PDA

View Full Version : 35 sivilin!!! askeriye tarafından vurulması

celikbilek
31-12-2011, 20:30
Üzüntü verici, olaylar soruşturulup tam olarak açığa çıkarılmadan ortalığın yangın yerine çevrilmesi tam bize has bir olay. Hollandada THY uçağı düştü, kimeyi olay yerine sokmadılar, ergene kondu diye bir davada yayın yasağı var ama nedense böylesine her iki taraf(halk, askeriye, terör,fırsatçı sırtlanlar) , (taraf iki değilmiş)içinde hayati olan bir elzem olayda kimse yayın yasağı falan koymuyor.
Gelelim komplomuza;
PKK bu yolu kaçakçıların kullandığını zaten biliyordu, hatta o gün ordan 35 kişinin geçeceğini ve belkide bu 35 kişinin bir kısmını teşvik ettiler, sayı artsın diye. 35 kişi arazideyken yada geçeği saatte bi yerlere ihbarda bulundular, pkk lı bir grup sınırı geçti diye, bu istihbarat askeriyey gittiğinde, İ.H.A bölgeye gönderildi ve teyit edildi. Fakat grubun teröristmi yoksa kaçakçımı olduğu teyidi alınamadı, çünkü bunun teyidi uzun sürebilirdi, zaten grup hareketliydi, askeriye bunu teyit için beklerse biliyorduki, grup ayrılacaktı, ve bazı sözümona gazeteler olayı İHA tespit ettiği halde kaçmalarına izin verildi diye haberler, naralar atacaktı. İstihbarat da sağlam!!! kaynaktan geldiyse o zaman grup vurulmalıydı ve vuruludu. Ama zaten grubu bilen pkk ve yandaşları olayı provakasyona dödürmek için hiç vakit kaybetmedi, çünkü o kadar sıkıştılarki, her türlü oyunu çevirecek kadar pisleştiler.
Asker grubu vursada vurmasada bu gün bu kaos yaşanacaktı. Tabiki vurmasaydı, daha iyi olacaktı ancak aylardır askeriye hem PKK ve hemde darbe davalarıyla yıpratılıyor. Velhasıl tam bir, 2 ucu b.klu değnek misali.
İnşallah ihbarcı bulunur ve kimin ne gibi bir amacı vardı açığa çıkarılır.

PHOENIX07
31-12-2011, 20:49
Saygıdeğer Hocam, amaç gayet açık ve NET. TÜKENME NOKTASINA GELEN PKK'dan RANT SAĞLAYAN KESİM BUNU İSTEMİYOR

ae1
31-12-2011, 21:25
başlığın 35 kaçakcı vurularak etkisiz hale getirildi olarak değiştirilmesi gerek.

celikbilek
31-12-2011, 21:42
birileri askeriyeyi ve hükümeti terse yatırdı ama kim.

shehzade
31-12-2011, 22:21
http://img6.mynet.com/yurthaber2/2011/12/sirnak/sirnak-sinirindaki-hava-saldirisi-plf.jpg

Bizde Tabutun üzerine Sivil ise! Yeşil Üzerinde Kuran'ı kerim'den ayet olan seccade örterler..

Resmi ise Türk Bayrağı...

Bu tabutların üzerinde ne var???

Terör örgütü'nün paçavrası..

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/379116_250919278308970_167384469995785_685852_9492 37383_n.jpg

celikbilek
31-12-2011, 23:35
Kullanmak serbest, herkes herşeiyi kullanıyor bu devleti yıkmak bölmek parçalamak adına.

PARK
31-12-2011, 23:47
http://img6.mynet.com/yurthaber2/2011/12/sirnak/sirnak-sinirindaki-hava-saldirisi-plf.jpg

Bizde Tabutun üzerine Sivil ise! Yeşil Üzerinde Kuran'ı kerim'den ayet olan seccade örterler..

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/379116_250919278308970_167384469995785_685852_9492 37383_n.jpg

Yoruma gerek varmı daha????

TNT-2
01-01-2012, 00:02
bizler ayrı devlet degil hak istiyoruz diyenler
bizler demokratik cözüm arayısındayız terörle işimiz olmaz diyenler
p*k ile bagımız yok deyip aynı yatakda yatan serefsizler
coluk cocuga panzer taslatıp demagoji yapanlar
gösterilerde önlere zavallı çaresiz yöre halkı kadın ve garibanları dizip
kurnazlık yapanlar arkalarda karı gibi saklananlar.
korkun tırsın artık, demekki ne yaptıklarınızın farkındalar artık.

sagopa kajmer
01-01-2012, 00:07

ellerinize sağlık...ancak bu kadar güzel özetlenebiliridi mevzu.terörün beslediği o kadar leş yiyici varken,ne bu sivil kayıplar ne de şehitler bitmez.bitirilmez.

300 milyar dolar battı gitti bu anlamsız iç savaşta-terörde-saçmalıkta-kardeş kavgasında...

şu an sen,ben hepimiz ikinci sınıf insan muamelesi görüyorsak yatırıma dönüştüremediğimiz o 300 milyar dolardan dolayı.

hosan
01-01-2012, 00:08
http://video.haberturk.com/haber/video/uludere-kaymakamina-linc-girisimi/56852

Maltioglu
01-01-2012, 01:25
Özellikle bu gece ve bu dakikalarda bu konuyla ilgili yazı yazmak ne derece doğru bilemiyorum.
35 vatandaş-gençler Irak topraklarında bombalanmış, feci ölüm.
Bunlar kaçakçıymış, komutanın ifadesi, olağan şeyler. Usta her işi halletti de sınırları neden halledemedi ? Silah-her türlü cephane-petrol-sigara ne teröristin kendisi bu sınırlardan bu kadar rahat mı geçebiliyormuş ?? Yazık çok yazık.
Rakamlarla işsizliğin azaltılması kolay da sınır bölgesinde (bu bölgede) yaşayanlar kaçakçılığı acaba neden yapar.Hem de hayatları pahasına .
Sonuçta elde silah, PKK lı olarak öldürülmemişler.Kaçakçılık yapılmasını bugün hala önleyememiş olanların her açıdan çok düşünmeleri gerekir.

Maltioglu
01-01-2012, 01:29
Bir de Kaymakamın hali vardı bu akşam. Mülki amir taziyeye gidiyor, linç edilmek isteniyor, baktım baktım da ne bir polis ne de bir jandarma var .
Bu nasıl bir zafiyettir.Bütün Türkiye izledi rezaleti.

celikbilek
01-01-2012, 01:55
Gelelim komplomuza;
PKK bu yolu kaçakçıların kullandığını zaten biliyordu, hatta o gün ordan 35 kişinin geçeceğini ve belkide bu 35 kişinin bir kısmını teşvik ettiler, sayı artsın diye. 35 kişi arazideyken yada geçeği saatte bi yerlere ihbarda bulundular, pkk lı bir grup sınırı geçti diye, bu istihbarat askeriyey gittiğinde, İ.H.A bölgeye gönderildi ve teyit edildi. Fakat grubun teröristmi yoksa kaçakçımı olduğu teyidi alınamadı, çünkü bunun teyidi uzun sürebilirdi, zaten grup hareketliydi, askeriye bunu teyit için beklerse biliyorduki, grup ayrılacaktı, ve bazı sözümona gazeteler olayı İHA tespit ettiği halde kaçmalarına izin verildi diye haberler, naralar atacaktı. İstihbarat da sağlam!!! kaynaktan geldiyse o zaman grup vurulmalıydı ve vuruludu. Ama zaten grubu bilen pkk ve yandaşları olayı provakasyona dödürmek için hiç vakit kaybetmedi, çünkü o kadar sıkıştılarki, her türlü oyunu çevirecek kadar pisleştiler.
Asker grubu vursada vurmasada bu gün bu kaos yaşanacaktı. Tabiki vurmasaydı, daha iyi olacaktı ancak aylardır askeriye hem PKK ve hemde darbe davalarıyla yıpratılıyor. Velhasıl tam bir, 2 ucu b.klu değnek misali.

Polis böyle bir ortamda asla kaymakamı tek başına bırakmaz bunu aklınızdan çıkarın ..................................

