemiz yuzunden hep tokatlanacak :) cok fena bir durum... Ama gorunen tradeleri yavaslatacak napalim olsun tek ben kazanayim beklentim yok, yeterince yuku gecmiste tuttum

IraSCiBLe
17-06-2011, 12:16
Bu pozisyonlar kanimca 72800-73400 bandinda PY karsilamak icin actigi longlarin kapanmasidir, PY cok eminse elinden, neden bu pozisyonlari kapatsin... Kaldi ki 74400 ve uzerinden kapattiriyor, biliyor altinda piyasa donecek, boyle isler bu isler iste

OOOOOO bu tespiti bedava yapmaman lazım aslında... :) :) Hakkaten bak hec boyle dusunmemıstım....

Tropicana
17-06-2011, 12:16
75 200 lere dogru bir tazyik bekliyorum
yallah

win-win
17-06-2011, 12:17
OOOOOO bu tespiti bedava yapmaman lazım aslında... :) :) Hakkaten bak hec boyle dusunmemıstım....

PY cebi hedef, hedef keklenmeyen KY, o yuzden hersey bedava. Nasil dusunmustun peki?

win-win
17-06-2011, 12:19
75 200 lere dogru bir tazyik bekliyorum
yallah

Olabilir 75200, 5 gunluk ortalama, 76100 de olabilir 10 gunluk orda, keske olsa diyorum ben

win-win
17-06-2011, 12:24
10 dakikaliklarda yapistik durduk, PY cekinme cek yukari kim tutuyor seni, TV yorumculari var 1 koyup uc alacaklarmis,hadi :)

sungur
17-06-2011, 12:25
e/u parite 1,4250 altı 1,4050 hedef olur.1,4258 işlem görürse 1,43üstüne uzar.
gold; 1529/1516 arasından ne tarafa kıracak izleniyor. teyidi yukarda 1,538-50 , aşağıda 1,510-1500, 1480 ve 1450 daha alt---1,570 ve 1598 daha yukarıda

Hunter26
17-06-2011, 12:26
Dolar TL cortaldı , Eurusd fişekledi noluyoruz???

IraSCiBLe
17-06-2011, 12:28
PY cebi hedef, hedef keklenmeyen KY, o yuzden hersey bedava. Nasil dusunmustun peki?

Pala'dan SMS geldi rahat durun aklınızı alırım diye... Alsancakta gezemezsiniz ayaklarınıza sıktırırm diye... :) :)

PEGA_SUS
17-06-2011, 12:29

öncelikle hayırlı olsun hocam başlığınız
bu düşüncenizde çok güzel sağolun
son yarım, 1 saat içinde futurelar -30 lardan, +30 lara geldi
ama spotta 1 lot bile almadılar
garip değilmi ?

win-win
17-06-2011, 12:31
e/u parite 1,4250 altı 1,4050 hedef olur.1,4258 işlem görürse 1,43üstüne uzar.
gold; 1527/1516 arasından ne tarafa kıracak izleniyor. teyidi yukarda 1,538-50 , aşağıda 1,510-1500, 1480 ve 1450 daha alt---1,570 ve 1598 daha yukarıda

Hocam EUR/USD onumuzdeki hafta pozisyonel olarak olumlu havaya oynuyor, ozellikle yatirim bankalari alista gosterip, offshore uzerinden satisa giriyorlar, bence 1.3670 leri gorecegimizi dusunuyorum 1 aylik vadede, fazla short dusunuyor olabiliriim, gunluk daha dogrusu gece barinda ise 1.44xxlere uzanabilir, yukari yonlu, asagida ise gecelik 1.4050 olabilir, ben shortum, yukariyida hedgelemis durumdayim opsiyonlarla. Fazla aralik ifade ettim ama en genis dusuncelerim bunlar

win-win
17-06-2011, 12:32
Pala'dan SMS geldi rahat durun aklınızı alırım diye... Alsancakta gezemezsiniz ayaklarınıza sıktırırm diye... :) :)

Guzel mi Alsancak, hic gitmedim, Izmir'e iki kere gittim ikisindede otelden disari cikmaya firsatim olmadi, sadece bir kordon gordum o da yarim saat.

win-win
17-06-2011, 12:34
Dolar TL cortaldı , Eurusd fişekledi noluyoruz???

USD/TL 1.6040 altinda kalici olacak mi o onemli, bence altinda gunu kapatirsa biraz endise edilebilir ki, USD/TL serbest bir kur densede serbest degildir bence

IraSCiBLe
17-06-2011, 12:37
Guzel mi Alsancak, hic gitmedim, Izmir'e iki kere gittim ikisindede otelden disari cikmaya firsatim olmadi, sadece bir kordon gordum o da yarim saat.

Operation PY yapacaksak oraya da gitmek lazım... Mission: Option :) :)

win-win
17-06-2011, 12:37
Bu arada bu kizi ilk defa dun dinledim ve bence Turkiye'de uluslararasi kariyeri olacak tek gordugum sarkicidir, uzun zamandir varmis herhalde...

http://www.youtube.com/watch?v=FulnIuws-x4

win-win
17-06-2011, 12:41
Operation PY yapacaksak oraya da gitmek lazım... Mission: Option :) :)

PY VOB24 topigini okuyor, cok uzaga gitme, burayi da okuyordur yada okuyacak...O sana geliyor merak etme eve servis :)

win-win
17-06-2011, 12:44
Yani sen simdi bu 77400 lerde takilmasini 6500 pozisyon kapatilmasina tesaduf demiyorsundur herhalde, neyse oyle yada boyle farketmez, para cikacak cebden :)

Gerci biraz pozisyon acmis bizim PY ama yani keyfi bilir, alsin default riskini

sungur
17-06-2011, 12:45
Hocam EUR/USD onumuzdeki hafta pozisyonel olarak olumlu havaya oynuyor, ozellikle yatirim bankalari alista gosterip, offshore uzerinden satisa giriyorlar, bence 1.3670 leri gorecegimizi dusunuyorum 1 aylik vadede, fazla short dusunuyor olabiliriim, gunluk daha dogrusu gece barinda ise 1.44xxlere uzanabilir, yukari yonlu, asagida ise gecelik 1.4050 olabilir, ben shortum, yukariyida hedgelemis durumdayim opsiyonlarla. Fazla aralik ifade ettim ama en genis dusuncelerim bunlar

bu akşam kapanışı 1,4180 altı olursa 1,3750 hedef olur. sizin aşağı hedeflere katılıyorum. hatta 1,23 lere kadar bir hedefde var. uzun vade de

win-win
17-06-2011, 12:48
EURO/DOLAR YORUMU (OKANAYBAR.COM)

EURO GERILERSE ALINABILIR
YUNANISTAN'LA ILGILI KARGILARIN SUREKLILIK
GOSTERIYOR OLMASI VE ABD'DEN ACIKLANAN EKONOMIK VERILERIN ABD'DEKI IKTISADI
FAALIYETLERIN GERILEDIGINI GOSTERMESI, DUNYANIN GENELINDE HISSE SENEDI VE EMTIA
PIYASALARINDA SATIS BASKISI YARATIYOR. BU DURUM BIR YANDAN DOLARIN GUCLENMESINE
NEDEN OLUYORKEN AYNI FAKTORLER DOLAR FAIZLERININ DE DUSMESINE NEDEN OLDUGUNDAN
DOLARIN GUCLENISI ZAMAN ZAMAN DURAKSAYABILIYOR. ORNEGIN DUN PARITE DUSUSLE
ACILMASININ ARDINDAN GUN SONUNA DOGRU HISSELERIN TOPARLANMASI VE AB'NIN
YUNANISTAN ILE ILGILI KURTARMA OPERASYONU GORUSECEK OLMASI EURO'NUN
YUKSELMESINE NEDEN OLUYOR. BUGUN HAFTANIN SON GUNU VE SURPRIZLERE GEBE.
EMTIALARIN TOPARLANABILECEK OLUSU VE AB'NIN YUNANISTAN'LA ILGILI TOPLANTISI
EURO'YA GUC VERECEGINDEN DUSUSLER ALIM FIRSATI OLARAK DEGERLENDIRILEBILIR.

GUNLUK STRATEJI: 1,4030'UN ALTI KIRILMADIGI SURECE 1,4050 SEVIYESINDEN 1,4140
HEDEFIYLE ALIM YAPMAK UZERE BEKLENEBILIR

GUNLUK BEKLENTI: YATAY
HAFTALIK BEKLENTI: YATAY
UZUN VADE: ASAGI

OKAN AYBAR, CTA
ANATOLIA CAPITAL GIA LLC
* * *

Arkadas da LLC yapmis ordan kesiyor faturalari demek... Kotu yorum degil aslinda

win-win
17-06-2011, 12:51
bu akşam kapanışı 1,4180 altı olursa 1,3750 hedef olur. sizin aşağı hedeflere katılıyorum. hatta 1,23 lere kadar bir hedefde var. uzun vade de

Ben 1.23 telaffuz etmek istemedim ama bende katiliyorum o hedefe. Bence aslinda Grekleri kurtardik deseler de 1.23 lere gelecegiz, kurtmadik deselerde... Olay Grek olayindan ziyade global paranin hedef olayi, bugun Grek'i buldular,kasiyorlar her halukarda asagi basacaklar...

win-win
17-06-2011, 12:57
74600 ustu dizdim shortlari PY, gel ciz beni, empati kurayim PY ile :)

win-win
17-06-2011, 13:00
USD/TL 1.6040 -1.6060 kapismasi var, guzel oluyor, tavsiye ederim, iyi mac var orda...

win-win
17-06-2011, 13:02
MERKEL: YUNANISTAN PAKETINE OZEL KREDITORLERIN DAHILININ GONULLU OLMASINI ISTILORUM

----------------------------------

Haha, cok sever bankalar bu haberi, kredilere hair cut diyor yani, eh Grekler bir nesil unutsun kredi almayi bir daha...

win-win
17-06-2011, 13:05
Noldu PY benim mallara dokunmadin? Shortlari sana ikram ettim almadin sagol dedin, sana short...73500 olsun bizim olsun, ikinci seans.

