PDA

View Full Version : VANGD - Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

KARADENIZ
28-07-2011, 10:46
Vanet gıda sanayı ıc ve dıs tıcaret anonım sırketı'nden ortaklıgımızın ılk
defa halka arz edılecek 8.950.000 tl nomınal degerlı payların satısı ıle
ılgılı ızahnamedır. Soz konusu paylar sermaye pıyasası kurulu'nca 26/07/2011
tarıh ve 71/569 sayı ıle kayda alınmıstır. Ancak kayda alınma ortaklıgımızın
ve paylarının kurul veya kamuca tekeffulu anlamına gelmez. Sermaye pıyasası
kanunu uyarınca, ızahname ve eklerı ıle sırkulerde yer alan bılgılerın gercegı
durust bır bıcımde yansıtmasından ıhraccılar sorumludur. Ancak, kendılerınden
beklenen ozenı gostermeyen aracı kuruluslara da zararın ıhraccılara tazmın
ettırılemeyen kısmı ıcın muracaat edılebılır. Bagımsız denetım kurulusları ıse,
denetledıklerı malı tablo ve raporlara ılıskın olarak hazırladıkları
raporlardakı yanlıs ve yanıltıcı bılgı ve kanaatler nedenıyle dogabılecek
zararlardan hukuken sorumludur. ımkb yonetım kurulu baskanlıgı'nın
21/07/2011 tarıhlı toplantısında, ortaklıgımız paylarının borsa bırıncıl
pıyasa' da yapılacak halka arz ıslemı sonucunda satısı gerceklesecek kısmın gıp
lıstesı' ne kabul basvurusunun uygun goruldugu ve soz konusu paylar ıcın gıp'
te ıslem sırası acılacagına karar verılmıstır bu ızahname sermaye pıyasası
kurulu tarafından onaylanmıs ızahname ıle aynı ıcerıkte olup, onaylı nushada
yer alan bılgıler ıle kamuyu aydınlatma platformuna gonderılen bu nushada yer
alan bılgıler arasında olabılecek farklılıklardan ve eksıklıklerden bu
bıldırımı sısteme gonderen sırket sorumludur.

vanet gıda sanayı ıc ve dıs tıcaret anonım sırketı'nden ortaklıgımızın ılk
defa halka arz edılecek 8.950.000 tl nomınal degerlı payların satısı ıle
ılgılı ızahnamedır. Soz konusu paylar sermaye pıyasası kurulu'nca 26/07/2011
tarıh ve 71/569 sayı ıle kayda alınmıstır. Ancak kayda alınma ortaklıgımızın
ve paylarının kurul veya kamuca tekeffulu anlamına gelmez. Sermaye pıyasası
kanunu uyarınca, ızahname ve eklerı ıle sırkulerde yer alan bılgılerın gercegı
durust bır bıcımde yansıtmasından ıhraccılar sorumludur. Ancak, kendılerınden
beklenen ozenı gostermeyen aracı kuruluslara da zararın ıhraccılara tazmın
ettırılemeyen kısmı ıcın muracaat edılebılır. Bagımsız denetım kurulusları ıse,
denetledıklerı malı tablo ve raporlara ılıskın olarak hazırladıkları
raporlardakı yanlıs ve yanıltıcı bılgı ve kanaatler nedenıyle dogabılecek

Küçük Yatırımcı
28-07-2011, 10:50
Vanet Gıda’nın halka arz fiyatı 2.02 TL olarak belirlendi.

Halka arza Metro Yatırım Menkul Değerler aracılık edecek.

offaz
28-07-2011, 14:53
Galip babanın hissesi sonradan metro yaptı ama ilk gözağrı sayılır :)

hselcuk
30-07-2011, 13:46
Galip babanın hissesi sonradan metro yaptı ama ilk gözağrı sayılır :)

vanet halka arz degilmiydi ki neden böyle bişeye gerek duydu önce metro yat hol. yap sonra tekrar ayır.

emrek83
30-07-2011, 14:08
vanet halka arz degilmiydi ki neden böyle bişeye gerek duydu önce metro yat hol. yap sonra tekrar ayır.

Daha fazla para daha fazla para...

julia.luthor
30-07-2011, 14:09
çok korkutucu bir durum....

kays
30-07-2011, 14:25
Bu galipin yaptıklarına spk neden bu kadar göz yumuyor. Demiyorlar mı acaba sen daha geçen sene vaneti metro holding yaptın. Şimdi neden tekrar halka arz ediyorsun diye. ( Demezler)

homeofis
01-08-2011, 10:11
Arkadaşlar biraz sakin olun, VANET başka VANET gıda başka.holding iştirakini halka arz etmekte bir sakınca olmasa gerek

kays
02-08-2011, 11:19
Biri yeter desin artık şu adama ya! Elinde ne var ne yoksa halka arz ediyor..

gencparaci
02-08-2011, 20:54
kimse dur demez diyemez kendisi trabzonludur kafkas milletleri bu ülkenin efendisidir.

Küçük Yatırımcı
03-08-2011, 11:43
Kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası / [vangd] payların bırıncıl pıyasada halka arzı 03.08.2011 11:43:16

kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası / [vangd] payların bırıncıl pıyasada halka arzı 03.08.2011 11:43:16

borsamız yonetım kurulu'nun 21.07.2011 tarıhlı kararı uyarınca, vanet gıda sanayı ıc ve dıs tıcaret a.s.'nın (sırket) sermayesının, mevcut ortakların ruchan haklarının tamamen kısıtlanarak,
11.050.000 tl'den 8.950.000 tl artırılarak 20.000.000 tl'ye cıkartılması ıle ıhrac edılecek paylar 1 tl nomınal degere tekabul eden beher pay ıcın 2,02 tl sabıt fıyatla talep toplama yontemıyle metro yatırım menkul degerler a.s. Aracılıgı ıle 18 agustos 2011 ve 19 agustos 2011 tarıhlerınde ıkı ıs gunu sure ıle "vangd.be" koduyla borsamız bırıncıl pıyasa'da satısa sunulacaktır.

Bırıncıl pıyasa satıs suresının sona ermesı veya satısın tamamlanmasını takıben, satısı gerceklesen payların gıp lıstesı'ne kabulu yapılarak borsamız gelısen ısletmeler pıyasası'nda ıslem sırası acılacaktır.

Halka arz edılecek olan soz konusu sırket paylarını satın alacak ortakların 2010 yılı karından temettu alma hakkı bulunmamaktadır. Halka arz edılecek tum paylar ıl kez 2011 yılı karından temettu alabıleceklerdır.

Sırket'ın ıslem sırasına gonderılecek emırlerde maksımum lot mıktarı 10.000 adet olarak uygulanacaktır.

Sırket'ın borsa bırıncıl pıyasa'da halka arzına ılıskın ızahname, borsamızın www.ımkb.gov.tr ve kamuyu aydınlatma platformu'nun www.kap.gov.tr ınternet adreslerınde yayımlanmaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=163142

hselcuk
04-08-2011, 13:25
kimse dur demez diyemez kendisi trabzonludur kafkas milletleri bu ülkenin efendisidir.

samsunlu dur

hselcuk
04-08-2011, 13:27
Arkadaşlar biraz sakin olun, VANET başka VANET gıda başka.holding iştirakini halka arz etmekte bir sakınca olmasa gerek

isim olarak başka metro hold.halka acamayınca gülle yoluyla halka açtı şimdide tekrar ayrıştırıyor.

sade
04-08-2011, 15:02
hselcuk dikkatli konussssss

ambitious
13-08-2011, 13:56
gip de işlem görecek yani galip alım satım yapamayacak ve gip sözleşmesi imzalamayan hiç bir yatırımcı bu hisse senetlerini alamayacak gip pazarı iyi kazandırabilecek potansiyele sahip ama galip'in ne yapacağı belli olmaz

sade
13-08-2011, 14:20
bu adamın hisse oyunlarına gelmeyıin gidin kafanızın rahat olacagı serefli sirketlere yatırım yapın

sade
13-08-2011, 14:32
diger sirketlerine bakın forumlara insanların ne hale geldigine referans olur sizlere ilk goz agrısıymıs balonun adı da hazır zaten gozu cıksın batık sirket kendi alır satar hic bir aklı olan yatırım kıurumu buna yatırım yapmaz ky yolacak

M.C.
13-08-2011, 15:01
Bu hisseye para bağlayacak olanın aklına şaşarım.Helalinden 25 kuruş veririm hisse başına.Gerçi burası borsa , kim kime ***sa ; bakmışsınız bir solukta 5 TL olmuş.Herşey nasip kısmet , biraz da Galip Ağa'nın vicdanına kalmış.

ihlaszede
13-08-2011, 15:44
bu hisseden alacaklar sonradan forumlara gidip ağlamasın.bencede ilk bir kaç gün kağıdı cıkaracak sonra kağıdı ky nın eline verip senelerce bekletecek.ben bunlardan az mı cektim.eskiden vanet den % 30 zarar ettim şimdide metroda olanlar %60 zararda .

aslan83
13-08-2011, 16:08
neden galip alım satım yapamasın ? gelişen işletmeler piyasasında öyle bir kural mı var?

gip de işlem görecek yani galip alım satım yapamayacak ve gip sözleşmesi imzalamayan hiç bir yatırımcı bu hisse senetlerini alamayacak gip pazarı iyi kazandırabilecek potansiyele sahip ama galip'in ne yapacağı belli olmaz

ambitious
13-08-2011, 17:39
neden galip alım satım yapamasın ? gelişen işletmeler piyasasında öyle bir kural mı var?
evet gip'de öyle bir kural var şirket sahibi alım satım yapamıyor berkosan yalıtım mehmet aldıkaçtı örneği duruyo önümüzde ben gip sözleşmesi imzalayıp gip piyasasında işlem yapıyorum öyle die okumuştum ama iyice araştırıp tekrar yazarım .....

aslan83
13-08-2011, 17:49
evet. vanet alabilmek için şubeye gidip bir form imzalamak lazımmış

Garantiden emir vermeye çalıştım berkosan için,bu uyarıyı verdi

Emir vermekte olduğunuz hisse senedi GIP'te işlem görmektedir. İşlem yapmadan önce şubenize giderek GIP Risk Bildirim Formu'nu imzalamanız gerekir.

ambitious
14-08-2011, 00:44

Emir vermekte olduğunuz hisse senedi GIP'te işlem görmektedir. İşlem yapmadan önce şubenize giderek GIP Risk Bildirim Formu'nu imzalamanız gerekir.

o sözleşmeyi imzalayana kadar brksn çoktan hareketini yapmişti il dişinda oldugum için aracı kurumuma hemen gidip imzalayamamiştim eğer vangd yi almayı düşünen varsa hisse sırası açilmadan gip forumunu imzalamalarını öneririm

gencparaci
14-08-2011, 02:29
samsunlu dur

iyi araştır aslen trabzonludur tipine bak zaten bağırıyor nereli olduğu samsun muş samsuna kurban olsun o şahıs

yildiri_M_urat
15-08-2011, 13:39
buı halka arzın diğer işlem gören gıda firmalarına bir etkisi olur mu sizce arkadaşlar (olumlu veya olumsuz )

TraderTR
15-08-2011, 15:25
Sahibi borsadan servet yapmış hangi şirketin tahtasından uzak duracaksın, cebindeki parayı sana kaptırma meraklısı değildir galip aga... Bedelli üstüne belli patlatır, belini doğrultamazsın... Şirketlerinin geçmiş performanslarına bak sonra buna yatırım yapılır mı karar ver...

SVG...

kasirga123
15-08-2011, 15:31
Sahibi borsadan servet yapmış hangi şirketin tahtasından uzak duracaksın, cebindeki parayı sana kaptırma meraklısı değildir galip aga... Bedelli üstüne belli patlatır, belini doğrultamazsın... Şirketlerinin geçmiş performanslarına bak sonra buna yatırım yapılır mı karar ver...

SVG...

Aynen öyle katılyorum size ....borsa düşerken en önde gider ama yükselirken de yerinde sayar .....bu akıl karı değil ...Allah ona da bırakmaz :) ama bu işler öyle .......ne ekersen onu biçersin...

HAYVANLARALEMİ
16-08-2011, 11:23

Yani "Galip Bey tarafından soyup soğana çevrilmemde hiçbir sakınca yoktur" diyeceğiz.

tuyovarmı
16-08-2011, 11:54
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) ilk kez 1998 yılında işlem görmeye başlayan Vanet ikinci kez borsaya adım atmak için gün sayıyor. Galip Öztürk tarafından 2006 yılında, önce borsadan, ardından da Van Özel İl İdaresi’nden aldığı paylarla patronu olduktan sonra 8 şirketli holdinge dönüşen ve ünvanı Metro Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş.’ye dönüşen Vanet, bu kez Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) işlem görecek. Talep toplama bu hafta 18-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Şirketin çıkarılmış sermayesi 11 milyon 50 bin TL’den 20 milyona liraya artırılacak ve arttırılan 8 milyon 950 bin TL’lik sermayeyi temsilen B Grubu nama yazılı pay ihraç edilecek. Söz konusu hisseler mevcut ortakların yeni pay alma hakları
kısıtlanarak halka açılacak. GİP’te işlem görmek için şart olan aracı kurum danışmanlığı ise Metro Yatırım Menkul Değerler tarafından verilecek. Bu halka arzdan hisse almak isteyen yatırımcılar tıpkı GİP’e ilk adım atan şirket olan Berkosan’da olduğu gibi “riski bilerek alıyorum” anlamına gelen bir forma imza atacak.
18 milyon TL’lik gelir bekliyor
Bu hafta 18 ve 19 Ağustos tarihlerinde yapılacak talep toplama işlemi 2.02 liralık sabit fiyatla yapılacak. Metro Yatırım Menkul Değerler’in bakiyeyi yüklenim uygulamasını yapacağı halka arzadn elde edilmesi planlanan yaklaşık 18 milyon liralık gelirin, izahnamede yer alan bilgilere işletme sermayesi olarak kullanılması planlanıyor. İzahnamesinde kısmi bölünme yoluyla kurulduğu 2010 yılında hiç faaliyeti olmadığı olmadığı için yatırımcıların kar payı hakkının 2011 yılı sonunda doğacağı belirtiliyor.
İzahnamede kamu davası şartı.
Öte yandan şirketin artırılacak sermayesinin kurul kaydına alan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) izahnamede şirketin doğrudan ve dolaylı ortaklarından Galip Öztürk ile Sevgi Mert hakkında açılmış bulunan kamu davalarının yer almasını da şart koştu. SPK, Mert ve Öztürk hakkında 2005 yılında Avrasya Menkul Değerler hisselerinde gerçekleştirdikleri manipülatif işlemler nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu üzerine açılan kamu davası ise halen devam ediyor.
Öte yandan Galip Öztürk’ün SPK’nın hakkında getirilen işlem yasağı ve Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdindeki hesaplarına konulan işlem yasağı ile ilgili olarak aldığı kararın iptali amacıyla 2008’da açtığı dava, mahkeme tarafından reddedilmişti. Öztürk temyiz yoluna gitmiş ancak Danıştay 13. Dairesi kararı onamıştı. İzahnamede yer alan bilgilere göre bunlar dışında Gruba açılmış ve Grubun açtığı çok sayıda dava da hali hazırda devam ediyor.
Metro Grubu’na geçti holding oldu
İMKB’de Vanet ismi 1998 yılından bu yana bilinmesine rağmen aslında şirketin kuruşu çok değil yaklaşık 6 ay öncesine dayanıyor. 27 Eylül 2010’da İstanbul’da kurulan şirket, kısmi bölünme yoluyla kuruldu. Şirketin ayni sermaye olarak Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.’den devraldığı Vanet tesisleri, 1977 yılında bir Dünya Bankası Projesi olarak Van' da kuruldu. Türkiye'nin önde gelen bankaları ve Van İl Özel İdaresi'nin ortaklığıyla hayata geçen şirket, 1985 yılında entegre et tesislerinin temelini attı.
Hisse senetleri 1998 yılından itibaren İMKB’de işlem gören şirketin yönetimi, Nisan 2006 tarihinden itibaren Metro Turizm Yatırımlar Grubu’na geçti. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Ziraat Bankası ve Türkiye Kalkınma Bankası (TKB) tarafından bundan 1977’de kurulduktan sonra hisseleri Van Özel İl İdaresi'ne devredilen ve 2006 yılında Galip Öztürk tarafından satın alınan Vanet, ardından 8 şirketli holdinge dönüştü. Türkiye'nin en büyük entegre et tesislerinden biri olan ve Öztürk'ün sahibi olduğu Metro Grubu'na geçtikten sonra yeniden yapılandırılması tamamlanan VanEt'in adı da "Metro Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş." olarak değiştirildi. Van-Et'in bünyesindeki et üretim faaliyeti, yine mevcut bağlı ortaklık konumundaki Van-Bes şirketine devredildi. Et üretimi Van-Et'in bünyesinde farklı bir şirketin faaliyet alanı olarak devam eden Van-Et, Metro Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş. unvanıyla holding yapısında karayolu taşımacılığı, enerji, madencilik, turizm ve gıda sektörlerinde yeni yatırım fırsatlarını değerlendiriyordu.bu galıp bizim vatandası opmekten.bizim vatandasta opulmekten vaz gecmıcek.milyon kazanacagımı bilsem sana ortak olmam.hadi baska kapıya.