TNT-2
01-01-2012, 02:03
Bahçeli PKK’dan şüpheleniyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada Uludere’de 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili olarak özetle şöyle dedi:

“Kaçakçılık yaptığı iddia edilen kişilerin, nelerin geçişini ve taşıyıcılığını yaptıkları ve ele geçirilen kaçak malların halen nerede ve kimlerin elinde tutulduğu açıklığa kavuşturulmalıdır. Kaçakçılığa konu olan madde ya da malların hangi çevrelerin nam ve hesabına taşındığı, bu işin içinde peşmergenin veya PKK terör örgütüyle birlikte uzantılarının da parmağının olup olmadığı mutlaka izah edilmelidir. Ölenlerin çoğunlukla 18-20 yaş aralığında olduğu ve aynı aileye mensup 29 kişinin bulunduğu düşünüldüğünde, PKK’nın yeni militan kadro devşirmek ve genç yaştakileri kullanmak için böylesi bir organizasyonun içinde olup olmadığı şüphesine de netlik kazandırıl-malıdır.”

uguraltun
01-01-2012, 02:09
üstteki video yu izleyip canı acımayan o... ç... dur.
yetkim olsun şu dakika şu saniye hesap sormassam namertim.

bunu yapanlar şerefsiz,kansız haysiyetsizlerdir.sayın kaymakam orada devlettir ve oranın her türlü ihtiyacına canla başla koşturanıdır....
bunları yapanlardanda hesap sorulmalıdır....

rogdopsink
01-01-2012, 02:14
Bulgaristandan kaçak viski,kıbrıstan rom,gürcistandan şarap,rusyadan vodka,urladan insan kaçakçılıgı yapsalar ne olurdu acaba..
Ya da on numara yag ticareti..Ya da naylon fatura ..Ya da vergi kaçırma..Tek dert ''yanlış'' cografya..

--Tam sarhoş atlar zamanı..

PARK
01-01-2012, 02:19
bunu yapanlar şerefsiz,kansız haysiyetsizlerdir.sayın kaymakam orada devlettir ve oranın her türlü ihtiyacına canla başla koşturanıdır....
bunları yapanlardanda hesap sorulmalıdır....

Siz bu hesabın sorulacağına sahiden inanıyormusunuz...:(

Kaymakam adeta yem olarak atıldı o güruhun içine...

PHOENIX07
01-01-2012, 03:24
KAYMAKAM YEM DEĞİLDİ; BAŞKASI DA OLSA SONUÇ DEĞİŞMEYECEKTİ. ÇÜNKÜ ZİHNİYET AYNI. Dağdakinin fikriyle; meclisteki kravatlıların fikri zikri AYNI Görmediniz mi geçen gün operasyonu engellemek için dağa gittiler. Neyse bu video KAPAK OLUR nacizane...

http://www.youtube.com/watch?v=eaVaJ0EO9dw&feature=share

celikbilek
01-01-2012, 03:48
35 Kişi öldü,acaba yaşasalardı vatana millete ne yararları olurdu.

İşte abd deki yargı, yargılarken bunu en önde tutuyor yani kamu yararı. Bir gün bizdede aynı uygulama olur inşallah. kamu yararı-kamu yararı

shehzade
01-01-2012, 12:03
Videodaki kişinin Kaymakam olduğu kesin mi?

Çünkü normal terörle hiç alakası olmayan yerlerde bile kaymakamın emrinde 2 polis olur.

Biri şöför biri korumadır..

Ki böyle bir olayda Kaymakamın tek başına gitmesi akıl alır bir iş değil...

Düzeltme: Kaymakamın açıklamalarını okudum... Kaymakammış...

Saldıranlar Uludereli değildi.. Sagolsun köylüler beni korurdu demiş..

ardahan
01-01-2012, 12:49
http://www.habervaktim.com/yazar/46140/bir_yanda_kurt_istismarcilari_diger_yanda_kurtler. html

sagopa kajmer
01-01-2012, 13:44
bikaç soru;

şehit sayımız çift haneli olmayınca tepki veriyor muyuz?

bugüne kadar kaç şehit ailesine bakanlar topluluğu ziyarete gitmiştir?

kaç şehit ailesini başbakan arayıp acılarını paylaşmıştır?

kaçakçılık güneydoğu ve doğuanadoluda yapılınca serbest,batı bölgelerinde yapılınca yasak mı?

sagopa kajmer
01-01-2012, 13:46
senin benim vergilerimle ödenen bir partinin(!!!) vekil maaşlarını içinizi acıtıyor mu?

devletin polisine tokat atan partinin(!!!) vekiline ne ceza verildi?

o tokatı senin benim gibi sade vatandaş atsaydı sonucu ne olurdu?

sagopa kajmer
01-01-2012, 13:49
bebek katiline eskiden "sayın" dense kıyamet kopardı.şimdi bilmem kaç kaçakçının tabutuna bölücülerin paçavrası konuluyor...takipçisi veya sorgulayıcısı nerede?

sorular daha uzar gider.verilecek cevaplar türkiyeye baktığınız pencereye göre değişir.sen dersin ki "şimdiki türkiye başka türkiye",ben derim ki türkiye tarihinde hiç bu kadar aciz bir duruma düşmemişti...

shehzade
01-01-2012, 14:07
Bir yanda PKK üyesi olduğu ispatlanan Sehabat TUNCEL

Bir yanda terörle mücadele sırasında 40 gün dağda kalıp bitlenen Engin Alan Paşa...

Al bir kaya nerene dayarsan daya diye bir laf vardır...

Tam o hesap..

Haburdan girişler olduğunda Türkiye'de güzel şeyler oluyor demişti Başbakanımız..

Gelinen noktada ne demeli bilmiyorum başımızdaki siyasilere...

neon06
01-01-2012, 14:13
- TC askeri 35 masum köylüyü katletti.
- Nerede?
- Haftanin.
- Orası neresi?
- “Irak’ta” bir PKK kampı.
- Ne arıyorlarmış orada?
- Sigara ve akaryakıt kaçakçılığı.
- Ne malum? Ya gerçekten teröristlerse?
- Yok yok. Başbakan bile kabul etti.
- Peki her isteyen o bölgede kaçakçılık yapabilir mi?
- PKK yollarını keser herhalde!
- Bunların yolunu neden kesmemişler?
- ?
- Haraç mı vermişler?
- ?
- Kaçakçılık PKK’nın önemli gelir kaynaklarından biri değil mi? Bölgedeki kaçakçılığı örgüt organize ve kontrol etmiyor mu?
- ?
- Kaçakçılar normalde 3-4 kişi, 15-20 katırla bu işi yaparlar. Bunlar neden 36 kişi bu işi yapmış?
- ?
- Kaçakçılık suç değil mi?
- Evet suç.
- Bunlar PKK’nın geçiş güzergahını kullanmamışlar mı?
- Evet kullanmışlar.
- Cenazeleri kim kaldırdı?
- BDP
- Tabutlar neye sarılıydı?
- PKK paçavralarına.
- Birleştir.
- …
- Kapat kapıyı. Ceryan yapmasın.
“Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde;
Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!”

MUSTAFA ULUTÜRK

abidin
01-01-2012, 14:31
Şırnak Asker Hastanesi’nde tedavisi süren 3 çocuk babası Kaymakam Naif Yavuz, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 yıldır Şırnak’ın Uludere ilçesinde görev yaptığını söyledi.

"Uludere halkımın vefat eden 35 insanımıza baş sağlığı diliyorum. Bunlar küçükten büyüğe kadar hepsi benim kardeşlerim, hepsi benim yavrularımdı" diyerek sözlerine başlayan Yavuz, olaydan 2 gün önce Gülyazı Köyü’nde bulunduğunu ve cenazesi olan insanlarla beraber halı saha açılışını yaptıklarını anlattı.

Yavuz, "Irak sınırındaki olayın kendilerini ciddi anlamda üzüntüye boğduğunu, eşiyle beraber iki gün boyunca ağladıklarını" dile getirerek, şunları söyledi: "İki gün boyunca gözümüze uyku girmedi. Bu üzüntümüzden dolayı biz ekmek, yemek yiyemedik. Olay olduktan sonra biz cenaze sahipleri ile beraber olduk. Otopsilerine bizzat katıldım. Oradaki insanlarla beraber kucaklaştık.