IraSCiBLe
17-06-2011, 13:05
MERKEL: YUNANISTAN PAKETINE OZEL KREDITORLERIN DAHILININ GONULLU OLMASINI ISTILORUM

----------------------------------

Haha, cok sever bankalar bu haberi, kredilere hair cut diyor yani, eh Grekler bir nesil unutsun kredi almayi bir daha...

Bunda diretirse asıl o zman Hellas Hellim peyniri gibi açılır kızarır benim salatama topping olur... :)

win-win
17-06-2011, 13:07
Bunda diretirse asıl o zman Hellas Hellim peyniri gibi açılır kızarır benim salatama topping olur... :)

Gonullu write off diyor yani, kredi verdin ama sil diyor, ee bu Fransiz Alman bankalari da musterilerine mi diyecek sizde verdiginiz kredileri unutun. Direkt rating durumudur, bankalar kabul etse direkt rating dususu yerler, her durumda ayni son hocam goruyorsun

Cabuk cozumde hem fikir CDS ler 2025 de ama toplandik henuz cozemedik durumu, benim bildigim traderler ne shortlar bu durumu, tam onlarin istedigi durum :) belirsiz

IraSCiBLe
17-06-2011, 13:11
Gonullu write off diyor yani, kredi verdin ama sil diyor, ee bu Fransiz Alman bankalari da musterilerine mi diyecek sizde verdiginiz kredileri unutun. Direkt rating durumudur, bankalar kabul etse direkt rating dususu yerler, her durumda ayni son hocam goruyorsun

Bence ama show maksatlı acıklamalar olabılrı bunlar, cunku Almanlar Allah icin Yunanlılara cok gecırıyolar bu krız muhabbetınde, çalışmadı arkasını EU ya dayadı şimdi de batıyo diyolar, onları sakınlestırmek ıcın boyle demecler verıo olabılır.. Ama dedıgım gıbı bunda diretirse dedigin cıkar, hakakten malı satacak yer bulamaz PY...

win-win
17-06-2011, 13:14
Bence ama show maksatlı acıklamalar olabılrı bunlar, cunku Almanlar Allah icin Yunanlılara cok gecırıyolar bu krız muhabbetınde, çalışmadı arkasını EU ya dayadı şimdi de batıyo diyolar, onları sakınlestırmek ıcın boyle demecler verıo olabılır.. Ama dedıgım gıbı bunda diretirse dedigin cıkar, hakakten malı satacak yer bulamaz PY...

Hmm ilginc, senden iceri bir sen var, derin dusunuyorsun, dogrudur, ne sis ne kebap durumu... Bankalar buna nasil razi olucak? Olsa bile kredi verirler mi bir daha? Ratinglerini opecekler bunlarin, riski dagitalim durumuna. Bence bosversin Grekleri bunlar toplansinlar sabah aksam sirtaki dunyada bunlari kurtarsin :)

Neyse su ikinci seans guzel olucak, ilk golu atacagiz, USD/TL cektiler 1.6040 altina bakalim ne olucak.

win-win
17-06-2011, 13:17
Benim shortlari almaya basladi ne guzel, ben shortluyorum o longluyor :)

win-win
17-06-2011, 13:26
Bence gostergeler de sogudu yeterince, saat 16:00-17:00 ye yetisir bir hsonu harcligi diye dusunuyorum

win-win
17-06-2011, 13:28
En son hatirladigim

79200- 73850 short trade ettigim idi, sonra 73950 den shortladim, 73000 den longladim, simdi 74200 ilk shortlar ve 74600 ustunde gelen shortlar var, senkronize olmak acisindan yazdim, bu durumdayim

Kaldiraciniz kesinlikle ucu gecmesin, 75200 degebilir normaldir.

Hunter26
17-06-2011, 13:29
Sayın winwin DolarTL 1.600 altına indi inecek , bu arada eurusd .143 e dayandı , vob.da 75.000 e geldik , sıkıntı yokmu diyorsunuz hala? Short işlemler için.
Tşk..

win-win
17-06-2011, 13:30
Belcıka malıye bakanı reynders'den yunanıstan uyarısı: Yunanıstan batarsa domıno etkısı olur, belcıka'yı bıle etkıle

belcıka basbakan yardımcısı ve malıye bakanı
dıdıer reynders, ab'nın ıkıncı kez kurtarmayı tartıstıgı yunanıstan'ın batmasına
ızın verılmesı halınde bunun cok buyuk yan etkılerı olacagı uyarısında bulundu.
Belcıka flaman radyosuna konusan reynders, yunanıstan'ın ıflasını,
amerıkan yatırım bankası lehman brothers'ın 2008 yılında batmasına benzeten
reynders, bankanın batmasının ardından pesınden bırcok bankayı surukledıgını
hatırlattı. Reynders, yunanıstan'ın ıflasından ırlanda, portekız ve hatta
belcıka'nın olumsuz etkılenecegını ıfade ettı.
Reynders, kuresel krızı tetıkleyen lehman brothers tecrubesı nedenıyle
yunanıstan'ın ıflasından korktugunu belırttı.
Dıdıer reynders, ''hatırlayın, amerıka bankası lehman brothers battıgında
herkes, 'bır banka gıttı' dedı ama bu ıflas malı sektore guvenı cokerttı ve
bankalar bırbırlerınden borc alamaz oldu. Bunun ne demek oldugunu daha sonra
gorduk'' dedı.
''eger yunanıstan'a sırtımızı donersek bankalara ve bır anlamda belcıka
ve dıger ulkelerdekı mevduat sahıplerıne borclarını odeyemez'' tespıtınde
bulunan reynders, bunun doguracagı domıno etkısının ''ırlanda, portekız ve hatta
belcıka'da'' olumsuz sonuclara neden olacagı uyarısında bulundu.
Reynders, ''acıkca soyleyeyım, eger borcunu odemezsen bır sonrakınde sana
kım borc verır? Yunanıstan'a bırcok avrupa ulkesıne para lazım. Mudahale
etmelıyız'' dıye konustu.
Reynders, yunanıstan'ın 350 mılyar avroluk borcuyla ıflas etmesı halınde
avrupalı bankalar, emeklılık fonları ve sıgortacıların buyuk zarar edecegıne
dıkkat cektı.
Ab ekonomı komıserı ollı rehn, dun yaptıgı acıklamada, yunanıstan'da
ıflas senaryosunun onlenmesı ıcın herkesı sorumluluga davet ederek avro
bolgesı'ne yunanıstan'a besıncı kredı dılımını pazar gunu onaylamaları cagrısında
bulunmustu.
Bır suredır yogun sekılde yunanıstan'a ıkıncı kurtarma paketı uzerınde
uzlasma arayan ab uyelerı, yukun bır kısmını yunan tahvıllerıne yatırım yapan
bankalara yıkmaya calısıyor.
Almanya, bankaların elındekı yunan tahvıllerının vadesının yedı yıla
kadar uzatılmasını talep edıyor. Atına'nın notunu en dusuk sevıyelere dusuren
uluslararası kredı derecelendırme kurulusları ıse boyle bır gelısmeyı ıflas
olarak degerlendıreceklerını belırtıyor.

-aa-

win-win
17-06-2011, 13:31
Sayın winwin DolarTL 1.600 altına indi inecek , bu arada eurusd .143 e dayandı , vob.da 75.000 e geldik , sıkıntı yokmu diyorsunuz hala? Short işlemler için.
Tşk..

Maliyetinize bagli Sn Hunter, yok benim icin normal trade hareketleri 75200 degmesi normal hatta, 76100 de degebilir, short ortalamam 74500 civarinda ve yukari cikiyor su anda, piyasa dondu diye dusunuyorsaniz tabii siz bilirsiniz

win-win
17-06-2011, 13:45
75100-75200 arasinda bir dizi short daha aciyorum,dogal ve kendimce makul olarak.

50ot
17-06-2011, 13:51
75100-75200 arasinda bir dizi short daha aciyorum,dogal ve kendimce makul olarak.

stop kaç? patlar o. :)

win-win
17-06-2011, 13:52
stop kaç? patlar o. :)

Yok yok patlamaz :) Patlarsa yabanciya gitmeyecekmis demekki :)

win-win
17-06-2011, 13:54
Donunce pis binicem soyluyeyim de, terste kalma... sakir sukur heycan olucak...

Short ortalama su anda 74825 civarinda

Tropicana
17-06-2011, 14:01
bakalim burdan naapcak pala

win-win
17-06-2011, 14:02
Kilicin keskin olsun PY.Butun shortlarimi karsila, sonuna kadar long ol, cok akillica :)

Sabanin daniskasi bu adamlar PY cilar grubu baska bir sey degil. Kesin eminim duygusal insanlar, inadida cok seviyorlar. Al al durma :)

BUSHIDO
17-06-2011, 14:07
Donunce pis binicem soyluyeyim de, terste kalma... sakir sukur heycan olucak...

Short ortalama su anda 74825 civarinda

77,000 lere kadar su altinda kalma ihtimaline de acik olmak lazim.
Bol sanslar dilerim.

