PDA

View Full Version : windows casusunu etkisizleştirin

mitli
24-12-2005, 12:20
MICROSOFT FIRMASI WINDOWSUN IÇINE YERLESTIRMIS OLDUGU CASUS PROGRAM ILE BÜTÜN BILGILERINIZE ULASIYOR...
BUNUN ÖNÜNE GEÇMEMIZ ICIN NE YAPMALIYIZ...TABII KI SILECEGIZ...NASIL MI??
1)ÖNCELIKLE SOL ALTTAKI START MENÜSÜNÜ AÇIYORUZ VE çalıştır SEÇIYORUZ...
2)KOMUT OLARAK cmd YAZIP ENTERE BASIYORUZ....
3)ÖNÜNÜZE ÇIKAN BU PENCEREYE: net user YAZIN. O PENCEREDE BIR LISTE VAR VE BILGISAYARDA KAÇ TANE KULLANICI VAR HEPSI YAZILI... BURAYA KADAR HERSEY NORMAL...
EGER BURADA BIR SUPPORT_388945a0 DIYE BIR HESAP VARSA ISTE SENDE DE CASUS VAR YOKSA SORUN YOK VAR ISE DERHAL SIL.
PEKI BUNU NASIL SILECEGIZ:
BUNU YAPIN:
net user SUPPORT_388945a0 /delete
ve enter e bas
not.WINDOWSU HER UPDATE YAPDIKTAN SONRA TEKRAR KONTROL EDIN...!!!!

TÜRKTRADER
24-12-2005, 12:27
Peki bu işlemi yaparsak ,güncellemelerden yararlanamayız değil mi?Bir sakatlık olmasın sonra...

gemici
24-12-2005, 12:33
ettik bir şey çıkmadı.sağol

mitli
24-12-2005, 12:34
ben kaldırdıktan sonra update de bi sorun gözükmedi..
oradaki uyarı; update den sonrada casus tekrar etkin olabilir, onu kontrol edin.
selamlar..

mitli
24-12-2005, 12:35
bende casus çıktı..
ve sildim..

Lektem
24-12-2005, 23:57
yahu bu bilgisayarınızı bozacak bir hile olmasın. saf saf sistem dosyalarınızı falan silmeyin sonra?

ekobaba
25-12-2005, 00:31
benimkinde de cıktı. guest diyor.böyle misafiri...:mad:

ekobaba
25-12-2005, 00:37
benim ki silinmedi.password domain .ne şifresi istiyor

ayyan
25-12-2005, 01:14
acaba bu komut win xp icin mi yoksa tüm windows versiyonlari icin mi :)
98 de "cmd" yazdigimda "cmd dosyasi veya bilesenleri bulunamadi" seklinde bi uyari aldimda .. (ben silmiste olabilirim bu vatandasi.. onun iicn soruyorum.. yanlis anlama olmasin.. )

Hadramut
25-12-2005, 01:41
silinemez. Her restart edildiğinde yeniden aktif olur. sn. Fayton yukarıda açıklamış. Ya windows kullanmayacaksınız yada kardeş kardeş paylaşacaksınız.

acemi_caylak
25-12-2005, 03:26
Sayın Ayyan, bu win xp için geçerli. Windows 98 de böyle bir user yok. Ayrıca 98 de cmd yerine command demeniz lazım.
Sayın Hadramut, My Computer Sağ Klik, Computer Management, Users içersinden silerseniz yeniden aktif olmaz. (Ha silmesek, microsoft bizi gerçekten gözetliyor mu onu bilmiyorum.)
Sayın Ekobaba makineniz domain üyesi ise makineye login sısrasında gelen seçeneklerden o makineye local olarak login olup administrator haklarınız olan bir kullanıcı iseniz silmeniz lazım.
Herkese kolay gelsin.

mixser
25-12-2005, 13:17
selamlar arkadaşlar
xp professional işletim sistemi kullanıyorum
yazdığınız gibi çalıştırdan cmd yazıyoyrum
c:\WINDOWS\System32\cmd.com
başlıklı bir pencere açılıyo
ve içine net user yazmama izin vermiyor

dah sonra bu pencerede imleç in kendi başına dolaştığına şahit oluyorum
ve yaklaşık 1 dk sonra pencere kapanıyor

