PDA

View Full Version : Maden Suyu Tercihiniz

pinky
01-08-2011, 15:54
Aşırı sıcak olan bugünlerde mineral kaybını telafi etmek için hangi maden sularını içmeliyiz?

Jokerr
01-08-2011, 15:58
Kızılay her zaman en baştaki tercihimdir. :)

water
01-08-2011, 16:00

+1

kesinlikle kızılay,içimi kolay,doğal,gerçek bir maden suyu...

royal
01-08-2011, 16:03
beypazarı!Akşam açıyorum şişeyi bazen bitiremiyorum sabah hala yeni açılmış gibi gazı yerinde oluyor!Kızılay da içmek isterdim fakat Ankara'da marketlerde bulamıyorum!

pinky
01-08-2011, 16:05

Seçiminizi bilerek mi oylamadınız? Gerek görmemiş de olabilirsiniz.

pinky
01-08-2011, 16:08
beypazarı!Akşam açıyorum şişeyi bazen bitiremiyorum sabah hala yeni açılmış gibi gazı yerinde oluyor!Kızılay da içmek isterdim fakat Ankara'da marketlerde bulamıyorum!

Bu ankette birden fazla seçim yapabilirsiniz.

Jokerr
01-08-2011, 16:08
Seçiminizi bilerek mi oylamadınız? Gerek görmemiş de olabilirsiniz.

Yok şimdi oyladım ben yazdığımda seçenekler yoktu :)

HMİNALAY
01-08-2011, 16:10
günde en az 2 şişe sade soda içiyorum en beğendiğim beypazarı

Blöf
01-08-2011, 17:50
Gereksiz Yazı

Siz hiç mineral eksikliğinden ölen birini gördünüz mü..?

Ya da Somalili bir zencinin gece karası tenininde sende fişmekan mineral eksikliği varda ondan öldüğünü gulyabaniler dillendirdi mi…?

..

Koca bir Hayır çıkar bu soruların yanıtlarında…

*

Maden suyunu veya sodasını içelim… hemde buz gibi…

Hatta envay çeşit meyvelisini…

Laf aramızda fişnelüsü bayağı güzel…

Tadı!!! güzel sadece…

Amma;

Maden suyu, mide, yemek borusu arasındaki sifinkteri yumuşatıp zırt pırt Hıııkkk Huuuukk diye insanı geğirtmekten başka işe yaramaz…

Sağlık adına kopartılan kıyamette, Kapitalist sistemin maden suyunu pazarlama kılıfından başka bişey değildir…

İçelim ama fazlada abartmayalım...

Hayda Bree…

julia.luthor
01-08-2011, 18:03
Aşırı sıcak olan bugünlerde mineral kaybını telafi etmek için hangi maden sularını içmeliyiz?

1) Beypazarı
2) Kızılay (Yanlız tadı mevsimlere göre değişir, kaynağından kaynaklanıyor sanırım)

Akminayı kesinlikle almam....

bilalx
01-08-2011, 18:58
Ben 3 tercihte bulundum.
Bunlar :
Beypazarı,Kızılay ve Diğer seçeneğidir...
Diğer seçeneğindeki tercihim Kızılcahamam Maden suyudur..
Eskiden ilk tercihim kızılaydı sonra beypazarı oldu ama zaman ilerledikçe ve yeni tercihler çıktıkca ben Kızılcahamamı ilk sıraya koydum..
Denemeyenlerde denesinler...Ne dediğimi o zaman iyi anlarlar...

bilalx
01-08-2011, 19:01
Ve eminimki Kızılcahamam Listede olsaydı oylamada başlarda hatta birinci olurdu.. :)

Ben 3 tercihte bulundum.
Bunlar :
Beypazarı,Kızılay ve Diğer seçeneğidir...
Diğer seçeneğindeki tercihim Kızılcahamam Maden suyudur..
Eskiden ilk tercihim kızılaydı sonra beypazarı oldu ama zaman ilerledikçe ve yeni tercihler çıktıkca ben Kızılcahamamı ilk sıraya koydum..
Denemeyenlerde denesinler...Ne dediğimi o zaman iyi anlarlar...

SENOL
01-08-2011, 19:08
benim tercihim kızılay ve beypazarı'dır..yaz boyunca hemen hemen her gün en az bir şişe içerim..

pinky
01-08-2011, 20:53
Ve eminimki Kızılcahamam Listede olsaydı oylamada başlarda hatta birinci olurdu.. :)
Bu anketi sağlık için en faydalısını öğrenmek için açtım.
Kızılcahamam Maden suyunu İstanbulda 3 büyük ulusal markette bulamadım. Bulursam derhal alacağım.
Teşekkürler

okidoki2006
01-08-2011, 20:59
Genelde Kızılayı tercih ederim ama son günlerde sarıkızı denedim gerçekten hoş geldi hem miktar olarak daha fazla 25cl

yas3gk
01-08-2011, 21:15
Kızılcahamam maden suyunu bulursanız denemenizi öneririm,süper bir maden suyudur,limonlu seçeneğini içmeye doyamazsınız....5-6 yıl önce yine K.hamama ait as-kop maden suyu vardı,o da her şeyiyle mükemmeldi,fakat boş işlerden dolayı kapandı gitti....Şu an limonlu içiyorum.....:)

julia.luthor
01-08-2011, 21:25
Kızılcahamam maden suyunu bulursanız denemenizi öneririm,süper bir maden suyudur,limonlu seçeneğini içmeye doyamazsınız....5-6 yıl önce yine K.hamama ait as-kop maden suyu vardı,o da her şeyiyle mükemmeldi,fakat boş işlerden dolayı kapandı gitti....Şu an limonlu içiyorum.....:)

istanbula pek gelmiyor o.