IraSCiBLe
17-06-2011, 14:09
Win win cigim bu vadede cok dusmeyebilir bak demedi deme... Ha crash varsa oteki vadede 78000-60000 roller coaster'ına binen inince de mesarati'sine biner... :)

win-win
Ben istedim 1 short, PY verdi 10 short Allah razi olsun :) Sen bunun isin sonunu dusunmedin mi PY ci ? Al sana sarki

http://www.youtube.com/watch?v=Nd6787cXKlA

:)

sungur
kanala tekrar girmiş oldu. 74800 dikkat.bunun üstü kapanışlar olumlu.

win-win
17-06-2011, 14:10
Win win cigim bu vadede cok dusmeyebilir bak demedi deme... Ha crash varsa oteki vadede 78000-60000 roller coaster'ına binen inince de mesarati'sine biner... :)

Hocam problem yok :) 74900, default riski, 3 kaldirac nereye cekecek, ceksin 80000 yani

win-win
17-06-2011, 14:10
kanala tekrar girmiş oldu. 74800 dikkat.bunun üstü kapanışlar olumlu.

Bakalim hocam, haklisin kanala donus gozukuyor bir yandan

50ot
17-06-2011, 14:13
Hocam problem yok :) 74900, default riski, 3 kaldirac nereye cekecek, ceksin 80000 yani

çekecek bi en az 77'ye demedi deme. naaptı? gene -2000 :)

win-win
17-06-2011, 14:15
çekecek bi en az 77'ye demedi deme. naaptı? gene -2000 :)

Ne eksi 2000 skinny, bak yine ters psikolojiye oynuyon ama bu sefer, paralar bende, 74900 alti benimdir maliyet 74875-74925 arasinda tam hesaplayamadim....

win-win
17-06-2011, 14:21
Ne yurekli piyasa yapicilarimiz var, default riski ile inat ugruna hafta sonuna long giriyorlar. Tekrar ayni sarkiyi gonderelim.

IraSCiBLe
17-06-2011, 14:23
Ne yurekli piyasa yapicilarimiz var, default riski ile inat ugruna hafta sonuna long giriyorlar. Tekrar ayni sarkiyi gonderelim.

Win win cigim bence default riski senin dusundugun kadar cok degil.. Yapmazlar yapamazlar kendi ayaklarına kursun sıkarlar... Sadece her tarafa (secmene bilmemneye) mavi boncuk dagıtıp yine en kotusu para basıp verırler.. Bu arada dıkkatını cekerım daha Avrupa Merkez Bankası para basmaya baslamadı... :)

50ot
17-06-2011, 14:23

seni de yürekli gördüm biraz. haftasonu anlaşacaklar. +%2 açmasın sonra imkb? 77 mi demiştik? :he:

win-win
17-06-2011, 14:24
seni de yürekli gördüm biraz. haftasonu anlaşacaklar. +%2 açmasın sonra imkb :he:

:) seviyorum seni, eyvallah... oldu anlasinca %2 cikariz di mi, bende yedim onu, %2 dusmeyelim anlastik, bankalar karsilayacak denince.

win-win
17-06-2011, 14:26
Win win cigim bence default riski senin dusundugun kadar cok degil.. Yapmazlar yapamazlar kendi ayaklarına kursun sıkarlar... Sadece her tarafa (secmene bilmemneye) mavi boncuk dagıtıp yine en kotusu para basıp verırler.. Bu arada dıkkatını cekerım daha Avrupa Merkez Bankası para basmaya baslamadı... :)

Hocam sana long yakisir, cok pozitif goruyorum seni, su default riskini alicak PY dan daha cesaretlisin valla.

win-win
17-06-2011, 14:28
Hadi bakalim :) eller PY icin havaya

IraSCiBLe
17-06-2011, 14:29
Hocam sana long yakisir, cok pozitif goruyorum seni, su default riskini alicak PY dan daha cesaretlisin valla.

Hayatta işim olmaz, hafta bası 400 point short yaptım ondan berı yatıstayım, cok dalgalı denız azıcık serınleyelım derken cok pıs tuzlu su yutabılırım... Hıc ısım olmaz kenarda elimde Sprite uzanmıs 2011 plaj modası takıp etmekteyım... :)

win-win
17-06-2011, 14:31
Hayatta işim olmaz, hafta bası 400 point short yaptım ondan berı yatıstayım, cok dalgalı denız azıcık serınleyelım derken cok pıs tuzlu su yutabılırım... Hıc ısım olmaz kenarda elimde Sprite uzanmıs 2011 plaj modası takıp etmekteyım... :)

Ohh iyi keyifler, bende Guney Asya turu yapmistim, hatta donemedim uzun sure :)

win-win
17-06-2011, 14:40
EURUSD shortlari destekler hale gecti, hadi bakalim PY dehhh, al riski kocum,defautlar sana kucakta hediye olsun...gelmedi herhalde haber size Londradan Berlinden neyse

win-win
17-06-2011, 14:46
Bak ya Konu basligini degistirmisler sormadan etmeden, inadina yazacagim...sonuna kadar isi gucu biraktim yazacagim :)

Gerci yeni basligi daha cok begendim, iyi olmus :)

Tropicana
17-06-2011, 14:48
milletin dumenine comak sokuyosun ya ondan

win-win
17-06-2011, 14:50
milletin dumenine comak sokuyosun ya ondan

Yok yeni konu basligi daha guzel olmus No Name Trade :) iyi yapmislar, comak sokuyorum evet.

win-win
17-06-2011, 14:54
Aksam vermezde bir cilginlik yapabilir 76100 olabilir dikkatli olmakda fayda var, dikkat cekiyoruz takip ediliyoruz :) Default riskini alsin PYci.Son gulen iyi guler.

Tropicana
17-06-2011, 14:54
ben noolcagini soyliyim
burda guclu bi ekip olusur
bunlar da dagitmak icin ellerinden geleni yapar
islerine gelmez cunku

IraSCiBLe
17-06-2011, 14:55
No name trade ne yaaa... :D :D :D ... OEM Trade :D :D

win-win
17-06-2011, 14:57
ben noolcagini soyliyim
burda guclu bi ekip olusur
bunlar da dagitmak icin ellerinden geleni yapar
islerine gelmez cunku

Valla biz art niyetli bir sey yapmadigimizi defalarca dile getirdik, her turlu sese acik olunmali, diyalog da kuralim dedik, geldik burda yaziyoruz, niyetimiz hep iyi oldu. biraz trade isim var...sira bende simdi.

win-win
17-06-2011, 14:57
No name trade ne yaaa... :D :D :D ... OEM Trade :D :D

Oyle uygun gormusler benim nickimi gormeye tahammul edemiyorlar malesef :)

IraSCiBLe
17-06-2011, 15:02
O zman isim dusunelım... Pala Busters... Deadliest Cash (buna kendım bıle guldum bak :D :D )... Pala's gonna be my bitch.. (bunu da silerler).. Ya da Once You go MC you never go Back.. :D :D

Tropicana
17-06-2011, 15:06
yallah dedik bikere :p

win-win
17-06-2011, 15:06
O zman isim dusunelım... Pala Busters... Deadliest Cash (buna kendım bıle guldum bak :D :D )... Pala's gonna be my bitch.. (bunu da silerler).. Ya da Once You go MC you never go Back.. :D :D

:) Ha ha, valla keyfimi kimse kaciramaz istediginiz basligi koyarim sorun degil. Geliyor koc :) oyna ustume gel kocum

win-win
17-06-2011, 15:07
yallah dedik bikere :p

Sizin yallah tuttu evet :)

win-win
17-06-2011, 15:09
Her tarafim short oldu, short yagiyor mubarek :)

kabzımal
17-06-2011, 15:15
Hayırlı uğurlu olsun.
76500-77000 olsı gözüküyor gözüme, tüm mermileri harcamadan kontrollü gitmek lazım.:)

win-win
17-06-2011, 15:15
Ne volume bulduk 75100-75400 arasinda istesen bulamazsin 73000 altinda

win-win
17-06-2011, 15:18
Hayırlı uğurlu olsun.
76500-77000 olsı gözüküyor gözüme, tüm mermileri harcamadan kontrollü gitmek lazım.:)

Evet evet haklisiniz, sagolun.... VOB24 e yanar doner meyva gondereyim sizinle... bakmiyorum artik oraya

Tropicana
17-06-2011, 15:18
dedigin 76 100 gorunuyo sanki 15lik 200 gun

win-win
17-06-2011, 15:19
dedigin 76 100 gorunuyo sanki 15lik 200 gun

Bakcaz, serbest 80000 de yapabilir, cok akillica olur, evde longlar lazim olur mutfakta falan :) bir kac gune bir ise yaramayacak nasil olsa

sungur
17-06-2011, 15:21
75350kısaldık bakalım1/3

win-win
17-06-2011, 15:22
75350kısaldık bakalım1/3

Hayirli olsun 76100 da resimde ya dokunur oraya, o risk var yani, yada asagiya geliriz ama illa ki miknatis gibi 10 gunluge degecektir.

sungur
17-06-2011, 15:24
74,250 ye mi incek 76250 ye mi gidecek izliyos

kabzımal
17-06-2011, 15:25
Evet evet haklisiniz, sagolun.... VOB24 e yanar doner meyva gondereyim sizinle... bakmiyorum artik oraya

Ben de garsonluğu bıraktım. Bir dahaki sefere artık.:)

IraSCiBLe
17-06-2011, 15:28
Aga 7 liradan Garanti mallanmıştım, 7.07 den verdim.. Bir günde %1 beleş kar Allah bereket versin, ne işim olur bu havalarda opsiyonla mopsiyonla... :D

Tropicana
17-06-2011, 15:29
bakis acisi

http://666kb.com/i/bufpess68f190vueb.gif

sungur
17-06-2011, 15:32
normal de 75050 görüldüğü zaman kısalmak lazım . %60 ihtimal için kısaldım.

