PDA

View Full Version : PRO Sinyali ile Orta ve Uzun Vade Trend Takibi

1858
21-01-2012, 00:58
Değerli arkadaşlar,
PRO yani Price Oscillator sinyalinin haftalık takibi ile orta ve uzun vade trend başlangıç ve bitişlerini bulmaya çalışacağız. Yıllardır takip ettiğim
en güzel trend sinyali olduğu için tüm forumdaşlarla da paylaşmayı istedim.İnşallah faydası olur.

1858
21-01-2012, 01:04
Dostlarım, vakit buldukça grafiklerle de PRO sinyalimizin işleyişi hakkında daha kapsamlı açıklamalar yapmaya çalışacağım.
Öncelikle şunu belirteyim ki, 13.05 2011 haftalık kapanışı ile negatife düşen sinyal , bu gün kapanışı ile küçükte olsa artıya geçmiştir.(+0.2396)
Ancak orta ve uzun vadeli yükseliş trendinin başladığından söz edebilmemiz için önümüzdeki hafta kapanışını da pozitif yapmalı..

muratteknik
21-01-2012, 01:33
Konu başlığınız hayrlı olsun.
orta-uzun vade ,özellikle trend olunca ilgi ile takip edeceğim dostum.

BÜDÜ
21-01-2012, 15:48
Değerli arkadaşlar,
PRO yani Price Oscillator sinyalinin haftalık takibi ile orta ve uzun vade trend başlangıç ve bitişlerini bulmaya çalışacağız. Yıllardır takip ettiğim
en güzel trend sinyali olduğu için tüm forumdaşlarla da paylaşmayı istedim.İnşallah faydası olur.

Konu Hayırlı olsun.. bu sinyalin nasıl yorumlandığı ile ilgili detaylı bilginizide paylaşırsanız sevinirim

Shades
21-01-2012, 20:34
Once bu sinyal nedir, neyi gosterir, nasil hesaplanir, hangi programda kod ismi nedir, gecmiste nasil kullanilmis nerede basarili ve basarisiz olmus, degerler nedir, hangi deger ne anlama gelir. Boyle bir baslangic sayfasi yapmaniz lazim ki biz de ogrenelim. Kolay gelsin

1858
22-01-2012, 00:17
Hayırlı olsun dileğinde bulunan değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar vakit buldukça grafikler eşliğinde sinyalimizi anlatmaya çalışacağım.
Öncelikler PRO sinyalimizi haftalık olarak takip ettiğimizi , orta ve uzun vadeli trendi yakalamaya çalıştığımızı tekrar hatırlatayım.Bundan önce bir kaç topikte de
kısaca bahsetmiştim aslında, sisteme uyarak çelik gibi bir sabırla bu sinyali takip edip uygulamaya koyduğunuzda eminim ki hiç bir tv veya başka yorumculara ihtiyaç duymadan kendiniz alım ve satım kararlarınızı vererek kar edip, zararlardan korunabilirsiniz.

Bu sistem senede bir-iki kez alım yada satım sinyali verir , ama kazançlar muhteşem olur.

Aşağıdaki grafiğimizde de gördüğünüz gibi kırmızı daireler satım sinyalinin oluşumu, mavi daireler alım sinyalinin oluşumunu göstermektedir.

Kural: PRO sinyali sıfırın altına düşer ve takip eden haftada negatifte kalırsa SATIM , sıfırın üzerine çıkar ve takip eden hafta da pozitifte kalabilirse ALIM sinyali oluşmuş olur. Aslında bu kadar basit işte... Ama en önemlisi ortamda oluşturulan suni algılara mağlup olmaksızın bu kuralı kesinlikle uygulamak...
http://a1201.hizliresim.com/t/p/1ztk9.jpg

Damgacı Abi
22-01-2012, 00:31
hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

1858
22-01-2012, 00:36
İkinci olarak dikkat edeceğimiz husus, sistemin alım veya satım sinyali vermesini takip eden 4-6 haftada terse dönmesi olacaktır.Aşağıda grafikte gördüğümüz pembe daireler içindeki bölgeler , oluşan boğa piyasasının aslında bir tuzak veya gerçek olmayan, gücü az bir piyasa olması hasebiyle tekrar satıma geçilmiş ve ait olduğu ayı piyasasına geri dönülmüş olduğunu göstermektedir.

Özetle, oluşan sinyali takip eden 4-6 hafta civarları çok önem arzetmektedir.

http://a1201.hizliresim.com/t/p/1zu7m.jpg

isabet
22-01-2012, 00:37
düşen ve yükselen bir kaç hissede test ettim.oluşan durum PRO tarafından onaylanıyor.ancak bu tek başına yeterli olurmu onu bilmem.tecrübelerinize dayanarak PRO yu doğrulayacak başka bir indikatör oscilatör varmı.birlikte kullanımında daha kısa vadede sinyal üretebilirmi onu test etmek lazım.takipteyim.

1858
22-01-2012, 00:38
hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Teşekkürler abi, sağolun.

isabet
22-01-2012, 00:39
bu arada bende finnet kullanıyorum.ama sizin eklediğiniz tablo gibi yakışıklı bir tablo çıkaramıyorum..nasıl yapmam lazım.

1858
22-01-2012, 00:40
düşen ve yükselen bir kaç hissede test ettim.oluşan durum PRO tarafından onaylanıyor.ancak bu tek başına yeterli olurmu onu bilmem.tecrübelerinize dayanarak PRO yu doğrulayacak başka bir indikatör oscilatör varmı.birlikte kullanımında daha kısa vadede sinyal üretebilirmi onu test etmek lazım.takipteyim.

Sn. İsabet kardeşim, bu sinyal endeks üzerinde tam etkilidir. Bir çok hissede denedim fakat sağlıklı olduğunu söyleyemem, salınım çok fazla olmaktadır.
Bence uygun olan bu sinyali endeks üzerinde uygulayarak endekse çok bağımlı hisselere yatırım yapmaktır.

vippol35
22-01-2012, 00:42
hayırlı olsun.

1858
22-01-2012, 01:05
Bu grafiğimizde sinyalin performansı görülmektedir. Görüldüğü üzere başlamış boğa piyasaları defalarca sıfır noktası üzerinden sekmiş her sıfıra yaklaştığında endeks daha yukarı seviyelerde olmuştur , sat sinyali teyitlendiğinde de oluşan kar muazzam olmuştur.

http://a1201.hizliresim.com/t/q/1zv1w.jpg

1858
22-01-2012, 01:11
Konu başlığınız hayrlı olsun.
orta-uzun vade ,özellikle trend olunca ilgi ile takip edeceğim dostum.

Konu Hayırlı olsun.. bu sinyalin nasıl yorumlandığı ile ilgili detaylı bilginizide paylaşırsanız sevinirim

Once bu sinyal nedir, neyi gosterir, nasil hesaplanir, hangi programda kod ismi nedir, gecmiste nasil kullanilmis nerede basarili ve basarisiz olmus, degerler nedir, hangi deger ne anlama gelir. Boyle bir baslangic sayfasi yapmaniz lazim ki biz de ogrenelim. Kolay gelsin

hayırlı olsun.

Hayırlı olsun dileklerini ve iyi niyetlerini bildiren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim arkadaşlar.

Sinyalimizi enine boyuna - grafik ve yorumlama ile anlatımına vaktim oldukça devam edeceğim sevgili dostlar.
Hayırlı geceler.

1858
22-01-2012, 01:33
bu arada bende finnet kullanıyorum.ama sizin eklediğiniz tablo gibi yakışıklı bir tablo çıkaramıyorum..nasıl yapmam lazım.

Sn. İsabet kardeşim , zemin rengini değiştirebilirsin, mum çubukları seçip rengini ayarlayabilirsin, hacim datası çok yer kaplıyor > aşağı çekebilirsin, indikatörlerden PRO yu seçerek ayrıca çizgi kalınlığını ayarlayabilirsin.. Umarım yardımcı olmuşumdur, kolay gelsin..

dogan3535
22-01-2012, 15:18
sayın hocam mndresde ositor haftalıkda sat vermiş kagıt gidiyor grafikde bir uyumsuzluk var sanki yardımcı olurmusunz.saygılarımla

dogan3535
22-01-2012, 15:37
hocam.matriksde pro asirotoru açtıgımda.periyot 5 yazıyor.parametre 1 karşısı 22 yazıyor.cizgi kalınlıgı o .altda çizgi histogram var.hangisini seçecegiz yardımcı olursanız geniş kapsamlı sevinirim.

1858
22-01-2012, 16:35
hocam.matriksde pro asirotoru açtıgımda.periyot 5 yazıyor.parametre 1 karşısı 22 yazıyor.cizgi kalınlıgı o .altda çizgi histogram var.hangisini seçecegiz yardımcı olursanız geniş kapsamlı sevinirim.

Sn dogan3535 ben ekinvestin finnetini kullanıyorum, ücretsizdir üye olman yeterli.
Grafiğin sol üstünde de görüldüğü gibi K.peryod 1 , U.peryod 25 , hes. yöntemi:basit

1858
22-01-2012, 22:52
Hayırlı akşamlar arkadaşlar,

Pro sinyalindeki takip edeceğimiz en önemli gösterge, grafikte de kesik çizgilerle görülen sıfır değeridir. O kadar önemlidir ki, altında ve üstünde olunması (teyit şartıyla) gerek ülkemizde dolayısıyla dünyada trendlerin sonlanıp ,yenisinin başladığının somut habercisidir. Kalkan trenler bu istasyondan yola başlar, nice dağlardan ,ovalardan , vadilerden geçip işi bittiğinde , vagonlarını kazançlarla doldurmuş olarak yine bu istasyona gelir.

http://c1201.hizliresim.com/t/q/20n5l.jpg

Yapılması gerekense, daha önce de belirttiğim gibi, PRO sinyalinin sıfırın üstünde iki hafta kapanışı ile al veren sisteme, sıfırın altında iki hafta kapanış yapıncaya kadar sabırla sadık kalınması.

Yine aynı şekilde, sıfırın altında iki hafta kapanış yaparak sat veren, ayı piyasasının başladığını ilan eden sisteme;
hiçbir gaza gelmeden, algıları ters köşe yapan yorumlara kulak asmadan kendine hakim olup sadık kalarak iki hafta sıfırın üstünde kapanış yapıncaya kadar boşta beklemek..

Bu kadar basit işte.. bu kadar basit..

ötekiben
22-01-2012, 23:00
degerli kardeşim yeriniz hayırlı olsun mevlam utandırmasın............takibinizdeyim inşallah en kısa zamanda tanışmak ümidiyle rabbim utandırmasın ............

1858
22-01-2012, 23:14
degerli kardeşim yeriniz hayırlı olsun mevlam utandırmasın............takibinizdeyim inşallah en kısa zamanda tanışmak ümidiyle rabbim utandırmasın ............

Amin efendim, çok teşekkür ederim.

luxat
22-01-2012, 23:26
1 hafta beklemek işin bitmesıne ve trendın yondegiştırıp yenıden tersıne donmesıne sebeb olacak kadar gecıkme demektır.yanı sinyal verdıgınde işişten geçmek uzeredır denebılır,ama uzun trendlerde işe yararkı o zaten bılgı vermesede olur...
tum gostergeler gıbı geç ve yalan soyleme poatansıyelı çok yuksek,bu osialatoru kullanacagıma trend çizgılerımı kullanır ve aldanmamış olurum...
Bikaç hissede karşilaştırma yaptım ve gordum ki RSI dan daha geç sınyal uretıyor,yukarda dedigım gıbı fazla geç kalıyor..

1858
22-01-2012, 23:30
Bu arada şunu da hatırlatayım, PRO-Haftalık kapanışı +0,23 tür.
Boğa piyasasının başladığını söyleyebilmemiz için bu hafta cuma kapanışının da pozitif (+) olması gerekli.
Yani bu hafta boğa piyasasına mı geçeceğiz, yoksa yine ayı piyasasında mı kalacağız ? teyitini takip edeceğiz.

1858
22-01-2012, 23:36
1 hafta beklemek işin bitmesıne ve trendın yondegiştırıp yenıden tersıne donmesıne sebeb olacak kadar gecıkme demektır.yanı sinyal verdıgınde işişten geçmek uzeredır denebılır,ama uzun trendlerde işe yararkı o zaten bılgı vermesede olur...
tum gostergeler gıbı geç ve yalan soyleme poatansıyelı çok yuksek,bu osialatoru kullanacagıma trend çizgılerımı kullanır ve aldanmamış olurum...

Sn luxat, amacımız orta ve uzun vade trendi yakalamak, yani %200-300 lük karlara ulaşmak.. veya %50-70 zararlardan korunmak..
Sinyal geçmişini izlediğimde, 2. hafta teyit alabilen boğa ve ayı piyasası hemen tersine dönmemiş.Alım ve satım kararı zaten 2.hafta teyit alınabilmesi durumunda gündeme gelir. Sadece önceki mesajlarımda da yazmış olduğum 4-6. hafta sendromu var. Burada terslik oluşursa zaten zararını %5 veya %10 geçmez. Orta ve uzun vadeli kar edebilmek içinse bu kadar bir risk olmalıdır diye düşünüyorum.
Ayrıca daha önceki mesajlarımda da yazmış olduğum gibi sinyal XU100 için tam olarak idealdir, hisse bazında iyi olduğunu söyleyemem.Selamlar..

