PDA

View Full Version : Bugün Dünya Kadınlar Günü

SunShine
08-03-2004, 10:33
Borsacıyız morsacıyız ama insanız neticede.

Herşey para mı.. Her şey bu kadar TEKNIK mi.

Gerçekten de Duygusuz yatırımcılar mıyız.

Biliyorum ki, bir sürü bayan forumdaşımız var.

Ve bugün onların günü. Her ne kadar 364 gün hatırlamadığımız olsa da.. :o

Tüm forum adına, forumumuzda bulunan bütün bayan arkadaşlarımıza bu çiçekleri vermek istedim.

Sizler bizim herşeyimizsiniz. Anamız, bacımız, kızımız.

Herşey gönlünüzce olsun...

SunShine
08-03-2004, 13:22
Neden kimse bir kelam etmedi bu topikte.

Anlaşılıyor ki, çok fazla duygulu yatırımcı yokmuş forumumuzda.

Bir sn serdarkus var. Kendi topiğinde konuya değinmiş.

Bir sn BaBo var, daha Kanada'da sabah olmadı. Uyanır uyanmaz bu topiğe yazacaktır.

Bir de ben, naçizane. :cool:

İstatistikler topiğine yazın. Deyin ki, üç tanecik duygulu borsacımız var.

Saygılarımla.

AloneWolf
08-03-2004, 14:08
valla bnde yeni öğrendim burada soylerim ama evde soylemem hanım yine yemeğe dışarı çıkmak isteyecekdir yoksa :)
tum bayanların Kadınlar Günü kutlu olsun
kucak dolusu sevgilerim ile

ayfer
08-03-2004, 17:55
Sesli veya sessiz kutlayan herkese teşekkürler...
S&S

onikikarakte
08-03-2004, 17:58
Neden erkekler günü yok:)

Kadınlar günü var
Hayvanlar günü var
Dünya 3,14 (piiiiii) günü bile var

Ama bizi kaaaaaale alan yok.

Gerçi birileri gelseler ve 'dünya erkekler gününüzü kutlarım' deseler ne kadar duygulanabiliriz ki?

AloneWolf
08-03-2004, 18:04
babalar gunu varya nie alınganlık ediyorsun :) babalar gunu yeterde artar bile bence
cennet analarımızın ayakları altındadır

onikikarakte
08-03-2004, 18:10
babalar gunu varya nie alınganlık ediyorsun :)

Duygululuk işte, naaparsın, ve hatta :

"...Baba olamamak ne kötü şey anne..."

Hadi kutlu olsun bakalım.

Daha fazla sömürmemek lazım duyguları:)

alihoca
08-03-2004, 22:13
Bugünümüzü anlamlı,çekilir ve güzel kılan,
Geleceğimizi şekillendirmek üzere emanet ettiğimiz ,

Sırdaşımız,Paydaşımız,Çilekeşimiz,Dostumuz ,
Kadınlarımız

Gününüz kutlu olsun .

chem73
08-03-2004, 22:16
tüm bayan katılımcıların gününü kutlarım. nice yıllara

kemal
08-03-2004, 23:56
Bütün bayan katılımcılarımızın dünya kadınlar gününü ben de kutlarım.

Topici açan arkadaşımızı tebrik ederim.

Bayanların, hanımların değeri senede bir gün kutlanmaktan çok daha ötelerde ve yücelerdedir.

Bir toplumun kalkınması, gelişmesi (kısacası adam olması) doğrudan ve birinci dereceden kadınlarına bağlıdır.

Günümüzde ise maalesef en çok istismar, taciz ve ihmal edilen kesim, gene kadınlarımızdır.

Söylenecek söz çok amma zaman ve zemin müsait değil.

Hepsine saygılar, sevgiler..

Onlar bizim başımızın tacı...

exitance
08-03-2008, 01:54
Hisse.net ailesinin tüm güzide bayanlarının "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlarım.

bridgea
08-03-2008, 02:06
Hatırlatma:Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın temsili başlangıcı 8 Mart 1857 yılında Amerika‘nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir. 8 Mart 1857 yılında ABD‘nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi insanca çalışma koşulları istemiyle greve başladı. Ancak polis grevcilere saldırdı ve çıkan yangında çoğu kadın 129 işçi can verdi.

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın temsili başlangıcı 8 Mart 1857 yılında Amerika‘nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir.