Oturduk, beraber ağladık. Onlar bizi bağırlarına bastı. Cenazeler defnedildi.

Bugün uygun olması ve sayın bakanlarımızın da geleceğini bildiğimiz için hep beraber gitme kararı aldık. Gittik, sağ olsunlar cenaze sahipleri bizi canı gönülden kucakladılar. Bizi bağırlarına bastılar. Çünkü hepsiyle tanışıyoruz.

Hepsi, devletin yanında ve bizlerin yanında olan insanlar. Kimsenin bunu başka bir yere çekmeye haddi ve hakkı yoktur. O insanların hepsini çok iyi tanıyoruz, çok iyi biliyoruz ve bütün Uludere halkı çok iyi biliyor."

"O çocukların hepsi ile fotoğrafım vardır"

Naif Yavuz, taziye evinde oturduklarını ve yakınlarını kaybedenlerin acısını paylaştıklarını ifade ederek, "Biz gittik taziye evinde oturduk.

Basında, ’Kaymakam gelir gelmez saldırıya uğradı’ şeklinde haber var. Maalesef orada olmalarına rağmen çok üzülerek söylüyorum, bizim içerde olduğumuzu görerek artık art niyetle mi yapıyorlar, yoksa başka bir şekilde mi bilmiyorum, ben o taziye evinde cenaze sahipleri ile bir saate yakın durdum. Vatandaşımla beraber oturdum, duamızı yaptık" dedi.

Yavuz, değişik yerlerden provokatörlerin geldiği haberlerini aldıklarını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "Vatandaşımız zaten mağdur, herhangi bir olay olduğunda mağdur olacak olan yine cenaze sahipleri, yine suçsuz olan insanlar. Bu vesileyle bakanlarımızın beraber buraya gelmesinin uygun olmadığını düşündük ve oradaki insanlarla, bir grup ileri gelenleriyle konuşarak o insanları alıp başka bir yerde sayın bakanlarımızla görüştürmek istedik. Ailelerin ileri gelenleri bunu kabul ettiler. Bize öncülük ettiler. ’Sayın Kaymakamım buyurun gidelim’ dediler."

Bu durumun bazılarını rahatsız ettiğini, basının yanında bağıranlar olduğunu, kendisini arayıp "Sakın buraya gelmeyin, burada işiniz yok" denildiğini belirten Kaymakam Yavuz, "Ben onlara da söyledim, ’bu cenaze benim cenazemdir’. Benim cenazeme hiç kimse ’gelme’ veya ’şu saatte gel veya gelme’ deme haddine ve hakkına sahip değildir. Ben istediğim zaman, isteğim cenazeme, istediğim zaman giderim. Çünkü o benim evladım. O çocukların hepsi ile fotoğrafım vardır. Aileleriyle hepsini tanıyorum. Onlarda beni çok iyi tanıyor."

"Cenaze salipleri arayıp, üzüntülerini bildirdiler"

"Vatandaşların beni bağırlarına basması, başkalarını rahatsız etmiştir" diyen Naif Yavuz, başkalarının devletin köye gelmesine ve protesto edilmemesine inanamadıklarını belirterek, "Bu gerçekleşmedi. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi, ’Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür’ diye. Cenaze sahipleri beni aradılar, üzüntülerini dile getirdiler. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranların hiçbiri Uludereli değildir. Dışardan gelen provokatörlerdir" diye konuştu.

"İstediklerine ulaşamadılar"

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, "Cenaze sahiplerine göstermiş oldukları metanetten, insanlıklarından ötürü" teşekkür ettiğini belirterek, "Şahsım adına şükranlarımı arz ediyorum. Büyüklük gösterip bağırlarına basmışlardır bizleri" dedi.

Yavuz, "Onlarla oturup ağladım. Eşimle birlikte ağladım. Bütün Uludere bizi çok iyi bilir. Sağlık açısından Allah’ıma çok şükür istediklerine ulaşamadılar. Çok iyiyim. Allah çocuklarıma bağışlamış. Bu olay nedeniyle başka bir yere tayinim söz konusu oldu ama kabul etmedim. Uludere’deki hizmetlerimizi tamamlayıp öyle ayrılacağım. İkinci yılıma girmek üzereyim" diye konuştu.

"4 kilometre yolu yürümenin ne demek olduğunu çok iyi bilirim"

Yaptıkları hizmetlerin belli olduğunu dile getiren Naif Yavuz, yaptıkları tüm hizmetlerin, gençlerin daha kaliteli eğitim görmeleri için oluğunu, Uludere’deki okulların, fiziki olarak Türkiye standartlarının üstünde olduğunu ifade etti.

Yavuz, son bir yıldır Uludere’de en ufak bir toplumsal olayın gerçekleşmediğine işaret ederek, şunları söyledi: "Bizim kim olduğumuzu çok iyi biliyorlar. Uludere’ye 20 milyon liralık hizmet gelmiştir. Uludere halkını ve çocuklarını kendim gibi görmüşüm. Çünkü ben Muşluyum. Muş’un köylerinde okumuşum. 4 kilometre yolu yürümenin ne demek olduğunu çok iyi bilen bir insanım. Buna katlanmasınlar diye her köye bir öğretmen lojmanı yaptık. ’Öğretmenlerimiz bizim gençlerimize sahip çıksın, orada kalsın’ diye. Valimiz Vahdettin Özkan’ın büyük katkısıyla mobilyasına varana kadar biz temin ediyoruz. Çok şükür şu anda öğretmenlerimiz oraya yerleşmeye başladı." -Başbakan Erdoğan aradı- Naif Yavuz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile askeri yetkililerin kendisini aradığını söyledi.

Kaymakam Yavuz, "Çok şükür iyiyim. Çok kısa sürede de Uludere’ye gidip, hizmetlerime devam edeceğim. Beni bu yoldan hiç kimse alıkoyamaz. Bunu herkes çok iyi bilmeli" dedi.

Türk İdareciler Derneği tarafından "Yılın İdarecisi" seçildiğini ve "Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü"ne layık görüldüğünü hatırlatan Yavuz, yaşanan olayların her şeyi unutturduğunu dile getirerek, "Üzüntümüz çok büyük" dedi.

http://gundem.milliyet.com.tr/o-kaymakam-konustu-istediklerine-ulasamadilar/gundem/gundemdetay/01.01.2012/1483023/default.htm

sagopa kajmer
01-01-2012, 15:08
neden her sene bir veya birkaç defa nezle,grip gibi hastalıklara yakalanırız biliyor musunuz?

çünkü bu hastalığın virüsü her defasında şekil değiştirir.bir defa yakalandığınız virüs sizi ikinci defa hasta edemez.çünkü vucut onu tanımış ve antikorunu üretmiştir.ve tekrar rast geldiğinde anında parçalar.ama virüs o kadar çabuk şekil ve şemal değiştirir ki illa ki bir sene birisinie yakalanırsınız.

biz yıllardır bu virüslerden başımızı alamadık.biz kimdik avrupanın gözünde?hasta adamdık...hatırlıyorsunuz dimi?avrupa bize böyle hitap ederdi osmanlının son dönemlerinde.onlar bunu devam ettirmek için hala çok yoğun uğraş içindeler.

bakın bir dönem sen sağcısın sen solcusun diyip bölmeye çalıştılar.bi dünya masum hayatından oldu veya hala o günlerin izini taşıyor.

bir dönem asala terörü musallat edildi başımıza,bir çok değerli diplotımız şehit oldu.

bir dönem alevi sünni çatışması yaratıldı.gazi mahallesinde alevi kahvesini kurşunladılar.

ve en tuttukları,sevdikleri virüs;bölücü terör.yıllardır söylenen bir rakam var;ki hatta bu rakam bunu misli misli geçmiştir:300 milyar dolar.

