PDA

View Full Version : +30 Yaşlarda Ortodonti Tedavisi

exitance
13-08-2011, 01:09
15 senedir "Artık benim için çok geç" dememe rağmen 36 yaşımda ortodonti tedavisine (dişlere tel takarak dişlerin hizalanması) karar verdim...

Dişimde tel olmasının sosyal çevremde yaratacağı tepki beni şimdiden biraz korkutuyor ama sonuçta bunu kendim için yapıyorum...

Eğer burada tel ile ortodonti tedavisi yaptıranlar varsa, zorlukları, nerede yaptırdıkları, fiyat, süre, v.s. tecrübelerini okumak isterim.

PARK
13-08-2011, 01:21
Şimdiden geçmiş olsun...

Başarılı operasyonlar dilerim...

exitance
14-08-2011, 00:11
Şimdiden geçmiş olsun...

Başarılı operasyonlar dilerim...

Teşekkürler Sn. PARK :)

PARK
15-08-2011, 00:36
Vay beee...

Koooca Hissenet ailesi içinde exitance kardeşimize yardımcı olacak bir forumdaş yok haa...:(

Oysa eskiden (köy Sheriff'li iken) böylemiydi.....

nedim@10
15-08-2011, 00:42
Aslında aynı sorunlar çoğu kişilerde var ama genelde hekime gidilmiyor ve çoğu kişi de ortodondist'in ne iş yaptığını bilmez.Millet ekmek parası peşinde.....

dionysos
15-08-2011, 00:51
Kızıma yaptırıyoruz su anda malıyetı 5000 lıra cıvarında..ancak tedavı sonucunda hekımden alacagınız faturayla sgk dan bu parayı alma sansınız varmıs soylenenlere gore...tedavı suresı yaklasık 1,5 yıl cıvarı suruyormus.. umarım yardımı dokunur bu bılgılerın..gecmıs olsun

PARK
15-08-2011, 00:56
Demek ki bir ''Sitem'' gerekiyormuş...:)

exitance
15-08-2011, 23:10
Kızıma yaptırıyoruz su anda malıyetı 5000 lıra cıvarında..ancak tedavı sonucunda hekımden alacagınız faturayla sgk dan bu parayı alma sansınız varmıs soylenenlere gore...tedavı suresı yaklasık 1,5 yıl cıvarı suruyormus.. umarım yardımı dokunur bu bılgılerın..gecmıs olsun

Teşekkürler, Sn dionysos... Özel mesaj olarak nerede yaptırdığınızı yazarmısınız?

Ben özel bir Diş Kliniğine giderek ön muayene oldum. Uygulanacak yöntem hakkında ortodontist ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.... Ortodontist için sizin istekleriniz en önemli husus. İki ihtimal var...

24 ay sürecek ve maliyeti yaklaşık 3500 TL...

ya da

8 ay + 2 implant olan versiyonu yaklaşık 7000 TL

Daha karar vermedim.

icestorm
03-02-2012, 19:34
Sn Forum okuyanları
Bende konun devamı ve ileride okuyacaklar için bugün ortodontik muayenemin sonuçlarını yazayım istedim.
Öncelikle 30 yaşındayım.
Sorunum alt çenem üst çeneme göre daha geride (11-12 yaşlarında ortodontik müdahale ile düzeltile biliyormuş.şuanda sadece cerrahi müdahale ile düzeltile biliyormuş.)ve üst çenem deki ön dişler ön doğru daha fazla eğilmiş üst yan dişlerimle de arasında boşluk var. Doktor sorunumu bir diş çekip yaklaşık 1,5 yıl sürecek bir tedaviyle çözebileceğini,(istenenlerin uygulanıp uygulanmamasına göre bu süre arta bilirmiş) dişlerin hem estetiksel hemde işlevsel olarak birbirlerine oturacağını ve aralıkların muntazam şekilde olacağını söyledi.
yaklaşık 4000 liraya mal olur,estetik olan diş teli ve braketi kullanmak istersende 400 euro fark ödersin dedi.

Muayene ücreti olarak ta 54 lira aldılar.
bende daha karar veremedim. başka bir diş hekime de muayene olup öyle karar vermek istiyorum.

Sn exitance siz büyük ihtimalle bu tedaviye başlamışsınızdır. görüşlerinizi tekrardan paylaşırsanız sevinirim

i-ked
10-01-2014, 23:12
Demek ki bir ''Sitem'' gerekiyormuş...:)

Bildiğim en sitemkar insan benim... Karakteristik özelliğim!

Ben de aksırmaya, hapşurmaya başladım. Papatya çayının da bir etkisi olmuyor. İsveç şurubu muydu neydi öyle birşeyden bahsedilmişti. Kullanan var mı?

Diş teli diye düşününce aklıma ilk There is Something About Mary geliyor, hemen ardından da papatyanınkiler...

20'lik diş ağrısı için gittiğimde 1 kanal tedavisi ve birkaç dolgu ile yırtsam da sonrasında bu kanal yetmedi ve üzerine kaplama yapılmıştı. Uyurken kimi sayıklar, kimi uyurgezer :) kimi sadece uyur i-ked ise diş gıcırtatırmış?! Bu yüzden kaplama da kurtarmadı, ayrıca bu süreçte bir sabah uyandım ki ağzımda neredeyse pıhtılaşmış kan birikmiş ve dudaklarımın arasından sızanlarla da yastığım kan içinde kalmış. Kanında boğulmak bu olsa gerek, biraz daha ters yatsam boğulacakmışım.

Diş işleri, dış işleri, iç işleri, gönül işleri anlayamayacağım kadar karmaşıklar...

iPad 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

demetaydogan
12-05-2014, 13:32
Tüm bu sorularının cevabını ancak muayene olarak bulabilirsin.
http://www.ortodontiuzmani.net