PDA

View Full Version : Kahvehane Köşesi

slayer
11-02-2006, 16:31
:rolleyes: bazı topiclerde hisse hakkında konuşmayı bırakıp geyik muhabbeti başlayınca burayı acmak sart oldu

slayer
11-02-2006, 16:42
Üstadlara saygısızlık olmasın diye açmayı dusunmuyordum ama arkadasların yogun ısrarı uzarıne acmıs bulunuyorum

Bu topic özeldir ama herkes davetlidir herkes bilgisini paylaşmakta hür dür.

Gözünüze carpan konularda teknık olarak bılanco olarak haber olarak burda yorumda yapabılırız.

Burada hısse al-sat tavsıyesıde yapmayın arkadaslar ama fikirlerinizi her zaman söyleyin yalnız sınırlar içerisinde.

haydurmaz
12-02-2006, 14:44
Sayın Slayer Mrshall arsa satışlarını yaptı ,bunları sermaye artırımında kullanacağını beyan etti senet 3 aydır 28- 34 bandında ,bana yukarı hareket olur gibi geliyor.........fikriniz var mı ..? acaba.......

pride
12-02-2006, 17:22
kareyi kuralımda maça kızı oynayalım bari...:)

kaphtan
12-02-2006, 17:59
kareyi kuralımda maça kızı oynayalım bari...:)

Digiturk te bağlatalım hocam..

slayer
12-02-2006, 18:32
:) guzel planlarımız var yahu şöle şatafatlı bi şark köşesi ayriyaten nargile ve bilimum cay cesıdı

slayer
12-02-2006, 18:52
Sayın Slayer Mrshall arsa satışlarını yaptı ,bunları sermaye artırımında kullanacağını beyan etti senet 3 aydır 28- 34 bandında ,bana yukarı hareket olur gibi geliyor.........fikriniz var mı ..? acaba.......

http://img145.imageshack.us/img145/521/mrshl6zb.jpg

buralardan tepki verip tekrar 34 ü denicektir
tahmınım bu :düsün: pazartesi ilk seans gelen tepkiye göre tekrar konuşuruz hocam

pride
12-02-2006, 20:45
:) guzel planlarımız var yahu şöle şatafatlı bi şark köşesi ayriyaten nargile ve bilimum cay cesıdı

sevgili slayer kızmadınız umarım:düsün: bizimkisi latife ama sark kosesı fıkrınıze bayıldım,:) langıtta atsakmı acaba,:) dıgıturkude kurdu sevgılı kaphtan:D

topıgınız hayırlı olsun :roll:

TATOMETO
12-02-2006, 21:33
digiturk yayını varmı?:)

petal
12-02-2006, 21:52
:rolleyes: bazı topiclerde hisse hakkında konuşmayı bırakıp geyik muhabbeti başlayınca burayı acmak sart oldu
sanıyorum amacınız baştan yolunu şaşırmış oldu....;)
saygılar....

slayer
12-02-2006, 22:45
hayır yawww amacım gırgır samata arasında fıkır alısverısı
ustadım espiriler olmasa bır bırene tas atmalar olmasa halımız ne olurdu yaw
hepisini yapıcaz kardesım yalnız cay ucretlerını 2 mılyon yaptım öle para kazanmam lazım :p

letter
13-02-2006, 09:25
geldims.. hoşgeldims..
haftasonu olmuyorum.. malum tatil...
güzel olmuş sn. slayer..
artık istediğimiz gibi yazarız yorumlarımızı ciddi bir şekilde kağıtlarını takip etmek isteyenleri rahatsız etme ya da yanlış yönlendirme kaygısı duymadan..
Hepimize hayırlı olsun..

letter
13-02-2006, 09:33
sn slayer,
bence şu şatafatlı tabloları buraya asmasak daha iyi olur..
forumun, başta babosu olmak üzere yeterince sanatcısı ve sanat eleştirmeni mevcut...
biz en fazla temel teknigi söyleyelim, isteyen istediğini yapsın..
malum, kahvehane olcak burası..