Grandmaster
22-01-2012, 23:44
sn 1858 kucuk yatırımcıya buyuk iyilik etmissiniz
sadece adını bildiğim bir indikatordu verdiğiniz parameterelerle denedim sonuc cok iyi gorunuyor .2000e kadar gittim.sadece 2011 ve 2001 nisan ayların ufak falsolar var (2001deki yuzde20 civarı)
onlar da uzun vadede hic bişey.bu arenada kim ne kadar beceriklidir iddialıdır bilemem ama en azından a tipi fon performanslarından cok daha iyi gorunuyor.
tesekkurler

1858
23-01-2012, 00:04
sn 1858 kucuk yatırımcıya buyuk iyilik etmissiniz
sadece adını bildiğim bir indikatordu verdiğiniz parameterelerle denedim sonuc cok iyi gorunuyor .2000e kadar gittim.sadece 2011 ve 2001 nisan ayların ufak falsolar var (2001deki yuzde20 civarı)
onlar da uzun vadede hic bişey.bu arenada kim ne kadar beceriklidir iddialıdır bilemem ama en azından a tipi fon performanslarından cok daha iyi gorunuyor.
tesekkurler

Ben teşekkür ederim Sn Grandmaster,
Sizinde belirttiğiniz gibi sinyalin iyi çalıştığını gördüm uzun zamandır. Artık KY mizin bilinçlenmesi, bu gibi sinyalleri de göz önünde bulundurarak şu zorlu piyasada kördöğüşü yapmaması için , kendimizin öğrenip iyi bulduğumuz her güzelliği paylaşmamız gerektiğini düşünerek bu konu başlığını açmayı düşünmüştüm zaten.
Selamlar..

isabet
23-01-2012, 00:10
her indikatör için böyle bir başlık olsa,o indikatöre göre sanal parayla alım satım yapılsa,zamanla birbirini doğrulayan indikatörü bulabiliriz diye düşünüyorum.PRO indikatörü bildiğim ama pas geçtiğim bir indikatördü.çünkü derinlemesine inceleme şansım olmamıştı.ancak daha önceki mesajımda değindiğim hususu yineliyorum.PRO yu doğrulayacak bir indikatör daha test etmemiz lazım..bu şekilde hisse bazında ipuçları alabiliriz.nihayetinde PRO ayı veya boğa piyasasında olup olmadığımızı test ediyorsa o zaman işlem hacmi verilerini baz alan en iyi indikatör hangisidir.onun üzerine yoğunlaşmak lazım..tabi PRO ile birlikte.

1858
23-01-2012, 00:24
her indikatör için böyle bir başlık olsa,o indikatöre göre sanal parayla alım satım yapılsa,zamanla birbirini doğrulayan indikatörü bulabiliriz diye düşünüyorum.PRO indikatörü bildiğim ama pas geçtiğim bir indikatördü.çünkü derinlemesine inceleme şansım olmamıştı.ancak daha önceki mesajımda değindiğim hususu yineliyorum.PRO yu doğrulayacak bir indikatör daha test etmemiz lazım..bu şekilde hisse bazında ipuçları alabiliriz.nihayetinde PRO ayı veya boğa piyasasında olup olmadığımızı test ediyorsa o zaman işlem hacmi verilerini baz alan en iyi indikatör hangisidir.onun üzerine yoğunlaşmak lazım..tabi PRO ile birlikte.

Sn İsabet, yıllarca bir çok indikatörü inceledim, alt alta koydum, yan yana koydum , üstüne bindirdim, her yönüyle incelemek için çok zaman harcadım. Sonunda en sade şekliyle işime yarayan bu sinyali tek başına kullanmanın daha iyi olduğunu gördüm. Fazla sinyal, fazla kafa karışıklığı, daha çok şüphe, aynı anda biri aşağı der biri yukarı, kısacası yanlış harekete sebebiyet veriyor. Bence en sade şekli iş yapıyorsa , yeterlidir.
Selamlar..

couchsurfer
23-01-2012, 00:55
konu için teşekkürler.
o gürültülü sinyalleri filtre etmek için bir önerim var, naçizane:

haftalık sinyalleri takip ederken aylık ve 3 aylık grafiklerden önce müsade istemek. 3 aylık ve aylık grafiklerde oscilatör al konumundaysa haftalıkta sinyaller daha az git-gel yapacaktır. bence

deneyip görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1858
23-01-2012, 00:58
konu için teşekkürler.

haftalık sinyalleri takip ederken aylık ve 3 aylık grafiklerden önce müsade istemek. 3 aylık ve aylık grafiklerde oscilatör al konumundaysa haftalıkta sinyaller daha az git-gel yapacaktır. bence

Paylaşım için teşekkür ederim değerli arkadaşım.Vaktim olunca bakacağım inşallah,selamlar..

tunag
24-01-2012, 15:06
AFMAS
ANELE

GÜZEL

Endekste işe yarıyor ama hisselerde pek kullanışlı görünmüyor.

Tşk.

1858
27-01-2012, 21:15
Selamlar arkadaşlar.

Pro sinyalimiz geçen haftaki kapanışını +0.23 puandan gerçekleştirmiş , 8-9 ay sonra ilk defa pozitif kapatmış, bizde boğa piyasasının başlamış olabileceğinin teyitini bu hafta da pozitif kapatmasına bağlayarak beklemeye başlamıştık.
Veee... bu gün yapmış olduğumuz haftalık kapanış..: +4.66 !!

Bu durumda Pro sinyali ile orta ve uzun vade trend takibi mekanizması öngörüsü ile üst üste iki hafta pozitif kapanış yaptığımız için Boğa piyasası nın başlamış olabileceği kuvvetle muhtemeldir.İnşallah hayırlı olur...

http://e1201.hizliresim.com/t/v/258xp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
27-01-2012, 21:33
İkinci olarak dikkat edeceğimiz husus, sistemin alım veya satım sinyali vermesini takip eden 4-6 haftada terse dönmesi olacaktır.Aşağıda grafikte gördüğümüz pembe daireler içindeki bölgeler , oluşan boğa piyasasının aslında bir tuzak veya gerçek olmayan, gücü az bir piyasa olması hasebiyle tekrar satıma geçilmiş ve ait olduğu ayı piyasasına geri dönülmüş olduğunu göstermektedir.

Artık dikkat etmemiz gereken durum; daha önce yukarıdaki mesajımızda da belirttiğimiz gibi ,başlamış olabileceğini düşündüğümüz bu boğa piyasasının gerçek mi?,
tuzak mı? yoksa neslini devam ettiremeyecek kadar güçsüz mü? olup olmadığının 4-6 hafta içinde takibi olacaktır.

Zaten böyle bir durum oluşursa bile ana kuralımız olan PRO sinyalinin üst üste iki hafta negatif kapaması= ayı piyasası başlangıcı olması hasebiyle icabına bakılmış olacaktır.

1858
27-01-2012, 21:41
Hatırlatma.....

Hayırlı akşamlar arkadaşlar,

Pro sinyalindeki takip edeceğimiz en önemli gösterge, grafikte de kesik çizgilerle görülen sıfır değeridir. O kadar önemlidir ki, altında ve üstünde olunması (teyit şartıyla) gerek ülkemizde dolayısıyla dünyada trendlerin sonlanıp ,yenisinin başladığının somut habercisidir. Kalkan trenler bu istasyondan yola başlar, nice dağlardan ,ovalardan , vadilerden geçip işi bittiğinde , vagonlarını kazançlarla doldurmuş olarak yine bu istasyona gelir.

http://c1201.hizliresim.com/t/q/20n5l.jpg

Yapılması gerekense, daha önce de belirttiğim gibi, PRO sinyalinin sıfırın üstünde iki hafta kapanışı ile al veren sisteme, sıfırın altında iki hafta kapanış yapıncaya kadar sabırla sadık kalınması.

Yine aynı şekilde, sıfırın altında iki hafta kapanış yaparak sat veren, ayı piyasasının başladığını ilan eden sisteme;
hiçbir gaza gelmeden, algıları ters köşe yapan yorumlara kulak asmadan kendine hakim olup sadık kalarak iki hafta sıfırın üstünde kapanış yapıncaya kadar boşta beklemek..

Bu kadar basit işte.. bu kadar basit..

couchsurfer
27-01-2012, 23:13
konu için teşekkürler.

Paylaşım için teşekkür ederim değerli arkadaşım.Vaktim olunca bakacağım inşallah,selamlar..

inceleme fırsatınız oldu mu acaba?

1858
27-01-2012, 23:21
inceleme fırsatınız oldu mu acaba?

İnceledim sn. arkadaşım, durumu biraz daha garantiye alıyor tabi ama bu arada endeks baya bi yol katediyor..
Bence haftalık takip yeterli , daha erken sinyal alınması sebebiyle karı artırıyor veyahut daha erken sattırarak kardan zararı azaltıyor.. selamlar.
Çalışmanız için teşekkürler..

couchsurfer
27-01-2012, 23:38
İnceledim sn. arkadaşım, durumu biraz daha garantiye alıyor tabi ama bu arada endeks baya bi yol katediyor..
Bence haftalık takip yeterli , daha erken sinyal alınması sebebiyle karı artırıyor veyahut daha erken sattırarak kardan zararı azaltıyor.. selamlar.
Çalışmanız için teşekkürler..

ben teşekkür ederim yorumunuz için....
aslında haftalık yerine 5 günlük, aylık yerine 21 günlük, 3 aylık yerine 55 günlük grafikler kullanıldığında, ve uzun dönemli grafiklerde gösterge periyodu hızlı, daha kısa grafiklerde gösterge periyodu daha yavaş olduğu zaman daha iyi sonuçlar alınabileceğini farkettim.

mesela:
55 günlük grafik, pro uzun 5, kısa 2
21 günlük grafik, pro uzun 8, kısa 3
5 günlük grafik, pro uzun 13, kısa 5 gibi.....

burada mesele 55 günlük grafik olumsuzken 21 günlük grafikteki olumlu görüntüyü dikkate almamak, benzer şekilde 21 günlük grafik olumsuzken 5 günlük grafikteki olumlu görüntüyü dikkate almamak vs.... rüzgara karşı işememek yani bir yerde :)

gavurlar bu mantığa "multiple time-frame analysis " diyor. ingilizcesi olanlar için güzel bir-iki yazıyı şu adreslerde bulmak mümkün:

http://www.tradersedgeindia.com/multiple_time_frame.htm
http://www.babypips.com/school/multiple-time-frame-analysis.html

başlıkta çok fazla fikri dağınıklık yapmamak adına burada susayım :) meseleyle ilgili her türlü sohbetten ve fikir alış-verişinden mutluluk duyacağımı ve topik sahibi müsade ederse burada, uygun bulmazsa özelden mesajlaşarak tartışmaya hazır olduğumu belirtmek isterim.

1858
27-01-2012, 23:59
ben teşekkür ederim yorumunuz için....
aslında haftalık yerine 5 günlük, aylık yerine 21 günlük, 3 aylık yerine 55 günlük grafikler kullanıldığında, ve uzun dönemli grafiklerde gösterge periyodu hızlı, daha kısa grafiklerde gösterge periyodu daha yavaş olduğu zaman daha iyi sonuçlar alınabileceğini farkettim.

mesela:
55 günlük grafik, pro uzun 5, kısa 2
21 günlük grafik, pro uzun 8, kısa 3
5 günlük grafik, pro uzun 13, kısa 5 gibi.....

burada mesele 55 günlük grafik olumsuzken 21 günlük grafikteki olumlu görüntüyü dikkate almamak, benzer şekilde 21 günlük grafik olumsuzken 5 günlük grafikteki olumlu görüntüyü dikkate almamak vs.... rüzgara karşı işememek yani bir yerde :)

gavurlar bu mantığa "multiple time-frame analysis " diyor. ingilizcesi olanlar için güzel bir-iki yazıyı şu adreslerde bulmak mümkün:

http://www.tradersedgeindia.com/multiple_time_frame.htm
http://www.babypips.com/school/multiple-time-frame-analysis.html

başlıkta çok fazla fikri dağınıklık yapmamak adına burada susayım :) meseleyle ilgili her türlü sohbetten ve fikir alış-verişinden mutluluk duyacağımı ve topik sahibi müsade ederse burada, uygun bulmazsa özelden mesajlaşarak tartışmaya hazır olduğumu belirtmek isterim.

KY yi aydınlatacak , kendi kararını kendi verebilecek duruma gelecek şekilde eğitimine katkıda bulunacak her çalışmanın paylaşılmasından memnuniyet duyarız sn arkadaşım.Paylaşımlarınızın devamını diliyorum, selamlar..

tolstoy87
28-01-2012, 02:33
Selamlar arkadaşlar.

Pro sinyalimiz geçen haftaki kapanışını +0.23 puandan gerçekleştirmiş , 8-9 ay sonra ilk defa pozitif kapatmış, bizde boğa piyasasının başlamış olabileceğinin teyitini bu hafta da pozitif kapatmasına bağlayarak beklemeye başlamıştık.