dün de yazdım;sen ben bu dünyada 2.sınıf insan muamelesi görüyorsak,ne idüğü belirsiz bir hatun kişi sözde ermeni yalanını yasalaştırmaya çalışıyorsa işte bu 300 milyar dolarda gizli saklı her şey.o paraya bu güzelim ülkede kaç tane gap yapılırdı hiç düşündünüz mü?bu ülke nerelere gelirdi hiç irdelediniz mi?

terör düşmanlarımız için bulunmaz nimet.kaşıkçı elması.neden bitsin ki?kafasını kaldırmış,bölgesinde hakim bir türkiye kimin işine gelir?bana tek bir ülke sayabilir misiniz?

ya sürekli sırtında terör kamburu olan türkiye?bir türlü ayağa kalkıp koşamayan türkiye?herkesin işine gelir.

işte o zaman bir gemide 6 vatandaşın katledilir,sen sesini çıkaramazsın.
işte o zaman yalan dolan yasalaştırılır,sen abidik gubidik "yaptırım" lar peşinde koşarsın.
işte o zaman pkk meclise girer,sen sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalışırsın ki o bölücülerin resmi maaşları hesaplarına yatsın.
işte o zaman meclisin bölücüleri meclisin tahsis ettiği arabayla terörist leşlerin cenazesine gider,sen akşam haber bültenlerinde izlersin.
işte o zaman meclisin bölücüleri meclisin tahsis ettiği arabayla eroin kaçakcılığı yapar,sen çıldırırsın ama bir şey yapamazsın.

işte o zaman verdiğin binlerce şehidin kemikleri sızlar,sen kaymakamının yediği bir kamyon dayağı izlersin...

ae1
01-01-2012, 15:09
uçakda bol füzede bol bombalaya bombalaya bitireceğiz Allah'ın izniyle bu teröristleri.

PHOENIX07
01-01-2012, 15:55
Bir yanda PKK üyesi olduğu ispatlanan Sehabat TUNCEL

Bir yanda terörle mücadele sırasında 40 gün dağda kalıp bitlenen Engin Alan Paşa...

Al bir kaya nerene dayarsan daya diye bir laf vardır...

Tam o hesap..

Haburdan girişler olduğunda Türkiye'de güzel şeyler oluyor demişti Başbakanımız..

Gelinen noktada ne demeli bilmiyorum başımızdaki siyasilere...

Valla denecek çok şey var. Açılım diye diye DAĞDAKİ EŞKİYAYI MECLİSİN ÇATISI ALTINA ALDILAR Propagandayı önceden DAĞDA yaparlardı şimdi MECLİSİN KÜRSÜSÜNDE 70 MİLYONA YAPIYOR. BU NE HADSİZLİK SORARIM...

JAKO
01-01-2012, 16:27
Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde, bütün teamülleri bir kenara iterek, yanında kocası özer uçuran çiller ile birlikte, mossad ile gizli görüşme yapmasından, Türkiye'de cirit atan yabancı gizli servis eleman sayılarına kadar akla getirilmesi gereken konular getirilmeli.
bu bir provakasyon, yapanlar, yabancı casus servis elemanları.
en rahat çalışma imkanını bu topraklar üzerinde buluyorlar.
onlara bu imkanı veren, T.C. hükümetleri.
dinle imanla uyutulan bir ulus da olanların farkına varma ihtimalinin bütün entegre devreleri kopartılmış bir durumda.
amerika köpeklik görevini kime ihale ettiyse, yetki onlarda, kitle desteği onlarda, yandaş onlarda.
bu oyun, oyuncular ölene kadar bitmez.

value
01-01-2012, 16:55
bikaç soru;

şehit sayımız çift haneli olmayınca tepki veriyor muyuz?

bugüne kadar kaç şehit ailesine bakanlar topluluğu ziyarete gitmiştir?

kaç şehit ailesini başbakan arayıp acılarını paylaşmıştır?

kaçakçılık güneydoğu ve doğuanadoluda yapılınca serbest,batı bölgelerinde yapılınca yasak mı?

Ne anlatsan boş.

Bir karton sigara kaçır, devlete 40 kağıt kazık at.

Şimdi ölenlere 10'ar trilyon tazminat da verilir. Vergi verenler düşünsün.

zigana
01-01-2012, 17:06
Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde, bütün teamülleri bir kenara iterek, yanında kocası özer uçuran çiller ile birlikte, mossad ile gizli görüşme yapmasından, Türkiye'de cirit atan yabancı gizli servis eleman sayılarına kadar akla getirilmesi gereken konular getirilmeli.
bu bir provakasyon, yapanlar, yabancı casus servis elemanları.
en rahat çalışma imkanını bu topraklar üzerinde buluyorlar.
onlara bu imkanı veren, T.C. hükümetleri.
dinle imanla uyutulan bir ulus da olanların farkına varma ihtimalinin bütün entegre devreleri kopartılmış bir durumda.
amerika köpeklik görevini kime ihale ettiyse, yetki onlarda, kitle desteği onlarda, yandaş onlarda.
bu oyun, oyuncular ölene kadar bitmez.

tansu çilleri kızıyormusun övüyormusun bilemedim genel kurmayı arkasında tuttardı altı okka ----- vardı

PHOENIX07
01-01-2012, 17:20
Sn Zigana; Saygıdeğer büyüğümüz JAKO HOCA'mız düne kadar unutulan birşeyi DİKKAT ÇEKİP hatırlatıyor...

okkesyilmaz
01-01-2012, 17:55
olay ırak topraklarında olmuş.

ölenler kaçakçı. mazot çay deniliyor ama ne kaçırdıkları belli değil.
teröristlerin arasından geçerek yurta mal sokuyorlar yani teröristlere haraç vermeden geçmeleri çok olası değil. yani terörü finanse ediyorlar.

kaçakçıların varlıkları her yönden zarar, vergi yok, teröre haraç var, teröristlerin kol gezdiği dağlarda olmaları operasyonları engelliyor, yurda ne sokulduğu belli değil.

peki ne oluyor.

özür diliyoruz, bakanlar sıraya giriyor, tv'ler yasta. tazminat falan verilecekmiş.

cenazeler pkk bayrağına sarılıyor, kaymakam linç edilmek isteniyor.

ne oluyoruz. ben salaklaştım galiba bir şey anlamıyorum.

celikbilek
01-01-2012, 18:11
Gelelim komplomuza;

- TC askeri 35 masum köylüyü katletti.
- Nerede?
- Haftanin.
- Orası neresi?
- “Irak’ta” bir PKK kampı.
- Ne arıyorlarmış orada?
- Sigara ve akaryakıt kaçakçılığı.
- Ne malum? Ya gerçekten teröristlerse?
- Yok yok. Başbakan bile kabul etti.
- Peki her isteyen o bölgede kaçakçılık yapabilir mi?
- PKK yollarını keser herhalde!
- Bunların yolunu neden kesmemişler?
- ?
- Haraç mı vermişler?
- ?
- Kaçakçılık PKK’nın önemli gelir kaynaklarından biri değil mi? Bölgedeki kaçakçılığı örgüt organize ve kontrol etmiyor mu?
- ?
- Kaçakçılar normalde 3-4 kişi, 15-20 katırla bu işi yaparlar. Bunlar neden 36 kişi bu işi yapmış?
- ?
- Kaçakçılık suç değil mi?
- Evet suç.
- Bunlar PKK’nın geçiş güzergahını kullanmamışlar mı?
- Evet kullanmışlar.
- Cenazeleri kim kaldırdı?
- BDP
- Tabutlar neye sarılıydı?
- PKK paçavralarına.
- Birleştir.
- …
- Kapat kapıyı. Ceryan yapmasın.
“Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde;
Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!”

MUSTAFA ULUTÜRK

olay ırak topraklarında olmuş.

ölenler kaçakçı. mazot çay deniliyor ama ne kaçırdıkları belli değil.
teröristlerin arasından geçerek yurta mal sokuyorlar yani teröristlere haraç vermeden geçmeleri çok olası değil. yani terörü finanse ediyorlar.

kaçakçıların varlıkları her yönden zarar, vergi yok, teröre haraç var, teröristlerin kol gezdiği dağlarda olmaları operasyonları engelliyor, yurda ne sokulduğu belli değil.

peki ne oluyor.