Tropicana
son dakika haberler de degisti :):):)

http://666kb.com/i/bufphirsbp225yc9v.jpg

win-win
bakis acisi

http://666kb.com/i/bufpess68f190vueb.gif

Evet 76200-76100 riski var,katiliyorum...

win-win
17-06-2011, 15:33
son dakika haberler de degisti :):):)

http://666kb.com/i/bufphirsbp225yc9v.jpg

Bende onu dusunuyordum ya, Kunefe yedirsinler bir daha gelir, ben Londra'da gordum yamuldum, insan diyemiyecegim kendisi icin :)

win-win
17-06-2011, 15:36
normal de 75050 görüldüğü zaman kısalmak lazım . %60 ihtimal için kısaldım.

Ustad ben surekli aciyorum 74600 den beri, cunku bu rasyonel bir hareket degil zaten...Onun icin 76200 de olasidir, dinamiklere donunce belli olucak, yerliye birakinca kendi borusunu otturuyor, yabanci susuyorsa nedeni vardir.

sungur
17-06-2011, 15:38
74,875 trend çizgisini test edip dönerse 76250 ye şans vermek lazım.

win-win
17-06-2011, 15:39
Ben en kotu ihtimal 75100 altinda kapatacagini dusunuyorum default riskini almak istiyorsa, yoksa zaten aldiklarinin hepsini geri vericek.

win-win
17-06-2011, 15:50
Yukselen pala ile long kapatiyor, tebrik etmek lazim. Yigidin hakki yigide,riskten kurtuluyor.

win-win
17-06-2011, 15:56
ırlanda basbakanı: Ab'den von rompuy ıle ırlanda'nın ıflastan korunması hakkında gorustuk

sungur
17-06-2011, 15:56
spot 5 lik boll. daralıyor hareket e hazırlık +-;-+

win-win
17-06-2011, 15:58
AB / VON ROMPUY: IRLANDA BANKALARININ YENIDEN YAPILANMASI IYI GIDIYOR

:) her sey iyi gidiyor, zaten yeniden yapilandirma hic sorunlu bir durum degil yani

win-win
17-06-2011, 15:59
Spotta yabanciyi goremedik henuz, 5 dakikaliklarda tepeden giriyor, daralmis banda...

win-win
17-06-2011, 16:03
Obama'nin esinin yardim vakiflari icin yaptigi en yuksek fiyatli teklif edenle bir aksam yemegi yeme teklifine en yuksek teklif eski IMF baskani Strauss Khan dan gelmis :)

Tropicana
17-06-2011, 16:05
delirdi 225 den birden 525

Tropicana
17-06-2011, 16:05
YUNANİSTAN/PAPAKONSTANTİNU, "YERİMİ ALAN İSİM, SONUÇLARI ÇABUKLAŞTIRACAK VE REFORMLARA DEVAM EDECEK"

kesin

win-win
17-06-2011, 16:07
delirdi 225 den birden 525

Kimse yok piyasada, yerli PY si istedigi dudugu caliyor, bugun ona calisiyoruz, Ptesi, Sali, Carsamba da var ama :)

win-win
17-06-2011, 16:12
Bir sey sorayim su ekonomi sogutma onlemleri diyorlar, ne olur bu onlemler gelince, bazilari iyi olur bazilari kotu olur... Ne olucak bu onlemler alininca yukselicekmiyiz mesala faizleri yukseltseler, yada vergi getirseler, Bddk- tsmf onlemi? Piyasa bu onlemlerin alinmasini yeni mi gordu?

Tropicana
17-06-2011, 16:12
gel gel mi yapiyo diyosun ;)

Tropicana
17-06-2011, 16:13
ekonominin girtlagini sikma tedbirleri

win-win
17-06-2011, 16:13
gel gel mi yapiyo diyosun ;)

Valla cok ne yaptiginla ilgilenmiyorum delikanli PY 76200 yapar, ordan default riskini alir rahatlar diyorum :) Demekki delikanli degil. Bir yandanda is mailleri atiyorum, tek kulagimda telefon konferansi yapiyorum, bir gozum hisse.nette bir gozum piyasada, bayagi karisik durumdayim :)

win-win
17-06-2011, 16:16
ekonominin girtlagini sikma tedbirleri

Aynen oyle gecenlerde bir TV yorumcusu dedi bu onlemler gelirse, ralli yapariz, adam Ekonomi bilimine hakaret ediyor ve Ekonomist bu durumdayiz.

Tropicana
17-06-2011, 16:20
ozel msj yolladim ne dusunuyosun ?
super fikir bence :p

Aynen oyle gecenlerde bir TV yorumcusu dedi bu onlemler gelirse, ralli yapariz, adam Ekonomi bilimine hakaret ediyor ve Ekonomist bu durumdayiz.

win-win
17-06-2011, 16:22
:oley: Ben biliyorum.

Ecb / bını smaghı: Yunanıstan temerrude duserse ne olacagını bılmıyorum

win-win
17-06-2011, 16:24
ozel msj yolladim ne dusunuyosun ?
super fikir bence :p

Bakamadim gercekten, acayip yogunum tum gun buraya yazmak icin acayip efor sarfettim :) Cevapliycam ilk firsatta

Tropicana
17-06-2011, 16:27
bi ara reyting 24 lerdeydi simdi 13
reklam yapmak lazim :) sen sakrak biyer olmasi lazim buranin

Tropicana
17-06-2011, 16:29
gel gel ini yapti simdi basmakta
hayirli isler pala

win-win
17-06-2011, 16:30
Kargalar kargalar kargalar, geldiler :) spotu oynatalim simdi. Goruyorsun degil mi nasil tutuyor, sirf inat :) Cok kotu olacak cok...

sungur
17-06-2011, 16:42
74,700 den dönebilir mi?

sungur
17-06-2011, 16:43
ben kapattım 1/3 de 75475 den açmıştım. 74950 den kapattım.

win-win
Hafif eksi kapatirsak cok guzel olucak. Yerli PY soyluyorum bitiriyorsun kendini akilli ol. Sarki gonderdik anlamadin.

sungur
spot a veriyorlar

win-win
17-06-2011, 16:44
ben kapattım 1/3 de 75475 den açmıştım. 74950 den kapattım.

erken hocam seyret, kargalar masada para birakmaz

sungur
17-06-2011, 16:45
61200 desteği tutmaz ise ; 74200 vob görürüz

win-win
17-06-2011, 16:56
Saat 17:00-17:35 arasi biraz mesgul olucam, bir sey yazamiyacagim ama siz anlarsiniz rakkamlardan zaten :) 17:35 de gorusuruz

Tropicana
17-06-2011, 17:01
dun son 15 dk da gelen alis bakalim bugun napacak

Tropicana
17-06-2011, 17:01
hala 76 100 e dogru deneme yapacagini dusunuyorum

sungur
17-06-2011, 17:15
75275 geçerse 76 ya doğru atak ihtimali %60 olur.

sungur
17-06-2011, 17:16
5 lik macd lar yukarı için acele etmiyor.

Tropicana
17-06-2011, 17:17
istah yok piyasada
neyse artik
herkese iyi haftasonlari
yarin ola hayrola demisler :)

sungur
17-06-2011, 17:18
gold 1537 üstü kapanış yapabilecek mi?

win-win
17-06-2011, 17:38
Evet efendim, yerli pala bugunde golu kendi kalesinde yemistir. Hsonu riski boyle bir donemde cok zordur. Seveceksin rakibini demis atalarimiz, dolayisi ile yerli palaya bu kadar piyasayi hoplatmak isteyip de kafasina bu kadar mali yedigi icin ayrica tebrik eder.

Kalp pilini degistirmesini, ambulans ve doktor ile gezmesini tavsiye ederim. Bir tutam ot icin kendini bayirdan firlatti, tebrik ediyorum. Short ortalama 74975 ile girdim hsonuna...

win-win
17-06-2011, 17:39
Akliniza gelen ilginc yazilari topikte paylasirsaniz sevinirim... Birazdan PY nin ustad saz ekibi cikar yazmaya baslar, benim isim yok, piyasa haftaya gerekli cevabi verecektir. Sevgi ve hurmetlerimle her katkiniz icin.

win-win
17-06-2011, 17:44
Izninizle ben kacarim, aksam yemegine davetliyim ama hsonu da bakacagim, VOB24 deki patirti gurultunun burda olmamasi guzel. Nitekim bir kac tradeden sonra zaten cektigi ilgiliyi artiracaktir, sonucta herkez davetlidir yazabilir, iyi aksamlar.

sungur
17-06-2011, 17:46
sn win win;
güzel bir topik olacak inşaallah . güzel paylaşımlarınız için teşekkürler. benim de arzum karşımda bir fikir cimnastiği yapabileceğim biri olması idi.

win-win
17-06-2011, 17:51
sn win win;
güzel bir topik olacak inşaallah . güzel paylaşımlarınız için teşekkürler. benim de arzum karşımda bir fikir cimnastiği yapabileceğim biri olması idi.

