PDA

View Full Version : Antivirus programlari/Ucretsiz

bikmisbroker
29-02-2004, 16:19
Bir arkadashimin tavsiyesi uzerine www.grisoft.com adresinden AVG antivirus programini indirdim. (30 gunluk deneme versiyonu var ve full calisiyor)
Windows XP kullanmaktayim ve baska programlar vasitasi ile de bilgisayarimi virus kontrolunden gecirmishtim. ANCAK bu yeni indirdigim AVG anti virus programi bilgisayarimda diger programlarin bulamadigini buldu.
Tavsiye ederim.Crack falan aramaniza gerek yok web sitesi size 30 gunluk deneme versiyonunu ucretsiz olarak veriyor.

bikmisbroker
29-02-2004, 16:24
Bir diger konuda www.historykill.com web sitesinden indirdigim program.
Bu program da 30 gunluk deneme ye izin veriyor, bilgisayarinizi actiginizda ve kapattiginizda bellekde kalan butun dosyalari siliyor, ve bilgisayariniz icin gerekli olan hazifa yi bos ve temiz tutuyor.
Boylece bilgisayariniz daha cabuk aciliyor, daha cabuk baglanabiliyorsunuz istediginiz siteye..
30 gunluk deneme suresi sonunda "almak durumunda" kaldim bu programi
Insan rahati gorunce... :)

Gandhi
29-02-2004, 16:35
Verdiginiz bilgiler icin teshekkurler Sn Bikmisbroker..

Kahin
01-03-2004, 10:32
sağa sola fazla bulaşmadan güvenlik istiyorsanız BitDefender Antivirüs deneyin..
hem firewall, hem antivirüs. ayrıca trojan, worm, email scanner özellikleri ile komple paket. diğer antivirüs yazılımlarının yaptığı gibi sistemi de yavaşlatmıyor.

"herşeyden haberim olsun, bilgisayarımda benden izinsiz kuş uçmasın" derseniz...
Sygate Personal Firewall Pro
TauScan
Ad-Aware
AVG Antivirus
WebWasher programlarını kurun..

AVG ile virüsleri, TauScan ile trojanları, Ad-Aware ile registry kayıtlarına yapılan yüzlerce casus eklentilerini ve onların hard diskteki uzantılarını silebilir; Sygate'in Options bölümü altında bulunan Security sekmesindeki tüm ayarları aktif etmek suretiyle de sisteminizin dünya ile kurduğu ya da kuracağı her türlü veri paketini HEX formatında dökümünü almaya kadar götürebilir, paranoyaklaşabilirsiniz. WebWasher sayesinde de sitelerdeki materyalleri kısıtlayabilirsiniz.

ancaaaaak...
eğer XP kullanıyorsanız, ne yaparsanız yapın, güvenliği ne kadar abartırsanız abartın, istedğiniz kadar yırtının, 5000 numaralı portu kapatamazsınız. o açık port, Uncle Bill'in (Gates) hediyesi...

bu arada..
genel olarak çoğu kişi WinXP'yi lisanssız kullanıyor. ve ne kadar güvenlik yazılımı yükleseniz de sevgili XP'niz nete bağlandığında Redmond'a sürekli sizi ispiyonluyor.
küççük bir tüyo vereyim de önleyiverin bu durumu...

Başlat-Çalıştır komutunu açın.
regsvr32 /u licdll.dll
yazın ve enter deyin.

ekrana bu dll dosyasının kaydının iptal edildiğini söyleyen bir mesaj gelecek. şimdi biraz daha huzur duyabilirsiniz...

ctitiz
01-03-2004, 21:17
ZoneAlarm ' da kayda değer FireWall sayılır. Sitesinden kısıtlı seçenekli olanı ücretsiz indirebilirsiniz.