slayer
13-02-2006, 09:39
yaw nerlerdesın yahu

acalım kave dedık yok sen cafe dedın olurdu olmazdı yenı mekan bu letter :)

saolsun dıgıturk kapthan dan langırd prıde dan eeee sendende sole nargıleler fılan derken guzel olucak :)

yalnız speklerın , manipocuların ve ky dusmanı patronların gıresı yasak
onlara caymay yok

slayer
13-02-2006, 09:44
sn slayer,
bence şu şatafatlı tabloları buraya asmasak daha iyi olur..
forumun, başta babosu olmak üzere yeterince sanatcısı ve sanat eleştirmeni mevcut...
biz en fazla temel teknigi söyleyelim, isteyen istediğini yapsın..
malum, kahvehane olcak burası..

hocam dogru soyluyorsunda anlatırkende bır seyler ogretmek gerek :tamam:

sonra demesınler nerden buldunuz bunları nıye boyle oluyor dıye :gulen:

neyse yahu dukkanıda actık sabah sabah daha ıyı olucak hersey ;)

pazartesıye umutla gırelım

letter
13-02-2006, 09:52
Türk kadınının hışmından korkacak kadar akıllı olan bir erkeğin, pazar günü işde yada kahvede olması gibi mantıksız bir durum mümkün olabilir mi sizce sn. slayer?..

Güzel olmuş, en azından üst üste çok msg atarsak yönetimden zılgıt yeme korkumuz olmaz..

İsmi de güzel, gelen kendi hür iradesiyle gelip içerideki yorumları dinler..

slayer
13-02-2006, 09:57
Türk kadınının hışmından korkacak kadar akıllı olan bir erkeğin, pazar günü işde yada kahvede olması gibi mantıksız bir durum mümkün olabilir mi sizce sn. slayer?..

hahaahah vallahi ben daha bekarım
diyorumki bana bir şey olmaz ama evlenince iş değişiyor galiba :p

letter hocam hafta baslangıc yorumunuzu alabılırmıyım acaba bu hafta hangı hısselere ve sektore dıkkat etmemız gerekıyor.

slayer
13-02-2006, 10:02
Hakem Serdar Tatlı, verdiği penaltı ve kırmızı kartla ilgili olarak "Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm" dedi.
Tatlı, "Müsabakadaki o pozisyonda Nobre'nin topla kaleci Kerem'i geçip gol atacağı sırada Kerem'in eliyle Nobre'nin ayaklarına müdahalesini görüp pozisyonu penaltı olarak değerlendirdim. Dolayısıyla kaleci Kerem'i oyundan ihraç ettim. Ancak televizyon görüntülerinde hiçbir temasın olmadığını gördüm. Türkiye'de bazı futbolcuların, sadece kendi menfaatleri için haksız kazanç elde etme düşünceleri olduğu sürece hakemlerin çok başarılı olma şansları maalesef olmuyor. Nobre de yapmış olduğu bu hareketle takımının galibiyetine gölge düşürüp benim hatalı bir karar vermeme sebebiyet vermiştir. Bunu kendisine yakıştıramadım" diye konuştu.

pilmem kaç metreden herkes gorsun sen saha ıcınden gorme olucak iş değil yahu !!

letter
13-02-2006, 10:03
anket konulabilir mi acaba?
hergün beş (yok, 6 olsun... 6'lı daha uygun bizim kültüre:D ) kağıt seceriz, bugün en iyi getirecek olan sizce hangisi türünde bir anket açarız..