İSPİRLİ
16-08-2011, 12:05
Kızmayın GALİP Bey e .Borsadan vurduklarını SOMALİ ye gönderiyor : )
Geçen hafta 500.000 tl yardım yaptı.Zenginden alıp fakire veriyor : )Robin Hood özentisi:halay:

HAYVANLARALEMİ
16-08-2011, 12:12
Kızmayın GALİP Bey e .Borsadan vurduklarını SOMALİ ye gönderiyor : )
Geçen hafta 500.000 tl yardım yaptı.Zenginden alıp fakire veriyor : )Robin Hood özentisi:halay:
O para Suriye sınırından geri dönmüştür.

engineer_06
17-08-2011, 12:37
Bu arza fazla talep yok sanırım...

hisli
17-08-2011, 14:13
galip aga uzun süre sonra tekrar ringlere dönüyor sanırım:)))
parası eksildi heralde...iki ihtimal var:
1-talep olmaz kagıt ucar 5-10 kat yapınca milletin aklına düşer
2-talep olur,olursa servis edilir zaten:))))))))))))))
sakın bana inanıp ta yatırımlarınızı yönlendirmeyin..tamamen sallıyorum...aklıma esti yazdım olece

fatih_furkan
18-08-2011, 10:20
Halka arzda durum ne acaba

homeofis
18-08-2011, 10:54
Halka arzda durum ne acaba
10 dakika içinde belli olur..10.30 da basadı ama henüz bir haber yok

miha
18-08-2011, 14:08
Konu: HALKA ARZ SATIŞ SONUÇLARI - Vanet Gıda Sanayi İç Ve Dış Ticaret A.Ş.

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Vanet Gıda Sanayi İç Ve Dış Ticaret A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 11.050.000 TL'den 20.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 8.950.000 TL nominal değerli payların İMKB Birincil Piyasada "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi" suretiyle gerçekleştirilen halka arz işlemi, halka arzın ilk günü (18 Ağustos 2011) gelen talep seviyesinin yeterli görülmesi nedeniyle, izahnamenin 8.11 inci maddelerinde belirtildiği üzere talep toplama süresinin sonu beklenmeden birinci gün birincil piyasa işlemleri sonlandırılarak, dağıtım gerçekleştirilmiştir.

Halka arzda 1,00 TL nominal değerdeki bir payın satış fiyatı 2,02 TL olarak gerçekleşmiştir. Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilen 8.950.000.- TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır. Toplam olarak halka arz edilen 8.950.000 TL nominal değerli pay için, 14.494.360 TL nominal değerli talep gelmiştir.

laguns
18-08-2011, 15:07
möhteşem halk arz olmuş !!! hayırlsı olsun :bad:

CERİTKALE
18-08-2011, 15:20
bizim malimiz ama METRO culari hic etkilemiyor.8 tavanda yapsa bize ne???

kungfucu
18-08-2011, 16:03
möhteşem halk arz olmuş !!! hayırlsı olsun :bad:

Haftaya işlem görmeye başlar. Prim potansiyeli var. Yeterki piyasalar üzgün olduğu gün olsun. Herkes nasibini alır. Brksn 1.80 lerden halka arzedilip 6 liralara dayandı vede bedelli açıklamıştı biraz düşmüştü sonra roketlemişti. piyasa bu kadar kötü olmasına rağmen hala çok kazançlı durumda. Bedelli yaptı diye kızıp satmıştım ve hisse ıçıp gitmişti. çok üzülmüştüm. gözde finans almıştım ordada % 300 bedelli açıkladı oradada kızıp sattık migrosun parasını bizdenmi çıkaracak diye ama ne oldu ben sattıktan sonra biraz geri çekildi. 3 lerden bir girdiler hisse 5.30 ü gördü gözü kapalı bölündü bedelli ve tekrar gitti ben çok ama çok pişman olmuştum. Bu hisse de bakalım nasıl bir gidişat olacak. hep beraber bekleyip göreceğiz.

aslan83
21-08-2011, 22:55
bayramdan önce başlamaz bence işlem görmeye. genelde 10 ile 15 iş günü oluyo birincil piyasada satış ile işlem görmeye başlama arasında

amedfaruk
22-08-2011, 10:35
taleb nasıldı

poma22
22-08-2011, 23:08
bie metrocu olarak mepet almadım vanet almaya yeltendim onuda başaramadım.ben sanıyodumkii hisse satıp onun parasıylalaınır die oysaki nakit olması gerekiyomuşş.ben bigün önceden sattım metroları sabah olunca o para daha nakit deil dediler alamadın bide gittim metro 2 kademe üstte bıraktım gittim krdmr b aldım.metroda tam 55000 tlzararım var.vanet resmen kumar oynamaya giriyodum ama giremedim.1 sat içinde kağıt tükenmiş aradım metro yatırımı.gip te olması hertürlü oyuna uygun demektirr.benimşahsii fikrim kağıdı soluksuz 8 lere taşırlar biraz sallanıp 15 lere getirip hemen bedelliyipatlatırlarrr..sonrada 5 cicarında kalırr.tabii sadece piyasa birazz iyi olsunn.ama mepette bu kadar sığ değildi artı harzıtamamlayamadılar ortaklar aldı sattı ona rağmen krizin göbeğinde tban hemen ardından tavana bağladı ve ogün mepet alsaydım şimdi 55000 zarar değil 12000 civarı zararımolacaktı mepet bugün 7.04.vanet alan 3iş günü dişini sıksın 100 de 70 artar bayramın arefesinde işleme başlayacakmış o günde yarım gün seanss varr

aykutlu
23-08-2011, 00:21
Haftaya işlem görmeye başlar. Prim potansiyeli var. Yeterki piyasalar üzgün olduğu gün olsun. Herkes nasibini alır. Brksn 1.80 lerden halka arzedilip 6 liralara dayandı vede bedelli açıklamıştı biraz düşmüştü sonra roketlemişti. piyasa bu kadar kötü olmasına rağmen hala çok kazançlı durumda. Bedelli yaptı diye kızıp satmıştım ve hisse ıçıp gitmişti. çok üzülmüştüm. gözde finans almıştım ordada % 300 bedelli açıkladı oradada kızıp sattık migrosun parasını bizdenmi çıkaracak diye ama ne oldu ben sattıktan sonra biraz geri çekildi. 3 lerden bir girdiler hisse 5.30 ü gördü gözü kapalı bölündü bedelli ve tekrar gitti ben çok ama çok pişman olmuştum. Bu hisse de bakalım nasıl bir gidişat olacak. hep beraber bekleyip göreceğiz.

Perşembe nin gelişi Çarşamba dan bellidir. Bakınız --> Metro - Mepet - Metyo-.....

balaban
23-08-2011, 16:51
VANET Gıda Sanayi İc ve Dış Tıcaret A.Ş.

a.beray
23-08-2011, 17:48
-- Halka Arz İşlemlerinde Payların %5'inden Fazlasını Satın Alanlara İlişkin Bildirim

-- Açıklamalar
Halka arzına aracılık edilen Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin satışa sunulan paylarının %5'inden fazlasını satın alan gerçek ve tüzel kişilerin listesi aşağıdadır.

-- Satışa Sunulan Payların %5'inden Fazlasını Alan Gerçek/Tüzel Kişiler
Adı/Ünvanı Satın Alınan Nominal Tutar (TL) Faaliyet Konusu Faaliyet Gösterdiği Ülke Hisselerin Alım Amacı
METRO TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON VE TİCARET A Ş 3227820 TÜZEL KİŞİ T.C. KENDİ NAM VE HESABINA
GALİP ÖZTÜRK HOLDING A.Ş. 3227820 TÜZEL KİŞİ T.C. KENDİ NAM VE HESABINA
REFİK AYDOĞAN 800000 GERÇEK KİŞİ T.C. KENDİ NAM VE HESABINA

a.beray
23-08-2011, 17:49
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [VANGD] 23.08.2011 14:15:19

-- Payların İşlem Görmeye Başlaması

--
Borsamız Yönetim Kurulu'nun 21.07.2011 tarihli kararı uyarınca, Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan haklarının tamamen kısıtlanarak, 11.050.000 TL'den 20.000.000 TL'ye çıkartılması için 18 Ağustos 2011 tarihinde Borsamız Birincil Piyasa'da sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi ile halka arz edilerek satışı tamamlanan 8.950.000 TL nominal değerli paylar GİP Listesi'ne kabul edilerek, birincil piyasada gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalaması olan 2,02 TL fiyat baz alınarak, "VANGD.E" kodu ile 24.08.2011 tarihinden itibaren, Borsamız Gelişen İşletmeler Piyasası'nda işlem sırası açılacaktır.
Şirket'in işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 5.000 adet olarak uygulanacaktır.
Şirket'in halka arz edilmiş olan paylarını satın alacak olan ortaklar 2011 yılı karından temettü alabileceklerdir.

a.beray
23-08-2011, 17:51
METRO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / [] 23.08.2011 14:57:48

-- Özel Durum Açıklaması (Genel)

--

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. HALKA ARZA İLİŞKİN SONUÇLARI ve İÇSEL BİLGİYE ULAŞABİLECEK KONUMDAKİ KİŞİLERİN PAY ORANLARI

--
Konu: VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. HALKA ARZA İLİŞKİN SATIŞ SONUÇLARI

Halka arzına aracılık ettiğimiz Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin İMKB Birincil Piyasa'da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış yöntemiyle 18-19 Ağustos 2011 tarihlerinde 2,02 TL satış fiyatıyla toplam 8.950.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiştir.

Halka arzda, 167 yerli gerçek kişi yatırımcı, 7 tüzel kişi yatırımcı, 1 gerçek yabancı yatırımcı toplam 8.950.000 TL nominaldeğerli payın alımını gerçekleştirmiştir.

VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş ("VANGD") HALKA ARZINDA İÇSEL BİLGİYE ULAŞABİLECEK KONUMDAKİ KİŞİLERİN PAY ALIMLARI

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:66 sayılı "Sermaye Piyasası Araçlarının Halka Arzında Satış Yöntemlerine İlişkin Esaslar Tebliği" madde 18 ve madde 19 gereği yapılan açıklamadır.
Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin halka arzında içsel bilgiye ulaşabilecek konumdaki kişilerin pay alımları aşağıdadır.

Adı Soyadı Alım Miktarı (Adet)

Güray Günay 1

kungfucu
23-08-2011, 21:55
Perşembe nin gelişi Çarşamba dan bellidir. Bakınız --> Metro - Mepet - Metyo-.....

Yarın göreceğiz bakalım perşembenin gelişini. iyi izle kardeş bakalım neler olacak. Hisseyi yabancı yatırımcıda almış. Yerli 167 kurumsal 7 yatırımcı hisse çok sığ ve toplu çok sert hareketlere gebe gibi. Nerelere gidecek bunu zaman gösterecek.

kungfucu
23-08-2011, 22:04
Konu: HALKA ARZ SATIŞ SONUÇLARI - Vanet Gıda Sanayi İç Ve Dış Ticaret A.Ş.

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Vanet Gıda Sanayi İç Ve Dış Ticaret A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 11.050.000 TL'den 20.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 8.950.000 TL nominal değerli payların İMKB Birincil Piyasada "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi" suretiyle gerçekleştirilen halka arz işlemi, halka arzın ilk günü (18 Ağustos 2011) gelen talep seviyesinin yeterli görülmesi nedeniyle, izahnamenin 8.11 inci maddelerinde belirtildiği üzere talep toplama süresinin sonu beklenmeden birinci gün birincil piyasa işlemleri sonlandırılarak, dağıtım gerçekleştirilmiştir.

Halka arzda 1,00 TL nominal değerdeki bir payın satış fiyatı 2,02 TL olarak gerçekleşmiştir. Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilen 8.950.000.- TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır. Toplam olarak halka arz edilen 8.950.000 TL nominal değerli pay için, 14.494.360 TL nominal değerli talep gelmiştir.

kabrero
24-08-2011, 09:26
yalıtıma kardeş gelmiş :) bakalım performansı berkosan gibi olacak mı. yatırımcısı olacaklara bol şans..