biz beypazarıyla yetiniyoruz artık.

merlin
01-08-2011, 21:37
Gastritim olduğu için mideme aşırı zarar veriyor.İçemiyorum o nedenle.

water
01-08-2011, 22:25
listede olan inişdibi bayağıdır görmedim market-bakkallarda,aslına tadı fena değil..
keza kınık da güzel ama oda dağıtım ve rekabette büyük markalara yenildi.
büyük gazlı içecek firmaları son satıcılara buzdolabı verirken kendi soda ve diğer içecekleri verdiğinden genelde bakkal-marketlerde bu firmaların maden suyu-sodası bulunuyor...

inorganik
01-08-2011, 22:30
Uludag sek olani meyvesiz yani :)

ayhan53
01-08-2011, 22:34
her akşam içerim beypazarı kızılcahamam kızılay hangisi varsa alırım marketten

ayhan53
01-08-2011, 22:35

sadeden vazgeçmem

ayhan53
01-08-2011, 22:42
şu anda bi tane beypazarı açtım içerken hem garklıyorum hemide yazıyorum:)

montania
01-08-2011, 22:51
Her yemekten sora; "Ya sırt üstü yatacan, ya kırk adım atacan, ya da bir kınık açacan" demişti büyüklerimiz...

O gün bu gündür kınık içmeye devam ediyorum, tavsiye ederim...

aminoasit
01-08-2011, 22:59

benim tercihim beypazarı...

* yeni neslin 'aromalı' hikayesini sevmiyorum
* bir yere gittiğinizde ve "maden suyu" istediğinizde garsonun 'neli olsun?' demesini sevmiyorum
* yaz günlerinde "yeterince sıvı aldım mı?" diye kendinize sorarsınız mutlaka... yanıt idrarınızın rengindedir... koyu değilse "tamam"dır...

.

yas3gk
01-08-2011, 23:02
sadeden vazgeçmem

Başkan k.hamam limonluyu dene,yine sade den vazgeçmez isen geçme......Bizim limonlu çok acayip bir şey tiryaki ediyor kendine.....:he:

YALCIN2004
01-08-2011, 23:16
Yurtiçinde SARİKİZ, yurtdışında PERIERE tek tercihlerimdir. İkinci tercih asla olamaz.

SİRİUS
01-08-2011, 23:27
Beypazarı, bir iki damla limon sıkar içerim.
Özellikle yazın iyi geliyor.

TNT-2
01-08-2011, 23:32
Beypazarı içerim, koşudan sonra yarım limon sıkarım super oluyor..

Kızılay pek içmen ayrıca %80'ninin yabancılara ait oldugunu ögrendimdikten sonra iyice sogudum kızılaydan.

Erasure
01-08-2011, 23:38
Freşa - Limon - Şekersiz

oz_turk16
01-08-2011, 23:41
direkt soda imalatcısı bir patorunun 2 sene önce abime söylediği ifade : " düşmanına bile meyveli soda içirme" ...artık varın siz düşünün... gerisini..sadeden vazgeçmeyiniz..meyveliyi uzak tutunuz...

CERİTKALE
02-08-2011, 00:38
İçindeki minerallerden SODYUM düşük olanı tavsiye ediliyordu! Beypazarı nın sodyum oranı en yükseklerden, soğukken pek hissedilmiyor ama ılık ken sanki tuzlu su! Sodyum oranı en düşük olanı yanlış bilmiyorsam AKMINA. Mineral konusunda bilgilenirsek daha iyi olur sanki.

aminoasit
02-08-2011, 01:03
İçindeki minerallerden SODYUM düşük olanı tavsiye ediliyordu! Beypazarı nın sodyum oranı en yükseklerden, soğukken pek hissedilmiyor ama ılık ken sanki tuzlu su! Sodyum oranı en düşük olanı yanlış bilmiyorsam AKMINA. Mineral konusunda bilgilenirsek daha iyi olur sanki.

Nefrolog değilim ama:
Sodyum vücutta su tutar;
o yüzden hipertansiyon hastalarına, böbrek süzme fonksiyonlarında bozukluk olanlara sodyum içeren 'ağrı kesici dahi' yazılmaz...

bahsettiğim bir "pimpirikli ama iyi doktor" görüşüdür... yoksa, o kadar sodyum (eğer litrelerce maden suyu içmiyorsanız) zaten "günlük" aldığınız "çeşme suyu"nda bile vardır (rakamlara bakmadan 'atıyorum' şu an...)

şurada :
http://healthyeatingclub.com/info/books-phds/books/foodfacts/html/data/data5a.html
&
http://www.livestrong.com/article/274237-high-sodium-vegetables-fruits/

zeytinin sodyum içeriğine bakabilirsiniz mesela...

.

CERİTKALE
02-08-2011, 01:13
Nefrolog değilim ama:
Sodyum vücutta su tutar;
o yüzden hipertansiyon hastalarına, böbrek süzme fonksiyonlarında bozukluk olanlara sodyum içeren 'ağrı kesici dahi' yazılmaz...

bahsettiğim bir "pimpirikli ama iyi doktor" görüşüdür... yoksa, o kadar sodyum (eğer litrelerce maden suyu içmiyorsanız) zaten "günlük" aldığınız "çeşme suyu"nda bile vardır (rakamlara bakmadan 'atıyorum' şu an...)