özür diliyoruz, bakanlar sıraya giriyor, tv'ler yasta. tazminat falan verilecekmiş.

cenazeler pkk bayrağına sarılıyor, kaymakam linç edilmek isteniyor.

ne oluyoruz. ben salaklaştım galiba bir şey anlamıyorum.

Komplomuzun açık ispatı değilmi bu.

ayhan53
01-01-2012, 18:28
http://video.haberturk.com/haber/video/uludere-kaymakamina-linc-girisimi/56852

bokmu vardı o köpeklerin yuvasına taziyeye gitmiş. köpeğin yanına gidiyorsan elinde taşında olacak. adamların cenazelerinde tabutların üstündeki paçavralar ne olduklarını göstermiyormu. adamlar pkk nın aktif olduğu kuzey ıraktan türkiye tarafına giriş yapımıyorlarmış. asker vurmasaydı ve pkk lı bi gurup olsaydı yarın taraf başlığı atmıştı ordu içindeki ergenekoncular istihbarata rağmen askeri harekatı yapmadı.

DİEGO
01-01-2012, 18:51
Ne yapsa idi genelkurmay o köpekleri vurmayıp, onların kaçırdıkları ile Vatan Evlatlarını vurmasınımı bekleseydi ve hepimiz ağız birliği ile yine vatan sağolsunmu demeliydik artık kanıksamış olarak, neden Vatan Evladı şehit edilince normal karşılanıyor ve malum güruh tepki vermiyorken, bu köpeklerin leşlerine bu kadar tepki veriliyor, operasyonların devamını diliyorum, keşke kaymakamda jandarma ile gitse idi oraya bence hiç gidilmemesi daha uygundu ama gidildi isede tebdirli gidilse idi.

neon06
01-01-2012, 20:44
bokmu vardı o köpeklerin yuvasına taziyeye gitmiş. köpeğin yanına gidiyorsan elinde taşında olacak. adamların cenazelerinde tabutların üstündeki paçavralar ne olduklarını göstermiyormu. adamlar pkk nın aktif olduğu kuzey ıraktan türkiye tarafına giriş yapımıyorlarmış. asker vurmasaydı ve pkk lı bi gurup olsaydı yarın taraf başlığı atmıştı ordu içindeki ergenekoncular istihbarata rağmen askeri harekatı yapmadı.

O köylü kaçakçı değil PKK'lı çıktı..

Şırnak'ta ölen köylülerden bir tanesinin Facebook sayfası onun sadece kaçakçı olmadığını ortaya çıkardı.

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin sınırında TSK'nın bombardımanında yaşamını yitirenlerden Segvan Encü'nün Facebook sayfası PKK propagangasıyla dolu.

Sadece kaçakçılık yaptıklarını ve PKK'lı olmadığı iddia edilenlerden biri olan Segvan Encu'nın Facebook sayfası söylenenleri yalanlar nitelikte.

PKK'nın Türkiye'ye sızdığı bir alanda iken Türk askeri tarafından öldürülen 35 kişinin masumiyeti hakkında bir süredir yayın yapılmakta. Türk askeri ise yerden yere vurulmakta. neredeyse orduyu lağvedin diyecekler.
O masum köylülerden birinin facebook profilindeki fotografı...

Ben fotoğrafı buraya koymuyorum;
İmralıdaki köpeğin büyük boy resmi önünde çekilmiş ve üzerinde yine büyük köpeğin resmi olan tişört giymiş masum zavallı köylü!!)

zigana
01-01-2012, 21:39
Sn Zigana; Saygıdeğer büyüğümüz JAKO HOCA'mız düne kadar unutulan birşeyi DİKKAT ÇEKİP hatırlatıyor...

sadece Tanrı bana, kimse hakim olabilir başka hiçbir vücut NE ALAKA

metkon
01-01-2012, 22:11
Kaçakçı veya terörist...Hepsi zararlı...Tıngırıp gitmişler...Hepsinin sonu bu olacak eğer hizaya gelmezlerse...

PHOENIX07
01-01-2012, 22:50
sadece Tanrı bana, kimse hakim olabilir başka hiçbir vücut NE ALAKA

Tercümene hayran kaldım!!!BENİ YALNIZ ALLAH YARGILAYABİLİR, BAŞKA KİMSE DEĞİL... :vurkafa: Boş işler peşinde koşma...

Tnaaa28
01-01-2012, 23:21

:super: İşte on numara cevap... :yes:

onların bu son planlarını kimse yemez...resim ortada... :yes:

PHOENIX07
01-01-2012, 23:57
YORUMSUZ

http://666kb.com/i/c00sqob0o0f5627vx.jpg

shehzade
02-01-2012, 00:12
YORUMSUZ

http://666kb.com/i/c00sqob0o0f5627vx.jpg

Sayın Başbakan kullansın bu fotoyu işte...

vippol35
02-01-2012, 00:18
yakında kaçakçılık serbest olmasın...

TNT-2
02-01-2012, 00:23
Uludere kaymakamının dövülmesinde 6 gözaltı
ANF
12:40 / 01 Ocak 2012

ŞIRNAK - Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’un gittiği taziye ziyaretinde halk tarafından tartaklanmasıyla ilgili açılan soruşturmada 6 kişi gözaltın alındı.

Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Robosk Köyü'nde katledilen 35 köylünün dün taziyesine giden Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yaşamını yitirenlerin ailelerinin tepkisi ile karşılanarak tartaklanmıştı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın araya girerek halkı sakinleştirdiği olayla ilgili yürütülen soruşturmada 6 kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten savcılık olayla ilgili görüntüleri incelerken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Kaynak: srfsizlerin ajansı

shehzade
02-01-2012, 00:29
Uludere kaymakamının dövülmesinde 6 gözaltı
ANF
12:40 / 01 Ocak 2012

ŞIRNAK - Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’un gittiği taziye ziyaretinde halk tarafından tartaklanmasıyla ilgili açılan soruşturmada 6 kişi gözaltın alındı.

Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Robosk Köyü'nde katledilen 35 köylünün dün taziyesine giden Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yaşamını yitirenlerin ailelerinin tepkisi ile karşılanarak tartaklanmıştı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın araya girerek halkı sakinleştirdiği olayla ilgili yürütülen soruşturmada 6 kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten savcılık olayla ilgili görüntüleri incelerken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Kaynak: srfsizlerin ajansı

Emre Uslu'nun ilginç bir iddası var..

Olayların başlangıç sebebinin Hasip Kaplan olduğu ve ''BEN SİZE BURAYA GELMEYECEKSİNİZ DEMEDİM Mİ?'' diyerek Kaymakamın üzerine yürümesiyle olayların başladığını yazdı..

vippol35
02-01-2012, 00:34
Özüldüğüm nokta bu hainler MECLİS te oturuyor ...........

TNT-2
02-01-2012, 00:37
Bu srsizlerin gücünü bizim vurdum duymazlıgımızdan alıyor.
kendi vatanımızda, atalarımızın emaneti bu topraklarda ezilen biz oluyoruz.
Birligi beraberligi korumanın, hoşgörününde bir sınırı yokmu ?

KCK: 2012 topyekün direniş yılı olacaktır
ANF
11:37 / 01 Ocak 2012

BEHDİNAN - Türk devletinin Roboski’de gerçekleştirdiği katliamın planlı gerçekleştirilmiş bir katliam olduğunun açığa çıktığını belirten KCK, Öcalan üzerindeki tecrit ve izolasyona yasal kılıf bulma girişimlerini, “Barış yollarını tıkatan, savaşı tetikleyen girişim” olarak tanımladı..
KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, yeni yıl vesilesiyle bir açıklama yaptı. 2011 yılının son günlerinde Roboski’de gerçekleştirilen katliamın bilinçli planlı bir katliam olduğunun açığa çıktığı kaydedilen açıklamada, katliama ilgili Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet yetkililerinin yapmış oldukları açıklamaları “Ölülerimiz ve halkımıza karşı büyük bir saygısızlık” olarak tanımladı.