CERİTKALE
24-08-2011, 10:02
***VANGD***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Yeni Açılan Pazar )

***VANGD***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Yeni Açılan Pazar )
*** Yeni Açılan Pazar : VANGD.E, Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş., Gelişen
İşletmeler Piyasası, Maksimum Lot: 5.000, Sermaye: 20.000.000 TL, Halka Açıklık Oranı:
% 44,75, Baz Fiyat: 2,02 TL, Fiyat Marjı: 1,81 / 2,23 TL ***
Tablo Başlığı

IMKB

(24/08/2011 - 08:35:49)

CERİTKALE
24-08-2011, 10:04
Hisse açıldı ve tavan...

http://a1108.hizliresim.com/11/8/24/6610.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

homeofis
24-08-2011, 10:16
Sayın Ceritkale, sık sık kademe gösterebilirmisiniz ekranda ? özellkikle ilk günler için çok faydalı oluyor

kungfucu
24-08-2011, 10:25
Sayın Ceritkale, sık sık kademe gösterebilirmisiniz ekranda ? özellkikle ilk günler için çok faydalı oluyor

Tavanda 138.949 lot var elinde olanlara hayırlı olsun tavan.

kungfucu
24-08-2011, 10:35
Tavanda 2.23 te 142.503 lot var.

homeofis
24-08-2011, 10:41
Maşallah diyelim ilk açılış için.tabii bugun Mepet'te oldugu gibi bir calkalanma hareketi olmadı

homeofis
24-08-2011, 10:56
:) derken ilk hareketler başladı :)

amedfaruk
24-08-2011, 11:02
Neden alamadım ben arkadaşlar sözleşme falandan bahsetti başka hisseden çıktım 2.11 vangd yakalayayım dedim alamadım sözleşme falan diyor imkb saçmalıkları hiç bitmez

homeofis
24-08-2011, 11:15
GİP te işlem göreceği için GİP le ilgili risk bildirim formu imzalamanız gerekmekte

kungfucu
24-08-2011, 11:17
Halka arzdan aldığım vangd hisselerimin tamamını sattım. kalan herkese hayırlı kazançlar dilerim.

heguner
24-08-2011, 11:20
2.16 YA kadar düştü.derinlik verebilecek arkadaşlar war mı?

amedfaruk
24-08-2011, 11:23
Hergün yeni şeylerlen karşılaşıyoruz imkbde zaten borsanın herşeyi risk olmadımı bu hep böylemi sürecek yani imzalatmazsam hiç almayacam

heguner
24-08-2011, 11:30
ben sözleşme falan olmadan işbanktan aldım

selimtez
24-08-2011, 11:31
işbankasıinternet şubesinden işlem yapıyorsanız GİP RİSK FORUMUNU okuyup onaylamanız isteniyor.onaylayınca hisse alabiliyorsunuz. formu kopyalıyorum.

İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI (İMKB)
GELİŞEN İŞLETMELER PİYASASI (GİP)
RİSK BİLDİRİM FORMU

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: İMKB GİP'te işlem yapılması bazı özel risk unsurları barındırmakta ve yüksek bir yatırım riski taşımaktadır. İMKB GİP'te yapacağınız alım-satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar edebilme riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle, GİP'te işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Bu amaçla, İMKB GİP Yönetmeliği'nin 67 nci maddesinde öngörüldüğü üzere, GİP Risk Bildirim Formu'nda yer alan aşağıdaki hususları okuyarak anlamanız ve imzalamanız gerekmektedir. UYARI: İşlem yapmaya başlamadan önce çalışmayı düşündüğünüz aracı kuruluşun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından verilen Alım Satıma Aracılık Yetki Belgesi ile İMKB GİP'te işlem yapma yetkisine sahip, İMKB'nin halen faaliyetlerine devam eden bir üyesi olup olmadığını www.spk.gov.tr ve www.imkb.gov.tr internet sitelerinden veya diğer iletişim araçlarıyla kontrol ediniz.

RİSK BİLDİRİMİ
(YATIRIMCILAR İÇİN GİP İŞLEMLERİ HAKKINDA GENEL AÇIKLAMALAR)

Türkiye İş Bankası A.Ş. ile yaptığım Alım Satıma Aracılık Çerçeve Sözleşmesi'nde belirtilen hususlara ek olarak;

1. Aracı kuruluş nezdinde açtırdığım ve/veya açtıracağım hesaplar üzerinden GİP'te gerçekleştirilecek tüm işlemlerin SPK, İMKB ve diğer sermaye piyasası kuruluşları tarafından çıkartılan ilgili her türlü mevzuat ve benzeri tüm düzenleme hükümlerine tabi olacağının,

2. GİP'in, İMKB kotasyon şartlarını sağlayamayan gelişme ve büyüme potansiyeline sahip şirketlerin sermaye piyasalarından fon sağlamak için ihraç edecekleri menkul kıymetlerin işlem görebileceği şeffaf ve düzenli bir ortam yaratmak amacıyla kurulduğunun,

3. GİP'in, İMKB Hisse Senetleri Piyasası'ndan (HSP) farklı ve münferit bir piyasa olarak organize edildiğinin, GİP'in işlem kurallarının ve uygulanan işlem yöntemlerinin HSP ile benzerlikler gösterebileceği gibi farklılıklar da gösterebileceğinin; şirket paylarının GİP Listesi'ne kabul edilme kriterleri, piyasa danışmanı uygulaması, kamuyu aydınlatma hususunda GİP ve HSP arasında farklılıklar bulunduğunun,

4. Şirket paylarının GİP Listesi'ne kabulünün İMKB GİP Yönetmeliği'ne göre yapıldığının, İMKB Kotasyon Yönetmeliği'ne göre yapılmadığının,

5. Şirket paylarının GİP Listesi'ne kabul şartı olarak SPK ve İMKB tarafından nicelik ve/veya niteliğe ilişkin kriterler (karlılık, faaliyet süresi, sermaye büyüklüğü, piyasa değeri gibi unsurlara bağlanmış sınırlayıcı şartlar) aranmadığının, şirketin hukuki ve finansal durumu ile faaliyetleri açısından herhangi bir inceleme yapılmadığının,

6. Şirket paylarının GİP'te işlem görüp göremeyeceği hususunda piyasa danışmanı tarafından hazırlanan şirket raporuna ve rapor ekindeki belgelere dayanarak İMKB Yönetim Kurulu tarafından değerlendirme yapıldığının,

7. Şirketin SPK ve İMKB düzenlemelerine uymaması halinde, şirket paylarının işlem sırasının geçici olarak durdurulabileceği veya şirket paylarının GİP Listesi'nden çıkarılabileceğinin,

8. Şirket paylarının GİP Listesi'ne kabul edilmesi, işlem görmeye başlaması ve işlem görmeyi sürdürebilmesi için şirketin bir piyasa danışmanı ile imzaladığı piyasa danışmanlığı anlaşması bulunmasının zorunlu olduğunun,

9. Şirketin paylan GİP'te işlem görmeye başladıktan sonra herhangi bir nedenle şirket ve piyasa danışmanı arasındaki anlaşmanın sona ermesi halinde; şirketin yeni bir piyasa danışmanı ile anlaşmasının bulunmadığı süre zarfında şirket paylarının işlem sırasının geçici olarak durdurulabileceğinin, piyasa danışmanı bulunmaması nedeniyle paylarının işlem sırasının kapanmasından itibaren dört ay içerisinde yeni bir piyasa danışmanı ile anlaşma imzalamaması halinde şirket paylarının GİP Listesi'nden çıkarılabileceğinin,

10. Şirket paylarının kayda alınmasının, şirketin veya şirket paylarının SPK tarafından tekeffülü anlamına gelmeyeceğinin, şirket paylarının GİP'te işlem görmesine izin verilmesinin, şirketin ve/veya şirket paylarının İMKB tarafından tekeffülü anlamına gelmeyeceğinin, GİP'te yapacağım yatırım ve üstlendiğim risk nedeniyle uğrayabileceğim zararlardan İMKB'nin sorumlu olmadığının,

11.GİP'in özelliği gereği bu piyasada payları işlem görecek şirketlerin sermaye piyasasından kaynaklanan bazı yükümlülüklerinin payları Borsa'da işlem gören şirketlere göre daha az olduğunun, pay ihraçlarına ilişkin olarak izahname düzenleme muafiyeti kapsamında olmaları halinde izahname düzenlenmeyebileceğinin ve bu durumda şirkete, faaliyetlerine, ihraç edilen menkul kıymete ilişkin bilgilerin GİP şirket bilgi formunda yer aldığının,

bu nedenler ile bu şirketlere yatınm yapmanın her durumda riskli olduğunun tarafımca bilindiğini, İMKB GİP Risk Bildirim Formu'nu okuyup anladığımı, özgür iradem sonucu imzaladığımı, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Copyright © 2011 Türkiye İş Bankası

alinazik
24-08-2011, 11:31
bu ne şimdi ytd

heguner
24-08-2011, 11:33
derinlik verebilecek olan var mı?

karakan75
24-08-2011, 11:36
ilk gunden taban yeme ıhtımalı varmı? atladık trene tavandan basladı geri gelmeye hay bahtıma ben ya

selimtez
24-08-2011, 11:37
İkinci kez İMKB’ye giren Vanet hisselerinin halka arzında gelen talep beklentileri karşılamadı. Hisselerin büyük bir bölümünü Metro Turizm Seyahat ile Galip Öztürk satın aldı. İMKB Birincil Piyasa’da 2.02 TL fiyatla talep toplama yöntemiyle 18-19 Ağustos tarihilerinde satışa sunulan 8 milyon 950 bin adet nominal değerli payların satışı tamamlandı. Halka arzda 167 yerli gerçek kişi, 7 tüzel kişi, 1 de yabancı yatırımcı hisse aldı. Fakat alımların aslan payını Metro Turizm Seyahat Organizasyon ile patron Galip Öztürk gerçekleştirdi. Metro Turizm ve Galip Öztürk 3 milyon 227 bin 820'şer adet alım yaptı. Yani Vanet hisselerinin yüzde 72’sine denk gelen 6 milyon 455 bin adedini halka arzı gerçekleştiren grup şirketleri ve patron satın almış oldu. Geriye 2 milyon 494 bin adet hisse kaldı. Bunların da 800 bin adedini de Refik Aydoğan isimli yatırımcı aldı. Geriye 1 milyon 694 bin adet hisse kaldı ki bunları da ismine henüz ulaşamadığımız 165 gerçek kişi ve 6 tüzel kişi ile 1 yabancı yatırımcı aldı.

BORSAGUNDEM.COM

karakan75
24-08-2011, 11:37
syn selimtez sanki normal hisselerdeki kar zarardan sorumlu ımkb , asıl soylenmek ıstenen sey nedir onu acıklayabılırmsnz?

selimtez
24-08-2011, 11:46
syn selimtez sanki normal hisselerdeki kar zarardan sorumlu ımkb , asıl soylenmek ıstenen sey nedir onu acıklayabılırmsnz?

kardeş gayet açıkça belirtimiş zaten formda.senin de dediğin gibi bu GİP daha da boktan bir borsa herhalde ,yani her an battım diyebilir diyo herhalde. YTD.
benim naçizane görüşüm bu hisse adamı öldürebilir de oldurabir de bir üstteki mesajımda belirttilen gibi %72 bir kişinin elinde olması toplu olması açısından önemli ,ama bu galip öztürk için hiç olumlu şeyler yazılmıyor adam kendi malını bu fiyatlardan aşağıya da satabilir.2 lira da az para değil. YTD .

bmka
24-08-2011, 11:47
Arkadaşlar türkçesi hissenin yerinde durmayacağından herşey olabileceğinde bahsediyor sonra gelip bize ağlamayın diyor sadece GİP te olan hise bu değil DOBUR da veya diğer GİP hisselerinide aldınızda aynı formu işaretlemek gerekiyor.Diğer hiselere göre kayıbıda kazancıda yüksek olabilecek yapıda bir kağıt.

dolpsss
24-08-2011, 11:55
derinlik verebilecek varmı

karakan75
24-08-2011, 12:10
ilk gunden taban yermıyız? bu nasl iş ya

lkayhan
24-08-2011, 12:13
arkadaşlar ben hisse koduna VANGD yazdığım halde tahta açılmıyor yardımcı olabilecek varsa sevinrim

sumhum
24-08-2011, 12:22
arkadaşlar ben hisse koduna VANGD yazdığım halde tahta açılmıyor yardımcı olabilecek varsa sevinrim

Oyak yatırımdan açılıyor...

m.koksal
24-08-2011, 12:24
tebkobitv.com üye ol naklen finansı aç ordan istediğin hisseyi ekle canlı izle

selimtez
24-08-2011, 12:24

sekeryatirim da da görünmüyor ,şekeryatırımdan işlem yapamıyorum zaten çoğu hissenin ilk günlerinde şekeryatirimdan işlem yapamadımya.ama işbankası internetinden yapılabiliyor.

işlem hacmi adedi 2 milyonu bulmuş .Sanırsam galip ağa halka arzını asıl bugün başlattı,aşağıya doğru gidecek sanırsammmmmmmm.YTD.

turkmen5050
24-08-2011, 12:53
Piyasa yapıcılı işlem gören senetlere cari fiyatlı emir verilememektedir
bu ne demek arkadaşlar
YARDIM LÜTFEN

ambitious
24-08-2011, 15:06
berkosana kısmet vangd ya niyet :-)) bakalım bir miktar aldım galipağa para kazandırmaz ama gipde patron mal alamadığı için iyi biir yatirim olabilir die düşündüm :-))

lkayhan
24-08-2011, 15:11
Tşk arkadaşlar ilginiz için

karakan75
24-08-2011, 15:53
derinlik paylaşabilirmisiniz?

gunddi
24-08-2011, 16:38
herkese merhaba herkese bol kazançlar dilerim aranızdayım 1.15 le

olympiad
24-08-2011, 16:47
ilk beş kademede alıcı 47 bin-ilk beş kademede satıcı 17 bin senas işlem adedi toplamı 957 bin..Kademeler çok boş sanırım herkesin düşündüğü gibi tavan tavan gitmicek.

NERUDA
24-08-2011, 16:49
http://a1108.hizliresim.com/11/8/24/13433.png (http://goo.gl/mc9cY)

EYMEN05
24-08-2011, 16:51
aga napıyorsun bu nasıl halka arz sana yakışmıyor

karakan75
24-08-2011, 16:52
TESEKKURLER syn olympiad ve neruda ++ itibar ekledım

halka arz fiyatının altına ınme ıhtımali varmı sızce?

EYMEN05
24-08-2011, 16:58
galip aga sahip çıkarsa tahtasına korkmaya gerek yoooookkk

bmka
24-08-2011, 17:02
KLGYO ya çevirmesinler olayıda..