Bir ay içinde en çok doğru tahmini yapana da ödül olarak senin otelde tatil vadederiz..:gulen: :D

slayer
13-02-2006, 10:06
tabiki elalemin otellerinde tatil yapıcaklarına bızım otelde yapsınlar
sol cepten al sag cebe koy :D

yalnız nasıl anket konur bılmıyorum :)

slayer
13-02-2006, 10:12
tamam buldum anket eklemeyi

ben iki hisse söylüyorum

1- fvori :) 7.60
2- bide mutlu diyorum

slayer
13-02-2006, 10:17
beklentiler mutluda teknik fvoride haber

bu arada mrshl ve goody nın teknık gostergelerde ıyı !!

burada yapılan fikir alış verişleri al - sat değildir arkadaşlar lütfen buna dikkat edelim :)

letter
13-02-2006, 10:32
dur yaf,
ben dersime çalışmadım..
ama dyo, dmsas,fvori yi izliyordum zaten..krtek'e de göz ucuyla bakmakta fayda var...
ama alma tavsiyesi değil tabi hiç birisi, bakma tavsiyesi.. herkes kendi bakıp karar versin..

edip iplikte ne olcak bilmem ama sanki spek bi seyler yapacak.. (hani adamın iki kızı varmış, biri inşaatçıyla diğeri çiftçiyle evlenmiş ya..adam bunları bi ziyaret edeyim demiş, birinin kocası demiş iş makinalarını dizdim, yagmur yağmazsa paranın .... korum. Diğerinin kocası demiş şu kadar dönüm bunları ektim yağmur yağarsa paranın .... korum. Adamda dönmüs eve karısına demiş ki, 'allah birinden birinin .... koyacak' onun gibi duruyo.. ya yukarı, ya aşağı....

letter
13-02-2006, 10:39
bu arada,
ben hızlandırılmış kursla borsa öğrenmek istiyorum diyene de tektu ve meges önerilir..:eek: :eek:
çok hızlı öğretir adama borsayı bu iki kağıt..:D

Malum, çocuk yürümeyi düşe düşe öğrenir..
Ama geçen hafta bazı çocukları 2. kattan attılar aşağı, çok canları yandı onların... :(

slayer
13-02-2006, 10:42
bu arada goody %4 olmus bıle

letter
13-02-2006, 10:44
dur yaf,
ben dersime çalışmadım..
ama dyo, dmsas,fvori yi izliyordum zaten..krtek'e de göz ucuyla bakmakta fayda var...
ama alma tavsiyesi değil tabi hiç birisi, bakma tavsiyesi.. herkes kendi bakıp karar versin..

edip iplikte ne olcak bilmem ama sanki spek bi seyler yapacak.. (hani adamın iki kızı varmış, biri inşaatçıyla diğeri çiftçiyle evlenmiş ya..adam bunları bi ziyaret edeyim demiş, birinin kocası demiş iş makinalarını dizdim, yagmur yağmazsa paranın .... korum. Diğerinin kocası demiş şu kadar dönüm bunları ektim yağmur yağarsa paranın .... korum. Adamda dönmüs eve karısına demiş ki, 'allah birinden birinin .... koyacak' onun gibi duruyo.. ya yukarı, ya aşağı....

dmsas'ta ccı sat veriyor.. dikkat edin...
ama bende vaaar... ve satmam!!!

slayer
13-02-2006, 10:55
nolucak bu bızım halımız yaw :( hala haber gelmedı

letter
13-02-2006, 10:56
krtek'de %4.21 yapmış...

otel sapasağlam yerinde sn. slayer..
siz şimdiden virmanlayın bana isterseniz 7.35 'den...:D
böyle giderse o fiyattan da almayacağım..

slayer
13-02-2006, 11:01
harbı benı sasırtıyor ya haber gelıcek yada patlıcak bır yerımızde hayırlısı
ben alısık degılım ole sakın sakın suzulmelere zaten macd sat verdı tırsıyom :D

letter
13-02-2006, 11:06
bu arada insanlar çekiniyor herhalde konuşmaya..
arkadaşlar çekinmeyin kahvede gibi hissedin..
biz sn. slayer le fvori beklerken tanıştık...
1 aydır resepsiyonda otura otura iş geyiğe döndü,
bizde kağıtların topicleri kirlenmesin diye böyle bir yer açalım dedik..
eğer sizinde sinir olarak beklediğiniz kağıtlar varsa, yazın, hep beraber makaraya alıp, relax bir şekilde bekleyelim kağıtların gitmesini...
kağıt çok yanlış olursa da birbirimizi uyaralım..