‘ROBOSKİ KATLİAMI SİNDİRME AMAÇLI BİLİNÇLİ PLANLI GELİŞTİRİLMİŞ BİR KATLİAMDIR’
‘PROTESTOLAR YETMEZ, HESAP SORMA SERHİLDANLARI GELİŞTİRİLMELİ’

üstteki alıntların devamıda var, uyanık olmak zamanı burda 3-5 lot hesabı yaparken
kendimizi fazla kaptırmayalım.

TNT-2
02-01-2012, 00:45
Emre Uslu'nun ilginç bir iddası var..

Olayların başlangıç sebebinin Hasip Kaplan olduğu ve ''BEN SİZE BURAYA GELMEYECEKSİNİZ DEMEDİM Mİ?'' diyerek Kaymakamın üzerine yürümesiyle olayların başladığını yazdı..

sehzade gozum kabahat kaplanda degil ki
kediye kaplan muamelesi yaparsan oda kendini bi bok sanır.
soyadını degistirmeden bu srfsizi kediye cevirecek babayigit kalmamısmı ki memlekette konusturuyorlar pzvengi.
oturdugun yerden bu vatan bizim demekle olmuyor, onu bunu bilmem 50 yılda bi temizlik şart.

fializ
02-01-2012, 00:48
gece vakti ne işiniz var sizin o kadar insan sınırın öteki tarafında...o dağ blokunu aşınca teröristlerle karşılaşmama ihtimaliniz sıfırdır...neyse küçücük çocuklara yazık oldu allah rahmet eylesin....onları bilerek ölüme gönderenleride allah kahretsin....

vippol35
02-01-2012, 00:48
1994.1998 yılları arasında polis özelharekatta çalıştım.sayısız çatışmaya girdim.şehit olan arkadaşlarımız oldu.gazi arkadaşlarımızda var(şahsımda gaziyim)bizi dünde kimse aramadı, bugünde aramıyor.suçumuz gönüllülük esasına dayanarak kursa gidip yıllarca dağda,şehirde hayatımızı ortaya koyup hainlerle müçadele etmek olsa gerek.bu hainlerin bu kadar önemsenmesi içimi yaktı.yediğim kurşundan acı geldi.yazıklar olsun......

ekinoks979
02-01-2012, 00:56
1994.1998 yılları arasında polis özelharekatta çalıştım.sayısız çatışmaya girdim.şehit olan arkadaşlarımız oldu.gazi arkadaşlarımızda var(şahsımda gaziyim)bizi dünde kimse aramadı, bugünde aramıyor.suçumuz gönüllülük esasına dayanarak kursa gidip yıllarca dağda,şehirde hayatımızı ortaya koyup hainlerle müçadele etmek olsa gerek.bu hainlerin bu kadar önemsenmesi içimi yaktı.yediğim kurşundan acı geldi.yazıklar olsun......
Allah sen den ve senin gibi vatan evlatlarından razı olsun kişiler gelir geçer Türk Devleti bakidir. sen vatanın için yedin kurşunu birileri seni arasın diye değil
bunlar kanser hücresi gibi sarmışlar vucudumuzu 100 yıldır hücre hücre yok ediyoruz dersim de kuzey Irakta bitmiyorlar
kaçakçıymış hadi ordan ne kaçakçısı PKK nın uşağı aldılar malları haftanin den burada satacaklar para PKK ya ordanda mehmetçiğe kurşun ne güzel hata Allah Şaşırtır bazen böyle
aceba diyorum buBdp mitinglerinde falan bi yanlışlık olmaz mı

TNT-2
02-01-2012, 00:59
DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, Roboski Katliamı'nın bir soykırım olduğunu söyledi.

Artık bizler Fransa da ermeni soykırımı yok diyemiyoruz, hatta fransa yasalarına karsı suç işlemiş bile sayılacagız.
(senato onayından sonra. ins onaylanırda gözümüzün önüne bakarız.)
Fransaya ermenistana hic kızmıyorum, gayet dogal karsılıyorum ve hatta sahsen ben memnunum bile,
bazı batı hayranı arkadaslarımız gözü belki açılır.

Sen fransada fransızlarla alakasız bir konuda fikrini bile söyleyemezken
onun bunun cocugu, sülalesi s2kler, senin öz yurdunda milletine devletine atalarına haksızlık yapıyor, hakaret ediyor.
Bunları böyle şımartanlara yazıklar olsun yediginiz içtiginiz sular, aldıgınız maaşlar zehir zıkkım olsun.
Agzında salyası akanlara karsı bende kanun çıksın istiyorum.
Bunu çıkartamayanlar hukemetden de cekilsin bu vatandan da defolup gitsin

JAKO
02-01-2012, 04:01
Konuyu arka planıyla değerlendiren bir yazı.
http://www.ilk-kursun.com/haber/91440

PHOENIX07
03-01-2012, 04:31
Konuyu arka planıyla değerlendiren bir yazı.
http://www.ilk-kursun.com/haber/91440

Güzel bir değerlendirme olmuş Jako hocam. Şu da bir gerçek ki ortalığı daha çok karıştıracaklar (öldürmeler). YAKINDIR...

shehzade
03-01-2012, 13:40
"Vatandaşların beni bağırlarına basması, başkalarını rahatsız etmiştir" diyen Naif Yavuz, başkalarının devletin köye gelmesine ve protesto edilmemesine inanamadıklarını belirterek, "Bu gerçekleşmedi. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi, ’Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür’ diye. Cenaze sahipleri beni aradılar, üzüntülerini dile getirdiler. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranların hiçbiri Uludereli değildir. Dışardan gelen provokatörlerdir" diye konuştu.

Umarım şokla söylenmiş bir sözdür...

Ne demek bir önceki saldırı...

Böyle gaflet dolu bir açıklama olabilirmi?

ayhan53
03-01-2012, 14:54
Umarım şokla söylenmiş bir sözdür...

Ne demek bir önceki saldırı...

Böyle gaflet dolu bir açıklama olabilirmi?
kafasına yediği darbelerin etkisi geçmemiş demekki halen o adamın orada ne işi olduğunu anlamadım.

shehzade
03-01-2012, 15:03
Valla bende orda 3 yıl görev yapsam halkla içiçe olurdum ve de giderdim...

Birde Bakanların oraya gideceği bildirilmiş.. Yani kapıcısına git oraya söyle bakan gelecek dedirtemezdi..

Yani Hükümetin emriyle gitmiş..

JAKO
04-01-2012, 00:38
Yugoslavya'yı bölen ilk adım, bir maçta çıkan olaylardı. Bir futbol maçında çıkan kavgadan, ona yakın ülke çıktı. Hala da bölünme potansiyeli var.
Bunu yöneticilerimiz bilmiyorlar mı?
Bu olayla ilgili istihbaratın amerika birleşik devletlerinden verildiğini net ve somut olarak söyleyebilen yok.
amerika birleşik devletleri, doğrudan bizi hedef almış, ülkemize karşı savaş yürütüyor, bizim işbirlikçiler, pısırıklar, satılmış yöneticiler, milleti nasıl oyalar, nasıl kandırırlar, onun hesabını yapıyor, aklı yetmeyen bu millet de hala olanı biteni anlayamıyor.
Birilerinin ortaya çıkıp, artık adını koyması ve net olarak konuşması, sesli olarak konuşması gerekmez mi?
Chavez'e darbe yaptırmayan bir millet olma kalitesini bu millet bir gün yakalayamayacak mı?
Bu kadar mı çapsız, akılsız, kifayetsiz, anlayışsız, afyonu patlamış.

JAKO
05-01-2012, 14:54
http://resmiyet.net/images/0501.png

shehzade
05-01-2012, 15:30
Enteresan işler dönüyor..

Şu olayda Kaçakçılık konusunun üzerine kimse gitmez iken..

Hakan Şükür Lig tv'de yorumculuk yapacak diye Meclis Soruşturması istediler..

Sizce hangisi daha önemli konu?

PHOENIX07
05-01-2012, 15:49
Portekizli diktator Salazar, uzun yıllar halkı nasıl yönetebildiğini "3F" kuralıyla açıklar;

İspanyol Franco: “Ben insanları 3F ile kandırdım der:

"Futbol, Fado, Fiesta,"

İspanyol Franco bu sözü doğrularcasına
"Bana yüzbin kişilik bir uyku tulumu yaptırın" dedikten sonra Real madrid için Barnebou stadı yaptırılmıştır.