NERUDA
24-08-2011, 17:06
http://b1108.hizliresim.com/11/8/24/13828.png (http://goo.gl/mc9cY)

dehademir
24-08-2011, 17:08
galip aga sahip çıkarsa tahtasına korkmaya gerek yoooookkk
saf olmayalım bu satışı kim yapıyor sanıyorsun.bu adamı ve kağıtlarını iyi bilirim.uzak durulması gereken kağıtlardan ama ne yaparsın ki bulaştık bir kere...

kasirga123
24-08-2011, 17:14
Doktor bune ? yada yılmaz bu ne laaa

fatih_furkan
24-08-2011, 17:14
aga napıyorsun bu nasıl halka arz sana yakışmıyor

bakınız metro holding.....

EYMEN05
24-08-2011, 17:24
içine ettiler tahtanın

dehademir
24-08-2011, 17:30
bu adamlar önce kaldırıp sonra zokuyorlardı ş,mdi önce zokup sonra kaldıracaklar sanırım.yada hep zokulu kalacak:)

dehademir
24-08-2011, 17:36
2,23 ten alanlara gerçekten yazık yaaa,insan olan bunu yapmaz bu mübarek günde.bu galip nasıl insan yaaa.
yarın yine aynı hareketlere devam 2,10 üzerine çıkarıp basacaklar .ilk fırsatta kaçmak lazım.

fatih_furkan
24-08-2011, 17:37
bu adamlar önce kaldırıp sonra zokuyorlardı ş,mdi önce zokup sonra kaldıracaklar sanırım.yada hep zokulu kalacak:)

;) ;) ;)

fatih_furkan
24-08-2011, 17:39
2,23 ten alanlara gerçekten yazık yaaa,insan olan bunu yapmaz bu mübarek günde.bu galip nasıl insan yaaa

tekrar ediyorum bakınız metro holding.....(bizde zarar %50 nin çok üstünde)

mariya
24-08-2011, 18:05
slm bende almıştım ondan düştü. bakınız akgrt vakıfbnk yapıkredi thyao hep ben batırdım vakkoyuda almadımda gitti yarın satıyom hatta satıyordum sürekli kademelerle oynadı ya satamadım. benim şansımdan gitmedi ben çıkıyommm söz size yarın inşallah gider.

scarabeo
24-08-2011, 18:22
Bana göre ederi 1.75

fatih_furkan
24-08-2011, 18:27
***VANGD***METRO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Piyasa Yapıcılığı Kapsamında Gerçekleştirilen İşlemler Bildirimi )

Özet Bilgi : Piyasa Yapıcılığı Kapsamında Hisse Alım Bildirimi Hk.

Piyasa yapıcısı olduğumuz Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. ile ilgili piyasa yapıcılığı kapsamında yapılan işlemlerin özeti aşağıdaki tabloda verilmektedir.

İşlem Tarihi İşlem Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Tutarı (TL)

24.08.2011 Alım 7.452,00 16065,94

24.08.2011 Satım 5.000,00 10922,50

mariya
24-08-2011, 18:32
oooo çok satmışşşşşşşşşş yazıklar olsunnnnnnnnnnn

bmka
24-08-2011, 18:58
satmış ama almışda yukardan verip aşşağıdan aldı büyük ihtimal.

bmka
24-08-2011, 19:23
2.15 den alım 2.18 satış resimin bütününe bakınca ;

METRO TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON VE TİCARET A Ş
3227820
TÜZEL KİŞİ
T.C.
KENDİ NAM VE HESABINA

GALİP ÖZTÜRK HOLDING A.Ş.
3227820
TÜZEL KİŞİ
T.C.
KENDİ NAM VE HESABINA

REFİK AYDOĞAN
800000
GERÇEK KİŞİ
T.C.
KENDİ NAM VE HESABINA
500.000 satış 745.200 alış fazla bir abartı gelmedi.

karakan75
24-08-2011, 19:32
7bin lot alıp 5bin satarak milyonluk tahtayı hareket ettiremezsin baska bi iş var işin içinde , kimlere ucuza verdilerde bu hısse acılıs fıyatının altına gelebildi bugun onu sorgulamak lazım? 2. kiler vakası olmayalım??

bmka
24-08-2011, 19:48
Galip ağa cidden bugün beni şaşırttı normalde cuma 2. seansa kadar gider sert hareketlerle malı boşaltırdı bu sefer farklı bir yol deniyor fiyat nominal değerine gelmesinde kilerden beter oluruz.Şirket sermayesini 11.050.000 TL'den 20.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle 8.950.000 TL ihraç etti yani bize sattı normalde 1 tl olan değer 2.02 olarak fiyatlandı kısacası 1 tl adamın kendi taban maliyeti vartabikide aralardaki maliyetlenmeler o aralarda kim kime dum duma gerçek olan tekşey ky elindeki endüşük maliyet 2 tl ağanın keyfindeyiz bakalım ne yapacak kendileri.

PARK
24-08-2011, 23:34
Sabah açılış 2.23

Akşam 2.02 (Çıktığı yere gelmiş)..Enteresan şaşırmadım desem yalan olur...

Galip Öztürk'ün şirketi hemde gerçekten enteresan...;)

erdemirci
25-08-2011, 00:18
herkese merhaba herkese bol kazançlar dilerim aranızdayım 1.15 le

bu fiyattan nasıl aldınız?
sıkı pazarlıkçıymışsınız.

mariya
25-08-2011, 09:08
slm sayın arkadaşlar derinlik görebilen paylaşabilirmi ben satma kararı aldım.

EYMEN05
25-08-2011, 10:23
ağamın aklından neler geçiyor acaba avgyo daki gibi bi şovda burda yapsa ne olur sanki :)

gunddi
25-08-2011, 10:46
http://b1108.hizliresim.com/11/8/25/6374.png

dehademir
25-08-2011, 10:58
giderse tam gaz gider,sonra tekrar arzular şallale düşüşü.speksiz olmaz bu tür kağıtlarda.bakalım nasıl bir spek gelecek,agaya kalırsa yandık.

Finance_Man
25-08-2011, 11:11
vanet konusunda ben iyimserim..

zaten sicili bozuk bir kağıt var karşımızda..

buraya yatırımcı çekmenin en güzel yolu sağlıklı hareketlerle kağıdı yükseltmekten geçiyor...

bence galip efendi bu kağıdı yüzüstü bırakamaz..

caylak25
25-08-2011, 13:10
alış satışlara yönelik üç tane bildirim paylaşacağım..
ilk ikisi normal de, üçüncüsü düşündürücü..

birinci bildirim :

KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 24.08.2011 18:05:30

PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI
---------------------------------------------------------------------------------------------

YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
OZET BILGI : PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA HISSE ALIM BILDIRIMI HK.

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ VANET GIDA SANAYI IC VE DIS TICARET A.S. ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.

ISLEM TARIHI ISLEM NITELIGI ISLEME KONU PAYLARIN NOMINAL ISLEM TUTARI (TL)
TUTARI (TL)
24.08.2011 ALIM 7,452 16065,94
24.08.2011 SATIM 5,000 10922,50

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=167399

caylak25
25-08-2011, 13:11
ikinci bildirim :

46 - 25.08.2011 07:00:35 - (TEKRAR) KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER

KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 24.08.2011 18:05:30

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ VANET GIDA SANAYI IC VE DIS TICARET A.S. ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.

TUTARI (TL)
24.08.2011 ALIM 7,452 16065,94
24.08.2011 SATIM 5,000 10922,50

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=167399

bu da normal.. ki aynı haberin ertesi gün gönderilmişi.. anladık ki piyasa yapıyorlar.. da üçüncü de ne yapıyorlar anlayın bakalım..

caylak25
25-08-2011, 13:15
KAP : ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI / [VANGD] HISSE ALIM SATIM BILDIRIMI 25.08.2011 09:11:00

SERMAYE PIYASASI KURULU`NUN SERI:VIII, NO:54 SAYILI TEBLIGI KAPSAMINDA GALIP OZTURK HOLDING A.S. TARAFINDAN BORSAMIZA GONDERILEN HISSE SENEDI ALIS SATIS ISLEMLERINE ILISKIN ACIKLAMA ILISIKTE YER ALMAKTADIR.

BILDIRIMLERIN BORSAMIZ TARAFINDAN KAP`A AKTARILARAK KAMUYA DUYURULMUS OLMASI, ICERIGININ BORSA TARAFINDAN INCELENDIGI, TEYIT YA DA TEKEFFUL EDILDIGI ANLAMINA GELMEZ.

HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=167452

bu bildirimi metin olarak göndermemişler.. ama yukarıda yer alan adrese tıkladığınızda ne görüyorsunuz söyleyin bakalım...

ky ya tıklandığını...

caylak25
25-08-2011, 13:21
üçüncü bildirimin önemli hususlarını buraya yazalım isterim.. çünkü önemli detaylar var..

GALİP ÖZTÜRK HOLDİNG 24.08.2011 tarihinde 2,00-2,15 fiyat aralığından 108,499 adet alış ve 2,02-2,33 fiyat aralığından 1.677.820 adet satış işlemi gerçekleştirmiş. Bu işlemlerle elindeki payların toplamı 1.658.499 adet ve VANGD toplam sermayesindeki payları % 8,292 olmuş...

bildirimin ikinci sayfasında işlem miktarları ve işlem fiyatları yer alıyor.. baktığınızda yüksekten satıp, düşükten almışlar...

bu da demek oluyor ki adamlar malı ky ya da başka bir by ya yığmışlar...

var mı bu konuda yorumu ya da paylaşımı olan kimse?

acemixxx
25-08-2011, 16:36
Ağanın aklından geçenleri bilsen , inan burda bir saniye bile durmazsın :)

ağamın aklından neler geçiyor acaba avgyo daki gibi bi şovda burda yapsa ne olur sanki :)

caylak25
25-08-2011, 17:49

:bravo::bravo::bravo:

fatih_furkan
25-08-2011, 21:05

;););) ;) ;)

olympiad
25-08-2011, 23:30
Galip aga satım haberleri gönderiyorsa uzak durmak gerek bence..Mapet e sürekli alım haberi gönderiyodu kap a mepet yüzde otuz cıktı ama satım haberlerinde van gıda napar bılemem gözu asagı gıbı.

TURKISHSFORCES
26-08-2011, 09:27
amcam 2.00-2.02 aralığından 193.094 adet almış dün.. kap'a yollamış sabah..

caylak25
26-08-2011, 09:44
amcam 2.00-2.02 aralığından 193.094 adet almış dün.. kap'a yollamış sabah..

geçen gün sattığı 1.5 milyonluk hissenin 200 binini geri almış.. daha çok alması lazım bu durumda...

dehademir
26-08-2011, 10:25
bu adamın elinde yüklü lot var,bir satmaya başlarsa 1 e kadar indirir kağıdı.sonra toplamaya başlar ve tekrar 2 den satar.lanet bir kağıt...

dehademir
26-08-2011, 10:27
bu adama karşı uyanık olun paranızı kaptırmayın.tam bir kurt borsacıdır.

caylak25
26-08-2011, 10:28
bu adamın elinde yüklü lot var,bir satmaya başlarsa 1 e kadar indirir kağıdı.sonra toplamaya başlar ve tekrar 2 den satar.lanet bir kağıt...

:super::super::super:

caylak25
26-08-2011, 10:48
bir haber daha var KAP ta..

KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 25.08.2011 17:53:26

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ VANET GIDA SANAYI IC VE DIS TICARET A.S ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.
TUTARI (TL)
25.08.2011 ALIM 250 507,50
--------------------------------------------------------------------------------------------
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=167735

eğer durum böyleyse ben 300 lot alıp 300 lot satış yaparsam piyasa yapıcı ben mi olacağım demek? :biggrin:
böyle bir rakamla piyasa yapıcılığı mı olur??? garip değil mi sizce de?

karakan75
26-08-2011, 13:49
bir haber daha var KAP ta..

KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 25.08.2011 17:53:26

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ VANET GIDA SANAYI IC VE DIS TICARET A.S ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.
TUTARI (TL)
--------------------------------------------------------------------------------------------
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=167735

eğer durum böyleyse ben 300 lot alıp 300 lot satış yaparsam piyasa yapıcı ben mi olacağım demek? :biggrin:
böyle bir rakamla piyasa yapıcılığı mı olur??? garip değil mi sizce de?

bu şu demek oluo: Ben Galip Öztürk; burası bnm çöplüğüm kimse yaklaşmasın! yakarım dio!

caylak25
26-08-2011, 14:41
bu şu demek oluo: Ben Galip Öztürk; burası bnm çöplüğüm kimse yaklaşmasın! yakarım dio!

ben de sorumda "garip değil mi sizce" diye sormuştum. Sen de doğru cevabı vermişsin. Cevap : Galip :)

yaksa iyi, de adam kestane çiziyo.. kademeler 2 dk da hop yukarı, 1 dk da hop aşağı. yakalayana aşkolsun.

Z&M
26-08-2011, 14:58
Ben olsam sayın spek.in yerinde bugün tavan yaptırırdım. Bugün iyi izleyin (yatırım tavsiyesi değildir)

karakan75
26-08-2011, 15:14
o işlemleri şu anlık sadece hatırlatma amaçlı yaptıgını düşünüorum dogrusu, hani hala burdayım bı gozum burda, ama su an bizim paralarla baska hisselerde oynuo G.Ö. , bunu izlioruz gerek mepet de gerek avgyo da, yanlız gozlemlerim diger hisselerde sattıgı ve operasyonları bitirmeye çalıstıgını gosterıo ve sıra bızde mı acaba diyorum, yoksa ndn piyasaya cıktı bu kagıt, kurban bayramının 2 ay öncesi hemde?? beklentimiz hazır! hayırlı ugurlu olsun :)

M.C.
27-08-2011, 08:43

Laf olsun torba dolsun hesabı 250 lot alıp satmışlar.
Piyasa yapıcılığı farklı bir şeydir

http://www.imkb.gov.tr/Markets/StockMarket/market_maker.aspx

karakan75
27-08-2011, 14:59
ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL: PİYASALAR HÜKÜMETLERE 'ŞANTAJ' YAPMAYA ÇALIŞIYOR -BN

Ana Sayfa/
Haberler/
Türkiye Ekonomisi

Dönmez: Canlı hayvan kontratlarını işleme sokacağız
VOB Genel Müdürü Çetin Ali Dönmez, Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamada bayram sonrasında canlı hayvan kontratlarını işleme sokacaklarını açıkladı

Bloomberg HT'nin Akıllı Para programında Gökhan Şen'in sorularını yanıtlayan Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) Genel Müdürü Çetin Ali Dönmez, endeks ve döviz opsiyonları çıkartacaklarını, sistemin şu anda test aşamasında olduğunu söyledi. Dönmez, hisse senedi opsiyonlarının 2012'de devreye gireceğini ifade etti.

Dönmez Bloomberg'e yaptığı açıklamada, elektrik piyasası vadeli işlemler sözleşmesinin ise Eylül ortasında işleme açılacağını söyledi. Elektrik kontratlarının spekülasyona konu olmasını istemediklerini belirten Dönmez, kontratlara daha çok dağıtıcıların ilgi duyduğunu söyledi. Dönmez, "Elektrik kontratları ile üretici ve tüketiciler risklerini yönetebilecek. Kontratlardan 3 ay borsa payı da almayacağız" dedi.