8 Mart 1857 yılında ABD‘nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi insanca çalışma koşulları istemiyle greve başladı. Ancak polis grevcilere saldırdı ve çıkan yangında çoğu kadın 129 işçi can verdi.

Bu olaylardan 52 yıl sonra Danimarka‘nın Kophenhag şehrinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin; 8 Mart 1857 tarihinde yangında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart‘ın "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanması önerisini getirdi ve öneri oybirliği ile kabul edildi. Muhalif tüm kesimler yıllarca bu önemli günde kadına yönelik ayrımcılığı daha güçlü olarak dile getirdi. Dünya Emekçi Kadınlar Günü dünya kadınları arasında bir dayanışma günüdür.

Kadınların töre cinayetleri yüzünden öldürüldüğü, dayak ve şiddete maruz kaldığı, düşük ücretlerle çalıştırılıp ucuz iş gücü olarak görüldüğü, cinsel bir obje konumuna indirgendiği, yönetim mekanizmalarında adının geçmediği bir Dünya‘yı kabul etmediğimizi, 8 Mart‘larda ve yaşamın her anında haykırmaya devam edeceğiz. Başka bir dünya mümkün! Tüm Kadınların "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" kutlu olsun.

okkesyilmaz
08-03-2008, 02:17
Bende formalite açısından kutluyorum.

Dünya kadınlar günü, mantığıma ters geliyor, kadını anmak değil küçültmek gibi algılıyorum. Hani geçmiş dönemlerde gördük makam koltuğunu kocaman yaşta bayanı oturtmak falan... Hani anlarım babalar günü, anneler günü, her neyse , kadınlar günü ne demek ya....:bad:

C.ÜNLÜ
08-03-2008, 22:47
KADIN

Kimi der ki kadın
uzun kış gecelerinde
yatmak içindir

kimi der ki kadın
yeşil bir harman yerinde
dokuz zilli köpek gibi oynatmak içindir

Kimi der ki ayalimdir.
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.

Ne o,ne bu,ne döşek,ne köpek,ne ayal,ne vebal
O benim kollarım,bacaklarım
Yavrum,
annem,
karım,
kızkardeşim,
hayat arkadaşımdır.

Nazım HİKMET

Sizlerin ve emeğinizin önünde saygıyla eğilirim.Kutlu olsun

Lilyum
08-03-2008, 23:25
Kadınlar gününüz kutlu olsun!

Kadınların eşit haklara sahip olmak için verdiği mücadele, 8 Mart 1857’de New York’ta tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının, düşük ücret, uzun çalışma saatleri ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grev yapmasıyla başladı.

Danimarka’nın Kopenhag şehrinde 1910 yılında düzenlenen Kadın Sosyalist Enternasyonal Toplantısı’nda Clara Zetkin, 8 Mart 1857’de New York’ta başlayan kadın haklarının kazanılması mücadelesinin, her yıl 'kadın günü' olarak kutlanmasını önerdi ve bu öneri oy birliğiyle kabul edildi.

Kopenhag kararından sonra ilk kez 19 Mart 1911’de Avusturya, Danimarka, Almanya ve İsviçre’de yüz binlerce kadın ve erkek değişik aktivitelerle 'kadın günü'nü kutladılar, oy verme ve seçme-seçilme haklarının yanı sıra meslek edinme ve mesleki eğitim görme haklarını istediler.

1975’de 'Dünya Kadınlar Yılı'nı ilan eden Birleşmiş Milletler Örgütü, 16 Aralık 1977’de 8 Martın, tüm kadınlar için 'Dünya Kadınlar Günü' olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Kadınlara eşit hakların verilmesinin dünya barışını güçlendireceği kabul edildi. İLGİNÇ BİLGİLER

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan bir araştırmaya göre;

1. Dünyadaki işlerin yüzde 66’sı kadınlar tarafından görülüyor.
2. Buna karşın kadınlar dünyadaki toplam gelirin ancak yüzde 10’una sahipler.
3. Dünya’daki mal varlığının ise yüzde 1’ine sahipler.
4. Başka bir değişle dünyadaki işlerin yüzde 34’ü erkekler tarafından görülüyor ama erkekler dünyadaki toplam gelirin yüzde 90’ına ve toplam mal varlığının yüzde 99’una sahipler.

Türkiye’den Rakamlar

1. Şehirlerde evli kadınların yüzde 18’i, köylerde de yüzde 76’sı eşleri tarafından dövülüyor.
2. Kadınların yüzde 57,7’si evliliklerinin ilk gününde şiddetle karşılaşıyor.
3. Aile içi suçların yüzde 90’ını kadına karşı işlenen suçlar oluşturuyor.