Kahin
03-03-2004, 12:20
üzgünüm, ama ZoneAlarm'ın çok iyi bir firewall olmasına katılmakla beraber; en iyisi demek fazla iddialı olur. daha geçenlerde büyük bir açığı bulundu ve apar topar v4.5.538.001 güncellemesi çıkarıldı.

başka açıkları da var.
bir arkadaşım, önceleri çok güvendiğim ZoneAlarm ile koruduğum 12 makinelik bir internet paylaşım ağına dışardan dalıp, tüm makinelerde cirit atabildiğini bana gösterdiğinde şoke olmuş, hemen kullanmayı bırakmıştım.

marea
08-04-2004, 21:03
Spyware temizlemek için Spybot Search&Destroy en ideal program tükçe dil desteği var üstelik free..

Spybot Search&Destroy
http://www.safer-networking.org/index.php?page=mirrors
http://www.umich.edu/~hsw/spybotsd12.exe

marea
09-04-2004, 18:00
Spybot u kullanıyorum ama mükemmel bir program olmadığını söylemeliyim. Spy-Bot la tarama yaptıktan sonra pek çok bulamadığı şeyi Ad-aware buldu...

O nedenle Ad-aware in Spy bot programına gire daha iyi olduğunu söyleyebilirim...

Saygılarımla

Sayın JusticE Spybot aynı zamanda hosts dosyalarınızı koruyabilir, İnternet'teki bilinen reklam verenlerin reklamlarını iptal edebilir, programların geçmişlerini (history), Akıl Notlarını (cookie) temizleyebilir ve yazı yakalayıcı (keylogger) gibi tehlikeli programları da engelleyebilir.

Ayrıca ben Ad-aware i de kullanıyorum.Şansa bırakmayalım demi.. :) Ad-Adware prv6.0 build 181 tavsiye ederim güncelemede problem çıkarmıyor.

muhabbet
14-04-2004, 01:03
norton 2004 ü kuramıyorum.

failed ouyor. başarısız. tamamlatmıyor. mecburen kaldırıyorum yarıda.

xp kullanıyorum. sorun ne olabilir.

2003 zaten kurulmuyor. update olmuyor. tarih yüzünden.

bikmisbroker
14-04-2004, 01:07
Spybot u kullanıyorum ama mükemmel bir program olmadığını söylemeliyim. Spy-Bot la tarama yaptıktan sonra pek çok bulamadığı şeyi Ad-aware buldu...

O nedenle Ad-aware in Spy bot programına gire daha iyi olduğunu söyleyebilirim...

Saygılarımla

Hah tamam bu aw-awaremprogrami varya?? muthis bisey, oglum yukledi benim bilgisayara, cok guzel bir temislik yapti bu program siddet ile tavsiye ederim.

Yalniz programi kullandiktan sonra da un install etti sordum nie die?? Meger oradada bir bug mi ne varmish, onun icin uninstall etmishmish..TA gibi yaw? ;)
Ince ish yane..

muhabbet
16-04-2004, 01:39
norton 2004 ü kuramıyorum.

failed ouyor. başarısız. tamamlatmıyor. mecburen kaldırıyorum yarıda.

xp kullanıyorum. sorun ne olabilir.

2003 zaten kurulmuyor. update olmuyor. tarih yüzünden.
neden cevap yok. kudurttu beni.

marea
16-04-2004, 02:06
neden cevap yok. kudurttu beni.

Daha önceden 2003 kurulumuydu.Tam olarak unistal etmek gerekir.Regeditten arayıp nortonla ilgili ne varsa sil sonra yeniden kurmayı dene.Aşagıdaki linkte nortonu tam olarak unistal etmek için.

www.goesp.com/downloads/Anti-Virus/Norton%20Uninstaller/2003/Rnav2003.exe

muhabbet
17-04-2004, 19:44
yok ya. ben windows u onariyim. olmazsa format.

VEFALI23
28-11-2004, 03:10
işte size güzel bir virüs programı . üstelik beleş :D www.avast.com dan

avast 4 home yi indiriniz türkçe versiyonuda var.

emaille kayıt oluyorsunuz şifrenizi alıp 14 ay bedava kullanıyorsunuz.(ev kullanıcıları için)

online koruma ,üstelik bilgisayarıda yavaşlatmıyor.