Dönmez, bayram sonrasında canlı hayvan kontratlarını işleme sokacaklarını da açıkladı. Kontratların fiziki teslimata dayalı olacağını dile getiren Genel Müdür, kontratla ilgili SPK'ya başvuru yaptıklarını, Takasbank'a da durumu detaylı bir şekilde açıkladıklarını belirtti.

VOB DA FOREKS'E TALİP

VOB olarak Foreks işlemleri için SPK'ya başvuracaklarını bildiren Dönmez, "Foreks işlemleri için platform açmayı planlıyoruz. Foreks platformumuzda yatırımcı güvende olacak, biz sadece platformun işletilmesinden kazanç sağlayacağız" ifadesini kullandı.

http://www.bloomberght.com/turkiye-ekonomisi/haber/955825-donmez-canli-hayvan-kontratlarini-isleme-sokacagiz

bu haberin bize etkisi ne olur sizce? ayrıca onumuz kurban bayramı 2 aylık süreçte yeterli beklenti olusturur diye düşünmekteyim, ayrıca Galip Öztürk , avgyo daki hisse operasyonunu tamamlamış gorünüyor, sizce yeni imkb ye açılan şirketine agırlık verir mi? ayrıca borsaya acılarak elde edilen yeni sermayeyi ne gibi işlerde kullanabilir ve bunların artısı bize ve şirketin karlılıgına nasıl yansır?

Benim kanaatim bunların hepsi olumlu olarak yansıyacaktır.

karakan75
27-08-2011, 16:04
Laf olsun torba dolsun hesabı 250 lot alıp satmışlar.
Piyasa yapıcılığı farklı bir şeydir

http://www.imkb.gov.tr/Markets/StockMarket/market_maker.aspx

bn ztn piyasa yapıcılıgı yapıyorlar demedim ben alenen racon kesiolar dedim , bzm çözecegimiz msjlar degil bunlar kim bilir kimlere ne msj veriolar bu hareketlerle, hangi agalar kapışıo bu yarışta, perde arkasını çözmek oyle kolay olsaydı ztn daha ilk günden odunu yemezdik kafamıza , daha bismillah demeden -%10 çarptılar bakalım sonumuz hayır olsun..

stock_exchange
28-08-2011, 00:42
Bu Galip Ö. film adam..

Madem 2.02 den halka arzdan aldığın hisselerden ( 3 milyon lot )

Yarısını ( 1.5 milyon lotunu ) 2.10 ortalama ile satacaktın...

Neden halka arzda hisselere yuklendin ..?

1.5 milyon lotu % 5 kar ile satmakla eline ne geçti ?

% 5 kar ile 75.000 TL kar yaptın !

75.000 TL' nin hesabını mı yapar oldun ?

75.000 TL mi seni kurtaracak ?

Neyin peşindesin ?

METRO ile Galip' in elinde toplam 5 milyon lot kaldı...

Hepsini 1.00 ' e kadar ( maliyetleri 2.02 ) kademeli ellerinden çıkartıp satsalar...

% 50 zarar yazacaklar !

Amaçları 1.00' e kadar çekip 4.00' dan halka arz mı yoksa ?

karakan75
28-08-2011, 11:43
Bu Galip Ö. film adam..

Madem 2.02 den halka arzdan aldığın hisselerden ( 3 milyon lot )

Yarısını ( 1.5 milyon lotunu ) 2.10 ortalama ile satacaktın...

Neden halka arzda hisselere yuklendin ..?

1.5 milyon lotu % 5 kar ile satmakla eline ne geçti ?

% 5 kar ile 75.000 TL kar yaptın !

75.000 TL' nin hesabını mı yapar oldun ?

75.000 TL mi seni kurtaracak ?

Neyin peşindesin ?

METRO ile Galip' in elinde toplam 5 milyon lot kaldı...

Hepsini 1.00 ' e kadar ( maliyetleri 2.02 ) kademeli ellerinden çıkartıp satsalar...

% 50 zarar yazacaklar !

Amaçları 1.00' e kadar çekip 4.00' dan halka arz mı yoksa ?

işlem hacmine bakınca ort olarak 2.10 dan bıle satamadı daha altında oldu cunku max 200-300 bin lot tavandan satıldı 1.98 e kdr indi %70 i fln 2.10 un altında satıldı, burada yaptıgı sey nakit almak oldu piyasadan bu parayla mepet ve avgyo da oynadı şimdi ordan son vurusları yapıp cıkıor, bakalım kurban bayramı oncesi belkı buyuk baş alım için kullanır şirkette veya vangd da guzel hareketler yapabılır inşallah cunku ilk gunden -%10 tokatladı bizi

caylak25
28-08-2011, 17:30
KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 26.08.2011 18:08:36

TUTARI (TL)
26.08.2011 ALIM 248 496
26.08.2011 SATIM 251 512,04
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=168404

cuma günü 248 lot alıp, 251 lot satmışlar piyasa yapıcılar..
ben 300 lot alıp satarım dedim diye mi bozuldular acaba? :)

GALİP OZTURK HOLDING A.S. tarafından alınan yaklaşık 200 bin lot ne manaya geliyor şuan için bilmiyorum ama sattığı 1.600.000 lot u geri almak için 1.200.000 lot kaldı. heralde bunları sattığı fiyatın üstündeki bir rakama alacak değillerdir diye düşünüyorum. ne dersiniz? tamamını geri aldıktan sonra yapacağı hareket az çok belli.

bir de kurban bayramı beklentisinden bahsediyor bir arkadaşımız ama sanırım VANGD bayram seyran dinlemez, satışını zaten kurumsal olarak yaptığı için şirket açısından değişen birşey olmayacaktır diye düşünüyorum.. yorumu olan?

reaktör
28-08-2011, 23:51
galip aga sen işini bilirsin yatırımcıda senden zılgıtı yemeyi iyi bilir.herkes birbirini tanıyor nasılsa..

caylak25
29-08-2011, 00:59
galip aga sen işini bilirsin yatırımcıda senden zılgıtı yemeyi iyi bilir.herkes birbirini tanıyor nasılsa..

hayırdır kardeş, savunmaya geçmişsin..

ağanın yeğenimisin ? ağanın lotu üzerine lot olur mu diyorsun? :)

caylak25
29-08-2011, 10:26
ağa holding 150 bin lot daha almış.

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=168672

sattıklarından toplaması gereken 1.050.000 lot kaldı..

kurban bayramına yetiştirecekler heralde :)

yakkır
29-08-2011, 12:25
Vardır bir bildiği Galip alıyorsa (2.02den)bende alırım .2.08 den girdik,eğer bugünde bu fiyatlardan(2.03-2.08 aralığı) alım haberi gelirse ilave alım yaparım.

caylak25
29-08-2011, 12:48
Vardır bir bildiği Galip alıyorsa (2.02den)bende alırım .2.08 den girdik,eğer bugünde bu fiyatlardan(2.03-2.08 aralığı) alım haberi gelirse ilave alım yaparım.

galip ağa yüksek fiyattan sattığı 1,6 milyon lotun 550 binini düşük fiyattan geri aldı. kalan 1,05 milyon lotu da yüksek fiyatttan almayacaktır, hatta fiyatı düşürmek için hissede baskı kurup 2 tl nin altına da getirebilir, bence bekle oralardan ilave alıp yap derim..

ağanın kağıtlarında malumdur ki, ağanın lotu üzerine lot olmaz :)

NERUDA
29-08-2011, 16:07
http://b1108.hizliresim.com/11/8/29/6716.png (http://goo.gl/mc9cY)

GALİP ABİ NERELİYDİ?

stock_exchange
29-08-2011, 18:15
klgyo veya glbmd gibi bir halka arz olmalı...(gidişat o yönde)

kağıdın ederi 1.16 ...(DEFTER DEĞERİ)

GALİP Ö. 0.80 kuruşa çekmeden rahat etmez...

kasirga123
29-08-2011, 22:22

aynen ...haklısınız ..

kasirga123
31-08-2011, 13:49
Aşağı doğru hareket ederse ....yani.. halka acıldığı endeksin adına ters olur mu ? sizce ....çünkü endeksin adı Gelişen işlemler piyasası ......yeni hayat yeni aşk yeni galip....

CERİTKALE
31-08-2011, 14:39
Aşağı doğru hareket ederse ....yani.. halka acıldığı endeksin adına ters olur mu ? sizce ....çünkü endeksin adı Gelişen işlemler piyasası ......yeni hayat yeni aşk yeni galip....

asagi hareket etmez, malin hepsi zaten galip te.

kasirga123
31-08-2011, 15:51

o zaman ne yapacaz yukarı hareketini yakalayacaz.....o zaman ihya oluruz....

stock_exchange
01-09-2011, 00:21

malın ne kadarı galipte ?

çoğunu sattı 1 saat bile beklemeden !

karakan75
01-09-2011, 02:12
bahsedilen 1.5 m lot galip ozturk un sattıgı, oysaki imkb ye acılırken ilk alan o degilmiydi %75 ini hisselerin? yani daha 5 M lot yok mu 2.02 maliyetten ? yani madem altına ınecektı bu fıyatın , adam niye 7-8 M lot aldı bu fiyattan? bnce yön yukarı, onumuz kurban bayramı ve bundan guzel beklenti ne olsun? ayrıca kagıt sahıpsiz de degil, cogu kagıtta spek yok, gunlukcüler girip cıkıp bi güzel... belliyorlar kagıtları, burada tek adam var ve bi planı oldugu da kesin!

kasirga123
01-09-2011, 14:37
malın ne kadarı galipte ?

çoğunu sattı 1 saat bile beklemeden !

http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=VANGDEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

halen malların %60tan fazlası ...onlarda....onların kim olduğunu bilememm :)

karakan75
02-09-2011, 14:47
endex e bak bize bak yahu ne iş

stock_exchange
04-09-2011, 01:29
Berkosan halka arzdan gelen 8 milyon TL' yi çok iyi kullandı...Şirket özsermayesi 6 ayda 2 kat arttı...

Bu hayırseverler ne yapacak bakalım halka arzdan gelen 18 milyon TL ' yi AVGYO, ATLAS, AVTUR, MEPET, METRO, METYO gibi kağıtları kaldırıp-indirmede mi kullanacaklar , yoksa ciddi anlamda VANGD için yatırım mı yapacaklar ?

Birinci seçenek gibi duruyor ama belli de olmaz !

jackal54
04-09-2011, 23:24
merhab arkadaslar bu yazı başka bir hisse yorumundan aldım ve sizlerle paylaşmak istedim belki etrafımızda dönen olaylar ile ilgili bir fikir verebilir benim hoşuma gitti
Yazı sahibi diğer köyden umut hocaya aittir,, VANGD ile ilgisi yoktur ama genel olarak içinde bulunduğumuz ortamı özetlemiş,, okumanızı tavsiye ederim,,, yazıyordu..
öncelikle şunu belırteyımki içiniz rahat olsun..

şuan bu piyasada yerli yabancı yatırımcılar hariç herkes zararda ve en az %30 yemiştir herkes portofyunden..

ben dahıl elımde %60 düşmüş kağıt bulunmakda ..bu düşüşlerde ınsanı etkıleyen faktor elnızdekı malın cinsi neden aldığınız ve ne için beklediğiniz..
ve portfoyunuzun genelınde bu yakalandığınız hısselerı tolere edebılme potansıyelınız..

ve portfoyun verdiği ımkanlar..

portfoyune gore ufak bır yuzdede %60 dusmus kağıt elbettekı cok sorun olmaz..lakın portfoyun yarısı ve daha fazlasıyla bu yarayı alamak insanın elbettekı canını sıkar.ancak bu sıkıntılı zamanlarda yapılması gereken yaptığımız alım stratejımızı gozden gecırmektır..

ben bu malı neden aldım demelı ınsan..eğer gercekten alırken bır beklentısı yoksa işte o zaman ayvayı yemiştir portfoy

8 ay düşüp 5 gunde eskı zırvenın uzerıne cıkan kağıtları cok gordum donem donem piyasada..

bunun ıcın hıssede en önemlı şey beklentıdır..eğer gercekten cok buyuk bır beklentı varsa..sıze bunu gümüş tepside kokulu çiçekler içinde sunmaz kımse..

dikenli yollardan mayınlı yerlerden kafanızda siren seslerı her yer yangın seklınde ilerlersınız..

bu yolda ilerleyebılenler mutlu sona ışığa ulaşır..bu yolda dökülenler batanlar bitenler niyazi olur..

şimdi elınızdekı hısseye bakın..eğer hakıkaten bırının gelip sizden bu kağıdı ısrarla almak ıcın şuankı fıyatının %100 uzerınde bır rakamı sıze teklıf etmesı için bır neden varmı?

neden yoksa ..geçmiş olsun ..siz artık bır niyazisiniz..

eğer neden varsa..düşüşlerden neden korkuyorsunuz..

ıkıncı kısım olarak adlandırdığım bölümde spekulasyon ve manuplasyon nasıl yapılır bunu anlatacağım..

bir menkul yada gayrımenkul veyahut emtıada spekulasyon sanıldığının aksıne cok kolaydır...

bır arazı manuplasyonu nasıl yapılır..

o bölgede dere düz vadi demeden satışa cıkan tum mallar mumkun oldukca fıyat yukseltılmeden toplanır..

yeterınce toplandıkdan sonra köylü ve muhtar alım satım sahıtı tutularak fiktif alıs satıslar yapılır yuksek fıyattan..

mesela ben toplamıssam bın lıradan ..atıyorum abıdıne malımı satarım 3 lıradan..mal yıne benım aslında..

lakın köylu bır sok gecırır..abıdın akılsızmı neden 3 den alıyor dıye..boyle salak bır daha ele gecmez kaçırdık fırsatı der..

derken abıdın tekrar malı başkasına 5 lıradan satar(bu buyuk ıhtımalle benım bır akrabamdır alan ama bunu kımse bılmez ben abıdın ve akrabalarımdan baska )

koylu derkı yaw noluyor adama salak dedık 3 lıradan aldı dıye ..adam 5 lıraya sattı der..

o arada söylenti cıkar..bu yerın konumuna gore değişir..soylentı..

stadyum gelecek hıpodrom gelecek otogar gelecek veya ımara acılacak veya japonlar organıze sanayı yapacak buraya vsvs gıbı..

koylu artık bu senaryoya ınandığında kendı malınada 7 lıra ıster..köylu uyanıkya.ben 5 e sattıysam o 7 ye satmalı en az..

bır ıkı parça malıda 7 liradan çizdiğimde ..köylu butun antebe malını 7 lıradan sattığını oraya bır suru sey yapılacağını analtır..

ve ben gelen tum yenı alıcılara elımdekı malı 7-8-9-10 boşaltırım..

noldu son alanlar ..beklesınkı otogar gelecek japonlar gelecek ...

bu anlattığım gercek yasamda uygulanmıs ve uygulanan ve uygulanmaya devam edecek bır olaydır..