letter
13-02-2006, 11:09
zaten hepimiz müşteriyiz burada..
tüm iş hanının olduğu gibi, bu kahvenin de mal sahibi sn. RedKit..
eğer huzuru bozan olursa o uyaracaktır:)

slayer
:) ustad harbı ne guzel gunlerdı yaw havuz kenarında kokteylımızı yudumlerken

eh be yaz olsada tekrar gıtsek ama bu gıdısle butun yaz calısıp para bırıktırıcez galıba :(

slayer
laaaaaaaa letterrrrrrr haber gelıyor 7.80 olduk hacııııı

slayer
13-02-2006, 11:12
yok be bır abımız satıs yazmıs 7.80 e

:( abı adamlar gormuyorsa a.....q...... bole ısın anında almıslar malı

konustuk bıraz once dedıgı sadece su ızlıyorlar şatısa yazdıgımı gorduler 7.80 kaldırdılar diye

Red Kit
13-02-2006, 11:21
yok be bır abımız satıs yazmıs 7.80 e

:( abı adamlar gormuyorsa a.....q...... bole ısın anında almıslar malı

konustuk bıraz once dedıgı sadece su ızlıyorlar şatısa yazdıgımı gorduler 7.80 kaldırdılar diye

Bizim bu tür yorumlara ve küfürlere ihtiyacımız yok. Forumu da bu tür yazılar ve küfürlere platform oluşturması için işletmiyoruz.

1 ay hisseneti okuyup kültürünü anlamaya çalışın, eğer anlayamazsanız bana e-mail atın size 2-3 forum öneririm orada istediğinizi yazarsınız.

letter
13-02-2006, 11:22
biliyorsun, benim elimdekilerle yemeğe bile zor gidilir..

ilk çıkışın düzeltmesinde alacağım için çok da acele etmese de olur..
dmsas bekliyorus, bu yönetim olduktan sonra arada iki,üç çıtır daha da götürürüs dyorum ya..

işlem hacmi bugün biraz kıpırdanmış ama 7.70.. o artışta senin heyecanından kaynaklanmıştır..:D

(bu arada okuyanlara söyleyim, çıkışın düzeltmesinde girmek terse gelirsem ki senaryom, yani B planı.. beklentim, yönetimden beklenen haberlerin gecikmesi, 7.35'in hatta 7.00'nin :D altında maliyet yapmak..)

haydurmaz
13-02-2006, 12:14
Sayın Slayer Mrshall için zahmetine,teşekkürler %5 le bir deneme yaptı,hayırlısı bakalım.....

letter
13-02-2006, 12:17
kağıtlarımın son durumu:
fvori 7.70
dmsas 1.78
letter : çok keyifsiz..üzgün..

alacali
14-02-2006, 14:51
Sayın Slayer Mrshall için zahmetine,teşekkürler %5 le bir deneme yaptı,hayırlısı bakalım.....

haydurmaz sanırım nasıl bır kagıt aldıgının farkındasın :tamam:

bu arada borsa kötü oldugu halde ılk seans + kapatmıs ıste teknıgın bazı kagıtlarda ne kadar etkılı oldugunun bır kanıtı :tamam:

alacali
15-02-2006, 00:47
kağıtlarımın son durumu:
fvori 7.70
dmsas 1.78
letter : çok keyifsiz..üzgün..

http://img389.imageshack.us/img389/5838/dmsas0lf.jpg

letter senın kagıt asagı donucek gıbı duruyortahmınım 1.70 lere dayanır :düsün: eger asagı sarkarsa kotu ama burda bır destek olusucak gıbı gelıyor bakalım ne olucak son durum

alacali
15-02-2006, 00:50
PD/DD Oranı 0,70
ve getırılerı
haftalık aylık yıllık
-3,87 3,57 7,41