"Fado" kavramı ise günümüz entel-dantel muziklerini ve gençlerimizin onlara olan hayranlıklarını gösterir.

"Fiesta" kavramının altında ise Trackfindin bahsettiği gibi kapitalizmin gereksizliklerinin başında gelen arz-talep , anlamsız ve sonu gelmeyen harcamalar, gereksiz eğlence düşkünlüğü.. ( + fuhuş, sex ) vs gibi kavramlar yer alıyor.

Tam da günümüz toplumunun üst yapısındaki şekillenişi iyi anlatmakta. Medyada hep aynı başlıklar. Tribünde öldürülen genç bir insan üzerine. Düşünmek lazım, kapılmamak lazım öldürülen gencin yansıtılan duygusal romanına, tabii ki bir insanın ölmesi üzücü bir durum. Fakat buradaki durum farklı. Yan tarafımızda emperyalist savaş yüzünden her gün yüzlerce insan ölüyor ve bizim yoğunlaştığımız olaysa holigan kavgası. Ta meclise kadar taşınıyor bazen.

Beynimizde cisimleşen bir Futbol ve Magazin (Fiesta) kültürü var. Yabancılaşmanın var olduğu sınıflı toplumda muhalif kanalların bunu teşhir etmesi gerekir. Futbol hastalığının aslında kapital virüsünü içinde taşıdığı, özellikle şehirdeki kitleler için teşhir edilmeli.

Kitleleri uyutmak için öne sürülen futbol, magazin kültürü, sınıf bilinci perspektifiyle açıklığa kavuşturulmalı. Tabii ki spora karşı değilim, aksine düzenli yapılması gerektiğinin bilincindeyim. Ancak günümüz koşullarında futbol dolandırıcıların para kasası, halkın ise afyon kasasıdır.

Eğer 3F KURALI bizim ülkemizde de işe yarıyorsa ki bence yarıyor...

O zaman halkımız mışıl mışıl uyuyor demektir.

HERKESE İYİ UYKULAR !

tmusaoglu
05-01-2012, 16:07
Kimse kaçakcılık yapılıyordu demiyor, asker vurdu diyor. Gecenin 22.00' nda katırlarla ordan geçersen olacağı budur. Ne yapsın asker yollarını kesip kimlik mi sorsun? Gecenin o saatinde orda gezmeyeceksin, gezemezsin, gezdirmezler!!! Ha gezdirirlerse, 35 şehit veririz sonra 10 gün ahıt yakar, hepsini unuturuz!!!

senay
05-01-2012, 16:09
Yugoslavya'yı bölen ilk adım, bir maçta çıkan olaylardı. Bir futbol maçında çıkan kavgadan, ona yakın ülke çıktı. Hala da bölünme potansiyeli var.
Bunu yöneticilerimiz bilmiyorlar mı?
Bu olayla ilgili istihbaratın amerika birleşik devletlerinden verildiğini net ve somut olarak söyleyebilen yok.
amerika birleşik devletleri, doğrudan bizi hedef almış, ülkemize karşı savaş yürütüyor, bizim işbirlikçiler, pısırıklar, satılmış yöneticiler, milleti nasıl oyalar, nasıl kandırırlar, onun hesabını yapıyor, aklı yetmeyen bu millet de hala olanı biteni anlayamıyor.
Birilerinin ortaya çıkıp, artık adını koyması ve net olarak konuşması, sesli olarak konuşması gerekmez mi?
Chavez'e darbe yaptırmayan bir millet olma kalitesini bu millet bir gün yakalayamayacak mı?
Bu kadar mı çapsız, akılsız, kifayetsiz, anlayışsız, afyonu patlamış.

Buyrun ortaya çıkın ve sesli olarak düşüncelerinizi siz ortaya koyun sn Jako. Bizim aklımız da yetmez sesimizde çıkmaz nasılsa buyrun siz bağıra bildiğiniz kadar bağırın tutan yok :frown:

PHOENIX07
06-01-2012, 03:02
http://666kb.com/i/c04zfk3976vbxspjm.jpg

TNT-2
06-01-2012, 03:18
sfsizler meclis kursusunden tüm ülkeyi provake edıyorlar. Dikkatimi ceken son gunlerde
gerek hasip i*nesi gerek gulten or*spusu bayagı abartılı tahrikler yapmaya basladılar.
Aldıkları talimatın gercek amacını merak ettim dogrusu...

celikbilek
09-01-2012, 18:00
Gündem ne kadarda hızlı ve keskin değişiyor. Kimse gerçek gündemin ne olduğunu bilmiyor.
Bir ülke nasıl yönetilir, muhalefetin ders alması gerekiyor.
Tıpkı hollywood filmlerindeki senaryolar kadar profosyönelce.

PHOENIX07
10-01-2012, 16:24
sfsizler meclis kursusunden tüm ülkeyi provake edıyorlar. Dikkatimi ceken son gunlerde
gerek hasip i*nesi gerek gulten or*spusu bayagı abartılı tahrikler yapmaya basladılar.
Aldıkları talimatın gercek amacını merak ettim dogrusu...

Anormal birşey maalesef normal gibi karşılar olduk artık. Git gite çeneleri açıldı; şimdi de Genelkurmay Başkanımızı ONBAŞI seviyesinde gördüğünü dile getirerek HADLERİNİ fazlasıyla aştılar. KİŞİ DİLİNİN ALTINDA SAKLIDIR; FİKİRLERİNİ SÖYLEREK DİLE GETİRİYORLAR ZATEN TALİMATLARININ AMACI İSRAİL'E MAŞA OLMAK, UŞAKLIK YAPMAK NİHAİ OLARAK ARZI MEVUDU GERÇEKLEŞTİRMEK...

shehzade
14-01-2012, 17:19
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374676_10150556648065659_221243465658_11256654_124 7380733_n.jpg

Bu fotoğrafı hatırlamışsınızdır. Bu yaz Hakkari'de birliğine giden Uzman çavuşları kahpece arkasından ateş ederek şehit etmişlerdi. Bu yerde yatan kardeşlerimin ailesi bir kuruş tazminat almadı, ama 35 pkk yanlısı, gece dağda kaçakçılk yapan sözde masum köylülere 2 Milyon TL tazminat ödeyecek Devletimiz. Utan Türk evladı Utan.

Facebook'tan..

JAKO
14-01-2012, 17:50
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374676_10150556648065659_221243465658_11256654_124 7380733_n.jpg

Bu fotoğrafı hatırlamışsınızdır. Bu yaz Hakkari'de birliğine giden Uzman çavuşları kahpece arkasından ateş ederek şehit etmişlerdi. Bu yerde yatan kardeşlerimin ailesi bir kuruş tazminat almadı, ama 35 pkk yanlısı, gece dağda kaçakçılk yapan sözde masum köylülere 2 Milyon TL tazminat ödeyecek Devletimiz. Utan Türk evladı Utan.
Facebook'tan..

İnanılmaz ve kabul edilemez olaylar yaşanıyor ve kanıksanıyor.

TNT-2
16-01-2012, 01:17
Askerin polisin kanını yerde bırakanlara hakkımı helal etmiyorum.
Verilecek 2 milyon lirada kendi payıma haram olsun zehir zıkkım olsun.