Bu durumda Pro sinyali ile orta ve uzun vade trend takibi mekanizması öngörüsü ile üst üste iki hafta pozitif kapanış yaptığımız için Boğa piyasası nın başlamış olabileceği kuvvetle muhtemeldir.İnşallah hayırlı olur...

SN. 1858,
ben de sizinki gibi ekinvest'in teknik analiz programını kullanıyorum. Ancak benimkinde zaman aralığı olarak maksimum Kasım 2007 ile günümüz arasını gösteriyor. Sizin yukarıdaki grafikte ise Mart 2003 ile günümüz arasını göstermişsiniz. Bu ayarlamayı nasıl yapabildiniz ? Ben sağ klikleyip Tarih ve Fiyat Ekseni ayarlarından yapmaya çalıştım ama Kasım 2007 öncesine gitmeme izin vermedi. İş yerindeki bilgisayarımda ise yine ekinvest'in programı ancak son 1.5 seneyi gösteriyor.

couchsurfer
28-01-2012, 15:15
SN. 1858,
ben de sizinki gibi ekinvest'in teknik analiz programını kullanıyorum. Ancak benimkinde zaman aralığı olarak maksimum Kasım 2007 ile günümüz arasını gösteriyor. Sizin yukarıdaki grafikte ise Mart 2003 ile günümüz arasını göstermişsiniz. Bu ayarlamayı nasıl yapabildiniz ? Ben sağ klikleyip Tarih ve Fiyat Ekseni ayarlarından yapmaya çalıştım ama Kasım 2007 öncesine gitmeme izin vermedi. İş yerindeki bilgisayarımda ise yine ekinvest'in programı ancak son 1.5 seneyi gösteriyor.

sol üst köşede "klasör" ikonuna bastığınız zaman gelen pencerede hisse seçiyorsunuz ya, işte o pencerede sağ tarafta üstte "tarih aralığı" ayarlanabiliyor. eğer başlangıç tarihini 1980 yılına getirirseniz hangi hisse ne zaman halka arz edildiyse o tarihten itibaren tüm veriler gelecektir.

tolstoy87
29-01-2012, 18:36
sol üst köşede "klasör" ikonuna bastığınız zaman gelen pencerede hisse seçiyorsunuz ya, işte o pencerede sağ tarafta üstte "tarih aralığı" ayarlanabiliyor. eğer başlangıç tarihini 1980 yılına getirirseniz hangi hisse ne zaman halka arz edildiyse o tarihten itibaren tüm veriler gelecektir.

değerli arkadaşım,
çok teşekkür ederim, oldu hakikaten.
nasıl işime yaradı bir bilsen :)))

sagopa kajmer
29-01-2012, 19:47
uzun zaman metastock da altın formülü arayan bir kardeşiniz olarak "uyumsuzlukları" irdeleyin derim.pozitif ve negatif uyumsuzlukları...saygılarımla

ötekiben
30-01-2012, 11:44
selamün aleyküm kardeşim...........

baltık endeksi 2,12,2008 tarihinde 666 ile dibini görmüş 27,01,2012 tarihinde ise 726 olmuş endeksler 1 veya 1,5 ay içinde fiyatlamış bir öncekinde şimdi indikatörler ileriye doğru ne söylüyor...........

1858
31-01-2012, 00:26
selamün aleyküm kardeşim...........

baltık endeksi 2,12,2008 tarihinde 666 ile dibini görmüş 27,01,2012 tarihinde ise 726 olmuş endeksler 1 veya 1,5 ay içinde fiyatlamış bir öncekinde şimdi indikatörler ileriye doğru ne söylüyor...........

Aleyküm selam sn. ötekiben kardeşim.

Sizinde bildiğiniz gibi bu ekonomi dünyasında yüzlerce enstrüman var. Biri dibine vardım der , biri en üstteyim der, diğerleri şunu der bunu der vs..vs.. bu karmaşa içinde ise biz KY ler kaybolup gider..

Bu konu başlığını açmamdaki sebeplerden biri de biz KY leri bu sayıca kalabalık enstrümanlar, tv yorumcuları, forum yorumcuları vb.. gibi bütün etkenlerden arındırıp
tek ve sade bir sinyalle , hem de başkalarından bile yardım istemeden ,kendi başlarına inceleyerek , sistemli bir şekilde duygusuz bir makina gibi al-sat kararını verip umduğundan bile fazla karlara ulaşıp veya öteki yandan ucsuz derin zararlardan korunmaları adına yardımcı olmaktır.

Şu anki durumumuz ise; Pro sinyalinin haftalık takibi neticesi; iki hafta üst üste pozitif kapanış yapmamız nedeniyle boğa piyasasının başlamış olması kuvvetle muhtemeldir.

Hayırlı bol kazançlar.

ordi
31-01-2012, 12:59
Merhaba,Sn.S.Kajmer, Sn.Jelibon'dan öğrendiğim bir bilgi madenler ay dönümlerine göre hareket ediyor. Topiğinde bu konu ile ayrıntlı bilgi var. Umarım işinize yarar.

couchsurfer
02-02-2012, 23:48
Merhaba,Sn.S.Kajmer, Sn.Jelibon'dan öğrendiğim bir bilgi madenler ay dönümlerine göre hareket ediyor. Topiğinde bu konu ile ayrıntlı bilgi var. Umarım işinize yarar.

topiğin linkini paylaşır mısınız?

sagopa kajmer
02-02-2012, 23:53

merhaba.ben de merak etitm şimdi,link gönderir misiniz? :D

gatsby
05-02-2012, 02:46
http://www.voborsa.com/forum/showthread.php?t=5684&page=1806
Siz de irdelediğiniz uyumsuzlukların sonuclarından bahsedermisiniz.
Ben de sizinle aynı durumdayım . Uyumsuzluklardan baya bı fayda gördüm ama herzaman değil. Hangi indikatorler daha güvenilir hangi periyoda bakmalı şimdi bunlara kafa yoruyorum.
Tesekkurler iyi çalısmalar.

1858
05-02-2012, 15:32
Selamlar arkadaşlar,,

Haftalık PRO sinyalimizin kapanışı +9.12
Hayırlı günler, bol kazançlar.

http://a1202.hizliresim.com/u/5/2g1s1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sagopa kajmer
05-02-2012, 15:40
http://www.voborsa.com/forum/showthread.php?t=5684&page=1806
Siz de irdelediğiniz uyumsuzlukların sonuclarından bahsedermisiniz.
Ben de sizinle aynı durumdayım . Uyumsuzluklardan baya bı fayda gördüm ama herzaman değil. Hangi indikatorler daha güvenilir hangi periyoda bakmalı şimdi bunlara kafa yoruyorum.
Tesekkurler iyi çalısmalar.

tabi ki...yalnız topik sahibi kusurumuza bakmasın lütfen.belki de istemediği şekilde topiğini meşgul ediyoruzdur ama bir ky arkadaşımız dahi bilinçlense bence kardır hepizmiz adına..

sagopa kajmer
05-02-2012, 15:44
http://666kb.com/i/c0zz5x0wvbvqqdp7i.gif

sagopa kajmer
05-02-2012, 15:45
en yakın ve güncel örneği paylaşmak istedim.garanti bankasında fiyatlar dip yaparken rsi(14) bunu teyit etmiyordu.pozitif uyumsuzluk.devamında da hoş bir yükseliş yaşandı garanti bankasında..

1858
05-02-2012, 19:53
tabi ki...yalnız topik sahibi kusurumuza bakmasın lütfen.belki de istemediği şekilde topiğini meşgul ediyoruzdur ama bir ky arkadaşımız dahi bilinçlense bence kardır hepizmiz adına..

Sn. Sagopa kajmer,

Paylaşımlarınız çok faydalı , hepimizin gayesi bu kurtlar sofrasında yem olmamak için daha fazla öğrenmek ve bildiklerimizi aktarmaktır zaten , teşekkür ederiz.
Selamlar, saygılar..

gatsby
07-02-2012, 02:19
en yakın ve güncel örneği paylaşmak istedim.garanti bankasında fiyatlar dip yaparken rsi(14) bunu teyit etmiyordu.pozitif uyumsuzluk.devamında da hoş bir yükseliş yaşandı garanti bankasında..

Sn; sagopa kajmer;
öncelikle paylaşımınız için teşekkürler. rsi 14 benim de güvendiğim bir gösterge fakat şöyle bi durum var bu son çıkışta şu anda rsi 14 günlükler ve haftalıklar hariç saatlikler ve 120 dakikalıklarda gördüğüm kadarıyla negatif uyumsuzluklar var...
bildiğiniz gibi günlüklerde dönüşü yakalayabilmek biraz geç olabiliyor...o yüzden daha kısa periyod bakma ihtiyacı hissediyorum.
şimdi merak ettiğim şu bu kısa periyoddaki uyumsuzluklar önemli değil mi ya da bunlar devreye girer girer mi girerse ne zaman girer.kaç gün sonra girer.
yoksa illa ki dönüş teyidi için illa ki günlüklerde uyumsuzluk yapmasını mı beklemek lazım?
bazen 15 dk lıklardaki uyumsuzluklar bile para kazandırabiliyo ama bu çıkışta hiç bi kısa periyoddaki uyumsuzluk para kazandırmadı bana...
ya da ben yorumluyamadım..
bu konudaki düşüncelerinizi tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
(özellikle macd deki 15-30-60-120 gibi kısa periyoddaki uyumsuzluğu yorumluyarak biçok kişi dönüş geldiğini savunarak oyun dışı kaldı ya da ters pozisyon aldı şu anda ama günlükler ve haftalıklarda onda da sorun yok)
teşekkürler iyi çalışmalar.

ordi
07-02-2012, 12:09
topiğin linkini paylaşır mısınız?

http://www.voborsa.com/forum/showthread.php?t=5684&page=1788

http://vadeliler.blogcu.com/tarihler/8518007

her iki topiği detaylı okumanızı öneririm

kendisi NOKTASAL BORUSAL JELİBONSAL diye bilinir,

benim bildiğim bu alemde tarihlere göre trade eden tek kişi

1858
12-02-2012, 14:23
Selamlar arkadaşlar,

PRO sinyali haftalık kapanışı +7.15
Sıfırın üzerindeki seyahatımız devam ediyor. Bu hafta önceki haftaya göre düşüş yaşadık. Sinyalimizin orta ve uzun vadeye hitap ettiğini ve ilk 4-6 hafta sendromunu daha aşmadığımızı (ilk gönderilerde okuyabilirsiniz) tekrar hatırlatayım.
Hayırlı bol kazançlar.
http://d1202.hizliresim.com/u/d/2nkm9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sagopa kajmer
12-02-2012, 15:10
Sn; sagopa kajmer;
öncelikle paylaşımınız için teşekkürler. rsi 14 benim de güvendiğim bir gösterge fakat şöyle bi durum var bu son çıkışta şu anda rsi 14 günlükler ve haftalıklar hariç saatlikler ve 120 dakikalıklarda gördüğüm kadarıyla negatif uyumsuzluklar var...
bildiğiniz gibi günlüklerde dönüşü yakalayabilmek biraz geç olabiliyor...o yüzden daha kısa periyod bakma ihtiyacı hissediyorum.
şimdi merak ettiğim şu bu kısa periyoddaki uyumsuzluklar önemli değil mi ya da bunlar devreye girer girer mi girerse ne zaman girer.kaç gün sonra girer.
yoksa illa ki dönüş teyidi için illa ki günlüklerde uyumsuzluk yapmasını mı beklemek lazım?
bazen 15 dk lıklardaki uyumsuzluklar bile para kazandırabiliyo ama bu çıkışta hiç bi kısa periyoddaki uyumsuzluk para kazandırmadı bana...
ya da ben yorumluyamadım..
bu konudaki düşüncelerinizi tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
(özellikle macd deki 15-30-60-120 gibi kısa periyoddaki uyumsuzluğu yorumluyarak biçok kişi dönüş geldiğini savunarak oyun dışı kaldı ya da ters pozisyon aldı şu anda ama günlükler ve haftalıklarda onda da sorun yok)
teşekkürler iyi çalışmalar.

uyumsuzluk özelinde,teknik analiz genelinde bu konu zaten başlı başına tartışma konusudur.herhangi bir indikatör ele alalım;misal rsi olsun;
1)hangi peryotlu rsi kullanıcaz? rsi(14) mü ,rsi(21) mi vs...
2)diyelim ki rsi(14) de karar kıldık.peki baktığımız grafiğin vadesi ne olmalı?5dk lık ,60 dk lık , günlük ,haftalık vs
3)rsi nin hangi aralıklarını baz alıcaz? garanti bankası için rsi de 30 ve 70 seviyelerini tetik seviyesi olarak kullanabilirsin ama atıyorum bshev için çok daha farklı seviyeler olabilir bu..

görüldğü üzre ortada çok değişken var.bu yüzden bikaçını sbt kabul edip diğer kalan değişkeni değişik şekilde kullanmak mantıklı olabilir.

ben kendim uyumsuzlukları günlük grafiklerde kullanıyorum.ki zaten seans içi uyumsuzluğa göre işlem yapma şansım pek yok malum çalışıyoruz.ama birgün ekran başına geçersem herlade kısa zaman dilimlerini göz önüne alabilirm.