Sevinirim devam edelim, sonucta kavga gurultu istemiyoruz para kazanmak derdimiz onun icin enerjimiz, haftaya burasi cok ama cok senlenecek, Yunanistan'a bakip longlayanlar, PY manipulasyonuna gelmedikleri icin bir tatli huzur bulacaklar. Dikkat edersen deli gibi cekmek istedi, karsisinda cok ciddi, ne yaptigini bilen ve gercege oynayan rakipleri var. Patagonya borsasi degil burasi, mantiksal olan tradeler ve kurumsal yatirimci kitlesi istiyorsak bu yerli PY gibi davranamayiz, zaten haftaya sonu cok kotu olacak...Gorusmek uzere

IraSCiBLe
17-06-2011, 17:57
Win win cigim, bu vade ben sana katılamayacagım, eger dusecekse bıle daha yukardan basmak ısteyecekler.. ayrıca ben default rıskını de %100 gormuyorum, isin nereye varacagını bıldıklerı ıcın enınde sonunda cozeceklerdır o paraları... :)

cemsoy35
18-06-2011, 00:17

paritede 1,3670 leri gördğümüzde doalr ne olur pekii sevgili win win?

win-win
18-06-2011, 13:20
paritede 1,3670 leri gördğümüzde doalr ne olur pekii sevgili win win?

USD/TL teknik yada temel analize uydugunu dusunmuyorum. Serbest Kurumuz oldugunu dusunmuyorum. Belki Emerging paralari ile bagil durumuna bakilabilir. Hic ilgilenmiyorum desem yeridir Sn cemsoy.

win-win
18-06-2011, 13:24
Win win cigim, bu vade ben sana katılamayacagım, eger dusecekse bıle daha yukardan basmak ısteyecekler.. ayrıca ben default rıskını de %100 gormuyorum, isin nereye varacagını bıldıklerı ıcın enınde sonunda cozeceklerdır o paraları... :)

Isi cozselerde cozmeselerde farketmez, yerel ekstra tedbirlerde alsalarda farketmez. Cuma gunu takas degisik bir goruntu vermis, o sadece ilginc, ama PY tekrar pozisyon degistirecek, yada degistirmenin kendisinin cebi icin daha hayirli oldugunu kabul edip, bir tutam ot ugruna kendini de firlatabilir. Dow traderi arkadaslari tebrik ederim, 6-1 oldu durum. Onumuzdeki hafta yine 1 den basliyacagiz 7 ye kadar yolu var :)

win-win
18-06-2011, 14:08
Nassim benim eski hocam hemde bir zamanlar rakibimdi. Nassim'in bu dunyadaki 3-5 ilginc tipten biri oldugunu dusunuyorum. Sanirim internette de bir blog var takip etmenizi oneririm, bos konusmaz. Ha bir de acayip icli kofte yapar, her ilginc adamin bir arizasi oluyor hayatta :)
-----------------------------
Yaziyi okumadan yapistirdim ama su Q orani icin biz bir zamanlar ne kavgalar etmistik, aklima geldi gulumsedim.

Piyasalar için kabus senaryosu
Kara Kuğu teorisinin mimarı Nassim Taleeb ile ilişkili olduğu için Kara Kuğu Fonu olarak anılan Universa Investments, S&P 500 endeksinin önümüzdeki üç yılda yüzde 40 ya da daha fazla bir “düzeltme” ile karşı karşıya kalacağını öne sürdü.

Müşterilerini piyasadaki düşüşlere karşı korumak amacıyla kötü senaryolara göre vadeli piyasalarda bir tür sigorta işlevi görecek işlemler yapan Universa, 13 Haziran tarihli raporunda, şu andaki hisse senedi değerlerinin, 110 senelik piyasa verileri ile karşılaştırıldığında, büyük bir düşüşe işaret ettiğini yazdı.

Finanstrend'de yer alan habere göre Universa baş yatırım yöneticisi Mark Spitznagel tarafından kaleme alınan araştırmada, “Şu andaki değerlemere göre, S&P 500’ün önümüzdeki bir kaç yıl içinde yüzde 40’dan fazla düşmesi olasılığı yüzde 20” denildi.

Spitznagel’in yöntemi, şirketlerin piyasa değerlerinin toplam varlıklarına bölünmesiyle ortaya çıkan “Q oranının” 100 yıllık incelemesine dayanıyor. Şu anda 1.04 çıkan Q oranı, büyük düşüşlere işaret ediyor.

Universa’nın görüşünü eleştirenler, 6 milyar dolarlık varlık yöneten şirketin, risklere karşı müşterilerini koruma amacıyla çalıştığı için böyle bir açıklama yapmış olmasını olağan karşıladıklarını söylüyorlar.

win-win
19-06-2011, 13:06
Haftasonu durumu irdeleyince tekrar, 74900 kapanan VOB ve arada faz farki olan spot var, VOB'da takasta ki degisimi hic sevmedim, Pazartesi spot kuvvetli alicili acilirsa, kisa vadeli kisalar kapanabilir. Vadeleri Kisa, Orta, Uzun dersek, Kisa longa gecmek uzeredir pazartesi sabahi duruma gore kisadan uzuna gecilebilir, Orta ve Uzun vadeler ise Kisa ya donmustur. Pazartesi sabah ve ogleden sonra uzun toplantilarim var, yazacak vaktim olmayacak, ancak gun sonuna yetisebilirim fakat kisa vade kisalar guclu acilis ile reverse edilmelidir. 75200 ve 76100 uzerinde kalici olursa, kisa vadede kisada israr etmenin anlami yok, hala 74975 short ortalama ile devam ediyorum.

ayhan53
19-06-2011, 13:39
hayırlı olsun topik

win-win
19-06-2011, 13:43
hayırlı olsun topik

Sagolun baskanim :)

win-win
19-06-2011, 16:25
Home Sales Probably Dropped to Year’s Low

Home Sales Probably Dropped to Year’s Low
Home sales probably dropped in May to the lowest level of the year, while orders placed with factories climbed, showing housing remains a soft spot as other parts of the U.S. economy recover, economists said before reports this week.

Purchases of new and existing houses decreased 4.8 percent to a 5.11 million annual rate last month, the weakest since November, according to the median forecast of economists surveyed by Bloomberg News. Another report may show bookings for goods made to last at least three years increased after falling in April by the most in six months.

A jobless rate hovering around 9 percent means it will take years to absorb the 1.8 million distressed properties on the market that are weighing down home values, one reason why Federal Reserve policy makers are likely to maintain record stimulus when they meet this week. Manufacturers, on the other hand, may soon recover from the supply disruptions following the disaster in Japan and help underpin the world’s largest economy.

“The outlook for the housing data remains very weak, and there’s been very little evidence of any turnaround,” said David Semmens, a U.S. economist at Standard Chartered Bank in New York. “We’ve obviously seen some slowdown in manufacturing due to the supply-chain issues in Japan. That will work itself out through the second half.”

Sales of existing homes, due from the National Association of Realtors on June 21, fell 5 percent to a 4.8 million annual pace, according to the median forecast of 55 economists surveyed by Bloomberg.

http://www.bloomberg.com/news/2011-0...y-preview.html

win-win
19-06-2011, 16:25
İhtiyaca büyük fren
Cari açığı frenlemeye yönelik alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. BDDK’nın son hamlesiyle bu kez de bankaların ihtiyaç kredilerini sınırlandıracak bir adım atıldı. Bu tip kredilerde ayrılan karşılıklar 4 kat artırıldı
19 Haziran 2011 Pazar, 09:42:24
Ekonomi yönetiminin cari açığı frenlemek için birbiri ardına aldığı önlemeler bir türlü yetmeyip açık nisan itibarıyla 63.4 milyar dolara dayanınca, önlemlere dün bir yenisi daha eklendi. Bir türlü dizginlenemeyen iç talebi azaltmak ve bankaların kredi musluğunu biraz daha kısması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tüketici kredileri toplam kredilerinin yüzde 20'sine ulaşan bankaların ayırmaları gereken karşılıkları 4 kat artırdı.

BANKACILARA HAFTA SONU ŞOKU
Böylece bankalar normalde yüzde 1 karşılık ayırdıkları krediye yüzde 4 karşılık ayırmak zorunda kalacaklar. Yeni yönetmelikle ihtiyaç kredilerinde agresif olan bankaların maliyetleri artırılmış oldu. Öte yandan ödeme sıkıntısı nedeniyle ikinci grupta izlenen konut ve taşıt dışındaki tüketici kredileri için ise yüzde 1 yerine yüzde 8 karşılık ayrılacak.

Ekonomi yönetimi bu yol ile son dönemde hızlı artan ihtiyaç kredilerini dizginlemeye çalışıyor. Yapılan yeni düzenleme, yarından itibaren verilecek kredilerde gerçerli olacak. BDDK'nın konuyla ilgili hazırladığı yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girerken, bankacılara da hafta sonu soğuk duş etkisi yarattı. Yazım dili adeta bulmaca gibi olan yönetmeliği bankacılar ilk başta anlamakta zorlandı. Bazı bankacılık analistleri de tekrar tekrar okuduktan sonra yönetmelikte ne denilmek istendiğini anlayabildiklerini söylediler.

BULMACA GİBİ YÖNETMELİK METNİ
Resmi Gazete'de dün yayımlanan yönetmelikte “Genel karşılık hesaplama dönemleri itibarıyla hazırlanan konsolide olmayan finansal verilerine göre tüketici kredilerinin toplam kredilerine oranı yüzde yirminin (yüzde 20) üzerinde olan bankalar ile taşıt ve konut kredileri dışındaki tüketici kredilerinden donuk alacak olarak sınıflandırılanların taşıt ve konut kredileri dışındaki tüketici kredilerine oranı yüzde sekizin (yüzde 8) üzerinde bulunan bankalar, genel karşılık oranını Birinci Grup’ta izlenen taşıt ve konut kredisi dışındaki tüketici kredileri için kredilerin vadeleri boyunca yüzde dört (yüzde 4) olarak, İkinci Grup’ta izlenen taşıt ve konut kredisi dışındaki tüketici kredileri için kredilerin vadeleri boyunca yüzde sekiz (yüzde 8) olarak uygulanacak” denildi. İşte bu bulmaca gibi metin ile kredilere getirilen yeni sıkılaştırma sonrası da bazı bankacılar ‘Başımıza daha neler gelecek’ demekten de kendilerini alamadılar.