özellikle düşük işlemcili bilgisayarlara tavsiye edilir.

mesela benim işlemci; celeron400 ve hızda hiç bir değişme olmadı.

tavsiye ederim.

Garboy
28-11-2004, 03:22
işte size güzel bir virüs programı . üstelik beleş :D www.avast.com (http://www.avast.com) dan

emaille kayıt oluyorsunuz şifrenizi alıp 14 ay bedava kullanıyorsunuz.(ev kullanıcıları için)

tavsiye ederim.
Ben çok memnunum.
En az 6 aydır kullanıyorum.
Şu ana kadar hiç bir falsosuyla karşılaşmadım.
Neredeyse hergün güncelleme yayımlıyor.
Ama F-protun Dos versiyonunu devamlı olarak da çekiyorum (Yedek soyunduruyoruz:roll:)
Biri kaçırırsa diğeri sobeliyor.
Takım : Zonealarm+Avast+F-prot+Adaware+PandaAntivirus Online scaner

Cyrene
28-11-2004, 13:05
benim takım taklavat :D
kaspersky antivirüs trojan e-mail scanner+kaspersky anti-hacker+sygate firewall pro+ad-aware+tune-up utilities 2004+extradan scan spyware bunlar varken sistemi çöken vatandaşı dövüyorlar :D
güvenliği arttırmak için MS ofis kullanmıyoruz outlooktan ve internet explorer'dan uzak duruyoruz. Firefox ve Thunderbird kullanmak daha iyi. ms programlarının delice hırsla çalıştırdıkları actve-x bileşenlerine bunlar dönüp bakmıyo bile. ofis için 602office var. powerpointsiz çok iyi bir ofis paketi. slayt işleriniz yoksa bunu kullanın. ms ofis gibi 300 MB yer istemiyor. 16 MB yetiyor. :)
kazaa kullanmak yasak. imesh yasak. emule arasıra lazım olunca ok.
dışarı çıkmak isteyen her programa sygate ile ambargo koyuyoruz :D
sadece firefox, thunderbird, antivirüs update, flashgete programına izin veriyoruz. :)
nolur neolmaz acronis truimage programıyla haftada bir disk imajı yedek alıyoruz. :tamam:

RAINBOW
28-11-2004, 14:45
işte size güzel bir virüs programı . üstelik beleş :D www.avast.com dan

tavsiye ederim.

http://www.avast.com/eng/down_home.html

Ben de yukarıdaki linkten indirdim sayın VEFALI23..(Hem de Türkçe..)

Gerçekten de çok güzel...indirir indirmez 8 adet dosyamda virüs buldu..ve internette gezinmelerim esnasında 2-3 saatte bir virüs yakalıyor anında haber vererek...ambulans gibi ses çıkartıyor hem de acı acı...; virüs'ü bulduğunda.....müthiş bir olay..teşekkürler..

Virüsler temizlendikten sonra bilgisayarım çok rahatladı ve müthiş hızlandı...hatta hızlı ttnet'im dahi çalışmıyordu o da çalışmaya başladı...onda da virüs varmıştı.

Fakat halen e-maille kayıt olabilip şifremi alamadım avast sitesinden....60 gün içeresinde almalısınız diye bir not geldi ama...nereden alınacağağını çözemedim.. :o :roll:

DrX
28-11-2004, 16:08
http://www.avast.com/eng/down_home.html

Ben de yukarıdaki linkten indirdim sayın VEFALI23..(Hem de Türkçe..)

Gerçekten de çok güzel...indirir indirmez 8 adet dosyamda virüs buldu..ve internette gezinmelerim esnasında 2-3 saatte bir virüs yakalıyor anında haber vererek...ambulans gibi ses çıkartıyor hem de acı acı...; virüs'ü bulduğunda.....müthiş bir olay..teşekkürler..

Virüsler temizlendikten sonra bilgisayarım çok rahatladı ve müthiş hızlandı...hatta hızlı ttnet'im dahi çalışmıyordu o da çalışmaya başladı...onda da virüs varmıştı.

