PDA

View Full Version : Petrol Kontratı

muratersin
24-01-2006, 12:38
Arkadaşlar petrol kontratı alabilmek için ne yapmak lazım ilgili aracı kurumlar hakkında bilgisi olan varmı teşekkürler.

empee3
24-01-2006, 12:45
Sn.muratersin, bu tip konular forumun Vadeli İşlemler Borsası bölümünde konuşulmaktadır. http://www.hisse.net/forum/forumdisplay.php?f=60
Oraya başvurabilirsiniz.

Red Kit
24-01-2006, 12:47
Konuyu buraya taşıdım. O bölümde Türkiye VOB ile ilgili bilgiler yer alıyor. Petrol kontratları Dünya borsalarında. Aslında burayı da borsalar ve emtialar diye ikiye ayırma zamanı geliyor.

Saxofon
24-01-2006, 13:00
Bir insanın petrol kontratı alabileceği bir yer araması durumunda, neden aklına ilk olarak forumda soru soran bir başlık açmak gelirki? Daha sonra hangi sorular geliyor acaba? Petrol almalı mı? Bu fiyattan alınır mı? Hangi vadeli kontratı almak daha uygun? Petrol yerine doğalgaz mı alsam? Peki o nerden alınır?

Hepsine bir başlık açmak lazım. Çünkü araştırmak biraz zahmetli.

ForExit
24-01-2006, 13:12
Bir insanın petrol kontratı alabileceği bir yer araması durumunda, neden aklına ilk olarak forumda soru soran bir başlık açmak gelirki? Daha sonra hangi sorular geliyor acaba? Petrol almalı mı? Bu fiyattan alınır mı? Hangi vadeli kontratı almak daha uygun? Petrol yerine doğalgaz mı alsam? Peki o nerden alınır?

:tamam: :tamam: :tamam:

muratersin
24-01-2006, 13:45

Saxofon ben kimseden yorum istemedim yanlızca işlem yapılan aracı kurumları sormuştum durumu abartmayalım bence.

Saxofon
24-01-2006, 15:10
Nerden alınıyormuş bu petrol kontratı?