3 lıradan aldığımız yerlerı 9-10 lıradan sattığımızda iyi sattık malı dıye sevınıyorduk..

şimdi baktığımızda ...o bolgeye sınpaş gelip antepia diy bır yer yaptı..

git 30 lira teklıf et donumune alamazsın...

demek istediğim şey su..SATAN uzun vadede GAYRIMENKULDE HER ZAMAN ZARARLIDIR..

menkul fıyatlarıda boyle emtıalarda boyle..mantığı..

lakın menkul ve emtıa fıyatlarını manuple eden para korkunc bır para..

oylekı ulkelerı fethedebılen ..karıstırabılen ..gerekırse hukumetlerı tehdıt edıp darbeler yaptırabılecek bır para..

bız emlakda sadece koylunun duygularını manuple edebılırken adamlar ulkelerı mılletlerı manuple edıyor çıkarları ıcın..

şöylekı..

şu an cevrenıze bakın..parası olsa kaç kişi gidip altın alma nıyetınde.?

pekı altın 30 lıradayken bu manuplasyonu amaclayarak altın toplamaya baslayan zıhıyet..altını manuple ettıkten sonra nasıl bır ortam yaratmalıkı

herkes koşa koşa altın alsın?

bırıncısı dalgalı piyasa..bunu sağlamak ıcın ulkelerın dınamıklerıyle oynamalılar.haber desteği ..kendı yetiştirdikleri profosorlerı adamları ıstedıklerı zaman kendı tvlerınde cıkartıp kousturuyorlar..öyle ya abd de bır adam cıkıyor konusuyor. atıyorum yunanıstan batıyor..acaba o buyuk paranın sahıplerı yunanıstandan ne tavizi istedilerde alamadılar.veya hangı devlete yunanıstanla gözdağı verdiler..bilemeyız..

ikinci sart ınsanların korku hakımıyetıne gırmesı..bu korku ımparatorluğunun en buyuk tetıkcısı SAVAŞ..

ınsanların aklına savası koyarsan..ve ulkelerı bırbırıne dusurusen ..ınsanlar ne der?

yahu bu devletımın parası sonucta bır kağıt parcası..yarın devletım savasta yenılırse ..parası pul olur..

oyleya senın 2 trılyon saddam paran olsaydı..şimdi ırakta geçerli bir para bırımı olarak olmayacaktı..

ama o donemde 100 doları yada 10 gram altının olsa ..sımdı baktığında 2 trılyon saddam parasından daha kıymetlı

savas soylentılerı cıktıüında ınsanlar altına saldırır..altın alır..

sımdılerde ekonomıstlerı bile ne dıye konusturmaya basladılar..bu ekonomık durgunluktan cıkma seklı buyuk bır savasla planlanıyor olabılır..

yaw sımdı 7-24 tvlerde bunu söylersen herkes altına koşar..pekı bu altına koşarken ınsanlar birileri altını satmıyormu?

salakmı bu adamlar altn satıyorlar..savas cıkaca ya

benım fıkrım azıcık kendınızı spekulator gıbı dusunun..ky mantığndan çıkın.

paranız ufak olabılır.kendınız ky olabılırsınız..ama beynınız ve mantığınız buyuk para gıbı çalısırsa..

o küçük paranız bır gun buyuk paranın peşinde en azından ruzgarından bıle nemalanır..ve bır gun buyuk para olur..

30 lıradan 100 lıra olmus hısse nasıl alınır beklentıyle?

o zaman 30 dan 100 olmus altını satmak içinde beklentı olusturmak lazım..

buna olusturdukları beklentıde savas..

caylak25
05-09-2011, 14:03
Berkosan halka arzdan gelen 8 milyon TL' yi çok iyi kullandı...Şirket özsermayesi 6 ayda 2 kat arttı...

Bu hayırseverler ne yapacak bakalım halka arzdan gelen 18 milyon TL ' yi AVGYO, ATLAS, AVTUR, MEPET, METRO, METYO gibi kağıtları kaldırıp-indirmede mi kullanacaklar , yoksa ciddi anlamda VANGD için yatırım mı yapacaklar ?

Birinci seçenek gibi duruyor ama belli de olmaz !
dediğini yaptılar. AVGYO birinci seans tavan...

bakalım VANGD için ne zaman kullanacaklar bu parayı?

caylak25
05-09-2011, 14:12
KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 02.09.2011 18:17:48

TUTARI (TL)
02/09/2011 SATIM 250 525
02/09/2011 SATIM 250 532,5
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=168818

bizim piyasacılar 250 lik işlemlere devam etmişler.. böyle piyasa yapılmaz ki AĞA :)
memleket plakana uygun yaptığın 55 lik işlemlerini 550, 5555 veya 55550 yapsan da hareket getirsen kağıda..
ne demişler "where is the HAREKET there is the BEREKET" :)

EYMEN05
05-09-2011, 14:54
24/08/2011 alış 108.499 satış 1.658.499
25/08/2011 alış 193.094 satış --------
26/08/2011 alış 150.000 satış --------

bu seri devam ederse ortalama gunluk 150.000 lotla 2 hafta içinde verdiklerini alır . Avgyo da yaptıklarını burdada yapmasını temenni ediyoruz ağamdan.

EYMEN05
05-09-2011, 16:00
Aga s.... Bez getirinn

EYMEN05
05-09-2011, 16:53
Aga po k u nu çıkarma işin

caylak25
05-09-2011, 22:25
KAP : METRO YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. / [VANGD] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 05.09.2011 18:15:26

TUTARI (TL)
05.09.2011 ALIM 1,250 2,620
05.09.2011 SATIM 1,000 2,140
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=168928

piyasa yapıcıları bugün bir gariplik yapmışlar,genelde 250 lot alır 250 satarlardı. bugün 1250 alıp 1000 satmışlar.. işlemlerin ortalamasına gelince 2.09 maliyetle almış, 2.14 le satmışlar, ama ellerinde 250 lot kalmış bugün için.. 250 lotla hisseyi nereye götürecekler merak ediyorum...

EYMEN05
06-09-2011, 10:25
Dun endeks düşerken 2,18 den 2 liraya düştün bugun endeks çıkıyor kılını kıpırdatmıyorsun agalık bumu. Aga sen mallarını ıdgyo nun speğine devret o bizi götürsün gideceğimiz yere

caylak25
06-09-2011, 10:50
Dun endeks düşerken 2,18 den 2 liraya düştün bugun endeks çıkıyor kılını kıpırdatmıyorsun agalık bumu. Aga sen mallarını ıdgyo nun speğine devret o bizi götürsün gideceğimiz yere

aga nın AVGYO daki işi bitse gelecek de, daha orasını halletmedi sanırım. kağıt dün tavandı, bugün yüzde 6 yukarıda.. oradan, MEPET'ten kazandığı paraları VANGD da harcarmı dersin? :)
ya da hisseyi ve bekleyenleri mi harcar?

caylak25
06-09-2011, 12:49
aga nın AVGYO daki işi bitse

daha AVGYO ile çok işi var anlaşılan..

aga kurban bayramına kadar buralara da gelir heral :)

EYMEN05
06-09-2011, 17:01
Içine ettiler kağıdın kitlendi şuan 2,02 16.000 alıcı 2,03 10.000 satıcı metroyu yçizdin bunuda çiz agaaaaa

EYMEN05
07-09-2011, 11:34
senın aga gibi çarkına tükürürüm ha. 15 gunde avgyo 1,38 den 2,70 götürüyon, 2 gundür metro tavan bizede ilk gunden beri canımıza okuyon adaletmi bu agayım diye ortalara çıkma delikanlı ol. :)

poma22
07-09-2011, 14:01
şöle bi bakayım dedim tam bir ay çnce bu senaryoyu yazdım 1 ay ceza yedim.oyun birsürü halka arz var metroyu yatırımcı kucağına bırak..arkasından krizz var metroyu çakkk milltiikaçırr..halka arz mepeti yap kriz göbeğinde bile hiç dşürme aksine tavan yap..5.30dan kriz ortasında 8 lira.arkasından vanet.herkes uçtu hemen aman yine tavanlar olacak alım yap..sabah tavan yap ama almak isteyen herkese ver..sonrası minik yatırımcı bekle..bu arada metro artık bitti metro satıp vanet alanlar kucakta..pahalı bir kağıt vanet.şuan endekste fiatının yarısı kadar olan bi dünya kağıt varken.fiyatıne olduğu belirsiz 2 nin üstünde bir kağıt,,metroyu toparladılar herkes vanet mepetle bekle şimdi bunu çak falan falann.anlayacağınız ne düşünürseniz tersini uygulayın bu adam çokküçük kesime para kazandırır gerisi batarrr.biz metroda battık 1.56 maliyet .80 seviniyozz.dikkat edin vanet 3 günde 1 in altına indirir bize yaptığı gibi 3 5 beklerken 1 e sevinirsiniz gidin adam gibi adam yatırım yapın ben öğrendim ama bu dersin maliyeti bana çoookkk pahalı olduuu..ne zaman çıkar bilionuz muuu...çıkkmazzzz sizde var olduğu sürece çünkü yatırım deil kumar bunlarr

yakkır
08-09-2011, 10:04
BASIN BÜLTENİ-ATA YATIRIM, GİP'İN VE DİĞER SERMAYE PİYASASI ARAÇLARININ TANITILACAĞI KONFERANS DİZİSİNİ BAŞLATTI

SPK, İMKB ve KOSGEB 'in önderliğinde Ata Yatırım tarafından
başlatılan çalışmalarda KOBİ'lerin yeni finansman imkanlarından
yararlanması, Gelişen İşletmeler Piyasası'na (GİP) kazandırılması
hedefleniyor.
Bu amaçla Ata Yatırım, Sanayi ve Ticaret Odaları ile işbirliği
halinde GİP'in ve diğer sermaye piyasası araçlarının tanıtılacağı
konferans dizisini başlattı. Bu konferansların ilki 22 Haziran 2011
tarihinde Denizli'de yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Konferans dizisinin ikincisi 14 Eylül 2011 tarihinde Ata Yatırım
ile Kocaeli Sanayi Odası evsahipliğinde, Koceli Sanayi Odası Konferans
Salonunda gerçekleşecek. "Şirketler İçin Yeni Finansman İmkanı:
Gelişen İşletmeler Piyasası" konulu konferansın açılış konuşmasını
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yapacak. "GİP" paneline
ise SPK Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Şafak, KOSGEB Başkan
Yardımcısı Tuna Şahin, İMKB GİP Müdürü Fuat Korhan Eryılmaz ve Ata
Yatırım Genel Müdürü Bülent Altınel katılacaklar.
Kocaeli'nde de geniş bir katılım ile gerçekleşeceği beklenen
konferansın tüm ülkenin temel sorunlarından birine açılım getireceğini
ifade eden Ata Yatırım Genel Müdürü Altınel açıklamasında şu görüşün
altını çiziyor:
"SPK, KOSGEB, İMKB ve Aracı Kuruluşlar Birliği 2009 yılında küçük
ve orta boy Türk şirketlerinin sermaye piyasalarına kazandırılması
çalışmalarını başlatmışlardı. Bilindiği gibi Türkiye'de işletmelerin
yüzde 99'u KOBİ niteliğini taşımaktadır. Sadece bu çerçeveden
bakıldığında dahi, ülke büyümesinin devamlılığını sağlayabilmek için
KOBİ'lere sağlanacak yeni finansman imkanlarının büyük önem taşıdığı
görülebilmektedir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com

(08/09/2011 - 09:55:33)

karakan75
09-09-2011, 02:22
Piyasa yapıcısı olduğumuz Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. ile ilgili piyasa yapıcılığı kapsamında yapılan işlemlerin özeti aşağıdaki tabloda verilmektedir.

İşlem Tarihi İşlem Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Tutarı (TL)

08.09.2011 Alım 3.051,00 6165,52

08.09.2011 Satım 250,00 507,50

poma22
09-09-2011, 12:05
yalandan iş işte.şimdi metroya geri döndüler adamlar hangisini çakıp aşağıdan topladıysalar oraya zıplıyolar...dikkat edin vanetin sonuda metroya benzemesinn

poma22
09-09-2011, 12:10
biz metroları sattık adam kağıdı toparladı şaka gibbbbii ağlamka istiyorumm

poma22
09-09-2011, 14:36
vaneti ne paklar biliyormusunuz bilmiyosanız yazayımda rahatlayım bunlar yarın bi genel kurul yapar derki şirketi büyütelim yüzde 1000 bedelli sermaye artırımına gidiyozz o zaman vanet olur vanaltın..5 katlar başkada bi şekilde cacık olmaz.avrasyadamı yapmıştılar onu yoksa böle 250 al 251 ver piyasa yp gel bide beni yappp::::)

caylak25
09-09-2011, 14:50
vaneti böle 250 al 251 ver piyasa yp gel bide beni yappp::::)

aman dostum AGA yı kızdırma, sana inat iki gün sonra gider genel kurul kararı verir, piyasanın kralını yapar sonra da sana tahsilata gelir :)
aman diyim.. olmaz olmaz deme, kendine yazık ettirme :he:

sanırım burada yazılanlara kızdılar... artık 250 al 250 ver piyasa yapıcılığına şuan 3051 lot alıp 250 lot satarak son vermişler gibi... ya şaka yapıyor ya da niyeti bozdu AGA...

kısmet bakalım...

caylak25
09-09-2011, 15:29
ben sana demedim mi dostum AGA yı kızdırma diye...
bak AGA 2.11 e kadar çekti kağıdı, varya niyeti bozduysa kaç dostum kaç :)
ee ne de olsa sözün var :biggrin:

mesajı yazarken 2.19 yapmış...
abicim ilk uçakla yurt dışına kaç, AGA seni yurtiçinde yakalamasın :)

düzeltmeyi yaparken 2.23 yapmış...
sen JET bul kardeş JET :)

AGA niyeti bozdu dümdüz geliyo :)

valla yeni düzeltme yapana kadar 2.24 oldu... tavan olup olamadığını göremiyorum ama adam seni yakalarsa :)

bugüne kadar neredeydin kardeşim sen ya.. adam sana kızdı çizdi tahtayı... KAÇ DOSTUM KAÇ :)

royal
09-09-2011, 15:36
bugün cumadan çıktım nerden aklıma estiyse vangd geldi almak istedim ama alamadım sağlık olsun gelecek haftaya bakalım!
bu kağıt sanırım böyle bir şey olacak bayrama kadar!Belki de ağa bu işe girmiştir şimdiden!
http://www.romanovkoyunuciftligi.com/