şimdi bu bilgisayarda casusmu var virüsmü var yoksa her ikisi birden faal bi vaziyettemi bilenler yardım lütfen
bu arada ctr+alt+del devre dışı

teo34
25-12-2005, 13:48
aynı problem ben de de vardı ctrl+alt+del çalışmıyordu XP pro kullanıyorum bu arada sonra arkadasın dediklerini yaptım
başlat-çalışstır cmd net user sonra da baktım guest var delete ettikten sonra ctrl+alt+del çalışmaya başladı
isterseb tekrar adım adım bi de sonra pc'yi güncelleştiirip yeniden başlat mutlaka

mixser
25-12-2005, 14:09
saol dostum güzel diyosunda
calıştır cmd yapınca
cmd ekranında hiç bişii görünmemesine rağmen
bişii yazmamada müsaade etmiyo
bide System32 klasörünü tüm aramalarıma rağmen(bul dan arattım) gizli dosyalarıda göster seçeneğini kullanarak bilgisayarda mevcut değil
ama başlattan cmd yazınca bu klasöre gidiyo
fıttırtıcak bu makine beni

teo34
25-12-2005, 14:34
internet explr yerine mozilla firefox yüklemeyi bir dene sonra tekrar aynı işlemleri yap istersen
firewll'la ilgili bir sorun da olabilir

alkara
14-02-2006, 23:33
teşekkürler

kemalb
20-04-2006, 20:47
benim ki silinmedi.password domain .ne şifresi istiyor
evet bendede çıktı ve şifre istiyor bununla ilgili bilgi sahibi olan varmı:düsün:

MuDo
20-04-2006, 23:07
Bu konuyu araştırdım soruşturdum ama sözkonusu casusun ya da misafirin silinmesi doğru mu sistemin bir parçası net bir sonuca ulaşamadım.

XP deki uzaktan yardım meselesi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Konuyu daha iyi bilen arkadaşlar açıklama yaparlarsa iyi olur...

MAKİNİST
20-04-2006, 23:12
bill gates benim bilgilerime ulaşsa ne olur...ulaşmasa ne olur...hatta isterse ben gönderirim ona...napıcaksa...

petal
20-04-2006, 23:15
bill gates benim bilgilerime ulaşsa ne olur...ulaşmasa ne olur...hatta isterse ben gönderirim ona...napıcaksa...
tüm programlarınız lisanslı ise sorun yok :) ama lisanssiz ürün kullanıyorsanız göndermek istemiceksinizdir eminim... :)

ATLANTİS
20-04-2006, 23:50
selamlar arkadaşlar
xp professional işletim sistemi kullanıyorum
yazdığınız gibi çalıştırdan cmd yazıyoyrum
c:\WINDOWS\System32\cmd.com
başlıklı bir pencere açılıyo
ve içine net user yazmama izin vermiyor

dah sonra bu pencerede imleç in kendi başına dolaştığına şahit oluyorum
ve yaklaşık 1 dk sonra pencere kapanıyor

şimdi bu bilgisayarda casusmu var virüsmü var yoksa her ikisi birden faal bi vaziyettemi bilenler yardım lütfen
bu arada ctr+alt+del devre dışı
pc nizde vnc diye bir prğram var mı..baktınız mı..o varsa dışardan müdahale ediliyor demektir..

DEFENDOR
21-04-2006, 01:14
denetim masasına girin ,

yönetimsel araçlar / bilgisayar yönetimi / yerel kullanıcılar ve gruplar / users

bölümünü açın...

hiçbirini silmenize gerek yok...kapalı olduğu görünüyor...açıksa kapatın...

JoNaThAn
21-04-2006, 01:22
dünyadaki milyarlarca bilgisayar arasında benimkiylemi uğraşacaklar..

guneysu
21-04-2006, 01:44
denetim masasına girin ,

yönetimsel araçlar / bilgisayar yönetimi / yerel kullanıcılar ve gruplar / users

bölümünü açın...

hiçbirini silmenize gerek yok...kapalı olduğu görünüyor...açıksa kapatın...
orda ASPNET ASP.NET Machine Account açıklama kısmındada Accound used for running the ASP.NET worker process ( aspnet_wp.exe) dıye bır kullanıcı mevcut o nedir ?

DEFENDOR
21-04-2006, 01:58
orda ASPNET ASP.NET Machine Account açıklama kısmındada Accound used for running the ASP.NET worker process ( aspnet_wp.exe) dıye bır kullanıcı mevcut o nedir ?

sizin bilgisayarınızda mı var?

DEFENDOR
21-04-2006, 02:09
bildiğim kadarıyla asp.net web tasarımı yada yazılımı ile ilgili bir program...

böyle bir program kullanıyorsanız , acount açmış olabilir...

guneysu
21-04-2006, 03:46
sizin bilgisayarınızda mı var?
evet veb tasarımıda yapmıyorum anlamam da :):)

kemalb
21-04-2006, 12:59
en güzeli format attım yeniden yükledim ortağım yok oldu:)