SEKTÖRDE İLK 10 BANKA YÜZDE 20'LİK SINIRIN ÜSTÜNDE
Tüketici kredilerinde yapılan bu düzenleme, ihtiyaç kredilerinde maliyetleri artırırken bu artış bugüne kadar yüksek tutarda tüketici kredisi kullandırmış bankalarda söz konusu olacak. Tüketici kredilerinin toplam kredilere oranına bakıldığında ise ilk 10 bankanın tamamı yüzde 20 sınırının üzerinde seyrediyor. İlk 10 bankada tüketici kredilerinin toplam kredilere oranının ortalaması ise yüzde 26. Yani bu bankalar yarından itibaren verdiği ihtiyaç kredilerine 4 kat daha fazla karşılık ayırmak zorunda. Yani tüketicilerin bundan sonra kredi kullanırken faiz hesabına daha fazla dikkat etmeleri gerekecek. Mart ayı verileri ile sektöre bakıldığında Ziraat Bankası yüzde 40 ile tüketici kredilerinin oranı en yüksek banka konumunda. Ziraat’i yüzde 30’luk oran ile Vakıfbank izlerken Denizbank yüzde 26 oran ile üçüncü sırada yer alıyor.

FİNANSMAN ŞİRKETLERİ DE ARTIRACAK
BDDK'nın, finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerince alacakları için ayrılacak karşılıklara ilişkin usul ve esaslar hakkında tebliğ değişikliğine göre, finansman şirketleri mart, haziran, eylül ve aralık dönemleri itibarıyla konut ve taşıt kredisi dışındaki tüketici kredileri için kredi tutarının yüzde 4'ü oranında, anapara, faiz veya her ikisinin tahsilinde 30 günden fazla, ancak 90 günden az gecikme olan bu nitelikteki krediler için kredi tutarının yüzde 8'i oranında genel karşılık ayıracaklar. Bu madde, bugünden itibaren kullandırılan krediler için uygulanmak üzere bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

SEFER YÜKSEL- GAZETE HABERTURK- HT EKONOMİ

sungur
19-06-2011, 20:15
yarın iş nedeniyle izleyemeyeceğim. 74700 üstü al////altı sat ta olur. destek,73100 de ve 72050 de, direnç 77650 ve78200 de, 75650 ile 74700 en çok bekleme aralığı olabilir. bir nevi gri bölge özelliğinde.

win-win
19-06-2011, 21:01
Beceremiyecekler bu isi... Eski paketteki en ufak degisiklik, gol olur.

Papandreou Pleads for Unity Before Vote
By Maria Petrakis and Marcus Bensasson - Jun 19, 2011 5:43 PM GMT+0300 .
inShare.1
More
Business ExchangeBuzz up!DiggPrint Email ...Greek Prime Minister George Papandreou fended off calls for elections from opposition parties in parliament and appealed for support to push through austerity measures to secure additional funding and avert a “catastrophic” default.

“The country is at a critical crossroads,” Papandreou told parliament in Athens today, kicking off a three-day debate on a confidence motion in his new government. “It is in our hands to change the situation and that is our commitment.”

He called for the vote last week as the opposition rejected overtures for national consensus and his handling of the crisis led to defections from his party. Two ruling socialist lawmakers resigned on June 16, prompting Papandreou’s party to demand an emergency meeting and stoking investor concern that his grip was slipping and the chance of default growing.

Greece needs to secure parliamentary approval of a 78 billion-euro ($112 billion) package of budget cuts to ensure the payment of a fifth loan under last year’s 110 billion-euro bailout as European Union finance ministers meet today to debate the terms of a new funding package of a similar size.

Papandreou said dealing with the country’s debt to avoid “sudden death” should unite Greece’s political parties. “The new government has a duty to complete the talks,” he said.

Opposition
Antonis Samaras, leader of New Democracy, the largest opposition party, repeated his call for elections.

“We are being asked to give support to a government that only a few days ago was squabbling among itself,” he said. “You have lost the confidence of the Greek people.”

Papandreou on June 17 named Evangelos Venizelos as his finance minister to secure support from his allies, amid increasing criticism of new budget-deficit cuts. Papandreou now has 155 seats in the 300-seat chamber.

More than 47 percent of 1,208 Greeks surveyed by Kapa Research SA for To Vima newspaper oppose the measures, which include sales of state-owned companies, higher taxes on restaurants and new “crisis levies” on wages, and want early elections. Almost 35 percent said the package should be approved.

Unions have called strikes against the measures and protests outside the Parliament House are held on a daily basis. Papandreou said today he would call a referendum later this year on changes to the country’s political system and constitution to allay demonstrators’ concerns.

The debate on the motion began today and will end on June 21, two days before EU leaders meet to approve aid that will shield Greece from record borrowing costs for as many as three years. A new demonstration is planned for outside the Parliament House as lawmakers vote on the motion at midnight on June 21.

To contact the reporters on this story: Maria Petrakis in Athens at [email protected];

To contact the reporter on this story: Marcus Bensasson in Athens at

win-win
19-06-2011, 21:03
yarın iş nedeniyle izleyemeyeceğim. 74700 üstü al////altı sat ta olur. destek,73100 de ve 72050 de, direnç 77650 ve78200 de, 75650 ile 74700 en çok bekleme aralığı olabilir. bir nevi gri bölge özelliğinde.

Katiliyorum Sn Sungur, bakis acimiz ayni genelde.

BEYAZIT
19-06-2011, 22:20
Haftasonu durumu irdeleyince tekrar, 74900 kapanan VOB ve arada faz farki olan spot var, VOB'da takasta ki degisimi hic sevmedim, Pazartesi spot kuvvetli alicili acilirsa, kisa vadeli kisalar kapanabilir. Vadeleri Kisa, Orta, Uzun dersek, Kisa longa gecmek uzeredir pazartesi sabahi duruma gore kisadan uzuna gecilebilir, Orta ve Uzun vadeler ise Kisa ya donmustur. Pazartesi sabah ve ogleden sonra uzun toplantilarim var, yazacak vaktim olmayacak, ancak gun sonuna yetisebilirim fakat kisa vade kisalar guclu acilis ile reverse edilmelidir. 75200 ve 76100 uzerinde kalici olursa, kisa vadede kisada israr etmenin anlami yok, hala 74975 short ortalama ile devam ediyorum.

win win poz buyuklugunude yazarsan iyi olur
yarım portfoy ceyrek portfoy seklınden
tskler

win-win
19-06-2011, 22:34
win win poz buyuklugunude yazarsan iyi olur
yarım portfoy ceyrek portfoy seklınden
tskler

:) Benim gibi yazan yok, 2 senedir anlik portfoyun short mu longmu nerden pozisyon aldigimi yaziyorum
birak portfoy buyuklugunu, pozisyonunu anlik yazan yok, genelde portfoyun pozisyonunu sonradan surdan aldim sattim reverseledim diye yaziyorlar, ben zarari da kari da anlik gozukecek sekilde yaziyorum. Herkezin tarzi farkli diyelim buna. Zaten yazilanlarin dogruluk oranin da ne oldugu tartisilir.

Neyse efendim biz konustugumuz gibi adamiz, sorunuza gelince, bundan sonra portfoyun durumuna gore de yazariz. Su anda kaldiracim 4'de kaldiracimi 20 ye kadar cikartabilirim, ama cok nadir zamanlar disinda 7 kaldiraci gecmedim, nitekim PY genelde %22.5 dikkat ediyor. Eskiden sabit kontrat sayisi ile islem yapardim fakat sayisini yazmiyayim zaten kimse inanmaz. Yeterlidir umarim, sizde yazin ara sira pozisyonunuzu sevinirim.

BEYAZIT
19-06-2011, 22:40
:) Benim gibi yazan yok, 2 senedir anlik portfoyun short mu longmu nerden pozisyon aldigimi yaziyorum
birak portfoy buyuklugunu, pozisyonunu anlik yazan yok, genelde portfoyun pozisyonunu sonradan surdan aldim sattim reverseledim diye yaziyorlar, ben zarari da kari da anlik gozukecek sekilde yaziyorum. Herkezin tarzi farkli diyelim buna. Zaten yazilanlarin dogruluk oranin da ne oldugu tartisilir.