şurada :
http://healthyeatingclub.com/info/books-phds/books/foodfacts/html/data/data5a.html
&
http://www.livestrong.com/article/274237-high-sodium-vegetables-fruits/

zeytinin sodyum içeriğine bakabilirsiniz mesela...

.

Yüksek tansiyonu ve Kalp rahatsızlığı olan bir arkadaşıma doktoru, hergün içmesini yasaklamıştı. Forumdaki doktor arkadaşlar bu konularda bilgi verebilirler.

aminoasit
02-08-2011, 01:17
Yüksek tansiyonu ve Kalp rahatsızlığı olan bir arkadaşıma doktoru, hergün içmesini yasaklamıştı. Forumdaki doktor arkadaşlar bu konularda bilgi verebilirler.

bir mesaj yukarıda:

"...hipertansiyon hastalarına, böbrek süzme fonksiyonlarında bozukluk olanlara sodyum içeren 'ağrı kesici dahi' yazılmaz... "

.

pinky
02-08-2011, 10:17
Beypazarı maden suyu alırken Dr. Selendi Kula indirimdeydi. Yarım düzine de ondan aldım. Şu an soğutuyorum.

Che Big
02-08-2011, 10:34
Maden suyu icmem,erikli veya pinarsu icerim......

tyuksel
02-08-2011, 10:58
Ben ciddi bir Beypazarı tüketicisiyim. Hatta geçenlerde evde kalmadı diye markete gittim, markette 2 farklı marka vardı Beypazarı yoktu diye maden suyu almadan geldim (belki bulsam Kızılay alırdım ama o da yoktu).

bilalx
02-08-2011, 11:02
Buda güzel bir damak tadına sadıklık örneği...Aslında insan her daim sevdiğini arıyor...

Ben ciddi bir Beypazarı tüketicisiyim. Hatta geçenlerde evde kalmadı diye markete gittim, markette 2 farklı marka vardı Beypazarı yoktu diye maden suyu almadan geldim (belki bulsam Kızılay alırdım ama o da yoktu).

mamo
02-08-2011, 11:11
gunde 2,3 şişe içerim
beypazarı bulabildiğim surece ; tek tercihimdir

ikinci tercihim ; sırma

pinky
02-08-2011, 11:21
Konu Sodyumdan açıldığına göre Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri seyahatımda Şubat ayı olmasına rağmen her gün tuz hapı yutuyordum.
Emirliklerin adı şimdi Krallık oldu.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=27307

aminoasit
02-08-2011, 21:57
Aslında bir "su" başlığı da çok iyi olur; çok tartışmalı bir alan... hem o kadar para veriyoruz...

.

ayhan53
02-08-2011, 22:37
içtim beypazarımı

brokerüstad
02-08-2011, 23:40
Bende arada bir Belediye gazozu içiyorum
nemi?
Çeşme suyu :)

TNT-2
03-08-2011, 00:32
Ankette iki marka öne cıkmıs kıyasıya bi yarıs var... haaydaa ayrılda gel beypazarıııı

PARK
03-08-2011, 00:43
Tartışmasız SIRMA...

Neden???

Çünkü;

Bendeniz İstanbul'da Amatör bir Spor Kulübünün (KARABEKİRSPOR KULÜBÜ 1.Amatör) başkanlığını yapıyorum...

Katılmış olduğumuz U-13 Gençler Ligi'nin forma sponsoru SIRMA SODA SANAYİİ A.Ş....

Bu vesile ile...

Amatör futbola vermiş olduğu katkılar dolayısı ile ki bu rakam 350.000 tl'dır SIRMA SODA SANAYİİ A.Ş Yönetim Kurulu Bşk.Sn.Davut DİŞLİ'ye teşekkürleri bir borç bilirim...

sukufe42
03-08-2011, 01:27
Tercihim Kızılay.İçeriğinde sodyum ve sülfat'ın az, nitratın sıfıra yakın olması gerekir. ''Özellikle kış sebzelerini (kereviz,pırasa,ıspanak...) yemekte zorlananlar bu maddelere karşı hassas demektir.'' Tüm gazlı içeçeklerde olduğu gibi karbondioksit uzun süre kullanımda beyin için zararlı.Alzheimer riskini arttırıcı etkisi olduğu tartışılıyor.Bu nedenle bardağa boşaltıp gazın çıkmasını bekliyorum ,limon sıkınca içiminde bir sorun olmuyor.

julia.luthor
03-08-2011, 01:39
Maden suyu icmem,erikli veya pinarsu icerim......

bende kağıtlar oldukça bol bol pınar su içiniz:)

julia.luthor
03-08-2011, 01:40
sadeden vazgeçmem

aromalıları kötü oluyor neyle tatlandırdıkları bile belli değil:yes:

julia.luthor
03-08-2011, 01:43
şu anda bi tane beypazarı açtım içerken hem garklıyorum hemide yazıyorum:)

:kahkah:

bilalx
03-08-2011, 22:00
SURVIVOR HisseNet 2 Yeni 12 Yarışmacı İle Başladı...Katılımlarınızı Bekliyoruz..

