PDA

View Full Version : Tadawulfx veya Yerli Firma Seçimi...

erk43
29-12-2011, 01:31
Arkadaşlar merhaba.
Tadawulfx'de hesabım var. Spk'nın son olaylarından anladığım kadarıyla yurt dışı firmalardan işlem yapmanın bir sakıncası yok ama eskiden olduğu gibi garantisi de yok. Yurtiçinde de firmaların henüz ne yaptıkları pek belli değil. İş bankası hesap açılışı için min. 5000 dolar istiyormuş mesela, yüksek bir miktar bana göre...

Eskiden tdfx'e triafx bakıyordu aracı olarak. Benim tadawulfx'den yana herhangi bir şikayetim olmadı şu ana kadar. o yüzden hesabım olan Tadawulfx'ten devam etmeyi düşündüm. Para yatırma işlemi kredi kartıyla paypal üzerinden yapılabiliyor mesela, çok kolay ve masraf alınmıyor. Para çekme formu doldurarak para çekme işlemi de yine Paypal üzerinden yapılabiliyor. Eskiden Triafx üzerinden yapılabiliyordu bu işlem. Para çekme formu Triafx'e gönderiliyor, onlar da Tadawulfx'e aktarıyorlardı. Ama artık arada aracı firma kalmadı.. Şimdi bu işlemi doğrudan yapmak gerekiyor.

Bu firma hakkında kendi görüşümü ve başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. daha önce benim açık pozisyondaki bir hesabım, ben emir vermememe rağmen teknik nedenlerden dolayı kapanmış ve zarar etmiş görünüyordum. Aldığım parite daha sonra ters yöne döndü ve eğer o hesabım açık durumda kalsaydı , kâra geçmiş durumda olacaktım. Bunu triafx'e aktarmıştım. onlarda firmaya söylemişler, o anki parite değeri üzerinden hesabıma para aktarıldı ve mağduriyetim giderildi. Yani demek istediğim benim şu ana kadar çalıştığım kadarıyla bu firma güvenilir bir firma.

Siz ne düşünüyorsunuz Tadawulfx hakkında? MT4 kullandırıyor, ayrıca bir süredir birçok cep telefonu işletim sistemini de destekliyor MT4, android vs... cepten de işlem yapabiliyorsunuz.
Yalnız ingilizcem yok , ancak yazışmalarla anlaşabileceğimi düşünüyorum. zaten para çekme vs. için hazır formları var, o formu gönderiyorsunuz..
Sizler şu an nasıl işlem yapıyorsunuz? yerli izinli firmalara geçiş yaptınız mı? memnun musunuz vs.. fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. :)

SerCey
29-12-2011, 03:51
slm kardeş,

çok yakın bir zamana kadar ben de tadawulfx ile çalışıyordum
ufak hesaplarda bir sorun yok, ben de tavsiye edebilirim
ama işlem başına 2-3 lot (yani 200,000-300,000 değerinde işlemler) falan çalışacak olursan başka bir kuruma geçmeni tavsiye ederim çünkü lotların bu seviyelere çıkınca biraz kıllık yapabiliyorlar fiyatlar üzerinden

yurtdışındaki bir kurumdan işlem yapmanın önünde bir engel yok
spk, yurtdışında üç kağıtçı kurumlarla çalışıp paranı kaptırma riskine gireceğine gel burda benim denetimin altındaki kurumlarda gönül rahatlığıyla işlem yap, böylece para da yurtiçinde kalmış olur dedi sadece çıkardığı düzenleme ile
bence iyi de yaptı

ben de hala yurtdışında işlem yapanlardanım
ecn yada stp broker tercih etmeni öneririm
bu tip kurumlarda emrin direkt olarak piyasaya gidiyor, requote dedikleri olay yok
bir de 5 kademeli oluyor fiyatlar, daha avantajlı
türkiye'de bildiğim kadarıyla xtb brokers var (polonya kökenli bir kurum)
benim eski çalıştığım kurumu almışlardı, hedef menkul değerleri
bence ingilizceniz yoksa xtb'ye bir bakın derim
demo hesabında incelemiştim
diğer kurumları pek bilmiyorum maalesef, birşey söyleyemem
belki diğer arkadaşlar yardımcı olurlar o konuda da

kolay gele, bol kazançlar dilerim

yatırım tavsiyesi veya önermesi değildir
tüm kurumlara eşit yakınlık ve uzaklıktayım

zohaa
24-12-2014, 09:58
İkili opsiyonlar trading değildir.Trading olabilmesi için emrin gerçek piyasaya iletilmesi gerekir.Borsa ve forexi kumar olarak görenlere tavsiye ederim.