uyumsuzluklar konusunda başka paylaşımlar da olursa memnun olurum açıkcası.bilmediğimiz,görmediğimiz durumlar,teknikler olabilir.bir mum diğerini tutşmakla ışığından birşey kaybetmez.

sagopa kajmer
12-02-2012, 15:11
http://www.voborsa.com/forum/showthread.php?t=5684&page=1788

http://vadeliler.blogcu.com/tarihler/8518007

her iki topiği detaylı okumanızı öneririm

kendisi NOKTASAL BORUSAL JELİBONSAL diye bilinir,

benim bildiğim bu alemde tarihlere göre trade eden tek kişi

kaynak için teşekkür ederim.fakat işin mantığını neye dayandırıyor kendisi pek anlayamadım açıkcası.sanırım dalga teorisi üzerine ama??

ordi
13-02-2012, 01:27
kaynak için teşekkür ederim.fakat işin mantığını neye dayandırıyor kendisi pek anlayamadım açıkcası.sanırım dalga teorisi üzerine ama??

yazılarında bunu anlatıyor, o yüzden detaylı okumanızı önermiştim. iyi anlayabilmek için belki de 2009 dan bugüne kadar ki yazılarının okunması gerekiyor:yes:

okuduklarımdan anladığım, kendisinin bildiği bir yöntemle tarih belirliyor ve o tarihten bir sonraki tarihe trade ediyor. kendisi tr piyasasında trade etmiyormuş, bunu SP için yapıyor, örneğin 20.12.11 dip dedi ve bunu da yaklaşık 3 ay önce yazdı sonraki tarih olarakta topiğinde yer verdiği şartlar gerçekleşirse 07.03.12 tepe demişdi, SP hala 20.12.11 dibini kırmadan ilerliyor.

kendisini 3 yıldır takip ediyorum maşallahı var ve 0 hata.

gold için de ay cycle kullanıyor ki bu apayrı bir yöntem.

benim anladığım bunlardan ibaret ama siz yine de kendiniz okuyun derim.:halay:

1858
17-02-2012, 22:42
Selamlar arkadaşlar,

Haftalık Pro sinyalimizin kapanışı +9.78
Boğa piyasasında ilerleyişimiz normal bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki üç haftayı da bu şekilde atlatırsak daha iyi olabilir inşallah.
Herkese hayırlı bol kazançlar..

http://e1202.hizliresim.com/u/k/2tjw2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

OoTToO
18-02-2012, 19:56
Sn.1858..Öncelikle başlığınız hayırlı olsun.Price Oscillator'ün bir matriks kullanıcısı olarak sonuçlarını görmek istedim.Sonuçta herkesin başarılı sitem arayışı devam etmekte.Umarım bir faydası olur.Bu grafikte uzun ve orta vadeciler için bahsettiğiniz 0 kesişimine göre sonuçlar.http://i.imgur.com/Gpbpd.png.

Bu grafikte ise kısa vadeciler için indikatörün 25 günlük ortalamasını kestiği noktalara göre verdiği sinyaller.Umarım arkadaşların sistemi anlamalarına bir yardımı olur.http://i.imgur.com/21wCU.png,

1858
18-02-2012, 22:10
[QUOTE=OoTToO;7021371]Sn.1858..Öncelikle başlığınız hayırlı olsun.Price Oscillator'ün bir matriks kullanıcısı olarak sonuçlarını görmek istedim.Sonuçta herkesin başarılı sitem arayışı devam etmekte.Umarım bir faydası olur.Bu grafikte uzun ve orta vadeciler için bahsettiğiniz 0 kesişimine göre sonuçlar=QUOTE]

Sn. OoTToO arkadaşım, öncelikle yapmış olduğun çalışmadan dolayı teşekkür ederim. Ancak grafiklerinde günlük çalışma peryodu yani kısa vadeli sinyaller ele alınmıştır.O yüzden ardısıra birçok AL-SAt sinyali oluşmuş ve çoğunun başarılı olduğu söylenemez.

Bu konu başlığındaki ilk mesajlarımda da belirttiğim gibi biz PRO sinyalinin HAFTALIK takibiyle ORTA VE UZUN VADE trend oluşumlarını yakalamaya çalışmaktayız. Aşağıdaki grafiğimde de görüldüğü üzere 2003 yılından bu yana oluşan sinyal sayısı çok az ve çok başarılı.Sadece pembe dairelerle gösterdiğim tuzak veya trend gücü zayıflığnda geri dönüş olmuş boğa piyasası yarıda kalmıştır, zaten sıfırın altında iki hafta kapanış sat sinyalini ürettiği için sonlandırılmış, zarara geçilmeden karda iken pozisyon kapatılmıştır.

Önceki mesajlarımızda daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz, hayırlı bol kazançlar,saygılar..
http://a1202.hizliresim.com/u/l/2ukgh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
24-02-2012, 22:14
Selamlar dostlar,,

Pro Haftalık kapanış rakamı +6.97 !!!

Boğa piyasasında normal işleyiş devam etmekle birlikte kritik son iki haftaya girdik. İnşallah sinyalimiz sıfır referans üzerinde kalır ve trend devam eder..

Hayırlı bol kazançlar..

(Grafik yükleyemedim, galiba resim yükleme sitelerinde sorun var)

1858
26-02-2012, 17:44
Grafiğimiz..

http://d1202.hizliresim.com/u/u/319fz.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kolki
28-02-2012, 08:14
Dostum bilgilendirmeler için teşekkür ederim bende finnetin prg kullanıyorum ancak bende pro 5 gözüküyor. kısa periyod -Uzun periyod ve hesaplama yöntemi hakkında ağırlıklımı üstelmi dema mı vs ... bu parametreler hakkında bilgi verebilrsen sevinirim saygılar..

1858
28-02-2012, 22:25
Dostum bilgilendirmeler için teşekkür ederim bende finnetin prg kullanıyorum ancak bende pro 5 gözüküyor. kısa periyod -Uzun periyod ve hesaplama yöntemi hakkında ağırlıklımı üstelmi dema mı vs ... bu parametreler hakkında bilgi verebilrsen sevinirim saygılar..

Sn kolki , bendeki ayarlar : kısa 1- uzun 25 - basit

Hayırlı bol kazançlar..Saygılar..

1858
02-03-2012, 23:09
Selamün aleykum arkadaşlar,

Pro sinyali haftalık kapanışı + 8.67

Boğa piyasındaki ilerleyiş normal bir şekilde devam etmekte.:yes:
4-6 hafta sendromu da bitmek üzere. :cool:
Hayırlı bol kazançlar..

http://a1203.hizliresim.com/v/2/35rll.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://a1203.hizliresim.com/v/2/35rmq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
11-03-2012, 01:03
Selamlar arkadaşlar, hayırlı geceler..

Pro sinyali haftalık kapanışı + 5.67.

http://b1203.hizliresim.com/v/b/3dvfx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İHTİMALLER:

I - Yaşanan son hızlı yükselişin sindirmesi yatayda yapılmış olup kaldığı yerden tekrar yükseliş başlayabilir, hatta bir yarıyol formasyonunun orta kısmında olabiliriz..

II - Boğa piyasası içinde olduğumuz varsayımı ile ;yaşanacak bir düzeltme/realizasyonun sıfır (0) noktasına kadar olabilmesi ve tekrar yükselişe geçilerek yeni yüksekler görülmesi..

III- Pro sinyalinin sıfırın altına inerek 2 hafta negatifte kalması ile boğa piyasasının sonlanması..

Hayırlı bol kazançlar, saygılar..

bayrağım
13-03-2012, 23:00
Topigi yeni gördüm hayırlı olsun.

Emeginize sağlık.

Saglıcakla...

1858
13-03-2012, 23:12
Teşekkürler sn. bayrağım,
Elimizden geldikçe KY ler olarak bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz, inşallah faydası oluyordur..

Topigi yeni gördüm hayırlı olsun.

Emeginize sağlık.

Saglıcakla...

nemaproblema
14-03-2012, 01:50
Sn. 1858,
konu başlığını ilgiyle takip ediyorum, emekleriniz için teşekkürler,
benim gibi aşırı acemiler için bile rahat anlaşılır bir sistem ve çok tutarlı gözüküyor,
ayrıca çok da vakit ayırmak gerekmiyor
sorum ise: tut bölgesinde ek yatırım şansımız olursa ne yapmamız gerekir?
sabırla yeni al sinyalini mi beklemeli?

1858
14-03-2012, 23:09
Sn. 1858,
konu başlığını ilgiyle takip ediyorum, emekleriniz için teşekkürler,
benim gibi aşırı acemiler için bile rahat anlaşılır bir sistem ve çok tutarlı gözüküyor,
ayrıca çok da vakit ayırmak gerekmiyor
sorum ise: tut bölgesinde ek yatırım şansımız olursa ne yapmamız gerekir?
sabırla yeni al sinyalini mi beklemeli?

Sn nemaproblema,merhabalar..

İlk sayfalarımda da bahsettiğim gibi bu başlığı açma sebeplerimiz arasında , kullandığımız sinyalin çok sade ve tutarlı olmasının yanı sıra borsaya bugün ilgi duymuş birinin bile anlayabileceği kolaylıkta olması , zahmetsizce grafiklere ulaşılabilmesi ve sabırla uygulayabilmesi durumunda ummadığı kar rakamlarına ulaşması gibi bir çok unsur var...

Yapılacak tek şey al sinyali oluştuktan sonra, sat sinyali oluşuncaya kadar beklemek.. Bu kararlılık ve sabır erdemini yakalayan için artık sadece izlemek kalıyor ....; herkes panikle alım veya satım yaparken siz kahvenizi yudumlayarak sadece keyifle seyredersiniz, bilirsiniz ki trend sonlanıp sat sinyali oluştuğunda aldığınız seviyelerden çok yukarılardan satış yapacaksınız..

Sorunuzun cevabı grafiklerimizde görünüyor aslında.
PRO sinyalinin sıfır çizgisine çok yaklaştığı veya değdiği zamanlar malda olanlar için tetikte olma zamanı (iki hafta negatif kapanış- SAT sinyali) olduğu gibi, mal almayı kollayanlar için de en iyi alım zamanlarıdır. Çünkü ulaşılan mevcut seviyeler için dipler oralardır. Genelde KY korkup malını burada kaptırır ve arkasından bakakalır bir süre sonra...Eksi kapanan bir haftadan sonraki hafta eğer trendin sonu değilse (zaten bunu PALAlar biliyordur) ne yapıp ne edip artı kapatıyorlar, gerekirse bunu son yarım saate bile sığdırıyorlar, defalarca bu durumu gördüm...

Selamlar, saygılar...

1858
16-03-2012, 23:11
Selamlar arkadaşlar, hayırlı akşamlar;

Pro sinyali haftalık kapanışı + 10, 64,,:cool:

Boğa piyasası başlangıcından bu yana en yüksek kapanışımızı yaptık bu hafta.:wink:

İnşallah daha güzel günleri hep birlikte görürüz,

Saygı ve sevgilerle....

http://b1203.hizliresim.com/v/j/3lbm5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
23-03-2012, 21:41
Selamlar arkadaşlar , hayırlı akşamlar;

Pro sinyali haftalık kapanışı + 8.88

Boğa piyasasındaki ilerleyişimiz normal şekliyle devam etmekte,
yapılacak şey zaten belli; beklemek, beklemek, sabırla-sebatla..
Piyasa iner- çıkar,---> tek gerçek şu ki; Boğa piyasasındayız ve ancak sonuna kadar beklemeyi bilen kazanacak..

Hayırlı bol kazançlar,,saygılar..
http://f1203.hizliresim.com/v/r/3scj3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
01-04-2012, 22:53
Selamlar arkadaşlar, hayırlı akşamlar;

Pro sinyali haftalık kapanışımız +10.27

Boğa piyasasındaki ilerleyişimiz devam ediyor.:biggrin:

http://c1204.hizliresim.com/w/1/40mq5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Not : 69 nolu iletimizdeki ihtimaller , özellikle 1. ve 2. ihtimal kuvetli, 3. ihtimal daha zayıf olmakla birlikte geçerliliğini korumaktadır.

Hayırlı bol kazançlar,saygılar...

td1905
02-04-2012, 01:37
Kıymetli bilgi paylaşımınız için teşekkürler sayın 1858.

1858
02-04-2012, 07:13
Faydalı olabiliyorsak ne mutlu Sn td1905 . Selamlar.

1858
03-04-2012, 22:21
Nihayet 63.000 de geçildi.
Bakalım üstünde 3 gün kalabilecek mi?
Kısa vadede--> kalsa da olur kalmasa da..
Nasıl olsa BOĞA PİYASASIndayız,, yavaşta olsa ¨~ hızlı da olsa yükseliyoruz..
Kısacası önemli olan hangi TREND te olduğumuz,,

umut1
03-04-2012, 22:35
Sn 1858 Elimde GARAN ve İŞC var.Dolayısı ile endeksin yönü benim için çok önemli.Her akşam bakıyorum.Net sade ama çok önemli bilgi veriyorsunuz.Elinize sağlık.Saygılarımla.

1858
03-04-2012, 23:01
Sn 1858 Elimde GARAN ve İŞC var.Dolayısı ile endeksin yönü benim için çok önemli.Her akşam bakıyorum.Net sade ama çok önemli bilgi veriyorsunuz.Elinize sağlık.Saygılarımla.