PHOENIX07
18-01-2012, 03:43
http://d1201.hizliresim.com/t/l/1wcwy.jpg

Türkiye Cumhuriyeti topraklarının bir parçası olan Kürdistan'ın, ismiyle cismiyle özgürlüğünü de savunacaklarmış. ULAN TOP SEN SADECE AVUNURSUN O HAYELLE; ALIRSIN ELİNE KELLE; SONUNDA DA ALIRSIN BUNU:kahkah:

PHOENIX07
18-01-2012, 12:27
http://e1201.hizliresim.com/t/l/1whc2.jpg

PHOENIX07
20-01-2012, 21:27
http://c1201.hizliresim.com/t/n/1yr7r.jpg

Apo (Abdullah Öcalan) adıyla bilinen PKK terör örgütünün lideri Artin Agopyan bir ERMENİ tohumuyken; bunların hepimiz ermeniyiz demesi MANİDAR. BİR ASKER ÖLÜR ŞEHİTLER ÖLMEZ DENİR. BİR ERMENİ ÖLÜR; "HEPİMİZ ERMENİYİZ" DERLER. ACABA BİZ Mİ MİLLİYETÇİYİZ YOKSA BU SÜTÜ BOZUKLAR MI...??? :vurkafa:

TNT-2
23-01-2012, 03:21
Sn phoenix07
solculuk + ermeni milliyetcigi = pkk
Bu üçünün kökeni de birdir, hedefide birdir.
Bunlara verilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaş kimligi derhal alınmalı.
Benim için bu serefsizlerin varlıgının anlamı 60-70 kg et ve kemikten ibarettir.
Bu şerefsizleri şımartmaya gelmez sıkısınca kedi gibi sokulur, sonra seni cırmalar.
Elin oglu fransada ermenistan için yasa cıkartıyor, benim meclisimde Vatanıma TC, askerime
düşman diyen serefsizlere hicbir yaptırım uygulayamıyor.
yazılacak çok şey var ama susuyorum 6 aydır ceza almıyorum.

TNT-2
23-01-2012, 04:01
Kendi yurdumuzda garibiz, özvatanımızda parya.
TÜRK baharı elbet gelecek sabırla bekliyorum.

vippol35
24-01-2012, 23:59
ödeneçek parada hakkım varsa,zehir zıkkım olsun............

ökkeş
27-01-2012, 17:18
benim de kuruş hakkım varsa HARAM ZIKKIM olsun...!!!

cemtürk
27-01-2012, 17:21
bendende lira geçerse haram zehir zıkkım olsun

ökkeş
12-02-2012, 18:12
:)Bu devlete vergi vermezler, elektrik parası ödemezler, su parası ödemezler, parazit gibi sırtımızdan geçinirler hala memnun olmazlar... insanlıktan bihaber her türlü pis işleri mübah sayarlar... ekonomik olarak Anadolu köyünde afedersin eşeği olmayan insanın sesi çıkmaz ama bu şerefsizler gayrı resmi yollardan her yolu mübah sayarak en modern yaşam şekline sahip olmalarına rağmen şükürleri yoktur çünkü gözleri açtır........... bu vatan için canını veren sakat kalan insanların hakkı aranmazken teröristin ve ona yardım ve yataklık yapanların hakları aranır olmuştur... bu anlayışı kınıyorum milletime oku araştır ve kendine gel GENÇLİĞİNE SAHİP ÇIK diyorum... BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİLDİR VE SAHİPSİZ KALMAYACAKTIR... ANTİ TEŞEBBÜSLER MUTLAKA HAKETTİĞİ TOKADI YİYECEK VE TARUMAR OLACAKTIR.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ayhan53
12-02-2012, 18:14

Facebook'tan..

önde dursun unutan olur diye

ökkeş
12-02-2012, 18:16
http://e1201.hizliresim.com/t/l/1whc2.jpgAynen katılıyorum... VATAN AŞKI MAYA GİBİDİR SÜTÜ BOZUK OLANLARDA TUTMAZ TUTAMAZ......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! CANLA KANLA SAHİP OLUNAN BU VATAN CANLA KANLA KORUNACAKTIR.........................!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bu böyle biline................

cemtürk
12-02-2012, 18:49
benim vergimden LİRA VERİRLERSE HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN ÖBÜR DÜNYADA YAKALARINDAYIM

togo
12-02-2012, 18:51
Benden de kuruş geçtiyse zehir zıkkım olsun...

TNT-2
12-02-2012, 19:21
BDP’liler terörist cenazesine katıldı
Bingöl’de öldürülen PKK’nın sözde Erzurum Bölge sorumlusu Mahir Başkale kod adlı Haşim Kaya, dün Van Başkale’de toprağa verildi

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/02/11/fft99_mf1988635.Jpeg

500 kişi tarafından karşılanan cenazenin ilçeye gelmesi üzerine esnaf kepenk kapattı. Cenazeye BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, BDP Van İl Başkanı Cüneyt Caniş, BDP’li belediye başkanları katıldı. Kürtçe bir konuşmayapan Üçer, “Herkes iyi bilsin Kürdistan gençleri, önderleri, Kürt halkının özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edecektir. Biz de var oldukça yaşamını yitiren gençlerin yolunda yürümeye devam edeceğiz” dedi. Milliyet..

Elinize saglık koclarım.. Ordumuz teske 24 saat operasyon yapsa..
Bir sürü alacak var ne zaman sorulacak bu hesaplar, akan sehit kanları yerlerde kuruyalı cok oldu.
elin serefsizi soykırım yoktur bile dedirtmezken, biz kendi yurdumuzda bunlara birsey yapamıyoruz birde vekil secilmesine musade edip maas odeyip cok yüce bir makamın suistimal edilmesini bile engelleyemıyoruz.
Türk baharı elbet gelecek serefsizler hesap verecek.

ayhan53
12-02-2012, 19:28
hergün bdp liler cenazeye katılsa keşke

PHOENIX07
12-02-2012, 19:29
Aynen Reis Hesap verecekler...

http://www.youtube.com/watch?v=1CTcMa5ASwc

ökkeş
15-02-2012, 12:30
:)Bir sürü alacak var ne zaman sorulacak bu hesaplar, akan sehit kanları yerlerde kuruyalı cok oldu.
elin serefsizi soykırım yoktur bile dedirtmezken, biz kendi yurdumuzda bunlara birsey yapamıyoruz birde vekil secilmesine musade edip maas odeyip cok yüce bir makamın suistimal edilmesini bile engelleyemıyoruz.
Türk baharı elbet gelecek serefsizler hesap verecek...:yes: işte budur...!!!:yes:

PHOENIX07
15-02-2012, 14:15
Söz Konusu Vatansa Gaflet de İhanettir...

En büyük Zaafiyetimiz, Vatan Sevgimiz.

Bizede yıllarca din bayrak; vatan millet sakarya diyerek uyuttular, sömürdüler. Artık bunlar boş laflar. Asıl olan icraat. Düne kadar lider diye bu tip vatandaşların arkasından koştuk/koştular. Sonuç eller gitti mersine, biz gittik tersine!!!

bulucu
05-06-2012, 11:56
Amerikanın afrikayı sömürdüğü yıllar,,dönemin başbakanı *petrolle ülkeleri,gıda ile halk kontrol edilir diyor* ve asırlardır muhteşem bir tarım ülkesi olan somalide açlık ve sefalet vede iç karışıklar var o dönem,, nasılmı?çağdaş tarıma geçen avrupa,,okadar seri üretim yapıyorki,,kendi ihtiyacının yüzlerce kat fazlasını üretiyor ve bunu pazarlayacak yeni ülkeler gerek,,hedefler ve strateji belli bağımlı hale getir böl parçala kaynakları sömür ve yönet,,çok ucuza afrika piyasasına sürdükleri tarım ürünleri ve hayvancılık,,afrikadaki bu sektöeleri tamamen bitiriyor ve avrupanın kucağına düşürüyor,,şu an durum ortada,,,türkiye geleceği olan bir ülke ,,türkleri nasıl bağımlı hale getiririz,,terör ile ülke gelirini felce uğratalım,,tüm kaynakları teröre harcasınlar,,kamu giderlerini karşılamak için devamlı vergileri artırsınlar,halkın alım gücü artan fiyat ve enflasyona göre erisin,üreticinin maliyet oranları hükümetlerin koyduğu vergilerle ki bu vergileri lanet terör için kullanacak,,bu vergiler okadar ağırki,,sen bir cep telefonunu 100 liraya mal ediyorsun ama yurt dışından adam sana 75 liraya gönderiyor,,işte amaçta bu zaten,,başına bir bela,,bu belayla uğraş,,belinde kambur çıksın,,ben o kanburu düzeltirim,,bu pkk ya çanak tutanların rabbim belasını versin..ekmegi 30 krş,,şekeri 1 liraya ,,benzini 2 liraya kullanmak varken bu kansızlara gidiyor tüm gelir,,,haram zıkkım olsun,,