Neyse efendim biz konustugumuz gibi adamiz, sorunuza gelince, bundan sonra portfoyun durumuna gore de yazariz. Su anda kaldiracim 4'de kaldiracimi 20 ye kadar cikartabilirim, ama cok nadir zamanlar disinda 7 kaldiraci gecmedim, nitekim PY genelde %22.5 dikkat ediyor. Eskiden sabit kontrat sayisi ile islem yapardim fakat sayisini yazmiyayim zaten kimse inanmaz. Yeterlidir umarim, sizde yazin ara sira pozisyonunuzu sevinirim.

daha iyi anlamak icin sordum bu soruyu satasmak icin degil
ben %20 garan dayım ptesi yada salı satacagım muhtemelen

win-win
19-06-2011, 22:42
daha iyi anlamak icin sordum bu soruyu satasmak icin degil
ben %20 garan dayım ptesi yada satacagım muhtemelen

Yok yok oyle dusunmedim zaten rahat olun ben genele yazdim. Tesekkurler

IraSCiBLe
20-06-2011, 07:56
Evet en uzakta ben oldugum ıcın haftanın sıftahını ben atayım... Siftah benden bereketi Pala'dan .. :) :) Herkese bol kazanc degil de onu zaten bıraktık herkese Pala'nın ceplerinden uzak durması dılegıyle haftaya baslayaım efenm.. :)

Hunter26
20-06-2011, 08:51
Günaydın, iyi hafta olmasını dilerim bizler için

win-win
20-06-2011, 08:54
Amin diyelim, Cin,Hindistan yada Bovesp bakarsaniz hepsi yapmasi gerekeni yapmis, dolayli olarak gorunen koy klavuz istemez fakat ben kisa vadeli 75200 ustunde kalici olmasi durumunda kisa vadeli shortlar kapatilabilir diyelim. Ihtimal ihtimaldir. 74975 short devam kaldirac 4 deyiz. iyi gunler

IraSCiBLe
20-06-2011, 08:55
Bu hafta shortlar guzel is yapacak gibi.. Durumlara gore biz de pozisyonumuzu alırız...

win-win
20-06-2011, 08:58
Bu hafta shortlar guzel is yapacak gibi.. Durumlara gore biz de pozisyonumuzu alırız...

Oyle gozukuyor simdilik, takipteyiz...87000-73000 kazanan kazandi zaten hocam, algi herkeze yerlesince genelde ters bir hareket beklemek lazim once, ben o ters harekete ihtimal veriyorum ama pozisyonumu degistirmiyorum. Gorusuruz Irascible, ben CEO bir arkadasla geyik yapmaya gidiyorum, sirket satin alicakmis, alma diyorum 1 ay sonra yari fiyatina alirsin diyorum, o alicam diyor :)

IraSCiBLe
20-06-2011, 09:02
Oyle gozukuyor simdilik, takipteyiz...87000-73000 kazanan kazandi zaten hocam, algi herkeze yerlesince genelde ters bir hareket beklemek lazim once, ben o ters harekete ihtimal veriyorum ama pozisyonumu degistirmiyorum. Gorusuruz Irascible, ben CEO bir arkadasla geyik yapmaya gidiyorum, sirket satin alicakmis, alma diyorum, o alicam diyor :)

Dogru, ozellıkle ben bu vadede yukarı beklıyorum, sonrakı vadede shortlardan daha ıyı ıstıfade ıcın bence yukarı cekıcekler.. Ama ozellıkle bu BDDK haftasonu golu bu hafta bize bi 400-500 pointcik sakal bırakabılır... :)

IraSCiBLe
20-06-2011, 09:18
Anam anam tek tus Take Profıt oyy oyyyy oyy... Yaaa Win win cigim bak bu kardesını dınle oglen ıstakoz corbanı afıyetle ıc kasesı 75 tl.. :)

win-win
20-06-2011, 09:21
Crash yazan bizdik 87000 den beri, piyasada gorulmemis derecede az pozisyon olmasinin nedeni vardir, ben vade sonuna kadar cok dusuk hacimlerle buyuk dususler bekliyorum, Orta ve Uzun vade shortuz, kisa vadede ise %30 yukselise hala ihtiyatli olarak koruyoruz fakat 73600 altinda kapanis yapicagini gorurseniz, bu %30 kisa vadeli yukselis ihtimalinin ortadan kalktigini dusunebilirsiniz.

Bir de ben bu konuda grafik kullanmayi dusunmuyorum tabii isteyen istedigini koyabilir konuya. Lakin grafik nasil trade edecegini soylemiyor, insan algisi da grafiksel degil, sozsel bir algilama yapisana sahibiz dusunen varliklar olarak

IraSCiBLe
20-06-2011, 09:24
Crash boom bang.. :)

win-win
20-06-2011, 09:24
Anam anam tek tus Take Profıt oyy oyyyy oyy... Yaaa Win win cigim bak bu kardesını dınle oglen ıstakoz corbanı afıyetle ıc kasesı 75 tl.. :)

75 tl ye ictigin marti corbasidir :) ben kactim izninizle

Tropicana
20-06-2011, 10:12
cumadan longda kaldik
simdi bakiyoruz saf saf
belliydi zaten boyle bisey olcagi :(

ERKAN1974
20-06-2011, 10:25
cumadan longda kaldik
simdi bakiyoruz saf saf
belliydi zaten boyle bisey olcagi :(

Aynen öyle. ne yapsak bilemedim. Pozmu kapasak. Kısayamı geçsek. Yoksa beklesekmi.

Tropicana
20-06-2011, 10:35
ben bekliycem (simdilik) ama tabi dogru degil ona eminim

Aynen öyle. ne yapsak bilemedim. Pozmu kapasak. Kısayamı geçsek. Yoksa beklesekmi.

IraSCiBLe
20-06-2011, 11:58

Bence doner, vade sonunu boyle bırakırlarsa diger vade shorttan para kazanamazlar, yuakrıa cekmelerı lazım...

Tropicana
20-06-2011, 14:00
ayni sekilde dusunuyorum sayim irascible

Bence doner, vade sonunu boyle bırakırlarsa diger vade shorttan para kazanamazlar, yuakrıa cekmelerı lazım...

win-win
20-06-2011, 15:49
Piyasa beni beklemis demekki. Hazirmiyiz VOBcular? Kargalar geliyor saat 16:00 da. Tam zamaninda gelmisim.

win-win
20-06-2011, 15:57
Piyasada bir degisiklik yok sadece 800-900 kontrat short gelmis, fiyat yukari giderken, bunun da Kargalarin isi oldugu belli... Saat 16:00-16:30 arasi asagi devam olur, gun sonu short trade icin pit stop gerekebilir, izleyelim bakalim.

win-win
20-06-2011, 15:59

Longlarla mi kaldin Tropicana? Demekki Cuma yallah tazyik degilmis, fakemis, ben bayagi soguk kanli short aciyordum surekli bilmem farkettin mi

win-win
20-06-2011, 16:02
Volumeci biraderler yine mala geliyor, bakin soyliyeyim bu sefer Cuma'ya benzemez, her zaman papaz pilav yemez. Birakin su Greek geyiklerini ya, ne belirsizligi her sey cok belirli, 87000 den beri belli diyoruz.

win-win
20-06-2011, 16:03
Skinny ne olur bir yorumunu alsak? Benim shortlari patlatirlar mi?

win-win
20-06-2011, 16:09
Pompa yapiyor :) ah kardesim ya, bu bankaciklarin traderlari ne yapiyor hala VOB 74000, 65000 olsa almam o durumdayim. Allah akil fikir versin ne diyeyim, malda olmak zor.

50ot
20-06-2011, 16:12
kar al yapmanda fayda olabilir yoksa eksiye geçeceksin zannımca :) 80'leri bir deneriz gibi sanki..

win-win
20-06-2011, 16:13
Bu pariteye 200 pip cakarlar bu aksam tam cakmalik hala gelmis... Dow'da verirler ozaman, petrol cakar, altin flat, bize de salla gitsin formasyonu olur... Bugun de yirttin PY :)

win-win
20-06-2011, 16:14
kar al yapmanda fayda olabilir yoksa eksiye geçeceksin zannımca :) 80'leri bir deneriz gibi sanki..

Bak ya :) Bir kerede dogru pozisyondasin de disimi kiracagim, ama nedense ben cogu zaman kar yaziyorum :)

foxmulder
20-06-2011, 16:20
Bence spotda 64500 ün görülmesi gerekir. İlk aşamada 58 li rakamlar sonrasında 64500 dirençi sonrasında 52 li rakamlar orta vadede söz konusudur.

win-win
20-06-2011, 16:20
72200 deger 72350 kapar vede yakisir 1 saat 15 dakikamiz var VOB su anda 74225. Kargalar!

win-win
20-06-2011, 16:24
Amanin Ak Yatirim Arastirma Muduru Hakan Aygun CNBCE de, bu seviyelerden al verdi. X100 60930. Hemen not duselim, bunlar lazim olucak ileride :)

win-win
20-06-2011, 16:30
Bence spotda 64500 ün görülmesi gerekir. İlk aşamada 58 li rakamlar sonrasında 64500 dirençi sonrasında 52 li rakamlar orta vadede söz konusudur.

Bu seviyeden 64500 mi gider diyorsunuz ilk once?

win-win
20-06-2011, 16:38
Kargalar cok zeki hayvanlardir, her zaman beni sasirtiyorlar, izleyip izleyip, gunluk kursun ne zaman bitiyor, psikoloji en zayif ne zaman, hangi kagida nerden vericekler biliyorlar, kisacilara pit stop tavsiye edebilirim, 72xxx rakkamlar gorulmeye baslayinca

foxmulder
20-06-2011, 16:38
Bence bu seviyeden elinde sonunda 58xx li rakamlar görünecektir. Sonrasında 64xx li rakamlara geleceğini düşünüyorum. Şu an sanki onu hazırlıyolar. yunanistanı kurtardık havası yaratılacak bizde orda 64 lü rakamları görürüz. İşte tam ordan short diyom ben.

win-win
20-06-2011, 16:42
Win-win Piyasa alarmi :) Eli kulaginda 16:50 de. PY dayanamiyacak bence gerci parite pekde desteklemiyor ya. Kardesim bir tane yokki, ECB de gidiyor Euro aliyor tutsun diye piyasayi, hangi biri ile ugrasican :) Nerde finans ekonomi tezleri hepsi cop, serbest piyasa mi kaldi

50ot
20-06-2011, 16:55
Bak ya :) Bir kerede dogru pozisyondasin de disimi kiracagim, ama nedense ben cogu zaman kar yaziyorum :)

demedi deme. 750 puan sonra zarar yazmaya başlıyorsun. sabah 1500 puanı alaydın iyidi.

win-win
20-06-2011, 16:57
16:50 dedik ya, 16:50 olunca direkt 250 puan zipladik, ben ne diyeyim.Her iddasina girerim su gosterge hesaptaki pozisyonu reverselesem, atliycak, 2000 puan dusecegiz...