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=73362

Adaylardan biride sevgili pinky
Katılımınız için teşekküler..

hersek
06-08-2011, 14:46
merhaba,
ben sizlere alternatif olarak Borjomi'yi tavsiye ederim. umarim ulkemizde mevcuttur. Gurcistan topraklarindan cikiyor, url si asagidaki gibidir, reklam kapsamina girmez diye dusunuyorum..
www.borjomi.com

ADU
08-08-2011, 17:16
Sarıkız süper rahatlatıyor ve harbi maden suyu içtiğimi hissediyorum. Sarıkız bulamazsam Uludağ alırım; o yüzden "Diğer" seçeneğini de işaretledim. Beypazarı hiç içmedim. İlk fırsatta deneyeceğim. Bu konuda iddaalı değilim; lakin maden suyunu yalnızca Türk kahvesi eşliğinde içerim.

ayhan53
08-08-2011, 17:21
bugünkü düşüşü sindirmem zor olşacak akşam bi beypazarı bi kızılcakhamam bid ekızılayı karıştırıp içeyim belki kendime gelirim

hpsmj
08-08-2011, 17:29
bugünkü düşüşü sindirmem zor olşacak akşam bi beypazarı bi kızılcakhamam bid ekızılayı karıştırıp içeyim belki kendime gelirim

ramazan ramazan ben başka seyler dusunmeye başladım bugun için :)

ayhan53
08-08-2011, 21:17
ramazan sonrasına kadar soda karıştıracağım

pinky
11-08-2011, 23:07
Bu anketi açana kadar çok nadir olarak maden suyu içerdim. Markalar hakkında hiç fikrim yoktu. Civar marketlerde bulabildiklerimi aldım ve içerek kararımı verdim. En beğendiğim Beypazarı, ikinci ise Kızılay.

umantar
11-08-2011, 23:27
Sarıkız süper rahatlatıyor.

vay be 25 - 30 yıl öncesinden hatırlıyom bu markayı.. hala var olmasına şaşırdım. nedeni ise yıllar oldu gaziantep'de bu markayı görmeyeli... şimdi beypazarı üstüne tanımam. ama eminim sarıkız da olsa idi birbirlerinin ekürü olurdu benim için.

aminoasit
12-08-2011, 00:11
Bu anketi açana kadar çok nadir olarak maden suyu içerdim. Markalar hakkında hiç fikrim yoktu. Civar marketlerde bulabildiklerimi aldım ve içerek kararımı verdim. En beğendiğim Beypazarı, ikinci ise Kızılay.

Hocam,

sayfadaki anket doğruyu yansıtmış o halde...

Afiyet olsun...

.

pinky
12-08-2011, 09:36
Hocam,

sayfadaki anket doğruyu yansıtmış o halde...

Afiyet olsun...

.

Damak tadı bakımından öyle ama sağlık bakımından hangisi iyi onu bilemem.

Selam ve saygılar

aminoasit
13-08-2011, 00:07
Damak tadı bakımından öyle ama sağlık bakımından hangisi iyi onu bilemem.

Selam ve saygılar

kişisel fikrim... :

maden suyu özellikle çok sıvı kaybettiğimiz gün, mevsim, durumlarda azalan minerallerimiz için 'bir katkı' sağlar.
normalde kaybettiği kadar sıvıyı su ile yerine koyabilenin, ben ayrıca maden suyu içmesinin "ek bir katkı" yapacağını düşünmüyorum,
belki biraz literatür bakmak faydalı olabilir (kendi açımdan).
Siz de bir sürü markayı denemişsiniz Hocam,
üstlerinde hep "nitrit = Sıfır" yazar: "maden suyunun zararlı olmaması için" olması "en gerekli kriter" bence bu...
ama başka bir başlıkta da değinmiştim; ülkemizde gıda kontrolünün çok sağlıklı yapılabildiği hakkında sorularım olduğu için, bir şeyin üzerinde yazan verilere de "%100 güven" maalesef duyamıyorum...
ama elden birşey gelmiyor; içeceksek, bunlara da inanacağız...
başta da dediğim gibi "kişisel fikir"dir...

.

aminoasit
13-08-2011, 01:03
http://www.gidahareketi.org/Icecek-Analizlerinden-Cikan-Olumcul-Tehlike-939-haberi.aspx

^

haberdir; tartışılır...

nitrit saptanan marka maden sularından bahsediliyor...

dediğim gibi haberdir: tartışılır ! bu tür şeylere de 'zor inanıyorum' artık...

"İçecek analizlerinden çıkan ölümcül tehlike"

.

yas3gk
13-08-2011, 01:18
http://www.gidahareketi.org/Icecek-Analizlerinden-Cikan-Olumcul-Tehlike-939-haberi.aspx

^

haberdir; tartışılır.

nitrit saptanan marka maden sularından bahsediliyor...

dediğim gibi haberdir: tartışılır ! bu tür şeylere de 'zor inanıyorum' artık...

"İçecek analizlerinden çıkan ölümcül tehlike"

.

Ben bu yazınıza bir ilave yapmak isterim..Askoop Kızılcahamam soda ayrı bir şirket, Kızılcahamam maden suyu ve sodası ayrı bir şirket,yani iki şirket vardı,Askoop Kızılcahamam 2-3 yıl önce idari konulardan dolayı kapandı,faaliyeti tamamen durmuş durumda...Kızılcahamam maden suyu ve sodası şirketi ful çalışıyor...:)

aminoasit
13-08-2011, 01:32
Çok üzgünüm;

yukarıdaki haberi detaylı okuyunca önemli bir hata olduğunu anladım..

ilk etapta "yorum" tarihini görerek, haberin güncel olduğunu düşünmüştüm...

ama haberde "...Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, maden sularında..." diye bir cümle var...

Özsoy '90lı yılların sonlarında bakanlık yapmıştı...

yani,
haber bir hayli eski...

.