Fakat halen e-maille kayıt olabilip şifremi alamadım avast sitesinden....60 gün içeresinde almalısınız diye bir not geldi ama...nereden alınacağağını çözemedim.. :o :roll:

Bende yükledim..Şifre de geldi..Demo lisans numarasını bir kenara yazıp
registeri tıkla, formu doldur, zip yazn yerede demo lisans numarasını gir.
Bol 9 lu (7 adet) bir numara.. :)

VEFALI23
28-11-2004, 19:50
GÜle GÜle Kullanin ArkadaŞlar..

Faydali Olabİldİysek Ne Mutlu :)

BYtrader
28-11-2004, 22:42
Antivirüs programı arayan arkadaşlara şiddetle KASPERSKY öneririm,diğerleriyle arasında dağlar denizler var...

serdarkus
29-11-2004, 00:23
benim takım taklavat :D
kaspersky antivirüs trojan e-mail scanner+kaspersky anti-hacker+sygate firewall pro+ad-aware+tune-up utilities 2004+extradan scan spyware bunlar varken sistemi çöken vatandaşı dövüyorlar :D
güvenliği arttırmak için MS ofis kullanmıyoruz outlooktan ve internet explorer'dan uzak duruyoruz. Firefox ve Thunderbird kullanmak daha iyi. ms programlarının delice hırsla çalıştırdıkları actve-x bileşenlerine bunlar dönüp bakmıyo bile. ofis için 602office var. powerpointsiz çok iyi bir ofis paketi. slayt işleriniz yoksa bunu kullanın. ms ofis gibi 300 MB yer istemiyor. 16 MB yetiyor. :)
kazaa kullanmak yasak. imesh yasak. emule arasıra lazım olunca ok.
dışarı çıkmak isteyen her programa sygate ile ambargo koyuyoruz :D
sadece firefox, thunderbird, antivirüs update, flashgete programına izin veriyoruz. :)
nolur neolmaz acronis truimage programıyla haftada bir disk imajı yedek alıyoruz. :tamam:
:rolleyes:
Gerçekten merak ettim, bilgisayarınızda ne saklıyorsunuz bu kadar eziyete değecek.
Dünyadışı yaşamların genetik şifreleri, izafiyet kuramının sekizinci versiyonu ya da 2030 yılına kadarki tüm borsa tüyoları falan olsa gerek.. :)

Cyrene
29-11-2004, 00:28
sır ;)

VEFALI23
29-11-2004, 01:34
Gerçekten merak ettim, bilgisayarınızda ne saklıyorsunuz bu kadar eziyete değecek.
Dünyadışı yaşamların genetik şifreleri, izafiyet kuramının sekizinci versiyonu ya da 2030 yılına kadarki tüm borsa tüyoları falan olsa gerek.. :)

dostum sen hard disk yenilememişsin anlaşılan.:)

umarım böyle bişeyle karşılaşmazsın.

CERİTKALE
29-11-2004, 02:07
http://www.hardwaremania.com/forum/showpost.php?p=269767&postcount=65

SlendeR
29-11-2004, 10:30
Getiri götürü meselesi..
Harddisk de değiştirdim, bilgisayar da formatladım. Hiçbiri bana, hissenete girerken, bilgisayarımdaki virüs programı nedeniyle bir fazla tıklamam kadar eziyet vermedi.
Birinde bir kere ölüyorsun, diğerinde her an..
Şey gibi.. deprem olacak diye, evin içini komple köpükle doldurmuşun.. nefes almak hariç herbişey yassak.
Ya da şey gibi..
:roll:
hani evlilikte..
:düsün:
Haa
Pardon!.. :D

makinelere özgürlük verilmelli
kaldırın antivirüsleri ateşduvarlarını abi içeri giremeyince kapıdan dönüyoruz. :D
viyana kapılarıyla dolu birsürü bilgisayar. :eek: :eek: DEJAVU :eek: :eek:

onder76
29-11-2004, 10:31
bende avg free edition var gayet güzel

www.grisoft.com burdan indirebilirsiniz (resmi sitesi)
download ederken email soruyor o adrese serialini yolluyor