FF02
09-09-2011, 15:45
eminim biryerlerinden çıkar 2.23 ten kakalayıp 2.03 ten sattırdığın kağıtlar

yakkır
09-09-2011, 15:51

Şimdilik 2.21 den vedalaştım,fiyat ve hareketin durulmasını bekleyeceğim,durulduğu yerde tekrar gözden geçirip portföye yeniden alırız.Giderse kalanlara bol kazançlar

royal
09-09-2011, 15:59
halka arzdan bu yana en seri hareketini yaptı almaya tırsıyorum sportiflerden kopamıyorum!

poma22
09-09-2011, 16:03
bombasınızz bombaa.ne hareketi bunu saymammm..bakın kağıt 199.414 işlem hacmi lot adet fiyatı 2.02.kağıt işlem hacmi 199.454 yani 40 lot fazla 2.24..bunlar suni işlem alan satatn yokk rahatım hani beni yapack kadar düzeltmedi işi ma agaya sesleniomm sizin için kendimide feda edioombu kağıdı 10.01 yap gel beni vanaltına bekçi yapp..satan arkadaş ii yapmış gunsonu 2.11 den kapatırsa şukur yani alan yok satatn yog adam yazdı kimillet gelsin diye bıraz avlanan olduysa gun sonu öpeceklerr

OKAN
09-09-2011, 16:11
mynet ten takip ediyorsun heralde o dediğin veriler 15 dakika önceki veriler bide şimdi bak

olympiad
09-09-2011, 16:14
http://img1.loadtr.com/k-738113-derinlik.gif (http://www.loadtr.com/738113-derinlik.htm)

poma22
09-09-2011, 16:14
ne myneti 3 kademe derinlik programı var bu kadar zarar yapınca borsakurdu olupçıktıkkkk..şimdi ne oldu ky atladı hemen oooppp ucuyoo amann kaçmasınn al dedi alllllllll amann elim sende oynatıyooooo...gunsonu 2.10 üstü buyuk başarı pazartesi 2.03 talim 2.02 halka arzı kardasınız kardaaa diioo

poma22
09-09-2011, 16:23
2.05 e indirdim gun sonu satan kar yaptı işte 2.21 den veren arkadaşı kutlarımm.gunsonu 2.05

mobilyacı
09-09-2011, 16:28
Tavan kapatmaz diyosun yani
2.05 e indirdim gun sonu satan kar yaptı işte 2.21 den veren arkadaşı kutlarımm.gunsonu 2.05

royal
09-09-2011, 16:57
aortun üstünde kapatması önümğüzdeki hafta yeni gireceklere ışık olacaktır!

poma22
09-09-2011, 17:14
tavanı kim kaybetmişte biizz bulaalımm elinde tavan olannlar kendine kullanııoo ..hadi bia aptallık ettik 2.23 ten aldıkta haftaya girceklerde mi olurr yenileri girerse bu kağıt 1.50 ye giderrr..kimse gelmesse 2.50 ye gider bize bi 50 düşecek ama görceezz mutlu 50 mi ....elli mi

poma22
09-09-2011, 17:14
ayy allahım tavanaa getiripp bana nispett yapıoo bildiklerimi unutturcaakk::::(((((

poma22
09-09-2011, 17:28
tavanda bekleyen lot kaççç adettt.pazartesi çizerek başlar mı güne veremkurtulammııı

mobilyacı
Bak biri kaybetmiş aman kaybetsin biz bulmaya razıyız :)
ayy allahım tavanaa getiripp bana nispett yapıoo bildiklerimi unutturcaakk::::(((((

poma22
gerçi hedefim 10.01ama

poma22
09-09-2011, 17:32
aga beni öptüüü

royal
09-09-2011, 18:34
mepet de imkb kan gölüyken tavan yaparak adından söz ettirmişti o zamanlarda fiytı 5.50 idi şimdi ise 8.00 civarı en yüksek gördüğü seviye de 8.30!
ptesi ben de yerimi almaya çalışacağım bakalım izin var mı ağa'dan!

karakan75
09-09-2011, 19:27
METRO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / [VANGD] 09.09.2011 17:52:33

Piyasa Yapıcılığı Kapsamında Gerçekleştirilen İşlemler Bildirimi

Piyasa yapıcısı olduğumuz Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş ile ilgili piyasa yapıcılığı kapsamında yapılan işlemlerin özeti aşağıdaki tabloda verilmektedir.

09.09.2011 Alım 1.250,00 2.692,50
09.09.2011 Satım 1.750,00 3.817,50

Galip Aga, buyuk adamsın vesselam! Snn gibi speğe can kurban! Bizimde elimizden tuttun ya, allah razı olsun!

klavye99
09-09-2011, 20:24
mepet de imkb kan gölüyken tavan yaparak adından söz ettirmişti o zamanlarda fiytı 5.50 idi şimdi ise 8.00 civarı en yüksek gördüğü seviye de 8.30!

bence dikkatli olmakta fayda var çünkü 20.03 de bilanço geldi. geçen yıl zarar bu yıl zarar. gerçi borsada çok gördüm kar açıklayanın düştüğü zarar açıklayanın da ciddi yükseldiği hisseleri. hayırlısı olsun bakalım. tam yükseliş trendine girmeden izlemekte fayda var..

mobilyacı
09-09-2011, 20:48
Ben 2.20 den bi miktar aldım pazartesi duruma göre belki arttırırım ama çok fazlada girmeyeceğim malum çok sakat tahtalar bunlar laf aramızda ben tahtadan çok iyi anlarım nede olsa mobilyacıyız.:)

havaci20
09-09-2011, 23:36
***VANGD***VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.( Bilanço )

***VANGD***VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 30.06.2011 31.12.2010

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 1868114 920168

Nakit ve Benzerleri 6 88415 6760

Finansal Yatırımlar 0 0

Ticari Alacaklar 902280 176

-İlişkili Taraflardan Alacaklar 24 552 176

-Diğer Ticari Alacaklar 8 901728 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 0 0

Diğer Alacaklar 9 23498 15762

Stoklar 10 551002 806729

Canlı Varlıklar 0 0

Diğer Dönen Varlıklar 15 302919 90741

(Ara Toplam) 1868114 920168

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 0 0

DURAN VARLIKLAR 26172144 26914531

Ticari Alacaklar 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 0 0

Diğer Alacaklar 0 0

Finansal Yatırımlar 0 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 0 0

Canlı Varlıklar 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 0 0

Maddi Duran Varlıklar 11 25711947 26914531

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 12 460197 0

Şerefiye

Ertelenmiş Vergi Varlığı

Diğer Duran Varlıklar

TOPLAM VARLIKLAR 28040258 27834699

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1923682 664393

Finansal Borçlar 7 66220 0

Diğer Finansal Yükümlülükler 0 0

Ticari Borçlar 1766610 582664

-İlişkili Taraflara Borçlar 24 1552294 549280

-Diğer Ticari Borçlar 8 214316 33384

Diğer Borçlar 9 53479 41933

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 0 0

Devlet Teşvik ve Yardımları 0 0

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 23 0 2423

Borç Karşılıkları 0 0

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 0 0

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 14 37373 37373

(Ara Toplam) 1923682 664393

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 0 0

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 3842261 3571444

Finansal Borçlar 7 357658 0

Diğer Finansal Yükümlülükler 0 0

Ticari Borçlar 0 0

Diğer Borçlar 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 0 0

Devlet Teşvik ve Yardımları 0 0

Borç Karşılıkları 0 0

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 14 506971 333591

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 2977632 3237853

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler

Ö Z K A Y N A K L A R 22274315 23598862

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 22274315 23598862

Ödenmiş Sermaye 16 11050000 11050000

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 0 0

Hisse Senedi İhraç Pirimleri 0 0

Değer Artış Fonları 16 13076058 13202574

Yabancı Para Çevrim Farkları 0 0

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 0 0

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 16 -653712 0

Net Dönem Karı/Zararı -1198031 -653712

AZINLIK PAYLARI 0 0

TOPLAM KAYNAKLAR 28040258 27834699

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=169267

IMKB

(09/09/2011 - 20:04:11)

fazla dalmadan bilançoyu incelesiniz fena olmaz derim. pazartesi VANGD dan çok endişeliyim maalesef.

olympiad
10-09-2011, 01:18
http://img1.loadtr.com/k-738308-derinlik.gif (http://www.loadtr.com/738308-derinlik.htm)
tavanda bekleyen lot kaççç adettt.pazartesi çizerek başlar mı güne veremkurtulammııı

kapanış

caylak25
10-09-2011, 13:40
fazla dalmadan bilançoyu incelesiniz fena olmaz derim. pazartesi VANGD dan çok endişeliyim maalesef.

çok haklısınız. geçen senenin zararını bu yıl neredeyse 6 ayda yapmış.. 6 aylık zararı 545.000 tl. böyle bir kağıt p.tesi ancak ve ancak göçer..

ben tahtadan çok iyi anlarım nede olsa mobilyacıyız.:)

valla AGA da KY dan çok iyi anlıyor.. kuvvetle muhtemelen bilançonun kötü geleceğini bilen AGA cuma günü malı millete yükledi sanırım..

bence dikkatli olmakta fayda var çünkü 20.03 de bilanço geldi

doğru bir tespit.. daha önce biri söylemişti.. AGA genelde sokup kaldırır demişti.. ama bu sefer AGA (tahtayı) kaldırıp soktu malı...

Galip Aga, buyuk adamsın vesselam! Snn gibi speğe can kurban! Bizimde elimizden tuttun ya, allah razı olsun!

elinizden tuttuğuna eminmisiniz? KY ya eline vermiş olmasın (malı)...

mepet en azından kar felan açıklamıştı.. VANGD daki bu zararla ne kadar yükseltebilir ki? yer felan alma bence...

aga beni öptüüü

sadece seni öpse iyi.. yükselişi gören ve cuma günü mal alan herkesi öptü.. tahtayı kaldırdı, akşamına da haberi çaktı..

gerçi hedefim 10.01ama

emin misin bu fiyata gelebileceğine?

p.tesi çizecek ama aşağıya doğru çizecek... mal satmaya fırsat bile vermeyecektir..

AGA nın daha ne numaraları var... adam haber yollayacağı gün öğleden sonrasında şovunu yapıyor, milleti tahtaya çekiyor, yaklaşık 1 milyon lot malı (takaslarda önümüzdeki hafta görülecektir) millete yıkıyor, akşamında geçen yıl yaptığı zararı bu yıl 6 ayda yaptığını bildiren haberi 20.03 te gönderiyor...

KLASİK AGA HAREKETİ...

inşallah cuma günü mal alan çok olmamıştır...
p.tesi satışa fırsat verirse ne ala.. vermezse 1 tl ye yolculuk bileti elleri(m)(n)ize verilmiştir..
AGA adama para kazandırır mı hiç? nerede görülmüş?

son söz : AGA nın lotu üzerine lot olmaz...

poma22
10-09-2011, 14:51
valla bilançodan haberimiz yokttuuu..zarar açıkladı diyeee çakılcak mı..ne alakası var bu daha dünkü şirkett.bakın dohol.sabancı,kıpa.migros.carfa ve b.bunlar yıllardır kar açıklamıyor.kıpa migros yıllardır zarar yazıyo.şirketin kar ve zararıyla türkiyede kağıt kalkmazz.kardemir her yıl harika kar açıklar feniş yıllardır kar açıklar nerdeler karlar 4yıl önceki fiyatlarda..haa küçük yaıtırımcı atladıysa ele verirler pazartesi ama küçük yatırımcıda yoksa mal tavanla devam edebilir.ama ben bu kağıtlarda geyik yorumundan fazlasını yapmayı beceremiyorum.çünkü burası kumarhane..10.01 sadece hikayem arkadaşlar etk,lenmeyin.bende var az lott asıl kağıdın bu değil..ama istesinler bu kağıdı soluksuz 15 yaparlar istesinler bu kağıdı soluksuz 1 yaparlarr..kumarı seven varsa buyrun kenarda köşede oynamanıza gerek yok.ama bilançodan bi cacık olmazz rahat olun.ben içi boş zarar yazan ve 400 liradan 8000 tl olan en az 10 tane kağıt yazarım sizlereee..bence bu hareket sadece vaneti hatırlatma hareketi idi.hani ya gelin burda bi şirket var alın satın..ama kimse gelmez yatırımcı gelmez deyim kumarbazlar gelir.ben yatırım amacıyla daha ilk gün aldım.en az 4 yıl bekleycem.ama bu kadar ucuz ve sağlam şirket varken kimse pozisyon değiştiripte vanet e yatırım yapmazz...
paratesi nemi olcak:
a:herkes satsın diye dip açacak herkes satış yazacak öğleye kadar topayıp bir anda süpürcekler (ama ihtiyaçları yok mal zaten toplu.sadece 167 kişi katılabilmişti halka arza sonradan 2.102.23 bandında çok verdiler millete.)
b:şirketin değerini artırmak adına soluksuz tavan enaz çarşambaya kadar..
c:2-5 kademe artı eksi yazıp günsonu hafif ekside kapatmakk..
benim şahsi fikrim canım tavan açmasından yana..yatay bant bikaç kademe yukarda açıp sırada bekleyen arkadaşlara alın size mall deyip günsonu eksi yazmak ki böle açarsa vericemöğleye kadar...
en kötü senaryo endeks kötü açarsa bence sebebsiz(bilanço bahane asla olamaz)ki en zor ihtimal diye düşünüyom tabanda açmak.ama yeni toplu arzı olmuş malı niye tabandan açarlar bilemem açıklayamamda..
işte bir sürü teori kartlar kapalı tercih sizin ama eşim bukadar söledi paramızı buna bağlama birsürü ucuz kağıt var diye..bence 2 yıldan az yatırımcıysanız bulaşmayın gidin daha sağlıklı kağıtlara takılın.ama 2 yıl kalsın umrunda deil diyorsanız bu vanetin bir geçmişi var.hatrı var herhalde 3 lira olur 2 yıl içinde..

poma22
10-09-2011, 14:52
ya dostum derinlik vermişşin ama yazılar çokk küçük okuyamıyorumm buyutmen mümkün mü yada sen yazzzsana yukarda alımda bekleyen emir toplamı neydi gerçi hepsi iptal artık yeni gün pazartesi ama bi bakalım yinede

poma22
10-09-2011, 14:56
tamamkardeş yazıları buyutmeyi başardım sadece yorum yazabilirsin teşekkürler
hani veririm dedim ya gunsonu yerinekoyacam ama sadece lot artırma adına

poma22
10-09-2011, 15:01
grafik okumayı bpek bilmem ama gördüğüm kadarıyla 2.20 den sonra hiç satış yok .24 te bekleyen alış emri 17bin küsür doğrumu yorumlamışım

mobilyacı
10-09-2011, 17:57
Merak etme kardeş ben ağayı çok iyi bilirim 1.70 den metro alıp 1.50 den zor satmıştım hatta metro topiğinde hareketlenince arkadaşları da uyarmıştım yani sıkıntı yok rahat ol uyarıların için tşk.

karakan75
10-09-2011, 18:18
arkadaslar avgyo nun 2Ç bilançoda acıkladıgı yuksek zarardan sonra tavan tavan gittigini ne cabuk unuttunuz? galip aga istedigi gibi goturur kagıdı! kagıdın beklentisi kurban bayramı!

