PDA

View Full Version : yeni başlayan biri için aracı kurum tavsiyeleri.

manymany
11-08-2011, 21:11
Arkadaslar öncelikle selamlar.
Imkb de hatrı sayılır diyebilceğim bir tecrubem var.
Hem tecrube olması hem de biraz da herkes gibi para peşinde koşmak için forex piyasalarını denemek istiyorum.
Ama aracı kurumlar bana pek güvenli gelmedi, var mı tavsiye edebileceğiniz aracı kurum.
Bir tana londra da buldum fulham aston villa nın falan sponsoru o guvenli geldi ama yurt dısında olunca biraz da canım
istemedi üye olmak.
Tavsiye edeceginiz aracı kurumların ne gibi istekleri oluyor onları da belirtirseniz sevinirim.(belge, kimlik fotokopisi falan)

PIPO
12-08-2011, 01:07
Sn. manymany,

Senelerdir Forexpark ile çalışırım. Şu anda da Londra merkezli bir firmanın temsilciliğini yaparlar, yenide başlıyor olsanız, ciddi bir şekilde yapacaksanız, kendileri ile konuşmanızı tavsiye ederim. Şu ana kadar ben dahil şikayeti olan kimseyi duymadım. Firmanın orjinal spreadlerini sunuyorlar. Hem işi öğrenirken destek alabilirsiniz, hem ciddi yatırımlarınıza analiz sağlarlar. Hesap açımı içi benden başvuru formunun yanında sadece bir kimlik fotokopisi ile üstünde adres yazılı bir fatura istediler. Hala bu şekilde mi bilmiyorum. Benim hesap eskiden açıldı. Kendiniz danışırsanız daha iyi olur. Yanlız hesap açarken Londra merkezli olan firmadan hesap açmak istediğinizi belirtin, çünkü İsviçre merkezli bir firmaları daha var. Ben Londra merkezli firmadan daha memnunum.

Ama bonus veren bir firma değildir. Baştan söyleyim.

Alper552
12-08-2011, 02:01
Yeni basliyan yatiricimlara tavsiyem FSA denetleyici kurumlarla calisiniz.Alpari.Co.uk olabilir.Bugune kadar sorun yasandigini hic duymadim.Mutlaka micro lot veren kurumlari arastirip bulabilirsiniz.Turkiye'de size alpari-tr diyebilirim.Micro lot ile piyasayi ogrenmis olursunuz .Gerekli belgeleri her kurum asagi yukari kimlik,ikametgah istiyorlar.
Dahada ileri gidersek Dukas,MIG gibi Isvicre merkezli kurumlar tercih edebilirsiniz.
Biraz daha ilerisi NFA denetimine tabi MBT olabilir.
Fon 25 000$ ustu ve yabancilarla ugrasmam diyorsaniz Global Menkul degerleri tercih edebilirsiniz.Micro lot yok ama 0.05den basliyan lotlarla islem yapabilir bilgi edinebilirsiniz.

oziwan
14-08-2011, 17:42
Yeni basliyan yatiricimlara tavsiyem FSA denetleyici kurumlarla calisiniz.Alpari.Co.uk olabilir.Bugune kadar sorun yasandigini hic duymadim.Mutlaka micro lot veren kurumlari arastirip bulabilirsiniz.Turkiye'de size alpari-tr diyebilirim.Micro lot ile piyasayi ogrenmis olursunuz .Gerekli belgeleri her kurum asagi yukari kimlik,ikametgah istiyorlar.
Dahada ileri gidersek Dukas,MIG gibi Isvicre merkezli kurumlar tercih edebilirsiniz.
Biraz daha ilerisi NFA denetimine tabi MBT olabilir.
Fon 25 000$ ustu ve yabancilarla ugrasmam diyorsaniz Global Menkul degerleri tercih edebilirsiniz.Micro lot yok ama 0.05den basliyan lotlarla islem yapabilir bilgi edinebilirsiniz.

FSA ve NFA konusunda işler biraz karıştı.İngiltere Merkez Bankası FSA'in faaliyetlerini yetersiz buldu.Bu nedenle 2012 yılında FSA kapatılarak,denetim merkez bankasına bırakılacak.

NFA 2008 krizinde batan türev piyasa şirketleri nedeniyle denetimleri aşırı bir noktaya taşıdı.Artık Amerikalı şirketler 1:50 den fazla kaldıraç sunamayacaklar.Kaldıracın düşmesi olumsuz bir durum değil ancak hedge yasağı da var.

Her iki denetleyici de hala güvenilir ama artık en iyi değiller.İsviçre artık denetim konusunda bir numara.ARIF ve FinMa denetimleri sıkı.Her kantonun kendien özgü kuralları olması gibi bir dezavantaj var ancak denetleyici kurumlar sıkı çalışıyor.

berked
15-08-2011, 05:56
FSA ve NFA konusunda işler biraz karıştı.İngiltere Merkez Bankası FSA'in faaliyetlerini yetersiz buldu.Bu nedenle 2012 yılında FSA kapatılarak,denetim merkez bankasına bırakılacak.

NFA 2008 krizinde batan türev piyasa şirketleri nedeniyle denetimleri aşırı bir noktaya taşıdı.Artık Amerikalı şirketler 1:50 den fazla kaldıraç sunamayacaklar.Kaldıracın düşmesi olumsuz bir durum değil ancak hedge yasağı da var.

Her iki denetleyici de hala güvenilir ama artık en iyi değiller.İsviçre artık denetim konusunda bir numara.ARIF ve FinMa denetimleri sıkı.Her kantonun kendien özgü kuralları olması gibi bir dezavantaj var ancak denetleyici kurumlar sıkı çalışıyor.

FSA denetimindeki bir kurumda hesabım var bütün işlemlerimi oradan yapıyorum.. Bu süreçte riskli bir durum vs oluşur mu hocam? (kuruma güvenim var da FSA gidiyor da ortamı boş bulup pislik yapmaktır :) vs ya da FSA yerine gelecek kurumun regülasyonlarında farklılıklar olacak mı vs)
Konuyla ilgili bilgim yoktu da, iyi oldu okuduğum burada..

oziwan
15-08-2011, 12:25
FSA denetimindeki bir kurumda hesabım var bütün işlemlerimi oradan yapıyorum.. Bu süreçte riskli bir durum vs oluşur mu hocam? (kuruma güvenim var da FSA gidiyor da ortamı boş bulup pislik yapmaktır :) vs ya da FSA yerine gelecek kurumun regülasyonlarında farklılıklar olacak mı vs)
Konuyla ilgili bilgim yoktu da, iyi oldu okuduğum burada..

Kuruma göre değişir.FSA'in denetimleri hala birçok ülkeye göre sıkı ama kara para aklama konusunda uzmanlaşan bazı broker şirketler var ve İngiltere merkezliler.Çalıştığınız şirketin ne olduğunu bilmeden yorum yapamam,hukuki bir sorun yaratmaması için özelden yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

İngiltere Merkez Bankası yani Bank Of England,dünyanın en eski ikinci merkez bankasıdır,köklü bir kurumdur.Denetimlerinin çok sıkı olacağından eminim ama bu geçiş sürecinde kapatılan broker şirket vs. olabilir,o nedenle İngiliz şirketlerine karşı bir süre için temkinli olmakta yarar var.

merpet
15-08-2011, 16:58
tele trade ile ilgili bilgisi olan arkadaş var mı? eğitim ve işlem ve güvenilirlik bakımından.

merpet
15-08-2011, 17:04
tele trade ile ilgili bilgisi olan arkadaş var mı? eğitim ve işlem ve güvenilirlik bakımından.