DİEGO
13-08-2011, 01:44
Babam kınık sever benim için ise çok dandik olmadığı takdirde her soda evla az içerim gerçi 1-2 haftada 1 tane filan.

pinky
14-06-2012, 23:47
Sıcaklar başladı. Sağlığınız için maden suyu içmeyi ihmal etmeyiniz.

water
15-06-2012, 00:04
Sıcaklar başladı. Sağlığınız için maden suyu içmeyi ihmal etmeyiniz.

evet,tüketim arttı,günde bir adet,sıcaklığın yükselmesi ile 3-4 adete çıkarıldı,stoklar her iki günde bir kontrol ediliyor:)

izmirimizmir
15-06-2012, 00:12
midem yanınca Kızılay sodasını indirdimmi mideye rahatlayı veririm. Bide susuzluğu güzel gideriyor....

Fade To Black
09-07-2012, 12:39
Uludağ sodayı tercih ediyorum

Asmiltak
01-08-2012, 02:20
Ankette benim favorim 1. çıkmış:) Asiti gereğinden fazla seven ben, bu konuda Beypazarı'nı tek geçerim..

Maranello_7
05-08-2012, 00:48
Damla'nın çıkardığı mevyeli olanlar hoşuma gitti benim.

SVT
26-08-2012, 15:34
manisadan kula...

CERİTKALE
26-08-2012, 16:20
40 yas ustu icin sodyum orani en dusuk olan sodalar tercih edilmeli. sanirim beypazarinin sodyum orani oldukca yuksek.

bilalx
28-08-2012, 20:25
aslında maden suyu deyip geçmemek gerekir..geçenlerde yokluktan başka marka maden suyu içtim.midemi bozdu..alışkanlıkları değiştirmemek sanırım en iyisi... :)

Akçalı
28-08-2012, 20:45
Sarıkız..

bilalx
29-08-2012, 01:49
sarıkızda iyidir :)

piyasafatihi
29-08-2012, 10:42
beypazarı. herkese tavsiye ederim:)

sovalye
28-09-2012, 14:12
Böbreklerinizin sağlığı için kesinlikle düşük sodyum oranlı madensuyunu tercih etmelisiniz. Ben günde 2 küçük şişe içtiğim için buna özen göstermeye çalışıyorum.

Sodyum oranının 200 mg / lt'den düşük olması gerekiyor. Beypazarı bu oranlara uygun ve kalitesi mükemmel olduğu için Beypazarı maden suyunu kullanıyorum.

Halkımızda genelde Kızılay madensuyunun daha faydalı olduğu yanılgısı var ama Kızılay madensuyunun sodyum oranı=845 mg/lt yani böbreklerinizi elinize almak istemiyorsanız Kızılay madensuyunu kullanmamalısınız

i-ked
27-06-2013, 22:37
Markete gittiğimde indirimde olan maden suyunu alıyorum. Küçükken kapaklarının içine kil (çamur) doldurup oynardık. Kızılayın sade kapağını beğenirdim. Böyle bir kapak yapan firmanın maden suyu da güzeldir.

Kırsal bir bölgede (karayolu ve elektrik 12-13 yaşıma kadar yoktu ) büyüdüğümden maden suyu vs ile geç tanıştım. O da kaldığım yatılı okulun kantininde bulduğumuz para ile 3 kişi kola almak istedik yetmedi :) neye yeter diye sorduğumuzda maden suyu verdiler. Kola gibi şekerli bir içecek uman ben, ilk yudumumu aldığımda tükürdüm. Aslında hala da öyle pek sevmem. Ancak limonlu, vişneli filan olursa içiyorum. Sade olanını bitiremiyorum.

pinky
13-08-2013, 11:35
Yazın ortasına geldik. Yeni maden suyu markaları var mı? Ya da kapananlar?

Yoksa Maden suyu içmekten vazmı geçtiniz?

yağmur
13-08-2013, 11:43

Maden suyu içmiyorum bi süredir... doğal içme suyu arayışındayım...
Kırsal kesimlerdeki doğal çeşme suları yada dağ yürüyüşlerimizdeki kaynak suları harika... bunların yerini hiç bişey tutmuyor
Birde VİYANA da içtiğimiz sokak çeşmelerinin(çeşme derken harika su içme düzenekleri koymuşlar meydanlara buz gibi suları olan) sularını unutamıyorum...

voynik
13-08-2013, 15:11
Sarıkız en eyisidir:)
250ml olan başka maden suyu,benim bildiğim kadarıyla yok:)

PARK
13-08-2013, 15:32
Kızılay hariç hepsi....

Mevcut düzenin jarjörüne mermi basmamak için..

yağmur
14-08-2013, 00:42

Sayın pinky ağbi su ile ilgili son öğrendiklerim kısaca böyle...
Ben inanıyorum bu yazılanlara...bi de siz bakarsanız.
Dah geniş olarak holografik evrene yazdım saygı ve sevgiler...

En iyi içebileceğiniz su, doğal temiz kaynak suları, artezyen suları, agratopejik artezyen kaynakları. Agratopejler, yeraltından kendi güçleriyle yukarı çıkan yer altı artezyen sularıdır, çünkü suyun da kendine has bir olgunluk derecesi vardır. Su, yağmur olarak yere indiğinde bunu "juvinil" su olarak adlandırırız. Bu suda solar frekanslar ölçülebiliyor fakat jeomanyetik frekansların da oluşabilmesi için su yerin çok altına inmesi gerekiyor, "toprağın kanı" haline gelmesi gerekiyor. Yeraltında tamamen olgunlaşan ve tüm jeomanyetik frekans desenlerini içine alan "toprağın kanı" , kendi başına 1000'lerce metre derinliklerden girdap şeklinde yukarı çıkabilecek güce ve enerjiye sahip oluyor. Siz şişeden mineral suyu içtiğinizde bunu vücudunuz alamaz, işleyemez, çünkü mineral suyundaki mineraller inorganik yapıya sahipler. Bunlar zararlı değiller fakat hücreler için kullanılabilir değiller. Böylece kanınıza kadar giren kalsiyumun hücrelerinizde özümsenemediği için hiçbir faydası olamaz. Burada konu Kalite'ye geliyor.Su, kristal gibi basınç ile elementlerin koloidal oluşmasını sağlayamadığından elementler inorganik kalıyor ve bu yüzden vücudunuz da bunları alamıyor. Bazıları, bunların bir kısımları belki alınabilir diye düşünse de bu kesinlikle mümkün değil.