1 sene boyunca uyumus bır hısse

alacali
15-02-2006, 00:57
http://img102.imageshack.us/img102/1118/goody9zf.jpg

GeReKYoK
15-02-2006, 00:59
bu aksam kar rakamlarına baktım 3 hısse dıkkatımı cektı
turktraktor: 100 mılyon ytl kar
boshevaletlerı:79 mılyon ytl kar
kent gıda:34 mılyon ytl kar
he bu arada benım elımde marshall da var oda ıyı kar acıklamıs 15 mılyon ytl
mardının karı ıse cımento sektorundekı en ıyı kar:65mılyon ytl

alacali
15-02-2006, 01:00
PD/DD Oranı 0,78

2,13 -5,26 -7,10

alın sıze 1 sene daha uyumus bır hısse bu hısseyıde tasıyanlara Allah sabır versın :( 15.60 da bır dırenc olusmus 4 defa denemıs ılkınde hacımlı bır sekılde basarılı olmus gerı kalan 3 denemede gecememıs hacım artarsa hızlı bır sekılde 19 yaslanır dusuncesındeyım :)
lutfen arkadaslar sızınde yorumlarınızı alabılırmıyım
bu arada macd trıgerı 0 altında kesmıs bu orta vade yukselısın bır habercısı olabılır

GeReKYoK
15-02-2006, 01:06
2 mılyon ytl zarar açıklamıs alacalı :(

alacali
15-02-2006, 01:08
bu aksam kar rakamlarına baktım 3 hısse dıkkatımı cektı
turktraktor: 100 mılyon ytl kar
boshevaletlerı:79 mılyon ytl kar
kent gıda:34 mılyon ytl kar
he bu arada benım elımde marshall da var oda ıyı kar acıklamıs 15 mılyon ytl
mardının karı ıse cımento sektorundekı en ıyı kar:65mılyon ytl

http://img131.imageshack.us/img131/5666/bshev5hd.jpg

alın size bir uyuz hısse daha

4,24 5,13 4,24

yıllık getırısı %4.24

bu arad bugunluk hacım artısı

hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % 342 üstünde gerçekleşti.
2005 mayıs ayında fılan 18-19 aralıgında malıyetlenenler harıcınde dogru durust prım yapmamıs

alacali
15-02-2006, 01:12
2 mılyon ytl zarar açıklamıs alacalı :(

normaldır kımse goody kullanmıyor arabasında :D
son bilancoları gormedım ama ıyı beklenırken kotu gelmıs son yuvarlaga bakarsanız ıyı hacım olmus yukarı dogru :düsün: bılanconun kotu gelıcegını anlayınca dusus olmus olabılır bırde zarar yatırım sebebıyle olmussa ben ona zarar demem ama tabıkı ıncelemek lazım ben sadece teknıgıne bakıp ayıklıyorum fıkırler sızden tablo benden :)

GeReKYoK
15-02-2006, 01:16
iyi geceler....

alacali
15-02-2006, 01:19
http://img107.imageshack.us/img107/8359/ttrak2ei.jpg
buda turk traktor hısse kendıne destek noktası arıyor duzeltme nereye kadar dersen tahmınım 11 - 11.5 arası olabılır alım ıcın beklenebılır bıde goruyorsunuz borsamızı herkes ters bır haberde satsakta karı cebe ındırsek pesınde borsanın once bır toparlanması lazım
sonra sapkamızı onumuze koyup dusunuruz habere ve prımsız hısselere yonelmenızı tavsıye ederım arkadaslar zıra bazı hısseler acayıp uctu bazı hısselerdede kıyım var
örnek tektu
herkese iyi geceler

taraftar
15-02-2006, 01:23
Hayırlı olsun kahvehanemiz ....

Pardon topiğiniz ...

Yalnız ; çaycı kaytarıyor sanırım, masaya gelip oturduk kimse ; " ne alırsın abi demedi " ... :):):)

ara sıra kahveye gelirim ...

saygılar ...

Red Kit
15-02-2006, 10:26
Küfür nedeniyle yazma hakkın geçici olarak dondurulan slayer alacali adıyla yeni kayıt olarak 2. nick kuralını ihlal ettiğinden ikinci nicki olan alacali silinmiştir.

Bu tür gereksiz ve kural dışı hareketlere tenezzül edilmemesi rica olunur.