Bugunde boyle biter anlasildi, nane limon, kisalara tursu, uzunlarin da kapatilmasi engellendi.

win-win
20-06-2011, 16:57
demedi deme. 750 puan sonra zarar yazmaya başlıyorsun. sabah 1500 puanı alaydın iyidi.

Moral veriyorsun, sen yazdikca kendimi iyi hissediyorum :)

win-win
20-06-2011, 18:54
74000 den en kisa vade shortlari kapadim, 74975-74000 arasi short bir trade oldu. Nedeni yarin sabah ve ogleden sonra yine islerim yogun izleyemiyecegim ve israrla pozisyonu tuttular. Yarin 73600 altinda kalirsa yine short acabilirim. Bence yon hala net asagiya dogrudur, asagi yukari 87000 den beri ana yon short trade ediyorum, yukari dogru deli Ivan donuslerini de yakaliyorum vaktim oldukca. Iki gunde 1000 puan cok iyi kardir sahsimca yatay duran piyasada.

Dow'un ne yaptiginin da hic onemi yok, shortta iseniz hala.

sungur
20-06-2011, 19:46
ne yapmış; 74500- 73250 ,kapanış 74,300. 74700 altında kalmış .73100 desteği çalışmış. yarın içinde bu destek önemli.
74875 geçilmedikçe long için dikkatli olmak lazım. 73100/74850 gri bölge

50ot
20-06-2011, 22:55

Moral veriyorsun, sen yazdikca kendimi iyi hissediyorum

74000 den en kisa vade shortlari kapadim, 74975-74000 arasi short bir trade oldu. Nedeni yarin sabah ve ogleden sonra yine islerim yogun izleyemiyecegim ve israrla pozisyonu tuttular. Yarin 73600 altinda kalirsa yine short acabilirim. Bence yon hala net asagiya dogrudur, asagi yukari 87000 den beri ana yon short trade ediyorum, yukari dogru deli Ivan donuslerini de yakaliyorum vaktim oldukca. Iki gunde 1000 puan cok iyi kardir sahsimca yatay duran piyasada.

Dow'un ne yaptiginin da hic onemi yok, shortta iseniz hala.

yusuf beyin sesini duydum sanki.. :he:

selymus
21-06-2011, 01:02
winwin hocam topik yapmışın hayırlı olsun.
yine formdasın bakıyorum geçmişe doğru bir okudum da şaşırtmadın yine beni:)
geçen hafta 73 binden beri şort diye bağırdın. klasik en dipten sattın. o günden bugüne maks. 75.575 gören piyada maliyetini bir anda 74.975 e çekmişsin ahaha.

sen bence poz. tahmini yerine buraya yaptığın işlemleri yapıştır da bakalım öğrenenelim nasıl oluyor bu işler, sırrı nedir :)
küçük yatırımcı için yazıyorum diyip duruyorsun ya seni izleyen ky iflas bayrağını çekmiştir 73binden bu yana :)
ama sen nasıl oluyorsa her zamanki gibi maliyeti mükemmel bir rakama çekmeyi becermişsin bir şekilde!!

ah ahh. ne diyeyim yav sağlık olsun zevkle okuyorum seni inan ki, başarılar.

IraSCiBLe
21-06-2011, 08:21
Gunaydın Vobbers... Bugun hafıf teper mı acaba??? :)

IraSCiBLe
21-06-2011, 11:09
Kimse yok mu hayırdır??

IraSCiBLe
21-06-2011, 11:10
Bizim butun userları aldılar mı yoksa??? :D :D

http://haber.gazetevatan.com/borsa-operasyonu-30-gozalti/384686/1/Gundem

win-win
21-06-2011, 14:24
74600 dan cok kisa vade long girdim, izliyorum. Kisa vade 1-3 gun orta vade 1-2 hafta uzun vade 1-3 ay dir. Henuz yazabildim, yeni dondum

win-win
21-06-2011, 14:32
Bizim butun userları aldılar mı yoksa??? :D :D

http://haber.gazetevatan.com/borsa-operasyonu-30-gozalti/384686/1/Gundem

Neden almislar?

Borsa operasyonu: 29 gözaltı!

DHA
--------------------------------------------------------------------------------

İSTANBUL Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) maniplasyon yapanlara yönelik düzenlenen operasyonda 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında daha önce birçok borsa spekülasyonunda adı geçen eski futbolcu Mecnur Çolak ve A Milli Takım Antrenörü Engin İpekoğlu da bulunuyor.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun süreli bir çalışmanın ardından bugün saat 06.00 sıralarında Sarıyer, Beşiktaş ve Başakşehir’de tespit ettiği adreslere operasyon düzenlemişti. Baskında aralarında eski sporcular, işadamları ve aracı kurum çalışanlarının da bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken operasyon yapılan evlerin garajlarında bulunan lüks araçlara da el konuldu. Araçlar Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün otoparkına götürüldü.

50ot
21-06-2011, 14:36
74600 dan cok kisa vade long girdim, izliyorum. Kisa vade 1-3 gun orta vade 1-2 hafta uzun vade 1-3 ay dir. Henuz yazabildim, yeni dondum

vay default riskini aldın ha? :) kardeşini dinleyip kısaları kapatarak şahane bir hareket yaptın dün dostum. :)

win-win
21-06-2011, 15:01
vay default riskini aldın ha? :) kardeşini dinleyip kısaları kapatarak şahane bir hareket yaptın dün dostum. :)

Hafta sonu degil hafta icindeyiz, hem gun bitmedi belki kapatirim, 1000 puan yeter, 76000 ustunu gorurse birakirim,

Hocam sende biliyorsun goruyorsun iste kisa vadeli tepki bunlar yeme beni yani :) Golden cross olmus napcak geri mi dondurecek, yabancilardan alis mi yagiyor yani ?

Kisa vadeli tepki neden masada birakayim parayi, longsa long yani

win-win
21-06-2011, 15:03
Arabalar bu iceri borsacilarin nasil suc dellilleri oluyor? Adamlar internete arabadan mi giryormus?

50ot
21-06-2011, 15:07
Hafta sonu degil hafta icindeyiz, hem gun bitmedi belki kapatirim, 1000 puan yeter, 76000 ustunu gorurse birakirim,

Hocam sende biliyorsun goruyorsun iste kisa vadeli tepki bunlar yeme beni yani :) Golden cross olmus napcak geri mi dondurecek, yabancilardan alis mi yagiyor yani ?

Kisa vadeli tepki neden masada birakayim parayi, longsa long yani

vobcunun omru 8000 yarı omru 4000 puandır dostum :)

win-win
21-06-2011, 15:09
vobcunun omru 8000 yarı omru 4000 puandır dostum :)

Dogrudur :) Birde marj aciyor, bende olsam aynisini yapardim spotta longda olan bir PY ci olsaydim, aksam Grekler hayir derse direkt 72200 kadar uzatir, ne sis yanar ne kebap...

win-win
21-06-2011, 15:19
Halka acik bir forum olmasa neler yazarim da yazamiyoruz...

kulmer
21-06-2011, 15:23
yunanistan da güvenoyu bu akşammı ?

win-win
21-06-2011, 15:25
yunanistan da güvenoyu bu akşammı ?

Evet ya yaz aylari kadar yetecek para verecekler yada Siyah Kugu yu goruruz dermisim. Ben olsam hayir oyu cikartirdim, vermesinler, sirtaki caldirirdim butun Greklere Olimpos'ta parti verdirirdim Grek Merkez Bankasinda kalan son bir kac Euro ile... Bir seyleri kalmaz parti bitene kadar dunya geri gelmis olur.

win-win
21-06-2011, 15:48
74600-753xx trade bitmistir, 900 puan civari uc gunde 2000 puan civari para cebe yakisir,izleyecegim, bir sonraki pozisyon icin elimden geldigince spontan sekilde yazmaya calisacagim

win-win
21-06-2011, 15:50
TV'de Pasok ikna edicek, yeni sartlari kabul edecek diyorlar, ne diyorlarsa dogrudur diyelim...

win-win
21-06-2011, 15:59
75475 den short acmaya basladim, yatirim tavsiyesi degildir ve gunler itibari ile cok risklidir, belkide erken de olmus olabilir, bilmem anlatabilddim mi :) normalde acilmamasi gerekir, ben tecrubemle aciyorum

win-win
21-06-2011, 16:06
Bu araliklardan paso short aciyorum su anda, 350 ustu her yer short benim icin kademe tanimadan, son ortalamayi aksam yazacagim,hesaplayinca

win-win
21-06-2011, 16:23
575 ye degdi maksimum bir sekilde 650 ye degmesi lazim, hadi PY, resim resimdir...

selymus
21-06-2011, 16:26
hocam merhaba,
çok sağlam bir takipçiniz olarak soruyorum:
kafadan 74,5 ile açılmış ve bir daha yanına uğramamış piyasada -hem de dün flat olacağınızı izleyemeyeceğinizi söylediğiniz- maliyeti nasıl da 74,6 ya çekebildiniz?
eğer çektiyseniz bunu neden yazmadınız buraya.
malum herşey biz ky için ya yazıyordunuz hani?
yine bir sihirbazlık yaptınız yani helal olsun bu işi çözmüşsünüz.
74,6 maliyet ha vay bee :)