pinky
14-08-2013, 10:11
Sayın pinky ağbi su ile ilgili son öğrendiklerim kısaca böyle...
Ben inanıyorum bu yazılanlara...bi de siz bakarsanız.
Dah geniş olarak holografik evrene yazdım saygı ve sevgiler...

"termalci.net" deki yazıları ve "holografik evren" deki yazılarınızı okudum. Hepsi çok ilginç su hakkında çok öğreneceğimiz şeyler var.

rain2005
14-08-2013, 23:33
İçtiğiniz maden suyunun şişesinde "mineralli su" yazmasına dikkat ediniz..

altınorta
15-08-2013, 01:09
beypazarı severek içiyorum, içerken arındığımı hissediyorum.

altınorta
15-08-2013, 01:24
unutmadan meyveli sodalardan bişey anlamıyorum, meyveli soda içeçeğime niğde gazozu içerim süper tüm gazozlara beş çeker..

yağmur
15-08-2013, 01:27
"termalci.net" deki yazıları ve "holografik evren" deki yazılarınızı okudum. Hepsi çok ilginç su hakkında çok öğreneceğimiz şeyler var.

Değerli pinky ağbi su çok ilginç bir madde hafızası var geçtiği her yerin frekansını yüklüyor hafızasına...
Ayrıca da suya istediğimiz bir maddenin frekansını yükleyerek o maddenin özelliğini göstermesini sağlayabiliyoruz
Bu özelliği çok ilginç yerlerde kullanılabiliyor örneğin sporculara doping yapmada
Sporcuya doping olarak verilecek maddenin frekansı suya yüklenirse( o madde suya eklenmeden)sporcuya aynen o maddeyi almış gibi etki ediyor ama kanında hiç bi doping maddesi bulunmuyor...
Dahası var suya istenen zehirin frekansı yüklenebilir...:wink:
İçtiğimiz sulara dikkat etmeliyiz :yes:
Biraz abartı ama eve su taşıyan kişinin ruh halini bile su hafızasına yükleyebilir...:he:
Su geçtiği her yerin özelliğini taşır.. en güzel sular yer altından doğal olarak çıkan tenolojiyle karşılaşmamış toprağın kanı denen sulardır...
Eğer böyle yerlerden su taşıyacaksak mutlaka cam şişelere doldurulmalıdır cam şişe suyun molekül geometrisini bozmaz...

pinky
15-08-2013, 09:19
Japon bilginlerin suyun hafızası olduğunu keşfettiklerini biliyordum. Yazınız benim bildiklerimden daha kapsamlı. Yakın zamanda da suya iyi davranmamız öneriliyordu. Eskiden beri bitkilere de iyi davranmaktayım. Çiçeklerime güzel sözler söylüyorum. Çiçeklerime su verdiğim an koku salıyorlar. Önceleri rüzgar estiği için koku aldığımı sanıyordum.

yağmur
19-08-2013, 11:29
Japon bilginlerin suyun hafızası olduğunu keşfettiklerini biliyordum. Yazınız benim bildiklerimden daha kapsamlı. Yakın zamanda da suya iyi davranmamız öneriliyordu. Eskiden beri bitkilere de iyi davranmaktayım. Çiçeklerime güzel sözler söylüyorum. Çiçeklerime su verdiğim an koku salıyorlar. Önceleri rüzgar estiği için koku aldığımı sanıyordum.

Bu ne büyük bir farkındalık değerli pinky ağbi ...Sadece gezegenimizdeki her şeyle değil Evrendeki her şeyle bağlantımız var...
Atom ve moleküllerden oluşan her maddeki tanecikler titreşim halindedir ve bu titreşimler yayılır ve her an her şeyin titreşimini algılarız ancak 5 duyu organımızın yeterliliği ölçüsünde ...
Hani elektronik araçlar durmadan gelişiyor kablosuz bağlantılar gelişiyor ve iletişim kolaylaşıyor ya işte bizim duyu organlarımızda zamanla gelişiyor 6.7.duyularımız devreye giriyor:yes:
Demem o ki her şeye iyi davranırsak onlardan da mutlaka geri dönüşümler alırız...
saygım ve sevgimle...

Alaiye
19-08-2013, 11:38
Muhabbetiniz cok güzel. Tesadüfen girdim. Cepten girdigim için konuya müdahil olamıyorum ama su bambaşka bir dünya sasiracagimiz cok şeyler var. Kıymetini bilene cok büyük bir nimet.

acemşah
20-08-2013, 20:27
Eskiden erikli icerdik.. zamsn zamanda kizikay su...

Kizilaysu heryerde bulunmuyor.. eriklide asiri buyume ile suyu bozdu sanki.

Suda tercihim pınar gokceagac

Maden suyunda ise akmina yada pınar denge...

i-ked
12-01-2014, 02:56
http://i.hizliresim.com/wvQllD.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Yemek sodası derken bu sodayı içtim :) Hapşuuu hala hapşuruyorum. burnumu sildiğim havlu peçeteleri de içine atıyorum. haapşuu

TÜRK Kızılay'ı TÜRK iken almışım, dolapta duraduruyordu.