Sn umut1 ,, Yıllarca birçok yorumcu-forumcu-teknik-temel-bidünya grafik arasında bocaladım, kayboldum az kazanç ,çok zararlar ettim. İşe yaramaz bir gazete yorumcusunun pazar günü çıkan yazısını oukyabilmek için bile sabahın erken saatlerinde kalkıp kilometrelerce gazete aradım.
Ama nafile, yazdıklarının -söylediklerinin 10 da 1 inin tuttuğunu gördüm zaman içinde..

Yıllar böyle geçtikten sonra beynime yavaş yavaş şu kazınmaya başladı; piyasa boğa ise gerisi teferruat , illaki sonuna kadar yükselinecektir..Geçici düşüşlere aldanma!!
Piyasa ayı ise gerisi fasarya illaki düşülecektir..Dibine kadar düşülecektir..Geçici yükselişlere kanma''

Ve iş trendlerin başlama ve bitiş yerlerini tespit etmeye geldiğinde en iyi çalışan sinyal olarakta Pro sinyalinin haftalık takibi olduğunu gördüm, şimdiye kadar iyi işe yaradı, inşallah bundan sonrada yaramaya devam eder...:wink:

aslanbey
03-04-2012, 23:08
sayın 1858 kolay gelsin pro sinyali ücretli bir proğramdan mı..ücretsiz ise hangi site ve proğramdan takip edebiliriz...teşekkürler..

1858
03-04-2012, 23:34
sayın 1858 kolay gelsin pro sinyali ücretli bir proğramdan mı..ücretsiz ise hangi site ve proğramdan takip edebiliriz...teşekkürler..

Teşekkürler SN Aslanbey;

Ücretsiz olarak ekinvest ten takip edebilirsiniz.
Ekinvest ana sayfada teknik analizi tıklayın, bir üyelik formu var doldurup gönderin(Bilgilerin doğruluğu önemsiz), Grafik programını indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

1858
03-04-2012, 23:53
...........:hissenet:..............

aslanbey
04-04-2012, 11:22
hocam ben de ekinvestden bakıyorum...active chartdan acaba pro göstergesi macd rsi vs..göstergelerin olduğu kısımda mı..ben de çıkmıyor da ondan soruyorum..teşekkürler..

1858
04-04-2012, 23:23
SN Aslanbey, dilerseniz favori indikatörlere ekleyebilirsiniz(Üçgen ve cetvel sembolünün yanındaki aşağı yönlü tuşa tıklayarak açılan listeden PRO yu seçin)
Dilerseniz indikatör seçiminde seçebilirsiniz.(Çan resminin sol tarafında)

Hayırlı bol kazançlar..

1858
05-04-2012, 00:01
Arkadaşlar ilk sayfalardaki grafikler görükmüyor, acaba benim bilgisayarda mı sorun yoksa genel bir sıkıntı mı?

DİEGO
05-04-2012, 00:06
Evet bendede gözükmüyor sayın 1858 google chrome kullanıyorsanız sizde ben gibi arada yapıyor o ha birde herhalde şundandır bazı resim paylaşma siteleri belli aralıklarla geçmişlerindeki dataları temizliyor ondandır bence iyi geceker.

1858
05-04-2012, 00:10
Teşekkürler Sn DİEGO dostum google chrome kullanmıyorum ama her halde ikinci dediğin gibi resim paylaşım sitesi sorunun kaynağı.O grafikleri imageshack tan yüklemiştim galiba sonrakileri hızlıresimyükle sitesinden yapmıştım.

Hayırlı geceler.

aslanbey
05-04-2012, 20:41
SN Aslanbey, dilerseniz favori indikatörlere ekleyebilirsiniz(Üçgen ve cetvel sembolünün yanındaki aşağı yönlü tuşa tıklayarak açılan listeden PRO yu seçin)
Dilerseniz indikatör seçiminde seçebilirsiniz.(Çan resminin sol tarafında)

Hayırlı bol kazançlar..

teşekkürler sayın 1858..düzenledim...

1858
05-04-2012, 20:46
teşekkürler sayın 1858..düzenledim...

Hayırlı bol kazançlar, inşallah faydası olur, saygılar..

aslanbey
05-04-2012, 20:59
hocam sağolun bir de pro nun periyotlarını değiştiriyormusunuz...

1858
05-04-2012, 21:28
hocam sağolun bir de pro nun periyotlarını değiştiriyormusunuz...

Hayır Sn Aslanbey , orjinal peryotlarını kullanıyorum.Selamlar,,

aslanbey
06-04-2012, 18:32
teşekkürler...ben de öyle kullanayım o zaman...

1858
07-04-2012, 06:54
Selamlar arkadaşlar;

Pro sinyali haftalık kapanışı +7.52

Boğa piyasası süreci devam etmekte; hızlı yükselişler ve düzeltmeleriyle, olması gerektiği gibi...

Hayırlı bol kazançlar..

http://d1204.hizliresim.com/w/7/45f79.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

şef
07-04-2012, 07:35
Selamlar arkadaşlar;

Pro sinyali haftalık kapanışı +7.52

Boğa piyasası süreci devam etmekte; hızlı yükselişler ve düzeltmeleriyle, olması gerektiği gibi...

Hayırlı bol kazançlar..

http://d1204.hizliresim.com/w/7/45f79.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sayın 1858 bu yükseliş ve düşüş trendlerini gösteren yeşil ve kırmızı çizgileri siz mi çizdiniz? 2 kırmızı çizgidede grafiğin yukarı çıkıp geri dönüşleri var. şimdi bakınca kolayda, o zaman yukarı döndü diyerek pozisyon değiştirmememiz için başka neye bakıyoruz? teşekkürler.

aslanbey
07-04-2012, 22:17
evet hocam güzel çalışmalar bizi de bilgilendirirseniz seviniriz...

1858
08-04-2012, 22:03
Sayın Şef;
Sorunuzla ilgili topiğin ilk mesajlarımda açıklamalarım vardı grafikllerle ama grafikleri artık görünmüyor aşağıya yeniden ekledim.
Diğer sorunuzdaki kırmızı ve yeşil çizgileri, Pro sinyali takibinin herkes tarafından kolay anlaşılabilir olması için ben çizdim.
Selamlar, saygılar..

http://g1204.hizliresim.com/w/8/47dg1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Artık dikkat etmemiz gereken durum; daha önce yukarıdaki mesajımızda da belirttiğimiz gibi ,başlamış olabileceğini düşündüğümüz bu boğa piyasasının gerçek mi?,
tuzak mı? yoksa neslini devam ettiremeyecek kadar güçsüz mü? olup olmadığının 4-6 hafta içinde takibi olacaktır.

Zaten böyle bir durum oluşursa bile ana kuralımız olan PRO sinyalinin üst üste iki hafta negatif kapaması= ayı piyasası başlangıcı olması hasebiyle icabına bakılmış olacaktır.

Selamün aleykum arkadaşlar,

Pro sinyali haftalık kapanışı + 8.67

Boğa piyasındaki ilerleyiş normal bir şekilde devam etmekte.:yes:
4-6 hafta sendromu da bitmek üzere. :cool:
Hayırlı bol kazançlar..

http://a1203.hizliresim.com/v/2/35rll.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://a1203.hizliresim.com/v/2/35rmq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

faruko
08-04-2012, 22:29
sn. 1858

PRO göstergesi hakkında nette biraz araştırma yaptığımda kısa vadeli fiyat trendi için 14/31, uzun vadeli fiyat trendi için 21/50 gün sayılarının kullanılması gerektiği yazıyor. Halbuki biz 1/25 sayılarını kullanıyoruz ve yukarıdaki sayıları girip baktığımızda grafik çok farklı neticeler veriyor. Bunun nedeni nedir? Bizim kullandığımız sayılar doğru mudur? Doğruysa neden bütün sitelerde 14/31 ve 21/50 sayılarından bahsediliyor? Teşekkür ederim.

1858
08-04-2012, 22:44
Topiğin özellikle ilk sayfalarındaki çalışmayan bazı grafikleri tekrar yüklüyorum arkadaşlar, inşallah bir daha kaybolmazlar,selamlar,
http://b1204.hizliresim.com/w/8/47g6w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://b1204.hizliresim.com/w/8/47g8d.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Aşağıdaki garfiğimizde henüz boğa sinyali teyiti almamıştık, ?= 57.350 oldu artık,
http://b1204.hizliresim.com/w/8/47g90.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
08-04-2012, 22:54
Sayın Faruko ;
Bahsetmiş olduğunuz rakamları grafiğimize uyguladığımızda sinyalin çok geç alım ve iş işten geçtikten sonra da satım sinyali ürettiğini gözlemliyoruz.
Zaten biliyorsunuz ki; günlük peryottaki sinyal takibimiz dışında , haftalıkta ise uyguladığımız sistem (1/25) daha ideal sonuç vermektedir. Selamlar,,

sn. 1858

PRO göstergesi hakkında nette biraz araştırma yaptığımda kısa vadeli fiyat trendi için 14/31, uzun vadeli fiyat trendi için 21/50 gün sayılarının kullanılması gerektiği yazıyor. Halbuki biz 1/25 sayılarını kullanıyoruz ve yukarıdaki sayıları girip baktığımızda grafik çok farklı neticeler veriyor. Bunun nedeni nedir? Bizim kullandığımız sayılar doğru mudur? Doğruysa neden bütün sitelerde 14/31 ve 21/50 sayılarından bahsediliyor? Teşekkür ederim.

şef
08-04-2012, 23:54
tamam. aşağı kestiğinde satıp mı bekleyeceğiz, yoksa 4-6 hafta satmadan mı bekleyeceğiz.

1858
09-04-2012, 22:45
Sn. Şefim,
Boğa piyasası başlaması teyiti (üst üste iki hafta pozitif kapanış) ile Al sinyalini takip eden 4.- 6. haftaya kadar tetikte olmak gereklidir.Çünkü oluşan piyasa yükselişi eğer tuzaksa veya devamını getiremeyecek kadar zayıf bir piyasa ise bu süre zarfında hızla geri dönecek ve hızla daha derinlere doğru süzülecektir.
Yani esasen hala ayı piyasasından kurtulamamış ve başarısız denemenin sonunda aslına rücu etmiş olacak ait olduğu ayı piyasasına döndüğü için denemesini yaptığı boğa piyasası geçersiz addedilecektir.

Peki bu durumda bizim yapmamız gereken ne olacaktır; Al sinyalini takip eden 4.-6. haftaya kadar tetikte olmak (rahat olamamak) sonrasında piyasa eğer aşağı hızla dönmemişse o taktirde rahat pozisyon taşımak, hatta piyasayı çok az izlemek bile yetecektir.
Eğer aşağı dönerse ki; iki hafta negatif kapaması zaten ayı piyasası başlaması olacağından pozisyonlar kapatılır ve minimum zararla veya çok az bir karla kenara çekillerek sabır ve sebatla tekrar boğa piyasası başlaması beklenir.

Selamlar, saygılar..

faruko
14-04-2012, 22:25
Tarih : 13.04.2012

PRO sinyali : 6.61

Yola devam mı Sn.1858?

1858
14-04-2012, 22:56
Tarih : 13.04.2012

PRO sinyali : 6.61

Yola devam mı Sn.1858?
Selamlar dostlar hayırlı akşamlar;

Aynen devam Sn Faruko , önemli olan TREND tir, Pro sinyalimizde sıfırın üzerindeki seyrini devam ettirdiğine göre boğa piyasasındaki ilerleyişimiz de devam ediyor..

1858
14-04-2012, 22:59
Ve bu haftalık grafiğimiz;
http://f1204.hizliresim.com/w/g/4gbwv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

faruko
21-04-2012, 17:03
Tarih : 20.04.2012

PRO değeri : 5,57

faruko
21-04-2012, 20:56
Sn.1858,

Grafiği buraya koyamadım ama sanki PRO değerimiz peak yapıp geri döndü gibi. Sıfır noktasına doğru yönünü çevirdi. Dikkatli olmamız gerekir sanırım. Ne dersiniz?

Tarih : 20.04.2012

PRO değeri : 5,57

1858
22-04-2012, 19:53
Sb Faruko işlermdeki yoğunluktan dolayı henüz inceleyemedim. Cepten yazıyorum .gece eve dönünce duruma bakarız inşallah selamlar

1858
22-04-2012, 21:52
Selamlar arkadaşlar,,
Pro sinyali haftalık kapanışımızı Sn Faruko yukarıda yazmış, kendisine teşekkür ederim, işlerimin aşırı yoğun olması nedeniyle şimdilerde pek vakit ayıramıyorum biraz geç kalıyor paylaşım kusura bakmayın.

Pro sinyalinin sıfır üzerindeki seyri devam ettiği müddetçe boğa piyası devam etmektedir,
olası ihtimalleri daha önceki mesajlarımdan birinde yazmıştım , az sonra aşağıya tekrar aktarırım,

Bol kazançlar, hayırlı geceler..
http://d1204.hizliresim.com/w/q/4sbnx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
22-04-2012, 21:55
Daha önceki paylaşımımız aynen geçerliliğini korumakta.

Selamlar arkadaşlar, hayırlı geceler..