Lilyum
08-03-2008, 23:41
BEN UTANIYORUM ONLAR...
Vatan Gazetesi yazarı Reha Muhtar'ın bu yazısı çok konuşulur.

Suudi Arabistan Jenadriye kentinde festival var... Türkiye şeref konuğu... Ama Suudiler 100 bin kişinin ziyaret edeceği festivale kadın getirilmesini istemediler... Türkiye 120 kişilik heyetin içine hiç kadın almadı... Suudiler festivalde kadın dansçı da istemediler... Bunun üzerine halk dansları topluluğu için sadece erkek dansçıların oynayacağı oyunlar seçildi ve sadece erkekler gönderildi...

Milletvekilleri, özel sektör temsilcileri ve sanatçılar arasında Suudiler istemiyor diye hiç kadın yer almadı...

Bugün Kadınlar Günü...

Prens Sultan bin Selman, bizim Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a 'Lütfen kendinizi ülkenizde ve halkınızın arasında hissedin...'dedi...

Eski CHP’li ve Atatürkçü Bakan kendini nerede hissetti bilmiyoruz ama 120 erkek arasında tek bir kadın yok... Festivalin 100 bin ziyaretçisi var, festivale katılan tek bir kadın bile yok... Bakan Günay daha sonra Kral Abdullah ile birlikte geleneksel deve yarışlarını izledi...

Bugün Kadınlar Günü...

Türbanı savunmanın özgürlükler sembolü olduğunu söyleyen, ultra liberal şahsiyet, filmci Sinan Çetin Avrupa Yakası isimli dizisinin son bölümünde 'Şebnem Ferah’ın fotoğrafındaki göğüs dekoltesini kapatmaya karar verdi ve raptiyelediği kağıtlarla resmin üzerini örttü...'

Soranlara bu bir kapatma değil, 'Gitar notalarını o kağıtlara yazdık... Merak etmeyin...”'dedi...

Kendisine “Sen bugüne kadar, olmayan yerlerde çıplaklık yaratır, herşeyde fazladan çıplak sahne çekerdin... Şimdi gitar notasını Şebnem Ferah’ın göğüsleri dışında asacak yer bulamadın mı?” diye soran olmadı...

Bunun ATV’nin yeni sahibiyle ilgisi olup olmadığı da anlaşılamadı... Ultra liberal şahsiyet, önümüzdeki programda eski göğüslerin duvarda kalabileceğini ima etti... Mutlu olduk... Vatansever, modern ultra liberal, filmci şahsiyetle gururlandık...

Bugün Kadınlar Günü...

Kadınbudu köftenin kadının budunu çağrıştırdığı için isminin değiştirilmesine dönük, yayınlar başladı... Böylece azımsanmayacak bir kitlenin bugüne kadar kadınbudu köfte yerken, kadının budunu düşündüğü ortaya çıktı...

Kadınbudu köfte yerken kadının budunu düşünmeyenler, cinsel fonksiyon bozukluklarından korkuyorlar... Erkekliklerini sorguluyorlar... Kadınbudu köfteden kadının budunu tahayyül edenler ise sapık olup olmadıklarını sorgulamıyorlar...

Bugün Kadınlar Günü

Ahmet Çakar isimli futbol şahsiyeti “Fenerbahçe Sevilla’yı elesin, bikini giyeceğim” dedi... Fenerbahçe Sevilla’yı eledi... Koskoca adam nasıl bikini giyer diye Türkiye konuşmaya başladı... Sonunda bir gazete Ahmet Çakar’ı kurtaran formülü resimli basarak açıkladı... “Bikini yerine haşema giysin... Haşemalı kadınların kurtulduğu gibi Ahmet Çakar da kurtulur...

Bugün Kadınlar Günü... Tüm şahsiyetli liberaller, hidayete ermiş eski solcu tüfekler, kadın budu fantezili aşçılar ve bir erkeğe haşema giydirerek kurtaranlar, hep beraber kadınlar gününü idrak ediyoruz... Türkiye özgürleşiyor, serbestleşiyor, ceberrut demokrasimiz!!! nihayet serpilip gelişiyor... Bugün Kadınlar Günü... Ben Atatürk’ün kadınlarından utanıyorum... Onlar utanmıyor!..