12.08.2011 avgyo
AVRASYA GAYRİMENKUL'ÜN 6 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM ZARARI 940.353 TL(ÖNCEKİ -373.258 TL

12.08.2011 avgyo = 1.24
15.08.2011 avgyo =1.38 aynı sekilde sımdı bızde oldugu gibi bilanço cuma kapanıstan sonra gelmıs ayın 12 sinde ve 15 inde bu zarar acıklayan sırket tavan serisine bu noktadan baslamıs!

08.09.2011 avgyo= 2.66

aga nın dedigi olur bu tahtada, dileyen satar cıkar dileyen bekler, kimse kimsenin parasına karısamaz! ben cuma gunu vangd hisselerimin yarısını tavandan sattım, pztesi yukarı hareket ederse kalanın yarısını satar ve kalan kısmıylada agamızın hareketlerini izlemek isterim kurban bayramına kadar neler olacagını kimse bilemez! ytd!!

poma22
11-09-2011, 13:35
kesinlikle katılıyorum arkadaşıma...tavan veya taban serisi keyif adamların.üçgün tavanda yapar tabanda fazla söze gerek yok aslında bu kağıdın topiğini kapatsalar yeridir çünkü burada ne olacağını kimse bilemezz.ne teknik ne taktik hepsi hikaye sadece canımızın istediklerini yazabiliriz ama tekrar ve son kez sölüyorum bu kağıt 10 lira olursa şaşırmam ama 50 kuruş olursa yine şaşırmam zaten bu kağıdı alanlara gip formu niye dolduruldu kar ve zarar marjları yüksek olacağından kimse sonradan küsmesin diye ama metroda böle yapmadılar çokk fena küstüm ben satınca çıktı daha da küsütm ::))

royal
11-09-2011, 17:46
ya arkadaşlar diyorsunuz ki zarar açıkladı taban maban muhabbeti yapıyorsunuz açın da bakın bu kağıdın arz fiyatı kaç lira kendinizi fazla yormayın kısa vadede 3.00 gösterir bu adam!Nedeni de böyle buyurdu zerdüşt idiyelim adam enayi mi ki cuma günü kağıdı hareketlendirdi?Sessiz sedasız izleyelim yarın durumuna bakalım bilançoda zarar var diye düşecek olsa mepet düşerdi onun da halka arzı 5.50 şimdi 8.00!Nekadar konuşsak naçar arkamıza yaslanalım sabah duruma göre a b c planı yaparız!Ama ben kurban bayramına kadar müdahil olmadan yanayım!

yakkır
11-09-2011, 17:52
METRO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / [VANGD] 09.09.2011 17:52:33

Piyasa Yapıcılığı Kapsamında Gerçekleştirilen İşlemler Bildirimi

Piyasa yapıcısı olduğumuz Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş ile ilgili piyasa yapıcılığı kapsamında yapılan işlemlerin özeti aşağıdaki tabloda verilmektedir.

09.09.2011 Alım 1.250,00 2.692,50
09.09.2011 Satım 1.750,00 3.817,50

2.15 ortalamayla almış 2.18 ortalamayla satmış görünüyor,tabii sattığı aldığından fazla.Pazartesiye bakalım ne yapacak

mobilyacı
11-09-2011, 20:07
Herkes aynı şeyleri yazıyo nede olsa aklın yolu bir bende sizlerle aynı kanaatteyim isterse uçurur isterse gömer gömerse takma dişlerimize kadarda söker.:)

karakan75
12-09-2011, 10:09
kademe paylasabılırmsnz? şimdiden tsk

mobilyacı
12-09-2011, 10:14
2.30 a gönderdim kalanlara bol kazançlar.

olympiad
12-09-2011, 10:28
http://img1.loadtr.com/k-738742-derinlik.gif (http://www.loadtr.com/738742-derinlik.htm)
kademe paylasabılırmsnz? şimdiden tsk

karakan75
12-09-2011, 10:44
tavanda alım satım oluo ne iş? tavanda kaç lot alım satım beklıo?

karakan75
12-09-2011, 10:46
çok haklısınız. geçen senenin zararını bu yıl neredeyse 6 ayda yapmış.. 6 aylık zararı 545.000 tl. böyle bir kağıt p.tesi ancak ve ancak göçer..

valla AGA da KY dan çok iyi anlıyor.. kuvvetle muhtemelen bilançonun kötü geleceğini bilen AGA cuma günü malı millete yükledi sanırım..

doğru bir tespit.. daha önce biri söylemişti.. AGA genelde sokup kaldırır demişti.. ama bu sefer AGA (tahtayı) kaldırıp soktu malı...

elinizden tuttuğuna eminmisiniz? KY ya eline vermiş olmasın (malı)...

mepet en azından kar felan açıklamıştı.. VANGD daki bu zararla ne kadar yükseltebilir ki? yer felan alma bence...

sadece seni öpse iyi.. yükselişi gören ve cuma günü mal alan herkesi öptü.. tahtayı kaldırdı, akşamına da haberi çaktı..

emin misin bu fiyata gelebileceğine?

p.tesi çizecek ama aşağıya doğru çizecek... mal satmaya fırsat bile vermeyecektir..

AGA nın daha ne numaraları var... adam haber yollayacağı gün öğleden sonrasında şovunu yapıyor, milleti tahtaya çekiyor, yaklaşık 1 milyon lot malı (takaslarda önümüzdeki hafta görülecektir) millete yıkıyor, akşamında geçen yıl yaptığı zararı bu yıl 6 ayda yaptığını bildiren haberi 20.03 te gönderiyor...

KLASİK AGA HAREKETİ...

inşallah cuma günü mal alan çok olmamıştır...
p.tesi satışa fırsat verirse ne ala.. vermezse 1 tl ye yolculuk bileti elleri(m)(n)ize verilmiştir..
AGA adama para kazandırır mı hiç? nerede görülmüş?

son söz : AGA nın lotu üzerine lot olmaz...

sayın caylak , spek sizmisiniz bu kagıtta? bunca herkese yorum yaptgnza gore, herkese sattırmaya calısmıssnız valla bravo!

olympiad
12-09-2011, 10:50
tavanda alım satım oluo ne iş? tavanda kaç lot alım satım beklıo?

Tavanda 23 bin lot var..

karakan75
12-09-2011, 11:51
syn olipiad emeginize saglık paylasımınız için, tavanda kaç lot var alım satım bekleyen bugun sık sık paylasım yapabılırmsnz? bnm beklentim vangd kurbana kdr 3 ü gormesi yonunde olustu!

daha once paylastıgım gibi avgyo da zarar acıklamıstı 1.24 ten 2.7x leri gordu soluksuz, Galip Aga mız bizi yüzüstü bırakmadı, allah razı olsun!

karakan75
12-09-2011, 11:56
herkes satıosa malı, bugun ogleden sonrada hareket dewam eder diye düşünüorum :) bn %50 portfoyle beklemedeyim, cuma ztn yarısını satmıstım (nerden bilicektk bole olacagını) bu saatten sonra bekleme taraftarıyım

poma22
12-09-2011, 12:31
KESİNLİKLE ZATE TAVAN GELEN YUKSEK ALIM İŞTAHI İLE hemencecikçözüldü onlarda rahatladsııı..muhtemel gunsonu kapanış tahminim 2.30

poma22
12-09-2011, 12:42
revize ediyommm 2.25

olympiad
12-09-2011, 12:51
syn olipiad emeginize saglık paylasımınız için, tavanda kaç lot var alım satım bekleyen bugun sık sık paylasım yapabılırmsnz? bnm beklentim vangd kurbana kdr 3 ü gormesi yonunde olustu!

daha once paylastıgım gibi avgyo da zarar acıklamıstı 1.24 ten 2.7x leri gordu soluksuz, Galip Aga mız bizi yüzüstü bırakmadı, allah razı olsun!

Ben teşekür ederim..Kağıt çok tavan denemesi yaptı hatta son 10 dakka bile ama birileri buna izin vermedi..Kademeler boşaldıkça tekrar tekrar ilave ettiler şişirdiler.Sondakkaları gelenlerde kar satışlarıdı sanırım.Hissenin bu fiyatlarda biraz dinlenmesi iyi olur bence..

olympiad
12-09-2011, 13:48
http://img1.loadtr.com/k-738769-derinlik.gif (http://www.loadtr.com/738769-derinlik.htm)

Saat 13,45 itibariyle derinlik

dolpsss
12-09-2011, 14:16
derinlik ekleyebilirmisiniz

poma22
12-09-2011, 14:34
derinliğe gerek yokki 2.39 mal alımı yazanlara al gulum dediler ve öptuler.şimdi 2.30 yalancı tutunuyor gun sonu 2.25 kapatma ihtimali gittikçe artıyor patronn tamamen kağıdı pazarlama taktiği uyguluyor kağıdın varlığı hatırlatma bunlarr..

poma22
12-09-2011, 14:40
2.30 da tutunmaya çalışıyor ao yapmaya blki 2.30 üstünde kalırsa bikaç hafta sonra biraz yukaru hareket yapar ama heran yazabilirler tabana

futbolcu
12-09-2011, 15:23
klasik Galip
tavan -taban
yazık bu millete

dolpsss
12-09-2011, 15:25
şeref yoksunu bunlar.

dolpsss
12-09-2011, 15:28
tabanda ne kadar bekiyr

poma22
12-09-2011, 15:37
2.25 ti beklentim ama onu bile ezdi geçtii yazdım bende tabana bunlar bizi kanser eder öptüler bizi böle kağıtlara bulaşmak yookk bidaa

satranc.3
12-09-2011, 15:43
acaba tabanda ne kadar var derinlik olan arkadaşlar atabilir mi

mettiin
12-09-2011, 15:45
2,150 kadar.....43,200 lot

poma22
12-09-2011, 15:52
ne olur onlara 43.500 lottan ama adamlar taassakk gecıoo bizimllee lanettli kağıt bunlarr lanettlii borsads

olympiad
12-09-2011, 15:55
Tabanda 216 lot var sadece...

poma22
12-09-2011, 15:57
ulan ayıp denen bişe var amacınız nee sankii günlerce tavan gitiinizz allah belanızı versinn yatırım diee alın dersiniz sonrada bölee rezill edersinizz yazıklarr olsunn allahım bu ne yaa hep zarar mı etcezzz

karakan75
Galip Aga dügmeye bassın yeter ki, tavana kitler gene! arkdslar karamsar olmayalım, avgyo da galip aga nın o hissede zarar acıklamıstı 1-2 hafta once daha ardından tavan tavan gitti!

poma22
yuh yani 216 tane alacak delikanlı yok yani param olsaaaydı alırıdmmm hemen

poma22
12-09-2011, 15:58
galipe basscak biri çıkmazz mı bu dünyada galip düğmeye değiillde bizee bastı bence yinee

poma22
12-09-2011, 16:01
ulaan parası olmayanın hayal kurmaya bilee hakkı yokk bu dunyadaaa yazuıklarııım olsuun bu kadar acımasıızz insalığa yatırım diye 1.30 dan aldık metroyu sattık 65 ten vanet aldık zarar çıkaralım diee burasıda zarar biz çoluk cocugun rızkını ne yaptıkk yaa bu adamların allahı yok mudur ne

Z&M
12-09-2011, 16:05
ulaan parası olmayanın hayal kurmaya bilee hakkı yokk bu dunyadaaa yazuıklarııım olsuun bu kadar acımasıızz insalığa yatırım diye 1.30 dan aldık metroyu sattık 65 ten vanet aldık zarar çıkaralım diee burasıda zarar biz çoluk cocugun rızkını ne yaptıkk yaa bu adamların allahı yok mudur ne

Allah yardımcın olsun inşallah zararını en kısa zamanda kurtarırsın. Sana naçizane tavsiyem bu tür kağıtlara normal seyrinde giderken girme ancak çok aşırı düştüğü zaman gir

mettiin
12-09-2011, 16:06
2,190 kadar...... 21,265 lot
tabana kadar....103,500 lot

mettiin
12-09-2011, 16:08
40,000 civarı satış yedi....
kalanıda verdi amca taban.....

Z&M
12-09-2011, 16:08
tabana kadar çok mal olması kötü bir durum

mettiin
12-09-2011, 16:11
58,000 daha koydular

Z&M
12-09-2011, 16:20
bu mal çıkma operasyonundan çok mal toplama operasyonuna benziyor inşallah yanılmam

oguzhanc
12-09-2011, 16:21
bana da öyle geliyor ya hayırlısı kademe gören varmı

poma22
12-09-2011, 16:24
şimdi ne kadar var

poma22
12-09-2011, 16:25
neyii topluyor kimde varki mallll sende bende başka kimsede yokk adam 216 lotla taban yazıyoo kimsede yok demek neyii toplayacak yuzde yuz mu yapmaya çalışıoo halka kapalı hisse modu falann..ulann yoksa mecnur burayamı zıpladııı::((

oguzhanc
12-09-2011, 16:27
mecnur idam edilmeden millete huzur yok hapis mapis kesmio adamı :)

Z&M
12-09-2011, 16:29
neyii topluyor kimde varki mallll sende bende başka kimsede yokk adam 216 lotla taban yazıyoo kimsede yok demek neyii toplayacak yuzde yuz mu yapmaya çalışıoo halka kapalı hisse modu falann..ulann yoksa mecnur burayamı zıpladııı::((
halka arzdan alanların ellerindeki buralardan alacaklar ve kendi kanunlarına göre halka arzı daha yukarıdan yapacaklar benim gördüğüm bu

oguzhanc
12-09-2011, 16:35
dün 2.11 den yukarı çıkarmaya başladılar 2.39 a kadar %14 pirimlşken de kağıdı 2.19 ortalamaya sattılarsa temiz para kalmıs adamlara

Z&M
12-09-2011, 16:36
G.Öztürk borsanın kralıdır rahat olun mutlaka kar etme fırsatı verecektir

poma22
ulan halka arzda toplam 167 yatırımcı alabildi zaten 1 ben 1 sen 1 o marangozsaattı kaldı 162::)) buunlar bizle tassssakkk geciiooo bana 500bin borç verin bunlara kafa tutayımbu hissedeee

poma22
bendede 20.bin var yapar 520bin kaldırırım hisseyi dimi

poma22
12-09-2011, 16:38
bu kez çözmediler tabanı sanırım yarın ççook beterr olacakk