FAZLA SODA İÇMEK ZARARLI

Özellikle tansiyonu yüksek olanların soda içerken çok dikkatli olması gerektiği söylendi.

http://www.aydininsesi.com/haber/4862/fazla-soda-icmek-zararli.html

Yemek sonrası sindirimi hızlandırsın, yağları atsın diye soda içmenin faydasız olduğunu ifade eden Sayın, doğal mineralli suların, karbondioksit katkısı olmadan şişelenmiş olanlarını tercih etmek gerektiğini söyledi.

Soda tansiyonu yükseltir

İnsan vücudunun oksijeni almaya, karbondioksiti atmaya programlı olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Işın Sayın, "Hücre içinde enerjinin yakılması, dinamizm, zihinsel fonksiyonlar vb birçok işin yolunda gitmesi, kandaki oksijen oranıyla ilişkilidir. Kanda yeterli oranda oksijen ve mümkün olduğunca az karbondioksit bulunması istenir. Tüm gazlı içeceklerde olduğu gibi sodada da karbondioksit oranı yüksektir. Doğal mineralli suyu karbondioksit katkısı olmadan şişelemek en güzelidir. Mineraller çoğunlukla karbonat, sülfat vb tuzlar içerirler. Bunlar tuz tadı vermeyen tuzlardır. Tıpkı tatlı tat vermemesine rağmen, kan şekerini yükseltebilen pilav, patates gibi... Tuz tadı vermeyen mineral tuzları da tansiyonu yükseltebilmektedir" dedi.

Zayıflamak için soda içmek yanlış

Tuz içeren bu sodaları sık sık içmenin, ödemi kronikleştirdiğinin altını çizen Sayın, "Bu esnada; vücutta yağların yakılması dolaylı olarak yavaşlar. Çünkü; vücutta ödem varsa, böbreklere ulaşan su azalır. İdrarın rengi koyulaşır, kokusu ağırlaşır. Böbrekten tamamı atılamayan toksinler; böbreğe uzanan kılcal damarlar yoluyla kana geri emilir. Vücutta yeniden dolaşıma katılır. Karaciğer bu kanda dolaşan toksik maddelerle ilgilenmek zorunda kalır. Onları etkisiz hale getirmeye çalışır. Bu kez, diğer işi olan yağları yakmayı yavaşlatır. Ödem varken, karaciğer düzenli olarak yağ yakmak yerine, detoks işiyle meşgul olduğundan, zayıflama diyetlerinden beklenen yanıt gelmeyebilir. Gebelerde de tüm vücut genelinde ödemi şiddetlendirir, kilo artış hızını etkiler." şeklinde konuştu.

Yemek sonrası sodanın bir faydası yok

Hızlı yemek yediğimizde hava yutarız. Midedeki bu gaz birikiminin üzerine sodanın gazı eklendiğinde, mevcut gazı çıkarmak kolaylaşır ve mekanik bir rahatlama meydana gelir. Oysa sodanın bileşiminde sindirim enzimi yoktur. Sadece midedeki gazdan kaynaklanan gerginliği atmaya yardımcı olmuştur. Takip eden saatlerde içerdiği tuzların oluşturacağı ödem de cabasıdır. Ağır sporlar yapmıyorsanız günlük beslenmenize soda ilave etmenin bir gereği yoktur, ihtiyaç duyduğunuz mineraller bakliyat, sebze, et, balık, kuruyemiş vb sağlıklı besinlerle de alınır.

Günde 2 sodadan fazlası böbrekte taş oluşumuna yol açabilir.

Minerallerin vücuda sürekli soda ile yüklenmesi sonucunda, yani günde 2 ve daha fazla soda içilmesi halinde, bazı minerallerin birikimi zararlı bile olabilmektedir. Örneğin; flor birikimi florozis dediğimiz olayla sonuçlanır, dişler sararır. Kalsiyum birikimi böbrekte taş oluşumuna yol açabilir vb. Bu nedenle tansiyonunuzun çok düştüğünü ölçerek tespit ettiğimizde, soda içmek güvenlidir. Ancak beslenme ve diyet uzmanları eşliğinde yeterli ve dengeli bir beslenme programı uyguluyorsanız, her gün gerekli mineralleri besinlerle alırsınız ve kolay kolay sodaya ihtiyacınız kalmaz.

i-ked
01-04-2015, 20:17
Bugün iş çıkışı 48 -KIRKSEKİZ- adet daha Beypazarı (+C Limonlu) maden suyu aldım. Severek tüketiyorum/z.

http://www.beypazarininsesi.com/wp-content/uploads/2013/04/madensuyu-3.jpg

http://i.hizliresim.com/rg7Zk7.jpg

Biri içinde E104 var (http://www.bilgiustam.com/e-104-katki-maddesi-zararlari/) diye uyarı geçmiş. Yarın benim aldıklarıma daha dikkatli bakayım.