Pro sinyali haftalık kapanışı + 5.67.

http://b1203.hizliresim.com/v/b/3dvfx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İHTİMALLER:

I - Yaşanan son hızlı yükselişin sindirmesi yatayda yapılmış olup kaldığı yerden tekrar yükseliş başlayabilir, hatta bir yarıyol formasyonunun orta kısmında olabiliriz..

II - Boğa piyasası içinde olduğumuz varsayımı ile ;yaşanacak bir düzeltme/realizasyonun sıfır (0) noktasına kadar olabilmesi ve tekrar yükselişe geçilerek yeni yüksekler görülmesi..

III- Pro sinyalinin sıfırın altına inerek 2 hafta negatifte kalması ile boğa piyasasının sonlanması..

faruko
27-04-2012, 21:12
Sn. 1858

Sizi topiğinize sahip çıkmaya davet ediyorum. Bugün Cuma :):)

Grafik eşliğinde haftalık kapanışı değerlendirmenizi bekliyoruz.

1858
28-04-2012, 00:27
Sn. 1858

Sizi topiğinize sahip çıkmaya davet ediyorum. Bugün Cuma :):)

Grafik eşliğinde haftalık kapanışı değerlendirmenizi bekliyoruz.

Selamlar dostlar;
Geldim Sn. Faruko dostum, bu sıralar işlerimin yoğunluğu nedeniyle biraz geç kalıyorum kusura bakmayın,,

Pro sinyali haftalık kapanışımız +6.07

Aslında söylenecek fazla bir şey yok, Sıfır referans değeri üzerinde seyahatimiz--> dolayısıyle boğa piyasasındaki ilerleyişimiz normal şekliyle devam ediyor..

Grafiğimiz;

http://c1204.hizliresim.com/w/w/4zm0f.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hayırlı geceler , bol kazançlar..

1858
04-05-2012, 21:32
Selamlar arkadaşlar, hayırlı akşamlar..

Pro sinyali haftalık kapanışımız + 3.10

Sıfır referans çizgisi üzerindeki seyrimiz devam etmekle birlikte gelinen son nokta itibarı ile sıfır çizgisine bir hayli yaklaşmış bulunmaktayız..

Boğa piyasalarında yaşanan düzeltme ve realizasyonların son noktası Pro sinyalinin sıfır noktasına ulaşması ile sonlanır genelde..
Sıfıra ulaşılması ile başlayan yeni yükselişlerde bir önceki ulaşılan tepeler aşılarak yeni yükseklere ulaşılır...
Tabii ki sıfırın altına inip (iki hafta üst üste negatifte (-) kalması ) oraları mesken tutması ile boğa piyasası sonlanır..

Daha öncede bahsettiğim gibi; Pro sinyalinin sıfıra ulaştığı zamanlar (boğa piyasasında iken) elinde mal olanlar için temkinli olmaları gereken zamanlardır. Çünkü iki hafta sıfırın altında kalınması ile SAT sinyali oluşacaktır.
Nakitte olanlar veya nakiti olanlar içinse en iyi alım yerleridir, çünkü mevcut seviyeler için dip diyebileceğimiz seviyelerdir.Tabiki alım yapıldıktan sonta temkini elden bırakmamak kaydı ile.. (Ayı piyasına dönülmesi ile SAT)

Hayırlı bol kazançlar..

Bu haftaki grafiğimiz:
http://c1205.hizliresim.com/x/4/59s6v.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

faruko
05-05-2012, 19:45
Teşekkürler...

1858
09-05-2012, 22:59
Selamlar dostlar..

Artık kritik denilebilecek günlerdeyiz, zira haftalık Pro sinyalimiz sıfır referans çizgisine epeyce yaklaştı.
Boğa piyasasında olmamız nedeniyle sıfır çizgisinden yukarı dönmesi beklenir ..
Vaktim oldukça günlük olarak sinyalin grafiğini paylaşmaya çalışacağım,,
Hayırlı bol kazançlar..

http://f1205.hizliresim.com/x/9/5lks9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

1858
10-05-2012, 22:51
http://g1205.hizliresim.com/x/b/5n75w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

INVENTOR
10-05-2012, 23:04
Bugün biraz iyiydi.. Değer de yükselmiş. Kolay gelsin.

1858
10-05-2012, 23:13
Bugün biraz iyiydi.. Değer de yükselmiş. Kolay gelsin.

Evet sn INVENTOR abim, bakalım yarınki haftalık kapanışı kaçtan yapacak??
Hayırlı geceler..

1858
13-05-2012, 19:47
Selamlar dostlar,,

Haftalık kapanışımız;
http://f1205.hizliresim.com/x/f/5tttp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
13-05-2012, 21:41
hocam hep haftalık mı bakmak gerekiyor..kısa vade için mi...

1858
13-05-2012, 21:45
Takip sistemimiz haftalık üzerine kurulu sn Aslanbey, dolayısı ile orta ve uzun vadeye hitap ediyor.
Haftalık peryodu günlükte görüntüleyebiliyoruz ama (Özellikle kritik zamanlar dediğimiz sıfır değerine yaklaşıldığında) önemli olan cuma kapanışı. Saygılar..

aslanbey
13-05-2012, 21:54
hocam haftalık ve günlük de çok farklı çıkıyor..günlükde -1.79 da yanılmıyorsam..haftalık da 2.53..
hisseleri değerlendirirken de haftalığamı bakalım..teşekkürler..

1858
13-05-2012, 22:00
hocam haftalık ve günlük de çok farklı çıkıyor..günlükde -1.79 da yanılmıyorsam..haftalık da 2.53..
hisseleri değerlendirirken de haftalığamı bakalım..teşekkürler..

Günlük takipler ve işlemler daima yanıltıcı olabiliyor ve tuzaklara yakalanma ihtimali oldukça fazla.
Trendler haftalık ve aylık sinyallerde gizlidir.
Haftalık sinyalin işleyişini merak edenler için ise;yine haftalık peryot seçilip her gün sonu oluşan değer görülebilir. Peryod günlük seçilip onu takip etmek yanlıştır.Selamlar..

mehmedkemal
14-05-2012, 13:45
sn. 1858;

tüm yazışmaları baştan sona hızlı bir şekilde okumaya çalıştım, gözden kaçırdığım bir durum varsa kusuruma bakmayın... bu göstergeyi ben hiç kullanmamıştım ve tespitleriniz ilginç geldi. hisseler için göstergenin periyodunun günlük takip edilmesinin oynaklıktan dolayı sorun oluşturduğunu belirtmişsiniz. acaba gösterge üzerine bir hareketli ortalama uygulayarak deneme yapma imkanınız oldu mu?

1858
14-05-2012, 23:33
sn. 1858;

tüm yazışmaları baştan sona hızlı bir şekilde okumaya çalıştım, gözden kaçırdığım bir durum varsa kusuruma bakmayın... bu göstergeyi ben hiç kullanmamıştım ve tespitleriniz ilginç geldi. hisseler için göstergenin periyodunun günlük takip edilmesinin oynaklıktan dolayı sorun oluşturduğunu belirtmişsiniz. acaba gösterge üzerine bir hareketli ortalama uygulayarak deneme yapma imkanınız oldu mu?

Sn Mehmedkemal, zaman içinde pek çok şey denedim. En uygunun en sadesi olduğunu ve en sade sinyalin haftalık pro olduğunu gördüm, tabiki bu kişiden kişiye değişebilir. Çok fazla değişken, zamanla karmaşa içinde kaybolup sonuca ulaşamamaya sebebiyet verebiliyor.Saygılar..

1858
14-05-2012, 23:38
Ve sıfıra ulaştık sayılır..

İlgiyle takip ediyoruz..
http://c1205.hizliresim.com/x/g/5wc1w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

DİEGO
14-05-2012, 23:41
Ve sıfıra ulaştık sayılır..

İlgiyle takip ediyoruz..
http://c1205.hizliresim.com/x/g/5wc1w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hocam dediğiniz gibi ilgi ile takip ediyoruz bizde sizi :) iyi geceler.

1858
14-05-2012, 23:46
Hocam dediğiniz gibi ilgi ile takip ediyoruz bizde sizi :) iyi geceler.

İyi geceler Sn. DİEGO;
Boğa piyasasının devamı için artık bu hafta ve gelecek hafta kapanışları çok önem arz ediyor.Saygılar..

DİEGO
14-05-2012, 23:53
İyi geceler Sn. DİEGO;
Boğa piyasasının devamı için artık bu hafta ve gelecek hafta kapanışları çok önem arz ediyor.Saygılar..

İnşallah pro sinyali tekrar boğaya döner sıfır noktasından, çoğunluk 57.000 leri görüp ordan tepki verip yukarıya dönmesini bekliyor, bu grafikte ilk tarihin 2003 olmasının sebebini merak ettim acaba cevaplayabilirmisiniz nedir, saygılar.

1858
15-05-2012, 00:08
İnşallah pro sinyali tekrar boğaya döner sıfır noktasından, çoğunluk 57.000 leri görüp ordan tepki verip yukarıya dönmesini bekliyor, bu grafikte ilk tarihin 2003 olmasının sebebini merak ettim acaba cevaplayabilirmisiniz nedir, saygılar.

Özel bir nedeni yok, sadece çok daha fazla geriye gidip ayrı bir bilgi kirliliğine neden olmaması için kendi açımdan.

1858
15-05-2012, 21:38
Selamlar dostlar..
Sıfır çizgisinin yukarı itme gücünü göreceğiz artık iki hafta ..
Yada boğayı yutup ayı doğurduğunu..
http://b1205.hizliresim.com/x/h/5y2nx.jpg

kerkenez61
15-05-2012, 22:56
Selam :wave:
Desteğe geldim desteğe:halay:
Kolay gelsin,iyi çalışmalar sevgili abim:super:

1858
18-05-2012, 23:02
Selam :wave:
Desteğe geldim desteğe:halay:
Kolay gelsin,iyi çalışmalar sevgili abim:super:

Teşekkürler dostum.

1858
18-05-2012, 23:14
Selamlar dostlar.

Pro Sinyali haftalık kapanışımız - 1.23
Boğa piyasası içerisinde ilk negatif kapanışımızı yaptık. Gelecek hafta cuma kapanışı ile boğa piyasına devam mı yoksa ayı piyasasına geçiş mi artık belli olacak.
Eğer boğa piyasına devam edilecekse hafta içinde negatifler görsek bile ne yapıp ne edip cuma kapanışa kadar toparlayıp Pro sinyalini + yaparlar.

Amaa negatif seyir derinleşerek devam eder ve haftalık kapanışta negatif olursa Boğa piyasasına elveda denir,..

Grafiğimiz..
http://g1205.hizliresim.com/x/l/64q2g.jpg

Hayırlı geceler,

MBEYAZ
25-05-2012, 09:40
Citigroup, akbank'ta % 10.1 hisse satisini tamamladi

-matriks-

Citigroup, akbank hisselerini, hisse basina 5.24 tl fiyattan satti

-matriks-

bugun artı göremeyecekmiyiz...

faruko
25-05-2012, 22:21
Sn. 1858,

Sanırım SAT sinyali teyit edildi. Ama olan da oldu. Sistem baştan oldukça mantıklı gelmişti ancak zarar yüksek boyutlara ulaştıktan sonra satmanın da pek akılcı olmadığını düşünüyorum. Velhasıl yine hüsran yine hüsran ...

Başka sistem bakacağız artık :)

1858
27-05-2012, 22:41
Selamlar dostlar.
Haftalık pro sinyali iki hafta üst üste negatif kapanış yaptığı için malesef boğa piyasasına veda ettmiş bulunmaktayız.

1858
27-05-2012, 22:48
Son boğa piyasasından umut ettiğimiz karlılığı yakalayamadık malesef.
Sizinde bidiğiniz gibi biz sadece takipçiyiz, trend oluşumları ve piysa gidişatlarına zerre kadar dahi bir etki gücümüz yok. Yapmamız gereken yukarıya veya aşağıya gittiğini tespit etmeye çalışmak.

1858
27-05-2012, 22:55
Ve yapmış olduğumuz tespitleri kararlılıkla uygulamak.
Yaşanacak trendlerin süreler değişkenlik gösterebiliuor . Örneğin son yaşanan boğa piuasasının u kadar kısa sürebileceğini düşünmüyordum açıkçası, ama aslolan tahmin veya duygusal yaklaşım değil , mekanik olarak sinyalin neticesini uygulamaktır.

faruko
27-05-2012, 22:56
Sn. 1858,

27.01.2012 tarihli mesajınız aşağıda. Sistem bu tarihte TEYİTLİ AL vermiş ve endeks kapanış değeri : 57,356.

ve tarih 25.05.2012 yani tam 4 ay geçmiş sistemimiz bu sefer de TEYİTLİ SAT verdi ve endeks değeri 54,809. Yani tam 2547 puan zarar.Sakın yanlış anlamayın amacım sizi eleştirmek değil kesinlikle ama sistemin geliştirilmeye muhtaç olduğu ortada. Benim nacizane görüşüm : sistemin aldırma noktasında başarılı olduğu ama sat sinyalini ve teyidini geç vererek zararın büyümesine engele olamadığı yönünde. Selamlar,

Selamlar arkadaşlar.

1858
27-05-2012, 22:58
Yani boğa başldıysa al. Ayı başladıysa sat...