serdarkus
29-11-2004, 10:33
Radara yakalanmışım.. :D

Sarı
29-11-2004, 14:58
antivirüs olayına hiç girmem..harddiskimin mp3 ve günlük işlemlerde kullandığım dosyaları d de tutuyom... c sürücüsünü "deep freeze" koruyo..ilk resette sıfır km sistem..önemli dosyalarımı anında cd ye yazarım..hemde her çeşit virüs backdoor trojan worm ile içli dışlı yaşıyoz..sistem çökmesini en son 6 ay önce teknik servis iken bi müşteride görmüştüm..e-mail,banka hesabı gibi şifrelerimi her akşam change ederim..kesin giriyolardır sistemime diye...mutlu bi pc yaşamım var..:):):)

Garboy
29-11-2004, 15:54
antivirüs olayına hiç girmem..harddiskimin mp3 ve günlük işlemlerde kullandığım dosyaları d de tutuyom... c sürücüsünü "deep freeze" koruyo..ilk resette sıfır km sistem..önemli dosyalarımı anında cd ye yazarım..hemde her çeşit virüs backdoor trojan worm ile içli dışlı yaşıyoz..sistem çökmesini en son 6 ay önce teknik servis iken bi müşteride görmüştüm..e-mail,banka hesabı gibi şifrelerimi her akşam change ederim..kesin giriyolardır sistemime diye...mutlu bi pc yaşamım var..:):):)
Üstad yemeklerinizi tadan çeşnicibaşını tutma vaktiniz yaklaşıyor
:)

TrendBULL
29-11-2004, 19:29
www.free-av.com ücretsiz ingilizce ve almanca dil seceneği var.Ücretsiz update.

Cyrene
29-11-2004, 20:30
sn. serdarkus takılınca zuzaylımıyım ben diye düşündüm bütün gün
şimdi biraz rahatladım. benim gibi düşünen başkalarıda varmış. :D
arkadaş deepfreeze kullanıyoki benden beter. deep freeze ile maknede özelleşmiş ayar yapamazsınız. genelde internet cafelerdeki client makinelerde kullanırlar. makine kapanıp açılınca ayarlanmış ekran-menü-program vs ayarlarına geri döner. çok gıcık bi durum. başlat menüsüne kısayol koyuyosun makine kapanıp açılınca yok. masaüstüne kısayol koyuyosun gene yok. sabır ister sabır. :D
ben olayı bu kadar büyütmemştim valla. :tamam:
sn. serdarkusa duyrulur. ;)

elin gavuru yapıyo bi virüs program. yazıyo bi javascript kötü kod. gene active-x le yapıyor bir sürü çeşit zararlı program. makinenize sızıyor. system dosyalarını bozuyor. işin yoksa saatlerce windows kur programları tekrar yükle driverlerla uğraş. mecburmuyuz kardeşm :mad:
kaybolan zaman, emek, harcanan elektrik, bozulan moraller

azıcık paranoyaklık iyidir. :tamam:
herkese lazım :D

serdarkus
29-11-2004, 20:51
.... arkadaş deepfreeze kullanıyoki benden beter. deep freeze ile maknede özelleşmiş ayar yapamazsınız. genelde internet cafelerdeki client makinelerde kullanırlar. makine kapanıp açılınca ayarlanmış ekran-menü-program vs ayarlarına geri döner. çok gıcık bi durum. başlat menüsüne kısayol koyuyosun makine kapanıp açılınca yok. masaüstüne kısayol koyuyosun gene yok. sabır ister sabır. :D
ben olayı bu kadar büyütmemştim valla. :tamam:
sn. serdarkusa duyrulur. ;)

Bu biraz Fifty First Dates durumu gibi.. her sabah kalkıyorsun ki..kız seni unutmuş. Haydi sil baştan.. ilk yazdığım gibi, getiri götürü meselesi, bilgisayardaki bilgiler Lucy değerindeyse..mesele yok.Yok değilse, uğraşma derim, ilk gelen trojana, çok hevesliyse ver, alsın gitsin.