E104 maddesi, gıda renklendirmede kullanılan bir katkı maddesidir. Özellikle içeceklerde ve renkli şeker imalatında kullanılmaktadır.Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanımı yasak olmasına rağmen, ülkemizde meyve sularında yasak olup aromalı içeceklerde serbest bırakılmıştır.Kullanılan gıdaya sarı ve portakal rengi vermeye yarayan bu madde, sentetik bir maddedir. Her sentetik madde gibi zararlı olup, kanserojendir. Çocuklarda hiperaktiflik diğer yaş gruplarında ise astım, deride döküntü gibi yan etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkiler özellikle çocuklar üzerinde kalıcı etkiler doğurabilir.
Haziran ayında yayınlanan Gıda Kodeksi’ne göre, E104 maddesini kullanan aromalı içecek üreticileri bu maddenin insan sağlığına verdiği zararı etiketinde bulundurmak zorundadır. O nedenle alışveriş esnasında aldığımız ürünlerin etiketini incelemek, içeriği hakkında bilgi sahibi olmak en doğrusu. Tabii bunun içinde öncelikle katkı maddelerini, yarar ve zararlarını öğrenmeliyiz.
Diğer isimleri :
Kunolin Sarı,CI 47005,Gıda sarı 13,Kinolin Sarısı
E104 Katkısının Kullanım Amacı
Yeşil-sarı renklendirici olarak kullanılır.
E104 Katkısının Kaynağı
Sentetiktir.
E104 Katkısının Yan Etkileri
Alerji yapabilen şüpheli bir maddedir. Sağlığa zararlıdır.
E104 Katkısının Dinen Durumu

Katkının işlenmesinde alkol gibi helal olmayan şeyler kullanılmıştır

Şimdi gidip bakmaya eriniyorum, malum yaşlılık... http://i.hizliresim.com/1YXMWA.gif

yağmur
01-04-2015, 22:23
Katkı maddeli maden sularının yararından çok zararları vardır yukarıdaki maden suyunda hem E kodlu katkı maddeleri hemde fruktoz vardır Fruktoz meyve şekeridir fazlası zararlıdır Zaten yediğimiz meyve ve sebzelerden yeteri kadar fruktoz alınır, ayrıca maden suyundan almaya gerek yoktur.
Doğal maden sularının günde bir tanesi yararlıdır..
Fotoğraftaki içecek ise gazlı şekerli içecek sınıfındandır ve hiç bi yararı yoktur, kilo almayı kolaylaştırır fazla içilirse çok zararlı olabilir..

Koray
02-04-2015, 06:07
Katkı maddeli maden sularının yararından çok zararları vardır yukarıdaki maden suyunda hem E kodlu katkı maddeleri hemde fruktoz vardır Fruktoz meyve şekeridir fazlası zararlıdır Zaten yediğimiz meyve ve sebzelerden yeteri kadar fruktoz alınır, ayrıca maden suyundan almaya gerek yoktur.
Doğal maden sularının günde bir tanesi yararlıdır..
Fotoğraftaki içecek ise gazlı şekerli içecek sınıfındandır ve hiç bi yararı yoktur, kilo almayı kolaylaştırır fazla içilirse çok zararlı olabilir..

+

Maden suyu ve Soda içerik olarak farklıdır ...

Doğal maden suyu piyasada çoook az kaldı, sanırım 10'u geçmez ...
Soda artık yokk en son 80'lerin başı gibi bitti ...

Piyasada meyveli SODA adı altında satılanlar ise tamamen GAZOZ'dur,
içeriğini okuyun yazıyor zaten :)

reha kaya
04-04-2015, 14:39
Beypazarına devam, sodyum oranı en düşük benim gördüklerimin arasında, günde 2 şişe içiyorum.

meby
11-05-2015, 03:26
Ailemizdeki diş sağılığını düşünerek en yüksek florur oranlı sırma maden suyunu tercih ediyoruz.
eczanelerde Zymafluor - (Novartis) ilacını bulamadığımızdan 18 aylık kızım için günde bir miktar (5-6 yudum) almasını sağlıyorum. Ve maden suyunu marka gözetmeksizin çok seviyor.
yaşa bağlı maden suyu tüketiminden dolayı umarım yanlış yapmıyorum dur. Bilgisi olan var ve paylaşırsa sevinirim
ayrıca nette şöyle bir tabloya rastladım

-------------bikarbonat----(Ca)—---(Mg)--- Sodyum—potasyum--florur---klorür--sülfat----üretilen yer

Uludağ---------1493 ----223.6-----81.4-----189.8--------28.9 --------1.3-----95.1-----26.9------Çaybaşı köyü uludağ

Uludağ---------1493----223.6-----81.4------189.8--------28.9--------1.3-----95.1----26.9------fark hafif gazlı -aynı yer
premium
Kızılay----------2123 ----40.8------13.3------770.4---------5.4-------- 0.81----97.4----5.35------afyon

Akmina---------1383----393.2----28.8-------22.2---------5.36--------0.54----5.05----9.52----bolu akkaya

Kınık------------3050----227.61---126.2 ----684.45 -----44.39------1.37-----37.53--83.54---İnegöl mezit boğazı

Özkaynak------1037-----116.8 ----102.2---72.59-------10.68-------0.74----32.4----15.7-----bursa çaybaşı

Perrier---------445-------155-------6.8-------11.8-----------0-----------0---------25------46.1--- fransa güneyi vergeze köyü.

Sarıkız----------598-------83.7------62.12----58.23--------5.75-------0.23-----14.53--87.8-----alaşehir

Beypazarı----1865.38--225.5----108.4 ----265.2--------63.01------0.46----25.77---138.3---ankara beypazarı

Senpelegrino-239 ------179-------52--------34-------------2----------- 0---------55 ------445-----italya bergamo

Sırma-----------1634-----326------111.4----425-----------53.6--------1.4-----166------6-------bursa göynükbelen orhaneli

Kaynak: https://groups.google.com/forum/#!topic/eskisehir-tabip-odasi-turk-sanat-muzigi-korosu/mfNmUUKQLB8