1858
27-05-2012, 23:09
Sn. 1858,

27.01.2012 tarihli mesajınız aşağıda. Sistem bu tarihte TEYİTLİ AL vermiş ve endeks kapanış değeri : 57,356.

ve tarih 25.05.2012 yani tam 4 ay geçmiş sistemimiz bu sefer de TEYİTLİ SAT verdi ve endeks değeri 54,809. Yani tam 2547 puan zarar.Sakın yanlış anlamayın amacım sizi eleştirmek değil kesinlikle ama sistemin geliştirilmeye muhtaç olduğu ortada. Benim nacizane görüşüm : sistemin aldırma noktasında başarılı olduğu ama sat sinyalini ve teyidini geç vererek zararın büyümesine engele olamadığı yönünde. Selamlar,

Sayın Faruko dostum , uyarılrında haklı olabilirsin. Dediğin gibi yaklaşık 2500 puan gibi bir negatif puan var , ama bu yüzde 5 lik bir zarar orta ve uzun vadeciler için pek önemsenmeyecek bir değerdir. Zira günlük takılanlar bir günde vey ard arda bundan daha yüksek zararlara ulaşabiliyor. Orta ve uzun vadeciler 100_200_300 e varan kar oranları için olyalarını dalarlar. Veyahut yüzdr 30_50_60 gibi zararlardan korunmak için oltalarını balık tutamamış olsalar bile çıkarırlr sudan...

1858
27-05-2012, 23:12
Kusura bakmayı arkadaşlar cepten yazıyorum , yazılarda hatalar var sonradan gördüm

faruko
27-05-2012, 23:44
Bu noktada haklısınız. Uzun vadede %5 kayıp birşey değil. Sistemi izlemeye devam :)

Sayın Faruko dostum , uyarılrında haklı olabilirsin. Dediğin gibi yaklaşık 2500 puan gibi bir negatif puan
var , ama bu yüzde 5 lik bir zarar orta ve uzun vadeciler için pek önemsenmeyecek bir değerdir. Zira günlük takılanlar bir günde vey ard arda bundan daha yüksek zararlara ulaşabiliyor. Orta ve uzun vadeciler 100_200_300 e varan kar oranları için olyalarını dalarlar. Veyahut yüzdr 30_50_60 gibi zararlardan korunmak için oltalarını balık tutamamış olsalar bile çıkarırlr sudan...

dralp
10-06-2012, 23:30
İncelediğim kadarıyla PRO sinyali trend takibi için fayda sağlıyor..En azından tuzaklardan korunma olasılığı mevcut. Lakin uzun vade de olsa sinyaller geç belirdiği için en azından diğer indikatör ve formasyonlarla teyidi şart sanıyorum.. Yoksa uzun vadede çok bekleyip minimal kazanç ya da minimal zarar vakit ve efor kaybı demektir.

aslanbey
24-06-2012, 22:42
hocam bayağı bir zamandır uğramamışsınız...

slymn0745
07-11-2012, 20:33
sn 1858 insaallah ters bir durum yoktur..
ozlettiniz kendinizi..

bay x
07-11-2012, 21:15
s.a. diyerek aranıza katılmak isterim, teknik ve grafikde izin verirseniz kendimi size tanıtmak isterim. kişilik yada karakter olarak değil kendimi sizlere grafikte en iyisi olduğumu ıspatlamak adına..

her akşam hazırladığım grafik ve formüllerle onlarca hisse çıkartırım, ne kadar doğru olduğunu zamanla görecek ve istediğiniz hisse hakkında grafik anlamda her ayrıntıyı anlatabilirim. izin verirseniz bir kaç tane yazayım sizlerde zahmet olmazsa takip ediniz.

bugün itibari ile al veren hisseler satışa gecene kadar takip edilmesi gerekenler şunlardır ve önem sırasına göre yazılmıştır

tebnk, hisse 1.83 kapatmasına rağmen 1.80 - 1.81 lere geri döneceğini ve burdan alınabileceğini söyleyebilirim. hisse için önemli olan 1.84 ü geçmesidirki bunu denedi, bu sefer gecip 1.90 a gidecektir. 1.90 da bir realize yapılabilir çünki burdandönip 2.05 yolcuuğuna cıkacaktır. 2.05 de hisse verilebilir çünki belirttiğim noktalardan kesinlikle ufak bir dönüş yapacaktır.

trkcm, hisse de 2.28 direnc oldu, burayı geçtiği taktirde 2.45 den bi dönüş yapar, 2.45 görür ve çok fazla çalışmadan aşağı döner. döner ancak tekrar yukarı yönelmek içindir bu dönüş. hissenin defter değeri zaten 2.65 ve benim fikrim orta vadede güzel olacağıdır.

ozgyo, hisse dün itibari ile alış verdi ve ertesi gün ilk hareketini yaptı bu nedenle hareketin devamında 0.83 geçilmediği sürece mal alınmaz. burayı gectiği taktirde hisse direk 0.88 de....

golts, hisse ilk defa ortalamaların üzerine çıktı ancak her ne kadar al versed cok kısa aralıklarda dirençleri var. buda rahat bir çıkışa kadar zaman gerektirir demek, bu rakam 61 ancak 61 e kadar 4 direnci var, budur zamanı uzatacak olan.

boluc, hisse 1.35 kapatmasına rağmen ancak 1.37 deki direnci geçildiği taktirde alnır, burayı geçtiği taktirde ilk döneceği yer 1.44. ancak burda yi bir realize gelir.

şimdilik bu kadar yeter, benden sıkılmazsanız buraya gelmek isterim. merak edenlere yardımcı olmak isterim
duygusal olup bir hisseye bağlanmaktan yana kaybedilir, mantıklı ve grafiklere göre hareket etmek her zaman kazandırır ve başarıda devamlılık getirir... hayırlı akşamlar...

faruko
07-11-2012, 23:37
Sn. Bay x,

Teşekkürler ama niye bu topiği seçtiniz :) Kendinize ayrı bir topic açsanız da sizi oradan takip etsek daha güzel olmaz mı?

bay x
08-11-2012, 00:18
Sn. Bay x,

Teşekkürler ama niye bu topiği seçtiniz :) Kendinize ayrı bir topic açsanız da sizi oradan takip etsek daha güzel olmaz mı?

haklısın galiba kardeşim ama o kadar bakındım teknik analiz daha uygun diye düşündüm, bakıyorum hisse topiklerinden başka teknik analiz için bir tek bu sayfa, burasıda sadece adı ile uygun, yoksa diğerlerinde yazmış olsam neden bu topikde yazıyorsunuz derler diye çekindim. herhalde burasıda olmadı. nedense ne yaparsan yap sana karşı gelen ilk şey hoşgeldin olmuyor, ya soru ile ya şüphe ile olumsuz cevaplar veriliyor. üzgünüm bir daha uğramam burayada sorun değil...

acdc
08-11-2012, 19:57
devam lutfen
ben sahsen takıpteyım
cok tesekkurler

haklısın galiba kardeşim ama o kadar bakındım teknik analiz daha uygun diye düşündüm, bakıyorum hisse topiklerinden başka teknik analiz için bir tek bu sayfa, burasıda sadece adı ile uygun, yoksa diğerlerinde yazmış olsam neden bu topikde yazıyorsunuz derler diye çekindim. herhalde burasıda olmadı. nedense ne yaparsan yap sana karşı gelen ilk şey hoşgeldin olmuyor, ya soru ile ya şüphe ile olumsuz cevaplar veriliyor. üzgünüm bir daha uğramam burayada sorun değil...

slymn0745
08-11-2012, 20:51
topik sahibini taniyorum, coook inancli ve duzgun bir dostumuzdur..

topik idare edilirse guzel izleyicisi vardi.
bayx, yazarsaniz okuyanlariniz bol olur burada..
tabiiki tercih sizin..

bay x
08-11-2012, 20:59
devam lutfen
ben sahsen takıpteyım
cok tesekkurler

sevgili kardeşim, düşüncen için teşekkür ederim.
bugün çıkan hisselerimiz, daha doğrusu al veren hisselerimiz

tebnk, trkcm, ozgyo, boluc grafiklerde al konumu devam ederken ilave olanlar özellikle

sisecam, 2.62-2,63 den alım için beklenmek üzere iyi bir yatırım diyebiliriz. dirençleri 2.71 de önemli bir direnci olmakla birlikte burayı bir kaç sefer deneyecektir ancak geçtiği taktirde ki, mutlaka bu alım konumunda gececektir direk gideceği yer 2.80 olacaktır. burayı bir iki sefer denemekle birlikte 3.02 - 3.03 rahatlıkla ulaşabileceği noktadır. stoploss için 2.57 diyebiliriz. buradaki işlem hacmi satılmasını gerektirmektedir.

pınsu, hisse her ne kadar 3.73 lerde olsada hissede 3.60 lara gün içnde geri dönmesi beklenmelidir. hisse primli gibi görünsede henüz hareketine yeni başlamış ve önemli diyebileceğimiz direncine gelmek üzere. burayı geçebilmesi için şilem hacmi ile 2.60 lara dönüş ve yukarı hareket edecektir, böylece 3.79 daki direncin rahatlıkla gececektir ve direk 4.20 lere devam edecektir. yalnız 3.79 da bir gün değip geri dönebilir burdan geri dönüşler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. stoploss 3.51 dir...

grnyo, ısarla 0,64 direncin geçebilmenin hesapşarını yapan hisse burayı bir kez daha deneyecektir, takibe alınmalı bir kaç gün daha 0,63 ve 0,64 calışmaya devam ederse göstergeleri tamamıyle al konumuna gececektir, bu da hissenin direncini geçip 0,67 lere gideceğini göstermektedir. 0,67 üstü 0,74 dür. bir kaç gün takip edilmeli 0.64 gecildiği taktirde alınabilir. stoploss 0,61 uygulanmalıdır.

ayrıca celha ilave olmuştur ancak tahtanın sıg olmasından dolayı dikkat edilmesinde fayda vardır..

anlayışınız için teşekkür eder, sıkılan arkadaşlarımın affına sığınırım. rabbim sizlere bol kazançlar versin.

faruko
08-11-2012, 23:36
Sn. bay x kardeşim, ne kadar alıngansın böyle? Ben sadece kendine ait bir topic açıp yazsan daha güzel olurdu dedim. Ama burada da yazabilirsin tabii ki. Zaten topik benim değil :):)

Sen en iyisi aynen devam et. Analizlerinden istifade ediyoruz. Allah razı olsun. Selamlar,

bay x
08-11-2012, 23:39
topik sahibini taniyorum, coook inancli ve duzgun bir dostumuzdur..

topik idare edilirse guzel izleyicisi vardi.
bayx, yazarsaniz okuyanlariniz bol olur burada..
tabiiki tercih sizin..

tşk ederim sevgil dostum, elimden geleni yapacağım. biraz yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

bay x
08-11-2012, 23:40
Sn. bay x kardeşim, ne kadar alıngansın böyle? Ben sadece kendine ait bir topic açıp yazsan daha güzel olurdu dedim. Ama burada da yazabilirsin tabii ki. Zaten topik benim değil :):)

Sen en iyisi aynen devam et. Analizlerinden istifade ediyoruz. Allah razı olsun. Selamlar,

kardeşim özür dilerim seni kırdıysam, anlayışın için rabbim senden razı olsun. lütfen özrümü kabul et kardeşim...

faruko
08-11-2012, 23:45
Rica ederim ne kırılması ne özürü değerli kardeşim. Sen hiçbir karşılık beklemeden oturup uzun uzun yazıp insanlara faydalı olmaya çalışıyorsun bi de özür mü dileyeceksin. Senden bir ricam olacak : Yukarıda yazdığın al veren hisseleri senin bakış açına göre rating sıralaması yapsan nasıl sıralardın? İlk tercih edeceğin hangisi olurdu ve neden? Tekrar teşekkürler...

kardeşim özür dilerim seni kırdıysam, anlayışın için rabbim senden razı olsun. lütfen özrümü kabul et kardeşim...

bay x
09-11-2012, 00:15
Rica ederim ne kırılması ne özürü değerli kardeşim. Sen hiçbir karşılık beklemeden oturup uzun uzun yazıp insanlara faydalı olmaya çalışıyorsun bi de özür mü dileyeceksin. Senden bir ricam olacak : Yukarıda yazdığın al veren hisseleri senin bakış açına göre rating sıralaması yapsan nasıl sıralardın? İlk tercih edeceğin hangisi olurdu ve neden? Tekrar teşekkürler...

sevgili kardeşim zaten yazarken önem derecesine göre yazıyorum ancak sana sebepleri ile birlikte belirteyim.

trkcm, yazdığımda 2.21 di tahta iki günde 2.31 oldu ki bu günlerden birinde endeks eksiydi ve tahtanın defter değeri 2.65 bu güzel bir sebep. ayrıca tahtayı izlemekte olduğumdan dolayı gün içinde 3-5 sefer al sat yapma imkanıda veriyor ve işlem hacmi cok iyi. şirketi az cok biliyoruz bir arkadaşım orda oturuyor bilançosuda oldukca iyi. uzun zamandır beklemesi ayrı bir avantaj ve grafikleri süper ötesi acıkcası.