serdarkus
29-11-2004, 21:04
İlk virüs proramını yüklediğimde, ertesi gün bilgisayarı çalıştırdıklarında benim bebeler beni aramışlardı heyecanla.. "Baba, bilgisayar böcük yakalamış, boğazını sıkıyor..". Dedim,"aman ellemeyin, akşama hallederim."
Akşam gittiğimde, baktım, program koca bir böcüğü boğazından yakalmış, sallayıp duruyor, deleteyim mi diye de soruyor. Delete et gitsin dedim. Arkasından bir daha..bir daha.. sayısız program sildim. Sonunda temizlendi. Daha sonra baktım ki, bilgisayarda tüm ofis programlarım ve sistem dosyalarımın hepsini göçürmüş. Birkaç sene virüs programıyla falan uığraşmadım bir daha. Virüsler bana bulaşmadı, ben de onlara..geçindik gittik.

serdarkus
29-11-2004, 21:12
Aslında koruma işini abartmadıkça bence sorun yok. Ama virüs programının kendisi bir noktadan sonra olası virüslerden daha fazla eziyet vermeye başlıyorsa, işte orası “dur hele bir düşüneyim” noktası.

Benim açımdan, tüm bilgisayar problemlerinde, formatlamalarda.. genelde bir üst sürüm yüklediğim ya da bilgisayarı bir üst versiyona yükselttiğim için, neticede iyi ki oldu dedim.

Tabii ki bunda, olası problem karşısında ne yapabileceğin önemli. Bilgisayardan anlamıyorsak ya da anlıyoruz ama çok önemli bilgilere sahipsek, namusumuz gibi korumak zorundayız. Ama koruyalım derken de, gelin alıp gelinlikten hiç çıkarmazsak..cıkk!. olmaz.

serdarkus
29-11-2004, 21:17
Bu arada, virüs programına karşı olduğum da anlaşılmasın. Zone alarm, ad-aware ve virüs programı kullanıyorum.

Dün bilgisayarı güncellenmiş Ad-aware ve AntiVir XP ile taradıktan sonra avast! Antivirus ‘ü çalıştırdım., o da diğerlerinin bulamadığı bir sürü virüs ve trojan bulup temizledi.

youngbroker
02-12-2004, 04:51
arkadaslar norton2004 veya 2005 i crackli nerde bulabilirm yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

guneysu
04-12-2004, 03:09
arkadaslar norton2004 veya 2005 i crackli nerde bulabilirm yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler
kadıköyde bulabilirsin 2 milyon :) :roll: :D

guneysu
19-12-2004, 01:05
ınternet uzerınden bilgisayarı tarayan ve virüsleri yakalayan silen bir site vardı sık kullanılanlara eklemiştim ama ordan silinmiş adresini bilen varmı

Garboy
19-12-2004, 01:16
1-
http://tr.trendmicro-europe.com/consumer/products/housecall_launch.php
2-
http://www.pandasoftware.com/activescan/com/activescan_principal.htm

guneysu
19-12-2004, 01:54
hızır gibi yetiştin garboy bulduklarınıda siliyormu acaba bilgin varmı ?

Garboy
19-12-2004, 02:04
Zor soru
Bazen silemiyor
:)

hakanen
17-01-2005, 23:50
Dün bilgisayarımda 3 farklı antivirüs programı ile tarama yaptım.Önce hepsini güncelledim.Sonra ,yaklaşık 3 senedir kullandığım Norton ile tam tarama yaptım.Bulduğum virüs sayısı 1.
2.olarak Avast ile tarama yaptım ,bulunan virüs 6.
Ve son olarak ,bir arkadaşımın aşırı ısrarı ile bilgisayarıma yeni kurduğum Kaspersky ile tarama yaptım.Sonuç 39 virüs!!
Kaspersky gerçekten harika ,herkese tavsiye ederim..

Norton :1
Avast :6
Kaspersky : 39

tulaycan
17-01-2005, 23:58
en iyisi online virüs tarama, norton pc yi hantallaştırıyor. ve bulduklarını silemiyor, yada bit defender.