sisecam, grafikleri uzun bir bekleyişden sonra mal toplamanın bittiğini ve oyuncunun piyasayı yokladığını gösteriyor. bana göre bir kaç güne kalmaz hareketi gözle görebilirsiniz. bu hareket yarın olması muhtemel.

tebnk, banka olması, diğer bankalardan daha ağır kalması ve endekse ayak uydurması bakımından olacakki grafikleri süper bir durumda. önemli olan 1.85 gecilmesi ve ilk yolu 1.90 ve sonrası 2.05 buralara dokunup geri döner ve bu dönüşler dirençlerni kolay geçmesine neden olur.

pınsu, ben bu grafklerle balıklama atlarım acıkcası ve yarın da deniyeceğim. bu hisseleri grafikleri bozana kadar da tutarım.

bunlardan önce halkbnk tesbit ettim ki endeks eksiye gider, bankalar eksiye döner ancak halkbank grafiklerinden dolayı çıkışa gecer diyerek bir arkadaşıma halbank varantı aldırdım 0,47 den cocuk 0,55 den verdi, sonra 0.51 den tekrar alıp bu akşam 0,70 den verdi. 6.72 de brksn aldım ki cok riskli bilirsiniz ancak grafiklere olan güvenimden dolayı aldım. anlaacağınız oyuncudan, patronan, yada aklınıza gelen herseyden herkezden başka tek doğru var grafik. sizler alım yapmayın takip edin ne kadar doğru göreceksiniz. profesyonel olmak gerekli borsada, malı alıp aylarca beklemek olmamalı, hisseye bağlanmamalı, illede bağlanıyorsan sat dediğinde satıp beklemeli al dediğinde yine aynı hisseyi almalı. bir hissede %3-5 yada 10 kaybettim diye beklememeli, stoploss uygulanmalı. hisseyi alıp sitelerdeki yazıları okuyup hayaller kurmamalı, 1 liradan aldım 3 olsun 5 olsun yok artık, artık sadece spek yok sizin paranıza göz diken, onların adamlarıda kanunlarda aynı şeyleri yapıyor, bunu unutmamalı. varantın son günü hisse tabana gidiyor varantı sıfırlıyor kapanış seansında yani eşleşmede 4 kademe birden yukarı çiziyor deutcebank, nedn çünki 17:30 dan sonra varant kapanıyor, hisse devam ediyor ve 1 lotla aşağı yakıyor ve değer kaybından dolayı ertesi gün iki kademe birden aşağıdan açıyor. bu oyunlara gelmemeli. ev hanımlarına SPK yatırım yapın diye çağrı yaparken kapanış seansları ile, halka arzlardaki düzene he demelerine, gsray gibi hisselere sürekli fahiş bedellilere okey vermelerine, aracı kurumları 2 gün sonra görebilirsin demelerine, acığa satışa okey vermelerine, her oyuncunun hangi tahtada neler yaptığını bilmelerine rağmen görmezlikten gelmelerine aldanmamalı, bilinçli olmalı, dostunu düşmanını bilmeli ve ona göre borsa yapmalı. bunları başarabilirsen kesinlikle kaybetmezsin.

bay x
09-11-2012, 00:26
yav yıllardır buraları izliyorum, dayanamadım üye oldum yazmak istedim ama neden bu kadar uzatıyorum anlamadım. kısa kesmeye calışacam hakkınızı helal ediniz arkadaşlar...

bay x
09-11-2012, 12:52
sevgili kardeşim zaten yazarken önem derecesine göre yazıyorum ancak sana sebepleri ile birlikte belirteyim.

trkcm, yazdığımda 2.21 di tahta iki günde 2.31 oldu ki bu günlerden birinde endeks eksiydi ve tahtanın defter değeri 2.65 bu güzel bir sebep. ayrıca tahtayı izlemekte olduğumdan dolayı gün içinde 3-5 sefer al sat yapma imkanıda veriyor ve işlem hacmi cok iyi. şirketi az cok biliyoruz bir arkadaşım orda oturuyor bilançosuda oldukca iyi. uzun zamandır beklemesi ayrı bir avantaj ve grafikleri süper ötesi acıkcası.

sisecam, grafikleri uzun bir bekleyişden sonra mal toplamanın bittiğini ve oyuncunun piyasayı yokladığını gösteriyor. bana göre bir kaç güne kalmaz hareketi gözle görebilirsiniz. bu hareket yarın olması muhtemel.

tebnk, banka olması, diğer bankalardan daha ağır kalması ve endekse ayak uydurması bakımından olacakki grafikleri süper bir durumda. önemli olan 1.85 gecilmesi ve ilk yolu 1.90 ve sonrası 2.05 buralara dokunup geri döner ve bu dönüşler dirençlerni kolay geçmesine neden olur.

pınsu, ben bu grafklerle balıklama atlarım acıkcası ve yarın da deniyeceğim. bu hisseleri grafikleri bozana kadar da tutarım.

bunlardan önce halkbnk tesbit ettim ki endeks eksiye gider, bankalar eksiye döner ancak halkbank grafiklerinden dolayı çıkışa gecer diyerek bir arkadaşıma halbank varantı aldırdım 0,47 den cocuk 0,55 den verdi, sonra 0.51 den tekrar alıp bu akşam 0,70 den verdi. 6.72 de brksn aldım ki cok riskli bilirsiniz ancak grafiklere olan güvenimden dolayı aldım. anlaacağınız oyuncudan, patronan, yada aklınıza gelen herseyden herkezden başka tek doğru var grafik. sizler alım yapmayın takip edin ne kadar doğru göreceksiniz. profesyonel olmak gerekli borsada, malı alıp aylarca beklemek olmamalı, hisseye bağlanmamalı, illede bağlanıyorsan sat dediğinde satıp beklemeli al dediğinde yine aynı hisseyi almalı. bir hissede %3-5 yada 10 kaybettim diye beklememeli, stoploss uygulanmalı. hisseyi alıp sitelerdeki yazıları okuyup hayaller kurmamalı, 1 liradan aldım 3 olsun 5 olsun yok artık, artık sadece spek yok sizin paranıza göz diken, onların adamlarıda kanunlarda aynı şeyleri yapıyor, bunu unutmamalı. varantın son günü hisse tabana gidiyor varantı sıfırlıyor kapanış seansında yani eşleşmede 4 kademe birden yukarı çiziyor deutcebank, nedn çünki 17:30 dan sonra varant kapanıyor, hisse devam ediyor ve 1 lotla aşağı yakıyor ve değer kaybından dolayı ertesi gün iki kademe birden aşağıdan açıyor. bu oyunlara gelmemeli. ev hanımlarına SPK yatırım yapın diye çağrı yaparken kapanış seansları ile, halka arzlardaki düzene he demelerine, gsray gibi hisselere sürekli fahiş bedellilere okey vermelerine, aracı kurumları 2 gün sonra görebilirsin demelerine, acığa satışa okey vermelerine, her oyuncunun hangi tahtada neler yaptığını bilmelerine rağmen görmezlikten gelmelerine aldanmamalı, bilinçli olmalı, dostunu düşmanını bilmeli ve ona göre borsa yapmalı. bunları başarabilirsen kesinlikle kaybetmezsin.

trkcm ve tebnk grafiklerin söylediği gibi oldu arkadaşlar, pınsu 3.60 - 3.61 lere bir düzeltme yapması lazım yoksa yukarı gitmeyi başaramaz. şişecam ise 2.64-2.65 lere düzeltme yapması gerekiyor. bu düzeltmelerden sonra çok iyi olacagını düşünüyom bilginiz olsun..

bay x
09-11-2012, 13:22
şu an itibari ile al veren hisseler,
olmks, bsoke bunların haricinde yeni ala geçmiş karkm, osmen, önceden al veren ve hala devam eden escom var ancak bunlarda heran herşey olabilir benim sevmediğim hisseler.
grafikleri hala yukarıyı gösteren trkcm, halkb (hisseden ziyade varantı iyi olur HADAL), tebnk ile birlikte düzeltme yapması gereken ve yukarıda değmesi gereken yerleri yazdığımız şise ve pınsu'dur...

slymn0745
09-11-2012, 13:27
taa ocak ayinda halkbanki kacirma demisti Hurol hocam...
iyiki kacirmisim ama.. yoksa zengin olur buralara ugrayamazdim :he:

KamburAbbas
10-11-2012, 13:33
Arkadaşlar bu sistemi VOB30'da kullanmak başarı getirirmi, tavsiye edermisiniz. aşşağı kesitiğinde açığa satıp düşüş trendindende faydalanmak mümkün olabilirmi

1858
13-11-2012, 23:19
sn 1858 insaallah ters bir durum yoktur..
ozlettiniz kendinizi..

Selamün aleyküm Süleyman abi, ters bir durum yok elhamdülillah, bir kaç aydır işlerim nedeniyle borsaya uzak kaldım.

1858
13-11-2012, 23:24
Sn. KamburAbbas,
Pro sinyalini zaten orta ve uzun vade takip için kullanıyoruz, vob da başarılı olması ben beklemem. Vob dan her zaman tırsmışımdır.

Arkadaşlar bu sistemi VOB30'da kullanmak başarı getirirmi, tavsiye edermisiniz. aşşağı kesitiğinde açığa satıp düşüş trendindende faydalanmak mümkün olabilirmi

KamburAbbas
14-11-2012, 18:54
Sayın 1854 tecrübenize göre kısa dönem için kullanılabilecek bir indikator önerebilirmisiniz

KamburAbbas
19-11-2012, 09:41
son yükselişte karın büyük kısmını kaçırmış ve bayağı bir silkeleme yemiş. güvenimi sarstı :(

ictali
16-03-2013, 07:16
Pro Osc uzun vadede 1858 in dedigi gibi calisiyor, su an itibariyle pozitif 4,37 .

ictali
14-01-2014, 04:58
pro osc 1.16
yon yukari
gibi

1858
25-10-2014, 23:20
Bu hafta pro kapanış rakamımız +1.33 .Gelecek hafta kapanış da + olursa :wink:
Geçen hafta - imiş.
Herkese hayırlı akşamlar, bol kazançlar..

faruko
25-10-2014, 23:25
Şükür kavuşturana :) Hoşgeldiniz..

Geçen hafta - imiş.

1858
25-10-2014, 23:30
Şükür kavuşturana :) Hoşgeldiniz..

Hoş bulduk Sn Faruko. Hayırlı akşamlar.:biggrin:

1858
25-10-2014, 23:58
Grafiğimiz..
http://666kb.com/i/csyzzhateg6bnc74d.gif

faruko
26-10-2014, 17:45
Bu sefer 120 binlere mi gideriz? :):)

Geçen hafta - imiş.

1858
27-10-2014, 15:43
Sn Faruko dostum, sistemimiz sadece alım ve satım yerlerini tespit edebilmek için bir araçtır. Hangi seviyelere çıkabilir veya düşebilir? Onun için başka TA format ve sinyalleri incelenmeli.:)

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

1858
01-11-2014, 23:22
Selamlar arkadaşlar. Pro haftalık kapanışımız +2.55

Sisteme göre boğa piyasası başlangıç sinyali alınmış gibi.

Endeks 80.579

Hayırlısı...:cool:

faruko
01-11-2014, 23:30
Üstadım, trenin daha önceki kalktığı ve vardığı istasyonları incelediğimde bu kanıya vardım. Herhangi bir TA sinyaline dayanmamaktadır :)

Sn Faruko dostum, sistemimiz sadece alım ve satım yerlerini tespit edebilmek için bir araçtır. Hangi seviyelere çıkabilir veya düşebilir? Onun için başka TA format ve sinyalleri incelenmeli.:)

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

faruko
09-11-2014, 23:08
Sn. 1858,

Sinyalimiz bu hafta eksi değer gösteriyor. (-0,92)

Bu bir tuzak mıdır? Nasıl yorumlamalı?

http://i.hizliresim.com/nG4BM1.png (http://hizliresim.com/nG4BM1)

1858
15-11-2014, 23:13
Sn. 1858,

Sinyalimiz bu hafta eksi değer gösteriyor. (-0,92)

Bu bir tuzak mıdır? Nasıl yorumlamalı?

http://i.hizliresim.com/nG4BM1.png (http://hizliresim.com/nG4BM1)

Olabilir Sn Faruko dostum, sıfır değerine çok yakın olunması sıkıntılı.Trendin sağlığı bakımından bir an önce uzaklaşmalı sıfırdan.
Hayırlı kazançlar.

(Bu hafta kapanış +3.04)

KamburAbbas
25-11-2014, 10:00
Arkadaşlar indikatörü hisse bazlı kullanabilirmiyiz, örneğin banka gibi endekse paralel giden hisselerde ?

faruko
02-12-2014, 21:19
Topik sahibi Sn.1858, indikatörün hisse bazlı çok randıman vermediğini yazmıştı ilk sayfalarda...

Arkadaşlar indikatörü hisse bazlı kullanabilirmiyiz, örneğin banka gibi endekse paralel giden hisselerde ?

L Lawliet
05-02-2015, 21:19
200 günlük hareketli ortalamayı geçince hissenin uzun vadeli trendi yukarı döndü diyebilir miyiz

cashhflow
09-02-2015, 13:03
http://i.hizliresim.com/nAgdAM.png (http://hizliresim.com/nAgdAM)